Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 1.5.2017

obrazek
7.5.2017 23:23
Týdenní svodka. Rusko a Čína porazily USA v jaderné energeice. NaĎa Savčenková navrhla, aby se Ukrjin postavila po bok Rusku proti USA. Na obrázku Nesmrtelný pluk, sestavený z obrázk někdejších bojovník za svobodu. Českem projeli Noční vlci a zastavili se na hřbitovech v Brně a Praze na Olšanech.

Ruská energetika: https://cz.sputniknews.com/svetovytisk/201705065238677-daily-caller-rusko-jaderna-elektrarna-usa-lopatky/

Naďa Savčenko:  https://eadaily.com/ru/news/2017/05/06/nadezhda-savchenko-predlozhila-zaklyuchit-soyuz-s-rossiey-protiv-ssha?utm_source=smi2

Pondělí, 1. května 2017:

1; Jak Krym přivítal vodní blokádu ze strany Ukrajiny? Ruští úředníci odpovědní za zásobování Krymu vodou, oznámili plnou nezávislost poloostrova na vodě z Ukrajiny.

2; Krvavý rekord: ZA poslední dva měsíce koalice USA zabila v Sýrii a Iráku víc lidí než Islámský stát. Podle informací Airwars počet obětí mezi civilisty činí mezi 2.700 a 3.000 osob. Místní zdroje uvádějí čísla jeden tisíc v Sýrii a pět tisíc v Iráku.

3; Trump neudělal vstřícný krok vůči Moskvě, ale pro Putina to není problém, říká švýcarská televizní stanice. Zahraniční politika prezidenta Trumpa se liší od zahraniční politiky, kterou sliboval jako prezidentský kandidát. Jak se na to dívají v Kremlu?

4; Rostislav Iščenko. Informace jako zbraň v hybridní válce. V posledních několika letech média, specialisté, politici i obyvatelstvo stále aktivněji mluví o informační válce.

5; Lekce historie a zeměpisu pro britská média. Irský novinář Bryan MacDonald o chybách listu The Sun, který „připojil“ Kyjev k Rusku.

6; Realita na Ukrajině připomíná bonmot „krádež kola je zločin, krádež milionu dolarů je úspěšný byznys.

7; Rusko je jediná země, která hájí křesťany na Východě. Rusko je dnes jedinou zemí, která hájí křesťany žijící na Východě.

8; Ukrajina zešílela a vymírá. Téma nejnovějšího vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

9; Německo: zločin, ostuda a pokání. Německo je jediná země, kde populismus je přežitek minulosti. V politice nemá populismus dlouhého trvání. Důležitá je myšlenka. Pokud žádná není, na dlouhých tratích strana prohraje. Takřka všude vítězí populisté. V Německu nemá Alternativa pro Německo šanci.

10; Kvůli obrovským ztrátám v Mosulu se USA rozhodly srovnat obytné čtvrti se zemí. Krvavým bodem na mapě Blízkého Východu je Mosul.

11; Čeho dosáhla nová první dáma USA? Čím se v prvním sto dnech Trumpova prezidentství zapsala do paměti lidí Melania Trump? Vyvíjí méně aktivity než Michelle Obamová a její obliba klesla ještě výrazněji než u samotného Trumpa.

12; Jordánský „nůž do zad“ je už připraven. Rozvědka hlásí připravovanou invazi do Sýrie. Schůzka zástupců velení armád USA, Jordánska, Velké Británie, Izraele, katarských saúdských tajných služeb projednalo plán invaze.

13; Anatomie světového terorismu. Analytik Oleg Něčiporenko píše, jak se utváří živná půda pro terorismus po celém světě.

14; K čemu potřebuje Rusko válu v Sýrii a jak se změnil svět po úderech ruského letectva? Úspěch na Blízkém Východě má pro Moskvu svojí význam. Nejen boj proti bezprostřední hrozbě mezinárodního terorismu, ale také proti pokušení některých států vnucovat světu svou politiku.

15; Římský papež: Nad lidstvem se vznáší hrozba sebezničení. Podle jeho slov se situace stala už příliš žhavou.

16; Alexander Rogers: Jak vybudovat stát bez „zbytečných“ lidí? V rámci kapitalistického modelu ekonomiky je nezaměstnanost a bída generována vysokou produktivitou práce.

17; Demontáž Ukrajiny: Státní tajemník USA poslal „šedou eminenci“. Je možné, že jste ještě neslyšeli, že na Ukrajinu přijel zástupce amerického státního departmentu.

18; Oděská ilegální organizace vyvěsila plakát žádající nezapomenout na zločin ukrajinských nacistů. Za podpory oficiálního Kyjeva byly zaživa upáleny desítky lidí stoupenců integrace s Ruskem.

19; Ukrajina a Polsko jsou prokletí přátelé. Rozhodnutí o zbourání všech památníků na počest lídrů OUN a UPA schválené polskými úřady je těžké nazvat neočekávaným rozhodnutím.

20; Skupinu Ukrajinců zadrželi u břehů Anglie. Není to první případ, kdy se Ukrajinci pokoušejí nelegálně proniknout do Británie plaváním.

21; Kontraktory ukrajinské armády přistihli v Chersonské oblasti při obchodování se zbraněmi z Donbasu. Jedna ze stabilních položek příjmů ukrajinských vojáků je obchod se zbraněmi.

22; Tony Blair: Vracím se do politiky. Expremiér Velké Británie prohlásil, že jeho motivací se stal Brexit.

23; Čekáme na změny v chování Ruska, prohlásil Trumpův poradce pro národní bezpečnost. Vztah USA a Ruska za sto dní prezidentství Donalda Trumpa se nezhoršily ani nezlepšily.

24; Duterte jede do USA na Trumpovo osobní pozvání. Zatím není jasné, zdali Dutertemu vydají vízum.

25; Učiň svůj krok k míru. Sociální video od armády Doněcké republiky. Ozbrojené síly Doněcké republiky vyzývají reálně uvažující vojáky ukrajinské armády, aby zastavili válku.

26; Prvomájová demonstrace na Rudém náměstí. Podle předběžných odhadů přijde do moskevských ulic na Svátek práce kolem sta tisíc lidí.

27; Islámské bankovnictví se pokoušejí zavést na Krymu po neúspěchu v Tatarstánu. Na Krymu bylo schváleno rozhodnutí zřídit Centrum islámského bankovnictví, které – jak slibují organizátoři – bude fungovat po celém Rusku.

28; Letadlo Aeroflotu se dostalo do turbulencí. Zraněno bylo 24 lidí. K incidentu došlo před sestupem na přistání. Proto cestující nebyli připoutáni.

29; V Doněcku proběhl prvomájový průvod. Lidé se vydali od republikové knihovny N. Krupské směrem na Leninovo náměstí.

30; Ať silněji udeří bouře: Kyjev zažil prvomájovou demonstraci. Lidé nesli plakáty vyzývající k míru a spravedlnosti v Donbasu, ke snížení cen energií.

31; V Doněcku se koná koncertní rekviem na památku obětí Oděské tragédie. Akce se mohou zúčastnit všichni zájemci.

32; Le Penová navrhla náhradu za Evropskou unii. Poznamenala, že věří v to, že se spojenci mezi evropskými zeměmi může radikálně změnit model fungování EU.

33; V Oděse byl vyhlášen zvláštní stav: V ulicích hlídkuje obrněná technika. Zdůrazňuje se, že chránit pořádek mají dva tisíce policistů.

34; Macron promluvil o možnosti odchodu Francie z EU. Podmínkami pro Frexit jaou chybějící reformy EU a samozřejmě Macronovo vítězství.

35; Ukrajina koupila hasičské auto za milion euro. Hasičské auto Rosenbauer Panther koupili pro letiště Borispol.

36; Oděská siréna: Vzdejme čest památce obětí 2. května. Naším úkolem je zachovat památku na tragédii pro naše potomky, aby se nic podobného už nemohlo opakovat.

37; Neonacisté mlátí starce na prvomájovém shromáždění ve Vinnici. Radikálové nacionalistické organizace S14 zaútočili na prvomájový průvod a pokusili se jej rozehnat.

38; Nedávno jsme informovali o přípravě Ukrajinskou stranou zrežírovaného představení pro zahraniční média v Mariupolu. A už dnes nám začaly přicházet zprávy, že skupiny lidí ve vojenské uniformě se znaky Doněcké republiky se objevili v různých částech města, hlásí Eduard Basurin.

39; Akce na památku obětí 2. května u stěn Kolosea v Římě. V Římě pod stěnami Kolosea proběhla akce věnovaná památce obětí z Oděského domu odborů.

40; Ukrajinský voják, který si přál informovat o korupci v armádě, byl zvěrsky umučen důstojníky ukrajinské armády. Ministerstvo obrany potvrzuje tuto informaci. Rodině však sdělili, že šlo o sebevraždu oběšením.

41; V Charkově chránili prvomájovou demonstraci se psy, což ale nezabránilo útoku neonacistů. Na adresu demonstrantů zněly nacionalistické průpovídky typu „Sbalte si kufry, hurá na nádraží a do Ruska“.

42; Na Ukrajinu nepustili Rusa s portrétem Putina. Pohraniční služba se lekla pohlednic s Putinovým portrétem.

43; Největší množství případů porušení režimu přerušení palby ze strany ukrajinské armády bylo zjištěno v okolí Mariupolu.

44; V EU byl zadržen Rakušan, který bojoval za ukrajinskou armádu a mučil příslušníky domobrany. Zadržený mohl spáchat zločiny během bojů o Doněcké letiště.

45; Civilní obyvatel byl zraněn při výbuchu v Doněcku. Zraněný byl hospitalizován ve 14. obvodní nemocnici v Doněcku.

46; Nepovolený protest v Minsku: Kdo vyšel do ulic? Průvod šel pod bílo-červenými prapory běloruské opozice, vlajkou Evropské unie a Běloruska.

47; První máj v Turecku. Pouliční boje a slzný plyn. Ochránci pořádku použili slzný plyn, aby rozehnali protestující.

48; Neonacisté zaútočili na demonstraci v Chersonu. Obyvatelé města vyšli do ulic s výzvami na ukončení války v Donbasu.

49; Město Nikolajev vyšlo do ulic. Shromáždění se konalo dnes u budovy Nikolajevské oblastní administrativy.

50; První máj v Paříži: Policie použila slzný plyn. Podle scénáře, který je v poslední době běžný, začali chuligáni se zakrytými tvářemi házet na policisty láhve se zápalnou směsí.

51; USA hlásí konec strategické trpělivosti vůči KLDR. Éra strategické trpělivosti Spojených států vůči KLDR uplynula, prohlásil v pondělí viceprezident USA.

52; Zástupci více než dvaceti zemí navštívili prvomájové slavnosti v Lugansku. Dnes se prvomájového průvodu v hlavním městě Luganské republiky účastnilo téměř 40 tisíc obyvatel republiky.

53; Osud zrádce. Dobrovolníka z Donbasu krutě zavraždili v přípravce ukrajinské armády. Třiadvacetiletý mladík pocházející z Donbasu Alexandr Tkačov, který přišel na výzvu do ukrajinské armády, byl mučen a krutě zavražděn svými kolegy.

54; První máj v Bejrútu: Na demonstraci se sešlo více než deset tisíc lidí. Průvod stoupenců komunistické strany Libanonu a komsomolského hnutí uskutečnil mírumilovnou demonstraci v centru Bejrútu.

55; Stalin, Lenin a Hugo Chávez. Prvomájová demonstrace v Londýně. Základem prvomájové oslavy v Londýně byly komunistická strana Británie a odborové organizace.

56; Civilní obyvatel obce Trudovskije byl zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Kolem 18:00 hod. byl civilní obyvatel zraněn v důsledku minometného ostřelování obce Trudovskije ze strany ukrajinské armády.

57; Ozbrojenci a Bílé helmy sehnali civilní obyvatelstvo kvůli zinscenování provokace s chemickými zbraněmi v syrské provincii Idlíb, hlásí rozvědka. Vojenská rozvědka zjistila, že v obci Serakab teroristické bandy sehnali civilní obyvatelstvo a připravují imitaci chemického útoku.

58; Mám moc práce. Prezident Filipín odmítl pozvání do USA. Prezident Filipín Rodrigo Duterte odmítl navštívit USA a vymluvil se na nutnost návštěvy Ruska a Izraele.

