Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 13.3.2017

obrazek
19.3.2017 12:43
Týdenní svodka. Fotka je z Rostova. Donbas se odtrhává od umírající Ukrajiny. Ukrajina v Haagu prohrála soud proti Rusku. V Německu zažalovali filmaře, jenž natočil film o tragédii Donbasu. Zacharčenko - představitel DLR - prohlásil, že Donbas bude brzy ruský a na Krym povede koridor po souši.

http://warsonline.slobodnyvysielac.sk/2017/03/18/donbas-sa-odtrhava-od-umierajucej-ukrajiny/

10.3.2017 Ukrajina prohlrásla soud proti Rusku v Haagu: https://www.youtube.com/watch?v=2f27UXApV8s&feature=youtu.be

Německý filmař donbaské tragédie zažalován: https://politanalitika.blogspot.cz/2017/03/blog-post_35.html?m=1

Zacharčenko: http://infopolk.ru/1/H/item/zaharchenko-zayavil-chto-donbass-skoro-budet-russkim-i-anonsiroval-suhoputnyj-koridor-v-krym.html#06d3ab38-a141-fe1e-da09-f7811232e34a

Pondělí, 13.3.2017:

1; Dost bylo báchorek o stycích prezidenta s Rusy, říká osoba blízká Trumpovi. Redaktoři médií musí už jednou pro vždy skoncovat s těmito báchorkami a začít si všímat reálných výsledků Trumpovy politiky.

2; Obamova zuřivost a nová hysterie. V USA panuje skutečná hysterie vůči Rusku.

3; V čem spočívá unikátnost rakety Vichr? Syrské síly testují protitankové „Vichry“.

4; Scarlett Johansson paradovala Ivanku Trumpovou. Americká herečka Scarlett Johansson parodovala dceru amerického prezidenta v humoristickém skeči.

5; Ukrajinský konkurent Armaty zrezivěl. Ukrajinský vojenský průmysl jednoznačně vede v disciplíně „nerealizované projekty“.

6; Bílý dům obětoval sankce na oltář ruského vojensko-průmyslového komplexu. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh vojenského rozpočtu na rok 2017.

7; Koupil si Putin i UEFU? Další téma pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

8; Sedm desetiletí hegemonie USA se nachýlilo ke konci. Před sedmdesáti lety prezident USA Harry Truman vystoupil s projevem před Kongresem.

9; Anarchie – to je přítomnost i budoucnost Ukrajiny. Zdálo by se, k čemu je Ukrajině, aby sama sebe izolovala a ničila tak svou energetiku a průmysl? Není ale všechno tak jednoduché.

10; Znovuzískaný svatý Patrik. Ivan Ochlobystin se vyjadřuje k zařazení svatého Patrika do seznamu uctívaných světců.

11; Po USA. Afghánistán požádal Rusko o pomoc při obnově ekonomické infrastruktury. Afghánistán navrhl Rusku, aby se ujalo 124 objektů na podporu národní ekonomiky.

12; Zájemce o ustavení Obamova dne v USA se dočkal slibu, že jej zakopou do hrobu. Myšlenka ustavit v kalendáři svátek na počest Baracka Obamy se nesetkal v Illinois s podporou.

13; Ministr obrany Saúdské Arábie jede na setkání s Trumpem. Trump uskuteční setkání s ministrem obrany země, která sponzoruje terorismus.

14; Ve Velké Británii byl jmenován ministr pro boj s Ruskem. Ben Hummer se ujal funkce ministra pro boj s podvratnou činnosti, aby čelil „špinavým kouskům“ Ruska.

15; Ukrajinským radikálům nedovolili zablokovat železniční trať do Ruska. Blokádníkům v Charkovské oblasti neumožnili zřídit si kontrolní stanoviště na železnici.

16; Neuvěřitelná přesnost ostřelovačů Doněcké republiky. Ukrajinští vojáci vedli palbu z velkorážného kulometu na pozice Doněcké republiky a obdrželi spravedlivou odpověď.

17; V Nizozemsku slíbili, že hodí asociaci s Ukrajinou do odpadkového koše. Dohoda o asociaci Ukrajina-EU se ocitne ve velkém ohrožení v případě, že ve volbách do nizozemského parlamentu zvítězí ultrapravice.

18; Ruští tankisté jsou šílenci, říká uznale americký veterán o tankovém biatlonu. Tankový biatlon učinil na Američana a bývalého tankistu nesmazatelný dojem.

19; Osud karatelů: V Donbasu se ztratili veteráni ATO. Bylo oznámeno, že se v Donbasu beze stopy ztratili ukrajinští okupanti.

20; Na ukrajinské Eurovizi bude barvy Ruska hájit zpěvačka na invalidním vozíku. Sedmadvacetiletá Julija Samojlova vystoupí na soutěži se skladbou „Flame is Burning“.

21; V Doněcké republice určili příčinu smrti bývalého předsedy parlamentu Vladimira Makoviče. Čtyřiapadesátiletý politik zemřel na rakovinu mozku.

22; Ruští vojáci zmatou zahraniční drony. V Rusku byl vytvořen systém nejnovější radioelektronického boje, který bude schopen na dálku zlikvidovat zařízení dronů.

23; Na Jihu Ruska byla zahájen náhlá prověrka bojové připravenosti vojsk. Akce se zúčastnily jednotky ruských vojenských základen v Abcházii a Arménii.

24; Ve Státní dumě vymysleli náhradu pro mateřský příspěvek. Autoři iniciativy si myslí, že program mateřského příspěvku se neosvědčil a musí být nahrazen pružnějším opatřením.

25; Evropa začala být pro investory méně atraktivní než Rusko. Růst politických rizik v Evropě vyvolal příliv kapitálu na trh s ruským státním dluhem, informuje agentura Bloomberg.

26; Na Ukrajině se „patrioti“ pochlubili zničením bankomatů ruských bank. Aparáty byly polévány montážní pěnou a monitory byly přelepovány plakáty #rusbankover.

27; Na internetu navrhli, aby na Eurovizi byla vyslána Šuryginová. Ruští uživatelé sociálních sítí přijali kandidaturu Julie Samojlovové s údivem a navrhli řadu jiných variant.

28; Ruska Samojlova nominovaná na Eurovizi byla zařazena do databáze skandálního „Mirotvorce“. Skandálně známý poradce Arsena Avakova Anton Geraščenko už prohlásil, že interpretku možná vůbec nepustí do Kyjeva.

29; Následky ostřelování ze strany ukrajinské armády: V Kominternovu opravují poškozený plynovod. Od včerejšího večera do dnešního poledne ukrajinská armáda vystřelila na frontové oblasti Doněcké republiky 655 dělostřeleckých a tankových nábojů a min.

30; Za zradu smrt, hřímá skandální poradce ministra vnitra Avakova. Radikální myšlenku vyslovil Ilja Kiva známý i svými dalšími pochybnými iniciativami.

31; Zacharčenko vyhlásil status státní hranice na linii dotyku v Donbasu. Příslušný pokyn podepsal nejvyšší představitel Doněcké republiky už 27. února, ale zveřejněno to bylo až dnes.

32; Blokáda Donbasu přerůstá ve skutečná jatka. Veteráni ATO odpálili nákladní automobil. Jsou oběti na životech. Během dnešní tiskové konference v Doněcku to oznámil Eduard Basurin.

33; I tohle je Ukrajina: V Kyjevě vyhodili do odpadkového kontejneru mrtvého hroznýše. Později hroznýš zmizel z kontejneru. Říká se, že majitel své zvíře poznal a jeho mrtvolu si odnesl.

34; Od počátku března činily ztráty ukrajinské armády 8 lidí zabitých a 87 zraněných.

35; Timošenková řekla, proč už nenosí svůj ukrajinský pletenec na hlavě. Nahradila jej „evropštějším“ culíkem.

36; Další zrada: V EU prohlásili, že Rusko Donbas neokupovalo. Podle názoru Bruselu se Doněcká a Luganská republika nemá považovat za území nacházející se v zóně odpovědnosti Ruska.

37; Ozbrojenci „Azova“ zazdívají v Kyjevě pracovníky Sberbanky na jejich pracovištích. „Patrioti“ používají betonové tvárnice a cement.

38; Avakov povolil střílet po veteránech ATO blokujících Donbas. Byl zveřejněn příkaz zástupce ministra vnitra Ukrajiny rozehnat a za použití zbraní zatýkat účastníky blokády Donbasu.

39; Analytici doporučují investorům, aby se připravili na propad. Analytici bijí na poplach a radí, aby investoři ochránili svá portfolia před spekulativními tržními kotacemi aktiv.

40; Nenávidím Ukrajinu! Obyvatelé okupované Avdějevky řekli propagandistům ukrajinské televizní stanice TSN, kdo ve skutečnosti střílí na jejich město: Nenávidím vás, nenávidím svou zem i vlajku! Za co bych je měl milovat? Za to, že ukrajinská armáda ostřeluje naše města? Každá babka vám tu potvrdí, že palba přichází od ukrajinské armády. Zmatení reportéři se už zmohli jen na pokus vysvětlit tato tvrdí slova vlivem ruské televize na myšlení místních lidí.

41; Ukrajinská armáda nechala účastníky blokády Donbasu bez pomoci dobrovolníků. Ukrajinští dobrovolníci bijí na poplach: Vůbec je nepouštění do zóny ATO.

42; V Berlíně nemají v úmyslu projednávat rozšíření normandského formátu. Jednotné pozice všech účastníků normandské čtyřky pro urovnání situace v Donbasu o jejím rozšíření nebylo dosaženo.

43; Vláda Ruska schválila zařazení jihoosetských ozbrojených sil pod ruskou armádu. Jak se očekává, v nejbližší době prezident Vladimir Putin podepíše příslušnou dohodu.

44; Porošenko: Za dvojí občanství se budou zabavovat ukrajinské pasy. Prezident podal návrh zákona o zbavení úředníků s dvojím občanstvím ukrajinského občanství.

45; Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo účast ruské zpěvačky Julie Samojlovové na Eurovizi za provokaci. Zástupce ukrajinské moci štve fakt, že v červnu 2015 se Ruska účastnila krymského galakoncertu.

46; Vražda Motoroly a Giviho: Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky odhalilo baltskou stopu. Ukrajinští vojáci Sergej Ivančuk a Ivan Dějev prošli výcvikem u instruktorů NATO v jedné z pobaltských zemí.

47; Semenčenko potvrdil informaci o útoku na pevnost veteránů ATO s použitím obrněné techniky. Jak již bylo zveřejněno, Avakov odsouhlasil možnost střílet na veterány ATO, kteří budou blokovat Donbas.

48; Dva civilní obyvatelé byli zraněni Kujbyševského obvodu v Doněcku v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

49; V hlavním městě Republiky Srbské v Bosně a Hercegovině chtějí pojmenovat ulici na Čurkinovu počest. Obyvatelé města Banja Luka chtějí pojmenovat jednu z centrálních ulic na počest stálého zástupce Ruské federace při OSN Vitalije Čurkina.

50; Alkoholismus je hlavní příčinou nebojových ztrát ukrajinské armády. Úmrtí vojáků v důsledku opilosti jsou často skrývána za formulaci „zemřel v důsledku srdečního záchvatu“.

51; Poslanec Parasjuk informoval o množství zraněných při útoku na pevnost účastníků blokády Donbasu. „Všichni, kdo můžete, přijďte na pomoc!“, vyzval své spolubojovníky.

52; Ruští vojáci zachránili ukrajinské námořníky n Krymu. Nákladní loď River Eregli uvízl na mělčině v okolí Alupky.

53; Trumpovu rezidenci označili za ráj pro špióny. Zvyk Donalda Trumpa trávit víkendy na své rezidenci Mar-A-Lago na Floridě se může ukázat jako nebezpečný.

54; Evropská unie se odsoudila k věčnému sankčnímu režimu, říká Kosačov. Navázáním části sankcí na krymské téma se Brusel odsoudil k věčnému sankčnímu režimu, protože Krym – to je navždy.

55; Ukrajinská armáda zahájila palbu z tanků a dělostřelectva na předměstí Doněcka a Jasinovaté. Ukrajinská armáda pozdě odpoledne zahájila palbu z tankových děl a těžké artilerie na okolí Doněck a Jasinovaté.

56; Expert: Růst kursu dolaru je omezený. Riziko propadu rublu má poměrně nízkou hodnotu, říká analytik Dmitrij Adamidov.

57; Na Ukrajině bylo zavedeno vnější řízení, říká Timošenková. Podle jejích slov události na Ukrajině vedou k její plné ekonomické kolonizaci.

58; Už to začalo? Veteráni ATO a „patrioti“ jsou svoláváni, aby neprodleně přišli na Majdan. Je to spojeno s dnešními masovým zatýkáním účastníků blokády Donbasu.

59; Ljaško zažaloval Porošenka u soudu. Příčinou se stalo memorandum MMF, jehož znění prezident odmítá zveřejnit, přestože bude mít drtivý dopad na životní úroveň každého Ukrajince.

60; Instruktoři NATO učili diverzanty ukrajinské armády „zabíjet Rusy“. U ukrajinských diverzantů zadržených v Luganské republice zabavili pracovníci ministerstva státní bezpečnosti nahrávky pořízené ve výcvikových táborech NATO.

61; Britský lord konzervativec označil Krym za ruský. Peer Richard Belf se vyjádřil k vzájemným vztahům Londýna a Moskvy a k nutnosti omezit protiruské sankce.

62; V Doněcké republice mobilní operátor Fénix zahájil provoz retranslační stanice u městečka Jasinovka nedaleko Jasinovaté za účelem zlepšení pokrytí sítě.

63; Semenčenko připravuje útok na oddělení policie v Konstantinovce, kde jsou drženi radikálové.

