Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 20.3.2017

obrazek
26.3.2017 10:24
Týdenní svodka. Minulé pondělí se střílelo u Mariupolu. Rusko vyzvalo Izrael, aby nenarušovalo vzdušný prostor Sýrie, Izrael to odmítl. V centru Doněcka, ve vojsnské části, se odehrál teroristický útok. U Charkova, v Balaklee, hořel největší muniční sklad na Ukrajině, muselo být evakuováno 15 000 osob. V Řecku bylo otevřeno zastupitelské středisko DLR.

Putin Izraeli:  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10064-putin-varuje-izrael-vzdusny-prostor

zastoupení DLR v ŘEcku: https://cz.sputniknews.com/svet/201703224964024-Recko-DLR-zastupitelske-centrum/

Izrael Putinovi: https://www.rt.com/news/381696-israel-syria-netanyahu-putin/

útok v centru Doněcka:http://rusvesna.su/news/1490338123

uniční sklad v Balaklee: https://www.youtube.com/watch?v=OQLXGWNjkdY&feature=youtu.be

Pondělí, 20.3.2017:

1; Sto let revoluce, Porošenko a diktatura. Stát – to jsem já. Požadavky Ústavy nemají význam. Občas koalice je, občas není... Koho zajímá, jestli rozhodnutí dělá prezident?

2; Radikálové připravují proti Porošenkovi křižáckou výpravu. Ukrajina spěje ke změně režimu na ještě nacionalističtější a vůči Donbasu a Rusku ještě tvrdší a nepřátelštější režim.

3; National Interest píše o nebezpečném precedentu vytvořeném Johnem McCainem „kvůli Rusku“. Senátor John McCain obvinil svého kolegu z práce pro Vladimira Putina. Každý, kdo je proti vstupu Černé Hory do NATO pomáhá Putinovi dosahovat jeho cílů.

4; Došlo k dalšímu vývoji blokádní epopeje na Ukrajině. Náčelník policie Doněcké oblasti hlásil, že na svěřeném území bylo zadrženo pět kamionů, které nezákonně přivážely odpad ze Lvova. Starosta Lvova Andrej Sadovoj, jeden z hlavních konkurentů Petra Porošenka v boji pozici vůdce národa, ze všech sil podpořil blokádu Donbasu organizovanou extremisty.

5; Americký hon na ruské čarodějnice se dostal na novou úroveň. Další kolo honu na čarodějnice je spojeno se snahou o Trumpovo svržení.

6; Titanik ukrajinského státu jde ke dnu. O budoucnost bývalé Ukrajiny a Ukrajinců není třeba mít strach. Titanik jde už ke dnu. Politická třída této dnes už v podstatě bývalé země se nepoučila z historie. Moc leží v prachu na ulici. Stát si neudržel monopol na násilí. S Donbasem se Ukrajina sama zahnala do slepé uličky: Nemůže se jej vzdát ani připojit zpět ke svému území.

7; Jak se migranti v Evropě zmocní vlády? Poprvé se v Nizozemsku do parlamentu dostala etno-muslimská strana, která nepokrytě hlásá, že země patří jí.

8; Útoky Izraele v Sýrii pomáhají teroristům a hrozí vyostřením vztahů mezi Moskvou a Tel Avivem. Poprvé za poslední roky se Rusko otevřeně vměšovalo a vyjádřilo se k izraelské agresi proti Sýrii.

9; Ruské ponorky v boji. Za více než stoletou historii ruské ponorky dosáhly významných vítězství a dnes představují jaderný štít země.

10; Trumpova obliba dosáhla minima za celou dobu jeho prezidentství. Trump měl nízkou oblibu i v průběhu předvolební kampaně, což mu ale nezabránilo ve vítězství.

11; Šojgu a Lavrov dorazili do Japonska za účelem setkání s japonskými kolegy. V Tokiu probíhají rusko-japonské rozhovory ve formátu 2+2.

12; V Oděské oblasti obyvatelé nonstop hlídají skládku před lvovským odpadem. K těmto opatřením byli donuceni poté, co jim počátkem března přivezli „dárek“ ze Lvova.

13; Miliarda pro Ukrajinu: Kdo brání Kyjevu v získání peněz? V pondělí Rada ředitelů MMF měla schválit vyčlenění jedné miliardy dolarů pro Ukrajinu, ale zasedání byl odloženo.

14; Útok USA v Sýrii může vést k obludné katastrofě. Mohou zahynout statisíce lidí. Sýrie požádala o okamžitou intervenci generálního tajemníka OSN.

15; Oni opravdu existují! Americký pohled na síly zvláštních operací Ruska. Byl zveřejněn ironický komentář k materiálu National Interest s názvem Ameriko připrav se: Rusko má své smrtící „Delta Force“.

16; Italští aktivisté požádají o občanství Doněcké republiky. Členové italské kulturní asociace „Lombardie – Rusko“ mají v úmyslu takto podpořit Donbas.

17; Záběry z prudkých bojů. Teroristické bandy útočí na Damašek a mají velké ztráty. Teroristé v neděli zahájili náhlý a mohutný útok na předměstí Damašku a pokoušeli se probojovat do hustě osídlené oblasti.

18; USA míří pod vodu. Loděnice USA tak tak stíhají plnit Pentagonem uložené úkoly při obnově ponorkové flotily. Projevuje se nedostatek připravených kádrů a omezené zásoby dodavatelů komponentů.

