Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 10.4.2017

obrazek
16.4.2017 09:32
Týdenní svodka. USA shodil na tunelový komplex v Afgánistánu MOAB, zabili přes 90 lidí, Wikileaks zveřejnil, že tento tunelový komplex - Tora-bora - vybudovala CIA. Rusko zrušilo klíčovou vojenskou dohodu s USA. USA budují vojenské objekty na Slovensku, Ve skladech iráckých islamistů byly nalezeny rakety a chemikálie. Kočičky kvetou.

Wikileaks: http://thefreethoughtproject.com/wikileaks-calls-cia-return-cia-targets-wikileaks/

moab: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2087304-americane-shodili-na-v-afghanistanu-matku-vsech-bomb-vubec-poprve-v-historii

vojenská dohoda zrušena: http://www.businessinsider.com/russia-air-agreement-syriaus-missile-strike-assad-2017-4?nr_email_referer=1&utm_source=Sailthru&utm_medium=email&utm_content=MilitarySelect&pt=385758&ct=Sailthru_BI_Newsletters&mt=8&utm_campaign=BI+Military+%26+Defense+2017-04-08&utm_term=Military+Select+-+Engaged%2C+Active%2C+Passive%2C+Disengaged

Slovensko: https://cz.sputniknews.com/nazory/201703074880544-vojsko-hodina-usa-objekt-slovensko/

chemikálie: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2087292-iracti-vojaci-v-mosulu-odkryvaji-sklady-plne-chemikalii-i-raket-islamistu

Pondělí, 10.4.2017:

1; Předseda parlamentu A. Bibilov získává 48% v prezidentských volbách v Jižní Osetii, hlásí Ústřední volební komise. Pro spolupracovníka KGB Alana Gaglojeva hlasovalo 19,1% voličů. 5,7% hlasovalo proti všem.

2; Brit našel v sovětském tanku zlato za 2,5 milionu dolarů. Brit byl nálezem natolik udiven, že zavolal policii, která zabavila cihly a vydala muži stvrzenku.

3; Jak šedý export poškodil ukrajinské přírodní zdroje. EU poskytl Ukrajině třetí tranši finanční pomoci ve výši 600 milionů euro. Výměnou za to musí země zrušit zákaz vývozu kulatiny do EU.

4; McCain obvinil Trumpa z chemického útoku v Sýrii. Přitom senátor podpořil Trumpovo rozhodnutí provést raketový úder na leteckou základnu v Sýrii.

5; Hybridní válka jako nová forma mezistátního soupeření. K čemu vede změna rovnováhy vojenských a nevojenských způsobů boje v současné etapě?

6; Anatolij Bibilov oznámil své vítězství v prezidentských volbách v Jižní Osetii.

7; Trumpova cesta k Nobělově ceně míru. Poslanec Andrej Krasov se vyjádřil k tomu, proč Američané opakují své historické chyby.

8; Jaký pán, takový krám. Toto jsou tví hrdinové, Ukrajino. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

9; Rostislav Iščenko: Ukrajina – tajemství moci. 25 let se ukrajinští politici a experti tvářili, že Ukrajina je normální demokratický stát.

10; Neočekávaný zvrat: Ukrajina spolu s Polskem míří na Berlín. Přímo před našima očima se formuje budoucnost Evropy – nové tranzitní spoje, nová politická konfigurace.

11; V Senátu USA si myslí, že Asad vypekl Trumpa tím, že obnovil lety z letecké základny Šajrát. Vojenské letiště syrských ozbrojených sil Šajrát, který byl v pátek cílem raketového útoku USA, obnovilo své fungování.

12; Ukrajina je americká páka na Turecko. USA začaly využívat Ukrajinu pro vydírání Erdogana nehledě na jeho úsilí zalíbit se.

13; Jak Ukrajinci pomohli Spojeným státům zničit ruský protivzdušný raketový komplex Pancir-1 na letecké základně Šajrát v Sýrii. Média Západu a Ukrajiny zveřejnila záběry s údajně zlikvidovaným ruským protivzdušným komplexem Pancir-1.

14; Ruští konstruktéři zahájili vývoj motoru pro raketu Sunkar. Úkolem je učinit motor hospodárnějším, jednodušším, lacinějším a konkurenceschopnějším na trhu.

15; Boris Johnson má v úmyslu požadovat nové sankce proti Rusku, píší The Times. Rusko bude muset přerušit podporu prezidenta Sýrie Bašára Asada a stáhnout vojska ze země.

16; USA náhle přesouvá jadernou letadlovou loď ke břehům Koreje. Úderná skupina v čele s jadernou letadlovou lodí Carl Vinson pluje směrem ke Korejskému poloostrovu místo k Austrálii.

17; Proti lžím Spojených států. Na Západě obviňují z chemického útoku ozbrojence a hájí Asada. Nejpravděpodobnější je, že plynový útok v syrské provincii Idlíb spáchali ozbrojenci ozbrojené opozice.

18; V Kazani hořel chrám všech náboženství. Jsou oběti na životech. V důsledku požáru zahynul jeden člověk.

19; Ceny služeb spojených s bydlením vzrostou od 1. července v Ruské federaci o 4%. Výše tarifů za tyto služby mohou od července vzrůst až o téměř 4 procenta.

20; Trump daroval Rusku záminku pro úder proti Ukrajině. V Kyjevě vládne po úderu na Sýrii panika. Trump vytvořil v Sýrii nebezpečný precedens, který rozvazuje Putinovi ruce, myslí si na Ukrajině.

21; Rusa zadrženého v Norsku prověřují v souvislosti s možným podílem na teroristickém činu ve Švédsku. V pátek přes den najel nákladní automobil na ulici ve Stockholmu do lidí. V důsledku činu zahynuli čtyři lidé, dalších 15 bylo zraněno.

22; Teroristické organizace nevznikají samy od sebe, říká náměstek ruského ministra obrany. Velká část teroristických organizací nevzniká samovolně, je to výsledek značného politického a finančního úsilí zvenčí.

23; V Charkově došlo k výbuchu. Byl zraněn nedospělý chlapec. Zraněný byl dopraven do nemocnice s otevřenou zlomeninou holeně a tržnými ranami na noze.

24; V KLDR odhalili pamětní desku na počest Andreje Karlova. V hlavním městě Severní Koreje zvěčnili památku ruského diplomata zavražděného v Turecku.

25; Dánsko chce zablokovat „Severní proud – 2“, píší média. V současné době takové projekty mohou být zastaveny jen z ekologických příčin.

26; Ruská centrální banka odebrala licenci Rosenergobance. Případ byl poslán Vyšetřovacímu výboru. Banka patří z hlediska objemu aktiv do TOP 100 ruských bank.

27; Jak Moskva sponzorovala Kyjev. O ruských bankách a podnicích na Ukrajině. Západ nespěchá s poskytováním peněz Ukrajině. V důsledku toho Národní banka Ukrajiny tlačí na ruské banky a nutí je investovat peníze do Ukrajiny.

28; Noc byla neklidná. Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka. Za uplynulých 24 hodin nepřítel 43-krát porušil režim přerušení palby.

29; V Petrohradě bylo obnoveno muzeum Novoruska. Muzeum dostalo novou adresu. Nyní se bude nacházet na Fontance v prostornější a komfortnější místnosti.

30; Hon na čarodějnice. Ukrajina zadržuje desítky „separatistů“ na kontrolních stanovištích. Připomeňme, že podle Minských dohod nejsou v Donbasu ani „separatisté“ ani „nezákonné ozbrojené skupiny“.

31; Clinton daroval Bushovi ponožky. Bývalý prezident USA Bill Clinton navštívil svého předchůdce a daroval mu – fusekle.

32; Ukrajinští „patrioti“ dorazili do Charkova. Ve městě byla zazděna pobočka Sberbanky. Policie „blokádníkům“ nijak nebrání.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala pozice Národní policie Luganské republiky z minometů a protivzdušných komplexů. Ukrajinská armáda pokračuje v každodenním porušování režimu přerušení palby a ostřeluje obce Republik Donbasu.

34; Šéfka Národní banky Ukrajiny Gontareva oznámila odchod z funkce. Podala jsem oficiální žádost o propuštění z funkce na vlastní přání od 10. května tohoto roku.

35; Stále ještě čekám, kdy emigrují zdejší celebrity, říká Trumpův syn. Donald Trump mladší komentoval hrozby francouzských hvězd, které slibují, že odjedou do Kanady, pokud se prezidentkou stane Le Penová.

36; V Kyjevě ukradli z výstavy velikonoční vajíčko s vyobrazením jezevčíka. Ze Sofijského náměstí v Kyjevě, kde se koná festival kraslic, ukradli jeden z exponátů.

37; Ozbrojenci připravují nové bombardování chemickými zbraněmi, aby z toho mohli obvinit Asada. Podle informací Muchabarata se natáčení nové provokace opět účastní herci z organizace „Bílé helmy“.

38; Lekli se: Jižní Korea je proti úderům USA na Severní Koreu. Pro nás je preventivní úder spojen s ochranou občanů, prohlásil jihokorejský ministr.

39; Za co? Rodiče nacisty a účastníka ATO byli vypoklonkováni z autobusu v Kramatorsku. Mámě je 63 let, tátovi 68 a jejich dítě položilo život za Ukrajinu. Bránil Saur Mohylu a zahynul při odchodu z Ilovajského kotle. Za co nás bijí?

40; Předložte pas. Ve Státní dumě chtějí uzavřít sociální sítě pro nezletilé uživatele. Ti, kdo tvoří komunity, jsou povinni nést odpovědnost za umisťování obsahu.

41; Ukrajincům zatím zrušili stálé platby za plyn. Ale na jak dlouho? Ukrajinci zatím budou ušetřeni povinnosti platit každý měsíc paušální částku za dodávky plynu.

42; V Číně popřeli, že Si Ťin-pching „chápe“ údery USA na Sýrii. Čínská strana vždy vystupovala proti využití vojenské síly v mezinárodních vztazích.

43; V Poltavě „aktivisté“ zablokovali budovu městské rady. Pro pracovníky výkonného výboru Poltavské městské rady se pondělí stalo volným dnem. Nějací lidé v maskáčích je nepustili do budovy.

44; Neonacističtí radikálové zaútočili na Oděsany, kteří přišli uctít památku osvoboditelů města. Dnes se připomíná 73. výročí osvobození Oděsy od nacistických okupantů.

45; Starosta Slavjanska odmítl slavit den Evropy. Považuje to za kašpařinu: Mám rád lidi,kteří používají černý humor. Přesně takoví dnes pracují v oblastním odboru kultury. Já ale budu slavit Den vítězství nad nacismem, prohlásil starosta okupovaného města.

46; V Kremlu komentovali perspektivu nových sankcí ze strany USA. Dmitrij Peskov upřesnil, že text dokumentu předpokládajícího zavedení nových sankcí v Kremlu ještě neviděli.

47; Za uplynulých 24 hodin bylo území Doněcké republiky ostřelováno z tanků, minometů 120 i 82 mm, zbraní bojových vozidel pěchoty, z protivzdušných komplexů, granátometů a střelných zbraní, hlásí Eduard Basurin.

48; Ruská kosmická posádka uskutečnila přistání ve stepích v Kazachstánu. Informuje o tom tisková služba Roskosmosu.

49; O klidu si můžeme nechat jen zdát. V Kyjevě znovu zablokovali kancelář Sberbanky. Novou vlnu války proti ruským bankám na Ukrajině začínají uživatelé sociálních sítí nazývat „jarním vyostřením“.

50; Při znárodnění PrivatBanky bylo ukradeno půl miliardy dolarů, říká Gontareva. O gigantické aféře informovala šéfka Národní banky Ukrajiny v den, kdy oznamovala odstoupení z funkce.

51; Ivanka Trump měla vliv na rozhodnutí provést raketový úder na Sýrii, tvrdí zdroj. Dcera prezidenta USA má přímý vztah k rozhodnutí uskutečnit raketový úder na leteckou základnu v Sýrii.

52; O Třetí světové válce. Třetí světová válka už probíhá. Jen trochu jinde, než kam je upřena pozornost lidí. Novinář Andrej Babickij píše o tom, proč poslední teroristické činy potvrzují, že nový světový spor už začal.

53; Ozbrojenci z „Azova“ útočili na policisty před charkovskou Sberbankou. Mezi ozbrojenci „Azova“ jsou zranění.

54; Na jakýkoli „signál“ pomocí Tomahawků může Rusko odpovědět pomocí „Topolů“. Proč k tomu došlo zrovna v době setkání Trumpa s čínským prezidentem, není snadné pochopit.

55; Ukrajina zaujala první příčku v úrovni korupce. Přitom v roce 2015 byla Ukrajina na sedmém místě.

56; U města Čerkassy byl z granátometu ostřelován noční klub. Raketa,kterou vystřelili z granátometu, prorazila stěnu v místnosti klubu ve městě Smila.

57; Ukrajinská armáda ostřelovala mateřskou školu v Dokučajevsku. Ukrajinská armáda použila zápalnou munici. V okamžiku ostřelování se v mateřské škole nacházely děti.

58; Ukrajina oficiálně uzákonila terorismus. Šojgu a Putin byli zařazeni do seznamu lidí určených k likvidaci. Oleg Carjov prozradil senzační informace o tajemstvích krvavé kuchyně ukrajinských tajných služeb.

59; Krysy opouštějí potápějící se loď. Předseda Fondu státního majetku Igor Bilous odstoupil.

60; Velká Británie bude pokračovat ve spolupráci s Ruskem při zachování „tvrdé linie“. Pozice Velké Británie vůči Rusku zůstává nezměněna: „spolupracovat, ale s otevřenýma očima“.

61; Německý hotel odmítl ubytovat Trumpa. Trump se chystá do Hamburku na summit skupiny G20, který se bude konat 8. července.

62; Ukrajinská armáda zaujala pozice těsně u Doněcké filtrační stanice. Ukrajinští vojáci rozmístili své jednotky 170 metrů od Doněcké filtrační stanice.

