Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 19.6.2017

obrazek
25.6.2017 11:53
Týdenní svodka. Do televizí se dostala série nterview Olivera Stonea s Putinem. Už myslím v minulém týdnu USA zpřísnily sankce uvalené na Rusko, pro ovlivňování svých prezidentských voleb. Rusko tento týden odpovědělo na sankce USA. 22.6. 2017 polští poslanci schválili zákon o (mmj.) demontáži všech památek osvobození Rudoarmějci. Na obrázku tuturistický památník Rudoarmějců v bývalé Jugoslávii.

Svět podle Putina: http://zoom.iprima.cz/porady/svet-podle-putina

nebo: 1.časť: https://ok.ru/video/293110811353

2.časť: https://ok.ru/video/293322164953
3.časť: https://ok.ru/video/293550688985
4.časť: https://ok.ru/video/294177344217

polský sejm: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4358072

Ruská  odpověĎ na sankce USA: http://u-f.ru/news/economics/u9/2017/06/23/242522

Smutný vtip ze současné Ukrajiny v originále:

— Алло, это СБУ? 
— Да. Что вы хотели? 
— Мой сосед говорит по-русски! 
— А вы почему говорите по-русски? 
— А вы почему спрашиваете по-русски? 
(Неловкое молчание) 
— Слава Украине? 
— Героям Слава!

Pondělí, 19.6.2017:

1; Washington nadává. Severní proud-2 běží. Pokud dříve USA důrazně doporučovaly Bruselu, aby projektu bránil, nyní přešel Washington k sankčnímu tlaku.

2; Přijali nás výhradně srdečně a podmínky byly skvělé, říká hlavní trenér německého mužstva o Rusku. Joachim Löw promluvil o svých dojmech ze Soči, kde německé mužstvo absolvuje první zápas Konfederačního poháru.

3; Jako v Evropě: Kyjevanům, kteří bojují s drakonickými účty za energie, ukázali dodavatelé energií složenky ze zemí EU. Nějak ovšem pozapomněli uvést srovnatelný plat Ukrajinců a občanů EU.

4; Rusové se živí nevzdávají. V tureckém Bajazetu před 140 lety ruská posádka odolávala desetinásobné přesile nepřítele, což mělo velký vliv na výsledek rusko-turecké války v letech 1877 až 1878.

5; Jak Kyjev bojuje s „moskalskou“ církví. Celoukrajinský křížový pochod je nejjasnější příklad toho, že pastorská činnost ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu disponuje obrovským mobilizačním potenciálem.

6; Kronika úpadku. Litva se vylidňuje nevídaným tempem. Země pomalu pohasíná. Měřítko emigrace a další chmurné ukazatele věští smutný konec. Obyvatelstvo Litvy se z 3,7 milionu obyvatel smrsklo na pouhých 2,8 milionu v roce 2016. Rizika jsou skryta v demografickém složení emigrantů: Každý třetí je ve věku 20 až 29 let, každý čtvrtý ve věku 30 až 39 let.

7; Byly zveřejněny záběry z útoku: Honička sebevražedného atentátníka v autě naplněném výbušninami za kolonou obrněné techniky doprovázenou vrtulníkem. Kamera z dronu natočila moment útoku na kolonu sedmi jednotek obrněné techniky na západ od Mosulu. Útočník po honičce dostihl jedno vozidlo a odpálil se v jeho bezprostřední blízkosti.

8; Pochod homosexuálů v Kyjevě: Tak konečně Evropa! LGBT je červená linka, kterou není dovoleno nikomu narušovat. Tak si to užijte, komentují akci v Azovu a Pravém sektoru.

9; Porošenko plánuje zavedení úlev pro obyvatele Donbasu, píší média. V Kyjevě byl vypracován nový plán mírové reintegrace Doněcké a Luganské republiky.

10; Byly zveřejněny záběry z raketového úderu Íránu na základny teroristů v Sýrii. Íránské úřady zdůraznily, že úder má „výchovný“ charakter a je varováním pro všechny takfíristy – příslušníky extremistického hnutí Takfír val Hidžra (Klatba a exil).

11; Jsem účastník ATO! Kyjevan znásilnil ženu televizním ovladačem a pokouší se vyhnout trestu. Za poslední léta jsme na Ukrajině svědky toho, jak patriotismus může ospravedlnit úplně cokoli. Tento případ je však opravdu hodně extrémní.

12; Stavropolští umělci vytvořili hotový skvost. Obraz „Dobytí Říšského sněmu“ složený z portrétů sovětských vojáků.

13; Teroristický čin v Londýně: Dodávka vjela do davu. Jsou oběti na životech. Vozidlo najelo do lidí vycházejících z mešity ve Finsburry Parku.

14; Ukrajinka si stěžuje na bezvízový režim. Popisuje nedůstojné zacházení s Ukrajinci na polském hraničním přechodu Rava, kde všichni museli vysypat své kufry a například vyházet všechno jídlo.

15; Investor Severního proudu 2: Rozpočet Ukrajiny není náš problém. Šéf německé ropné a plynové společnosti Wintershall Mario Mehren nepovažuje za nutné věnovat pozornost rozpočtovým problémům Ukrajiny.

16; Policie chrání homosexuály a trestá za svatojiřskou stužku, stěžuje si autorka populárního blogu „Deník Kyjevanky“ věnující se náladám v hlavním městě Ukrajiny.

17; Lavrov zveřejnil datum setkání ohledně Sýrie v Astaně. Na tomto setkání se mají dohodnout parametry ohledně zón deeskalace v Sýrii.

18; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla zabita devatenáctiletá dívka. Civilní obyvatelka utrpěla střepinové zranění a zemřela na místě.

19; Good-bye London! Velká Británie zahájila rozhovory o vystoupení z EU. Londýn a Brusel zahajují rozhovory o podmínkách, za kterých země opustí EU.

20; Porošenko odletěl do USA za Trumpem, říká poslanec Nejvyšší rady. Oficiální potvrzení této informace zatím nepřišlo.

21; Evropská unie o rok prodloužila sankce proti Krymu. Západ tvrdí, že nezruší omezení, dokud bude Krym ruský.

22; Grojsman připravuje Ukrajince na zimu. Premiér Ukrajiny už v červnu slibuje stabilní topnou sezónu. Uživatelé sociálních sítí si jej vychutnali.

23; Na Ukrajině policie omlouvá poslance, který střílel v lázních. Ukazuje se, že poslanec nebyl opilý a zbraň drží legálně.

24; Po třech letech války Porošenkovým slovům nikdo neuvěří. V Doněcké republice odpověděli na „mírumilovné“ výzvy Kyjeva. V Doněcké republice odmítli Porošenkův nový plán na „reintegraci Donbasu“.

25; Ukrajinští školáci budou studovat „bezvízový režim“ a Steva Jobse. Obnovena byla výuka zahraniční literatury, ale zahrnuti byli Krymští Tataři a Svetlana Alexijevič.

26; Putin jmenoval nového velvyslance v Turecku. V čele diplomatické mise v Ankaře místo Andreje Karlova, který byl zavražděn v prosinci 2016, bude Alexej Jerchov.

27; Porošenko udělil Jaceňukovi řád Jaroslava Moudrého za eurointegraci. Vyznamenání byla udělena za posílení mezinárodní autority Ukrajiny a mnohaletou plodnou práci“.

28; Kurs eura poprvé od února 2017 přesáhl 65 rublů.

29; Jižní proud: Evropa se vrací ke starším projektům. Tři roky po ukončení projektu plynovodu Jižní proud se o něm v Evropě opět začíná hovořit. Bude ještě možné jeho oživení?

30; Soud prodloužil obstavení lipecké továrny Roshen. Připomeňme, že v prosinci 2016 soud obstavil nemovitost podniku v rámci trestního řízení ve věci krádeže.

31; Reintegrace Donbasu je vojenská záležitost, říká Tymčuk. Čím navrhují nahradit ATO? V podstatě opět vojenskou operací řízenou operativním štábem.

32; Ukrajinští vojáci nadále využívají drony u linie dotyku pro výzvědnou činnost a navádění palby.

33; Porošenkův tiskový tajemník potvrdil, že šéf odletěl za Trumpem.

34; V Luganské republice zahynul civilní obyvatel, když pod ním explodovala ukrajinská mina. O okolnostech tragédie informovala generální prokuratura republiky.

35; Rusko přerušuje spolupráci s USA ohledně memoranda o incidentech na nebi nad Sýrií. Odpověď Moskvy na agresi Washingtonu proti syrské armádě na sebe nenechala dlouho čekat.

36; Při sporech mezi ukrajinskými vojáky u Širokina zahynuli tři vojáci ukrajinské armády a pět bylo zraněno.

37; Ministerstvo financí Ruské federace informovalo o rozpočtu na příští rok. Ministerstvo zachovává prognózu ohledně nominálních výdajů rozpočtu na rok 2018. Informoval o tom ruský ministr financí Anton Siluanov.

38; Byl zveřejněn působivý dokumentární film o Lugansku s názvem „Město, které včera zemřelo“. Válka, která byla vždy čímsi vzdáleným a nereálným, se nikoho neptala a přišla do našich domovů. A s ní slzy, bolest a ztráty.

39; V Turecku zapsal provládní list Donalda Trumpa na seznam teroristů. Fotografie Trumpa a Tillersona se vyjímají v odstavci „Tito teroristé jsou hledáni“.

40; Putinův cíle je dosáhnout geopolitické dominance v životě Ukrajiny, říká bývalý premiér Litvy. Putin chce znovu získat svou politickou dominanci v politickém životě Ukrajiny. A to je jeho hlavní cíl, stejně jako to býval cíl Stalinův.

41; Nové sankce EU proti Krymu jsou jen tanečky, říká poslanec Státní dumy. V Evropské unii se se statusem Krymu už smířili. Zbývá tedy počkat, až získají odvahu to přiznat.

42; Porošenko navrhl vypracování zákona o důchodech pro obyvatele Donbasu a Krymu. V ukrajinské vládě byla na bází ministerstva sociální politiky vytvořena skupina na vypracování návrhu nového zákona.

43; V Moskvě se srazily dva vlaky. Vlak jedoucí z Nižního Novgorodu do Moskvy narazil do elektrické soupravy Nachabino-Ščerbinka při příjezdu ke Kurskému nádraží. Podle prvních informací nejsou žádní zranění.

44; Bylo vyhlášeno nejbezpečnější město v Rusku. Překvapivě se jedná o město Groznyj. Nejméně bezpečným městem se naopak stalo město Šachty v Rostovské oblasti. Posuzována byla stovka největších měst Ruské federace.

45; Dítě zraněné při ostřelování Doněcka 4. června se začíná zotavovat. Stav dítěte zraněného při ostřelování západního okraje Doněcka ze strany ukrajinských ozbrojenců dne 4.6.2017 se stabilizoval.

46; Ve Státní dumě informovali, proč prostředky ruské protivzdušné obrany budou doprovázet letadla USA v Sýrii. Sestřelené letadlo syrského letectva je dalším aktem agrese ze strany koalice.

47; Sýrie má právo na odvetný úder proti koalici vedené USA, říká senátor Vladimir Džabarov. Asad má právo odpovědět na sestřelení Su-22.

48; Koalice USA se lekla reakce na sestřelenou syrskou stíhačku Su-22 a redislokuje své letectvo v Sýrii.

49; Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou. Byla zraněna civilní obyvatelka narozená v roce 1936.

50; Investoři neztratili zájem o ruský státní dluh. Investoři demonstrovali vysoký zájem o další emisi eurobondů Ruské federace.

51; Pilota syrského letectva sestřeleného Američany se podařilo zachránit. Syrští vojáci nalezli a zachránili pilota, který se stihl katapultovat.

52; Probíhají boje mezi teroristickými bandami v Idlíbu. Pokračuje válka o elektřinu, Pokračují krvavé střety mezi bandami na územích kontrolovaných ozbrojenci.

53; V Paříži ozbrojený řidič naboural policejní dodávku. Po srážce začal osobní vůz hořet. Jeho řidič byl zadržen.

54; Ukrajina se v Minsku pokusí oklamat normandskou čtyřku, říká Dějněgo. Kyjev se připravuje na předložení zákona o reintegraci Donbasu, který nebyl projednán s Luganskou a Doněckou republikou.

