Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 17.7.2017

obrazek
28.7.2017 17:24
Dvoutýdenní svodka, neúplná, s dovolenkovými vyynechávkami. Na obrázku futuistický památník rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii. Doněcký vůdce Zacharčenko vyhlášil nezávislou republiku Malorusko s centrem v Doněcku a s připojenými částmi Ukrajiny, zástupci Luhanské republiky se odmítli připojit. Americký kongres právě schválil nové protiruské sankce, Trump s uvalením sankcí souhlasí a tak to asi v příštích deseti dnech podepíše. Rusko se rozhodlo v reakci vyhostit 750 nebo 1250 amerických diplomatů. EU (zejména Německo a Rakousko) jsou ostře proti, protože sankce jsou namířeny proti Nordstreamu a firem do něj zapojených a americký zkapalněný plyn je výrazně dražší, než ten ruský. Po roce 2020 končí doprava plynu přes Ukrajinu. V Evropě pokračuje vojenský nátlak amerických protagnostů NATO. Aktuálně uvedlo rozhovor s českým dobrovolníkem na straně donbaských separatistů, Pavelm Botkou.

Pavel Botka: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusti-vojaci-tu-nejsou-kdyby-ano-nikdo-neumira-rika-botka/r~d0e26884345d11e5b4780025900fea04/

Nátlak amerických prtagonistů v NATO na Evropu: http://www.hlavnespravy.sk/americky-general-europa-by-mala-poskytnut-vojensky-schengen-pre-americku-armadu/881910

Trump se sankcemi souhlasí: http://blog.pravezpravy.cz/donald-trump-souhlasi-s-uvalenim-dalsich-sankci-na-rusko

Článek "Přizná si Ukrajina svůj podíl na sestřelení malajsijského letadla?"http://www.den24.cz/?p=1723

Ruská odpověď na sankce: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2196937-odveta-za-sankce-rusko-musi-podle-putina-opustit-pres-750-americkych-diplomatu, odjinud: Rusko vyhostilo bezprecedentních 71% diplomatů z celkového počtu 1750, oznámilo USA, že má 1 měsíc na to, aby se počet "diplomatických pracovníků" v Rusku zmenšil na přesně stejný počet, jako je počet diplomatů a zaměstnanců ambasád Ruska v USA - 455. http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2824435

Věděli jste vůbec že existuje takový způsob propagandy ? Trefila Vas někdy propaganda doslova do hlavy ? Propaganda by měla vyvolat sympatii k tomu kdo něco propaguje... A co když propaganda doslova spadne na Vas a Vaš dům ? Budete milovat stat který ji Vám pošle? Stoji za zhlédnuti - propaganda po Ukrajinský ! překlad textu - Donbas je Ukrajina, gratulujeme k svátku "den města Dokučajevska" ... Budete mit radost když Vám tak někdo pogratuluje ? Video -
https://www.youtube.com/watch?v=uW4KlB3nb5w

V Kyjevě novinářku z Ruska uprostřed dne naslině odvezly přimo z ulici autem někam do budovy kde nebylo žadné označeni , žadna statní symbolika, jen tvrdily že jsou ze statní bezpečnosti , 5 hodin zkoušely z ni dostat nejaké přiznaní, vše natačely na kameru, dale naložily do dodavky a 4 velké chlapy sportovní postavy ji v noci někam odvezly.. nekolik hodin cesty během které nekolik krat se rozloučila s životem, v noci , v oblečeni ve kterem byla přez den, (takže pořadně zmrzla) bez osobních věci odvezly ji až na hranici s Ruskem kde vyhodily z auta , přečetly rozsudek že je obviněna ze špionaže a ohrožuje statní bezpečnost a zakazaly vstup na uzemi UA, zmrzlou ,bez věci, bez možnosti telefonovat, bez peněz nechaly ji tam.. Rusové na hranici samozřejme pomohly... 
https://ria.ru/world/20170726/1499199922.html

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-v-soku-londyn-naridil-kyjevu-splatit-miliardovy-dluh-rusku/

Lada Vector Raven - auto: http://www.coolvideo.sk/lada-vector-raven-auto-ktore-prekvapi-ohuri/?utm_source=DCA&utm_medium=DCA&utm_campaign=DCA

Německo a rancie sestavilo seznam oblastí Donbasu k rozpuštění: https://cz.sputniknews.com/svet/201707255689300-nemecko-francie-donbas/

Malorusko: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/443827-ukrajina-podle-nich-neexistuje-separatiste-vyhlasili-stat-malorusko-s-metropoli-doneckem.html

Zacharčenko o Malorusku: www.youtube.com/watch?v=LmGPdXNia90

Středa, 19.7.2017:

1; Jeden mrtvý, dva zranění: Účastník ATO dal synovi granát. V Oděse v Dalnické ulici v okolí vlakového nádraží „Zastava-2“ došlo k výbuchu v důsledku neodborné manipulace s granátem.

2; Státní department USA komentoval Zacharčenkovy plány na vytvoření státu místo Ukrajiny. Státní department je znepokojen prohlášeními o vytvoření Maloruska.

3; Porošenko řekl, jak Gruzie zachránila rodinu jeho manželky před hladem. Prohlásil, že takovéto příběhy zůstávají po generace v paměti a formuje to pevný základ naší důvěry a našeho přátelství.

4; Už je známo, koho nominuje Trump na pozici velvyslance USA v Rusku. Informaci potvrdil bývalý velvyslanec USA v Rusku Thomas Pickering.

5; Čeho dalšího se Spojeným státům zachce odebrat Rusku po „diplomatických chatách“? Předchozí americká vláda udělala ostudu nejen prezidentu Trumpovi, ale celé mezinárodní diplomacii.

6; Myšlenka Maloruska se stane hlavním tématem rozhovorů o Donbasu v Minsku. Nejaktuálnější otázkou se stal možný vliv návrhu o Malorusku na vyjednávací proces v minském formátu.

7; Nepřítel na jihu. USA připravují sankce proti další zemi. Trump má v úmyslu se vměšovat do vnitropolitické krize ve Venezuele, aby zabránil Nicolasu Madurovi uskutečnit ústavní reformu.

8; Novinář z USA vyzval Putina na souboj v bojovém umění. Podle Wittesova názoru Putin vítězil v podvržených soubojích a odpůrci ruského prezidenta s ním prohrávali úmyslně.

9; Zkoušky nových zbraní amerického námořnictva. Americké námořnictvo vyzkoušelo v Perském zálivu „aktivní laserové zbraně SaWS“.

10; Důstojník NATO byl v Polsku zadržen pro podezření z pedofilie. Voják byl odvolán z funkce a převeden do kádrových rezerv. Polský důstojník si domlouval sexuální schůzku se čtrnáctiletou.

11; Bitva o baštu Islámského státu v provincii Hamá. Ruské letectvo a syrská armáda obkličují skupinu ozbrojenců. Během bojů v Šejch-Hilál 22 km od Akerbatu dali vůdcové Islámského státu svým polním velitelům pokyn k ústupu.

12; Jsou to hyeny... Známý spisovatel Zachar Prilepin zhodnotil úroveň ukrajinské žurnalistiky.

13; Došlo k prudkému vyostření na frontách. Ukrajinská armáda utrpěla významné ztráty- Situace na frontě se uprostřed týdne prudce vyostřuje, a to hned na několika úsecích fronty.

14; V Moskvě byl vynesen rozsudek nad bandou falešných senzibilů. Devět lidí, kteří se vydávali za parapsychology a jasnovidce, stráví ve vězení sedm až šestnáct let.