64; Více než peklo: Blokádníci Donbasu už se označují za partyzány a slibují, že budou vyhazovat do povětří železniční tratě. Pevnost zbořenou ukrajinskou armádou účastníci blokády obnoví a přesunou do šedé zóny.

65; Kyjev se odhodlal k silovému rozehnání blokády Donbasu, pevnosti“ veteránů ATO drtí obrněná technika. Soupeření veteránů ATO a ukrajinské moci vstoupilo do horké fáze.

66; V Senátu USA odmítli financovat Trumpovu zeď. Skupina demokratických senátorů adresovala lídrům republikánské většiny v senátu dopis.

67; Americké společnosti trpí kvůli drogově závislým zaměstnancům. Více než 70% amerických zaměstnavatelů naráží na důsledky nadužívání léků na předpis ze strany svých pracovníků.

68; U Avdějevky byla zraněna pomocnice karatelů. V Avdějevské průmyslové zóně byla zraněna dobrovolnice ATO.

69; Aleppo: „Tygři“ a „Tajfuny“ – kolona ruské vojenské techniky postoupila až ke kurdskému Manbidži.

70; Blokádní Majdan v Kyjevě. V Kyjevě na Majdanu Nezávislosti se shromažďují stoupenci radikálů s požadavkem vůči vládě, aby propustila jejich zadržené soukmenovce.

71; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Doněcké republiky. Byli zraněni dva civilní obyvatelé, shořely domy. Palba byla vedena z těžkého dělostřelectva, tankových děl a minometů. Bylo vystřeleno více než 150 nábojů a min.

72; Erdogan obvinil Merkelovou z podpory terorismu. Prezident Turecka Erdogan obvinil kancléřku Německa Angelu Merkelovou z podpory terorismu.

73; EU prodloužila protiruské sankce o půl roku. Evropská Rada prodloužila o další půlrok sankce vůči fyzickým a právnickým osobám v souvislosti s událostmi na Ukrajině.

74; Veteráni ATO přešli z Majdanu k budově Porošenkovy administrativy. Budova je chráněno velkým množstvím policistů.

75; K čemu potřebuje Prilepin svůj batalion v Doněcké republice? Odpovědi na tuto a další otázky jsou obsaženy v interview Zachara Prilepina pro doněckého novináře Konstantina Dolgova.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 14.3.2017:

1; Blokádní Majdan v Černovcích. Účastníci vykřikovali nacionalistická hesla a dostali se až k budově oblastní administrativy.

2; Blokádní Majdan kráčí po Ukrajině. Aktivisté se zmocnili budovy Volyňské oblastní administrativy a prohlásili, že zůstanou uvnitř budovy, dokud nebudou propuštěni zatčení demonstranti.

3; Turecko zrušilo diplomatické lety z Nizozemska. Kromě toho vicepremiér Turecka doporučil parlamentu země, aby zrušil přátelské vztahy mezi Ankarou a Amsterdamem.

4; Veteráni ATo přišli demonstrovat k vinnické správě SBU. Veteráni ATO se připojili k celoukrajinské akci na podporu blokády Donbasu a zapalují ohně a pneumatiky přímo před budovou SBU.

5; Známý herec z Filmu „Bumer“ podpořil akci za zákaz interrupcí. Sergej Gorobčenko je pro budoucnost Ruska bez interrupcí a za zákaz vraždění nenarozených dětí.

6; Policie propustila dvacet účastníků blokády Donbasu po jejich vyslechnutí a lékařské prohlídce.

7; Očima klauna: Vyšetřování o Navalném. Ve filmu experti odhalují některé podrobnosti z metod propagace používaných Navalným.

8; Čína urychluje budování „armády budoucnosti“. Předseda ČLR Si Ťin-pching vyzval delegáty za ozbrojené síly země, aby v armádě aktivněji zapojovali informační technologie.

9; Armády Ruska a Jižní Osetie se integrují v souvislosti s hrozbou „majdanu“. Vláda Ruska schválila návrh dohody o přechodu jednotlivých jednotek Ozbrojených sil Jižní Osetie pod Ruskou armádu.

10; Neexistuje ostudnější označení než „veterán ATO“. Tato kategorie vojáků je pouhý „kanonenfutter“, jehož mrtvolami Porošenko a jeho klika zakrývají své špinavé záležitosti.

11; Stále stejné počínání Kyjeva: Proč ukrajinské úřady možná nepustí Julii Samojlovovou na Eurovizi? Účast na Eurovizi je Juliin dávný sen.

12; Trump povolil CIA likvidovat teroristy pomocí dronů, píší média. Prezident USA udělil CIA novou pravomoc.

13; USA opět veliké? Za deset let přijde o zdravotní pojištění 26 milionů Američanů. K tomuto závěru došli v Bílém domě.

14; Blokádní Majdan: Saakašvili vyhlásil mobilizaci. Bývalý předseda Oděské oblastní státní administrativy Michail Saakašvili vyhlásil mobilizaci svých stoupenců.

15; Blokádní Majdan nabírá na obrátkách. Před budovou Rovenské oblastní administrativy demonstrovaly stovky lidí. Lidé čekali na příjezd šéfa administrativy Alexeje Muljarenka.

16; Turčinova, Pašinskij a Lucenko zabíjeli lidi, ukradli a vyprali stovky milionů dolarů. V těchto dnech Alexandr Šepeljov, bývalý poslanec, učinil řadu halasných prohlášení.

17; Skutečný hladomor: Hladová obyvatelka Oděsy brala a jedla chléb házený holubům.

18; Kyjev ohlásil nová pravidla pohybu zboží přes linii dotyku v Donbasu. Jde i o přepravu uhlí. Podle nového řádu jsou povoleny převozy zboží humanitárního charakteru, potraviny a léky, metalurgické a hornické produkce a objektů „kritické infrastruktury“.

19; Havarovaný Tu-154 nepadal, ale snažil se přistát na hladině. Šokující podrobnosti havárie. Média získala řadu nových podrobností o havárii Tu-154 patřícího ministerstvu obrany nad Černým mořem.

20; Nacionalisté a radikálové nepouštějí zaměstnance Sberbanky do práce. U zazděných kanceláří Sberbanky hlídkují nacionalisté.

21; Ukrajina chce zavést sankce proti ruským bankám. Ukrajina se rozhodla zavést nové sankce proti ruským bankám. Ale zatím to udělat nemůže. Potřebuje k tomu příslušné usnesení Rady pro národní bezpečnost a obranu.

22; Specnaz Ruské federace byl přesunut na hranici s Libyí, píše Reuters. Podle informací agentury Reuters může být jednotka později zapojena do konfliktu na území Libye.

23; Strategická raketová vojska byla uvedena do nejvyššího stupně bojové připravenosti. Devět pluků vojsk strategického určení zahájilo nácvik bojové činnosti.

24; „Nejmocnější muž světa“: CNN vysílala film o Putinovi. Ve filmu autoři sdělují, že prezident v Rusku kontroluje vše.

25; Přeorientujeme podniky na trh Ruska a dalších zemí, říká předseda parlamentu Luganské republiky. V Republice informovali o tom, jak pokračuje proces převodu podniků ukrajinské jurisdikce pod vnější nucenou správu.

26; Ivano-Frankovsk podpořil „blokádní majdan“. V noci se před budovou administrativy pálily pneumatiky. Nakonec k místu srocení radikálů přijelo několik hasičských aut. O zatýkání aktivistů nejsou žádné zprávy.

27; Zločinci a nájemní demonstranti za 400 hřiven. Na Ukrajině jdou proti účastníkům blokády Donbasu. Ukrajinské úřady se evidentně vydaly směrem na dehonestaci účastníků tzv. blokády Donbasu.

28; Ukrajinci střílej ze směru od obce Peski. Následky zásahů bytů v Doněcku. Dům, který byl včera poškozen, se stal opakovaně cílem ostřelování ze strany ukrajinských dělostřelců.

29; Ostřelování měst Doněcké republiky: Bylo vystřeleno 526 nábojů a min, přerušen byl plynovod. Přes den probíhaly opravné práce.

30; To je blbost. Zasloužilý pilot se vyjádřil k záměrnému přistávání havarovaného Tu-154 na hladině. Připomeňme, že zdroj z vyšetřovacího týmu sdělil, že letadlo ministerstva obrany Ruské federace se hned po startu v Soči snažil přistát na hladině Černého moře.

31; Avakov: SNBO může uzavřít Sberbanku na Ukrajině. Myslím si, že ruské banky nemohou působit na Ukrajině, prohlásil ukrajinský ministr vnitra.

32; Byla zveřejněna působivá reportáž doněckého fotografa Igora Ivanova, která umožňuje prožít pocit, že jste přímo na frontě.

33; Už to nejsou děti. Proti aktivistům požadujícím odvolání Porošenka byl použit plyn. Do přijímací kanceláře vlády bez jakýchkoli diskusí naházeli dýmovnice, aby vyhnaly stoupenci odvolání prezidenta.

34; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj zveřejnil prognózu inflace na rok 2017. V posledních dvou týdnech byla inflace nulová, zdůraznil ministr Maxim Oreškin. V meziročním vyjádření březnová inflace v Rusku zpomalila na 4,5%, Na celý rok 2017 se prognózuje 4%.

35; „Jeho batalion“ V Donbasu byl natočen plnometrážní film o Motorolovi a „Spartě“. Tvůrci zvláště zdůrazňují, že se film natáčel v reálných bojových podmínkách na frontě.

36; Džigurda chce vystoupit na Eurovizi v Kyjevě za Doněckou republiku. Podle umělcových slov už o tom mluvil s předsedou Národní rady Republiky Denisem Pušilinem.

37; Červená pro banku okupantů. V Kyjevě omotali Sberbanku ostnatým drátem. Vyzýváme nelhostejné lidi, aby se připojili k blokování kanceláře Sberbanky. Akce bude pokračovat, dokud nás mocní neuslyší.

38; Opilý ukrajinský voják zastřelil dva své kolegy ze samopalu. Tento fakt je už tradičně utajován velením brigády před nadřízeným velením.

39; Za posledních 24 hodin bylo v Doněcké republice zraněno pět civilních osob.

40; Havárie vzduchoplavby. V Turecku bylo při pádu balónů zraněno několik desítek lidí. Většinu zraněných tvoří turisté z Evropy a Číny.

41; Neochránili jej. Putin informoval o Medveděvově nemoci. Epidemická situace už doznívá, ale pořád je ještě vážná. Nevyhnul se tomu ani Dmitrij Anatoljevič.

42; Je to všeobecně uznávaná symbolika. OBSE „umravnila“ Kyjev. V OBSE odpověděli na obvinění ze stany ukrajinských nacionalistů na adresu jednoho z pozorovatelů, který nosil svatojiřskou stužku.

43; Jsou Brazílie a Rusko nová alternativa místo USA? Rusko a Brazílie budou atraktivní pro investory bez ohledu na očekávané zvýšení sazeb americkým federálním rezervním systémem.

44; Syrská armáda a ruské letectvo likvidují Islámský stát u Palmýry v provincii Homs.

45; Do centra Kyjeva byly staženy síly policie a Národní gardy. Vypadá to, že se úřady vážně bojí rozvinutí „blokádního majdanu“.

46; Další zrada: Evropská unie podpořila výstavbu Severního proudu 2. Příslušné usnesení může být zveřejněno po parlamentních volbách v Německu.

47; Ukrajinská armáda zahájila palbu na jižní obce Doněcké republiky,. Byly poškozeny elektrické přenosové linky. Za uplynulých 24 hodin ukrajinští vojáci ostřelovali 15 obcí Republiky.

48; Já toho hajzla zastřelím. Ilja Kiva vyhrožuje Semenčenkovi. Poradce ukrajinského ministra vnitra byl označen za podvodníka.

49; Štáb blokády obchodu s okupanty vyhlásil Porošenkovi ultimátum a zve Ukrajince na Majdan. 14. března v 19:00 hod. na Majdanu Nezávislosti. Přijďte, berte s sebou kamarády, kolegy a příbuzné, zněla výzva.

50; V Doněcké republice uskutečnil Jasinovatský strojírenský podnik zkoušku modernizovaného univerzálního razicího kombajnu KSP-35.

51; Byl zadržen dobrovolník ATO, který vezl do Kyjeva arzenál zbraní. Podle jeho slov jej o dopravení zbraní do Kyjeva požádal jeho známý – voják ukrajinské armády.

52; Pravý sektor označil policisty za nepřátele Ukrajiny. Pravý sektor označil policisty, kteří rozehnali účastníky blokády Donbasu, za nepřátele Ukrajiny.

53; Odmítnutí pustit ruskou zpěvačku na Eurovizi skončí pro Ukrajinu grandiózním skandálem, píší německá média. Pokud ruskou účastnici Eurovize Julii Samojlovovou nepustí na Ukrajinu, skončí to pro Kyjev nevídaným skandálem.

54; Ukrajinské novináře tu bijeme, řekl obyvatel Avdějevky propagandistovi z TSN. Muž v rozhovoru s korespondentem TSN prohlásil, že novináři předem znají místa ostřelování.

55; Francouzi si u Kyjeva pronajali auto u „BlaBlaCar“ a skončili v nemocnici bez peněz a dokladů. Cestou se ukrajinský řidič zastavoval v několika lékárnách, poté jim bylo nabídnuto pivo – po jeho vypití se probudili v Makarovské nemocnici. Ztratila se tisícovka euro, fotoaparát, šeková knížka a doklady.

56; Američtí vojáci dostanou v Polsku zákaz jíst ve fast-foodu. Americkým vojákům v Polsku bude nasazena sparťanská dieta.