55; Sýrie požaduje po SN, aby odsoudila akce koalice USA. V provincii Rakká byl sestřelen koalicí vedenou Spojenými státy letoun syrských ozbrojených sil.

56; Ozbrojenci Ajdaru zaútočili na ochranku Porošenkovy administrativy. Protestující se pokoušeli postavit stan.

57; Evropa vyzývá Ukrajinu, aby vyšetřila okolnosti krutého zacházení s vězni. Výbor pro prevenci mučení Rady Evropy vyzval ukrajinské úřady, aby vyšetřily případy špatného zacházení s uvězněnými osobami.

58; Rusko má v úmyslu sestřelovat letadla amerického letectva v Sýrii, píší západní média. Přední západní média interpretovali prohlášení ruského ministerstva obrany o útoku USA na letadlo syrského letectva jako výhrůžku.

59; Expert: Kurs rublu oslabuje, ale není důvod k obavám. Kurs rublu podstatně oslabil poté, co americký Federální rezervní systém zvýšil úrokovou sazbu a Ruská centrální banka se rozhodla naopak pro snížení sazby.

60; Hrozba pro bezpečnost. Ministerstvo pro informační politiku Ukrajiny zveřejnilo seznam internetových stránek, které doporučuje zakázat kvůli bezpečnostní hrozbě.

61; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Luganské republiky. Ostřelování z pozic ukrajinské armády bylo vedeno z minometů ráže 120 mm, z automatických granátometů, ze zbraní bojových vozidel pěchoty a ostřelovacích zbraní.

62; Účastníci ATO zablokovali Porošenkovu administrativu a požadovali jeho odvolání. Účastníci ATO nespokojení s politikou stávající moci se nahrnuli do přijímací kanceláře prezidenta a zablokovali činnost instituce.

63; Místo s Trumpem se Porošenko setká s Pencem. Dosud ukrajinská média informovala o chystaném setkání Porošenka s Trumpem.

64; Návrh zákona o reintegraci Donbasu iniciovaný je v přímém rozporu s Minskem-2, říká politolog.

65; Vojenská policie ukrajinské armády dopravila do nemocnice celou četu opilých vojáků. Velitel útvaru ukrajinské vojenské pořádkové služby zakázal lékařům, aby tento fakt zdokumentovali.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 20.6.2017:

1; Na Ladožském jezeře se převrhla loďka s mladistvými. Informovala o tom hlavní správa Ministerstva pro mimořádné události Karelské republiky. Dvě děti vyplavaly, osud ostatních není znám.

2; Po bojích s ukrajinskou armádou se batalion Zachara Prilepina posunul o kilometr dopředu. Bojový kontakt mezi jednotkami majora Prilepina a ukrajinskými vojáky proběhl u Jasinovaté.

3; Zemřel americký student propuštěný v Severní Koreji. Americký student Otto Warmbier zemřel, říká se v prohlášení rodiny vydaném rodinou.

4; V Rusku vybuduje Mercedes výrobní závod. Daimler se chystá spustit výrobu už v roce 2019. Projektovaná kapacita je více než 20 tisíc automobilů za rok.

5; Státní department komentoval návrh na rozšíření sankcí. USA mají nadále starost o energetickou bezpečnost Evropy.

6; O Donbasu, válce a míru. Spisovatel Zachar Prilepin, politolog Alexandr Kazakov a novinář Dmitrij Kulikov si zajímavě popovídali o osudu Donbasu.

7; Reintegrace Donbasu – smíření nebo válka? V Kyjevě vypracovali plán na vrácení vzbouřených oblastí.

8; USA zkroutili ruce Evropanům, říká německý politik o sankcích proti Krymu. Pokud budeme s psí oddaností běhat za Spojenými státy, pak se nesmíme divit, že se podobné situace stávají,poznamenal politik.

9; Porošenkův nový plán ohledně Donbasu: Vojenská operace a žádné volby. Ukrajinská moc ujišťuje, že tento návrh zákona neodporuje Minským dohodám a umožní oživení minského procesu.

10; Syrská armáda zaútočila na pozice proamerických sil SDF, aby zachránila pilota Su-22 sestřeleného koalicí USA. Boje mezi Kurdy a syrskou armádou zesílily poté, co koalice USA sestřelila syrský stíhací bombardér Su-22.

11; Novopohané představují bojové křídlo majdanu v Moskvě. Pokud se neučiní tomuto škodlivému jevu přítrž, pak novopohané mohou vytvořit bojové křídlo majdanu jako na Ukrajině.

12; Sýrie: Specnaz Islámského státu zaútočil na základnu specnazu a ozbrojenců USA a popravil osm proamerických povstalců. Mediální křídlo Islámského státu zveřejnilo řadu fotografií stažených z mobilních telefonů zabitých ozbrojenců, na nichž jsou přítomni vojenští poradci z USA.

13; Zdravotnická reforma Ukrajiny. Shořela kůlna, tak ať shoří i barák! Ukrajince znepokojuje otázka přežití, když se nad zbytky zdravotnictví Ukrajiny provádějí reformátorské experimenty.

14; Bílý dům potvrdil setkání Trumpa a Porošenka Porošenko pobývá v USA na pracovní návštěvě.

15; Rusko uvidí rakety s plochou dráhou letu na tisíce kilometrů daleko. Nejnovější radiolokátory „Voroněž-BP“ odhalí cíle letící dokonce i v supernízkých výškách.

16; Už jsou známy Tillersonovy plány na budování vztahů s Ruskem. Mluví se o tom, že Tillersonův plán má tři body: Odradit Moskvu od protiamerických akcí, komunikovat o otázkách představujících strategický zájem USA (Sýrie, KLDR) a podpora strategické rovnováhy s Ruskem.

17; Trump rozvázal ruce „vzteklému psovi“. Ministr obrany USA James Mattis je velmi spokojen s novým rozhodnutím Donalda Trumpa.

18; Je důležité předběhnout Putina, říká Porošenko o setkání s Trumpem. Porošenko také prohlásil, že se setká s Tillersonem a Pencem.

19; Vylidňování Ukrajiny nabralo nezvratný charakter. Podle odhadů kyjevských vědců v roce 2050 obyvatelstvo Ukrajiny může být sníženo na pouhých 12 milionů obyvatel.

20; Rusko projednává vojenskou spolupráci se Saúdskou Arábií. Vojenské spolupráci Ruska a Saúdské Arábie nepřekáží ani mnohamiliardová zbrojní dohoda mezi Rijádem a Washingtonem.

21; Nikdo nechtěl odcházet. Americký byznys ignoruje sankce proti Rusku. Sankce uvalené proti ruským podnikům a odvětvím okamžitě dopadly na zájmy amerického byznysu v Rusku.

22; Vyděsili se. Austrálie pozastavuje nálety v Sýrii. Rozhodnutí Moskvy odstoupit od memoranda o bezpečném nebi nad Sýrií vážně vyděsilo „západní partnery“.

23; V Rusku Porošenkova slova o „fantastické podpoře Ukrajiny ze strany USA“ označili za „sladký sen“. To, že se Porošenko setká s Trumpem dříve než Putin, vypovídá jen o tom, že problémy Ukrajiny nejsou pro USA důležité.

24; Naftogaz přiznal důležitost tranzitu ruského plynu pro Ukrajinu. Ukrajinský Naftogaz přiznal svůj zájem na zachování tranzitu i po roce 2020. Oznámil to Jurij Vitrenko.

25; V Petrohradě byl zadržen podezřelý z útoku na bojovníka OMONu 12. června. Podezřelý byl zadržen včera, upřesnili ve vyšetřovacím výboru.

26; Šéf ukrajinské národní gardy: Moskva připravovala okupaci Krymu deset let. Tvrdí, že na poloostrově schválně nechávali ty, kdo se narodili v Rusku a neměl žádné vazby na Ukrajinu.

27; V Evropě označili ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi dětmi za protiprávní. Připomeňme, že homosexuální propagace je zákonem zakázána v Rusku v souladu se zákonem podepsaným Vladimirem Putinem v roce 2013.

28; Politika po ukrajinsku. Místopředseda Nejvyšší rady vyhlásila hladovku. Budu hladovět, abych se pokusila ochránit lidi před zvůle, prohlásila Oksana Syroid z parlamentní tribuny. Akce souvisí s odpadovou katastrofou ve Lvově.

29; Ukrajinci zaplavili Facebook. Během jediného měsíce se jejich počet zvýšil o třetinu. Nyní je na facebooku kolem devíti milionů Ukrajinců.

30; V Kremlu komentovali očekávané setkání Trumpa s Porošenkem. Připomeňme, že Porošenko se už rozplývá nadšením ohledně vytouženého rande se svým americkým páníčkem.

31; Israel Šamir o závěru hry v Sýrii: Na mušce ruské protivzdušné obrany. Nastal čas dělení kořisti. Američané se vykašlali na pravidla hry a sestřelili syrský Su-22.

32; Ukrajinský lid musí mít právo vyhlásit prezidentovi impeachment, říká poslanec Nejvyšší rady. Porošenko si za to vše může sám. Jsou to jeho problémy. A ať si to také zodpoví.

33; Úřady Doněcké republiky zvou obyvatele Kyjevem okupovaných oblastí Donbasu do lázní v Republice. Úřady Doněcké republiky zvou v době letních dovolených na návštěvu malebných parků a azovských lázní Republiky.

34; V Donbasu se ztratil plukovník ukrajinské národní gardy. Ukrajinské ministerstvo tvrdí, že se plukovník dostal do zajetí k teroristům.

35; Ukrajinská armáda stahuje k linii dotyku v Donbasu Gvozdiky a Giacinty-B, říká Eduard Basurin.

36; List The Guardian předpověděl Porošenkovi „ponižující přijetí“ v Bílém domě. List srovnává přístup Washingtonu k Porošenkovi s vřelým a žertovným setkáním Trumpa se Sergejem Lavrovem.

37; Švédsko a Polsko se rozhodly postupovat proti Rusku společně. Švédsko a Polsko se vyslovují pro zachování protiruských sankcí. Oznámil to švédský premiér Stefan Löfven.

38; Roshen oznámil úplné zakonzervování továrny v Lipecku. Kromě zastavení výroby byla přerušena i činnost skladu hotové produkce a odbytové útvary.

39; V Litvě narazili vojáci USA s Hummerem do osobního auta Volkswagen Passat, ve kterém jely čtyři dívky. Tři z nich byly zraněny.

40; V Moskvě byl vynesen rozsudek nad neonacisty z Misanthropic Division. Členové uskupení se účastnili událostí Euromajdanu a zabývají se popularizací neonacistické ideologie.

41; V Oděse ozbrojenci z Pravého sektoru servali s kolemjdoucího tričko s nápisem Rossija. Tuto svou svévoli označili za „výchovný pohovor“.

42; Ukrajina nebyla schopna zablokovat televizní stanice Doněcké republiky. Ministr spojů Doněcké republiky prohlásil, že specialisté každodenně pracují na zlepšení kvality a rozšíření dosahu vysílání.

43; Víte co? Ukončíme tohle vaše idiotské interview. Zakázaná debata s nositelkou Nobelovy ceny Svetlanou Alexijevič. „Nepleťte mi hlavu nesmyslama, kterými je přeplněna vaše hlava“, řekla Alexijevič a zakázala zveřejnění textu. Ten navzdory tomu vyšel.

44; Nad Baltským mořem stíhačka ruského letectva Su-27 vyzbrojená raketami proletěla pouhý metr a půl od výzvědného letadla USA. Počínání ruského letadla bylo označeno za provokační.

45; V Nejvyšší radě Ukrajiny vysvětlili, proč Ukrajina nemůže oficiálně vyhlásit válku Rusku. Rozvázalo by to Putinovi ruce k provedení rozsáhlé útočné operace. Poslanec Dmitrij Tymčuk komentoval vypracování návrhu zákona o reintagraci Donbasu.

46; Stíhačka americké armády sestřelila syrský dron. Američtí vojáci tvrdí, že bezpilotních pro ně představoval ohrožení. Koalice USA zničení syrského dronu potvrdila.

47; V centru Kyjeva začal hořet dům, zakrytý gigantickou ukrajinskou vlajkou. Na místě operuje deset hasičských vozů.

48; Totální ostuda pro Ukrajinu: V Nejvyšší radě komentovali nadcházející setkání Porošenka a Trumpa. Formát setkání prezidentů USA a Ukrajiny Donalda Trumpa a Petra Porošenka je pro Ukrajinu ostudou.

