Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 17.4.2017

obrazek
23.4.2017 04:58
Týdení svodka. I na Ukrajině a na Donbase oslavili pravoslavní Vzkříšení.

Pondělí, 17.4.2017:

1; Turecko podpořilo ústavní reformu. 16. dubna se v Turecku konalo referendum k ústavním dodatkům měnícím zemi v prezidentskou republiku.

2; O boji Dobra a Zla: Paměti Olese Buziny. Je třeba znovu a znovu hovořit o boji Dobra se Zlem. Jak to vypadá nikoli v teorii, ale v osobní zkušenosti?

3; Spaste naše duše! Ve Středozemním moři se ocitlo v nouzi plavidlo s běženci. Na plavidlo se nalodilo příliš mnoho lidí a stalo se neřiditelným.

4; Oděští vojenští dopisovatelé byli zranění v důsledku úderu Islámského státu v Deyr az-Zauru. Váleční dopisovatelé se dostali do palby Islámského státu z dronů a utrpěli střepinová zranění.

5; Na internetu se vysmáli Jaceňukovi za jeho návštěvu chrámu s ochrankou. Bývalý premiér Ukrajiny Jaceňuk na svou stránku ve Facebooku umístil fotografie ze své velikonoční návštěvy kostela.

6; Jak prezidenti USA zvyšovali svou oblibu vyhlašováním válek. Vůdci světových mocností opakovaně využívají drobné vítězné války k vyřešení svých osobních úkolů.

7; V americkém Arkansasu spěchají s popravami. Počet vykonaných poprav v USA se snížil na rekordní hodnotu za posledních 25 let. Ale jeden stát se z celkového obrazu vymyká.

8; V Moskvě uctili památku Olese Buziny slibem svrhnout banderovskou moc. Shromáždění lidé pokládali květiny s k portrétu zavražděného spisovatele.

9; Doba války a lidské důstojnosti. Autor textu Andrej Babickij píše o návratu doněckého charakteru k jeho tradičním kořenům tvořeným kulturou a vírou.

10; Myslím, že se Putinovi líbilo, jak jsem ho zahrál, říká americký herec. Pro účastníka komediální show Saturday Night Becka Bennetta se role ruského prezidenta stala skutečným průlomem.

11; Rostislav Iščenko: Na čem závisí existence ukrajinského státu? V Donbasu se podle očekávání nekonalo velikonoční příměří.

12; Co čekat od Trumpa? Světovou válku nebo sebezviditelňování za cenu krve? Nová Trumpova kouzelná hůlka – vojáci USA, kteří sice ne bolestivě, ale efektně bijí jak prezidentovy nepřátele, tak i jeho stoupence.

13; Za mohutné podpory ruského letectva „Tygři“ vytlačují Al-Káidu z důležitého města v provincii Hamá. Tiger Force se probojovaly do města Suran za pasivní podpory ruského letectva a dělostřelectva.

14; The New York Times: Plán o Sýrii. Proč vůbec Trump bojuje proti Islámskému státu v Sýrii?

15; V Sýrii se objevily „síly zvláštního určení ze SSSR“. Bojovníci ze Střední Asie, Kavkazu a Zakavkazska dorazily do města Hamá.

16; O Velikonocích tomu byly dva roky, co v Kyjevě zavraždili ukrajinští nacionalisté spisovatele Olese Buzinu.

17; Dmitrij Kiseljov. Putin se vysmívá NATO. Vtip uplynulého týdne byl od Putina: „Už je to nuda, holky“, zaznělo v narážce na Ilfa a Petrova.

18; Erdoğan slíbil, že b Turecku znovu zavede trest smrti. Trest smrti byl v Turecku zrušen v roce 2008 kvůli chystanému vstupu do EU.

19; Viceprezident USA přijel na hranici s KLDR. Michael Pence se nachází na americké vojenské základně Camp Bonifas.

20; V Istanbulu se konal „kastrolový“ protestní pochod. V Turecku ani zdaleka všichni nepodporují Erdoğanovu politiku.

21; Na letišti ukrajinského města Chmelnickij bylo vykradeno letadlo. Byly ukradeny čtyři řídící bloky letadla.

22; Ruské ministerstvo obrany zve na vojenskou základnu „Arktický trojlístek“. Interaktivní projekt umožňuje všem, aby se zúčastnili na virtuální exkurse na ruské arktické vojenské základně.

23; V Rusku byl vytvořen operační systém pro práci se státním tajemstvím. Nyní prochází expertizou na ministerstvu spojů a masové komunikace Ruské federace.

24; Novinky z vojenského průmyslu: Rusko nemá čím sestřelovat americká letadla a rakety, říká ukrajinský politolog. Trochu se vyznám ve fyzice a technologiích a mám kvalifikované konzultanty, prohlásil Pogrebinskij.

25; Anatolij Šaríj ponížil britský list. Do hledáčku ukrajinského novináře a videobloggera Anatolije Šaríje se dostal zahraniční list Financial Times. V nedávném článku tohoto listu byl uveden údaj, že množství ruskojazyčných obyvatel na Ukrajině se snížilo z 33,9% v roce 1994 na 24,4% v loňském roce. Vycucáno z prstu: Poslední sčítání se konalo před šestnácti lety. Ani v roce 1994 nic takového neproběhlo. Tyto cifry nejsou ani ve výzkumech „Rozumkovova centra“, na které se rádi odvolávají ukrajinští nacionalisté. Navíc se vychází z jiné základny (bez Krymu a Donbasu).

26; Čínský HDP vykázal nejvyšší tempo růstu od roku 2015. Čínská ekonomika podle výsledků prvního kvartálu neočekávaně silně rostla navzdory početným negativním prognózám.

27; V Severní Koreji byla vytvořena speciální taktická vojska, píší média. Experti z Jižní Koreje předpokládají, že speciální taktická vojska KLDR budou stejně početná jako letectvo a námořnictvo.

28; Velvyslanectví USA v Británii podezřívá tříměsíčního kojence z terorismu. Dítěti zamítli vízum a kromě toho je pozvali k výslechu na americkou ambasádu.

29; Třetina Rusů označila válku mezi Ruskem a USA za reálnou. Na druhou stranu je fakt, že většina dotázaných byla optimistická.

30; Valentina Matvijenko si na setkání s králem Saúdské Arábie vzala šátek a zelené šaty. Předsedkyně Rady Federace vysvětlila, že z takových drobností se „tkají diplomatické vzory“.

31; USA a Jižní Korea pohrozily KLDR „mohutnými trestními opatřeními“. Hrozby zveřejnil jihokorejský premiér po rozhovorech s viceprezidentem USA Mikem Pencem.

32; O Velikonocích se v centru Nikolajeva odehrála hromadná rvačka. Potyčka začala včera kolem osmé hodiny večer a předcházela jí slovní rozepře.

33; V Tádžikistánu přikázali policistům jednou za měsíc chodit do divadla. Je to nutné pro zvýšení kulturní úrovně a vytvoření pozitivního obrazu policisty, předpokládají na ministerstvu vnitra.

34; Turecká lira prudce posílila v souvislosti s Erdoğanovým triumfem. Po vítězství tureckého prezidenta Erdoğana v referendu lira prudce posílila.

35; FSB zlikvidovala velký kanál dodávek zbraní z Ukrajiny a Evropské unie. Ve 24 subjektech Ruské federace probíhá vyšetřování vůči 54 členům meziregionální zločinecké skupiny.

36; Ruský cestovatel pokoří pól nedostupnosti eurasijského kontinentu. Geografický bod, kde ještě nikdy nikdo nebyl, se nachází v centru liduprázdné písečné pouště v Číně.

37; Ukrajinská armáda skladuje v Donbasu otravné látky. Stavby a přilehlé teritorium neodpovídají požadavkům na bezpečnost, což může vést k další tragédii a novým obětem.

38; Diktátor: Tak po proběhlém referendu v Turecku Wikipedia překřtila Erdoğana. Oprava byla provedena v anglické verzi článku o Erdoğanovi.

39; Plavidla Ruska a Číny sledují letadlovou loď USA u břehů KLDR. Associated Press tvrdí, že Rusko a Čína vyslaly výzvědná plavidla za účelem sledování americké letadlové lodi Carl Vinson.

40; V Lotyšsku byla zahájena vojenská cvičení NATO. Lotyšsko okamžitě nadšeně „nalezlo“ nedaleko svých břehů ruskou ponorku.

41; Vladimira Putina vyobrazili na fresce ve lvovském kostele. Nic zvláštního - prostě Putin a znak SSSR hoří v pekle na jedné z církevních fresek v Červonogradě, píše místní novinářka.

42; Doufáme ve zdravý rozum USA vůči KLDR, říká Lavrov. Pro nás nejsou přijatelná jaderná dobrodružství KLDR, ale to neznamená, že je možné stejným způsobem porušovat mezinárodní právo a používat sílu.

43; Medveděv oznámil konec propadu ruské ekonomiky. Mnohé se zlepšilo, něco málo se nepodařilo, ale hlavní věc je, čeho jsme dosáhli: propad ruské ekonomiky skončil.

44; Nejsou peníze. Na Ukrajině chybí peníze na valorizaci důchodů. K dnešnímu dni z dvanácti milionů důchodců na Ukrajině dostává 8,5 milionu důchod v původní nevalorizované výši.

45; Velikonoční ostřelování ze strany ukrajinské armády. Byl zjištěn příjezd více než tří set zahraničních instruktorů do zóny ATO,kteří jsou vybaveni a vyzbrojeni podle standardů NATO.

46; Srovnat se zemí. Ukrajinský plukovník řekl, jak lze vrátit Ukrajině Donbas a Krym. Podle názoru důstojníka ukrajinského ministerstva vnitra, který pobýval v Ilovajském kotli, neexistuje diplomatická cesta urovnání konfliktu v Donbasu.

47; Rána do zad. Jak Maďarsko „přepadlo“ Ukrajinu. Proč Kyjev a Budapešť prožívají nejtěžší etapu vzájemných vztahů?

48; Kim Čong-un poslal telegram Bašáru Asadovi. V poselství jsou akce USA v Sýrii označeny za „nesmyslný akt invaze“.

49; Viceprezident USA řekl, jak bude řešena severokorejská otázka. Předtím během tiskové konference v Soulu viceprezident Pence varoval Pchjongjang, aby nezkoušel Trumpovu rozhodnost.

50; V Kyjevské oblasti bodli nožem příslušníka Národní gardy za jeho prosbu, aby se choval tišeji. Pes, kterého muž venčil dostal také ránu nožem, která byla smrtelná.

51; Merkelová předala tajným službám Británie kompromitující materiál na Putina, píší média. Kancléřka se údajně setkala se šéfy britské rozvědky a kontrarozvědky (MI6 a MI5), aniž by o tom informovala německé tajné služby.

52; Americký úder na Sýrii měl odpoutat pozornost od krvavých neúspěchů operace Pentagonu. Kolosální ztráty na straně koaličních sil na Blízkém Východě je stále těžší utajit.

53; Ukrajinská armáda ostřelovala z tanků obec Belaja Kamenka. Celkem bylo z ukrajinských pozic vystřeleno nejméně devět nábojů.

54; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení Trumpova asistenta o Rusku. Ruská vláda se bude řídit pozicí prezidenta USA Donalda Trumpa a nikoli názorem jeho asistenta.

55; Neměl by se zaměňovat názor Kiseljova s pozicí oficiálního Kremlu, říká Peskov. Názor náměstka generálního ředitele VGTRK a moderátora Dmitrije Kiseljova nelze považovat za postoj ruské vlády.

56; V případě války v Koreji se do Ruska začnou valit miliony běženců, píše Contra Magazin. Ruský raketový křižník Varjag a tanker Pečenga se v současné době nacházejí ve vodách Korejského poloostrova.

57; Jak může Ukrajina zvítězit nad Ruskem: Byly zveřejněny výsledky ankety v ulicích Kyjeva. Odpovědi byly dost překvapivé. Ukrajinským médiím se podařilo přesvědčit část obyvatel země, že Ukrajina bojuje s Ruskou federací.

58; Kurs dolaru spadl pod hranici 56 rublů. Posílení ruské měny pokračovalo i v pondělí.

59; Co čeká svět v nejbližších třech měsících? V nejbližších třech měsících budou USA zkoušet řešit jaderný problém kolem Severní Koreje, píše Stratfor.

60; U Doněcka a na jihu Doněcké republiky probíhají prudké boje, v činnosti je obrněná technika a dělostřelectvo. Na severních předměstích Doněcka a na jihu Doněcké republiky se v tuto chvíli intenzivně bojuje.

61; Jsem skutečný separatista a „Rusák“, říká Ljaško. Šéf Radikální strany, skandální poslanec Oleg Ljaško sám sebe v komentáři k blokádě Donbasu prohlásil za separatistu a „Rusáka“.

62; Šéf Doněcké republiky vyzval starostu Dněpropetrovska na souboj. Alexandr Zacharčenko v odpovědi na buranství vyzval starostu Dněpropetrovska na souboj. Poslechni, ty kancelářská kryso, z dálky – to se nebojíš mě hrubě urážet, co takhle se mi postavit jako chlap?

63; Nedaleko Moskvy byl zadržen jeden z organizátorů teroristického aktu v petrohradském metru. Jeden z organizátorů teroristického činu v metru původem ze Střední Asie Abror Azimov byl zadržen v Odincovském okrese Moskevské oblasti.

64; Jaderná válka může začít v libovolný okamžik, řekl stálý představitel KLDR při OSN. USA vytvořily nebezpečnou situaci, při které může jaderná válka vypuknout v kterýkoli moment.