15; Mormon a rockový hudebník. Koho vlastně Trump učinil svým velvyslancem v Rusku? Bývalý velvyslanec Michael McFaul už poblahopřál Jonu Huntsmanovi k jmenování.

16; Hon na Islámský stát: Stíhačky ruského letectva likvidují ozbrojence v provincii Rakká. Na zveřejněných záběrech je vidět likvidace dopravního prostředku patřícího Islámskému státu.

17; Putinovi nestačí Donbas, potřebuje ještě Malorusko. Sankce nefungují, říká MacCain. Ambice Vladimira Putina ohledně obnovy Ruského impéria se posunuly o další krok.

18; Trump komentoval své druhé tajné setkání s Putíinem na summitu G-20. Informace o takovém setkání se objevila v americkém listu, který má zdroje na různých úrovních moci v USA.

19; Viktoru Butovi prodloužili vězení a obvinili jej z výroby alkoholu v cele. Za rozhovor s novináři mohou podnikateli prodloužit vězení o dalších 54 dní a odebrat mu některé úlevy.

20; Špatně vybraná oběť: Ruska kladla odpor pachateli, který spáchal masakr na egyptské pláži. Pracovníci hotelu v Hurghadě řekli, že pokud by pachatel nenarazil na zoufalý odpor turistky z Ruska, zahynulo by na pláži podstatně více lidí.

21; Financial Times: Nové sankce proti Rusku se negativně odrazí na samotné Americe. Nové sankce vůči Rusku budou mít nepředvídatelné důsledky pro americký trh práce.

22; Ukrajina pokračuje ve vymýšlení hrdinů, odkud to jen jde. Tentokrát se jedná o postavu Pavla Skoropadského, že kterého se ukrajinská propaganda pokouší uplácat historického hrdinu.

23; Západ nezničí ruské rakety, ale vlastní média, píše americký tisk. Rusko disponuje jadernými zbraněmi schopnými způsobit obrovské škody, ale nemohou vymýtit západní hodnoty.

24; V Rusku proběhne v roce 2020 nové sčítání lidu. Zvláštní pozornost bude věnována úseku otázek, které umožní vyhodnotit migraci včetně pracovní.

25; V důsledku ranního ostřelování byly v Doněcku poškozeny dva domy. 19. července brzy ráno ukrajinská armáda masivně ostřelovala obec Alexandrovka.

26; Kličko odletěl oslavit narozeniny do USA. Starostovy děti se zde rekreují v elitním skautském táboře.

27; Je to zoufalé volání o pomoc, zhodnotila Savčenková ideu vytvoření Maloruska.

28; V Luganské republice byl zadržen diverzant, který plánoval teroristický akt v Lugansku. Zadržený je občanem Ukrajiny, který byl dříve odsouzen za loupeže a rabování.

29; Ceny starších bytů v Rusku se snižují. Cena čtverečního metru na ruském trhu se staršími byty se v prvním pololetí snížila o 2,8% a činí zhruba 59 tisíc rublů.

30; Lukašenko jede k Porošenkovi. Byl zveřejněn program dvoudenní návštěvy běloruského prezidenta na Ukrajině.

31; Rusko zjednodušilo proceduru získávání občanství pro Ukrajince. Státní duma v konečném třetím čtení schválila návrh zákona o získávání ruského občanství.

32; Nahrazovat Ideu Novoruska nápadem o Malorusku je tak trochu škoda. Válečná dopisovatelka Anna Dolgarjova se vyjadřuje k posledním politickým iniciativám Doněcké republiky.

33; Prezident Ukrajiny musel v Gruzii vystupovat na pozadí banneru, na němž byl název státu uveden s hrubou chybou jako „Ukarajina“.

34; Nový velvyslanec USA v Rusku je majitelem chemického podniku v Doněcké republice. O tom, že na post velvyslance USA v Ruské federace nominoval mormona a otce sedmi dětí, se psalo již dříve.

35; Cena ropy klesá po zveřejnění údajů o růstu zásob v USA. Ceny ropy se snížily ve středu ráno kvůli růstu zásob v USA a kvůli vysoké úrovni nabídky ze zemí OPEC.

36; Asadův Syn řekl novinářům o hrůzách událostí v Sýrii. Patnáctiletý Chazef Asad přijel do Ria de Janeiro kvůli své účasti na matematické olympiádě.

37; Propast mezi minulostí a budoucností: Porošenko se podíval na „základnu FSB“ dalekohledem. Prezident Ukrajiny pobýval na hranici Gruzie a Jižní Osetie.

38; V USA se robot-ochránce utopil v kašně. Ve společnosti, která se zabývá údržbou robotů, vyjádřili naději, že se ochránce-sebevraha podaří ještě opravit.

39; The Telegraph: Ruští hackeři se probourali do energetického systému Velké Británie. Hackeři, kteří jsou spojeni s Ruskem, zaútočili na britské energetické společnosti a další strategickou infrastrukturu země.

40; Rozruch kolem Maloruska je užitečný, říká Surkov. Hlavní je zde to, že Donbas bojuje nikoli za oddělení od Ukrajiny, ale za její celistvost, prohlásil asistent ruského prezidenta.

41; Rozvědka Doněcké republiky registruje stahování zakázaných zbraní k linii dotyku ze strany Ukrajiny.

42; Studentka z Izraele ukradla exponáty z Osvětimi za účelem vlastní výstavy. Mezi ukradenými exponáty byla i cedule, na které bylo napsáno, že z areálu muzea se nesmí nic odvážet.

43; Státní duma schválila zákon o lázeňském poplatku. Daň bude povinná pro plnoleté turisty přijíždějící na Krym a do Krasnodarského, Stavropolského a Altajského kraje.

44; Na Ukrajině podraží plyn pro obyvatelstvo o dalších 20%. Připomeňme, že k poslednímu šokovému zdražení plynu pro obyvatelstvo došlo od 1. května 2016.

45; Na Ukrajině dáma v Hyundai způsobila nehodu s kolonou vojenské techniky. Řidička způsobila nehodu s vojenským vozidlem v Záporožské oblasti.

46; Obyvatelé Krymu budou ochráněni. Byl schválen zákon o pravidlech umoření dluhu obyvatel poloostrova v ukrajinských bankách. Nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov předtím poznamenal, že zákon umožní úplné umoření dluhů do výše 5 milionů rublů.

47; Evropská unie zavede antidumpingová cla na dovoz oceli z Ukrajiny a Ruska. Nová cla mají být zavedena do 6. října.

48; Vývoz ropy z Ruska se opět přiblížil k rekordní hodnotě. Export ropy z Ruska v příštím roce obnoví svůj růst.

49; Pátrání po estonsku: Estonská policie našla jízdní kolo ukradené před 14 lety. Bývalý majitel kola byl velmi překvapen rychlostí práce estonské policie.

50; Zítra tě roztrhají na kousky! Opilý plukovník ukrajinské rozvědky vyvolal rvačku v Kyjevě. Muž pak předložil průkaz plukovníka Ministerstva obrany Ukrajiny a navrhl policistům, aby situace byla vyřešena „bratrsky“.

51; Ukrajinští pohraničníci provádějí cvičení nedaleko hranice s Krymem. Ukrajinští vojáci provádějí střelby z různých druhů zbraní.

52; V Kyjevě zapálili mikrobus patřící „Ajdaru“. Když hasiči vozidlo uhasili, byla poblíž nalezena láhev od Molotovova koktejlu.

53; Kotrarozvědčík SBU vydělával na pornografii. Muž zadrželi při přebírání 1.500 dolarů.

