Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 12.9.2016

obrazek
19.9.2016 08:05
Týdenní svodka.V neděli 18.9.proběhly v Rusko parlamentní volby,zvítězilo Putinovo Jednotné Rusko, do parlamentu se dostala jen tzv. konstruktivní opozice, skutečná opozice nemohla ani zasáhnout do mediálích debat, je také velmi roztříštěná. Uvádí se, že v největších městech, Moskvě a Petrohradu, byla minimální volební účast - jen asi pětinová.

Pondělí, 12.9.2016:

1; V Anglii bylo zatčeno 55 sikhů, kteří obsadili chrám. Policie a náboženští vůdcové vedli osm hodin rozhovor s okupanty a uzavřela nejbližší okolí.

2; Ukrajinské ministerstvo zahraničí zveřejnilo nové datum udělení bezvízového režimu. Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin doufá, že země získá bezvízový režim se zeměmi Evropské unie v říjnu nebo listopadu.

3; Syrská armáda postupuje na severu provincie Latakija a ve Východní Gutě. Armáda získala po tvrdých bojích s ozbrojenci kontrolu nad vesnicemi Ajn Al-Kantara, Nachšaba a Ruvejsa Al-Katáf a také pahorky Raša, Al-Avizarat, Dachrat Abú As´ad v provincii Latakíja, což umožnilo obklíčit vesnici Kbana ze tří stran.

4; Nelituji toho, co jsem udělal, říká Bělorus, který nesl vlajku Ruska na Paralympiádě. Fomočkin zdůraznil, že politika nemá ve sportu co dělat.

5; Hillary Clintonové diagnostikovali pneumonii (zápal plic). Podle prohlášení lékařky Lizy Berdak Clintonová trpěla několik dní kašlem.

6; Ukrajinská armáda zahájila palbu z minometů u Doněcka a Mariupolu. Ukrajinská vojska navzdory vyhlášenému příměří zahájila palbu v okolí avdějevské průmyslové zóny a na jihu teritoria.

7; Zločiny proti civilizaci ve jménu 11. září. Po těchto tragických událostech je již možné úplně cokoli. Americká elita militarizovala společnost a vybudovala policejní stát, kriminalizovala státní aparát včetně právního systému, zahraniční politiku i rozvědku. USA a jejich spojenci v NATO uvrhli svět do éry „války bez hranic“.

8; Stín velkého státu. Jak Amerika prohrála s teroristy. 11. září 2016 uplynulo 15 let od okamžiku nejznámějšího teroristického činu poslední doby – útoku teroristů Al-Káidy na Spojené státy.

9; Když SSSR přestal existovat, vše začalo být jasné, změnil se boj proti „komunismu“ v otevřený boj proti Rusku. Ukázalo se, že „boj proti komunistické ideologii“ byl jen zástupným důvodem pro staletí probíhající boj Západu proti Rusku.

8; Hloupost nepřátelství vůči Rusku v USA chápali i před Trumpem, píše Daily Telegraph. Donald Trump není ani zdaleka první kandidát na prezidenta USA, který se pokouší urovnat vztahy s Ruskem.

9; Výsledky boje USA proti Al-Káidě: Nárůst počtu teroristických činů a vznik Islámského státu. V USA a po celém světě si lidé připomínají oběti tragédie 11. září 2001, která si vyžádala kolem tří tisíc obětí na životech. Teroristické činy změnily směr vývoje vnitřní i vnější politiky Spojených států.

10; Bushovi spolustraníci označili Putina za nejlepšího spojence USA po útocích z 9. září, píší média. V ten den byla Putinova rozhodnutí pro Washington velmi důležitá, jelikož úřady USA přijaly rozhodnutí o uvedení systému včasného varování před jaderným útokem do bojové pohotovosti.

11; Saakašvili napsal knihu sám o sobě. Kniha bude prezentována na knižním veletrhu ve Lvově 18. září.

12; Obama pojal nemyslitelný úmysl: Nositel Nobelovy ceny míru se vyslovil pro preventivní jaderný úder.

13; Sexisté a islamofobové: Clintonová o milionech stoupenců Trumpa. Republikán prohlásil, že tato vyjádření jsou nejvážnější politickou chybou Clintonové za celou předvolební kampaň.

14; V Jižní Koreji prohlásili, že Pchjongjang je připraven provádět další jaderné zkoušky. Jihokorejští vojáci si myslí, že KLDR disponuje všemi možnostmi pro uskutečnění nového jaderného testu.

15; Ukrajinská armáda ostřelovala pozice Národní policie Luganské republiky z granátometu. Nepřítel vedl palbu ze směru Popasnaja z automatického granátometu.

16; Případ s meldoniem může Agenturu WADA přijít draho, říká šéf olympijského výboru Ruska. Světová antidopingová agentura WADA se dopustilo vážné chyby s meldoniem, když jej zařadila na seznam zakázaných látek.

17; Ne nadarmo sleduje Marina Porošenko, jak se její muž obléká, říká expert na diplomatický protokol. Zevnějšek Michaila Saakašviliho se ani nedá komentovat. To už patří do oblasti psychiatrie: Začít by se mělo tím, že si vytáhne nohavice z ponožek a vyžehlí oblek.

18; Zmrzlina, kterou přivezl Putin se stala hitem čínského byznysu. Podnikaví Číňané se rozhodli využít skvělý nápad pro reklamu svého zboží.

19; Zima je za dveřmi. Ukrajině hrozí komunální poplach. Zemi citelně chybí uhlí a plyn, palivo je třeba kupovat a půjčovat si na to peníze. Přitom bez pomoci Ruska, které je obviňováno úplně ze všeho, se Ukrajina tentokrát neobejde.

20; Rusové začali kupovat méně nemovitostí v zahraničí. Za poslední čtvrtletí ruští občané koupili nemovitosti v zahraničí za 193 miliard dolarů. Je to nejméně od prvního čtvrtletí 2009.

21; Trump zakázal svým spolustraníkům komentovat zdraví Hillary Clintonové. Členové volebního štábu Donalda Trumpa mají pod hrozbou propuštění zakázáno psát komentáře na toto téma, a to i na sociálních sítích.

22; Tragédie v Aleppu: V jedné ze čtvrtí byl zabit poslední dětský chirurg. Aleppo se nadále nachází v kritické situaci, město pociťuje kritický nedostatek léků a zdravotnického personálu.

23; Ukrajinská armáda pálila na obce Doněcké republiky z minometů a zbraní bojových vozidel pěchoty.

24; Vladimir Putin poblahopřál muslimům v Rusku k svátku Kurban bajram (Svátek oběti). Činnost muslimské obce v Rusku je velmi důležitá pro podporu míru a občanské soudržnosti ve společnosti, připomněl ruský prezident.

25; Ukrajinské tajné služby verbovali nedospělé chlapce k provádění diverzí v Doněcké republice. Pracovníkům Ministerstva pro státní bezpečnost Doněcké republiky se podařilo odhalit zločineckou síť organizovanou ukrajinskými tajnými službami.

26; Afghánistán přestal nakupovat gumové holínky z Ukrajiny. Hlavní loňský nákupčí gumových holínek zastavil v prvním pololetí dovoz tohoto zboží.

27; Sál pro konání Eurovize 2017 v Kyjevě je plechovka od konzervy, říkají specialisté o „Mezinárodním veletržním centru“ poblíž stanice metra Levoberežnaja. Ukrajina má konečně jasno s místem konání Eurovize 2017. Ale vyhlášením místa konání soutěže problémů nijak neubylo.

28; Nová hedvábná stezka: z Číny do Amsterodamu přes Kalužskou oblast. Projekt Nové hedvábné stezky předpokládá trasu nákladního vlaku z Číny do Kalužské oblasti. Může být ale prodloužena do Amsterodamu nebo do Vídně. Informoval o tom zástupce gubernátora Kalužské oblasti Vladimir Poťomkin.

29; Polsko zaslalo Rusku protestní nótu. Ruští pohraničníci na běloruské hranici údajně nepouštějí Poláky do země.

30; Bělorusa, který nesl ruskou vlajku na Paralympiádě, navrhují na vyznamenání Řádem přátelství. On si nepochybně zaslouží státní vyznamenání Ruské federace za výjimečné zásluhy o upevňování přátelství, spolupráce a vzájemného porozumění mezi našimi národy, myslí si ve Státní dumě.

31; Demokraté mohou nahradit Clintonovou Bidenem nebo Sandersem, píší média. Sama Clintonová, jejíž zdravotní stav vyvolává stále více otázek, však zatím nevyjadřuje připravenost dobrovolně se vzdát účasti ve volebním klání.

32; Na Ukrajině se opět objevil africký mor prasat. Africký prasečí mor je virové onemocnění, které se projevuje zimnicí, cyanózou kůže a rozsáhlým krvácením do vnitřních orgánů.

33; V Mariupolu našly děti granátomet. Zbraň byla ve funkčním stavu a byla připravena k použití.

34; Britský list zaměnil šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka s plukovníkem ruského ministerstva vnitra Dmitrijem Zacharčenkem zadrženým za úplatky. V článku o zatčení plukovníka Dmitrije Zacharčenka zveřejnil list Daily Mail fotografii Alexandra Zacharčenka.

35; Samsung přišel o 22 miliard dolarů za pouhé dva dny kvůli vybuchlé baterce. Tržní kapitalizace korejské společnosti Samsung spadla o 11% za dva dny obchodování. Za tuto krátkou dobu zlevnila společnost Samsung o 22 miliard dolarů.

36; Radnice italského města Amatrice zničeného zemětřesením zažalovala Charlie Hebdo kvůli urážlivé a nevkusné karikatuře. Připomeňme, že v důsledku ničivého zemětřesení 24. srpna v Itálii zahynulo nejméně 294 lidí.

37; Za dobu trvání trestní operace Kyjeva bylo v Doněcké republice pobořeno 23 tisíc domů. Tyto souhrnné údaje zveřejnila 12. září tisková služba ministerstva výstavby a bydlení Doněcké republiky.

38; Minská Banderova legie: Běloruští neonacisté prahnou po válce s Ruskem. „Mladá fronta“ a další podobné běloruské organizace aktivně vybírají peníze na financování trestních batalionů vytvořených pro válku v Donbasu ukrajinskými neonacisty.

39; Nové letiště v okolí Moskvy přivítalo první linkové letadlo. Na letišti Žukovskij přivítali letadlo společnosti Belavia tradičním vodním obloukem vytvořeným dvěma požárními vozy.

40; Jelena Isinbajeva se mže stát prezidentkou Všeruské federace lehké atletiky. Za nepřítomnosti úřadujícího prezidenta VFLA Dmitrije Šljachtina bude Isinbajeva jednoznačným favoritem volební konference, myslí si zdroj ve federaci.

41; Na vojenském komisariátu Doněcké republiky došlo k výbuchu. Byl zraněn civilní občan. Ve velení Doněcké republiky si myslí, že jde o diverzi organizovanou ukrajinskou armádou.

42; Kyjev si zvolil vyostření vztahů s Moskvou, konstatuje ruské ministerstvo zahraničí. Kyjev svým odmítnutím zajistit bezpečnost diplomatických misí Ruské federace při volbách do Státní dumy 18. září uskutečnil záměrnou volbu ve prospěch vyostření vztahů s Ruskem.

43; Rusko bude hlasovat proti úvěrové tranši pro Ukrajinu od MMF. Ministr financí Ruské federace Anton Siluanov dodal, že Moskva považuje prohlášení MMF o tom, že Ukrajina splnila veškeré podmínky pro získání další tranše úvěru, za nepodložené.

44; V Radě federace odpověděli na protestní nótu z Polska. Polsko nutí Rusko zajišťovat režim na hranici na obecných základech, ruští pohraničníci pracují přesně podle zákona, prohlásil před novináři v pondělí Franc Klincevič.

45; Doněčtí příslušníci silových struktur odvrátili diverzi v Charcyzsku. Za organizátora další diverze považují ve velení Síly zvláštních operací ukrajinské armády.

46; V Moskvě zbili a oloupili redaktora televizní stanice Dožď Pavla Lobkova. Podle informací zdroje došlo k incidentu kolem třetí hodiny ranní.

47; Na Ukrajině pomalovali pamětní desku na počest nacionalisty Černovola. Politickou kariéru začínal jako předseda komsomolu na fakultě žurnalistiky Kyjevské státní univerzity, poté byl ochráncem lidských práv Ukrajinské helsinské skupiny a v roce 1990 byl zvolen do Nejvyšší rady.

48; V Polsku nechtějí pouštět do Evropské unie Ukrajince oslavující Banderu. Europoslanec za Polsko Janusz Korwin-Mikke prohlásil, že se bude snažit předložit Europarlamentu návrh na zákaz vstupu do EU pro ukrajinské politiky, kteří vychvalují činy Stěpana Bandery.

49; Jeff Monson: USA obviňující obyvatele Donbasu ze separatismu zapomněli, že sami byli ve své historii separatisty. Slíbil, že obyvatelům Spojených států bude vyprávět o skutečné situaci v Donbasu a přáních místních lidí.

50; Střelba v oděské tramvaji: Voják ukrajinské armády začal pálit na obyvatele Doněcka. Střelec se pokusil opustit místo události a utekl z tramvaje.

51; Moody´s: HDP Ruska vzroste v roce 2017 o 1,5%. Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service zlepšilo prognózu tempa růstu ruské ekonomiky za roky 2016 až 2017.

52; Marija Gajdar má v úmyslu zbavit se ruského občanství. V roce 2015 se Gajdar stala zástupkyní gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho. Post opustila poté, co bylo zákonem stanoveno, že funkci nesmí zastávat cizí státní příslušník.

53; Google mohl ovlivnit hlasy tří milionů voličů v USA, říkají vědci. Vyhledávací systém Google mohl ovlivnit hlasy více než tří milionů voličů před volbami nového prezidenta USA, prohlásil expert Amerického institutu pro výzkum chování a technologie Robert Epstein.

54; Ukrajinci si budou muset znovu utáhnout opasky, říká ministerstvo financí. Úřad se chystá krátit rozpočtové výdaje.

55; Rusko posoudí žádost syrské strany o poskytnutí dělostřeleckých prostředků rozvědky v okolí Aleppa, sdělil náčelník hlavní operativní správy Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace Sergej Rudskoj.

56; Ukrajina dluží horníkům více než 33 milionů dolarů. Horníci už dříve pořádali shromáždění v Kyjevě, požadovali splacení dluhů na mzdách a protestovali proti úmyslům úřadů uzavřít řadu dolů.

67; Hillary Clinton je podezřelá z využívání dvojníka. Uživatelé internetu porovnali tvar nosu, ušních boltců a délku prstů u „dvou Hillary“ a našli nesoulad.

68; Ministerstvo financí: Banky Ruské federace vložily do bankovního systému Ukrajiny kolem 3 miliard dolarů. Ruské banky investovaly do svých ukrajinských dceřiných společností kolem tří miliard dolarů, oznámil ministr financí Anton Siluanov.

69; Doněcká republika na setkání v Minsku nastolí otázku verbování neplnoletých ukrajinskými tajnými službami, říká Morozova. Podskupina pro humanitární otázky nastolí na dalších rozhovorech otázku verbování výrostků.

70; Ministerstvo zemědělství Doněcké republiky požádalo Zacharčenka, aby zavedl embargo na dovoz vepřového z Ukrajiny. Zemědělci Doněcké republiky požádali šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka, aby zavedl zákaz dovozu vepřové produkce z Ukrajiny kvůli zprávám o výskytu afrického prasečího moru v Charkovské oblasti.