65; Krvavý rekord USA: Letecké údery USA stály život téměř dva tisíce civilních obyvatel Sýrie a Iráku. Za poslední měsíc počet zabitých v Sýrii násobně vzrostl.

66; Savčenková přiznala porážku Ukrajiny v Donbasu. Ukrajina definitivně přišla o teritorium Donbasu, které dnes nemá pod kontrolou.

67; Trump odmítl odhalit plány vůči KLDR. USA pokračují ve sledování situace na Korejském poloostrově a získávají informace o akcích a hrozbách ze strany KLDR.

68; Muslimové rozhodují o osudu voleb ve Francii. Ve Francii v předvečer voleb skončilo Výroční shromáždění muslimů, což je největší islámské fórum v Západní Evropě.

69; Erdoğan okřikl pozorovatele OBSE, když upozorňovali, že referendum konané v Turecku neodpovídá normám Rady Evropy. Věnujte se tomu, proč jste sem přišli.

70; USA si nepřejí konflikt se Severní Koreou. USA nevyhledávají konflikt se Severní Koreou ani neusilují o změnu režimu v této zemi, prohlásila asistentka státního tajemníka USA.

71; Severní Korea slíbila uskutečnění zkoušek raket každý týden. Severní Korea má v úmyslu zvýšit počet zkušebních startů raket.

72; Turecko by mohlo uskutečnit referendum o rozhodnutí vstoupit do EU. Oznámil to turecký prezident Erdoğan.

73; Kotel u Damašku. Psychologická operace syrské armády. Syrská armáda diskredituje vůdce ozbrojenců uváděním vysokých ztrát na straně teroristů během tzv. Džobarského útoku.

74; V USA havaroval vojenský vrtulník. Malý vojenský vrtulník spadl v americkém městě Leonardtown ve státě Maryland.

75; Slovenské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že je předčasné, aby Ukrajina přemýšlela o členství v EU. Je předčasné mluvit o tom, zdali by se Ukrajina mohla v budoucnu stát členem Evropské unie, prohlásil v pondělí slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

76; Severní Korea obvinila USA z provokování jaderné války. Podle slov severokorejského diplomata USA vytvořily nebezpečnou situaci, při které může dojít k jaderné válce v kterýkoli moment.

77; V Británii pošel poník, když se lekl amerických stíhaček. Místní obyvatelé si stěžují na hluk letadel a poznamenávají, že stíhačky létají příliš nízko nad zemí.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 18. dubna 2017:

1; Jak se „černí nindžové“ stali speciálními svojsky Severní Koreje. KLDR vytvořila nový druh ozbrojených sil.

2; Rusko neustoupí a má dostatek zdrojů pro válku, říká poradce stálého zástupce Ukrajiny v OSN. Dále zdůraznil, že Ukrajina v žádném případě nemůže zvítězit.

3; Tři letadlové lodě pro KLDR – nový strašák. Je překvapivé, jak hlučnou odezvu může mít drobná lež a nedostatečná pozornost.

4; Jak žije Luganská republika v podmínkách blokády ze strany Ukrajiny? Film Alexandra Rogatkina vypráví o životě v Luganské republice.

5; Co čeká Ukrajinu v EU? Téma nového vydání pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

6; O šedých zónách Donbasu a jejich dalším osudu. Velmi mnoho lidí z Kyjevem okupovaných teritorií píše o potížích, se kterými musí žít, a prosí o jejich zveřejnění a případné komentáře.

7; Turecko se rozkmotřuje se spojenci z NATO. Turecká demokracie zemřela. Těmito slovy komentovaly americké televizní stanice vítězství prezidenta Erdogana v referendu.

8; Epocha ukrajinských pěšců. Ukrajina byla vždy šachovnicí, na které zahraniční velmistři pomocí ukrajinských pěšáků hráli šachy.

9; Tisíce lidí nespokojených s výsledky referenda vyšly do ulic Istanbulu. Tisíc lidí protestovalo v obvodě Beşiktaş, další dvě tisícovky v asijské části města.

10; Jak bude přežívat Trumpova administrativa v jaderné apokalypse? Tajný plán. Nedávno odtajněné dokumenty CIA umožňují nahlédnout do scénáře, podle kterého bude fungovat Trumpova administrativa.

11; Rusko nechá chuligány bez mistrovství světa. Prezident Ruska podepsal zákon zpřísňující tresty za porušení pravidel chování na sportovních soutěžích.

12; Turci masově obydlují Lvov a Italové ukrajinské vesnice. Turci aktivně obydlují Lvov. A Zakarpatskou oblast si v poslední době oblíbili příchozí z Indie a Bangladéše.

13; Japonsko se chystá k přesunům armádních jednotek kvůli hrozbám ze strany KLDR. Tokio poprvé zvažuje možnost rozmístění sil sebeobrany, a to včetně zahraničí.

14; Ještěrka se stala spolupracovnicí policie USA. Vousatý plaz bude vyhledávat drogy a další látky. Její schopnosti jsou podstatně lepší než u psů.

15; Průzkumné letadlo USA bylo spatřeno u Sevastopolu. Hlídkové protiponorkové letadlo amerických ozbrojených sil P-8A Poseidon uskutečnilo v pondělí další výzvědný let.

16; Svět je v šoku: Syrští teroristé oficiálně poblahopřáli Erdoganovi k vítězství v referendu. Příslušné prohlášení zveřejnila jedna z největších teroristických skupin Achrar aš-Šám.

17; Mariupol a Oděsa jsou připraveny opustit Ukrajinu, říká ukrajinský expert. Dnes je Mariupol mentálně připraven vyrazit s trikolórami a stát se součástí Doněcké republiky, myslí si na Ukrajině.

18; V podniku Tesla v USA došlo k úniku chemikálií. K mimořádné události došlo v podniku na výrobu akumulátorů ve státě Nevada.

19; Trump poděkoval Erdoganovi za podporu úderu proti Sýrii. Prezidenti USA a Turecka se shodli na nutnosti přivést Bašára Asada k odpovědnosti.

20; Rusko přestalo být největším obchodním partnerem EU. Podle výsledků loňského roku Rusko opustilo trojku největších obchodních partnerů Evropské unie.

21; Porošenko bude v Británii vyprávět o „bitvě o Ukrajinu“. Prezident Ukrajiny se bude nacházet v Británii 18. a 19. dubna.

22; Ruská delegace se vypravila do Egypta kvůli jednáním o „Mistralech“, říká zdroj. Připomeňme, že na podzim roku 2016 Moskva a Káhira podepsaly dohodu o dodávce palubních vrtulníků Ka-52-K Katran Egyptu.

23; Pentagon zahájil na Trumpův pokyn prověrku jaderného arsenálu USA. V čele revize iniciované memorandem prezidenta USA Donalda Trumpa bude stát osobně šéf Pentagonu James Mattis.

24; Trump je Erdogan v globálním měřítku. Je to hráč, který ignoruje instituce, normy i pravidla. Hráč, který se řídí pouze podle svých instinktů a aktuálních potřeb.

25; Cizinec přijel do Lvova a vrhl se z okna. Šestatřicetiletý muž se nacházel ve Lvově s obchodní misí už od loňska.

26; V Tbilisi označili Lavrovovu návštěvu Abcházie za „porušení suverenity Gruzie“. Na gruzínském ministerstvu zahraničí prohlásili, že Lavrovova návštěva v Suchumi svědčí o „ignorování mezinárodních zásad a zákonů“.

27; Počet nezaměstnaných se v Rusku za poslední týden snížil o 1,2%. Celkové množství nezaměstnaných činí dnes 891.9050 lidí oproti 1,056.020 lidem před rokem.

28; Polonahé aktivistky Femen se pokoušely narušit vystoupení Le Penové. Dvě polonahé „ženy“ se postupně snažily dostat na pódium, kde vystupovala Marine Le Penová.

29; V Tádžikistánu zveřejnili seznam povolených jmen. Na ministerstvu kultury prohlásili, že vydání Seznamu národních jmen má obrodit historické a kulturní hodnoty.

30; Kyjev zmařil odpoutání sil u Stanice Luganské. Předtím národní policie Luganské republiky opakovaně vyhlašovala připravenost stáhnout síly a techniku z okolí Stanice Luganské.

31; Británie za šest let vyčlenila pro Severní Koreu 4 miliony liber. Navíc britské ministerstvo zahraničí podle médií neplánuje snižování finanční pomoci Pchjongjangu.

32; V posádce u Kyjeva zastřelili vojáka. Během plnění služebních povinnosti v důsledku střelného poranění zahynul voják, vysvětlili na velitelství.

33; Byly zveřejněny šokující záběry z Velikonoc ve Lvově s obrovskými hromadami odpadků v pozadí. Ukrajince šokovaly záběry, na kterých bylo možné spatřit, jak se „kulturní metropole Ukrajiny“ topí v odpadcích.

34; V Balakleji zemřelo čtyřleté dítě v důsledku vznícení náboje. Na dvoře domu otec dítěte rozebíral munici, vznikl požár a auto, kde se nacházelo dítě, začalo hořet.

35; V Turecku havaroval vrtulník s policisty. K mimořádné události došlo na východě země. Na místo se sjíždějí zdravotníci a záchranáři.

36; Slavjanská tepelná elektrárna byla odstavena kvůli nedostatku paliva. Připomeňme, že 11. dubna byla ze stejných důvodů odstavena Krivorožská tepelná elektrárna.

37; Premiérka Velké Británie vyhlásila předčasné volby kvůli Brexitu. Volby do parlamentu Velké Británie se budou konat už 8. června. Oznámila to britská premiérka Theresa May.

38; Vztahy Lukašenka a Timošenkové byly narušeny kvůli nedorozumění se salámem, říká poslanec Nejvyšší rady. Lukašenko se zeptal „Chutnal můj salámek?“ Timošenková nepochopila dotaz a Lukašenko pochopil, že salám neochutnala.

39; V Mosulu byl zabit jeden z vůdců Islámského státu. Podle přezdívky A-Rúsí se mohlo jednat o někoho z Ruska.

40; V Kirgizii promluvili o organizátorovi teroristického činu v Petrohradě zadrženém nedaleko Moskvy. Abror Azimov pocházející z Kirgizie byl zadržen v pondělí pracovníky FSB v Odincovském okrese nedaleko Moskvy.

41; Ukrajinská armáda zorganizovala provokaci a ostřelovala průmyslovou zónu Avdějevky z pozic 72; samostatné mechanizované brigády.

42; Opilý voják ukrajinské armády napadl nožem svého velitele. Velení tento fakt spáchání trestného porušení práva před nadřízenými složkami tají.

43; Byl zatčen vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí. Abú Bakr al-Bagdádí byl zadržen na irácko.syrské hranici během svého útěku z Mosulu.

44; Ty plešatá zrůdo! Ukrajinského politologa tvrdě usadili v ruské televizi. Kovtun se pokoušel přerušit vystoupení politologa Denise Denisova,který mluvil o příčinách počátku „ruského jara“ v Donbasu.

45; Rusko bude chránit křesťany na Blízkém Východě a severu Afriky, říká Lavrov. Rusko bude nadále dělat všechno potřebné pro ochranu křesťanů před útoky na Blízkém východě a na severu Afriky.

46; Dostal jsem od nich rozkaz, říká organizátor teroristického činu v Petrohradě. Jeden z předpokládaných organizátorů teroristického činu v Petrohradě tvrdí, že nevěděl, že se podílel na teroristickém aktu.

47; Putin přirovnal úvěrové organizace k postavě z Dostojevského knihy - staré lichvářce.

48; Zástupce Avakova šokoval Ukrajince svou neznalostí státního jazyka. Poté,co jej upozornili na chyby, byl text upraven a zveřejněn už bez chyb.

49; V USA byl zadržen pracovník OSN pro podezření z bankovních loupeží. Podle policejních informací je muž podezřelý ze spáchání minimálně čtyř bankovních loupeží.

50; V Sýrii bylo v důsledku leteckého úderu koalice USA zabito 24 civilních osob.Mezinárodní koalice v čele s USA uskutečnila nové nálety na města v provincii Deyr az-Zaur.

51; Soud zakázal používání obchodní značky Sberbank na Ukrajině. Hospodářský soud v Kyjevě schválil rozhodnutí o zákazu pro Sberbanku Ruské federace používat na Ukrajině obchodní značku „Sberbank“.

52; Zadržení vůdce Islámského státu al-Bagdádího. Byly zveřejněny podrobnosti ze zatčení Abú Bakra al-Bagdádího. Stalo se tak na základě spolupráce ruské a syrské rozvědky. Ruská strana tuto informaci prozatím nekomentuje.

53; Příslušníci SBU se v Kramatorsku poprali na nože. Uprchlého příslušníka SBU už hledají. Ve věci bylo již zahájeno trestní řízení.

54; Rusko a Turecko se domluvily, že v nejbližší době odstraní vzájemná omezení. Rusko a Turecko vyjádřily přání odstranit většinu vzájemných omezení pro dodávky produkce zemědělsko-průmyslového komplexu.

55; Ve Francii odvrátili teroristický akt na prezidentských volbách. Francouzská policie za podpory jednotky zvláštního nasazení v úterý zadržela dvě osoby podezřelé z přípravy teroristického činu.

56; Expert: Hlavní překážkou pro ruskou ekonomiku je ekonomický blok v ruské vládě. Experti z RANCHiGS (Ruská akademie národního hospodářství a státní služby při prezidentu Ruské federace) vystoupili s tvrdou kritikou plánu a prognózy Ministerstva pro hospodářský rozvoj.