59; Sebevražedný atentátník zaútočil na konvoj USA v Afghánistánu. Šest vojáků zaživa uhořelo. K výbuchu došlo u obrněného automobilu Humvee. Celá posádka vozu uhořela zaživa.

60; Trump: Rozhodnutí o úderu na Sýrii bylo velmi těžké. Prezident USA Donald Trump se přiznal, že rozhodnutí o raketovém úderu na Sýrii pro něho nebylo lehké.

61; Savčenková odmítla poblahopřát Ukrajincům k májovým svátkům. Kvůli situaci v zemi vyvolávají sváteční dny únavu a podráždění, poznamenala poslankyně.

62; Noční vlci uctili památku obětí OUN-UPA v polské Vratislavi (Wrocław). Noční vlci uctili památku lidí, kteří padli rukama sadistických vrahů z OUN-UPA ve městě Vratislav.

63; Velitel posádky oznámil podrobnosti z mimořádné události na trase Moskva-Bangkok. Vzácnou letovou situaci zažili cestující linky SU270 z Moskvy do Bangkoku.

64; V USA zahájil muž střelbu na lidi a nepřestal přitom pít pivo. Muž zahájil střelbu na večírku u bazénu v jednom z obytných komplexů města San Diego v Kalifornii.

65; Trump je připraven setkat se s Kim Čong-unem. Prezident USA Donald Trump je ochoten se setkat s nejvyšším představitelem Severní Koreje Kim Čong-unem navzdory napjatým vztahům.

66; Ruské letectvo v Sýrii: Poslední úspěchy a záběry z bojové činnosti proti ozbrojencům. Vojenský zdroj ze Sýrie vyprávěl podrobnosti o posledních úspěších ruského vojenského letectva.

67; USA připravují nový start balistické rakety. 3.května americké ozbrojené síly připravují provedení testovacího startu mezikontinentální balistické rakety Minuteman III.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý. 2. května 2017 - ráno a dopoledne:

1; SpaceX uskutečnila start rakety Falcon 9 s vertikálním přistáním. Je to už čtvrtý případ úspěšného návratu prvního stupně rakety Falcon 9.

2; Foreign Policy: Jaké obtíže čekají USA v případě války s KLDR? V případě zahájení bojových akcí proti Severní Koreji budou muset USA čelit řadě vážných problémů.

3; Jak to bylo se sarinem v Sýrii? Hloubka kráteru, analýza vzorků a rychlost větru. Byly zveřejněny průběžné výsledky vyšetřování, Výbuch v Chan Šejchun 4. dubna byl výsledkem detonace výbušného zařízení o hmotnosti kolem 10 kg připevněného nádobě se sarinem.

4; Herec Dmitrij Pevcov se dostal do databáze Mirotvorce. Ruský herec Dmitrij Pevcov byl zařazen na černou listinu ukrajinské stránky Mirotvorec.

5; Turecké tanky pálí na kurdské vesnice v Sýrii. Podrobnosti sdělil vojenský zdroj.

6; Ukrajinská zpěvačka vystoupila před dětmi v mateřské škole bez spodního prádla. Uživatelé sociálních sítí se dohadují, kdo pustil zpěvačku ve vyzývavém oblečení na dětskou akci.

7; Jakou hru hraje Norsko? Pobaltí s jeho vůdci agresivně naladěnými vůči Rusku už nepřekvapí, ale nepřehnali to teď Skandinávci se svým rozhodnutím přispět k posílení systému evropské protiraketové obrany?

8; Demilitarizace Ukrajiny je jedinou cestou jak uniknout bídě. V roce 2017 Vyčlenil Kyjev na vojenské potřeby 139 miliard hřiven. To je ta země tak bohatá?

9; Rusko se vrací na Blízký Východ. V mnoha posledních letech byl Blízký Východ nazýván neméně stabilním regionem světa. Vrátí se do regionu stabilita?

10; Zrcadlo Severní Koreje. Byla zveřejněna úvaha o podstatě vyostření kolem Korejského poloostrova. 1. května 1948 bylo v SSSR vyhlášeno právo severokorejského národa na nezávislost.

11; Pro boj s invazivními živočišnými druhy se budou využívat roboty. Robot-vysavač loví rybu perutýna ohnivého na Bermudských ostrovech, vrtulník hází pakobrám východním na Guamu otrávené myši, ponorka omračuje „asijské kapry“ na Středozápadě USA.

12; Kolony obrněné techniky z Ruska a Spojených států přijely do kurdských okresů v Sýrii a vytvořily hráz mezi Turky a YPG. V pondělí se objevily záběry z příjezdu ruských vojenských jednotek do kurdského kantonu Afrín v provincii Aleppo.

13; Příprava chemického útoku v Sýrii. Raketový torpédoborec USA vyplul na moře a z márnice v Idlíbu zmizela těla 23 dětí. V syrské provincii Idlíb se chystá další provokace s chemickými zbraněmi.

14; Rostislav Iščenko: Ukrajina může přijít až o 30% obyvatelstva. Pokud ukrajinský stát vydrží do konce tohoto roku, pak praxe zbavování občanství bude všudypřítomná.

15; Hon na Al-Káidu. „Specnaz ze SSSR“ střílí ozbrojence jak na střelnici. Byly zveřejněny záběry z bojů – první video z činnosti muslimského batalionu složeného z občanů zemí bývalého SSSR.

16; Oděsa. Neklidná vzpomínka. Novinář Andrej Babickij píše o tom, proč události v Domě odborů z 2. května 2014 nelze zapomenout ani odpustit.

17; Pracovnice FBI se provdala za teroristu z Islámského státu a odjela do Sýrie. Místo vyšetřování činnosti Islámského státu se tlumočnice Daniela Green stala manželkou ozbrojence.

18; Už je známo předpokládané téma rozhovoru mezi Putinem a Trumpem. Nedávno tisková služba Bílého domu zveřejnila program prezidenta USA.

19; Zabijte Erdogana! Takto přivítali První máj ve Švýcarsku. Neznámí pachatelé házeli na budovu konzulátu barvu a plot kolem budovy popsali hesly mezi nimiž byly i výzvy k vraždě.

20; Oděská siréna: Uctěme památku obětí z 2. května. Naším úkolem je zachovat památku na tragédii pro naše potomky, aby se nic podobného nemohlo opakovat.

21; V armádě USA byl zaregistrován rekordní počet zločinů sexuálního charakteru. Za uplynulý rok vojáci informovali o 6.172 případech obtěžování.

22; Každý třetí Ukrajinec přestal platit za plyn a vytápění. Tato neutěšená čísla byla zveřejněna ve výroční zprávě ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Ukrajiny.

23; Kreml potvrzuje nadcházející telefonický rozhovor mezi Putinem a Trumpem. Hlavní téma telefonických rozhovorů Putina a Trumpa bude syrský konflikt.

24; Setkání v Soči. O čem budou hovořit Putin a Merkelová? Dnes se v Soči uskuteční setkání prezidenta Ruska Vladimira Putina s kancléřkou Německa Angelou Merkel.

25; Úder na Sýrii byl jen takovou zábavou po večeři, říká ministr USA. Trump informoval Si Ťin-pchinga při večeři 7. dubna v Mar-A-Lagu o úderu Tomahawků na syrské vojenské letiště.

26; Kyjev sníží ceny za tranzit plynu, aby se přetahoval se Severním proudem. Ukrajinský Naftogaz prohlásil, že výrazně sníží ceny za tranzit plynu po vypršení kontraktů s ruským Gazpromem.

27; K mohutnému výbuchu došlo v kanadském Torontu. Silné zakouření vyvolalo chaos v automobilovém provozu a činnosti metra.

28; Japonsko podstatně zvýší nákupy plynu od Ruska, říká ministr. Pro nás je velmi důležité zajistit severní trasu dodávek energetických nosičů, tj. z Ruska.

29; Dvě piva a mapu Ukrajiny?Proč Merkelová jede do Soči? Dnes budou v Soči Vladimir Putina a Angela Merkel hovořit o Trumpovi, Ukrajině a kancléřčiných osobních problémech.

30; Ministerstvo financí vyloučilo úplné vyčerpání rezervních fondů v roce 2017. Ministr financí Anton Siluanov prohlásil, že v letošním roce nebude Rezervní fond úplně vyčerpán.

31; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno 8 domů a škola. Ostřelováno bylo 16 frontových obcí Republiky.

32; Nelži nám! Ukrajinci se vysmáli Grojsmanovi, který se pochlubil zvýšením průměrného platu na Ukrajině. 1. května ukrajinský premiér Vladimir Grojsman prohlásil, že průměrný plat na Ukrajině činil v březnu 255 dolarů.

33; Zákaz svatojiřských stužek. Co se děje v Oděse v den výročí tragédie? Dnes je třetí výročí kruté vraždy desítek aktivistů v Domě odborů v Oděse.

34; Severní Korea označila lety amerických bombardérů za impuls k jaderné válce. V Pchjongjangu komentovali manévry amerických bombardérů v Jižní Koreji v rámci cvičení jihokorejských ozbrojených sil.

35; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády byli zraněni civilní obyvatelé. Informovalo o tom operativní velení Doněcké republiky.

36; Tři bedýnky vodky. Předsedkyně ukrajinské národní banky Valerija Gontareva připravuje rozlučkový večírek. Její neobliba se vyšplhala na závratných 83,5%.

37; Lukašenko: Ukrajinu a Bělorusko spojuje mnoho století společné historie a kultury. Bělorusko je připraveno udělat všechno potřebné pro obnovení míru a klidu v Donbasu.

38; Vysílání ukrajinské televize na Krym se ukázalo jako bluffování. Ukrajinské pořady v éteru vůbec nebyly a nejsou. A těžko kdy budou, prohlašují na Krymu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 2.5.2017 – odpoledne a večer:

1; V Oděse demonstranty toužící uctít památku obětí Oděské tragédie vytlačili z Kulikova pole. Na náměstí je údajně bomba.

2; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Gorlovky. Hoří obytný dům. Informoval o tom starosta města Ivan Prichoďko.

3; Moskva uctívá památku obětí Oděské tragédie. Moskvané a návštěvníci ruského hlavního města přinášejí květiny k pamětnímu znaku Oděsy v Aleji Slávy v Alexandrovském sadě.

4; USA odmítnou zavedení nových protiruských sankcí, říká americký senátor. Nedávno v médiích opakovaně zazněly úmysly politiků podniknout vůči Rusku nějaká další opatření.

5; Medveděv přikázal zvýšení minimální mzdy na existenční minimum. Ruský premiér Dmitrij Medveděv přikázal přípravu návrhu zákona o zvýšení minimální výše mzdy.

6; SBU provádí zatčení a domovní prohlídky v domech aktivistů „Kulikova pole“. Ukrajinská policie a SBU se pokoušejí zastrašit lidi a nedovolit jim uctít památku desítkám povražděných občanů.

7; Za posledních 24 hodin ukrajinská armáda 47-krát porušila režim přerušení palby.

8; Putin: Díky, že jste přijela. Prezident Ruska a kancléřka Německa zahájili rozhovory v Soči.

9; Špióni Doněcké republiky: Američan,který bojoval na straně domobrany, šel sloužit do americké armády. Nyní americké velení zjišťuje, jakým způsobem se nespolehlivý bojovník ocitl v řadách ozbrojených sil USA.

10; Brusel uzavřel Turecku cestu do EU. Eurokomise prohlásila, že otázka vstupu Turecka do EU bude dočasně odložena.

11; Ostřelování ze strany ukrajinské armády vedlo k nárůstu rakovinných onemocnění v Donbasu, říká hlavní onkolog Luganské republiky. Množství onkologicky nemocných roste každý měsíc. Příčinami jsou stres a používání určitých druhů zbraní ze strany ukrajinské armády.

12; Sólista skupiny Kiss vyšel na pódium s kytarou v barvách ruské trikolory. Včera večer legendární skupina zahájila turné po Evropě koncertem v Moskvě.

13; Oděská tragédie po třech letech. V den výročí tragédie se hodí podívat se na filmový materiál Arkadije Mamontova obsahující informace o vyšetřování události.

14; Ukrajinští neonacisté pod ochranou policie uskutečnili pochod na počest divizí SS. Pochody neonacistů se staly běžnou součástí života na současné Ukrajině.

15; Konala se společná tisková konference Vladimira Putina a Angely Merkelové v Soči.

16; Puitn tvrdě komentoval tragédii v Oděse z 2.května 2014. Připomněl, že dosud nebyli viníci potrestáni a vyzval světové společenství, aby na tuto událost nezapomnělo.