54; Ruští vojáci přijeli do syrského Maardesu osvobozeného od Al-Káidy. Město Maardes v syrské provincii Hamá byl v centru pozornosti ozbrojenců proto, že většina obyvatel byli křesťané.

55; Proč bylo vyhlášeno Malorusko? 18. července 2017 se může stát dnem, o kterém budou psát učebnice historie. Donbas se k Ukrajině připojovat nebude, ale může se Ukrajina připojit k Donbasu...

56; V Sevastopolu museli zachraňovat tonoucího turistu, který nedávno v opilosti provokoval výkřiky „Sláva Ukrajině!“.

57; Kyjev nehodlá uskutečnit plnou amnestii předpokládanou „Minskem“. V Minsku zpochybnili jeden z klíčových bodů Komplexu opatření na urovnání konfliktu v Donbasu.

58; Geopolitické změny na Ukrajině jsou nevratné, říká senátorka. Senátorka Olga Kovitidi komentovala prohlášení nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka o vytvoření Maloruska.

59; V kyjevském podniku bytového hospodářství postřelili muže a sebrali mu 200 tisíc hřiven. Oběť přežila, lékaři poskytli pomoc na místě a zraněný byl posléze hospitalizován.

60; Představitelé íránské armády požadují od USA, aby zlikvidovaly základny tisíc kilometrů od hranic jejich země. Oznámil to velitel sboru Stráží Islámské revoluce generálmajor Mohamad Alí Džafarí.

61; Ukrajinská armáda dnes odpoledne zahájila palbu na Dokučajevsk. Byla poškozena budova obchodu.

62; Obyvatel Omska nebyl přijat do práce kvůli podobě se známým homosexuálem. Obyvatel Omska zažaloval místní obchod se sportovní výživou za to, že jej odmítli zaměstnat.

63; Státní department USA vyzývá Rusko, aby zrušil zákaz činnosti Svědků Jehovových.

64; Ukrajinská armáda vede palbu na Doněck. Byl zraněn civilní obyvatel. Hoří domy. Ukrajinské ozbrojené síly zahájily ostřelování Petrovského obvodu Doněcka.

65; Nedaleko Zajceva byl zlikvidován ozbrojenec ATO. 18. července byl v okolí Zajceva u Gorlovky zlikvidován dvaadvacetiletý voják 128. brigády ukrajinské armády Zoltán Balázs.

66; Ruské ministerstvo zahraničí schválilo jmenování Huntsmana velvyslancem USA v Rusku. Oznámil to ve středu náměstek ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov.

67; EU hrozí Polsku sankcemi. Brusel je připraven použít vůči Polsku sankce kvůli reformě soudnictví.

68; Krach Islámského státu na jihu provincie Rakká. „Tygři“ a ruské letectvo osvobozují města a objekty a zatlačují ozbrojence. Dnes syrská armáda za podpory ruského letectva učinila další velký prolom obrany Islámského státu v jižní části provincie Rakká.

69; I kdyby Rusko vyvěsilo bílý prapor, USA nezruší sankce, říká ruské ministerstvo zahraničí. Moskva si vyhrazuje právo na odvetná opatření.

70; Ostřelovač Doněcké republiky zlikvidoval ukrajinského vojáka v okupované Marjince. 19. července ostřelovač Ozbrojených sil Doněcké republiky zlikvidoval vojáka ukrajinské armády v Marjince.

71; V Senátu USA navrhli předložit Rusku ultimátum. Demokratický senátor Ben Cardin předložil do Kongresu návrh zákona o boji proti ruské raketové výzbroji.

72; Ukrajina ztrácí budoucnost. Ukrajinská média předpověděla zemi smutný osud. „Vlak pokroku už z ukrajinského horizontu zmizel“.

73; Spory v NATO: Turci nechali ve štychu deset tajných základen USA v Sýrii. Pentagon je silně znepokojen. USA dislokovaly jednotky zvláštního nasazení a vojenskou techniku na teritoriu dvou leteckých základen a osmi opěrných bodů na severu Sýrie.

74; V Kremlu komentovali informace médií o tajném setkání Putina a Trumpa. Žádné neoficiální ani tajné setkání neproběhlo. Tvrdit něco takového je absurdní.

75; Trump ukončuje program podpory syrských ozbrojenců kvůli Rusku, píše Washington Post. Program fungoval od roku 2013 a jeho cílem bylo vykonávat tlak na prezidenta Sýrie Bašára Asada.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 20.7.2017:

1; Rusko prodá Iráku velké množství tanků T-90. Irák a Rusko podepsaly kontrakt na dodávku ruských tanků T-90.

2; Dům opoziční novinářky Latyninové polili páchnoucí tekutinou. Není to první podobný útok na tuto novinářku.

3; V EU ponížili Ukrajinu, když ji srovnali s Polskem. Ze srovnání vyšla jako krajně nestabilní div ne rozvojová země. Jsou to dva různé světy.

4; Izrael postaví na hranici kliniku pro Syřany. Nyní zraněné a nemocné Syřany, kteří po celých rodinách přicházejí na hranici v naději na pomoc, dopravují do běžných klinik v Izraeli.

5; Nový velvyslanec USA v Rusku Jon Huntsman je mormon, miliardář a Trumpův kritik. Spojené státy konečně potvrdily nového velvyslance v Rusku.

6; Evropské energetické společnosti vystupují proti antiruským sankcím. Představitelé řady velkých energetických společností Evropy se vyslovila proti novým sankcím USA vůči Ruské federaci.

7; Neuvěřitelné příhody Petra Porošenka v Gruzii. Celá fraška skončila návštěvou hranice Gruzie s Jižní Osetií.

8; Jatka v „osvobozeném“ Mosulu. Zvěrstva koalice, propaganda USA, rozvaliny a 40 tisíc zabitých obyvatel. Už dvakrát za poslední týdny západní média překypovala novinkami o dlouho očekávaném dobytí iráckého Mosulu, ale boje stále pokračují.

9; Rakety jsou proti. Senátor USA navrhl, aby bylo Rusko dáno ultimátum ohledně smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Do Kongresu USA byl předložen návrh zákona o „boji proti raketovým zbraním Ruska“.

10; Ruské letectvo a syrské ozbrojené síly ničí Islámský stát a A-Káidu v Sýrii i v Libanonu. Během posledních dnů podniklo ruské a syrské letectvo velké množství náletů na infrastrukturu Islámského státu.

11; Státní duma schválila výzvu v souvislosti s rozhodnutím Polska o likvidaci památníků, Státní duma schválila výzvu evropskému parlamentu v souvislosti s rozhodnutím polských úřadů o odstranění sovětských pomníků.

12; McCainovi diagnostikovali zhoubný nádor mozku. S touto diagnózou může přežít zhruba patnáct měsíců.

13; V hlavním městě Mexika byl odhalen Gagarinův pomník. Gagarin se změnil v legendu nejen pro Rusko, ale pro celý svět, řekl ruský velvyslanec v Mexiku.

14; Řeky krve v „ráji islamistů“. Největší teroristické bandy zahájily krutou válku a bojují mezi sebou o syrská města. Mezi největšími uskupeními syrských islamistů vznikla plnohodnotná válka.

15; Návrat Krymu a západní sankce budou zapsány do školních osnov. Pro výuku moderní historie budou pro učitele připraveny metodické materiály.

16; V Kyjevě nedaleko obchodního centra zastřelili člověka ze samopalu. Samopal zahodili zločinci na místě vraždy.

17; Trump promluvil o „tajném druhém setkání s Putinem“ na summitu G-20. Prezident USA řekl, o čem rozmlouval s ruským prezidentem během večeře šéfů států na summitu G-20 v Hamburku.