57; Rusku nemá cenu vyhrožovat, je třeba mu porozumět, píše Le Figaro. S Ruskem se nedá mluvit za pomoci ultimát, myslí si komentátor Le Figaro Renaud Girard.

58; Jednotky protivzdušné obrany v Moskvě byly cvičně zalarmovány. Jednotky protivzdušné obrany včetně S-300, S.400 a Pancir-S byly cvičně zalarmovány.

59; Starosta Dněpropetrovska si udělal ostudu, když se chlubil Zacharčenkovi svými řády. Zjistilo se, že to nejsou řády státní, ale udělené například Pravým sektorem...

60; V Čerkassech ozbrojení lidé obsadili budovu oblastní energetické správy. Ve města Čerkassy zhruba 30 neznámých osob se zbraněmi obsadilo oblastní energetickou správu.

61; Byly odhaleny stopy vměšování USA do ruských voleb. Centrum pro politické informace nalezl stopy vměšování USA do voleb v Rusku.

62; Ohnivé peklo: Padákové bomby ruského letectva srovnaly se zemí opevněnou baštu Al-Káidy v Sýrii. Ruské letectvo pokračuje ve vzdušné operaci v provincii Hamá a uskutečňuje masivní letecké údery na pozice teroristů.

63; V Arménii se ztratil ruský voják. Arménská policie informovala o zmizení vojáka ve smluvní službě ze 102. ruské vojenské základny v Gjumri.

64; USA eskortovaly ruské bombardéry u břehů Aljašky, hlásí televizní stanice Fox News. K jejich eskortaci vyletěly dvě stíhačky F-22 a letadlo AWACS E-3.

65; Putin poblahopřál Erdoganovi k výsledkům referenda. Prezident Ruska Vladimir Putin poblahopřál tureckému prezidentovi Erdoganovi k výsledkům referenda.

66; Na Záporožské jaderné elektrárně došlo k odpojení energobloku č. 6. od sítě.

67; Migrace je pro Francii drama, říká Le Penová. Kandidátka na prezidenta Francie a šéfka strany Národní fronta označila migraci za drama pro svou zemi.

68; Letadla NATO uskutečnila průzkum u ruských hranic hned na třech mořích. Prakticky každodenně jsou zaznamenávány dva až tři takovéto lety.

69; Aleppo osvobozené od teroristických band: dětský smích,Velikonoce a ruština v ulicích. Čtvrti Aleppa osvobozené od ozbrojenců se postupně vracejí k normálnímu životu.

70; Hostům Eurovize radí, aby nebyli Ukrajinci nazýváni Rusy. Ukrajinci jsou mírumilovný národ, ale nepokoušejte se zmiňovat téma vztahů Ukrajiny a Ruska. A už vůbec nenazývejte Ukrajince Rusy.

71; V Mosulu byl zlikvidován hlavní ostřelovač Islámského státu. Zlikvidovaný ozbrojenec vedl přípravu ostřelovačů pro teroristickou organizaci.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 19.4.2017 - ráno a dopoledne:

1; Ve Státní dumě bude projednán návrh zákona o zbavení občanství osob odsouzených za terorismus. Šéfové čtyř frakcí předložili do Státní dumy návrh zákona, který počítá s odebráním získaného občanství osobám odsouzeným za terorismus.

2; Západ učinil vše, aby zničil Rusko, říká Kadyrov. Nejvyšší čečenský představitel Ramzan Kadyrov v interview pro RT prohlásil, že tajné služby Západu udělaly všechno možné, aby zničily Rusko.

3; Ukrajinský důchodový systém je na pokraji kolosální katastrofy,říká ministr. Příjmy Důchodového fondu Ukrajiny podle jeho slov pokrývají jen polovinu potřeb fondu.

4; MMF zvýšil prognózu růstu ruské ekonomiky. Mezinárodní měnový fond podstatně zvýšil prognózu růstu ekonomiky Ruska pro nejbližší dva roky.

5; Le Penová požádala o odstranění vlajky EU během svého interview v televizi. Předsedkyně Národní fronty řekla, že chce být prezidentkou Francouzské republiky a ne Eurokomise.

6; Pentagon informoval o ostřelování Saúdské Arábie Íránskými raketami. A tohle je potřeba zastavit, prohlásil šéf Pentagonu Mattis před novináři před svou cestou do Saúdské Arábie.

7; V USA „Černý Ježíš“ střílel na kolemjdoucí. Devětatřicetiletý černošský maniak Cary Ali Muhammad přezdívaný Černý Ježíš s výkřiky „Allah akbar“ střílel po kolemjdoucích.

8; Na ministerstvu obrany informovali o „setkání“ ruských bombardérů se stíhačkami USA. Předtím Fox News informovala, že stíhačky americké armády eskortovaly ruské bombardéry po dobu 12 minut u pobřeží Aljašky.

9; Ukrajina používá dvojí metr v otázkách lidských práv, řekl v úterý zástupce stálého představitele Ruské federace při OSN Jevgenij Zagajnov. Mimo jiné připomněl nulový pokrok při vyšetřování tragédie v Oděse a dalších krvavých zločinů, o vytěsňování ruského jazyka z veřejného života, přestože se jedná o mateřský jazyk milionů občanů Ukrajiny.

10; Od slov k činům. Může si KLDR dovolit plnohodnotnou válku? Z hlediska životní úrovni je Severní Korea na úrovni Bangladéše.

11; Američtí konzervativci vidí v Putinovi spojence, píší Financial Times. Vladimir Putin se může dosud chlubit sinou podporou ze strany určité části americké společnosti.

12; SBU připravuje informační útok na Armádu Doněcké republiky. V tuto chvíli se chystá informační útok v médiích ze strany SBU za účasti bývalého vojáka Doněcké republiky.

13; A můžou za to Rusové... „Nová Evropa“ odmítá migranty z Východu. Česká republika prohlásila, že už přijala devatenáct migrantů a víc jich přijímat nebude, prohlásil ministr vnitra Milan Chovanec. Eurokomise vydala prohlášení, ve kterém se mimo jiné praví: Jestli členské země v blízké době neaktivují procesy přemisťování migrantů, Eurokomise bude zvažovat využití svých pravomocí.

14; Americké ozbrojené síly změnily čtvrť syrského města v ruiny. V noci na 18. dubna 2017 americké bombardéry uskutečnily letecký úder na městečko Abú Kemal.

15; Normandský formát je past na Porošenka. Ve skutečnosti nemá moc smysl mluvit s prezidentem země, který trvale odmítá plnit minské dohody.

16; Teroristé Islámského státu použili chemické zbraně proti americkým vojákům. Otravný plyn yperit byl použit proti vojenským instruktorům z USA a Austrálie.

17; Tymčuk našel v Donbasu „propagandisty z Ruska“. Tymčuk, který je známý svými fantaziemi o Rusku, očekává příjezd dalších skupin „propagandistů z Ruské federace“ do Doněcké a Luganské republiky.

18; Americká vlajka spadla v přímém přenosu po zmínce o Hillary Clintonové. Média připomínají, že dříve se podobné věci stávaly i v přítomnosti samotné Clintonové během volební kampaně.

19; V Černém moři ztroskotala loď. Nákladní loď „Geroji Arsenala“ zmizela z radarů. K místu mimořádné události byly vyslány jednotky rychlé reakce.

20; Dvěma a půl milionům Ukrajinců budou zrušeny příspěvky na bydlení. Předpovídám, že k 1. lednu 2018 bude třetina příjemců těchto dávek odfiltrována, raduje se ministr sociálních věcí Ukrajiny.

21; Kupuj americké zboží a najímej si Američany. Trump podepsal nový dekret. Výnos má stimulovat výrobu uvnitř země a podpořit americké dělníky.

22; Churchillův vnuk označil slova „odporného“ ruského velvyslance za nesmysly. Tenhle hnusný velvyslanec určitě nebyl v dobách studené války ještě ani na světě – v 70. letech, když jsem sloužil v armádě, bylo všechno mnohem horší.

23; Na palubě nákladní lodi „Geroji Arsenala“ se nacházelo dvanáct lidí – dva Rusové, devět Ukrajinců a jeden Gruzínec.

24; Jak Rusko a USA soupeří ve výrobě velkých bomb. Hmotnost leteckých pum začala růst okamžitě, jak člověk vynalezl tento nový ničivý prostředek.

25; Trumpa poprvé navštívily ruské bombardéry,píší The New York Times. Americká letadla doprovázela ruské bombardéry několik minut.

26; Vyšetřovací výbor obviňuje dva ukrajinské vojáky z dělostřeleckého ostřelování Donbasu. Poznamenává se, že v dubnu a červnu 2016 vojáci vědomě plnili zločinné rozkazy nadřízených důstojníků.

27; Doněcká republika obviňuje ukrajinskou armádu z 36 případů porušení režimu příměří za posledních 24 hodin. Při ostřelování byly použity minomety, ozbrojená bojová vozidla pěchoty a obrněné transportéry, protivzdušné komplexy, granátomety a střelné zbraně.

28; V KLDR ukázali video s imitací raketového úderu na USA. Na záběrech je vidět, jak náboj překonává oceán a dopadá na jedno z amerických měst.

29; Japonská vláda doporučuje citovat v učebnicích Hitlerův Mein Kampf. Vláda Japonska považuje za potřebné citovat úryvky z knihy Adolfa Hitlera Mein Kampf ve školních učebnicích.

30; Zjuganov: Ve vládě nejsou lidi schopní efektivně se zabývat ekonomikou. Šéf ruské komunistické strany prohlásil, že ve vládě není nikdo, kdo by se dokázal efektivně zabývat ekonomikou a financemi.

31; V Kyjevě opilý zloděj aut naboural automobil určený pro ATO. 18. dubna večer se v Kyjevě opilý muž rozhodl ukrást Jeep určený pro potřeby ATO.

32; Rusko prožívá zemědělský boom, píší Financial Times. Dokazuje to, že trh skrývá mnoho příležitostí pro investory.

33; Dnes se k Zemi přiblíží velký a nebezpečný asteroid, říkají astronomové. Asteroid patří do katalogu PHA (Potentially hazardous asteroids), což je seznam objektů potenciálně nebezpečných pro život na zemi.

34; Na místo ztroskotání nákladní lodi v Černém moři byli vysláni potápěči. Celkem se záchranných a vyhledávacích prací účastní 139 lidí a 17 kusů speciální techniky.

35; Turecký trhovec se ubránil útoku pomocí rajčat. K incidentu došlo v tureckém městě Şanlıurfa.

36; USA jsou připraveny sestřelovat rakety Severní Koreje. Armáda USA zvažuje možnost sestřelování raket KLDR během jejich testování, aby předvedly Pchjongjangu svou sílu.

37; Ukrajinská armáda má zoufalý nedostatek prostředků pro boj s drony. Na tiskové konferenci do oznámil ředitel informačně konzultační agentury Defense Express.

38; V NASA vytvořili kosmickou textilii pro drátěné košile. Inženýři z NASA vyvinuli neobvyklou textilní látku z kousků stříbra a dalších kovů,která se bude využívat pro ochranu družic.

39; Ministerstvo vnitra prověřuje, jak osoba podezřelá ze spáchání teroristického činu dostala občanství Ruska. Podezřelý pocházel z Kirgizie a získal ruské občanství.

40; Kernesova ochranka vynesla poslance-antifašistu ze sálu městské rady. Později Lesik prohlásil, že mu ochranka vykloubila nohu.

41; Horníci proti Zachrčenkovi. Historie jednoho podvrhu. Desítky ukrajinských médií zveřejnily zprávu o údajně připravované demonstraci horníků v Doněcku.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa. 19. duben 2017 – odpoledne a večer:

1; SBU obvinila Rusko z organizace provokace v Oděse o Velikonocích. Podle informací SBU každý účastník akce měl dostat deset dolarů.

2; Americký senátor Richard Blumenthal požaduje od FIFA, aby zbavila Rusko pořadatelství mistrovství světa 2018.

3; Moře U Kerče bude ochráněno proti šíření paliva zvláštními zábranami. Nákladní loď, která ztroskotala, měla na své palubě 19 tun nafty a přes 1,5 tuny motorového oleje.

4; Rusko je nenasytný krokodýl, říká Porošenko. Porošenko srovnal Rusko s krokodýlem ze známého Churchillova výroku. (V lednu 1942 Churchill řekl, že každý doufá, že když pořádně nakrmí krokodýla, pak jej krokodýl sežere později než ostatní).

5; Výbuch v Aleppu: Šest obětí na životech a kolem 40 zraněných. Informovala o tom státní televize Sýrie.

6; Cestovatele Fjodora Koňuchova zařadili do databáze ukrajinské nacistické stránky Mirotvorec do rubriky „Čistilišče“ (Očistec).

7; Medveděv slíbil vrátit Rusku investiční rating. Rusko do konce roku může opět dostat investiční rating. Oznámil to premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv.

8; Byly zveřejněny unikátní záběry ze startu raket z nové ruské fregaty. Raketový člun Kuzněck uskutečnil start rakety jako cíle pro nácvik komplexu protivzdušné obrany na fregatě Admirál Makarov.

9; Byla zjištěna fakta o rozmisťování jednotek ukrajinské armády v objektech civilního průmyslu a infrastruktury.

10; Cestovatel Fjodor Koňuchov komentoval zařazení svého jména na seznam Mirotvorec. Důvodem jeho umístění na černou listinu Mirotvorce mělo být nezákonné překročení hranice.

11; Ukrajinský ozbrojenec vykradl kancelář Červeného kříže. I bojovníci nacionalistických batalionů uskutečňují prohlídky domů poblíž linie dotyku v zóně ATO, při kterých se obyvatelům ztrácejí cenné věci.

