Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 20.2.2017

obrazek
27.2.2017 09:45
Týdenní svodka. Vyšlo najevo, že Porošenko neuvěřitelně lže do médií, že jeho vojáci by nikdy neubližovali ženám, dětím, starcům, přičemž ostřelovaná místa hovoří o opaku. "Je to genocida ukrajinského obyvatelstva ze strany vlastní země. Minské dohody se proměnily na cár papíru. Nikdo není svatý a obě strany mají máslo na hlavě, ale Kyjev těmi dohodami doslova pohrdá." Kutilové našli na youtube ruský šnekochod, neuvěřitelnou hračičku! Ruský ministr obrany Sergej Šojgu okomentoval prohlášení britského kolegy Michaela Fallona o tom, že Západ nechce, aby „medvěd strkal své tlapy do Libye“: Šojgu prohlásil, že jen stěží „v jejich zoo vyrostlo zvíře, které může rozkazovat medvědovi“.

Putinovo mediální lhaní: https://www.facebook.com/stubarov/videos/899231433458828/?pnref=story

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/odvolany-pozorovatel-je-to-genocida-ze-strany-kyjeva_418557.html

šnekochod: https://www.youtube.com/watch?v=fswEnJtUVDc

šojgu o vztahu k Libyi: https://cz.sputniknews.com/svet/201702214795655-Sojgu-Fallon-Rusko-tlapy-Libye/

 

Pondělí, 20.2.2017:

1; Kolaps Ameriky a Trumpova tragičnost. Ze všech stran přicházejí všemožné důkazy hlubokého úpadku a prohnilosti Spojených států, píše Eduard Limonov.

2; Milenec náčelníka kyjevské policie dal do držky manželce velitele batalionu OUN. Během dnešních výtržností v centru ukrajinského hlavního města se ochránci pořádku s radikály příliš nemazali.

3; Drobná strašidla ukrajinské revoluce. Za tři porevoluční roky se na Ukrajině vytvořil obrovský trh udavačství, pomluv a nenávisti.

4; Proč Turecko pozvalo do Sýrie americká vojska? Ankara a Washington chtějí vytvořit v okolí Al-Bábu pseudostát – enklávu pod společnou vládou. To ovšem s sebou přináší značná rizika.

5; Nový faktor sbližující Rusko a USA: Nejvíce propíraná a démonizovaná figura z týmu nového amerického prezidenta je bez pochyby Stephen Bannon, který je ideologem ultrapravicového hnutí Alt-right, které má své příznivce i v Rusku. Další důvod, proč je Trump pro americký establishment katastrofou.

6; V Oděse sabotují „dekomunizaci“. Nové téma pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

7; Zkouška syrskou válkou. Tím, že Moskva přijala roli blízkovýchodního hráče, je nyní nucena platit za geopolitický úspěch, který není zadarmo.

8; Řádem proti bordelu – kronika turbulentní Ameriky. Čtvrtý týden Trumpova prezidentství se stal soubojem o budoucnost USA a podobu světa. Tlak jeho protivníků neochabuje.

9; Jak se volby prezidenta Ekvádoru odrazí na osudu Juliana Assange? V Ekvádoru se budou konat prezidentské volby. Hned dva opoziční kandidáti za pravicové strany prohlásili, že Assange vyhostí.

10; Donbas k Rusku. Návrat. Krok druhý. Dlouhá cesta. Nečekejte, že to všechno proběhne během zítřka a pozítřka. Je možné, že k tomu bude zapotřebí několika let, aby se Donbas vrátil do Ruska.

11; Konec „ukrajinského dobrodružství“? Politolog píše o tom, proč se Rusko rozhodlo uznat dokumenty obyvatel Doněcké a Luganské republiky na svém území.

12; Ruská garda uspořádá kurs bojové přípravy pro šéfy médií. Kromě toho Ruská garda uspořádá i zvláštní kurs bojové přípravy pro poslance, senátory a představitele veřejných organizací.

13; Odpůrci sblížení Trumpa s Moskvou hrají do karet Islámskému státu, píše National Interest. Pokud by v USA nakonec zvítězila koalice „Bojte se Ruska“, omezí to možnosti Ameriky v boji proti Islámskému státu.

14; Ukrajina riskuje plnohodnotnou válku kvůli legalizaci dokumentů vzbouřených republik. Proč se Rusko rozhodlo učinit tento radikální kro právě nyní? Bude mít toto rozhodnutí vliv na Minské dohody? Jak by měl Kyjev vlastně reagovat?

15; V Rusku mi hrozí vězení za „miliony znásilněných Němek“, říká britský historik. Britský historik Antony Beevor může dostat až pět let vězení, pokud přijede do Ruska. Napsal totiž problematické pojednání o znásilňování obyvatelek Německa na konci Druhé světové války vojáky Rudé armády.

16; Ukrajinská armáda utrpěla podstatné ztráty na vojenské technice u Volnovachy. Byly zveřejněny záběry. Přiznali to i ve štábu ATO, Zničeno a poškozeno bylo jedenáct kusů vojenské a pomocné techniky.

17; Ukrajinský poslanec navrhl Trumpovi hloupý plán na zrušení sankcí výměnou za pronajímání Krymu Ruskem. Bývalý poradce prezidenta USA Donalda Trumpa Michael Flynn týden před svým odvoláním dostal na stůl neobvyklý plán zrušení sankcí proti Rusku.

18; V Kyjevě byl propuštěn vůdce batalionu OUN Kochanivskij a všichni, kdo byli zadrženi včera během násilností v Kyjevě. Všichni účastníci útoku na Porošenkovu administrativu a vládní čtvrť jsou na svobodě. Mezi nimi i bývalý vůdce OUN.

19; byly zveřejněny záběry z vraždy bratra Kim Čong-una, ke které došlo 14. února v Malajsii.

20; Rusové jsou připraveni sloužit na základě povolávacích rozkazů. Mládež musí sloužit v armádě. Tento názor zastává více než polovina populace Ruska.

21; Zásoby plynu na Ukrajině se snižují. Jen za poslední týden se zásoba snížila o 4,8%. Spolehlivost tranzitu je v ohrožení.

22; Předal jsem Washingtonu kompromitující materiál na Porošenka, říká poslanec Nejvyšší rady. Jsou velmi závažné materiály, které mohou skončit trestním stíháním prezidenta Ukrajiny v Americe.

23; Američtí policisté budou vyzbrojeni ruskou pistolí Osa. Koncem roku 2016 byla dodávka bezhlavňových pistolí Osa už oficiálně předána silovým strukturám USA.

24; Kyjev odmítl plnit dohody ohledně stahování těžkých zbraní. Ukrajinská strana „nevidí předpoklady pro stahování těžkých zbraní“.

25; Policie Doněcké republiky přikročila k hlídkování v Kyjevě, říkají poslanci Nejvyšší rady. Tato prohlášení se stala předmětem bouřlivých diskusí a mnoha vtipů.

26; Donbas je místo, ke kterému bude připojen zbytek Ukrajiny, říká Dmitrij Stěšin. Díky Minsku se podařilo legitimizovat a zakotvit existenci Doněcké a Luganské republiky na planetě Zemi, zdůrazňuje známý vojenský dopisovatel.

27; Polovina Rusů aktivně podporuje Republiky Donbasu. Průzkum agentury VCIOM ukázal vysokou úroveň podpory Doněcké a Luganské republiky. Mnozí respondenti se staví za jejich začlenění do Ruské federace.

28; Průmyslová výroba v Rusku vzroste o 4%, říká expert. Mezi tahouny růstu je mnoho strojírenských odvětví.

29; Euromajdan: K de se stala chyba? Ukrajina od samého počátku hrála roli slabě rozvinutého dodavatele nejzákladnějších surovin za nízké ceny.

30; Vláda Krymu navrhla Ukrajině pronajímat Měsíc. Připomeňme, že nedávno ukrajinský poslanec předložil plán, podle kterého lze Krym předat Rusku do pronájmu na 30 až 50 let výměnou za zrušení sankcí.

31; V Kyjevě hodili granát do odpadové šachty činžovního domu. Jestli explodovala bomba nebo granát, zjišťovali experti, upřesnil poslanec Kyjevské rady.

32; V Černé Hoře obvinili Moskvu z organizování pokusu o státní převrat. Za těmito událostmi stojí nacionalistické struktury z Ruska. Podíl mají i ruské státní struktury.

33; V Íránu bylo objeveno nové naleziště ropy o kapacitě 2 miliardy barelů.

34; Skupina italských podnikatelů přijela do Doněcké republiky. Návštěva potrvá do 23. února, upřesnili na ministerstvu zahraničí Doněcké republiky.

35; Ukrajina je zemí věčného Majdanu. Ukrajina je samá vzpoura a povstání. Prostě permanentní Majdan.

36; Porošenko: Putin vytváří v Donbasu ukrajinské Aleppo. Podle Porošenkových slov byla Ukrajina iniciátorem jakýchsi světu neznámých dohod, které Putin porušuje.

37; V Litvě se policisté porvali s vojáky NATO. Rozjaření „spojenci v NATO“ se odmítli podřídit požadavkům policistů. Policisté museli použít paralyzéry.

38; Podle informací rozvědky Doněcké republiky velení ukrajinské armády plánuje přesun živé síly z Javorského polygonu do zóny ATO.

39; Trump se snaží najít společnou základnu pro vztahy s Ruskem, říká viceprezident USA. USA pevně stojí za spoluprací s Evropskou unií a nadále podporují NATO.

40; Do centra Kyjeva byla stažena vojenská technika. V předvečer avizovaného večerního Majdanu přivezli do vládní čtvrtí několik tisíc bojovníků speciálních jednotek.

41; V Donbasu byl zlikvidován velitel protivzdušné raketové jednotky 1. mechanizovaného batalionu 72. samostatné mechanizované brigády Ukrajiny.

42; V Sýrii zahynuli čtyři ruští vojenští poradci. Příčnou smrti byl výbuch radiem řízené miny pod autem.

43; Nemůžeme sami sobě něco pronajímat, říká Lavrov o hloupém návrhu ukrajinského poslance. Je mnoho takových, kteří si přejí odpoutat pozornost od neschopnosti Kyjeva plnit své závazky z Minských dohod.

44; Blokáda Donbasu skonči pro Ukrajinu katastrofou, říká Bojko. Šéf parlamentní frakce Opozičního bloku pochybuje o existenci státu na Ukrajině.

45; Nelze krýt extremismus památkou nebeské setniny. Turčinov varoval majdanovce. K tomu Turčinov dodal, že zločinem je nejen extremismus, ale i nečinnost a zrádcovství.

46; Krajně těžká zranění. Jednomu to utrhlo ruku, říká primář nemocnice v Dněpropetrovsku o zraněných vojácích ukrajinské armády. Za uplynulý víkend přivezli do nemocnice dalších několik vojáků v extrémně těžkém stavu.

47; Německá vláda požaduje okamžité zastavení blokády Donbasu. Podle názoru oficiálního zástupce německé vlády nemůže mít na obchodní blokádě nikdo skutečný zájem.

48; Právo uplatnit sílu v této zemi má pouze stát, říká Avakov. Podle jeho slov se blokáda Donbasu změnila ve zviditelňování jednotlivých politických kariér.

49; Avakov nazval USA „Pindostánem“ a navrhl pronajmout poslance z Radikální strany Artěmenka politickým pionýrům ve Spojených státech. („Pindos“ je ruské hanlivé označení pro „Američana“. „Podpindosníci“ jsou osoby, které lezou americkému establishmentu do zadku).

50; Více než 100 tisíc obyvatel Lvova zůstalo bez topení. Radiátory obyvatelům Lvova odpojili kvůli havárii.

51; V Kremlu komentovali Putinovo rozhodnutí o pasech Doněcké a Luganské republiky. Nutnost uznání pasů a dalších dokumentů Doněcké a Luganské republiky vznikla kvůli blokádě organizované Kyjevem.

52; Taktarov řekl, proč odmítl roli zabijáka Ukrajinců v hollywoodském filmu. Poznamenal, že nemůže soudit ty, kteří by dali souhlas k natáčecím pracím.

53; Nebudeme měnit Krym za Donbas, říká velvyslanec Ukrajiny. Ukrajina nemá v úmyslu kšeftovat s Ruskem a měnit Krym za Donbas.

54; Lavrov obvinil tajné služby USA z odposlouchávání ruského velvyslance ve Washingtonu, Šéf ruského ministerstva zahraničí obvinil americké tajné služby z toho, že odposlouchávají hovory velvyslance Ruska v USA Sergeje Kisljaka.

55; U obce Ivanovo byla zahájena cvičení Raketových strategických vojsk. Cvičení s použitím odpalovacích zařízení Topol-M začalo v Tějkovském sboru Strategických raketových vojsk.

56; Avakov slibuje dobytí Donbasu do roka a půl. Ukrajinský ministr vnitra prohlásil, že kontrolu nad Donbasem se podaří znovu získat během roka a půl.

57; Expert: Neschopnost Centrální banky a vlády domluvit se napomáhá silnému rublu, který má negativní vliv na rozpočet.

58; V centru Kyjeva zadrželi muže s granátem. Poradce ministra vnitra Ukrajiny Zorjan Škirjak sdělil, že podezřelý občan se snažil před policií utéci.

59; Uznání dokumentů obyvatel Donbasu Ruskem odpovídá mezinárodnímu právu, říká ruské ministerstvo zahraničí. Poznamenává, že zavedená opatření mají dočasný charakter.

60; Protitrumpovská akce „Den bez migranta“ skončila masovým propouštěním. Stovky obyvatel USA byly propuštěny z práce, protože dali místo příchodu do práce přednost své účasti na akci „Den bez migranta“.