49; USA rozšířily seznam sankcí proti ruským společnostem a soukromým osobám,. Ministerstvo financí zavedlo sankce vůči 38 soukromým osobám a organizacím v souvislosti se situací kolem Ukrajiny.

50; Bělorusko zakoupí od Ruska dvanáct letadel Su-30SM. Předtím se tvrdilo, že Bělorusko plánuje do roku 2020 získání alespoň jedné celé letky mnohocílových letadel nové generace Su-30SM.

51; Ukrajina obstavila základní kapitál dceřiné společnosti Gazpromu. Ukrajinské úřady obstavily základní kapitál odbytové společnosti „Gazprom sbyt Ukraina“.

52; Porošenko komentoval setkání s Trumpem. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko označil setkání s americkým kolegou DonaldemTrumpem za plnohodnotné a detailní.

53; Trump na setkání s Porošenkem oznámil svou angažovanost v problémech Ukrajiny. Prezident USA Donald Trump jedná s prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem v Bílém domě.

54; USA uvalily sankce na soukromou armádu „Vagner“. Sankce byly uvaleny v souvislosti se situací na Ukrajině.

55; Eskortování výzvědného letadla amerického letectva ruským Su-27. Ruská stíhačka Su-27 byla poslána do vzduchu kvůli eskortování objektu nad neutrálními vodami Baltského moře. Tím objektem se ukázalo výzvědné letadlo americké armády.

56; Rusko vypracovává odvetná opatření v reakci na sankce USA: Moskva začíná pracovat na odvetných opatřeních po dalším rozšíření sankčního seznamu Washingtonu proti Rusku.

57; Ceny ropy spadly pod 46 dolarů. Pád cen ropy pokračoval v souvislosti s pokračujícím rozprodejem ze strany velkých hráčů.

58; USA rozšířením sankcí ženou vodu na mlýn straně války v Kyjevě, komentuje postup Washingtonu ruské ministerstvo zahraničí.

59; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo USA z napomáhání terorismu. Údery USA na letadlo a bezpilotník syrských vojsk jsou napomáháním teroristům.

60; Su-22 se vyhnul raketě F-18 v Sýrii. Byly zveřejněny podrobnosti vzdušného boje nad provincií Rakká. Moderátorka CBS News odpovědná za styk s Pentagonem sdělila podrobnosti souboje nad provincií Rakká.

61; Postup ruských vojáků v Sýrii nevyvolává obav, říká Pentagon. Oznámil to v úterý oficiální představitel amerického ministerstva Jeff Davis.

62; USA zavedly sankce proti zástupcům Krymu a Donbasu. Ministerstvo financí USA zapsalo v úterý na sankční seznam 19 lidí z Ruska a Donbasu.

63; Generální tajemník NATO: Přesun vojsk na východ byl ukončen. NATO splnilo slib daný před rokem Varšavě, že ochrání spojence, zareaguje na agresi a zachová mír“.

64; USA nic nenamítají, pokud se Rusko a Ukrajina dohodnou mimo rámec Minska-2, říká Státní department. Jak zdůraznili ve Státním departmentu, USA, které nejsou účastníkem minského procesu, jsou stoupencem těchto dohod.

65; Rusko očekává od USA vysvětlení ohledně sestřeleného letadla syrských ozbrojených sil, prohlásil Lavrov. Letectvo koalice pro boj proti Islámskému státu vedené Spojenými státy minulou neděli sestřelilo syrskou stíhačku Su-22 v provincii Rakká.

66; Porošenko projednal s Pensem Minské dohody. Porošenko se také setkal s ministrem obrany USA Mattisem, který souhlasil s právem Ukrajiny hájit svou suverenitu.

67; Ruské banky navýšily zisk na 2,8-násobek. Ruské banky od ledna do května vytvořily zisk ve výši 653 miliard rublů, což je 2,8-krát více než za stejné období loňského roku.

68; V Radě federace sdělili, proč na Západě jsou krize svalovány na Rusko. Krizové trendy v západním světě jsou vysvětlovány akcemi Ruska, aby si nemuseli přiznat vlastní chyby v politice.

69; Odpadová apokalypsa. Lvovské úřady chtějí evakuovat děti z města. Informace o nebezpečnosti rozšíření infekčních onemocnění ve městě budou zaslány i mezinárodním organizacím a velvyslanectvím.

70; V Bílém domě ani nedali Porošenkovi červený koberec. Přijetí prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka bylo velmi skromné, myslí si západní novináři.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Středa, 21.6.2017:

1; Syrská armáda a ruské letectvo uskutečnily mohutné údery u Damašku a osvobodili okolí Bir Kassáb. Džobar je poslední baštou teroristů ve Východním Damašku, protože syrský armáda už v květnu dobyla zpět okresy Barze a Kabun.

2; V USA se projednává možná reakce na akce Ruska v Sýrii. Státní tajemník Tillerson ale odmítl upřesnit, s kým konkrétně se o tom jedná.

3; Porošenko předložil návrhy na zaangažování USA do urovnání situace v Donbasu. Prezident Ukrajiny pobývá ve Washingtonu na pracovní návštěvě.

4; Trump urazil Ukrajince, říká bývalý velvyslanec USA na Ukrajině. Prezident USA Donald Trump mohl urazit Ukrajince tím, že použil slovo „Ukrajina“ s určitým členem, myslí si McFaul.

5; Motorkáři, banky a ukrajinský starosta. Ti všichni byli zahrnuti do nových protiruských sankcí USA. Je zajímavé, že pod americké sankce se dostal i starosta ukrajinského města Geničesk Alexandr Vorobjov.

6; Společnost Kalašnikov zahájila sériovou výrobu nového výzvědného dronu. Jednou z hlavních zvláštností bezpilotníku ZALA 421-16E2 je minimalizovaná hmotnost – 7,5 kg.

7; Co vůbec znamená setkání Porošenka a Trumpa? Dokonce i v Kyjevě toto setkání označili za ostudné.

8; Zaútočili vojáci Doněcké republiky na pozorovatele OBSE? Byly zveřejněny předběžné výsledky vyšetřování. Vojenský zdroj ze silových struktur Doněcké republiky prozradil předběžné informace o události. Vše směřuje k tomu, že šlo o provokaci proti Doněcké republice. Pokud pozorovatele někdo napadl, rozhodně to nebyli vojáci Doněcké republiky.

9; O mládeži a protestních akcích. Ruský novinář Dmitrij Olšanskij komentuje účast mládeže na opozičních shromážděních v Rusku.

10; Byly zveřejněny záběry z dronu: Íránská rakety zasáhly štáb Islámského státu v Sýrii. Teherán hrozí dalšími útoky. Jedna z raket bezprostředně zasáhla velitelské centrum teroristů ve městě Al-Majadín ležící v provincii Deyr az-Zaur.

11; Cvičené opice ukrajinství. Lidská společnost je nahrazována stádem a smečkou. Extrémní situace v jedněch probouzejí ušlechtilé stránky lidské osobnosti, v druhých probouzejí zvířecí pudy, poznamenává Andrej Vadžra.

12; V Polsku byl obnoven památník sovětských vojáků. Obelisk byl instalován v roce 1945 na památku padlých při překračování Odry.

13; Tajné služby Doněcké republiky zadržely ozbrojené muže, kteří útočili na hlídku OBSE. Zjištěné okolnosti svědčí o akci objednanou a organizovanou ze strany ukrajinských tajných služeb.

14; V USA označili Severní proud – 2 za pokus Ruska pokořit Evropu. Americký list Politico zveřejnil článek, ve kterém označil energetickou politiku Ruska prostředkem pro rozdělení a pokoření Evropy.

15; Byly zveřejněny záběry z bojů proti Islámskému státu. Syrská armáda a ruské letectvo čistí cestu k městu Deyr az-Zaur. Syrské ministerstvo obrany publikovalo nový videomateriál zachycující vojenskou operaci syrské armády proti Islámskému státu.

16; Ukrajinci dali přednost Krymu před cestou do „bezvízové“ Evropy. Bezvízový styk je k ničemu, když nejsou peníze na zahraniční letoviska, říkají Ukrajinci.

17; Znásilnění, které se nepodařilo utajit. Pachatel znásilnění na ruské dívce byl odsouzen. Medializovaný skandál se zneužitím třináctileté Rusky německé úřady původně označovaly za kremelskou propagandu.

18; V Argentině byl objeven sklad Hitlerových osobních věcí. Federální policie Argentiny objevila nedaleko Buenos Aires nelegální sklad nacistických předmětů.

19; Porošenko: Snil jsem o Pentagonu, když jsem sloužil v sovětské armádě. Podlézavost ukrajinského prezidenta dosáhla nových výšin.

20; V Bruselu byl zastřelen terorista, který uskutečnil výbuch na nádraží. Vojáci zastřelili neznámého pachatele, který spáchal nepříliš silný výbuch v Bruselu.

21; Ruští vojenští poradci se dostali na video během bojů s Islámským státem v provincii Hamá. Syrské ministerstvo obrany zveřejnilo nové záběry, na nichž je zachycena bojová činnost ruského letectva a syrského dělostřelectva.

22; NATO použilo Jugoslávii pro svůj vojenský experiment, říká italský generál. Bombardování Jugoslávie byla vlastně experimentální válkou NATO.¨

23; Voják USA se vymočil na fasádu budovy litevského ministerstva vnitra. Pokud jste vojákem americké armády, bude vás takový přestupek stát 15 euro.

24; Porošenko projednal s Trumpem dodávky uhlí z Pensylvánie na Ukrajinu. Porošenko také prohlásil, že před setkáním v Bílém domě projednával tyto otázky s americkým ministrem energetiky.

25; Trump garantoval Porošenkovi zachování sankcí proti Rusku. Prezident Ukrajiny prohlásil, že prezident USA Donald Trump jej ujistil v zachování protiruských sankcí.

26; Na rozdíl od USA má Rusko plné právo se v Arktidě vyzbrojovat, píší Asia Times. USA uvažují o tom, že vyzbrojí ledoborce své pobřežní ochrany v Arktidě raketami.

27; Americký dron uskutečnil bezprecedentní let u ruských hranic. Tento těžký bezpilotník se mimo jiné používal pro uskutečňování leteckých úderů na cíle Islámského státu a výzvědnou činnost v Donbasu.

28; V Kyjevě způsobila policie dopravní nehodu během honičky. Ukrajinští policisté způsobili dopravní nehodu na Prospektu Getmana v Kyjevě.

29; FSB zadržela Ukrajince, který se pokusil potají dostat do krymských lázní. K incidentu došlo v noci 500 metrů od státní hranice.

30; V Jasinovaté zemřela jednaosmdesátiletá stařenka zraněná při ostřelování ze strany ukrajinské armády. Předvčírem v důsledku palby „osvoboditelů“ urval výbuch ruku a nohu.

31; Saakašvili se ukryl před Porošenkem v Africe. „Petře Alexejeviči, já vám nezkazím náladu v Bruselu, protože budu 11 tisící kilometrů daleko. Ale stejně se do rodného Kyjeva vrátím...“.

32; Ženisté, záchranáři a bojovníci specnazu. V Rusku si připomínají Den kynologů.

33; V Murmansku napadl sníh. Místní obyvatelé vystavují na sociálních sítích fotografie zasněžených ulic Murmanska, Kirovska a Severomorska.

34; Zemřel legendární rozvědčík KGB Jurij Drozdov. Generálmajor Jurij Ivanovič Drozdov byl zakladatelem specnazu „Vympel“.

35; Růst ruského hospodářství zrychlil na 3,1%. Růst ekonomiky Ruska v květnu zrychlil na 3,1% v meziročním vyjádření. Vyplývá to z informace Ministerstva pro hospodářský rozvoj.

36; Vy židi jste nám způsobili hladomor, říká rusofobní dětská spisovatelka. Larisa Nicoj skandálně známá svými protiruskými prohlášeními se znovu předvedla ve vysílání ukrajinské televize.

37; Stíhačka NATO se pokusila přiblížit k letadlu se Sergejem Šojgu. Po profesionálním manévru Su-27 z doprovodu ministerského letounu F-16 zase odlétla.

38; Rosoboronexport je připraven dodávat vojenskou techniku i zemím NATO. Jako úspěšný příklad vojensko-technické spolupráce se zeměmi NATO je možné uvést Řecko.