17; Turecko je ochotno se rozloučit s EU, říká Erdogan. Zdůraznil, že Turecko není nějaký otrok, který čeká na prahu dveří.

18; Putin: Ukrajina se sama odřezává od Donbasu. Ruský prezident to prohlásil během společné konference s kancléřkou Německa Angelou Merkel.

19; Čína požaduje od USA odstranění systému protiraketové obrany z Jižní Koreje. Čína se vyslovila proti rozmisťování amerického systému protiraketové obrany THAAD v Jižní Koreji.

20; Putin: Válka v Donbasu je výsledkem státního převratu v Kyjevě. Ruský prezident to řekl během tiskové konference s německou kancléřkou.

21; Tvrdé podmínky pro vydání pasů Doněcké republiky a postřílení dvaceti lidí. Nejvyšší soud požaduje dementi od informační agentury REGNUM. Informační agentura zveřejnila nepravdivé a zavádějící informace o vydávání pasů občanům Doněcké republiky. Nejvyšší soud nemá dokonce vůbec pravomoc pasy vydávat.

22; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo „vítězství“ Ukrajiny u Mezinárodního soudu OSN. Ruské ministerstvo zahraničí doporučilo Kyjevu, aby si pečlivěji přečetl usnesení Mezinárodního soudu, než začne něco vykřikovat o svém vítězství.

23; Německý byznys sází na Rusko. Oznámil to předseda Východního výboru německého hospodářství Wolfgang Büchele.

24; Nesmrtelný pluk se bude konat v osmi městech Řecka. Den Vítězství se v Řecku bude intenzivně oslavovat. Budou uctěni veteráni války a v osmi městech se bude konat akce Nesmrtelný pluk.

25; Plavidlo NATO zatarasilo cestu fregatě ruského vojenského námořnictva. K incidentu s polskou lodí došlo v neutrálních vodách Baltského moře.

26; V Radě federace definovali hlavní výsledek rozhovorů mezi Putinem a Merkelovou. Důležitý je samotný fakt návštěvy, která byla první po dvou letech, poznamenali v radě federace.

27; „Oděsa, 2. května“. V Moskvě začal večer smutku, vzpomínek a naděje. Na akci vystoupí Nikita Vjatčanin, autor písně „Druhého května, kdy máma Oděsa nesla květiny“, Andrej Sobolev, Vladimir Něljubin.

28; Le Penovou obvinili z pokusů získat peníze od Ruska. V březnu 2017 Le Penová prohlásila, že nedostává žádné financování od Ruské federace nebo ruských bank.

29; Dmitrij Pevcov považuje svoje zařazení na seznam nežádoucích osob na ukrajinské stránce Mirotvorec za projevem debility SBU.

30; Ministerstvo obrany komentovalo pohádky o „sovětské chemické bombě“ v Idlíbu. Na ministerstvu obrany označili experty z organizace Human Rights Watch za pohádkáře.

31; V důsledku ostřelování přišla Doněcká filtrační stanice o dodávky proudu a zastavila svou činnost.

32; Putin detailně vyložil Merkelové příčiny skluzu v plnění Minska-2. Putin a Merkelová se shodli na tom, že neexistuje jiná varianta než Minsk-2.

33; „Polštář bezpečnosti“ Ruska (objem finančních prostředků v ruském rezervním fondu) se zvýšil o 76,53 miliard rublů vyplývá to z informací ministerstva financí.

34; Fotbalisté vyvolali hromadnou rvačku při finále poháru Ruska. Finálový zápas byl přerušen kvůli hromadné rvačce fotbalistů.

35; Past na Islámský stát. Syrská armáda zlikvidovala útočící síly ozbrojenců na hoře v provincii Homs. Velké množství teroristů Islámského státu bylo zlikvidováno po jejich neúspěšném pokus o útok na hory Šumaríja.

36; Je 2. květem svátkem vítězství nad separatisty nebo strašlivá tragédie? Byl proveden průzkum v ulicích Kyjeva. Lidé odpovídali neochotně, někteří se z obav z pronásledování odmítli vyjádřit. Druhý květen je nejhorší den v historii postsovětské Ukrajiny, přesto se našli i lidé, kteří považovali upálení několik a desítek lidí zaživa za vítězství nad separatisty.

37; Německá ministryně obrany se nepohodla s příslušníkem armády. Němečtí vojáci a politici požadují omluvu od ministryně obrany Ursuly fon der Leyen za okolnosti zadržení důstojníka, který se chystal provést těžké zločiny převlečený za syrského běžence.

38; Bývalá šéfka Národní policie Ukrajiny se vrátila ke gruzínskému občanství a odřízla se od Ukrajiny.

39; Merkelová požádala Vladimira Putina, aby ochránil homosexuály v Čečně. Merkelová požádala Putina, aby zasáhl do situace kolem dodržování práv homosexuálů v Čečně.

40; Překvapení pro Erdogana: Kolona ruských vojsk vstoupila do kurdského Afrínu.

41; Putin projednal s Trumpem situaci v Sýrii a na Korejském poloostrově. Rozhovor Putina a Trumpa byl třetí od okamžiku inaugurace amerického prezidenta.

42; Ruský podplukovník zahynul v Sýrii, Ruský vojenský poradce zahynul v Sýrii v důsledku ostřelování ze strany ostřelovačů teroristických skupin.

73; Ukrajinská armáda zmařila režim příměří dohodnutý pro evakuaci personálu Doněcké filtrační stanice. Ozbrojenci Kyjeva zmařili příměří, které bylo dohodnuto se Společným centrem pro kontrolu a koordinaci příměří v Jasinovaté.

74; Doněck truchlí spolu s Oděsou. Uctít památku obětí v oděském Domě odborů přišly stovky obyvatel hlavního města Doněcké republiky.

75; Na Kulikovo pole přišlo více než pět tisíc lidí na vzpomínkovou akci k výročí Oděské tragédie. Účastníci akce skandovali „ Pryč z Oděsy, banderovské zrůdy!“ nebo „Oděsa město hrdina“.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 3.5.2017:

1; „Ruská propaganda“ se zaměřila na Merkelovou. Hlavním terčem „propagandistické kampaně“ v Rusku se stala kancléřka Německa Angela Merkel, myslí si v NATO.

2; Státní department komentoval rozhovor Putina s Trumpem. Připomeňme, že prezident Ruska v úterý uskutečnil telefonický rozhovor s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

3; Le Penová slíbila, že osvobodí Francii od eura. Předtím opakovaně prohlašovala, že Francouzům je třeba dát právo volby mezi národní měnou a eurem.

4; USA si samy se Severní Koreou neporadí, říká Clintonová. Beru tuhle hrozbu vážně, prohlásila Clintonová v interview pro televizní stanici CNN.

5; Ruské zbraně na hranici USA: Mexiko má v úmyslu koupit několik vrtulníků. Mexiko má v úmyslu získat od Ruska novou dodávku mnohocílových vrtulníků Mi-17 pro své silové struktury.

6; Zabiják lodí: Ruská stíhačka T-50 dostal nové zbraně. Díky raketám X-35 se ruská stíhačka páté generace stala univerzálním bojovým letadlem.

7; Velké síly syrské armády přijely k Palmýře. Syrská armáda útočí na Islámský stát ve směru Deyr az-Zaur. Syrská armáda podnikla mohutný útok v okolí plynového naleziště Al-Šaer, kde narazila na dezorganizované bandy nepřítele.

8; USA nestrpí pokusy Íránu vyhrožovat Izraeli, říká Pence. USA nestrpí íránské pokusy o destabilizaci regionu a ohrožení bezpečnosti Izraele.

9; V Europarlamentu mohou projednávat otázku uznán Luganské republiky. Poslankyně Evropského parlamentu Eleonora Forenza slíbila, že nastolí otázku o uznán Luganské republiky na zasedání Europarlamentu.

10; Frekventanta ukrajinské akademie Státní pohraniční služby našli oběšeného na tenisové síti. Okolnosti události se teprve zjišťují.

11; Trump by měl Kim Čong-unovi rozvinout rudý koberec, píše National Interest. Trump, který už prohlásil, že nevylučuje setkání s Kim Čong-unem, by měl udělat další krok a pozvat Severokorejce do Bílého domu.

12; Vláda tvrdí Ukrajincům: Žije se nám lépe. Nové téma nejnovějšího vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

13; Hybridní lež je prastarý postup informační války. Kyjevští teroristé si mají koho brát za příklad.

14; Překvapení pro Erdogana: Kolona ruských vojsk vstoupila do kurdského Afrínu.

15; Teroristický čin v Kábulu: Osm mrtvých, 25 zraněných. Cílem byl automobil NATO. Výbuch spáchal sebevražedný terorista během průjezdu konvoje sil NATO.

16; Jste jen banderovské zrůdy. Ukrajinská dobrovolnice je v šoku ze vztahu lidí v Donbasu k ukrajinské armádě. Dobrovolnice najednou poznala, jaký je ve skutečnosti vztah místních obyvatel k ukrajinským „osvoboditelům“.

17; Rusové řekli, kterým zprávám věří. Pouze třetina Rusů (34%) věří zprávám. Rusové věří víc zprávám o živelních pohromách, práci prezidenta a postavení země na mezinárodní scéně než objektivnosti zprávo ekonomice nebo o činnosti opozice.

18; Skutečná globální strategie Moskvy. Washington Post zveřejnil „celou pravdu“. Rusko chce zpochybnit mezinárodní uspořádání vzniklé po Druhé světové válce.

19; Clintonová prohlásila, že prohrála ve volbách kvůli řediteli FBI a „ruské WikiLeaks“. Kdyby se volby konaly 27. října, určitě bych se stala vašim prezidentem, prohlásila Clintonová.

20; Ruští pohraničníci zahájili palbu po pašerácích z Ukrajiny. Jeden automobil se během honičky převrátil.

21; Rusko v dubnu trochu zvýšilo rezervní fondy. Objem ruských rezervních fondů se v dubnu poněkud zvýšil.

22; Sedm automobilů. Nemovitosti a bankovní účty. Grojsmanův otec se stal milionářem. Otec premiéra Ukrajiny přiznal v prohlášení 17,7 milionů hřiven na bankovních účtech a 19,7 milionu hřiven v hotovosti.

23; Ruské loďstvo dostalo unikátní systémy pro navádění „Kalibrů“. Potřeba takových stanic je u ruské flotily velmi vysoká, neboť jiné efektivní způsoby spojení s ponorkami prostě neexistují.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla v Dokučajevsku zraněna civilní obyvatelka. Přitom ve středu ráno se podařilo evakuovat personál Doněcké filtrační stanice.

25; Rosněfť způsobila pokles akcií Akciovou společnost „Sistěma“ o 25%. Rosněfť a Bašněfť zažalovaly Sistěma a její dceřinou společnost Sistěma Invest o 106,6 miliard rublů.

26; V Černigovské oblasti ukradli pomník Marka Bernese. Bernes se narodil v Něžinu a u příležitosti stého výročí jeho narození zde byl odhalen pomník velkého umělce.

27; V Polsku byl během motorkářské jízdy „Cesty vítězství“ zadržen motorkář z Nočních vlků. Vedoucí polského oddělení Nočních vlků zdůraznil, že Rus měl všechny potřebné dokumenty a platné vízum.

28; Erdogan prosí Rusko, aby zrušilo všechna obchodní omezení. Prezident Turecka Erdogan považuje za nutné, aby Rusko okamžitě zrušila veškerá obchodní omezení.

29; Jak paní Merkelová přijela za Putinem do Soči kupovat Ukrajinu. Biden Merkelovou přehrál a instaloval do funkce Porošenka. Tehdy Merkelová ustoupila, ale teď se snaží o revanš.

30; V centru Kyjeva udělali z Leninova pomníku vertikální záhon. Zveme všechny,m aby se přišli podívat a očichat práci mexické umělkyně,lákají autoři instalace Kyjevany.

31; Úřady Severní Koreje zatkli amerického profesora. Osmapadesátiletého muže zadrželi na letišti a obviňují jej z nepřátelských zločinů.

32; Soud pohřbil Navalného prezidentské ambice. Rozsudek nad Navalným v případu Kirovles vstoupil v platnost. Tím skandální blogger přišel na dva roky o možnost kandidovat na post prezidenta.

33; Kyjev už opět platí Moskvě za dovoz vyhořelého paliva z jaderných elektráren, říká zdroj. Ukrajina posílá peníze v plné výši a včas.