63; Silný rubl láká do Ruska kapitál. Zachování kursu rublu na stávajících hodnotách se může v roce 2017 stát příčinou přílivu kapitálu do ruské ekonomiky.

64; Ve Španělsku byl zadržen „ruský hacker“. Nyní španělský soud musí posoudit žádost Spojených států o vydání Rusa doUSA.

65; Alexandr Zacharčenko uskuteční 14. dubna Přímou linku s obyvateli Ukrajiny. Online konference šéfa Doněcké republiky začne v pátek 14. dubna ráno.

66; Džigurdu chtějí vyloučit ze svazu filmových umělců Ukrajiny kvůli pasu Doněcké republiky. Džigurda počátkem března dostal pas občana Doněcké republiky, ale během několika dní mu bylo občanství Republiky odebráno.

67; Ukrajinští poslanci uspořádali flashmob s názvem „Nejsem rváč“. Chtějí se tím patrně distancovat od pravidelně se opakujících rvaček v zasedacím sále Nejvyšší rady.

68; V charkovské pobočce Sberbanky zazděné ukrajinskými „patrioty“ byli lidé, Podé, co několik lidí v civilním oblečení rozebralo porobetonové tvárnice, z pobočky začali vycházet lidé.

69; Pentagon o úderu v Sýrii posílil ochranu vojsk. Američtí vojáci po úderu na syrskou leteckou základnu provedli korekci svých akcí v Sýrii.

70; Jak Ukrajina „dokázala“ použití chemických zbraní Asadovými vojsky. Na zasedání Rady bezpečnosti OSN zástupkyně Ukrajiny uvedla nezpochybnitelný „důkaz“ použití chemických zbraní Asadovými vojsky: Copak se ruská delegace nekouká na televizi?

71; Tillerson navrhne Rusku členství v G7 výměnou za ukončení podpory Asada, píší britská média. Západ se rozhodl nalákat Rusko na perspektivu obnovení členství v G7.

72; Ruské letecké společnosti mohou pozastavit charterové lety do Turecka. Rosaviacija rozeslala leteckým společnostem telegram s varováním před možným pozastavením charterových letů do Turecka.

73; Úder na Sýrii dává Rusku právo požadovat od USA uznání Krymu, říká německý historik. Je možné považovat raketový úder USA na syrskou základnu za „osvobozovací“? Nebo to byl akt porušení mezinárodního práva?

74; V Nejvyšší radě Ukrajiny vyzvali k uvěznění Valerie Gontarevové. Ljaško vyzval k tomu ,aby šéfka Národní banky byla pohnána k trestní odpovědnosti před soudem.

75; V Německu odvrátili teroristický akt proti ruským diplomatům. Pětadvacetiletý migrant z Maroka zadržený u Lipska plánoval teroristický čin u ruského velvyslanectví v Berlíně.

76; Konflikt je nutno dovést až do krajnosti. McCain řekl, jak si mají USA počínat vůči Rusku v Sýrii, McCain mluvil o nutných krocích, které Washington musí podniknout vůči Rusku v otázce konfliktu v Sýrii.

77; Podvedl jsi nás! Školáci požadují od Navalného 10 tisíc euro. Moskevská mládež zorganizovala neočekávané setkání pro bloggera Navalného, kterého dnes propustili z vazby.

78; Lavrov a Çavuşoğlu projednali situaci v Sýrii. Rozhovor se konal z iniciativy turecké strany.

79; Důstojník ukrajinské armády zranil jednoho z opilých vojáků, když se před nimi bránil. V krvi zraněného vojáka bylo nalezeno 1,29 promile alkoholu.

80; Záchvat zoufalství. Turčinov chtěl osobně převzít velení při odblokování štábu námořních sil Ukrajiny na Krymu v roce 2014. Turčinova před tímto nepromyšleným krokem zachránili vysocí představitelé silových struktur.

81; Ozbrojenci připravují útok na konvoje OSN, aby USA zaútočily na Sýrii, hlásí rozvědka. Po úspěšné speciální operaci s chemickými zbraněmi údajně použitými syrskou armádou, nyní vůdci a patroni ozbrojenců připravují sérii dalších provokací.

82; USA mohou provést další údery na Sýrii. USA nevylučují určitou pravděpodobnost dalších úderů na syrské cíle.

83; OSN odmítla posuzovat oprávněnost raketového úder USA na Sýrii. Přitom v OSN prohlásili, že budoucnost Sýrie musí určit sám syrský lid.

84; V USA při střelbě ve škole zahynuli dva lidé. Dva lidé zahynuli v důsledku střelby v základní škole v okrese San Bernardino ve státě California.

85; V Kyjevě radikálové demonstrují před pobočkou Sberbanky. Přinesli mapu Ukrajiny zalitou krví a zapálili pyrotechniku. Vchod do banky zatarasili pytli s „rubly“.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 11.4.2017:

1; Rusko může vycvičit syrskou obsluhu protivzdušných komplexů podle vietnamských metodik. Vojenští představitelé Ruska, Íránu a Sýrie vystoupili se společným prohlášením a slíbili silovou odpověď na nové akty agrese.

2; Syrská armáda a ruské letectvo zlikvidovaly štáb a shromaždiště Islámského státu na západě od Deyr az-Zauru. V pondělí Syrská armáda zahájila mohutnou ofenzivu c západní části města Deyr az-Zaur.

3; Ukrajinský mobilní operátor MTS Ukrajina (Vodafone) zablokoval čísla organizátorů akce Nesmrtelný pluk v Doněcké republice údajně kvůli protiprávním akcím.

4; Roboti připraví do roku 2030 40% Američanů o práci. 40% pracovních míst může zmizet v nejbližších patnácti letech kvůli všudypřítomnému nasazování robotů.

5; Trump a Theresa May označili Írán za hrozbu pro Blízký Východ. Mayová a Trump během telefonického rozhovoru projednali hrozbu pro Blízký Východ vycházející z Íránu.

6; Porošenko chce konfiskovat uhlí z Donbasu. Oznámila to zástupkyně prezidenta v Nejvyšší radě Irina Lucenko.

7; Vojenské letadlo uskutečnilo nebezpečné přiblížení s Trumpovým letadlem. Letadlo americké armády přiletělo příliš blízko k letadlu prezidenta USA Donalda Trumpa.

8; V Generálním štábu ukrajinské armády oznámili přípravu výsadku na Krymu. Oznámil to náčelník generálního štábu ukrajinské armády Viktor Muženko.

9; Trump požádá podnikatele o jeden bilion dolarů na infrastrukturu. Trump má v úmyslu získat přístup k soukromému financování v rozsahu až jednoho bilionu dolarů.

10; V Evropě oznámili neúspěch reformy Naftogazu. Minulý měsíc přiznal Naftogaz možnost bankrotu.

11; Návštěva státního tajemníka USA v Moskvě: Podivné chování. Vztahy mezi Ruskem a USA jsou mírně řečeno v nepříliš dobrém stavu.

12; Křivé zrcadlo NATO: Lžemi o chemickém útoku a údery pomocí Tomahawků mohou Spojené státy rozpoutat velkou válku. Palestinský publicista Rami Al-Šaer se se čtenáři podělil o svůj názor na útok USA na leteckou základnu syrské armády.

13; Ruskou říši založili Ukrajinci, říká politolog. Sovětský svaz byl podle slov politologa rovněž ukrajinským projektem.

14; Generálmajor FSB promluvil o teroristickém činu v Petrohradě. Změní teroristické činy z Petrohradského metra způsob života lidí v Rusku?

15; Ozbrojenci připravují útok na konvoje OSN s cílem, aby USA napadly Sýrii, hlásí rozvědka. Po podařené speciální operaci s údajným použitím chemických zbraní armádou Sýrie ozbrojenci připravují další sérii provokací.

16; Směr Rakká. Syrská armáda se připravuje na dobytí přehrady Eufrat, aby zachránila tisíce životů před americkými údery. Syrská armáda shromažďuje síly pro rozhodující úder na hlavní město Islámského státu v Sýrii, na starobylé město Rakká.

17; NATO v Lotyšsku: Drogy a rezavá technika. Během cvičení v pobaltské republice byli v důsledku vdechnutí škodlivin zraněni tři vojáci. Co se ale stalo ve skutečnosti?

18; Důvod k útoku? Japonsko se obává chemického útoku ze strany KLDR. Trump opakovaně mluvil o plánech na vojenský úder proti Severní Koreji.

19; V centru Kyjeva došlo v noci k výbuchu. Na místě události pracují policejní struktury.

20; Ukrajinské bojové transportéry netáhnout. Tentokrát je odmítla Indonésie. Pýcha ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu obrněný transportér BTR-4 se netěší popularitě. Nyní jeho koupi odmítla Indonésie.

21; V KLDR slíbili tvrdou odpověď na jakýkoli pohyb směrem k válce. Připomeňme, že Washington přesouvá údernou leteckou skupinu v čele s letadlovou lodí Carl Vinson do okolí Korejského poloostrova.

22; Co se stane, jestli USA udeří vojensky na KLDR? Situace v Jihovýchodní Asii hrozí vážnými komplikacemi. Americké vojenské námořnictvo se rozhodlo vrátit ke břehům Jižní Koreje údernou skupinu.

23; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení proti Rusům,kteří bojovali v Pravém sektoru. Muži v různé době vyjeli z území Ruské federace na Ukrajinu, kde dobrovolně vstoupili do tzv. Pravého sektoru.

24; Bílý dům se lekl příchodu Rosněfti do Ameriky. Ruská Rosněfť může koupit americkou společnost Citgo. A toho se senátoři USA bojí.

25; Výbuch v Kyjevě. Na policii mluvili o výbušném zařízení. Tlaková vlna poškodila fasádu a okna dvou místností.

26; Usmanov podává na Navalného žalobu pro pomluvu. Zdůraznil, že on své obchody uskutečňuje transparentně a v rámci zákona, poskytuje práci více než 100 tisícům lidí, navíc se zabývá charitou.

27; Šéf Wintershall označil tranzit plynu přes Ukrajinu za ztrátu peněz. Spotřebitelé z Evropy zaplatili miliardy euro za dodávky plynu přes Ukrajinu, ale je naprosto neznámé, kde ty peníze skončily.

28; Kanadský premiér požaduje nové protiruské sankce. Šéf kanadské vlády označil Rusko za zemi, která podle jeho názoru brání míru a prosperitě Sýrie.

29; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck a Dokučajevsk. Byly poškozeny obytné budovy a sloupy elektrického vedení. Za posledních 24 hodin nepřítel 64-krát porušil režim přerušení palby.

30; V Turecku došlo k mohutnému výbuchu. Na místo události přijíždějí policisté a záchranáři. Přesná informace o obětech a škodách zatím chybí.

31; Vůdcové Islámského státu připravují teroristické činy v Rusku, hlásí FSB. Šéf FSB Bortnikov informoval o průběhu vyšetřování případu teroristického činu v petrohradském metru.

32; V očekávání války? Čína přesouvá 150 tisíc vojáků k hranicím KLDR. Dnes se potvrdila informace o přesunu jednotek čínské armády do provincií hraničících s KLDR.

33; Raketový křižník Varjag připlul do jihokorejského přístavu Pusan. Skupina vojenských plavidel Pacifické flotily připlula do jihokorejského přístavu Pusan, sdělil tiskový tajemník Pacifické flotily Východního vojenského okruhu Vladimir Matvejev.

34; V Srbsku bude odhalen památník obětem agrese NATO. Srbsko splní své závazky vůči nevinným obětem agrese vůči naší zemi, prohlásil zvolený prezident Vučić.

35; Trump je hrozbou pro stabilitu ve světě, vyplývá z výsledků průzkumu. Obyvatelé západních zemí jsou většinově zklamáni z příchodu Donalda Trumpa do prezidentské funkce v USA.

36; Na výstavě vín v Itálii byla zabavena celá dodávka krymského vína, říká Aksjonov. Je to buranství. Italská policie z neznámých příčin zabavila veškerou produkci našich vinařů na výstavě. Prý se jednalo o kradené zboží.

37; Další tepelná elektrárna byla odstavena kvůli nedostatku uhlí. Kvůli blokádě dodávek uhlí z Donbasu nedostávala tepelná Krivorožská elektrárna žádné palivo.

38; V Kremlu komentovali prohlášení Polska o výbuchu na palubě letadla Kaczyńského u Smolenska. Připomeňme, že o „výbuchu“ informovala vládní komise, která vyšetřuje příčinu havárie polského prezidentského speciálu.

39; Kudrin a Siluanov se nemohou shodnout v otázce závislosti na ropě. Bývalý ministr financí Alexej Kudrin prohlásil, že ekonomika Ruska je stále ještě silně závislá na cenách ropy.

40; Velká sedmička neschválila rozhodnutí o nových sankcích proti Rusku, hlásí francouzské ministerstvo zahraničí. Jak tvrdí západní média, otázka rozšíření sankcí vůči Moskvě se vůbec neprojednávala.

41; Znamení... U Banderova pomníku v Těrnopolu našli lidské ostatky. Nečekaný nález objevili při provádění oprav v okolí Banderova pomníku v Těrnopolu.

42; V Sýrii zahynuli dva vojáci Ruské federace. Informuje o tom tisková služba ruského ministerstva obrany.

43; Rinat Achmetov chce na Rusku vysoudit 500 milionů dolarů za aktiva na Krymu. Pokud spor nebude vyřešen cestou dohody, společnost Krymenergo má v úmyslu předat věc k posouzení mezinárodní arbitráži.

44; Za posledních 24 hodin v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zraněn jeden voják Národní policie Doněcké republiky.

45; Státní tajemník USA Rex Tillerson předložil Moskvě ultimátum. Doufáme, že vláda Ruska dospěje k závěru, že Bašár Asad je nespolehlivý partner.

46; FSB informovala o zadržení verbířů Islámského státu. Byla překažena činnost nábožensko-extremistické buňky, která se skládala z pěti osob pocházejících ze Střední Asie.

47; Premiérka Británie se bojí pustit Borise Johnsona k Lavrovovi, říká zdroj. Theresa May si netroufla pustit ministra zahraničí známého svou nepředvídatelností do Moskvy, píší média.