18; Ministerstvo financí slibuje, že nebude bránit posilování rublu. Ministerstvo financí Ruské federace nemá v nejbližší době v plánu korigovat nákupy na devizovém trhu kvůli možnému posilování rublu.

19; Kalašnikov předehnal Pentagon v oblasti implementace umělé inteligence v bojové oblasti, píší americká média. Už v srpnu na mezinárodním vojensko-technickém fóru „Armija-2017“ bude představen nejnovější vývoj v této oblasti.

20; Pěkně po sousedsku. O čem budou hovořit v Kyjevě Alexandr Lukašenko a Petr Porošenko: Oba lídry čeká projednání řady sporných ekonomických otázek a ostrých politických problémů.

21; Tři obyvatelé Doněcka byli zraněni během noci během ostřelování ze strany ukrajinské armády. Pro Doněck proběhla noc opět velmi nepokojně.

22; Ruská centrální banka zrušila Mežtopenergobance licenci na provádění bankovních operací.

23; Už je známo, kdy ruská armáda dostane systémy S-500. Progresivní protiraketový systém patří k nové generaci systémů protivzdušné obrany a překoná všechny existující i vyvíjené obdoby.

24; Vraťte peníze a vypadněte! EU požaduje od Londýna 100 miliard euro za Brexit. Nutnou podmínkou odchodu Velké Británie z EU bude zaplacení mnohamiliardového dluhu vůči rozpočtu Unie.

25; OSN při okupaci Krymu zůstávala nečinná, říká náměstek ministra zahraničí Ukrajiny. S tímto prohlášením vystoupil na zasedání Rady bezpečnosti OSN.

26; Energetické společnosti Evropy se lekly protiruských sankcí. Šéfové evropských energetických společností varovali, že sankce navrhované Spojenými státy mohou poškodit německé podniky.

27; Sněmovna podivínů. O zločincích a skandalistech v Nejvyšší radě. Článek připomíná, kdo z ukrajinských poslanců se proslavil pochybnými hrdinskými činy, pochybnou minulostí nebo není psychicky zcela zdráv.

28; Ve Státní dumě komentovali výzvu ukrajinského herce ke smíření s Moskvou. Jde o přímý signál o tom, že ukrajinská společnost je válkou už unavena.

29; Islandská letecká společnost bude za lety cestujícím ještě doplácet. Můžeme snížit cenu letenky až na nulu a dokonce vám za let ještě zaplatit, slibuje majitel WOW Air.

30; V USA stovky demonstrantů vtrhly do budovy Kongresu. Požadovali zrušení zdravotnické reformy, kterou chce uskutečnit Trumpova administrativa. Bylo zadrženo 155 lidí.

31; Televizní moderátor Nikolaj Drozdov se dostal do databáze Mirotvorce. Ukrajinští „patrioti“ obviňují vynikajícího přírodovědce z „účasti na propagandistických akcích na území okupovaného Krymu“.

32; Rusové se odvrátili od drahého dovozového hovězího masa. Dodávky importovaného masa do Ruska se za prvních pět měsíců tohoto roku ve srovnání s loňskem snížily o 18,6%.

33; Ve Španělsku exhumují tělo Salvadora Dalího. Soud vyhověl skandální žalobě místní ženy, která tvrdí, že velký umělec je jejím biologickým otcem.

34; Muž zavražděný v noci v Kyjevě je zločinec z Ruska, hlásí ukrajinské ministerstvo vnitra.

35; Jako v kině: Gardisté z USA zachránili lidi z hořícího domu ve Lvově. Kde v tu chvíli byli lvovští požárníci, se neupřesňuje.

36; Cena ropy Brent nepokořila hodnotu 50 dolarů za barel. Ceny ropy jsou ve čtvrtek ráno po včerejších mohutných otřesech stabilní.

37; V Moskvě byl vynesen rozsudek nad „liberálem“, který hodil cihlu na příslušníka OMON. Muž byl odsouzen za použití násilí vůči pracovníkovi policejních orgánů během protestní akce opozice ze dne 26. března.

38; Erdogana chtěli zabít během summitu G-20 v Hamburku, tvrdí zdroj. Potenciálním zabijákem měl být bývalý turecký policista.

39; Štáb ATO informuje o velkých ztrátách ukrajinské armády během posledních 24 hodin. Jen podle oficiálních (tradičně podhodnocených) informací bylo v zóně ATO zabito nebo zraněno 14 lidí.

40; Trump: Macronovi se líbí mě držet za ruku. Bezprostřední americký prezident volil pro popis Macronovy osobnosti slova netypická pro vysoce postavené politiky.

41; Exekutoři odepíší dluhy Rusů vůči bankám o jeden bilion korun. Federální služba soudních exekutorů může v roce 2017 odepsat dluhy Rusů ve výši jednoho bilionu rublů.

42; Je mi příjemné být v jedné řadě s Lanovem a Kobzonem, říká televizní moderátor Drozdov o svém zapsání na seznam Mirotvorce. Na Ukrajinu se nechystám. Ale až přijde k rozumu a znovu se staneme jednotným národem, pak tam možná i budu pracovat.

43; Ruskou delegaci na mistrovství světa ve vodním pólu v Maďarsku údajně donutili sundat oblečení se symbolikou Sovětského svazu. Policisté konající prohlídky před vchodem na stadion prý prohlásili, že sovětské hvězdy jsou v Maďarsku kladeny na roveň fašistické symbolice. Oficiální mluvčí policie ale incident rezolutně popřel.

44; Petice proti Šuchevičově prospektu v Kyjevě získala potřebný počet podpisů. Nyní v kyjevské městské radě budou muset provést kontrolu pravosti podpisů a během pěti dní petici projednat.

45; Americké společnosti vyzvaly k revizi návrhu zákona o protiruských sankcích. Řada amerických společnosti vystupuje za změnu návrhu zákona o nových sankcích USA vůči Rusku.

46; Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila trestní řízení proti veliteli brigády ukrajinské armády, který se podílel na ostřelování Doněcka. Bylo zjištěno, že 17. června 2017 Kokorev vydal vojákům rozkaz ostřelovat obec Staromichajlovka.

47; Zacharčenka citují Merkelová a Macron. A kdo jsi ty? Savčenková usadila ve vysílání ukrajinské televize ukrajinského poslance a bývalého velitele trestního batalionu Dněpr-1 Jurije Berjozu.

48; Není možné nutit lidi učit se v jazyce, který není pro ně mateřský, říká Putin. Prezident Ruské federace Vladimir Putin to prohlásil na zasedání Rady při prezidentovi Ruské federace pro mezinárodní vztahy.

49; Skoro stovka dětí účastníků ATO onemocněla na táboře neznámou infekcí. Jak řekl jeden z rodičů, děti sedí u kbelíků a zdravotní personál nemá léky.

50; Litva vyzývá USA, aby rozmístily v Pobaltí protivzdušné komplexy Patriot. Prezidentka Litvy prohlásila, že americké protiraketové komplexy Patriot musí být rozmístěny v Pobaltí ve stálém režimu.

51; Snahy USA dominovat ve světových oceánech ohrožuje národní bezpečnost Ruska. Prezident Ruské federace Vladimir Putin podepsal výnos o základech státní politiky v oblasti vojenské námořní činnosti do roku 2030.

52; Porošenko vyjádřil podporu McCainovi. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko popřál americkému republikánskému senátorovi Johnu McCainovi brzké uzdravení.