61; Ljaška a jeho spolustraníky vypískali v Kyjevě. Olega Ljaška vypískali v centru Kyjeva v den třetího výročí střelby do „aktivistů“ Majdanu.

62; USA budou od Ruska žádat plnění Minska-2. USA budou od Ruska požadovat plnění Minských dohod navzdory hledání společných základů pro spolupráci.

63; Státní department USA vyzval Ukrajinu aby zesílila boj s korupcí. Státní department učinil prohlášení ohledně třetího výročí střelby na Majdanu, v jejímž důsledku zahynulo více než sto lidí.

64; Stálý zástupce (velvyslanec) Ruska při OSN Vitalij Čurkin zemřel v New Yorku.

65; Ministr a přední estonský list byli přistiženi při lži. Největší estonský list Postimees vyhlásila ministryni školství Mailis Repsovou za „oběť ruské propagandy“.

66; Rusko uzavřelo velký kontrakt na tanky T-90 MS pro Blízký Východ. Rusko dodá tanky T-90 MS do jedné z blízkovýchodních zemí.

67; Nic vám nedlužíme. Zacharčenko tvrdě odpověděl Hugovi na požadavek stažení zbraní. Po Zacharčenkových slovech následoval bouřlivý potlesk.

68; Byla zveřejněna příčina Čurkinovy smrti. Diplomat pocítil nevolnost na svém pracovišti. Šlo o srdeční záchvat.

69; Pod ruskou vlajkou syrská armáda prolamuje obranu Islámského státu a připravuje se k útoku na Palmýru spolu s ruským letectvem. Syrská armáda za podpory ruského letectva pokračuje v úspěšném útoku na okupovanou Palmýru. Byla osvobozena rozsáhlá území.

70; Pokus o svolání nového majdanu. V centru Kyjeva se účastníci blokády pokoušejí zorganizovat nový majdan.

71; Byl zveřejněn Čurkinův životopis. 20. února velvyslanec Ruské federace při OSN zemřel v New Yorku jeden den před svými 65. narozeninami.

72; Téměř třetina Američanů má kladný vztah k Rusku, vyplývá z průzkumu.

73; Bělorusko bude trestat za pasy Doněcké a Luganské republiky. Bělorusko nebude pouštět přes hranici na své území nikoho s pasem Doněcké nebo Luganské republiky.

74; V Kyjevě zadrželi známého neonacistu a odvezli ho do lesa. Oznámil to ozbrojenec batalionu OUN Bogdan Tickij.

75; Hedgeové fondy skoupily 30% světové ropy. Hedgeové fondy na londýnských a newyorských burzách obnovily agresivní skupování kontraktů na surovou ropu.

76; Zacharčenko vyjádřil soustrast v souvislosti s Čurkinovou smrtí. V paměti zůstane to, s jakou upřímností, přesvědčivostí a odvahou ruský diplomat říkal světu pravdu o boji Donbasu.

77; Zemřel archimandrita Kirill. Ve věku nedožitých 98 let zemřel archimandrita Kirill (Pavlov).

78; Západní politici vyjadřují soustrast v souvislosti s Čurkinovým úmrtím.

79; Čečenský ozbrojenec dostal doživotní trest za útok na výsadkáře v roce 2000. Informuje o tom správa FSB Stavropolského kraje.

80; Starostovi Rigy zakázali komunikovat v ruštině a angličtině. V lotyšské soudní praxi je to první rozsudek soudu, který se týká komunikace samospráv na sociálních sítích.

81; Jsem zdeptána zprávou o smrti mistra diplomacie, říká Samantha Power. Bývalá velvyslankyně USA při OSN Samantha Power označila zemřelého velvyslance Ruska Vitalije Čurkina za mistra diplomacie.

82; U Gorlovky se rozhořely boje. Ukrajinská armáda ostřeluje Dokučajevsk a Jasinovatské kontrolní stanoviště.

83; Blokáda Donbasu: Achmetov zastavuje výrobu v podnicích. Práci přerušili v Jenakijevském kovozpracujícím závodě a v podniku Krasnodonugol.

84; Na Ukrajinu se nevrátíme, říká Plotnickij. Šéf Luganské republiky komentoval blokádu Donbasu ukrajinskými radikály.

85; Ve volbách v Ekvádoru vede „Lenin“ (Lenín Moreno), socialista a viceprezident země. Jeho hlavním soupeřem je lídr pravocentristů a bývalý bankéř Guillermo Lasso.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 21.2.2017:

1; Ukrajinky jsou masově prodávány do Turecka. Byly odhaleny dva kanály obchodu se ženami. Zločinci verbovali mladé ženy ve věku do 30 let a organizovali jejich přepravu do Turecka.

2; Ukrajina zvyšuje prodeje vojenské produkce do Ruska, vyplývá z mezinárodního výzkumu. V roce 2016 se Rusko stalo největším nákupčím ukrajinské produkce vojenského určení.

3; Bylo zveřejněno sedm citátů Vitalije Čurkina, které vstoupily do historie. Velvyslanec Ruska v OSN Vitalij Čurkin zemřel ve věku 64. Byl nazýván železným hlasem Ruska. Ruská společnost dobře zná a navždy si zapamatuje jméno svého velvyslance v OSN.

4; Výbušné peklo. Bomby v dětských hračkách, pod zemí a ve stěnách domů. Ruští ženisté opouštějí Aleppo. Aleppo vyprovází ruské ženisty do vlasti. Za 80 dní důstojníci ruských ozbrojených sil prozkoumali 3 tisíce hektarů a zneškodnili 36 tisíc min a bomb včetně podomácku vyrobených.

5; Každoroční majdan. Tahle hudba bude znít věčně. To je Ukrajina – tam vždycky na dva Ukrajince připadali tři hejtmani.

6; „Převrat“ v Černé Hoře je novým protiruským klackem. Západ stále aktivněji využívá v protiruské propagandě černohorskou kartu.

7; Trumpova ztráta na síle – je to pro Rusko výhra nebo ztráta? Nic podobného jsme neviděli ani v dobách Baracka Obamy.

8; Na Donbas vyjela šedesátá humanitární kolona ruského ministerstva pro mimořádné události. První v letošním roce.

9; Rada bezpečnosti už nebude nikdy stejná jako za působení Vitalije Čurkina, říká britský velvyslanec při OSN.

10; Úvěry na Ukrajině vracejí jen zbabělci, píší německá média. Banky Ukrajiny sedí na hromadě nesplácených úvěrů.

11; Ještě pár týdnů a dát dohromady Ukrajinu už nebude možné, říká autor nápadu s pronajímáním Krymu Rusku. Porošenko se dokonce ani Putina nebojí tak jako Trumpa, prohlašuje Artěmenko.

12; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj a Ministerstvo financí chtějí omezit hotové peníze. Obě ministerstva plánují omezení možností nákupu za hotové finanční prostředky.

13; Všichni na Kyjev! Mezi ozbrojenci ATO jsou šířeny letáky s výzvou ke svržení stávající moci. Říká se, že letáky jsou šířeny mezi těmi, kdo se bezprostředně účastní bojových akcí.

14; Flynnovým nástupcem byl jmenován stoupenec ruského vojenského systému, Předešlý poradce pro národní bezpečnost odešel z funkce pro podezření ze styků s Ruskem.

15; Říci jen, že Čurkinova smrt vyvolala v OSN šok, je prostě slabé slovo, říká CNN. OSN šokovala zpráva o nenadálé smrti ruského velvyslance v OSN Vitalije Čurkina.

16; V roce 2016 byly v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády poškozeny tisíce domů v Doněcké republice. Šokující čísla byla poskytnuta tiskovou službou Ministerstva výstavby a bydlení Doněcké republiky.

17; Pavel Bure se vzdal amerického občanství. Za americké kluby hrál od roku 1999 do roku 2003. V roce 2012 byl hokejista uveden do Síně slávy NHL.

18; Ruská centrální banka zrušila k 21.2.2017 moskevské bance GPB-Ipoteka licenci na provádění bankovních operací.

19; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jelenovku. Byly poškozeny domy, uzavřen hraniční přechod (kontrolní stanoviště).

20; Německo vrací rekordní počty migrantů. Angela Merkelová se snaží zastavit pád obliby své osoby a své strany.

21; Bude mi chybět jeho mistrovství a přátelství, říká generální tajemník OSN o Čurkinovi. Velmi jsem si vážil možnosti spolupracovat s ním a bude mi velmi chybět jeho chápání situace a přátelství, prohlásil Antonio Guterres.

22; Donbas pro nás stal skutečným domovem, říkají zahraniční dobrovolníci. Dobrovolníci ze zemí EU, kteří přijeli hájit Donbas, dostávají pasy Doněcké a Luganské republiky, zakládají rodiny a nechystají se opouštět zemi.

23; Hlavní prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios zesměšňuje smrt Vitalije Čurkina. Na Ukrajině novinka o smrti velvyslance Ruska při OSN Vitalije Ivanoviče Čurkina podle očekávání vyvolala výbuch posměšné škodolibosti – stejně jako tomu bylo po smrti Michaila Tolstych či Arsena Pavlova nebo po katastrofě Tu-154 nad Černým mořem.

24; Savčenková odmítla poslaneckou imunitu. Je třetí výročí Majdanu. Nastal čas pro politiky, aby plnili své sliby bez Třetího Majdanu.

24; Masové nepokoje ve Švédsku. Policie použila zbraně. Rozzuřený dav migrantů začal vytloukat výlohy obchodů a zapálila kolem deseti automobilů.

25; Město hodné poklony. Jak Sevastopol dostal své jméno. Lidé žijí na území Sevastopolu více než dva tisíce let, ale svůj název město obdrželo relativně nedávno – 21.2.1784.

26; Už vyrazil první: Na Majdanu naplnili autobus dobrovolníky pro blokádu Donbasu. Vypadá to, že zdravý rozum selhává u všech, kdo vstoupí na Náměstí Nezávislosti.

27; Podlost neznající hranice: Ukrajina zablokovala smuteční prohlášení Rady bezpečnosti OSN věnované Čurkinovi. Taková je dnes bohužel celá ukrajinská politická reprezentace, zdůraznila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

28; Marine Le Pen si odmítla pokrýt hlavu kvůli setkání s nejvyšším muftím Libanonu. Můžete vyřídit mé uctivé pozdravení muftímu, ale nebudu si zakrývat hlavu, prohlásila politička.

29; Ostřelování Jelenovky a Dokučajevska. Poškozeno bylo osm domů. Ukrajinská armáda vedla ostřelování ze zbraní bojových vozidel pěchoty a velkorážných kulometů.

30; V Kyjevě si stěžují na absenci tepla. „Okupanti, kde je teplo?“, „Achmetov je nepřítel Ukrajiny!“, „Teplo lidem!“ Takovými a podobnými nápisy jsou popsány zdi v Kyjevě.

31; V Kremlu potvrdili plány na odmítnutí hotových peněz. Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov potvrdil, že vláda chce omezit obrat hotových peněz v ekonomice.

32; Žádné návrhy od ukrajinského poslance jsem Trumpovi nepředával, říká Trumpův advokát. Trumpův advokát popřel fakt předání plánu na odevzdání Krymu do pronájmu Rusku“ od poslance Artěmenka do Bílého domu.

33; Pobudové, penzisté a UKROP. V Kyjevě demonstrují stoupenci „blokády Donbasu“. Život Kyjeva jako „evropského města“ vypadá takto: ráno pochody, večer pogromy.

34; V Kremlu komentovali ostudné rozhodnutí Kyjeva zablokovat prohlášení Rady bezpečnosti OSN věnované Čurkinovi. Připomeňme, že předtím o cynickém kroku ukrajinské delegace informovalo ruské ministerstvo zahraničí.

35; A „malém Somálsku“ v hlavním městě Švédska. Všechno to bylo očekávatelné. Švédsko v letech 2015 a 2016 skutečně pustila na své území vzhledem k počtu obyvatel rekordní množství migrantů.

36; Pavel Bure: Mým domovem je Moskva. Výtečný ruský hokejista řekl, proč se vzdal amerického občanství.

37; Šojgu odpověděl ministru obrany Velké Británie na požadavek „nestrkat své tlapy do Libye“. Ruský ministr obrany „neví nic o tom, že by v britské zoologické zahradě vyrostlo zvíře, které by mohlo poroučet medvědovi“.

38; Zatímco stoupenci „blokády Donbasu“ mrzli před budovou Rady, skandální poslanec Semenčenko si pochutnával na blinech.

39; Polsko odmítlo pomoci Ukrajině s uhlím. Ve Varšavě tvrdí, že nemají dostatek volných zásob uhlí.

40; Ministerstvo pro státní bezpečnost Doněcké republiky zadrželo ředitele internátní školy v Doněcku pro podezření ze špionáže. Muž předával nepříteli informace o umístění vojenské techniky armády Doněcké republiky a souřadnice důležitých objektů infrastruktury.

41; Náklaďák s ukrajinskými vojáky explodoval v Donbasu. Kromě toho výbuch miny v hlavní minometu přivodil smrt dalším dvěma vojákům ukrajinské armády.

42; Na Čurkinovu počest bude možní nazvána jedna ulice v Moskvě. Čurkin byl železným hlasem Ruska, skutečný hrdina a diplomat s nadáním od Boha, zdůraznil autor iniciativy a poslanec Státní dumy Ivan Sucharev.

43; Na Ukrajině vyzývají k neplacení účtů za energie po celé zemi. Za teplo a teplou vodu v roce 2016 obyvatelstvo Ukrajiny zaplatilo 65 miliard hřiven.