71; Co čekat od příměří v Sýrii? Bylo zveřejněno interview s důstojníkem Generálního štábu ruských ozbrojených sil. Dnes v 00:00 hod oficiálně vstoupila v platnost dohoda o přerušení palby mezi ozbrojenými silami Sýrie a opozičními ozbrojenci. Podle této smlouvy znepřátelené strany musí stáhnout vojáky a vojenskou techniku od linie fronty.

72; V Čečně zahynul bývalý velitel „Alfy“ Jurij Toršin. Zpráva o smrti skutečné legendy ruské protiteroristické jednotky plukovníka Jurije Toršina se objevila v pondělí na stránkách mezinárodní asociace veteránů Alfy.

73; Vědci objevili legendární loď, která ztroskotala před 170 lety v Arktidě. Výzkumníci objevili loď „Terror“, která patřila k expedici britského polárníka Johna Franklina, který se pokoušel nalézt tzv. severozápadní cestu přes Severní ledový oceán, píše list The Guardian.

74; Občan Ukrajiny se pokoušel nezákonně vyvézt z Ruska 12 balíků s církevními předměsty. Ukrajinskému občanovi hrozí pokuta ve výši trojnásobku ceny zabaveného zboží.

75; Ukrajinská armáda zahájila ostřelování čtvrti Zajcevo na severu Gorlovky z tankových děl. Několik střel dopadlo do centrální části obce.

76; V Charkově obsadili ozbrojenci „Azova“ Státní katastrální úřad. Ozbrojenci obsadili oblastní správu Státního katastrálního úřadu v Charkově a mají v úmyslu kontrolovat jeho práci. Zřídili hlídky a připevnili si tam svou ceduli.

77; Ukrajina spolu s úvěry od MMF přijímá i vnější řízení státu, říká Siluanov. Ukrajina nedokáže vybalancovat svůj rozpočet bez pomoci Mezinárodního měnového fondu, prohlásil ruský ministr financí Anton Siluanov.

78; Vzpoura v Chersonu: Lidé od Porošenka připravují vraždy vzbouřených poslanců. Místní poslanci legálně zvolení národem, už mají dost politického a kriminálního bezpráví, které zavedl v Chersonské oblasti Porošenkův chráněnec Andrej Putilov spolu se zločinci a lupiči z ATO.

79; Totální pohrdání lidmi. Trump je šokován výroky Clintonové o jeho stoupencích. Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump prohlásil, že výroky na adresu jeho stoupenců, které si dovolila demokratka Hillary Clinton, jej šokovaly.

80; V Doněcké republice nedospělí chlapci-teroristé vyhazovali z pověření SBU do povětří veřejné objekty. Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky odhalila agenturní síť ukrajinských tajných služeb a znemožnilo činnost diverzní skupiny, která působila na území Republiky.

81; V Dněpropetrovsku opilec zničil granátem svůj vlastní automobil. Původně vyhrožoval, že odpálí sám sebe.

82; Ruské rakety zlikvidovaly americké tanky v Sýrii. Tři tanky M60 byli zničeny raketami z Ruských protitankových systémů Kornet. Obětí byli turečtí vojáci.

83; Orli proti dronům. Nizozemská policie vyvinula novou metodu boje s drony. Byly dokončeny testy nové metody zadržování bezpilotníků pomocí speciálně vycvičených dravců, píše list The Guardian.

84; Ukrajina zbavila Putinova poradce titulu akademika. Sergej Glazjev má status zahraničního člena ukrajinské akademie věd.

85; Kyjev na státní úrovni pěstuje nenávist u dorůstající generace, říká místopředseda Státní dumy. Železňak si myslí, že převládající ideologií v Kyjevě se stal nacismus, který likviduje vlastní národ, nepřijímající jiné názory, zasévající nepřátelství a popírající veškeré existující normy práva a základy lidské morálky.

86; Stoupenec Islámského státu ve Francii udusil svou matku, která jej nechtěla pustit do Sýrie. Mladý Francouz se chtěl postavit pod černé vlajky a účastnit se bojů proti zákonné vládě v Sýrii. Podle dostupných informací se mladík v minulosti léčil na psychiatrii.

87; Porošenko je připraven se setkat s Putinem, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že prezident země Petr Porošenko je připraven se spojit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, pokud bude přesvědčen o smysluplnosti řešení otázek.

88; USA spolu s partnery důsledně likvidovaly základy světového řádu, počínaje Bosnou a Kosovem a konče Irákem a Libyí, říká ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu. Nelze zaměňovat světový řád s řádem americkým. Rusko vždy vystupovalo za zachování spravedlivého mnohopolárního světa v zájmu všech států.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 13.9.2016:

1; Transněfť do roku 2018 zastaví export přes Pobaltí. Společnost Transněfť do roku 2018 zastaví dodávky na vývoz přes přístavy Pobaltí, sdělil šéf Transněfti Nikolaj Tokarev během setkání s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

2; Ukrajina zažaluje Rusko kvůli Krymu v rámci konvence o námořním právu. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin avizoval podání žaloby v souvislosti se ztrátou Krymu ještě tento týden.

3; Rozvědka USA to vlastně formulovala zcela přesně. Proč šéf CIA označil Rusko za hrozivého nepřítele?

4; Ukrajina se dostala do TOP-7 zdrojů nelegálních migrantů do EU. Obvinění z nelegálního pašování migrantů bylo sděleno 149 občanům Ukrajiny.

5; Od nad-člověka k nad-egoistovi. Proč humanismus není humánní a tradiční hodnoty nemají cenu? Vznikl zajímavý fenomén – humanismus a křesťanství se dostalo do rozporu.

6; Rozenbaum: Jsem ruský nacionalista židovské národnosti. Národní umělec Ruska se během estrády vyjádřil k nacionalismu, šovinismu a dalším palčivým problémům dneška.

7; Byla zveřejněna prognóza „Pět válek, které se rozhoří po porážce Islámského státu“. Jak skončí pokus dosáhnout režimu přerušení palby v Sýrii? Dají se očekávat konflikty mezi syrskými Kurdy podporovanými USA a arabskými silami podporovanými Tureckem, případně samotným Tureckem. Dá se očekávat boj mezi syrskými Kurdy a syrskou vládou. Nedá se vyloučit přímý konflikt mezi USA a Sýrií. Může vzniknout konflikt mezi Tureckem a Sýrií.

8; Cvičení Kavkaz 2016 ukázal ruskou vojenskou sílu jak partnerům, tak i „nepartnerům“, říká Dmitrij Sablin. Na jihu Ruska skončila náhlá prověrka bojové připravenosti ozbrojených sil Ruska.

9; V Doněcké republice byla zmařena diverzní akce nedospělých chlapců najatých SBU. O budoucnost tyto chlapce nepřipravilo doněcké ministerstvo státní bezpečnosti, ale SBU, kde se kdosi rozhodl využít nedospělé chlapce pro své hry.

10; Hodí se každý prostředek. Boj Clintonové a Trumpa o hlasy voličů. Méně než dva měsíce zbývají do voleb prezidenta USA. Avšak mezi kandidáty za Demokratickou stranu a Republikánskou stranu probíhají horké spory.

11; Nacistický klaun Zelenskij se pokouší zalíbit Rusku. Možná tohoto prodejného humoristu překvapí, že Rusko a Rusové takovými „spojenci“ hluboce opovrhují.

12; Experti určili místo uložení bomby v havarovaném A321 na Sinaji. Experti mezinárodní technické komise, která vyšetřuje okolnosti katastrofy letu 321 ruské letecké společnosti Kogalymavia loni v Egyptě, určili místo uložení bomby, která zničila letadlo a zabila 224 lidí.

13; USA obvinily Evropu z porušování daňového systému. Amerika pokračuje v tlaku na ty, kdo se pokouší podle jejího názoru poškodit zájmy USA. Ministr financí Jacob Lew obvinil Evropskou unii z porušování pravidel systému korporátních daní.

14; Noví otroci v Americe. Celonárodní stávka proti nuceným neplaceným pracím v amerických věznicích se konala v 25 státech Unie.

15; Donbas už není Ukrajina. Uplynuly dva roky od chvíle skončení plnohodnotné války. Komu se nyní žije lépe?

16; Americké bombardéry uskutečnily demonstrativní přelet nad Jižní Koreou, píší média. Poznamenávají, že nadzvukové bombardéry odstartovaly ze základny amerických ozbrojených sil na Guamu a po přistání na základně Osan v |Jižní Koreji v úterý ráno uskutečnily let ve vzdálenosti 70 km od Soulu.

17; Ministerstvo obrany informuje o rozmisťování ruských operativních skupin v Sýrii. Rusko a USA začnou koordinovat údery na teroristy z Džebhat Fatah aš-Šám (bývalá Džebaht an-Nusrá), Islámský stát a další teroristické bandy v odsouhlasených oblastech, kde budou pozastaveny akce syrských ozbrojených sil.

18; Mrtvice a infarkty: Jak prezidenti USA tajili své zdravotní problémy. Poté, co Hillary Clinton omdlela na vzpomínkovém ceremoniálu za oběti teroristických činů z 11. září 2001, zdraví kandidátů na prezidenta USA se stalo ústředním tématem předvolební kampaně.

19; Národní degradace na druhou. Jurij Gorodněnko komentuje formování protiruských dětských armád.

20; Ukrajina je ochotna jednat s Ruskem o dluhu za účelem mimosoudního vyrovnání. Ministr financí Ukrajiny Alexandr Daniljuk prohlásil, že Kyjev je připraven jednat s Moskvou o dluhu ve výši 3 miliard dolarů.

21; Írán pohrozil, že bude sestřelovat americká výzvědná letadla. Novináře o tom informovaly tři nezávislé zdroje ve vojenské sféře USA.

22; Paralympionici překonali výsledek olympijského šampióna z Ria. Ve finálovém závodě Paralympiády na trati 1500 metrů mezi sportovci s poruchami zraku hned čtyři atleti překonali čas olympijského vítěze z Ria na této trati mezi zdravými lidmi, Američana Matthewa Centrowitze.

23; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů Doněck a Jasinovatou. Palba byla vedena z okolí okupovaných měst Avdějevka a Marjinka.

24; Kyjev pohrozil, že odvolá svou delegaci z Parlamentního shromáždění Rad Evropy v případě obnovy pravomocí Ruska. Sdělil to ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin.

25; Syrské ozbrojené síly sestřelily izraelskou stíhačku. Oficiální média Sýrie sdělují, že v noci na úterý bylo sestřeleno letadlo izraelských ozbrojených sil a jeden dron.

26; Při mrazech bude v domech dvanáct stupňů. Co očekává Ukrajinu v zimě? V posledních letech měla Ukrajina štěstí: Zimy byly teplé, proto se plynu spotřebovávalo méně. Ale podle prognóz meteorologů bude leden a únor 2017 mrazivý a bohatý na sníh s teplotami kolem minus dvacet stupňů.

27; Ona tyhle problémy už mívala, říká Bill Clinton o zdraví své ženy. Bývalý prezident ujišťuje, že všechny problémy se zdravím Hillary Clinton jsou spojeny jen s dehydratací.

28; Izrael popírá ztrátu stíhačky v Sýrii. Přitom v tiskové službě izraelských ozbrojených sil potvrdili, že dvě rakety třídy země-vzduch byly vystřeleny ze Sýrie poté, co izraelské stíhačky zaútočily na pozice syrského dělostřelectva.

29; O Krymu nepadne ani slov. Jak OBSE bude pozorovat volby do Státní dumy? Kancelář OBSE je známá bedlivým a specifickým přístupem k volbám v Rusku, zatímco na volby v jiných zemích posílá ojedinělé pozorovatele s odkazem na tamní pevné demokratické tradice.

30; Další vážní dopravní nehoda s účastí hlídkového vozu v Kyjevě. Náraz byl tak silný, že obě auta skončila na chodníku. Zraněni byli čtyři lidé – dva policisté, řidič i cestující taxíku.

31; Obama se sehnul před Rusy na Blízkém Východě, píše americký expert. Kompletně jsme Rusům přepustili všechny vyvýšeniny a ukázali Íráncům, že nemáme zájem na demonstraci jakékoli síly a nechystáme se tak činit, konstatuje Allen West.

32; Ve Lvově zoufalí lékaři požadují zaplacení dluhů na mzdách. Před oblastní radou demonstrují pracovníci místní porodnice. Požadují ukončení rekonstrukce objektu, která bez jakýchkoli výsledků probíhá už tři roky.

33; Ukrajina nestihla nahromadit plyn pro přežití zimy. V tuto chvíli v podzemních zásobnících Ukrajiny je nashromážděno pouze 14,5 miliardy kubických metrů plynu. Tento objem nestačí pro úspěšné přežití zimní sezóny.

34; Samé žaloby. Jak se Kyjev pokouší udolat Rusko soudními žalobami. Na soudní nároky Kyjeva už zareagovali na Krymu. Vicepremiér Krymu Ruslan Balbek prohlásil, že úřady republiky zareagují protižalobou na Ukrajinu kvůli vykradení poloostrova.

35; Trump přerušil své vystoupení, aby zorganizoval lékařskou pomoc pro jednu z divaček. Politik do mikrofonu požádal o příchod lékařů a o vodu pro kolabující divačku. Poté sestoupil do davu, aby se přesvědčil, že je s ní všechno v pořádku.

36; Peskov: Dluh Ukrajiny vůči Rusku musí být splacen. Tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že Kreml nijak nezměnil svůj postoj ohledně ukrajinského dluhu vůči Rusku ve výši 3 miliard dolarů.

37; Prezident Porošenko během dnešního vystoupení v Dněpropetrovské oblasti opět nebyl v nejlepší formě. Dělal teatrální gesta – například se křižoval, když mluvil o naději, že Ukrajina dostane do MMF další peníze. Také poněkud zapomněl na přejmenování města a mluvil o Dněpropetrovsku a ne o „Dněpru“.

38; Deset vojáků ukrajinské armády bylo zabito při pokusu o průlom u Gorlovky. Nepřítel podnikl průzkum bojem, ale byl odražen do výchozích pozic. Armáda Doněcké republiky přišla o tři bojovníky.

39; V Kyjevské oblasti neonacističtí radikálové zbourali pravoslavný kostel. V obci Borovaja v Kyjevské oblasti „ukrajinští patrioti“ rozbourali budovaný chrám Ukrajinské Pravoslavné církve.

40; „Zlé ruské letectvo a hodní ozbrojenci“ – Západ pokračuje v informační válce proti Rusku a Sýrii. Neuplynulo ani 24 hodin od sobotního podpisu mírové smlouvy o Sýrii a zahraniční periodika zahájila informační kampaň na diskreditaci Ruska a Sýrie tím, že zveřejnila zkreslené informace o událostech v Sýrii.

41; Zadržení neplnoletí diverzanti se podíleli na odpálení železniční trati v Doněcké republice. Na ministerstvu pro státní bezpečnost informovali o průběhu vyšetřování kriminální činnosti skupiny výrostků naverbovaných SBU.

42; Představení roku: MMF vyčlení Ukrajině směšné peníze, aby zabránil novému majdanu. A když přijde doba splácení dluhu, bude ještě hůře. Obsluha státního dluhu se stala třetím největším výdajem státního rozpočtu Ukrajiny.

43; Ceny ropy se snižují po prognózách expertů Mezinárodní energetické agentury o zachování přebytků na globálním trhu do poloviny roku 2017.

44; V Dagestánu navrhnou, aby ozbrojenci zabitému policistovi byl udělen titul Hrdiny Ruska. Nejvyšší představitel Dagestánu zdůraznil, že jen díky takovým mužům, jako byl Magomed, můžeme dnes klidně žít ve své republice.

45; Rozpad EU? Lucembursko a Maďarsko si vyměnily ostrá prohlášení. Známý obránce „evropských hodnot“ a lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn požaduje vyloučení Maďarska z Evropské unie, protože jeho úřady zacházejí s lidmi utíkajícími před válkou hůř než se zvířaty.