57; Saúdská Arábie uštědřila ropnému trhu neočekávanou ránu. Cena barelu ropy spadla na minimální hodnoty v souvislosti s informací o růstu těžby v SaúdskéArábii.

58; Ukrajinská armáda ostřeluje Luganskou republiku dokonce i za přítomnosti OBSE. Kyjevští vojáci ostřelují obytné zóny obcí Krasnyj Liman a Prišib i během výkonu služby OBSE.

59; Roskosmos přijímá kosmonauty pro let na Měsíc. Nábor začíná 14. března a bude probíhat až do konce roku 2017.

60; Navzdory prohlášením Íránu je tank Karrar dvojníkem T-90,píší Washington Times. Írán nedávno prezentoval svůj nový tank Karrar.

61; Fond doktorky Lízy otevře nemocnici pro chudé v Moskvě. Fond „Spravedlivá pomoc“ byl vytvořen pro poskytování pomoci bezdomovcům, beznadějně nemocným, osamělým důchodcům a invalidům.

62; Evropská unie podpořila akce Ruska na přerušení palby v Sýrii. Evropská unie vítá snahu Ruska, Turecka a Íránu na podporu přerušení palby v Sýrii.

63; Nikitovi Džigurdovi odebrali občanství Doněcké republiky, které obdržel před několika dny, s omluvou, že se jednalo o omyl.

64; Blokádní Majdan v Kyjevě. V centru Kyjeva se sešli účastníci „blokádního majdanu“.

65; Skandální vyšetřování. Kybernetičtí zločinci pod rouškou Ministerstva obrany a pod krytím ze strany NATO. Už tři roky mezinárodní výzvědné společenství InformNapalm zahlcuje internetový prostor svými „pravdivými pohádkami“.

66; V Poltavě začal Blokádní Majdan. Demonstranti prohlásili, že budou požadovat podporu blokády Donbasu na státní úrovni.

67; Sankce proti Sberbance mohou způsobit pád hřivny, říká Medvedčuk. Hřivna se může propadnout kvůli možným sankcím proti ukrajinské dcery Sberbanky, myslí si Medvedčuk.

68; Obrana Islámského státu byla proražena. Hlavní zásobovací trasa pro bandy z Iráku do Sýrie je na hranici přerušení ze strany Kurdů. V úterý se domobrana vrhla na obranné struktury ozbrojenců podél celé silnice Rakká – Deyr az Zaur.

69; Deficit rozpočtu Ruské federace se snížil na 1,2% HDP. Deficit federálního rozpočtu činil podle výsledků prvních dvou měsíců 2017 pouhých 1,2%.

70; Skandálního poslance Vladimira Parasjuka a další účastníky blokády Donbasu zmlátili policisté.

71; Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou. Bez proudu zůstala filtrační stanice a Avdějevka. Poškozen byl obytný dům.

72; Kolektiv Sberbanky na Ukrajině napsal dopis Porošenkovi. V pondělí radikálové zatarasili betonovými bloky vchod do budovy, kde v Kyjevě sídlí kancelář dceřiné společnosti Sberbanky.

73; Zacharčenko informoval o zahájení dodávek uhlí do Ruska. Uhlí z Doněcké republiky se začalo vyvážet na území Ruska.

74; Velké banky utíkají z Londýna do Dublinu. Odchod Británie z Evropské unie nutí velké banky hledat nová sídla svých evropských centrál.

75; Byl zveřejněn dokument o odebrání doněckého občanství kontroverznímu herci Džigurdovi. Byl zveřejněn výnos šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka o odebrání občanství herci Nikitovi Džigurdovi.

76; Bylo zveřejněno jméno možného kandidáta na funkci stálého zástupce Ruska při OSN. Stálý zástupce (velvyslanec) Ruska při NATO Alexandr Gruško je nejpravděpodobnějším kandidátem na funkci stálého zástupce Ruské federace při OSN.

77; Účastníci blokády Donbasu z Charkova se probojovali přes zátaras na pomoc svým soukmenovcům na okupované území Doněcké republiky.

78; Parasjuk a jeho ozbrojenci zbili policisty. Poslanec Parasjuk a jeho kumpáni zbili pracovníky policie na kontrolním stanovišti ve Slavjansku.

79; Sberbank na Ukrajině omezuje výdej hotovosti. Radikálové poškodili bankomaty v různých regionech Ukrajiny tím, že je zalili montážní pěnou a zalepili jim obrazovky.

80; Parasjuk znovu napadl policisty. Skandální poslanec Vladimir Prasjuk znovu vyprovokoval konflikt s pracovníky policie. Tentokrát nedaleko Kramatorska.

81; USA hrozí, že opustí Radu bezpečnosti OSN pro lidská práva. Rada OSN musí uskutečnit řadu reforem, prohlásil americký státní tajemník.

82; Dav z Majdanu rozbíjí Alfa Banku v Kyjevě. Předtím k tomu z tribuny improvizovaného shromáždění vyzval jeden z organizátorů akce Nikolaj Kochanivskij.

83; Policejní jízdní oddíl byl vyslán na ochranu obchodů Roshen v Kyjevě. K ochraně obchodu Roshen nedaleko Bessarabského tržiště v Kyjevě byla vyslána jízdní policie a jízdní jednotka Národní gardy.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 15.3.2017:

1; Norsko vydalo do USA ruského hackera. Občan Ruské federace Marka Vartaňan byl vydán z Norska do USA na základě obvinění z kybernetických zločinů.

2; Ruské televizní stanice v Donbasu vysílaly přímo z Kyjeva. K vysílání docházelo z jednoho kyjevského výzkumného ústavu.

3; Admirál amerického vojenského námořnictva je obviněn z úplatků v podobě sexuálních večírků. Celkem je v daném případu obviněno již 27 osob, podezřelých je více než 200.

4; U Lvova byl zhanoben pomník zavražděných Poláků. Probíhá vyšetřování, řeší se otázka zahájení trestního stíhání.

5; Na Západě se mění vztah ke Krymu, říká Aksjonov. Nejvyšší představitel Krymu prohlásil, že v západních zemích narůstá kladné vnímání krymského regionu jako součásti Ruské federace.

6; „Ruinizace“ v plném proudu. „Uvědomělí“ patrioti zapalují regiony. Plášť ukrajinské státnosti se trhá ve všech švech najednou.

7; Žádost o pas Doněcké republiky podalo téměř 1,2 milionu obyvatel. Zhruba polovina z 2,4 milionu obyvatel Doněcké republiky už požádala o vydání republikového pasu.

8; O vystoupení z EU uvazují už i Poláci. V Polsku byla zveřejněna petice žádající odchod z Evropské unie.

9; Dekadence a sebezničení. Když se Ukrajinci nelíbí realita, prostě ji ignoruje. Bohužel to platí i pro politology a komentátory politického dění na Ukrajině.

10; Obamovo kádrové dědictví tvoří značnou zátěž pro Trumpa a Tillersona. Mnozí si kladou otázku, proč si američtí funkcionáři tak často pletou názvy zemí a další fakta. Zakopaný pes je ve způsobu výběru spolupracovníků, kde vzdělání nehraje žádnou roli.

11; Velký teroristický čin plánovaný na 8. března byl odvrácen v Moskvě. Potenciální atentátník, který přiletěl z Turecka, byl zadržen v na jednom z letišť ruského hlavního města.

12; Na Ukrajině se začaly prodávat hračky v podobě Jaroše a ozbrojenců dobrovolnických batalionů. Podle záměru autora má série hraček upevnit sílu ducha a odvahu ukrajinských vojáků.

13; „Tygři“ svírají pevnost Islámského státu v kleštích a za podpory ruského letectva osvobozují nová teritoria v provincii Aleppo.

14; Aksjonov: Rusko by potřebovalo monarchii. Myslím si, že demokracii v takové podobě, v jaké nám je předkládána v západních médiích, vlastně nepotřebujeme.

15; U Kramatorska zadrželi pomocí střelby ozbrojence, kteří prorazili zátarasy a pronikli přes kontrolní stanoviště.

16; Čínský premiér: Spolupráce Moskvy a Pekingu má velký potenciál. Premiér státní rady Čínské lidové republiky Li Kche-čchiang prohlásil, že rozvoj spolupráce mezi Ruskem a Čínou pozitivně ovlivňuje situaci ve světě.

17; Americké město bylo dáno do prodeje. Město o rozloze 100 hektarů se prodává za 3,5 milionu dolarů.

18; Iniciativa s politickým podtextem. Putin a Erdogan projednali dodávky S-400 do Turecka. Ankara se připojuje k ruskému systému protivzdušné obrany.

19; S vyhrnutými nohavicemi. Nové fotografie Pavla Klimkina baví internet. Je na nich v absolutně nepadnoucích kalhotách, u kterých si musel ohrnout nohavice, aby si po nich nešlapal.

20; Syna bývalé šéfky národní policie Ukrajiny Chatije Dekanoidze zadržela v Gruzii policie. Oznámila to tisková služba městského soudu v Tbilisi.

21; Ve vyšetřovacím výboru zahájili vyšetřování ohledně mnohamilionových odměn pro šéfa Pošty Ruska. Šéfka odboru Ministerstva spojů poslala Dmitriji Strašnovovi odměnu zvýšenou na osminásobek.

22; Parasjuk: Sestru zbili, otec je v nemocnici. Skandálně známý poslanec popisuje „zvůli ukrajinské policie v „pevnostech“ blokády.

23; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 500 dělostřeleckých nábojů a min, bylo narušeno zásobování plynem. Pracovníci komunálních služeb už přikročili k opravám.

24; Kalašnikov vyvíjí ostřelovací kulomet. V koncernu doufají, že koncepce lehkého kulometu se vojákům bude líbit.

25; Pokus o destabilizaci situace v Jižní Osetii skončil fiaskem. Policejní orgány Jižní Osetie udrželi situace pod kontrolou.

26; Turecko je připraveno odstoupit od migrační dohody s EU. Oznámil to turecký ministr pro záležitosti EU.

27; Ukrajina je zemí totálního liberalismu. Každý si dělá naprosto co chce. V zemi vládne totální chaos. Panuje nenávist vůči centrální moci, lidu, oligarchům, židům, k sousedním zemím, prostě vůči všem. Za všechno utrpení může jen okolí, jen ne Ukrajinci sami.

28; Neznámé osoby ve vojenské uniformě obsadili tribunu Nejvyšší rady. Zasedání bylo ukončeno. Ranní zasedání Nejvyšší rady bylo mimořádně uzavřeno kvůli zablokování tribun jakýmisi vojáky.

29; Ruka Kremlu. Ukrajinští školáci v Ivano-Frankovsku, kteří zvítězili v soutěži, byli odměněni diplomem s ruskou vlajkou. Vznikl z toho nepříjemný skandál.

30; Blokádní Majdan: V Centru Kyjeva demonstranti blokují ulice. Kyjev opět prožívá horečku. Centrální ulice jsou zablokovány, průvody demonstrantů se blíží k vládní čtvrti.

31; Džigurda vysvětlil, proč mu Zacharčenko odebral občanství Doněcké republiky. Včera bylo skandálnímu šoumenovi Nikitovi Džigurdovi výnosem hlavy státu odebráno občanství Doněcké republiky.

32; Majdan kráčí po celé zemi. Ve Vinnici zablokovali stoupenci blokády Donbasu jednu z hlavních ulic města.

33; Porošenko žádá Radu pro národní bezpečnost a obranu, aby zastavila dopravní spojení s Republikami Donbasu. Porošenko vyjádřil naději, že ve čtvrtek Kabinet ministrů detailně probere ekonomický aspekt situace.

34; Blíží se konec ukrajinského státu. Populární blogger klade řečnickou otázku: Na co si, vy klauni, teď stěžujete?

35; Svět pocítí nedostatek ropy už v nejbližších měsících. Mezinárodní energetická agentura prognózuje, že deficit na trhu s ropou může vzniknout ještě v první polovině roku 2017.

36; Hanba! Porošenko komentoval rvačku Parasjuka s policií. Mluvil o tom během mimořádného zasedání Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

37; Během hodiny budou zablokovány všechny silnice na Donbas, říká Turčinov, Situace na Ukrajině se prudce vyostřuje.

38; Porošenko přebírá kontrolu nad blokádou. Podle všeho našel Petr Porošenko východisko ze vzniklé situace a učinil tah koněm. Místo aby vzpouru potlačil, postavil se do jejího čela.

39; Úřadující předsedkyně Nejvyšší rady informovala o ukrajinském Státním výboru pro výjimečný stav. Rozpad státní moci na Ukrajině nabírá na obrátkách.

40; Američtí policisté zastřelili Ukrajince. Podle slov sousedů se pokoušel ukončit svůj život sebevraždou a možná za tímto účelem úmyslně vyvolal konflikt s policisty.

41; Porošenko chce vystavit účet Sadovému a Timošenkové. A také těm, koho vlastně blokovali – Doněcké a Luganské republice. Jen sám sobě pořád ne a ne vystavit účet...

42; Grojsman se chystá vyřešit osud pravoslavné církve na Ukrajině. Nyní se Grojsman nachází na oficiální návštěvě v Turecku.

43; Ukrajinské úřady jsou připraveny zavést sankce proti Sberbance. Členové Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny na svém zasedání ve středu projednávají možnost uvalení sankcí vůči Sberbance.

44; Dvě velké ruské banky zahájily obsluhování klientů s pasy Doněcké a Luganské republiky. Přišla na to ukrajinská média, poté co zavolali do klientských center několika ruských bank.

45; Nad Berďanskem byly zaznamenány stíhačky. Obyvatelé Berďanska na jihu Záporožské oblasti informují o přeletech stíhaček nad centrem města.

46; Budovu Sberbanky v Dněpropetrovsku polili červenou barvou za zvuků hudby. Pracovníci banky stihli budovu opustit.