44; Ukrajinské ministerstvo zahraničí se snažilo hájit ostudné blokování prohlášení o Čurkinovi v Radě bezpečnosti OSN. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes poznamenal, že daná situace se nachází už za hranicí dobra a zla.

45; Ruská armáda dostane v roce 2017 nejnovějšího robota „Soratnik“. Poprvé byl tento robot představen na výstavě zbraní „Armija 2016“.

46; Národní rada (Parlament) Luganské republiky schválila zákon o účastnících bojových akcí. Zákon po podpisu nejvyššího představitele země vstoupí v platnost deset dní po dni jeho zveřejnění. Zákon stanoví právní status veteránů bojů za nezávislost země.

47; Turecká centrální banka povolí vracení úvěrů v rublech. Turecká centrální banka vypracovává plán, který umožní společnostem splácet úvěry státní bance v rublech.

48; Porošenko odhalil v ruském humanitárním konvoji pro Donbas vojenskou techniku. Už 
dříve podobná nepodložená obvinění z ukrajinské strany mnohokrát zazněla.

49; Šéfka Národní banky Ukrajiny je podezřelá z korupce. Existují všechny důvody k tomu, aby šéfka Národní banky Ukrajiny Valerija Gontareva skončila za mřížemi.

50; „Gesto“ Ukrajiny v Radě bezpečnosti OSN uškodil jí samé, říká politolog. Ukrajina zablokovala v Radě bezpečnosti OSN prohlášení věnované zemřelému Vitaliji Čurkinovi.

51; USA zmrazily pomoc syrské opozici. V CIA pozastavili pomoc kvůli útokům islamistů.

52; Putin přikázal zbourat moskevské „chruščovky“ (bytové domy z padesátých let). Dříve moskevská společnost „Strojkomplex“ tvrdila, že je to prakticky nemožné.

53; V Radě federace vyzvali k zavedení sankcí proti Ukrajině. Sankce mají být zavedeny proti Kyjevu, který sabotuje Minské dohody a kvůli němuž umírají v Donbasu lidé. Prohlásil Kosačov.

54; U Doněcka a na jihu Doněcké republiky se rozhořely boje. Dnes večer vzplály boje v okolí Jasinovatského kontrolního stanoviště a v Novoazovském okrese Doněcké republiky.

55; A K čemu tady vy dobytkové vůbec jste potřeba? Ljaško navrhuje snížení počtu poslanců. Množstí poslanců je třeba snížit na 200.

56; Člen domobrany má být na základě rozhodnutí petrohradského soudu deportován na Ukrajinu. Svaz dobrovolníků Donbasu se maximálně snaží, aby situaci vyřešil.

57; Ukrajina zmařila stažení těžkých zbraní v Donbasu, říká Gryzlov. Kyjev zmařil stažení těžkých zbraní z Donbasu, které bylo dohodnuto kontaktní skupinou pro Ukrajinu.

58; V Oděse zadrželi dezertéra a jeho přítele, kteří se poprali a ničili auta. Chuligány předvedli na oddělení policie a předali vyšetřovatelům.

59; Na Krymu dají do prodeje více než dvacet nemovitostí původně patřících Kolomojskému. Prostředky utržené za prodej znárodněného majetku oligarchy půjdou na výplaty kompenzací podvedeným vkladatelům Privatbanky.

60; Trumpův poradce: Evropská unie je chybná konstrukce. Klíčový poradce prezidenta USA Donalda Trumpa Stephen Bannon prohlásil, že Evropská unie je chybná konstrukce.

61; Ukrajina odmítla svou účast na videokonferenci o Donbasu plánované na 21. února. Jedinou stranou, která se odmítla zúčastnit skype-setkání, byla Ukrajina, prohlásil, Denis Pušilin.

62; Rusko verbuje ukrajinské politiky, tvrdí SBU. SBU údajně odposlechla rozhovory skupiny prostředníků, kteří za ruské peníze upláceli ukrajinské politiky.

63; Energickým úderem vytlačují „Tygři“ a ruské letectvo Islámský stát z desítek obcí v provincii Aleppo. Syrská armáda za podpory ruského letectva dosáhla v roce 2017 pokroku v provincii Aleppo,když osvobodila od Islámského státu velká teritoria.

64; Facebook zablokoval televizní stanici Ministerstva obrany Ruské federace kvůli textu o Givim. Facebook zablokoval účet televizní stanice za zveřejnění článku věnovanému smrti velitele batalionu Doněcké republiky Michaila Tolstych „Giviho“.

65; Rada bezpečnosti potřebuje urychlenou reformu, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Rada bezpečnosti vyžaduje reformu, aby se zabránilo zneužívání práva veta.

66; Uznání pasů Doněcké a Luganské republiky ze strany Ruska zkomplikuje volby v Donbasu, říká generální tajemník OBSE. Podle Zanierových slov podpora Donbasu třetí silou zkomplikuje proces uskutečnění voleb.

67; Deportace příslušníka domobrany Luganské republiky z Ruska na Ukrajinu byla pozastavena. Oznámili to v tiskové službě Svazu dobrovolníků Donbasu.

68; Ukrajinské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Kyjev byl proti prohlášení v Radě bezpečnosti o Čurkinově smrti. Ukrajina nyní předsedá Radě bezpečnosti OSN.

69; Zástupce Ruska v OSN odpověděl na kritiku Západu o uznání dokumentů Doněcké a Luganské republiky. Iljičev mimo jiné zdůraznil, že toto rozhodnutí neodporuje Minským dohodám.

70; Trump se pokusí dosáhnout dohody s Ruskem, říká Bílý dům. Pokud je to v zájmu USA, určitě dosáhne dohody, prohlásil tiskový tajemník amerického prezidenta.

71; Jatka v Daraá: Islámský stát a ozbrojenci „opozice“ si vzájemně řezali hlavy. Byly zveřejněny velmi nechutné záběry. Příslušníci Islámského státu zveřejnili záběry ukazující kolem dvacítky zabitých banditů syrské „opozice“.

72; SBU zveřejnila odposlech telefonátu z Kremlu do Doněcké republiky. Šlo o rozhovor generála ruských tajných služeb Ivolgina a známého doněckého novináře Konstantina Dolgova. Ze zveřejněných fragmentů to vypadá, jako by Ivolgin uložil Dolgovovi, aby destabilizoval situaci na Ukrajině.

73; Byl zadržen smluvní voják ukrajinské armády, který se chystal uspořádat bitku na Majdanu. Tento „patriot“ se chystal dnes v noci do Kyjeva přivézt zbraně, aby mohly být zítra použity na Majdanu.

74; V Evropě označili blokování prohlášení o Čurkinovi za hanbu Ukrajiny. Rakouský politolog označil blokování prohlášení předsedy Rady bezpečnosti OSN za hanbu pro Ukrajinu.

75; Trump zdůraznil roli Čurkina v posilování mezinárodní bezpečnosti a vyjádřil soustrast. Prezident USA Donald Trump v úterý vyjádřil soustrast v souvislosti s úmrtím velvyslance Ruské federace při OSN Vitalije Ivanoviče Čurkina.

76; Ruští vojáci brání nejen Sýrii, ale i celý civilizovaný svět. Podle prognóz poslance v nejbližší době válku v Sýrii vystřídá protiteroristická operace.

77; Protiruská hysterie odporuje zájmům USA, píše The Washington Post. Lidé, kteří podporují sblížení obou zemí, se stále častěji stávají obětními beránky.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 22.2.2017:

1; V Rovenské oblasti zakázali poslech ruského šansonu v autobusech. Ve městě Dubno řidičům autobusů, kteří jezdí po městě, zakázali zapínat poslech ruského šansonu.

2; Dobrovolníci v Donbasu původem z EU a dalších zemí dostanou pasy Republik. Cizinci bojující na straně republik Donbasu netouží po návratu do vlasti.

3; Ukrajina proti Čurkinovi: Čím lze vysvětlit demarši předsednické země Rady bezpečnosti OSN? Delegace Ukrajiny zablokovala prohlášení předsedy Rady bezpečnosti v souvislosti s úmrtím Vitalije Čurkina.

4; Ve třech městech u Damašku jsou ozbrojenci po úderech syrské armády na hranici kapitulace. 42. brigáda 4. mechanizované divize získala kontrolu nad strategicky důležitými objekty v těchto obcích, aby přinutila teroristické bandy se vzdát.

5; Moje vlastenecká čupřina je anténou pro spojení s Bohem,říká poslanec Gavriljuk. Víte, aby televize dobře fungovala, je zapotřebí antény, vysvětlil Gavriljuk.

6; Australská hanba: Jak malé vězně převychovávají pomocí šikany. Samotka, tři kroky na délku, dva kroky na šířku, tma, horko, smrad.

7; Ukrajina po korejsku: Země klesá ke dnu. Říkáte ke dnu? Kdyby jen to. Dno není pro Ukrajinu nic, co by se nedalo ještě překonat...

8; Splnilo se Trumpovo proroctví o Švédsku. Nyní je už Švédsko dostatečně aktuální ilustrací toho, o čem hovoří Trump.

9; Jak Ukrajina Majdanu spěje do mezinárodní izolace. Němci jsou samozřejmě lidé trpěliví, ale zas ne tolik! Až dojde trpělivost, jejich „Nein“ pak bude skutečně znamenat „Nein“.

10; Na Sochu svobody v USA pověsili protitrumpovský plakát. V USA je ale upevňování jakýchkoli plakátů na národní pomníky zakázané.

11; Kyjev obvinil Rusko ze zneužívání práva veta v Radě bezpečnosti OSN. Klimkin vyzval k reformě Rady bezpečnosti OSN.

12; Čína připravuje rozmístění raket v Jihočínském moři. Čína prakticky dokončila výstavbu více než dvaceti objektů na umělých ostrovech v Jihočínském moři.

13; Kdo z mocných na Ukrajině stojí za uhelnou blokádou? Rinata Achmetova začínají likvidovat, bohužel ale i s Donbasem.

14; V Mariupolu se vojenské nákladní auto se zahraničním žoldákem srazilo s osobním automobilem. V kabině vojenského auta byl voják, který nerozuměl rusky a odpovídal lámanou angličtinou.

15; V Donbasu může začít nové kolo války, varuje generální tajemník OBSE. Předtím zvláštní představitel OBSE sdělil, že strany konfliktu v Donbasu dosáhly dohody o stažení zbraní.

16; Průzkum: Drtivá většina Ukrajinců nevěří v budoucnost. Optimističtější je městské obyvatelstvo (23 až 26%) oproti venkovskému (17%). Optimističtější je západ Ukrajiny (27% oproti zbytku země (22-23%)

17; Ruská vláda hledá varianty nové daňové reformy. Ministerstvo financí, ministerstvo pro hospodářský rozvoj a Centrum strategických studií Alexeje Kudrina zkoumají varianty změn daňového systému v Rusku.

18; Kyjev hledá nové americké ochránce. Porošenko se setkal se senátorem a kongresmanem USA. Porošenko si postěžoval Američanům na válu v Donbasu, kterou sám pomáhal rozpoutat, a na „útočící Rusko“.

19; Progress MS-05 odstartoval z Bajkonuru k Mezinárodní kosmické stanici. Nákladní loď se již oddělila od historicky poslední nosné rakety Sojuz-U.

20; Jižní Korea obvinila prostřednictvím amplionů Kim Čong-una z vraždy svého bratra. V Jižní Koreji říkají, že cílem akce bylo předvést obyvatelům KLDR, nakolik je jejich vládce silný.

21; Ukrajinská vláda pohřbívá vojenskou výrobu v zemi. Konflikt v Donbasu a „ruská agrese“, která se Kyjevu všude plete pod nohy, se kupodivu nestaly stimulem pro rozvoj obranného průmyslu v zemi.

22; Advokáti Viktora Buta podali odvolání k Nejvyššímu soudu USA. Butova obhajoba poznamenává, že případ měl následky pro rusko-americké vztahy na poli právní spolupráce.

23; Prudké boje a obrovské výbuchy. Syrská armáda zlikvidovala více než 110 ozbrojenců a sebevražedného útočníka ve městě Daráa. Zlikvidováno bylo také 13 polních velitelů uskupení Haját Tahrír aš-Šám.

24; Janukovič navrhl světovým vůdcům cestu vyřešení ukrajinské krize. Dopis je adresován Vladimiru Putinovi, Donaldu Trumpovi, Angele Merkel, Franu-Walteru Steinmeierovi a Françoisi Hollandovi a dalším osobnostem světové politiky. Klíčovým momentem návrhu je uspořádání referenda v případě nesplnění Minských dohod.

25; Ukrajinská armáda zahájila palbu na jižní oblasti Doněcké republiky. Ostřelování pokračovalo nejméně dvě hodiny. Jsou informace o škodách.

26; Írán kupuje od Ruska 12 letadel Suchoj Superjet 100 a otvírá dveře ropným společnostem.

27; Do Nejvyšší rady přinesli portréty Putina, Poklonské a Kobzona. V Parlamentu Ukrajiny u příležitosti třetího výročí „revoluce důstojnosti“ uspořádali výstavku portrétů ruských politiků, z nichž každý dostal nelichotivou přezdívku.

28; Ze zóny ATO na Majdan v Kyjevě směřují plné autobusy ozbrojenců, hlásí vojenský dopisovatel. Ukrajinský propagandista Andrej Caplijenko se obává, že v Kyjevě v nejbližší době může začít úplně nová ATO.

29; Rusko – USA: Tvrdé přátelství. Před i po inauguraci se z Washingtonu sypaly štědré návrhy jako z rohu hojnosti. Co vlastně tyto „dárky“ znamenají?