34; V Doněcké republice zemřela žena zraněná v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Žena narozená v roce 1964 byla zraněna dnes ráno v průběhu ostřelování ze strany ukrajinských vojáků.

35; Krvavý teroristický akt na severu provincie Aleppo. Ozbrojenci vraždí jeden druhého. Mohutný výbuch se ozval v centru města Azaz, které je pod kontrolou protureckých ozbrojenců. Zahynulo nebo bylo zraněno až 30 lidí.

36; SBU nalezla skrýš se zbraněmi v zóně ATO. V kontrarozvědce tvrdí, že skrýš patří diverzantům z Doněcké republiky, ačkoli jde spíš o zbraně ukradené účastníky ATO za účelem jejich prodeje.

37; V Luganské republice byla zlikvidována diverzní skupina ukrajinské armády. Oznámil to vojenský zdroj.

38; Eurovize MH17: Ukrajinská vláda chce u příležitosti Eurovize uspořádat krvavou show v přímém přenosu. Let MH17 bude jen dětskou zábavou proti tomu, jak obrovská masa lidí má nyní zahynout v Kyjevě.

39; Putin a Erdogan projednají dodávky S-400 do Turecka, říká asistent prezidenta Ruské federace. Rozhovory prezidentů obou zemí odstartovaly dnes v Soči.

40; Rusko odpustilo Kirgizii dluh ve výši 240 milionů dolarů.

41; To je tedy „umění“... V New Yorku se pokusili pronést na ples nahého „akčního umělce“ zabaleného do průhledné schránky. Fjodor Pavlov Andrejevič známý v úzkých liberálních kruzích byl násilně vyjmut z bedýnky a zatčen.

42; V Radě federace navrhl senátor Rjazaňskij zakázat Rusům pracujícím načerno vyjíždět do zahraničí.

43; Narkomani z ukrajinské armády terorizují obyvatele okupovaných oblastí Donbasu. V policejních orgánech říkají, že nejde o zločin a že se tím nebudou zabývat.

44; V EU zveřejnili datum odchodu Velké Británie z Unie. V e zprávě Eurokomise se upřesňuje, že od momentu odchodu (nejpozději dokonce března 2019) bude Velká Británie považována za „třetí zemi“.

45; Jsme silní a nebojíme se. Medveděv odpověděl na obvinění na adresu Ruska. Během setkání Medveděva s účastníky Velké vlastenecké války veterán Vladimir Saveljov připomněl důležitost výchovy mládeže.

46; V Donbasu explodovala pod ukrajinským vojákem cvičná mina. O mimořádné smrtelné události během výcviku bojové přípravy informuje 3. května tiskové centrum štábu ATO.

47; Území Doněcké republiky bylo ostřelováno z prostředků dělostřelectva, z tanků, minometů, granátometů, zbraní bojových vozidel pěchoty, obrněných transportérů a střelných zbraní.

48; Odražení útoku a přechod do útoku: V Doněcké republice probíhají cvičení. Batalion soustředěnou palbou zastavil útok cvičného nepřítele.

49; Putin zažertoval na účet turecké delegace. Před rozhovory prezidentů Turecka a Ruska se turečtí delegáti nemohli dohodnout, jak budou sedět. Putin si toho všiml a žertem se obrátil na Erdogana s poznámkou „Nějak se těm tvým lidem nechce pracovat...“

50; Šokující „Turistická přesnídávka“. Čím krmí ukrajinské vojáky? Po otevření konzervy s názvem „Turistická svačinka“ byly v plechovce zuby neznámého zvířete i se zbytky čelisti.

51; Německo a EU se vměšují do voleb ve Velké Británii, píše Daily Telegraph. Podle názoru listu se Theresa May v předvečer parlamentních voleb stala obětí koordinovaného spiknutí.

52; Turecko podporuje Rusko v boji proti terorismu, říká Erdogan.Teror nezná hranice, prohlásil turecký prezident.

53; Putin: Obchodní omezení mezi Ruskem a Tureckem byly zrušeny. Během setkání bylo dosaženo dohod o komplexním řešení problémů spojených s omezeními.

54; Štáb ATO potvrdil informaci o likvidaci ukrajinské diverzní skupiny v oblasti Svetlodarského oblouku.

55; Aleppo osvobozené od „demokratických“ band vstává z ruin a vrací se k mírovému životu.

56; Erdogan vyprávěl o svém oblíbeném ruském přísloví Prezident citoval ruské přísloví během konference s Putinem: „Co koho kde bolí, ten o tom vždy mluví“.

57; V Kyjevě vandalové zničili logo Eurovize. V Kyjevě vandalové zničili nápis Eurovision umístěným na Brovarském prospektu u výstavního centra u stanice metra Levoberežnaja.

58; Obyvatel Doněcka byl odsouzen k 18 letům vězení za špionáž ve prospěch Ukrajiny. Vojenský tribunál Doněcké lidové republiky odsoudil obyvatele Doněcka k osmnácti letům odnětí svobody za špionáž ve prospěch Ukrajiny.

59; Islámský stát vyvíjí vlastní sociální síť. Ozbrojenci Islámského státu vyvíjejí vlastní sociální síť aby se vyhnuli odhalení svých zpráv tajnými službami.

60; Ve Velké Británii rozpustili Parlament. O přerušení činnosti Dolní sněmovny v současném složení informovala premiérka Theresa May.

61; Vněšekonombanka prohlásila, že není žádný důvod pro pádu kursu rublu pro několik nejbližších let.

62; Interpol zrušil stíhání Janukoviče a jeho syna. Úřad nevysvětlil, čím toto rozhodnutí bylo motivováno.

63; Spolupráce s Ruskem je jednou z priorit USA, říká Tillerson. Státní tajemník USA Rex Tillerson prohlásil, že obnova spolupráce USA a Ruska je jednou z priorit Washingtonu.

64; Obludná lež USA: Pentagon stonásobně snížil skutečný počet obyvatel zabitých koalicí v Sýrii a Iráku. Americké vedení zveřejnilo cynickou lež o počtu obětí koalice USA během operací v Sýrii a Iráku.

65; Pseudostát Kosovo je hlavní zdroj nestability na Balkáně. Ruské ministerstvo zahraničí si všímá agresivních prohlášení nechvalně známého kosovsko-albánského činitele Ramuše Haradinaje na adresu Bělehradu.

66; Rusko je obrovskou hrozbou pro americkou demokracii, říká FBI. Ředitel FBI James Comey během slyšení v Senátu prohlásil, že Rusko se nadále vměšuje do americké politiky.

67; Seržant ukrajinské armády zabil výstřelem do hlavy vojáka. Příbuzní oběti se obávají, že věc bude chtít armáda ututlat.

68; V Sýrii zahynul ruský voják. Dnes byl pohřben s vojenskými poctami na Pravoberežném hřbitově v Bratsku ruský voják Bogdan Děrevickij.

69; V americké internátní škole došlo ke střelbě. Jsou obětina životech. V jedné z internátních škol v americkém státě Texas došlo ke střelbě. Ve městě byl vyhlášen stav poplachu. Podle jedné z vyšetřovacích verzí je jednou z obětí sám střelec, který zastřelil svou oběť a pak sám skoncoval se životem.

70; „Smrtelný pluk“ Neonacisté vyhrožují, že zmaří oslavy Dnes Vítězství v Kyjevě. Ukrajinští neonacisté avizovali na 9. května v Kyjevě akci s názvem „Smrtelný pluk“.

71; Leninův pomník zabil výrostka u města Rovno. V důsledku pádu betonové desky, která zbyla z demontovaného Leninova pomníku v obci Goroděc v Rovenské oblasti, se uvolnila a zabila třináctiletého chlapce.

72; Kotel u Damašku. Tankový úder syrské armády dostal ozbrojence do kritické situace. Syrská armáda a její spojenci jsou stále blíž k okamžiku izolace obsazeného předměstí Al-Kabún na východě Damašku.

73; Nácvik Přehlídky Vítězství na Rudém náměstí v Moskvě. V Moskvě byl zahájen noční nácvik vojenské přehlídky věnované 72. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

74; Vojáci NATO byli zraněni při výbuchu v Kábulu. Tři vojáci NATO utrpěli zranění v důsledku výbuchu v Kábulu. Oznámili to v Misi Aliance v Afghánistánu.

75; Bílý dům nesouhlasí s prohlášením šéfa FBI o Rusku. Oficiální představitel Bílého domu dodal, že neví, jaké důkazy stojí za prohlášeními šéfa FBI Jamese Comeyho.

76; Americký Fed se rozhodl opět nezvyšovat úrokovou sazbu a zachovat cílový interval procentní sazby.

77; Neznámý dron zaútočil na obec v provincii Aleppo. Další provokace proběhla 3. května 2017 na severu provincie Aleppoo v obci Darkuš na syrsko-turecké hranici.

78; Ústřední volební komise připomněla Navalnému, že bez čistého trestního rejstříku nemůže kandidovat. Ve středu Kirovský oblastní soud potvrdil pětiletý podmíněný trest pro Navalného.

79; Legendární tank T-34 pojede v čele kolony vojenské techniky na Přehlídce Vítězství v Doněcku. Tři kusy vojenské techniky z dob Velké Vlastenecké války včetně tanku T-34 se zúčastní Přehlídky Vítězství v Doněcku.

80; Interpol odmítl stíhat uprchlého ukrajinského poslance. Poslanec Oniščenko prohlásil, že má kompromitující materiál na Porošenka a že ho údajně předal do USA.

81; Pobřežní ochrana USA je vystrašena vojenskou přítomností Ruska v Arktidě. Na ochranu ruských zájmů v Arktidě byl přijat celý komplex opatření včetně opatření vojenského charakteru.

82; Vněšekonombanka připustila možný začátek nové světové hospodářské krize v letech 2018 až 2019.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 4.5.2017:

1; Děsivé záběry: Americká vojenská fotografka nafotila vlastní smrt. Claytonová zahynula v červenci 2013 v Afghánistánu. Během cvičení, která natáčela na kameru, se neočekávaně roztrhla hlaveň minometu.

2; Známá ukrajinská šampiónka v judo změnila občanství. Nedávno Kindzerskaja pod vlajkou Ukrajiny vyhrála prestižní turnaj Grand Prix v Düsseldorfu. Nyní bude vystupovat za Ázerbajdžán.

3; Spolubojovník vyprávěl o ruském podplukovníkovi, který zahynul v Sýrii. Alexej Bučelnikov byl posmrtně navržen na vyznamenání.

4; V Rusku se chystá analogie zelené karty. Karta spoluobčana poskytne ruskojazyčným cizincům právo na vstup do Ruska a získání zaměstnání.

5; Ochránit Evropu. V Litvě sbírají pro „hrdiny ATO“ spodky, ponožky a pampersky. V Litvě narůstá nová vlna podpory ozbrojenců ATO.

6; Boje v Karasech. Syrská armáda přetnula zásobovací trasu Al-Káidy a zaútočila na ozbrojence na jihu provincie Aleppo.

7; Tohle místo by měl navštívit každý, kdo pojede na Krym. „Krasnyj“ je název sovchozu poblíž Simferopolu, na jehož území Němci vybudovali největší krymský tábor smrti.

8; Ukrajinští teroristé v Rusku. Jak předejít hrozbě? Dostane se ukrajinská diverzní skupina až do moskevského metra?

9; Pentagon je zaskočen ruskou bojovou připraveností a přepisuje svou doktrínu. Pentagon pracuje na nové vojenské operační doktríně, která by měla být zveřejněna v říjnu.

10; Ústava v barvě khaki. K čemu povede vznik plnohodnotné armády v Japonsku? Japonský premiér Šinzó Abe počítá s tím, že v roce 2020 bude v ústavě státu zakotven status ozbrojených sil.

11; Hromady odpadků a ozbrojenci. Jak Kyjev vítá hosty Eurovize? Co se skrývá za přívětivými slovy ukrajinských organizátorů písňové soutěže?

12; Zavřete svá ústa. Působivý klip o válce v Rusku proti terorismu. Nejsme to my, kdo rozněcuje plameny války. Ale zafoukáme tak, že si to budou pamatovat staletí. Tak nějak znějí slova z nové písně Arťoma Grišanova.

13; Ukrajina podá odvolání proti rozhodnutí Interpolu přerušit stíhání Janukoviče. Interpol nedávno potvrdil, že zrušil stíhání proti bývalému ukrajinskému prezidentovi.