47; Mustafa Najem se vyjadřuje k současné situaci: Žerem vlastní hovna. Podněcovatel Majdanu Mustafa Najem podrobně (a nevybíravě) komentoval situaci, která vzniká kolem blokády Donbasu: Nejdřív blokádníky nazývali rukou Kremlu,potom přijali rozhodnutí rozehnat je silou – a nakonec si řekli, že je to vlastně fajn, pokud to bude na základě rozhodnutí Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

48; V Oděse byl významně poškozen jeden z typických pomníků města. Je zajímavé, že od okamžiku jeho vzniku v roce 1969 pomník nebyl terčem vandalů. Až nyní.

49; Porošenko avizoval zákon o obnově celistvosti Ukrajiny. Prezident obvinil některé politické síly z pokusu zbavit se části Donbasu a nacpat ji Rusku do chřtánu.

50; Libyjská armáda popřela fámy o ruských vojácích v Egyptě. Egyptský vojenský expert objasnil, že vojenská doktrína Egypta neumožňuje rozmisťování cizích vojenských základen na svém území.

51; Německé ministerstvo zahraničí komentovalo blokádu Donbasu. Kroky kyjevských úřadů posilují tendenci k oddělení regionu od Ukrajiny.

52; Alexandr Zacharčenko dorazil na oficiální návštěvu Republiky Krym. Nejvyšší představitel Doněcké republiky se 16. března zúčastní shromáždění ke Dni spojení a bude přítomen na otevření fotografické výstavy „Krymské jaro“.

53; Krvavé fiasko Islámského státu. Útok na Deyr az Zaur skončil velkými ztrátami. Islámský stát chtěl využít písečné bouře a od neděle vede útok na oblasti Deyr az-Zauru, které jsou v obklíčení, ale pod kontrolou Damašku.

54; Vnitřní záležitost bývalé Ukrajiny. Zacharčenko komentuje rozhodnutí Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. S námi tohle už nemá vůbec nic společného, poznamenal Zacharčenko.

55; Ukrajinská moc postupuje ještě radikálněji než samotní radikálové, říká Gryzlov. Boris Gryzlov komentoval rozhodnutí Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny o plné silniční a železniční blokádě Donbasu.

56; V USA havarovalo vojenské letadlo. Letadlo amerických vzdušných sil havarovalo ve státě New Mexico. Tři letci zahynuli.

57; Je to nácvik vojenského převratu, říká poslanec o událostech v Radě. To, k čemu dnes došlo, je výsměch demokracii a parlamentarismu, rozhořčuje se poslanec Vadim Rabinovič.

58; Doněcká a Luganská republika obvinily Ukrajinu z porušení Mezinárodní konvence o boji s bombovým terorismem. Luganská a Doněcká republika se obrátily na mezinárodní společenství a lidskoprávní organizace.

59; Okupaci Zasedacího sálu Nejvyšší rady velel bývalý bojovník Domobrany Doněcké republik, který kdysi zabíjel Semenčenkovy ozbrojence.

60; Na ukrajinském ministerstvu vnitra prozradili, jak je možné překročit linii dotyku po zablokování dopravy s Donbasem. Promluvil o tom poradce ukrajinského ministra vnitra Zorjan Škirjak.

61; Centrum Levada bylo na žádost poslance Sablina prohlášeno za zahraničního agenta. Sablin: Každý, kdo se zabývá činností za zahraniční peníze, se musí smířit s tím, že budeme nazývat věci pravými jmény.

62; Porošenko zabíjí naše děti. V Kyjevě se uskutečnilo shromáždění matek. Na Bankovní ulici proběhla akce za odvolání prezidenta Ukrajiny.

63; Čtyři fakta, která je třeba znát o volbách v Nizozemsku. Před důležitými volbami ve Francii a v Německu jsou všechny pohledy dnes upřeny k Nizozemsku, kde probíhají parlamentní volby. Je krajně nepravděpodobné, že by Geert Wilders vstoupil do vlády. Vládu budou tvořit minimálně čtyři strany. Velký vliv bude mít Nizozemský senát a referendum o asociaci EU s Ukrajinou. Euroskepticismus se stane mainstreamem, ale EU je jen částí diskuse.

64; NBU plánuje zakázat dceřiným společnostem ruských bank vyvádět kapitál ze země. Národní banka Ukrajiny navrhla zákaz pro ukrajinské banky s ruskou účastí vyvádět kapitál za hranice země.

65; U Kramatorska došlo k výbuchu. V důsledku události zůstaly dvě obce bez elektřiny a plynu.

66; Policisté zahájili palbu během konfliktu s účastníky blokády Donbasu. Účastníci blokády Donbasu oznámili palbu ze strany policie na kontrolním stanovišti nedaleko Konstantinovky.

67; Ukrajinská armáda zahájila palbu na hraniční přechod Okťabr v Novoazovském okrese na jihu Doněcké republiky.

68; Kreml odpověděl Sergeji Aksjonovovi na návrh obnovit monarchii. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov prohlásil, že toto prohlášení je osobním názorem a Vladimir Putin se k němu staví chladně.

69; Rozhodnutí Ukrajiny o dopravní blokádě Donbasu odporuje Minsku-2, říká Pušilin. Denis Pušilin označil rozhodnutí ukrajinské Rady pro bezpečnost a obranu o plné dopravní blokádě Doněcké a Luganské republiky za legalizaci akcí radikálů.

70; Vyzýváme ukrajinské vedení, aby nenechala situaci dojít k humanitární katastrofě, zaznělo z ruského ministerstva zahraničí. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo ukrajinskou vládu, aby nepřipustila humanitární katastrofu v Donbasu.

71; Státní duma vyzve parlamenty EU, aby se vyjádřili k pogromům na banky na Ukrajině. V ruské Státní dumě připravují výzvu parlamentům Evropské unie, Europarlamentu, Radě Evropy a Parlamentnímu shromáždění RE.

72; Protiruská hysterie. Veller hodil sklenici na hlavu moderátora pořadu „Právo hlasu“ Romana Babjana. Známý spisovatel Michail Veller vyvolal skandál během natáčení veřejně-politické talk-show. Jádro sporu bylo postavení ruské menšiny v Pobaltí.

73; V Evropě panuje duch fašismu, říká Erdogan. Turecký prezident mluvil o „duchu fašismu“ v Evropě.

74; Doněcká a Luganská republika projednají otázku voleb v Donbasu po schválení zákona o zvláštním statusu. Představitelka Doněcké republiky Natalja Nikonorova prohlásila, že zákon o zvláštním statusu zůstává klíčovým tématem na programu podskupiny.

75; Centrum strategických komunikací NATO StratCom věnoval celou kapitolu svého výzkumu ruskému programu KVN (Klub veselých a vynalézavých).

76; Co tam asi dělají? V nemocnici konstatovali u Parasjuka odřeniny na loktech. Ukrajinci se vysmáli skandálnímu poslanci Vladimiru Parasjukovi.

77; Dublin se může stát finančním hlavním městem EU. V souvislosti s Brexitem se centrály velkých bank stěhují z Londýna do Dublinu. Přesto když přemýšlíte o finančních centrech, nenapadne vás Dublin.

78; Syrští teroristé vytvořili své „síly zvláštních operací“. Dvě džihádistické koalice formují elitní oddíly specnazu pro vzájemný boj a pro boj proti Syrské armádě.

79; Jak koncern Kalašnikov vytěžil výhody ze sankcí. Místo toho, aby západní sankce způsobily škody, dostal koncern impuls k novému rozvoji.

80; V podniku Ukroboronpromu došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech. Hlavní specializací podniku je výroba roznětek, pyrotechnických prostředků a prvků munice.

81; Porošenko zveřejnil v ukrajinské televizi podmínky zrušení blokády Donbasu: Vraťte podniky ukrajinským vlastníkům.

82; V Senátu USA požadují vyšetření Obamova vměšování do voleb v zahraničí. Skupina senátorů poslala dopis státnímu tajemníkovi Rexu Tillersonovi.

83; Porošenko požaduje sankce za dodávku výrobků z Donbasu do Ruska. Porošenko také slíbil, že vláda Ukrajiny spočítá ztráty vzniklé Ukrajině v důsledku obchodní blokády Donbasu.

84; Blokáda zničila Ukrajinu v Donbasu, říká Porošenko. Porošenko je přesvědčen, že scénář blokády se nepsal na Ukrajině, protože byl od samého počátku zaměřen na destabilizaci Ukrajiny.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 16.3.2017:

1; Ukrajinci se vysmáli Porošenkovi, který srovnal Ukrajinu s letadlem. Demokracie a pořádek jsou dvě křídla Ukrajiny. Jen s jedním létat nemůže. Uživatelé sociálních sítí Prošenkovi připomněli, že letadlu schází motor.

2; Letadlo s raněnými ukrajinskými vojáky a dobrovolníky ATO přiletělo do Kyjeva. Mezi zraněnými jsou i dva pomocníci karatelů, kteří se dostali do palby ostřelovače nedaleko Gorlovky.

3; Su-25 nacvičili likvidaci letišť cvičného nepřítele v Zabajkalsku. Cvičení probíhá v rámci mohutných manévrů protivzdušné obrany a ozbrojených sil východního vojenského okruhu.

4; „Tygři“ a ruské letectvo osvobozují čtyři obce v provincii Aleppo a obkličují pevnost Islámského státu. Desítky ozbrojenců Islámského státu se ocitly v pasti uvnitř tří obklíčených vesnic. Syrská armáda má nad nimi palebnou kontrolu.

5; Podpora ze vzduchu: Proč Rusko aktivně modernizuje námořní letectvo: Do roku 2020 námořní letectvo Ruské federace získá další zhruba stovku letadel.

6; Azov a euthanasie pro Ukrajinu Majdanu. V situaci, kdy se celá země zbláznila a tři roky ze všech sil usiluje o sebevraždu neuvěřitelně pitomým a bolestivým způsobem, není třeba se pokoušet jí jakkoli pomáhat, navrhovat léčbu či nabádat k návratu k racionálním kořenům.

7; Nezdařené útoky ukrajinské armády skončily ztrátami, ani útok z moře k ničemu nevedl. Ukrajinská armáda pokračovala v ostřelování Doněcké filtrační stanice a města Doněcké republiky. Bylo také několik pokusů o útoky na pozice ozbrojených sil Doněcké a Luganské republiky.

8; Když nedokázal blokádě Donbasu zabránit, rozhodl se postavit do jejího čela. Porošenko ztratil kontrolu nad silovými strukturami, ale ještě to nepřiznává.

9; Islámský stát masivně ustupuje. Syrská armáda a ruské letectvo ženou ozbrojence do pouště u Palmýry. Síly Islámského státu na východě provincie Homs masově ustupují od řady důležitých objektů v poušti.

10; Kvůli blokádě velký podnik v Krivém Rogu prudce (o 50%) omezil výrobu. Severní kombinát na úpravu rud přišel o odbytiště. Většina jeho produkce směřovala do Republik Donbasu.

11; Ruská výzvědná loď u východního pobřeží USA vystrašila americká média. Výzvědné plavidlo ruského vojenského námořnictva „Viktor Leonov“ bylo pozorováno 37 km od východního pobřeží USA.

12; V Londýně přivítali Těreškovovou ovacemi na zahájení výstavy na její počest. Výstava „Valentina Těreškova: první žena v kosmu“ byla zahájena ve středu.

13; V Izraeli zaplatili 9 tisíc dolarů za falešný kompromitující materiál na Trumpa. Izraelský aktivista měl v úmyslu přes média rozšířit falešný kompromitující materiál na prezidenta USA.

14; Rusku se nedá věřit, říká stálá zástupkyně USA při OSN. Velvyslankyně USA při OSN Nikki Haley prohlásila, že země by neměla Rusku věřit.

15; Rusko posílá na Eurovizi zrůdy, prohlásila bývalá ministryně kultury Ukrajiny a Porošenkova kmotra. Tímto způsobem bývalá ministryně kultury Ukrajiny komentovala volbu kandidáta za Rusko Julii Samojlovovou.

16; Ministr financí Německa dostal z Řecka zásilku s bombou. Zásilka dorazila na německé ministerstvo financí ve středu.

17; Budou ruští oligarchové dodávat rudu na Donbas? Vláda doporučila metalurgickým holdingům, aby zvážily možnost dodávek železné rudy do podniků v Doněcké a Luganské republice.

18; Obrana Sevastopolu: Jak Rusko posílilo vojenský potenciál Krymu. S ohledem na situaci na Ukrajině a výzvědné lety NATO Rusko neustále posiluje vojenský potenciál poloostrova.

19; České úřady vyhošťují ukrajinské gastarbeitery. Na Ukrajinu bude vyhoštěno několik desítek ukrajinských zaměstnanců.

20; Hvězdné války: MiG bude vynášet a likvidovat družice. V nové geopolitické situaci se od ruských vzdušných a kosmických sil požaduje, aby zajistily bezpečnost země před kosmickými hrozbami.

21; Drsná noc: Ukrajinská armáda ostřelovala Gorlovku. Palbou ukrajinské armády byl ve městě poškozen soukromý dům, kotelna a plynovod.

22; Na Donbas dorazil 62. humanitární konvoj z Ruska. V současné době v Republikách Donbasu vykládají vozy s humanitární pomocí.

23; Odvezli mě do polí, přinutili mě kopat si hrob a pak odjeli, řekl Čubarov o práci FSB na Krymu. Nechvalně známý „ochránce krymských Tatarů“ vypráví strašidelné pohádky o zvěrstvech údajně páchaných na Krymu.