30; Pochod neonacistů a pokus o nový majdan v Kyjevě. Dnešní pochod bude pro současnou ukrajinskou moc důležitou výzvou.

31; Příjmy rozpočtu Krymu jsou nyní dvojnásobné než za panování Ukrajiny, říká Aksjonov. Další pozitivní tendencí se stalo významné zvýšení objemů financování hlavních odvětví ekonomiky a sociální sféry.

32; Na Ukrajině se mimořádně sešlo nejvyšší vedení ukrajinské armády. V Kyjevě začaly operativní schůzky s nejvyššími veliteli Ozbrojených sil Ukrajiny.

33; Udělejte si pořádek doma. Ruské ministerstvo zahraničí tvrdě odpovědělo Ukrajině na návrh odebrat Rusku právo veta v Radě bezpečnosti OSN. Zatím mezinárodní mechanismy i bez pana Klimkina fungují slušně, zdůraznila Marija Zacharova.

34; Trump zpřísnil pravidla pro deportaci z USA. Nyní migranty budou deportovat za sebemenší porušení zákona.

35; Centrum Kyjeva se po poledni zahalilo do dýmu. Majdanovci začali používat dýmovnice. Účastníci Pochodu národní jednoty aktivně demonstrují vládě, že své úmysly míní vážně.

36; My, ukrajinští nacionalisté zničíme tuto moc. Porošenkovi bylo stanoveno ultimátum. Lídr neonacistů Bileckij přednesl v Radě požadavky účastníků Pochodu národní důstojnosti.

37; V Záporožské oblasti byly rozmístěny u silnic billboardy s gratulacemi k 23. únoru, který se v Rusku a Bělorusku slaví jako Den obránce Vlasti.

38; Ministerstvo financí Ruské federace chce nakupovat na trhu zahraniční měny přímo bez účasti Národní banky. Ruské ministerstvo financí má v úmyslu postupně nakupovat měnu na vnitřním trhu bez účasti Centrální banky.

39; V Moskvě varovali před možným výskytem závažnějších dobrovolníků a systémů zbraní v Donbasu. Poslanec Státní dumy ve vysílání federální televize otevřeně promluvil o tzv. „severním větru“.

40; V NASA oznámili neúspěch spojení americké nákladní lodi s Mezinárodní kosmickou stanicí. Spojení bylo přerušeno ve fázi přibližování Dragonu k Mezinárodní kosmické stanici.

41; Hrozba ruské agrese se hrne ze všech stran, říká Porošenko. Zlatým hřebem programu mimořádného shromáždění vedení ukrajinské armády bylo vystoupení prezidenta Ukrajiny.

42; Porošenko celé hodiny čte komentáře o své osobě na Facebooku, říká ukrajinský propagandista. Analýza příspěvků a statusů. Toutéž chorobou trpěl Avakov, říká šéfredaktor skandálního „Cenzor.net Jurij Butusov.

43; Jak Svaz dobrovolníků Donbasu pomáhá členům domobrany vyhnout se vydání na Ukrajinu. V Rusku často probíhají soudní procesy ohledně vydání ukrajinských občanů, kteří jako dobrovolníci bojovali za Luganskou a Doněckou republiku.

44; V Rusku byla vytvořena vojska informačních operací, říká Šojgu. Ministr obrany zdůraznil, že jsou daleko efektivnější a silnější než správa, která se nazývala „kontrapropagandou“.

45; V Německu odstartoval prodej vozů Lada Vesta. Verze nabízená na německém trhu je vybavena motorem 1,6 litru o výkonu 106 koní.

46; Migranti uspořádali pogrom na italském parníku. Vzpoura, která trvala celou noc, vznikla po uzavření lodního baru.

47; S-400 zasahují cíle. Byly zveřejněny záběry mohutných hromadných startů raket. Současný start dvanácti raket S-400 na Polygonu Ašuluk v Astrachaňské oblasti je fascinující zážitek.

48; Touží byť jen po kapičce krve. Porošenko řekl, kdo vyprovokoval a podporuje „třetí majdan“. Prezident Ukrajiny během mimořádného setkání s vedením ukrajinské armády obvinil ruská média z vyprovokování „třetího Majdanu“.

49; V městské radě Chersonu vyprovokovali „aktivisté“ rvačku. Účastníci tarifního majdanu během zasedání městské rady pronikli až do předsálí.

50; Před konzulátem Ruska v Oděse došlo k akci zneuctění. Zatímco prostí Oděsané přinášeli květiny k ruskému konzulátu, našli se i tací, kteří přišli vyjádřit škodolibou radost z Čurkinovy smrti.

51; Doněcká republika může spustit Jenakijevský metalurgický závod bez účasti Ukrajiny. Zablokování železničního spojení v Donbasu nehraje kritickou roli pro průmysl Doněcké republiky.

52; Sedmadvacetiletá obyvatelka Lvova bude řídit ukrajinskou energetiku. Návrh na její jmenování do funkce přišel od šéfa Ministerstva energetiky Igora Nasalika.

53; Opilý Porošenko poděkoval ukrajinské armádě za to, že „zachránila zemi před ruskou agresí“. Porošenko v podroušeném stavu poděkoval ukrajinským vojákům za „záchranu země před ruskou agresí“.

54; V Kalifornii se město pohroužilo do vody. Probíhá evakuace. Záchranáři evakuují lidi ze zatopených oblastí.

55; Bez Donbasu není Ukrajina nic, říká Zacharčenko. Na zhoršení ekonomické blokády Donbasu z ukrajinské strany nejhůř doplatí právě Ukrajina.

56; Reálné příjmy obyvatelstva Ruské federace vzrostly v lednu rekordním tempem. K nárůstu reálných příjmů došlo poprvé po 26 měsících. Podařilo se tedy překonat jednu z nejdéle trvajících negativních tendencí.

57; Počet zájemců o pasy Doněcké a Luganské republiky vzrostl o celý řád v souvislosti s jejich uznáním Ruskou federací. V současné době se už řeší otázka zvýšení kapacity výroby dokladů.

58; V centru Kyjeva došlo k přestřelce. Byl zahájen plán na zadržení pachatelů. V Ševčenkovském obvodě Kyjeva neznámí pachatelé stříleli na automobil. Po pachatelích se intenzivně pátrá.

59; Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo počet vojáků ukrajinské armády v Donbasu. Poltorak prohlásil, že ukrajinská vojska dokážou ochránit zemi a splnit všechny uložené úkoly.

60; Německo vyzývá k okamžitému zastavení palby v Donbasu, Německé ministerstvo zahraničí vyzývá znesvářené strany v Donbasu, aby okamžitě realizovaly dohodo přerušení palby.

61; Putin povýšil několik generálů odpovídajících za operaci v Sýrii, Prezident Ruska Vladimir Putiny podepsal výnos o přiznání vojenských hodností celé řadě ruských generálů.

62; Janukovič navrhl vyřešit osud Donbasu referendem. Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovič ve středu učinil několik návrhů ohledně rovnání krize v Donbasu.

63; Porošenko je zoufalý, říká ukrajinský politolog. Slova prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o trvání hrozby „plnohodnotné války s Ruskem jsou známkou zoufalství.

64; V nejvyšší radě vyzvali k ozbrojení poslanců a postřílení neposlušných. Podle názoru poslance Michaila Gavriljuka je třeba tak učinit se zrádci, kteří se podílejí na obchodování s Republikami.

65; Gref: Hypotéční úvěry v Rusku rekordně zlevní. Úroky z hypotéčních úvěrů spadnou na rekordně nízkou úroveň už v tomto roce, prohlásil šéf Sberbanky German Gref.

66; Státní duma schválila návrh zákona o zákazu peněžních převodů na Ukrajinu. Státní duma v první čtení schválila návrh zákona, který omezuje převody peněz z Ruska na Ukrajinu.

67; Lov na Islámský stát. Byly zveřejněny záběry z útoků „Nočních lovců“ Mi-28 u Palmýry z pohledu z kabiny.

68; U Doněcka, Gorlovky a na jihu Doněcké republiky probíhají boje.

69; Americká média odpověděla na Trumpova obvinění další vylhanou zprávou. Poté, co Trump už poněkolikáté kritizoval média za předpojatost a falešné zprávy, odpověděli novináři další lží. Mimoděk tak potvrdili, že měl prezident pravdu.

70; Oligarchové už nejsou stejní jako bývali. Ukrajinské miliardáře čekají významné změny. Než se objevily novinky o Dmitriji Firtašovi, dva podniky dalšího oligarchy Rinata Achmetova v Donbasu zastavily práci.

71; Marija Zacharova se vysmála ukrajinskému ministrovi zahraničí. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova se vysmála Pavlu Klimkinovi, když větu „o mrtvých jen dobře“ označil za ukrajinské přísloví.

72; V německých médiích kritizovali německou vládu za politiku odstrašování Ruska. Čtenáře německého časopisu Focus rozhořčila poznámka, ve které se psalo o přesunu německých tanků a bojových vozidel pěchoty na teritorium Litvy.

73; Hollywood je známý svým krajně levicovým postojem, říká Bílý dům. Tiskový mluvčí prezidenta USA Sean Spicer prohlásil, že Hollywood je známý svým krajně levicovými postojem.

74; Ruská zpěvačka Julija Čičerina zazpívala pro vojáky Doněcké republiky v Doněcku. Hvězda ruské rockové scény Julija Čičerina vystoupila v předvečer oslav Dne obránce vlasti pro vojáky Doněcké republiky.

75; V New Yorku proběhl ceremoniál rozloučení s Vitalijem Čurkinem. Smuteční obřad nebyl veřejný, přesto přišlo přes sto lidí.

76; Kyjev protahuje stahování zbraní kvůli vnitropolitickému napětí na Ukrajině, říká šéf Doněcké republiky. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko se neodhodlá v nejbližší době stáhnout vojenskou techniku od linie dotyku v Donbasu.

77; Ukrajina zveřejnila ztráty vzniklé připojením Krymu k Rusku Ztráty Ukrajiny v důsledku připojení Krymu k Rusku činí kolem 100 miliard dolarů.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 23.2.2017:

1; Trump má v úmyslu zrušit Obamovu direktivu o transgenderech ve školách. Trumpova administrace může zrušit předpis jeho předchůdce Baracka Obamy pro školy ohledně transgenderů.

2; V USA za znásilňování starých lidí pokutovali více než tisícovku domovů pro seniory. Jde o skutečnou epidemii, přičemž většina zločinů tohoto druhu se vůbec nedostala do statistik.

3; V Radě federace se vysmáli Porošenkovu prohlášení o „válce s Ruskem“. Porošenko nedávno mluvil o „ruské hrozbě, která se hrne ze všech stran“.

4; Dněpropetrovský kovozpracující kombinát pozastavil výrobu kvůli blokádě Donbasu. Podnik nemá dostatek koksového uhlí.

5; Na Kyjev útočí mraky krys. Útok hlodavců v průjezdech a bytech občanů je pozorovatelný ve všech obvodech ukrajinského hlavního města.

6; Američané se bojí možné účasti USA ve velké válce, vyplývá z průzkumu. Skoro dvě třetiny Američanů se obávají, že se USA zúčastní velké války už v nejbližších čtyřech letech.

7; Washington bude muset najít společný jazyk s Moskvou a Pekingem, píší Foreign Affairs. Přátelství Moskvy a Washingtonu proti Číně se stala fixní ideou v amerických expertních kruzích, píše novinář.

8; Rusko se rozhodlo dodávat koksovatelné uhlí přímo do Donbasu. Kvůli Kyjevem organizované blokádě se Rusko rozhodlo zahájit dodávky koksovatelného uhlí přímo do Doněcké a Luganské republiky.

9; Je jen jedna země na světě, která se jako celek raduje ze smrti Vitalije Čurkina – Ukrajina. V novinách, v televizi, na sociálních sítích, na ulicích, na Majdanu. Novináři, politici, kulturní činitelé, aktivisti Majdanu, obyčejní obyvatelé. Takovým nic nevysvětlíš. S takovými se nelze přít. Můžeš se prostě jen s odporem odvrátit.

10; Trump nahradil Flynna „stoprocentní hrozbou“ pro Rusko, píší Times. Může to ale rozhádat generála se samotným prezidentem, který usiluje o sblížení s Moskvou.

11; Trestní bataliony jedou na Kyjev. A ukrajinská armáda sčítá neúspěchy při pokusech prolomit linii fronty. Tento týden bylo ostřelování o něco méně, ale způsobilo větší rozruch a znepokojení než minulý týden.

12; Sankce, pasy a chronické ignorování. Porošenko opět prosí o pomoc. Porošenko začíná opět mluvit o zesílení sankcí proti Rusku.

13; Syrská armáda rychlým úderem dobyla pevnost teroristických band u Aleppa. Republikánská garda syrské armády za podpory ruského letectva uskutečnila ve středu neočekávanou útočnou operaci na jihozápad od města Aleppo.

14; Ruské plány rozmístění divize na Kurilách rozhořčily Japonsko. Japonsko si dělá národ na jižní ostrovy Kurilského souostroví – Iturup, Kunašir, Šikotan a Habomajské ostrovy.

15; Ve věku 78 let zemřel divadelní a filmový herec a národní umělec Ruska Alexej Petrenko.

16; Děti poblahopřáli ruským vojákům v Sýrii ke Dni obránců Vlasti. Ruští vojáci dostali několik tisíc dopisů a obrázků od dětí z Petrohradu a Dálného Východu.

17; Německý novinář prozradil, jak bojovat doma s ruskou agresí. Nad západem visí smrtelná hrozba, ale ještě není nic ztraceno. Doporučuje se aktivně bojovat na síti proti proruským trollům, tlačit na místní politiky k protiruským sankcím, jezdit na Ukrajinu na dovolenou a vůbec nazývat věci pravými jmény – například obyvatelstvo Donbasu „živým štítem Ruska“.