14; Ruský konkurent Boeingů a Airbusů je připraven ke startu. Ruský letoun MS-21 opustil montážní dílnu a měl by poprvé vzlétnout k nebi.

15; Macron zvítězil v posledních předvolebních debatách. Tón diskuse udávala Le Penová, které los určil,že bude diskuse zahajovat.

16; Ramzan Kadyrov si zranil nohu při sportu. Píše o tom na své stránce v Instagramu.

17; Aktivita v ruském sektoru služeb nadále roste. Index podnikatelské aktivity ve sféře služeb v dubnu 2017 se snížil na 56,1 bodu, ale aktivita v sektoru stoupá. Hodnoty přes 50 znamenají růst aktivity.

18; Jen jedno město (Červonograd) souhlasilo s přijímáním lvovského odpadu. Jiní starostové nacházejí důvody k tomu, aby odmítali likvidaci odpadů zahlcujících Lvov.

19; V USA zakázali poskytování jakékoli podpory neonacistům z Azova. Příslušný návrh zákona schválila dolní komora amerického kongresu.

20; Steven King: Trump s jaderným knoflíkem je děsivější než moje hrůzy. Vynikající autor hororových příběhů je přesvědčen, že 45. prezident USA trpí narcistickou poruchou osobnosti.

21; Al-Káida zatkla známého bojovníka - „zabijáka Asadových tanků“ za kouření. Ozbrojence může čekat i poprava.

22; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Poškozeny byly domy na předměstí Doněcka. Pod palbou ukrajinských vojsk bylo 17 obcí Doněcké republiky.

23; Cesta domů. Je hotova polovina pilířů Krymského mostu. Výstavba mostu přes Kerčskou úžinu pokračuje velmi vysokým tempem.

24; Skandál: Běloruské národní mužstvo bylo na nádraží v Paříži důkladně prohledáno. Zvláštní pozornost byla věnována zavazadlům starších trenérů.

25; Turecko zrušilo sankce proti ruské pšenici. Turecko zrušilo veškerá omezení na dodávky pšenice s z Ruska. Oznámil to turecký ministr hospodářství Nihat Zeybekçi.

26; Le Penová: Francii bude v každém případě řídit žena: Buď to budu já nebo paní Merkelová. Taková je realita.

27; V paláci královny Alžběty II bylo svoláno naléhavé shromáždění. Osobní tajemník Alžběty II naléhavě svolal do paláce v Londýně všechny zaměstnance včetně venkovských rezidencí.

28; V Evropě pohrozili Ukrajině a Rusku sankcemi za skandál s Eurovizí. Oznámil to 4. května šéf výboru soutěže.

29; V Oděse si poslanec postěžoval na „radikálně naladěné děti“. Nevychované a radikálně naladěné děti počmáraly fasádu budovy s kanceláří poslance a spálili stan Opozičního bloku.

30; Na poště rozbili starožitný džbán v ceně milionu dolarů. Prodejce zaplatil doručení, pojistku a varoval, že s předmětem je nutno zacházet s největší opatrností.

31; FSB přerušila kanál dodávek zbraní z Ukrajiny. V Krasnodaru byl při pokusu o prodej zbraní zadržen občan Ukrajiny.

32; Trumpovo jméno na jeho hotelu bude zakryto nafukovacími zlatými prasátky. Zlatá prasata naplněná heliem budou přivázána ke speciálnímu zařízení.

33; V USA hrozí pacifistce vězení za smích na zasedání Senátu. Podobný trest mohou uvalit na další dvě členky hnutí Code Pink.

34; Američané podstrčili ukrajinské armádě nekvalitní náboje. Náboje do ostřelovacích pušek zakoupené Ukrajinou v USA jsou horší než náboje z dob SSSR.

35; Smrtící plyn Islámského státu. Teroristé útočí chemickými zbraněmi na kurdskou Pešmergu. Během těchto útoků byly zraněny desítky členů kurdských oddílů.

36; Za Jantarovou lidovou republiku! Ve městě Rovno těžaři jantaru zablokovali budovu oblastní administrativy s požadavkem odstoupení Porošenka. Politici a policie dostávají úplatky z každého kousku jantaru. Požadujeme nové prezidentské volby a předčasné volby do Rady.

37; Putin a Erdogan jsou přáteli ve všem kromě rajčat, píše Bild. Jediné téma, na kterém se Moskva a Ankara neshodnou, jsou rajčata.

38; Bojový dron USA vypálil tábor utečenců z Aleppa u turecké hranice. V Sýrii mají bojové drony „Predator“ a „Reaper“ schopné zasahovat pozemní cíle ve výzbroji pouze Američané.

39; Odvracení „ruské hrozby“ je vyhazování peněz, říká Rada federace. V Moskvě byla obvinění z vměšování do vnitřních věcí USA opakovaně kategoricky odmítnuta.

40; Ve dnech 3. a 4. května bylo zaregistrováno zvýšení frekvence ostřelování v okolí Doněcka.

41; Ukrajina omezila dodávky vody do Luganské republiky o 85%. Navzdory dohodám o dodávkách vody do Republiky Kyjev od počátku roku 2017 dodávky vody opakovaně přerušoval.

42; Ve španělské chemičce nedaleko Madridu došlo k sérii výbuchů.

43; Neoblíbenost překonává rekordy. 70% Američanů nedůvěřuje své vládě. Sedm z deseti Američanů si myslí, že vlád Spojených států není hodna důvěry.

44; Putin vyzval občany země, aby chránili a hájili Rusko. Oznámil to během odhalování obnoveného kříže na památku velkého knížete Sergeje Alexandroviče Romanova v Kremlu.

45; Ropa je pod 50 dolary, dolar nad 58 rubly. Ceny ropy se propadly pod 50 dolarů za barel. V důsledku toho významně oslabil rubl vůči dolaru.

46; Polákům hrozí, že se budou z knih učit o mimozemšťanech, kteří osvobodili Polsko od německého fašismu, říká Zacharova. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala úpravy zákona o dekomunizaci v Polsku.

47; Americké letectvo vzlétlo, aby eskortovalo dva ruské Tu-95, hlásí Fox News. Dvě letadla americké armády vzlétla kvůli ruským letounům v okolí Aljašky.

48; Kličko pochopil, co chybí na kyjevském oblouku Přátelství. Pokračuje skandální příběh s kyjevským obloukem Přátelství, který byl nedávno před Eurovizí natřen duhovými barvami. Na oblouku budou vyobrazeny fragmenty ukrajinského ornamentu.

49; Ukrajina je na první příčce v úmrtnosti na silnicích. Dopravní nehoda je na Ukrajině nejčastější příčinou smrti mezi mládeží ve věku mezi 15 a 24 lety.

50; Z platů poslanců Nejvyšší rady zabavili v prvním čtvrtletí 1,75 milionu hřiven za absence.

51; Ukrajina zůstává na seznamu nejpirátštějších zemí světa. Ukrajina zůstává na seznamu států, které jsou hlavními narušiteli práv duševního vlastnictví.

52; Navalnyj nevylučuje svůj odjezd z Ruska. Skandální opozičník Alexej Navalnyj dostal cestovní pas a má v úmyslu odjet na léčení do zahraničí.

53; Rovenský gubernátor vyhlásil těžaře jantaru za nepřátele národa. Včerejší akce blokování oblastní administrativy byla placená a zaměřena na vytvoření negativního obrazu pro protiukrajinské televizní stanice.

54; Americký generál Raymond Thomas obvinil Rusko z „agresivních akcí“ ve Východní Evropě. Dále vyjádřil víru v pozitivní efekt amerického programu podpory evropských spojenců v NATO.

55; Výbuch neviditelné bomby: Bílé přílby opět útočí. Bílé přílby znovu potěšily své sponzory a zveřejnily nové video o smrti civilních obyvatel v provincii Deráa v důsledku údajného leteckého útoku.

56; Pentagon označil Rusko za hlavního soupeře USA. Pentagon vnímá Rusko jako strategického soupeře USA po celém světě a jako jednu z pěti hlavních hrozeb pro stát.

57; Během slavnostního koncertu ke Dni Vítězství ve Slavjansku rozbili „uvědomělé“ patriotce o hlavu čestný diplom. Během incidentu vyznamenaná žena rozbila svůj zarámovaný diplom o hlavu provokující ukrajinské patriotky.

58; Surkov poškádlil své odpůrce: Neplač pro mě Ukrajino! Putinův asistent ironicky komentoval neustálé probírání jeho zevnějšku na sociálních sítích.

59; Erdoganův poradce naznačil možný „náhodný“ raketový úder na americkou armádu v Sýrii. Spolupráce vojsk USA s kurdskými oddíly na turecko-syrské hranici může mít krajně negativní dopady.

60; Program obnovy musí být zaměřen na blaho lidí, říká Putin. Prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že program stěhování lidí do nových bytů v Moskvě nesmí být uskutečňován pomocí síly.

61; Byly zveřejněny záběry z výbuchu auta OBSE. Samotný výbuch je sice mimo záběr, ale dochází k němu těsně poté, co auta opustí záběr. Na závěrech je vidět oblaka dýmu. S kamerou zacloumá tlaková vlna. Kdo a proč natáčel výbuch automobilu mise OBSE?

62; Ruské letectvo a tanky syrské armády v boji: Síly Islámského státu byly vytlačeny z klíčových hor a z řady obcí u Palmýry. V čele s 5. armádním sborem vycvičeným ruskou armádou uskutečnila syrská armáda důležité protiúdery a dobyla zpět rozsáhlá území.

63; Tanky ukrajinské armády zahájily bezhlavou střelbu u Mariupolu. Náboje vybuchují nedaleko ruského stanoviště Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří. Jednotky ukrajinské armády dislokované v obci Širokino bezhlavě pálí z tanků směrem k obci Bezymennoje.

64; Dceru Marie Zacharovové kousl na Krymu pes. Nešlo o toulavého psa a dceři byla poskytnuta okamžitá lékařská pomoc.

65; Záběry z operace. Specnaz zlikvidoval vůdce syrských teroristů u nich v týlu. Zdroj ve vojenské rozvědce syrské armády objasnil, že video demonstruje úspěšné týlové akce v Deráa.

66; Kdo je to Valcman? Průzkum v ulicích Kyjeva. Vědí vůbec Ukrajinci, kdo je Valcman? Znají pravé jméno svého prezidenta?

67; Trumpovo velké vítězství. Sněmovna reprezentantů USA hlasovala pro zrušení Obamacare. Sněmovna reprezentantů kongresu USA hlasovala pro zrušení reformy zdravotnictví bývalého prezidenta USA Baracka Obamy.

68; OPEC je blízko k dohodě o prodloužení omezení těžby ropy. OPEC a producenti ropy stojící mimo organizaci pravděpodobně prodlouží dohodu o omezení těžby.

69; V Polsku se množí útoky na Ukrajince na národnostním principu. Za poslední dny došlo ke dvěma drsným útokům na Ukrajince z etnických pohnutek.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 5.5.2017 - ráno a přes den:

1; Kyjev šokuje: Byly zveřejněny záběry z Kyjeva, který očekává konání Eurovize. Hlavní město Ukrajiny hosty sotva potěší. Spíš bude šokovat: Všude odpadky, rozbité silnice, oprýskané fasády domů.

2; Klientelismus po americku: McCainova manželka může získat klíčovou pozici ve Státním departmentu USA. Manželé McCainovi projednali možné jmenování s Trumpem během oběda v Bílém domě.

3; Patří budoucnost Asii? Byl zveřejněn zajímavý rozbor týkající demografických a kulturologických tendencí Západního a Východního světa.

4; Putin při jednání s Merkelovou obhájil zájmy Ruska v otázkách Donbasu a Ukrajiny. Putin nepřipustil jediný ústupek Západu ohledně Ukrajiny a názorně předvedl svou neměnnou pozici v této otázce.

5; Zabité a zkrvavené děti. Kolem stovky obětí v mosulské škole rozbombardované americkou koalicí. Představitel iráckých bezpečnostních sil informoval největší tureckou informační agenturu Anadolu o počtech obětí.

6; USA se chystají převzít pod svou kontrolu ruské přístavy v Přímoří. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh zákona o zpřísnění sankcí vůči KLDR. V textu se říká, že Washington může začít kontrolovat činnost ruských přístavů v Přímořském kraji.