24; Do Palmýry dorazil druhý oddíl ruských ženistů. V první řadě specialisté protiminového centra odminují silnice vedoucí k objektům sociální infrastruktury města.

25; Standard & Poor's nemohly označit Čínu za měnového spekulanta. Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings na rozdíl od prezidenta USA Donalda Trumpa nepovažuje Čínu za měnového manipulátora.

26; Putine, pošli sem vojska! Evropané žádají Rusko, aby vyslalo OMON a rozehnalo rozdováděné migranty. Rozhodnost ruské policie učinila nesmazatelný dojem na Evropany trpící v důsledku řádění migrantů.

27; V Kyjevě aktivisté požadují legislativní ukotvení blokády Donbasu. Demonstranti u budovy Kyjevské městské rady požadují přijetí zákona o okupovaných teritoriích.

28; Banka VTB zahájila odchod z Ukrajiny. Jedna z největších ruských bank schválila zásadní rozhodnutí o odchodu svých dceřiných společností z Ukrajiny.

29; Rozsekáme ruskou armádu za jediný den, říká ukrajinský vojenský expert. Rusko není připraveno na plnohodnotnoou válku dokonce ani s námi. Jak daleko budou utíkat, bude záležet jen na nás.

30; V Gruzii se prodává střelivo z Luganské republiky. Ukrajina zuří.

31; V kyjevském mnohopodlažním domě byl odhalen sklad zbraní. Policie se pokouší zjistit, komu arzenál patří.

32; Porošenko podepsal návrh zákona o zavedení sankcí proti ruským bankám. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko podepsal návrh zákona o uvalení sankcí na banky Ruské federace.

33; Ve Velké Británii byl spuštěn Brexit. Rezolucí Alžběty II. o spuštění procedury odchodu Velké Británie z Evropské unie vstoupil zákon v platnost.

34; V Evropské unii neocenili dopravní blokádu Donbasu. Brusel se obrátil na Kyjev s příslušným dotazem, co má rozhodnutí Rady pro národní bezpečnost a obranu znamenat.

35; Porošenko podepsal výnos o obchodní blokádě Donbasu. Dokument vstupuje v platnost dnem jeho zveřejnění.

36; Pavouci ve sklenici se sjednocují. Svoboda, Pravý sektor a Národní korpus (bývalý Azov) podepsaly společný manifest. Zítra, kdy moc bude již patřit ukrajinským nacionalistům, tento manifest zrealizujeme, prohlásil krvelačně Ťagnibok.

37; Bývalý prezident Ukrajiny Kravčuk nalezl způsob jak zničit Rusko. Tvrdí, že současné sankce jsou nedostatečné a sní o totální finanční, ekonomické, politické a vědecko-technické izolaci Ruska.

38; Kyjev zmařil předání skupiny vězňů, kteří si přáli odpykávat si trest na Ukrajině. Podle slov ředitele vězeňské služby dokumenty, které připravila ukrajinská strana neodpovídaly kladeným požadavkům.

39; O jakékoli dohodě s USA ohledně Krymu nemůže být řeč. Rusko nebude s USA uzavírat žádné dohody o Krymu výměnou za zrušení sankcí.

40; Ukrajina vyzývá Západ, aby uvalil sankce na ruské banky. Mluví se o tom v prohlášení na stránkách prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka.

41; Grojsman zahrnul Parasjuka kritikou. Prohlásil, že poslanec urážel a ponižoval policisty.

42; Reiffeisenbank se chystá obsluhovat Donbas. Reiffeisenka se chystá obsluhovat klienty s pasy Doněcké a Luganské republiky.

43; V pařížské kanceláři MMF došlo k výbuchu. Jeden člověk byl zraněn v důsledku výbuchu v pařížském sídle Mezinárodního měnového fondu.

44; Střelba v lyceu ve Francii: Bylo zraněno osm lidí. Palbu zahájil sedmnáctiletý student ozbrojený dvěma pistolemi a loveckou puškou.

45; Ukrajinští vojáci násilím vtrhli do budovy Kyjevské městské rady. Lidé ve vojenské uniformě se rozhodli „pomoci“ poslancům s hlasováním o přerušení obchodu s Ruskem.

46; Investoři znovu investují do ruského státního dluhu. Ministerstvo financí Ruské federace udal na aukci dva balíky federálních obligací v celkové hodnotě 45 miliard rublů.

47; Za uplynulých 24 hodin bylo ze strany ukrajinské armády ostřelováno 17 obcí Doněcké republiky.

48; Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí se vysmála výsledkům šetření Centra strategických komunikací NATO StratCom, které došly k závěru, že ruský satirický televizní pořad je novou tajnou a nebezpečnou zbraní. Kdepak chemický terorismus nebo šíření jaderných zbraní. Dnes je největší hrozbou pro NATO upřímný lidský smích.

49; Parasjuk označil Porošenka za prezidenta-překupníka. Poslanec Vladimir Parasjuk odpověděl prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi na jeho kritiku na svou adresu.

50; Sankce Ukrajiny proti bankám s ruským kapitálem povedou k bumerangovému efektu, říká Kudrin. Sankce proti bankám s ruským kapitálem uvalené Ukrajinou budou mít negativní následky pro Kyjev.

51; Tím, že nevyslyšelo varování Olega Carjova, přišlo Rusko o 30 miliard dolarů a může ztratit ještě více. Prognóza vypracovaná Olegem Carjovem, která se týkala ruských bank na Ukrajině, se nyní realizuje v té nejhorší podobě.

52; Francie požaduje zrušení blokády Donbasu. Blokáda nenapomáhá mírovému urovnání v rámci Minských dohod.

53; Sberbanka požádala Porošenka o odblokování poboček na Ukrajině. Sberbanka se obrátila na ukrajinského prezidenta se žádostí o odblokování kanceláří dceřiných organizací na Ukrajině.

54; Výbuch na koksárensko-chemickém závodě v Záporoží. Jsou oběti na životech. Tři lidé zahynuli na místě, další zraněný musel být odvezen sanitkou.

55; EU a Asie pozastavují dovoz drůbeže z Ukrajiny. Dovoz pozastavili mimo jiné Jemen, Irák, Jordánsko, Katar, Saúdská Arábie nebo Spojené arabské emiráty.

56; Zacharčenko prý před třemi lety rozbil postel, když na ní skákal radostí při oslavách připojení Krymu k Rusku.

57; Ukrajině hrozí v důsledku blokády Donbasu rozpad. Porošenko učinil prudký obrat, když zavedl blokádu, kterou se předtím naopak snažil zakázat.

58; Britský klavírista Peter Seivewright zahrál v Doněcku díla ruských klasiků. Velký obdivovatel ruské hudby Peter Seivewright vystoupil v Doněcku.

59; Na silnici u Nikolajeva ozbrojená banda ukradla cisternu v ceně milionu hřiven. Neznámí v maskách přepadli řidiče tahače DAF.

60; Automajdan zablokoval výjezd z budovy Nejvyšší rady. Kolem 50 členů Automajdanu zablokovalo výjezd z Nejvyšší rady.

61; Prezident Moldávie oznámil začátek nové etapy ve vztazích s Ruskem. Moldavský lídr oznámil návrat k strategickému partnerství mezi Moldávií a Ruskem.

62; Oni potřebují území, ale ne lidi, říká Plotnickij o blokádě Donasu. Šéf Luganské republiky označil rozhodnutí o úplné blokádě Donbasu za „absurditu Porošenkovy vlády“.

63; Já tě teď praštím do hlavy a nic se mi za to nestane, vyhrožuje ukrajinský poslanec úřednicím. Poslanec Vadim Krivochaťko se svými soukmenovci přišel na Státní pozemkový katastr, aby vyřešil otázku přidělování půdy účastníkům ATO.

64; Přesný úder: Ruské letectvo zlikvidovalo tank a pick-up Islámského státu u Palmýry a zabránil ozbrojencům přesunout posily. Ruské letectvo nadále mohutně letecky útočí na Islámský stát u Palmýry na východě provincie Homs.

65; Bandité vyvezli do lesa zástupkyni šéfa okresní státní administrativy v Nikolajevské oblasti. Podle názoru oběti byl útok na její osobu zorganizován a uskutečněn na objednávku.

66; Státní department USA kritizoval blokádu Donbasu. Státní department upozornil, že situace bude mít vážné důsledky pro Minské dohody.

67; „Je to prostě hloupá kráva, sama je ohavným tvorem“. Na internetu jsou lidé rozhořčeni urážlivým výrokem bývalé ministryně kultury Ukrajiny o ruské invalidní zpěvačce Samojlovové. Oksana Biłozir v nejlepších tradicích „uvědomělých“ Ukrajinců prohlásila, že ji nesprávně pochopili a že za všechno může „ruka Kremlu“.

68; Soud zabavil výcvikové středisko Azova v Kyjevě. Ševčenkovský obvodní soud v Kyjevě tak vyhověl návrhu SBU.

69; Krach Islámského státu u Palmýry. Syrská armáda se za podpory ruského letectva blíží k Deyr az-Zauru. Za poslední tři dny Syrská armáda osvobodila celou řadu důležitých objektů na okraji Palmýry a vytvořila tím nárazníkové pásmo.

70; Rusko může vyhlásit Doněck za hlavní město Ukrajiny, bojí se ukrajinský diplomat. A Janukoviče a Azarova za legitimní představitele té správné Ukrajiny.

71; Odpověď majdanovcům,proč na medaili „za navrácení Krymu“ stojí datum 20. února. V Kremlu se pochechtávají, v Kyjevě trpí. Kyjev protestuje, protože k nacistickému státnímu převratu došlo až 22. února 2014. Jenže datum 20. února je POČÁTKEM procesu, nikoli jeho završením.

72; Putin zažertoval, že píše jako kocour (doslova „slepice pařátem“), když po sobě nemohl přečíst své poznámky.

73; Ukrajinští „patrioti“ pekli poblíž ruského konzulátu v Oděse kohouta. Akce byla věnována výročí připojení Krymu k Rusku.

74; Rusko vytvořilo mocného konkurenta pro americká komanda, píše The National Interest. Podle názoru listu se jednou bude moci ruský specnaz americkým silám směle postavit.

75; Bulharsko stahuje velvyslance z Turecka. Bulharsko obvinilo Ankaru z vměšování do nadcházejících předčasných parlamentních voleb.

76; Nasirov opustil věznici. Šéf Státní fiskální služby Ukrajiny Roman Nasirov opustil Lukjanovskou věznici v Kyjevě.

77; V Jižním vojenském okruhu se objeví nová armáda. Vševojskový svaz pokryje jihozápadní strategický směr.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 17.3.2017:

1; Manifest „důstojnosti“ ukrajinských nacionalistů. Skoro jak podle Puškina. Známý blogger Yurasumy komentoval spojení ukrajinských nacionalistických organizací a podpis jejich manifestu. Ve svém blogu uvedl báseň od A. S. Puškina o třech pannách. Je těžké se při četbě nesmát.

2; V ulicích Kyjeva zazpívali hit o „kohoutkovi Porošenkovi“. V jedné ze čtvrtí Kyjeva pouliční zpěvák zazpíval skladbu o prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi. Na internetu koluje video.

3; „Den Dobrovolníka“ je svátek ukrajinského násilníka. Dobrovolnická epidemie je jen cynickou přehlídkou absence jakýchkoli zábran.

4; Zvítězíme nad Ruskem písněmi a vyšívankami. Internet se baví nad záběry s účastníky blokády Donbasu s jejich receptem na zaručené vítězství nad Ruskem.

5; Dokáže Ukrajina odejít na Západ bez Donbasu? Probíhá nová etapa ukrajinského dramatu – blokáda Donbasu. Vše ukazuje na to, že Ukrajina vlastně blokuje jen sebe samu.

6; Po svém selhání v Aleppu a Mosulu brousí si USA zuby na město Rakká. Američtí vojáci rozšiřují svou přítomnost v Sýrii.

7; Byly zveřejněny záběry z prudkých bojů. „Tygři“ a ruské letectvo osvobozují dalších osm obcí, Islámský stát vrhá velké síly na obranu své poslední bašty v provincii Aleppo. Syrská armáda s podporou ruského letectva pokračuje v rozsáhlém útoku na baštu Islámského státu, město Deyr Hafer.

8; Co čeká letadlový křižník Admirál Kuzněcov? Byla zveřejněna úvaha o dalším osudu plavidla. Admirál Kuzněcov se důstojně osvědčil v syrské operaci.

9; Do Černého moře vplula raketová fregata NATO. Fregata s řízenými raketovými zbraněmi La Fayette patřící Francii vplula do vod Černého moře.

10; Už je známo, kdo může nahradit Čurkina v OSN. Dříve se psalo, že velvyslanec Ruské federace při NATO Gruško je jedním z hlavních kandidátů na funkci, ale informace se nepotvrdila. Stálým zástupcem Ruska při OSN se může stát dosavadní náměstek ministra zahraničí Vasilij Něbezňa. Dočasně byl výkonem funkce pověřen Čurkinův dosavadní zástupce Pjotr Iljičоv.

11; Není kam utéct. V EU začali vydávat obviňující rozsudky nad ukrajinskými úředníky. Evropský soud uznal kroky Rady Evropy v uvalení sankcí na ukrajinského politika Portnova za protiprávní. Naopak úředník ukrajinské prokuratury soud v Belgii odsoudil k jednomu měsíci odnětí svobody a šesti tisícům euro pokuty. Neměli by se Avakov a spol. připravit?

12; Izraelská letadla byla ostřelována z území Sýrie. Letadla izraelského letectva byla ostřelována raketami ze země poté, co zaútočila na několik cílů na syrském území.

13; Lvovský odpad dorazil až do Donbasu. „Evropsky kulturní“ Lvov nadále zavaluje zbylou Ukrajinu svými odpadky.