18; Pokud nás Kyjev odřízne od mobilního spojení, jsme připraveni nahradit ukrajinskou síť ruskou. Včera bylo prakticky celé území Doněcké republiky téměř na celý den bez mobilního spojení operátora Lifecell.

19; Byla ostřelována Doněcká filtrační stanice. Byla poškozena filtrační budova. Obyvatelům Doněcka a Makejevky se doporučuje udělat si zásoby vody.

20; Jak vypadá pád životní úrovně v USA pro obyčejného Američana? Blogger vypráví, jak lze také měřit vývoj životní úrovně ve Spojených státech. Snižování šancí získat slušně placenou práci v kombinaci s rostoucími cenami zboží.

21; Dopisy vyhnance. Proč Janukovič píše světovým lídrům? Janukovič předložil svou verzi událostí na Majdanu v roce 2014, ale připomněl také počínání a rozhodnutí západních politiků v této pohnuté době.

22; Ukrajina se dobrovolně vzdává deseti procent HDP a nepřestává žebrat po celém světě o úvěry. Ani bohatá a prosperující země by si něco takového nemohla dovolit.

23; Marine Le Penová zvýšila své šance na vítězství v prvním kole prezidentských voleb ve Francii, vyplývá z průzkumu. Případné druhé kolo pro ni však tak úspěšné být nemusí.

24; OBSE zvyšuje počet pozorovatelů v Donbasu. Předseda OBSE (rakouský ministr zahraničí) Sebastian Kurz označil současnou úroveň násilí v regionu za „absolutně nepřijatelnou“.

25; „Lidská jatka: Masové popravy ve vězení u Damašku“ – odporné pohádky od Amnesty International. Zpráva AI se hemží příšernými historkami, ale neobsahuje ani jeden důkaz.

26; Naše referendum bylo už v roce 2014. A jestli nějaké proběhne na Ukrajině, je nám jedno, říká Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky komentoval návrh Viktora Janukoviče na uskutečnění referenda o nezávislosti Donbasu.

27; Nynější obránci důstojně navazují na slavné vítězné tradice, říká Šojgu. Ruský ministr obrany poblahopřál vojákům a veteránům ke Dni obránce Vlasti.

28; Ochránili jste naši zemi před špínou. Den obránce Vlasti byl si slavnostně připomněli i v Lugansku.

29; Rusko je náš strategický spojenec a bratrský národ, říká běloruský ministr obrany. V Bělorusku se vysmáli hysterii Západu ohledně společných rusko-běloruských vojenských cvičení.

30; To nejsou kasárna, ale vězení se zostřeným režimem. Všední dny „nejsilnější armády Evropy“. Smluvní vojáky ukrajinské armády, kteří si stěžovali na špatné podmínky v kasárních, přestěhovali v patnáctistupňovém mrazu do stanů.

31; Moldavský prezident se odmítl účastnit pochodu homosexuálů. Igor Dodon zdůraznil, že v tu dobu se bude účastnit akcí na podporu tradiční rodiny, mateřství a dětí.

32; Tělesné pozůstatky Vitalie Čurkina byly převezeny do Moskvy. Smuteční akce jsou stanoveny na 24. února.

33; Jsme připraveni odrazit jakýkoli útok, jen čekáme na rozkaz. Po několika dnech kulometno-minometné palebné přestávky začala ukrajinská armáda opět ostřelovat pozice domobrany a snaží se vyprovokovat odvetnou palbu.

34; Je to středověká mučírna. Podmínky věznění vazebně stíhaných osob na Ukrajině šokovaly ochránce lidských práv. V Černovické oblasti drží obviněné v kovových skříních připomínajících středověké mučírny.

35; Pod palbou se dnes ocitlo 14 obcí, hlásí velení Doněcké republiky. Ukrajinská strana poblahopřála Donbasu k 23. únoru ostřelováním měst a vesnic ze zakázaných zbraní.

36; Občany Doněcké a Luganské republiky s pasy obou republik budou pouštět do Běloruska, hlásí ministerstvo zahraničí. Ukrajinští „patrioti“ se radovali předčasně.

37; Potyčky a zatýkání v Oděse. Příslušníci Pravého sektoru zabránili kladení květin k Věčnému ohni. Neonacisté se nestyděli urážet veterány a starší obyvatele a nazývat je „separatisty“ a „okupanty“.

38; V Oděse byl „unesen“ skandální poslanec Gončarenko“. Tuto informaci už potvrdili na prokuratuře Oděské oblasti, SBU a v Gončarenkově straně „Porošenkův blok“.

39; Sláva Ukrajině! Nigérii sláva!“. Internet se baví patriotickým ukrajinským videoklipem, na kterém vlastenecká hesla provolává „Ukrajinec“ tmavé pleti. Seznamte se: Toto je Daniel Christian. Miluje Ukrajinu, o čemž také zpívá nebo se o to alespoň pokouší.

40; Ve Lvově neonacisté zbili Bělorusy kvůli ruštině. Tři občané Běloruska museli vyhledat lékařské ošetření.

41; Gončarenko byl unese skupinou separatistů s cílem mučení, říká generální prokurátor Lucenko. Historka s „únosem“ skandálního poslance stále více připomíná frašku.

42; Saakašvili byl obviněn z útoku na suverenitu Ukrajiny. Exgubernátora Oděské oblasti chtějí trestně stíhat za podněcování národnostní nesnášenlivosti.

43; Gončarenkův únos byl zrežírovaný, říká zdroj. Jde podle všeho o „atentát“ zrežírovaný tajnými službami.

44; Krym není na prodej! Poslanec Státní dumy se vyjádřil k provokačnímu handlování Kyjeva. Byla zveřejněna nesmyslná suma vycucaná z prstu. Další etapou bude, když začne věc opatrně komentovat Západ.

45; Poslanec Gončarenko se našel. Chuligáni jej chtěli připravit o zrak, říká prokurátor. Už bylo oznámeno jméno „objednatele únosu“ – byl to poslanec okresní rady, jehož syn byl mezi obětmi z 2. května 2014 v Oděse.

46; Putin: V Sýrii bojují tisíce ozbrojenců z Ruska a zemí SNS. V této líhni teroristů na území Sýrie se skrývá obrovské nebezpečí pro nás, pro Rusko, zdůraznil prezident.

47; Silný požár u vojenské jednotky v Přikarpatsku. Jsou zranění. Svědkové říkají, že slyšeli výbuchy.

48; V Kyjevě za použití zbraní byla vyloupena banka. Muž ohrožoval pracovníky banky pistolí a sebral peníze z pokladny.

49; Rogozin vyjmenoval tři spojence Ruska. Na své stránce v sociální síti Twitter poblahopřál všem ke Dni obránců vlasti a jmenoval tři spojence Ruska: armádu, vojenskou flotilu a vojensko-průmyslový komplex.

50; Ukrajinský politik navrhuje uřezat separatistům ruce a hlavy. Je vidět, že politik měl na mysli praktiky trestů běžných v nejreakčnějších státech světa, nejspíše v Saúdské Arábii.

51; Pevnost Islámského státu v Aleppu Al-Báb padla pod údery tureckých sil. Teroristé z Islámského státu opustili svou pevnost na severu Sýrie.

52; Ukrajina zakázala ruskou televizní stanici „Myslivost a rybolov“. Důvodem uzavření je „vytváření pozitivního obrazu ruského důstojníka“.

53; V Rakousku na místě nacistického tábora budují závod na výrobu salámů. Obyvatelé rakouského Haimingu se u soudu pokoušejí zpochybnit prodej pozemků, na kterých v dobách Druhé světové války byl tábor.

54; Chtěli mě donutit, abych na sebe vzal odpovědnost za hromadnou smrt lidí, které oni sami zabíjeli a upalovali. Obyvatel města Zolotoje nacházející se na samotné linii dotyku vyprávěl, jak jej mučili ozbrojenci z „Tornada“.

55; Britská armáda tajila před parlamentem havárie v jaderné sféře. Informační služba pro otázky jaderných zbraní vydala zprávu o stavu jaderného programu Velké Británie.

56; Putin uskutečnil operativní setkání se členy Bezpečnostní rady Ruské federace. Podle slov tiskového tajemníka Vladimira Putina prezident poblahopřál účastníkům setkání ke Dni obránce Vlasti.

57; Demografická situace na Ukrajině je jen pomalá smrt, píše National Interest. Snižování počtu obyvatel představuje hlavní hrozbu pro sociální, ekonomický a politický vývoj Ukrajiny. Na konci roku 2016 bylo na Ukrajině 45 milionů lidí. 6,7 milionu ubylo ještě před vypuknutím „euromajdanu“. Toto číslo je dvojnásobkem úbytku obyvatel během Velké vlastenecké války.

58; Admirál Kuzněcov je po práci v Sýrii připraven k plnění nových úkolů. Velitel křižníku prohlásil, že očekává přidělení vrtulníku Ka-52, který se osvědčil během bojů v Sýrii, do výzbroje.

59; Téměř 50% Ukrajinců je připraveno vyrazit na protestní akce, vyplývá z průzkumu, který byl proveden ve 110 obcích celé Ukrajiny.

60; Rakouský kancléř vyzval k přehodnocení sankcí proti Rusku. Rakouský kancléř Christian Kern vyzval k přehodnocení protiruských sankcí EU, které škodí evropské ekonomice.

61; U Doněcka, Gorlovky a Děbalceva probíhají boje. Dnes večer v Doněcké republice znovu začaly boje.

62; V nizozemském parlamentu ratifikovali asociaci s Ukrajinou. Hlasování proběhlo ve čtvrtek večer.

63; Poslanec Nejvyšší rady se pokoušel vydírat bývalého šéfa Trumpova štábu, píše Politico. Na své stránce na Facebooku označil poslanec Rady článek za podvrh.

64; Zacharčenko slíbil brzké zveřejnění jména Giviho vraha. V nejbližší době bude označen vrah a doufáme dokonce, že vám jej budeme moci ukázat.

65; Ve Volgogradské oblasti se převrátil autobus s poutníky. Na místě zasahují posádky dopravní policie, vyšetřovací útvar správy Ministerstva vnitra pro Olchovský okres.

66; Gončarenko řekl podrobnosti ze svého únosu. Podle jeho slov o plánu speciální operace nevěděl nikdo, dokonce ani jeho žena. Věděl o tom on, pracovník SBU Oděské správy a prokurátor Oděské oblasti.

67; Vybudovat Evropu bez Ruska není možné, říká Juncker. Podle jeho názoru pro nový smysl evropské architektury musí Evropská unie spolupracovat se sousedními státy.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 24.2.2017:

1; Trump má v úmyslu rozšířit jaderný arzenál USA, „aby USA byly na vrcholu konkurence“.

2; Ukrajinský gastarbeiter se oběsil po deportaci z Ruska. V obci Bortnica v Dubenském okrese Rovenské oblasti našli oběšeného jednatřicetiletého místního obyvatele.

3; Srbští fanoušci uctili Čurkinovu památku. Fotografie banneru rozvinutého fanoušky před zápasem pravidelného mistrovství Evropské ligy, se objevila na Twitteru.

4; Špatné dohody. Trump zpochybnil dohody s Ruskem ohledně raket a strategických útočných zbraní. Smlouvu START III Rusko a USA podepsaly v roce 2010 a platit začala v roce 2011.

5; V britském protiatomovém bunkru našli plantáž konopí. Policie Velké Británie objevila plantáž konopí v ceně jednoho milionu liber v podzemním protiatomovém bunkru v hrabství Wiltshire.

6; Krach protiruské konspirologii. Vypadá to, že Američané narazili na paradoxní efekt vlastní propagandy. Obliba Vladimira Putina stoupla od roku 2015 z 13% na 22%.

7; Ukrajinizace mozku je vážné onemocnění. Nové téma dalšího vydání pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

8; V Bělorusku označili prohlášení o ruské okupaci za hysterii. Prohlášení o možné okupaci území Běloruska ruskými vojsky v souvislosti s vojenským cvičením „Západ 2017“ jsou hysterií.

9; Amerika bez prezidenta? Jak drtí Turmpa. CIA a FBI, které jsou populární v ruském folklóru, nejen otevřeně sabotují činnost prezidenta USA, ale sbírají na něj kompromitující materiály.

10; Bílý dům a Trump obviňují liberály z provokací. Tiskový mluvčí Bílého domu prohlásil, že série protestů na setkání republikánských kongresmanů a senátorů byla naplánována dopředu.

11; Chytré zbraně. Proč je v Rusku tolik vojenské techniky se zábavnými názvy? Víc než půl století v zemi existuje tradice vymýšlet vtipné názvy pro smrtící typy zbraní.

12; Noční lovci Mi-28 ničí ozbrojence Islámského státu v ulicích Mosulu. Mi-28 pálí z 30 mm automatického děla a útočí neřízenými střelami.

13; Tvůj jazyk je můj nepřítel. Proč Donbas povstal proti ukrajinizaci a proč Kyjev prohraje. Slovo je síla a čí slovo je silnější, ten vítězí.

14; Už je známo, kdo dočasně zaujme Čurkinovu funkci. Velvyslanec Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin zemřel v New Yorku v pondělí. Svou funkci vykonával od 8. dubna 2006.

15; Trump měl pravdu. V USA zveřejnili důkazy lží CNN. Americký novinář a konzervativní aktivista O´Keefe zveřejnil 119 hodin záznamů z rozhovorů pracovníků televizní stanice CNN, ze kterých vyplývá, jak svévolně CNN zachází s informacemi.

