Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 15.5.2017

obrazek
21.5.2017 20:37
Týdenní svodka. Trump odvolal ředitele FBI Jamese B. Comeyho, který měl sice pověření od Kongresu na deset let od svého jmenování Obamou před cca dvěmi lety, ale požadoval další peníze na šetření spojení amerických voleb a aféry uniklých mailů Clintonové s Ruskem. Provalilo se, kdo předal maily Clintonové Wikileaks. Už je mrtev. Na obrázku památník Rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii.

Plný dopis Trumpa Comeymu: http://abcnews.go.com/Politics/read-donald-trumps-full-letter-firing-james-comey/story?id=47310163

Scott Tips: "Seth Rich - the DNC leaker to Wikileaks - killed in hospital? https://mobile.twitter.com/RedPillDropper/status/865039362173673472/photo/1"

Pondělí, 15.5.2017:

1; Věří Američané zprávám o ruských špiónech? Přední média Spojených států pokračují v uveřejňování zpráv o fotografiích Lavrova a Donalda Trumpa.

2; Podnik Antonov – smutný konec. Z průmyslové země se Ukrajina proměnila v zanedbanou zeleninovou zahradu pro pěstování produkce s nízkou přidanou hodnotou.

3; Američtí experti. Nové zbraně Ruska zmaří plány Pentagonu. Experti USA promluvili o tom, jaké druhy zbraní Rusko může postavit proti tzv. Třetí kompenzační strategii Pentagonu.

4; Jak se hrály šachy za mír na ruském velvyslanectví ve Washingtonu. Poprvé na ruském velvyslanectví se konal šachový turnaj s názvem „USA – Rusko – Norsko. Šachy za mír“.

5; Odtajněné dokumenty z Velké vlastenecké války vyvracejí mýty o tom, že Němci jen náhodou nepřemohli „stalinský režim“. Dokumenty obsahují svědectví o neuvěřitelném zmatku a primitivní improvizaci, které vyvolalo zimní období mezi německými okupanty.

6; Nešťastná vlajková loď ukrajinské flotily ještě může přinést ovoce. Petr Porošenko našel další způsob jak rozměnit Ukrajinu na drobné.

7; Rostislav Iščenko: Zaseli vítr, sklidí bouři. Poprvé po třech letech se ruské a ukrajinské sociální sítě shodují v názoru a posmívají se Klimkinovi za jeho návštěvu u Trumpa.

8; Čína otevře úžasný nový svět. V pondělí v Pekingu bude podepsán akt o vytvoření nové světové civilizační infrastruktury.

9; Obrovský výbuch. Neznámí pachatelé zlikvidovali sklad zbraní a ozbrojence na severu Sýrie. Na základně ozbrojenců na severu provincie Aleppo došlo k obrovskému výbuchu. Byl zničen sklad zbraní ve městě Azaz, zabity a zraněny byly desítky ozbrojenců.

10; Ukrajinci skupují obydlí v Polsku. Ukrajinci ještě mají peníze a chtějí je utratit efektivně jako investici do budoucna, kterou však nevidí na Ukrajině.

11; Za Trumpova prezidentství se rusko-americké vztahy zhoršily, říká bývalý šéf Pentagonu. Zdůraznil, že jsou důležité politika a činy. A v tom měli Američané jasné představy.

12; Porošenko se přiznal, že není spokojen se svou prací. Přiznání chyb ale nestačí. To je jen první krok...

13; National Interest: K čemu jsou Pentagonu Kalašnikovy „made in USA“? Velení sil zvláštního určení USA zásobuje zahraničními zbraněmi „některé skupiny“ na Blízkém Východě.

14; Americký Poseidon uskutečnil výzvědný let u ruských základen v Sýrii. Svědčí o tom informace západních internetových stránek, které sledují pohyby vojenského letectva.

15; Klimkin: Budeme tlačit na Rusko jiným způsobem. Mezi spojence a přátele Ukrajiny Klimkin zařadil už i Emmanuela Macrona.

16; Rusko a Saúdská Arábie zachránily ceny ropy. Ty rostou poté, co se Moskva a Rijád domluvily na prodloužení ropné dohody.

17; Jak Kyjev hází přes palubu „Doněckou oblast“ Otevřená zpověď ukrajinského okupanta. V prvních měsících své práce v Doněcké oblastní vojenské a občanské administrativě prožil minimálně dva šoky, vypráví lvovský okupant. První: Všudypřítomná nenávist vůči Ukrajině. Druhá – totální nezájem Kyjeva o problémy regionu.

18; Kyjev spouští církevní výprodej Ukrajiny. Pokud bude zákon přijat, tak bude umožněno rozebrat si majetek podle výpalnických schémat.

19; Jaderná mocnost. O čem vypovídají nové raketové zkoušky KLDR: Kim Čong-un: Nepodceňujte fakt, že pevninská část USA se nachází v dosahu severokorejských zbraní.

20; Ve městě Sumy krutě zmlátili poslance městské rady. Poslanec dostával údery do hlavy, velmi pravděpodobně baseballovými pálkami.

21; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Doněcku poškozen obytný dům. Celkem ukrajinské jednotky za uplynulých 24 hodin osmačtyřicetkrát porušili režim přerušení palby.

22; Proamerická koalice v Sýrii se začíná rozpadat. Kurdové zahájili zatýkání a represe proti Arabům. Skupiny Syřanů jsou stále častěji obviňovány Kurdy jednou ze sympatií vůči Asadovi, jindy zas ze spolupráce s Turky.

23; Polský ministr obrany se dostal do databáze skandálního Mirotvorce. Do databáze nepřátel Ukrajiny jsou zařazováni polští veřejní činitelé vystupující proti heroizaci UPA.

24; USA musí potrestat Rusko, řekl americký senátor Lindsey Graham. Jsem na tisíc procent přesvědčen, že Rusko zasahovalo do našich voleb.

25; Ukrajině připomněli dluh ve výši 20 miliard dolarů. Ukrajině, která se v posledních třech letech sama vlastní vinou dostala do dluhové pasti, byla připomenuta povinnost vyplatit 20 miliard dolarů do roku 2020.

26; Američan je souzen za „vraždu figuríny“. Muž podezřelý z vraždy bezdomovců byl vlákán do léčky, kde mu podstrčili místo bezdomovce figurínu. Muž ve zjevném úmyslu zavraždit bezdomovce prostřelil figuríně hlavu. Obhájce se brání, že není možní vražda neživého předmětu, prokurátor opáčil, že pro soud jsou důležité úmysly dotyčného.

27; Nešťastníci umírají kvůli kyjevské sebrance, říká Zachar Prilepin. Podle odposlechnutých oficiálních rozhovorů bylo během jediného dne zabito nebo zraněno 57 vojáků a důstojníků ukrajinské armády.

28; Přestaňte vymýšlet pro Krym nějaké mýtické statusy, odpověděl krymský politik Porošenkovi. Právě touto otázkou se bude na Ukrajině zabývat speciálně vytvořená skupina.

29; V Těrnopolu dal odvedenec přednost skoku ze čtvrtého patra před cestou na frontu. Poté, co jej lékařská komise uznala schopným vojenské služby, vrhl se mladík z okna vojenského komisariátu.

30; Putin komentoval odmítnutí Ruska účastnit se Eurovize: Podle mého názoru dnešní kyjevská moc není schopna pořádat akce podobného typu.

31; Ruské tajné služby verbují ukrajinské patrioty, říká šéf SBU. Druhá varianta je infiltrace jejich zdrojů do patriotického prostředí.

32; Porošenkova žena vede ranní rozcvičku. Lze se jen dohadovat, proč odborníci na image vybrali pro Marinu Porošenko takto podivnou činnost, která ji nijak nesedí.

33; Velení ukrajinské armády se obává vzpour mezi vojáky z východních oblastí Ukrajiny.

34; Na Krymu prozradili, na jaké účely budou vydány příjmy z lázeňské daně. Připomeňme, že návrh zákona o vybírání lázeňského poplatku byl už předložen k posouzení Státní dumě. Ruské federace.

35; Konflikt začal kvůli ruštině. Policie oznámila, že Jarošův tělesný strážce střílel na taxikáře kvůli jazyku a odmítnutí náležitě odpovědět na pozdrav „Sláva Ukrajině“.

36; Ukrajinské velení posílilo výzvědnou činnost za pomoci bezpilotníků hned na několika úsecích fronty najednou.

37; Úderná skupina amerického námořnictva nemůže vyplout na moře kvůli poruše letadlové lodi. Závažnost poruchy a její povaha se neupřesňují, ale poznamenává se, že letadlová loď vyžaduje opravy.

38; Podpěry pro oblouky Krymského mostu byly spuštěny na vodu. Budovatelé přikročili k závěrečné etapě výstavby plavebního systému, který dopraví oblouky Krymského mostu na místo montáže.

39; Aktivistce Majdanu ukradli jízdní kolo. Dopravní prostředek byl ukraden z balkonu v druhém patře.

40; Bílí páníčkové odjeli. Okamžitě po skončení Eurovize opět odpojili blok Tripolské tepelné elektrárny. Přitom se ve společnosti Ukrenergo dokonce nestyděli přiznat, že jej spouštěli výhradně kvůli konání soutěže.

41; Čtyřicet jedna zaživa upálených děvčat. Obludný zločin v Guatemale, o kterém západní média mlčí. Ke strašlivé tragédii došlo v Latinské Americe už před dvěma měsíci. Viníci dosud nebyli potrestáni. Světová média mlčí. Došlo ke vzpouře v internátě dívek, o které se jejich rodiny nemohou starat. Děvčata byla uzamčena v malé místnosti, kde založila požár. Nikdo je pak ale navzdory křiku a bušení do dveří nepustil ven.

42; Putin je spokojen s kursem rublu a je připraven snižovat těžbu. Prezident Ruska Vladimir Putin podpořil politiku Centrální banky ohledně tržního kursu rublu.

43; Refat Čubarov se vypravil na Krym. Ruské zákonodárství předpokládá poskytnutí imunity na dobu pobytu na Krymu, myslí si vůdce Medžlisu.

44; Turecko má v úmyslu vybudovat v Sýrii vojenskou základnu. Vojenskou základnu chtějí vybudovat na západ od města El-Báb, kde probíhaly nejtvrdší boje proti Islámskému státu.

45; Nejnovější letoun MS-21 se připravuje na začátek letových zkoušek. Ruský letoun plní jízdní a manévrovací zkoušky na letišti korporace Irkut.

46; Šéf ruských železnic byl hospitalizován v Číně. Belozerov byl členem ruské delegace, která se účastnila fóra „Jeden pás – jedna cesta“.

47; Sýrie: Nálet Koalice USA zabil čtyřicet civilních obyvatel místo ozbrojenců Islámského státu. Letecké údery byly směrovány na likvidaci objektů Islámského státu v provincii Deyr az-Zaur.

48; Není radno dráždit ruského medvěda, říká bývalý šéf francouzské rozvědky. Bývalý šéf rozvědky kritizoval akce NATO v bývalé Jugoslávii a v Afghánistánu.

49; Udělal jsem to pro ni, vysvětlil Vitalij Seďuk, proč odhalil zadnici před diváky Eurovize. Jako vítězku si ji budou pamatovat jen rok, takhle se o ní bude mluvit déle.

50; V kyjevské kanceláři Národního Korpusu byla nalezena výbušnina. Policie Kyjeva potvrdila, že v centrální kanceláři neonacistické strany Národní korpus byla odhalena výbušnina.

51; Turecko nepustilo německé poslance na základnu NATO. Turecko sdělilo německému ministerstvu zahraničí, že cesta německých poslanců na vojenskou základnu İncirlik není možná.

52; V Luganské republice zveřejnili podrobnosti z vyšetřování teroristického aktu proti OBSE. Vyšetřovací orgány Luganské republiky disponují videonahrávkami z likvidace automobilu UAZ kyjevskými diverzanty.

53; Stalin byl v Jižních Čechách zbaven čestného občanství. Titul čestného občana ve městě České Budějovice na jihu Čech získalo do této chvíle 118 lidí.

54; Rusko a Saúdská Arábie podpořili ropný trh. Ceny ropy rostou, zvyšují se o 2% v souvislosti s očekáváním, že země OPEC a Rusko se domluví na smlouvě.

55; Rusko trvá na zavedení zvláštního statusu Donbasu podle Steinmeierova vzorce.

56; Rusko není země, která by se čehokoli bála. Akce Číny nemají za cíl poltit ruskou ekonomiku, prohlásil prezident Ruské federace Vladimir Putin.

57; NATO vyzvalo členy Aliance, aby méně komunikovali s Trumpem. NATO se obrátilo na hlavy států s prosbou, aby omezily dobu rozhovorů s prezidentem USA Donaldem Trumpem na summitu Aliance.

58; Hlavní město Islámského státu je po náletu koalice USA na přehradu pod vodou. Hlavní město Islámského státu Rakká se byla silně zaplaveno v důsledku úderu koalice USA na jednu z hydroelektráren na řece Eufrat.

59; V EU se vyslovili pro prodloužení sankcí proti Rusku. Šéfové zemí EU se vyslovili za prodloužení protiruských sankcí.

60; Ruská vojska na Krymu se připravují k útoku, hlásí pohraniční služba Ukrajiny. Podél administrativní hranice pohraničníci neustále registrují monitorovací lety vrtulníků Mi-8, poznamenávají ukrajinští pohraničníci.

61; Rus byl odsouzen za padělání elitního vína ve Francii. Škoda způsobená hospodářství Romané e Conti v důsledku akcí podvodníků se odhaduje na dva miliony euro.