46; V USA v důsledku střelby v baru ve státě Indiana zahynuli tři lidé. Další dva byli zraněni.

47; Boj u Luganska. Byli zabiti dva vojáci ukrajinské armády. Pět jich bylo zraněno, jeden se pohřešuje. Jak tvrdí ukrajinská strana, pozice jedné z jednotek v okolí Stanice Luganské byly atakovány neznámou diverzní skupinou.

48; Mdloby Hillary Clintonové. Autor videa prozradil podrobnosti. Poté, co video bylo zveřejněno na internetu, štáb Demokratů přiznal, že Clintonové už předtím diagnostikovali zápal plic a předepsali jí antibiotika.

49; Únik kapitálu z Ruska se snížil na pětinu. Čistý úbytek kapitálu z Ruska se snížil za osm měsíců roku 2016 pětinásobně a činil pouhých 9,9 miliard dolarů. Vyplývá to z informací Ruské centrální banky.

50; Osmnáct zabitých a zraněných. Ministerstvo obrany Ukrajiny přiznalo velké ztráty v Donbasu. Další voják ukrajinské armády se beze stopy ztratil.

51; Ukrajina a Polsko se domluvily na společném vyšetření událostí Volyňského masakru. Dolní komora polského parlamentu schválila ustanovení o uznání 11. července Národním dnem památky obětí genocidy spáchané ukrajinskými nacionalisty na obyvatelích II. polské republiky v letech 1943 až 1945.

52; WADA povolovalo americkým sportovkyním užívat doping. Použití dopingu s terapeutickými cíli u amerických sportovkyň Sereny a Venus Williamsových bylo povoleno Světovou antidopingovou agenturou, říká se v dokumentech získaných skupinou hackerů Fancy Bear, která se nabourala do databáze WADA.

53; Společné centrum pro kontrolu a koordinaci příměří zahájilo vyšetřování útoku ukrajinské diverzní skupiny na severu Gorlovky, říká velení Doněcké republiky. Ve velení dodali, že hlídky Společného centra už uskutečnily nutná vyšetřovací opatření a ohledaly těla zemřelých.

54; Turecký ministr zahraničí ostře kritizoval velvyslance USA. Velvyslanec USA v Ankaře není gubernátorem Turecka. Měl by plnit své povinnosti podle Vídeňské konvence o diplomatických vztazích, prohlásil turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu.

55; Ruský voják se dostal do střelby v Sýrii během videomostu s Moskvou. Během přenosu se ozvaly výstřely a bylo zahájen ostřelování silnice.

56; Luganská republika přerušuje palbu směrem na pozice ukrajinské armády, zní prohlášení Igora Plotnického o příměří a situaci na frontě. Všechny jednotky Národní policie Luganské republiky mají zakázáno zahajovat palbu v reakci na ostřelování a provokace ze strany ukrajinské armády a národní gardy.

57; Sýrie obvinila Izrael z agrese a obrátila se na OSN. Syrské ministerstvo zahraničí zaslalo po dalším incidentu na Golanských výšinách dva dopisy generálnímu tajemníkovi OSN a Radě bezpečnosti OSN s požadavkem přinutit Izrael k zastavení agrese.

58; Američané jsou přesvědčeni, že je internet zachrání před invazí zombie a mimozemšťanů. Podle sociologického průzkumu si 26% Američanů myslí, že připojení k internetu je nutná podmínka pro případ útoku vetřelců.

59; WADA obvinila ruské hackery z nabourání jejich databáze. Světová antidopingová agentura WADA prohlásila, že ruská skupina hackerů Fancy Bear nezákonně získala přístup k její databázi ADAMS.

60; Šéf Doněcké republiky přikázal silovým strukturám Republiky zajistit bezpodmínečné přerušení palby počínaje 0:00 hod v noci na 15. září.

61; Ukrajinská policie nebude přivádět brance na vojenské komisariáty, říká Avakov. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov požádal šéfa Národní policie Chatiju Dekanoidze, aby nezapojovala pracovníky policie do nuceného předvedení branců na vojenské komisariáty, protože by to bylo porušení ústavních práv a svobod občanů.

62; Ukrajinská armáda ostřelovala školu v Zajcevu z minometů.

63; Výsledky vojenské kampaně USA v Sýrii demonstrují jejich ochranitelský vztah k teroristům, říká Dmitrij Sablin. V pondělí 12. září vstoupil v platnost balík rusko-amerických dohod uzavřených během série konzultací.

64; Porošenko se rozhodl zařadit do státního rozpočtu Ukrajiny výdaje na pomník nebeské setniny. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že ve státním rozpočtu na rok 2017 musí být počítáno s financováním výstavby muzeí ozbrojenců ATO a „hrdinů nebeské setniny“.

65; Dohody S USA ohledně Sýrie je třeba odtajnit, říká Lavrov. Dnes v Moskvě ruský minstr upřesnil, že ruská strana stále prosazuje, aby všechny ženevské dohody byly nejen zveřejněny, ale i schváleny na úrovni Rady bezpečnosti OSN.

66; Varování před ukrajinskými turisty: Přišli jsme do bytu a ztuhli hrůzou, vyprávějí Černohorci. Talíře se zbytky jídla na všech stolech, hory špinavého nádobí s naschlým jídlem, v lednici kastroly s jakousi břečkou. Všude nepředstavitelný puch. Skoro všechny drahé úklidové prostředky zmizely. Navíc hosté z Ukrajiny zůstali dlužni 70 euro.

67; Porošenko pod tlakem OBSE změnil rétoriku, říká ministerstvo zahraničí Doněcké republiky. Porošenko v úterý prohlásil, že v Nejvyšší radě počítá v nejbližší době s potvrzením změn v ústavě ohledně decentralizace moci, které zahrnují ustanovení o statusu Donbasu.

68; Obama srovnal oblibu Putina a Saddáma Husejna. Tímto způsobem Obama odpověděl na kritiku Donalda Trumpa, který v interview pro Russia Today označil úřadujícího prezidenta USA za slabého lídra a dal mu za příklad Vladimira Putina s jeho oblibou 92%.

69; WADA po zveřejnění jeho databází ztratilo veškerou důvěru. Poté, co vyšlo najevo, že WADA povolila užívání zakázaných preparátů americkým sportovkyním, si nezaslouží absolutně žádnou důvěru, řekl Puškov.

70; Krvavá jatka: Islámský stát zveřejnil záběry z té nejobludnější popravy. Islámský stát podřezal dvacet Syřanů obviněných ze špionáže přímo na dobytčích jatkách v Deyr az-Zauru jako zvířata.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 14.9.2016:

1; Generální prokuratura Ukrajiny vyslýchala hlavu Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu metropolitu Onufrije, sdělil generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko.

2; V okolí avdějevské průmyslové zóny probíhaly noční boje. Ukrajinská armáda v rozporu s vyhlášeným příměřím zahájila palbu na předměstí Doněcka a Gorlovky a v okolí Mariupolu.

3; V Rusku vyvíjejí lehkou a střední modifikaci rakety-nosiče Proton-M. V roce 2019 je plánováno odpálení „lehké“ verze.

4; V nejbližší době bude Porošenko vyslechnut jako svědek k případu Majdanu, říká Lucenko. Lucenko odmítl zveřejnit datum výslechu v případu Euromajdanu.

5; Izraelské ozbrojené síly zaútočily na pozice syrské armády. Izraelské letectvo v noci na středu zaútočilo na pozice syrských vládních vojsk v reakci na několik dopadů munice na území Golanských výšin okupovaných Izraelem.

6; Ve zbytkové Luganské oblasti postřílel voják ukrajinské armády své kolegy a dezertoval na stranu Luganské republiky. Podle oficiální verze k incidentu došlo 12. září kolem 16:00 hod. Původně se o této události referovalo jako o akci diverzní skupiny.

7; Podle očekávání se ukázalo, že autor silných slov v sociálních sítích o tom, že každému bude říkat, že Krym je Ukrajina, a tomu, kdo tomu nebude chtít věřit, že vrazí nůž do krku, je ve skutečnosti vystrašený zbabělec. Vyplývá to ze zveřejněného videa, na kterém dostává nakládačku.

8; Putin změnil ztráty USA v zisky Ruska. Rusko-americká dohoda a příměří v Sýrii je nyní aktivně testováno na pevnost.

9; MMF bude ignorovat protesty Moskvy. Navzdory pozici Ruské federace je Fond připraven vyčlenit Ukrajině novou tranši úvěru.

10; Ukrajinské úřady nepochopily vtipy o Porošenkovi. V současnosti probíhá nefalšované mediální pronásledování ukrajinského komika Vladimira Zelenského, který si dělal legraci z Porošenka a vlastní země.

11; Proti ministru vnitra Avakovovi bylo zahájeno trestní řízení, říká prokurátor Ukrajiny. Ukrajinská generální prokuratura formálně zahájila trestní řízení proti ukrajinskému ministru vnitra.

12; Jak američtí zbrojaři lobbují za „Druhou studenou válku“. V zájmu vlastních zisků ordinují celému světu válku. A nejen studenou.

13; Steven Seagal si přeje získat ruské občanství. Americký herec a producent Steven Seagal prohlásil, že v budoucnosti možná získá ruské občanství. Sdělil to novinářům v Južno-Sachalinsku, kam přijel jako host Mezinárodního filmového festivalu „Kraj světa“.

14; Medvěd se zmocnil geologa v Jakutsku. Tělo tohoto člověka nebylo nalezeno. V důsledku napadení skupiny geologů diamantové těžební společnosti Alrosa medvědem, které se odehrálo na území obzvláště chráněné přírodní zóny Očuma v Suntarském okrese Jakutska, je nezvěstný jeden člověk.

15; Ukrajinská armáda třikrát ostřelovala pozice Národní policie z minometů. Ze směru od obce Novozvanovka probíhalo ostřelování okolí obce Kalinovo z minometů ráže 120 mm a 82 mm.

16; Obama prodloužil „zákon o obchodování s nepřítelem“ týkající se Kuby. USA znovu prodloužily sankce proti Kubě v rámci tzv. „Zákona o obchodu s nepřítelem“. Příslušné rozhodnutí podepsal Barack Obama.

17; Role Ruska při řešení syrského konfliktu byla v Bílém domě uznána jako „kriticky důležitá“. Státní tajemník USA John Kerry označil roli Ruska v realizaci dohody o příměří v Sýrii za „kriticky důležitou“. Prý spočívá především v zajištění dodržování režimu přerušení palby ze strany oficiálního Damašku.

18; Amoniak otrávil vztahy Saakašviliho s místními oligarchy. Spor kolem jednoho z nejcennějších průmyslových podniků Ukrajiny – Oděského přístavního závodu se dostal do politické roviny.

19; Upgrade, update a verze 2.0: Politolog Georgij Filimonov vysvětluje, proč nesystémová opozice rozehrává nacionalistickou kartu. Odpověď je nasnadě: Přes nacionální otázku destabilizovat Rusko.

20; Námořní součinnost 2016: Námořníci z Ruska a Číny nacvičili hašení hořícího plavidla. V rámci rusko-čínského cvičení „Námořní součinnost 2016“ námořníci úspěšně nacvičili prvky boje za záchranu lodě.

21; Další ostřelování území Doněcké republiky. Dva civilní obyvatelé byli zraněni, byly poškozeny obytné domy. Celkem ukrajinští ozbrojenci vystřelili 79 dělostřeleckých nábojů a 237 min na obce Doněcké republiky podél celé linie dotyku.

22; Na internetu se vysmáli „trestnímu řízení“ proti Avakovovi.

23; Lukašenko vypráví o zázračné dietě od Medveděva, díky které shodil třináct kilogramů za půl roku.

24; Porošenkovy modlitby za miliardovou tranši od MMF budou Washingtonem vyslyšeny, ale Ukrajině to těžko přinese větší užitek. Peníze půjdou na látání děr v rozpočtu a zachránit ekonomiku se s jejich pomocí nepodaří.

25; Inflace v Rusku se v roce 2016 sníží na 5,7%. Ruské ministerstvo financí očekává snížení inflace ke konci roku 2016 na 5,7%. V roce 2017 se tempo růstu cen sníží až na 4%.

26; Avakov pokračuje v plnění svých povinností, říká Škirjak. Poradce ministra vnitra Ukrajiny vysvětlil některé podrobnosti o tajuplném trestním řízení zahájeném proti Avakovovi.

27; Peskov poradil obyvatelům USA a zemí Evropy, aby se podívali na film o Snowdenovi. Tohle vyhoďte, řekl tiskový mluvčí Vladimira Putina a ukázal na tablet jednoho z novinářů.

28; Technospecnaz 2016: Na Krymu na pobřeží kosy Beljaus se bude konat výcvik inženýrsko-řídících kádrových rezerv obranného průmyslu Ruska.

29; Vláda Ukrajiny připravila pro své obyvatelstvo nový dárek: Brzy podraží chléb, zelenina, mléko... Vláda Ukrajiny odmítá kontrolovat ceny. Jaké výrobky v zemi zdraží především?

30; Na prezentaci knihy o „Doněcko-Krivorožské Republice v centru Moskvy opilý Američan křičel, že USA jsou připraveny k výsadku parašutistů na Krymu, pokud bude Rusko zlobit.

31; Grojsman se omluvil vicepremiérovi Ukrajiny za neslušné vyjadřování. Grojsman a Zubko si stiskli ruce, upřesnil zdroj v ukrajinské vládě.

32; Vláda Ruské federace vyčlení 221 miliard rublů pro jednorázovou výplatu důchodcům. Na jednorázovou výplatu 5 tisíc rublů místo valorizace penzí vláda vyčlení více než 221 miliard rublů.

33; Čtyři zranění, poškozené domy, obce bez proudu – podrobnosti z nočního ostřelování předměstí Doněcka a Gorlovky. Na místo událostí přijeli zástupci mise OBSE a zahájili prohlídku kráterů a škod na obytných domech. Mluví i místními obyvateli.

34; Trestní věc proti Avakovovi bude uzavřena, říká generální prokuratura Ukrajiny. Příběh s „trestním řízením“ proti ministru vnitra Ukrajiny má dosti podivné pokračování.

35; Rusko je připraveno na rizika zvýšení úrokových měr v USA. Náměstek ruského ministra financí Maxim Oreškin prohlásil, že zvýšení úrokových sazeb amerického Fedu neznamená pro Rusko velká rizika.

36; Svoboda slova po ukrajinsku: Šéf televizní stanice Inter odstoupil z funkce. Připomeňme, že radikálové ukončili blokádu kanceláře televizní stanice jen za podmínky, že Inter přehodnotí svou redakční politiku.

37; Gazprom získal první povolení od Turecka na výstavbu mořské části plynovodu Turecký proud.

38; Janukoviči, vrať se nám zpátky! Opoziční blok se stal favoritem v sociálních výzkumech pro volby do Nejvyšší rady. Dva a půl roku po Majdanu se strana Opoziční blok, kterou nynější kyjevská moc označuje za pohrobka Strany regionů a přežitek ze sovětských dob, stala nejpopulárnější politickou silou na Ukrajině.

39; Generální štáb stanovil prioritní směry pro ruská vojska. Dále bylo zveřejněno, která vojska přednostně dostávají moderní zbraně.

40; Porošenko uložil ministrovi vnitra, aby zažaloval Rusko. Podle názoru Kyjeva Rusko krade ropu a plyn tím, že je těží na mořských mělčinách Ukrajiny. V důsledku toho dochází ke krádeži mořských zdrojů a ke znečišťování našeho území.

