Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 19.9.2016

obrazek
26.9.2016 12:22
Tvýdenní svodka, obrázek je z Kyjeva 2016.Poamerckém útoku raketami Kalibr, zneškodnili Rusové příslušníky americké, izraelské a britské rozvědky.Viz odkaz.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5134-rusko-vraci-uder-utok-kalibr více zde:https://vimeo.com/184354206 - VYSOCE ZAJÍMAVÉ A S ČESKÝMI TITULKY  (stiskněte CC).A toto je varování, jak je situace nebezpečná -hororový příklad americké arogance: https://vimeo.com/183864896

 

A zde uniklý mail Hillary o tom,že musí zničit Assadův režim -resp.Sýrii - pro Izrael: https://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/18328#efmADMAFfono totiž, co málokdo v první debatě Trum - Clintonová zaregistroval, bylo, jak mu předhazuje, že neví,zdabombardovatirán,ona totiž kdesi před asirokem pronesla, že by vybombardovalaIrák,paksesvětovásituacedíkyRuskusIránemurovnala,takže  irán nemohl být označován zanepřítele,ale jakvidno,Clintonová by na to měla chuť pořád.

 

Pondělí, 19.9.2016:

1; USA „omylem“ povraždily přes šedesát syrských vojáků.Přední západní média hájí smrt desítek syrských vojáků „chybou“ mezinárodní koalice vedené USA. Věří tomu však málokdo, neboť takováto chyba by byla velmi špatnou vizitkou pro kvalitu amerických zpravodajských informací.

2; Lídr Strany nezávislosti ve Velké Británii je nadšený z Putina. Diane James v roce 2015 označila Putina za „politického hrdinu“ a silného lídra.

3; Washington nebude uznávat výsledky voleb na Krymu. USA mají v úmyslu neuznat legitimitu a výsledky parlamentních voleb na Krymu, říká se v prohlášení státního departmentu. Nehledě na to se volby na Krymu konají nezávisle na reakci Kyjeva a Washingtonu.

4; NATO rozmístí své síly v zemích Pobaltí v květnu 2017, píše The Wall Street Journal. V Lotyšsku budou základem batalionu vojáci z Kanady, v Litvě z Německa, v Estonsku z Velké Británie a v Polsku z USA.

5; Proč USA prohrají válku s Ruskem. Stratégové USA předpokládají, že v nejbližších pěti letech se země utká s prakticky rovnocenným nepřítelem. Pod touto formulací se rozumí prudce se modernizující armáda Ruska.

6; Na prahu Třetí světové: Jaké důsledky mohou mít údery USA na syrskou armádu? Dohoda Ruska a USA na urovnání syrského konfliktu může být zmařena. Situace na Blízkém V7chodě se znovu vyostřila poté, co americké letectvo v sobotu 17. září udeřilo na vládní vojska Sýrie.

7; Mi je povoláván do armády. Po třiceti letech vývoje vrtulník absorboval všechny nejnovější technologie.

8; Evropská unie obviňuje McDonalds z nezaplacení daní ve výši 500 milionů dolarů. Eurokomise může od sítě restaurací rychlého občerstvení požadovat doplacení 500 milionů dolarů. Právě takovou sumu je prý společnost evropskému rozpočtu dlužna za poslední roky.

9; Tajný život ukrajinské elity. Pokud budeme pozorněji studovat kyjevský politický Olymp, pak není prakticky možné mezi známými Ukrajinci najít lidi normální – jak psychicky, tak morálně.

10; Pobaltí bojuje... proti Evropské armádě. Riga Vilnius a Tallin se vyjádřily proti vytvoření nového obranného svazku.

11; Budoucnost ruského vzdělávání. Války nevyhrávají generálové, ale školní učitelé a duchovní.

12; Obama pochválil Clintonovou za skvělý názor. Prezident USA Barack Obama pochválil kandidátku za Demokratickou stranu Hillary Clintonovou za její „chytrost, sílu ducha a skvělý názor“ Přitom Obama na druhou stranu zkritizoval toho „druhého chlapce“, republikána Donalda Trumpa.

13; V New Jersey v okolí železniční stanice došlo k výbuchu, píší média. Včera objevili na stanici Elizabeth podezřelý balíček s podomácku vyrobenou výbušninou. K explozi došlo v okamžiku, kdy jej analyzoval robot.

14; My se bláta rozhodně nebojíme. Byla zveřejněna recenze na ruské dvoudílné pásové transportéry Viťaz.

15; Pláč ruských liberálů. Během uplynulé předvolební kampaně mezi kandidáty na poslance státní dumy zveřejňovala tzv. mimosystémová opozice své vskutku napoleonské plány, z nichž po volbách vskutku mnoho nezbylo.

16; Většina občanů USA nedůvěřuje americkým médiím, vyplývá z průzkumu. Podle výsledků výzkumu uskutečněného Gallupovým ústavem většina občanů USA nevěří místním médiím. Vyjadřují nespokojenost s předpojatostí a neobjektivností velkých televizních stanic a novin.

17; Centrální banky se zbavují amerických obligací. Světové centrální banky aktivně prodávají americké pokladniční obligace. Za týden se prodalo cenných papírů za 27,5 miliardy dolarů.

18; Ve Švédsku se začalo hovořit o „tajné“ hrozbě ze strany Ruska. Švédské úřady zaznamenávají nárůst ohrožení ze strany Ruska, přitom jeho podstata je udržována v tajnosti, píše švédský list s odvoláním na informované zdroje.

19; Bělorusko staví na hranici s Ukrajinou plot se signalizací. Bělorusko aktivně opevňuje hranici s neklidným jižním sousedem. Budováním hlavních inženýrských staveb se zabývají pohraničníci a v obtížně přístupných regionech jim pomáhají občanské organizace.

20; V Doněcké republice informovali o podílu vyměněného plukovníka SBU Supruna na mučení. Policejní orgány Doněcké republiky získaly informace o podílu Jurije Supruna na organizování výzvědné a diverzní činnosti na teritoriu republiky v roce 2014.

21; Proti příslušníkům ATO je veden terorismus prostřednictvím AIDS, říká zástupce náčelníka Vojenské lékařské akademie Ukrajiny. Přitom na Ukrajině vojáka nakaženého hepatitidou C nebo AIDS léčí jako účastníka bojových akcí a on má tytéž výhody, protože své onemocnění získal ve frontových podmínkách.

22; Ukrajina definitivně přechází na plastikové identifikační průkazy. Připomeňme, že jsou to přesně ty dokumenty, které odmítají přijímat polští a běloruští pohraničníci.

23; Generální tajemník OSN připomněl Kyjevu nutnost kompletního splnění Minských dohod. Jen tak je možné zajistit mírové vyřešení konfliktu v Donbasu, myslí si Pan Ki-mun.

24; Smích přes slzy: S hřivnou je všechno v naprostém pořádku – to jen dolar je nestabilní měna, která nekontrolovatelně posiluje... Na Ukrajině si lidé dělají legraci z ekonomické krize.

25; Svlečení, zbití, strachem a smutkem umírající lidé šli pokorně na smrt. 75 let od tragédie Babím Jaru. Ukrajinští policajti (soudě dle akcentu nikoli místní, ale evidentně ze Západní Ukrajiny) opojeni nenávistí a v jakémsi sadistickém rauši chytali lidi, strhávali z nich oblečení, kopali je, bili obušky a nakonec jich desetitisíce povraždili. 19. září došlo k první hromadné popravě zastřelením.

26; Další prohra Merkelové: Strana německé kancléřky přišla o většinu v parlamentu Berlína. Vládnoucí koalice CDU/CSU ztrácí většinu v berlínském parlamentu a CDU Angely Merkelové vykazuje nejhorší výsledek za celou svou historii.

27; „Současná moc zabila důvěru voličů k volbám“. Volbami ostudně vypráskaný Kasjanov se pokouší najít vysvětlení své prohry. Skandální lídr tzv. opoziční liberální „Strana národní svobody“ prohlásil, že volby byly nejspíš poslední možností jak vyměnit moc v zemi demokratickou cestou.

28; Panenky Barbie mohou zmizet z ruských obchodů. Experti si myslí, že hračky provokující hry spojené s nemravností a násilím a vyvolávající nezdravý zájem o sexuální problematiku musí být zakázány.

29; Ukrajinci přicházejí o sociální dávky po koupi chladničky nebo turistického zájezdu. Ukrajinci přicházejí o podporu na bydlení kvůli tomu, že si koupí domácí techniku nebo zájezd. Přičemž inspektoři už začali chodit po bytech a vyptávat se sousedů, jak ve skutečnosti žije rodina, která žádá o dávku.

30; Banka BIS: V Číně může vzniknout bankovní krize. V nejbližších třech letech čeká Čínu komplexní bankovní krize, říká se ve zprávě banky pro mezinárodní platby.

31; Nejvyšší rada chce prohlásil volby do Státní dumy za nelegitimní. Příslušný návrh ustanovení zaregistrovala v ukrajinském parlamentu strana expremiéra Jaceňuka Národní fronta.

32; Japonský politik spatřuje v obyvatelích Krymu „ducha samurajů“. Zdá se mi, že na Krymu je přítomen duch samurajů. Tento duch je zde ještě viditelnější než v samotném Japonsku, řekl novinářům šéf japonské vlastenecké organizace Issui Kai.

33; Oficiální nezaměstnanost v Rusku poklesla za poslední týden o 1,2 procentního bodu a dosáhla 892,2 tisíc lidí, což je 1,2% ekonomicky aktivního obyvatelstva.

34; Europoslanci se bojí jet na Ukrajině dál než do Kyjeva. Prezident Evropského parlamentu a všichni předsedové politických skupin a frakcí se rozhodli omezit oficiální program návštěvy Ukrajiny na Kyjev kvůli situaci s bezpečností.

35; Ruskému bloggerovi Nosikovi hrozí až dva roky vězení za návrh vymazat Sýrii z povrchu země. Důvodem zahájení trestního řízení bylo umístění článku pod titulkem Vymazat Sýrii z povrchu zemského. Nosik se cítí nevinen a poznamenává, že jen vyjádřil svůj názor.

36; Panáčci na londýnských semaforech se změnili na homosexuály. Na desítkách semaforů v samotném centru britského hlavního města jsou zobrazeny dvojice mužů nebo dvojice žen držících se za ruce a vytvářejících obraz srdce.

37; Porošenko přijel do USA ve zmuchlaném obleku. Proč se oblékli jako vágusové? Nebo zase budou o něco žebrat? Takto se ptají uživatelé sociálních sítí.

38; Výsledky voleb do Státní dumy bylo hlasování o důvěře Putinovi. Tiskovému mluvčímu ruského prezidenta položili otázku, bude-li mít vítězství Jednotného Ruska vliv na Putinovo rozhodnutí o účasti v prezidentských volbách 2018.

39; Kadyrov získal v Čečně 98% hlasů voličů. Údaj byl zveřejněn, když bylo sečteno 93% hlas okrsků.

40; V Doněcku byl zadržen lupič v převleku za komiksovou postavičku Fiksik, který udeřil ženu a sebral jí mobilní telefon, pas a zlatý řetízek.

41; OBSE ignoruje masové porušování lidských práv ze strany Kyjeva, říká stálý představitel Ruské federace. OBSE se vzdala role objektivního analyzátora situace na Ukrajině. Masové porušování lidských práv ze strany Kyjeva prakticky zůstávají mimo pozornost organizace, prohlásil stálý představitel Ruské federace v OBSE Alexandr Lukaševič.

42; V Okolí Avdějevky došlo ke rvačce a střelbě mezi příslušníky ukrajinské armády. Jsou zranění. Neurovnané vzájemné vztahy v jednotkách rozpoložených u fronty vedly k novým obětem mezi vojáky.

43; Rusko uštědřilo Spojeným státům v Sýrii lekci, píše Washington Post. Tím, že se Rusko zapojilo do urovnání syrské krize, dalo Washingtonu důležitou lekci a ukázala šéfa Bílého domu jako neúspěšného v oblasti zahraniční politiky.

44; V Charkově dezertující voják ukrajinské armády střílel po svých kolezích. U vojenské jednotky v Děrgačevském okrese uprchl osmadvacetiletý voják ozbrojený samopalem a třemi plnými zásobníky.

45; USA neplní svou část dohod ohledně Sýrie, říká centrum pro smíření. USA do současné chvíle neučinil žádné reálné kroky ohledně odlišení Džebhat an-Nusrá a syrské opozice.

46; Situace s šířením tuberkulózy na Ukrajině je katastrofální, říkají experti. Přitom na ministerstvu zdravotnictví navrhují léčit tuberkulózní pacienty doma.

47; Proč by měl být člověk někde, kde si ho neváží? Připadám si jako někdo, na jehož slávě se kdekdo přiživí, ale kdo jinak nikoho nezajímá, postěžoval si ukrajinský olympionik Oleg Verňajev, který v roce 2015 místo bytu dostal jakýsi papír jako poukázku na něco, co má být dokončeno až v roce 2017.

48; Putin: Je třeba se zbavit jakéhokoli náznaku šokové terapie. Prezident Ruska Vladimir Putin varuje nový kabinet ministrů před uplatňováním „šokové terapie“.

49; Stalinovu bustu instalovanou 15. září na nábřeží Obi ve městě Surgut už podruhé polili červenou barvou.

50; Ruské bojové vozidlo pěchoty T-15 je ideální stroj pro moderní války, říkají americká média. Západní specialisté, kteří se většinou zajímají o tank T-14, ignorují perspektivní vozidlo T-15 na bázi pásové platformy Armata.

51; Ukrajina hrozí sankcemi organizátorům a účastníkům voleb na Krymu. Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzývá mezinárodní společenství k zavedení sankcí proti organizátorům voleb na Krymu.

52; Ruský segment internetu se baví politickou reklamou Grigorije Javlinského z roku 1996. Proč za dvacet let lídr pravicové strany Jabloko nezískal jakoukoli výraznější podporu voličů?

53; Proti paralympionikům vyloučeným z Her v Riu byla sehrána nečistá, nečestná a nesportovní hra, říká Putin.

54; Dodržování příměří syrskou armádou nemá smysl, říká ruské ministerstvo obrany Ruska. Rusko zjišťuje, že podmínky režimu přerušení palby v Sýrii ozbrojenci neplní, a tak považuje dodržování příměří pouze ze strany syrské armády za nesmyslné, prohlásili v hlavní operativní správě Generálního štábu ruských ozbrojených sil.

55; Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko uskutečnil rozhovory s prvním zástupcem šéfa Zvláštní monitorovací mise OBSE Alexandrem Hugem.

56; Šéf Doněcké republiky vyzval Kyjev, aby podepsal dohodu o oddělení sil v Donbasu. Zacharčenko vyzval Kyjev na setkání podskupiny pro bezpečnost v Kontaktní skupině v Minsku, aby 20. září podepsal dohodu o oddělení vojsk podél celé linie dotyku v Donbasu.

57; Do ruské armády bylo v roce 2016 zařazeno více než 550 tisíc kusů speciální techniky. Úroveň vybavení vojsk moderními a perspektivními vzory techniky činí už více než 49%.

58; Hackeři zveřejnili čtvrtou část dokumentů z databáze WADA. Hackeři z Fancy Bears zveřejnili na svých stránkách čtvrtou část dokumentů, získaných prolomením databází Světové antidopingové agentury, které svědčí o tom, že západním sportovcům bylo umožněno používat zakázané podpůrné prostředky.