16; V Malajsii bude desinfikováno letiště, kde byl otráven Kim Čong-nam. Předtím policie sdělila, že na vzorcích z oční sliznice Kim Čong-nama byla zjištěna otravná látka.

17; Falešní ochránci lidských práv: Izrael zakázal organizaci Human Rights Watch působení v zemi. Izraelské ministerstvo zahraničí odmítlo poskytnou lidskoprávní organizaci Human Rights Watch pracovní vízum kvůli jejich podpoře palestinské propagandy.

18; Nastal okamžik pro budování strategického partnerství s Ruskem, říká francouzský politik. Kromě toho sankce je třeba zrušit, což je evidentní, dodal Jean-François Copé.

19; Paranoia studené války dovede Německo k sebevraždě, píše Der Spiegel. Logika jaderného odstrašování na Němce nikdy nefungovala. Vždycky jen pro Rusy a Američany.

20; Doněcká filtrační stanice byla zastavena. Byl poškozen sklad chlóru. Vedení Doněcké filtrační stanice rozhodlo o zastavení činnosti podniku a evakuaci personálu.

21; Ostřelováním ze strany ukrajinské armády byl zničení obytný dům u Gorlovky. Soukromý obytný dům v gorlovské čtvrti Zajcevo byl včera poškozen v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

22; Byly zveřejněny šokující záběry. Ukrajinští vojáci žijí v nelidských podmínkách. Ve stanech je plno vody, ve vlhku není možné spát. Stroj odčerpávající vodu od stanů vojáků už ani neodjíždí.

23; Femen se pokusili zmařit vystoupení Marine Le Pen. Skandalistku s obnaženou hrudí chytil a ze sálu odnesl člen ochranky. Aktivistka protestovala proti falešnému feminismu Le Penové.

24; V Moskvě začal ceremoniál rozloučení s Vitalijem Čurkinem. Na smuteční akci dorazil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

25; Gončarenkův únos skončil prohlídkami u aktivistů Kulikova Pole v Oděse. Experti stále přesvědčeněji hovoří o tom, že „únos a záchrana“ Gončarenka byl jen způsob jak se zbavit nepříjemných „separatistů“ v Oděse.

26; V USA obvinili Obamu a Sorose z organizování převratu na Ukrajině. Účastníci demonstrace nesli plakáty „Obama do vězení“ nebo „George Soros je váš nepřítel“.

27; „Progress“ se úspěšně připojil k Mezinárodní kosmické stanici. Připojení probíhalo pod kontrolou ruských členů posádky Mezinárodní kosmické stanice a specialistů Centra řízení letů.

28; Rozhodnutí ohledně ruského plynu byla přijata, hlásí běloruský ministr energetiky. Připomeňme, že kvůli neshodám v přístupu k otázce ceny ruského plynu mezi Moskvou a Minskem vznikl konflikt kvůli neplacení.

29; Každý prostředek dobrý? V USA připravují program na odstavení Trumpa od moci. Zástupce Demokratické strany USA David Brock vypracoval strategický plán na svržení prezidenta USA Donalda Trumpa.

30; Skandál v Německu: Soupeř Angely Merkelové byl obviněn z finančních machinací. Poté, co poklesla obliba kancléřky, jejího hlavního konkurenta obvinili z nezákonné finanční machinace.

31; Ukrajinští pohraničníci vtrhli na jedno plavidlo, které si dovolilo vplout na Krym. Nyní žádají od každého námořníka 1.700 hřiven. Za roky 2014 až 2016 vplulo do krymských přístavů 602 plavidel. Mezi nimi ruská i evropská. Na takové lodi si ale zbabělí ukrajinští pohraničníci netroufli.

32; Top 5 lživých zpráv o Rusku v západních médiích za poslední týden. Lživé zprávy o Rusku a jeho vojensko-politickém vedení se objevují v západních médiích prakticky každodenně. Rusko se rozhodlo zpracovávat pravidelně jejich žebříček.

33; Erdogan jede do Moskvy. Informaci o plánovaném setkání prezidentů Ruska a Turecka už potvrdili v Kremlu.

34; Ukrajina se ukázala pro USA jako špatný nástroj, ale velmi dobře posloužila Rusku. Analytici tajných služeb USA si marně lámou hlavu, jak je to možné, když byly vyčleněny obrovské částky, podplaceny elity – výsledek k ničemu.

35; Skandál: Tchán poslance-rusofoba Gončarenka je akcionářem Gazpromu. Poslanec známý svou rusofobií během talk show prohlásil, že právě jeho bohatý příbuzný z Ruska mu daroval 700 tisíc dolarů.

36; Irácký premiér vydal rozkaz provádět nálety na syrském území. Poslali jsme letectvo bombardovat Islámský stát na syrském území, prohlásil Al-Abádí.

37; Ukrajinská armáda během dne ostřelovala čtyři frontové oblasti Doněcké republiky. Za uplynulý týden ukrajinští vojáci více než 9.300-krát ostřelovali frontové oblastí Republiky.

38; V Kyjevě postřelili asistenta poslance. Neznámý muž zranil do nohy ze střelné zbraně asistenta poslance Jurije Levčenka v Gercenově ulici v Kyjevě.

39; Velvyslankyni Spojených arabských emirátů ponížili v Lotyšsku. Činnost velvyslanectví SAE v Lotyšsku začíná politickým skandálem. Na letišti pracovníci bezpečnostních služeb žádali po muslimce, aby si sundala tradiční muslimský oděv a hidžáb. Velvyslankyně prohlásila, že je ochotna tak učinit pouze v přítomnosti žen. Poté pracovníci letiště začali ženu urážet a trvat na svých požadavcích.

40; Francouzům navrhují, aby si za prezidenta zvolili Obamu. Ve Francii bylo zahájeno sbírání podpisů pod petici o kandidatuře Baracka Obamy na post prezidenta země.

41; Ve Státní dumě komentovali Trumpova prohlášení o jaderném arzenálu USA. Trumpova prohlášení prý ukazují, jak prezident podléhá tlaku politické elity země.

42; Ukrajinský oligarcha Firtaš byl propuštěn z vazby. Soud ve Vídni propustil oligarchu Dmitrije Firtaše na základě stanovené kauce 125 milionů euro.

43; V Doněcké republice se konalo cvičení speciálních jednotek pro boj s nepřátelskými diverzanty. Byly provedeny kontrolní testy v oblasti dělostřelecké, výzvědné a inženýrské přípravy.

44; Savčenková přijela do Doněcké republiky. Poslankyně Naděžda Savčenko a Vladimir Ruban dorazili do Doněcké republiky, aby navštívili válečné zajatce.

45; Savčenková vyzvala ukrajinské vojáky ke svržení vlády. Podle slov Taťjany Ryčkové její slova může potvrdit mnoho bojovníků těchto výsadkářských brigád.

46; Garanti Minských dohod jsou schopni donutit Kyjev vyjednávat s Donbasem. Země garantující Minské dohody jsou schopny přinutit Kyjev zahájit přímý dialog s Donbasem.

47; Porošenkpův poradce označil 8. březen za „svátek čekistických prostitutek“. Slova šéfa Nikolajevského Bloku Petra Porošenka Jurije Birjukova byla hodnocena jako pohrdání ženami a otevřený sexismus.

48; U Doněcka probíhají boje. V Luganské republice ukrajinská armáda použila raketové dělostřelectvo. V okolí Jasinovatského kontrolního stanoviště u Doněcka probíhá dnes během celého dne boj za použití minometů a dělostřelectva.

49; V Kyjevě byl objeven ruský „Bojaryšnik“. Tento nelegální alkohol byl nalezen v Goloselovském obvodě.

50; V Turecku byl zadržen pracovník amerického konzulátu. Pracovníci policie zadrželi podezřelého ve středu, když vycházel z budovy konzulátu. Důvodem bylo podezření ze styků se zakázanou Kurdskou stranou pracujících.

51; V USA se nebudou vyšetřovat styky Trumpova štábu s Ruskem. Americké úřady velmi pravděpodobně nebudou vyšetřovat styky předvolebního štábu prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem.

52; V Kyjevě byl z granátometu ostřelován dům. V rámci vyšetřování zjišťují vyšetřovatelé původ nábojnice z granátometu a motivy činu.

53; Trump má v úmyslu požádat a masivní rozpočet pro armádu. Revize rozpočtu se týká nejen současného, ale i následujícího roku a také obranného programu na období 2019 až 2023.

54; V Oděse dělníci uzavřeli vchod do podniku a nepouštějí pracovníky daňové správy. Dělníci zabarikádovali vchod železnými konstrukcemi.

55; Savčenková vysvětlila svou návštěvu v Doněcké republice. Požádala celou Ukrajinu, aby ji podpořila tak, jako když sama byla v zajetí.

56; „Tygři“ a ruské letectvo palebně kontrolují baštu Islámského státu v Aleppu a likvidují, případně berou do zajetí ozbrojence. Syrská armáda za podpory ruského letectva pokračuje v útoku v jihozápadním předměstí Aleppa a na východě provincie.

57; Sídliště Trudovskije na západě Doněcka přišel v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády o dodávky elektřiny. V tuto chvíli pracují energetici na obnově dodávek proudu.

58; Ostudné fiasko britských tajných služeb. Ozbrojenec, který dostal milion liber „za nespravedlivé věznění“, se odpálil v Iráku. Ve Velké Británii se pokoušejí zjistit, kdo propustil teroristu, který nadto ještě dostal od státu milionovou kompenzaci.

59; SBU může zahájit trestní stíhání proti Savčenkové. SBU prověří informaci o výzvách poslankyně Nejvyšší rady Naděždy Savčenko k ukrajinské armádě, aby opustili bojové pozice.

60; Savčenko dorazila do makejevského nápravného zařízení. V tuto chvíli se Naděžda Savčenková a Vladimir Ruban nacházejí v areálu zařízení.

61; V Rakousku zadrželi Juščenkova poradce. Vídeňská policie zadržela dalšího člověka, který figuruje v případu proti Dmitriji Firtašovi.

62; Na konferenci s Trumpem byla zmařena provokace s ruskými vlajkami. Skupina lidí se pokoušela pronést do sálu ruské vlaječky s Trumpovým jménem a mávat s nimi během jeho vystoupení.

63; Krvavý teroristický čin v Al-Bábu. Bylo zabito a zraněno kolem 130 protureckých ozbrojenců. Drsné záběry byly zveřejněny v pátek. Ukazují následky teroristického činu a desítky mrtvých těl členů „ozbrojené opozice“.

64; Trump musí přemýšlet o svém možném svržení ze strany demokratů a ne o smlouvě START III, říká Puškov. Senátor Alexej Puškov prohlásil, že by se prezident USA Donald Trump měl obávat svým možným svržením ze strany demokratů.

65; My se vrátíme. Nad okupovaným Svjatogorskem zavlála v den Svátku obránce Vlasti rudá vlajka Vítězství.

66; Americké čarodějnice se sjednotily proti Trumpovi. Vymítači ďábla, čarodějnice, okultisté a představitelé „dalších magických skupin“ se rozhodli spojit v boji proti prezidentovi USA.

67; Dobrovolníky ATO vyhnali z Veřejné rady ukrajinského ministerstva obrany, informuje ukrajinský propagandista Roman Bočkala. Mnozí dobrovolníci dokonce nebyli o akci předem informováni.

68; U Gorlovky probíhá prudký boj. Ukrajinská armáda využívá dělostřelectvo. Už dávno jsme něco podobného nezažili, poznamenávají místní obyvatelé.

69; V Nejvyšší radě vyhlásili válku Mezinárodnímu měnovému fondu. V Nejvyšší radě chtějí zavést moratorium na uzavírání memorand a dohod s MMF.

70; Savčenková se pokouší přinutit Kyjev k plnění Minských dohod, Naděžda Savčenková chce svou návštěvou Doněcké republiky přimět Kyjev k plnění Minských dohod.

71; Doněcká a Luganská republika požadují uskutečnění mimořádné videokonference Kontaktní skupiny. Doněcká republika iniciovala svolání mimořádné videokonference kontaktní skupiny.

72; Nová světová válka může začít kvůli vodě, řekl římský papež. Římský papež František vyjádřil obavu, že nedostatek pitné vody může vést k novému světovému konfliktu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 25.2.2017:

1; Polsko a Maďarsko mohou zničit Evropskou unii. Jednota EU je ohrožena, konkrétně kvůli počínání Maďarska a Polska, píše rakouský list Die Presse.

2; V Charkově „dekomunizovali“ univerzitu. V rámci „dekomunizace“ v pátek demontovali z budovy Charkovské národní univerzity srp a kladivo.

3; Soumrak Chalífátu. Mnoho vědců si láme hlavu nad fenoménem teroristického uskupení Islámský stát.

4; „Noční lovci“ Mi-28 hubí ozbrojence Islámského státu v ulicích Mosulu. Mi-28 pálí z třicetimilimetrového automatického děla a neřízenými raketami.

5; Následující číslo časopisu The New Yorker bude vydáno s deskami v ruštině. Na obálce bude vyobrazen Vladimir Putin v pozici smyšlené postavy dandyho Justase Tillyho.

6; Svou návštěvou Doněcké republiky si Savčenková koleduje o své uvěznění na Ukrajině. Nyní Savčenková riskuje, že se dostane před soud už nikoli v Rusku, nýbrž na Ukrajině.

7; Americká média spekulují, k čemu povede „epidemie rusofobie“ v USA. Prezidentovi USA Donaldu Trumpovi brání v plnění jeho předvolebního slibu zlepšit vztahy s Ruskem.

8; Únava z Ukrajiny. Jak se očekávalo, pokusy ukrajinských ultranacionalistů zorganizovat třetí majdan skončily dalším bezvýznamným pšoukem.