39; Ukrajinské úřady zakázaly Polsku vyhledávat na území Ukrajiny zabité Poláky. Ukrajina zrušila povolení na vyhledávání a exhumaci ostatků poté, co v Polsku zbourali památník UPA.

40; Kreml slibuje odpověď na rozšíření amerických sankcí. Rusko připraví opatření v reakci na rozšíření amerických sankcí vůči Rusku.

41; Rusko nám ukradlo plynová naleziště v Černém moři, rozčiluje se ukrajinský admirál. Přitom admirál přiznal, že ukrajinské vojenské námořnictvo se rozpadá a nemá možnost vůči Rusku zareagovat.

42; V důsledku ostřelování ze strany nepřítele byl těžce zraněn voják doněckých ozbrojených sil.

43; V Zakarpatsku hoří skládka odpadu. Hořící skládky na Ukrjaině se už dávno staly symbolem této „evropské“ země.

44; V Kremlu odpověděli na fámy o „podstrčeném videu“, které Putin předvedl Stoneovi. Novináři také od Peskova zjistili, komu patří mobilní telefon, na kterém bylo video přehráno.

45; Severní Korea připravuje nový jaderný test, hlásí americká rozvědka. Aktivitu v podzemních jaderných polygonech KLDR zaregistrovaly americké špionážní družice.

46; Objevily se záběry, jak Su-27 zahání stíhačku NATO od letadla s ministrem obrany na palubě.

47; Ukrajina si stěžuje na ztráty v důsledku výstavby Krymského mostu. V Kyjevě mají tu drzost rozčilovat se kvůli tomu, že Moskva výstavbu mostu s Ukrajinou nekonzultovala.

48; Nechali jej zraněného na bojišti, říká manželka zmizelého podplukovníka národní gardy Ukrajiny. Žena řekla, že jsou jí známy okolnosti zmizení velitele ukrajinského výzvědného oddílu.

49; Sám sebe poplácal uznale po zádech. Prezident Ukrajiny se všemi dostupnými prostředky snažil přesvědčit Trumpa, že Ukrajina je v naprostém pořádku.

50; Co ve skutečnosti řekla Svetlana Alexijevič ve skandálním interview? Tím, že přestala ovládat své emoce, předvedla divákům , že je schopna už jen opakovat prefabrikovaná klišé. Informace a pravda ji nezajímají.

51; Návrh zákona o „reintegraci Donbasu“ odporuje Minským dohodám, říká Dějněgo.

52; Byl krutě zmlácen účastník ATO, který organizoval akci za Porošenkovo odvolání. Podle jeho slov ho zmlátili pracovníci SBU v civilu.

53; Téměř 40% občanů Ukrajiny se považuje za Evropany, vyplývá z průzkumu. 5839 dotázaných odpovědělo, že k tomu, aby se považovali za Evropany, je nutné zlepšení jejich materiální situace.

54; Gryzlov komentoval ukrajinský návrh zákona o reintegraci Donbasu. Řekl, že účastníci setkání v Minsku nemohli ponechat tuto iniciativu kyjevské moci bez povšimnutí. Návrh zákona vylučuje politické řešení a sází na vojenskou akci, poznamenává zplnomocněný zástupce Ruské federace v kontaktní skupině Boris Gryzlov.

55; Švédské ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Ozbrojené síly Švédska tvrdí, že stíhačka Su-27 vyprovázela švédské vojenské letadlo v příliš těsné blízkosti.

56; V NATO vysvětlili přiblížení alianční stíhačky k letadlu s ruským ministrem obrany na palubě. Zástupce NATO prohlásil, že letadla Aliance v takových případech konají podle standardního schématu a zůstávají v bezpečné vzdálenosti.

57; Státní duma chce použít Rezervní fond na pomoc při splácení hypoték. Poslanci navrhují vyčlenit část prostředků z rezervního rozpočtu na pomoc konkrétním kategoriím hypotéčních dlužníků.

58; Oliver Stone komentoval video leteckého úderu, které mu ukázal Putin. Stone zdůraznil, že jeho úkol v průběhu tvorby filmu spočíval v maximálně nezávislém zprostředkování sdělení.

59; V Polsku byla krutě zavražděna Ukrajinka. Sedmadvacetiletou Ukrajinku našli v Polsku zavražděnou v rybníce se svázanýma rukama a kamenem uvázaným na krku. Zůstala po ní pětiletá dcera.

60; Nové sankce USA jsou politickým dárkem pro Porošenka, říká ruské ministerstvo zahraničí. Náměstek ministra zahraničí Ruské federace vyjádřil lítost, že nové americké vedení jde na ruku zarytým rusofobům v Kongresu USA.

61; Letadla NATO už podruhé během jediného dne doprovázela letadlo s ruským ministrem zahraničí na palubě nad Baltským mořem cestou z Kaliningradu.

62; Německý rozvědčík řekl, co brání Západu ve válce proti Rusku. Bývalý šéf rozvědky Werner Grossmann považuje obrannou politiku Moskvy ve vzniklé situaci za správnou.

63; Polsko pozastavilo odběr ruského plynu z Německa. Oznámil to polský plynový operátor Gaz-System.

64; Čečna předá humanitární pomoc deseti tisícům rodin a sirotkům v Sýrii. Humanitární pomoc bude doručena prakticky do všech provincií včetně Aleppa, Damašku nebo Latakíje.

65; Republiky Donbasu a Kyjev dokončili ověřování zajatců. Otázka výměny zadržovaných osob podle vzorce „všechny za všechny“ je jedním z hlavních bodů „Komplexu opatření“.

66; Turecký specnaz a kolony obrněné techniky dorazily na sever provincie Aleppo, aby vyhnaly proamerické síly SDF. Erdogan slíbil použití síly za účelem vyhnání Kurdů z měst a vesnic a obvinil je z etnické čistky proti původnímu arabskému obyvatelstvu.

67; Ukrajinského novináře nechali na holičkách jeho vlastní lidé. V Doněcké republice se ztratil novinář Stanislav Vasin. O jeho zmizení psaly už desítky ukrajinských a západních novin.

68; Postoj USA ohledně sankcí zůstává beze změn, říká Státní department. Opatření, která se objevila v úterý, jsou jen rozšířením těch stávajících a nikoli zavedení nových omezení, prohlásili ve Státním departmentu.

69; V Donbasu vstoupí v platnost „žňové příměří“. Režim přerušení palby v Donbasu začne platit v souvislosti se sklizní úrody.

70; Porošenko nevidí alternativu k normandskému formátu. Podle jeho názoru ale účast USA může do rozhovorů o Donbasu přinést restart a rychlé výsledky.

71; Putin řekl, jak se rozhodl stát rozvědčíkem. Prezident Ruska Vladimir Putin prozradil, proč se rozhodl nestat se pilotem.

72; Prezident Francie: Putina si vážím. Macron otevřeně vyložil Putinovi při dvoustranných rozhovorech v Paříži svůj postoj ohledně Ukrajiny a Sýrie.

73; V USA havarovala stíhačka F-16. V americkém státě Texas během cvičného letu havarovala stíhačka F-16.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Čtvrtek, 22.6.2017:

1; Krymské úřady komentovaly Porošenkova prohlášení o bezvízovém režimu s EU pro obyvatele Krymu. Nedávno Porošenko prohlásil, že poskytnutí bezvízového režimu občanům Ukrajiny bude motivací pro návrat Krymu a Donbasu.

2; Pád cen ropy pokračoval. Ropný trh opět nedokázal zastavit propad a naopak zrychlil hned po začátku středečního obchodování.

3; Ozbrojenci Islámského státu vyhodili do povětří hlavní mešitu v Mosulu. Tuto mešitu si lídr teroristů Abú Bakr al-Bagdádí vybral pro své veřejné kázání, při kterém vyhlásil chalífát Islámský stát.

4; Americká média napsala, proč lidé věří lživým zprávám o Trumpovi a Rusku. Skandál kolem Trumpových „ruských styků“ je hon na čarodějnice. A média se chytají každé možnosti, aby tomu lidé uvěřili.

5; Pentagon komentoval smrt amerického studenta propuštěného Severní Koreou. Mladý člověk tam jel zcela zdravý a vrátil se domů na smrt nemocný a brzy zemřel. To přesahuje jakékoli chápání, říká Mattis.

6; Ve Francii byl napaden šéf delegace Rosoboronexportu. Sergej Korněv se v tu chvíli nacházel v automobilu.

7; Zákon o Donbasu nesmí být schválen v podobě navrhované Kyjevem, která se nyní projednává na Ukrajině, říká Gryzlov.

8; Proč „železní vlci“ z USA znesvěcují budovu litevského ministerstva vnitra a obtěžují dívky? Nerovnoprávný svazek USA a depresivních států Východní Evropy zaměřený evidentně proti Rusku, nikoho neznepokojuje.

9; Dva Ukrajinci našli v lese automobil s mrtvolami. Těla zakopali a auto nechali rozebrat na náhradní díly. Jeden už byl zadržen, druhého hledají.

10; Namísto mezinárodního terorismu NATO označilo za hlavního nepřítele Rusko, diví se expert. Situace u západních hranice Ruska se zhoršuje kvůli vojenské aktivity NATO.

11; Porošenko je pro Washington chromá kachna, říká politolog. Porošenkova návštěva v USA je diplomatický i osobní neúspěch ukrajinského prezidenta.

12; Incident s letadlem ruského ministra obrany nebyl náhodný, říká expert. Zástupci NATO mohli bez problémů identifikovat letadlo ministra obrany Ruské federace ze země, aniž by posílali stíhačku do vzduchu.

13; Syrská armáda a ruské letectvo likvidují ozbrojence na předměstí Damašku a dobývají jednu budovu za druhou. Byly zveřejněny první záběry z místa bojů, kde syrská armáda proniká do hloubi čtvrti Tajbach v Džobaru a zmocňuje se řady budov.

14; Nad Baltským mořem se zvýšila frekvence vzájemného vyprovázení letadel NATO a Ruska. Jen za poslední týden bojová letadla NATO více než desetkrát přiletěla k ruským hranicím nad Baltským mořem.

15; Byly zveřejněny záběry z dronu, na kterých letadla ruského letectva likvidují objekty Islámského státu v syrské provincii Hamá. Nové záběry z bezpilotníku ukazují raketové a bombové údery na pozice teroristů v provincii Hamá.

16; Agrese proti Sýrii může přerůst pro USA ve smrtonosnou válku s Ruskem, říká analytik. Pokud Washington bude pokračovat v útocích na syrská vojska, pak může konflikt přerůst ve válku s Ruskem.

17; Trump slíbil, že bude bojovat s tyranií komunismu. Trump znovu tvrdě kritizoval svého předchůdce.

18; Bílý dům bojuje se Senátem o oslabení sankcí proti Rusku. Senát Kongresu USA osmadevadesáti hlasy proti dvěma schválil minulý týden nové sankce proti Rusku a Íránu.

19; Znamená to válku? Jednoduché otázky ohledně odstoupení Ruska od memoranda o Sýrii. Na takové otázky je třeba odpovídat.

20; Macron chce pochopit, v jaké fázi se nacházejí minské dohody a organizuje rozhovory v normandském formátu. Podle jeho slov rozhovory s kolegy v normandském formátu mu umožní lépe pochopit, v jaké fázi se nachází minský proces.

21; Macron: Svržení Asada není při řešení syrské krize prioritou. Dále vyzval k vypracování nového akčního plánu v Sýrii.

22; Bílý dům nepotvrdil setkání Putina a Trumpa na summitu G20 v Německu. Oznámil to také tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

23; Írán zveřejní důkazy o podpoře Islámského státu ze strany Washingtonu. Teherán disponuje důkazy o přímé podpoře teroristů z Islámského státu ze strany Spojených států.

24; Ruský diplomat se stal zástupcem generálního tajemníka OSN. Rus stanul v čele znovu vytvořené světové organizace pro boj s terorismem.

25; „Severní proud – 2“ získal investory v Číně. Nord Stream AG zabývající se výstavbou „Severního proudu – 2“ plánuje získat financování v Číně.

26; Ruka Kremlu: Moderátor BBC Hugh Edwards čtyři minuty mlčel v přímém přenosu. Později se přiznal, že za jeho pětadvacetiletou kariéru se mu něco takového stalo poprvé.