62; Kurdové kradou Asadovi ropná naleziště. Ropa je „černá krev“, která krmí syrský konflikt.

63; Noční lov na Islámský stát: „Specnaz ze SSSR“ zlikvidoval oddíl teroristů u Palmýry. Byly zveřejněny unikátní záběry z činnosti muslimského batalionu TURAN vytvořeného z občanů zemí bývalého SSSR pro protipartyzánský boj.

64; Expert z Centrální banky: Banky Ruské federace jsou na hackerské útoky připraveny lépe než zahraniční finanční ústavy. Ruský finanční systém odrazil hackerský útok organizovaný pomocí viru WannaCry.

65; V USA informovali o ruské ponorce, se kterou by se americké námořnictvo raději nemělo potkat. Ruská ponorka projektu 877 Paltus je považována za jednu z nejlepších ve třídě diesel-elektrických ponorek.

66; Byly zveřejněny záběry ze střelby Jarošova bodyguarda na taxikáře. Z videa je patrné, jak útočníci bili zraněného taxikáře baseballovou pálkou a kopali do něj. Slyšitelné jsou i zvuky střelby.

67; Severní Korea ohrožuje Rusko a Čínu, říká Bílý dům. USA si myslí, že KLDR ohrožuje své spojence a také Ruskou federaci a Čínu. Na základě toho žádá, aby tyto země zapůsobily na Pchjongjang pomocí sankcí.

68; Poslanec, který navrhl zrušení sankcí proti Rusku, dostal zákaz vstupu na Ukrajinu. Poslanec Nejvyšší rady Andrej Arťomenko, který předložil plán na zrušení sankcí proti Rusku, oznámil, že mu zakázali vstup do země.

69; USA obvinily syrské úřady z masových poprav. Státní department USA zveřejnil novou zprávu o „zločinech Asadova režimu“ v Sýrii.

70; Expert: Lotyšové během sta let prakticky vymřou. Při zachování stávajících demografických trendů čeká Lotyše po zhruba sto letech vymření. Každý rok ubývá 7 tisíc obyvatel přirozenou cestou (rozdíl v počtu zemřelých a narozených), dalších 10 tisíc ročně emigruje.

71; Vojenské kolony syrské armády jedou na jih Sýrie, aby dobyly zpět hranice s Irákem a Jordánskem. Velké kolony vojenské techniky Syrské armády přijíždějí do provincie Suvejda před připravovaným rozsáhlým útokem.

72; Poklonskaja komentuje Čubarovův záměr navštívit Krym. Prý podobně jako další patří před soud. Mezi nimi zmínila Isljamova, Džemileva, Ťagniboka, Michnického, Turčinova, Pašinského, Parubije, Avakova, Jaceňuka, Klička, Nalivajčenka, Jaroše, Bileckého, Šucheviče, Karpjuka, Porošenka, Berjozu, Melničkuka, Ptašnika, Grišina, Těňucha, Kovala, Geleteje a Poltoraka. Ukrajinský lid by si vydechl úlevou, kdyby se zbavil těchto samozvaných vládců. Připomněla mu, jak musel Porošenko z Krymu upalovat do Kyjeva před krymským referendem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 16.5.2017:

1; Ministerstvo zahraničí varovalo Rusy před riziky cestování do Gruzie. Důvodem se stalo zapsání bývalého starosty Moskvy úřady země na seznam nežádoucích osob.

2; V USA spadlo letadlo na budovu a vznikl požár. Místo události je uzavřeno, sjely se tam posádky rychlé lékařské pomoci a hasičů.

3; Při hromadné rvačce se střelbou v Oděse byl zraněn policista. Podle předběžných informací se incidentu účastnil člověk, který figuroval i u událostí z 2. května 2014.

4; Turecko za jediný den 141-krát narušilo vzdušný prostor Řecka. Došlo k devíti virtuálním bojům mezi řeckými a tureckými letadly. K incidentům došlo pouhý den po setkání prezidenta Turecka a řeckého premiéra v Číně, kde se shodli na nutnosti minimalizovat napětí v oblasti Egejského moře a řešit jakékoli otázky cestou dialogu.

5; Skandál: Trump odhalil Rusku tajnou informaci a ohrozil velmi důležitý zdroj. List Washington Post se odvolává na anonymní zdroje z řad stávajících i bývalých amerických úředníků.

6; USA vyzvaly Rusko, aby přiznalo hrůzy syrského režimu. Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haley vyzvala Rusko, aby „uznalo hrůzy syrského režimu“.

7; Lvovského studenta odsoudili na dva a půl roku za citace Lenina na Facebooku. Soud také rozhodl o zničení Knihy Karla Marxe „Kapitál“ jakožto zbraně, se kterou byl spáchán zločin.

8; O čem Porošenko taktně pomlčel na tiskové konferenci? Trumpova administrativa chce jednoznačně usilovat o realizaci Minských dohod.

9; Předtucha digitální Ukrajiny. Z krize do chomoutu digitální revoluce.

10; Sebevražedná útočná akce Islámského státu. Ozbrojenci byli zabiti při pokusu odříznout „Tygry“ útočící na město Rakká. Teroristé zaútočili na kontrolní stanoviště Al-Madžbál. Srážky probíhaly kolem čtyř hodin.

11; Kontrola nad zdroji. Proč Syrská armáda musí osvobodit Deyr az-Zaur? Na východě provincie Homs čekají experti útok syrské armády.

12; Špatný novinář a slušný básník Jan Šenkman napsal článek na téma ruské rockové hudby podporující a nepodporující Donbas, píše Zachar Prilepin.

13; Osobní telefonní číslo šéfa Pentagonu náhodou zveřejnili v novinách. Ještě že jsme to zjistili dřív než Rusové,píše Washington Post.

14; Zavolejte prokurátora.Demokraté se vrhli na Trumpa, který vydal tajné informace Lavrovovi. Opoziční demokraté se obořili na prezidenta USA.

15; Rusové budou využívat i vesmír, říká národní rozvědka USA. Ředitel Národní rozvědky USA je přesvědčen, že Rusové napůl s Číňany mají v úmyslu vyvíjet nové typy vojenské techniky.

16; Nyní už i na Síti: Porošenko se bojí, že Rusko pošle kybernetické vojsko na Ukrajinu. Kyborgové Ukrajiny jsou připraveni odhodlaně bránit kybernetický prostor.

17; Bílý dům popírá odevzdání tajných informací o Islámském státě Lavrovovi. Po setkání Trumpa a Lavrova oficiální představitelé B9lého domu volali na CIA a NSA, aby předešli možným škodám.

18; Vedle kyjevské „Vlasti-Matky“ bude postaven památník „Agrese Ruska“. Památník „Agrese Ruska“ se objeví v centru Kyjeva v areálu Muzea velké vlastenecké války.

19; Dezertéři z ukrajinské armády přepravují migranty do Evropy na luxusních jachtách. Novinářské vyšetřování listu The Times odhalilo síť ukrajinských pašeráků.

20; Americká letadlová loď se usalaší u břehů Severní Koreje. Úderná skupina v čele s jadernou letadlovou lodí Carl Vinson zůstane ve vodách Korejského poloostrova na neurčitou dobu.

21; Hackeři ukradli film Walt Disney. Lupiči požadují obrovské výkupné a vyhrožují, že budou na Síti zveřejňovat dvacetiminutové úryvky očekávané premiéry.

22; Ceny ropa nadále rostou a podporují zpevňování rublu. Ceny ropy pokračují v úterý v růstu i po prudkém včerejším skoku.

23; Porošenko: Učiním Ukrajinu členem Schengenu, aby z Charkova do Lisabonu bylo možno dojet bez zastávek na hranicích, sní prezident Ukrajiny.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl u Jasinovaté zničen obytný dům. Celkem za uplynulých 24 hodin byl devětadvacetkrát porušen režim příměří ostřelováním území Doněcké republiky.

25; Hillary Clinton oznámila vytvoření nové politické síly. Tento rok se ukázal být jiným,než jsem si jej představovala, ale vím, za co budu nadále bojovat.

26; Na Ukrajině bude zablokován Yandex a sť VKontaktě. Příslušný pokyn už podepsal prezident Porošenko.

27; Ve třinácti zemích Evropské unie byl zaregistrován nárůst počtu případů hepatitidy typu A. V Rospotrebnadzoru zdůraznili, že nejčastěji se onemocnění vyskytuje u homosexuálů. Nejvíce případů bylo zaregistrováno ve Španělsku, Velké Británii a Itálii. Na seznamu postižených zemí nefiguruje žádná země Střední a Východní Evropy.

28; Krvavá řež v Sýrii´. Velké bandy zahájily likvidační válku. Byly zabity stovky ozbrojenců. Po celé zemi probíhají krvavé boje mezi ozbrojenci různých uskupení, která kdysi představovaly hrozivou sílu.

29; Kvůli protiruským sankcím zahraniční účastníci Mistrovství světa ve střelbě zůstali bez svých zbraní. Zahraničním sportovcům úřady jejich vlastních zemí zakázaly vozit své zbraně do Ruska.

30; Před budovou Nejvyšší rady byly umístěny „mrtvoly“ v igelitových pytlích. Vedle černých pytlů stojí prázdné láhve od alkoholických nápojů.

31; OSN obvinila Ukrajinu z dodávek zbraní do Súdánu navzdory mezinárodnímu zákazu. V podmínkách ztráty průmyslových kapacit si Ukrajina doplňuje svůj rozpočet, jak umí.

32; Berlusconi zavtipkoval o věku Macronovy manželky. Osmdesátiletý bývalý premiér Itálie je známý svými románky s mladými děvčaty.

33; V Luganské republice sestřelili ukrajinský bezpilotník nahrávající přesuny automobilů OBSE. 16. května o tom informoval novináře oficiální zástupce Národní policie Republiky Andrej Maročko.

34; Tumáš ty banderovská kurvo! V polské škole zmlátili Ukrajinku. Ukrajinská školačka byla zbita svými polskými spolužáky.

35; Putinův poradce: Sankce Ukrajiny nezpůsobí ruským sociálním sítím žádnou škodu. Nové sankce Ukrajiny proti ruským sociálním sítím nepovedou k jakýmkoli vážným ekonomickým následkům.

36; Janukovič slibuje výslech Porošenka, Turčinova a Jaceňuka. V rámci soudního procesu u Obolonského soudu mohu osobně vyslechnout Porošenka, Turčinova. Jaceňuka, Lucenka, Parubije a další.

37; Cirkus zapaluje ohně. Blíží se „Účetní majdan“. CO natropil Porošenko? Ode dneška byl na Ukrajině zakázán nejpopulárnější účetní program „1S“.

38; Ve Volgogradu se zřítilo průčelí obytného domu. Příčinou tragédie byl výbuch plynu. Podle předběžných informací zahynul jeden člověk.

39; Idioti! Bývalý ředitel Yandex.Ukraina, který vítal upálení lidí v Oděse, byl šokován Porošenkovým pokynem. Všichni, kdo mají vztah k tomuto pokynu včetně toho, kdo jej podepsal, jsou naprostí idioti, rozpálil se majdanovec Perenko.

40; Radikální neonacista vyšetřovaný v případu 2. května zlomil nos policistovi. Obvinění aktivistovi Majdanu ještě sděleno nebylo a soud ohledně tohoto případu nebude zahájen v důsledku odporu a vydírání neonacistů – jeho soukmenovců.

41; Zablokovat nepohodlné ruské stránky na Ukrajině není technicky možné. Před ztrapněním elektronicky aktivního prezidenta varují internetové asociace Ukrajiny.

42; Mám na to plné právo, komentoval Trump odevzdání tajných informací Lavrovovi. Trump prohlásil, že usiluje o rozšíření účasti Ruska v boji proti Islámskému státu a světovému terorismu.

43; Je třeba okamžitě opustit ruské servery, obul se do toho Porošenko. Prezident Ukrajiny vyzval Ukrajince, aby odmítli ruské stránky kvůli bezpečnostním rizikům.

44; Moskva nezapomíná na princip vzájemnosti,komentuje Kreml Porošenkovy sankce. Kreml na okraj poznamenal, že na Ukrajině není zas tolik velkých informačních zdrojů, které by byly v Rusku populární.

45; Porošenkovy zákazy se na nás nevztahují, řekl ministr Doněcké republiky. Zatímco Porošenko podepisuje výnosy ve virtuálním světě, my pokračujeme v životě uvnitř Ruského světa bez omezení, řekl Jacenko.

46; Medveděv slíbil navázat za dva roky minimální mzdu na existenční minimum. Minimální výše odměny za práci dosáhne úrovně existenčního minima v nejbližších dvou letech.

47; „Kdo je VKontaktě, je Rusák“ Internet je plný fotomontáží reagujících na Porošenkův zákaz ruských sociálních sítí.

48; Porošenko komentoval zákaz ruských stránek na sociální síti, kterou sám zakázal. Poznamenal, že hybridní válka vyžaduje adekvátní odpovědi na výzvy.

48; Byl zaregistrován příjezd železniční soupravy o dvaceti vagónech s dělostřeleckou, minometnou a reaktivní municí do okolí Slavjanska.

49; Putin řekl, proč Rusko přezbrojuje armádu. Podle jeho slov v roce 2016 dosáhl podíl nejmodernější techniky 58%, letos je to již 62%.

50; Jsou to sankce proti 11 milionům ukrajinských uživatelů, komentuje Yandex Porošenkovo rozhodnutí. Yandex vyjádřil lítost v souvislosti s rozhodnutím schváleným na Ukrajině.