7; Pracovníci ukrajinské policie informovali ministerstvo vnitra Luganské republiky o dalším zločinu ozbrojenců z „Ajdaru“. Bývalý náčelník Rubežanského městského oddělení policie podplukovník Dmitrij Špak byl zabit v roce 2014 ozbrojenci batalionu Ajdar.

8; Jak Ukrajinci jezdí do Ruska za přivýdělkem? Ukrajinci začali mnohem častěji jezdit do Ruska autobusy. Zvýšil se i počet nehod autobusů.

9; Z informací rozvědky vyplývá, že ozbrojenci v Sýrii dostali velký náklad chemických zbraní a jsou připraveni zabít stovky lidí. Během takových útoků už byly zraněny desítky členů kurdských oddílů.

10; Taktika specnazu v Sýrii. Tajná válka a lov na vůdce ozbrojenců. Syrský specnaz a ruští vojenští specialisté vypracovali velmi efektivní taktiku boje s bandami v okolí Doněcka.

11; Já bych Navalného k těm volbám pustil. Známý spisovatel Eduard Limonov vyjádřil své nevalné mínění o volebních perspektivách skandálního opozičníka.

12; Proč Kongres USA odmítl pomáhat trestnímu batalionu Azov? Dokument zakazuje státu financovat Azov a cvičit jeho členy.

13; Armáda USA přiznala, že v březnu útočila na mešitu v Sýrii. Nálet na mešitu v okolí Al-Džiny byl uskutečněn 16. března.

14; Velká média potvrdila informace o přípravě chemického útoku v Sýrii. Podle informací TASS? RIA Novosti a řady dalších médií v Ruské federaci i v zahraničí se připravují záběry podobné provokaci v Chan Šejchunu.

15; U břehů Nice byla nalezena bomba. Byly evakuovány pláže. V okolí incidentu je zakázána i lodní doprava.

16; Buďte připraveni zlámat nepříteli hřbet, vyzývá Kin Čong-un. Nejvyšší představitel KLDR vyzval vojáky, aby byli v plné pohotovosti.

17; Byl nalezen ukradený pomník Marka Bernese ukradený neznámými pachateli v Něžinu v Černigovské oblasti.

18; Amerika omezila financování Ukrajiny. V novém rozpočtu předpokládá pomoc Ukrajině, ale o 150 milionů méně než plánoval Kyjev.

19; Amerika vyjmenovala podmínky pro spolupráci s Rosoboroneksportem. Návrh federálního rozpočtu na rok 2017 nadále zahrnuje omezení spolupráce USA s Rosoboroneksportem.

20; Návrat do Palmýry.Byla vytvořena počítačová strategie na motivy války v Sýrii. Hráči mohou bojovat za legendární syrskou jednotku „Tiger Force“ nebo jako bojovníci libanonského Hizballáhu.

21; USA shazují bomby rychlejším tempem, než je stačí vyrábět, píše Contra Magazin. Spojené státy vedou mnoho válek a bombardují Irák, Sýrii, Afghánistán, Jemen a další země.

22; Cena ropy Brent poprvé za pět měsíců poklesla pod 47 dolarů za barel. Příčinou jsou obavy ohledně růstu těžby v USA.

23; Výstřelky bohatých. Na kostýmy pro moderátory Eurovize bylo utraceno téměř 900 tisíc hřiven. Částka je to astronomická, přestože oděvy navrhovali ukrajinští designéři.

24; Ve Venezuele rozpoutávají Majdan. Byl zastřelen studentských vůdce. Mladý člověk byl zastřelen neznámým pachatelem během shromáždění studentů. Několik dalších lidí bylo zraněno.

25; Bohudíky to tentokrát není Rusko. Velvyslanectví Ruské federace si zažertovalo na účet listu Times. Doteď západní média důsledně obviňovala Rusko z vměšování prakticky do všech voleb a referend na světě. Nyní to byl konečně někdo jiný: Brusel.

26; Německá ministryně obrany vyhlásila válku vlastním generálům. Ursula Von der Leyen bývá nazývána blízkou osobou Angely Merkel. Důvodem je zatčení osmadvacetiletého důstojníka pro neonacistické názory.

27; Druhý Lvov? U Charkova hoří velká skládka odpadů. Záchranáři varují, že hasit takovéto požáry je složité, protože se oheň rychle šíří uvnitř masy odpadků.

28; Ruský MS-21 přeběhl dobu a překonává Boeing i Airbus. Je úsporný, technologický a ruský.

29; Tádžické úřady zakázaly konání Nesmrtelného pluku. Podivné rozhodnutí vysvětlují v Dušanbe tradicemi islámu.

30; V Balakleji šlo o zapálení skladu diverzní skupinou, říká ministr obrany Ukrajiny. Na Ukrajině se pokoušejí najít přijatelné vysvětlení pro ostudný požár na největším muničním skladu Východní Evropy.

31; V rukou osmapadesátiletého muže v obci Zagryzovo v Charkovské oblasti explodovala světlice. Zraněný se pokoušel rozebrat nalezenou munici.

32; Zavedení kontroly USA nad přístavy ruského Přímoří je vyhlášením války, říká Rada federace. Takovýto silový scénář nelze pochopit jinak než jako vyhlášení války, prohlašuje Kosačov.

33; Kreml chce rozhádat Ukrajinu a Polsko, říká velvyslanec Polska. Dodal, že obranou proti ruky Kremlu by se měla stát historie. Varšava a Kyjev musí hledat společné hrdiny.

34; Byly zveřejněny záběry z letu ruských vojenských letadel u Aljašky. Příslušné video bylo zveřejněno ruským ministerstvem obrany.

35; Šéf Eurokomise Juncker byl na summitu v Ženevě opilý, píší média. Politik narážel do lidí a nábytku a se svými asistenty rozmlouval velmi nenuceně.

36; V Charkově vandalové zneuctili hrob sovětských vojáků. Městská rada slibuje, že vše bude ještě dnes opraveno.

37; Western Union přerušila peněžní převody z Ruska na Ukrajinu. Příčinou se stal zákon schválený v Ruské federaci, který omezuje peněžní převody na Ukrajinu.

38; Nejnovější fregata byla zařazena do sestavy ruské vojenské námořní flotily ve Středozemním moři. Fregata Admirál Essen je vyzbrojena raketami s plochou dráhou letu Kalibr, protivzdušnými děly, reaktivním bombardovacím zařízením a dalšími typy zbraní.

39; Mýdlo, toaletní papír a kroupy. Bělorusko poskytne Ukrajině humanitární pomoc. Sortiment materiálních cenností pro humanitární pomoc je spíše zábavný.

40; Za uplynulý týden byl v Doněcké republice v důsledku zločinného ostřelování ze strany ukrajinské armády zabit jeden civilní obyvatel, pět lidí bylo zraněno.

41; Na Eiffelově věži byl vyvěšen plakát proti Le Penové. Akce Greenpeace proběhla v poslední den předvolební kampaně.

42; V Kyjevě vylezli vandalové na elektrickou vlakovou soupravu a paralyzovali dopravu. Nezletilí debilové vylezli na soupravu. Nikdo nikam nejede, výrostci si počínají nerozumně, odstrkují záchranáře.

43; Slabomyslnost a hazard. Byly zveřejněny okolnosti smrti tří vojáků ukrajinské armády na Svetlodarském oblouku. Ukrajinská armáda informovala o okolnostech likvidace ukrajinské diverzní skupiny v okolí Svetlodarského oblouku.

44; Baltická flotila se vrací do Atlantiku. 1. května 2017 skončila po dlouhé době první bojová služba lodní skupiny baltské flotily v Atlantiku.

45; Plavidlo ruského vojenského námořnictva se pokusilo zmocnit ukrajinského člunu v Černém moři, tvrdí ukrajinské úřady. Podle slov tiskové služby ruští vojáci údajně požadovali od Ukrajinců zastavení motorů a nechat loď voně plavat.

46; Petr I. ukradl Ukrajině název Rus, píše ukrajinská spisovatelka. „Náš drahý Mazepa se rozhodl, že dokáže podřídit Rusko Ukrajině, sebral Petra I. a zavezl jej do Evropy“.

47; Inflace v Rusku zpomalila na 4,1%. Za poslední měsíc činila 0,3%.

48; Ruské letectvo zastavilo lety v zónách deeskalace v Sýrii. Využití ruského letectva v zónách deeskalace v Sýrii bylo přerušeno od půlnoci 1. května v souladu s memorandem.

49; V Kyjevské kavárně došlo ke střelbě. Byl zraněn cizinec. V současné době se pátrá po střelci.

50; V Doněcké republice neutichají po celé linii fronty přestřelky. Situace v Donbasu zůstává napjatá, boje neutichají po celé délce frontové linie.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 5.5.2017 - večer:

1; Lavrov a Tillerson probrali situaci v Sýrii. Rozhovor se konal z iniciativy americké strany.

2; V Luganské republice zjistili, odkud byl natáčen výbuch automobilu OBSE. Ukrajinská strana se ani nenamáhá skrývat svůj podíl na útoku na představitele mezinárodní organizace.

3; Mohutný výbuch. Obrovská bomba ruského letectva vyděsila ozbrojence v Sýrii. Ruská a syrská letadla útočí na opevněné body a zásobovací trasy Al-Káidy a spřátelených uskupení.

4; Doněcká republika může zaměstnat železničáře propuštěné ukrajinskými ÚŘADY. Pracovníci železnic propuštěné ukrajinskými úřady mohou najít pracovní místa v Doněcké republice.

5; Trump hledá jakékoli varianty dosažení míru v Sýrii, říká Bílý dům. Prezident USA Donald Trump chce dosáhnout míru a hledá způsoby dosažení tohoto cíle.

6; NATO nebude bojovat v Sýrii, říká Stoltenberg. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyloučil účast vojáků NATO v občanské válce v Sýrii.

7; Pentagon přehodnocuje program protiraketové obrany. Ministr obrany USA James Mattis se chystá zahájit proces revize programu protiraketové obrany.

8; Expert: Oslabení rublu bude pokračovat pomalejšími tempy. Za posledních několik dní kurs dolaru zpevnil z 56,5 na 58,5 rublu.

9; FSB řekla, co dělal ukrajinský člun u břehů Krymu. K incidentu došlo 23. dubna. Člun, který vplul do ruských teritoriálních vod u Krymu, fotografoval a natáčel plavidla, řekla tisková služba Pohraniční správy FSB.

10; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení Estonska o narušení vzdušného prostoru Lavrovovým letadlem. Let nad Estonskem s ministrem zahraničí Ruska Sergejem Lavrovem na palubě byl dohodnutý.

Zdroj: rusvesna.su

Sobota, 6.5.2017:

1; Čtyři země prodloužily protiruské sankce hned po Evropské unii. Čtyři země prodloužily o půl roku platnost individuálních sankcí proti občanům Ruska a Ukrajiny podle příkladu Evropské unie: Černá Hora, Norsko, Albánie a samozřejmě Ukrajina.

2; V Radě federace se vysmáli Timošenkové, která označila Porošenka za darebáka. Puškov komentoval výpad šéfky Baťkivščiny Julie Timošenkové na adresu prezidenta Porošenka. Krystalicky čistá Julie Timošenková označila Porošenka za špinavého zkorumpovaného darebáka. Ukrajina nemá moc z čeho vybírat.

3; V Sýrii začaly platit zóny deeskalace. Od 6. května v těchto zónách ustanou veškeré srážky mezi vládními vojsky a ozbrojenými skupinami.

4; Timošenková slibuje zahájení nové revoluce, pokud prohraje ve volbách. Julija Timošenko si myslí, že jen ona může uskutečnit reformy, které země potřebuje.

5; Rusové už tolik nechtějí pracovat v bankách. Práce v bankovním sektoru je nadále považována za prestižní, ale ve srovnání s rokem 2012 se její atraktivita snížila.

6; USA samy sobě vytvářejí problémy, Rosoboroneksportu naopak dělají reklamu. Washington schválil výjimky pro spolupráci s Rosoboroneksportem.

7; USA předaly Ukrajině televizní věž pro vysílání na okupovaném území Luganské republiky. Finanční a technickou pomoc ve sféře informační bezpečnosti Ukrajině poskytuje řada zemí.

8; Ukrajina musí vydírat Spojené státy, že přeběhne k Rusku, říká Savčenková. Nechcete nás podporovat, tak my podpoříme vašeho nepřítele a budem s ním kamarádit proti vám, prohlásila Savčenková.