59; Syrská armáda oznámila ukončení příměří. Syrská armáda vyhlásila konec platnosti režimu přerušení palby na území Sýrie.

60; Ukrajinská řecko-katolická církev obvinila „Komerční patriarchát“ z vyvolávání konfliktů. Hlava Kolomyjsko-Černovecké Ukrajinské řecko-katolické církve Vasilij Ivasjuk obvinil odštěpeneckou Ukrajinskou pravoslavnou církev Kyjevského patriarchátu z provokování mezikonfesijních konfliktů mezi katolíky a pravoslavnými.

61; Je čas opustit ukrajinské standardy vzdělávání, říká Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky dnes zahájil zasedání Rady rektorů vysokých škol Doněcké lidové republiky.

62; Ukrajinská armáda přesunula k Volnovaše 36 automobilů s municí a prostředky radioelektronické rozvědky. Naše rozvědka nadále konstatuje přípravu ukrajinských vojáků na zmaření Minských dohod, prohlásil Basurin.

63; Šéf „Oplotu“ Jevgenij Žilin byl zabit zabijákem u Moskvy. V restauraci Vetěrok v elitní čtvrti Gorki-2 byl nájemným zabijákem zavražděn Jevgenij Žilin, šéf veřejné organizace Oplot a odpůrce Euromajdanu.

64; Ukrajinská moc vydá na Eurovizi víc peněz než na dětskou nemocnici. Celkem je navrženo Státnímu výboru pro televizní a rozhlasové vysílání vyčlenit jednu miliardu a 395 milionů hřiven včetně 898 milionů hřiven na finanční podporu Ukrajinské národní veřejné vysílací společnosti.

65; USA se snaží nikoli o urovnání, ale o protahování konfliktu v Sýrii, říkají experti. USA nemají zájem na urovnání konfliktu v Sýrii, ale naopak se snaží prodlužovat konflikt, aby oslabily vliv Ruské federace a posílily své pozice před případnými rozhovory.

66; Evropská unie neuznává volby do Státní dumy Ruské federace na Krymu, prohlásil oficiální zástupce šéfky evropské diplomacie Federiky Mogheriniové.

67; Výsledek voleb je odpovědí na vnější tlak na Rusko, říká Putin. Ve volbách do Státní dumy občané Ruska demonstrovali svou důvěru stávající moci a přání stability v zemi. Samotné hlasování se stalo reakcí na tlak vykonávaný na Rusko zvenčí a na pokusy o destabilizaci situace zevnitř.

68; Polovina zbraní v USA je soustředěna v rukou 3% obyvatel, píše The Guardian. Množství zbraní v zemi podle údajů z roku 2015 se zvýšilo o 70 milionů ve srovnání s rokem 1994, zatímco počet držitelů zbraní se snížil.

69; Předseda státní dumy zveřejnil podmínku pro návrat Ruska do Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Ruská delegace se může vrátit do PACE v kompletní sestavě, pokud zde pocítí změnu nálad, prohlásil předseda Státní dumy Sergej Naryškin.

70; Džebhat an-Nusrá zahájila mohutný útok na pozice syrské armády u Aleppa. Ozbrojenci teroristické skupiny Džebhat an-Nusrá zahájili na jihozápadním okraji Aleppa masivní útok na pozice syrské armády, sděluje ruské Centrum pro smíření znepřátelených stran.

71; Ministerstvo zahraničí Doněcké republiky řeklo, že umožňuje Kyjevu imitovat plnění Minska-2. Dříve v Doněcké republice opakovaně prohlašovali, že je nutné přijmout stanovy činnosti kontaktní skupiny pro Ukrajinu a jejích pracovních podskupin pro zvýšení efektivity vyjednávacího procesu.

72; Humanitární konvoj se dostal v Sýrii do palby, hlásí OSN. Informace o zraněných prozatím žádné nejsou.

73; Ruská stíhačka Su-35 je mimořádně vážnou hrozbou pro jakoukoli západní stíhačku, píší americká média. List The National Interest porovnal charakteristiky ruské stíhačky Su-35 a jeho amerických soupeřů F-35, F-15 a F-16.

74; Kerry obvinil syrskou armádu z bombardování humanitárních konvojů. Státní tajemník USA John Kerry si myslí, že příměří zatím nelze odepisovat, ale přitom obvinil syrskou armádu z bombardování bez výběru včetně humanitárních konvojů.

75; Vedlejší efekt: Údery USA v Sýrii a Afghánistánu měly za následek nové oběti. Za poslední dva dny letectvo USA a jejich spojenců uskutečnila sérii úderů v Afghánistánu a Sýrii, v jejichž důsledku zahynulo osm afghánských policistů a 62 syrských vojáků.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 20.9.2016:

1; Vraťte nám „zločinnou vládu“! Obyvatelé Lvova jsou již unaveni z následků Majdanu. Lídr strany Baťkivščina Julija Timošenko prohlásila, že obyvatelé Lvova jsou zklamáni „novou a čestnou“ ukrajinskou mocí a přejí si návrat Janukovičova týmu.

2; Byly zveřejněny základní verze vraždy lídra Oplotu Jevgenije Žilina. Zatímco mnoho Ukrajinců píše na sociálních sítích „psům psí smrt“ a vyhrožují popravami dalších nepřátel Majdanu a stoupenců ruského Krymu, vyšetřovatelé již zveřejnili možné verze vraždy.

3; Ruské lodě budou vyzbrojeny unikátním opakovacím dělem. Při hmotnosti deseti tun nejnovější dělostřelecké zařízení je schopno za jedinou minutu vystřelit na cíl ve vzdálenosti 15 km více než 150 střel.

4; Západ odváží kapitál z Ukrajiny. Finance bývalých ukrajinských úředníků stíhaných na Ukrajině, které byly obstaveny na Západě, se Kyjevu prozatím nevracejí.

5; Trump, Clintonová a Islámský stát. Kdo z nich nechává vybuchovat Ameriku? V teroristických aktech v New Jersey a New Yorku se určitě časem objeví i „ruská stopa“.

6; Ukrajinský plukovník obvinil prostitutky z biologické války proti ukrajinské armádě v zóně ATO. V zóně bojových akcí n východě Ukrajiny se ukrajinští vojáci stávají obětmi AIDS-terorismu.

7; Volby 2016: Jak zafungoval „ukrajinský faktor“? Událost v sousední zemi se významně odrazily na výsledku hlasování.

8; Homosexuální teror v New Yorku? Výbuchy pokračují. Druhá bomba vybuchla v okolí New Yorku. Vše se obešlo bez zraněných. FBI zatím neříká nic o tom, odkud pocházejí. Ale v případu se objevil první podezřelý – nejspíše homosexuál.

9; USA, EU a NATO směřují k válce s Ruskem. Ale korespondence a prohlášení lídrů Evropské unie vypovídají o panice v jejich táboře.

10; Útoky z 11. září: O čem úřady USA patnáct let mlčely? Videozáběry, které zaznamenaly prapodivnou reakci prezidenta Bushe mladšího na první zprávy o vzniklé tragédii (či spíše její absence) daly vzniknout v USA rozhovorům o tom, že není normální nebo že o všem dopředu věděl.

11; Ruská zmrzlina začíná dobývat Čínu. Před pár týdny prezident Vladimir Putin během summitu G20 v Kantonu přinesl předsedovi Si Ťin pchingovi celou krabičkou ruské zmrzliny. Neočekávaně se ukázalo, že lepší dárek pro čínského partnera nebylo možné vymyslet.

12; Saakašvili prezentoval svou knihu ve Lvově. Po prezentaci se Michail Saakašvili setkal s ukrajinským nacionalistou a disidentem z dob SSSR Levkem Lukjaněnkem.

13; Volební Triumf Jednotného Ruska zajistil Obama. Ruští voliči hlasovali pro konsolidaci moci v podmínkách současných hrozeb.

14; V Polsku byla nalezena „schránka času“, která byla zakopána před osmdesáti lety během výstavby nacistické školy ve městě Złocieniec (tehdy Falkenburg), který se tenkrát nacházel na území Německa. Fotografie, noviny, knihy, mince z roku 1934 se zachovaly v měděném tubusu ve výborném stavu.

15; Porošenko se setkal s Hillary Clintonovou. Ukrajinský prezident, kterému veřejnost často vyčítá ne vždy adekvátní chování, uskutečnil rozhovory s chorou kandidátkou na prezidenta USA.

16; Všichni státní zaměstnanci budou převedeni na karty Mir, říká zdroj. Centrální banka stanoví bankám závazný termín, dokdy musí vydat státním zaměstnancům národní kartu Mir, a vymyslela způsob jak přimět státní zaměstnance, aby platili novou kartou.

17; Ministerstvo financí se chystá zvýšit daně. Ruské ministerstvo financí navrhuje v roce 2017 zvýšit DPH kvůli doplnění státní pokladny. Další variantou je zvýšení zdanění mezd.

18; V Kyjevě demonstranti „upálili“ Klička. Podle slov aktivistů takto vyjádřili protest proti činnosti kyjevských městských úřadů.

19; Ruské hokejové mužstvo zvítězilo nad USA na Světovém poháru.

20; Volební účast 50%. Je to ještě demokratické? Úspěch Jednotného Ruska se samozřejmě nemohl líbit každému bez výjimky. Liberálové vytáhli z rukávu „trumf“ v podobě údajně nízké volební účasti a s tím spjatými interpretacemi jako že lidé jsou apatičtí a hlasovali nohama. Tato účast však odpovídá průměru i v jiných zemích včetně západních.

21; Zákon prosazený Naděždou Savčenko je třeba zrušit, říká Grojsman. Umožnil totiž desítkám tisíc zločinců dostat se na svobodu, zlobí se premiér Ukrajiny.

22; NASA se chystá vynášet astronauty na raketách, které vybuchují. Stanovení data pilotované vesmírné lodi před ukončením oficiálního vyšetřování příčin nedávného výbuchu rakety je věc nevídaná, říkají experti.

23; Pilot linky Saudia Airlines informoval o únosu letadla. Na letiště v Manile už dorazily speciální jednotky policie za účelem osvobození rukojmích.

24; Rusku stačí dva dny, aby významně ohrozilo NATO, říká britský generál. Přitom rychle čelit Rusku bude pro Alianci obtížné kvůli vnitřnímu rozkolu a absenci jasného plánu akcí.

25; Sberbanak zahájila servis karet Mir. Dostat kartu v pobočkách Sberbanky bude možné v říjnu.

26; Úřady Sevastopolu zahájily optimalizaci státních podniků. Konkrétně bude zavřeno několik státních podniků kvůli nízké efektivitě.

27; S Krymem bude potřeba počkat. Proč nová velvyslankyně USA zklamala Kyjev? V současné situaci návrh velvyslankyně USA pro Kyjev, aby odložil otázku Krymu o desetiletí, znamená odložit ji navždy.

28; Dva Rusové prodávali CIA smyšlené státní tajemství. FBI se omezila na pouhou výstrahu na adresu dvou občanů zabajkalského města Borzja, kteří si vystřelili s americké rozvědky.

29; OSN pozastavuje dodávky humanitární pomoci do Sýrie po incidentu s humanitárním konvojem. Západní média s odvoláním na místní aktivisty sdělili, že humanitární konvoj byl 19. září večer terčem útoku v severní části Aleppa.

30; Prezident Kirgizie byl hospitalizován v Turecku. Šedesátiletému prezidentu se udělalo špatně během mezipřistání prezidentského letadla v Istanbulu cestou do New Yorku.

31; Tragédie Boeingu v Donbasu: Nová odpověď internetovým falsifikátorům. Skupina nadšenců na základě materiálů představených skupinou Bellingcat dokazuje, že tvrzení o podílu ruské samohybné palebné jednotky na sestřelení Boeingu je drzou lží.

32; Ministryně zdravotnictví Ruské federace poskytla první pomoc cestující z letadla. Letadlo letící z letiště Šeremeťjevo do New Yorku muselo nouzově přistát na letišti Pulkovo kvůli tomu, že se jedné z cestujících udělalo špatně.

33; Na mezinárodní kosmické stanici bude ukrajinský systém spojování nahrazen ruským. Nový ruský systém bude fungovat na vzdálenost až 200 km, což je dvakrát více než u toho nynějšího, a o čtvrtinu se sníží chybovost měření vzdálenosti a rychlosti.

34; Rusko odkládá otevření koordinačního centra pro Sýrii. Letecký úder mezinárodní koalice na pozice syrské armády v okolí Deyr az-Zaur zpochybnil rusko-americkou spolupráci na urovnání konfliktu v regionu.

35; Nejvyšší rada Ukrajiny vydala prohlášení o nelegitimitě Státní dumy Ruské federace. Příslušné ustanovení podpořilo 264 poslanců. Ukrajina nadále dělá vše pro to, aby sama sebe zahnala do diplomatické pasti.

36; Rusko a Sýrie neuskutečňovali žádné údery na humanitární konvoj OSN, říká ministerstvo obrany Ruské federace. Navíc v souvislosti s tím, že trasa pohybu konvoje procházela teritoriem pod kontrolou ozbrojenců, ruské Centrum pro usmíření jej doprovázelo nepilotovanými prostředky.

37; Ukrajinská armáda přesunula na Donbas skupinu diverzantů za účelem uskutečnění diverzí v Doněcké republice před primárkami. Cílem je destabilizace situace před volbami.

38; Okamžik před vraždou lídra Oplotu se dostal na bezpečnostní kameru. Připomeňme, že včera večer zabiják zastřelil Jevgenije Žilina v restauraci moskevského satelitního městečka Gorki-2.

39; Opilý příslušník ukrajinské armády pobavil obyvatele Kramatorska.

40; Na vojenském polygonu ve Lvovské oblasti zahynul další smluvní voják. K jiné podobné události končící smrtí vojáka ukrajinské armády došlo ve stejný den.

41; Ukrajinská armáda aktivizovala rozvědku a soustřeďuje vojska v zóně ATO, hlásí národní policie Luganské republiky. Navzdory režimu přerušení palby nepolevuje národní policie v ostražitosti a speciálně se věnuje otázkám boje proti terorismu v Luganské republice.

42; Bývalý šéf státní služby pro mimořádné události Škirjak na protipožárním cvičení málem způsobil požár. Bývalý šéf úřadu, který se proslavil již dramatickou evakuací Ukrajinců z Nepálu, odhodil nedopalek do suché trávy.

43; V Británii otevřeli supermarket s jídlem ze zbytků a odpadu. Chudé rodiny mohou zaplatit za potraviny přesně tolik, kolik považují za vhodné.

44; Hýkání ukrajinských politiků nelze brát vážně. V Radě federace komentovali Jaceňukovu výzvu, aby Státní duma byla prohlášena za nelegitimní. Už předtím Jaceňuk prohlásil, že do rady byl předložen návrh ustanovení, které předpokládá výzvu k OSN a OBSE, aby svět nejen odsoudil volby do Státní dumy, ale připojil se i k ukrajinské pozici ohledně nelegitimnosti tohoto orgánu.

45; Ukrajinští „patrioti“ vyhlásili hon na Grahama Phillipse. Po zveřejnění videa s rozhovorem s ukrajinským diverzantem Žemčugovem vzteky pološílení „ukropatrioti“ vyhlásili na internetu skutečný hon na tohoto novináře.