41; Saúdská Arábie se přiznala k financování extremismu, říká stálý představitel USA při OSN. Americký diplomat Zalmay Khalilzad, který zaujímal posty velvyslance v Afghánistánu a Iráku, vypráví o své cestě do Saúdské Arábie v knize „Velvyslanec: Z Kábulu do Bílého domu – má cesta přes neklidný svět“.

42; Milovat Ukrajinu už není moderní, říká příslušník domobrany z Charkova. Charkov, Oděsa, Dněpr – všichni povstanou. Lidé jsou tam na naší straně – vždyť jsou to Rusové. Podvedli je, zastrašili – to ano, ale donekonečna to snášet nebudou.

43; Lvov se topí v odpadcích. Byly zveřejněny šokující záběry z „kulturního hlavního města“ Ukrajiny. Ve Lvově si obyvatelé stěžují, že v některých čtvrtích města se vůbec neodváží odpad.

44; Většina Němců je pro jednotnou evropskou armádu, vyplývá z průzkumu, který byl proveden u příležitosti nadcházejícího neformálního summitu EU v Bratislavě 13 až 14. září.

45; Vojenská prokuratura Ukrajiny předala soudu případ proti Givimu. Hlavní vojenská prokuratura Ukrajiny předala k soudu případ proti legendárnímu veliteli samostatné taktické skupiny Somali Michailu Tolstych zvaného Givi, aby mohla být započata procedura jeh odsouzení v nepřítomnosti.

46; Made in USSR. Proč chladnička ZIL a vysavač Čajka fungují dodnes? Rozpad Sovětského svazu byl doprovázen nejen odchodem svazových republik ze svazku a změnou politického prostředí. Mizela i materiální kultura. Za dob SSSR se vyrábělo nikoli kvůli realizaci zisku, ale aby se lidem usnadnil život.

47; Rusko a Jihoafrická republika budou společně opravovat vojenské vrtulníky. Centrum na opravu sovětských a ruských vrtulníků založené v JAR v roce 2012 se v současnosti zabývá jen údržbou civilních automobilů.

48; Investoři hromadně utíkají z fondového (akciového) trhu USA. Prudké snížení amerických fondových (akciových) indexů, které strmě spadly z historických maximálních hodnot, vyděsilo investory.

49; V Kyjevě se objevila zastávka „Banderův Proskpekt“. V ukrajinském hlavním městě přejmenovali řadu zastávek veřejné dopravy.

50; Předsedkyně Rady federace a šéf Parlamentního shromáždění Rady Evropy projednali situaci v Donbasu. Šéf Parlamentního shromáždění Rady Evropy Pedro Agramunt projednal na setkání s předsedkyní ruské Rady Federace Valentinou Matvijenko situaci v Donbasu.

51; V Kyjevě studenti zablokovali činnost kanceláře MMF. Aktivisté plánují uskutečnění podobných akcí u velvyslanectví USA a dalších členských zemí MMF.

52; Krymští Tataři dostali bezplatně pozemky výměnou za nelegálně získanou půdu. Téměř 3,5 tisíce krymských Tatarů obdržely dokumenty na získání bezplatných parcel pro výstavbu obytných domů, sdělil vicepremiér krymské vlády Rusaln Balbek.

53; Americká televizní stanice omylem oznámila smrt Hillary Clintonové. „Začínáme aktuálními novinkami o smrti Hillary Clinton“, hlásil moderátor americké televizní stanice ABC7 Joe Torres.

54; Ruské letectvo odvrátilo útok Islámského státu na Palmýru. Ztráty ozbrojenců činily až 15 pick-upů s kulomety velkých ráží a podomácku vyrobenými protivzdušnými komplexy a zhruba 250 teroristů.

55; Z ukrajinské armády propustí 20 tisíc vojáků. Přesně tolik demobilizovaných šesté vlny odmítlo podepsat kontrakt.

56; Srovnání obliby Vladimira Putina a Saddáma Husejna prezidentem USA Barackem Obamou je absurdní, říká Čurkin. Poznamenal k tomu, že Putin se těší vysoké oblibě i v USA.

57; Rusko odtajnilo informace o raketách Buk v zájmu vyšetření katastrofy MH-17, píší média. Rusko přistoupilo k bezprecedentnímu kroku kvůli objektivitě vyšetřování katastrofy Boeingu 777 v Donbasu a předala nizozemské vyšetřovací skupině dosud neveřejné technické charakteristiky raket komplexu Buk.

58; Státní department obvinil generálního konzula v Istanbulu ze zneužívání postavení. Kromě toho prověrka došla k závěru, že šéf konzulátu Charles Hunter nedisponoval dostatečnými řídícími návyky.

59; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Dokučajevsk. Byly poškozeny škola, budova penzijního fondu a obytný dům, hlásí radnice.

60; Jak probíhá příměří v Sýrii? Dnes po půlnoci ozbrojenci „umírněné opozice“ zahájili palbu z podomácku vyrobených raketometů směrem na čtvrť Az-Zachrá v západní části Aleppa, říká důstojník generálního štábu syrské armády.

61; Ano drogám a ne meldoniu. Jakou nemocí trpí američtí sportovci? Světová antidopingová agentura obvinila ruské hackery z úniku informací o sportovcích, kteří užívají zakázané prostředky.

62; Byl zveřejněn text možné reakce Ruska na vyšetřování katastrofy MH-17. V textu jsou potvrzeny teze ruské strany, které použil koncern Almaz Antej během tiskové konference v říjnu 2015.

63; Nadešel čas pro reformu Rady bezpečnosti OSN, říká Pan Ki-mun. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun si myslí, že nadešel čas pro reformu Rady bezpečnosti OSN. Přiznal však, že názory jednotlivých zemí se diametrálně rozcházejí.

64; Postřílení ukrajinských vojáků u Luganska: „Neznámý diverzant“ byl zadržen a prozradil podrobnosti. „Diverzant byl zadržen policisty ve spolupráci s pracovníky vojenské prokuratury v obci Arťomovo na dočasně okupovaných územích Luganské republiky.

65; Byly zveřejněny záběry z raketového úderu syrské protivzdušné obrany na stíhačku izraelských ozbrojených sil. Syrská média zveřejnila záběry, na který je pravděpodobně zaznamenán moment zásahu izraelské stíhačky F-16 protivzdušnou raketou nad provincií Kuneitra.

66; O skutečné roli USA v syrském konfliktu. Dnes jsou američtí občané proti tomu, aby jejich země byla světovým četníkem a vstupovala do konfliktů probíhajících daleko za oceánem. Ovšem Obamova administrativa nebyla evidentně připravena naslouchat tužbám obyvatelstva.

67; Francouzské ministerstvo zahraničí požaduje od Ukrajiny, aby poskytla Donbasu zvláštní status. Francouzský ministr zahraničí vyzval k přijetí zákona o volbách v regionu.

68; V Kyjevě začal hořet Podolsko-Voskresenský most. Ale společnost Kyjevenergo nijak nespěchala s příjezdem, aby odpojila elektřinu.

69; Ukrajina zveřejnila podmínky pro setkání v normandském formátu. Pro pokračování setkání v normandském formátu je údajně nutná záruka plnění minských dohod ze strany Ruska.

70; Ruští vojáci nadále poskytují pomoc Sýrii. V noci z 13. na 14. září 2016 na letecké základně Hmeimim skončila příprava na odeslání humanitární kolony Centra pro smíření do válkou zmítaného Aleppa.

71; Ukrajinské ministerstvo školství odstranilo ze školních osnov povídku Michaila Bulgakova „Psí srdce“, protože postava udavače Šarikova příliš připomíná ukrajinského nacionalistu či majdanistu. Udavačství v posledních dvou letech na Ukrajině jen kvete. V poslední době se již dá mluvit o epidemii udavačství.

72; Probíhají boje u Doněcka a Mariupolu. Dochází k masivnímu ostřelování území Republiky. Za poslední týden dosáhla intenzita ostřelování průměrně 130 střel denně.

73; V roce 2050 bude v oceánu víc umělých hmot než ryb, říká státní department USA: Hmotnost plastových odpadů shazovaných do světových oceánů překročí v roce 2050 hmotnost biomasy všech ryb žijících v oceánu, řekla zástupkyně státního tajemníka USA Catherine Novelli.

74; Obyvatelé syrské vesnice zabili vraha z Islámského státu známého z videa vydaného teroristy, píší média. Podle informací televizní stanice obyvatelé vesnice po zveřejnění videa přepadli jednu z pozic Islámského státu v obci Tabanni a zabili 16 teroristů včetně jednoho ze zabijáků zvaného Ammar al-Hosní.

75; Vojáci Doněcké republiky odrazili pokus ukrajinské armády o průlom na sever od Doněcka. Po utrpěných ztrátách začaly ukrajinské jednotky ustupovat, přičemž se kryly chaotickou palbou z bojového vozidla pěchoty směrem k pozicím sil Republiky.

76; Ukrajinská armáda dnes v noci opět ostřeluje z těžkého dělostřelectva předměstí Doněcka.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 15.9.2016:

1; Ukrajině navlékají těsný obojek, říká Oleg Carjov. Známý politik se vyjadřuje k perspektivám mírového urovnání mezi Doněckou a Luganskou republikou na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé.

2; V Kyjevě oznámili, že volby v Donbasu nejsou možné bez bezpečnostních záruk. Šéf francouzského ministerstva zahraničí Jean-Marc Ayrault během návštěvy Kyjeva prohlásil, že Kyjev musí schválit zákon o volbách v Donbasu a poskytnout regionu zvláštní status.

3; Porošenko vyžebral třetí úvěr od MMF. Mezinárodní měnový fond vyčlenil Ukrajině třetí tranši úvěru.

4; Porošenko požádal Západ, aby neuznal volby do Státní dumy. Výzva zazněla během setkání s ministry zahraničí Francie a Německa Jean-Markem Ayraultem a Frank-Walterem Steinmeierem.

5; Státní dluh USA může přesáhnout 20 bilionů dolarů. USA dosáhnou stropu svého dluhu, tj. 20,1 bilionu dolarů už za dva měsíce po zvolení nového prezidenta země, spočítalo washingtonské centrum The Bipartisan Policy Center.

6; Velká kouřová clona: Jak dělají z Ruska součást předvolebního boje v USA. Štáb demokratů zmiňuje jméno ruského prezidenta Vladimira Putina pokaždé, když je nutné odpoutat pozornost voličů a zakrýt nedostatky své vlastní politiky.

7; Skandál kolem úniku tajného scénáře „hybridní války“ na severovýchodě Estonska je nejspíš kombinací místních tajných služeb.

8; USA poslaly před volbami do Státní dumy 3 miliony dolarů ruským nekomerčním organizacím. Přitom hlavním cílem Američanů mohou být až prezidentské volby v roce 2018 a hlasování v září 2016 je jen příprava, prohlásil Šljamin.

9; Pentagon dostane obdobu Iskanderu. Společnost Rayeton dělá ze starých komplexů prostředky protivzdušné ochrany a nové operativně-taktické raketové komplexy s dostřelem 300 mil.

10; Islámský stát našel způsob jak využít feministky pro teror. Ve světových médiích získává na popularitě termín „džihádistický feminismus“, což je nový směr teroru, v jehož rámci žena už není mlčenlivá „živá bomba“, ale svébytný Alláhův bojovník.

11; Příslušníci ruské vojenské námořní pěchoty nahradí „Tygry“ na pozicích u silice Castello do Aleppa. Velení syrských ozbrojených sil se rozhodlo stáhnout jednotky syrské armády o jeden kilometr na sever od této důležité dopravní tepny, aby se usnadnil přístup Červenému půlměsíci a dalším humanitárním organizacím do Aleppa.

12; Kyjev bude v Haagu bojovat o Krym, flotilu a „Janukovičovu půjčku“. Jaké jsou šance, že Ukrajina soudní pře proti Ruské federaci u mezinárodních soudů vyhraje?

13; „Diktatura“ může dál v klidu spát. Arťom Buzila píše o běloruském „režimu“ a jeho opozici. Vysoce oceňuje všudypřítomný pořádek a čistotu a neuvěřitelně široké možnosti prezentace opozice. Takhle diktatura opravdu nevypadá.

14; Autentičnost druhé části dokumentů zveřejněné hackery WADA potvrdila. Světová antidopingová agentura potvrdila pravost dokumentů zveřejněných hackerskou skupinou Francy Bears na internetu.

15; Mezinárodní měnový fond přesunul problém ukrajinského dluhu na věřitele. Šéfka MMF Christine Lagarde prohlásila, že státní dluh Ukrajiny musí být rychle restrukturalizován. Přitom část splátek má být přesunuta na dobu po ukončení programu MMF.

16; Proti „barevným revolucím“. Politolog Nikita Daňuk píše o tom, jak Rusko a Čína začnou zajišťovat spravedlivý a vyvážený světový řád.

17; Zájem Číňanů o Mriji je zveličován a nafukován. Sovětský a ukrajinský letecký konstruktér Anatolij Vovňanko, který se více než tři desetiletí bezprostředně podílel na vytvoření rodiny letadel Antonov, komentoval problémy ukrajinského leteckého průmyslu a vyjádřil radost nad úspěchy toho ruského.

18; Zalepujte si kameru v Notebooku náplastí, doporučuje Snowden. Bývalý pracovník amerických tajných služeb poskytl několik rad, jak se alespoň částečně chránit před globálním sledováním a hackery.

19; Ukronacisté úpěnlivě žádají SBU, aby je ochránila od hněvu lidí. „Hrdinové“ se bojí všech a všeho, což se projevuje chrlením hrozeb do všech stran.

20; Moskva a USA budou koordinovat údery na Islámský stát a An-Nusrá. Přesně pro tyto účely se v Ženevě otvírá rusko-americké výkonné centrum.

21; V Charkově probíhá prohlídka u starosty Kernese, hlásí generální prokuratura Ukrajiny. Generální prokurátor Lucenko dodal, že prohlídka probíhá v souvislosti s trestním případem 654 hektarů ukradených městu.

22; Divize pro boj s diverzanty byla vytvořena na Krymu. Několik tisíc vojáků z různých regionů Ruska si vezme pod svou ochranu vojenské a sociální objekty na poloostrově.

23; Komunistická strana Ruska navrhla odevzdat důchodcům peníze zabavené korupčníkům. Poslanec za komunisty Sergej Obuchov už připravil příslušnou interpelaci na premiéra Dmitrije Medveděva.

24; Ropné společnosti se pokoušejí zachránit na úkor Rusů. Ropné společnosti navrhly vládě Ruské federace, aby se vzdala zvýšení daně z těžby nerostných surovin a místo toho zvýšila spotřební daň na benzin a naftu. Pak se podaří naplnit státní kasu nikoli na účet naftařů, ale na úkor prostých řidičů.

25; Žádné volby nebudou. V Kyjevě znovu odmítají plnit Minské dohody. Ukrajinští úředníci a experti buď nečetli text Minských dohod, nebo úmyslně ignorují to, co je tam napsáno.

26; Známou „hrdinku ATO“ vyhnali v Černigově z autobusu. „Máma Táňa“, která pracovala jako zdravotnice u batalionu Ajdar, prohlašuje, že kromě toho řidič prudce zabrzdil a ona upadla a podvrtla si nohu.

27; Armáda USA prohrává boj s nadváhou, píší The Times. Američtí vojáci jsou čím dál tlustší.

28; V Německu došlo ke rvačce mezi migranty a místními obyvateli. Rvačku vyprovokovali migranti, místní vykřikovali hesla prohlašující Budyšín za německé město.

29; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zůstaly bez proudu dvě obce u Doněcka. Poškozen byl také jeden dům v obci Pervomajskij.

30; Krymský most je spolehlivě chráněn před diverzemi, říkají experti. Ohrožení je z pevniny, ze vzduchu i z vody. Je nutné zabránit uskutečnění teroristického činu během výstavby mostu i po jeho dokončení, upřesňují na příslušných ministerstvech.