27; Ministerstvo obrany odtajnilo vzpomínky sovětských vojevůdců o začátku Velké vlastenecké války. Na zvláštní stránce bylo zveřejněno více než sto stran odtajněných vzpomínek světských vojenských velitelů o prvních bojích.

28; Raketa S-300 ze základny ruského vojenského námořnictva zasáhla neznámý cíl u břehů Sýrie, tvrdí svědci. Ruský komplex protivzdušné obrany S-300/S-400 zahájil palbu na neznámý cíl u ruské vojenské námořní základny v Tartusu.

29; Američané ušili 1,3 milionu souprav nepoužitelné uniformy. Američtí vojáci v Afghánistánu dostali výstroj, které je nejen nemaskuje, ale naopak zviditelňuje v krajině.

30; Je to do nebe volající porušení mezinárodního práva, říká Zacharova o sestřeleném Su-22. V Moskvě hodnotí tento incident jako vědomé porušení závazků ze strany amerických partnerů.

31; Už je známo, čí stíhačky doprovázely letadlo s ruským ministrem obrany. Do vzduchu byly poslány polské stíhačky.

32; Proč Trump věnoval Porošenkovi jen pět minut? Okolnosti setkání prezidentů USA a Ukrajiny, které se konalo 20. června.

33; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly v Doněcké republice zničeny tři domy a čerpací stanice Jihodonbaského vodovodu. V Alexandrovce shořely tři soukromé domy.

34; V Oděse u „Silnice zdraví“ byli kolemjdoucí mláceni trubkami. Útočníci patřili k vítězům soutěže v thajském boxu.

35; V Polsku přijali zákon o demolici komunistických pomníků. Předtím ruské ministerstvo zahraničí varovalo, že takovéto rozhodnutí může mít nevratné dopady na vztahy Moskvy a Varšavy.

36; Rus Bobrovskij byl vyhlášen nejlepším brankářem sezóny v NHL. Obdržel prestižní Vezinovu trofej (Trophée Vézina).

37; Ve Francii řidiči tramvají přišli do práce v sukních. Muži tak protestují kvůli diskriminaci. Ve vedrech jim zakazují brát si do práce šortky.

38; Savčenková se začala v Nejvyšší radě svlékat... Ve skutečnosti jen odhalila rameno, ale stačilo to na pořádný skandál během zasedání ukrajinského parlamentu.

39; Avakov: 500 „hrdinů“ ATO spáchalo sebevraždu. Ministr vnitra Ukrajiny zveřejnil statistiku o veteránech ATO, která pro Kyjev nevyznívá příjemně.

40; Šéf Mezinárodního olympijského výboru slíbil Rusku nové sankce za Hry v Soči. Nesmíte zapomenout na to, co se stalo v Soči. My jsme jasně dali najevo, že minulost musí být potrestána sankcemi.

41; V Dněpropetrovsku byla žena pokutována za svatojiřskou stužku. Je symbolické, že k tomu došlo 22. června, v den vzpomínek a smutku v souvislosti s napadením SSSR hitlerovským Německem.

42; Jednotky ozbrojených sil Doněcké republiky nezahajují palbu ani v případě, kdy ukrajinská strana se pokouší vyprovokovat odvetné ostřelování.

43; Polsko, chováš se jako hloupá baba. Polsko se ze všech sil zbavuje „strašlivého a totalitního sovětského dědictví“. Vlastně ale jen znesvěcuje staré sovětské pomníky.

44; Ruské ministerstvo průmyslu a obchodu: Pád rublu ruské ekonomice pomůže. Prudké oslabení rublu, které pokračuje u několik dní, hraje do karet ruskému hospodářství.

45; Kučma: Ukrajina se rozpadá a stává se surovinovým přívěškem. Podívejte se, jak nás Evropa pokořila. Vykácejte si les a dřevo koukejte odvézt k nám, zlobí se bývalý prezident.

46; Ukrajinská armáda stahují síly k Stanici Luganské. V okolí města Popasnaja se objevili američtí žoldáci.

47; V USA odhalili hlavní přednost Armaty oproti Abramsu. Americký expert řekl, v čem je ruský tank T-14 Armata lepší než americký Abrams. Má 125 mm dělo, bezpilotní věž, modulový pancíř, aktivní ochranný systém. Zvláštní nebezpečí představuje schopnost Armaty zasahovat cíle na vzdálenost 12 milimetrů neboli 7,4 mil, píše Mizokami.

48; Kanadský ostřelovač dosáhl rekordu,když zabil ozbrojence na vzdálenost 3.450 metrů, píší média. Ostřelovač kanadských sil zvláštního nasazení v Iráku překonal světový rekord, když dokázal neutralizovat ozbrojence ze vzdálenosti téměř tří a půl kilometru.

49; Vidíme, jak se dnes znovu rodí fašismus. V Berlíně se konala pamětní akce. Vzpomínková akce u příležitosti událostí 22. června 1941 byla zorganizována ochráncem lidských práv z Oděsy.

50; Obama měl překazit možné vměšování Ruska do voleb v USA, říká Trump. Předtím Trump poznamenal, že za sedm měsíců vyšetřování nikdo nedokázal jeho předpokládané styky s Ruskem.

51; Dva proti padesáti. Francouze šokovala honička Rusů za útočníky, kteří napadli šéfa Rosoboronexportu. Včera bylo spácháno loupežné přepadení šéfa delegace Rosoboronexportu 
Sergeje Korněva.

52; Do Oděsy přivezli více než dvacet zraněných vojáků ukrajinské armády. Oznámil to dobrovolník ATO.

53; V Nejvyšší radě vysvětlili Porošenkovo skromné přijetí v USA. Ukrajinský prezident nedostal obvyklý červený koberec a jen tiše přišel do západního křídla Bílého domu. Krátká setkání jsou prý Trumpovým osobitým stylem.

54; Evropská unie prodlouží sankce proti Rusku, říká Porošenko. V EU nevyloučili, že lídři zemí na summitu schválí politické rozhodnutí o prodloužení sankcí proti Rusku.

55; Za to může Putin. V Nejvyšší radě našli osobu odpovědnou za odpadovou apokalypsu ve Lvově. Semenčenko je přesvědčen, že Lvov se změnil v ukrajinské hlavní město odpadků díky Putinovi.

56; Ruská obchodní inspekce odblokovala přístup ke stránkám Google. Poté, co Google spolnil požadavky Roskomnadzoru, stránky internetové společnosti byly odstraněny ze seznamu.

57; Útok na delegaci Rosoboronexportu ve Francii. Byli zadrženi podezřelí. K útoku došlo 20. června večer v Paříži ve čtvrti Saint Denis. Motivem útoku byla loupež.

58; Velvyslanec USA v Guatemale označil místní poslance za idioty. Předtím poslanci Guatemalského parlamentu podepsali kontrakt s jednou z amerických lobbistických společností, aby dosáhly pomoci při odvolání velvyslance.

59; Ve Švýcarsku byly obstaveny finanční záruky Ukrajiny ohledně Eurovize. 15 milionů euro poskytl Kyjev Evropské vysílací unii (EBC) na zajištění přípravy a konání Eurovize 2017.

60; S&P: Menší banky na ruském trhu nepřežijí. Rostoucí konkurence v bankovním sektoru přinutí menší banky, aby se spojily se silnějšími finančními organizacemi.

61; Lavrov projednal s Tillersonem nové protiruské sankce. Lavrov prohlásil, že v Moskvě očekávají odpověď na návrhy na normalizaci vztahů, které ruská strana už dříve předala do Washingtonu.

62; Sýrie: Ruští a turečtí vojáci mohou být nasazeni v rezervacích islamistů v provincii Idlíb. Oznámil to zástupce tureckého prezidenta Erdogana.

63; Ministr státní bezpečnosti Luganské republiky Leonid Pasečnik má radost ze zapsání svého jména na sankční seznam USA.

64; Byla zveřejněna úvaha „O idiotismu protisovětské propagandy“. Obrovské množství problém, které ve své době řešil Sovětský svaz a které se znovu objevily v Ruské federaci, jsou aktuální pro větší část planety.

65; Rusko navrhlo rozmístění vojáků z Kazachstánu a Kirgizie v zónách deeskalace v Sýrii. Další kolo rozhovorů o Sýrii v Astaně proběhne 4. až 5. července.

66; V Zakarpatsku se zastřelil pohraničník. Mladý muž se střelil do hlavy služební zbraní, která mu byla vydána, když vstupoval do služby.

67; EU se domluvila na prodloužení sankcí proti Rusku. Lídři členských zemí Evropské unie se rozhodli prodloužit ekonomické sankce proti Rusku.

68; V zóně ATO se zastřelil voják ukrajinské armády. Nadále narůstají nebojové ztráty v jednotkách 14. brigády ozbrojených sil Ukrajiny.

69; Porážka evropské diplomacie v ukrajinské otázce. V Radě federace komentovali rozhodnutí o sankcích. EU se stala rukojmím protiruské politiky Kyjeva, prohlásil šéf zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov.

70; USA obviňují vojáky Doněcké republiky z napadení OBSE. Předtím v OBSE oznámili, že členům hlídky Zvláštní monitorovací mise bylo na stanici Jasinovataja, která je pod kontrolou Doněcké republiky, vyhrožováno zbraní.

71; Poušť je poseta mrtvolami a technikou Islámského státu. „Tygři“ a ruské letectvo osvobozují 1.400 čtverečních kilometrů a starobylé město Resafa v provincii Rakká. Vojenští opisovatelé Syrské armády vytvořili video ukazující momenty operace při dobytí strategického města Resafa.

72; Viceprezident USA Mike Pence prohlásil, že éra strategické trpělivosti vůči KLDR skončila.

73; V Evropské unii se domluvili na budování sil rychlého nasazení. Takzvané bojové skupiny jsou silami rychlé reakce EU a představují vojskové jednotky na úrovni batalionu.

74; Pro Evropu je nebezpečné nikoli přátelství, ale nepřátelství mezi Putinem a Trumpem, píší německá média. V Bílém domě vládna fanoušek Ruska Donald Trump, ale rusko-americké vztahy se tím nijak nezlepšují.

75; Ve Lvově kvůli odpadkům chtějí evakuovat děti. V Doněcku nabídli pomoc. Situace s neodvezenými odpadky ve Lvově je kritická.

76; Ozbrojenci islamistických skupin zahnaní do kotle v Damašku uskutečnili provokaci s chemickými zbraněmi, hlásí rozvědka.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Pátek, 23.6.2017:

1; Pracovníci Vněšekonombanky dostanou za rok 2016 rekordní odměny ve výši 1,139 miliard rublů. Bude rozdělena mezi všech 2.177 zaměstnanců. Do částky není započítána odměna samotného šéfa banky Sergeje Gorkova.

2; Ruské letectvo čtrnáctkrát za týden vyprovázelo výzvědná letadla u ruských hranic. Eskortování prováděly stíhačky služby protivzdušné obrany MiG-31 a Su-27.

3; Ruští vojáci pomáhají ozbrojencům s rodinami opouštět teroristické skupiny a vracet se k normálnímu životu. 21. června 2017 se konal odchod ozbrojenců z města Idlíb ochotných složit zbraně, kteří bojovali na straně Džebhat an-Nusrá.

4; Luganský ministr vnitra komentoval zavedení amerických sankcí proti jeho osobě. To už není nějaký výstřelek, ale totální zmrzačení základů a principů práva.

5; Cena za rusofobii. Bývalá žena nepouští ukrajinského umělce a „proklatého banderovce“ Antona Mucharského s pseudonymem Orest Ljutyj k dětem. Jdi do hajzlu, proklatý banderovče a nacionálfašisto! Děti, vůbec se k němu nepřibližujte – váš tatínek trpí smrtelnou chorobou.

6; Krvavá jatka islamistů. Ozbrojenci z al-Káidy byli zlikvidováni v Idlíbu a jejich konkurenti zase v Aleppu. Pokračují krvavé vzájemné spory mezi bandami ve městech pod kontrolou ozbrojenců.

7; Unikající smysl mizející Ukrajiny. Podle představ ukrajinských nacionalistů normální dobré sousedské vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem jsou možné pouze v případě, že alespoň 90% Ukrajinců bude používat ukrajinštinu i v manželské ložnici, ruští klasikové jako Puškin nebo Tolstoj budou zahraničními klasiky nesrozumitelnými bez překladu a Suvorov či Žukov budou považováni za okupanty.