9; Při přípravě na válu s Ruskem zvítězí jen nad bobry. Přehrady postavené bobry na řekách a potocích na hranicích s Ruskem brání ochraně vnější hranice Evropské unie.

10; Porošenkův syn pózuje v tričku s nápisem Rossija. Ukrajinský novinář tvrdí, že je to tričko společnosti Bosco, které obléká ruské sportovce.

11; Ukrajinský novinář, který si odseděl 1,5 roku za odmítání ATO, přijel na Krym. Ruslan Kocaba získal širokou popularitu díky výzvám k bojkotu mobilizace a účasti v tzv. ATO.

12; Chemická hrozba: Ozbrojenci v Sýrii jsou připraveni použít smrtící plyny. Pravděpodobnost provokací s použitím chemických zbraní zůstává vysoká.

13; USA vyčlení až 100 milionů dolarů na rekonstrukci letecké základny u Černého moře. Vláda USA hledá dodavatele pro rekonstrukci letecké základny Mihail Kogălniceanu v Rumunsku, která leží 10 km od Černého moře.

14; Bronzový voják: rusofobní speciální operace NATO v Estonsku. Příběh s Bronzovým vojákem byl operací tajných služeb s cílem odstranění přátelského vztahu Estonců vůči Rusku.

15; Noční vlci vezou do Berlína vlajky Luganské a Doněcké republiky. To nejdůležitější je, že jsem předali dopisy našich veteránů, které napsali, když nás vyprovázeli.

16; Západní média si konečně uvědomila revanšismus nacistů na Ukrajině. Kyjevské úřady zahájily trestní stíhání hrdiny Velké vlastenecké války Borise Jefimoviče Stěkljara.

17; Ruské vojenské uskupení podpoří útok „Tygrů“ na Deyr az-Zaur. Plánuje se také, že ruské letectvo zajistí základní vzdušné krytí pro jednotky syrských ozbrojených sil v okolí Palmýry.

18; Ukrajinská hybridizace: Jak zkřížili dementy s policisty. Veteráni ATO zahájili hlídkování v ulicích Kyjeva.

19; WikiLeaks zveřejnila dokumenty předvolebního štábu Emmanuela Macrona. Ve štábu prezidentského kandidáta už únik dat potvrdili.

20; Líbánky Ukrajiny a USA skončily. Nyní se vzájemné vztahy nacházejí ve stádiu chladného soužití.

21; Americké televizní stanice odmítly vysílat Trumpovo reklamní video. Připomeňme, že vztahy mezi Trumpem a největšími médii se od předvolební kampaně nezlepšily.

22; Špatně jste to pochopili. V USA se ospravedlňují, že se nechystají dostat pod kontrolu přístavy v Přímořské oblasti Ruska. V textu návrhu zákona se ale ruské přístavy Vanino, Nachodka a Vladivostok zmiňují v jedné řadě s přístavy KLDR, Íránu a Sýrie.

23; Steven Seagal se pochlubil „černou listinou“ od Ukrajiny. Vynikající herec a mistr bojových umění ironicky komentoval novinku o zákazu vstupu na Ukrajinu.

24; Připraveni k boji: O unikátním protiteroristickém polygonu v Čečně. Na ploše kolem 400 hektarů je všechno potřebné pro různé druhy přípravy – palebnou, výsadkovou a dokonce potápěčskou.

25; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla v Doněcku zraněna těhotná žena. Stav zraněné, která je v osmém měsíci těhotenství, je hodnocen jako těžký.

26; Nedovolte Rusku zkazit Eurovizi, vyzývá Džamila. Ukrajinská zpěvačka, která vyhrála soutěž s politickou skladbou o utrpění krymských Tatarů, činí divná prohlášení.

27; Ve Venezuele demonstranti povalili a spálili sochu Huga Cháveze. Rozdováděná skupina rozhoupala pomník a shodila ho z podstavce. Potí byly slyšet nadšené výkřiky a odsudky.

28; Putin má starost, že Žirinovskij nebude mít kde tančit. Pošleme Vladimiru Volfovičovi stovku pozvánek, aby měl na výběr, slíbil moskevský starosta. Šlo o reakci na výtku, že v Moskvě nemají dospělí kam chodit tancovat.

29; Vědci bijí na poplach. V Africe se objevila nová smrtelná nemoc. Její symptomy jsou podobné horečce Ebola, ale původ je nejasný. Polovina nemocných už zemřela.

30; V Oděse nedaleko kanceláří pomocníků ATO došlo k výbuchu. K události došlo ve dvoře domu, kde jsou tzv. dobrovolnické organizace a štáb „Sebeobrany Oděsy“.

31; V USA policista výstřelem do hlavy zabil patnáctiletého černošského chlapce. Ve státě Texas bílý pracovník policie zastřelil patnáctiletého afroamerického chlapce jedoucího v autě s bratry a přáteli.

32; Návrh zákona o lázeňských poplatcích byl předložen do Státní dumy. Už je známo, v jakých regionech se plánuje zavedení platby za využívání lázeňské infrastruktury.

33; Co se dělo po 9. květnu 1945? Kdy skutečně skončila v Evropě Druhá světová válka? Ozbrojené síly SSSR nadále hrdinně bojovaly i po dvou oficiálních kapitulacích Německa.

34; Byly zveřejněny záběry z telefonů ukrajinských diverzantů, kteří pravděpodobně odpálili automobil OBSE.

35; Shromáždění liberální opozice v Moskvě. Akce stoupenců liberální opozice je věnována pátému výročí nepokojů na Bolotném náměstí.

36; Generálové Pentagonu jsou v zajetí stereotypu studené války, říká ministerstvo obrany Ruské federace. Konašenkov označil prohlášení velitele Sil speciálních operací USA za „jestřábí rétoriku v tradicích studené války“.

37; Ze dna Kerčského průlivu bylo vyzdviženo letadlo z dob Velké vlastenecké války. Letadlo amerického původu, které leželo v moři více než 70 let, bylo objeveno v okolí staveniště Kerčskéko mostu.

38; SBU neočekávané prohlásila, že nedovolí neonacistům zmařit Nesmrtelný pluk v Kyjevě. Bezpečnostní služba tak reagovala na hrozby neonacistických radikálů, že zmaří akci „Nesmrtelný pluk“.

39; V Kyjevě našli skrýš s protitankovými granátomety. V SBU sdělili, že úkryt byl objeven v zóně lesoparku v Golosejevském obvodě Kyjeva.

40; „Dekomunizaci“ podporuje méně než třetina Ukrajinců. Je příznačné, že kolem čtvrtiny obyvatelstva Ukrajiny naprosto kašle na ideologickou politiku vlády.

41; Lékařům se nepodařilo zachránit budoucí dítě ženy v osmém měsíci těhotenství zraněné v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Zraněná žena byla dopravena do nemocnice, ale život jejího dítěte se nepodařilo zachránit.

42; V Německu evakuují 50 tisíc lidí kvůli bombám z dob Druhé světové války. Bude to druhá největší evakuace v Německu od dob 2. světové války.

43; Nepřipustíme protiukrajinskou symboliku a prohlášení k 9. květnu. Oslavujte, pokládejte květiny, vzdávejte čest, ale vnitřní destabilizaci ukrajinské ministerstvo vnitra nedopustí.

44; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo text memoranda o vytvoření zón bezpečnosti v Sýrii. V textu memoranda je napsáno, ve kterých konkrétních oblastech Sýrie budou bezpečnostní zóny vytvořeny.

45; Severní Korea obvinila tajné služby USA a Jižní Koreje z atentátu na Kim Čong-una. V KLDR prohlásili, že tajné služby USA a Jižní Koreje se pokusily zavraždit lídra Severní Koreje.

46; Je možné usmíření Ukrajinců v otázce vítězství nad fašismem? V Kyjevě vyvěsili plakáty s veterány Rudé armády a UPA, které mají symbolizovat historické usmíření Ukrajinců.

47; Byly obnoveny dodávky elektrické energie do Doněcké filtrační stanice. Energetici obnovili zásobování elektřinou pro Doněckou filtrační stanici po čtyřech dnech odstávky. Spuštění stanice se plánuje na 7. květen.

48; V Sýrii ruští vojáci zneškodnili sebevražedného teroristu, který chtěl odpálit kolonu. Na ministerstvu obrany informovali i o nejbližších plánech ruského letectva v Sýrii.

49; Ruského korespondenta akreditovaného na Eurovizi nepustili na Ukrajinu. Sitdikovovi předali papír o odepření vstupu „v souvislosti s chybějícím důvodem příjezdu“.

50; Na ministerstvu obrany informovali o zrežírovaném natáčení následků chemických útoků v Sýrii. Místní obyvatelé a opozice oznámili zrežírovaná natáčení následků ostřelování s využitím „otravných látek“.

51; V Moskvě na Bolotném náměstí bylo zadrženo sedm lidí. Na Bolotném náměstí v Moskvě bylo za narušení veřejného pořádku zadrženo sedm lidí.

52; Konečně nějaký úspěch: Kličko v Kyjevě slavnostně zahájil provoz záchodů. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko za přítomnosti novinářů otevřel nový automatický záchod v centru ukrajinského hlavního města.

53; Parlament Doněcké republiky rozšířil seznam osob, spadajících v republice pod ekonomické sankce. Jednohlasně jej podpořilo 84 poslanců přítomných na plenárním zasedání.

54; Sýrie ožije s pomocí Ruska. Syrští křesťané spoléhají na Rusy. Archimandrita Michail: Do Sýrie přišly velké temné časy. Stejně jako byl vzkříšen Ježíš, ožije i naše země za pomoci Ruska.

55; Rusko a UASA mají v úmyslu obnovit memorandum o letech nad Sýrií. Náčelník ruského Generálního štábu Vladimir Gerasimov a Joseph Dunford se domlouvali telefonicky.

56; Bojová technika NATO dorazila do Lotyšska. Bojová technika a výstroj Ozbrojených sil Kanady dorazila do Lotyšska za účelem přípravy dislokace batalionu NATO.

57; Syrská armáda osvobodila nové město na severu provincie Hamá. Ozbrojenci prchají. Bandy nedokázaly udržet své pozice v Zalakjatu a utekli z města. Celé území a strategický pahorek přenechali syrské armádě.

58; V Doněcké republice se Nesmrtelného pluku 9. května účastní kolem 50 tisíc lidí.

59; Hrdinský čin ruských ozbrojených sil: Srazili se sebevražedným atentátníkem tváří v tvář. Ruští vojáci zneškodnili sebevražedného teroristu, který se chystal odpálit kolonu.

60; Parasjuk našel viníky války v Donbasu. Skandální poslanec řekl, kvůli komu je v zemi válka. Jedná se o televizní stanici „Ukraina“ patřící Rinatu Achmetovovi.

61; V předvečer Dne Vítězství uctili v Mexiku památku bojovníků Rudé armády. Rusové a zástupci dalších národů se v sobotu účastnili akce „Zeď paměti“, která se konala v Mexiku.

62; Ukrajinský voják spáchal sebevraždu po odchodu ze zóny ATO. V případu smrti vojáka ukrajinské armády bylo zahájeno služební vyšetřování.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 7.5.2017:

1; Rusko dalo Spojeným státům v Arktidě šach-mat, říká americký admirál. USA riskují, že přijdou v Arktidě o vliv.

2; Válka v Sýrii: Bandy zahájily útok ve městě Hamá úderem v „sociálních sítích“. Je zajímavé, že sami propagandisté band publikují fotografie a videa, kde oni sami ostřelují obce, které jsou pod kontrolou vlády.

3; Stín Černobylu. Ukrajinské jaderné elektrárny mohou explodovat v jakýkoli okamžik. Většina ukrajinských jaderných bloků vyčerpala svou životnost nebo k tomu mají velmi blízko.

4; Putinova pětiletka: O politice, rozhodnutích a perspektivách kampaně 2018. Sedmého května 2017 to je pět let ode dne, kdy Vladimir Putin potřetí nastoupil do funkce prezidenta.

5; Ruské novináře, kteří navštívili Krym, nepouštějí na Eurovizi. Nikdo z ruských novinářů, kteří byli na Krymu, nebude vpuštěn na území Ukrajiny.

6; Su-35 ve vzdušném boji proti F-35. Američané odhadují šance. Země s nejrozvinutějším vojensko-průmyslovým komplexem budou nadále zdokonalovat techniku předchozí generace.

7; Co bude s ruskou ekonomikou po prezidentských volbách ve Francii? Každý z kandidátů představuje jednu část Trumpovy osobnosti.