46; Útok na humanitární konvoj OSN mohli spáchat ozbrojenci Džebhat na-Nusrá, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Přitom na Ministerstvu analyzovali videa z místa události a jsou přesvědčeni, že v okolí útoku nejsou vůbec žádné stopy po munici.

47; Ruština se stala nástrojem boje na Ukrajině. Anatolij Vasserman zkritizoval politiku oficiálního Kyjeva na diskriminaci ruského jazyka.

48; Vytvoření ozbrojené mise OBSE v Donbasu je nerealistické, řekl stálý představitel Ruské federace. Rusko považuje vznik ozbrojené mise OBSE v Donbasu za nereálný, sdělil stálý představitel Ruské federace při OBSE Alexandr Lukaševič.

49; Plyn v Evropě a USA prudce zdražuje. Ceny zemního plynu v USA v úterý poprvé po šestnácti měsících přesáhly tři dolary za jeden milion britských tepelných jednotek (BTU na Newyorské komoditní burze (NYMEX).

50; U Kyjeva byl zabit ředitel velké firmy. 20. září v obci Krušinka v Kyjevské oblasti zastřelili ukrajinského ředitele firmy CAPAROL.

51; Ruská garda si vzala pod ochranu Artěk a jaderný reaktor na Krymu. Na Krymu si brigáda vojsk Ruské gardy vzala pod svou ochranu Sevastopolský výzkumný reaktor a dětský tábor Artěk, sdělil zástupce ředitele Ruské gardy generálporučík Oleg Borukajev.

52; Islámský stát prodává své ozbrojence na orgány. Přitom orgány se získávají nejen z mrtvol ozbrojenců, ale i z raněných, kteří se nacházejí v nemocnici.

53; USA nesmí vnucovat svůj model vládnutí jiným zemím, říká Obama. Spojené státy nemají v úmyslu zavádět v jiných zemích systém podobný tomu vlastnímu, prohlásil prezident USA Barack Obama.

54; Chci žít ve svobodné zemi, říká finský novinář, který se rozhodl zůstat a žít v Doněcku. Zdůraznil, že žádné zákonné překážky pro jeho příjezd do Finska nejsou.

55; Obama přišel pozdě na svou poslední řeč na zasedání Vlaného shromáždění OSN.

56; Lavrov musel jít do OSN pěšky kvůli Obamovi, jehož limuzína vytvořila na Manhatanu dopravní zácpu.

57; Moskva vyzvala Kyjev, aby zodpovědně plnil doporuční OSN ohledně dodržování lidských práv. Moskva vyzývá Kyjev, aby s veškerou odpovědností přistoupil k plnění doporučení OSN ohledně dodržování lidských práv, říká se v prohlášení ministerstva zahraničních věcí na základě výsledků zveřejněné zprávy pozorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině.

58; Rozhovory o oddělení sil v Donbasu se pohnuly z mrtvého bodu, říká Pušilin. Projednávání dokumentu o oddělení sil, který je první za celou historii konfliktu, se pohnulo z mrtvého bodu.

59; Dohody o Sýrii nemohou být plněny kvůli odmítání USA je zveřejnit, říká Čurkin. Dohody Ruska a USA ohledně Sýrie nemohou být plněny, jelikož je americká strana odmítá zveřejnit, prohlásil stálý zástupce Ruska při OSN Vitalij Čurkin.

60; Avakov vyzval k neprodlené změně zákona prosazeného Savčenkovou. Nejvyšší radou přijatý dokument vyvolává nárůst zločinnosti v zemi, prohlašuje ministr vnitra.

61; Pentagon popírá podíl na náletu na humanitární konvoj u Aleppa. Letectvo USA nemá žádný podíl na náletu na humanitární konvoj v Sýrii, v jehož důsledku byly oběti mezi civilním obyvatelstvem, prohlásili na velitelství USA na Blízkém východě.

62; Ukrajinská armáda přesunula na západ od Doněcka samohybné houfnice Gvozdika ráže 122 mm, říká rozvědka Doněcké republiky.

63; Obamova slova o Rusku na Valném shromáždění OSN byla zdrženlivější než ta loňská, říká Kosačov. Prezident USA Barack Obama prohlásil, že Rusko obnovuje svou slávu silou.

64; V USA havaroval špionážní letoun U-2. Americký špionážní letoun podobný tomu sestřelenému v roce 1960 nad Ruskem havaroval ve státě California. Oba piloti se katapultovali, sdělila tisková služba armády.

65; Tím, že z ostřelování humanitárního konvoje obviňuje Rusko, se Západ pokouší odpoutat pozornost od „chyby“ koalice, říká ruské ministerstvo zahraničí. Obvinění na adresu Ruské federace z ostřelování humanitárního konvoje v Aleppu jsou vypočítány na odvedené pozornosti od údajné „chyby“ letectva koalice, která zaútočila na syrskou armádu, říká se v komentáři ruského ministerstva zahraničí.

66; Syrské ministerstvo zahraničí kritizovalo projev Pan Ki-muna o Sýrii na Valném shromáždění OSN. Organizaci obvinilo z neefektivnosti v době jeho předsednictví.

67; Pevné příměří v Donbasu je možné jen v případě efektivního pokračování procesu mírových jednání v Minsku, říká šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko.

68; Poltava požaduje federativní vztahy s Kyjevem. Ve výzvě se poznamenává, že navzdory plánu oznámenému prezidentem Porošenkem a ukrajinskou vládou, v posledních dvou letech se vůbec nekonaly žádné reformy místních samospráv.

69; NATO by se mělo vyvarovat řinčení zbraněmi ve vztazích s Ruskem, říká italský premiér. NATO musí vypracovat nové přístupy ve své strategii, které budou přijatelné pro celou Evropu, ale přitom se vyvarovat taktiky řinčení zbraněmi ve vzájemných vztazích s Ruskem, prohlásil premiér Itálie Matteo Renzi.

70; V ostřelovaném humanitárním konvoji v Aleppu dron ruského letectva zaznamenal vojenskou techniku ozbrojenců. V humanitárním konvoji projíždějícím provincií Aleppo se nacházel pick-up s minometem velké ráže. Ministerstvo obrany Ruské federace publikuje záběry z bezpilotníku.

71; Obama mluvil s Porošenkem během oběda v OSN. Prezident USA Barack Obama krátce promluvil s prezidentem Ukrajiny na půdě Valného shromáždění OSN, sdělil zdroj z Obamova okolí.

72; Zatímco americký prezident Obama tvrdí, že Rusko obnovuje svou slávu silou, ruský prezident Vladimir Putin opakovaně prohlašuje, že Moskva je otevřena konstruktivnímu dialogu se všemi zeměmi a usiluje o mír.

73; OSN potřebuje modernizaci, říká premiérka Británie. OSN potřebuje modernizaci, aby efektivněji reagovala na mezinárodní hrozby, v první řadě na hrozbu terorismu, prohlásila britská premiérka Theresa May.

74; Plotnickij informoval o pokusu o státní převrat v Luganské a Doněcké republice. Šéf Luganské lidové republiky Igor Plotnickij oznámil, že vedení Luganské republiky se podařilo odvrátit pokus o státní převrat.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 21.9.2016:

1; Předseda krymského parlamentu vyzval Kyjev, aby se vzdal v rámci dekomunizace části území, za které vděčí sovětské moci.

2; Ve Finsku odebrali ruské matce tři děti, říká ochránce lidských práv. Finské úřady odebraly občance Ruska děti a předaly je do útulku, hlásí finský ochránce lidských práv Johan Bäckman.

3; Lavrov a britský minstr zahraničí Johnson se poprvé setkali. Setkání začalo pozitivně výměnou žertů ohledně přítomných novinářů.

4; Volby do Státní dumy vyvolaly rozpory mezi Ukrajinou a Západem. Poslední dva roky oficiální Kyjev přizvukoval USA prakticky ve všech otázkách mezinárodní agendy.

5; Agrární velmoc Ukrajina se stala pouhým mýtem. Poslední statistika zemědělské bilance potěšila oficiální Kyjev: Ukrajina kupuje podstatně méně potravin než prodává za hranice.

6; Válka v Sýrii: Už není s kým se domlouvat. Západ se chová jako lhář, který ze zásady nedodržuje sliby.

7; Místo Evropy Třetí svět. Životní úroveň na Ukrajině se ve srovnání s dobou před Majdanem snížila na třetinu.

8; Ani dříve si opozice v Rusku nebrala vůči obyvatelstvu Ruska servítky, ale když pro ni ještě odmítlo hlasovat, rozhořčení překračuje všechny meze.

9; Pohár trpělivosti Donbasu přetekl. Šéf Doněcké republiky oznámil ukončení režimu přerušení palby.

10; Útok na legitimitu Státní dumy. K čemu povede neuznání výsledků voleb v Rusku Západem?

11; Ukrajinská armáda se pokoušela prolomit obranu. Prudké boje probíhaly u Doněcka a Gorlovky. Exploze skladu sil ATO. Tento týden došlo k podivuhodným věcem. Během dříve uzavřeného příměří v souvislosti se začátkem školního roku bylo vyhlášeno další příměří – v noci ze 14. na 15. září.

12; USA přímo obvinily Rusko ze zničení humanitárního konvoje v Sýrii. Washington si myslí, že bombardování humanitárního konvoje v Aleppu mohli spáchat ruské bombardéry Su-24.

13; Standard & Poor's (S&P) zlepšilo prognózu ratingu šestnácti ruských společností. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's zvýšila prognózu z negativní na stabilní.

14; Jen Rusko může ukončit krveprolévání v Sýrii, říká britský ministr zahraničí. Bývalý starosta Londýna a nynější ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson se setkal se Sergejem Lavrovem.

15; Připomínáme si výročí ukrajinské potravinové blokády, říká vicepremiér Krymu. Krym si připomíná blokádu obchody a tržišti plnými kvalitních potravin, sdělil Ruslan Balbek.

16; Všechno rozšifrujeme: FSB může získat přístup k celému internetovému dění podle zákona prosazovaného Jarovou. Realizace slavného balíčku poslankyně Jarové získává nové kontury. FSB, ministerstvo komunikace a spojů a Ministerstvo průmyslu a obchodu projednávají možnost dešifrování a vlastního přístupu ke kompletnímu dění na ruském internetu.

17; Armáda USA zdegenerovala, říkají američtí vojenští experti. Armáda USA ztrácí bojovou připravenost, zhoršuje se organizovanost ozbrojených sil a zvětšuje se doba nutná pro rozmístění vojsk.

18; Lavrov vysvětlil, proč syrské ozbrojené síly nemohly ostřelovat humanitární konvoj u Aleppa. Obvinění na adresu ruského letectva označuje Moskva rovněž za zcela nepodložená.

19; O čem věděly úřady USA před útoky z 11. září 2001? Byla zveřejněna 2. část přehledu okolností teroristických činů z 11. září 2001, o kterých americké úřady zarytě mlčí. Co všechno vlastně věděly tajné služby v předvečer útoku teroristů?

20; Kdo zaplatí přechod Ukrajiny na standardy NATO? Před šesti týdny legendární ukrajinský ministr Stěpan Poltorak, zvaný též „baron Děbalcevskij“ slíbil, že ukrajinská armáda bude odpovídat standardům NATO ke konci roku 2020 po provedení potřebných reforem.

21; Japonsko překonalo patnáctiletou deflaci. Deflace v japonské ekonomice, která trvala patnáct let, je překonána. Oznámila to japonská centrální banka.

22; Další zrada: Trump se nesetkal s Porošenkem. Štáb kandidáta na prezidenta za republikánskou stranu ignoroval pozvání lídra Ukrajinského státu.

23; Dagestánský policista zastřelený bandity obdržel titul Hrdina Ruska. Výnos o tom podepsal prezident Ruské federace Vladimir Putin.

24; Na Ukrajině budou ruské seriály nahrazeny korejskými. Ukrajinští úředníci si myslí, že když bude více korejských televizních stanic, které nahradí ty ruské, bude jim národ vděčný.

25; Na Krymu odstartoval mládežnický Technospecnaz. V rámci školy se mladí inženýři účastní kursů na zvýšení kvalifikace, podnikatelském tréningu, prezentují své inovační projekty a v jednotlivých případech i prototypy svých výrobků.

26; Proč Porošenko letěl do USA? Porošenko se pokouší za každou cenu zůstat v politickém mainstreamu, ze kterého – jak ukázal poslední summit G20 v Číně – rychle vypadává.

27; Uzavřeli jsme ruskojazyčné třídy ve stovkách škol. Gauleiter Doněcké oblasti se chlubí násilnou ukrajinizací okupovaného Donbasu. Podíl ukrajinskojazyčných škol na dočasně okupovaném území Doněcké republiky dosáhla 60%.

28; Ministerstvo obrany Ruské federace má zájem o jadernou platformu pro podvodní bezpilotní aparáty. Platforma bude dopravovat podvodní bezpilotníky k místu jejich využití, zásobovat je elektrickou energií a přebírat od nich informace.

29; WADA se bojí msty Mezinárodního olympijského výboru kvůli Rusku, píše The Guardian. Světová antidopingová agentura může přijít o svůj vliv nebo úplně zmizet ve své nynější podobě.

30; U Porošenka se mluví o podpoře ze strany Erdogana v otázce Krymu. Přitom ale Porošenkova tisková služba neuvádí žádnou konkrétní citaci.

31; Putin dobývá Západ. Vítězství Vladimira Putina ve volbách do Státní dumy v Rusku vyvolalo obvyklé komentáře na Západě – oblibu Putin samozřejmě má, ale je to jen díky autoritářství a zastrašování oponentů. Přitom Putinova popularita na Západě (nemluvě už o Východě) nadále roste.

32; Americký bombardér B-1B proletěl podél hranic KLDR. USA ve středu poslaly k demilitarizované zóně rozdělující poloostrov svůj strategický bombardér B-1B.

33; Svět potřebuje policajta v podobě USA, prohlásil bývalý generální tajemník NATO. Bývalý dánský premiér Anders Fogh Rasmussen promluvil o důležité roli USA v otázce zachování světového řádu.

34; Filipínský prezident poslal Evropskou unii k čertu jako odpověď na požadavek, aby „zastavil vraždy během války proti drogám“.

35; Auto pro potřeby ATO, V ukrajinské armádě se nechystají vracet Ukrajincům auta zabavená pro potřeby fronty. Kam mizí auta zabavená Ukrajincům pro potřeby armády? Shledají se s nimi jejich původní majitelé ještě někdy?

36; Na Krymu zastavili obchodování s nemovitostmi v pobřežní zóně. Všechny obchody s nemovitostmi ve stometrovém pobřežním pásu byly na Krymu zastaveny. Toto rozhodnutí schválil krymský parlament.

37; V Turecku byl spáchán ozbrojený útok na velvyslanectví Izraele. Ozbrojení zločinci uskutečnili útok na velvyslanectví Izraele v Ankaře.

38; Není s nimi celý svět. Kanada odmítla zrušit víza pro Ukrajince. Ukrajina zatím neodpovídá nutným kritériím, prohlásili v Ottawě.

39; Zakousli jsme se do vod. Jak postupuje výstavba Krymského mostu? Ve vodách Kerčského průlivu u západního konce Tuzelské kosy je ukončována instalace prvního mořského pilíře krymského mostu. Sdělila to tisková služba stavby.