53; USA velmi špatně plní svou část íránské jaderné dohody, říká ruské ministerstvo zahraničí. Americké banky a jejich finanční systém „zastrašili finanční bankovní systém celého světa“.

54; Ve Španělsku byla zabita občanka Ruské federace. Dvaatřicetiletá Ruska byla zavražděna ve Valencii, sdělila španělská policie. Příčinou smrti byly mnohačetné údery do hlavy. Podezřelý byl zadržen.

55; Během cvičení bylo zraněno osm vojáků ukrajinské armády. K incidentu došlo během konání soutěže o nejlepší tankovou posádku.

56; Ukrajinská armáda zahájila palbu na předměstí Doněcka Trudovskije během konání inspekce OBSE.

57; Senátor McCain slibuje, že se po vyléčení rakoviny ke své práci. McCain, u kterého lékaři diagnostikovali nádor mozku, poděkoval všem za podporu.

58; Opozičník Alexej Navalnyj a bývalý velitel domobrany Doněcké republiky Igor Strelkov se utkali v televizní debatě.

59; Ukrajinská armáda ostřelovala dron OBSE u Doněcka. V této oblasti jednotky doněckých ozbrojených sil byli informováni o vypuštění dronu patřícího mezinárodním pozorovatelům.

60; Rusko má v úmyslu dosáhnout plné materiálové izolace Islámského státu. Rusko se bude snažit o schválení opatření na úplné odříznutí teroristů Islámského státu od materiálního zásobování.

61; Časopis Time umístí na obálku Putinův portrét.

62; Na reintegraci Donbasu bude zapotřebí několika desítek let, říká zástupce Kyjeva v Minsku. Proto se vyjednávací strany musí obrnit trpělivostí.

63; Jak komunikují s lidmi Putina a Porošenko? Prezident Ruska Vladimir Putin po své návštěvě obhájkyně lidských práv Ljudmily Aleksejevové promluvil s lidmi na Arbatu.

64; V Luganské republice obnovili činnost více než poloviny průmyslových podniků. Od počátku roku celkový objem realizované průmyslové produkce ve zpracovatelském průmyslu stoupl o 9,8%.

65; Německo přehodnocuje politiku vůči Turecku. Německý ministr zahraničí zdůraznil, že zatýkání německých obránců lidských práv je závažným důvodem pro ochlazení vztahů mezi Ankarou a Evropskou unií.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 26.7.2017:

1; Trump: Nedovolím Asadovi, aby unikl odpovědnosti za jeho hrozné zločiny. Přitom Trump znovu obvinil předchozí administrativu Baracka Onamy, že neustále kladla červené čáry, které Asad pokaždé porušil.

2; V Kongresu USA schválili návrh zákona o sankcích proti Rusku. Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona o sankcích proti Ruské federaci, Íránu a KLDR.

3; Státní department vyhlásil válku Bílému domu, píší americká média. Státní department se za Rexe Tillersona nalézá ve stavu „otevřené války“ s administrativou Bílého domu.

4; Rusa vysadili z letadla v USA kvůli okupaci Krymu. Velvyslanectví Ruské federace v USA zjišťuje informace o Rusovi, kterého vysadili z letadla.

5; Putin projednal s viceprezidentem Iráku dodávky tanků T-90 do Iráku. Otázka dodávek tanků T-90 do Iráku byla projednávána na setkání prezidenta Ruska a viceprezidenta Iráku.

6; Ve Státní dumě komentovali rozšíření sankcí. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA ve středu schválila zákon o sankcích. Předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Leonid Sluckij prohlásil, že rozšiřování protiruských sankcí podkopává možnost obnovení normálních rusko-amerických vztahů a ještě více je komplikuje.

7; Syrská armáda, libanonský Hizballáh a ruské letectvo dobývají od Al-Káidy 92% oblastí na hranicích s Libanonem. Od teroristů bylo osvobozeno množství vyvýšenin a pouštních oblastí na východ od Arsalu.

8; Papírové vítězství: V Kyjevě prezentovali komiks věnovaný „osvobození“ Krymu. Hlavním hrdinou se stal Mustafa Džemilev.

9; Idlí se v moci Al-Káidy proměnil v peklo. Džabhat an-Nusrá, což je syrské křídlo Al-Káidy, se zmocnila kontroly nad městem Idlíb a větší části provincie.

10; Pracovník Tajné služby USA se postřelil. Další zranění v důsledku incidentu nejsou hlášeni.

11; Moc Islámského státu nad centrální Sýrií se chýlí ke konci. Tygři a ruské letectvo osvobozují jeden okres za druhým. V čele s oddíly Tiger Forces a za podpory ruského letectva syrská armáda za poslední čtyři měsíce osvobodila stovky kilometrů.

12; Po kyjevské stopě. Trump vyzval k vyšetření pokusů Ukrajiny ovlivnit výsledky voleb v USA ve prospěch Hillary Clinton.

13; Proč jste povinni nenávidět Rusko? O nové výzvě západních médií. Redaktor britského časopisu The Economist Edward Lucas informuje ve vlivném britském listu Times o smutném paradoxu, kdy levice dříve opojená Ruskem tuto zemi dnes nenávidí a konzervativci prošli přesně opačnou cestou.

14; Trump souhlasil se zpřísněním sankcí proti Rusku. Připomeňme, že sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila zpřísnění sankcí proti Rusku, KLDR a Íránu.

15; Francouzský ministr životního prostředí ztratil v parlamentu vědomí. Ministr už předem upozorňoval poslance, že má teplotu a cítí se špatně.

16; Ve Lvově uvízl zloděj ve větrací šachtě. Neúspěšného zločince vysvobodili až přivolaní policisté.

17; Rada bezpečnosti OSN zablokovala prohlášení o ostřelování ruského velvyslanectví v Damašku. K naší velké lítosti někteří členové Rady bezpečnosti pod smyšlenými záminkami opět odmítli projednat ruský návrh.

18; Vasserman: Amerika znovu slibuje, že vyzbrojí Kyjev. Ale to mu nepomůže. V čistě vojenském ohledu tahle hypotetická dodávka nezmění vůbec nic. Přesto není možné polevovat v pozornosti.

19; Z8hadná vražda: V lese u Kyjeva zastřelili dva muže. Dřevorubce, kteří se stali nežádoucími svědky zločinu, zavraždili výstřelem do hrudi.

20; Rada federace: Rusko odpoví na nové sankce ze strany USA. Rusko je připraveno odpovědět na nové sankce, pokud prezident USA Donald Trump zákon podepíše.

21; Laboratoř Kasperského spouští bezplatný antivirus. Vynikající novinka: Oznamujeme celosvětové spuštění bezplatného antiviru! Pro všechny zájemce zdarma.

22; V USA během Trumpova vystoupení rozvinuli vlajku SSSR. Incident se sovětskou vlajkou a potyčky na tribunách během vystoupení prezidenta USA se dostaly do přímého vysílání televizních stanic.

23; Eurasijský hospodářský svaz se chystá vydat svou vlastní zúčtovací měnu. Eurasijská banka navrhuje vytvoření regionální zúčtovací peněžní jednotky pro členské země organizace.

24; V Kongresu USA označili Rusko za nejnebezpečnějšího nepřítele. Tvrdá prohlášení byla učiněna po schválení nových sankcí proti Rusku, Íránu a KLDR.

25; Rusko musí připravit citelnou odpověď na sankce, říká Kosačov. Další degradace dvoustranné spolupráce začíná být nutností, ačkoli se zdá, že už není kam.

26; Aleppo bez islamistů. V Citadele se konal rozsáhlý koncert. Největší od začátku války.