8; Ve Washingtonu se konala akce „Nesmrtelný pluk“. Rusové nedaleko Bílého domu zazpívali „Den Vítězství“.

9; Blokáda s tajnou chodbou. Jak teroristé opouštějí „obklíčené“ město Rakká. Toto město je jednou z hlavních bašt Islámského státu v Sýrii.

10; Hysteroidní psychóza je psychické onemocnění, kdy člověk nevnímá reálně okolní realitu a nereaguje na ni. Ukrajinská společnost se nachází v patologickém stádiu této choroby.

11; Soubor písní a tanců „Mirotvorec“. Proč se na Ukrajině spikli proti umělcům? „Mirotvorec“ začal zvýšenou rychlostí doplňovat svou sekci „Očistec“ o umělce, kteří v tu či jinou dobu vystupovali na Krymu.

12; Poziční boje v Doněcké republice. 8.400 dezertérů z ukrajinské armády. Ve výsadkovém vojsku ukrajinské armády požádalo více než tisíc vojáků o propuštění. Nejvíce se utíká z „trestních“ útvarů 45. samostatné výsadkové brigády, 79. výsadkové útočné brigády, a 81. samostatné aeromobilní brigády.

13; Válka v Donbasu. Jatka s odstínem religiozity. V tzv. ukrajinském pravoslaví mají svůj vlastní systém hodnot.

14; Skrytá okupace Sýrie. Turecký specnaz v řadách ozbrojenců, vojenská základna a okupace území. Oficiální část operace „Štít Eufratu“ zaměřená na okupaci Sýrie, byla tureckou armádou dokončena.

15; Den Vítězství a evropské hodnoty. Není všechno zlato, co se třpytí, ne vše, co je evropské, představuje nějakou hodnotu.

16; Tvrdé boje u Palmýry: Syrská armáda v Sýrii a ruské letectvo likvidují Islámský stát a postupují k Deyr az Zauru. Syrská armáda pokračuje v mohutné vojenské operaci proti Islámskému státu v pouštních oblastech provincie Homs.

17; Římský papež se stydí za název „Matka všech bomb“. Římský papež František kritizoval název supersilné americké konvenční letecké pumy GBU-43.

18; V Buenos Aires se objeví Náměstí Ruska. Nový název bude vyjádřením velké angažovanosti ruské menšiny v městském životě.

19; WikiLeaks našla „ruskou stopu“ v dopisech Macronova štábu. Předtím Macronův tým oznámil hackerský útok na elektronickou poštu.

20; Ministerstvo obrany zveřejnilo videa s unikátními záběry z válečných let. Mezi archivními negativy našli vojáci i frontové snímky nedospělých sovětských chlapců.

21; „Už brzy Doněcká republika“. V Mariupolu navrhují banderovcům, aby se klidili z města. Ulice Mariupolu jsou popsány „separatistickými“ hesly.

22; V Kazachstánu sundávají z Obelisku Slávy svatojiřské stuhy. V roce 2015 v Kazachstánu vytvořili svou vlastní variantu symbolu pro oslavy Dne vítězství.

23; Jen měsíc a půl po nástupu ministryně Natalie Jaresko v Portoriku vyhlásili státní bankrot. Úřady Portorika vyhlásili svou neschopnost splatit své dluhy a oficiálně iniciovaly proceduru státního bankrotu.

24; V Astaně se uskutečnila nejrozsáhlejší vojenská přehlídka v historii Kazachstánu. Vojenské přehlídky se účastnilo více než pět tisíc vojáků, 300 kusů vojenské techniky a zbraní.

25; Generální zkouška na Přehlídku Vítězství na Rudém náměstí. V souvislosti s nácvikem v centru hlavního města Ruské federace byl přerušen provoz na více než 35 ulicích.

26; 91% německých firem v Rusku požaduje zrušení západních sankcí, píší německá média. Německé podniky v Rusku jsou více znepokojeny aktuálními ekonomickými problémy než mezinárodní situací.

27; Nesmrtelný pluk prošel ulicemi New Yorku. Množství účastníků Nesmrtelného pluku předčilo očekávání organizátorů a akce byla nejpočetnější za tři roky své historie.

28; Na vzdálenost raketového útoku. Americký torpédoborec zmařil přehlídku v Petrohradě. Po odplutí lodí z Petrohradu korveta Stojkij zahájila operaci za účelem odražení pravděpodobného raketového úderu ze strany torpédoborce.

29; Obyvatel Doněcka byl zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. V důsledku ostřelování byly poškozeny domy na sídlišti a plynovod.

30; Pět bomb explodovalo v autobusu u Damašku. Jsou oběti na životech. Teroristé na dálku aktivovali pět výbušných zařízení, které předtím umístili do autobusů.

31; V Mariupolu byl zdevastován hrob pomahače fašistů. Kolaborant Nikolaj Feněnko v dobách okupace věrně sloužil nacistům.

32; Ozbrojenci Islámského státu zaútočili na základnu v Iráku, kde sídlí vojenští poradci USA. V důsledku útoku jsou oběti na životech a zranění.

33; Zrada a cynický separatismus. Vstupenky na Eurovizi jsou vytištěny v ruském jazyce. Jsme v Lužnikách nebo v Kyjevě? Ukrajinští nacionalisté jsou vzteky bez sebe.

34; Poprvé přistálo letadlo na nejzbytečnějším letišti světa na Svaté Heleně. Letadlo s 60 cestujícími na palubě letěl z Jižní Afriky. Bylo to první přistání od vzniku letiště před rokem.

35; Fotografie „hrdinů“ UPA a ATO. Jak vyzdobili Kyjev k 9. květnu. Na Majdanu jsou portréty Ukrajinců, kteří sloužili v šesti armádách světa.

36; Námořní přehlídka v Petrohradě nakonec kvůli přítomnosti amerického torpédoborce zrušena nebude. Baltská flotila, ruské letectvo a pozemní vojska mají na západní hranici dostatek sil a prostředků, aby neutralizovali jakoukoli hrozbu.

37; Všechny budovy patřící ozbrojeným silám Německa jsou mimořádně prověřována na přítomnost nacistické symboliky.

38; Porošenko poblahopřál svým drahým Ukrajincům k „Evropskému jaru“. „Sláva Ukrajině! Sláva Evropě!“, dodal duchaplně na závěr.

39; Aktivistky hnutí Femen se odhalily při volbách ve Francii. Polonahá děvčata rozvinula obrovský plakát naproti volební místnosti, kde měla hlasovat Le Penová.

40; Rudá mašina se vrátila a znova všechno válcuje, řekl slovenský brankář o hokejovém mužstvu Ruska. Budeme to mít v zápase s ruským týmem velmi složité. Myslím, že bude ještě veselo, řekl brankář.

41; Bezplatné croissanty a nápoje. Jak ve Francii stimulovali volební účast. Volební účast v druhém kole prezidentských voleb bude pravděpodobně nejnižší od roku 1969.

42; V Kyjevě byl vyvěšen obrovský transparent s rozvrhem pochodů „Nesmrtelného pluku“ na Ukrajině. Inzerát byl vyvěšen na nábřeží pravého břehu Dněpru v Kyjevě.

43; Pohraničníci Charkovské oblasti zabránili nezákonnému převezení dvou set kilogramů sádla přes hranici do Ruska.

44; Památník prvnímu ruskému dobrovolníkovi, který zahynul v Podněstří, byl odhalen v Moskvě. Pomník byl instalován Svazem dobrovolníků Donbasu. Jeho odhalení se konalo u příležitosti Dne Dobrovolníků, který se slaví 6. května.

45; Žádný „Nesmrtelný pluk“ nebude? Vodafone proti obyvatelům Donbasu. O pokusech ukrajinského mobilního operátora zabránit konání pochodu „Nesmrtelného pluku“ v Doněcku.

46; Amerika bude krýt záda svým spojencům na Blízkém Východě, říká generál USA. USA se vracej na Blízký Východ a dávají svým spojencům v regionu na srozuměnou, že Amerika je bude v případě nebezpečí krýt.

47; Krása ruských zbraní zachrání svět. Na Západě přiznávají: Doba, kdy bylo možno ignorovat Rusko jako bezvýznamnou sílu, už je pryč.

48; Projekt zapojení Ukrajiny do NATO se zhroutil, říká ruské ministerstvo zahraničí. Z prestižních důvodů Aliance zmrazila své vztahy s Ruskem včetně boje s terorismem, myslí si ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

49; V kyjevském supermarketu návštěvník zahájil palbu. Byl zraněn člen ochranky. Zločince, který pochází z Kyjeva a je ročník narození 1969, byl zadržen a zbraň mu byla zabavena.

50; Třeste se separatisti! Extremisté vyhrožují, že zmaří oslavy Dne Vítězství v Nikolajevě. V Nikolajevě místní extremisté slibují, že zmaří oslavy Dne Vítězství, které nazývají „proruskými orgiemi“.

51; Pět ukrajinských ozbrojenců zahynulo v důsledku potyčky mezi Azovem a „Dudajevovým“ batalionem. Přestřelka mezi Azovem a žoldáky „Dudajevova“ batalionu v Donbasu skončila smrtí pěti ozbrojenců.

52; NATO se pokouší navázat dialog s Ruskem, říká ruské ministerstvo zahraničí. NATO se po neúspěchu svých plánů na Ukrajině snaží o obnovu dialogu s Ruskem.

53; Tajné orbitální letadlo amerického letectva se po 700 dnech v kosmu vrátilo na Zemi.

54; Dron natočil strašlivý úder na školu v Mosulu, při kterém zahynulo kolem stovky lidí. Zástupce iráckých bezpečnostních sil informoval tureckou informační agenturu Anadolu o počtu obětí.

55; České aktivistce, která protestovala proti neonacistům, vyhrožují pomstou. České policejní orgány vzaly pod ochranu aktivistku skautského hnutí, která vystoupila proti nacionalistům.

56; Lotyšská armáda je znepokojena přiblížením ruských lodí k hranicím. Tři ruské vojenské lodě se přiblížily k hranicím Lotyšska, informují Národní ozbrojené síly Lotyšska.

57; Ukrajina jednostranně přerušila proces identifikace zajatců, který byl prováděn zástupci Doněcké republiky.

58; V Estonsku slibují udělat z hranice s Ruskem jednu z nejdokonalejších hranic v Evropě. Estonsko-ruská hranice bude jednou z nejdokonalejších a nejtechnologičtějších hranic v Evropě.

59; Ukrajinská armáda ostřelovala sídliště města Frunze. Jedna žena byla těžce zraněna. V Národní policii prozradili podrobnosti o ostřelování města Luganské republiky ze strany ukrajinské armády.

60; Americké jednotky zvláštního určení ztratili jednoho bojovníka a výstroj při útěku před útokem islamistů v Somálsku. V důsledku útoku se ozbrojenci z uskupení Aš-Šabáb zmocnilo zařízení amerického specnazu.

61; Druhé kolo voleb ve Francii: Vyhrál Macron při rekordně nízké účasti. Příští týden se rozvine stejně nelítostný boj před volbami do Parlamentu, které jsou vypsány na červen.

62; Le Penová poblahopřála Macronovi k vítězství v prezidentských volbách. Zavolala jsem panu Macronovi, abych mu poblahopřála ke zvolení.

63; Porošenko poblahopřál Macronovi k vítězství ve volbách. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko poblahopřál Emmanuelu Macronovi k vítězství v prezidentských volbách ve Francii.

64; Navalnyj se kvůli vystavení cestovního pasu obrátil na Kreml. Navalnyj se obrátil na administrativu prezidenta Ruska s prosbou o pomoc při získání cestovního pasu.

65; Ve Francii demonstranti zaútočili na policisty. Začaly masové výtržnosti. Na policisty létaly láhve, policisté poté použili slzný plyn.

66; Otec Le Penové obvinil z porážky své dcery viceprezidenta Národní fronty. Jean-Marie Le Pen obvinil z porážky své dcery v prezidentských volbách viceprezidenta strany Floriana Philippota.

67; Masakr ve městě Hamá. Útok Al-Káidy skončil krvavým neúspěchem. Velké ztráty potvrzují i sami útočníci, kteří zveřejňuj na stránkách svých uskupení nekrology za zabité ozbrojence.

68; V Kyjevě došlo k výbuchu. Zraněn byl jeden muž. Podle předběžných informací bylo uvedeno do činnosti výbušné zařízení.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, Rusko, Sýrie, Turecko. EU, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.