40; Ozbrojenci informují o sestřelení letadla syrské armády. Arabská média informují o pádu letadla syrských ozbrojených sil na východ od Damašku.

41; Ukrajinská armáda mohutně ostřelovala frontové území Doněcké republiky z granátometů. Nejintenzivnější palbu zažila předměstí Doněcka a Gorlovky a město Jasinovataja.

42; Obyvatelé New Yorku se bouří proti likvidaci Leninova pomníku. Šestimetrová socha vůdce světového proletariátu na střeše obytného komplexu byla už dlouho místní pamětihodností.

43; Ukrajinský nacismus je třeba léčit chirurgicky, říká expremiér Azarov. Bývalý premiér Ukrajiny je rozhořčen šokujícím incidentem s bitím Rusa, který šel hlasovat na velvyslanectví Ruské federace v Kyjevě.

44; Erdoganovo prohlášení ohledně Krymu může zkomplikovat vztahy Ruska a Turecka, říká senátor Klincevič. Samozřejmě že dále než ke slovům o podpoře Ukrajiny Erdogan nepůjde, ale slova nejsou vždy jen prázdným zvukem.

45; Gruzínského šéfa národní policie v Oděse předvolali k soudu v jeho rodné zemi. Bývalý náměstek ministra vnitra Gruzie Georgij Lordkipanidze, kterého Arsen Avakov označil za specialistu pro boj s terorismem, se proslavil vraždami a krutým mučením vězňů v gruzínských vězeních.

46; Zástupce Vyšetřovacího výboru Vladimir Markin odstoupil. Zprávy o jeho odstoupení se v médiích objevily už minulý týden.

47; Ukrajinská armáda přesouvá k linii dotyku samohybné houfnice, tanky a obrněná vozidla. Ukrajinská armáda nadále využívá příměří k posilování vojenského potenciálu svých jednotek v zóně tzv. ATO.

48; V Minsku bylo parafováno rozhodnutí o prvním odloučení sil v Donbasu. Členové kontaktní skupiny parafovali rámcové rozhodnutí Kontaktní skupiny o oddělení sil a prostředků v Donbasu.

49; Tolik vychvalovaná americká neviditelná loď se porouchala. K incidentu došlo na vojenské námořní základně Norfolk v předvečer vyplutí torpédoborce Zumwalt na moře k dalším zkouškám.

50; V Doněcku rekonstruují pomník Felixe Dzeržinského. Komunální služby Doněcka přikročili k opravě pomníku revolucionáře a zakladateli tajných služeb sovětského státu Felixe Dzeržinského.

51; Před radnicí Oděsy došlo ke srážkám. U budovy se shromáždili stoupenci i odpůrci nynějšího starosty Truchanova.

52; Polsko plánuje novou alianci proti Rusku. V souvislosti s událostmi na Ukrajině začalo NATO rozšiřovat svou přítomnost ve Východní Evropě kvůli „ochraně svých spojenců“.

53; Kyjev zmařil zasedání ekonomické podskupiny v Minsku, říká Pušilin. Podle jeho slov je to další smyšlený důvod, aby znemožnili práci ekonomické podskupiny a Kontaktní skupiny.

54; Syrská armáda zahájila rozsáhlý útok na pozice ozbrojenců ve provincii Hamá. Dnešní boje probíhaly v okolí obce Koukab. Armádní oddíly postupují směrem k Taibat al-Imám.

55; OECD: Propad ruské ekonomiky se v roce 2017 zpomalí. V roce 2017 se očekává zpomalení propadu v řadě velkých ekonomik včetně ruské, vyplývá z prognózy Organizace pro ekonomickou spolupráci.

56; Letadlová loď Admiral Kuzněcov vypluje k syrským břehům za účelem posílení bojové kapacity námořní skupiny. Nyní ve východní části Středozemního moře ruské bojové uskupení sestává z šesti bojových lodí a čtyř pomocných plavidel.

57; Oddělení sil v Donbasu bude fungovat, pokud Kyjev splní podmínky, říká Sluckij. Pro Kyjev je pokračování války ztrátou prostředků a národní ekonomika na Ukrajině se rozpadá, dodal Sluckij.

58; Snahy Kyjeva vytvořit autonomní církev zhorší postavení věřících, říká Ruská pravoslavná církev. Pokusy ukrajinských úřadů vytvořit jednotnou autokefální ukrajinskou pravoslavnou církev mohou skončit dalším rozkolem a zhoršit postavení pravoslavných věřících v zemi.

59; Ukrajinu čeká v roce 2017 dolar za 46 hřiven, říká MMF. Rizika ze státního dluhu a devalvace zůstanou dokonce i v případě splnění programu spolupráce s Fondem ze strany Ukrajiny, myslí si analytici.

60; Řím stahuje svou přihlášku na pořadatelství olympiády v roce 2024. Starostka Říma Virginia Raggi oznámila stažení kandidatury na pořadatelství Olympiády a Paralympiády v roce 2024 z ekonomických důvodů.

61; Kerry vyzval k zákazu syrskému letectvu létat nad oblastmi pod kontrolou opozice. Vyzval k ukončení „děsivých a nevybíravých útoků, které jsou primární příčinou strachu, utrpění a útěku“.

62; V ostřelovaném humanitárním konvoji v Aleppu zaregistroval dron ruského letectva vojenskou techniku ozbrojenců. V humanitárním konvoji jedoucímu po území Aleppo se nacházel pick-up s minometem velké ráže. Ruské ministerstvo zveřejnilo záběry z bezpilotníku.

63; Politika Vilniusu vůči Moskvě se ukázala jako neúspěšná, říká velvyslanec Ruska. Litevské úřady nechtějí vidět pozitivní změny probíhající v Rusku, které se odrazily i na průběhu voleb do Státní dumy.

64; Šéfka Národní policie Ukrajiny a poslanec-radikál se pohádali kvůli národnostní otázce. Poslanec za Radikální stranu Andrej Lozovoj rozčilil šéfku Národní policie Ukrajiny Chatiju Dekanoidze poukazem na to, že je Gruzínka.

65; V oblasti útoku na humanitární konvoj OSN v Sýrii se nacházel útočný americký bezpilotník, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Bezpilotník patřící koalici vedené Spojenými státy se nacházel v oblasti útoku na humanitární kolonu OSN v Sýrii v momentě požáru, prohlásil oficiální představitel Ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov.

66; V Moskevské oblasti se konala cvičení ruského letectva za účasti S-400 Triumf a protivzdušného raketového komplexu Pancir-S. bylo zlikvidováno přes třicet cvičných vzdušných cílů a po odražení útoku se pluk vydal na pochod do nových pozic za krytí z protivzdušného raketového komplexu za účelem splnění úkolu.

67; Pentagon popírá přítomnost amerického letectva v oblasti úderu na humanitární konvoj v S7rii. Letectvo koalice vedené USA neuskutečnilo žádné lety nad oblastí Aleppa, kde byl ostřelován humanitární konvoj, sdělil představitel tiskové služby Pentagonu major Adrian Rankin-Galloway.

68; Porošenko navrhl zreformovat Radu bezpečnosti OSN v bodě uplatnění práva veta.

69; SBU zahájila v oblasti Mariupolu operaci zaměřenou na odhalení stoupenců Doněcké republiky na jihu Donbasu, říká Basurin.

70; Porošenko oznámil během svého vystoupení existenci tisíců snímků z kosmu a dalších důkazů o ruské přítomnosti v Donbasu.

71; Ukrajinští diplomaté jsou zmateni tím, že Trump ignoroval Porošenka. Předtím časopis Foreign Policy sdělil, že štáb republikána Donalda Trumpa neodpověděl na žádost Porošenkovy administrativy o setkání.

72; Úder americké armády u Deyr az-Zauru zmařil životy 83 syrských vojáků, říká stálý zástupce Sýrie. V Pentagonu vyjádřili „lítost“ a prohlásili, že cílem úderu měli být teroristé.

73; Byly zveřejněny záběry z pádu vrtulníku Apache do moře. V Řecku se rekreanti na pobřeží Egejského moře stali svědky havárie útočného vrtulníku Apache AN-64D řeckých ozbrojených sil.

74; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky Zajcevo v Doněcké republice.

75; Proč Západ obviňuje Rusko a Sýrii z útoku na humanitární konvoj OSN? Ať útočil na humanitární konvoj kdokoli, stejně je předem vinno Rusko, myslí si oficiální místa ve Washingtonu.

76; Lavrov a Kerry vystupovali každý v naprosto jiném světě. Ministr zahraničí Ruské federace a státní tajemník USA John Kerry na středečním zasedání Rady bezpečnosti zcela odlišně hodnotili situaci v Sýrii, jako by ani nemluvili o stejném konfliktu.

77; Ve Francii se migranti pokoušeli ovládnout silnici. Policie použila sílu. Srážky početných migrantů s policií proběhly ve středu v okolí přístavu Calais na severu Francie, hlásí agentura AFP.

78; Zacharova: Kerryho vystoupení na Radě bezpečnosti OSN byla velmi špatná show bez jakýchkoli faktů, prohlásila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí.

79; Na podzim bude do armády povoláno 14 tisíc Ukrajinců. Celkem bude na realizaci mobilizace vyčleněno 41,6 milionu hřiven.

80; Generální prokuratura Luganské republiky zahájila trestní stíhání ve věci pokusu o uchvácení moci v Republice. Jeden podezřelý byl zadržen.

81; Peklo v Aleppu. Ozbrojenci popravují obyvatele, kteří se pokoušejí opustit město. Syrská armáda zkouší všechno možné pro záchranu civilního obyvatelstva v Aleppu, jimž ozbrojenci Džebhat an-Nusrá brání v opuštění města, aby mohli lidi použít jako živý štít.

82; Místopředsedkyně Nejvyšší rady Ukrajiny a zástupkyně Ukrajiny v třístranné kontaktní skupině pro Donbas v Minsku Irina Geraščenko označila doněcké důchodce za „mrtvé duše“ a prohlásila, že jim důchody vypláceny nebudou.

83; Další zrada: Na mezinárodním fóru v Kyjevě vyzvali k obnově ekonomických styků s Ruskem. Bývalý ministr hospodářství zdůraznil, že ukrajinská ekonomika degeneruje a získává surovinový charakter.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 22.9.2016:

1; Čtyřiadvacet ruských vysokých škol se umístilo v top 980 nejlepších univerzit světa za roky 2016 a 2017, který sestavuje časopis Times Higher Education, přičemž jedenáct z nich se na seznamu objevilo poprvé.

2; Jdou rychle nahoru. Komentátor Stratfor se podělil o své dojmy ze své cesty do Ruska. Jeho dojmy z nedávné návštěvy jsou na hony vzdáleny tomu, jak je Rusko podáváno v americkém tisku.

3; Armata dostala ochranu před uranovými střelami. Nejnovější komplex aktivní ochrany si poradí i s protipancéřovými střelami letícími nadzvukovou rychlostí.

4; Ukrajina zatahuje Kazachstán do jaderného dobrodružství. Dokáže Astana odvrátit odstavení jaderných bloků atomových elektráren na Ukrajině?

5; Proč v Rusku nemají rádi liberály? Jsou agresivní a nesmiřitelní. Slovně milují svou vlast, ale ve skutečnosti slouží zahraniční moci.

6; Kyjev se modlí ke Clintonové. Bývalý šéf Pentagonu prozradil, jak se budou vyvíjet vztahy USA a Ukrajiny po 8. listopadu.

7; Jako v Norimberku: Nedávno Nejvyšší soud Ruska zamítl odvolání automechanika z Permu Denise Luzgina, který byl odsouzen k pokutě 200 tisíc rublů za šíření publikace „15 faktů o banderovcích aneb o čem Kreml mlčí“. Publikace prokazatelně šíří historické nepravdy a oslavuje kolaboranty a Hitlerovy podporovatele.

8; Rusko vs. Západ: Úsměvy prostřednictvím síly. Jen 15% Rusů hovoří o nutnosti úpravy vztahů s USA a Evropou.

9; Ruské letectvo palbou z Uraganů podpořilo útok Kurdů. Bylo zlikvidováno sto ozbrojenců Islámského státu, opevnění a technika v Aleppu.

10; Kontribuce pro Donbas. Kyjev má v úmyslu rekonstruovat vlastnoručně rozvrácený region na účet Ruska.

11; Neproběhnou-li reformy v Kyjevě, Evropská unie odvolá sankce proti Rusku, varuje Biden. My víme, že v tuto chvíli existuje minimálně pět zemí, které chtějí zrušit sankce proti Moskvě, prohlásil Joe Biden.

12; Český prezident vyzval OSN, aby neokupovala území a aktivovala článek 47 předpokládající vytvoření nejvyššího velení vojsk OSN. Český prezident Miloš Zeman známý svým zdravým postojem podrobil OSN kritice.

13; V provincii Chej-lung-ťiang na východě Číny odhalen památník sovětských vojáků, kteří zahynuli v bojích za osvobození Číny od japonských okupantů v letech Druhé světové války.

14; Ruský zemědělsko-potravinářský dozorový orgán Rosselchoznadzor dočasně zakázal dovoz zeleniny a ovoce z Egypta kvůli vysokým fytosanitárním rizikům.

15; Výjimečný stav v Severní Karolíně. Srážky obyvatelstva s policií, povolána byla i Národní garda. Policie používá světelné petardy a slzotvorný plyn. Šestnáct policistů bylo již zraněno.

16; Teď už i Ázerbajdžán: USA oznámily nutnost vojenské spolupráce s Baku. K setkání došlo v rámci 71. zasedání Valného shromáždění OSN.

17; Trump mi nic neodmítl. Prostě jsme nenašli vhodný termín, říká Porošenko. Petr Porošenko si pospíšil s vysvětlením ponižujícího odmítnutí možného budoucího prezidenta USA nesouladem časových možností.

18; Kdo buduje Stalinovy pomníky a kdo je touží bořit? Nedávno se hned v několika ruských městech objevily Stalinovy busty.

19; Ministerstvo pro hospodářský rozvoj snížilo prognózy ohledně ruské ekonomiky pro léta 2017 až 2019. V mnoha parametrech jsou odhady horší než v předchozích prognózách.

20; Ukrajinský zápasník Beleňuk nedostal vízu, Beleňukovi dvakrát odmítli na velvyslanectví Německa vydat vízum a nyní se nemůže dostat do Německa, kde má reprezentovat jeden ze zápasnických klubů.

21; Šestapadesátý humanitární konvoj ministerstva pro mimořádné události Ruské federace dorazil na Donbas. Kolona automobilů už prošla hraničními přechody a dorazila do míst určení v Doněcké a Luganské republice. Brzy se začalo s vykládáním.

22; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení ve věci pokusů maření voleb do Státní dumy na Ukrajině. Připomeňme, že minulou neděli v Kyjevě krutě zbili Rusa, který šel do volební místnosti na velvyslanectví Ruské federace.

23; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Ukrajinská armáda vystřelila více než 20 min. Ukrajinské ozbrojené síly ostřelovaly večer obec Zajcevo na severu Gorlovky, dále vesnici Žabičevo na severu Doněcka a okraje Dokučajevska.

24; Západ zoufale potřebuje otrokářství. Naléhavě potřebujeme takového amerického prezidenta, který by byl schopen a ochoten sjednotit svobodný svět a čelit takovým diktátorům, jako je Vladimir Putin, píše bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. USA jsou jedinou zemí schopnou dělat světového četníka.