51; Veteráni Třetí světové války. V Nejvyšší radě Ukrajiny vymysleli pro účastníky ATO nový status. Nejvyšší rada Ukrajina označila účastníky ATO za „veterány Třetí světové války“.

52; V USA selhaly zkoušky raketového motoru, který měl nahradit ruský. Zkoušky amerického raketového motoru BE-4, který měl nahradit ruský RD-180, skončily neúspěchem.

53; Kyjevský režim buduje autoritářský stát, říká ruské ministerstvo zahraničí. Ze strachu z jakýchkoli – i těch nejmenších – projevů odlišných názorů se kyjevský režim posouvá k budování autoritářského státu.

54; Sociální síť „Odnoklassniki“ (Spolužáci) obsluhující i 9,5 milionu ukrajinských občanů komentovala zákaz sociální sítě na Ukrajině. Ruská sociální síť Odnoklassniki oficiálně komentovala výnos Petra Porošenka o zákazu ruských internetových stránek.

55; Nejvyšší rada zakázala svatojiřskou stužku. Nyní musí dokument podepsat prezident Ukrajiny.

56; Rusko požaduje reakci na sankce Kyjeva od všech struktur OBSE. Postup Kyjeva je založen na politických ambicích a odporuje všem mezinárodním normám.

57; Ruská centrální banka: Zájem o ruské státní obligace zajistil posílení rublu. Posílení rublu počátkem roku 2017 bylo možné díky značnému přílivu finančních prostředků ze zahraničních fondů do státních.

58; Ve Státní dumě navrhli zavedení sankcí proti Porošenkovu okolí. Balbek navrhl projednání otázky zavedení osobních sankcí proti prezidentovi Porošenkovi a jeho okolí.

59; Ukrajinská armáda zesílila ostřelování Doněcké republiky a obvinila její vojska z porušení Minských dohod. Velení ukrajinské armády podniká další pokusy o destabilizaci situace v tzv. zóně ATO.

60; Zablokovat ruské stránky – to mohli Porošenkovi poradit jen jeho nepřátelé, říká politolog. Jen nepřítel může poradit prezidentovi, aby vytvořil problémy pro miliony ukrajinských občanů.

61; Putin povolil FSB, aby zabavovala půdu. Pokyn mění ustanovení o FSB.

62; Ukrajinská armáda vede masivní palbu na předměstí Doněcka z minometů a těžkého dělostřelectva. Ukrajinská armáda po obvinění vojsk Doněcké republiky porušuje Minské dohody a pálí po předměstích Doněcka z dělostřelectva a minometů.

63; Navzdory hrozbám EU Polsko odmítá přijímat běžence. Polsko odmítlo přijímat na svém území běžence v rámci programu Evropské unie na jejich rozsídlení.

64; Porošenko legalizoval armády Doněcké a Luganské republiky. Na sankčním seznamu právnických osob figurují i jednotky armády Lidových republiky Donbasu.

65; Více než 50 soudců z Moskvy, Krymu a Čečny se dostalo na sankční seznam Ukrajiny. Ukrajinské úřady uvalily sankce na více než 50 ruských soudců.

66; Tam není možno žít. Stoupenci ozbrojenců utíkají z „opozičního“ města Džarábulus pod jurisdikci Damašku. Rodiny stoupenců syrské opozice utíkají pod jurisdikci Damašku ze severosyrského Džarábulusu, který mají pod kontrolou Turci a proturečtí ozbrojenci.

67; V Nikolajevě zmlátili poslance městské rady. Muž utrpěl zranění hlavy a mozku a mnoho zhmožděnin.

68; Je to naprostý rozchod se světovou historií. Rada federace komentovala zákaz Nejvyšší rady Ukrajiny nosit Svatojiřskou stužku. Ukrajina se postavila zcela mimo světovou historii. Rusko na toto rozhodnutí aktivně odpoví.

69; Likvidujte je přímo v jejich bytovkách, vražděte je, upalujte je, namotávejte je na tankové pásy, vyzývá novinář uprchlý na Ukrajinu o ruských občanech. Vyšlo najevo, že přesvědčený „ukrajinský patriot“ neopustil Rusko kvůli nějakému pronásledování ani kvůli politickému přesvědčení, nýbrž výhradně ze zištných důvodů.

70; Vysoce tajné informace, které Trump poskytl Rusku, byly získány od Izraele. Donald Trump se podělil s Lavrovem o informace získané izraelskou rozvědkou.

71; V Charkově se konala akce proti zákazu VKontaktě. Kvůli rychlosti svolání nebyla akce příliš početná, ale účastníci slibují uspořádat masovější demonstrace.

72; Porošenko chce dostat ukrajinskou produkci na severoafrický trh. Malta se může stát překladištěm pro další cestu výrobků ukrajinského průmyslu na trhy Severní Afriky.

73; Byla vyhlášena nejopilejší země světa. Podle nejnovějších výpočtů se Litva stala lídrem ve spotřebě alkoholu na osobu, prohlásil zástupce Světové zdravotnické organizace Gauden Galea. Podle jeho slov vypil každý občan Litvy v průměru 16 litů čistého lihu.

74; Situace kolem rublu se změnila, ale analytici to nepochopili. Za posledních několik měsíců bylo možno číst mnoho materiálů o brzkém konci posilování rublu a začátku devalvace. A rubl mezitím pokračuje v posilování.

75; Je to naprostá absurdita, komentuje rusé ministerstvo zahraničí prohlášení CIA o vměšování Ruska do voleb v USA. Americké tajné služby začaly hovořit o pokusech Ruska ovlivnit volby prakticky okamžitě po Trumpově zvolení.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 17.5.2017:

1; Bojovníci Doněcké republiky se dostali do palby ukrajinské armády u Doněcka. Doněcké ministerstvo obrany zveřejnilo záběry z palby ukrajinské armády na předměstí Doněcka.

2; USA zveřejnily podmínky pro dialog se Severní Koreou. Podle názoru expertů KLDR nemůže přistoupit na kompromisy,protože by to ze strany nepřátel mohlo být interpretováno jako projev slabosti.

3; Stránky prezidenta Ukrajiny byly terčem hackerského útoku. V administrativě prezidenta spojují útok s rozhodnutím hlavy státu zablokovat ruské stránky na Ukrajině.

4; V Polsku zadrželi Rakušana – dezertéra z ukrajinské armády. Od 15. prosince 2016 Rakušan svévolně opustil vojenskou jednotku a bylo po něm vyhlášeno pátrání.

5; Jsi hajzl! Obyvatel Nikolajeva zaútočil na starostu. K incidentu došlo během setkání s obyvateli nedaleko sportovní školy „Naděžda“.

6; Na Ukrajině začínají platit obnovené protiruské sankce. Omezující opatření proti ruským fyzickým i právnickým osobám byla Ukrajinou zavedena už v září 2015.

7; První ukrajinský prezident Leonid Kravčuk byl hospitalizován a podrobil se velmi náročné operaci srdce. Operaci provedli v Institutu srdce Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny v Kyjevě, kam byl Kravčuk převezen v předinfarktovém stavu.

8; Turecké tajné služby komentovaly informace o možných útocích Islámského státu na plavidla ruské námořní flotily. Co se týče detailů o 146 sledovaných bodech, je možné, že tato fakta by jako první zjistila média a ptala by se, k čemu by to bylo.

9; Blokování ruských stránek bude Ukrajinu stát velkou sumu peněz. Zároveň předseda představenstva Internetové asociace Ukrajiny prohlásil, že blokování nebude problém obejít.

10; Krvavá jatka v Sýrii, Velké bandy teroristů zahájily likvidační válku. Byly zabity stovky ozbrojenců. Po celé zemi probíhají krvavé boje mezi ozbrojenci různých skupin, které kdysi představovaly značnou sílu.

11; Trump se chystá prodat Saúdské Arábii zbraně za 300 miliard dolarů. Trump plánuje podstatné zvýšení vojenského potenciálu Saúdské Arábie.

12; V Kyjevě neočekávaně udělili učitelům ruského jazyka a literatury Gogolovu cenu.

13; Na Ukrajině hrozí pokutami za neplnění příkazu o protiruských sankcích. P/okuty se budou ukládat za neplnění rozhodnutí o sankcích vůči ruským sociálním sítím a webů.

14; Ukrajina: Od „desovětizace“ až po „decomputerizaci“. Dnes celá Ukrajina lhostejno zda západní či východní utrpěla šok v důsledku zákazu ruských sociálních sítí.

15; Humanitární konvoj „Ukrajinských krajanských spolků v Rusku“ přivez pomoc do regionů Ukrajiny. Vedoucí zvláštních úřadů pro děti se zvláštními potřebami poděkovali krajanům za pomoc.

16; Odpustíme jim, ale až poté, co se budou kát, zaznělo v interview Igora Plotnického, Pro nás ruský svět nejsou jen slova, je to náš život, světový názor a budoucnost.

17; Máme důkazy o podílu Ruska na Šeremetově vraždě, říká náměstek ukrajinského ministra vnitra. Byl v opozici k ruskému prezidentovi a také k běloruskému. To znamená, že takové věci nejsou vyloučeny.

18; Setkání bývalých. Jaceňuk přijel za Obamou. Předseda „Národní fronty“ se neopomněl pochlubit touto událostí na své stránce v sociální síti.

19; Trump řekl Lavrovovi o plánech Islámského státu na odpálení civilního letadla, píší média. Tato informace byla Washingtonem získána od izraelské rozvědky,která ovšem trvala na utajení této informace.

20; Bojovat proti Rusku bude každý Ukrajinec, říká Poltorak. Ministr obrany Ukrajiny slibuje, že obyvatelé země budou bránit každý centimetr své země.

21; V USA zemřel mladík, který vypil energetický nápoj a kávu z McDonald´s. Šestnáctiletý chlapec náhle ztratil vědomí přímo během výuky ve škole.

22; Fahrenheit 11/9. Michael Moore natočí film o Trumpovi. Připomeňme, že známý Mooreův film Fahrenheit 9/11 je věnován teroristickým činům z 11. září 2001 a kritizuje prezidenta USA George Bushe mladšího.

23; Mnohahodinové ostřelování ze strany ukrajinské armády. Byly vystřeleny stovky nábojů, bylo narušeno zásobování vodou. Pouze v okolí Jasinovaté bylo za tři hodiny vystřeleno více než 180 min a nábojů.

24; Sebevražedný atentátník Islámského státu zaútočil na hlídkové auto ozbrojenců na hranici Sýrie a Jordánska. Zabito nebo zraněno bylo 30 lidí. Ozbrojenci Islámského státu uskutečnili útok na bandu Džejš Ahrar al-Ašáír na syrské-jordánské hranici.

25; Ukrajinské neonacisty čeká lynčování. Radikálové, kteří pochopili, že loupežemi je možné si vydělat víc než sezením v kanceláři, se nikdy dobrovolně nenapraví.

26; OSN zlepšila prognózu růstu ruského hospodářství. Analytici OSN zlepšili prognózu růstu ekonomiky Ruska. Očekávají zvýšení HDP o 1,5% v roce 2017.

27; Islámský svět může počítat s podporou Ruska v boji proti terorismu, říká Putin. Prezident Ruska poznamenal, že dnes mnoho muslimských zemí naráží na eskalaci terorismu a militantního extremismu.

28; Čína zpřísňuje kontrolu bezpilotníků. Od 1. června v Číně vstupují v platnost nová pravidla pro vlastníky kvadrokoptér, dronů a dalších bezpilotních létajících aparátů.

29; Škirjak se pochlubil „první etapou blokování“ ruských stránek. Co má tou „první etapou“ na mysli, poradce ukrajinského ministra vnitra neupřesnil.

30; Ledovce z Antarktidy poplují na Blízký Východ. Plán na přepravu ledovců z antarktických vod do Sjednocených arabských emirátů se nachází v závěrečné fázi schvalování.

31; Západní ochránci lidských práv odsoudili blokování ruských stránek na Ukrajině. Jedním tahem Petr Porošenko hrozivě poškodil svobodu slova na Ukrajině, říká se v prohlášení Human Rights Watch.

32; S-400 Triumf u Moskvy byl uveden do pohotovosti. Protivzdušný raketový pluk vyzbrojený systémy S-400 Triumf byl uveden do pohotovosti a uskutečnil cvičné starty raket.

33; Pentagon se pokouší skrýt svou obrněnou techniku před Armatami. Americké velení se rozhodlo převléci jednotky v Evropě do „neviditelného“ stealth maskování“ nové generace.

34; V Zakarpatsku účastník ATO hodil granát do kavárny. Jsou zranění. Je zajímavé, že v 90. letech si tento pachatel už odseděl deset let za střelbu na stráž ze služební pistole.

35; Zemřel kosmonaut Viktor Gorbatko. Ve věku nedožitých 83 let zemřel dvojnásobný Hrdina Sovětského svazu kosmonaut Viktor Vasiljevič Gorbatko.

36; V Doněcké republice bylo zahájeno vydávání řidičských průkazů nového vzoru. Plastikové kartičky odpovídají mezinárodním standardům a mají vysoký stupeň ochrany před paděláním.

37; Vynikající vystoupení, říká Džamala o ukrajinské skupině,která skončila na Eurovizi na 24. místě. Předtím Konstantin Meladze označil výsledky ukrajinské skupiny za ostudu, za kterou může národní porota, jež skupinu vybrala.