12; Facebook odmítl blokovat falešné účty ruského ministerstva zahraničí. Místo toho administrativa sociální sítě zablokovala pravý účet ministerstva.

13; Pokusy izolovat Rusko je strategickou chybou, říká italský ministr zahraničí. Itálie se ohledně protiruských sankcí zatím vždycky řídila linií Evropské unie.

14; Automobil najel do davu demonstrantů u Poltavy. Po havárii se provokatér pokoušel ujet od místa incidentu.

15; Kyjev se rozhodl odmítnout uhlí z Ruska a kupovat ho v USA. Ukrajinská moc připravila další iniciativu spojenou s uhelnou krizí. Chtějí zakázat dovoz uhlí z Ruska.

16; Už není nejsilnější armádou Evropy. Ukrajinská armáda je na osmém místě v Evropě, říká najednou Porošenko. Přesto si myslí, že ukrajinskou armádu není možné porazit.

17; U města Vladimir byli zlikvidováni teroristé. Podle informací FSB byly dotyčné osoby spojené s verbíři mezinárodních teroristických organizací.

18; V MMF řekli, co může zničit finanční systém EU. Snížení ziskovosti evropských bank a růst objemu nesplácených úvěrů může zesílit rizika pro finanční systém EU.

19; Soud v OSN odmítl podnikat opatření proti Rusku na žádost Ukrajiny. Mezi požadavky Kyjeva bylo zastavit dodávky zbraní na Ukrajinu, podporu ozbrojenců a diskriminaci na Krymu.

20; Starostu Poltavy chytli za krk. Ten pak před rozezlenými obyvateli města utekl. Poté, co starosta odmítl vyslechnout občany, mezi znesvářenými stranami došlo k potyčce.

21; Evropě se už nelíbí přistěhovalci. Rakousko odmítá migranty. Ministr vnitra Rakouska Wolfgang Sobotka prohlásil, že jeho země se může ocitnout na konci masového proudu migrantů.

22; SBU připravuje informační útok na Armádu Doněcké republiky za účasti bývalého člena doněcké armády.

23; Den Vítězství v Doněcku bude oslaven přehlídkou vojenské techniky z dob 2. světové války. Doněcká lidová republika si připomene 72. výročí Dne Velkého vítězství mohutnou přehlídkou dobové vojenské techniky.

24; Plány NATO uskutečnit akci na Špicberkách jsou provokací. Ruské ministerstvo zahraničí vnímá plány NATO uskutečnit na Špicberkách akci pod jeho záštitou za provokaci.

25; Užil si svých pár minut slávy. Marija Zacharova komentovala Porošenkova slova o Rusku. Porošenko ve svém vystoupení v Královském Institutu mezinárodních vztahů Chatham House v Londýně srovnal Rusko s krokodýlem.

26; Dva vojáci ukrajinské armády utrpěli zranění, když se pokoušeli rozebrat náboj z velkroážného kulometu na polygonu Děsna v Černigovské oblasti.

27; Islámský stát chápe, že prohrál, říká veterán FSB o operaci u Vladimiru. Pracovníci FSB zlikvidovali u města Vladimir dva pravděpodobné ozbrojence připravující teroristické činy.

28; Soud OSN uložil Ukrajině, aby splnila Minské dohody ve všech bodech.

29; Porošenko označil prozatímní usnesení soudu OSN ohledně žaloby na Rusko za slibné.

30; Kdo zabil desítky dětí v Aleppu? 15. dubna na území těžce zkoušené Sýrie byl rukama teroristů spáchán krvavý válečný zločin.

31; Ukrajina nedokázala u Mezinárodního soudu OSN v Haagu prokázat vinu Ruska ohledně podpory terorismu.

32; Fox News může propustit novináře, který urazil Putina. The Wall Street Journal píše, že se televizní stanice chystá propustit Billa O´Raillyho. Ten svého času ve svém interview s Donaldem Trumpem označil Putina za vraha. Oficiálním důvodem ale budou obvinění z obtěžování žen.

33; Prodeje automobilů Lada v Evropě vzrostly o 60%. V Evropě bylo za první tři měsíce roku 2017 prodáno 1.142 automobilů Lada.

34; V noci z 19. na 20. dubna očekává Zemi rekordní přiblížení s asteroidem 2014 JO25, který dostal jméno „Skála“.

35; Rus se stal asistentem generálního tajemníka OSN. Generální tajemník OSN António Guterres jmenoval Rusa Alexandra Zujeva svým asistentem.

36; Ropná společnost ExxonMobil požaduje od amerického ministerstva financí povolení k těžbě ropy v Rusku. Ropný Gigant ExxonMobil požaduje na Americké vládě zrušení zákazu těžebních prací v Rusku.

37; Ruské bombardéry znovu proletěly kolem Aljašky. Dvojice ruských bombardérů Tu-95 znovu uskutečnila let kolem pobřeží Aljašky.

38; Byly zveřejněny výsledky analýz vzorků odebraných po chemickém útoku v Idlíbu. Během chemického útoku v obci Han-Šejchun v syrské provincii Idlíb mohl být použit sarin.

39; Bill O´Railly, který urazil Putina a opakovaně byl podezříván z obtěžování žen, byl propuštěn z práce.

40; Putin a Trump se mohou setkat v nejbližší době, říká ruské ministerstvo zahraničí. K setkání může dojít dokonce ještě před summitem „Velké dvacítky“.

41; Žaloba Ukrajiny na Rusko: Soud OSN částečně vyhověl požadavkům Kyjeva. Experti se domnívají, že definitivní usnesení soudu bude ve prospěch Ruska. Názory na závaznost vyplnění dočasných opatření se rozcházejí.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 20.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; Business Insider: Ruská jednotka Alfa se umístila na šestém místě mezi nejlepšími speciálními jednotkami světa. List píše, že vytvořil žebříček elitních jednotek – nejlepších z těch, kterými se může stát pochlubit a které se posílají tam, kde jiní jsou bezmocní.

2; Vojenská námořní flotila Ruské federace – námořní ponorková nemohoucnost? Kapitán třetí třídy v záloze Maxim Klimov zveřejnil v listu „Vojenno-promyšlennyj kurjer“ (č. 15/2017) další kritický článek s tímto názvem. Nejnovější ponorky ruského vojenského námořnictva jsou prý vyzbrojovány starožitnostmi.

3; Pro ochranu před náhodnými starty se v USA na šachty balistických raket stavějí automobily. Mezi americkými blogy se objevila připomínka zajímavého příběhu, který se odehrál v roce 1984.

4; Ukrajinský velvyslanec v Belgii utekl před studenty Lovaňské univerzity. Jak probíhala přednáška ukrajinského velvyslance pozvaného na univerzitu, promluvil očitý svědek. Student Lovaňské univerzity položil otázku: „Pane velvyslanče, právě jsem se vrátil z Donbasu a viděl jsem, jak tam ukrajinská armáda bombarduje civilní obyvatelstvo. Mám dotaz: Kdy Ukrajina přestane vraždit ženy a děti?“ – „Co chcete, abych vám na tuto otázku odpověděl?“ – No kdy přestanete bombardovat lidi“... Po této otázce poslanec opustil sál.

5; Před velikonoční návštěvou Porošenka byly v chrámu desinfikovány ikony. Svědkové jeho návštěvy mše v kyjevském chrámu svatého Vasilije Velikého (řeckokatolický kostel) vyprávěli, jaká bezpečnostní a hygienická opatření byla před návštěvou Petra Porošenka provedena.

6; Trump je venezuelský špión. Venezuela sponzorovala Trumpovu inauguraci prostřednictvím dceřiné společnosti PDVSA Citgo částkou 500 tisíc dolarů.

7; Kadyrov: Čečna bude vyhošťovat všechny rodinné příslušníky teroristů,kteří budou krýt členství jejich příbuzných v teroristických organizacích.

8; Americká rozvědka označila Ruský institut strategických studií (RISI) za viníka útoků na volby. Řada funkcionářů z USA v podmínkách anonymity řekla agentuře Reuters, že za organizací ruského vlivu na americké volby stojí Ruský institut strategických studií, jehož činnost řídily ruské úřady.

9; V Albánii nedokázali zvolit prezidenta kvůli nezájmu kandidátů. Jak prohlásil předseda parlamentu Ilir Meta, Kandidáti nebyli navrženi, aby se ukázalo přání vést dialog s opozicí k otázce zvolení nového prezidenta,aby dosáhli konsensu se všemi politickými silami.

10; Mariupol zůstal bez teplé vody kvůli obrovským dluhům za plyn. V Mariupolu kvůli dluhům za plyn odpojili zásobování horkou vodou přinejmenším do poloviny října, oznamuje stránka města Mariupolu s odvoláním na prohlášení městských úřadů.

11; Média přinesla nové informace o sérii výbuchů v Thajsku. Dva ozbrojenci z řad muslimských separatistů, kteří ve středu večer spáchali sérii osmnácti výbuchů a ostřelování policejních stanovišť a vojenských jednotek na jihu Thajska, zahynuli při předčasném výbuchu podomácku vyrobené bomby.

12; Historie vytvoření a činnost sovětské vojenské kontrarozvědky SMERŠ. Rozhodnutí Národního komisariátu obrany SSSR o vytvoření Hlavní správy kontrarozvědky SMERŠ bylo schváleno 19. dubna 1943. V ten moment došlo ve válce k zásadnímu zlomu.

13; Kernesova ochranka vyhodila bývalého poslance ze zasedacího sálu, přičemž mu zlomili nohu. Poslanec zbavený mandátu přišel na zasedání rady a pokusil se vystoupit, ale ochranka starosty Gennadije Kernese popadla Lesika a násilím jej vyhodila z místnosti, přičemž mu zlomila nohu, jak tvrdí poškozený.

14; Marseille proti Le Penové. Demonstranti zaútočili na policii před příjezdem kandidátky na prezidenta. Kandidátka za Národní frontu Marine Le Pen prohlásila, že prvním opatřením, které schválí v případě svého vítězství ve volbách, bude zavedení přísné kontroly na vnějších hranicích státu.

15; Více než polovina Rusů podpořila pokračování Protiteroristické operace (KTO) Ruské federace v Sýrii. Podle informací VCIOM bylo loni pro pokračování operace v Sýrii 58% účastníků průzkumu, přesně čtvrtina byla proti.

16; Nikoli slovem, nýbrž činem: Ruské letectvo pokračuje v likvidaci teroristů v Sýrii. Navzdory všem obviněním vycházejícím ze západních médií na adresu akcí ruského letectva ruští letci prostě dělají svou práci. Přitom ji na rozdíl od svých západních kolegů dělají výborně.

17; Štáb Luganské republiky: Ukrajinská armáda ostřelovala okolí Sokolniků. Ze směru od obce Krymskoje byla vedena palba ze zbraní bojových vozidel pěchoty a granátometů.

18; Vždy v čele: Ukrajina vede žebříček počtu úmrtí na silnicích. Poradce pro otázky obecné policejní činnosti vyjádřil naději, že zařízení předané policii umožní snížit počty úmrtí na ukrajinských silnicích. V Západní Evropě zahynou při dopravní nehodě v průměru čtyři lidé na sto tisíc obyvatel. Na Ukrajině je toto číslo rovných třináct.

19; Na demonstraci ve Venezuele byli zastřeleni dva studenti. V hlavním městě Venezuely Caracasu zahynuli během protestní akce proti prezidentovi Nicolasi Madurovi dva studenti.

20; Můj přítel Donald staví mrakodrapy, poškádlil Saakašvili Porošenka Trumpem. Během televizní show se Saakašvili vysmál výroku prezidenta Petra Porošenka, který učinil během návštěvy Charkovského traktorového závodu.

21; Porošenkův poslanec obvinil Saakašviliho ze spolupráce s Putinem. Poslanec a člen frakce Bloku Petra Porošenka Oleg Barna, který kdysi vynesl premiéra Jaceňuka z jednacího sálu, obvinil bývalého gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho ze spolupráce s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem.

22; Občanům Ruska budou vracet peníze za rekreaci strávenou ve vlastní zemi. Občanům, kteří si koupí zájezdy do sanatorií a lázní v Rusku, se navrhuje vracet daně až do výše 120 tisíc rublů.

22; Mořský vlk: Trump bude v době summitu G7 bydlet na lodi. Prezident USA Donald Trump na dobu konání summitu G7 v italské Taormině možná bude bydlet na palubě vojenského plavidla, které bude kotvit na širém moři. Píše o tom list La Stampa.

23; Ruské ministerstvo zahraničí: Moskva je připravena uspořádat setkání Putina a Trumpa. Ruská strana je připravena na konání setkání prezidentů Ruské federace a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa, prohlásil náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

24; Šéf Rady Evropy byl ve Varšavě vyslýchán více než osm hodin ve věci spojení polské rozvědky s FSB,hlásí dopisovatel RIA Novosti.

25; Na Ukrajině obvinili Timošenkovou z populismu. Šéfka parlamentní frakce avizovala ustavení iniciativní skupiny pro organizaci celoukrajinského referenda o otázce časově neomezeného moratoria na prodej zemědělské půdy.

26; Mezinárodní soud OSN oddělil otázky Krymu a Donbasu. Nyní strany v této věci absolvují několikaleté vyšetřování.

27; Energetická krize čeká Ukrajinu během několika týdnů. Pokud vláda Ukrajiny dodrží svůj slib o zákazu dodávek uhlí z Ruska a bude pokračovat v blokádě Donbasu, během jednoho či půl druhého měsíce ukrajinský stát upadne do ještě hlubší fáze energetické krize.