8; Okupace Sýrie a příprava na novou fázi války. Válka v Sýrii proti mezinárodnímu terorismu v podobě Islámského státu se podle názoru mnoha expertů blíží ke svému logickému a brzkému závěru.

9; Jak se USA odhodlaly bojovat proti ruské korupci v Evropě. V Kongresu USA navrhují vytvoření nového speciálního orgánu, který bude bojovat proti „zahraniční ruské korupci“.

10; Byly zveřejněny požadavky arabských zemí vůči Kataru. Saúdská Arábie, Egypt, Spojené arabské emiráty a Bahrajn předaly politickým špičkám Kataru seznam svých požadavků.

11; V Chabarovsku pacient zbil lékaře kvůli otázce na tetování. Pacient, který si stěžoval na bolesti břicha zbil chirurga, protože se mu nelíbila jeho otázka na jeho jizvy a tetování.

12; Bundestag bude vyplácet „reparace“ homosexuálům odsouzeným po roce 1949. Ministerstvo spravedlnosti předpokládá, že o kompenzaci se přihlásí až pět tisíc lidí.

13; Ruská plavidla uskutečnila údery pomocí „Kalibrů“ na objekty Islámského státu v Sýrii. V důsledku útoků Kalibry zlikvidovaly v provincii Hamá řídící centra a velké sklady zbraní patřící teroristům.

14; V Kyjevě byl pořezán náčelník rozvědky 54. mechanizované brigády ukrajinské armády. Ukrajinský důstojník utrpěl bodnořezná zranění u stanice metra Zolotyje vorota (Zlatá brána).

15; Polsko obnovilo odběr plynu z Ruska. Polsko opět začalo po zlepšení kvality paliva odebírat ruský plyn.

16; Roskomnadzor hrozí zablokováním Telgramu. Obracím se na tým společnosti Telegram a osobně na Pavla Durova: Splňte ruské zákony, naléhá šéf úřadu.

17; Vzpomínáme, klaníme se a pyšníme se. Ukrajinské město Izjum bylo zalarmováno ve čtyři hodiny ráno. Izjum je město, jehož padlí si zaslouží vzpomínku. Proběhla vzpomínková akce na začátek Velké vlastenecké války.

18; Kyjevská oblastní rada vyzvala Nejvyšší radu, aby se začala zabývat odvoláním prezidenta. Oficiální výzva ukrajinskému parlamentu byla schválena 57 hlasy z 62.

19; Působivá síla: „Kalibry obrátily v prach objekty Islámského státu v Sýrii. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry startů raket u fregat Admirál Essen a Admirál Grigorovič a také okamžiky zásahů jejich cílů.

20; V USA bude drůbež před porážkou posílána do plynových komor. Novou technologii chce využívat jeden ze světových producentů kuřecího masa, společnost Tyson Foods.

21; Polsko se chystá zablokovat Severní proud – 2. Ve Varšavě označili nový plynovod za smyčku, která se svírá kolem krku Polska, Slovenska a Ukrajiny.

22; V Itálii havaroval polský vojenský vrtulník. Na palubě polského vrtulníku se nacházelo pět polských a jeden francouzský voják.

23; Na Ukrajině byl zadržen šéfredaktor zpravodajského portálu. V redakci proběhla domovní prohlídka. Šéfredaktora internetového listu „strana.ua“ chtějí vyslechnout jako podezřelého a poslat do vězení.

24; Pozorovatelům z USA se rozbilo výzvědné letadlo. Kvůli poruše letadla inspektoři nemohli vykonat pozorovací let nad územím Ruské federace.

25; Grojsman nechce vidět nákupy uhlí v Rusku. Ale ony existují. Premiér Ukrajiny Vladimir Grojsman prohlásil, že státní ukrajinské společnosti nekupují uhlí v Rusku.

26; Zasloužil by si deset trestů odnětí svobody. Říká bývalý premiér Azarov o možném Porošenkově odvolání. Porošenko je lump prvního řádu. Horšího prezidenta Ukrajina v dějinách neměla. Ale pro impeachment je zapotřebí 230 hlasů.

27; Trumpovi poradili, aby méně hovořil o Rusku. Během vystoupení v Iowě Trump Rusko skutečně nezmínil, ale už následující ráno to nevydržel a napsal o Rusku na Twitteru.

28; Je tu cítit duch bratrství a víra ve vítězství. Byla zveřejněna reportáž z pozic Prilepinova batalionu. Vojenský dopisovatel Gennadij Dubovoj pobýval na pozicích Samostatného výzvědného a bojového batalionu poblíž Gorlovky.

29; Do Porošenkovy ochranky byli zařazeni psi. Ukrajinští kynologové tvrdí, že takoví psi mají velkou budoucnost v roli tělesných ochránců.

30; Policista z USA se ztratil v Kabardinsko-Balkarské republice. Minulý týden přijel policista z Colorada bez doprovodu do Ruska, aby uskutečnil výstup na Elbrus.

31; V Kyjevě vyhodili ukrajinského ozbrojence z věžáku. Voják motopěchotního batalionu ukrajinské armády byl oloupen a poté zavražděn.

32; Turčinov slibuje zavedení víz pro Rusy během měsíce. Mělo to být zavedeno hned s přijetím rozhodnutí o bezvízovém režimu s EU, lituje „krvavý pastor“.

33; V Luganské republice byli zadrženi „vlkodlaci s výložkami“. 22 června pracovníci Správy bezpečnosti ministerstva vnitra Republiky zadrželi čtyři strážníky na pozici Stanice Luganskaja. Jsou obviněni z vymáhání úplatků od občanů za možnost projít přes hlídkové stanoviště.

34; Za posledních pět dnů se ukrajinská armáda opakovaně pokoušela vyprovokovat jednotky ozbrojených sil Doněcké republiky k odvetným akcím za ostřelování obytných oblastí Republiky.

35; Gazpromu navrhují prodloužit Turecký proud do Evropy. Gazprom dostává nejrůznější návrhy ohledně tras Tureckého proudu včetně jeho pokračování do Evropy.

36; „Dobrá zpráva“. Reakce ukrajinských politiků na zadržení šéfredaktora ukrajinského média. Šéfredaktora portálu „strana.ua“ označili za „kremelského slavíka“ a „krysu FSB“.

37; Putin odstartoval Turecký proud. Prezident Ruska z paluby plavidla sledoval historický proces: Propojení mělčinové a hloubkové části plynovodu.

38; Schizofrenie ukrajinské propagandy: Batalion Zachara Prilepina je údajně podfuk, ale na druhou stranu se bojí, že dobude Kyjev. Důstojník armády Doněcké republiky, známý spisovatel Zachar Prilepin komentuje poslední zprávy ukrajinských médií o svém pobytu v Republice.

39; Johnny Depp zažertoval o Trumpově vraždě. „No řekněte: Kdy naposled zabil nějaký herec prezidenta?“, zeptal se herec s úsměvem publika.

40; Savčenko vysvětlila své nechutné gesto v Radě. Poslankyně upřesnila, že bylo adresováno premiérovi Grojsmanovi.

41; NATO nemá žádný důvod se obávat napadení ze strany Ruska, říká Lavrov. Posilování NATO o západních hranic Ruska odráží snahu Aliance vydobýt si geopolitický prostor, řekl ministr.

42; Vypadněte, ale zaplaťte vysokou cenu. Evropa touží po tvrdém rozvodu s Velkou Británií. Dominantní vztah evropských elit k odchodu Velké Británie je možné charakterizovat jako „ vypadněte, ale zaplaťte za to“.

43; Co se nyní děje u Gorlovky? Vojáci doněckých ozbrojených sil popsali situaci kolem Zajceva.

44; Porošenkovi reálně hrozí odvolání, říká senátor. Parlamentní opozice na Ukrajině nabírá na síle a konsoliduje se.

45; Americký byznys má obavy ze sankcí proti Rusku. Nové sankce USA vůči Rusku mohou získat platnost zákona, což by prezidenta mohlo zbavit možnosti je oslabit.

46; Ukrajinská armáda ostřeluje území Luganské republiky. Vznikají požáry, Ukrajinská armáda dělostřelecky ostřeluje Kirovsk a přilehlé obce.

47; Macron vysvětlil, proč Evropa musí přijímat migranty. Prezident Francie odpověděl, že problém migrace má dlouhodobý charakter.

48; Obama přikázal, aby byla založena digitální bomba do ruské infrastruktury, píše Washington Post. Bývalý prezident USA Barack Obama v roce 2016 schválil umístění kybernetické zbraně do systémů ruské infrastruktury.

49; Sankce proti Rusku nemůžou trvat věčně, říká premiér Itálie. Dále poznamenal, že rozhodnutí o prodloužení sankcí proti Rusku bylo jednomyslné.

50; Jen válka v Donbasu umožňuje kyjevskému režimu držet se nad vodou, říká Dějněgo. V nejbližší době se v Nejvyšší radě Ukrajiny plánuje projednání návrhu zákona o reintegraci Donbasu“.

51; Státní duma schválila v prvním čtení návrh zákona o zákazu anonymizérů. Ruská Státní duma schválila návrh zákona omezující využití technologií pro přístup k zablokovaným stránkám.

52; V Luganské republice komentovali ukrajinský návrh zákona o reintegraci Donbasu. Vyhlášení válečného stavu ukrajinská média interpretují jako kroky směřující ke stabilizaci humanitární situace.

53; Ukrajina podala dovolání proti rozhodnutí soudu o dluhu vůči Rusku. Ukrajinské ministerstvo podalo dovolání k Londýnskému soudu ohledně dluhu vůči Rusku ve výši 3 miliard dolarů.

54; Chudých Rusů ubylo meziročně o 1,4 milionu. Počet Rusů s příjmy pod životním minimem podle výsledků prvního čtvrtletí činil 22 milionů lidí, což je 15% populace země. Tento parametr má ale velké sezónní výkyvy. Oproti čtvrtému čtvrtletí počet chudých naopak vzrostl.

55; Doněcká republika se bude Ukrajině politicky i ekonomicky vzdalovat, pokud bude Kyjev sabotovat Minské dohody, říká Pušilin.

56; Ukrajinská armáda ostřelovala Stachanov. Bylo zraněno dítě. Zraněné děcko bylo dopraveno do nemocnici a nachází se v péči lékařů.

57; Riziko války mezi Ruskem a USA roste, píše Guardian. Po skončení války v Sýrii se zvyšuje nebezpečí přímé konfrontace mezi Ruskem a USA.

58; Dvě děti byly zraněny při dělostřeleckém ostřelování Stachanova ze strany ukrajinské armády. Ostřelování Stachanova bylo vedeno od obce Novotoškovskoje z houfnic D-30 ráže 122 mm.

59; Ukrajinské ministerstvo financí vloží do znárodněné PrivatBanky dalších 865 milionů dolarů. Ministerstvo financí Ukrajiny provede dokapitalizaci znárodněné PrivatBanky.

60; Sankce proti úředníkům Luganské republiky se staly úlitbou pro prudícího Porošenka, říká expert. Sankce vůči řadě vysokých úředníků Luganské republiky zavedené ministerstvem financí USA mají zajistit, aby Porošenko dal už pokoj.

61; Na základně batalionu policie v Mariupolu došlo k výbuchu. Na základně dislokace batalionu záložních sil policie v Mariupolu na okupovaném území Doněcké republiky došlo k výbuchu. Sedm policistů bylo v důsledku výbuchu v Mariupolu zraněno. Policie vyhodnotila výbuch munice jako nešťastnou náhodu.

62; USA zavedením sankcí prakticky uznaly Státní banku Luganské republiky, říká Dějněgo. Ministerstvo financí USA zařadilo na sankční seznam 38 osob a organizací včetně Státní banky Luganské republiky.

63; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk. Byla zraněna civilní obyvatelka. Předtím operativní velení Doněcké republiky oznámilo 35 případů porušení příměří ze strany ukrajinských jednotek během posledních 24 hodin.

64; Byly zveřejněny záběry z eskortování výzvědného letadla americké armády stíhačkou Su-27. Byly zveřejněny fotografie nebezpečného přiblížení ruské stíhačky Su-27 a amerického výzvědného letadla RC-135 nad Baltským mořem.

65; Američtí policisté při střelbě na psa zabili mladého chlapce. Příbuzná zabitého chlapce prohlásila, že se pokoušel psa chránit.