38; Kyjev připravuje ekologické teroristické činy v Donbasu, říká Zacharčenko. Podle jeho slov Ukrajina může kdykoli uskutečnit útok, v jehož důsledku utrpí škody nejen území Republik.

39; Španělský velvyslanec označil sankce proti Rusku za politické. Velvyslanec Španělska v Ruské federace Ignacio Ybáñez prohlásil, že sankce EU proti Rusku nejsou samoúčelné.

40; Brankář Lotyšského národního mužstva v ledním hokeji vysvětluje svá slova o nelásce k Rusku. Před několika dny prohlásil, že se mu Rusko a KHL nelíbí.

41; Výbuch v prachárně v Polsku. Jsou oběti na životech. Na místě výbuchu pracují záchranné služby.

42; Obyvatelka Doněcka byla zraněna během ostřelování ze strany ukrajinské armády. Ukrajinská armáda zesílila ostřelování Doněcké republiky a obvinila vojska Republiky z porušení Minských dohod.

43; Nadešel čas zavraždit Asada, říká izraelský ministr. Izraelský ministr Jo´av Galant prohlásil, že Asad nepatři do tohoto světa.

44; Přeji Ukrajincům, aby našli dobrého doktora pro své mocné, říká Poklonskaja. Bývalá prokurátorka Krymu označila události na Ukrajině prověrkou odolnosti pro vnuky a pravnuky vítězů nad fašismem.

45; V Moskvě zvěčnili památku tvůrců jaderného štítu Ruska. Pamětní znaky se objevily na budově zbrojařského komplexu Rosatomu.

46; Následky ostřelování čerpací stanice Tělmanovo. Ukrajinští okupanti záměrně ostřelovali infrastrukturní objekt a připravili tak 5 tisíc obyvatel Doněcké republiky o dodávky vody.

47; Putin je připraven poskytnout Senátu USA záznam rozhovorů Trumpa a Lavrova. Připomeňme, že po setkání amerického prezidenta s ruským ministrem zahraničí vzniklo několik skandálů.

48; Bylo vydáno mimořádné prohlášení ministerstva obrany Doněcké republiky ohledně vyostření situace na jižních úsecích fronty.

49; Fjodor Bondarčuk stanul v čele „Ukrajinského krajanského spolku“. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno na druhém sjezdu organizace, které se konalo v Moskvě.

50; Unikátní Stadivariho housle se pokoušely dostat z Ukrajiny do Doněcka. Životní podmínky na současné Ukrajině se pro housle významně zhoršily. Na hraničním přechodu Marjinka ukrajinští pohraničníci zadržely občana, který vezl směrem do Doněcka originální stradivárky.

51; Blokování sociálních sítí omezuje svobodu médií, píše německé ministerstvo zahraničí. Sankce Ukrajiny vůči ruským médiím neodpovídají evropským hodnotám, prohlásil oficiální zástupce německého ministerstva zahraničí.

52; Ukrajina nedokáže zcela uzavřít přístup k ruským sociálním sítím. Když budou uživatelé chtít, dokážou zákazy obejít.

53; Kyjevské sankce proti ruským médiím neodpovídají evropským hodnotám, říká německá vláda. Toto prohlášení učinil oficiální zástupce německé vlády Steffen Seibert během tiskové konference.

54; Ukrajina nechce dobývat Donbas zpět pomocí síly. Podle Poltorakových slov je Kyjev ale přesto přesvědčen o brzkém návratu Donbasu pod svou kontrolu.

55; Evropská unie definitivně zrušila víza pro Ukrajince. Evropská unie poskytla bezvízový režim občanům Ukrajiny.

56; Ruské ministerstvo financí zlepšilo prognózu HDP a inflace. Velikost hospodářství se zvýší na 92,19 namísto původně plánovaných 86,806 bilionů rublů.

57; Erdoganova ochranka drsně zmlátila demonstranty v USA. Ve Washingtonu se pracovníci ochranné služby tureckého prezidenta Erdogana dostali do rvačky s protestujícími.

58; Ukrajina definitivně přišla o svou suverenitu, říká senátor. Suverenita Ukrajiny byla za tři roky od okamžiku příchodu nové moci zcela zlikvidována. Země je kompletně závislá na zahraniční pomoci.

59; V USA se rozvinula politická schizofrenie, říká Putin. Jinak si nedokážu vysvětlit obvinění současného prezidenta z toho, že poskytl Lavrovovi nějaké tajnosti, řekl Putin.

60; Porošenko řekl, kdy na Ukrajině bude zrušen zákaz ruských sociálních sítí. Prý hned po „skončení ruské agrese“. Promluvil o tom po ceremoniálu podpisu bezvízového režimu pro Ukrajinu.

61; Rusko mohlo využívat služby Yandex pro útoky, říká Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. Nepotřebujeme agenturu, rozvědčíky ani družice.

62; Španělské stíhačky eskortovaly ruský Su-24 nad Estonskem. Španělská letadla F-18 hlídkující na nebi nad Pobaltím eskortovala ruský Su-24 letící do Kaliningradské oblasti.

63; Ozbrojený konflikt u Charkova. Byl nasazena zvláštní jednotka. Do obce Olšany u Charkova byla vyslána jednotka zvláštního nasazení.

64; On je neskutečně opilý. Ukrajinci se vysmáli Porošenkovi, který podepsal bezvízový režim. Diváci sledující ceremoniál na videu si všimli prazvláštního chování ukrajinského prezidenta.

65; USA odpověděly na Putinův návrh, že poskytne záznam ze setkání Lavrova a Trumpa. Američtí senátoři nedůvěřivě reagovali v televizním vysílání na prohlášení prezidenta Ruska Vladimira Putina.

66; Ukrajinci překonali rekord v návštěvnosti sítě VKontaktě po rozhodnutí o jeho zablokování. VK dosáhl nového rekordu návštěvnosti na Ukrajině. Za jediný den 18 milionů originálních návštěvníků.

67; V Kongresu UASA požadují impeachment prezidenta Trumpa. Poprvé se v USA vyslovili pro zahájení procedury impeachmentu vůči prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.

68; Začištění kotle v Damašku. Jak ozbrojenci opouštěli město Kabun. V kotli u Damašku dosáhla Syrská armáda důležitého vítězství a osvobodila město Kabun.

69; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jasinovatou. Ukrajinští vojáci během dne vystřelili na okolí Jasinovaté 68 min a tankových střel.

70; USA potřebují partnery, kteří budou pomáhat a ne dostávat pomoc, prohlásil prezident USA Donald Trump.

71; Ukrajinští mobilní operátoři začali blokovat ruské stránky. Omezení přístupu ke stránkám bude probíhat v souladu s technickými možnostmi.

72; Trump: S nikým tak špatně nezacházeli, jako se mnou. Prezident USA si postěžoval na špatné zacházení.

73; V Důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl u Jasinovaté zabit civilní obyvatel.Další byl zraněn. Lékařská pomoc se nemohla dlouho dostat na místo události kvůli pokračující palbě. Postižené vynášeli vojáci.

74; Polské stíhačky eskortovaly ruské výzvědné letadlo, říká polské letectvo. Polské stíhačky eskortovaly nad Baltským mořem ruské výzvědné letadlo, prohlásil tiskový tajemník polského letectva Marek Kwiatek.

75; Tím, že zablokoval sociální sítě, Porošenko ukázal, že se bojí vlastních občanů. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko ukázal, že se bojí vlastního lidu a pokouší se mu omezit svobody.

76; Na Ukrajině jsou udiveni, že Porošenko nezakázal stránky „Russkaja Vesna“ (Ruské jaro). Bývalá poslankyně Inna Bogoslovskaja vyjádřila údiv nad tím, že ukrajinské úřady neschválily opatření proti stránkám „Russkaja Vesna“.

77; Vědci předpovídají katastrofální zemětřesení na Novém Zélandu. Zemské desky se o sebe neustále třou, což vede k rychlému nárůstu tektonického tlaku.

78; USA a EU rozšířily sankce vůči Íránu. Evropská unie a Spojené státy se domluvily na pokračování spolupráce ve sféře letecké bezpečnosti během setkání zástupců obou stran.

79; Strana války má v úmyslu rozštěpit Ukrajinu podle náboženského principu, říká Medvedčuk. Návrhy zákonů o statusu náboženských organizací jsou zaměřeny na rozpad Ukrajiny.

80; Voják ukrajinské armády spáchal sebevraždu v zóně ATO. Okolnosti se upřesňují.

81; Útok „Specnazu ze SSSR“: Ozbrojenci z Islámského státu byli u Palmýry roztrháni na kousky. Byly zveřejněny nové záběry z činnosti muslimského batalionu TURAN vytvořeného z občanů muslimských států bývalého SSSR.

82; V EU zveřejnili minimální částku, kterou musí mít Ukrajinci při vstupu do EU. Dále zveřejnili informaci o dokumentech, které mohou sloužit jako potvrzení o existenci prostředků na běžné útraty.

83; Porošenko požádal, aby bylo poslancům Evropského parlamentu zakázáno jezdit na Krym a do Donbasu. S touto žádostí vystoupil po ceremoniálu podpisu rozhodnutí o zavedení bezvízového režimu s Evropskou unií pro Ukrajinu.

84; Politický skandál kolem Trumpa srazil akciové trhy USA. Akciové indexy Dow Jones, S&P 500 a NASDAQ vykazují nejhorší dynamiku od září 2016 v souvislosti s vyostřením politických rizik.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 18.5.2017:

1; Trump chce vytvořit „Arabské NATO“. Prezident USA Donald Trump během nadcházející návštěvy Rijádu představí svůj plán na vytvoření „Arabského NATO“.

2; Polák zbil Ukrajince ve Varšavě za to, že mluvili ukrajinsky. Pár se schoval v nejbližší restauraci, ale Polák bušil na dveře a křičel, aby mu ty Ukrajince vydali.

3; Příslušníci americké námořní pěchoty zamrzli na cvičeních u hranic s Ruskem. Arktické uniformy americké vojáky během nedávných cvičení v Norsku nechalo ve štychu.

4; Trumpovi darovali šavli pro boj s tiskem. Radu o vyřízení účtů s tiskem novináři nepřeslechli.

5; Na Porošenka podali trestní oznámení k soudu za blokování ruských sociálních sítí. Charkovský právník dodal, že Ukrajina chce směřovat do Evropy, ale svými činy se podobá Severní Koreji.

6; Severní Korea si dělá legraci z Porošenka. Na internetu je populární vtipné video. Uživatelé sociálních sítí vytvořili zábavné video,které se vysmívá posledním iniciativám hlavy ukrajinského státu.

7; Nejvyšší rada zapaluje ohně. Poslanec poradil kolegovi, aby si strčil svatojiřské stuhy do prdele. Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny a bývalý velitel trestního batalionu „Dněpr-1“ Jurij Berjoza adresoval hrozby svému kolegovi.

8; V systému protivzdušné ochrany našli závadu. Jižní Korea jej chce poslat zpět. Demokratická strana vládnoucí v Jižní Koreji zvažuje možnost demontáže protiraketového systému THAAD.

9; NATO by se mělo zabývat bojem proti terorismu a ne „ruskou hrozbou“, říká ruské ministerstvo obrany. NATO by mělo bojovat proti terorismu místo toho, aby posilovalo svou vojenskou přítomnost na hranici s Ruskem.

10; Trump je užitečný idiot Kremlu, říká bývalý šéf NSA a CIA. Kvůli vojenské nezkušenosti prezident USA Donald Trump podniká jeden neopatrný krok za druhým.

11; Proč Ukrajina zakázala ruské sociální sítě? Novinářka Irina Alksins komentovala kroky ukrajinských úřadů, které zakázaly ruské sociální sítě.

12; Zkrotit vzteklého psa: Americká média psala o rozporech Trumpa a šéfa Pentagonu. Názor ministra obrany USA Jamese Mattise se v mnoha otázkách rozchází s pozicí hlavy státu.

13; Ukrajinské úřady mají v úmyslu regulovat činnost Ruské pravoslavné církve, Patriarcha Kirill bije na poplach. Patriarcha Kirill se obrátil na lídry zemí Normandské čtyřky, na římského papeže a na generálního tajemníka OSN.

14; Nezapomněli jsme na vás. Fjodor Bondarčuk vydal poselství Ukrajincům. Vynikající režisér oslovil ukrajinské veterány afghánské války a navrhl učinit vzájemný vstřícný krok.

15; Internet na Ukrajině zdraží na dvojnásobek kvůli blokování ruských stránek. Internetová asociace Ukrajiny spočítala, že poskytovatelé budou muset utratit jednu miliardu dolarů, aby splnili Porošenkův příkaz.

16; Islamisté se po Porošenkově příkazu nabourali do servisu „VKontaktě“. Vyzývají k poskytnutí svobody Palestině, svobody islámu a k boji proti sionismu.

17; Americký státní department kritizoval zákaz ruských stránek na Ukrajině. Státní department USA po blokování médií ruské federace na Ukrajině vyzval Kyjev, aby hájil národní zájmy bez porušování ústavních principů.

18; Brzy začnete mizet jako rosa na slunci, řekl Janukovičovův spolupracovník majdanovským poslancům. 17. května bývalý ministr pro mimořádné situace Ukrajiny a jeden z Janukovičových spolupracovníků Nesto Šufrič vystoupil z tribuny Nejvyšší rady.

19; Pomník Chmelnického v Černigově byl otočen zády k Moskvě. Majdanovské úřady obšťastňují Ukrajince efektivními státnickými rozhodnutími.