48; Grojsman navrhl odevzdat Rusku Timošenkovou místo dluhu. Asi budeme muset předat Timošenkovou místo peněz. Když podepsala, tak ať také nese odpovědnost.

49; Už je to nuda! Putin o akcích USA v Sýrii. Silně to připomíná události z roku 2003, kdy v Radě bezpečnosti ukazovali údajnou chemickou zbraň objevenou v Iráku.

50; V Luganské republice avizovali ukončení prací na zlepšení telefonního spojení. Na ministerstvu spojů Republiky konstatovali zvětšení prostoru vysílání a spuštění nového online radia „Poběda“ (Vítězství).

51; Ukrajina dodatečně vysvětlí organizátorům Eurovize situaci se Samojlovovou. Zákaz vstupu pro Samojlovovou může mít nějaké důsledky, ale také je mít nemusí, učinili v Kyjevě hlubokomyslný závěr.

52; Lukašenko poradil Spojeným státům, aby si nechaly zajít chuť a raději se zabývaly vlastními problémy. Podle Lukašenkova názoru Spojené státy řeší své vnitřní problémy agresí v jiných zemích světa.

53; Pro Ukrajinu je všechno rozhodnuto, říká politolog o situaci s Eurovizí. Kyjev připustil, že EBU může proti Ukrajině zavést sankce kvůli nepřipuštění ruské účastnice na Eurovizi 2017 Julie Samojlovové.

54; Kvadrokoptéra Navalného jako opoziční BBC. Publicista Anatolij Krylov píše o překvapivých nuancích v žurnalistických vyšetřováních ruské opozice.

55; Ukrajinci se ptají Zacharčenka, jak se zapojit do partyzánského hnutí. Šéf Doněcké republiky řekl, jak probíhá příprava na přímou linku s obyvateli Ukrajiny, která se bude konat 14. dubna.

56; Tillerson přijel do Moskvy. Státní tajemník USA Rex Tillerson dorazil do Moskvy, kde ve středu uskuteční rozhovory s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

57; To je zajímavé. Putin se vyjadřuje o vztahu EU a USA k Rusku jako ke společnému nepříteli. Západ a USA chtějí obnovit vzájemné vztahy pošramocené po antitrumpovské kampani.

58; Ve Francii po hromadné rvačce zcela vyhořel tábor běženců. Žadatelé o azyl z Afghánistánu a Iráku se hromadně porvali na nože v táboře pro běžence ve Francii.

59; Proti Sýrii se připravují nové provokace s chemickými zbraněmi, říká Putin. Vladimir Putin upřesnil, že režiséři nových provokací se chystají opět někam podstrčit nějakou látku a obvinit syrskou vládu.

60; Otázku vyřešíme bez Číny, říká Trump o Severní Koreji. USA jsou připraveny se samostatně vypořádat s problémem Severní Koreje.

61; Náš cíl je destabilizovat Sýrii – ... – destabilizovat – ééé – konflikt, snížit hrozbu ze strany Islámského státu, přeřekl se tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

62; Rusové zvýšili nákupy zahraničních měn v hotovosti o 36%. Objem nákupů obyvatelstva zahraničních měn v hotovosti v pověřených bankách se v únoru významně zvýšily.

63; V Bezpečnostní radě promluvili o porážce britské diplomacie. Londýn se svými akcemi sám výtečně zahnal do jakési izolace.

64; „Proč by měla Spojené státy vzrušovat situace na Ukrajině?“, ptá se Tillerson. Tillerson požádal kolegy, aby mu vysvětlili, proč by americké daňové poplatníky měla zajímat situace na Ukrajině.

65; Ne Trumpově válce! Tisíce Američanů podepsaly petici proti agresi USA v Sýrii. Petice vyzývá Kongres, aby hlasoval proti vojenským iniciativám prezidenta Donalda Trumpa na Blízkém Východě.

66; Na uzavřených šachtách na Ukrajině je katastrofální situace, Ohroženo je zásobování vodou v Donbasu. Ukrajina ztratila kontrolu nad situací na uzavřených šachtách v části Donbasu, kterou má pod kontrolou.

67; Demonstrativně porušili zákon. Ukrajina vyjádřila protest kvůli návštěvě britských politiků na Krymu. Předsedovi Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Paulu Nuttallovi hrozí zákaz vstupu na Ukrajinu.

68; Cvičení pro boj se „zelenými mužíčky“ skončilo v Litvě totálním fiaskem. Ani jeden občan nezavolal do centra mimořádné pomoci,když viděl na ulici podezřelé zelené mužíčky.

69; Gazprom připravuje na Slovensku základnu pro obejití Ukrajiny při dodávkách plynu do Evropy.

70; Merkelová jede k Putinovi, aby odvrátila nejhorší scénář. Merkelová jede do Moskvy 2. května.

71; USA, Velká Británie a Francie představily v OSN novou rezoluci o chemickém útoku v Sýrii. Oznámil to stálý představitel Velké Británie při OSN Matthew Rycroft.

72; Ruské ministerstvo zahraničí odmítlo považovat Tillersonova prohlášení za ultimátum.

73; Asadova linie. Nepřístupná stěna na cestě ozbrojenců do Latakíje. Už několik dlouhých let krvavé války v Sýrii se ozbrojenci snaží ovládnout Latakíji.

74; Rusko může sehrát důležitou roli. V G7 odmítli rozšíření sankcí proti Moskvě. Státy velké sedmičky se rozhodly nezavádět dodatečné sankce proti Rusku.

75; V OSN řekli, kdy začne vyšetřování chemického útoku v Sýrii,. Podle slov zástupce OSN v současné etapě se specialisté z Organizace pro zákaz chemických zbraní zabývají sběrem a analyzováním informací.

76; Ukrajina se dostala mezi tři nejnešťastnější země světa. Spolu s Haiti a Jižním Súdánem.

77; Dojemná jednota. Ukrajinští neonacisté a homosexuálové uskutečnili společné shromáždění. Členové ukrajinské neonacistické strany Svoboda a aktivisté LGBT uspořádali společné shromáždění proti novému zákoníku práce na Ukrajině.

78; Hedgeové fondy ohrožují rubl. Klíčové nebezpečí pro ruskou měnu představují velké fondy,které využily rubl pro operace „carry trade“.

79; Obrovsky mohutný úder. Ruské letectvo zlikvidovalo setkání vůdců Al-Káidy na základě informací jiné bandy. Informace a souřadnice získané od zástupců jiného uskupení byly důkladně prověřeny ruskou rozvědkou.

80; Tři výbušná zařízení explodovala vedle autobusu fotbalového klubu Borussia Dortmund cestou na stadion. Zraněna byla jedna osoba – obránce dortmundského týmu Marc Bartra.

81; Ukrajinským soudům zakázali používat názvy Doněcká a Luganská lidová republika. Nejvyšší specializovaný soud Ukrajiny pro občanské a trestní případy poslal soudům nižších instancí dopis.

82; Bílý dům označil Sýrii, Írán a Severní Koreu za „neosvědčené státy“. Sean Spicer označil Sýrii, KLDR a Írán za „neosvědčené státy“, které nepodporují pozici USA.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 12.4.2017:

1; V USA ve městě Independence ve státě Missouri v podniku na výrobu munice došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech.

2; USA mohou zavést bezletové zóny v Sýrii. USA a partneři zvažují možnost zavedení bezletových a bezpečnostních zón v Sýrii.

3; Historie po americku. Bílý dům prohlásil, že dokonce ani Hitler se nesnížil použití chemických zbraní. Okamžitě po tomto prohlášení se na Twitteru objevily stovky komentářů vyjadřujících nesouhlas s tímto tvrzením.

4; V Dagestánu byli v přestřelce zlikvidováni tři ozbrojenci. Nyní na místě srážky pracují specialisté z bezpečnostních orgánů a vnitra.

5; Zacharčenko tvrdě reagoval na Porošenkovo prohlášení o konfiskaci uhlí. Prohlášení prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o konfiskaci donbaského uhlí je pokračováním blokády Donbasu.

6; Zločinci z OUN se stali „národními hrdiny“ Ukrajiny z vůle vládnoucí moci, píší americká média. Oficiální Kyjev ochotně překrucuje historická fakta ve snaze omlouvat zločince z OUN-UPA.

7; Trump se může po úderu v Sýrii dostat do izolace, píší německá média. Podle všeho Trump neměl žádnou strategii.

8; V Kongresu USA požadují odstoupení Trumpova tiskového tajemníka za srovnání Asada s Hitlerem. Seana Spicera, tiskového tajemníka prezidenta USA chtějí odvolat z funkce kvůli nevydařenému srovnání Asada s Hitlerem.

9; Den kosmonautiky. Čím se může pochlubit Rusko při poznávání kosmu? V oblasti kosmu je rok 2017 počátkem výběru kosmonautů pro přípravu na let včetně letu na Měsíc.

10; Všichni Ukrajinci, kteří pracují v Rusku, jsou naverbováni FSB. Není ani jeden Ukrajinec, který jede za výdělkem do Ruska, aniž by jej nezverbovala ruská FSB, tvrdí Taras Čornovol, bývalý poslanec za Stranu regionů.

11; Letecká základna Šajrát – úder s podivnou pachutí. Vojenský dopisovatel Alexandr Koc se přímo na místě přesvědčil, že americký útok neudělal na Syřany žádný velký dojem.

12; V Luganské republice řekli, co bude s internetem a voláním na Ukrajinu. Více než 200 tisíc klientů luganské pobočky Ukrtelekomu mohlo zůstat bez služeb internetu a telefonního spojení.

13; Proč by se měly americké „stealth“ mít na pozoru před ruskými protivzdušnými komplexy? Nejnovější americké bojové stroje nedisponují spolehlivou ochranou před nejnovějšími protivzdušnými komplexy S-400 a S-500.

14; „Lékaři za lidská práva“ obviňují „Bílé helmy“ a USA ze lží o chemickém útoku v Sýrii. Švédští „Lékaři za lidská práva“ obviňují organizaci Bílé helmy z falšování důkazů o chemickém útoku v Sýrii.

15; Sevastopol pošle na Ukrajinu několik beden vína za účelem utopení smutku. Sevastopol pošle kyjevským úřadům vzorky místního vína.

16; Kdyby Rusko nepodporovalo to syrské zvíře, problém by neexistoval, říká Trump o Asadovi. Prezident USA označil Bašára Asada za zvíře a obvinil Rusko ze situace v Sýrii.

17; Pomocníkovi karatelů, který chtěl Donbasu naočkovat lásku k Ukrajině, vypálili automobil. Ukrajinský „patriot“ přivezl karpatskou pastýřskou trubku na Donbas, aby fyzicky zafoukal duch Ukrajiny k místnímu obyvatelstvu.

18; Putin: Neexistují důkazy pro použití chemických zbraní ze strany Asadových vojsk. Ruský prezident Vladimir Putin obvinil spojence v NATO z neochoty vyšetřit tuto událost.

19; Úderem Tomahawků se USA snaží odpoutat pozornost od jatek páchaných stovky kilometrů daleko od Sýrie. Málo lidí si klade otázku i americkém úderu: K čemu to vlastně bylo?

20; Si-Ťin-pching projednal s Trumpem možnost zbavit Koreu jaderných zbraní. Předseda Čínské lidové republiky Si Ťin-pching uskutečnil telefonický rozhovor s prezidentem USA.

21; Pracovníkům ze zemí Společenství nezávislých států mohou zakázat práci na letištích, školách a na státních stavbách. Byl vypracován balík úprav zákonů „O právním postavení zahraničních občanů v Ruské federaci“ a „O boji proti terorismu“.

22; Opilý člen „Azova“ střílel v márnici. Palba byla vedena nejspíše z pistole Makarov.

23; Bojovník Národní policie Luganské republiky s přezdívkou Sachalin vyprávěl o tom, jak byl v zajetí u batalionu Ajdar: Mučili mě patnáct dní.

24; Centrum Anne Frank požaduje odvolání Spicera kvůli jeho srovnání Asada s Hitlerem. Předtím Spicer prohlásil, že ani vůdce nacistického Německa Adolf Hitler se nesnížil k použití chemických zbraní.

25; S ultimáty je zbytečná k nám jezdit, říká Zacharova o Tillersonově návštěvě. Připomeňme, že si včera státní tajemník USA dovolil tvrdý výpad vůči Moskvě.

26; Nazarbajev se rozhodl převést kazašskou abecedu na latinku. Od roku 2018 bude třeba připravovat specialisty na vyučování nové abecedy a vydávat učebnice pro střední školy.

27; Výbuch u autobusu fotbalistů Borussie. Policisté vyšetřují okolnosti atentátu. Na místě události byl nalezen vzkaz.

28; Úřady informovaly o průběhu vyšetřování havárie Tu-154 ruského ministerstva obrany. Podobné letecké události se vyšetřují roky, aby byly nalezeny skutečné příčiny tragédie.

29; O vlas unikl tragédii. Jak se Gagarinovi překvapivě dařilo během letu. Byly zveřejněny informace o mimořádných situacích, které by mohly vést k smrti prvního kosmonauta během jeho mise na oběžnou dráhu.

30; Ukrajinská armáda ostřelovala okolí Jasinovaté z těžkého dělostřelectva. Celkem bylo během rána podle informací místních úřadů z pozic ukrajinské strany vystřeleno nejméně 40 nábojů a min.

31; Rusko panikaří a brání se, říká stálá představitelka USA při OSN. Nikki Haley v typicky americkém snobském stylu dodala, že Washington dává Moskvě možnost zachovat si tvář.

32; Zdražující ropa pomohla rublu překonat hranici 57 za dolar. Během středečního obchodování se kurs rublu znovu ocitl nad 57 za dolar v souvislosti s růstem cen ropy.

33; Žirinovskij: Vypiju si šampaňské za odvolání Trumpa. Všichni s uspokojením sledují duel USA – Rusko a všichni fandí Rusku a nikdo Američanům, myslí si šéf Liberálně-demokratické strany Ruska.