31; Washington Post: Tajné služby USA mobilizují zdroje proti Rusku. Americké zpravodajské služby vynakládají ohromné úsilí na aktivizaci operací proti Rusku, píše ve čtvrtek list The Washington Post.

32; Nezesměšňujte se před lidmi, komentuje Markin fámy o odvolání šéfa Vyšetřovacího výboru Bastrykina. Jaké může mít RBK (Russian Business Consulting) zdroje u FSB nebo Vyšetřovacího výboru? Nejspíš jen mezi vyšetřovanými, vysvětlil oficiální zástupce Vyšetřovacího výboru Ruské federace, kterého média rovněž „odvolávají“.

33; „Kovářova kobyla“: Nadšenci odhalují lži těch, kteří mají odhalovat pravdu o katastrofě Boeingu nad Donbasem. V podrobném materiálu se fundovaně dokládá, že všechny „senzační důkazy“ skupiny Bellingcat o katastrofě Boeingu Malajských aerolinií jsou podvrhy „gaučových expertů“.

34; Zacharova odpověděla na obvinění ze strany USA ohledně Sýrie. Velmi dobře chápeme povahu těchto prohlášení, řekla oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí v komentáři námitek Washingtonu ohledně „nedodržování režimu příměří“. Taková prohlášení považujeme za nelogická a nekonstruktivní.

35; Kreml vyjmenoval podmínky, za kterých je možné setkání normandské čtyřky. Podle slov Dmitrije Peskova Valdimir Putin hovořil na toto téma při rozhovorech s Angelou Merkel a Françoisem Hollandem v Číně.

36; Kyjev oslavuje rozhodnutí UEFA uspořádat finále Ligy mistrů 2018 v hlavním městě Ukrajiny.

37; Evropská unie prodloužila sankce proti Rusům o půl roku. EU prodloužila individuální sankce proti občanům Ruska a Ukrajiny do března 2017. Píše se o tom ve zprávě Rady EU.

38; Ministerstvo obrany Ruské federace zorganizovalo online přenos situace v syrském městě Aleppo, kde v pondělí vstoupil v platnost režim příměří.

39; Národní banka Ukrajiny snížila úrokovou sazbu na 15%. Národní banka Ukrajiny schválila rozhodnutí o snížení základní sazby z 15,5 na 15%. Vyplývá to ze sdělení tiskové služby Centrální banky.

40; V centru New Yorku poletuje „Trump-Superman“. Místo písmene „S“ je na obleku politika písmeno „T“. Akce je doprovázena sloganem z předvolební kampaně miliardáře: „Učiňme Ameriku opět velkou“.

41; Nenechme devalvovat Vítězství. O návrhu umístit Vlast-Matku na ruské peníze. Známý ruský politik eurasijského směru vystoupil proti iniciativě některých svých kolegů, aby dvousetrublové bankovky zdobil obraz sochy Vlasti-Matky, která stojí ve Volgogradě.

42; Ministr obrany Polska odtajní materiály v případu katastrofy letadla s Kaczyńskim. Připomeňme, že letadlo s prezidentem Polska, které letělo na smuteční akci v Katyni v roce 2010, havarovalo při přistání na letišti ve Smolensku.

43; Rusko je připraveno pomoci WADA ochránit se před hackery, říká Peskov. Připomeňme, že WADA nalezla v útoku na své servery „ruku Moskvy“, kvůli čemuž generální ředitel organizace prohlásil, že ruské úřady musí udělat vše, aby činnost hackerů zastavily.

44; Pokus ukrajinské armády o průlom a příprava krvavých provokací Kyjevem. Těžiště ostřelování spadalo do 15. září 00:00 hod, ale od 6:00 hod ukrajinská armáda pokračovala v ostřelování Jasinovaté z pozic v okolí Avdějevky.

45; Prohlášení francouzského ministra zahraničí ohledně Minska-2 bylo veřejným signálem Evropy pro Kyjev, říká politolog. Podle jeho slov musí na Ukrajině jako první začít fungovat zvláštní status Donbasu, samozřejmě zkoordinovaný s Republikami.

46; Ukrajina zaujala 135. místo v žebříčku zemí v míře ekonomické svobody. Podle žebříčku ještě hůře je na tom Ukrajina ohledně zajištění peněz (153. místo na světě) a svobodou mezinárodního obchodu (131. místo).

47; Ozbrojenci z ATO ve Lvově uspořádali „majdan“, na němž požadovali půdu a obydlí. Jeden z účastníků shromáždění požadoval na zasedání městské rady přidělení pozemku už na následujícím zasedání.

48; Šaríj si povídá se Savčenkovou. Známý mediální expert Anatolij Šaríj předložil svým divákům unikátní námět: Rozhovor s nejkontroverznější postavou na současném politickém Olympu Ukrajiny.

49; Vstup do EU zničí zemědělství a průmysl Srbska. Naděje na to, že se Srbsko okamžitě po vstupu do EU stane „šťastným národem“, je chimérou. Ani pro Evropskou unii není příliš výhodné přijímat na oplátku zemi s nízkou životní úrovní a sociálními problémy.

50; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly v Doněcké republice bez proudu dvě šachty, pod zemí se nacházelo téměř 300 horníků. Režim přerušení palby v podání Ukrajiny vedl minulou noc ke vzniku havarijních situací na šachtách „Ščelgovskaja-Glubokaja“ a „Butovskaja“.

51; Pohraničníci informovali o krachu projektu „Zeď“. Za dva roky se podařilo postavit jen 12% konstrukcí na hranici s Ruskem.

52; Protiruské sankce vítají jen v Kyjevě, říká senátor. Protiruské sankce vítají jen na Ukrajině, která si nepřeje plnit minské dohody.

53; Kyjev musí vyšetřit činnost svých tajných služeb ohledně zapojování dětí do diverzních akcí, říká ombudsmanka Doněcké republiky Darja Morozova. V Doněcké republice ostře zkritizovali rozhodnutí prokuratury tzv. „Doněcké oblasti“ místo vyšetřování činů neplnoletých diverzantů, kteří byli předtím zadrženi silami Ministerstva pro státní bezpečnost, obviňovat orgány Doněcké republiky z nezákonného zadržení či dokonce únosu lidí, v daném případě výrostků, kteří páchali diverzní činnost na území Doněcké republiky.

54; Kanadští ekonomové prognózují brzký zánik lidstva. Lidi může zachránit hlavně kolonizace jiných planet nebo výstavba velkých orbitálních stanic.

55; Rusko vyzvalo USA, aby začaly plnit povinnosti ohledně Sýrie. Ruská federace pokračuje v soustavném plnění svých závazků v rámci rusko-americké dohody z 9. září.

56; MMF vyzývá Rusko a Ukrajinu, aby se domluvily ohledně ukrajinského dluhu vůči Rusku ve výši tří miliard.

57; Janukovič vyzval Evropskou unii, aby zavedla sankce proti zločincům držícím nyní politickou moc v zemi. Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovič vyzval EU, aby zrušila sankce proti jeho osobě a začala se zabývat stíháním skutečných zločinců, kteří jsou dnes na Ukrajině u moci.

58; USA přilévají olej do ohně nové studené války proti Rusku, píše The Nation. Moskva a Washington by mohly dosáhnout diplomatických dohod, které by snížily pravděpodobnost nové studené války. Avšak USA se jakékoli spolupráci s Ruskem brání.

59; Ruští vojáci v horách Latakíje uskutečnili tiskovou konferenci s veliteli bojového sboru syrské armády. Během konference velitel 4. bojového sboru prohlásil, že režim přerušení bojových akcí byl v Latakíji opakovaně porušen.

60; BBC získá dodatečné financování pro informační válku proti Rusku. Přitom dokument neuvádí, jestli peníze již byly vyčleněny, nebo zdali se jedná pouze o návrh.

61; V Doněcké republice byla zahájena tanková soutěž na polygonu Torez u Šachťorska.

62; MMF vyčlenil peníze Kyjevu na to, aby mohl pokračovat v zabíjení Rusů, říká novinář. Vyčlenění další úvěrové tranše Mezinárodním měnovým fondem pro Kyjev jen postrčí ukrajinské úřady k pokračování bratrovražedné války v Donbasu, myslí si luganský spisovatel a novinář Gleb Bobrov.

63; Ukrajina zašle protestní nótu kvůli návštěvě Putina a Medveděva na Krymu, oznámila tisková služba ministerstva.

64; Ve městě Vinnica učitelka při vyučování vymítala ďábla. Učitelka 34. vinnické školy je považována za sektářku, která se svíčkou v ruce vyhání ze třídy zlé duchy.

65; Západ je nepoučitelný. Tlačit na Rusko je zcela zbytečné, říká Dmitrij Sablin. EU prodloužila do března osobní sankce proti 146 občanům a 37 společnostem z Ruska a Ukrajiny.

66; Armáda Doněcké republiky a Bojové bratrství poskytly mateřským školám a rodinám padlých vojáků humanitární pomoc v objemu 3,5 tuny potravin a oděvů pro sociální objekty Doněcké republiky.

67; Polský poslanec přízrak Ruska dokonce i v místní zoologické zahradě, píše Gazeta Wyborcza. Prohlášení jednoho z polských poslanců, který obvinil zoologickou zahradu města Poznaň, že spoluprací se zoologickou zahradou v Soči podporuje Putinovu politiku, ohrozilo snahu na záchranu perských leopardů.

68; Novinky z příměří: Náboj ukrajinské armády zasáhl obytný dům v Zajcevu. Ukrajinská vojska navzdory vyhlášenému příměří ostřelovala severní předměstí Gorlovky – Zajcevo.

69; Ukrajinští ultras se sekyrami v rukou zaútočili na Turky v Oděse. V Oděse v Děribasovské ulici došlo k útoku na tureckou restauraci.

70; Doněck přejmenovat na Banderovsk a Lugansk na Majdan. Dobrovolníci ATO se chystají oslovit Nejvyšší radu. Probíhají rozhovory se skupinou poslanců ohledně přípravy návrhu zákona, v němž bude řeč o přejmenování Doněcka, Luganska a Donbasu jako celku.

71; Koalice USA konečně zahájila likvidaci ropné infrastruktury Islámského státu. Nedávno bylo v Sýrii během akcí prováděných silami USA a koalice partnerských zemí v boji proti Islámskému státu potopeno 55 ropných tankerů.

72; Konstruktéra je třeba zastřelit, říkají ukrajinští vojáci o „modernizovaném“ kulometu. Na síti se objevilo video, na kterém ukrajinští vojáci střílejí z kulometu „modernizovaného“ obranným průmyslem nezávislé Ukrajiny.

73; Obama slíbil svět bez konfliktů, ale zanechává po sobě chaos, píše Jerusalem Post. Na začátku svého volebního období prezident USA Barack Obama prosazoval ideu světa bez konfliktů, ale díky své krajně neúspěšné zahraniční politice na Blízkém Východě a v Severní Africe nastal nebývalý chaos, píše The Jerusalem Post.

74; Válečný zpravodaj Maxim Fadějev byl zraněn během bojů na Doněckém letišti. Známý dokumentarista informační agentury News Front Maxim Fadějev utrpěl zranění v okolí Doněckého letiště během natáčení ostřelování ze strany ukrajinské armády.

75; Vítězství Clintonové si přeje třetina Ukrajinců. Jen 5% Ukrajinců by chtělo, aby se prezidentem USA stal Trump.

76; Zprávy ze syrských front: Mohutné ostřelování, vzájemné boje mezi teroristickými bandami a režim přerušení palby. Jen 14. září 2016 ozbrojenci porušili příměří 43-krát a to jsou jen případy, které byly oficiálně zaregistrovány Centrem pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii.

77; Hromadná rvačka o kontrolu nad obecní radou u Oděsy. Bitka skončila poté, co neznámý pachatel oznámil uložení bomby v budově.

78; „Obstojí Armata v konkurenci s americkými tanky a raketami?“, ptá se The National Interest. Nejnovější ruský tank T-14 Armata se velmi liší od svých předchůdců a může se stát nepříjemným protivníkem v boji, píše The National Interest.

79; Trump má pravdu. USA už nejsou tak silné, jak se jim samotným zdá, říká analytik CIA. Donald Trump zpochybňuje dominantní roli USA na světové aréně a vyzývá k přehodnocení zahraniční politiky.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 16.9.2016:

1; V Kosovu byli zadrženi ruští novináři. K zadržení došlo v obci Velika Hoča a poté byli zadržení převezeni do Prištiny.

2; Chuligán sebral v Oděse příslušníkovi hlídkové policie čepici, nasadil si ji a oběhl několik koleček, než jej policisté chytili.

3; Symbolem budoucnosti jsou hrábě. Jednou na ně šlápne národní inteligence omámená „revolucí“, která si nepamatuje, co bylo včera, co se kolem děje dnes. Užívá si jen další část naservírovaného seriálu a odmítá věřit v reálnost vlastních zločinů. Jednou ale prozřít musí.

4; Amerika vyzvala Ukrajinu, aby měla s Krymem strpení a dává jí za příklad Pobaltí, které se také po čase „svobodilo“ od sovětské nadvlády.

5; Proč je Ukrajina uhranutá Donbasem? Proč nenechá zfanatizovaný zbytek Ukrajiny Donbas na pokoji? Protože na Ukrajině velmi dobře vědí, že Republiky Donbasu v mnoha otázkách stále více kontrastují s ukrajinským bordelem.

6; Korupce je pro EU jako pro člověka vzduch. Neúspěchy v boji proti korupci se kryjí tím, že se prostě utají.

7; Achrar aš-Šám varuje: Dohoda Lavrova a Kerryho je největší výzvou pro syrskou revoluci. Tato dohoda je údajně hlavní hrozbou syrské revoluci za celou její historii a její následky budou katastrofální, pokud proti ní nebude stát jednotná opozice.

8; Pogrom v Kyjevě je stanoven na neděli. Schválily ukrajinské úřady mlčky radikálům útok na ruské velvyslanectví v den voleb v Rusku?

9; Obama vyhrožuje Moskvě osudem Bagdádu. O budoucnosti Ruska a poučení z irácké tragédie. Obamova slova jsou přímou výhrůžkou na adresu Ruska a jeho prezidenta. Irák je země, která byla Spojenými státy zničena.

10; Nový úvěr od MMF utratí Ukrajina na splácení starých dluhů. Kyjev slaví dlouho očekávanou novinku – Mezinárodní měnový fond poskytl Ukrajině další úvěr.

11; MMF financuje válku. Jestřábi z Washingtonu evidentně Porošenkovi vzkázali: Ráno provokace proti Rusku, večer peníze.

12; Rozvědka USA si bere Rusko na paškál. Costojí za aktivizací amerických tajných služeb?

13; Při státních nákupech bylo upřednostněno ruské zboží. Při uskutečňování státních nákupů byla dána přednost zboží a službám ruské výroby před zahraničními. Příslušný pokyn podepsal premiér Dmitrij Medveděv.

14; USA požadují od Deutsche Bank 14 miliard výměnou za přerušení vyšetřování. Ministerstvo spravedlnosti navrhuje, aby DB zaplatila 14 miliard dolarů za ukončení vyšetřování spojeného s operacemi s hypotéčními papíry.

15; Moderátor americké televizní show rozcuchal v přímém přenosu Trumpovi jeho pověstnou kštici. Samozřejmě se dopředu zeptal na svolení.

16; Někteří hackeři nevychodili ani základní školu. Hacker může, bude-li si to přát, zanechat jakoukoli stopu – třeba čínskou nebo ruskou. Proto tvrdit jednoznačně, byť v případě jasného útoku, kdo se na stránky naboural, je extrémně složité, řekla jedna z nejvýraznějších postav ruského IT byznysu Natalja Kasperskaja.