20; Záchody nefungují, vrátil se chaos. Evropa odešla z Kyjeva hned po Eurovizi. Skončila Eurovize, skončila Evropa.

21; Král Nizozemska Vilém Alexandr odhalil novinářům své tajemství: Pravidelně pracuje jako pilot u dceřiné společnosti KLM. Stal se prvním mužem na nizozemském trůně za 123 let. V dubnu 2017 mu bylo 50 let.

22; USA chystají nové sankce proti Rusku a Íránu za podporu Asada. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh zákona, který předpokládá zavedení nových sankcí proti Rusku.

23; Američtí příslušníci speciálních jednotek jsou vyčerpaní a páchají sebevraždy, přiznává velení. Nechci tu prezentovat nějakou děsivou statistiku, ale je fakt, že trpíme, prohlásil velitel vojsk speciálního určení USA.

24; Hon na církev na Ukrajině. U budovy Nejvyšší rady proběhlo shromáždění, Světová rada církví vyzývá Kyjev, aby se vzpamatoval. Světová rada církví vyzvala ukrajinské úřady, aby stáhly návrhy zákonů s náboženskou tematikou, které má Rada dnes projednat.

25; Gorbačov: USA potřebují svou vlastní perestrojku. Bývalý prezident Sovětského svazu zdůraznil, že napětí mezi oběma zeměmi roste a dál to takhle pokračovat nemůže.

26; V Turecku se převrátil mikrobus s ukrajinskými turisty. Původně se mělo za to, že jde o Rusy. K incidentu došlo na úseku dálnice mezi městy Muğla a Denizli na jihozápadě země. Tuto informaci potvrdili na ruském velvyslanectví v Ankaře.

27; V Kyjevě vandalové polili barvou pomník generála Vatutina. Připomeňme, že armádní generál Nikolaj Vatutin zahynul v dubnu 1944 ve věku 42 let rukama diverzantů UPA.

28; Všude okolo jsou nepřátelé. Turčinov nalezl stopy FSB i na Facebooku. Turčinov varoval ukrajinské patrioty, že i na Facebooku, který zůstal prakticky jedinou sociální sítí na Ukrajině, fungují tajné služby Ruské federace.

29; Američané dluží už téměř 13 bilionů dolarů. Celkový součet zadlužení domácností USA dosáhla rekordní hodnoty 12,73 bilionu dolarů.

30; Keanu Reeves: Sibiř je jedno z nejzáhadnějších míst na Zemi. Hollywoodský herec řekl, proč natáčení filmu o Rusku probíhají v Kanadě.

31; V Nejvyšší radě Ukrajiny nesehnali hlasy pro sankce proti Janukovičovi a jeho okolí. V návrhu zákona bylo 21 jmen včetně Azarova, Pšonka a dalších.

32; Ministryně kultury Francie rozšířila zprávu, že zemřela nositelka Nobelovy ceny za Literaturu Svetlana Alexijevič. Spisovatelka zprávu o své smrti vyvrátila. Dokázali se s ní spojit představitelé ruských a běloruských médií.

33; Vraťte se! V Doněcké republice bylo natočeno působivé video s výzvou ke krajanům, kteří odjeli kvůli válce. Obyvatelé různých měst Republiky se obracejí na své krajany, kteří byli nuceni odjet z Donbasu kvůli válce.

34; Nejvyšší rada se odmítla zabývat skandálními církevními zákony. Přitom poslanci vyjadřují radost, že diskuse byla zahájena. Je tedy vidět, že se nevzdávají svých plánů na likvidaci Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu.

35; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno 12 domů a dvě školy. Ukrajinská strana za posledních 24 hodin pětačtyřicetkrát porušila režim přerušení palby.

36; Vrať nám VKontaktě! Ve Lvově házeli na obchod Roshen odpadky. Porošenkovi a dalším mocným navrhovali, aby po sobě lépe uklízeli bordel.

37; Ruské ministerstvo financí: Naplňování rezervního fondu začne v roce 2018. Ministr financí Ruské federace potvrdil, že Rezervní fond bude letos zcela vyčerpán, ale už v roce 2018 bude zahájeno jeho znovunaplnění.

38; Ruské stíhačky vyděsily fregatu Nizozenska. Dva Su-24 třikrát proletěly těsně kolem fregaty Evertsen, prohlašuje Nizozemské ministerstvo obrany.

39; Největší množství případů ostřelování bylo zaregistrováno kolem Doněcka. Jsou zde mrtví a zranění. Poškozeny byly obytné budovy.

40; Rusáky a jejich příznivce je třeba trestat. Jaroš brání svého soukmenovce, který postřelil taxikáře. Jarošovo prohlášení bylo natolik výrazné, že je média zveřejnila v plném znění.

41; Nejvyšší rada zrušila zákon o Savčenkové. Připomeňme, že předtím na základě iniciativy poslankyně sedící v ruském vězení byl jeden den vazby považován a dva dny odnětí svobody.

42; Neonacisté z Azova v drogovém opojení na sebe vzájemně střílejí a zavírají se do cel. Jak vypadá služba skutečných ukrajinských patriotů, vojáků a „nefalšovaných árijců“?

43; Jsi hajzl, Aljošo. Usmanov natočil video s poselstvím Navalnému jako odpověď na jeho obvinění na svou adresu: Sedni si pohodlněji a já teď klidně a beze spěchu vysvětlím lidem, proč to tak je.

44; Kongres USA chce zmařit spolupráci s Ruskem v boji proti Islámskému státu, říká senátor. Předtím Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila návrh zákona o zavedení sankcí proti spojencům syrské vlády.

45; NATO se nebude účastnit bojů proti Islámskému státu, říká Jens Stoltenberg. Podle slov generálního tajemníka bude Aliance nadále jen pokračovat v podpoře.

46; Ukrajinské letecké společnosti zakázali létat do EU. Na černé listině Eurokomise je 181 leteckých společností ze 16 zemí světa.

47; V Žitomiru oblékli pomník konstruktéra raketové techniky Koroljova do vyšívanky. Ve městě probíhají oslavy Dne vyšívanky.

48; Jak přežívá Charkovan bez Charkova? Byly zveřejněny úvahy politického emigranta. Konstantin Ervantovič Kevorkjan. Jeho jméno je známé bez přehánění každému obyvateli Charkova. V roce 2014 musel Kevorkjan opustit rodný Charkov a zachránit se před politickým pronásledováním ze strany nové ukrajinské moci.

49; Kyjevané toužící po renovaci vyvolali bitku v městské radě. Byli zraněni policisté. V Kyjevské radě během zasedání se skupina osob pokusila proniknout do jednacího sálu a vyvolala rvačku s pracovníky policie.

50; Rusko nemůže připustit genocidu ruskojazyčných obyvatel Donbasu, říká Patrušev. Rusko vychází z toho, že území Doněcké a Luganské republiky jsou součástí Ukrajiny, ale nelze připustit genocidu ruskojazyčného obyvatelstva.

51; U Oděsy byl poslanec polit zelenou tinkturou a pokusili se ho hodit do odpadkového kontejneru. V Belgorodě-Dněstrovském v Oděské oblasti došlo ke konfliktu kvůli otázce výstavby chrámu „ukrajinské pravoslavné církve Kyjevského patriarchátu“.

52; Ukrajinská prokuratura vypracovala obvinění vůči Stalinovi a Berijovi. Hovoří se o tom ve zprávě tiskové služby Generální prokuratury Ukrajiny. Dokument se týká násilného přesídlení krymskotatarského národa a zástupců dalších národnostních skupin z území Krymské ASSR.

53; Na Ukrajině odmítli uznat symboliku divize SS Galizien za neonacistickou. Ústav národní paměti vedený Vladimirem Vjatrovičem neuznal symboliku divize SS Galičina za nacistickou.

54; Účty Yandex.Ukrainy byly zablokovány. Společnost se pokouší vyvést prostředky ze země. V Yandexu poznamenali, že vyřešit problém rychle se nedaří.

55; Ukrajina si připomíná den vyšívanky nejrůznějšími akcemi. V tomto oblečení se objevil i ukrajinský premiér.

56; Byly zveřejněny unikátní záběry: Ruské Su-24 třikrát obletěly fregatu NATO v Baltském moři. Ruské bombardéry Su-24 v nízké výšce třikrát proletěly kolem fregaty nizozemského vojenského námořnictva Evertsen v Baltském moři.

57; Poslanec Gavriljuk zaútočil na novináře a rozbil mu telefon. Podle novinářových slov mu Gavriljuk roztrhal i košili.

58; Ukrajinská armáda omezí přístup OBSE k vojenským objektům. Ukrajina nadále skrývá před pozorovateli OBSE přítomnost zakázaných zbraní a techniky poblíž linie dotyku.

59; Útok „Specnazu SSSR“: Ozbrojence Islámského státu to u Palmýry roztrhalo na kousky. Byly zveřejněny nové záběry z činnosti muslimského batalionu TURAN zformovaného z občanů muslimských zemí bývalého Sovětského svazu za účelem protipartyzánského boje.

60; Od začátku roku ruské banky vydělaly 553 miliard rublů. Aktiva bankovního sektoru se za duben zvýšila o 0,1% na 79,3 bilionu rublů.

61; V New Yorku automobil v plné rychlosti najel do davu. Jsou oběti na životech. Po nárazu začalo auto hořet, ale požár se podařilo rychle uhasit.

62; Tajné služby Luganské republiky infiltrovali agenta do SBU a odvrátily tak teroristické činy. V důsledku operativního experimentu se podařilo zachránit několik životů a odvrátit řadu teroristických aktů.

63; Lavrov komentoval informace o tajné informaci od Trumpa starým sovětským vtipem. Lavrov poznamenal, že práce amerických médií mu připomíná vtip populární v Sovětském svazu. V novinách „Pravda“ nejsou žádné „izvestija“ (zprávy) a v novinách „Izvestija“ není žádná pravda.

64; Na Ukrajině zablokovali účty distributora účetního programu „1S“. Bankovní účty ukrajinské společnosti Skyline Software byly zablokovány.

65; Koalice USA uskutečnila nálet na provládní jednotky v Sýrii. Letecký úder byl reakcí na útok stoupenců Bašára Asada na opoziční skupinu podporovanou Spojenými státy.

66; V USA umístili na obálku časopisu Bílý dům splývající s chrámem Vasila Blaženého. Na internetových stránkách časopisu fotografie doprovází článek věnovaný „válce ruských sociálních sítí s Amerikou“.

67; Poslanci Nejvyšší rady dostali příkaz neprojednávat zákony proti Ukrajinské pravoslavné církvi Moskevského patriarchátu, aby se předešlo náboženské válce. Zavedete-li státní kontrolu nad církví, je to přímé porušení ústavy.

68; „Mešita“ Vasila Blaženého“. CNN označil kupole moskevského chrámu za „minarety“. Televizní stanice CNN se dostala do trapné situace,když si pospíšila s podporou kritického článku časopisu Time.

69; Trump zachrání hospodářství USA prostřednictvím války mezi Íránem a Saúdskou Arábií. O první etapě plánu na obnovu někdejší velikosti USA jako výrobní země bude informovat tento víkend.

70; Rusko požaduje reakci Normandské čtyřky na útlak ukrajinské pravoslavné církve. Očekáváme jednoznačnou reakci ostatních zemí normandského formátu na tuto nepochybně mimořádnou situaci.

71; Letecký úder koalice USA na kolonu domobrany v Sýrii. Kolona sestávala ze čtyři tanků, osmi pick-upů, čtyř automobilů s kulomety, jedné samohybné protivzdušné sestavy „Šilka“.

72; Rusofobie se stává ukrajinskou státní politikou, říká zástupce velvyslance Ruska při OSN.

73; Jaceňuk obvinil Rusko z mezinárodního zločinu. Jaceňuk dále prohlásil, že lid Kanady a její vláda stojí bok po boku s ukrajinským národem.

74; Letadlo zabředlo do čerstvého betonu na letišti v Záporoží. Letecká společnost prohlásila, že letadlo bylo značně poškozeno na trupu i podvozku.

75; Římský papež si pozval ukrajinského velvyslance ve Vatikánu kvůli proticírkevním návrhům zákonů.

76; Nálety USA v Sýrii je nutno v Radě bezpečnosti OSN prohlásit za akt vojenské agrese, říká senátor Igor Morozov. Podle názoru senátora je nyní nutné se připravit na konsolidaci sil toužících po jednopolárním světě.

77; V koalici USA prohlásili, že si vyhrazují právo na sebeobranu na území Sýrie. Oznámil to představitel koalice v souvislosti s úderem na kolonu provládních sily v okolí At-Tanf.

78; Ukrajinská armáda zahájila masivní dělostřeleckou palbu u Doněcka. Ukrajinští vojáci zhruba před hodinou zahájili palbu na obec Spartak na sever od Doněcka. Zatím bylo vystřeleno více než 30 dělostřeleckých nábojů a min.

79; V Itálii migrant zaútočil nožem na policistu a vojáka. Policista utrpěl zranění ruky, voják na krku. Oba byli hospitalizováni.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 19.5.2017:

1; USA nemají v úmyslu rozšiřovat svou účast v syrském konfliktu, říká Pentagon. Koalice v čele s USA zaútočila na syrské provládní síly v okolí Al-Tanf.

2; Lavrov varuje generálního tajemníka Rady Evropy, aby mu nepředával žádná tajemství.