34; Putin: Nepřipustíme barevnou revoluci v Rusku. Budeme se v Rusku náležitě chovat a všemožně podporovat naše partnery v Organizaci Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.

35; Trumpův tiskový tajemník se omluvil za srovnání Asada s Hitlerem. Chybně jsem použil nekorektní a netaktní srovnání., prohlásil Spicer.

36; V Kyjevské oblasti si demonstranti lehli na koleje. Cestující ze stojících vlaků si stěžují, že stojí v polích u Borispolu a nevědí, kdy soupravy pojedou dál. Požadují větší množství elektrických souprav.

37; Kam pluješ, Carle Vinsone? Jak USA a KLDR ničí planetu. Pojď Trumpe a udělej Ameriku znovu silnou. Ať si ji zamilují za to, že pokryje polovinu planety jaderným popelem.

38; Severní proud 2 bude hotový po roce 2019. Obě větve plynovodu Severní proud budou postaveny v letech 2018 a 2019.

39; Ukrajinská vláda chce zrušit všechny sovětské zákony. Příslušný návrh zákona bude předložen do Nejvyšší rady v nejbližší době.

40; Poslanec Nejvyšší rady si po vyfotografování zase vzal květiny položené k památníku. Po několika příchodech pro fotoreportéry si Vilkul položené květiny vzal zase zpět.

41; „Kdo vás takovýmto manýrám naučil?“, obořil se Lavrov na americké novináře. Korespondenti začali vykřikovat své otázky ještě před zahájením setkání ruského ministra zahraničí se státním tajemníkem USA Tillersonem.

42; Chemický podvrh v Idlíbu. Fakta a vysvětlení. Bylo provedeno nezávislé vyšetřování okolností falsifikace chemického útoku, který posloužil jako záminka pro raketový útok USA.

43; Ve velení Doněcké republiky konstatovali zvýšení aktivity nepřátelských ostřelovačů podél celé linie dotyku.

44; Vyšetřovací výbor Ruské federace zjišťuje, kde se nachází Michail Chodorkovskij. Připomeňme, že Chodorkovskij je obviněn ze zorganizování vraždy starosty města Něftějugansk Valdimira Petuchova.

45; Šojgu: Ve stavu připravenosti k okamžitému odpálení se nachází 96% raket Vojsk strategického určení.

46; Putin vyjmenoval dvě hlavní verze „chemického útoku“ v Sýrii. První je, že se syrské letectvo trefilo do ilegální výrobny bojových otravných látek, druhá, že jde o čistě zrežírovanou provokaci kvůli vytvoření možnosti dalšího tlaku na zákonnou syrskou moc.

47; Na Ukrajině bude den kosmonautiky přesunut na 19. listopadu. 19. listopadu 1997 letěl do kosmu první kosmonaut z nezávislé Ukrajiny Leonid Kaděňuk, chlubí se vicepremiér Ukrajiny.

48; Porošenko mi dvaapůlkrát nabízel funkci premiéra, říká Saakašvili. Mám ale větší ambice než být premiérem, prohlásil Saakašvili, který se už dlouho bezcílně potuluje po světě.

49; Byly zveřejněny působivé panoramatické záběry budovaného Krymského mostu. Snímky poskytlo informační centrum „Krymský most“.

50; Porošenko: tanková vojska Ukrajiny se nacházejí v plné bojové pohotovosti. Jednotky se nacházejí v plné bojové pohotovosti a v případě nutnosti jsou připraveny se v krátké době vrátit na určená místa.

51; Nabourala se ruská FSB do Trumpova Twitteru? USA se v Trumpově poznámce změnily na „Ruskou federaci“. Je zajímavé, že „autorský“ překlad se vloudil do superpopulárního twitu, ve kterém Trump předvádí svaly a vyhrožuje KLDR

52; Laciní klauni udělali Dněpropetrovsku ostudu po celé Ukrajině, říká Filatov o skandálu v městské radě. Starosta Dněpropetrovska označil opozici za „laciné klauny“, což je ovšem definice hodící se na většinu ukrajinských politiků.

53; Těžba ropy v Ruské federaci vyrovná v roce 2017 svůj historický rekord a vzroste na 549 milionů tun.

54; Německý parlament podporuje „Severní proud 2“. Projekt „Severní proud 2“ předpokládá výstavbu dvou větví plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard kubických metrů za rok.

55; Akce USA v Sýrii jsou vážným ohrožením mezinárodní bezpečnosti, říká ruské ministerstvo zahraničí. Vojensko-politická situace v Sýrii se prudce vyostřila po raketovém úderu USA.

56; V Moskvě skončily rozhovory Lavrova a Tillersona. Tillerson se vrátil do hotelu, ale vůbec nemluvil s novináři,kteří se shromáždili v hale.

57; Ukrajinská armáda ostřelovala pozorovatele OBSE v Luganské republice. Ostřelování bylo vedeno z bojového vozidla pěchoty a střelných zbraní z obce Novoalexandrovka na Kalinovo.

58; Spicerovo prohlášení o Hitlerovi nepovede k ničemu pěknému, říká německá vláda. Jakékoli srovnání aktuální situace se zločiny nacistů nevede k ničemu dobrému.

59; V Radě federace se vysmáli „dekomunizaci“ Dne kosmonautiky na Ukrajině. V Kyjevě chtějí přesunout Den kosmonautiky na jiné datum.

60; V Podněsterské Moldavské republice je povoleno používat ruskou vlajku na stejné úrovni jako státní. Od nynějška bude vlajka ruské federace vyvěšována na budovách a v místnostech státních orgánů a orgánů místní samosprávy.

61; Trump řekl nejvyššímu čínskému představiteli o úderu na Sýrii během konzumace desertu.

62; Zacharova tvrdě odpověděla Turecku na prohlášení o použití chemických zbraní v Sýrii. Ministr zdravotnictví Turecka prohlásil, že analýzy obětí předpokládaného chemického útoku v Sýrii potvrdily použití sarinu. Zacharova zdůraznila, že vyšetření problémů spojených s chemickými zbraněmi je v kompetenci zplnomocněných mezinárodních organizací.

63; Rusko bylo obviněno z vměšování do voleb v Černé Hoře. Rada národní bezpečnosti Bílého domu obvinila Rusko z vměšování do voleb prezidenta v Černé Hoře.

64; V Kremlu začalo setkání Putina, Lavrova a Tillersona. Prezident Ruské federace pořádá setkání v Kremlu se státním tajemníkem USA Rexem Tillersonem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

65; USA nedonutí Rusko změnit vztah k Asadovi, říká Puškov. Alexej Puškov komentoval setkání ministrů zahraničí Ruska a USA.

66; Saakašvili navrhuje oddělit se od Donbasu skutečnou zdí. Podle jeho názoru musí Ukrajina soustředit svou pozornost na vnitřní problémy.

67; Zástupce stálého představitele Rusko v OSN tvrdě setřel zástupce Velké Británie. Vladimir Safronkov vmetl zástupci Velké Británie Matthew Rycroftovi: „Už nikdy se neopovažuj urážet Rusko!“

68; USA zahájily teroristickou válku, říká stálý představitel Sýrie při OSN. USA vedou teroristickou válku proti Sýrii, raketový úder na leteckou základnu byl přímou vojenskou agresí.

69; Rozhodnutí o úplném přerušení palby v Donbasu vstoupí v platnost 13. dubna v 10:00 hod.

70; Trump považuje úspěchy svého týmu za sto dní u moci za nejskvělejší v historii USA. Prezident USA Donald Trump vysoce ocenil úspěchy své administrativy za první tři měsíce, co je u moci.

71; Putin a Asad zabili mé přátele a ukradli mi dětství. Trump oprášil informační zbraně z Obamova arsenálu. Trump vyměnil v Oválné pracovně po Obamovi záclony, ale postupu informačního působení na masy zůstaly beze změn.

72; Kadyrov a Sečin mají v úmyslu podat žalobu na Financial Times. Prezident Rosněfti Igor Sečin a nejvyšší představitel Čečny Ramzan Kadyrov zváží možnost žaloby kvůli článku v novinách.

73; SBU zahájila trestní řízení proti skandálnímu poslanci Vladimiru Parasjukovi v souvislosti s výzvou k fyzické likvidaci ukrajinského politika Viktora Medvedčuka.

74; Putin: Rusko je připraveno se vrátit k memorandu o Sýrii. Putin během setkání se státním tajemníkem USA oznámil připravenost Ruska vrátit se k memorandu o předcházení incidentům v Sýrii.

75; Dnes večer se konala tisková konference Sergeje Lavrova a Rexe Tillersona. V Moskvě proběhly rozhovory ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova a státního tajemníka USA Rexe Tillersona.

76; Lavrov se podělil o podrobnosti z rozhovorů s Tillersonem. Mezi hlavními tématy byly Sýrie, Ukrajina, KLDR a otázky dvoustranných vztahů.

77; Rubl reagoval na ukončení rozhovorů Putina s Tillersonem a Lavrovem zpevněním.

78; Tillerson: Je nutné zastavit degradaci vztahů mezi Ruskem a USA. Kromě toho státní tajemník poznamenal, že v současné době je stav důvěry mezi oběma zeměmi na nízké úrovni.

79; Ruská protivzdušná obrana byla vybudována u Damašku pro ochranu letecké základny Dumejr před útoky ze strany USA.

80; Tillerson: Odchod Asada musí proběhnout organizovaně. Státní tajemník USA Rex Tilleson si myslí, že odchod prezidenta Sýrie Bašára Asada z funkce musí proběhnout organizovaně.

81; USA a Rusko vytvoří pracovní skupinu pro stabilizaci vztahů mezi oběma zemi.

82; U Doněcka probíhá prudký boj, v činnosti jsou dělostřelectvo a obrněná technika.

83; Rusko zablokovalo návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Sýrii. Návrh rezoluce předložily Velká Británie, Francie a USA.

84; Rusko má podezření, že USA si hýčkají teroristickou skupinu An-Nusrá za účelem svržení Asada. Oznámil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 13.4.2017:

1; Legalizace v Japonsku podpořila kurs Bitcoinu. Kurs kryptoměny Bitcoin vzrostl o 100 dolarů poté, co japonské úřady schválily rozhodnutí legalizovat tuto elektronickou měnu.

2; Severní Korea vyzvala zahraniční novináře, aby se připravili na „velkou a důležitou událost“. V současné době se v Severní Koreji nachází kolem dvou set zástupců zahraničních médií.

3; OPEC: USA utopí svět v ropě. Břidličný průmysl USA „utopí“ světový trh v ropě, říká se v pravidelné měsíční zprávě OPEC.

4; Rusko je silná země, ale USA jsou velmi silná země, říká Trump. Donald Trump prohlásil, že Rusko je silnou zemí, a komentoval vztahy s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

5; Ozbrojenec z Tornada prorazil lebku svému spoluvězni v kriminále. Nyní je zbitý vězeň na jednotce intenzivní péče.

6; Bude to pěkné, pokud se USA dohodnou s Putinem a Ruskem, říká Trump. Podle hodnocení amerického prezidenta se vztahy mezi oběma zeměmi nacházejí na historicky nejnižší úrovni.

7; Tillerson nepřesvědčí Putina k rozdělení Sýrie a k výměně tamní vlády, říká expert. Tillerson projednával syrskou otázku s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, poté byli oba přijati ruským prezidentem.

8; Politika USA závisí na tom, kterou nohou napřed Trump vstal, říká bývalý velvyslanec Británie. USA se zaměřují na odstavení Bašára Asada od moci.

9; Kanadská policie pronásledovala vrtulníkem výrostky kteří ukradli bonbony. Kanadská policie zorganizovala mohutnou zvláštní operaci na dopadení dětí, které ukradly sladkosti.

10; NATO si nepřeje novou studenou válku, říká Stoltenberg. Prezident USA Donald Trump na konferenci prohlásil, že NATO není zastaralou organizací.

11; Družice zaznamenala velkou kolonu vojenské techniky USA, která vstoupila do Sýrie. Družicové snímky ukázaly americké vojenské dopravní prostředky na cestě k téměř dobudované americké základně.

12; Nečinnost OSN ohrozila celý svět. Odmítnutím OSN kvalifikovat akci USA v Sýrii jako akt agrese ohrožuje i samotnou organizaci.

13; Pohodlné závěry: Ve Washingtonu zveřejnili zprávu o chemickém útoku v Sýrii. Bílý dům zveřejnil zprávu věnovanou chemickému útoku v syrské provincii Idlíb.

14; Ukrajina hledá svého Gagarina a alternativní Den kosmonautiky. Vláda navrhla změnu data Světového dne kosmonautiky a zároveň nahradit Jurije Gagarina svým, ukrajinským hrdinou.

15; Pěšky na Eurovizi. Proč kyjevské metro může přerušit provoz? Exekuční služba zablokovala účty přepravce s požadavkem na zaplacení dvou miliard hřiven společnosti Ukrroslizing za dodávku vagónů z roku 2009.

16; Krvavé zločiny USA v Sýrii a Iráku. Letectvo likviduje děti, ženy i starce. Letecké údery americké koalice zabíjejí stále více civilních osob.

17; Veteráni americké rozvědky připomněli Trumpovi důležitost férových vztahů s Ruskem. Pracovníci americké rozvědky vyzývají Donalda Trumpa, aby ochránil tyto cenné vazby před dalším zhoršováním.

18; Náměstek ministra obrany přijel kvůli prověrce do Východního vojenského okruhu. Uskuteční se prověrka stavu materiálně-technického zabezpečení, bojové a mobilizační připravenosti.

19; Trump vyhrožuje Pchjongjangu jadernými ponorkami. Trump řekl, že vyslání ponorek znamená zadržování Pchjongjangu v dalších akcích.

20; Na Dněpropetrovsk zaútočil podivný počítačový virus. Virus se dostane na počítač ze stránek s bezplatným obsahem.

21; Putin nepřipustí „barvenou revoluci“. Ruský představitel tvrdě odpověděl nadějím Západu? Žádné barevné revoluce nebudou ani v Rusku ani u jeho spojenců.