27; Na pláž ve Francii vyplavilo moře stovky kilogramů neznámé hmoty. Koupací sezóna na severu Francie byla přerušena výskytem podivných mořských hub, které zaplavily pláže.

28; Účetní komora Ruské federace: Vězeňská služba neefektivně vynaložila 15 miliard rublů.

29; Ukrajina spěje k vojenské diktatuře, říká opoziční bývalý šéf Charkovské oblasti Michail Dobkin. Poslanec Nejvyšší rady Michail Dobkin se vyjádřil ke svému trestnímu stíhání a k okupantům v Charkově.

30; Po vytlačení Ruska Spojené státy zaplaví Evropu „špinavým“ břidličným plynem, varují německá média. USA se pokoušejí uchytit v Evropě a vytlačit Rusko z evropského plynového trhu.

31; Stalin dneška. Jak Rodrigo Duterte likviduje drogové dealery na Filipínách. Za své činy se bude zodpovídat před svým národem, nikoli před nějakým „mezinárodním společenstvím“.

32; Nákup ruských S-400 pro Turecko nemusí nikoho vzrušovat, říká Erdogan. Prezident Turecka prohlásil, že nákup ruských protivzdušných komplexů by se neměl stát důvodem pro znepokojení.

33; Cena agrese musí růst, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny má radost z rozhodnutí Sněmovny reprezentantů Kongresu USA.

34; Americký byznys: Sankce proti Rusku jsou chybou. Americké podnikatelské kruhy považují zavedení nových sankcí proti Rusku ze strany USA za velkou chybu.

35; Nový ruský obrněnec se hrne do boje. Na výstavě MAKS-2017 předvedli poprvé BURAN, což je nový ruský obrněný automobil schopný konkurovat výtečnému Tigeru.

36; Už nebudeme ve vztazích s USA házet perly sviním, říká ruské ministerstvo zahraničí. Všechny signály byly na všech úrovních vyslány, připomněl ministr zahraničí.

37; Nepřátelé se vzdají bez palby. Turčinov předvedl „superzbraň“. Je velmi pravděpodobné, že v palbě nepříteli zabrání nejspíš jen salvy smíchu.

38; Protiruské sankce USA předpokládají vyčlenění 30 milionů dolarů pro Kyjev. V Kremlu prohlásili, že krajně negativně hodnotí návrh zákona USA. V Evropské unii jej nazvali jednostrannou akcí Washingtonu.

39; Syrští islamističtí ozbrojenci se zřekli batalionu homosexuálů. Nedávno americký list Newsweek oznámil vytvoření vojska z homosexuálů pro boj s Islámským státem.

40; Zdražující ropa zachránila rubl před pádem. Ceny ropy vzrostly ve středu ráno v důsledku snížení zásob surovin v USA, které překonalo všechny prognózy.

41; Proti novým sankcím USA se vyslovují už i odpůrci Severního proudu-2. Oznámil to americký list Washington Post.

42; McCain se vrátil po operaci mozku k práci za potlesku Senátu. Senátorovi diagnostikovali zhoubný nádor mozku a provedli operaci.

43; Soud uložil SBU, aby zahájila trestní řízení proti Porošenkovi kvůli vlastizradě. Ani zde se to neobešlo bez „ruské armády“.

44; SBU deportovala z Ukrajiny ruskou novinářku. SBU tvrdí, že neutralizovala ruského agenta,který vedl destruktivní činnost.

45; Nejintenzivnější ostřelování bylo vedeno na Petrovský obvod Doněcka ze strany 92. samostatné motorizované brigády.

46; Americké úřady vůbec neprojednávají dodávky zbraní na Ukrajinu, říká Státní department. Vypadá to, že novináři BBC si slova zvláštního představitele Státního departmentu vymysleli.

47; Trump označil Porošenka za svého osobního nepřítele, řekl Saakašviliho spolustraník. B7valý zástupce generálního prokurátora Ukrajiny David Sakvarelidze označil Trumpova tvrdá slova za totální neúspěch.

48; Medveděv o státním rozpočtu na rok 2018: Armáda a sociální sféra jsou priority. Ruský premiér Dmitrij Medveděv prohlásil, že návrh rozpočtu na rok 2018 bude konzervativní.

49; Tmářství loutek. Kobzonovi odebrali titul čestného občana Slavjanska. Toto rozhodnutí schválila dnes městská rada Kyjevem okupovaného města.

50; Ukrajina přerušila dodávky elektrické energie do Doněcké republiky. Luganská republika byla od ukrajinských sítí odpojena už dříve.

51; Trump si udělal ostudu při setkání s libanonským premiérem. Máte tady prakticky protiteroristickou operaci, prohlásil Trump na setkání s předsedou libanonské vlády, přičemž Hizballáh bojující proti Islámskému státu přiřadil k teroristickým silám.

52; Popadli mě za ruce a dotáhli na výslech. Ruská novinářka vyprávěla, jak ji vyhostili z Ukrajiny. Oznámila, že jí nezpůsobili žádná zranění, ale situace pro ni znamenala silný stres.

53; Za větu „Lidi z Ruska jsou hovno“ zbili cestujícího na lince Moskva – Barcelona. Původně dvaadvacetiletý obyvatel Petrohradu požadoval povolení vykouřit si na palubě cigaretu.

54; Saakašvilimu odebrali ukrajinské občanství. Bývalému prezidentovi Gruzie a bývalého gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho zbavili ukrajinského občanství.

55; Charcyzské válcovny trub obnoví výrobu už v nejbližší době. Charcyzské válcovny trub, které přešly pod vnější správu Doněcké republiky, obnoví výrobu v září tohoto roku.

56; Londýnský soud uložil Ukrajině zaplatit Rusku dluh a soudní výlohy. Nejvyšší soud Londýna konkretizoval březnový verdikt, který vyzněl ve prospěch Ruska.

57; V Kyjevském mnohopatrovém domě došlo k výbuchu. Proběhla evakuace. K výbuchu došlo mezi přízemím a prvním patrem. Byl narušen strop.

58; V USA v Severní Karolíně došlo při vzpomínkové bohoslužbě ke střelbě. Jeden ze zraněných se nachází ve vážném stavu.

59; Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo prioritní směr činnosti ozbrojených sil. Oznámil je ministr obrany Sergej Šojgu na zasedání kolegia ministerstva. Prioritou zůstává obrana země z jihozápadního směru.

60; Trump zakázal transgenderům sloužit v armádě USA. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že transgenderové nemohou sloužit v americké armádě.

61; Ukrajina nemá v boji s Donbasem šanci, říká Pušilin. Myslí si, že v případě plnohodnotné války s Doněckou a Luganské republikou nemá Kyjev sebemenší šanci.

62; Saakašviliho nutí zapomenout na ukrajinskou politiku, říká poslanec. Saakašvili se nachází v USA a nemůže se vrátit na Ukrajinu.

63; Poslanec z Rigy o NATO, starostovi – zrádci ruského světa, o nacistech a homosexuální propagandě. Známý lotyšský ochránce lidských práv Ruslan Pankratov poskytl skandální interview ruskému internetovému deníku Děň.

64; Budu sedět v Kyjevě i bez občanství, říká Saakašvili o svých plánech do budoucna. Saakašvili oznámil své přání zůstat na Ukrajině.

65; Definitivní rozhodnutí o vytvoření Maloruska zatím nepadlo, říká Zacharčenko. Podle jeho slov myšlenka vytvoření nového státu vyvolala nejednoznačné reakce.