3; Porošenko to přehnal se zákazy. Ukrajinská pravoslavná církev byla zachráněna díky jedinému telefonátu. V případě schválení nepřejících zákonů by se mohla rozpoutat skutečná náboženská válka na Ukrajině. Asi jim už nestačí ta, co probíhá.

4; Úředníci prodávali v Kyjevě dárcovskou krev, říká SBU. Za dva roky se podvodníci obohatili o 20 milionů hřiven.

5; V Kongresu USA navrhli uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele. Předtím ministr informací Jordánska Mohammed Momání zdůraznil, že podobný krok rozpálí islámské a arabské ulice doběla.

6; Velení USA prohlásilo, že Rusko se pokoušelo odvrátit úder na syrskou armádu. Velení USA prohlásili, že se Rusko pokoušelo zastavit syrské vojáky a členy domobrany, kteří se přesouvali do zóny deeskalace.

7; Košile se sama roztrhla, obličej se sám rozbil, telefon se sám rozbil. Gavriljuk podal svou vlastní verzi zmlácení novináře. Podle slov poslance novinář sám od sebe upadl a on se jej naopak snažil zachytit.

8; Vědecká diplomacie. Jak Rusko a Británie plánují život v „novém světě“ technologií, informací a inovací. Vědecká diplomacie pomůže Rusku a Velké Británii snížit politické napětí. Kulatý stůl se uskutečnil v MGIMO.

9; Proč ukrajinské úřady nechtějí, aby Janukovič vystoupil před soudem o údajné zradě? Podle všeho Janukovičovo prohlášení případ zcela vyřešilo.

10; Riskantní operace ruských vojáků na jihu Sýrie. Pod palbou a v neustálé bojové pohotovosti. Ruští vojáci se mnohokrát dostali pod palbu ze strany ozbrojenců během uskutečňování humanitárních misí.

11; Bartolomějská noc – Začátek. Rozhodovat o tom, kdo bude ovce a kdo kozel (co je zrno a co plevy), bude samozřejmě ukrajinská moc.

12; Napětí narůstá. USA poslaly ke korejským břehům letadlovou loď „Ronald Reagan“. Ta v této oblasti uskuteční cvičení s dalším plavidlem amerického námořnictva Carlem Vinsonem“.

13; Čínské stíhačky eskortovaly americké vojenské letadlo. Americké letadlo Boeing WC-135 Constant Phoenix prováděl ve středu plánovanou misi v mezinárodním vzdušném prostoru.

14; Dodon odmítl úvar EU o velikosti 100 milionů euro. Igor Dodon prohlašuje, že vyzval úředníky EU, aby zmrazili poskytování úvěru.

15; V Oděské oblasti vykradli a znesvětili chrám. Několik neznámých pachatelů vyloupilo mariánský chrám v Belgorod-Dněsterském okrese.

16; Vyšetřování styků s Ruskem je obrovským honem na čarodějnice, říká Trump. Podle jeho názoru toto vyšetřování prohlubuje „rozdělení země“ a odvádí ho od práci, kterou se snaží dělat.

17; Ve Vinnici byli zatčeni tři „vlastizrádci“ připravující protestní akci s blokováním silnice na zakázku „ruské strany“. Na Ukrajině pokračují represe proti nositelům odlišných názorů.

18; V obci Kominternovo na jihu Doněcké republiky byla v důsledku ostřelování zraněna civilní obyvatelka.

19; OSN: Notebook s bombou na palubě letadla je jen otázkou času. Tuto otázku je třeba postavit ne tak, zdali se tak stane, ale kdy, prohlásil šéf protiteroristického výboru OSN.

20; Ukrajinská armáda ostřeluje šachtu Butovskaja. Vznikly velké škody. Informovali o tom v tiskové službě Ministerstva uhlí a energetiky.

21; Rosněfť získala akcie americké Citgo. Washington začíná panikařit. Ministr financí USA Steven Mnuchin slíbil Senátu, že prozkoumá vliv ruské Rosněfti na americký palivový trh.

22; Druhé varování Trumpa: Proč USA letecky útočily na Asadovy stoupence? Washingtonem deklarovaný cíl „boj proti Islámskému státu“ se s reálnou situací nerozchází ani zdaleka poprvé.

23; V podmínkách okupace: Všechny školy v Mariupolu budou převedeny na ukrajinštinu. Ve školském odboru městské administrativy tvrdí, že rodiče žáků na to dobrovolně přistoupili.

24; Rostě proud Ukrajinců cestujících na Krym. Informuje o tom pohraniční správa FSB Ruské federace pro Republiku Krym.

25; Je to agent Kremlu. Už i Hillary Clintonovou podezírají ze snahy rozbít Ameriku. Více než polovina občanů USA si myslí, že vyšetřování kontaktů s Ruskem musí být vedeno nejen vůči Trumpovi, ale i vůči Clintonové.

26; Bylo zveřejněno prohlášení velení syrské armády v souvislosti s agresí USA: Syrská armáda bojuje proti terorismu na svém území a má právo určovat průběh operace proti teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

27; Britští vědci obvinili SSSR z vytvoření umělých radiačních pásů Země. Ve svých závěrech se vědci opírají o odtajněné informace z atmosférických zkoušek jaderných zbraní uskutečněných v letech 1958 až 1962.

28; Ceny ropy Brent přesáhly 53 dolarů za barel. Ceny ropy pokračují v růstu a Brent se prodává už za více než 53 dolarů.

29; Grojsman požaduje důchody ve výši 3.000 hřiven. Ale hned dodává, že to nebude možné hned.

30; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo letecké údery americké koalice na syrské vojáky a civilní obyvatele. Terčem pro letectvo západního letectva jsou stále častěji nikoli teroristé a ozbrojenci, ale syrští vojáci a civilní osoby.

31; Prokuratura Švédska zrušila obvinění zakladatele WikiLeaks Juliana Asange. Byl zrušen zatykač na jeho osobu.

32; Problematický „Sagajdačnyj“. Vlajková loď ukrajinského vojenského námořnictva se porouchala hned po provedené opravě. Dieselový motor „Sagajdačného“ přestal fungovat brzy po opravě provedené v rámci státní obranné zakázky.

33; V Dagestánu zlikvidoval specnaz FSB teroristy. Měli na svědomí četné zločiny teroristické povahy.

34; Provokace ze strany ukrajinské armády. Byl ostřelováno kontrolní stanoviště (hraniční přechod do Doněcké republiky). Přitom ukrajinská strana obvinila z přerušení činnosti hraničního přechodu Doněckou republiku.

35; Řidič, který najel do davu v New Yorku, prý slyšel hlasy. Připomeňme, že v důsledku vjetí automobilu na chodník na náměstí Time square zemřela jedna žena a dvacet lidí bylo zraněno.

36; Ljaško se nemůže rozloučit s „VKontaktě“. Své stránky na „nepřátelské síti“ mají nadále jak Radikální strana, tak i Opoziční blok.

37; Kyjev se rozhodl konfiskovat uhlí Donbasu. Ministr energetiky Ukrajiny Igor Nasalik navrhl zkonfiskovat uhlí z oblastí Donbasu, které nemá Ukrajina pod kontrolou.

38; Trump koná první zahraniční turné. První zemí na cestě prezidenta USA bude Saúdská Arábie.

39; rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny povolila Ukrajincům používat „VKontaktě“. Ukrajinci nebudou trestáni za návštěvu zakázaných ruských stránek.

40; Byly oznámeny země, které budou hostit mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2021. Každý ze států, který podal společnou žádost, už někdy mistrovství hostil.

41; Ukrajinská armáda pokračuje ve vraždění obyvatel Donbasu. Velení ukrajinské armády realizuje přesuny těžkých zbraní u linie dotyku.

42; Vněšekonombanka se zbaví ukrajinské dcery v nejbližších dvou týdnech. Vněšekonombanka se už do 1. června může zbavit své ukrajinské dcery. Oznámil to šéf banky Sergej Gorkov.

43; Ruská garda bude monitorovat sociální sítě kvůli odvracení teroristických činů. Podobné skupiny specialistů už pracují v Novosibirském vojenském institutu.

44; Francouzští vojáci zahynuli během vojenských cvičení, Oba vojáci spadli do vody z kajaku používaného při tréningu.

45; V centru Kyjeva začal protékat most. Je symbolické, že „plačící“ Most vzdušné flotily kříží prospekt Vítězství.

46; Zadržený diverzant SBU prozradil podrobnosti z vraždy velitele Armády Luganské republiky Baggiho. K úkolům teroristů patřilo odstranění veřejných politických činitelů Luganské republiky a likvidace vojenských objektů infrastruktury.

47; Erdoganovo ultimátum: Turecko odmítlo svou účast na osvobozování města Rakká kvůli Kurdům. Prezident Turecka učinil rozhodné prohlášení kvůli záměru USA zaangažovat do operace syrského města Rakká Kurdy.

48; Je to hrubé porušení suverenity Sýrie, říká ruské ministerstvo zahraničí o leteckém úderu na syrskou domobranu. Předtím koalice v čele s USA potvrdila fakt uskutečnění úderu na kolonu provládních sil v Sýrii.

49; Nikolaj Valujev poseděl na lavičce s názvem Krymský most. Budovatelé Krymského mostu instalovali firemní lavičku v podobě budovaného mostu na vyhlídkové plošině v Tamani.

50; Ruské železnice během dvou týdnů odvezou všechny vagóny z Ukrajiny. Dceřiná společnost ruských železnic „Federální nákladní společnost“ prohlásila, že přerušuje svou činnost na Ukrajině.

51; Ve Státní dumě odhalili příčiny poruchy na vlajkové lodi ukrajinské flotily. Je to výsledek neschopnosti Kyjeva udělat pořádek ve vojensko-průmyslovém komplexu. Není splněna ani jedna nutná podmínka: zkušené kádry, existence výrobních kapacit a poctiví úředníci.

52; Trump slíbil, že bude bojovat proti kolumbijskému „kakau“. Americký prezident mluvil o důležitosti boje proti drogovému obchodu (koka).

53; Porošenkovy sankce povedou ke snížení tempa rozvoje drobného podnikání na Ukrajině, říká expert. Blokování ruských sítí povede ke zmenšení podnikatelské aktivity.

54; Vítězství bude naše: V Kyjevě se objevilo obrovské graffiti s Řádem Velké vlastenecké války. My, jakožto dědicové Vítězství vystupujeme proti tomu, vládnoucí moc zaměňovala pojmy a poznačovala Prapor svobody za symbol totality.

55; Šéfka delegace USA na Krymu předpověděla zmírnění západních sankcí vůči krymskému regionu.

56; Teror je hlavní strategií Ukrajiny proti Donbasu. Na ministerstvu vnitra Luganské republiky informovali o zatčení diverzantů SBU. Režim vládnoucí na Ukrajině přešel k teroru jako základní strategii e válce proti republikám Donbasu.

57; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vysvětlilo Radě Evropy, proč Kyjev zakázal ruské internetové stránky. Ministr Klimkin vysvětloval, proč ukrajinské úřady zakázaly ruské sociální sítě a stránky.

58; Vnější státní zadlužení Ruska se snížilo na minimum od roku 2013 na 48,556, informuje ministerstvo financí. Celkové vnější zadlužení Ruska (tj. včetně soukromých organizací) ale vzrostlo na 529,7 miliardy dolarů.

59; U budovy Porošenkovy administrativy se demonstrovalo proti zákazu VKontaktě. OD prezidenta požadovali uvolnění přístupu k sociální síti.

60; V Berlíně se ultrapravičáci pokusili zaútočit na německé ministerstvo spravedlnosti. Kolem 50 demonstrantů se v pátek přes den chystalo proniknout do budovy spolkového ministerstva spravedlnosti.

61; Státní department se přiznal ke lži. Asadovo „krematorium“ je výplod fantazie ochránců lidských práv. To, co americké úřady a jimi kontrolovaní ochránci lidských práv označili za krematorium, se ukázalo být jen teplejší částí budovy.

62; V Zakarpatsku SBU zatkla lídry maďarské menšiny. SBU podezírá aktivisty ze spolupráce s agresorem a ze separatismu.

63; Pracovník Protikorupčního úřadu byl přistižen při přebírání velkého úplatku. Pracovníka NABU a jeho komplice zadrželi za převzetí úplatku.

64; Mezinárodní měnový fond doporučuje Rusku zvýšení důchodového věku. Ruské úřady by měly zvýšit věk odchodu do důchodu, myslí si Mezinárodní měnový fond.

65; Ukrajina zahajuje válku s ruskou čokoládou. Sazba antidumpingového cla bude činit 31,33% a bude platit po dobu pěti let.

66; OSN se vyslovila proti zákazu sociálních sítí na Ukrajině. V OSN se vyslovili proti omezení svobody komunikace v souvislosti se sankcemi Ukrajiny vůči ruským internetovým portálům.

67; To bude tragédie neuvěřitelných měřítek, říká Pentagon o válečném scénáři v KLDR. Minstr obrany USA si myslí, že válečná varianta vývoje událostí kolem KLDR by byla tragédie neuvěřitelných měřítek.

68; Je Severní Korea novým nebezpečím pro investory? Investoři z celého světa pozorně sledují politické skandály ve Washingtonu, ačkoli analytici vyzývají všímat si jiných věcí.

69; V Europarlamentu odpověděli Porošenkovi požadujícímu napouštět poslance na Krym a do Donbasu. Europoslanec Jean-Luc Schaffhauser komentoval přání Petra Porošenka zakázat členům Europarlamentu jezdit na Krym a do Donbasu: Nikdo mi jako poslanci zvolenému voliči mé země nemůže zakázat jet na Donbas, když budu chtít jet na Donbas.