14; První setkání Trumpa a Merkelové. Co lze od rozhovorů očekávat? Jediné, co je jisté, je, že rozhovory nebudou jednoduché.

15; Velvyslankyně USA při OSN vysvětlila, proč nelze Rusku důvěřovat. Tato slova pronesla včera ve vysílání americké televize. V Rusku prý zabíjejí politické odpůrce a novináře.

16; Soud odsoudil Američana k odnětí svobody za výhrůžky, že zabije Obamu. Soud státu Massachusetts odsoudil obyvatele města Mansfield k šesti měsícům odnětí svobody.

17; Zprávy a filmy jsou již připravené, Britská média očekávají smrt královny. Před pohřbem Alžběty II. se budou konat četné recepce, vojenská přehlídka a smuteční pochody.

18; Ukrajina zabavila nákladní loď z Tanzánie za vplutí do krymského přístavu. Vplutí do přístavu na Krymu Ukrajině stačilo na to, aby tři tisíce tun technické sody byly prohlášeny ukrajinským soudem za kontraband.

19; Evropa vyhrožuje Facebooku, Googlu a Twitteru tučnými pokutami. Úřady Evropské unie hrozí třem společnostem pokutami v případě, že se nepodvolí. Jde o porušování zákona o ochraně práv spotřebitelů. V podmínkách pro používání těchto sociálních sítí jsou obsaženy body, které jsou v přímém rozporu s evropskou legislativou.

20; V Záporoží policista unesl a zabil člověka. Podplukovník ukrajinské policie se svými spolupachateli unesl z nemocnice člověka, kterého posléze zabil, a tělo ukryl v lese.

21; Počet dolarových milionářů v Rusku vzrostl v roce 2016 o 10% ve srovnání s rokem 2015.

22; Nemocní si sami opravují zařízení nemocnice, aby se nerozpadlo, říká poslanec o šokujícím stavu polikliniky v Melitopolu. Tam všechno visí na izolačkách a rozpadá se.

23; Syrská armáda postupuje vpřed u Damašku a likviduje ozbrojence. Syrská armády se pokouší vytlačit ozbrojence z okolí Damašku a obnovit plnou kontrolu nad všemi předměstími hlavního města.

24; Probíhá zasedání integračního výboru Rusko – Donbas. Prvního zasedání výboru, který zahájil svou činnost na Krymu, se účastní šéfové Doněcké a Luganské republiky.

25; USA chystají plán úderu na Severní Koreu. Dnes to sdělil šéf Státního departmentu USA Rex Tillerson.

26; Státní duma vyzvala Evropu, aby se vyjádřila k ukrajinským „sankcím“ proti bankám. Poslanci Státní dumy Ruské federace schválili výzvu adresovanou parlamentům zemí Evropské unie, Evropskému parlamentu, Parlamentnímu shromáždění RE, Parlamentnímu shromáždění BSE a generálnímu tajemníkovi Rady Evropy.

27; Syrská protivzdušná obrna sestřelila letadlo izraelských ozbrojených sil, říká velení syrské armády. Izraelská letadla útočila na několik cílů na území Sýrie.

28; Ukrajinská armáda ostřelovala ruské důstojníky. Tato skutečnost byla oznámena v operativním velení Doněcké republiky.

29; Jako odpověď na pozdrav „Sláva Ukrajině!“ odpovídají dobrovolníkům na kontrolních stanovištích ukrajinské armády „Berkutu sláva!“. Pomocnice karatelů zuří a nadává na ukrajinskou policii, která rozehnala „chlapce“ na improvizovaných pevnůstkách.

30; Ostřelování ze strany ukrajinské armády. V řadě obcí Doněcké republiky byly poškozeny sloupy elektrického vedení a plynovod. Celkem ukrajinská armáda od večera do dnešního poledne vystřelila na frontová území Doněcké republiky 307 nábojů a min.

31; Lodě NATO vpluly do Oděsy. Do sovětského „města-hrdiny“ vplula skupina plavidel NATO.

32; Můžeme přijít o naši státnost, říká Porošenko. Petr Porošenko se rozhodl zastrašit účastníky a hosty výstavy věnované stému výročí Ústřední rady v Historickém muzeu Kyjeva.

33; bylo to správné rozhodnutí, říká Kreml o uznání pasů Doněcké a Luganské republiky. Tiskový tajemník Vladimira Putina Dmitrij Peskov zdůraznil, že Ukrajina sama od sebe odtrhává své vlastní regiony.

34; Na dopingovém seznamu McLarena jsou fotbalisté ruského národního mužstva, říká zdroj. Na seznamu jsou čtyři známí ruští fotbalisté, kteří hráli za národní mužstvo.

35; Ve Státní dumě navrhli, aby Sberbanka byla přesunuta z „Eurogabonu“ na Donbas. Poslanec za Jednotné Rusko navrhl v reakci na kyjevské sankce přesunout dceřiné společnosti ruských bank z Ukrajiny na Donbas.

36; V Rusku byla zavedena trestní odpovědnost pro opilé a neukázněné pasažéry v letadlech a pro osoby jezdící na náraznících vlaků. Tresty pro chuligány ohrožující slušné cestující, nyní budou podstatně citelnější.

37; Takhle Doněck nedobudeme. Ukrajinští vojáci si stěžují Porošenkovi na porouchanou techniku. My nejsme ani schopni se s touto technikou dostat na palebnou pozici – prostě jen stojíme na poli...

38; Šéf Luganské republiky se vyslovil pro konání referenda o připojení Donbasu k Rusku. Podle jeho slov pokud takové referendum bude uskutečněno (a to určitě bude), pak výsledky budou podobné jako na Krymu.

39; USA letecky zaútočily na mešitu v Sýrii. Jsou desítky mrtvých. Američtí vojáci už přiznali fakt bombardování,k ale tvrdí, že cílem úderu nebyla mešita, ale sousední budova.

40; V budově Kyjevské městské rady byly restaurovány srpy a kladiva. Na klenbě oblouku nyní září zlaté hvězdy, srpy a kladiva, které restaurátoři pečlivě zrestaurovali.

41; Lžipatriarcha Filaret navrhl Ukrajincům, aby drželi hladovku „ve jménu vítězství nad Ruskem“. Ukážeme tím naši vůli zvítězit nad agresorem“, řekl Filaret.

42; Luganská republika dodá do roku 2019 na Krym 3,5 milionu tun uhlí, prohlásil šéf Republiky Igor Plotnickij.

43; Velvyslanec Evropské unie v Rusku promluvil o vymírání Litvy. Velvyslanec EU v Moskvě Vygaudas Ušackas mluvil o nutnosti přiznat si, že Litva je jednou z nejrychleji vymírajících zemí. V současné době žije v Litvě pouhých 2,9 milionu obyvatel, zatímco v okamžiku získání nezávislosti to bylo 3,7 milionu lidí. Hlavní příčinou je masová emigrace.

44; V Doněcké republice se beze stopy ztratil Džigurda. Oficiální zástupci tohoto šoumena novinářům řekli, že jejich klient se po svém odjezdu do Doněcké republiky už tři dny neozývá.

45; V Londýně byl zatčen bývalý šéf Ukrspeceksportu. 24. března bude stanoveno datum soudního přelíčení ve věci Sergeje Bondarčuka. Generální prokuratura předala dokumenty pro jeho vydání.

46; Vás to poškodí víc. Sankce proti ruským bankám mohou nejvíc poškodit samotnou Ukrajinu. Ukrajina uvalila sankce vůči pěti ukrajinským dceřiným společnostem ruských státních bank na dobu jednoho roku. Bylo jim zakázáno vyvádět kapitál ze země.

47; Evropská unie zatím není připravena uznat Doněckou a Luganskou republiku. V EU si myslí, že výnos Vladimira Putina o uznání jimi vydávaných dokladů neodpovídá duchu Minských dohod.

48; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo srbského velvyslance kvůli jeho návštěvě na Krymu. Podle prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničí srbští politici porušili zákony Ukrajiny a mezinárodní právo.

49; Ukrajinu očekávají velké nepříjemnosti, říká Matvej Ganapolskij, skandální ruský novinář, který se z Ruska přestěhoval na Ukrajinu. Nová taktika Ruska vůči Donbasu hrozí Ukrajině velkými nepříjemnostmi. Rusko si nedělá nic ze sankcí, kašle na názory Evropanů i přísného Trumpa. Vina za odchod Donbasu z ukrajinského vlivu leží však na straně ukrajinské moci. Ukrajina hodila obyvatelstvo přes palubu.

50; Nová tajná vězení na Ukrajině. OSN prověřuje informace. Zástupci OSN prověřují informaci o přítomnosti nových tajných věznic na území Ukrajiny.

51; Pod dalším ukrajinským vojákem explodovala nástražná mina. Ozbrojenec zahynul v okolí obce Krymskoje.

52; Intervence kompenzují vliv ropy na bankovní sektor. Intervence ruského ministerstva financí ve formě nákupu zahraničních měn na vnitřním měnovém trhu v únoru částečně kompenzovaly vliv dynamiky cen.

53; Ukrajinský lid pošle banderovskou moc na smetiště dějin, říká Aksjonov. Ukrajinský stát nedokáže existovat v současné podobě příliš dlouhé historické období.

54; Ukrajina již jednou vybojovala na Rusku Krym i Donbas. Říká Parubij. Předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij prohlásil, že počátkem minulého století (duben 1918) Ukrajina na Rusku Krym i Donbas už jednou vybojovala pod vedením plukovníka Petra Bolbočana.

55; Doněcká republika a Kyjev se na setkání humanitární podskupiny dohodly na výměně všech zajatců. Doněcká republika se na setkání s novináři v Minsku dohodla s ukrajinskou stranou na výměně všech druhů osob.

56; Sýrie obvinila Izrael z porušení mezinárodního práva. Syrské ministerstvo zahraničí obvinilo Izrael z porušení mezinárodního práva a suverenity Syrské arabské republiky v souvislosti s útoky izraelských stíhaček na syrské vojenské cíle v okolí Palmýry.

57; To jsme to kurva dopracovali! Ukrajinci odevzdávají do šrotu nové stroje a zařízení podniků. Proces budování agrární supervelmoci probíhá svým tempem.

58; Benzinová cisterna ukrajinského vojenského námořnictva nabourala do obchodu se zvířaty. Je jeden mrtvý. Nákladní automobil patří 406. samostatné dělostřelecké brigádě (jednotka A2062) ukrajinského vojenského námořnictva.

59; EU znovu prohlašují, že neuznávají připojení Krymu k Rusku. Federica Mogherini prohlásila, že EU neuznává Krym za ruský.

60; Ministerstvo obrany má v úmyslu obnovit výrobu člunů „Zubr“ na Krymu. Ministerstvo obrany Ruské federace má v úmyslu obnovit na Krymu výrobu rychlostních výsadkových vznášedel Zubr.

61; Události na Ukrajině jsou genocidou ze strany kyjevské moci, říká Poklonskaja. Poslankyně Státní dumy zdůraznila, že Kyjev zorganizoval genocidu vlastního lidu.

62; Ruské letectvo drtí Islámský stát a „Tygři“ se probojovávají k baště teroristických band v provincii Aleppo. Ruská letadla nekompromisně drtila pozice teroristů v okolí Deyr Hafer a připravila tak cestu syrským vojskům.

63; Soud Doněcké republiky odsoudil pracovníka ukrajinského ministerstva vnitra ke 14 letům odnětí svobody. Buďonnovský krajský soud Doněcka odsoudil v nepřítomnosti pracovníka ukrajinského ministerstva vnitra Vladimira Vladimiroviče Karase trestu odnětí svobody za mučení osob s cílem „potrestat pomoc Doněcké republice“.

64; „Chrochtání a zvratky“. SBU zahájila trestní stíhání bývalého starosty Užgorodu za urážku ukrajinského jazyka. Informovala o tom poslankyně Irina Podoljak, která se přímo u tajných služeb dotazovala. Sergej Ratušňak mimo jiné označil ukrajinštinu za „haličský akcent, který byl prohlášen za ukrajinský jazyk“.

65; V USA ukradli agentovi tajných služeb note-book s tajnými informacemi ohledně národní bezpečnosti. Pikantnosti celé situaci dodává fakt, že v ukradeném note-booku byly i tajné informace o Hillary Clintonové.

66; Aksjonov srovnal platy obyvatel Krymu a Ukrajinců. Přiznal, že na poloostrově je dost problémů, ale systematicky se řeší. Oproti Ukrajině jsou na Krymu platy i důchody třikrát až devětkrát vyšší.

67; Elitní síly „lovců teroristů z Islámského státu“ vytvořené Ruskem likvidují ozbrojence u Palmýry. Nedávno vytvořený a ruskými vojáky vycvičený batalion vydal video zaznamenávající činnost jeho bojovníků.

68; USA bude mít nejsilnější armádu v historii, říká Trump. Americký prezident slibuje vytvoření nejsilnější armády za celou historii USA.

69; Státní duma nařídila prověřit činnost amerických médií v Rusku. Činnost Radia Svoboda, Hlasu Ameriky a CNN bude prověřena ohledně souladu s ruskou legislativou.

70; Na Ukrajině budou přejmenovány vojenské komisariáty. Oznámil to náčelník mobilizační správy Generálního štábu ukrajinské armády Oleg Bojko.

71; Je třeba zlepšovat vztahy s Ruskem, říká Merkelová. Krize v Donbasu musí být překonána souběžně se zlepšením vztahů s Ruskou federací.

72; Obranné podniky na Krymu se během dvou let dostaly z krize, říká Rogozin. Rusko úspěšně obnovilo činnost vojensko-průmyslového komplexu Krymu.