17; Kvůli čemu pluje „Admiral Kuzněcov“ do Středozemního moře? Těžký letadlový křižník „Admiral Kuzněcov“ dokončuje přípravu na dálkovou plavbu do Středozemního moře, která je plánována na podzim letošního roku a bude trvat až čtyři měsíce.

18; Obama: Drama věčně druhého. Vypadá to, že rozhovory o Putinovi se staly nedílnou součástí americké volební kampaně. Všechno, co se děje na americké politické scéně je vysvětlováno dlouhými prsty Kremlu.

19; Fotbalisté Doněcké republiky se dostali na mezinárodní úroveň. Je nám velkou ctí přivítat Doněckou republiku v řadách ConIFA, říká se ve zprávě Konfederace nezávislých fotbalových asociací.

20; Pouliční boje ve Francii. 15 zraněných, desítky zadržených. Současné protestní akce proti reformě pracovního práva jsou nejsilnější za celý rok.

21; Dárečky ze zóny ATO: Zbraně z Donbasu vozí do vnitrozemí „dobrovolníci“ i kněží.Tyto „dárečky“ ze zóny ATO jsou populární jak u kněžích, tak i u demobilizovaných vojáků a dobrovolníků. Přivézt zbraň z Donbasu je pro ně něco jako přivézt dětem čokoládu ze Lvova.

22; Británie a Skotsko – je možný rozvod? Opakované referendum o nezávislosti regionu se může konat po odchodu Velké Británie z EU.

23; V roce 2013 byla Ukrajina tou nejmírumilovnější zemí, ale nepřítel vstoupil do naší země, vypráví jakousi alternativní historii Ukrajiny prezident země.

24; Gazprom: Poptávka po ruském plynu v Evropě roste. Sen o plynové nezávislosti na Rusku se pro mnoho zemí Evropy stal nesplnitelným. Přinejmenším roste poptávka v zemích blízkých k trase „Severního proudu – 2“.

25; Doba diskvalifikace Marie Šarapovové může být zkrácena. V tom případě ruská tenistka může vyběhnout na kurt už počátkem roku 2017.

26; Další zrada: Kyjev musí vést dialog s Doněckou a Luganskou republikou, říká Parlamentní shromáždění Rady Evropy. Šéf PACE je také přesvědčen, že strany musí dosáhnout dohody o zákonu o amnestii, o zvláštním statusu pro Donbas a ústavních změnách na Ukrajině.

27; Příměří po ukrajinsku: V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny čtyři domy a byla zraněna devadesátiletá babička. Ukrajinští vojáci minulý večer zahájili palbu na Zajcevo na severním okraji Gorlovky a na Dokučajevsk.

28; Neutralizovat NATO silou myšlenky: O nové zbrani hromadného ničení. Dnes přední země světa věnují velkou pozornost vypracování teorie a praxe použití metod informační války. Nyní se převaha nad nepřítelem v mnohém odvíjí od získání nejrůznějších informací, mobility a rychlé reakce.

29; Jsme v kritické situaci, říká Merkelová. S tímto pesimistickým prohlášením kancléřka Německa zahájila summit EU v Bratislavě.

30; V Záporoží byl pokousán policista. Zadrženého dopravili na policejní oddělení a pokousaný musel požádat lékaře o lékařskou pomoc, aby mu zašili hluboké rány.

31; Evropská unie je připravena do konce roku věnovat Kyjevu dalších 600 milionů euro finanční pomoci, pokud Kyjev splní přijaté závazky.

32; Kreml prý plánuje rozložení EU, říká Porošenko. Seznámil jsem se s prací kremelských stratégů, kteří plánují už další „exity“, aby se změnily proevropské politické elity, podkopaly evropské hodnoty a zničila Evropská unie, prohlásil Porošenko.

32; Turecko ustupuje od ultimát vůči Asadovi, říká Lavrov. V Ankaře chápou, že dnes se pro Turecko teroristická hrozba stává určujícím faktorem, a začínají projevovat pružnost, vysvětlil ruský ministr zahraničí.

33; Ruská centrální banka snížila klíčovou úrokovou sazbu na 10%. Rozhodnutí bylo schváleno na zasedání Rady ředitelů banky.

34; Ve městě Luck vzal zadržený dva policisty jako rukojmí. Muž zadržený za přechovávání zbraní a výbušnin uspořádal honičku jak z hollywoodského filmu.

35; Lidé musí mít informace o tom, co se tu děje, říká italská novinářka v Donbasu. Novináři italské státní televize RAI 2 pobývali v Donbasu, viděli oblasti zničené v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády a promluvili s obyvateli žijícími na linii fronty.

36; V USA pilot stíhačky ztratil vědomí při nebezpečném manévru. Letecké katastrofě zabránil jen automatický systém odvracení srážky se zemí, kterými jsou vybaveny F-16.

37; Pod ukrajinskými vojáky explodovala výbušnina v okupované Avdějevce. Dokonce i po úplném přerušení používání zbraní na linii dotyku ze strany Doněcké a Luganské republiky dokáží ukrajinští vojáci utrpět vážná zranění.

38; V Kyjevě bandité se samopaly vtrhli do kanceláře firmy. V Obolonském obvodě Kyjeva čtyři neznámí pachatelé v maskách vtrhli se samopaly do kanceláře podniku, který se zabývá prodejem nealkoholických nápojů.

39; Další tranše úvěru nedává záruku, že Ukrajina uskuteční reformy, říká agentura Fitch. Rada ředitelů MMF ve středu schválila rozhodnutí o vyčlenění jedné miliardy dolarů pro Ukrajinu.

40; Firma Kalašnikov oznámila prodej občanské verze AK-74M. Zbraň je vybavena automatikou odvádějící plyn a dodává se s moderními doplňky z vysoce odolného plastu.

41; Ukrajina zvyšuje vojenské výdaje o 550 milionů dolarů. Kabinet ministrů Ukrajiny schválil návrh státního rozpočtu na rok 2017 s deficitem 3%.

42; Národní rada Luganské republiky uznala 80 batalionů územní obrany Ukrajiny za teroristické organizace. Podle oficiálních informací za dobu ATO v Donbasu za účasti batalionů územní obrany Ukrajiny zahynulo více než 9,5 tisíce lidí a více než 22 tisíc lidí utrpělo zranění.

43; „Poltavští mstitelé“ ničí pamětní desky příslušníků ATO. Na internetu se objevilo video, na kterém člověk skrývající svou tvář oznámil svůj podíl na ničení pamětních desek „hrdinům ATO“ v Poltavě.

44; Srdečně vítáme v otroctví: Byly zveřejněny podmínky MMF k nové tranši úvěru pro Ukrajinu. Kvůli 1,3 miliardy dolarů od MMF je třeba zvýšit důchodový věk a zvýšit ceny energií.

45; Dmitrij Sablin: Rusové nízko hodnotí svou životní úroveň. Je to směr práce pro nejbližší léta. Kolem 90% Rusů je hrdých na svou historii, kulturu a armádu, říká se v nejnovějším průzkumu Všeruského centra pro výzkum veřejného mínění.

46; Rusko v příštím roce odzkouší těžké palebné systémy nové generace. Státní testy těžkého raketometného systému (TOS) vyprojektovaného na bázi Buratino budou zahájeny v roce 2017.

47; Odtajněné údaje o Buku dokazují falsifikace výsledků nizozemskou stranou. Vyšetřování na základě materiálů poskytnutých koncernem Almaz-Antej odhaluje očividné falsifikace Nizozemců v případu sestřelení Boeingu MH-17 nad Donbasem.

48; Velvyslanectví Ruska v Kyjevě se v předvečer voleb opevňuje. Velvyslanectví Ruské federace v Kyjevě se rozhodlo v předvečer voleb do Státní dumy učinit dodatečná bezpečnostní opatření.

49; Janukovičova banda je vzorem ctností ve srovnání s nynější ukrajinskou mocí, přiznává „aktivista“ Euromajdanu. Známý „aktivista“ Euromajdanu Vadim Čornyj náhle prozřel a zjistil, že nová „čestná“ ukrajinská moc není ničím jiným než smečkou zlodějů a politických zkrachovalců.

50; Putin komentoval kybernetické útoky na WADA a dopingový skandál. Prezident Ruska Vladimir Putin komentoval skandál s kybernetickými útoky na WADA, v jejichž důsledku bylo odhaleno užívání zakázaných preparátů sestrami Williamsovými a řadou dalších „hvězdných“ sportovců.

51; Národní banka Ukrajiny dostala od MMF jednu miliardu dolarů, oznámila banka.

52; Ve městě Rovno polili barvou Banderův památník. „Zločinci“ také ohnuli stožár s černočervenou vlajkou.

53; Ukrajinská strana pokračuje v ostřelování území Doněcké republiky a potvrzuje tím neochotu plnit Minské dohody, což potvrzují i zástupci Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří.

54; BBC vyprávělo svým divákům o Novorusku na holičkách. Je jasné, že materiál ruské redakce BBC je předpojatý. Ale důležitý je tím, že z něj vyplývá jedno: Bojovníci Doněcké a Luganské republiky neporušují režim příměří.

55; Putin tvrdě odpověděl velvyslanci Ukrajiny na otázku připojení Krymu. Ukrajina nepodepsala stanovy Společenství a těžko tedy může kritizovat jeho činnost, prohlásil prezident Ruska Vladimir Putin v reakci na námitku Kyjeva v souvislosti s rozhodnutím o předsednictví Ruska ve Společenství nezávislých států v roce 2017.

56; Krymské úřady vyplatí odměny sportovcům, kteří nebyli připuštěni na Olympiádu. Vláda Krymu schválila rozhodnutí o výplatě odměn ve výši od 500 tisíc do 3 milionů rublů sportovcům a trenérům, kteří nemohli jet na Olympijské a Paralympijské hry do Brazílie.

57; Doněcká republika a Ukrajina uskuteční 17. září výměnu zajatců jednoho za čtyři, říká zástupce Doněcké republiky.

58; Obama je poněkud šokován pitváním jeho místa narození. Podle ústavy USA může být prezidentem země rodilý Američan. Obamovi odpůrci už v roce 2008 zpochybňovali jeho právo kandidovat na prezidenta země.

59; Krym navštívili už druzí turisté z Baden-Badenu za poslední týden. Jaltská administrativa informovala o návštěvě turistů z Baden-Badenu.

60; Fancy Bears zveřejnili nové dopingové seznamy WADA. Třetí seznam sportovců, kteří brali zakázané látky z povolením Světové antidopingové agentury WADA, zveřejnili počítačoví hackeři ze skupiny Fancy Bears.

61; Rusko omezilo dodávky egyptské zeleniny a ovoce. Rosselchoznadzor zakázal dovoz citrusů, rajčat, brambor a další produkce.

62; Řekli už konečně Kyjevu: „Dost“? Politolog Alexej Popov se vyjádřil k neočekávaným výsledkům návštěvy ministrů zahraničí Německa a Francie na Ukrajině.

63; Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s zvýšila výhled státního ratingu Ruska z negativního na stabilní.

64; Výzvědné letadlo amerického námořnictva přiletělo k ruským základnám v Sýrii. Trasa letu vedla na vodami, kde se v současné době nacházejí válečné lodě stálé operativní skupiny ruského vojenského námořnictva ve Středozemním moři.

65; Více než 3 tisíce běženců se beze stopy ztratilo cestou do Evropy. Letos nejvíce běženců přijalo řecko a Itálie.

66; Šéf generálního štábu prohlásil akce turecké armády v Sýrii za nelegitimní. Valerij Gerasimov to řekl svému tureckému kolegovi v Ankaře.

67; Ozbrojenci z „Azova“ vytvářejí svou vlastní stranu. Strana bude budována na síťovém principu.

68; Ozbrojenci podporovaní Američany vytlačili vojska USA ze syrského El-Raje. Několik oddílů výsadkových a diverzních vojsk USA bylo nuceno opustit syrské město El-Raj nacházející se na hranicích s Tureckem.

69; Skandální iniciativa: Chodorkovského chráněnec vyzývá voliče, aby při volbách lovili pokémony. Bože, zachraň ruskou zemi, pokud by se k moci dostali debilové lovící pokémony, komentují iniciativu na internetu.

70; Hrozba z Východu roste. A v armádě Velké Británie je víc koní než tanků, píší Times. Krácení výdajů na obranu vedlo k tomu, že dnes je v britské armádě víc koní než tanků. Těch zůstalo pouze 168, píší Times.

71; Zvláštní komise Doněcké republiky shromáždila 407 případů zločinů ukrajinské armády proti civilnímu obyvatelstvu za poslední tři měsíce. Speciální komise pro shromažďování a dokumentaci důkazů o válečných zločinech ukrajinské moci v Donbasu zformovala 407 případů smrti a zranění civilního obyvatelstva.

72; Tábory diverzantů, kde cvičí ty, kdo mrzačí Donbas zevnitř. Ukrajina ví, že na válku peníze budou, vždyť i dřív to mu tak vždy bylo. A proto nehledě na veškerá slova pronesená evropskými diplomaty stahuje Kyjev těžké zbraně k linii dotyku v Donbasu.

73; Babička z Gorlovky: Tohle není válka. Oni nás tu prostě jen vraždí. Další příměří v Donbasu se z ukrajinské strany opět nedodržuje. Tuto noc bylo znovu ostřelováno už tak dost trpící Zajcevo nacházející se v severní části Gorlovky.

74; Obama vyhrožuje Moskvě osudem Bagdádu. Obamova slova jsou přímou výhrůžkou na adresu Ruska a jeho prezidenta. Irák je přece zemí, kterou zničily právě USA.

75; Porošenko hrozí zavedením sankcí proti vojensko-průmyslovému komplexu a finančním ústavům Ruska. Prezident Ukrajiny navrhl zavedení sankcí proti podnikům vojensko-průmyslového komplexu, společnostem námořní a letecké dopravy a také finančních institucí z Ruska.

76; Ruští hackeři jsou schopni vypnout nejdůležitější infrastrukturu USA, říká CNN. Americká rozvědka zvyšuje financování špionáže proti Rusku, ve kterém vidí hlavní hrozbu pro zájmy USA v celém světě, sděluje CNN.

77; Syrský ozbrojenec odpálil sebe i přátele, když se pokusil udělat si selfie fotografii. Představitel „umírněné opozice“ ze Svobodné syrské armády evidentně zapomněl, že telefon byl předtím naprogramován na výbuch bomby.

78; Rusko trvá na zveřejnění dohod s USA ohledně Sýrie. Rusko vystupuje za otevřenost dohod ohledně Sýrie, kterých bylo dosaženo mezi Moskvou a Washingtonem v Ženevě 9. září, prohlásila oficiální představitelka ministerstva zahraničí Ruské federace Marija Zacharova.

79; Agentura Fitch snížila rating Kyjev na CC s negativním výhledem. Mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila dlouhodobý úvěrový rating emitenta v zahraniční a místní měně města Kyjeva na CC, sděluje se v tiskové zprávě agentury.

80; Ruští novináři byli propuštěni na svobodu a vyprávěli podrobnosti svého zadržení v Kosovu. Místní soud je odsoudil k pokutě 200 euro,deportaci a zákazu vstupu na kosovské území na pět let.

81; V Rovenské oblasti těžaři jantaru napadli policisty. Policistům málem sebrali i zbraně.

82; Interview s herečkou Olgou Čursinovou o rusofobii a Bojovém bratrství. Známá ruská herečka a tanečnice, zároveň také veřejná činitelka se podělila o svá pozorování situace na Ukrajině.

83; Ruská stíhačka T-50 předčí americkou F-22, píše The National Interest. Ruská mnohocílová stíhačka páté generace T-50 (PAK FA) je připravena bojovat s americkým letadlem F-22 a je schopna nad ním zvítězit v boji, píše The National Interest.