22; Alexandr Rogers: Vzteklí psi USA a KLDR. Nedá se říci, že by armáda KLDR byla nejsilnější na světě, ale je nepochybné, že je tvořena nejodhodlanějšími bojovníky na světě.

23; Ruská letadla dopravila 21 tun potravin od OSN do Deyr az-Zauru. Kromě toho Centrum pro usmíření za posledních 24 hodin uskutečnilo sedm humanitárních akcí v provinciích Aleppo a Es-Suvejda.

24; USA budou konzultovat se Soulem ohledně přijetí důležitých opatření proti Pchjongjangu. Výroky prezidenta USA vyvolávají znepokojení v Jižní Koreji.

25; Na Ukrajině se prodává všechno: lidé, svědomí, orgány... Ukrajinský obhájce lidských práv řekl, proč trh s lidskými orgány je na Ukrajině prosperujícím byznysem.

26; „Tomahawky“ vyhánějí křesťany z Východu. Novinář Vladimir Mamontov píše, proč jsou křesťané z Blízkého Východu likvidováni.

27; Obchod mezi Ruskem a Čínou vzrostl o téměř 30%. První kvartál roku 2017 se z hlediska obchodních vztahů mezi Ruskem a Čínou ukázal jako velmi úspěšný.

28; Pentagon tvrdí, že zachytil rozhovory syrských vojáků o chemickém útoku. Americká rozvědka zachytila zprávy syrských vojáků a specialistů v oblasti chemických zbraní.

29; KLDR se chystá vyzkoušet jadernou bombu v předvečer Dne Slunce, píší média. Den Slunce je výročí narození zakladatele severokorejského státu Kim Ir Sena.

30; V důsledku nočního ostřelování byly pobořeny čtyři domy v Doněcku a Zajcevu. Celkem za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda 57-krát porušila režim přerušení palby.

31; Dvaapadesát lidí obsadilo dvě města v Donbasu. Vzpomínky příslušníka kyjevské domobrany o začátcích války. 12. dubna není jen Dnem kosmonautiky, ale i výročím začátku epopeje obrany Slavjanska v Donbasu.

32; Usmanov zažaloval Navalného pro pomluvu. Žaloba Ališera Usmanova na Alexeje Navalného byla podána u Ljublinského soudu v Moskvě. Datum prvního stání ještě nebylo určeno.

33; Velikonoční válka. Na Ukrajině se čeká útok na Putina v noci na neděli. Podle vzniklé tradice Kyjev útočí na Donbas nejkrutějším ostřelováním právě ve dnech velkých církevních svátků.

34; Automobil se Svačenkovou porazil v Kyjevě chodkyni. Na místo přijela policie a posádka rychlé lékařské pomoci.

35; Bývalý nejvyšší představitel republiky Marijsko na východě evropské části Ruska Leonid Markelov byl zadržen kvůli úplatku. V současné době v Moskvě v bytě jeho dcery a v domě jeho manželky probíhá domovní prohlídka.

36; Na Krymu došlo k policejnímu zatčení stoupenců krymskotatarského Medžlisu. Prohlídky v Bachčisaraji byly provedeny za účasti Ruské gardy.

37; Grojsman je vřed, říká Timošenková v reakci na jeho návrh, aby byla Rusku místo dluhu za plyn vydána sama Timošenková. Z vředu také občas vyhřezne něco naprosto nevábného.

38; Lavrov vmetl Tillersonovi, že údery na Sýrii nemají nic společného s bojem proti terorismu. Do tisku se postupně dostávají podrobnosti z včerejšího setkání ministrů zahraničí Ruska a USA.

39; Agent ukrajinského ministerstva obrany zadržený v Samaře bude vydán do Doněcké republiky. Zadržený občan Ukrajiny patří pod jednotku „Specrezerv“ hlavní správy rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny.

40; Ruská centrální banka očekává pád cen ropy až na úroveň 40-45 dolarů za barel.

41; Výbuch ve Vinnici. Jeden ukrajinský voják zahynul, tři byli zraněni. Okolnosti výbuchu jsou vyšetřovány.

42; V Nejvyšší radě byl zamítnut zákon o uznání okupace. Návrh zákona o dočasně okupovaných teritoriích byl ve výboru Rady zamítnut.

43; Ukrajinští nacisté: Všechno je připraveno pro úplné vymýcení ruského jazyka. Neonacisté oznamují: Ruštinu je možné úplně zakázat.

44; SBU zadržela antifašistu – stoupence Ruského světa. K zatčení došlo v Kirovogradské oblasti.

45; Většina Rusů je přesvědčena, že vláda je schopna ochránit obyvatelstvo před teroristickými akty. Přesvědčení o schopnosti ruských orgánů ochránit obyvatelstvo před teroristickými činy ve srovnání s loňskem vzrostlo téměř na dvojnásobek.

46; V Luganské oblasti byla odpálena železniční trať. Ukrajina samozřejmě obvinila z události obránce Donbasu.

47; Rvačka vojáků na Ukrajině skončila smrtí jednoho z nich. K incidentu došlo ve Volyňské oblasti na západě Ukrajiny.

48; Ukrajinské podsvětí vytlačuje kosovské obchodníky z trhu s lidskými orgány. SBU konečně zadržela jednu z band obchodníků s orgány.

49; Trump je připraven uzavřít KLDR do obchodní karantény. Obvykle takto bluffují Severokorejci, ale tentokrát je to naopak.

50; Trump vyhlásil válku diktátorům. Americký tisk slibuje kobercové nálety. Mezi diktátory podle verze amerického týdeníku National Enquirer je i prezident Ruska.

51; Dva ukrajinští vojáci zahynuli v důsledku neopatrného zacházení se zbraní. Nyní na místo události dorazili pracovníci vojenské právní služby, vojenské prokuratury a Národní policie.

52; Čína mluví o nutnosti úprav v návrhu rezoluce o Sýrii, Připomeňme, že Rusko návrh rezoluce o Sýrii zablokovalo.

53; Bělorusko poskytlo dodatečné záruky ohledně vrácení dluhu ruskému Gazpromu. Plynový spor mezi Ruskem a Běloruskem je podle všeho ukončen.

54; Byl proveden letecký úder na sklad chemických zbraní v Deyr az-Zauru patřící Islámskému státu. Zahynuly stovky lidí, hlásí generální štáb Sýrie. V důsledku úderu amerického letectva zahynulo několik set lidé včetně civilistů.

55; Ukrajinský kosmonaut protestuje proti přesunu Dne kosmonautiky. První kosmonaut nezávislé Ukrajiny Leonid Kaděňuk nepodpořil myšlenku přesunutí oslav Dne kosmonautiky z 12. dubna na jiný termín.

56; Kreml komentoval pozici Číny ohledně návrhu rezoluce k Sýrii. Předtím byla zveřejněna zpráva, že Čína se při hlasování o návrhu rezoluce zdržela.

57; Na Ukrajině chtějí soudit třiadevadesátiletého plukovníka KGB za zatčení ozbrojence UPA. Nil Chasevič byl významný ozbrojenec UPA. Podobně jako jeho nedostižný vzor Adolf Hitler se mohl stát druhořadým umělcem.

58; Kreml schválil tvrdé vystoupení Safronkova v Radě bezpečnosti OSN po americkém útoku na syrskou leteckou základnu. Podle názoru tiskového tajemníka prezidenta Dmitrije Peskova ve slovech diplomata nebylo nic urážlivého.

59; Nejvyšší rada Ukrajiny dovolila udělovat titul „Hrdina Ukrajiny“ cizincům-majdanistům, ale jen těm mrtvým. Poslanci schválili úpravy zákona o státních vyznamenáních.

60; Západ donutil Rusko vetovat rezoluci Rady bezpečnosti OSN, říká ruské ministerstvo zahraničí. Akce Západu jsou součástí nečisté hry, kdy lidé nemají zájem na nalezení řešení.

61; Chemický podvrh v Idlíbu. Bylo zahájeno nezávislé vyšetřování okolností falsifikace „chemického útoku“, který posloužil jako záminka pro raketový úder USA.

62; USA nebudou trvat na odstavení Asada. Prezident USA prohlásil, že by nepovažoval za nemožný mír v Sýrii s prezidentem Asadem u moci.

63; Obvinění z použití chemických zbraní syrskou armádou jsou od samého počátku vykonstruovaná, říká Asad. Syrská armáda nedisponuje chemickými zbraněmi.

64; Trump potvrdil svou věrnost kursu na přátelství s Ruskem. Americký prezident o tom právě napsal na své oficiální stránce na Twitteru.

65; Ukrajinská akademie věd: Nejsou peníze a vědců ubývá. Národní akademie věd Ukrajiny uzavřela šest vědeckých institucí kvůli nedostatku peněz, řekl prezident Akademie věd Boris Paton.

66; Ukrajinská policie radí hostům Eurovize, aby před agresivními osobami utíkali. Národní policie Ukrajiny poradila zahraničním hostům Eurovize 2017, jak si mají počínat v případě nebezpečí.

67; Civilní obyvatel byl zraněn na jihu Doněcké republiky v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. V důsledku ostřelování utrpěl v 15:45 hod. muž narozený v roce 1960 střepinová zranění.

68; Úder USA na syrskou leteckou základnu nezpůsobil žádnou újmu bojeschopnosti syrské armády, říká Asad. Prezident Sýrie Bašár Asad prohlásil, že raketový úder USA nezpůsobil pokles bojeschopnosti syrské armády.

69; USA udělají všechno pro to, aby zabránily objektivnímu vyšetření chemického útoku v Idlíbu, říká senátor Franc Klincevič.

70; Nejvyšší rada Ukrajiny uzákonila soukromé detektivy. Soukromým detektivem se může stát kterýkoli občan starší 21 let s vysokoškolským vzděláním právního směru.

71; Vše je připraveno k rozdělení Ukrajiny. Mnozí už si všímají, že v ukrajinské armádě se provádí příprava na něco velkého a důležitého.

72; První kanál odmítl přenášet Eurovizi. Evropská vysílací unie nadále navrhuje variantu „vzdálené účasti“ Julie Samojlovové nebo vyslání jiného účastníka. Vyčítá ale Ukrajině, že soutěž politizuje.

73; Byl zadržen jeden z vůdců ruské opoziční strany PARNAS Vjačeslav Malcev. V Saratově byl ve svém bytě zadržen opozičník a jeden z vůdců strany PARNAS Vjačeslav Malcev.

74; Podpora ze vzduchu. Americké letectvo bombardovalo Kurdy útočící na hlavní město Islámského státu. Bylo zabito 18 bojovníků. Na ministerstvu obrany přiznali chybný údere na předměstí města Tabka, které se nachází na cestě k městu Rakká.

75; Severní Korea je připravena zaútočit na USA. Severní Korea disponuje informacemi o plánech USA uskutečnit preventivní úder na jaderné objekty v zemi.

76; Savčenková vytvořila vlastní stranu. Informaci o sjezdu za účasti Savčenkové potvrdili pracovníci hotelu Kazackij, kde se akce konala.

77; Rusko nemohlo Sýrii varovat před raketovým úderem USA, říká Asad. Syrský prezident obvinil USA, že se raketovým úderem na vojenské letiště v Sýrii snažily zvednout bojovou morálku teroristů.

78; V Petrohradě došlo k výbuchu. Mladíkovi to urvalo ruku. U knihovny na Vasiljevském ostrově vybuchlo mladíkovi v rukou výbušné zařízení.

79; Syrská lidová fronta může ukončit válku. Syrský národ je už unaven válkou. Mají jí plné zuby.

80; USA použily v Afghánistánu „superbombu“ GBU-43, kterou shodili z letadla MS-130 na jeskynní komplex využívaný Islámským státem.

81; Rusko se nezúčastní Eurovize. Rusko se nebude účastnit hudební soutěže Eurovize 2017 v Kyjevě.

82; Nic podobného se už nesmí opakovat. Lavrov a Tillerson se vyjádřili k leteckému úderu USA v Sýrii. Provokační raketový úder USA na Sýrii se nesmí už opakovat, prohlásil Lavrov.

83; Černobyl v Avdějevce, suroviny pro podniky v Doněcké republice, problém Donbass Arény – interview s Denisem Pušilinem. Je možná technogenní katastrofa v Avdějevce nacházející se pod kontrolou ukrajinské armády? Budou podniky v Doněcké republice zásobovány ruskými surovinami?

84; Al-Káida je na straně USA v Sýrii. Byla odhalena pošta poradce Hillary Clintonové. Důkazy přinesl portál WikiLieaks tím, že zveřejnil dopisy z elektronické pošty.

85; Požár skladu v Balakleji zničil munici za miliardu dolarů. Požár ve vojenském skladu poblíž města Balakleja podle odhadů ukrajinských expertů zničil munici v hodnotě 1 miliardy dolarů.

89; Sýrie věděla o přípravě raketového úderu ze strany USA, říká Asad. Damašek mohl uskutečnit určitá opatření, protože disponoval určitými informacemi o chystaném raketovém útoku USA na syrskou základnu.

90; Administrativa Eurovize obvinila Ukrajinu z podkopávání reputace soutěže. Zákaz vstupu na Ukrajinu pro Samojlovovou ve skutečnosti podkopává reputaci a princip apolitičnosti soutěže Eurovize.

91; USA mají starost o Turecko. Státní tajemník má starost o kvalitu turecké demokracie. USA bedlivě sledují průběh referenda v Turecku.

92; Specnaz USA a Kurdové utrpěli těžké ztráty v Sýrii. Více než 45 příslušníků kurdské domobrany a amerických příslušníků zvláštních jednotek bylo zabito a zraněno v syrské provincii Rakká.

93; Dmitrij Rogozin vyprávěl o bojovém robotovi, který střílí oběma rukama. Vicepremiér Dmitrij Rogozin zveřejnil fotografii nejnovějšího úspěchu ruského vojensko-průmyslového komplexu.

94; Záběry ze speciální operace. Letecký úder pohřbil pod zemí syrskou bandu. Byly zveřejněny záběry z operace na likvidaci polního štábu teroristů v Sýrii.