9; Syrská armáda a ruské letectvo neočekávaně letecky udeřily na Islámský stát ve městě Hamá. Syrská armáda zahájila útok intenzivní dělostřeleckou palbou a způsobila obraně Islámského státu značné škody.

10; Poku Kalifornie opustí Spojené státy, už teď je vinno Rusko. Připravte se na to: Nestačí, že Rusko zvolilo Americe špatného prezidenta, ale nyní přikročilo k destrukci samotné země.

11; Hlavní ukrajinský policajt zbytkové Doněcké oblasti zareagoval na seznam policistů-zrádců Doněcké republiky a pustil se do polemiky s Doněckou republikou. Zveřejnění informací o proradných policistech, kteří opustili Doněck v obtížném okamžiku, vyvolalo značný ohlas v Mariupolu.

12; Zkouška okupací: Pro koho jsou výhodné fámy o plánech Ruska na okupaci Běloruska? Vojenské spojenectví je jedno z poslání Svazového státu Ruska a Běloruska.

13; Ruské letectvo čistí cestu pro útoky syrské armády na Islámský stát u Palmýry. Syrská armáda obsazuje nové důležité objekty a území v pouštní krajině na východě provincie Homs.

14; „Den nepřátelské armády“ (23. únor) je zakázaným svátkem a prezident Ukrajiny očekává invazi. Ukrajina tři roky žije podle hesla „Syn neodpovídá za svého otce“.

15; Smrtelně nebezpečné Lukašenkovy triky. Prezident Běloruska se vydal Janukovičovou cestou. Alexandr Lukašenko se dopouští naprosto stejných chyb jako Viktor Janukovič.

16; Rozpuštění NATO by bylo pro svět blahodárné, píše list Freitag. Agresivní pozice NATO na mezinárodní scéně ohrožuje mír nejen na evropském kontinentě.

17; Trump požádal vlivné úředníky, aby odmítli fámy o jeho stycích s Ruskem. Bílý dům se obrátil s takovouto prosbou na řadu vysoce postavených pracovníků rozvědky a kongresmany.

18; Na Kubě se srazily dva vlaky. Jsou oběti na životech. Osobní vlak a nákladní souprava se z neznámých důvodů ocitly na stejné koleji a došlo k čelní srážce.

19; V OSN bylo šest států zbaveno hlasovacího práva kvůli dluhům na příspěvcích. Toto krajní opatření bylo použito proti nepřátelsky naladěným neplatičům členských příspěvků.

20; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka z těžkého dělostřelectva. Bylo zaregistrováno kolem patnácti explozí. Ostřelování pokračovalo i přes den.

21; Poláci a Britové hledají stopy výbušniny na letadle prezidenta Kaczyńského. Polská prokuratura nevzdává naději na potvrzení verze o výbuchu na palubě prezidentského letadla.

22; V Londýně byl nalezen archív Gorbačovova fondu, píší média. Důvěrné papíry se ocitly v jedné opuštěné budově nedaleko Buckinghamského paláce.

23; Viceprezident USA si popletl vlajky Izraele a Nikaraguy. Stihl to dokonce dvakrát, než jej na to upozornili.

24; Rozhovory diplomatů USA a KLDR byly zmařeny. Americké úřady nedovolily zástupci severokorejského ministerstva zahraničí přiletět do New Yorku.

25; Série teroristických aktů v syrském Homsu. Desítky obětí na životech. Na teroristických činech se mohlo podílet až šest sebevražedných útočníků.

26; Syna Muhammada Alího zadrželi imigrační služby USA. Pro rodinu Alího je absolutně jasné, že je to vše spojeno se snahami pana Trumpa vypakovat muslimy z USA, prohlásil advokát.

27; Knedlíky místo blinů: Na Ukrajině „dekomunizují“ původně pohanský svátek „Maslenica“. Etnografové nezávislé Ukrajiny navrhují Ukrajincům, aby zapomněli na bliny a schovávali si špalek ve tvaru kojence.

27; WADA: V McLarenově zprávě není dostatek důkazů viny Rusů. Ve Světové antidopingové agentuře konečně zapochybovali o zprávě „nezávislé komise“ Richarda McLarena.

28; Zloděj by měl sedět ve vězení. Jekatěrinburg „přivítal“ Navalného. Aktivisté hnutí Antimajdan demonstrovali u předvolebního štábu opozičníka v Jekatěrinburgu.

29; Pro EU je obchod s Ukrajinou desetkrát výhodnější než pro Kyjev. Před začátkem platnosti Dohody o zóně volného obchodu mezi EU a Ukrajinou v Kyjevě tvrdili, že to přinese výhody Ukrajině.

30; Všední dny „nejsilnější evropské armády: V Kyjevě si příslušník Národní gardy vystřelil do břicha. Voják zapomněl, že je zbraň nabitá.

31; Britka si uřízla prst, aby byla krásná. Po vyčerpání všech možností tetování a piercingu si Britka ještě uřízla malíček. Teď už je její „krása“ dokonalá...

32; Ukrajinská armády obsadila Doněckou filtrační stanici. Dnes to oznámil Eduard Basurin. Důvodem bylo, že odtamtud mohou lépe ostřelovat pozice Doněckých ozbrojených sil.

33; Žena podezřelá z vraždy Kim Čong-nama dostala za útok méně než sto dolarů. Potvrdila se dřívější informace, že dívka považovala událost jen za vtípek.

34; Ukrajinský politolog zveřejnil datum uznání Luganské a Doněcké republiky ze strany Ruska. Prezident Vladimir Putin může uznat nezávislost republik Donbasu během předvolební kampaně.

35; Situace se vyostřuje. Ukrajinská armáda přesunula specnaz, chystá se k útokům a koriguje palbu z dronů. Národní policie Luganské republiky dodržuje přijaté závazky ohledně návratu míru na Donbas.

36; Ukrajinské ministerstvo zahraničí trvá na amerických smrtících zbraních. Vojenská pomoc NATO a USA pro kyjevský režim musí být efektivní a různorodá, myslí si ministr zahraničí Ukrajiny.

37; V Rusku připravují specialisty pro nejnovější komplex S-500. Akademie připravuje také velitele vojenských jednotek pro systém kosmické raketové obrany.

38; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin vystřelila na území Luganské republiky 360 nábojů a min. Při ostřelování ze strany ukrajinských jednotek byly použity tanky, minomety ráže 120 mm, bojová vozidla pěchoty a střelné zbraně.

39; V USA bude Trump prezentován v podobě nahé a rozzlobené figurky trolla. V USA se chystají vypustit na trh figurku „Trumpíka“.

40; Batalion krymsko-tatarských extremistů se stane součástí námořní pěchoty ukrajinské armády. Mustafa Džemilev dosáhl legitimizace muslimské vojenské jednotky na Ukrajině.

41; V Doněcké republice označili návrhy Naděždy Savčenkové ohledně výměny zajatců za nepřijatelné. Poslankyně nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenko v pátek navštívila trestnici v Makejevce, kde jsou umístěni zajatí ukrajinští vojáci.

42; Pět ázerbajdžánských vojáků bylo zabito při útoku v Karabachu. Ázerbajdžán přišel minimálně o pět vojáků během pokusu o útok na linii dotyku v Karabachu.

43; Automobil ukrajinské armády usmrtil ženu. Na místě události operují zástupci vojenské pořádkové služby.

44; Kontaktní skupina zahájila mimořádnou konferenci kvůli vyostření situace v Dobnasu. Mimořádné zasedání Kontaktní skupiny kvůli ostřelování Doněcké a Luganské republiky začala ve formátu videokonference.

45; Byly zveřejněny záběry z pokusu ázerbajdžánských vojsk o útok v Karabachu. Ministerstvo obrany Arménie zveřejnilo video z pokusu ázerbajdžánských ozbrojených sil o průlom na úseku karabašsko-ázerbajdžánské linie dotyku.

46; V Charkově měla kolona vojenské techniky ukrajinské armády dopravní nehodu. Došlo ke srážce se soukromým vozidlem.

47; Ukrajinský voják si prostřelil nohu, aby se dostal ze zóny ATO. Je známo, že lékařská zpráva obsahuje informaci o přítomnosti alkoholu v krvi vojáka.

48; Porošenko podepsal výnos o povolávání branců. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko potvrdil povolávání branců a propouštění do zálohy pro rok 2017.

49; Tajný dokument Státního departmentu o boji proti únikům informací unikl do tisku. Vnitřní dokument Státního departmentu USA o nebezpečnosti úniků se dostal do rukou novinářů, informuje Washington Post.

50; Parasjuk napadl s Kalašnikovem Dzindzju. „Hrdinové Majdanu“ si vyjasňovali, kdo z nich je patriot. V Donbasu došlo k ozbrojenému konfliktu mezi dvěma skandálně známými lídry Majdanu. Příčinou konfliktu bylo zveřejnění videa dokazujícího, že Parasjuk místo blokády Donbasu pobýval v hotelu.

51; Po návštěvě Savčenkové v Doněcké republice se v Doněcké republice počítá s návštěvou občanů republiky držených v zajetí na Ukrajině, říká Morozova. Zástupci Doněcké republiky doufají, že po návštěvě Savčenkové v Makejevské trestnici budou moci zase oni navštívit stoupence Republiky.

52; Poklonskaja pojmenovala hlavní problém Krymu. Poslankyně dodala, že si o tom budou povídat na setkání s nejvyšším představitelem Krymu.

53; Německé týmy pro falešné zprávy o Rusku zakopli o britského hackera. Týmy televizních stanic ARD, ZDF a dalších německých „kvalitních médií“ věnujících se falešným zprávám narazili neočekávaně na problém: Musely přiznat, že informace o podílu Moskvy na kybernetických útocích na servery společnosti Deutsche Telekom v říjnu 2016 byla nepravdivou zprávou, píše Contra Magazin. Spolkový kriminální úřad a Prokuratura Kolína nad Rýnem potvrdily, že v Londýně byl zadržen hacker odpovědný za tyto útoky.

54; V německém Heidelbergu spáchal nožem ozbrojený řidič trestný čin najetí do kolemjdoucích. Zranil několik lidí, sám byl na útěku postřelen a nachází se v nemocnici.

55; Svět ještě bude muset pochopit škody vzniklé vyloučením Rusů z Paralympiády, říká Zacharova. Přesně půl roku potřebovali mezinárodní úředníci na to, aby přiznali, že rozhodnutí bylo neopodstatněné.

56; V Doněcké republice probíhají boje. Ukrajinská armáda zahájila palbu na předměstí Doněcka. Z ukrajinských pozic byla zahájena palba na okolí Doněckého letiště, čtvrti Spartak a Jasinovatského kontrolního stanoviště.

57; Ukrajinská společnost je smířena s tím, že miliony obyvatel Donbasu „prostě zemřou“, říká Oleg Carjov. Předseda bývalého parlamentu Novoruska Oleg Carjov odpověděl na několik otázek ohledně současné situace na Ukrajině a v Donbasu.

58; U Merkelové vyzvali k odporu proti Rusku z pozice síly. Ona musí čelit Rusku z pozice síly, ale to nemá znamenat návrat ke studené válce, prohlásil německý politik CDU/CSU Volker Kauder a obvinil Rusko z pokusů destabilizovat Evropu, píše Berliner Morgenpost.

59; Ukrajina zmařila dohody ohledně stabilizace situace v Donbasu. Mimořádné zasedání Kontaktní skupiny ohledně ostřelování Doněcké a Luganské republiky probíhalo více než čtyři hodiny v podobě videokonference.

60; Státní dluh USA se za první měsíc Trumpova prezidentství snížil o 12 miliard dolarů. Média na tento fakt ale vůbec nereagovala.

61; Operace „Odplata“: Plavidla ruské vojenské námořní flotily zaútočila raketami s plochou dráhou letu na objekty teroristických band poté, co teroristé zničili školu ve městě Daráa. Pod heslem „raději smrt než ponížení“ útočí islamistické koalice Tachrír aš-Šám a „Jižní fronta“ na okolí Manšíja.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 26.2.2017:

1; Ukrajina zmařila poslední naději na rozhovory. Ve štábu ATO prohlásili, že ukrajinská armáda neobsadila Doněckou filtrační stanici a neporušuje závazky přijaté v rámci Minských dohod.

2; U ruského velvyslanectví v Ankaře došlo k protestní akci. Podle informací agentury se akce účastnilo několik desítek etnických Tatarů, kteří žijí v různých regionech Turecka.

3; Prezident Ukrajiny Petr Porošenko potvrdil doktrínu informační bezpečnosti země. Dokument začíná platit dnem jeho zveřejnění. Důvodem přijetí doktríny je „vznik aktuálních hrozeb národní bezpečnosti v informační sféře.

4; Ozbrojenci pluku Azov v Oděse polili barvo ruskou banku. Ozbrojenci „občanského sboru Azov“ uskutečnili 25. února protestní akci u budovy „Promivestbanky“ v Puškinské ulici.

5; Ukrajinští vojáci odevzdali Krym kvůli hrozbě Třetí světové války, tvrdí major ukrajinských speciálních sil. Velitelé ukrajinských vojenských jednotek na Krymu se báli cokoli podniknout kvůli hrozbě Třetí světové války.

6; Studená válka se vrátila, ale všichni v ní fandí Rusku, zní z kanálu CBS. Trumpova zahraniční politika přivedla redaktora kanálu CBS k neveselým úvahám o nové studené válce.

7; Katastrofální kutilství ukrajinské moci. Je špatné, když se z kutilství dělá politika: Vnadné mladé dívky řídí celé ministerské sekce, potetovaní neonacisté dohlížejí na pořádek a v parlamentu zasedají lékařsky potvrzení psychopati.