25; Letadlo amerických ozbrojených sil havarovalo v Japonsku. Bojové letadlo amerických ozbrojených sil se zřítilo u pobřeží japonského ostrova Okinawa po startu z americké vojenské základny.

26; Gruzínský premiér řekl, jaké vztahy s Ruskem jsou očekávány v Tbilisi. Připomeňme, že v reakci na uznání suverenity Jižní Osetie a Abcházie ze strany Moskvy Gruzie přerušila diplomatické styky s Moskvou.

27; Ekonomický růst v Rusku se bude odehrávat bez liberálů. Volič hlasoval pro Jednotné Rusko nikoli proto, že považuje jeho ekonomický kurs za optimální a jediný možný, ale proto, že jej nepovažuje za liberální. Doba liberálů minula a už se nevrátí.

28; OBSE informovala o gruzínských žoldácích bojujících v rámci ukrajinské armády. Pozorovatelé Zvláštní monitorovací mise OBSE informovali o vojácích Gruzínské legie u linie dotyku v Donbasu.

29; Fotbalový klub z Doněcké republiky se účastní ruského turnaje. Poprvé bylo k účasti na tradičním fotbalovém turnaji konaném v Rostovské oblasti pozváno mužstvo z Doněcké republiky.

30; Kyjev se rozhodl spolehlivěji se odříznout od „anektovaného“ Krymu. Ukrajinské ministerstvo obrany poslalo do Chersonské oblasti deset železničních vlaků s prostředky n opevnění hranice, kterou kyjevské úřady tvrdošíjně nazývají „administrativní“.

31; V Kyjevě demonstranti útočili na Městskou radu. Aktivisté mluví o tom, že kyjevský starosta Vitalij Kličko je podvedl a hodil přes palubu, když nezastavil výstavbu obchodního centra u metra „Hrdinů Dněpru“.

32; Evropa nechce jíst americké GMO. Jak se starý kontinent brání globální obchodní expanzi USA. Francouzi nejsou ochotni jíst genově upravenou kukuřici z Iowy, Paříž není ochoten platit pokuty Monsantu. V Německu tento týden protestovalo proti TTIP 320 tisíc lidí.

33; Eurovize 2017 proběhne u stěn pravoslavného chrámu. Pokud budeme chápat dnešní evropskou toleranci jako připravenost odmítat víru našich otců a dělat si posměšky z tradic, pak dnešní Kyjev jde plně touto cestou.

34; USA navrhují zákaz letů ruského letectva v Sýrii, říká ruské ministerstvo zahraničí. Washington přišel na „novátorskou“ myšlenku zakázat lety nad územím Sýrie nejen místním, tj. syrským vojenským letadlům, ale i ruským.

35; Ukrajina vydá obligace za 1 miliardu dolarů garantovaných Spojenými státy. Na nedávném zasedání vláda přijala rozhodnutí o emisi státních dluhopisů ve výši jedné miliardy dolarů.

36; Skandální poslanec Geraščenko navrhuje rozdat zbraně těm, kdo milují Ukrajinu. Myslím si, že je potřeba postupně přistoupit k otázce povolení krátkých zbraní, prohlásil poradce ministra vnitra známý svými pochybnými iniciativami.

37; Ukrajina se při výměně zajatců snaží zbavovat svých bezdomovců, říká šéf Luganské republiky. O Vánocích jsem navrhoval Porošenkovi, abychom na počest svátků vyměnili vězně. Je pro mě záhadou, proč to tenkrát Porošenko neudělal, dodal Igor Plotnickij.

38; Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij potvrdil smrt svých rodičů žijících ve Voroněžské oblasti, kde se otrávili houbami a lékaři je už nedokázali zachránit.

39; Rusko se opět stalo největším dodavatelem ropy do Číny. Podle výsledků za srpen tohoto roku Rusko zvýšilo dodávky ropy do Číny o 50,2% meziročně. Celkem ukazatel dosáhl hodnoty 4,64 milionu tun, vyplývá z údajů Hlavní celní správy Čínské lidové republiky.

40; Proč Západ obviňuje Rusko a Sýrii z útoku na humanitární konvoj OSN? Ať na konvoj útočil kdokoli, stejně za to může Rusko, myslí si oficiální místa ve Washingtonu.

41; Dnešek je pro Porošenka černým dnem. Nejprve viceprezident USA Biden dal Kyjevu na srozuměnou, že Západu se přestává líbit neochota Kyjeva provádět reformy. A potom Světová banka řekla pravdu o ukrajinské ekonomice.

42; Rusko za útok na humanitární konvoj nemůže, říká Asad pro Associated Press.

43; Ochranka se bojí nechávat Obamu samotného s Putinem, říká violoncellista Roldugin. Známý hudebník Sergej Roldugin, přítel prezidenta Ruska, odhalil novinářům „tajemství“ o prezidentovi Baracku Obamovi.

44; Kongres USA schválil poskytnutí smrtících zbraní Ukrajině. K tomu, aby Kyjev dostal kýžené zbraně, musí být zákon schválen Senátem USA a pak prezidentem. Tento fakt však nezabránil Petru Porošenkovi předem poděkovat svému páníčkovi za „podporu Ukrajiny“.

45; Kyjev přesunul k linii dotyku s Luganskou republikou arabské žoldáky. Vojáci arabského vzhledu jsou ozbrojeni automatickými střelnými zbraněmi vzorů používaných v NATO, upřesnili v Národní policii Luganské republiky.

46; Kde je vaše svědomí? Oděské úřady chtějí zkonfiskovat byt Grahama Phillipse. Kromě toho Graham Phillips umístil na svých stránkách na sociální síti screenshot ze skandálních stránek Mirotvorec, jehož tvůrci žádají obyvatele Doněcké a Luganské republiky, aby práskli místo pobytu britského novináře.

47; Putin nařídil zavedení lázeňské daně v Rusku. Očekává se, že pilotní projekt bude realizován ve čtyřech regionech – v Altajském kraji, Krasnodarském kraji, na Krymu a v Kavkazském městě Miněralnyje Vody.

48; Šéf Luganské republiky podepsal dohodu o oddělení sil v Donbasu. Zástupci Luganské a Doněcké republiky na setkání členů Kontaktní skupiny v Minsku parafovali 21. září rámcovou dohodu o oddělení sil v Donbasu podepsanou zástupci Ukrajiny, Ruska a OBSE.

49; USA záměrně zaútočily na pozice syrských vojsk, říká Asad. Prezident Sýrie Bašár Asad označil úder koalice pod velením USA na vládní vojska Sýrie v Deyr az-Zauru za záměrný. V důsledku incidentu zahynulo více než 60 vojáků a stovka byla zraněna.

50; Ukrajinská vláda povolila nákupy lokomotiv v Rusku. Ruské lokomotivy budou využívány k přepravě uhlí.

51; V Oděse v souvislosti s hrozbou zapálení budovy radnice evakuovali všechny pracovníky, informuje městská rada.

52; Rvačky v Nejvyšší radě se dostaly do klipu amerického zpěváka. Jeden z nejznámějších interpretů současnosti Moby zařadil dramatické záběry z potyček v ukrajinském parlamentu do promo videa věnovaného vydání nového alba s příznačným názvem „Tyto systémy selhávají“.

53; Politici se porvali v přímém přenosu gruzínské talk show. Kameramani museli od sebe kandidáty na poslance odtrhávat.

54; V OSN se nikomu nechtělo Porošenka poslouchat. Musel vystupovat před poloprázdným sálem. Sdělil to předseda Rady Federace pro mezinárodní otázky Konstantin Kosačov.

55; V Rusku byl spuštěn nejrychlejší mobilní internet na světě. Ruský mobilní operátor patřící k velké trojce v rámci mezinárodního podnikatelského summitu v Nižním Novgorodu předvedl fungování mobilní sítě páté generace 5G.

56; Doněcká republika poslala Kyjevu písemný návrh na výměnu zajatců – největší za historii konfliktu: 618 za 47. Ombudsmanka Doněcké republiky vyjádřila naději na kladnou odpověď ukrajinské strany.

57; Nizozemci neratifikují asociaci s Ukrajinou. Premiér Rütte doufá, že Ukrajina bude moci pokračovat v rozhovorech s ostatními 27 zeměmi EU.

58; Putin požádal Naryškina, aby se postavil do čela Služby zahraniční rozvědky. Prezident Vladimir Putin navrhl Sergeji Naryškinovi, dosavadnímu předsedovi Státní dumy, aby se stal šéfem zahraniční rozvědky Ruské federace.

59; Ministerstvo sportu Doněcké republiky vypracovalo normativy projektu „K práci a obraně vlasti připraven“. Program bude zaveden do všech škol. Úřady Doněcké republiky plánují postupné zavedení skládání zkoušek podle norem programu „K práci a obraně vlasti připraven“ ve všech školách Republiky. Pro žáky budou dobrovolné.

60; Peklo v Aleppu: Ozbrojenci popravují obyvatele pokoušející se opustit město. Syrská armáda podniká všechno možné, aby zachránila civilní obyvatele Aleppa, jejichž odchodu z města brání ozbrojenci z Džebhat an-Nusrá, kteří chtějí používat lidi jako živé štíty.

61; Neuvěřitelná drzost: Nápad na přerušení využívání letectva v Sýrii se „samozřejmě“ netýká USA, říká Pentagon. Koalice má v úmyslu pokračovat ve svém kampani na zničení Islámského státu.

62; V Evropském parlamentu navrhli zablokování bezvízového režimu pro Ukrajinu. Dva němečtí nacionalističtí poslanci zaregistrovali dodatky k návrhu zprávy o zrušení víz s Evropskou unií.

63; Pentagon hloupě a nesmlouvavě podrazil Státní department, říká Zacharova. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala prohlášení šéfa výboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil generála Josepha Danforda, který přiznal, že nemá žádné důkazy o podílu Ruska na útoku na humanitární konvoj OSN v okolí Aleppa.

64; OSN informovala o hrozbě nové globální krize. Deflace v rozvojových zemích bude brzdit i sousední státy, varují experti.

65; Přechod Naryškina do Služby zahraniční rozvědky vyvrací informace o vytvoření jednotného ministerstva pro státní bezpečnost, říká politolog. Svjatěnkov dodal, že odchod Naryškina do Služby zahraniční rozvědky nejspíš znamená, že předsedou státní dumy se stane Vjačeslav Volodin.

66; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin více než šedesátkrát ostřelovala území Doněcké republiky. Byl zraněn jeden voják Doněcké republiky.

67; Syrská armáda útočí v Aleppu, odráží útoky band a likviduje ozbrojence. Syrská armáda rozšířila zónu kontroly ve strategické čtvrti Ramusa v jižní části Aleppa a získala kontrolu nad okolím této čtvrti.

68; Kvůli míru v Donbasu musí ukrajinská vláda odstoupit, říká Savčenková. Dále zdůraznila, že při svých zahraničních cestách se snaží vést dialog vedoucí ke konkrétním výsledkům.

69; USA se nesnaží o kontrolu vzdušného prostoru Sýrie, říká Pentagon. USA se nesnaží o plnou kontrolu vzdušného prostoru v Sýrii, protože si myslí, že to může vést ke konfrontaci s Moskvou a Damaškem, prohlásil předseda výboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil generál Joseph Danford.

70; Vědci dokázali, že kouření ničí lidskou DNA. Vědci z Harvardské lékařské školy zjistili, že kouření narušuje strukturu DNA a část poškození zůstává i poté, co člověk přestane kouřit, hlásí NBC News.

71; Ruské rakety Kalibr zlikvidovaly štáb západních tajných služeb v Aleppu. Bylo zabito dvacet důstojníků, píší arabská média. Řada syrských a íránských médií včetně arabské redakce agentury Sputnik sdělují, že plavidla ruského námořnictva nacházející se u břehů Sýrie uskutečnila přesné raketové údery a zlikvidovaly štáb zástupců zahraničních tajných služeb v Deyr Izzá.

72; USA jsou uraženy, že jim Rusko brání v zavádění vlastního řádu, píše list The Nation. Navzdory tomu, že zahraniční politika USA je utvářena prezidentem, může na něj mít vliv takzvaná strana války, jejíž základ tvoří nejen zástupci Pentagonu.

73; Německé podnikatelské kruhy chtějí investovat na Krymu. Němečtí podnikatelé otevřeně informovaly o svém zájmu o investice na Krymu a v Sevastopolu. Počáteční objem investic do projektů je plánován na 250 milionů euro.

74; Je těžké diskutovat s retardovanými imbecily. Poslanci se poprali v televizním studiu. Po ukončení přenosu se Parasjuk pokusil dostat k Vilkulovi, ale byl zadržen jeho ochrankou.

75; Byly zveřejněny podrobnosti z dohody mezi Ruskem a USA o Sýrii. Dohoda předpokládá mimo jiné vytvoření demilitarizované zóny v okolí silnice Castello u Aleppa.

76; syrská armáda zahájila operaci ve východním Aleppu. Vládní vojska Sýrie zahájila vojenskou operaci ve východních čtvrtích Aleppa, píše se ve zveřejněném prohlášení velení syrské armády.

77; Rusko a USA zveřejnily podmínku pro možné odstoupení od dohody o Sýrii. Dohoda Ruské federace a USA o Sýrii předpokládá, že Moskva nebo Washington mají právo od ní odstoupit, říká se v textu zveřejněném ve čtvrtek večer agenturou AP.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 23.9.2016:

1; Ruské podvodní roboty budou chránit most na Krym. „Pinguin“ najde miny dokonce i pod vrstvou podloží.

2; Gruzie a Ukrajina do NATO nepatří, píše Forbes. Ukrajina a Gruzie nemohou přinést pro NATO žádné výhody. Aliance se díky jejich členství nestane silnější a vztahy s Ruskem budou ohroženy. Washington by osud těchto zemí prakticky neměl vzrušovat.

3; V Kyjevě muž s upilovanou puškou vyloupil poštu. Kořist čítala kolem 80 tisíc hřiven.

4; Pro odvrácení převratu v Luganské republice byl přesunut batalion Sparta, říká Zacharčenko. Podle slov šéfa Doněcké republiky poskytla Republika tento druh pomoci, protože sama nic takového nepotřebuje.

5; Výtky z USA na adresu Ukrajiny znějí čím dál hlasitěji. Expert Konstantin Voronov ve vysílání radia Sputnik poznamenal, že USA využívají metody taktického řízení jak vůči Ukrajině, tak i u nejbližších spojenců.

6; EU se odvrací od USA. Sebevražda Evropy se ruší. Touha evropských zemí zrušit sankce vůči Rusku vypovídá o tom, že názor Washingtonu pro ně už není tak kriticky závazný.

7; USA se honí za ruskou raketou Cirkon. Američané vyčlenili dalších 147 milionů dolarů na vývoj nadzvukové zbraně.

8; Americký návrh zákona je Ukrajině k ničemu. Ukrajinské vedení se bouřlivě, ale zbytečně raduje z návrhu zákona o dodávkách smrtících zbraní Ukrajině schváleného Kongresem USA.

9; Rusíni v Rusku se sjednocují a plánují obhajobu karpatských Rusínů před pronásledováním ze strany kyjevské moci. Proběhla Ustavující konference Asociace Rusínů v Rusku pod názvem „Liga pro ochranu cti a důstojnosti Rusínů“.