28; Mustafa Najem avizoval intimní porno s jeho účastí. Poslanec dodal, že toto video může mít k dispozici SBU i lidé a je spojeno s poslancem za Národní frontu Sergejem Pašinským.

29; V Kyjevě nacionalisté požadují, aby prodavači byli povinni mluvit ukrajinsky. Akce se účastní několik desítek lidí, drží plakáty s nápisem „Jednotný jazyk – jednotná Ukrajina“ a také plakáty s protiruským obsahem.

30; Ukrajinský „inteligent“ Oleg Skripka: Pro debilní lidi, kteří se nedokáží naučit ukrajinský jazyk, je třeba vytvořit ghetto. Ukrajinský muzikant a frontman skupiny VV Oleg Skripka se vyjádřil k problému ukrajinského jazyka.Podle jeho názoru lidé žijící na Ukrajině musí mluvit výhradně ukrajinsky, píše list Ukrainskaja pravda.

31; Režisér Matyldy obvinil Poklonskou z porušení etiky. Režisér Alexej Učitěl se obrátil na výbor pro etiku Státní dumy Ruské federace s prosbou, aby prověřil postup poslankyně Natalie Poklonské, která předtím opakovaně zveřejňovala výhrady k jeho filmu, který ještě nebyl promítán.

32; V Londýně nespokojený nájemník, kterého chtěli vyhodit z bytu, úmyslně způsobil výbuch plynu. Včerejší výbuch na severu Londýna v okolí Finsbury Parku, kde obvykle odpočívá mnoho lidí, způsobil muž u sebe doma, kde se ho pokusili vyhodit, informuje Express.

33; Fyzikům se podařilo vytvořit látku se „zápornou hmotou“ Ve světě, na který jsme zvyklí, při působení na objekt jakoukoli silou se tento objekt začne pohybovat ve směru vynakládané síly. Tento jev se popisuje v druhém Newtonově zákoně. V tomto případě se atomy začaly pohybovat opačným směrem.

34; Bloomberg: Putin se chystá oddělit Donbas, ale neuznávat přitom Doněckou a Luganskou republiku. Zahraniční média informovala o plánech Vladimira Putina na oddělení Donbasu od Ukrajiny a jeho integraci s Ruskem.

35; Začal soud s novinářem Vasilcem, který je obviňován ze separatismu. V Andruševském soudě v Žitomirské oblasti začal soud s novinářem Dmitrijem Vasilcem, který je obviněn z napomáhání terorismu a ze separatismu. Informuje o tom dopisovatel listu Strana.

36; O zprávě premiéra Medveděva. Ve svém vystoupení ve Státní dumě 19. dubna se premiér Dmitrij Medveděv omezil na vítězné fráze, ale zapomněl se zmínit o problémech. Takto komentoval premiérovu zprávu poslanec Státní dumy za Jakutsko Fedot Tumusov.

37; FSB identifikovala objednatele teroristického činu v petrohradském metru. Mohutný výbuch v petrohradském metru se odehrál 3. dubna a zahynulo při něm 15 lidí, Později v metru našli další bombu, kterou se podařilo zneškodnit.

38; Basurin: Ukrajinská armáda si naplánovala útok na konec dubna. Kyjev připravuje údery na Širokino. Podle předběžných zpráv ukrajinští ozbrojenci chtějí ostřelovat vlastní podvržené pozice, aby mohli zahájit údajnou odvetnou palbu.

39; Dmitrij Peskov označil článek Bloombergu s plány vůči Donbasu za primitivní. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov komentoval článek agentury Bloomberg o tom, že Kreml plánuje postupnou integraci Donbasu na úrovni ekonomických vazeb,a niž by oficiálně uznal obě Republiky.

40; Rozhodnutí soudu v Haagu může vypadat jako vítězství západu, ale prakticky nic to nezmění na situaci na Krymu a v Donbasu.

41; Vladimir Putin koná zasedání organizačního výboru „Pobeda“. Hlavním tématem akce je šíření objektivních a aktuálních informací o Rusku.

Zdroje: rusnext.ru

 

Čtvrtek, 20.4.2017 – odpoledne a večer:

1; Ukrajinští neonacisté znesvětili pomník osvoboditele hlavního města od německých fašistů Vatutina v Kyjevě.

2; Jadrná dohoda s Íránem je zmařena, říká Tillerson. Přitom Tillerson označil politiku strategické trpělivosti vůči Íránu za neúspěch.

3; Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios se během interview pochlubil ukrajinským novinářům svým tetováním.

4; Byly zveřejněny fotografie ruských arktických protivzdušných systémů. V Alabinu u Moskvy během nácviku přehlídky Vítězství byly předvedeny arktické modifikace existujících systému protivzdušné obrany.

5; Krok od jaderné katastrofy. Proč na Ukrajině prudce roste počet havárií na jaderných elektrárnách? Prodlužovat životnost energobloků se bude jen formálně, myslí si experti.

6; Pryč se státním jazykem ruštinou na Ukrajině. Aneb nacismus na pochodu. Nové téma pořadu Pravda.

7; Syrská armáda dobyla zpět strategické hory a město Zabadání. Poprvé od počátku syrského konfliktu syrská armáda získala pod úplnou kontrolu hory Al-Zabadání v západní části provincie Damašek.

8; Jak ukrajinský vicepremiér vynadal šéfovi mise MMF. Na Ukrajině už nikoho nepřekvapí skandály za účasti nejvyšších přestavitelů státu.

9; Úderná skupina syrské armády se připravuje k útoku na město Rakká. Příprava k útoku vládních vojsk na město Rakká je v plném proudu.

10; Rusko se nikdy nepřipojí k americké koalici v Sýrii, říká zdroj. Vysvětlovali jsme to našim partnerům na uzavřených setkáních.

11; Reuters: Putin se osobně vměšoval do amerických voleb. Zdroje tvrdí, že existují dva supertajné dokumenty ruského institutu strategických studií.

12; Putin pohovořil s Kadyrovem o útoku na jednotku Ruské gardy v Čečně. Podle slov ruského prezidenta útok svědčí o tom, že zdaleka ne všechny otázky jsou vyřešeny.

13; Sýrie redislokovala svá letadla blíže k ruské základně Hmeimim, hlásí CNN. Takto si chtějí syrské úřady zajistit vyšší bezpečnost svého letectva před údery západní koalice, tvrdí v CNN.

14; Kyjevem okupovaný Mariupol zůstal bez teplé vody. Postavili nás do takových podmínek, že jsme byli nuceni zavřít přísun teplé vody. Jiná alternativa nezůstala, prohlásil starosta.

15; Dostali se do haagské břečky. Na Ukrajině komentují ostudné výsledky mezinárodního soudu. „Proč jste se vůbec obraceli na soud? Vy jste tohle nedokázali předvídat?“, ptá se bývalý ministr spravedlnosti.

16; Jistota azbuky: Jakskončí pokus Kazachstánu přejít na latinku? Proč úřady země chtějí změnit systém písemnictví?

17; Muž se ženou paralyzovali v Číně fungován letiště, když se poprali na vzletové dráze. Rodinná hádka se stala příčinou značného zdržení dopravního letadla.

18; Rusko a Čína zvýší do roku 2020 vzájemný obchod na 200 miliard dolarů.

19; Ukrajina uspořádá veřejnou soutěž na televizní a rozhlasové vysílání na Krym a do zóny ATO. Na Ukrajině sní o tom, že ovládnou sever Krymu digitálním signálem čtyř až pěti ukrajinských televizních stanic.

20; Ukrajina se stala jednou z nejchudších zemí pro důchodce. Důchodci na Ukrajině se mají mnohem hůře než v sousedních zemích, přitom jejich životní úroveň dále prudce klesá.

21; Sojuz odstartoval k mezinárodní kosmické stanici z Bajkonuru. Posádku tvoří ruský kosmonaut a astronaut z USA.

22; Teroristé lákali děti na jídlo. Očití svědkové referují o krvavém teroristickém činu u Aleppa. Ozbrojenci vše záměrně udělali tak, aby na místě výbuchu bylo co nejvíce dětí.

23; Ukrajinská armáda spáchala za posledních 24 hodin pětadvacet případů masivního ostřelování. Pod palbou jednotek ukrajinské armády se ocitlo deset obcí Doněcké republiky.

24; Americký list považuje Rusy za středověké divochy. List Vanity Fair považuje Rusy za beznadějné divochy,kteří odmítli pokusy chytrých lidí je nějak zcivilizovat.

25; Rusové jsou politický, nikoli etnický národ. Vědci Ruské akademie věd vypracovali slovník základních pojmů v oblasti národní politiky a mezinárodních vztahů.

26; Kandidát na prezidenta Francie označil Krym za historické území Ruska. V přístupu k otázce Krymu je nutné dodržovat dva protichůdné principy – respekt k hranicím a právo národa na sebeurčení.

27; Ropné země se dohodly na prodloužení dohody o těžbě. Země produkující ropu dosáhly předběžné dohody ohledně prodloužení smlouvy o omezení těžby.

28; Prezident Ruské federace Vladimir Putin podepsal výnos o mobilizaci záloh v roce 2017 ve lhůtě dvou měsíců.

29; Ukrajinská armáda připravuje rozsáhlý útok u Mariupolu. Ukrajinská armáda pokračuje ve vyostřování situace na linii dotyku a porušuje tím Minské dohody.

30; Cílem úderu na Sýrii je zastrašování, říká ruské ministerstvo zahraničí. Cílem amerického raketového útoku na leteckou základnu v Sýrii nebyl boj proti chemickým zbraním.

31; FSB identifikovala objednatele teroristického činu v Petrohradském metru z 3. dubna, v jehož důsledku zahynulo 15 lidí.

32; Na Ukrajině chtějí vybudovat ghetto pro „debily, kteří nejsou schopni se naučit ukrajinský jazyk“. Obyvatelé Ukrajiny neovládající státní jazyk, mají nízké IQ a je třeba je izolovat.

33; Západ je s námi! EU daroval Ukrajině testery na alkohol. Ukrajina zaujímá jedno z předních míst v počtu havárií a úmrtí na silnicích.

34; Bloomberg: Putinovým cílem je úplné oddělení Donbasu od Ukrajiny.

35; Ministerstvo financí: Pro vyrovnaný rozpočet je třeba, aby se ropa prodávala za 60 dolarů za barel.

36; Na Ukrajině byla spuštěna mobilní aplikace „Karatel“. Vývojáři stačili pateticky prohlásit, že mobilní aplikace se sloganem „Trestat je snadné“ nemá na Ukrajině obdobu.

37; V Donbasu probíhá skutečná horká válka, říká Porošenko. Prezident připomněl, že od počátku roku Ukrajina ztratila v Donbasu 69 vojáků.

38; FIFA odpověděla na žádost amerického senátora, aby bylo Rusku odebráno pořadatelství mistrovství světa. Zástupci Ruska a FIFA pracují společně, aby fanoušci byli spokojení s ruským pořadatelstvím mistrovství světa ve fotbale.

39; Severní Korea slíbila USA supermohutný úder jako odpověď na Tillersonovo prohlášení. Severokorejská média zareagovala na návrh zapsat zemi na seznam teroristů.

40; Zachrova komentovala slova hudebníka Skripky o ghettu pro debily neschopné se naučit ukrajinský jazyk. Jakou pravdu měl bývalý prezident Kučma, když napsal, že Ukrajina není Rusko.

41; Ukrajinského špióna zadrženého v Samaře deportovali do Doněcké republiky. Muže, který byl zadržen v Samaře za špionáž ve prospěch Ukrajiny, deportovali z Ruska a poslali do Doněcké republiky.

42; Rusku stačí dvě až tři hodiny pro invazi na Ukrajinu, říká Turčinov. Turčinov poznamenal, že podél hranice Ukrajiny jsou již rozmístěny ozbrojené jednotky ruských sil.

43; Konflikt Porošenka s americkými kurátory aneb kdo nastoupí do funkce šéfa SBU. Oleg Carjov píše o skrytém boji kolem klíčových figur v Porošenkově administrativě.

44; Pentagon zakoupí pro svá cvičení makety ruských tanků T-72. Americké ministerstvo války plánuje získat dodávku maket tanků T-72 v reálné velikosti.

45; Sebevražedného atentátníka,který spáchal teroristický čin v petrohradském metru, financovali mezinárodní teroristé. Azimov stejně jako Džalilov podle razítek v jejich pasech dvakrát vyjížděli do Turecka.

46; V Německu si půjde politik sednout do vězení za tetování. Marcel Zech si nechal na záda vytetovat siluetu koncentračního tábora Osvětim.

47; Jedno dítě denně zahyne v Damašku v důsledku teroristických akcí. Válečný dopisovatel si povídal s důstojníkem hlavní policejní správy Damašku.

48; Organizace pro zákaz chemických zbraní zamítla návrh Ruska a Íránu na vyšetření incidentu s chemickými zbraněmi v Idlíbu. Oznámila to britská delegace v organizaci.

49; Západ blokuje jakékoli pokusy o vyšetření incidentu v Chan Šajchunu. OSM nevyslala do Sýrie žádnou delegaci.

50; Nejvyšší soud prohlásil Svědky Jehovovy za extremistickou organizaci a konfiskoval majetek centra.

51; Ukrajina kráčí ve stopách Třetí říše. Ukrajinské vedení krok za krokem opakuje cestu nacistického Německa a zavádí v silových strukturách pohanské symboly.

52; Ruská centrální banka pokračuje ve skupování zlata. Rusko nadále zvyšuje zlaté rezervy. Svědčí o tom informace Ruské centrální banky.