84; Byli identifikováni žháři, kteří zapálili kancelář televizní stanice Inter. Mezi útočníky je syn neonacisty Korčinského. Novináři zveřejnili také fotografie pořízené během blokády radia Šanson dne 13. září.

85; U Doněcka došlo k výbuchu ve štábu ukrajinské armády. V Krasnogorovce v Jasinovatském okrese na okupovaném území Doněcké republiky vybuchl štáb ukrajinské armády.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 17.9.2016:

1; Velká Británie může zahájit odchod z EU počátkem roku 2017, říká Tusk. Ve Velké Británii proběhlo 23. června referendum o členství v EU. Pro vystoupení z Evropské unie hlasovalo 51,9 Britů.

2; V Dněpropetrovsku zlikvidovali státní podnik vyrábějící raketomety. V „Dněpru“ zničili závod na výrobu Gradů a Uraganů. Strategický státní podnik byl prodán do soukromého vlastnictví.

3; Setkání Rady bezpečnosti o Sýrii bylo zrušeno z iniciativy Ruska a USA. Konzultace Rady bezpečnosti OSN pro Sýrii plánované na páteční večer byly zrušeny na přání USA a Ruska, sdělili ve stálém zastoupení Nového Zélandu při OSN.

4; Věčný svátek neposlušnosti aneb Proč Minské dohody jsou navždy pohřbeny. Vypadá to, že obyvatelé Donbasu, kteří byli opět rozrušeni informacemi o „jízdním řádu“ představeném Francií a Německem v ukrajinském hlavním městě, který měl vrátit k životu minský proces, se zase mohou vrátit ke svým záležitostem.

5; Kyjev hledá a nachází stále nové důvody proč neplnit Minské dohody.

6; Kyjev útočí na lídry Evropské unie. Ukrajina hodila odpovědnost za neplnění Minska-2 na Paříž a Berlín.

7; Kyjev spolkl „plán kapitulace“ v Donbasu. Proč se Berlín a Paříž postavili za ruský výklad Minska-2?

8; Smrt Americe: Ozbrojenci vyhnali síly amerických jednotek zvláštního nasazení ze syrského El-Raje. Byly zveřejněny záběry. Několik oddílů výsadkových a diverzních vojsk USA bylo nuceno opustit syrské město El-Raj nacházející se na hranicích s Tureckem.

9; Pravý sektor žádá ve Vilniusu „smetáček a lopatku“. Ukrajinští nacionalisté se rozpovídali a oznámili, že chystají novou revoluci.

10; Pokus zbavit Filareta „klatby“ ukazuje na negramotnost Kyjeva. Kyjev stále nezanechal pokusů o tlak na Ekumenický patriarchát s cílem přiznání svrchovanosti Ukrajinské pravoslavné církve kyjevského patriarchátu a zrušení klatby z „patriarchy“ Filareta.

11; Porošenko je připraven zachránit západní civilizaci. Nynější nádherná, kouzelná, dobrosrdečná a altruistická Evropa se má podle kremelského plánu změnit na obludné místo, v jakýsi děsivý Mordor, čemuž je třeba zabránit.

12; Západ velmi brzy ztratí víru v Ukrajinu, píší německá média. Kyjev natahuje čas a lavíruje, když přijde řeč na provedení reforem. Proto Západ brzy ztratí víru v to, že na Ukrajině jsou možné reformy, píše šéf ukrajinské redakce německé stanice Deutsche Welle Bernd Johann.

13; V Kyjevě došlo k útoku na ruské velvyslanectví. Skupina zhruba dvaceti lidí ostřelovala budovu ruského zastoupení pomocí pyrotechniky a poté bez problémů zmizela.

14; Severní Korea může vytvořit do konce roku 2016 dvacet jaderných bomb. Odhad je založen hlavně na množství uranu a plutonia těženého Pchjongjangem.

15; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Jasinovaté z minometů. Jednotky nepřítele vedly palbu z pozic v okolí okupované Avdějevky.

16; V USA si moderátor televizního pořadu při interview s Clintonovou nasadil ochrannou masku. Fotografie začala být na internetu okamžitě velmi populární.

17; Kdo může za znovuzrození nacismu v Německu? Malé saské město Budyšín je náhle středem pozornosti. Jeho obyvatelé začali klást drzé a provokující části běženců fyzický odpor. Novináři okamžitě onálepkovali město jako baštu rasistů, ale ve skutečnosti bylo všechno poněkud jinak.

18; USA oznámily likvidaci „ministra informací“ Islámského státu. Ozbrojenec známý pod pseudonymem Doktor Vaíl odpovídal za výrobu propagandistických videí s natočenými popravami.

19; Vzpoura v EU: Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko odmítají kvoty na příjímání migrantů. Na bratislavském summitu EU země Visegrádské čtyřky prohlásili, že se nechystají plnit kvóty na přijímání migrantů.

20; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky. Oznámil to starosta města Ivan Prichoďko.

21; V ruském městě Surgut aktivisté vybudovali Stalinův pomník. Na pomníku je připevněna cedulka s citátem samotného Stalina: „Po mé smrti bude na můj hrob naházeno mnoho špíny, ale vítr dějin ji rozfouká“.

22; Nový ruský Blízký Východ. O unikátní šanci Moskvy. Západ uvrhl země a národy Blízkého Východu do permanentní krvavé války. Jediným subjektem, který v tuto chvíli má politickou vůli, dostatečnou vojenskou moc a mezinárodní autoritu k urovnání blízkovýchodního chaosu, zůstalo Rusko.

23; Bývalá sexuální otrokyně Islámského státu se stala velvyslankyní dobré vůle OSN. Třiadvacetiletá jezídka strávila v otroctví u teroristů tři měsíce.Opakovaně byla obětí skupinového znásilňování a několikrát byla přeprodávána.

24; Byly zveřejněny podrobnosti z nočního útoku na budovu ruského velvyslanectví. V diplomatickém zastoupení upřesnili, že útočníků bylo zhruba dvacet a místní policie je nezadržela. Premiér Ukrajiny o události prohlásil, že se jedná o drobný incident. Přitom na videích zveřejněných už dříve bylo slyšet, jak „civilizovaní aktivisté“ v kuklách vyřvávají „Rusáci jsou svině, vaše volby na Ukrajině nechceme!“

25; WADA potvrdila pravost třetí várky dokumentů zveřejněných hackery. Připomeňme, že se včera dostala na internet jména dalších jedenácti sportovců, kteří užívali zakázané preparáty. Devět z nich jsou medailisté z Olympiády v Riu.

26; Ve Lvově při vojenském cvičení zastřelili smluvního vojáka. Posádka jednoho z bojových vozidel pěchoty ztratila orientaci v krajině a popletla si cíle. Palbu jiného bojového vozidla pěchoty považovala za palbu osvětlující cíl – a vystřelila po něm.

27; Putin vysvětlil, proč USA nechtějí zveřejnit dohodu o Sýrii. Připomeňme, že předtím ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Washington ke zveřejnění celého balíku rusko-amerických dohod ohledně Sýrie dosažených minulý týden v Ženevě.

28; Polsko se zbavilo „Vděku Rudé Armádě“. Pomník tohoto názvu byl rozebrán a odvezen. Není známo, v jakém je nyní stavu, řekl o další pochybné iniciativě polských úřadů konzul Ruské federace.

29; V Jaceňukově domě vypnuli teplou vodu. V elitním domě, kde se nachází byt bývalého premiéra Ukrajiny Arsenije Jaceňuka, už dva měsíce neteče teplá voda.

30; Velvyslanectví Ruska zaslalo Ukrajině protestní nótu kvůli útoku na budovu. V dokumentu velvyslanectví požaduje vyšetření incidentu a zajištění bezpečnosti ruské diplomatické mise.

31; Rusko odzkoušelo dělo nejnovější stíhačky T-50. Dělo je pro letadlo ideální. Jeho hmotnost je pouhých 50 kg a právem je považováno za nejlehčí dělo ráže 30 mm na světě.

32; Výzvědné letadlo amerického námořnictva přiletělo k ruským základnám v Sýrii. Hlídkové protiponorkové letadlo amerického námořnictva P-8A Posseidon v sobotu uskutečnil další let k ruské letecké základně Hmeimim v Sýrii a základně materiálně-technickkého zásobování ruské námořní flotily v syrském přístavu Tartus.

33; Kyjeva a Republiky Donbasu si vyměnili zajatce. Podle schématu dva za čtyři došlo v Donbasu nedaleko obce Sčasťje, která se nachází pod kontrolou Ukrajiny, ke vzájemnému předání zajatců mezi ukrajinskou armádou a zástupci Republiky Donbasu.

34; Putin řekl, jakou by si přál vidět Ukrajinu. Vladimir Putin popsal pozici Moskvy ohledně vztahu k zeměpisnému sousedu Ruska. Rusko si přeje, aby Ukrajina byla samostatným a ekonomicky silným státem, což je užitečné pro partnerské vztahy.

35; Semenčenkův syn ve škole „staví bunkry a hledá zbraně“. Semenčenkův šestiletý syn má plnou hlavu probíhající války a odpovídá tomu i jeho chování ve škole.

36; Protestní akce proti Transatlantické zóně svobodného trhu se v Berlíně účastní kolem třiceti tisíc lidí.

37; V Belgii poprvé prokázali službu euthanasie dítěti. Dva roky po rozšíření možnosti euthanasie i na děti, byla tato služba prokázána nezletilému belgickému pacientovi.

38; Děti z Jižní Koreje zazpívali Kalinku na Valném shromáždění OSN.. U příležitosti Mezinárodního dne míru zazpíval dětský sbor z Jižní Koreje v sále Valného shromáždění Kalinku.

39; Budovatelé Krymského mostu budou hlasovat ve volbách poslanců Státní dumy Ruské federace. Dělníci, kteří se sjeli na výstavbu Krymského mostu z různých regionů Ruska, budou hlasovat s volebními průkazy, informuje tisková služba stavby.

40; Ukrajina imitovala ruské vyšetřování katastrofy Boeingu. Jehož autorem je Z.G. Omarov, doktor technických věd, hlavní vědecký pracovník Armádního vědeckovýzkumného centra Ministerstva obrany Ruské federace a viceprezident Společnosti nezávislých vyšetřovatelů leteckých událostí. Ukrajinská zpráva naproti tomu ignoruje očividná fakta a postrádá jakoukoli expertní hodnotu.

41; Ukrajinská strana pokračuje v ostřelování teritoria Doněcké republiky a ukazuje tím svou neochotu plnit Minské dohody, což také potvrzují pracovníci Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří.

42; Savčenková prozradila, kdo financuje její cesty do USA. Poslankyně za Baťkivščinu ujišťuje, že na její zahraniční cesty nebyla z rozpočtových prostředků utracena ani kopejka.

43; V USA pozastavili používání stíhaček F-35. Toto rozhodnutí bylo schváleno kvůli technickým závadám odhaleným u těchto letadel. Je zajímavé, že před pouhým měsícem americké úřady prohlašovaly, že F-35 jsou připraveny k plnění bojových operací.

44; Mezi prvními hlasujícími ve volbách do Státní dumy byla Ruska v Sýrii. Dnes na ruském velvyslanectví v Sýrii svůj hlas pro kandidáty na poslance Státní dumy odevzdávali občané Ruska žijící v Sýrii.

45; Kdo chce bránit Rusku v získání Světového poháru v hokeji? 17. září začíná v Torontu Světový pohár v hokeji. Ve skupině A hrají Kanada, USA, Česká republika a Evropa. Ve skupině B se sešly Rusko, Švédsko, Finsko a mladé hvězdy Severní Ameriky.

46; Ministerstvo zahraničí Doněcké republiky plánuje vytvoření zastupitelství Republiky v pěti zemích. V nejbližší době máme naplánováno otevření zastupitelských center Doněcké lidové republiky v pěti státech, řekla úřadující ministryně zahraničí Doněcké republiky Natalja Nikonorova.

47; Merkelová vyzvala Porošenka, aby učinil rozhodující krok při realizaci Minska-2. Kancléřka hovořila s Porošenkem o dalších cestách realizace dohod jako celku.

48; V USA zvažují možnost výměny Clintonové kvůli problémům se zdravím, píše list The Washington Times. Většina stoupenců Demokratické strany USA je připravena vyměnit Hillary Clinton za Bernieho Sanderse, pokud si to vyžádá její zdravotní stav.

49; Rozvědka: Turecko zvyšuje vojenskou přítomnost a připravuje masivní útok v Sýrii. Americký specnaz musí odvrátit srážky ozbrojenců Svobodné syrské armády a Kurdů.

50; Ve Lvově byl objeven tyfus. Ve Lvově v jednom z největších obytných komplexů Levandovka nedaleko skládky kontejnerů komunálního odpadu se objevilo varování před tyfem.

51; Z Ukrajiny deportují gruzínského žoldáka. Ozbrojence ATO z Gruzie Tengize Tetruašvili, který od roku 2014 bojoval v řadách trestního batalionu Donbass, zadrželi na letišti Žuljany a chystají se jej deportovat do Tbilisi.

52; V USA před startem marathonu explodovala bomba. Před startem marathonu v New Jersey vybuchla podomácku vyrobená bomba. Policie prověřuje informace o druhém možném výbuchu.

53; Kyjev držel nezákonně v zajetí dva civilní obyvatele Donbasu speciálně kvůli výměně, říká ombudsmanka Doněcké republiky. Kyjevští policisté drželi ve sklepě starší obyvatelku Doněcké republiky a jejího syna, aby je pak mohli vyměnit za v Doněcku zadrženého plukovníka SBU.

54; Britská armáda významně zaostává za ruskou, říká bývalý velitel ozbrojených sil Velké Británie. Ani Velká Británie, ani vojska na jejím území nejsou schopny se ochránit před koordinovanými akcemi ruského letectva, řekl Richard Barrons.

55; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin třiapadesátkrát porušila režim přerušení palby, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Podle informací Ministerstva obrany na teritorium Republiky bylo vystřeleno 13 min ráže 120 mm a 82 mm. Kromě toho nepřítel pálil z granátometů a střelných zbraní.

56; Pokud ostřelování nebude přerušeno, rozkaz o zahájení bojových akcí bude okamžitě následovat, řekl Zacharčenko. Nyní je vše v rukou Ukrajiny. Pokud chtějí řešit otázku mírovou cestou, pak ať se rozhodnou nebo se přiznají, že toho nejsou schopni. Pak budeme otázku řešit jinak, shrnul Zacharčenko.

57; Ukrajina vyslovila podmínku pro zesílení ochrany diplomatických misí Ruska během voleb. Ukrajinští policisté budou chránit objekty diplomatických zastoupení Ruska během voleb jen v případě nepokojů a provokací, sdělil ředitel odboru komunikace národní policie Ukrajiny Jaroslav Trakalo.

56; Útočné letouny amerických ozbrojených sil napadly Syrskou armádu v Deyr az-Zaur. Bylo zabito 962 vojáků. Dnes večer dva útočné letouny A-10 Thunderbolt II a dvě F-16 americké koalice zaútočily na pozice Syrské armády v okolí letiště Deyr az-Zaur.

57; Na ministerstvu obrany potvrdili informace o leteckém úderu amerických ozbrojených sil na Syrskou armádu. Letadla mezinárodní koalice uskutečnila čtyři údery na syrská vojska. Zahynulo 62 vojáků, kolem stovky jich bylo zraněno, sdělil oficiální zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

58; Generální prokuratura Ukrajiny bude vyslýchat Porošenka ohledně nepokojů z let 2013 a 2014 po 26. září, tj. po jeho návratu z Valného shromáždění OSN, sdělil generální prokurátor Jurij Lucenko.