66; Saakašvili vyhrožuje Porošenkovi, že přivede Ukrajince do ulic. Saakašvili prohlásil, že zorganizuje protestní akce, pokud se jej prezident Ukrajiny Petr Porošenko pokusí zbavit ukrajinského občanství.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

 

 

 

 Sobota, neděle – 24. a 25.6.2017:

1; Bílý dům se obává o realizaci návrhu ohledně sankcí proti Rusku. Zástupce Bílého domu připomněl, že Trumpova administrativa považuje stávající sankce proti Ruské federaci za efektivní.

2; Družice ruského ministerstva obrany vypuštěná z Plesecka byla vyvedena na cílovou oběžnou dráhu. S družicí je udržován pevný telemetrický kontakt, její palubní systémy fungují normálně, poznamenali na ministerstvu.

3; Ukrajinské úřady připravují masové zatýkání nacistů. Luganské ministerstvo vnitra získalo přístup k pokynu předsedy ukrajinské národní policie.

4; Trumpova administrativa má v úmyslu vystoupit proti řadě ustanovení o sankcích proti Rusku a Íránu.

5; Nemá čest ani svědomí, komentoval bývalý ukrajinský předseda vlády Porošenkovu citaci z Lermontova o „nemytém Rusku“.

6; Bylo zveřejněno jméno možného následníka vůdce Islámského státu Al-Bagdádího. Jmenování nového vůdce uskupení vyžaduje schválení poradního orgánu Islámského státu.

7; Byl zveřejněn analytický text o tom, jak Ukrajina už sto let dokazuje svou nezávislost. 23. června 1917 Centrální rada za předsednictví Michaila Gruševského vyhlásila autonomii Ukrajiny.

8; Postupný vznik národa: O Ukrajincích se dá říct, že jsou to bývalí Rusové, ale dnes už ne tak úplně Rusové.

9; Buď jako Albánie nebo jako Makedonie. Experti se vyjadřují o budoucnosti Ukrajiny. Přestože se v nejbližší době na Ukrajině téměř nic nezmění, tento stát nemá před sebou dlouhou budoucnost.

10; Situace v Doněcké republice se komplikuje, probíhají boje i ostřelování. Ukrajinská armáda testuje doněckou obranu. Dělostřelectvo ukrajinské armády se snaží dosáhnout úplného zastavení provozu čerpací stanice vodojemu, který zásobuje vodou více než čtyřicet obcí.

11; Porošenkova cesta: Z Evropy k impeachmentu. Hodnocení evropské části Porošenkova mezinárodního turné bylo jasné ještě před jeho začátkem.

12; Prudká bitva o Deyr az-Zaur. Syrská armáda vybojovalo opevněné stanoviště Islámského státu a zlikvidovala ozbrojence. Dlouhé hodiny probíhaly silné boje, než se syrské armádě podařilo dobýt oblast Al-Berká a zmocnit se velkého množství nepřátelských zbraní.

13; Konec školního roku ve válkou zmítané Doněcké republice. Jak chodí do školy žáci ve frontovém Zajcevu? Poslední tři roky museli žáci chodit do školy i během ostřelování.

14; Rusko v každém případě podporuje Srbsko, říká Rogozin. V pátek večer se Rogozin účastnil ceremoniálu inaugurace nového srbského prezidenta Alexandra Vučiče.

15; Nejsou lékaři, nejsou učitelé. Všichni odjeli pracovat do zahraničí, říká ukrajinský sociolog. Nejhorší na tom je, že nepracují ve svém oboru. Například lékař jede pracovat jako dělník na stavbě.

16; Tornádo vyřadilo americká „Letadla soudného dne“. „Letadla soudného dne“ jsou mobilní velitelská centra pro případ jaderné války.

17; Ukrajinská armáda proměnila „žňové příměří“ ve své obvyklé ostřelování. Půl hodiny po začátku platnosti ukrajinská strana předvedla, že jakékoli dohody nejsou nic pro ni.

18; O podivných volbách v USA píše Israel Šamir. Liberálové se poučili z výsledku francouzských voleb a vytvořili si „svého Macrona“. Tolik chtěli zvítězit, ale opět ztroskotali.

19; Katar odmítl ultimátum arabských zemí. V Dauhá označili požadavky zaslané arabskými zeměmi za nepřijatelné a nesplnitelné.

20; V USA policista omylem postřelil černošského kolegu. Policista tmavé pleti, který nebyl ve službě, vyběhl z domu s pistolí, aby pomohl zadržet zločince.

21; Ve stínu Kalašnikova. Byly zveřejněny informace o pěti méně známých samopalech Ruské armády. Samopaly ve výzbroji ruské armády – to nejsou jen kalašnikovy. Je mnoho dalších velmi zajímavých střelných zbraní.

22; Američané jsou už unaveni z historek o vměšování Ruska do amerických voleb. Většina Američanů si myslí, že je na čase změnit téma.

23; „Žňové příměří“: Padesát případů ostřelování ze strany ukrajinské armády za posledních 124 hodin. Jsou hlášena poškození bytového fondu. Byly poškozeny dvě bytovky v Dokučajevsku, bez proudu zůstala vesnice v Jasinovatském okrese.

24; Ivanku Trumpovou podezírají z krádeže designu dámských bot. Prezidentova dcera bude muset věc vysvětlovat před soudem.

25; Dva Ukrajinci vezli do Ruska tři tuny masa s traktorem. Nyní se traktor se třemi tunami masa nachází u ukrajinských pohraničníků. Později bude předán celníkům.

26; V Berlíně byla otevřena liberální mešita pro homosexuály. Muži a ženy se zde mohou modlit společně a od žen nepožadují nošení hidžábu.

27; V USA omylem přijali zákon, který dovolují těhotným zabíjet. Návrh zákona stihli schválit v obou komorách parlamentu a chyby si všimli až po týdnu.

28; Na co naráží šéf Mezinárodního olympijského výboru? Hrozí Rusku zákaz účasti na Olympiádě 2018?

29; Putin promluvil o zvláštnostech práce v nelegální rozvědce. Opustit své blízké, příbuzné, opustit svou zemi na mnoho let mohou jen vyvolení, zdůraznil prezident.

30; Schwarzenegger pozval Američané ke Křížové výpravě. Na hollywoodského herce a bývalého guvernéra Kalifornie udělalo dojem setkání s novým prezidentem Francie.

31; Ve stopách Savčenkové. Místopředsedkyni Nejvyšší rady Ukrajiny museli hospitalizovat kvůli hladovce (lvovský odpad). Podle slov kolegy z parlamentu má Oksana Syroid nízký tlak, pomalý puls, nízkou hladinu cukru a zánět slinivky.

32; Podle informací získaných rozvědkou Doněcké republiky jen během 20. června opustilo 133 vojáků ukrajinské armády svévolně své jednotky.

33; Ze štábu 93. brigády ukrajinské armády dezertoval důstojník s tejnými dokumenty. Ministerstvo vnitra Luganské republiky je připraveno poskytnout důstojníkovi s Lisičanska útočiště a ochranu.

34; V SBU nenašli důkazy o účasti ozbrojenců Ajdaru na teroristické činnosti. Přitom jednotliví ozbrojenci Ajdaru spáchali řadu trestných činů násilného povahy, upřesnili v SBU.

35; Ukrajina nedodržuje režim příměří a pokračuje v eskalaci konfliktu. Kyjev nemá v úmyslu dodržovat příměří.

36; Veterán rozvědky řekl, jak NATO chtělo rozvrátit Rusko. NATO plánovalo po rozpadu SSSR rozdělit i Rusko na menší celky.

37; Producent Prigožin obvinil Ukrajinu z vydírání milionu dolarů. Podle jeho slov mu zavolali z Kyjeva a navrhli mu, aby zaplatil milion dolarů jako úplatek, aby ho nezařadili na černou listinu.

38; V Doněcké republice bude vytvořena jednotná databáze pro všechny státní struktury. Plánuje se to kvůli optimalizaci činnosti státních orgánů Republiky.

39; Koalice USA rozšířila území pro své lety v Sýrii. Koalice pod vedením USA znovu rozšířila geografii svých letů v Sýrii za poslední dva dny. Svědčí o tom zprávy koalice.

40; V Oděse byla zmlácena novinářka. V centru Oděsy neznámí pachatelé napadli oděskou novinářku a členku „vyšetřovací skupiny 2. května“ Svetlanu Podpalou.

41; Izraelská armáda zaútočila na syrská vojska. Izraelské letectvo zaútočila na dva tanky syrských vládních sil.

42; Rusy budou pouštět na Ukrajinu jen s biometrickými pasy. U občanů Ruské federace budou při překročení hranice s Ukrajinou zjišťovat biometrické údaje.

43; Kyjevský soud zatkl šéfredaktora portálu Strana.ua Igora Gužvu. Samotný Gužva prohlásil, že bude protestovat proti obvinění.

44; OBSE zaregistrovala provokační ostřelování pozic ukrajinské armády ze strany Pravého sektoru. Ukrajinská strana nadále ostřeluje své vlastní pozice, aby z toho mohla obvinit Lidové republiky.

45; Ukrajina vyjádřila protest kvůli Putinově návštěvě na Krymu. Ukrajinská strana považuje podobné cesty za hrubé porušení státní suverenity a územní celistvosti Ukrajiny.

46; Při úderu izraelských ozbrojených sil zahynuli dva syrští vojáci. Obětmi úderu izraelské armády na pozice syrské armády byli podle předběžných informací dva syrští vojáci.

47; Zeď hanby ukrajinské armády a Hrdinové Donbasu. Muzeum Novoruska v Petrohradě otevřelo své brány.

48; Spojené státy se připravují na válku s Ruskem, říká velvyslanectví. Rusko hodnotí rozhodnutí Norska prodloužit pobyt amerických vojáků na svém území jako válečné přípravy.

49; SBU připravuje atentát na představitele OBSE na Krymu. Další Kyjevem plánovaná provokace je zjevným pokusem diskreditovat Rusko, poznamenali na ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky.

50; Ukrajina za to zaplatí vysokou cenu. V Radě federace komentovali rozhodnutí zkomplikovat vstup Rusů na Ukrajinu. Rusko je nuceno zrcadlově odpovědět na rozhodnutí Ukrajiny zkomplikovat Rusům vstup do země.

51; Pentagon utrácí miliardy na nepoužitelné zbraně, píší americká média. Pentagon zařazuje zbraně do výzbroje se zpožděním a s přečerpáním rozpočtových prostředků v řádu miliard dolarů.

52; Ozbrojence ATO ztraceného cestou do Oděsy našli mrtvého. Předpokládá se, že mohl mít spor s cestujícími ve vlaku kvůli různým názorům na konflikt v Donbasu.

53; Je Oděse ukrajinská kultura cizí? Šéfredaktor oděského listu „Timer“ Jurij Tkačov se rozepsal o mnohotvárnosti kultur tohoto města.

54; To není povolání. Veterán tajných služeb promluvil o přípravě rozvědčíků. To není nějaké povolání, ale jedno velké odříkání.

55; Izrael vysvětlil důvod leteckého úderu na syrská vojska. Izraelské letectvo zaútočilo na syrské vládní vojsko a zničilo dva tanky a velkorážný kulomet. Akce byla odpovědí na ostřelování Golanských výšin, které se nacházejí pod izraelskou okupační správou.

56; V Kongresu USA chtějí odstoupit od dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu. V tomto smyslu zaslali do Bílého domu návrh na odstoupení od smlouvy.

67; V USA srovnali případ „ruského vměšování“ s teroristickými akty z 11. září 2001.

68; Kvůli čemu veteráni ATO páchají sebevraždy? Trend se nedá skrýt: „Kyborgové“ účtují se svým životem.

69; Více než 40 teroristů nebylo deportováno z Británie kvůli zákonu o ochraně lidských práv. V9ce než 40 zahraničních teroristů zůstalo ve Velké Británii kvůli zákonům o lidských právech, informuje list Telegraph.

70; Německo chystá sankce vůči USA. Američtí senátoři asi sotva předpokládali, že v evropském informačním poli se objeví téma odvetných sankcí proti Spojeným státům.

71; Saakašvili požaduje od Porošenko, aby zaplatil zničené tričko. Cena 50 euro. Saakašviliho polili zelenou tinkturou při jeho návštěvě ve Vinnické oblasti. Na incidentu se měli podílet lidé z Porošenkova okolí.