66; Rusko nemůže z Ukrajiny vydobýt dluh před odvoláním. Soud uložil Kyjevu, aby zaplatil nominální cenu obligací ve výši 3 miliard dolarů, nezaplacené obligace ve výši 75 milionů dolarů a pokutu.

67; Na Ukrajině likvidují legendární letecký koncern Antonov.

68; Američan byl odsouzen ke 120 dnům vězení za vraždu rybičky. Muž se pohádal se svou spolubydlící a udělal doma nepořádek, který nepřežila akvarijní rybka.

69; Ruské letectvo zlikvidovalo evropské specialisty na chemické zbraně sloužící Islámskému státu v Sýrii. Ruské letectvo a syrské ozbrojené síly porážejí Islámský stát v provincii Deyr az-Zaur.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 27.7.2017:

1; Putin podepsal zákon o spojené skupině vojsk s Arménií. Prezident Ruské federace Vladimir Putin podepsal zákon o ratifikaci smlouvy s Arménií o spojené skupině vojsk s Arménskou republikou.

2; Putinovi předvedli „terminátora Ruslana“. Mezi dalšími projekty Agentury strategických iniciativ ukázali prezidentovi „obchod správných rozhodnutí“.

3; V rakouském Klagenfurtu odsoudili dva Ukrajince na čtyři a pět let odnětí svobody za okradení důchodkyně. V současné době rozsudek není pravomocný a může být napaden.

4; Zvykej si na to, jaké to je, být druhořadým občanem. Ukrajinského nacistu vyhnali za to, že je etnický Rus. Moderátor lvovské televizní stanice vyhnal ze studia politologa za jeho pokus odpovídat na otázky rusky.

5; Sankce Putina naštvou, ale fatální následky mít nebudou, říkají americká média. Nové kolo ekonomických sankcí nedonutí Rusko změnit svoje chování.

6; Idlíb v moci Al-Káidy: Tisíce islamistů vstupují do jejích řad. Do Al-Káidy, která se náhle stala nejvlivnější silou v provincii Idlíb, každodenně vstupují různé velké i menší bandy.

7; Státní department používá taktiku „slibovat, ale neženit se“. Státní department nejeví nadšení z takové nevěsty, která v průběhu 26 let šla z ruky do ruky.

8; Za podpory ruského letectva se syrská armáda probojovala do bašty Islámského státu cestou z Homsu do Deyr az-Zauru. Syrská armáda obsadila poslední vyvýšeniny na západ od bašty Islámského státu Es-Suhne a získala plnou palebnou kontrolu nad městem.

9; Ukrajina se vrátila do nešťastných 90. let. Spor v restauraci v Dněpropetrovsku se dvěma mrtvolami a pěticí zraněných dává jasně na srozuměnou: Ukrajina se definitivně vrátila do nešťastných 90. let.

10; Turecko se naštvalo na Američany. Rusko-turecký kontrakt o dodávce raketového komplexu protivzdušné obrany S-400 uzavřený v těchto dnech vyvolal ve světě šok.

11; Putin znemožnil odpíračům vojenské služby pracovat ve státních službách během deseti let. Předtím platil zákaz bez omezení jeho platnosti.

12; Jsem hrdinou tří revolucí! Saakašvili se bude domáhat vrácení občanství Ukrajiny. Michail Saakašvili zbavený včera ukrajinského občanství prohlásil,. Že se bude domáhat svého zákonného práva vrátit se do země.

13; Ruské letectvo zlikvidovalo evropské specialisty na chemické zbraně sloužící v Sýrii Islámskému státu. Ruské letectvo a syrské ozbrojené síly porážejí Islámský stát v provincii Deyr az-Zaur.

14; „Doněck je moje Sparta“. V hlavním městě Doněcké republiky se konala premiéra filmu o válce. Moderátorem akce byl Zachar Prilepin a Julija Čičerina zazpívala novou píseň.

15; Skandál v Británii. Ukrajinského podnikatele chytili při prodeji „diplomů z Oxfordu“. Ukrajina se dostala na obálky západního tisku: Britské The Times umístily tento příběh na první stránku.

16; Rusko vymyslelo zrcadlovou odpověď na nové sankce USA. Jedním z odvetných opatření na sankce USA proti Rusku může být obstavení rekreačního objektu amerického velvyslanectví v obci Serebrjannyj Bor.

17; Uskutečním jaderný úder proti Číně, pokud mi to Trump poručí, říká admirál USA. Velitel Pacifické flotily USA prohlásil, že každý voják v USA skládal přísahu, že se podřídí příkazům hlavního velitele.

18; Americká letecká společnost se omluvila Rusovi, kterého vyloučili z letadla za „okupaci Krymu“. Zástupce letecké společnosti také slibuje, že veškerá fakta kolem události budou pečlivě prozkoumána.

19; Bojovníci Národní policie Doněcké republiky přivezli humanitární pomoc invalidním dětem z Doněcka. Ozbrojené síly Doněcké republiky pokračují ve své humanitární činnosti.

20; Na Krymu našli hrob dítěte „mimozemšťana“. Hrob pochází z 2. století našeho letopočtu. Pohřbené dítě má silně zdeformovanou lebku.

21; V Doněcké a Luganské republice očekávají americkou delegaci. V Doněcku a Lugansku prohlásili, že jsou připraveni zaručit úplnou bezpečnost diplomatů z USA.

22; V Británii fotbalista z Ukrajiny donutil černošského spoluhráče štěkat. Video umístil záložník ukrajinského mužstva na své stránce v Instagramu.

23; V Moskvě zadržela FSB skupinu neonacistů obchodujících se zbraněmi. Vyšetřovatelé zjišťují, jestli se zadržení neúčastnili páchání zločinů na území Ruska.

24; Benzin v Rusku zdraží v září o 40 kopejek. Už v září cena benzínu v Rusku může vzrůst zhruba o 40 kopejek. V ročním průměru bude růst cen činit 4 až 7%.

25; V USA natočí „dramatický seriál“ o Černobylu. Natáčení bude probíhat v Litvě. Na „demokratickou Ukrajinu“ se Američané bojí jet.

26; Ropa si vzala oddychový čas. Ceny ropy byly ve čtvrtek ráno stabilní po mohutných včerejších otřesech způsobených snížením zásob surovin v USA.

27; V Pákistánu znásilnili dívku z rozhodnutí vesnické rady. K naplnění rozsudku došlo před očima mužů z vesnické rady a rodičů sedmnáctileté Pákistánky.

28; Velká flotila Vladimira Putina: O perspektivách ruské vojenské námořní flotily. Co se skrývá za pokynem prezidenta Ruské federace o potvrzení základů státní politiky v oblasti vojenské námořní činnosti?

29; Saakašvili zbavený ukrajinského občanství zve Ukrajince na Majdan. Ne kvůli Saakašvilimu, ale proti bezpráví, proti tomu, že „oni“ plivou nám všem do ksichtu“, vyzývá politik vyhnaný z Ukrajiny.

30; Ukrajinská armáda je každým dnem silnější, říká Porošenko o dálkově řízeném obrněném transportéru. Předtím se tímto „zázrakem“ Ukroboronpromu pochlubil šéf Rady pro obranu a bezpečnost Ukrajiny Turčinov, ale Porošenko se rozhodl nezůstat pozadu.

31; Přišli jste pro Kochanivského? Policie zablokovala štáb OUN v Kyjevě. Spousta „berkutovců“, přijeli s několika antony a vodním dělem, napsal Kochanivskij na své stránce v sociální síti.

32; Sociologická agentura VCIOM: Rusové jsou připraveni snižovat své výdaje. Více než dvě třetiny Rusů (68%) si myslí, že je nutné snižovat své každodenní výdaje.