53; Záběry z Chan Šajchunu odporují verzi o použití Sarinu, říká Asad. Videozáběry ze syrského Chan Šajchunu natočené Bílými přílbami zcela vyvracejí verzi o použití sarinu.

54; Vatikán a křesťanští biskupové v Sýrii odsoudili americký raketový útok. Téměř všichni křesťanští biskupové v Sýrii odsoudili americký raketový útok na letiště Šajrat.

55; Ruský důstojník zahynul v Sýrii, když odrážel útok ozbrojenců. V Sýrii během útoku ozbrojenců na vojenskou posádku zahynul ruský vojenský poradce major Sergej Bordov.

56; Ministerstvo obrany popřelo informaci západních médií o smrti dvou ruských vojáků v Sýrii.

57; Následníka prezidenta může zvolit pouze ruský lid v demokratických volbách, říká Putin.

58; Smrt z nebe. Ruské letectvo rozsévá hrůzu v řadách ozbrojenců v Sýrii. Navzdory všem obviněním ze strany západních médií na adresu ruského letectva, piloti nadále dělají svou práci, A dělají ji dobře.

59; Do protikorupčního centra Ukrajiny vtrhli aktivisté s požadavkem zahájit trestní stíhání proti Porošenkovi. V rukou aktivistů byly plakáty s nápisy „Impeachment prezidenta“ nebo „Porošenko je horší než Janukovič“.

60; U Avdějevky probíhají boje. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty.

61; USA bude muset uznat globální status Ruska, říkají americká média. Efektivní kooperace mezi oběma zeměmi bude od Washingtonu vyžadovat uznání globálního statusu Ruska.

62 Německo využívá nemoc Turčinovovy ženy k získání informací o Ukrajině. Zástupci kanceláře Spolkového kancléře využívají Turčinova pro získávání potřebných informací mimo své ministerstvo zahraničí a bez vědomí Petra Porošenka.

63; Avakov označil Skripkova slova o ghettu pro ty, kteří neumějí ukrajinsky, za nechutná.

64; Střelba v Paříži. Jsou oběti mezi policisty. V centru francouzského hlavního města probíhá speciální operace.

Zdroje: rusvesna.su

 

Pátek, 21.4.2017:

1; Čína může nechat Severní Koreu bez ropy. Čínské úřady mohou zmrazit dodávky ropy do Severní Koreje, pokud se Pchjongjang rozhodne provést šestý jaderný test.

2; Za provokací v syrském Chan Šejchunu mohou stát britské tajné služby. Potvrzují to výroky „oficiálního zástupce“ skupiny Džejš al-Fatch.

3; U Avdějevky byli zlikvidováni dva vojáci ukrajinské armády. Oznámili to ve štábu ATO.

4; Je třeba provádět nálety na Sýrii, říká kandidát na prezidenta Francie Emmanuel Macron.

5; Rusko si vyhrazuje právo přijmout jakákoli opatření pro vyšetření chemického útoku v Idlíbu. Ve čtvrtek výkonných výbor Organizace pro zákaz chemických zbraní na základě dvoudenního zasedání nepodpořil návrhy Ruské federace a Íránu na vyšetření incidentu.

6; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za střelbu v Paříži. Podle slov teroristů se jeden z teroristů jmenuje Abú Júsuf a pochází z Belgie.

7; Trump řekl, jak se podařilo přemluvit čínského lídra, aby zatlačil na Severní Koreu. Donald Trump oznámil, že přesvědčil představitele čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga, aby se aktivněji zapojil do řešení problému s KLDR.

8; Pouze široká koalice za účasti Ruska umožní vítězství nad terorismem, říká francouzský politik. Pro boj s terorismem je nutná široká mezinárodní koalice s účastí nejen západních zemí, ale i Ruska a Íránu, říká François Fillon.

9; Čína spustila svou první nákladní kosmickou loď Tchien-čou – 1. Je plánována tříměsíční autonomní mise na oběžné dráze.

10; Jak Polsko bude znovudobývat Západní Ukrajinu. Nostalgie po ztracených územích Západní Ukrajiny není pro současnou polskou elitu pouhý politický romantismus.

11; Jak se Evropa připravuje na ruskou agresi. V posledních letech mají „specialisté“ na boj s Ruskem zcela železný argument: Hybridní agrese.

12; U Dněpropetrovska rozřezali pomník neznámého důstojníka a chtěli odvézt do šrotu. Vandaly zadržela policie v okamžiku, kdy nakládali konstrukci na automobil.

13; Ukrajina potřebuje globální defašizaci. Nejzuřivějšími stoupenci dalšího pokračování ATO jsou kupodivu často ruskojazyční Ukrajinci. A naopak mezi obyvateli Haliče je nemálo odpůrců války.

14; Tiché hrdinství Damašku neboli terorismus jako komunální problém. V prvních měsících roku 2017 bylo v hlavním městě Sýrie v důsledku teroristických činů zabito již 134 lidí.

15; Americká média mlčí o nesrovnalostech v příběhu o chemickém útoku v Sýrii. Americká média ignorují prohlášení diplomatů a expertů o chemickém útoku v Chan Šejchunu.

16; Západní média nepřestávají chrlit lži, ale obyvatelstvo si stejně postupně nachází cestu k pravdě. Platí to i pro „informace“ o Severní Koreji.

17; USA našly důvody pro zadržení Juliana Assange, píší média. Americké úřady připravily oficiální obvinění, aby mohli požadovat zatčení zakladatele portálu WikiLeaks Juliena Assange.

18; O čtvrté světové válce a korejské frontě. Problémem účastníků tzv. Velké hry je výběr způsobu a cesty ukončení světové krize, která má podobu matrjošky.

19; Putin byl zařazen mezi nejmocnější lidi světa. Do seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa pro rok 2017 se dostali například Putin, Trump, Kim Čong-un Si Ťin-pching a římský papež.

20; USA zjistily zvýšenou aktivitu čínských bombardérů, píší média. Aktivita čínského letectva může být spojena s cvičením nebo zneklidněním Číny v souvislosti se situací kolem Severní Koreje.

21; V americké škole zatkli desetiletého chlapce s autismem. Policie státu Florida nasadila pouta desetiletému chlapci trpícímu autismem přímo ve škole. Chlapec se bránil a křičel, aby se jej nedotýkali. Noc strávil ve vazbě.

22; Trump nezná jméno lídra KLDR a plete si názvy zemí? Akce prezidenta Spojených států připomínají chování účastníka reality-show. Svět se ptá, má-li to nějaké hlubší příčiny.

23; Směrem k Severní Koreji se vydaly dvě japonské lodě. Zúčastní se společných vojenských manévrů s údernou skupinou lodí USA v čele s jadernou letadlovou lodí Carl Vinson.

24; Aksjonov jmenoval hlavní vzorec pro úspěch Krymu. Na Krymu se realizuje několik velkých projektů, konkrétně výstavba mostu přes Kerčský průliv.

25; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Doněcka z tanků a minometů. Kromě toho byly ostřelováním ze strany nepřítele poškozeny obytný dům a budova obchodu v Dokučajevsku.

26; Velkou Británii s radostí přijmout zpět do EU,říká předseda Europarlamentu. Podle názoru šéfa EU je to možné, pokud se na základě voleb 8. června dostanou k moci stoupenci setrvání Británie v EU.

27; Lavrov: Západ nezkoumá situaci v Sýrii, ale touží po změně režimu v zemi. Blokování ruského návrhu ohledně incidentu s chemickým útokem v syrském Idlíbu je namířeno na výměnu režimu, myslí si ruský ministr zahraničí.

28; Le Penová slibuje Francouzům referendum o vystoupení z EU. Kandidátka na post prezidenta Francie oznámila, v jakém termínu by se v případě jejího vítězství uskutečnilo referendum o vystoupení z EU.

29; Ukrajinec Konstantin Černěnko zachráněný z potápějící se nákladní lodi odmítl léčení v Rusku a už se vrátil na Ukrajinu.

30; Evropská unie se trápí kvůli osudu Svědků Jehovových v Rusku. Připomeňme, že d´20. dubna Nejvyšší soud Ruské federace prohlásil Svědky Jehovovy za extremistickou organizaci a zakázal její činnost v Rusku.

31; Čím odpoví Spojeným státům Pacifická flotila Ruska? Američané nenápadně provádějí průzkum možností ruské Pacifické flotily, aby se je pokusili dále omezit.

32; Ministr pro hospodářský rozvoj Ruské federace: „Bílé“ ekonomice vadí „šedé“ mzdy. Maxim Oreškin prohlásil, že ekonomiku Ruské federace poškozují „šedé“ mzdy v malém a středním podnikání.

33; Učitelka v USA ukazovala dětem, jak zabít králíka o kovové zábradlí. Při výuce zemědělských technik učitelka v praxi předvedla, jak usmrtit zvíře úderem o kovovou konstrukci.

34; Útok na kancelář FSB v Chabarovsku. Na místě jsou mrtví. Neznámý pachatel vešel do předpokoje, zahájil palbu na přítomné lidi. Následkem útoku zahynul pracovník správy FSB a jeden z návštěvníků.. Druhý návštěvník utrpěl zranění. Útočník byl zlikvidován.

35; Lukašenko: Kvůli přetěžování ve škole není koho brát do armády. Co jme s našich dětí udělali? V co se naše děti změnily? Jsou hrbaté, mají skoliózu artrózu a sklerózu už ve věku 15-17 let... Úplně jsme je zničili.

36; Střílejí po nás z houfnic, aktivizovali se ostřelovači, říká bojovník armády Doněcké republiky. Podle jeho slov ukrajinští ostřelovači změnili taktiku a míří do oblasti třísel.

37; Byla zjištěna totožnost zločince, který střílel na služebně FSB v Chabarovsku. Jsou k dispozici informace o jeho napojení na neonacistickou skupinu,prohlásili v Centru pro styk s veřejností FSB Ruské federace.

38; Kudrin označil systém vládnutí v Rusku za naprostý chaos. Systém státní správy v Rusku funguje chaoticky a není schopen zajistit růst ekonomiky.

39; Navalného se zeptali na mnohamilionové černé fondy. Spolupředseda hnutí Antimajdan uspořádal osamělou demonstraci u předvolebního štábu skandálního opozičníka ve Vladimiru.

40; V Kremlu komentovali fámy o stahování vojsk Ruské federace k hranicím Severní Koreje. Podle informací britských médií se Rusko údajně obává eskalace konfliktu na Korejském poloostrově.

41; V uplynulém týdnu nepřítel ostřeloval teritorium Doněcké republiky z těžkého dělostřelectva, tanků, zbraní bojových vozidel pěchoty a protivzdušných systémů.

42; Ruští státní zaměstnanci a důchodci budou převedeni na karty „Mir“. Státní duma Ruské federace přijala příslušný návrh zákona ve třetím konečném čtení.

43; Oleg Skripka vysvětlil svá slova o „ghettu pro ruskojazyčné Ukrajince“. Podle šéfa hudební skupiny „Vopli Vidopljasova“ kritici v jeho výroku neodhalili ironii.

44; USA a Turecko se musí stáhnout ze Sýrie nebo budou vyhoštěni silou, říká Asad. V současné době je prioritou porážka teroristů.

45; V Kremlu prozradili, kdo mohl být autorem videa o Navalném-Hitlerovi. V populárním videu, které už mí miliony zhlédnutí, je ukázáno, jak se formovala nacionalistická rétorika Navalného.

46; Jak Západ bude využívat Svědků Jehovových proti Rusku. Organizaci se pokoušejí představovat jako tiché lidi studující Bibli. Ale je to destruktivní sekta.

47; Na Ukrajině požadují zabavení majetku Gazpromu. Žádáme o zabavení majetku a prostředků Gazpromu a vyhlášení zákazu jeho prodeje či převodu.

48; Jordánsko může poslat vojska do Sýrie, říká Asad. Jordánsko figurovalo v amerických plánech od samotného začátku vojsky v Sýrii.

49; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje zvýšit tarify na energie v letech 2018 až 2020 o 3% až 5%. Ministerstvo navrhlo ponechat indexaci tarifů na úrovni roku 2017.

50; Na to neexistuje omluva. V Radě federace komentovali Skripkova slova o ghettu. Pokusy ukrajinského zpěváka Olega Skripky vysvětlit svá slova o ghettu pro ruskojazyčné občany Ukrajiny nemají smysl.

51; Ruské bombardéry už čtvrtou noc létají u břehů Aljašky, hlásí CNN. Den předtím televizní stanice Fox News oznámila, že americké stíhačky eskortovaly ruské bombardéry.

52; Muž,který útočil na přijímací kancelář FSB v Chabarovsku,předtím zavraždil instruktora střeleckého klubu a zmocnil se jedné karabiny a dvou pistolí.

53; Proč by Evropa porážkou Le Penové nic nezískala? V předvečer prezidentských voleb ve Francii stále častěji v médiích rezonuje věta „Hlavně ne Le Penovou!“.

54; SBU pod hrozbou smrti zakázala absolventům ukrajinské vysoké školy návrat do Luganské republiky. Během celého učebního procesu probíhaly s frekventanty z Donbasu pravidelné politické agitační besedy.

55; Skutečné cíle USA, Turecka a Izraele v Sýrii. Čemu vlastně Rusko čelí? Už šest let probíhá válka v Sýrii. Podle množství účastníků v konfliktu je tuto válku možné považovat za světovou.

56; Stíhačka F-18 z letadlové lodi Carl Vinson se zřítila do moře. Letadlo plnilo obvyklý let během plavby přes Celebeské moře.

57; Pentagon odpověděl na hrozby KLDR o „supermohutném úderu“. Nedávná prohlášení Severní Koreje byla provokační, ale byla prázdní předtím, tak jim není možné věřit ani dnes.

58; Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo kandidáta na nového stálého zástupce při OSN. Otázka stálého představitele je vyřešena. Velvyslancem Ruska při OSN se stane dosavadní náměstek ministra zahraničí Vasilij Něbezňa.

59; Timošenková a Ťagnibok se políbili na počest ukrajinské země. Politici spojili své síly na podporu myšlenky referenda o moratoriu na prodej půdy.

60; Je to tlupa podvodníků, budižkničemů a zrádců. Krymský premiér vyzval Kyjev, aby rozehnal ukrajinské ministerstvo zahraničí. Odstoupení ministerstva v plném počtu je jediným východiskem z opakujících se ostudných situací.

61; Vojáci Doněcké republiky předali 16 tisíc systémů pro transfůzi krve makejevské nemocnici. Nemocnice v Makejevce dostala transfúzní zařízení.

62; U Trumpa chtějí projednat Ukrajinu se Surkovem, píší média. Za tímto účelem bude jmenován zvláštní zmocněnec.

63; V Polsku zbourají stovky pomníků oslavujících komunismus. Pro přijetí zákona hlasovalo 70 senátorů, jeden byl proti a pět se zdrželo.

64; Ceny ropy spadly pod 52 dolarů za barel v souvislosti s pochybnostmi, zda se zemím OPEC podaří domluvit na prodloužení smlouvy.

65; V Kremlu komentovali informace o Putinově následníkovi. V Kremlu nevidí důvod pro nějaké spekulace rance Klinceviče, který označuje předsedu Státní dumy Vjačeslava Volodina za příštího prezidenta, prohlásil Dmitrij Medveděv.

66; Na Ukrajině spočítali ztráty kvůli zavedení vnější správy v podnicích Donbasu. V roce 2017 ukrajinský rozpočet přijde o zhruba sedm miliard hřiven z daní.

67; Rusku označili polyfunkční stíhačku páté generace (PAK FA) za nejlepší stíhačku na světě. Do první desítky se dostala ještě další tři ruská letadla.

68; Státní department USA je znepokojen zákazem Svědků Jehovových v Rusku. USA jsou krajně znepokojeny rozhodnutím Nejvyššího soudu Ruské federace prohlásit Svědky Jehovovy za extremistickou organizaci.

69; Čína přerušila letecké spojení se Severní Koreou, hlásí CNN. Čínské úřady přerušily lety civilních letadel do Severní Koreje.

70; Řežba v Hamá. Al-Káida volá o pomoc po strašných ztrátách. Tygři a ruské letectvo osvobozují jedno město za druhým. Vůdcové teroristů vyhlásili v pátek plnou mobilizaci poté, co během posledních 48 hodin utrpěli velké ztráty.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 22.4.2017:

1; Byl jsem unesen v USA, říká Rus Selezňov odsouzený v USA na 27 let. Federální soud v Seattlu odsoudil občana Ruské federace Romana Selezňova k 27 letům odnětí svobody za kybernetické podvody.

2; Západní civilizaci hrozí brzký krach, píše BBC. Evropa je podobná jízdnímu kolu, jehož kola se točí, dokud na pedály působí ekonomický růst.

3; Izraelské ozbrojené síly provedly nálet na syrskou armádu. Úder byl uskutečněn v okamžiku, kdy syrská vojska odrážela útok teroristů.

4; Díky Rusku je dnes Asad silnější než před dvěma lety, říká italský premiér. Pozice syrského prezidenta Bašára Asada jsou nyní silnější než před dvěma lety, a to díky Rusku.

5; Ruské velvyslanectví v USA označilo zatčení Rusa Selezňova za únos. Velvyslanectví Ruské federace ve Washingtonu sdělilo, že zatčení Rusa Romana Selezňova je nezákonné.

6; Americké ministerstvo financí nepustilo ExxonMobil do Ruska. Americké ministerstvo financí odmítlo vydat firmě ExxonMobil povolení k činnosti v Rusku.

7; Islámský stát se nepřihlásil k odpovědnosti za napadení FSB v Chabarovsku neonacistou. Navzdory prohlášením médií se skupina Islámský stát nehlásí k odpovědnosti za útok neonacisty na správu FSB.

8; Byly zveřejněny působivé záběry: Příprava bojové techniky na Přehlídce Vítězství v Moskvě. Na polygonu Alabino poblíž Moskvy byl ukončen cyklus nácviku posádek přehlídkových útvarů mechanizované kolony.

9; Bank of America. Centrální banky zničí akciové trhy. Globální trhy se nacházejí na cestě ke krachu kvůli počínání centrálních bank.

10; V Nikolajevě dal soud za pravdu bývalému náčelníkovi policie,který byl obviněn kvůli rozehnání místního Euromajdanu. Prokuratura žádala pro Ševčuka podmíněný trest pěti let odnětí svobody s odkladem na tři roky.

11; V Jordánsku popřeli Asadova slova o plánech na vyslání vojsk do Sýrie. Podle slov Momaniho jsou Asadova slova na hony vzdálené realitě.

12; Za pokus o útok na Turčinovovu ženu byl advokát odsouzen na 8 a půl roku vězení. Rozsudek byl vynesen nad advokátem, který s nožem v ruce napadl pracovnici kyjevské univerzity,kterou si spletl s manželkou tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

13; MMF uložil Kyjevu podmínku pro získání nového úvěru. Zvýšení efektivního důchodového věku je kriticky důležité pro pokračování spolupráce Ukrajiny a MMF.

14; Vlak nikam. Na Ukrajině byla kritizována myšlenka vybudování obchodní cesty mimo území Ruska. Šéf Ukrajinských železnic (Ukrzaliznycja) Balčun označil navrženou trasu „vlakem do nikam“, protože je ve skutečnosti nepoužitelná.

15; Šéfka Národní banky Ukrajiny pohrozila novinářům policií, nenechají-li ji na pokoji. Ukrajinští novináři ji zastihli v hotelu The Fairmont Washington, D.C.

16; Kyjev je připraven zahájit novou plynovou válku. Brusel ale už zcela určitě bude proti takové apokalypse.

17; Valcmanův osmý div světa. Jak Porošenko v Londýně hájil svět před ruským medvědem. Za tři roky prezidentství Péti Valcmana jsme měli mnohokrát příležitost hodnotit jeho herecké výkony.

18; Radikální islám ve službách ukrajinského nacionalismu. Co bude v budoucnu jako základ spolupráce ukrajinské moci a islamistů? Do Mariupolu dorazil „Islámský batalion Ukrajinské armády“.

19; Ukrajinci by chtěli do Evropy, ale ocitli se v Africe. Ukrajina se tak snažila dostat do Evropy, až se nakonec 60% obyvatelstva nachází pod čarou chudoby.

20; Dánská rozvědka varovala vojáky před ruskými „medovými pastmi“. Bezpečnostní služba a rozvědka Dánského království varovala vojáky,kteří se chystají do Pobaltí před návštěvami barů.

21; Trumpova hra na vyostřování jen ukazuje na bezmoc USA. Evidentně to není nejlepší pozice pro pověst světového hegemona a globální supervelmoc.

22; Katastrofa nezákonných ozbrojených formací na frontách v Sýrii. Ruské letectvo narušilo zásobování band, ozbrojenci umírají bez léků. V nemocnicích ozbrojenců probíhá skutečná selekce v otázce, koho ještě zachraňovat a koho odsoudit k čekání na vlastní smrt.

23; Pro koho je výhodné rozdělení Ukrajiny? V Rusku je možné najít politiky s nejrůznějšími názory na situaci v Donbasu. Ve čtvrtek 20. dubna informační agentura Bloomberg vydala velký materiál věnovaný nutnosti integrace Donbasu do Ruska.

24; Známý analytik Charles Gave narozený ve Francii, který se více než 40 let zabývá tématem distribuce investičních aktiv a mimo jiné předpověděl Trumpovo vítězství, předpovídá volební triumf Le Penové.

25; Železniční jízdenky na Ukrajině podraží o 25%. Datum zavedení nových cen oznámila Ukrzaliznycja, která už dávno varovala před tím, že tarify značně stoupnou.

26; Kanadské stíhačky musely vzlétnout a eskortovat ruské bombardéry u Aljašky. Je to od prosince 2014 první případ, kdy stíhačky kanadských ozbrojených sil musely vzlétnout kvůli doprovázení ruských letadel.

27; O Erdoganovi, Alláhovi a Rusku. Máme se bát islamizaci Turecka? Vztahy tureckého prezidenta s muslimským náboženstvím jsou velmi zajímavé a ani zdaleka nejsou jednoznačné.

28; Tálibové rozstříleli vojenskou základnu v Afghánistánu. Zahynulo 140 lidí. Ozbrojenci Tálibánu se převlékli do uniformy vládní armády, vjeli do areálu základny v automobilech a zahájili palbu.

29; Na Kanárech narazil parník s výletníky do mola. Loď i molo byly značně poškozeny. Na palubě se nacházelo 140 lidí.

30; Činnost Doněcké filtrační stanice byla dnes v 9:40 zastavena v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

31; Kyjevanům hrozí smrtelné choroby kvůli technogenním mimořádným situacím, říkají ekologové. Získat přesná data o škodlivých látkách, které se dostaly do atmosféry kvůli požáru skladu chemikálií, už není možné.

32; Nejlepší z nejlepších. Za co na Západě tak chválí T-50? Ruská stíhačka T-50 v žebříčku předehnal F-22 Raptor a F-35 Lightning, které skončily na druhém a sedmém místě. Důvodem je využití nejnovějších technologií, vysoká rychlost, dolet, výkon motorů a vynikající manévrovací charakteristiky.

33; Klimkin: Rozhodnutí soudu v Haagu se stalo ranou pro Rusko. Mnoho expertů včetně ukrajinských toto nadšení ukrajinského ministra zahraničí nesdílí.

34; Sevastopol se rozloučil s příslušníkem námořní pěchoty, který padl v Sýrii. U hrobu stála čestná stráž příslušníků námořní pěchoty. Se svým podřízeným se přišel rozloučit i velitel Černomořské flotily Ruské federace.

35; Zachování identity národů Ruské federace je prioritou ruského státu. Ruská federace přikládá prioritní význam zachování svébytnosti každého národa a posílení mezinárodní a mezináboženské shody.

36; Po návratu Krymu do rodného přístavu se stovky tisíc ukrajinských rekreantů vrhly na černomořské pobřeží Oděské oblasti.

37; Hlavní vojenský prokurátor Ruské federace odstoupil. Žádné návrhy na jmenování nového hlavního vojenského prokurátora Rada federace zatím neobdržela.

38; Rus, jehož tragédie byla námětem hollywoodského filmu, byl zklamán Schwarzeneggerem. Vitalij Kalojev se podělil o své dojmy z filmu „Následky“ se Schwarzeneggerem.

39; Jazykové kyvadlo se brzy začne pohybovat opačným směrem. Rozhodnutí Kyjevské rady zavázat všechny prodavače a poskytovatele služeb v hlavním městě mluvit s klienty výhradně ukrajinsky je kritizováno jak lidmi, tak i experty jako nereálné. Kromě toho je v přímém rozporu s ukrajinskou ústavou, která má vyšší sílu než výnosy orgánů místní samosprávy.

40; Na Krymu byl odhalen pomník amerického prezidenta Roosevelta. Busta byla vytvořena v polovině 20. století sevastopolským sochařem a dosud byla v muzejních archivech.

41; Ukrajina se chystá odpálit Tepelnou elektrárnu ve městě Sčasťje. Národní policie Luganské republiky zjistila, že Ukrajiny chystá další diverzi proti obyvatelům Luganské republiky.

42; Rusko je připraveno přednostně dodat Sýrii systémy protivzdušné obrany. Předtím prezident Sýrie Bašár Asad sdělil, že Damašek má zájem o systémy protivzdušné obrany nejnovější generace.

43; Tisíce migrantů v Německu se mohou ukázat jako bývalí ozbrojenci Tálibán. Tato informace pochází od spolkového úřadu pro migraci a běžence a byla předána orgánům státní bezpečnosti.

44; Ozbrojenci Islámského státu byli zlikvidování v okolí Stavropolu. Teroristé měli v úmyslu spáchat řadu zločinů včetně vražd náboženských činitelů a dalších civilních osob.

45; Ruští prankeři donutili Skripku, aby se omluvil za svá slova o ghettu pro ruskojazyčné občany Ukrajiny. Zajímavé je, že bojovník za ukrajinský jazyk Skripka velmi dobře hovořil rusky.

46; Předseda Jaltského fóra promluvil o budoucnosti Krymu. Krym má šanci se během několika let změnit na „ruské Monako“.

47; Islámský stát přesunul své „hlavní město“, píší americká média. Televizní stanice Fox News informovala o přesunutí tzv. „hlavního města“ Islámského státu z města Rakká do Deyr az-Zauru.

48; Experti varují před možnou válkou mezi USA a Severní Koreou. Je vůbec možné, aby USA vstoupily do otevřeného vojenského konfliktu s KLDR?

49; V Kongresu USA žádají Trumpa, aby vysvětlil svou strategii v Sýrii. Američtí kongresmani se obrátili na amerického prezidenta Donalda Trumpa s prosbou, aby objasnil svou strategii v Sýrii.

50; Skromný a vystrašený muzikant. Pranker Lexus vypráví o tom, jak donutil Skripku, aby se omluvil za svá neuvážená slova o „ruskojazyčných debilech“.

51; V Arménii byl zabit ruský voják. Zemřel v důsledku poranění nožem. Podezřelý muž byl už zadržen a bylo zahájeno trestní stíhání pro podezření z vraždy.