73; Trump odmítl podat Merkelové ruku. Merkelová se naklonila k Trumpovi a zeptala se, zdali jí stiskne ruku. Situace byla zaznamenána na video.

74; Ratingová agentura S&P Global Ratings zlepšilo prognózu úvěrového ratingu Ruska ze stabilního výhledu na pozitivní.

75; Jaderná válka Ruska a USA je zcela reálná, říká kongresman za Massachusetts Seth Moulton. Nutnost použití jaderných zbraní může vzniknout v kterémkoli okamžiku.

76; Ministerstvo vnitra Lugasnké republiky odvrátilo pokus o teroristický čin proti vojenskému komisaři Republiky. V domě vojenského komisaře Luganské republiky byla umístěna výbušnina.

77; Chorvatská prezidentka kritizovala stav stíhaček zakoupených na Ukrajině. Prezidentka Chorvatska vyjádřila znepokojení nad stavem letadel MiG-21 v minulosti koupených a opravených na Ukrajině.

78; Rusko vrhne proti Ukrajině Gagauzy a Rusíny, tvrdí SBU. Zároveň Gricak ujistil, že SBU se vynasnaží těmto agresím čelit.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 18.3.2017:

1; Kyjevští policisté byli dopadeni při obchodování se zbraněmi, municí a výbušninami.

2; U Doněcka a Gorlovky se rozhořely boje. Ukrajinská armáda ostřeluje území Doněcké a Luganské republiky.

3; Americká média zveřejnila jméno ruské ponorky, která je pro americké námořní síly nejnebezpečnější. Koncem března bude spuštěna na vodu modernizovaná jaderná ponorka projektu 885M „Kazaň“, která se může stát největším soupeřem pro americkou flotilu.

4; V České republice nechtějí zbavovat Stalina čestného občanství. Sovětský vůdce Josif Stalin zůstane čestným občanem města České Budějovice. S překvapivě logickým odůvodněním, že historie se měnit nemá.

5; Rusko a Turecko jsou odsouzeny k partnerství. Přesto vypadají rusko-turecké vztahy čím dál rozporuplnější.

6; Koncepce mnohorychlostní Evropy zničí Evropskou unii, zaznívá ze slovenského parlamentu. Země se místo sjednocování začnou opět čím dál více diferencovat.

7; Současné připomínky stého výročí revoluce na Ukrajině se tváří jako komentáře veleúspěšného století světové velmoci, píše známý novinář Alexandr Zubčenko.

8; Byl natočen dokumentární film Svazu dobrovolníků Donbasu s názvem „V boji za Ruský svět“. Tvůrci filmu připomínají, že spouštěcím impulsem pro dramatické události roku 2014 byl státní převrat na Ukrajině.

9; Nejnovější obrněné vozidlo „Tajfun-VDV“ poprvé odpálili a zapálili před spuštěnou kamerou. Zkoušky nejnovějšího obrněnce K4386 „Tajfun-VDV“ poprvé zachytily televizní kamery.

10; Krysy utíkají z lodi a Gontareva z Národní banky Ukrajiny. Gontareva to dobře zná: Nestačí v kasinu vydělat hromadu peněz, je třeba se s nimi ještě dostat z kasina ven...

11; Porošenka dělila od svržení pouhá půlhodina. Porošenko se ocitl mezi dvěma ohni . mezi odvoláním a Třetím majdanem.

12; Proč ruští „zdvořilí človíčci“ vstoupili na sever Sýrie a oddělili od sebe Kurdy a Turky? Jak bylo oznámeno, kolona ruské obrněné techniky přijela k městu Manbidž a ruští vojáci se stali nárazníkem mezi Turky,Kurdy a syrskou armádou.

13; Co Viktor Janukovič nepochopil? Tím, že vede dialog s Generální prokuraturou Ukrajiny, Viktor Janukovič bezděčně hraje cizí hru pod názvem „zmanipulované soudnictví“.

14; Trumpův tajný plán na boj proti Islámskému státu se ukázal jako pokračování Obamovy strategie. Američtí experti na vojenskou strategii už plán označili za neuspokojivý.

15; Správnou cestou! O exportu ruského plynu do Evropy. Cíl Moskvy je extrémně transparentní – zásobovat co nejspolehlivěji „modrým palivem“ Evropskou unii,jejíž ekonomika se opět začíná probouzet.

16; Ukrajinská armáda ostřelovala území Luganské republiky z těžkého dělostřelectva a minometů ráže 120 mm. Oznámili to na ministerstvu vnitra Republiky.

17; Britští vojáci byli obviněni z úhynu 800 tisíc ptáků na Kypru. Překupníci prodávají zpěvné ptáky na černém trhu po jednom euru za kus.

18; Krym je svatá ruská země! Ministerstvo zahraničí darovalo obyvatelům Krymu píseň na počest spojení s Ruskem. Suďte ji přísně. Bude-li se líbit, bude to velké štěstí.Byla napsána z čistého srdce, napsala Marija Zacharova na sociální síti.

18; Dá Mezinárodní měnový fond Bělorusku velkou půjčku? Potřeba peněz v Minsku je obrovská. V případě odmítnutí budou muset úřady začít peníze tisknout.

19; Doněck a Jasinovatá byly přes den ostřelovány ukrajinskou armádou. Byl zraněn civilní obyvatel a poškozeny obytné domy a sloupy elektrického vedení. Bez proudu se ocitla část Petrovského obvodu na západě Doněcka a dvě obce na jihu Doněcké republiky.

20; Speciální operace na pařížském letišti. Svědci mluví o výstřelech a evakuaci cestujících.

21; Turecký časopis umístil na obálku Merkelovou v podobě Hitlera. Kancléřku Německa nazvali „paní Hitlerovou“.

22; V Babím Jaru polili červenou barvou nedávno odhalený pomník ukrajinské nacistické novinářce a básnířce jménem Olena Teliga. Jeden z vůdců OUN už v události nalezl ruku Kremlu.

23; Byla zlikvidována bojová vozidla pěchoty a ozbrojenci. Útok Islámského státu v Deyr az- Zauru opět skončil krvavým fiaskem. Nová vlna útoků Islámského státu zaměřená na izolaci letecké základny Deyr az-Zaur probíhala od čtvrtka.

24; Ukrajinská armáda informuje o velkých ztrátách za uplynulých 24 hodin. Několik ukrajinských ozbrojenců bylo během uplynulého dne zabito nebo zraněno v zóně tzv. ATO.

25; Jsem připravena vyjít z lesa, říká Clintonová. Projev na večeři Sdružení irských žen v Pensylvánii byl prvním veřejným vystoupením Clintonové po její porážce ve volbách.

26; „Krymské jaro“ je možné srovnat pouze s Dnem vítězství, říká Aksjonov. Na Krymu a v celé zemi se 18. března slaví třetí výročí opětovného připojení poloostrova k Rusku.

27; Putin spálí poslední modrožlutou vlajku v Kyjevě – novém hlavním městě Ruska, píší ukrajinská média. Podle názoru ukrajinského publicisty je Donbas pro ruského prezidenta pouhou etapou v pokoření celé Ukrajiny.

28; Najednou... Do Putinovského Ruska najednou začínají proudit dokonce i bílí (protikomunističtí) emigranti, píše Paris Match. Potomci bílých emigrantů se začínají vracet do Ruska a zakládají tu úspěšné podnikání.

29; Rusové investovali do budov Trumpovy společnosti téměř 100 milionů dolarů, píší média. Počet ruských investorů může být vyšší, protože majitelé 703 z 2.044 elitních apartmánů má možnost utajit svou identitu.

30; Novináři se na jihu Doněcké republiky dostali do palby ukrajinské armády. Vojenští dopisovatelé zpravodajské agentury News Front byli ostřelováni ukrajinskou stranou.

31; Čína vybuduje nové silnice za účelem zlepšení spojení s Ruskem. Čína plánuje investice do dopravní infrastruktury ve výši 2,18 bilionu dolarů.

32; Uživatelé sociálních sítí se baví tím, jak Merkelová čučí na Ivanku Trumpovou. Angela Merkel na setkání ve Washingtonu vrhala na dceru Donalda Trumpa Ivanku opravdu zvláštní pohledy.

33; Těžaři jantaru zablokovali v Rovenské oblasti mezinárodní silnici mezi Kyjevem a Varšavou. K místu akce byl vyslán specnaz za účelem uvolnění provozu.

34; V Doněcku obnovil činnost pivovar. Slavnostního ceremoniálu spuštění provozu se osobně zúčastnil Alexandr Zacharčenko.

35; V Charkově hodili granát do lékárny. Po pachateli odporného činu se pátrá.

36; Nejvyšší představitel Luganské republiky promluvil o referendu o připojení k Rusku. Všechno má svůj čas, zvláště v politice, řekl Plotnickij.

37; Francie se staví za ukončení blokády Donbasu, řekl francouzský minstr zahraničí Jean-Marc Ayrault.

38; Porošenkovi darovali během výkonu prezidentské funkce celkem 282 dárků, například turistického průvodce po Krymu, ponožky, vyšívanku nebo knihu o kouzelných nápojích. Litva mu darovala sadu suvenýrů v podobě lahviček.

39; Více než 15 ukrajinských vojáků zahynulo nebo bylo zraněno u Doněcka v důsledku nešťastných případů.

40; Německo zůstalo Spojeným státům a NATO dlužno obrovské sumy, říká Trump. A ten peníze počítat umí...

41; Národní policie Luganské republiky provedla náhlou prověrku bojové připravenosti dělostřeleckých jednotek. Dělostřelectvo Národní policie provedla nácvik palebné přípravy.

42; Americké výsadkové plavidlo vplulo do Černého moře. V Černém moři se chystají výsadková cvičení USA a Rumunska.

43; V Těrnopolu radikálové zazdili vchod do budovy Sberbanky.

44; Blokáda Donbasu změnila ideu znovusjednocení Ukrajiny v prázdný zvuk, píší německá média. Dopravní blokáda udělala kříž nad návratem Donbasu k Ukrajině.

45; Tři vojáci ukrajinské armády byli zraněni v důsledku opileckých hádek. Chlastačky a rvačky patří ke každodennímu životu ukrajinské armády.

46; V rozhovoru s Denisem Pušilinem se probíraly otázky, zdali ukrajinská blokáda Donbasu je slučitelná s Minskými dohodami nebo co čeká podniky, kde byla zavedena vnější nucená správa.

47; Američtí vojáci se učí ruský jazyk pomocí dětských písmenek podobných hře Scrabble. List Defense News zveřejnil fotografie, jak probíhá výuka ve vojenském institutu cizích jazyků.

48; Navrátíme svobodu obyvatelům Krymu, říká ukrajinský ministr zahraničí. Pavel Klimkin se vyjádřil pro „nekompromisní vrácení svobody obyvatelům Krymu“.

49; V Radě federace označili Tillersonova prohlášení ohledně jaderných zbraní pro Japonsko a Jižní Koreu za nezodpovědná.

50; Putin by měl být doživotním prezidentem, říká nejvyšší představitel Krymu Sergej Valerjevič Aksjonov.

51; Jaderné zbraně v rukou Soulu a Tokia zničí bezpečnost, říká první místopředseda výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Dmitrij Novikov. Pokud k takovému rozhodnutí dojde, bude to velká rána pro celou konfiguraci mezinárodní bezpečnosti.

52; Muž se sekerou přepadl banku SEB v centru Tallinnu. Policie pachatele zadržela. Mezitím ale stačil sekerou rozbít terminál a několik počítačů.

53; Bonnie a Clyde po ukrajinsku. Parasjuk a jeho sestra baví internet. Ukrajinci se vysmáli „hrdinovi Majdanu“ a poslanci Vladimiru Parasjukovi. Terčem veselí byla fotografie obou sourozenců se zbraněmi ve stylu B&C.

54; Evropa se musí připravit na obchodní válku s USA, říká Juncker. Míra vzájemného porozumění mezi Bruselem a Washingtonem setrvale klesá.

55; Ministerstvo obrany Ruska uspořádalo semifinále soutěže v rámci Klubu veselých a vynalézavých. Soutěže se zúčastnily týmy vysokoškolských vzdělávacích organizací ministerstva obrany Ruské federace. Akci poznamenalo nedávné vydání zprávy Centra strategických komunikací NATO „StratCom“, kde se Klub prohlašuje za nebezpečnou zbraň v rukou Kremlu, protože umožňuje přístup ke specifickému strategickému publiku připravenému sloužit vládnoucímu režimu. Závěry zprávy se staly terčem mnoha vtipů a posměšků.

56; „Prdel bys mi měla líbat!“ Opilý „hrdina ATO“ napadl ženu v autobusu a poskytl tím další příklad „hrdinského“ chování.

57; V Kyjevě byl červenou barvou zneuctěn pomník knížete Vladimira. O události informovala pracovnice Ukrajinského Institutu národní paměti Jelena Chalimon.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 19.3.2017:

1; Ukrajinská armáda včera v noci ostřelovala předměstí Doněcka a Gorlovky. Místní obyvatelka detailně popisuje, jak se otřásal její Dům v Kirovském obvodě Doněcka.

2; Protiukrajinské shromáždění v Polsku. Ultrapravičáci proti gastarbeiterům z Ukrajiny. V Polsku stoupenci ultrapravice uspořádali ve Varšavě protestní akci proti zvyšování pracovní migrace Ukrajinců.

3; Blokáda Donbasu ukázala absenci moci na Ukrajině a spustila proces oddělených vzpour v regionech, říká politolog. Proč bychom v tuto chvíli nemohli vybudovat „pevnůstky blokádníků“ třeba v Černovcích nebo v Čopu?