72; Reuters přiznal, že na Ukrajině jsou nacisté, aby poškodili Trumpa. Po třech letech hýčkání fašismu na Ukrajině ho nyní přiznávají jako politickou realitu.

73; V Turecku vyškrtli z učebnic teorii evoluce. Prezident Turecka Erdogan už schválil návrh změn ve školních osnovách.

74; Byly zveřejněny nejkřiklavější případy vražd spáchaných policisty v USA. Pro USA je jedním z nejostřejších vnitřních problémů situace s policejním násilím.

75; Ruští advokáti připravují podání k mezinárodním instancím ohledně nacistické zvůle na Ukrajině. Výbuch nacionalismu je plodem nečinnosti ukrajinských úřadů. Kyjev musí nést odpovědnost za tyto zločiny.

76; Chtěli se odlišit od Ruska a stali se nulou. Je až zábavné sledovat, jak pomalu každou minutu ukrajinská média hrnou hromady informačního hnoje na Rusko a ruské obyvatelstvo.

77; Aleppo: Čečenci přivezli pomoc rodinám padlých syrských vojáků. Fond Achmada Kadyrova uskutečňuje sérii humanitárních akcí v syrských regionech.

78; Pokus o uvěznění opozičního novináře Igora Gužvy je jen zastrašování zbytků ukrajinských médií, která ještě nepřišla o soudnost.

79; Úderné vrtulníky ruského letectva likvidují pozice Islámského státu na cestě od Palmýry k Deyr az-Zauru. S podporou mohutných leteckých úderů ruských vrtulníků a letadel prolamuje syrská armáda linie obrany Islámského státu.

80; Čína se snaží naučit USA dělit se o vládu na světem. Ve Washingtonu skončil první americko-čínský dialog o diplomacii a bezpečnosti.

81; Třicet minut příměří. Proč Kyjev nedodržuje Žňové příměří v Donbasu? Příměří kvůli sklizni úrody, po kterém tolik volali ukrajinští farmáři, trvalo pouhou půlhodinu.

82; Republikánští jestřábi nutí Trumpa, aby zrušil dohodu s Ruskem o raketách, píše Politico. Podle názoru vlivného listu je Trump tlačen k vypovězení Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

83; V Německu vydali bankovky o nominální hodnotě nula euro. Bankovka je natištěna na stejném papíře jako obyčejná eura a disponuje všemi ochrannými prvky. Jedná se o suvenýr, jehož natištění povolila Evropská centrální banka.

84; Diktátoři, teroristé, šílenci... Trump tvoří novou „osu zla“. Každý z posledních amerických prezidentů měl svou vlastní osu zla a každý používal své vlastní metody boje proti ní.

85; Velmi podivný doping. Ruské národní mužstvo ve fotbale podezírají z používání zakázaných preparátů na mistrovství světa 2014. Z použití divného dopingu, který nutil hrát nikoli lépe, ale hůře, obviňují ruské fotbalisty západní média.

86; Poslanci Kyjevské oblastní rady stahují své hlasy pro impeachment Porošenka. Poslanci si myslí, že jejich hlasy byly započteny „omylem“.

87; Ať si lítaj... Rogozin o dodávkách raketových motorů RD-180 Američanům. Ať si létají s našimi motory, tím spíš, že jsou už staré. My už jsme vytvořili nový a oni stále ještě létají s tím starým.

88; Byl pobořen dům v Doněcku. Byly použity minomety a dělostřelectvo. Ostřelování bylo vedeno z dělostřeleckých a tankových děl, minometů, zbraní bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů, z granátometů a střelných zbraní.

89; MiGy, tanky, dopravní letadla... Rusko poskytne Srbsku vojenskou pomoc. Poskytujeme našim přátelům důležitou, velkou a kvalitní pomoc, komentoval Rogozin.

90; Posílají to po celých bednách. Ukrajinští vojáci posílají domů to, co přivážejí „dobrovolníci“. Ani po vyloupení okupovaných měst se „hrdinové ATO“ nemohou zastavit a posílají domů ještě to, co přivážejí takzvaní „dobrovolníci“.

91; Přelom ve válce: Byla zveřejněna mapa front v Sýrii, která se kardinálně změnila. Islámský stát přišel o desítky tisíc čtverečních kilometrů území. Červen se stal katastrofálním měsícem pro Islámský stát v Sýrii i Iráku, protože teroristé během bojů se syrskou a iráckou armádou přišli o velká území.

92; Erdogan omdlel v mešitě během sváteční modlitby. Lékaři poskytli tureckému prezidentovi neodkladnou lékařskou pomoc přímo na místě.

93; Pod rouškou „Žňového příměří“ ukrajinská armáda posiluje jednotky kolem Doněcka a Mariupolu.

94; Tady žije ta doněcká svoloč: Na Ukrajině útočí na domy přesídlenců. Ve městě Vorzel v Kyjevské oblasti neznámí označkovali domy všech obyvatel přesídlených z Donbasu.

95; Donbasem se prohnala mohutná větrná smršť. V současné době energetici zahájili obnovu dodávek proudu do postižených obcí.

96; Na ministerstvu obrany řekli, na koho vlastně izraelské ozbrojené síly útočily. Předtím tisková služba Izraelské armády oznámila, že izraelské letectvo útočilo na syrská vládní vojska. Nyní tvrdí, že se jednalo o obrněnou techniku ozbrojenců Džebhat an-Nusrá. Potvrdil to vojensko.diplomatický zdroj na ruském ministerstvu obrany.

97; Automobil najel do davu lidí oslavujících muslimský svátek Uraza Bajram v Británii. Na místo události přijely vozy záchranné služby a policie.

98; Jsou posedlí ďáblem. Ve Státní dumě a Radě federace komentují možné odstoupení USA od Smlouvy omezení raket střední a krátkého doletu.

99; Ukrajinská armáda stahuje dělostřelectvo k frontové linii. Byla zahájena rozsáhlá redislokace. Ukrajinská armáda posiluje jednotky kolem Doněcka a Mariupolu a rozmisťuje zakázané druhy zbraní.

100; Existuje tajný kanál spolupráce Ruska a USA. V souvislosti se zhoršením vztahů byl obnoven zákulisní kanál spolupráce Moskvy a Washingtonu.

101; Naši hoši jsou v pořádku. Vojáci Luganské republiky vyvrátili lež Kyjeva o zlikvidované diverzní skupině. Silové ministerstva republik Donbasu nedávno varovaly před připravovanými informačními provokacemi ze strany Kyjeva.

102; Špatné zprávy pro Islámský stát. Syrské vdovy- sniperky zahajují lov na teroristy. Nová jednotka Syrské armády se kompletně skládá z žen, jejichž muži zahynuli při obraně vlasti před terorismem.

103; Na prahu infrastrukturní katastrofy. Část Lvova zůstává bez vody. Část Lvova kvůli havárii na páteřním vodovodu zůstala bez vody.

104; Jak se ruští Němci během Velké vlastenecké války stávali hrdiny Sovětského svazu. Při vzpomínkách na Velkou vlasteneckou válku nelze zapomínat, že spolu s těmi, kdo šli bojovat za vlast, byli i jiní Němci – NAŠI Němci.

105; Ukrajinští neonacisté z hnutí Svoboda demontovali pamětní desku maršála Žukova v Oděse.

106; Kdo naučil Ukrajince taktiku Islámského státu? Byl jsem v Sýrii, byl jsem v Donbasu a žasnu, kolik společného mají islamističtí ozbrojenci s ukrajinskými neonacisty.

107; FIFA: Veškeré dopingové testy z mistrovství světa ve fotbale včetně Rusů byly negativní. FIFA dále sdělila, že veškeré vzorky odebrané během Poháru konfederací konaného v Rusku, byly do této chvíle negativní.

108; Vládíkovi už je lépe. Novináři navštívili dítě, kterému Ukrajina vzala matku a zdraví. Podle slov jeho babičky Vládík o smrti své matky ještě neví.

109; Ukrajinská armáda provádí přesuny přes Severský Doněc kvůli novému útoku u Želobku. Ozbrojené síly Ukrajiny činí přípravy na další ozbrojenou provokaci v okolí obce Želobok.

110; Odpadové shromáždění: Ve Lvově pět tisíc lidí přišlo do ulic kvůli odpadové krizi. Dnes odpadová blokáda, zítra hladomor. S takovými plakáty přišli účastníci shromáždění.

111; Rusové už desítky let podkopávají americkou demokracii, říká ředitel CIA. Jak poznamenal šéf americké rozvědky, Rusko se vměšovala do voleb nepříliš originálním způsobem.

112; Krvavý den pro Pákistán. Šest dětí zahynulo v důsledku výbuchu bomby-hračky. Dalších 148 obětí měl požár benzinové cisterny. K incidentu došlo v jedné z vesnic v Jižním Vaziristánu nedaleko od hranic s Afghánistánem.

113; Ukrajinci začali častěji jezdit do Ruska. Od ledna do května tohoto roku přijelo kolem dvou milionů lidi.

114; Armády Izraele a Sýrii si vyměnily letecké údery. Několik nábojů vystřelených ze Sýrie explodovalo v otevřené krajině v severní části Golanských výšin.

115; Německo zakázalo vstup Erdoganovým bodyguardům. Příslušníci Erdoganovy ochranky budou mít zakázán vstup do Německa na summit Velké dvacítky, který proběhne 7. a 8. července v Hamburku.

116; Ukrajinský farmář začal pálit po sousedech. V Kyjevské oblasti byl zadržen farmář, který zahájil palbu z lovecké zbraně po svých sousedech.

117; Ukrajinci, kteří pronikli do Německa přestrojení za Syřany, se soudí s německými úřady. Ukrajinci se chlubili, jak snadno přelstili německé úředníky.

118; Turecká policie použila proti účastníkům nepovoleného pochodu homosexuálů v Istanbulu gumové projektily.

119; Na Ukrajinu za pět měsíců pohraničníci nepustili 1.500 lidí z Ruska.

120; USA pronásledují Rusko, aby zachovaly hegemonii Dolaru, tvrdí Telepolis. Obnovení protiruských akcí v USA je vyvoláno čistě ekonomickými důvody.

121; Vousatí hrdinové. Tajný muslimský specnaz „Turan“ je známější jako „Specnaz z SSSR“, protože je složen z příslušníků muslimských národů někdejšího Sovětského svazu.

122; Ukrajinu požírá rakovinný nádor. Pro Ukrajinu je stále reálnější perspektiva, že přijde nejen o pracovní sílu, ale i o podnikatelskou třídu.

123; Ukrajinská armáda připravuje provokaci na ukrajinsko-ruské hranici za použití bojového letectva. Na připravovaných cvičeních ukrajinské armády v Černigovské oblasti se budou nacvičovat postupy součinnosti pozemních sil a bojového letectva.

124; Kontrolní výstřel: Ruské letectvo dobilo ozbrojence Islámského státu v provincii Hamá po úderech „Kalibry“. Byly zveřejněny záběry z dronů.

125; Na Savčenkovou při setkání s občany v Nikolajevě házeli vejce.

126; Porošenko prakticky dohodl s USA poskytnutí obranných zbraní. Po návštěvě ministra obrany USA na Ukrajině mohou být dohody podepsány, prohlásil Porošenko před ukrajinskými novináři.

127; Ukrajinský mučitel zvířat trápil koťata v troubě a pračce. Byli přitom i jeho přátelé, kteří prožívali pozitivní emoce při pozorování muk bezbranných tvorů.

128; Jak hodnotit vlajky Doněcké a Luganské republiky v Artěku? Je zřejmé, že podpora republik Donbasu je stále očividnější.

129; Na Západě zemřou strachy při pohledu na dřevěné S-300, říká Rogozin. Vicepremiér Ruska Dmitrij Rogozin si myslí, že Srbsko nepotřebuje ruské protiraketové systémy, aby vystrašilo Západ.

130; Rada federace: Rusko je kategoricky proti dodávkám jakýchkoli zbraní na Ukrajinu. Porošenko počítá s tím, že USA schválí rozhodnutí o poskytnutí obranných zbraní Ukrajině ještě během tohoto roku.

131; Trump je prakticky už obviňován z vlastizrady. Analytik z Washingtonu vyprávěl o perspektivách setkání Trumpa a Putina.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.