10; Izolace Krymu se nezdařila. Evropa de facto uznala příslušnost Krymu k Rusku. Letadla na Krym létají, lodě vplouvají do krymských přístavů, pokračuje obchod. Žádná izolace se nekoná.

11; Japonsko je připraveno obětovat dva Kurilské ostrovy. Japonsko nebude požadovat od Ruska vrácení všech čtyř ostrovů Jižních Kuril.

12; Kuba se v OSN postavila za Rusko a odsoudila rozšiřování NATO k ruským hranicím.

13; Ohnivé peklo v Moskvě. Při požáru zahynulo osm záchranářů. Velký požár se odehrál ve skladových prostorách v obvodě Goljanovo na východě hlavního města ve čtvrtek večer. V epicentru požáru v moskevském skladu umělohmotných výrobků byla nalezena těla záchranářů.

14; Spořící část penzí může být částečně rozmrazena. Vláda Ruska zvažuje variantu částečného rozmrazení spořící části důchodů. Už v příštím roce mohou na spořící účty Rusů přicházet finance ve výši jednoho procenta z fondu mezd.

15; Oděští policisté málem udusili mladíka při zatýkání. Byl zveřejněn další videodůkaz o více než sporné úrovni ukrajinské „nové policie“, které je lepší se nedostat do spárů či pod kola.

16; Armáda budoucnosti. Zázrak ruské energetiky. Neuvěřitelné dojmy jsme získali při studiu energetického systému vyvinutého Výzkumným a vývojovým ústavem Etalon pro ruskou armádu.

17; Úřady japonské Okinawy požadují od USA zastavení letů útočných letounů. Americká vojenská základna v Okinawě přináší Japoncům samé nepříjemnosti. Japonskem otřáslo několik případů znásilnění Japonek americkými vojáky, včera se zase zřítila stíhačka amerických ozbrojených sil.

18; USA zvětšili rozpočet programu na „zadržování ruské agrese“ na čtyřnásobek. Ve Washingtonu už prohlásili, že v letošním roce byl poprvé za dlouhou dobu Pentagon nucen učinit odvrácení ruské agrese jednou z klíčových složek své obranné strategie.

19; Ozbrojenci Islámského státu použili chemické zbraně při útoku na americkou základnu. Tento fakt potvrdili už ve štábu amerických ozbrojených sil.

20; Ministerstvo financí navrhuje šetřit na bohatých důchodcích. Ruské ministerstvo financí navrhuje úředníkům, aby zvážili zrušení důchodů pro občany, kteří patří ke kategorii pracujících důchodců a vydělávají více než 500 tisíc rublů.

22; Strana PARNAS se rozhodla zbavit Kasjanova. Bez obalu řečeno to vlastně nebude převrat, ale protipřevrat, protože podle slov spolustraníků převrat chystá sám Kasjanov.

23; Videoklip Julije Čičerinové „Na frontě“ dobývá internet. Klip natočený v Donbasu a věnovaný jeho obráncům se kromě působivé hudby stal ideovým vyjádřením postoje bojujícího Donbasu.

24; Poslanci Nejvyšší rady se poprali kvůli sucharům. Zástupci Opozičního bloku vytlačili skandálního poslance Gončarenka ze svého sektoru.

25; Když my můžeme žít bez Lvova, vy můžete žít bez Krymu, vzkazuje Ukrajině polský poslanec Janusz Sanocki. Před prezidentským palácem ve Varšavě se konala akce věnovaná výročí Volyňské tragédie.

26; Je velká otázka, jestli Ukrajina přežije nadcházející zimu, říká stálý zástupce Ruska při EU Vladimir Čižov. Pohovořil o vztazích Ruska a Evropské Unie, o problémech s plynem, o migrační krizi a posunu Evropy doprava.

27; Ukrajinské ministerstvo obrany poslalo do Chersonské oblasti ohrazující a opevňující stavební prvky. Kromě toho se Kyjev chystá na hranici s Krymem instalovat protitankové zátarasy.

28; Petice žádá prezidenta Porošenka, aby Ukrajincům vrátil oblíbenou komedii „Ironie osudu“ zakázanou kvůli tomu, že epizodní roli ztvárnila Valentina Talyzina, která je známá svými proruskými názory. Auto petice se ptá, proč by ale Ukrajinci měli kvůli tomu přijít o výtečný novoroční příběh?

29; Prezident Kirgizie přijel do Moskvy na léčení. Připomeňme, že kirgizskému lídrovi se 19. září udělalo špatně na letišti v Istanbulu,odkud měl odlétat do USA kvůli účasti na Valném shromáždění OSN.

30; Oslnivé diplomatické vítězství: Karibský mikrostát Svatý Kryštof a Nevis zruší víza pro Ukrajince. Je možné, že dohoda o bezvízovém styku s touto zemí aspoň trochu utěší občany Ukrajiny po případu ukrajinského zápasníka Žana Beleňuka, kterému velvyslanectví Německa dvakrát odmítlo vydat vízum.

31; Šéf Doněcké republiky podepsal rozhodnutí o oddělení sil v Donbasu. Předtím podepsal toto rozhodnutí i šéf Luganské republiky a 21. září i představitelé OBSE, Ruska a Ukrajiny.

32; Zbraně, které USA dodaly Kurdům, skončily u Islámského státu, říká Erdogan. Baracka Obamu jsme před tím varovali, ale nedokázali jsme jej přesvědčit, zlobí se prezident Turecka.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala území Doněcké republiky z minometů a děl bojových vozidel pěchoty. Pod palbou se ocitly Jasinovataja a okraje Doněcka.

34; Cena ropy překročila 48 dolarů. Ceny ropa značka Brent vykazuje silný růst v souvislosti se zprávami o tom, že Saúdská Arábie je připravena omezit těžbu. Cena objednávek na listopad překročila 48 dolarů za barel.

35; Nuzáci v Evropské unii. Hůř než v Litvě jsou na tom už jen v Bulharsku. V Bulharsku nemá 69% obyvatelstva vůbec žádné úspory. Jen o fous lépe jsou na tom občané Litvy s 62%. Nejlepší výsledek mezi zeměmi střední a východní Evropy má Česká republika s 38%.

36; V Nejvyšší radě vyzvali k ochraně ruského jazyka. Podle názoru účastníků fóra nelze donutit lidi v Oděse a dalších východních regionech mluvit jen ukrajinsky.

37; Putin: LDPR nedostal předsedu mezinárodního výboru z obavy, že by Žirinovskij ztropí skandály. Liberální demokraté navrhovali do této funkce zástupce své strany Leonida Sluckého.

38; Na jihu Ruska budou zformovány dvě mohutné dělostřelecké divize, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Jedna divize bude vybavena samohybnými minomety ráže 240 mm „Ťulpan“ (Tulipán), druhá divize bude vyzbrojena samohybnými dělostřeleckými soupravami 2S7M „Malka“.

39; V Německu a Francii chápou zhoubnost politického kursu Kyjeva, říká stálý představitel Ruské federace při EU. Podle slov ruského stálého zástupce Vladimira Čižova nedávná návštěva ministrů zahraničí těchto dvou zemí v Donbasu ukazuje, že nejsou slepí a dost toho vidí.

40; Ruský obrněný automobil Tigr byl ostřelován z pistolí a samopalů. Ruský obrněný automobil byl vystaven kompletní sérii testů v lese mimo cesty, na silnici, na strmých svazích i ve vodě a dokonce i v podmínkách ostřelování z bojových zbraní.

41; V Kyjevě útočníci ukradli stavaři vrtačku. Svázali muže páskou, zmlátili jej, vyhrožovali mu nožem a ukradli mu vrtačku.

42; V Záporoží požadují „veteráni ATO“ bezplatné cestování v autobusech. „Chrabří“ veteráni bojů na Donbasu si stěžují, že řidiči autobusů je odmítají bezplatně vozit a vysazují je uprostřed silnice.

43; Smrtící zbraně z USA Ukrajině nepomohou, říká diplomat. Pokud USA rozhodnou o dodávkách smrtících zbraní, poruší tím mezinárodní závazky.

44; V Kyjevě řidič zastavený pro porušení pravidel silničního provozu zbil policistu a sebral mu zbraň. K incidentu došlo v Solomenském obvodě Kyjeva.

45; Clintonová žertovala na úkor Trumpa, ale lidé se smáli jí, píše BBC. Kandidátka na prezidenta se sama stala terčem jízlivých vtípků ze strany moderátora komediální show.

46; Ukrajina otestovala řízenou raketu pro raketomety. Předtím tajemník Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandr Turčinov prohlásil, že nová raketa ukrajinské výroby údajně několikanásobně předčí ruské a zahraniční konkurenty.

47; Pracovník Ústředního vědecké-výzkumného ústavu pro strojírenství Vladimir Lapygin byl moskevským městským soudem odsouzen k sedmi letům za vlastizradu.

48; Jedině válka: Porošenkova „cestovní mapa“. Zrada Donbasu ze strany Ruska by otevřela cestu k útoky na Krym.

49; Oděští radikálové zbili dva souzené „antimajdanovce“ hned po zasedání soudu. Ukrajinští extremisté zbili dva souzené aktivisty ve věci masových nepokojů v Oděse z 2. května 2014. K incidentu došlo včera ihned po zasedání soudu.

50; Rusko překonalo sankce a úspěšně vydala euroobligace, píše The Wall Street Journal. Organizátor transakce VTB Kapital sdělil, že ministerstvo financí Ruské federace vydalo desetileté eurobondy v celkové částce 1,25 miliardy dolarů s návratností 3,99%. Poptávka okamžitě přesáhla nabídku.

51; Syrská armáda za podpory ruského letectva prolamuje obranu ozbrojenců v provincii Hamá. Po mohutné dělostřelecké přípravě jednotky syrské armády zahájily útok na předměstí strategického městečka Maardes na severu provincie.

52; V maďarské vládě navrhují zaplatit Ukrajině za zmírnění sankcí EU vůči Rusku. Pokud se solidarita EU v tomto směru zmenšuje, pak ji bude nutné kompenzovat na jiných frontách, myslí si maďarský vicepremiér za stranu FIDESZ.

53; Špionážní letadlo amerického námořnictva se přiblížilo ke Krymu. Hlídkové protiponorkové letadlo amerického válečného námořnictva v pátek opět uskutečnilo let k ruským hranicím na Černém moři, oznamují zahraničních stránky sledující pohyby vojenského letectva.

54; Situace na trhu s ropou je plně závislá na Íránu. Saúdská Arábie souhlasí s tím, že sníží objemy těžby ropy, pokud Írán podnikne stejný krok před rozhovory v Alžíru, které budou zahájeny příští týden.

55; Vilkul mohl přidusit Parasjuka přímo na chodbě, říkají experti. Mistři bojových umění komentovali bojové techniky během rvačky poslanců Parasjuka a Vilkula.

56; V Žitomirské oblasti v budově obecní rady byl odpálen bankomat. V městečku Novogujvinskoje v Žitomirské oblasti dnes ráno v místnosti obecní rady odpálili bankomat Reiffeisenbanky Aval.

57; Nebojové ztráty ukrajinské armády v Donbasu za poslední týden dosáhly 55 vojáků, hlásí velení Doněcké republiky. V řadách ukrajinské armády nadále vznikají nebojové ztráty.

58; Já už dávno nekradu, říká starosta šedesátitisícového Iljičovska. Ve funkci předsedy městské rady je tento politik od roku 1994. Toto ukrajinské město v Oděské oblasti bylo v únoru 2016 přejmenováno na Čornomorsk.

59; Rubl navzdory všem prognózám předvedl svou sílu. Rubl pocítil nový příliv sil poté, co se americký Fed rozhodl nezvyšovat procentní sazbu a zhoršil ekonomické prognózy, což vyvolalo na světových burzách největší pohyb za poslední tři měsíce.

60; Ukrajinská armáda za poslední týden 424-krát porušila režim přerušení palby. Přitom 152-krát to bylo za použití zbraní zakázaných Minskými dohodami, prohlásil velitel operativního velení Doněcké republiky generálmajor Denis Siněnkov.

61; Moskva může pomoci Londýnu překonat dopady brexitu, říkají britští experti. Evropská unie utrpí brexitem víc než Velká Británie.

62; Chování ukrajinské delegace na zasedáních Rady bezpečnosti OSN je nudné divadlo, říká Čurkin. Výpady proti Rusku ze strany Kyjeva na zasedáních Rady Bezpečnosti OSN se už staly „nudnou tradicí“. Prohlásil to stálý zástupce (velvyslanec) Ruska při OSN Vitalij Čurkin.

63; Velvyslanec EU Vygaudas Ušackas prohlásil, že volby do Státní dumy na Ukrajině proběhly klidně. Minulou neděli Taťjana Moskalkova sdělila, že poslala dopisy mezinárodním organizacím v souvislosti s narušováním hlasování na Ukrajině, a to včetně pana Vygaudase Ušackase.

64; Vojenská spolupráce Damašku s Moskvou pomohla odvrátit rozpad Sýrie, říká Lavrov. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že díky vojenské spolupráci oficiální Sýrie s ruskou armádou se zákonné syrské vládě podařilo odvrátit kolaps státnosti a rozpad země.

65; Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov během svého vystoupení na zasedání Valného shromáždění OSN označil Ukrajinu za oběť milovníků her s nulovým výsledkem“.

66; Lavrov: Výzvy k úplnému odmítnutí jaderných zbraní jsou populismus. Podle jeho slov se nebere v úvahu neúčast celé řady zemí vlastnících jaderný arzenál v platných smlouvách.

67; Ruské rakety Kalibr zlikvidovaly štáb západních tajných služeb v Aleppu. Zabito bylo 30 důstojníků z USA, Izraele a Kataru, píší arabská média. Řada syrských a íránských médií sdělila, že lodě ruské námořní flotily nacházející se u břehů Sýrie uskutečnily přesné raketové údery a zlikvidovaly štáb představitelů zahraničních tajných služeb v Deyr Izza.

68; Obama připomněl 11. září, aby pomohl Clintonové. Je evidentní, že lidumilné a demokratické iniciativy Obamovy administrace ohledně odtajnění části zprávy o teroristických činech z 11. září jsou úzce spjaty s nadcházejícími prezidentskými volbami v USA.

69; Mě se všichni bojí, říká Ljaško. Skandálně známý poslanec Oleg Ljaško v komentáři rvačky svých kolegů Parasjuka a Vilkula prohlásil, že jeho se všichni bojí, přestože se do bitek nezapojuje.

70; Odmítnutí Kyjeva plnit Minsk-2 má negativní vliv na budoucnost Ukrajiny, říká Lavrov.

71; USA dělají vše pro to, aby Rusové zabíjeli Rusy v Donbasu, říká Dmitrij Sablin. Ve čtvrtek dolní komora kongresu USA jednomyslně schválila dodávku letálních (smrtících) zbraní na Ukrajinu.

72; Dav radikálů obklíčil budovu televizního kanálu Inter. Prohlašují, že akce je mírumilovná a že tentokrát se budovu podpalovat nechystají.

73; Není slušné poučovat všechny kolem a sám si vyhrazovat si právo na doping nebo obcházet OSN a dopouštět se geopolitických experimentů, které stojí život miliony lidí. Je také naprosto nepřípustné činit rukojmí politických ambicí takovou sféru, jako je sport, který vždy podporoval sbližování národů a posiloval přátelství a důvěru.