4; Stalina vychvalovali a Putinovi vyhrožují termojadernou válkou. List Daily Caller se vyjadřuje k povaze amerických liberálů. Pátá kolona se postavila proti Putinovi. Ruský prezident se stal hrozbou pro plány všeobecné islamizace Západu.

5; Máša a Medvěd jsou tajnou zbraní Kremlu. Známý blogger Yurasumy napsal o fenoménu ruského animovaného filmu.

6; Schizofrenie je komplikovaná diagnóza. A Ukrajina je nemocná. Nové téma pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

7; „Tygři“ za podpory ruského letectva se probojovali na okraj poslední bašty Islámského státu hájící cestu do města Rakká. Syrská armáda se opět posunula na východě provincie Aleppo a osvobodila tři obce od ozbrojenců nedaleko jejich bašty – města Deyr Hafer.

8; Demarše proti NATO. Odmítne nový lídr Jižní Koreje rozmístění americké protiraketové obrany? Jižní Korea nechce zničit vztahy s Ruskem a Čínou.

9; Kterých ruských zbraní se americké letadlové lodi bojí nejvíce? V rámci závodů ve zbrojení s USA mají Rusko a Čína své prostředky na zvýšení rychlosti.

10; Trumpův nový plán se ukázal jako starý plán Obamův. Trump je připraven proti teroristům bojovat na základě stejného schématu jako Obama.

11; Ukrajinci mají sice krátkou paměť, ale u zločinů proti lidskosti neexistuje promlčecí lhůta.

12; „Tvrdý oříšek“, říká Trump o Putinovi. Prezident USA Donald Trump označil ruského prezidenta Vladimira Putina za „tvrdý oříšek“.

13; Si Ťin-pching se setkal se státním tajemníkem USA Rexem Tillersonem. Je zajímavé, že první kontakt USA s Čínou se po Trumpově zvolení nekonal na úrovni nejvyšších představitelů.

14; Lvovské odpadky se blíží už i ke Kyjevu. Lvovský odpad, který se zmocnil moci na Ukrajině, si značkuje teritorium tím jediným, co má k dispozici.

15; Sůl donbaské země. Prostě jsme spoléhali na to, že do stejného kráteru už podruhé nic nespadne, říká svářeč z Pervomajska. A na takových, kteří opravují poškozenou infrastrukturu i v průběhu ostřelování, stojí dnes Donbas.

16; Severní Korea oznámila úspěšný test nového raketového motoru. Test se uskutečnil na raketodromu Tončchan-ni.

17; U Bílého domu byl zadržen muž, který tvrdil, že jede odpálit Trumpa. Úřady zadržely muže, který přijel ke kontrolnímu stanovišti u Bílého domu a tvrdil, že má v automobilu bombu.

18; Den budoucího okupanta. Ukrajina připravuje děti na boj proti Rusku. Ukrajinský novinář a videoblogger Anatolij Šaríj ukázal, jak se ve školách oslavuje čerstvě vymyšlený svátek.

19; V Dagestánu byl vyhlášen režim protiteroristické operace. Režim byl vyhlášen v Chasavjurtském, Kazbeckém a Kiziljurtském okrese.

20; Nový stupeň paranoie. Puškov komentoval obvinění Flynna z kontaktů s Ruskem. Bývalého poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Michaela Flynna obviňují z kontaktů s ruskou studentkou.

21; Vy jste předvedli, co je to „donbaský charakter“. Zacharčenko poblahopřál pracovníkům komunálním pracovníkům k jejich profesnímu svátku. „Kommunalščik“ se v Donbasu už dávno stal superhrdinou.

22; Byly ostřelovány Jasinovatá a Gorlovka. Zničeny byly dva domy, tři obce zůstaly bez proudu. Informace o dalších škodách a zraněných se upřesňují.

23; „To je tedy dement!“, prohlásil Rogozin o Klimkinovi. Ujel ti vlak, Klimkine, dodal Puškov. Šlo o reakce na tvrzení, že obyvatelům Krymu je už tři roky odpírána svoboda, kterou jim Ukrajina musí vrátit.

24; Bohatství Ukrajiny se rozšíří o Antarktidu. Na Ukrajině zaznívají nároky na Jižní pól. Nedaleko ukrajinské stanice Akademik Vernadskij na Antarktidě bylo odhaleno několik nalezišť ropy a plynu.

25; Kukuřičná zrada. Čína může donutit Ukrajinu k zaplacení 1,5 miliardy dolarů za zmaření dodávek kukuřice. Ukrajina zmařila jeden ze svých nejperspektivnějších kontraktů.

26; USA vynesly na oběžnou dráhu vojenskou družici. Start byl uskutečněn z kosmodromu na mysu Canaveral na Floridě.

27; MMF odložil projednávání otázky o miliardové tranši pro Ukrajinu. Rozhodnutí odložit zasedání mohlo schválit pouze nejvyšší vedení Fondu.

28; V Rostově na Donu odhalili pomník obětem havárie Boeingu. Ode dne tragédie uplynul jeden rok.

29; Kličko se zaměřil na Ščorse. V Kyjevské městské radě se rozhodují, jak zbourat pomník velitele divize Nikolaje Ščorse. Ukrajinské úřady na sebe vzájemně přehazují odpovědnost za budoucí zbourání památníku Nikolaje Ščorse.

30; Sůl Donbaské země: „A kdo vyjede, když ne já?“,ptá se řidič ze Slavjanoserbska. Řidič popelářského vozu Jurij Kukareka nepřerušil práci ani v nejčernějších dnech Donbasu.

31; Na Navalného házeli na shromáždění v Novosibirsku vejce. Navalnyj se neúspěšně pokusil ovládnout protest novosibirských občanů proti zvýšení energetických tarifů.

32; Boris Johnson chce přesvědčit Washington, aby byl tvrdší k Moskvě. Britský ministr zahraničí jede do USA s úmyslem změnit vnější politiku Washingtonu ohledně Ukrajiny.

33; My jsme svou svobodu získali snadno, ale Donbas platí velmi vysokou cenu, říká sevastopolský senátor Andrej Sobolev, který prezentoval knihu o Donbasu „Kroniky Novoruska“.

34; Civilní obyvatel byl zraněn v průběhu ostřelování Jasinovaté. Civilní obyvatelka obce Lozovoje v Jasinovatském okrese utrpěla stelné poranění v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

35; Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou se nepodaří vyřešit rychle, říká Peskov. Tiskový tajemník prezidenta Ruska prohlásil, že pro Kreml není příliš důležité, kdy Kyjev uzná Krym za ruský.

36; Avakovův poradce Ilja Kiva slíbil v ruské televizi, že zničí ukrajinskou moc. Schizofrenik a milovník halucinogenních hub vystoupil ve videomostu v rámci vysílání televizní stanice Rossija-1.

37; V Bílém domě vysvětlili Trumpovo odmítnutí podat Merkelové ruku. Během fotografování v Bílém domě novináři požádali amerického prezidenta a německou spolkovou kancléřku, aby si podali ruce. Trump přeslechl nejen jejich žádost, ale i stejný návrh od Merkelové.

38; Příslušník ATO střílel po civilním automobilu na kontrolním stanovišti a byl sražen. Na kontrolním stanovišti v okolí okupovaného města Sčasťje byl voják ukrajinské armády sražen po střelbě na civilní automobil.

39; Hledání pravdy. Na Krym přijela delegace ukrajinských a evropských politiků. Delegaci tvořilo asi dvacet osob. Mezi nimi poslanci Evropského parlamentu, politici ze zemí Evropské unie, SNS i Latinské Ameriky. Přijeli se podívat, jak se žije na Krymu v době třetího výročí připojení poloostrova k Rusku.

40; Nic vám nedlužíme. Německá ministryně obrany odmítla Trumpova slova o dluzích vůči NATO. O tom, že Německo dluží USA a NATO obrovské částky za zajištění bezpečnosti země, psal Trump 18. března.

41; Javlinskij slibuje, že bude v případě svého zvolení prezidentem v roce 2018 zdarma rozdávat půdu. Mělo by jít o 30 až 60 arů (3 až 6 tisíc čtverečních metrů).

42; Poslanec UKROPu zahynul při tragické nehodě. V důsledku nárazu rychle jedoucího automobilu do sloupu zahynuli všichni, kdo seděli v autě – řidič a dvě mladé ženy.

43; Blahopřání nejvyššího představitele Luganské republiky ke Dni pracovníků komunálních služeb. Plotnickij vyjádřil vděčnost za práci, na které závisí životní komfort obyvatel Republiky.

44; Tři roky jsem sloužil v armádě NATO. U vás je válka jen proto, že to chtějí cizí politici, říká italský novinář a dobrovolník. Dobrovolník Itálie Giorgio Maurizio Bianchi komentuje aktuální situaci na frontě a způsob, jak se o válce informuje v Evropě.

45; Osud zrádců: Osoby, které uprchly z Donbasu do Lvova, se domáhají základních ústavních práv. Přechodný pobyt není rozsudek, tvrdí ti, kteří si vybrali Lvov místo ostřelovaného Doněcka. Na západní Ukrajině je těmto lidem upíráno právo volit do místních zastupitelstev.

46; Politologický hit „Jak ukrást bilion“ je o tom, jak je Ukrajina postupně vykuchávána, a o tom, jakou sebevražednou cestu si zvolila její „elita“.

47; Nechejme strach strachem. Elektřinu je lidem prostě potřeba vrátit, říká luganský energetik. Je to vlastně pořád stejné: práce – ostřelování. Škody – práce, vypráví energetik Eduard Klepka.

48; Neprůstřelnou vestu Ratnik zkoušejí na pevnost. Kulky ráže 7,62 vystřelené z ostřelovací pušky ochrannou vrstvu sice deformovaly, ale nedokázaly ji prorazit.

49; Ministerstvo obrany Izraele vyhrožuje, že zničí syrskou protivzdušnou obranu. Ministr obrany Izraele Avigdor Lieberman pohrozil, že zničí protivzdušnou obranu Sýrie, pokud se bude střílet po izraelských letadlech.

50; Ruský lyžař Ivan Malachov natočil svůj hrozivě vypadající pád na kameru. Video se stalo na internetu hitem. Ruský sportovec se později podělil o své úvahy o příčinách pádu.

51; Z řetězu utržené ukrajinské ultras museli od rozhodčího odhánět pomocí slzného plynu. K incidentu došlo na fotbalovém zápasu v západoukrajinském městě Rovno.

52; Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny za Národní frontu Taťjana Čornovol v televizním vysílání prohlásila, že role novináře Romana Skrypina během Euromajdanu v Kyjevě v letech 2013 a 2014 byla provokační a měla za cíl likvidaci hnutí proti tehdejšímu prezidentovi Ukrajiny Viktoru Janukovičovi. Novinář na toto obvinění reagoval neuvěřitelně sprostými urážkami.

53; Turčinov vyhrožuje ukrajinským politikům, kteří navštívili Krym. Turčinov zareagoval na informaci o návštěvě ukrajinských politiků na území Krymu.

54; Armádní sbor Sýrie vycvičený Ruskem úspěšně útočí u Palmýry. Byla osvobozena řada strategických výšin. Syrská armáda zaútočila na zbylé úseky na západ od křižovatky Al-Talíla a po tvrdých bojích osvobodila řadu důležitých bodů.

55; V Moskvě navrhují Polákům, aby si vzali zpět Lvov. Dnes v Moskvě v Domě knihy proběhla prezentace knihy bývalého ministra státní bezpečnosti Doněcké republiky Andreje Pinčuka.

56; Satanisté organizují v amerických školách dětské kluby. Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu mají ve Spojených státech satanisté právo provádět osvětovou činnost, a to i ve školách.

57; Útok USA v Sýrii hrozí přerůst v obludnou katastrofu. Mohou zahynout stovky tisíc lidí. Sýrie požádala generálního tajemníka OSN, aby se do situace neprodleně vložil.

58; O militantním Rusku je třeba usuzovat podle rozpočtu a nikoli podle novinových titulků, píší rakouská média. Západní média neustále ukazují Rusko jako militaristickou zemi a budují iluzorní obraz nepřítele. Přitom obranný rozpočet Ruska se už několik let po sobě snižuje – z 68 miliard dolarů v roce 2014 přes 58 miliard dolarů v roce 2016 na 47 miliard dolarů pro rok 2017.

59; Slovenský premiér požaduje zrušení sankcí proti Rusku. Slovenský premiér Robert Fico mluvil o nutnosti zrušit protiruské sankce.

60; V Kyjevě se rozpadá další most. Most v okolí vlakového nádraží se nachází v havarijním stavu.

61; V Sumské oblasti bude otevřeno první ukrajinské centrum pro léčení marihuanou. Slíbil to starosta města Gluchov.

62; Všechny státní banky na Ukrajině vedou rozhovory o prodeji svého podnikání. Oznámila to místopředsedkyně Národní banky Ukrajiny Jekatěrina Rožkova.

63; Vandal zohavil obraz v londýnského Národní galerii. K incidentu došlo v sobotu před očima desítek lidí.

64; Bylo třeba konat rychle, a tak jsme konali, říká řemeslník ze Slavjanoserbska. Když zesilovalo ostřelování, slezli jsme ze střech a přečkali to. Když bylo tišeji, zase jsme se vrátili. Jinak to prostě nešlo.

65; Kličko: Kéž by se splnil můj sen. Přeje si, aby jeho jménem byla nazvána některá z kyjevských ulic. Podle jeho odhadů by se tak mělo stát už v roce 2017.

66; Iščenko: Ukrajinská moc svým odporem k Minským dohodám vlastně pomohla k jejich naplnění. Jen místo federalizace země dochází k jejímu naprostému rozpadu. Radikálové si v regionech nyní dělají, co chtějí, a Rusko postupně integruje Donbas.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.