59; Ukrajinský ministr spravedlnosti Pavel Petrenko vysvětlil šestinásobný nárůst svého majetku za poslední tři roky kursem dolaru.

60; OBSE konstatovala za poslední týden nepřítomnost více než sta kusů vojenské techniky ukrajinské armády na místech uložení, hlásí národní policie Luganské republiky.

61; Syrská armáda dobyla zpět pozice, které byly terčem úderu amerického letectva. Syrská armáda získala zpět kontrolu nad svými pozicemi v okolí letiště Deyr az-Zaur, které byly terčem úderu ze strany letectva mezinárodní koalice vedené Spojenými státy a bojující údajně proti Islámskému státu.

62; USA předvedly, co si ve skutečnosti představují pod urovnáním konfliktu, říká politolog. Podle názoru politologa Alexandra Asafova je v zájmu USA zachování situace řízeného chaosu v blízkovýchodním regionu. Dnešní události povedou k nárůstu napětí v Sýrii a sousedních zemích.

63; USA prohlásily, že informovaly Rusko před údery v Deyr az Zauru. USA přiznávají fakt leteckých úderů americké koalice u syrského města Deyr az-Zaur.

64; Rusko svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN po úderech na syrskou armádu uskutečněných koalicí vedenou Spojenými státy na pozice syrské armády, prohlásila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 18.9.2016:

1; Rusko svolává mimořádné zasedání RB OSN po úderech USA na syrskou armádu.

2; Údery na vojska Sýrie strhly masku z amerických „holubic míru“, říká poslanec Státní dumy Andrej Krasov.

3; V Rusku začal jednotný den hlasování. Od roku 2003 probíhají volby podle smíšeného systému.

4; Ukrajina chystá silný psychologický útok na Rusko, varují krymské úřady. Útoky na velvyslanectví jsou prý jen zkouška, prohlásil vicepremiér krymské vlády Ruslan Balbek.

5; USA chtějí zabránit Sýrii v získání kontroly nad hranicí s Irákem. Úder mezinárodní koalice v čele s USA na syrskou armádu byl zaměřen na to, aby Damašek nemohl převzít kontrolu nad hranicí s Irákem, prohlásil syrský opoziční představitel Tarek Ahmad.

6; Útok na ruské velvyslanectví je pro ukrajinskou moc výhodný. Ukrajinští radikálové v noci na sobotu házeli na budovu ruského velvyslanectví v Kyjevě petardy a ostřelovali z prostředků zábavné pyrotechniky.

7; Chudoba po německu: Jak vyžít s 68 tisíci rublů za měsíc. Pro Rusy takřka nepředstavitelné bohatství, v Německu hranice chudoby. Více než pět milionů obyvatel Německa sotva přežívá.

8; Kováři z Doněcké republiky instalovali v centru Doněcka třímetrový meč vykovaný z fragmentů nábojnic.

9; USA svými leteckými údery na syrskou armádu v Deyr az-Zauru podpořily útok Islámského státu, říká generální štáb Sýrie.

10; Donbas už nelze získat zpět. Bod nevratnosti byl překročen. Příběh o tom, jak se jeden blbec stal ještě blbějším než ostatní blbci.

11; NHL plivla do tváře WADA. Skandální antidopingová agentura plivanec setřela a tváří se, jako by šlo o ranní rosu.

12; Západ nepůjde do druhé krymské války kvůli Ukrajině, říká francouzský politik. Řešení konfliktu na Ukrajině nespočívá ve vojenském konfliktu s Ruskem, ale ve splnění minských dohod. A prodloužení sankcí k tomu nepřispěje, je přesvědčen člen výboru pro zahraniční záležitosti francouzského parlamentu Pierre Lellouche.

13; Krym se nebude vyměňovat za Donbas. Proč se Kyjev snaží propojit krymskou a donbaskou otázku?

14; Rusofobie je jako rakovina. Nejpodivnější je, že jí nezřídka trpí i lidé, jejichž mateřštinou je ruský jazyk.

15; Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko pohrozily, že budou vetovat odchod Velké Británie z EU, pokud Británie nevyslyší jejich požadavky o zaměstnávání jejich občanů.

16; Zavrženíhodné chování stálé představitelky (velvyslankyně) USA při OSN Samanthy Power. „Za těchto okolností nemám zájem poslouchat, jak nás bude obviňovat ze všech smrtelných hříchů, a odešel jsem, řekl v reakci na její ostudné chování na zasedání Rady bezpečnosti stálý představitel Ruska Vitalij Čurkin.

17; Ve Francii zakázali plastikové talíře na jedno použití. Odpůrci této novinky si myslí, že zákaz negativně ovlivní ekonomiku Francie a zemí, které budou tento příklad následovat.

18; V USA muž s nožem napadl návštěvníky obchodního centra. Podle slov svědků vykřikoval útočník islámská hesla.

19; V Kyjevě bylo zahájeno hlasování na velvyslanectví Ruské federace. Dopoledne nebyly prozatím přítomni žádní demonstranti a ukrajinské policejní orgány posílily bezpečnostní opatření.

20; Hlasování na konzulátu v Oděse probíhalo zpočátku bez incidentů. Včera skandálně známý vůdce oděského oddělení Pravého sektoru Sergej Stěrněnko vyzval Oděsany, aby se zúčastnili protestních akcí u budovy ruského diplomatického zastoupení.

21; V Dněpropetrovské oblasti došlo k výbuchu v činžovním domě. Výbuchem byly zničeny dvě stěny mezi byty, poškozen plášť budovy ve čtvrtém patře a vymlácena okna bytů od druhého po čtvrté patro. Oheň poškodil pět bytů.

22; K Porošenkovým slovům je třeba se postavit shovívavě, říká šéf volební komise Krymu Michail Malyšev. Komentoval tak zastrašování krymských volebních komisí ze strany kyjevské moci.

23; V Čeljabinské oblasti byl spáchán pokus o atentát na velitele domobrany Novoruska. Jeden ze zabijáků přijel z Ukrajiny. K útoku došlo 16. září v bytě rodiny Něgrebeckých. Dva útočníci byli zadrženi, třetímu se podařilo zmizet.

24; Ukrajinští vojáci se stali obětí vlastního minového pole u města Sčasťje. K události došlo kvůli neexistenci map minových polí a nekoordinovanosti akcí inženýrských jednotek. Došlo k těžkým zraněním.

25; Před polednem dav začal prolamovat plot u velvyslanectví v Kyjevě. Radikálové s pokoušeli zablokovat vchod do ruského diplomatického zastoupení, kde probíhá hlasování v rámci voleb do Státní dumy Ruské federace.

26; Abyste zjistili význam slova stud, musíte zajet do Sýrie. Zacharova usadila velvyslankyni USA při OSN Samanthu Power slovy o ostudné podpoře Islámského státu ze strany USA.

27; U velvyslanectví Ruské federace v Kyjevě byl tvrdě zbit ruský občan. Neonacisté muže několikrát udeřili do tváře a srazili jej na zem.

28; Centrální volební komise hrozí zrušením voleb v Altajském kraji, pokud se potvrdí informace o porušení zákona. Centrální volební komise bude usilovat o zahájení trestního řízení nebo zrušení voleb, pokud se potvrdí informace o „výjezdním“ hlasování v Barnaulu, prohlásila šéfka centrální volební komise Ella Pamfilova.

29; Jsme vlastenec, Ukrajina své lidi nenechá na holičkách, po zranění a zajetí ukrajinský diverzant Žemčugov nadále věří v „putinovské agresory“. Navzdory zranění, které utrpěl vlastní chybou při ukládání plastické trhaviny, vypadá v mnohem lepším stavu než bojovníci Doněcké a Luganské republiky předaní z Ukrajiny po krutém mučení.

30; Člověk s bombou pronikl do volební místnosti v Moskvě, píší média. Policie prověřuje informace o hrozbě výbuchu na jednom z volebních okrsků v centru Moskvy.

31; Pravý sektor se pokusil zablokovat konzulát Ruské federace v Oděse. Policie zadržela čtyři lidi, kteří narušovali veřejný pořádek a vulgárně se vyjadřovali na adresu policistů. Mezi zadrženými je vůdce oděského oddělení Pravého sektoru Sergej Stěrněnko.

32; Za účast v nepokojích u velvyslanectví Ruska byl zadržen poslanec Kyjevské městské rady.

33; Muž vyhrožující výbuchem se zabarikádoval v moskevské volební místnosti. Dva muži vyhrožovali výbuchem ve volební místnosti v Armjanské uličce v Moskvě. Jeden z nich se tam zabarikádoval. Ukázalo se, že žádnou bombu u sebe neměl.

34; Porošenko už sám sebe zapsal do těch nejhroznějších seznamů, říká Poklonskaja. Učinil tak prostřednictvím svých činů a tisíci mrtvých nevinných lidí, dětí a starců, které má na svědomí.

35; Brzy od nás bude Evropa kupovat víno. Americký list The Wall Street Journal učinilo drsné závěry ze západních sankcí vůči Rusku: Výroba vína v Rusku v roce 2015 se oproti předchozímu roku zvedla téměř o čtvrtinu.

36; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin téměř devadesátkrát střílela na území Doněcké republiky. Nejintenzivnější ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo v Jasinovaté, Spartaku, Zajcevu, Gorlovce, Široké Balce, Zarjanovu a Petrovském obvodě Doněcka.

37; NATO zveřejnilo datum příchodu sil na zadržování Ruska do Pobaltí, píší média. Dříve stálý představitel Ruska při NATO Alexandr Gruško prohlásil, že rozhodnutí Aliance o rozmístění dodatečných sil v Pobaltí mění země Východní Evropy v dějiště vojenských akcí.

38; Nastal totální chaos, komentují svědci výbuch v New Yorku.

39; Syrské vojenské letadlo havarovalo u Deyr az-Zauru, píší média. Na severovýchodě Sýrie poblíž města Deyr az-Zaur při plnění bojového úkolu proti Islámskému státu havarovalo syrské vojenské letadlo.

40; Před velvyslanectvím Ruska v Kyjevě pokračují srážky. K velvyslanectví byly přesunuty posily národní gardy.

41; Šéf německé delegace z Baden-Badenu pobýval na volebním okrsku v Jaltě.

42; Nová Moskva volí Státní dumu. Vysoká volební účast, videokontrola a žádné problémy. Známá ruská herečka, tanečnice a veřejná činitelka Olga Čursina řekla, jak probíhají volby do Státní dumy v Nové Moskvě a Novo-Peredělkinu.

43; V Oděské oblasti byl před očima policie zcela vykraden obchod Vitrus. Neznámí pachatelé rozbili výlohy a vykradli obchod.

44; Ukrajinská armáda dostala velkou zásilku munice a kvadrokoptéry. Ukrajinská armáda aktivizovala rotaci jednotek poblíž fronty, byl zaznamenání příchod nové obrněné techniky a kolon s municí.

45; Před budovu konzulátu Ruské federace přinesli „Putina“ v rakvi. Aktivisté prošli kordonem policistů a nechali rakev před vchodem do konzulátu Ruska.

46; Oni tu chtějí vidět nepořádek, říká Poklonskaja o zahraničních pozorovatelích. Natalja Poklonskaja vysvětlila, proč oficiální mezinárodní pozorovatelé bojkotují volby na Krymu.

47; Poprvé v historii Británie princ modré krve, bratranec britské královny lord Ivar Mountbatten vyšel na světlo se svou homosexuální orientací.

48; Sám proti davu. V Kyjevě byl u velvyslanectví Ruské federace zbit občan Ruska.

49; Bělorusko poslalo 45 tun humanitární pomoci pro Sýrii. Společná akce na přepravu humanitární pomoci Běloruska pro Sýrii byla uskutečněna republikovým ministerstvem pro mimořádné situace a ruským centrem pro smíření znepřátelených stran.

50; Obama vyzývá Afroameričany, aby hlasovali pro Clintonovou. Obama označil Clintonovou za naději Ameriky a jejího oponenta Donalda Trumpa za hrozbu.

51; Na evropské pozorovatele zapůsobila technická vybavenost volebních místností, která nejen usnadňuje průběh hlasování, ale pomáhá také předcházet porušování zákona.

52; Téméř 30% francouzských muslimů klade právo šaría nad zákony země. Více než čtvrtina muslimů žijících ve Francii nadřazuje své náboženské hodnoty zákonům Republiky, sdělují místní média s odvoláním na průzkum uskutečněný institutem Montaigne.

53; Ukrajinská armáda plánuje přesun diverzních skupin na teritorium Republiky z okupované Krasnogorovky, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

54; Islámský stát přijal odpovědnost za útok v Minnesotě, kde muž vykřikující islámská hesla napadl nožem nakupující v obchodním centru ve městě Saint Cloud 110 km od Minneapolisu.

55; Pravý sektor zaútočil na Generální konzulát Ruska vejci. V důsledku incidentu byli zadrženi dva ozbrojenci Pravého sektoru.

56; USA a Islámský stát nejspíše zkoordinovali útok na syrskou armádu, říká Asadův poradce. Washington přerušil útoky, když ozbrojenci zaujali pozice na návrších, které do té doby byly pod kontrolou vládních vojsk.

57; Ve Washingtonu došlo ke střelbě na večírku. Jsou oběti na životech. Policie zatím nikoho nezadržela, přitom strážci pořádku poznamenali, že zatím neexistuje dostatečný popis dvou předpokládaných pachatelů.

58; Na Ukrajině ve volbách hlasovalo 369 Rusů. Podle předběžných údajů velvyslanectví Ruska v Kyjevě ve volbách do Státní dumy Ruské federace na Ukrajině hlasovalo 369 Rusů, z toho 155 v Kyjevě.

59; Do Státní dumy se dostaly čtyři strany, vyplývá z předběžných odhadů. Jednotné Rusko 44,5%, LDPR (Žirinovskij) 15,3%, KPRF (Komunisté) 14,9% Spravedlivé Rusko 8,1%.

60; Extremisté z Medžýlisu se pokusili zmařit volby na Krymu, říká Balbek. V obci Urožajnoje a Zavetnoje v Sovětském okrese Krymu radikálové, když viděli, že volební účast je velmi vysoká, začali zastrašovat u volebních místností krymské Tatary tím, že fotografovali a natáčeli voliče.

61; Seržant Klimov zabitý v Čečně strávil v lednici více než dva dny. Ukázalo se, že žije.

62; Kyjev záměrně mařil volby do Státní dumy na Ukrajině, říká Klincevič. Podle informací velvyslanectví Ruské federace se voleb účastnilo 369 Rusů.

63; V Kyjevě zahynul zástupce šéfa prezidentské administrativy Andrej Taranov. Dotyčný byl na dovolené, ze které se měl vrátit zítra.

64; Práva Rusů byla v průběhu voleb porušována jen na Ukrajině, říká ombudsman. Jedinou zemí, kde byla porušována práva občanů Ruska během voleb poslanců Státní dumy, byla Ukrajina.

65; Putin oznámil přesvědčivé vítězství Jednotného Ruska ve volbách v roce 2016.

66; Veřejná komora Ruské federace žádá OSN, aby vyšetřila situaci s diplomatickými zastoupeními Ruska na Ukrajině. Velvyslanectví Ruské federace na Ukrajině poslalo ministerstvu zahraničí Ukrajiny protestní nótu s požadavkem na vyšetření útoků na budovu a zajištění bezpečnosti diplomatické mise.

67; USA si nevěří. Perestrojka je za dveřmi. Sovětský svaz ve své době zabila atmosféra trvalé vzájemné nedůvěry ve společnosti. Ani všech šest flotil nezachrání Ameriku, která se ocitla ve stejné situaci.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Krym, NATO, Rusko, Sýrke, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.