74; Syrské vzdušné síly zlikvidovaly více než 20 ozbrojenců v provincii Idlíb na severu země. Letadla syrského letectva zaútočila na velitelské stanoviště teroristů v provincii Idlíb na severu Sýrie.

75; USA bez jakýchkoli důkazů obvinily syrskou armádu z útoků na Aleppo. Bílý dům obvinil syrská vojska z úderů na Aleppo, oznámil v pátek oficiální zástupce Bílého domu Josh Earnest.

76; Ve Lvově si policista přisvojil cizí BMW. Vyšetřovatelé v případu zahájili trestní řízení.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 24.9.2016:

1; V Kyjevě vyhodili na skládku osobní archiv Národního umělce SSSR a Hrdiny Ukrajiny Dmitrije Gnaťuka. Mezi nalezenými věcmi jsou tisíce dopisů, dokumenty, plakáty a fotografie.

2; Tajné služby USA vedou vyšetřování ohledně možných styků Trumpa s Kremlem. Podle ujištění amerického tisku policejní orgány zkoumají možné spojení.

3; Ukrajinská zahraniční rozvědka vytvořila skupinu pro likvidaci separatistů za hranicemi. Oleg Carjov se vyjádřil k vraždě Jevgenije Žilina.

4; Zastavte Clintonovou! Bývalý Trumpův soupeř jej proti Clintonové podpoří, aby zachránil USA. Senátor státu Texas a bývalý kandidát na prezidenta USA republikán Ted Cruiz podpoří Donalda Trumpa ve volbách hlavy státu.

5; Riziko konfliktu mezi Ruskem a USA v Sýrii se zvyšuje, říká expert. Nyní, kdy prezident USA se už chystá opustit svou funkci, různé vlivové skupiny ve Washingtonu hrají každý svou vlastní hru.

6; Další „zrada“: Británie se odmítla zabývat Grahamem Phillipsem na žádost Ukrajiny. Velvyslanec Velké Británie Judith Gough poradila ukrajinským úřadům, aby britského novináře potrestaly samy, mají-li za co.

7; Ukrajinské námořnictvo trénuje bojové delfíny. Peníze nutné pro takovou činnost nemohl dodat nikdo jiný než Pentagon.

8; Ukrajinské děti jsou připraveny umírat za svou zem. Byla zveřejněna reportáž nizozemského novináře Michaela Dribergena z dětského tábora neonacistického Azova. Popsal, jak během dvanácti dnů ozbrojenci trestního batalionu Azov z dětí ve věku od osmi do šestnácti let dělají v letním táboře u Kyjeva „skutečné patrioty“.

9; Japonsko přistoupí na polovinu Kuril. Tuto variantu je ochoten Abe navrhnout Putinovi.

10; Na ministerstvu státní bezpečnosti Ruské federace se najde místo pro všechny. Dokáže nové ministerstvo zajistit bezpečnost státu?

11; Obranné podniky na Krymu chtějí lákat mladé inženýry prostřednictvím školy „Technospecnaz 2016“.

12; Do amerického předvolebního boje se zamíchala velká bankovní aféra. V pátek se rozhořel skandál, ó kterém mluví celá Amerika. Stovky tisíc lidí se staly obětí podvodu ze strany jedné z největších bank. Na vrcholu pyramidy stojí miliardář Warren Buffet, který je blízkým přítelem a sponzorem Hillary Clintonové.

13; Liberální smrt Ukrajiny. Ukrajina se opět vrátí do dob latifundistů a tuláků táhnoucích od vesnice k vesnici v naději, že najdou alespoň nějakou práci za kousek chleba.

14; Obyvatelé okupované obce u Marioupolu se vzepřeli proti zaminování pobřeží. Místní obyvatelé se bojí, že budou municí ohroženi v případě, že ji moře vyvrhne do pobřežní zóny.

15; Syrská armáda je krok od zničení velmi podezřelého uskupení. Podle všeho velmi brzy syrská armáda zahájí útok na Maardes, důležitého města na silnici M5 spojující Damašek a Aleppo.

16; Americké zbraně Ukrajinu nespasí, říká politolog. Zákon o dodávkách smrtících zbraní na Ukrajinu schválený dolní komorou kongresu USA nebude mít podstatný vliv na situaci v ukrajinské armádě, myslí si vedoucí centra „Třetí sektor“ Andrej Zolotarjov.

17; V USA neznámí pachatelé stříleli po návštěvnících obchodního centra. Jsou oběti na životech. Střelcům se podařilo ještě před příjezdem policie zmizet.

18; Clintonová zapomněla tajný dokument v hotelu v Rusku. Během jedné z cest do Ruska asistent Hillary Clintonové v rozporu se všemi pravidly přinesl do jejího hotelového pokoje tašku s tajnými papíry. Jeden z dokumentů byl v hotelu úspěšně zapomenut.

19; Majdan udělal z Ruska supervelmoc. Známý český politik a komentátor Jiří Vyvadil zveřejnil zdrcující hodnocení situace v Evropské unii a předpovídá Rusku roli přední supervelmoci světa.

20; Známý americký komik si zažertoval na úkor prezidenta USA v okamžiku, kdy mu Obama předával medaili za úspěchy v oblasti umění. Naznačil, že mu stáhne kalhoty.

21; V USA začala hořet nejnovější stíhačka F-35A. Pilota stíhačky a tři letecké inženýry dopravili do lékařského centra na prohlídku.

22; Porošenko nepracuje dostatečně. Poslankyně za Baťkivščinu Naděžda Savčenko si ve svém vystoupení v USA postěžovala na hlavu ukrajinského státu.

23; Sergej Lavrov zmínil Orwellovu Farmu zvířat, když mluvil o zahraniční politice USA. V dnešním světě se nemůžeme řídit filosofií antihrdinů antiutopie George Orwella „Farma zvířat“, zdůraznil ministr zahraničí Ruské federace ve svém vystoupení před Valným shromážděním OSN.

24; Oděsu vyděsilo noční zemětřesení s epicentrem v Rumunsku. Obyvatelé Oděsy, Kyjeva a řady dalších oblastí země pocítili ozvěny podzemních rázů. I skandální lídr Radikální strany si během zemětřesení pomyslel, že se k němu vloupali zloději.

25; V Nikolajevě dostala mladá policistka hysterický záchvat během zatýkání. Očití svědkové pořídili videozáznam, který ukazuje skutečný stav věcí v nové ukrajinské policii, jejíž autorita je tragicky nízká i u okrajových vrstev společnosti.

26; V Británii mělo Rusko vždy pověst země, kde se lidé klepou zimou. Když je to však opačně, opět je Rusko špatné. Británie kritizuje, že jsou Rusové zvyklí ve svých příbytcích přetápět. Poukazuje na to, že cenová dostupnost energií pro široké vrstvy obyvatelstva má negativní dopady na ekologii, zatímco Britové „srdnatě“, romanticky a ekologicky mrznou u svých krbů.

27; V USA oznámili příčinu výbuchu rakety Falcon při startu. Šéf kosmické společnosti SpaceX Elon Musk už dříve prohlásil, že událost s Falconem byla nejtěžší a nejsložitější neúspěch společnosti za posledních 14 let.

28; Mutko byl znovu zvolen do čela Ruského fotbalového svazu. Během dnešní mimořádné konference RFS se Mutko označil za podivína. Kromě něho na post šéfa RFS kandidoval Valerij Gazzajev.

29; Šéf Sdružení fanoušků Šprygin byl zadržen na zasedání Ruské fotbalové federace. Předtím šéf RFS a ministr sportu Ruské federace Vitalij Mutko prohlásil, že Sdružení fanoušků zdiskreditovalo fotbalový svaz podílem na nepokojích ve Francii a že bude nastolena otázka o vyloučení organizace z RFS.

30; USA se omluvily Asadovi za letecký úder na syrskou armádu, řekl Lavrov. Je těžké uvěřit, že rozvědka koalice vytvořené Spojenými státy mohla zapomenout na to, kdo se kde nachází, dodal ruský ministr zahraničí.

31; Vítejte zpět v 90. letech. V Záporožské oblasti se neznámí pachatelé se střelbou pokoušeli obsadit podnik. Jsou desítky zatčených. K podniku, kolem kterého vznikl konflikt, vyjely jednotky zvláštního nasazení, které pozatýkaly a dopravily na služebnu 42 lidí – občanů Záporožské a sousedních oblastí.

32; Americký historik, který správně předpověděl výsledky několika posledních voleb v USA, sází na Trumpa. Americký profesor známý přesností svých předpovědí výsledků prezidentských voleb letos sází na Trumpa.

33; V Rusku se objeví letadlo, které likviduje nepřítele pomocí laseru. Nové ruské letadlo A-60, jehož vývojem se zabýval koncern „Radioelektronické technologie“, bude vyzbrojen palubním laserem, který dokáže zasáhnout a zlikvidovat jakékoli objekty nepřítele.

34; Mutko objasnil důvody zadržení šéfa Sdružení fanoušků Šprygina. Zadrželi jej v souvislosti se žádostí policejních orgánů Německa a Francie, sdělil prezident Ruského fotbalového svazu Vitalij Mutko.

35; Rusko vítězí nad USA na Blízkém Východě na všech frontách, píše National Post. Obama vypadá jako slaboch a je nucen reagovat na akce Moskvy na Blízkém Východě, zatímco Putin získal postavení nenahraditelného arbitra osudu Sýrie.

36; V Den hymny a vlajky Krym ještě jednou zdůraznil nutnost občanského souhlasu. Kolem tisícovky diváků a účastníků koncertu se shromáždilo na Den vlajky a hymny Republiky v Simferopolu.

37; Kyjev pomocí zahraničních žoldáků připravuje provokace během primárek, hlásí Národní policie Luganské republiky.

38; Podivná válka: Proč před měsícem turecké tanky vtrhly do Sýrie? Výsledky operace „Štít Eufratu“. Shrneme-li povahu a dopad bojových akcí turecké armády na severu Sýrie za poslední měsíc, dostáváme velmi podivný obrázek – Turecko nebojuje proti Islámskému státu, nýbrž proti Syrským Kurdům.

39; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů hraniční kontrolní stanoviště Majorsk na linii dotyku mezi Doněckou republikou a Ukrajinou u Gorlovky, říká Basurin.

40; Ukrajinský zbrojní závod znehodnotil 4 tisíce samopalů místo aby je modernizoval. Známý „dobrovolník ATO“ Roman Donik se rozčiloval nad „modernizací“ samopalů Kalašnikov pro ukrajinskou armádu, kterou prováděl vinnický závod Fort. Čtyři tisíce kusů zbraní byly v procesu „modernizace“ nevratně zničeny.

41; Ukrajinský poslanec vyzval Západ, aby přestal přehlížet chyby Ukrajiny. Ukrajina se za dva roky nestala evropským tygrem a Západ by si měl začít všímat korupce a nesnášenlivosti, které panují v zemi, myslí si poslanec Nejvyšší rady za stranu Opoziční blok Vadim Novinskij.

42; Extremisté z krymskotatarského „medžlisu“ zablokovali z ukrajinské strany hranici s Krymem. Odpoledne se účastníci shromáždění začali rozcházet, ale hranice zůstávala z ukrajinské strany stále uzavřená.

43; Přejdeme už konečně k vážné debatě? Anna Šafran komentuje rozdíl mezi chováním západního světa vůči Sovětskému svazu, které se rozhodně vyznačovalo respektem, a jeho přezíravým chováním vůči dnešnímu Rusku, které se nejlépe odráží v naprosto nesmyslných ekonomických sankcích. V EU v poslední době už konečně začínají chápat, že je to velká chyba.

44; Šance na strategické partnerství s Ruskem byla promarněna z prezidenta Bushe juniora, píše Washington Post. Tento týden se vztahy s Ruskem zhoršily ještě více v souvislosti s nedodržením příměří v Sýrii.

45; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin sedmaosmdesátkrát ostřelovala frontové oblasti Doněcké republiky, hlásí velení Doněcké republiky. Přesto je situace v Republice hodnocena jako relativně klidná.

46; Armáda Sýrie zaútočila na pevnost ozbrojenců v Aleppu Handarát, kde bandité nedávno uřízli hlavu dítěti. V sobotu 24. září přes den syrská vládní vojska a palestinská domobrana z brigády Al-Kuds získaly plnou kontrolu nad velmi důležitým opěrným bodem teroristů – táborem Handarát ležícím v severní části města Aleppo. Boje o tento kousek země probíhaly mnoho měsíců.

47; Bývalý premiér Luganské republiky zatčený ve věci pokusu o převrat byl nalezen mrtev. Spáchal sebevraždu. Už dříve byla zveřejněna informace, že Generální prokuratura Luganské republiky zahájila trestní stíhání ve věci pokusu o převzetí moci v Republice.

48; Ukrajinská armáda přesunula k frontě u Mariupolu samohybné houfnice ráže 122 mm.

49; Merkelová vyzvala Evropu k zastavení nelegální migrace. Zastavení nelegální migrace musí být cílem evropských zemí. Za poslední rok už bylo dosaženo pokroku, myslí si německá kancléřka.

50; V Estonsku odmítli oba kandidáti na prezidenta účast ve volbách. Kolegium volitelů v sobotu nedokázalo vybrat prezidenta Estonska ani v druhém kole hlasování, protože ani jeden z obou kandidátů nedokázal získat množství hlasů nutné pro vítězství ve volbách.

51; Syrské ministerstvo zahraničí obvinilo USA a Islámský stát ze spiknutí. Podle slov syrského minstra útok ozbrojených sil USA umožnil teroristům ovládnout pozice armády.

52; V Dagestánu byli zlikvidováni tři ozbrojenci. K incidentu došlo v noci na sobotu 24. září na 1. kilometru silnice Čulat-Sirtyč v Tabasaranském okrese.

53; „Ruský Trump“ stanovil Clintonové diagnózu. Prý má Parkinsonovu nemoc, říká CBS News. Jeden z nejznámějších ruských politiků Vladimir Žirinovskij sdělil americké televizní stanici CBS News, že zvolení Trumpa na post prezidenta USA bude pro všechny Rusy svátkem.

54; Syrský ministr zahraničí poděkoval Rusku za pomoc v boji proti terorismu.

55; Přítomnost tureckých vojsk v Sýrii je otevřenou agresí, říká syrské ministerstvo zahraničí. Představitelé syrských Kurdů prohlašují, že akce turecké armády jsou agresí a jsou zaměřené v první řadě proti Kurdům.

56; Typická Ukrajina: Na Volyni místní obyvatelé zmlátili pohraničníky. Dva obyvatelé Volyňské oblasti byli zatčeni za odpor kladený pracovníkům policejního orgánu a za zranění, které jim způsobili.

57; Slet radikálů. Vláda Krymu komentovala blokování hranice. Dočasné blokování krymské hranice ze strany Ukrajiny připomíná rej radikálů, prohlásil člen krymské vlády Zaur Smirnov.

58; Letecký úder zlikvidoval velení bandy čerstvě vytvořené Spojenými státy v syrském Idlíbu. Vojenské letectvo v Sýrii zlikvidovalo štáb a vůdce nového proamerického uskupení „Svobodná idlíbská armáda“.