95; Jedenáct tun TNT. Za jakým účelem použily USA supersilnou bombu v Afghánistánu? 13. dubna americké letectvo shodilo supervýkonnou nejadernou leteckou pumu na afghánskou provincii Nangarhár.

96; Generál ukrajinské armády řekl, kdy Ukrajina přepadne Rusko. V případě vojensko-politické nutnosti to bude muset být provedeno, prohlásil ukrajinský generál.

97; Kam to střílíš? Ukrajinský tank trefil přímým zásahem dům legendárního strýčka Seni. Sídliště Zajcevo. Severní část Gorlovky je jeden z nejžhavějších bodů na frontové linii. Žijí zde lidé, kteří raději zemřou, než by opustili své rodné domy.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 14.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; Použití superbomby Spojenými státy v Afghánistánu hrozí obnovením závodů ve zbrojení. Zkouška nové bomby v Afghánistánu Spojenými státy je pokus o světovou dominanci s elementem vojenské hrozby.

2; Syrské ministerstvo zahraničí označilo Trumpa za zvíře. Ministerstvo odpovědělo na urážlivá slova prezidenta USA Donalda Trumpa, který označil prezidenta Sýrie Bašára Asada za zvíře: Pokud jste sám zvířetem, neznamená to, že jsou zvířaty i všichni ostatní.

3; Samojlovová komentovala rozhodnutí Evropské vysílací unie ohledně její účasti na Eurovizi. Zástupkyně Ruska Julija Samojlova až do konce věřila, že ji na Eurovizi 2017 pustí.

4; USA shodily superbombu na tunely, které budovala CIA, říká Snowden. Bývalý pracovník CIA komentoval novinku o použití supermohutné bomby Spojenými státy v Afghánistánu.

5; Letadlová loď Spojených států Carl Vinson připlul k Severní Koreji na palebnou vzdálenost. V nejbližší době se mají k úderné skupině USA připojit japonská plavidla.

6; V Sýrii bojuje 5 tisíc ozbrojenců z Evropské unie. Pokud se vrátí, nastane v Evropě katastrofa.

7; EBRD se chystá revidovat odmítnutí investovat v Rusku. Rusko požádala Evropskou banku pro obnovu a rozvoj, aby projednala zákaz úvěrování přijatý v roce 2014.

8; Apokalypsa se odkládá. Novinář Andrej Babickij píše o tom, jak Rusko a USA prozatím překonaly krizi ve vzájemných vztazích.

9; Co se stane, pokud USA napadnou Severní Koreu? USA se chystají dát Kim Čong-unovi stejné ponaučení jako Bašáru Asadovi.

10; Proč ruské protiponorkové letectvo „obkličuje“ Japonsko? Dva bombardéry Tu-95 nesoucí rakety a dvě protiponorková letadla IL-38 obletěla pobřeží ze strany Japonského moře?

11; Klid před bouří, lokální boje a shromažďování rezervistů v Doněcké republice. Počet případů ostřelování se snížil, ale neobešel se bez obětí na životech.

12; „Jaderný Kim“: Ozbrojená demokracie proti nechráněné totalitě. Napětí kolem Korejského poloostrova trvá.

13; Deset vteřin mlčení Si Ťin-pchinga. Jak se Trump pokusil zastrašit Čínu úderem na Sýrii. Donald Trump demonstrativně vydal rozkaz k úderu na Sýrii v přítomnosti Si Ťin-pchinga.

14; Mobilizace v Doněcké a Luganské republice: Fámy a realita o povolávání do služby. Veterán domobrany Doněcké republiky Anatolij Geljuch informoval o tom, jak bude probíhat případná mobilizace v Republikách Donbasu.

15; Antiteroristická operace v délce jednoho života. Občané Donbasu okupovali místní administrativní budovy úplně stejně, jako to předtím dělali aktivisté Majdanu.

16; Pentagon zveřejnil záběry z mohutného úderu „superbombou“ v Afghánistánu. Záběry zveřejnilo Samo americké letectvo.

17; Jen pseudodůkazy.... Ruské ministerstvo obrany pochybuje o zachycení rozhovorů o chemickém útoku v Idlíbu ze strany USA. Oficiální zástupce ministerstva obrany Ruské federace komentoval zprávy z médií o údajném zachycení rozhovorů syrských vojáků ze strany USA.

18; „Úspěšná mise“. Proč USA shodily supermohutnou bombu na Afghánistán? USA poprvé použily vysoce účinnou nejadernou bombu GBU-43 v Afghánistánu pro ozbrojencům Islámského státu.

19; Oběžnice Saturnu může být vhodná pro život. Důvodem těchto závěrů bylo objevení vodíku na oběžnici.

20; Radikálové zapálili štáb Le Penové v Paříži. V budově štábu kandidátky na prezidenta Francie Marine Le Pen došlo k požáru.

21; Peníze mi dali hned a já jsem splatil dluhy. Ukrajinci přímo žádají, aby od nich někdo koupil jejich orgány, ale trh je už přesycen. Jak se ukázalo, obchod s vlastními orgány je pro Ukrajince zcela obvyklá záležitost.

22; Pchjongjang má čím odpovědět na varovný úder ze strany USA, říká ministerstvo zahraničí KLDR. Situace na Korejském poloostrově se dostala do slepé uličky. Pchjongjang se nechystá sedět se založenýma rukama v očekávání preventivního úderu ze strany USA.

23; Letecký úder pohřbil pod zemí syrskou bandu. Byly zveřejněny záběry z likvidace polního štábu teroristů v Sýrii.

24; Britská rozvědka hledá nejen znalce ruského jazyka, ale i znalce Ruska. Vláda Velké Británie vyzývá ruskojazyčné lingvisty, aby udělali kariéru ve výzvědných službách.

25; Byl zveřejněn rozsah škod způsobených Amerikou ozbrojencům v Afghánistánu. 36 ozbrojenců teroristické skupiny Islámský stát bylo zlikvidováno v důsledku použití jedné z nejsilnějších nejaderných bomb Spojenými státy.

26; Trump je připraven udeřit na Severní Koreu Tomahawky, píší média. Je příznačné, že v Pentagonu nepopírají informace o možném úderu na KLDR.

27; Ukrajina byla zařazena mezi nejnebezpečnější země světa. Umístila se v žebříčku nejnebezpečnějších zemí na 127. místě ze 136 posuzovaných. Hůř je na tom jen Honduras, Keňa, Egypt, Venezuela, Nigérie, Pákistán, Salvador, Jemen a Kolumbie. Nejbezpečnějšími zeměmi jsou naopak Finsko, Spojené Arabské emiráty, Island, Omán, Hongkong, Singapur, Norsko, Švýcarsko,Rwanda a Katar.

28; Čína se vyjádřila k perspektivám nové korejské války. Prohlášení oficiálních představitelů Čínské lidové republiky cituje agentura AFP.

29; Demonstranti zaútočili na Trump Tower. Aktivisté obsadili foyer Trumpova mrakodrapu, v němž se nacházely jeho žena a syn.

30; Americká média se vylekala z ruského „tatínka všech bomb“. Z hlediska plošné ničivosti ruský „taťka“ dvojnásobně překonává americkou „mámu“ vyzkoušenou v Afghánistánu.

31; Šéfka Ruské centrální banky si vydělala téměř 30 milionů rublů za rok. Předsedkyně Ruské centrální banky Elvira Nabiullina vydělala v roce 2016 26,94 milionů rublů.

32; Šéf Doněcké republiky zahajuje přímou linku s obyvateli Ukrajiny. Online konference potrvá zhruba hodinu a půl. Začíná se odpověďmi na otázky, které byly obyvateli Ukrajiny zaslány předem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 14.4.2017 – odpoledne a večer:

1; Vláda na Ukrajině rozprodává zbytky státního majetku, aby zalátala díry v rozpočtu, říká expert. Přitom rozprodej státních aktiv povede k nezvratným procesům v ekonomice.

2; V metru ve Spojených státech se střílelo do cestujících. Jeden mrtvý. Střelec byl zadržen, policie musí zjistit vrahovy motivy.

3; Turčinov: Při dokončování ATO bude hlavní, abychom nenarušili hranici. „Krvavý pastor“ se bojí, aby mimoděk neovládl i Rusko.

4; Putin: Euroasijský hospodářský svaz se stal bezpečnostním polštářem pro účastnické země.

5; Porošenko přiznal masový alkoholismus a narkomanii v ukrajinské armádě. Prezident Ukrajiny podepsal zákon o zesílení odpovědnosti alkoholiků a narkomanů s výložkami.

6; Zasáhne to Korejský poloostrov, Japonsko, Čínu... Kterým zemím hrozí radioaktivní zamoření? Ruští jaderní vědci spočítali následky případného úderu USA na KLDR.

7; Dněpropetrovsk se stane součástí Novoruska, říká Zacharčenko. Podle jeho slov všechna města Novoruska dostanou svobodu, až padne Porošenkův režim.

8; Příprava na velkou válku. USA v Japonsku rozmisťuje komplex protiraketové obrany pro ochranu proti severokorejským raketám. V úterý večer zahájili vojáci USA rozmisťování pozemních prostředků protiraketové obrany Patriot PAC-3.

9; Kvůli banditským akcím Julie Timošenkové může Ukrajina přijít o 100 miliard dolarů, říká Grojsman. Kolik je to rozpočtů naší země? Kolik je to důchodů ukrajinských občanů, vzpomněl si na důchodce premiér.

10; Přímá linka Alexandra Zacharčenka s obyvateli Ukrajiny. Šéf Doněcké republiky odpověděl na otázky zaslané obyvateli Ukrajiny.

11; Organizátoři Eurovize nedokázali přinutit Ukrajinu, aby plnila pravidla soutěže, říká Peskov. Ukázalo se, že nejsou schopni vyzvat zemi, která ohlásila připravenost organizovat soutěž, aby dodržela pravidla.

12; V očekávání útoku. Ukrajina a Republiky Donbasu se připravují na velkou válku. Informace rozvědky doněckého ministerstva obrany přímo ukazují na přípravu mohutného útoku.

13; Západ se už roky cvičí v urážkách na adresu Ruska. Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo západu na kritiku Safronkova. Nakonec stejně nastane moment, kdy bude nutno vyslat seriózní emocionální signál.

14; Ruská centrální banka povolila činnost S&P, Moody's a Fitch v Rusku a zařadila je na speciální seznam zahraničních úvěrových ratingových agentur.

15; Dva pokusy o průlom ze strany ukrajinské armády. V předvečer významných náboženských svátků ukrajinská strana už tradičně zvyšuje intenzitu ostřelování.

16; Alfa-Banka Ukrajina vyhlásila Krym a Donbas za území okupované Ruskem. Ukrajinská dceřiná společnost Alfa-Banky vyhlásila poloostrov Krym a Donbas za území okupovaná Ruskou federací.

17; Ernst: Samojlova na Eurovizi vystoupí. Projednávali jsme to s Evropskou vysílací unií. Oni vědí, že za Rusko se zúčastní Julija Samojlova.

18; Šlechetnost a čest? O tom jsme nikdy neslyšeli. V Charkově se hlídkoví policisté pošklebují bezdomovcům. Charkovští policisté svým chováním opět potvrdili fakt degradace ukrajinské policie.

19; Válka může začít každým okamžikem, říká čínské ministerstvo zahraničí. Podle slov čínského ministra zahraničí stana,která zahájí konflikt, musí být připravena zaplatit příslušnou cenu.

20; Severní Korea oznámila cíle odvetného úderu v případě agrese ze strany USA. KLDR počítá s variantami preventivního úderu na souši, na moři i ze vzduchu.

21; Zacharčenko oznámil podmínky rozhovorů s Porošenkem. Dnes Alexandr Zacharčenko pořádá přímou linku s obyvateli Ukrajiny.

22; Syrské letectvo dostalo modernizované bombardéry Su-24, píší média. Anglickojazyčný internetový portál Arabian Aerospace přiznává růst efektivnosti syrského letectva.

23; Trumpovým slovům o zhoršení vztahů s Ruskem nevěřte, píše Independent. Trump bývá impulsivní, ale nezastavuje se před těžkostmi, proto bude nadále pracovat na svém „ruském projektu“.

24; Byly zveřejněny šokující záběry z úderu „superbombou“ GBU-43, kterými se předtím pochlubili ve Washingtonu.

25; Severní Korea vyhrožuje, že zničí letadlovou loď Carl Vinson, který se přiblížil ke Korejskému poloostrovu.

26; Ukrajina je jako unitární stát odsouzena k rozpadu. Ale existují šance jak zemi zachránit, říká Zacharčenko. Ukrajina potřebuje novou formu státního zřízení. V opačném případě je stát předurčen k rozpadu.

27; USA nyní představují větší hrozbu míru než KLDR. Je třeba brát vážně novinky o tom, že Spojené státy jsou připraveny preventivně zaútočit na Severní Koreu.

28; Čína přerušila letecké spojení se Severní Koreou. Důvody pro zastavení letů, které se uskutečňovaly v pondělí, úterý a v pátek, nebyly sděleny.

29; Je to bláto, říká zástupce šéfa mise OBSE o situaci v Donbasu. Všichni, kdo pracují v Donbasu, vytlačí jako Sisyfos na kopec těžký kámen, který se těsně pod vrcholem pokaždé svalí zpátky dolů.

30; V Doněcké republice odpověděli na Turčinovova slova o postupu na východ. Turčinov prohlásil, že úkolem ukrajinské armády je metr p metru, kilometr za kilometrem s minimalizací ztrát postupovat na východ.

31; Soud uvalil vazbu na bývalého šéfa Marijské republiky Leonida Markelova.

32; USA posílá do Evropy nejnovější stíhací bombardéry F-35A. USA pošlo nevelký počet nejnovějších radarem obtížně zachytitelných polyfunkčních stíhacích bombardérů F-35A Lightning II do Evropy.

33; Generální prokuratura Ukrajiny podezírá Kolomojského z utracení prostředků PrivatBanky.