8; Rusové začali lépe chápat, co znamená armáda. Podle toho, jak se národ staví ke své armádě, se dá poznat mnohé, včetně morálního zdraví národa.

9; V Kyjevě touží po válce a v Doněcku čekají na mír. Obyčejným selským rozumem se nedá vysvětlit všechno, co se děje na frontě ukrajinsko-donbaské fronty.

10; Je Ukrajina okupována? Ne, to vypadá jinak. Na Ukrajině nejsou cizí vojska a politiku alespoň formálně řídí místní politici. Stav na Ukrajině nejlépe vystihuje pojem „občanská válka“.

11; Americká média píší o tom, jak v Kyjevě hledají přístup k Trumpovi. Do Spojených států přijíždí mnoho Ukrajinců, kteří se snaží dostat do Trumpovy blízkosti. V Kyjevě se ale schyluje k politické bouři, která velmi brzy udeří.

12; Dron Islámského státu zlikvidoval Hummer bombovým útokem. Hned po zásahu bombou došlo k mohutnému výbuchu v důsledku detonace munice.

13; Eurovize jako diagnóza. Brzy proběhne na Ukrajině soutěž Eurovize – mezinárodní kulturní událost, kterou si dnes lidé spojují hlavně s vousatou zpěvačkou Conchitou Wurst. Ukrajina sestavila seznamy ruských umělců, kteří údajně ohrožují národní bezpečnost, protože milují svou vlast. Rusko tedy nemůže poskytnout své zástupce do soutěže, protože mezi svými umělci nemá dostatek takových slouhů a dobytků, kteří by v šoubyznysu něco znamenali a přitom nemilovali svou vlast.

14; USA plánují rozmístění F-35 na Blízkém Východě. Americké letectvo se chystá během několika let rozmístit na Blízkém Východě stíhačky F-35 pro boj s uskupením Islámský stát.

15; V New Orleans najel automobil do davu. Je více než 20 zraněných, z nichž dvanáct je v kritickém stavu. K události došlo během přehlídky. Všichni zranění patřili mezi diváky.

16; Ruský velvyslanec byl mým přítelem. Samantha Power napsala o Vitaliji Čurkinovi sloupek do New York Times. V článku bývalá velvyslankyně USA při OSN označila Vitalije Čurkina za jednoho z nejvýkonnějších diplomatů na světě.

17; Cestování lvovského odpadu. Hromady odpadků byly objeveny na opačném konci země. Tentokrát se hory lvovského odpadu našly v Poltavské oblasti poté, co musely procestovat polovinu země.

18; V Rusku začala příprava specialistů pro S-500 Premétheus. S-500 budou využívat nadzvukové protirakety schopné zasahovat cíle letící rychlostí až 7 km/s.

19; Japonsko navrhuje plán společné činnosti na Kurilech. Otázka společné hospodářské činnosti Ruska a Japonska na Jižních Kurilech byla tématem rozhovoru mezi Putinem a japonským premiérem.

20; Vyostření situace v Karabachu. Ostřelování z houfnic a minometů. Frontové oddíly Armády Náhorně-karabašské republiky přistoupily s cílem zastavení aktivity nepřítele k odvetným akcím.

21; Proměním tvůj život v noční můru. Nový šéf demokratů v USA slibuje Trumpovi „modré z nebe“. Tímto ironickým způsobem odpověděl na blahopřání od šéfa Bílého domu. V odpovědi mu také poradil, aby zůstal ve střehu.

22; Porošenko provádí očistu informačního prostředí. Byla potvrzena doktrína obrany proti „ruské propagandě“. Jakýkoli nepohodlný výrok může teď být prohlášen za součást informačních operací státu-agresora (Ruska)“.

23; Ruská Severní flotila uskuteční společná cvičení s Norskem. Bude proveden nácvik akcí při záchraně lidí, kteří se ocitli v nouzi na moři, a při prevenci znečištění moře ropnými produkty.

24; Civilní obyvatel byl zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Během ostřelování byl také poškozen obytný komplex na sídlišti Krasnyj Partizan v Jasinovatském okrese.

25; Americký voják se málem sám zastřelil vlastním kulometem. Voják USA ztratil kontrolu nad vlastní zbraní během automatické palby a upustil střílející kulomet s hlavní obrácenou k sobě.

26; Britský homosexuální pár žije ve strachu z pomsty ze strany adoptovaného ruského chlapce. Adoptovaný syn původem z Ruska jim vyhrožoval a poškodil jim dům kvůli posměchu vrstevníků ohledně rodiny s dvěma táty.

27; Viníci jsou již nalezeni. Polsko a Maďarsko byli označení za hrobaře EU. Strukturální krize EU byla vyvolána v první řadě nikoli nečinností Bruselu, nýbrž zeměmi, které nepodporují společný kurs.

28; Ukrajinští radikálové, nacionalisté a tzv. „veteráni ATO“ zablokovali silnici Doněck – Mariupol.

29; Během ostřelování a pod ochranou Matky Boží proběhla v pobořeném Iverském klášteře modlitba. Včera, 25. února se ve Svatoiverském ženském klášteře v Doněcku konala sváteční bohoslužba na počest patrona kláštera.

30; Amerika se chystá k vystoupení z Rady OSN pro lidská práva. USA mohou opustit Radu OSN pro lidská práva kvůli jeho neefektivnosti, informuje americký list Politico.

31; Tanková pěst NATO v Evropě uvízla na cestě. Posílení východního křídla NATO začalo přesunem 3. obrněné tankové brigádní bojové skupiny ze 4. pěší divize USA.

30; V Babím Jaru odhalil Kličko pomník antisemitce, která sloužila Němcům během hitlerovské okupace Ukrajiny. Kyjevský starosta odhalil na místě popravy 150 tisíc židovských obětí pomník básnířce a novinářce (Olena Teliga), která v letech 1941 a 1942 vyzývala v novinách „Ukrajinské slovo“ k vraždění komunistů, židů a dalších nepřátel Říše. (Obětí v Babím Jaru bylo podstatně více, protože kromě židů byli vražděni i Rusové, Srbové, Poláci, Bělorusové a nepohodlní Ukrajinci).

31; Ozbrojení neonacisté byli vyhnáni z areálu Doněcké filtrační stanice. Oznámil to na dnešní tiskové konferenci Eduard Basurin.

32; Nenecháme vás bez podpory, slibuje Porošenko obyvatelům Krymu. Neupřesnil však, v jakém typu blokády bude tato „podpora“ spočívat.

33; Pochod Páté kolony v Moskvě. Dnes se v řadě měst Ruské federace sešla opozice a „pátá kolona“ na akcích věnovaných výročí smrti Borise Němcova. (Jako „Pátá kolona“ je označován vlastizrádný segment obyvatelstva hájící zájmy nepřátelské zahraniční mocnosti proti vlastnímu státu).

34; Velitelé ukrajinské armády tají před vyšším velením případy dezerce. Morálně-psychický stav vojáků 14. brigády ukrajinské armády je charakterizován jako velmi nízký.

35; Michaila Kasjanova na pochodu Páté kolony polili zelenou tinkturou. Pochod u příležitosti smrti Borise Němcova ještě ani nezačal a už byl Kasjanov polit zelenou tinkturou.

36; Nizozemští poslanci už studují možnosti odmítnutí eura a návratu k národní měně. Poslanci opoziční strany v Nizozemsku si vyžádali zprávu o tom, jestli by nebylo výhodné odmítnout používání společné evropské měny.

37; V blízkosti Jasinovaté se objevili instruktoři NATO. Ze stejných míst ukrajinská armáda provedla 761 případů ostřelování teritoria Doněcké republiky.

38; Ukrajinský poslanec radikál, který si dělal posměch ze smrti Vitalije Čurkina, sám nyní zahynul při dopravní nehodě. Mezi okamžikem, kdy se poslanec Radikální strany vysmíval smrti ruského diplomata, a jeho vlastní smrtí neuplynul ani týden.

39; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na teroristický čin v syrském Homsu. Připomeňme, že došlo k dvojitému teroristickému činu poblíž vojenských objektů v Homsu, v jehož důsledku zahynuly desítky lidí.

40; Obyvatelé Krymu si pamatují Porošenkovu „péči“, říká Balbek. Na Krymu budou prezidentovi Ukrajiny vděční, pokud je ušetří své vnucované péče a pozornosti, zdůraznil poslanec Státní dumy.

41; Třiadevadesátiletý prezident Zimbabwe utratil za své narozeniny dva miliony euro. Zimbabwe patří k nejchudším státům světa a samotný Mugabe je obviňován z diktatury a útlaku opozice.

42; V Oděské oblasti prodávají léky z Ruska, Doněcké a Luganské republiky. SBU odhalila v Oděské oblasti celou síť lékáren, která obchodovala s léky z Ruska a Republik Donbasu.

43; Moldávie je nezávislý a suverénní stát, napsal prezident Dodon velvyslancům USA a Rumunska. Prosím, abyste nepoučovali prezidenta, jak má postupovat, zvláště týká-li se to jeho ústavních pravomocí. Oba velvyslanci předtím Dodonovi zaslali dopis, v němž vyjadřují rozhořčení nad jeho rozhodnutím o neúčasti moldavských vojáků na mezinárodním vojenském cvičení u moldavských hranic.

44; V Bolívii oficiálně povolili pěstování koky. Vztah k výrobě koky v Latinské Americe je dost ožehavé téma, zvláště v Bolívii, Kolumbii a Peru.

45; Žádné rozhovory se separatisty nebudou, říká zástupkyně Kyjeva v Minsku. Zástupkyně Ukrajiny v humanitární podskupině na rozhovorech o Donbasu Irina Geraščenko opět potápí Minské dohody.

46; Je na čase přestat produkovat občany neexistujícího státu, říká prezident Lotyšska. V podmínkách extrémně hluboké demografické krize navrhuje prezident země udělovat dětem „neobčanů“ lotyšské občanství. Ruské a ruskojazyčné menšině je od vzniku samostatného lotyšského státu upíráno právo na občanství Lotyšska. Navíc populace země za tuto dobu spadla pod dva miliony lidí v důsledku nízké porodnosti i masové emigrace. Od roku 1991 se snížil počet obyvatel v Litvě o 850 tisíc (23%), v Lotyšsku o 740 tisíc (28%) a v Estonsku o 270 tisíc (17%) obyvatel.

47; Náhorní Karabach: Kdo je zainteresován na vojenské eskalaci? Dubnová válka z roku 2016 byla zastavena pouze díky přímému zásahu prezidenta Ruska Vladimira Putina.

48; Ozbrojená syrská opozice dala Rusku a Íránu ultimátum. Šéf delegace ozbrojené opozice prohlásil, že nové kolo rozhovorů má smysl pouze v případě splnění slibů daných Ruskem ohledně garantování příměří.

49; Nacionalisté ze Záhřebu uskutečnili pochod na podporu Donalda Trumpa. Účastníci pochodu slíbili, že budou bojovat za vystoupení Chorvatska z EU a skandovali oslavná hesla na nového prezidenta USA.

50; Do Litvy byla „na ochranu před Ruskem“ přesunuta německá obrněná technika, píše Die Zeit. Do Litvy dorazil čtvrtý a poslední ešelon těžké vojenské techniky z Německa včetně dvaceti bojových vozidel pěchoty a šesti tanků.

51; Bída specnazu ukrajinské armády: 80% neví, kdo je prezidentem Ukrajiny, jaké je hlavní město Polska a kde je město Luck. Odpověď na otázku, jaké jsou tři pilíře moci na Ukrajině, znalo jen 5% dotázaných.

52; Poušť u Palmýry je poseta mrtvolami a technikou Islámského státu. Syrská armáda a ruské letectvo se rychle blíží k městu a cestou likvidují množství ozbrojenců.

53; Šokující výsledky ankety v Kyjevě: „Rusko sebralo Ukrajině Aljašku, Slováci okupovali Ukrajinu, pak Turci a nakonec Rusko“... Na těchto „znalostech“ vlastní historie staví Ukrajinci svou živočišnou nenávist vůči okolnímu světu.

54; Státní department USA obviňuje domobranu z napadení mise OBSE v Donbasu. Washington obviňuje Republiky Donbasu z nedodržování režimu přerušení palby.

55; Telefony pracovníků Bílého domu byly zkontrolovány proti únikům informací, píše Politico. Při vstupu do pracovny byli pracovníci donuceni odevzdat své telefony a další elektroniku ke kontrole.

56; Máme na paní Savčenkovou mnoho dotazů, říká tajemně SBU. Výslech Savčenkové se bude konat v nejbližších dnech.

57; V Donbasu probíhá prudký boj. Ukrajinská armáda používá minomety, dělostřelectvo a obrněnou techniku. Ukrajinská armáda vede palbu na Doněck a předměstí Gorlovky.

58; Avakov zveřejnil svůj plán na rychlé osvobození Donbasu. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov oznámil existenci konkrétního „plánu na rychlé osvobození Donbasu“. Naštěstí preferuje diplomatickou a nikoli vojenskou cestu.

59; Do okupované Avdějevky byl vyslán ukrajinský specnaz vybavený obrněnou speciální technikou.

60; Ruský ministr obrany Šojgu se nezvykle ostře vyjádřil o Spojených státech: „V americké zoologické zahradě nebude nikdo říkat medvědovi, co má dělat. Co se týče Ameriky, upřímně řečeno je tam pro nás jen málo zajímavého.“ - Šlo o reakci na prohlášení o potřebě posilovat jadernou výzbroj a revidovat smlouvu START-3.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbsa, EU, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.