59; Srbsko kategoricky odmítlo podpořit protiruské sankce. Zavedení sankcí vůči Rusku odporuje národním zájmům Srbska, prohlásil první vicepremiér a ministr zahraničí republiky Ivica Dačić v sobotu v Bělehradě.

60; Vedle ruských letounů se F-16 stala přežitkem z minulých dob, píše National Interest. Kvůli nestálým problémům ve vývoji stíhačky F-35 jsou Spojené státy nuceny využívat F-16 podstatně déle, než bylo zpočátku plánováno, zatímco Rusko má již k dispozici novou generaci moderních vojenských letadel.

61; Sýrie obvinila Izrael z vojenské podpory teroristů. Tel Aviv uskutečňuje přímé vojenské vměšování na jihu Sýrie kvůli podpoře teroristických skupin, prohlásil minstr zahraničí Sýrie Valid Muallem.

62; Savčenková se vyslovila pro „zvláštní status pro celou Ukrajinu. U nás už dávno doba nazrála pro decentralizaci, prohlásila.

63; Ministerstvo obrany Ukrajiny ušetřilo kolem 500 tisíc hřiven na pokutách udělovaných opilým vojákům, říká národní policie Luganské republiky.

64; Největší opoziční strana Rakouska FPÖ uznala Krym za ruský. Referendum bylo demokratické a odpovídalo zákonům.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 25.9.2016:

1; Svět se řítí do pekel a ukrajinská Nejvyšší rada ukazuje cestu, řekla Savčenková v souvislosti s rvačkou poslanců Vladimira Parasjuka a Alexandra Vilkula.

2; V Budapešti došlo k mohutnému výbuchu. Místo události bylo uzavřeno policejními jednotkami.

3; V San Francisku byl vyhlášen poplach kvůli ozbrojenému člověku v obchodním centru. Posílené jednotky policie byly vyslány do obchodního centra v San Francisku, kde byl pozorován ozbrojený člověk. Přilehlá čtvrť byla obklíčena policejními silami.

4; Clintonová půjde proti ruskému medvědovi, pokud se stane prezidentkou, píše Foreign Policy. Ještě předtím, než opustila funkci státního tajemníka v roce 2013, napsala Clintonová Obamovi, že restart vztahů s Moskvou se nezdařil.

5; Ukrajina znovu oficiálně přiznala, že žádná ruská vojska v Donbasu nejsou.

6; Jaroš je rozhořčen, že jej Interpol považuje za zločince, zatímco Giviho a Motorolu nikoli. Bývalý vůdce Pravého sektoru vyjádřil přesvědčení, že ani v Kremlu neberou budoucnost Luganské a Doněcké republiky vážně.

7; Vydržte. Peníze jsou. Kolik může v Rusku vynést boj s úplatkáři a tuneláři státních peněz?

8; O ukrajinské vychytralosti. V ruské a sovětské kultuře existoval takový stereotyp Ukrajince: spořivého a s šibalstvím v očích. Jenže přechytračit lze jedno, dva, nebo třeba i sto tisíc lidí, ale nelze oklamat celý svět.

9; Byla zveřejněna analýza z National Interest posuzující, které země mají silnější pozemní vojska, letectvo či námořnictvo. Na prvních místech se vždy objevují USA, Rusko a Čína. Zdatně jim sekundují Indie, Velká Británie a Japonsko.

10; USA si přejí v Sýrii bezletovou zónu. Skrývá se v tom nebezpečí eskalace konfliktu až do rozměru Třetí světové války.

11; Americká zrada a Minsk-2. Porošenko přiznáním zvláštního statusu Donbasu všude jen tratí a nic nezískává. Ale USA tlačí – Biden řekl, že je třeba požadavku vyhovět.

12; Pacifisté z Pentagonu. Více než polovina amerických vojáků je proti operacím za hranicemi země. Důstojníci a vojáci si myslí, že úřady musí svou pozornost soustředit na vnitřní bezpečnost a boj s terorismem.

13; Pro ukrajinské zahraniční pracovníky není Rusko zemí-agresorem, nýbrž zemí-živitelkou. Novinář z města Rovno Vitalij Golubjev pozvaný do studia k Saviku Šusterovi vyjádřil nespokojenost s tím, že jedním z témat pořadu byly volby v Rusku, místo aby se věnovali domácím problémům.

14; Záchranou Porošenkova režimu USA pohřbívají Ukrajinu. Ve čtvrtek 22. září Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila akt o stabilitě a demokracii na Ukrajině, jehož součástí je také dodávka smrtících zbraní Kyjevu.

15; Západ žádá Rusko, aby obnovilo příměří v Sýrii. Prohlášení bylo učiněno na základě výsledků setkání ministrů zahraničí USA, Velké Británie, Německa, Itálie, Francie a EU.

16; V USA se pořád jen střílí. V Baltimoru bylo zraněno osm lidí včetně tříletého dítěte. Palba byla zahájena v obytné čtvrti několik metrů od obytných domů.

17; Trump přetvoří USA podle vzoru Putinovského Ruska. Americká média už nevědí, čím by ještě děsili voliče. Američtí novináři se vrací do epochy mccarthismu a honů na čarodějnice, když straší čtenáře vším, co je spojeno s Ruskem, a podsouvají Trumpovi to, co rozhodně nemá v plánu.

18; Na strojírenství závisí naše obranyschopnost. Porošenko poblahopřál pracovníkům propuštěným z CHTZ a Antonova ke dni strojírenství. Ukrajina slaví Den strojírenství. Nějakým nedopatřením se letos shoduje se stejným svátkem v Rusku.

19; Neklidná Amerika: Úterní střelba v Baltimoru, nové ozbrojené přepadení v Illinois. V USA se znovu střílí. Ještě se v médiích nestačily objevit podrobnosti o obětech střelců v Baltimoru a už se v Illinois v areálu univerzity stalo dalších devět lidí obětí dalšího střelce.

20; Díky Kyjevu za blokádu. Sklidíme rekordní úrodu, říká první vicepremiér Krymu. Podle slov Michaila Šeremeta organizátoři blokády dosáhli pouze jednoho: Zničili zemědělství v Chersonské republice, které tradičně dodávalo ovoce a zeleninu na krymské trhy.

21; Děti z Doněcké republiky jedou do legendárního Artěku. Třicet nadaných dětí z Doněcké republiky se dnes jede učit a odpočívat do Mezinárodního dětského centra Artěk.

22; Ostřelování Doněcké republiky: Pod palbou je letiště, západ Doněcka a Zajcevo. Vedle dělostřelectva používají ukrajinští vojáci minomety ráží 82 a 120 mm, granátomety a střelné zbraně.

23; Bez rozpaků:Anna Kuzněcova vyzvala státní zastupitelství, aby prověřila, zdali fotografická výstava s nahými dětmi odpovídá ruským zákonům. V Moskvě byla pozastavena fotografická výstava Jock Sturges. Bez rozpaků.

24; Putin nedrží slovo, prohlásil „člověk slova“ Petr Porošenko v interview pro CNN. Měl jsem možnost mluvit s Putinem před deseti lety. Putin v letech 2014 až 2016 je úplně jiný člověk, řekl Porošenko v interview pro americkou televizní stanici CNN, kde se mluvilo prakticky jen o Putinovi.

25; Bojovníci Luganské republiky zachytili bezpilotník ukrajinské armády, který letěl do Luganska uskutečnit teroristický čin. Zjistili jsme případy letů ukrajinských dronů po trasách, které jsou využívány bezpilotníky OBSE, čímž pro ně vytvářely rizika, prohlásili na ministerstvu obrany Luganské republiky.

26; Parasjuk ukázal fotografii, na které objímá svého otce – „hrdinu ATO“.

27; Ruské ministerstvo obrany identifikovalo více než 130 vojáků, kteří zahynuli v Čečně. Dnes se více než 200 příbuzných vojáků z 59 regionů Ruska, kteří zahynuli nebo zmizeli na Severním Kavkazu sešlo na Bogorodském hřbitově, aby uctili jejich památku.

28; Ukrajina je teritorium bezpráví. V Dněpropetrovsku zastřelili dva policisty kvůli jejich požadavku, aby řidič dodržoval pravidla silničního provozu. Jeden policista zemřel na místě, jeho parťačka po převozu do nemocnice. Pachatel se jmenuje Alexandr Andrejevič Gračov a policie po něm intenzivně pátrá a žádá o pomoc i veřejnost.

29; Graham Phillips zvyšuje chuť ukrajinských vojáků bojovat, řekl mluvčí ATO Lysenko. Místo toho, aby bylo zahájeno trestní řízení proti osobám, které vyhrožují britskému novináři Grahamu Phillipsovi vraždou, ukrajinské úřady fandí těm, kteří na něho vyhlásili hon kvůli jeho slovům: „Proč ukrajinská armáda zabíjí civilní obyvatelstvo v Donbasu? Proč ostřelujete obytné čtvrti? Nestydíte se?“

30; „Důstojníci Ruska“ uzavřeli vstup na skandální výstavu v Moskvě. Výstava „Jock Sturges. Bez rozpaků“, kvůli které se na Generální prokuraturu obrátila senátorka Jelena Mizulina a dětská ombudsmanka Anna Kuzněcova, byla uzavřena. Vstup je blokován příslušníky veřejné organizace „Důstojníci Ruska“.

31; Jedovaté nestvůry útočí na thajské pláže. Největší pláže Pchúketu byly uzavřeny kvůli invazi jedovatých medúz.

32; Vrahem policisty v Dněpropetrovsku je ozbrojenec z Tornada. Připomeňme, že v Dněpropetrovsku byl dnes zastřelen pracovník policie a jeho parťačka převezena do nemocnice s těžkými zraněními, kterým později podlehla.

33; SBU sbírá špionážní informace u linie dotyku, hlásí Národní policie Luganské republiky. Tajné služby Ukrajiny aktivizují činnost na linii dotyku.

34; Zvyk lhát, Porošenko opět zveličil informaci o „dlouhém setkání“ s Obamou. Lhát o setkáních s nejvyššími představiteli států je Porošenkův zvyk.

35; Skandální fotovýstava v Moskvě byla uzavřena. Organizátoři výstavy „Jock Sturges. Bez rozpaků“ expozici uzavřeli, prohlásil šéf komise pro bezpečnost Společenské komory Anton Cvetkov.

36; Rusko opět vyvolává zájem u zahraničních investorů, píší německá média. Po dvou letech recese nastoupilo Rusko cestu stabilizace. Zahraniční investoři se opět hrnou skupovat ruské cenné papíry.

37; Kyjev přesouvá houfnice a Gvozdiky k frontové linii, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Konkrétně dvě samohybné houfnice ráže 122 mm Gvozdika byly objeveny v obci Čermalyk 2,5 km od linie dotyku.

38; Olga Makarenko zraněno zabijákem z Tornáda při policejní dopravní kontrole zemřela v nemocnici. Měla zranění nohy, klíční kosti a zasažena byla i plíce.

39; Refat Čubarov oznámil vytvoření vojenské jednotky. Krymsko-tatarští extremisté nevynechají jedinou příležitost jak na sebe upozornit.

40; Pokrytectví: Každý hajzl, který zaútočí na strážce pořádku, by měl být zlikvidován už při zatýkání, říká Filatov. Chatija Dekanoidze a Boris Filatov se předvedli svým pokryteckým výrokem po vraždě dvou hlídkových policistů v Dněpropetrovsku. Smrt policistů na Majdanu před téměř třemi lety jim ale nevadila...

41; Vakcínu proti vzteklině budou nad Ukrajinou rozprašovat z letadel na žádost Evropy. Bude tak učiněno v souladu s Dohodami mezi vládami Polska a Maďarska a Ministerstvem zemědělství a výživy Ukrajiny.

42; Fotografie obnažených dětí na skandální fotografické výstavě byly polity močí. Muž, který neřekl své jméno a který neřekl, že by patřil k nějaké organizaci, polil močí z láhve několik exponátů výstavy „Jock Sturges. Bez rozpaků“ v Centru fotografie bratří Lumièrů v Moskvě.

43; Marija Zacharova ostře odpověděla britskému ministru zahraničí Borisu Johnsonovi na jeho obvinění na adresu Ruska. Boris Johnson si dovolil bez jakýchkoli důkazů obvinit Rusko z protahování války v Sýrii a leteckých úderů proti humanitárnímu konvoji OSN směřujícímu do Aleppa. „Řekl jste to zcela správně, ale místo Rusko mělo být Velká Británie a místo Sýrie mělo být Irák“.

44; Saakašvili vyprávěl o tom, jak učil Porošenka dělat Majdan. Michail Saakašvili řekl, jak Porošenko studoval postupy uskutečnění barevných revolucí.

45; Hackeři Fancy Bears plánovali útok na úřady Velké Británie, píší média. Hackerská skupina Fancy Bears plánovala uskutečnění kybernetického útoku na stránky vládních úřadů a telekomunikací Velké Británie v předvečer voleb v roce 2015.

46; Medvědice Ewa v polské Poznani vyhrabala ve své kleci ze země náboj z Druhé světové války.

47; Za přínos k obraně osobních dat byla Snowdenovi předáno občanské vyznamenání. Sám Snowden byl přítomen formou videomostu.

48; Policie zadržela Dněpropetrovského střelce. Ukrajinské policii se podařilo zadržet ozbrojence z Tornada, který zastřelil dnes dva policisty v Dněpropetrovsku.

49; Ukrajinská armáda ostřelovala z tanků a minometů okolí Jasinovaté. Ukrajinští vojáci dnes ostřelovali z tanků a těžkých minometů okolí průmyslové zóny poblíž Jasinovaté.

50; USA obviňují Rusko a Asada z ostřelování Aleppa. Velvyslankyně USA při OSN Samantha Power obvinila Rusko a vládu Sýrie z ostřelování Aleppa.

51; Návrat Sýrie k míru je za daných okolností takřka neřešitelný úkol, říká velvyslanec Ruska při OSN Vitalij Čurkin.

52; Místo snů je potřeba kalkulátor reality, říká ukrajinský propagandista. Tam, kde není ukrajinská armáda, tam není Ukrajina, ať Ukrajinci sami sebe přesvědčují o opaku.

53; Běženci se potulují po své vlasti za peníze „vydělané“ v Evropě. A Evropa, která již ztratila morální autoritu, má hromadu problémů.

54; Akce Ruska v Sýrii nazvala velvyslankyně USA při OSN Samantha Power terorismem a barbarstvím. Nevysvětlila však, z čeho konkrétně tak soudí.

55; Damašek odmítá obvinění z ostřelování civilních občanů. Velvyslanec Sýrie při OSN Bašár Džaafarí prohlásil, že odsuzuje prohlášení některých zástupců OSN, kteří obviňují syrskou armádu z použití zakázaných zbraní a střelbě na civilní obyvatelstvo.

56; Obyvatelé Švýcarska schválili totální sledování. Rozšíření pravomocí rozvědky přijali Švýcaři kladně. Další otázky referenda se týkala zvýšení penzí a energetických úspor.

57; Porošenko si v interview pro CNN postěžoval na ruská média. Prezident Ukrajiny prohlásil, že otázku soupeření s Ruskem v informační sféře projednával opakovaně při rozhovorech s evropskými lídry.

58; Delegace Velké Británie, Francie a USA během projevu velvyslance Sýrie Bašára Džaafarího opustily zasedání Rady bezpečnosti OSN, které bylo svoláno z jejich iniciativy.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Krym, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.