33; Tak ty turbíny vraťte! Němečtí podnikatelé navrhují variantu řešení rozjetého skandálu. Moc nechápu, proč ruská strana zatím odmítá tak jednoduché řešení, které je výhodné pro všechny strany.

34; Aktivistka Majdanu Liza Boguckaja vyzvala k utopení Porošenka ve zlaté záchodové míse. Porošenko! Tvoje soukromá armáda, kterou používáš k hájení své osoby před lidmi, ti nepomůže!

35; Putin jmenoval nového stálého představitele Ruska při OSN. Připomeňme, že Vitalij Čurkin, který tuto funkci vykonával od dubna 2006, náhle zemřel v New Yorku 20. února 2017.

36; Zúčastním se prezidentských voleb, říká Savčenková. Poslankyně Nejvyšší rady se chystá k účasti v parlamentní kampani s vlastní stranou.

37; Doněcká rozvědka varuje, že Štáb ATO připravuje novou provokaci v okolí Marjinky.

38; Další Majdan v centru Kyjeva zatím probíhá bez „ohýnku“. Na lidové shromáždění v centru Kyjeva na výzvu Michaila Saakašviliho zbaveného ukrajinského občanství se sešlo pár set „aktivistů“.

38; Německo zrušilo pět projektů. Severního proudu 2 se to ale nedotklo.Federální síťová agentura Německa „Bundesnetzagentur“ se rozhodla nezahrnovat do plánu rozvoje pět projektů rozšíření.

39; Ukrajinci jezdí k „separatistům“ za bezplatnou léčbou onkologických onemocnění. Kliniky v Doněcku a Lugansku bezplatně přijímají na léčení onkologické pacienty z měst okupovaných ukrajinskou armádou.

40; Do Oděsy přijela banda z Amuru. V centru města byl spáchán drzý útok. Tři zločinci zaútočili na podnikatele, který si v bance vyzvedl velkou sumu hotových peněz.

41; Provokatér z letadla, který označil Rusy za „hovno“, se ukázal jako „call-boy“. Byly zveřejněny podrobnosti z incidentu, který se odehrál na lince Moskva – Barcelona. Nejzajímavější jsou momenty z pachatelova životopisu.

42; Zhrzený Saakašvili vykopal válečnou sekyru a vydal se na válečnou stezku. Události připomínají politický kýč: Saakašvili slibuje boj za lásku Ukrajiny.

43; Kličko vypustil novou perlu – tentokrát vulgární povahy, když komentoval boření tržiště v Kyjevě. Připomeňme, že buldozer srovnal se zemí i stánek plný živých zvířat.

44; Ohnivý mravenec (Solenopsis invicta), který se dostal do země v námořních kontejnerech, poprvé kousl v Japonsku člověka. Toto kousnutí může být i smrtelné.

45; Boje u Doněcka, ústup ukrajinské armády. Rozvědka Doněcké republiky nadále konstatuje zvyšování množství živé síly a techniky nepřítele na linii fronty.

46; Náboženský průvod v Kyjevě. Přišlo 6 tisíc lidí. Nad pořádkem v centru ukrajinského hlavního města bdí 3,5 tisíce policistů a národních gardistů.

47; Prohlášení USA o dodávkách zbraní pro Ukrajinu je jen diplomatický manévr, píší média. Podobný krok by vedl k prudkému vyostření konfliktu v Donbasu.

48; Dívka v Norsku napadla s nožem návštěvníky obchodního centra. Byla zadržena patnáctileté dívka, která zaútočila nožem na pracovnici a zákaznici obchodního centra. První zemřela, druhá je těžce zraněna.

49; Zakladatel Amazon Jeff Bezos předehnal Billa Gatese v žebříčku nejbohatších lidí planety. Růst cen akcii Amazon.com udělal zakladatele Amazonu Jeffa Bezose nejbohatšího člověka na světě.

50; V Kyjevě se stoupenci Saakašviliho poprali s policií. Stoupenci Saakašviliho přišli, aby požadovali kopii rozhodnutí o zbavení bývalého gubernátora Odeské oblasti ukrajinského občanství.

51; V Itálii uznali krymské referendum. Velvyslanec Itálie v Rusku Cesare Maria Ragaglini označil krymské referendum za „hlasování země o nezávislosti“.

52; Rusko bude muset odpovědět na buranství USA, říká Putin o návrhu nových sankcí. Podle slov hlavy státu bude odpověď země záviset na definitivní variantě návrhu zákona.

53; Kadyrov oznámil svou připravenost vzdát se pravomocí a složit funkci. Nejvyšší představitel Čečny Ramzan Kadyrov prohlásil, že je připraven odejít ze své funkce.

54; Neustále se nás snaží provokovat, řekl Putin o návrhu nových sankcí ze strany USA. Rusko zatím nezformulovalo definitivní znění odpovědi na návrh zákona o nových sankcích ze strany USA.

55; Ruské stíhačky dostanou nové palubní radary. Objevil se experimentální vzor radiofotonového radaru pro stíhačky šesté generace.

56; Ukrajina spěje k diktatuře, říká Savčenková. Poslankyně Naděžda Savčenko kritizovalo rozhodnutí Petra Porošenka zbavit Michaila Saakašviliho ukrajinského občanství.

57; „Odgruzínštění“ pokračuje. Saakašviliho spolustraníkovi nebude umožněn návrat na Ukrajinu. Porošenko se postupně zbavuje gruzínských „varjagů“.

58; Na hranici s Polskem zbili ukrajinské policisty. Tělesná zranění hlídkovým inspektorům způsobili jejich krajané.

59; Pracovník SBU se přiznal k organizaci výbuchu automobilu OBSE ze strany ukrajinské tajné služby. 25. července přišlo na horkou linku luganského ministerstva vnitra sdělení od úřadujícího pracovníka SBU.

60; Doněcká republika je připravena zajistit bezpečnost pro návštěvu zvláštního zástupce USA pro návštěvu Republiky, říká Pušilin. Úřady Doněcké republiky jsou připraveny zajistit bezpečnost zvláštního zástupce Státního departmentu Kurta Volkera.

61; V Gorlovce odhalili v den třetího výročí zahájení ostřelování města památník jeho obětem.

62; V Nejvyšší radě Ukrajiny zveřejnili Saakašviliho žádost o navrácení ukrajinského občanství. V žádosti je uvedeno, že na území jiných států není ani souzen ani vyšetřován.

63; Trumpův poradce pro Blízký Východ opustil svou funkci. Odchod Harveyho mohl být způsoben rozpory uvnitř Bílého domu ohledně Sýrie, Íránu a Iráku.

64; Americká jednotka zvláštního nasazení prohrála s Hondurasem a Kolumbií na soutěži. Podle informací jižního velení amerických ozbrojených sil se soutěže zúčastnilo celkem 700 vojáků.

65; Luc Besson natočí svůj další film v Rusku. Francouzský režisér Luc Besson prohlásil, že plánuje natáčení svého dalšího filmu v Rusku.

66; Bitva o syrsko-libanonskou hranici se chýlí ke konci. Ozbrojenci prchají do Idlíbu. Hizballáh za podpory ruského letectva a syrské armády dokončují bitvu s Al-Káidou o syrsko-libanonskou hranici.

67; Společnost, která připravovala kompromitující materiál na Trumpa, dostávala peníze od Rusů, říká Bílý dům. Zástupce Bílého domu Sarah Sanders dodala, že kompromitující materiál sloužil jako zdroj pro falešné zprávy a konspirační teorie.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.