70; USA projednávaly s Ruskem úder koalice v Sýrii, říká Dunford. Podle jeho slov dialog probíhá úspěšně na různých úrovních a za poslední měsíce bylo dosaženo pokroku.

71; Medveděv přestavil Putinovi akční plán vlády na roky 2017 až 2025. Připomněl, že na příslušném plánu pracují i expertní skupiny.

72; Vítězství nad rozumem. Den vyšívanky v Nejvyšší radě. Sestra hlavního vojenského prokurátora Anatolije Matiose přišla tak vyhastrošená, že to vyvolalo sprchu posměšných komentářů.

73; Úder USA na syrskou domobranu mohl být uskutečněn kvůli ropě, říká senátor. Uskutečněním úderu mohly dát USA signál Damašku o tom, že mají zájem kontrolovat ropná naleziště v Sýrii.

74; Vždycky to byl psychopat a bláznivej hlupák, říká Trump o šéfovi FBI. Trump se přiznal, že vždy pociťoval silný tlak ze strany FBI a jeho bývalého ředitele Jamese Comeyho.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 20.5.2017:

1; Trumpův poradce se stal předmětem vyšetřování v „ruském případu“. V USA pravidelně zaznívají prohlášení o jakých si „spojeních“ mezi Moskvou a Donaldem Trumpem a o pokusech Ruska ovlivnit volby v USA.

2; Ukrajinská armáda masivně bombardovala předměstí Doněcka. S nástupem tmy ukrajinská vojska aktivizovala své akce a zahájila palbu na předměstí Doněcka.

3; Putin projednal s Radou federace úder koalice USA na syrská vojska. Prezident Ruské federace Vladimir Putin projednal se členy Rady Federace aktuální vnitroruskou situaci a také otázky kybernetické bezpečnosti.

4; Lotyšský poslanec označil Rusy za vši. Poslanec Lotyšského Sejmu Edvīns Šnore si postěžoval na „ruské vši“, které se nedaří vyhnat ze země.

5; Porošenko a Merkelová projednají „normandský formát: Co bude s „Minskem-2“?

6; Hlavní cíl letadlové lodi USA není KLDR. USA poslaly letadlovou loď Ronald Reagan ke Korejskému poloostrovu.

7; Trumpova obliba se propadla na rekordně nízkou úroveň. Prezidentovu činnost nyní schvaluje pouhých 38% (při zvolení 46%) a neschvaluje 56,2% (při zvolení 44%).

8; Vypadá, jako by jim všechno sežrala. Na internetu koluje fotografie morbidně otylé místopředsedkyně muzea „hladomoru“. A jak vlastně vypadá ředitel, když jeho zástupkyně vypadá takhle?

9; Rozkol v EU. Polsko a Maďarsko nechtějí přijímat migranty. A v Evropské unii sílí stoupenci tvrdých opatření proti Maďarsku.

10; Ukrajina dělá politiku totální informační blokády, říká ministerstvo spojů Doněcké republiky. Podle ministrova názoru jasným příkladem je dělostřelecké ostřelování Tělmanovské televizního vysílače ukrajinskými vojáky.

11; Kyjev rozpoutal „intelektuální válku“ s Ruskem kvůli podpoře zahraničních IT společností. Není vyloučeno, že takto se umetá cestička importním strukturám.

12; Byly zveřejněny záběry z činnosti FSB. Teroristé v Dagestánu byli zlikvidováni.

13; NATO: Ruské ponorky jsou hrozbou pro Atlantik. NATO soustřeďuje ozbrojené síly u hranic s Ruskem pod záminkou potenciální agrese z jeho strany.

14; Boje v obklíčeném Deyr az-Zauru. Bandy Islámského státu se vrhají do útoku, ale umírají pod palbou syrské armády a ruského letectva. Prudké boje začaly v pátek. Teroristé Islámského státu zahájili útoky na pozice Syrské armády.

15; Hlavním úspěchem Porošenkova režimu je to, že vůbec ještě existuje. 25. května uplynou tři roky od okamžiku, kdy se prezidentem Ukrajiny stal Petr Porošenko.

16; Ukrajinský terorista ukázal, jak zabíjel rodinu důstojníka ministerstva vnitra Luganské republiky. Úkolem teroristů bylo odstraňování veřejně politicky činných osob a likvidace důležitých infrastrukturních objektů.

17; Jaké jsou výsledky zavedení vnějšího řízení v podnicích Doněcké republiky. Bylo zveřejněno interview s ministrem průmyslu a obchodu Doněcké republiky Alexejem Granovským.

18; Ukrajinství proti křesťanství. Vatikán je znepokojen možností schválení „zákonů proti pravoslaví“.

19; Sádlo dochází. Na Ukrajině byla pobita už třetina prasat. Letos se na Ukrajině prudce snížil počet prasat.

20; Pro velkou válku Američané nemají dost Tomahawků. Kongres USA řeší, kolik je ještě potřeba zakoupit střel s plochou dráhou letu pro zajištění vojenské převahy ve světě.

21; Ostřelování Luganské republiky. Ukrajinská armáda osmkrát porušila režim příměří. Ostřelováno bylo okolí Almazné, městečka Slavjanoserbsk a Frunze, obce Smeloje a Kalinovka.

22; Němec se upálil v centru Mnichova. Zemřel na následky popálenin v nemocnic zhruba hodinu po incidentu. Na jeho automobilu byl nalezen nápis „Už nikdy válku z německé půdy!“.

23; Matka šéfredaktora WikiLeaks žádá australského premiéra, aby pomohl jejímu synovi. Vyzvala jej, aby mu vydal nový pas, aby mohl cestovat.

24; Ministerstvo obrany Náhorního Karabachu oznámilo smrt svého vojáka. Probíhá vyšetřování okolností incidentu.

25; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin šedesátkrát porušila režim příměří. Palba byla vedena z prostředků dělostřelectva, z minometů, zbraní bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů, z granátometů a střelných zbraní.

26; Spory o Den Vítězství. Novinář Roman Nosikov brilantně shrnuje svá pozorování ohledně diskusí na téma Velkého vítězství: „Vaše vítězství bylo nečestné, bez americké industrializace by to nebylo možné. Hájili jste jen gulagy, zajatce jste vraždili, znásilnili jste dva miliony Němek, Stalin byl horší než Hitler, Sovětský svaz má na vzniku Druhé světové války stejný podíl jako Německo. Vítězství nebylo zasloužené – nebylo by bez spojenců, bylo dosaženo necivilizovaným a nečestným způsobem. Vaše země neměla na vítězství morální právo, nešlo o vítězství dobra. Vaše zbraně byly postaveny na západních vzorech, vaše industrializace byla provedena pomocí západních technologií. A stejně už byste to nedokázali zopakovat....“ Všechny tyto výhrady ukazují jediné: Jejich autoři hájí fašismus. Asi si chtějí zopakovat část evropských dějin...

27; Útok na leteckou základnu v Libyi. Zahynulo více než 140 lidí. Mezi obětmi jsou i civilní osoby.

28; Ukrajina posílá na Donbas tanky T-80. Prezident Porošenko sdělil na svých stránkách na sociální síti, že posílá na Donbas další várku tanků T-80.

29; Božena Rynska vyprávěla, jak Rusové nenávidí děti. Skandální „světská lvice“ Božena Rynska předvedla další erupci smyšlenek o nenávisti vůči dětem v Rusku.

30; Jak dnes vlastně vypadá americká armáda? Byl zveřejněn článek o historii, velikosti a struktuře současných amerických ozbrojených sil. Skutečnou představu o tom, kolik je kde po světě amerických základen a vojáků už nemá ani samotný Pentagon.

31; Na internetu se objevily záběry z útoku davu na Rusa v Mexiku. V mexickém městě Cancún rozzuřený dav přepadl dům Rusa Alexeje Makejeva.

32; MMF uznal, že ruská ekonomika se dostává do formy. Jak připomíná americká televizní stanice, díky efektivní politice ruských úřadů se situace zlepšuje.

33; V prezidentských volbách v Íránu zvítězil Ruhání. Úřadující prezident Íránu byl zvolen na druhé volební období.

34; Ukrajinský programátor přišel na pomoc milovníkům hudby. Aplikace, kterou vyvinul přibližuje Facebook kvalitám VKontaktě a umožňuje poslech hudby.

35; Ukrajinská armáda přesunula do okolí města Sčasťje vojenskou techniku a munici. Velení ukrajinské armády nadále vyostřuje situaci v regionu a provádí přeskupování vojsk nedaleko linie dotyku.

36; Rogozin: Rusko sází na vytvoření intelektuální zbraně. Rusko v novém zbrojním programu sází na vytvoření intelektuální zbraně a kosmické zařízení.

37; Ukrajinští nacisté používají zakázanou expanzivní munici, hlásí vedení Doněcké republiky.

38; Lvovský odpad byl vyvezen na černou skládku v Žitomirské oblasti. V Žitomirské oblasti byl zadržen kamion, který vysypal lvovský odpad na nelegální skládku.

39; Téměř čtyřicet ruských umělců má zakázaný vstup na Ukrajinu. Na seznamu je Lolita Miljavskaja (původem ze Zakrapatské Rusi), Julija Samojlova. Nataša Koroljova a další.

40; Ukrajinská armáda eviduje ztráty v důsledku alkoholismu jako oběti ostřelování ze strany Národní policie Luganské republiky.

41; Krutá vražda v Oděse: Byla zastřelena účetní Černomořského přístavu a její rodina. Nic z cenností se ale v bytě neztratilo.

42; V Melitopolu zapálili budovu městské rady. Dva lidé hodili do místnosti láhve se zápalnou směsí.

43; Příměří v Donbasu neexistuje, říká Merkelová. Oznámila to na společné tiskové konferenci s prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem.

44; Ukrajina doufám, že rozdrtí domobranu masivním úderem obrněné techniky, proto posílá tanky T-80 na Donbas. Místo „holubic míru“ posílá Ukrajina na Donbas „válečné jestřáby“.

45; Na vojenském cvičení NATO v Estonsku zapadl obrněný transportér do příkopu. Je to už třetí dopravní nehoda na cvičeních „Jarní bouře“.

46; Německé ministerstvo spravedlnosti vyzvalo k propouštění vojáků vychvalujících hitlerovský wehrmacht. Ti, kdo podporují „hitlerovský wehrmacht“ nemají co pohledávat v Ozbrojených silách Německa.

47; USA si vyhradily práv v kterýkoli okamžik zaútočit na Sýrii, říká senátor Franc Klincevič. Podle jeho názoru se nedají jinak vysvětlit prohlášení Josepha Dunforda.

48; Pentagon obkličuje Rusko sítí vojenské-biologických objektů. Byla zveřejněna analýza ohledně cílů existence referenčních laboratoří ministerstva obrany USA v Arménii.

49; Připomíná to fantaskní obraz. Na Krymu komentovali události na Ukrajině. Co se týče Ukrajiny, obyvatelé Krymu už vyčerpali veškeré emoce vůči Ukrajině.

50; Rusko zahájilo práce na progresivním komplexu dálkového letectví. Rusko se nevzdává plánů na perspektivní komplex dálkového letectví. Práce už byly zahájeny.

51; Rusko zažalovalo Ukrajinu u WTO. Rusko podala žalobu u WTO proti Ukrajině v souvislosti se sankcemi Kyjeva vůči Moskvě.

52; USA mají v úmyslu prodat Saúdské Arábii systémy mimoatmosférických střel THAAD a protitankové komplexy Patriot.

53; Ukrajinská armáda ostřelovala autobusové nádraží v Doněcku. Jsou zranění. Ukrajinská armáda dnes přes den zahájila palbu na autobusové nádraží na sídlišti Trudovskije na západě Doněcka. Zraněni byli dvě civilní osoby.

54; USA prodají Saúdské Arábii zbraně za 110 miliard dolarů. USA uzavřely smlouvu s Rijádem o dodávce zbraní v hodnotě 109,7 miliardy dolarů.

55; Americká moderátorka se pustila do ruského diplomata. Moderátorka televize Fox News Julie Roginsky se odmítla omluvit za své rusofobní výroky na adresu Ruské federace.

56; Žádné ohrožení vojsk USA nebude, jen když opustí Sýrii, říká senátor. Americká vojska se vyhnou ohrožení jen tehdy, pokud opustí Sýrii, řekl novinářům Andrej Klišas. Na území suverénní Sýrie americká vojska vtrhla v rozporu se všemi normami mezinárodního práva a Stanov OSN.

57; Státní department vyzval prezidenta Íránu, aby zastavil financování terorismu. Rex Tillerson doufá, že znovuzvolený prezident Íránu Hasan Ruhání zastaví podporu terorismu.

58; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Makejevku. Zasažena byla obytná oblast. Jednotky ukrajinské armády dnes večer zahájily palbu na obytné čtvrti Červonogvardějského obvodu města Makejevka.

59; Ostřelovač se oženil s básnířkou. Dnes v Doněcku proběhla neobvyklá událost. Známá básnířka Anna Dolgarjova se provdala za ostřelovače Doněckých ozbrojených sil.

60; USA a Saúdská Arábie budou spolu čelit Íránu. Ve Státním departmentu oznámili společný postup USA a Saúdské Arábie proti Íránu.

61; Rusko odmítá modernizovat staré zbraně. Nový zbrojní program už nepočítá s modernizací starých vzorů zbraní, oznámil vicepremiér Dmitrij Rogozin.