34; Pentagon varoval rRusy před úderem na Sýrii, ale zapomněl na své vlastní žoldáky, píší německá média. USA omylem letecky zaútočily na žoldáky, kteří bojovali na jejich straně v Sýrii.

35; USA poprvé otestovaly jadernou bombu B61-12 za pomoci stíhačky F-16. Předpokládá se, že v budoucnosti bude kompatibilní s takovými letadly, jako jsou B-2A, B-21, F-15E, F-16C/D a F-16 MLU nebo F-35.

36; Liberálního moderátora Lobkova zadrželi v kostýmu mužského pohlavního orgánu. Moderátor pořadu Dožď Pavel Lobkov byl zadržen v centru Moskvy v kostýmu mužských genitálií.

37; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Zajcevo. Byl poškozen dům. Obytný soukromý dům byl poškozen na sídlišti Zajcevo na severu Gorlovky v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

38; Doněcká republika očekává plnohodnotnou válku už v nejbližší době, říká Zacharčenko. Ukrajinská armáda je už v nejbližší době připravena přejít k útočným akcím na linii dotyku Ukrajiny a Doněcké republiky.

39; Krym nebyl nikdy ukrajinský, říká Brzezinski. Podle jeho slov je v budoucnosti možný kompromis ohledně Krymu se zohledněním zájmů Ruska, Ukrajiny a krymských Tatarů.

40; Třetí světová válka se stala nejčastěji hledaným výrazem v Googlu. Vyhledávací systém Google zjistila rekordní počet vyhledávání spojených s Třetí světovou válkou.

41; Školáci přišli na shromáždění proti Trumpovi k Bílému domu. Ve Washingtonu u stěn Bílého domu se konala protestní akce, které se zúčastnily děti.

42; Ztráty ukrajinské armády od počátku konfliktu v Donbasu činily kolem 30 tisíc lidí, říká Zacharčenko. Dnes to oznámil během online konference v odpovědi na jeden z dotazů.

43; Federální agentura pro státní rezervy Ruska „Rosrezerv“ poskytuje humanitární podporu podnikům v Donbasu.

44; Student, který byl zraněn při výbuchu v Petrohradě si výbušninu sám vyrobil. Sedmnáctiletý mladík utrpěl poranění rukou, z nichž jedna mu musela být amputována.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 15.4.2017:

1; Rusko může být vyloučeno z účasti na Eurovizi. V Evropské vysílací unii nevyloučili, že Rusko bude vyloučeno z účasti na soutěži Eurovize 2018.

2; Raketový torpédoborec USA si to namířil do Jihočínského moře. USA poslaly raketový torpédoborec Stethem do Jihočínského moře.

3; CIA vyhlásilo WikiLeaks válku kvůli spojení s Ruskem. Ředitel CIA vyhlásil faktickou válku Julianu Assangeovi a jeho kolegům.

4; Ukrajina zvýšila import ruských výrobků téměř o 80%. Export do Rusko se za stejnou dobu zvýšil o 54,4% na 576,6 milionů dolarů.

5; USA odmítly uskutečnit údery na Severní Koreu i v případě jaderných zkoušek. Místo toho v Trumpově administrativě doufají v souhlas Ruské federace a Číny s novými sankcemi proti Pchjongjangu.

6; Letadlo amerického námořnictva provádělo průzkum poblíž Krymu. Prakticky každodenně jsou zaznamenávány dva až tři takovéto lety.

7; Severní Korea shromáždila ozbrojené síly v Pchjongjangu za účelem demonstrace síly. Ozbrojené síly Severní Koreje byly v sobotu shromážděny v Pchjongjangu kvůli uskutečnění vojenské přehlídky.

8; Trump předvádí vojenskou show, aby předvedl sílu, říká Puškov. Ruský senátor Alexej Puškov komentoval použití superbomby americkými vojáky v Afghánistánu.

9; Katolizace Ukrajiny. Násilí plodí násilí. Hlavní metodika barevných revolucí a dalších společenských kataklyzmat byla sepsána už před mnoha stoletími.

10; Americká média informovala, jaká rizika vyplývají z konfliktu USA a KLDR. Možná srážka USA a KLDR hrozí devastačními následky pro celý svět.

11; Safronkov předvedl novou zbraň ruské diplomacie. Kreml a ministerstvo zahraničí se nejen zastaly Vladimira Safronkova, ale daly najevo komplexní změnu přístupu v mezinárodním vyjednávání.

12; Dokážou korejské rakety zasáhnout USA? Severní Korea už dost brzy vytvoří mnohostupňové rakety středního a dalekého doletu.

13; Trump může vstoupit do historie jako nejkrvavější kat. Publicista Israel Šamir uvažuje, čím může skončit vojenské dobrodružství prezidenta USA proti Pchjongjangu.

14; Polská strategie oslabování Ukrajiny. Poslední šedé mozkové buňky jsou transportovány do polských vysokých škol vlastně zadarmo. Ukrajina přichází o elitu.

15; Trump a Kim Čong-un: Není kam ustupovat. USA a KLDR se ocitly na prahu skutečné jaderné války.

16; Co se skrývá za Trumpovými údery na všechny štáby naráz? Pentagon uskutečnil úder na syrskou leteckou základnu a poslal údernou skupinu amerického námořnictva k břehům Severní Koreje.

17; Profesor, který předpověděl Trumpovo zvolení, vyjmenoval také možné důvody pro jeho odvolání.

18; V očekávání války. Japonsko se chystá provést evakuaci desítky tisíc občanů z Jižní Koreje. Tokio připravuje opatření pro případ vyostření situace v regionu.

19; Bývalý šéf Pentagonu z Obamových dob varoval Trumpa před riziky jaderné války. Existuje vysvětlení, proč prezidenti USA si v minulosti nedovolili velkou akci proti Severní Koreji.

20; Podívej se na to, ty čubčí synu! Organizátoři protestní akce se rozhodli připomenout Trumpovi, že Země, kterou může nechtěně zničit, je naším společným domovem.

21; Rusko předehnalo Turecko v indexu turistické přitažlivosti. Ukrajina se ocitla ve světovém žebříčku o 45 pozic níž.

22; Američtí vojáci přebarvují tanky v Evropě nazeleno. Barvíme naše stroje, aby lépe splývaly s okolním prostředím, ve kterém budeme operovat, prohlásil kapitán americké armády.

23; Vojenská přehlídka v KLDR. Soudruh Kim předvedl Trumpovi balistické rakety. V nynějších krajně vypjatých podmínkách jsou všechny předvedené zbraně především signál pro Západ.

24; Velvyslanec Ruské federace v KLDR předpověděl nové jaderné zkoušky Pchjongjangu v nejbližší době. Je velmi pravděpodobné, že se vynasnaží, aby se to stihlo ke Dni Slunce 15. dubna, předpokládá diplomat.

25; O syrských dětech, Ivance Trump a Tomahawcích. Děti v hybridních informačních válkách jsou první a posední argument darebáků.

26; Americká superbomba zlikvidovala 90 ozbrojenců, hlásí Afghánské úřady. Předtím Trump označil úder za velmi zdařilou misi amerických ozbrojených sil.

27; Lavrov označil úder USA na Sýrii za protiprávní. Podle jeho slov po incidentu v Idlíbu a americkém úderu na syrskou leteckou základnu jsou ohroženy pokroky v mírovém urovnání.

28; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka a Gorlovky. Vznikly materiální škody. Celkem za uplynulých 24 hodin nepřítel 49-krát porušil režim přerušení palby.

29; Pobyt na Ukrajině je pro nás prostě nebezpečný, říkají bojovníci Charkovského Berkutu. Čtyři důstojníci Berkutu byli nuceni opustit Ukrajinu, ale jsou připraveni nadále pokračovat v soudním procesu z Ruska.

30; Připravte si vaše penízky. Na Ukrajině bude zavedena paušální platba za plyn, vytápění a elektřinu. Taková to nepopulární opatření jsou součástí požadavků MMF a nebude třeba je ani projednávat.

31; Lavrov pochybuje o tom, že je Turčinov při zdravém rozumu. Turčinov prohlásil, že ukrajinští vojáci v Donbasu musí metr po metru, kilometr po kilometru postupovat na východ.

32; Koláče požehnané patriarchou budou dodány ruským vojákům do Sýrie. Pro ruské vojáky v den křesťanského svátku vystoupí také sólisté Ruského říšského dechového orchestru.

33; Blahodárný oheň se snesl v chrámě Božího hrobu. Desítky tisíc křesťanů se sešly v jeruzalémském chrámě Božího hrobu.

34; Třináctiletého chlapce srazilo ve Lvově auto a pak mu ještě vozidlo záchranné služby přejelo nohu.

35; Šéf štábu Navalného navrhl legalizaci marihuany. Tvrdí, že vězení v Ruské federaci jsou přeplněny lidmi, kteří z hlouposti sedí prakticky za nic kvůli článku 228 – za držení marihuany.

36; Nové raketové komplexy byly předány Baltské flotile. Baltská flotila dostala do výzbroje nové raketové komplexy Bal a Bastion. Budou předvedeny na přehlídce 9. května.

37; V den narozenin Adolfa Hitlera neonacisté přinutí kyjevské prodavače a číšníky mluvit výhradně ukrajinsky. Dále se navrhuje převést do ukrajinštiny všechny vývěsní štíty a jídelní lístky restaurací.

38; Válku na dvou frontách Spojené státy nemusí zvládnout, říká Huffington Post. Vláda USA tlačí zemí do války na dvou frontách – v Sýrii a v Severní Koreji.

39; Trumpovi se nepodaří zvítězit nad Kim Čong-unem, říká CNN. V USA mají sklon podceňovat své soupeře.

40; Ukrajina může přijít o 3,65 miliardy dolarů kvůli nedbalosti úředníků. Vláda Ukrajiny slibuje připravit na poslední chvíli alespoň jeden návrh. Jde o peníze, které měla vyčlenit čínská státní rozvojová banka na modernizaci ukrajinské energetické infrastruktury.

41; Přiznání „Krvavého pastora“: Turčinov vyprávěl, jak rozpoutal válku v Donbasu. Před třemi roky, 14. dubna 2014 podepsal Alexandr Turčinov ve funkci úřadujícího prezidenta výnos o zahájení ATO.

42; Česká republika odmítla přijímat běžence navzdory sankcím Evropské unie. Česká republika z přidělené kvóty 1,6 tisíc lidí přijala pouhých dvanáct běženců.

43; USA si mohou vymyslet jakoukoli záminku pro omluvu své agrese proti Sýrii, říká Asadova poradkyně. Poradce syrského prezidenta Bašára Asada vyzvala USA, aby uskutečnily nezávislé vyšetřování použití chemických zbraní v Sýrii.

44; Ukrajina nadále využívá diverzní skupiny navzdory příměří. Diverzní skupiny ukrajinské armády nadále aktivně pokračují v činnosti podél celé linie dotyku nehledě na vyhlášené příměří.

45; Svým požadavkem sankcí proti Rusku se britský ministr zahraničí sám dostal do izolace, píše Die Zeit. Britský ministr zahraničí Boris Johnson doufal, že prožije svou hvězdnou hodinu, ale přepočítal se.

46; V Doněcké republice otevřou pro věřící 184 pravoslavných chrámů, kde se budou konat velikonoční bohoslužby.

47; USA žádají Rusko o povolení, aby mohly létat nad Sýrií. Platnost memoranda mezi Ruskem a USA o odvrácení leteckých incidentů v Sýrii je nadále pozastaveno.

48; Ozbrojenci Islámského státu použili chemické zbraně v Mosulu. Ozbrojenci teroristické skupiny Islámský stát použili otravný plyn při útocích na nedávno osvobozenou část západního Mosulu.

49; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na obvinění uprchlého syrského generála na Asadovu adresu. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov komentoval článek britského listu Daily Telegraph.

50; Ruské lodě u Lamanšského průlivu budou doprovázeny britskou fregatou. Britské námořnictvo bedlivě sleduje pohyb ruských námořních sil a využívá k tomu nejrůznější způsoby.

51; Turecké ministerstvo zahraničí označilo snahy Západu vměšovat se do vnitřních záležitostí Ruska za patologické. Podle jeho slov Evropu znepokojuje sbližování Turecka a Ruska.

52; Ruští pohraničníci zahájili palbu na narušitele, který se snažil přejít hranici z Ukrajiny. Ruští pohraničníci byli nuceni střílet po pašerákovi.

53; K děsivému výbuchu došlo v Aleppu. Zabito nebo zraněno bylo kolem dvou set lidí. Byly zveřejněny první záběry. Na západě města Aleppa v obvodě Ar-Rašídín došlo k výbuchu na zastávce autobusů, které převážejí civilní obyvatele šíitských čtvrtí.

54; USA poprvé rozmístily stíhačky F-35 v Británii. Americká armáda poprvé dislokovala nové stíhací bombardéry páté generace F-35A na teritorium Velké Británie.

55; Nadzvuková raketa Cirkon oslabí pozici USA, říká expert. Nadzvuková protiponorková raketa Cirkon ve výzbroji ruského vojenského námořnictva oslabí pozice americké námořní flotily.

56; Kotel u Damašku. Syrská armáda obklíčila ozbrojence a zničil jejich útočnou obrněnou techniku. Ozbrojenci z Al-Káidy zahájili v pátek protiútok ve východních částech Damašku proti pozicím Syrské armády v Kabunu.

57; Kandidát na francouzského prezidenta slíbil, že přinutí Putina, aby si ho vážil. Emmanuel Macron slíbil, že v případě svého vítězství ve volbách dokáže přimět Putina, aby si jej vážil.

58; Kvůli dekomunizaci se Ukrajina může vzdát Krymu. Oznámil to šéf hnutí „Ukrajinská volba“ Viktor Medvedčuk.

59; „Zlaté hajzlíky“. Ukrzaliznicja chce koupit vagónové záchody za milion hřiven za kus. Státní železniční společnost Ukrzaliznicja vyhlásila veřejnou soutěž na koupi 250 vagónových záchodů v ceně 1,08 milionu hřiven za každý kus.