52; Rusko vyvine veškeré úsilí pro posílení syrské vládní armády, říkají experti.

53; Desítky tisíc lidí v USA a dalších zemích světa se účastnily Pochodu na podporu vědy.

54; Ukrajinský zpěvák a rusofob Skripka vyprávěl, jak si z něj vystřelili ruští prankeři. Skripka komentoval svůj rozhovor s „ministrem Avakovem“. Pochybnosti o tom, jestli mluví se skutečným ministrem, prý měl.

55; Na Krymu odmítly plnit rozhodnutí Mezinárodního soudu OSN. Usnesení o zákazu činnosti spolku „Medžlis krymskotatarského národa“ se revidovat nebude.

56; Jak tomu často bývá, ozbrojenci si ve svém novém videu vymysleli fantastický popis hrdinských činů. Dnes večer islamistické uskupení „Svobodná armáda Idlíbu“ zveřejnilo video, na kterém jsou údajně zachyceny zásahy „tanku T-90“ a plamenometu „TOS-1A Solncepjok“ americkými raketami z protitankových raketometů během bojů na sever od města Hamá.

57; Běloruské ministerstvo obrany slíbilo odpovědět silou na narušení vzdušného prostoru litevskými letadly. Letectvo a vojska protivzdušné obrany budou v takových případech nucena použít i silové prostředky odporu.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

Neděle, 23.4.2017:

1; Půjdeme až do konce. Severní Korea prohlásila, že se nebojí války s USA. KLDR je mírumilovná země, ale v případě nutnosti obrany před hrozbou ze strany USA je připravena sáhnout ke krajním opatřením, prohlašuje severokorejské ministerstvo zahraničí.

2; Osud Minska-2 se změní po volbách ve Francii, říká Zacharčenko. Osud Minských dohod se změní při jakémkoli výsledku voleb ve Francii, protože politická reprezentace nebude již spojena se současným ukrajinským vedením, kterému ta předchozí pomáhala dostat se k moci.

3; Dekomunizace mozku. Obyvatelé Kyjeva vůbec nechápou, co znamenají nové názvy měst. Východisko ze vzniklé situace a záchrana před všemi problémy je dekomunizace.

4; Kadyrov komentoval článek o pronásledování homosexuálů v Čečně. Nejvyšší představitel Čečny vyjádřil údiv nad informací, že západní politici pomáhají s vycestováním lidem netradiční sexuální orientace.

5; Bývalý vicepremiér Ruska Bolšakov zemřel v Petrohradě. Bývalý premiér Ruska z poloviny 90. let Alexej Bolšakov zemřel v Petrohradě ve věku 77 let.

6; Američan zabodl nůž do oka Tádžikovi v petrohradském hostelu. V jednom z petrohradských hostelů na Kazaňské ulici měl občan USA konflikt s občanem Tádžikistánu.

7; Na cestě do Evropy: Ukrajinci rozbili všechny záchody na hranici se Slovenskem. Jak tvrdí slovenští celníci, příčinou je to, že po Velikonočních svátcích se Ukrajinci vracejí do práce v EU.

8; Všichni, kdo nás chtěli zničit, neskončili dobře, říkají Svědkové Jehovovi o zákazu v Rusku. Nejvyšší soud v Rusku prohlásil činnost Řídícího centra Svědků Jehovových za extremistickou.

9; V okupovaném Kramatorsku sedmiletý chlapec nalezl nedaleko školy krabici se 14 granáty.

10; Teroristé „nové generace“ prohrávají válku s Ruskem. V „novém terorismu“ je něco, podle čeho je možné jej odlišit od útoků předchozích let.

11; Profesor z USA rozcupoval zprávu Bílého domu o chemickém útoku v Sýrii. Expert označil fotografie představené Bílým domem za zrežírované a ve své zprávě k tomu uvedl řadu důkazů.

12; Kdo v Rusku napomáhá mezinárodnímu terorismu? Pachatele ze Střední Asie zatknou, uvězní, někoho deportují, ukáží nám je ve zprávách, ale brzy na ně zase zapomeneme...

13; K čemu nutí Trumpa v Jižní Koreji? V tomto roce je patrné tvrdé ultimátum na adresu KLDR, což mělo za následek sankce Číny proti Jižní Koreji.

14; Rusko má všechno pro kontrolu situace ve světových oceánech. Vojenská námořní flotila Ruské federace disponuje všemi prostředky pro kontrolu situace v libovolné části světových oceánů.

15; Reinkarnace Novoruska. Republiky Donbasu čeká sjednocení. Nutnost vytvoření společného sjednoceného státu v Donbasu bude každý měsíc zřetelnější.

16; Strategie tvrdého slova. Jak nadávají evropští politici? Pro hrubé slovo nejde daleko ani kancléřka Německa Angela Merkel, ani předseda Eurokomise Jean-Claude Juncker, ani britský ministr zahraničí Boris Johnson.

17; Severní Korea vyhrožuje Austrálii jaderným úderem. Jde o odpověď na nedávné interview ministryně zahraničí Austrálie Julie Bishop.

18; USA a Japonsko zahájily vojenská cvičení u břehů Korejského poloostrova. Jaderný letadlová loď Carl Vinson se rovněž účastní společných cvičení.

19; Syrská armáda se probojovala do bašty Al-Káidy ve městě Hamá. Ozbrojenci utíkají z města Halfaja.

20; Pět překvapení letošní přehlídky Vítězství. Ministerstvo obrany prozradilo hlavní novinky letošních přehlídek Vítězství, které proběhnou 9. května v 28 městech.

21; Kandidáti na prezidenta Francie a jejich výroky o Rusku. Dnes se ve Francii konalo první kolo prezidentských voleb, z nichž vyšli účastníci druhého kola: Emmanuel Macron a Marine Le Pen.

22; V Severní Koreji byl zadržen Američan. Podle informací severokorejských médií se zabýval humanitární pomocí.

23; Rusko nechalo Spojené státy daleko za sebou v dobývání Arktidy, říká CNN. Rusko si podmaňuje Arktidu, protože si je vědomo jejího významu pro svou prestiž a ekonomické výhody.

24; Civilní obyvatel byl zraněn během nočního ostřelování Gorlovky. Oznámil to šéf městské administrativy Ivan Prichoďko.

25; Noční ostřelování z protivzdušných děl. Byl poškozeno osm domů v Doněcké republice. Celkem ukrajinská armáda za uplynulých 24 hodin 41-krát porušila režim přerušení palby.

26; Štáb ATO informuje o dalších a dalších ztrátách. Informace přicházejí každé dvě hodiny.

27; Pamela Anderson vyzvala Francii, aby poskytla Assangeovi azyl. Americká modelka a sexuální symbol Pamela Anderson je zamilovaná do zakladatele WikiLeaks.

28; Austrálie komentovala výhrůžky Severní Koreji. Severní Korea je hrozbou pro všechny sousední země. Místo na zbraně hromadného ničení by měla vkládat své peníze do životní úrovně svých občanů.

29; V okrsku, kde hlasovala Le Penová, byla nalezena „ruská stopa“. Téma vměšování Ruska zůstává aktuální i v průběhu voleb ve Francii.

30; Asad: Západ v čele s USA se vměšuje v do vnitřních záležitostí Sýrie v zájmu teroristů.

31; Zpěvačku Lolitu Miljavskou vysadili na Ukrajině z vlaku a nepustili ji k dítěti. Informovala o tom sama umělkyně.

32; Automobil OBSE najel na minu u Slavjanoserbska u Luganska. Jeden mrtvý, tři zranění. 
Posádka OBSE se odchýlila od své původní trasy a pohybovala se po silnicích nižších tříd, což mandát OBSE zakazuje.

33; OBSE potvrdila vážný incident u Luganska a slíbila zveřejnění podrobné informace o události.

34; Vynikající práce. Anton Geraščenko pochválil pohraničníky, kteří vysadili Lolitu z vlaku: Nepřátelé Ukrajiny neprojdou!

35; V lese u Záporoží sklidili „úrodu“ granátometů. Původ zbraní zjišťuje vyšetřovací tým.

36; Viníci ponesou odpovědnost, řekl rakouský ministr zahraničí o explozi auta OBSE. Rakouský ministr zahraničí a integrace vyjádřil soustrast rodině pracovníka ONSE, který dnes přišel v Luganské republice o život.

37; Kyjev vyhodil posádku zvláštní monitorovací mise OBSE, aby nastolil otázku „ozbrojené mise“. Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky prohlásilo, že v okolí Prišibu operovala připravená ukrajinská diverzní skupina.

38; OBSE potvrdila smrt svého pracovníka v Luganské republice. Oficiální představitelé potvrdili smrt pracovníka své mise už dvě hodiny po incidentu.

39; U Luganska zahynul občan USA, zraněni byli občané Německa. Zranění pracovníci OBSE se nacházejí v nemocnici v Lugansku.

40; Skandál při volbách ve Francii. Polonahé „aktivistky“ převlečené za Putina, Trumpa a Le Penové zpacifikovala policie. Skandální hnutí FEMEN si neodpustilo provokace v den volby francouzského prezidenta.

41; Porošenko a Klimkin komentovali výbuch auta OBSE. Porošenko prohlásil, že přikázal ministru zahraničí, aby byl v neustálém kontaktu a koordinoval své kroky s OBSE.

42; Ukrajinská armáda ostřeluje okolí exploze auta OBSE. Ukrajinská strana brání vyšetřování, oznámil Vladislav Dějněgo.

43; Volba Francouzů určí, kam se bude ubírat Evropa,píše El País. Dnes se ve Francii konalo první kolo prezidentských voleb. Podle kvalifikovaných odhadů se do druhého kola probojovali bývalý ministr hospodářství Emmanuel Macron (23,7%) a předsedkyně Národní fronty Marina Le Pen (21,7%).

44; Luganská republiky a OBSE shromažďují důkazy z místa výbuchu automobilu. Představitelé silových ministerstev Luganské republiky a pracovníci OBSE sbírají věcné důkazy na místě smrti pracovníka OBSE.

45; Byly zveřejněny první záběry z místa exploze automobilu OBSE. Jeden z automobilů byl totálně zničen, druhý zůstal nepoškozen.

46; Lolitě Miljavské zakázali na tři roky vstup na Ukrajinu. Ukrajinské úřady zakázaly Lolitě Miljavské vstup na Ukrajinu v trvání tří let.

47; Jsem připraven sníst játra islámského ozbrojence, kdyby mu přišel na oči, říká prezident Filipín Duterte.

48; Ukrajina přeruší 25. dubna dodávky elektřiny do Luganské republiky. Luganská energetická společnost (LEO) přeruší dodávky elektřiny na území Luganské republiky.

49; Francouzi z USA a Kanady hlasovali pro Macrona. Macron dostal v Kanadě a USA 45,35%.

50; Doněcká republika je připravena přijmout dodatečná opatření pro zajištění bezpečnosti OBSE. Je to první zaznamenaný případ smrti mezinárodního pozorovatele za celou dobu konfliktu v Donbasu.

51; Římský papež srovnal centra pro migranty s koncentračními tábory. Poznamenal, že mezinárodní dohody se zdají důležitější než lidská práva.

52; Podle zjištění rozvědky se USA chystají k invazi do Sýrie za podpory Islámského státu. Rozvědčík hovořil o podrobnostech strategie a taktiky USA a také o špinavých plánech Washingtonu vůči Sýrii.

53; Média odhalila „ruku Kremlu“ ve francouzských volbách ještě před jejich skončením. Řada velkých světových médií obvinila Moskvu z vměšování do voleb ve Francii ještě předtím, než byl oznámen jejich výsledek.

54; Zacharčenko: Ukrajina se pokouší zatáhnout do konfliktu v Donbasu třetí sílu. Ukrajinské úřady se ze všech sil snaží zatáhnout Západ do konfliktu v Donbasu.

55; Policie v Paříži se připravuje na možné nepokoje. Na několika místech byl omezen pohyb chodců.

56; Ukrajinští diverzanti neustále sledují pohyb zvláštní monitorovací mise. Tajné služby Ukrajiny sázejí na metody teroristické války proti republikám Donbasu.

57; Srbský prezident odmítl podat ruku americkému velvyslanci na smutečním ceremoniálu na památku obětí nacismu.

58; V Paříži začal protestní pochod. Po vyhlášení prvních výsledků začal na Náměstí Bastily v centru Paříže protestní pochod.

59; Krvavý neúspěch Al-Káidy ve městě Hamá. Ruské letectvo a „Tygři“ způsobují teroristickým bandám strašlivé ztráty. Síly teroristů v Hamá jsou na hranici úplného krachu a syrská armáda s ruským letectvem likviduje jejich obranu a způsobuje jim těžké ztráty.

60; Dánské ministerstvo obrany obviňuje ruské hackery z prolomení pošty. Ministerstvo obrany Dánského království tvrdí, že v letech 2015 a 2016 byla elektronická pošta pracovníků ministerstva prolomena ruskými hackery.

61; Trump je nejméně populární prezident za 65 let. Míra souhlasu s kroky prezidenta USA Donalda Trumpa za prvních sto dní v úřadě činila pouhých 42%.

62; Ve volbách prezidenta Francie vede Le Penová. Po sečtení 30% hlasů získala Le Penová 24,78%, Emmanuel Macron 21,75, François Fillon 19,65%.

63; Bomby pro Srby. Připomínáme si výročí zničení bělehradského televizního centra. 23. dubna 1999 rakety s plochou dráhou letu Tomahawk zničily budovu Rozhlasu a televize Srbska v Bělehradě. Zahynulo 16 lidí.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.