62; Pavlík Morozov po americku. Chlapec udal policii otce – drogového dealera. Chlapec zavolal na policii a oznámil, že jeho otec se zabývá šířením drog.

63; Vojáci NATO byli zraněni při cvičení v Estonsku. Jde o třetí podobný případ na cvičení „Jarní bouře“.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 21.5.2017:

1; Evropská unie s největší pravděpodobností prodlouží sankce proti Rusku, říká Porošenko. Sankce Evropské unie vůči Rusku budou s vysokou mírou pravděpodobnosti prodlouženy, pokud nebudou plněny minské dohody.

2; V Oděse policisté nabourali automobil a narazili do obchodu. V Oděse na křižovatce Dněpropetrovské silnice a ulice Zabolotného došlo k nehodě.

3; Trump poblahopřál Kubě ke Dni nezávislosti. Ve své zdravici Trump poznamenal, že Američané a Kubánci sdílejí oddanost principům důstojnosti a svobody.

4; Zemřel senátor Udmurtska Alexandr Volkov. Bývalý šéf Udmurtska zemřel v sobotu v Německu.

5; Pacifická flotila dostane tři nové korvety. Pobřežní jednotky flotily dostaly raketový komplex Bal a namísto S-300 přišel systém S-400 Triumf.

6; V Kyjevě hodili do kanceláře „Kongresu ukrajinských nacionalistů“ granát. V kanceláři byl hustý dým. Na místo přijeli pracovníci jednotek pro mimořádné situace a sanitka.

7; Viceprezident Svazu bojových umění Ruské federace Radmir Gabdullin byl hospitalizován po konfliktu se zápasníkem s dvojitou zlomeninou čelisti a otřesem mozku.

8; Do Ruska budou dopraveny relikvie svatého Mikuláše. Poprvé za téměř tisíciletou historii se budou moci ruští pravoslavní věřící poklonit jednomu z nejuctívanějších světců, aniž by museli opouštět svou zemi.

9; Předvolání na koberec: Proč Merkelová pozvala Porošenka do Berlína? Prezident Ukrajiny se v Berlíně setkal s kancléřkou Německa.

10; Na svou první zahraniční cestu se Trump vydal jako vyhnanec. Trump objíždí svět nikoli jako silný a politicky pevný prezident USA, ale jako psanec.

11; Ukrajina je tlačena k náboženské válce. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

12; Kakao ve vyhnanství. Proč Ukrajina zavedla cla na dovoz ruské čokolády? Úvaha o škodě způsobené „národnímu výrobci“.

13; Děsivý teroristický akt: Al-Káida zaútočila na dětské hřiště na jihu Sýrie. Zabito a zraněno bylo 18 dětí. V důsledku ostřelování zahynulo pět dětí, dalších 13 bylo zraněno.

14; Spojenectví nacistů a liberálů v boji o diktaturu. Nikdy za celou svou historii neměla Ukrajina takovouto úroveň „svobody“.

15; Tajný ukrajinský raketový komplex objevili na silici mezi Dněpropetrovskem a Charkovem. Byly zveřejněny první fotografie tajné nejnovějšího samohybného odpalovacího zařízení operativně.taktického raketového komplexu.

16; Kolem 20 agentů CIA bylo zlikvidováno a uvězněno v Číně za poslední dva roky. Jak v Číně zmařili výzvědné operace agentů CIA.

17; Syrští bojovníci zahájili palbu na letadlo koalice USA. Provládní domobrana ostřelovala vojenské letadlo koalice USA z protivzdušného zařízení na východě provincie Homs.

18; Finance proti přesvědčení: USA uzavřely obrovský obchod se Saúdskou Arábií. Spojené státy podepsaly se Saúdskou Arábií v historii amerického vojensko-průmyslového komplexu největší dohodu o dodávkách zbraní.

19; Odporné záběry. Vojáci se dostali do pasti Islámského státu na hranici Sýrie a Iráku. Mediální křídlo Islámského státu zveřejnilo sérii záběrů s pastmi na hlídky iráckých vojáků a domobrany.

20; Občanská válka v USA už dávno probíhá. Kdo zničí Ameriku? Oni destabilizují vnitropolitickou situaci ve Spojených státech protiruskými hesly. Vůbec nechápou, že škodí vlastní zemi. A jestli to chápou, tak jsou to nebezpeční špinavci.

21; Mexičané požadují deportaci Rusa, kterého málem zlynčovali. V tuto chvíli je Makejev zcela paralyzován a nachází se v kómatu.

22; Splaťte dluh a my odejdeme. Theresa May požaduje od Bruselu miliardy liber. Zdroje ve vládě Velké Británie oznámily, že podíl Velké Británie v Bance je odhadován na 10 miliard euro.

23; Kyjev může zavést vízový režim s Ruskem už příští týden. Otázka bude nastolena k hlasování v Nejvyšší radě, informují zdroje v Bloku Petra Porošenka a Národní frontě.

24; Hloupá slova neinformovaného prezidenta. Kuba zareagovala na Trumpovo blahopřání ke Dni nezávislosti.

25; Novinky z eurointegrace. Ukrajinská služba Euronews přestala existovat. Dohoda o vytvoření ukrajinské verze Euronews byla uzavřena v říjnu.

26; Policisté na Ukrajině zbili muže, zamkli jej v garáži, kde zemřel. V obci Beleňkoje u Záporoží došlo k tragédii za účasti policie.

27; Clintonová před debatami trénovala uhýbání před Trumpovým objetím. Bývalý asistent Hillary Clinton zveřejnil neobvyklé video.

28; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny obytné domy, sloupy elektrického vedení a plynovod. Ostřelováno bylo 17 obcí Doněcké republiky. Největší škody vznikly v Makejevce.

29; Trump a Tillerson zatančili na audienci u krále Saúdské Arábie. Poté dostal Trump od saúdského krále zplnomocnění k vládnutí, které se předává všem prezidentům USA.

30; Severní Korea uskutečnila start balistické rakety. Oznámili to v Soulu. V Jižní Koreji svolali Bezpečnostní radu.

31; Vytváříte si nepřátele. Oděští neonacisté zaútočili na turisty z Moldávie kvůli svatojiřským stužkám. Radikálové okamžitě prořezali pneumatiky u automobilu, aby Moldavané nemohli odjet.

32; Porošenko: Můj národ je schopen žít bez sociálních sítí kontrolovaných FSB. Porošenko prohlásil, že podepíše zákon o zákazu svatojiřské stuhy, hned jak jej dostane z Nejvyšší rady.

33; Úřady USA utajují „druhý Černobyl“,který se stal nedaleko Washingtonu, říká americký expert. Komplex v Hanfordu nazývá místem na výrobu smrti. Úřady USA dělají velmi málo pro kontrolu situace.

34; V Kramatorsku pro vás už koupou hroby. 150 je jich už vyhloubeno a kopání pokračuje. Basurin se obrátil na ukrajinské vojáky s výzvou.

35; V Doněcku byl vytvořen Fond na záchranu Mariupolu. Účastníci prvního doněckého fóra na záchranu Mariupolu schválili rezoluci o vytvoření veřejné organizace v Doněcké republice.

36; Probíhá ostřelování jasinovatského kontrolního stanoviště. Z ukrajinských pozic je vedeno minometné a dělostřelecké ostřelování okolí jasinovatského kontrolního stanoviště.

37; Severní Korea odpálila Pukkuksong. V Soulu určili typ rakety odpálené Severní Koreou.

38; V Polsku informovali o tempu náboru do vojsk na ochranu proti Rusku. Protiruská hysterie dala v Polsku vzniknout novému typu vojsk teritoriální obrany.

39; Jste politický sebevrah. Polonahá Ksenija Sobčak se obrátila na Porošenka v souvislosti se zákazem ruských sociálních sítí: Přišel jste o 25 milionů voličů.

40; Světová zdravotnická organizace (WHO) utrácí za cesty svých pracovníků po světě víc než na boj proti AIDS a malárii dohromady. Celkem za poslední rok generální ředitel utratil 370 tisíc dolarů na své služební cesty.

41; Hned po homosexuálech v Čečně byla zahájena kampaň na záchranu gayů v Donbasu. Lidé, kteří ani nevědí, jak se správně píše Donbas a že tam umírají lidé, si dělají starosti o nějaké imaginární gaye.

42; Bylo zveřejněno video z příjezdu ostatků svatého Mikuláše do Moskvy. Svátost byla uložena 930 let v italském městě Bari.

43; Trump se domluvil na společném boji proti terorismu s hlavním sponzorem wahhábismu na Blízkém Východě. Od nynějška jsou Saúdská Arábie a ještě další řada monarchií ze Zálivu spojenci USA pro boj s islámským terorem.

44; Třicet milionů pro nejlepšího lokaje. Žebrivskij slibuje odměnu pro nejlepšího ukrajinizátora v Donbasu. M y i nadále budeme provádět strategii rozšíření a podpory ukrajinskosti Donbasu, píše Žebrivskij.

44; Opilý účastník ATO střílel ze samopalu na tři své kolegy. Opilý voják z 24. samostatné brigády ukrajinské armády zahájil palbu ze samopalu na tři své spolubojovníky a způsobil jim zranění různé míry závažnosti.

45; Politický vězeň Mefedov: Do vězení mi za rok konzul poslal jeden balíček. Jevgenij Mefedov je souzen za to, že jej málem upálili v Doně odborů v Oděse.

46; Totální vítězství: Ruské gymnastky získaly veškeré zlato na Mistrovství Evropy v moderní gymnastice, které se konalo v Budapešti od 19. do 21. května.

47; Koho vlastně bombardujeme? Americký politolog Stephen Ebert navštívil Doněckou republiku. Oslavit květnové svátky v Doněcké republice přijeli hosté ze nejrůznějších zemí světa včetně Spojených států.

48; Tyran Porošenko a lokaj Turčinov. Ukrajinský novinář Jurij Šeljaženko natočil klip. Na amatérském vidu novinář kritizuje ukrajinskou moc za dělení Ukrajinců na „vlastní a cizí“ a potlačování různých svobod.

49; Ruský ministr obrany Sergej Šojgu se dožívá 62 let.

50; V centru Kyjeva se neonacisté pokusili zničit kavárnu kvůli ruštině. K Místu, kde došlo k slovní přestřelce, se začali stahovat nacionalisté z OUN.

51; Aktivisté polili šéfredaktora Echa Moskvy alkoholem. Je to dvojitý agent. Slouží jak opozici, tak i Kremlu.

52; Ruský tým vybojoval na mistrovství světa v hokeji bronzové medaile, když porazili Finsko 5:3.

53; Porošenko utekl před davem křičícím „Hanba“ a „Lhář!“ Lidé, kteří obklopili Porošenka, se jej ptali, proč je v nejchudší zemi Evropy tak bohatý prezident.

54; Z 88 ukrajinských obrněných transportérů BTR-4 v Iráku se jich do provozu podařilo uvést jen 56. 34 se dokonce nedokázalo vůbec pohnout z místa.

55; Moldavští novináři požadují oficiální omluvu z Kyjeva za napadení automobilu se svatojiřskou stužkou. Požaduji omluvu na nejvyšší úrovni od ukrajinské strany za buranské chování ukrajinských radikálů. Oni se snad úplně pomátli na rozumu, nefalšovaný lidský odpad...

56; Nezávislý novinář se ptal v ulicích Kyjeva na to, zdali je vhodné převést Ukrajinu na latinku. Většina to nepovažovala za dobrý nápad. Část odpovědí byla vyhýbavých.

57; Jatka v Idlíbu. Sebevražední atentátníci vyhodili do vzduchu základnu Achrar aš-Šám pomocí stovek kilogramů výbušnin, přičemž zabili a zranili desítky ozbrojenců. Útok byl proveden v budově, kde měli ozbrojenci schůzi.

58; Dělostřelectvo ukrajinské armády ostřelovalo děti na předměstích Doněcka. Jeden z nábojů dopadl do dvora, kde žijí dvě dívenky - jediné děti,které ještě na sídlišti zůstaly.

59; Byly zveřejněny záběry z útoku. Sovětská raketa přímo v Saúdské Arábii sestřelila F-15 patřící saúdskému letectvu. K incidentu došlo v den příletu Donalda Trumpa na návštěvu Království Saúdské Arábie.

60; Lvov byl zaplaven. Po ulicích pluly hromady odpadků. Obyvatelé Lvova si mysleli, že hůř už být nemůže. Po silném lijáku se ukázalo, že může.

61; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněckou filtrační stanici. V neděli večer byla Doněcká filtrační stanice opět ostřelována ukrajinskou stranou. Personál byl nucen uprchnout do krytu.

62; S podporou stíhaček ruského letectva Syrská armáda navzdory úderu Spojených států postupuje k hranicím s Jordánskem. USA přikazují povstalcům u obce Al-Tanf ustupovat, aby se vyhnuli konfliktu se syrskou armádou.

63; Turčinov nalezl v Rusku koncentrační tábory. Politické vedení Ruska se ubírá cestou teroru a agrese, tvrdí šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny.

64; Stane se Dněpropetrovsk novým hlavním městem židovského světa? Mnozí už o tom mluvili, že Dněpropetrovsk je novým chasidským světovým hlavním městem. Otevření univerzity tento fakt potvrzuje.

65; Poklonskaja navrhla Transparency International, aby si vyměnili potvrzení o majetku. Já s radostí ukážu, jak a kde žiju, svůj šatník, auto. Ale totéž učiňte vy, bojovníci proti korupci. Ukažte, kde a jak žijete.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.