60; Trump v přímém přenosu sledoval tiskovou konferenci Lavrova a Tillersona. Předtím Trump prohlásil, že Tillerson během návštěvy Moskvy odvedl kolosální práci.

61; Do Moskvy dopravili Blahodárný oheň. Delegaci Fondu svatého Ondřeje (Andrej Pervozvannyj) na letišti Vnukovo přivítaly stovky věřících, kteří mohou dostat části Blahodárného ohně.

62; USA po čtvrtstoletí vyšlou vojska do Somálska. Bude to největší výsadek vojsk USA ve Východní Africe za posledních dvacet let.

63; Velikonoční bohoslužba v chrámě Krista Spasitele. Slavnostní velikonoční bohoslužbu slouží Patriarcha Moskevský a vší Rusi Kirill.

64; Putin a Medveděv přišli na velikonoční bohoslužbu do Chrámu Krista Spasitele.

65; Rusko a Sýrie natočí společný film „Palmýra“. Ruská společnost „Proline Media“ a syrská společnost „Shagaf“ podepíší dohodu o vytvoření společného uměleckého filmu.

66; V New Yorku demonstranti požadují od Trumpa, aby vydal zprávu o zaplacení daní. Jak sdělují organizátoři, newyorský protest byl jen jedním z více než 150, které se konají po celé zemi i za jejími hranicemi.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

Neděle, 16.4.2017:

1; Trump se pokouší dělat všechno obráceně než Obama, říká bývalý diplomat USA. Donald Trump musí přehodnotit svou rétoriku ohledně Sýrie a odmítnout eskalaci konfliktu v této zemi.

2; Nelze doufat, že Trump se změní v McCaina,který sní o rozbití Ruska, říká ukrajinský diplomat. Prezident nemá žádnou dlouhodobou strategii vůči Rusku, což činí nemožným systematický odpor Washingtonu proti Moskvě.

3; Chemický útok v Sýrii. Byly zveřejněny podivné podrobnosti. Jak v Sýrii vnímají nynější geopolitické vyostření situace?

4; Kdo udělal z Ukrajinců krmení pro kanóny? Ani jeden člen NATO by neměl zopakovat osud Ukrajiny.S tímto prohlášením vystoupil generální tajemník Aliance.

5; USA může vyčlenit 100 milionů na podporu opozice v Rusku. Podle dokumentu může být ve Spojených státech vytvořen Fond pro podporu demokracie a boje proti korupci v Evropě a Eurasii.

6; Rusko by mělo poděkovat SBU za skandál s Eurovizí. Skandál kolem Eurovize 2017 pro Rusko končí. Všechno již bylo uděláno a potvrzeno. Rusko se soutěže nezúčastní.

7; Pobaltí: Jedu žít do Londýna. A po Brexitu mě vrátí zase domů. Běženci a pracovní migranti se stali nástrojem neviditelných válek uvnitř Evropské unie.

8; Porošenko chodí bos po žhavém uhlí. Politiku na Ukrajině dnes diktují banderovci.

9; Luganská republika přechází na ruskou síť místo Ukrtelekomu. Obyvatelé Luganské republiky budou využívat ruskou síť místo Ukrtelekomu, který na území Republiky přerušil svou činnost.

10; Ukrajinská katastrofa. Většina Ukrajinců není schopna vnímat realitu takovou, jaká skutečně je. Sebeklam má pět stádií. Popírání – Hněv – Smlouvání – Deprese – Smíření. Každý se nyní nachází v jiné fázi. Někteří ale stále ještě vězí ve stadiu popírání skutečnosti.

11; Válka v Koreji. Vojenská doktrína Pchjongjangu je předsmrtné kousnutí. Severní Korea má na vybranou: vzdát se a zhynout nebo bojovat a zhynout. Varianta na přežití neexistuje.

12; Ukrajinští učitelé nedokázali obstát při zkouškách. Ukrajinští pedagogové prošli testováním „Vnějšího nezávislého hodnocení. Dělali zkoušky z ukrajinštiny, literatury, dějin Ukrajiny, matematiky, chemie, zeměpisu, anglického nebo francouzského jazyka, z biologie a fyziky. Výsledky byly alarmující.

13; KLDR uskutečnila nezdařený start balistické rakety. Ozbrojené síly USA zaregistrovaly start rakety ze Severní Koreje, ale start nebyl úspěšný, raketa explodovala hned po startu.

14; Ruský generál vrátil plačícího ozbrojence truchlící rodině. Jsem vděčný Rusku a velení Centra pro usmíření, že vrátili našim tvářím úsměv, řekl bratr propuštěného.

15; Armáda USA se připravuje na surovou realitu – na boj proti ruským a čínským zbraním. Příprava armády USA je stále více orientována na zajištění připravenosti k dvoustranným mechanizovaným bojovým akcím.

16; Zacharčenko popřál krajanům mír a pevnou víru v budoucnost. Šéf Doněcké rpeubliky poblahopřál Donbasu k Velikonocům.

17; Johnson navrhl Rusku, aby vstoupilo do koalice západních zemí v Sýrii. Předpokladem podle jeho slov ovšem je, že bude muset obětovat podporu pro Bašára Asada.

18; Co skrýváš, Trumpe? Tisíce Američanů opět vyšly do ulic. Akce s požadavkem, aby Trump zveřejnil daňové přiznání, se konají v mnoha státech USA a dokonce i za jejich hranicemi.

19; Vladimir Putin poblahopřál pravoslavným křesťanům k Velikonocům. Před začátkem velikonoční bohoslužby přinesla delegace Fondu svatého Ondřeje do Chrámu Krista Spasitele Blahodárný oheň.

20; Ozbrojenci, kteří se dostali do kotle v Damašku, chystají krvavý útok pomocí chemických zbraní, říká rozvědka. Ozbrojenci islamistických uskupení chystají v Sýrii mohutné útoky s použitím chemických látek.

21; Trump a Pence projednali nezdařený start rakety KLDR směrovaný na Penceovo letadlo. Viceprezident Michael Pence mířil do Soulu, když byla vystřelena balistická raketa.

22; Patriarcha Kirill poblahopřál pravoslavným křesťanům celého světa k Svátku Kristova vzkříšení. Aby lidé lépe pochopili smysl dnešního svátku, navrhuje Patriarcha, aby se pozorněji zadívali na ikonu tohoto svátku.

23; SBU vyhání Saakašviliho bratra z Ukrajiny. Oznámil to sám bývalý prezident Gruzie a bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo o velikonoční noci poškozeno několik domů v Doněcku. Celkem byl režim příměří ze strany Ukrajiny narušeni pětatřicetkrát.

25; Trumpovi se zachtělo projet se v zlatém kočáře královny Alžběty. Bílý dům trvá na tom, že je to důležitá součást návštěvy amerického prezidenta v Británii.

26; Ukrajinské nejvyšší vedení se samo zahnalo do slepé uličky. Řekl to politolog a konzultant ukrajinských politiků, který nechtěl být jmenován.

27; Parubij vyprávěl, jak jako chlapec plakal nad vzpomínkami nacisty a kolaboranta Konovalce. V den výročí zvolení do funkce předsedy Nejvyšší rady vyprávěl Parubij o svém prvním vzoru v politice.

28; Více než 80 nových vzorů zbraní bude otestováno v roce 2017, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. V zájmu ministerstva obrany a dalších ministerstev bude letos také uskutečněna řada vědeckých výzkumů.

29; Pochodňový průvod nacionalistů na počest 99. výročí „ukrajinského“ Sevastopolu proběhl v Záporoží. „Odvážní“ nacionalisté skandovali hesla a vyzývali k očistě ukrajinské země od „ruských okupantů“.

30; Předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenko se v Rijádu setkala s králem Saúdské Arábie.

31; Velikonoční zrada. Ukrajinskou nacionalistku rozčilil ruský velikonoční koláč. Skandálně známá „obhájkyně ukrajinského jazyka“ Larisa Nicoj si našla nového ruskojazyčného nepřítele – tradiční velikonoční pečivo podobné biskupskému chlebíčku.

31; Reforma písma v Kazachstánu. Odvrácení od Ruska nebo vynucené opatření? O reformě se mluvilo i dříve, ale nyní se každá podobná zpráva posuzuje v kontextu společného odporu.

32; Britská vláda má v úmyslu zbavit Asadovu manželku britského občanství. Britský poslanec vyzval k pronásledování Asada libovolnými prostředky, včetně tlaku na jeho manželku.

33; Potopa v Kyjevě. Prasklé potrubí paralyzovalo dopravu. V řekách vody uvízl autobus a nákladní automobil patřící Správě vodovodní sítě a kanalizace.

34; Filipínský prezident Duterte souhlasil s vojenským cvičením USA. Cvičení budou první od začátku prezidentství Rodrgia Duterteho.

35; Ukrajinští pohraničníci zadrželi Maďara, který přiletěl na padáku. V sobotu 15. dubna ukrajinští pohraničníci zadrželi parašutistu, který nezákonně překročil hranici Ukrajiny.

36; Brit vyzval k páchání výbuchů v londýnském metru jako v Petrohradě. Brit do řad teroristické organizace přišel tradiční cestou. Nejdřív odletěl do Turecka, poté se odebral do Sýrie.

37; Ukrajinec vylomil dveře chrámu, aby mohl zapálit svíčku. K incidentu došlo v Nikolajevské oblasti.

38; Král Saúdské Arábie se vyslovil pro rozvoj vztahů s Ruskem ve všech směrech. Prioritním směrem společného úsilí zůstává rozšiřování spolupráce v obchodně-ekonomické sféře.

39; Afghánistán žádá Rusko o podporu v zásobování a výcviku armády a policie. Tato prosba v sobě zahrnuje i obsluhu ruských vrtulníků, které má afghánská armáda ve výzbroji.

40; Srbsko má v úmyslu zakoupit ruské S-300. Srbsko potřebuje divizi protivzdušných raketových systémů S-300 a plukovní velicí středisko.

41; „Humanitární“ operace. V Evropě sbírají peníze na evakuaci čečenských homosexuálů. Situace je vážná, telegrafují z Finska. Shromažďování peněz probíhá ve Švédsku, Finsku a Německu.

42; Německo je připraveno vyslat armádu do Sýrie, píše Die Welt. Prohlásila to německá ministryně obrany Ursula von der Leyen.

43; Pchjongjang oznámil úmysl spolupracovat s Ruskem. KLDR má v úmyslu rozvíjet vztahy s Ruskem bez ohledu na sankce uvalené na obě země.

44; Proč je celý svět proti Severní Koreji? Snažil se vůbec někdy někdo navázat s nimi normální vztahy? Bez polibků, ale také bez blokád?

45; To je přece normální. KLDR reagovala na informace o neúspěšném startu rakety. Předtím v neděli společný výbor náčelníků štábů ozbrojených sil Jižní Koreje informoval o neúspěšném startu rakety KLDR.

46; Pojďte raději v k nám. V Radě federace odpověděli na výzvu ke vstupu do západní „protiteroristické“ koalice. Boris Johnson navrhl Rusku, aby si vybralo správnou stranu sporu a připojilo se ke koalici západních zemí.

47; Pchjongjang bude navyšovat jaderný potenciál, dokud USA nepřestanou vydírat. KLDR hodlá zvyšovat svou schopnost preventivního úderu jadernými silami, dokud USA neukončí jaderné vydírání.

48; Důstojníka amerických speciálních sil vyšetřují kvůli natáčení porna. Schmidtova manželka zdůraznila, že důstojník byl nucen hrát v pornografických filmech, aby pomohl rodině splatit dluhy.

49; Děsivý výbuch v Aleppu se dostal na kameru. Sebevražedný útočník vjel do davu žen a dětí. Výbuch na místě koncentrace šíitských dětí a žen spáchal sebevražedný atentátník pomocí automobilu s výbušninami.

50; Trump: Ozbrojené síly USA začínají být silné jako nikdy předtím. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že jinou možnost ani nemají.

51; Armáda Ruské federace dostane nové vzory nadzvukových zbraní. Program zbrojení na roky 2018 až 2025 se bude realizovat za pomoci vědecké komunity.

52; Jak vojenská technika Ruska pokořila nejsevernější oceán planety. Arktická expedice Ministerstva obrany Ruské federace splnila zadané úkoly.

53; Za mohutné podpory ruského letectva „Tygři“ vytlačují Al-Káidu z důležitého města v provincii Hamá. Tiger Force se probojovaly do města Suran za masivní letecké podpory ruského letectva a dělostřelectva.

54; Americké stíhačky ochrání Evropany před „ruskou agresí“, píše Washington Examiner. Pentagon označil rozmisťování stíhaček za důležitý milník.

55; V Izraeli zemřel rabín, kterého krutě zbili na Ukrajině. Příčinou smrti byla zranění utrpěná na Ukrajině.

56; Římský papež jmenoval Ukrajinu v jedné řadě se zeměmi Afriky. Ve svém tradičním vystoupení Urbi et Orbi římský papež zmínil Ukrajinu.

57; Prezident Spojených států Donald Trump se s celou rodinou zúčastnil Velikonoční bohoslužby a poblahopřál křesťanům k Velikonocům.

58; Byly zveřejněny unikátní záběry, jak ruský bojový robot střílí oběma rukama. Ruští bojoví roboti jsou chlapíci s železným charakterem, poznamenal Dmitrij Rogozin.

59; Jaderné reaktory Jižní Koreje nevydrží raketové útoky. Zpráva byla představena společností Korea Hydro & Nuclear Power.

60; Steven King označil Trumpa za slepičí trus. Spisovatel požaduje, aby prezident zveřejnil své daňové účty.

61; „Asadovo tajemství“ vyzradil uprchlý generál syrské armády. Tisíc tun chemických zbraní bylo vymyšleno za sto liber. Londýnští novináři napsali o velkém množství chemických zbraní, které se údajně nacházejí v držení Syrské armády.

62; Není jim nic svaté. 16. dubna ukrajinská armáda opět porušila režim přerušení palby v Donbasu.

63; V Británii modifikují prasečí orgány pro transplantaci kojencům. Nové technologie léčení se budou používat při atrézii jícnu.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.