19; Ministerstvo financí Ruské federace: Zvýšení úrokové míry v USA není pro Rusko problém. Ruské ministerstvo financí nevidí žádné riziko kvůli zvýšení procentní sazby amerického Federálního rezervního systému.

20; Navalného v Barnaulu polili zelenou tinkturou. Připomeňme, že včera v Novosibirsku na něj pro změnu házeli vejce.

21; Uzavřený kruh: V Paříži policie silou rozehnala shromáždění proti policejnímu násilí. Demonstranti házeli Molotovovy koktejly a policie odpovídala slzným plynem.

22; Na budovu policie ve městě Rovno vystřelili z protitankového granátometu. Ve městě i v celé Rovenské oblasti byl zaveden plán na dopadení pachatele. Byla posílena opatření na zajištění veřejné bezpečnosti a pořádku.

23; V Evropské unii jsou nespokojeni s dobrými vztahy Srbska a Ruska. Moskva se pokouší vykonávat velký vliv na občanskou společnost v Srbsku, tvrdí v Evropském parlamentu.

24; Nikdo kromě nás: Dva a půl tisíce výsadkářů bylo přesunuto na Krym. Poprvé v historii hned tři jednotky výsadkových vojsk současně byly uvedeny do bojové pohotovosti a částečně přesunuty na Krym.

25; V roce 2016 Ukrajinci získali rekordní množství pasů Ruské federace. Ukrajinci výrazně častěji než občané jiných zemí SNS získávají občanství Ruska a poptávka po pasech s dvouhlavým orlem nadále roste.

26; Perspektivní ruský torpédoborec „Štorm“: až 90 letadel a čtyři tisíce členů posádky. Šéf vývoje informoval o projektu nového ruského torpédoborce a jeho takticko.technických charakteristikách.

27; Za použití ruského jazyka budou lidi na Ukrajině pronásledovat „jazykoví inspektoři. Brzy se bude za oslovení „Petře Alexejeviči“ místo náležitého „Petro Oleksijoviči“ na Ukrajině platit pokuta nebo zavírat do vězení.

28; Mezi Ghanou a Ugandou. Bylo zjištěno místo Ukrajiny v žebříčku šťastných zemí. Od loňského roku se situace se štěstím na Ukrajině zhoršila ze 123. na 132. místo ze 155, naproti tomu v Rusku se zvedla o sedm pozic z 56. na 49. místo. Na prvních deseti místech jsou Norsko, Dánsko, Island, Švýcarsko, Finsko, Nizozemsko, Kanada, Nový Zéland, Austrálie a Švédsko. Česká republika na 23. místě před Francií (31) či Španělskem (34), Slovensko skončilo na 40. místě před Polskem (46) či Itálií (48).

29; Lukašenko: Bělorusko nebude omezovat vojenskou spolupráci s Ruskem. Zdůraznil, že komplikace ve vztazích Moskvy a Minsku nesmí mít vliv na obranyschopnost společných hranic.

30; V Damašku ozbrojenci ostřelovali jednu z budov ruského velvyslanectví. Tato budova se nachází v bezprostřední blízkosti epicentra včerejších bojů.

31; Identita ukrajinských politiků, kteří navštívili Krym, bude utajena. Bylo tak rozhodnuto kvůli jejich bezpečnosti na Ukrajině.

32; Ruské ministerstvo financí využívá silného rublu a nakupuje cizí měnu. Ministr financí Anton Siluanov prohlásil, že ministerstvo využívá výhodného okamžik pro nákup valut.

33; Aktivisté protestují v bizarních kostýmech proti jmenování Nigela Browna auditorem Národní protikorupční kanceláře Ukrajiny (NABU).

34; Velké ztráty ukrajinské armády. Ostřelováno ze strany ukrajinské armády bylo třináct obcí Doněcké republiky. Nepřítel použil těžké dělostřelectvo, tanky a minomety.

35; My jsem zákon! V Kyjevě policisté nasadili pouta instruktorovi autoškoly a předvedli tak svou „profesionalitu“ v podobě neopodstatněného použití síly. K incidentu došlo poté, co řidič (instruktor) požadoval, aby policista prokázal své obvinění z nepovoleného tónování předního skla pomocí měřicího přístroje a ne na základě posouzení pouhým okem.

36; Azarov: Rusko svými investicemi udržuje ukrajinskou ekonomiku na hladině. Bývalý ukrajinský premiér prohlásil, že bez podpory Ruska by ukrajinská ekonomika už zkolabovala.

37; V Kramatorsku radikálové z „Azova“ zazdili vchod do pobočky Sberbanky. Šílení ukrajinských „patriotů“ dorazilo už i do Kyjevem okupovaných oblastí Doněcké republiky.

38; Ostřelování ze strany ukrajinské armády zablokovalo činnost šachet v Doněcké republice. Horníky museli nouzově vytahovat na povrch a pracovní čety opravářů odstraňovaly nejnaléhavější škody vzniklé v důsledku ostřelování.

39; Ukrajina zakázala evropským politikům, kteří navštívili Krym, vstup na Ukrajinu. Úřad informoval, že prověřili informaci o pobytu politiků z evropských a dalších zemí na Krymu.

40; Účastníci blokády chtěli připojit Donbas k Rusku, říká Porošenko. Ukrajinský prezident přiznal, že zcela ztratil vliv na Donbas.

41; V Chrakově roztrhali plakát s fotografiemi „hrdinů ATO“. Improvizovaný památník byl věnován vrahům civilního obyvatelstva v Donbasu.

42; V Kremlu komentovali Trumpova slova o „tvrdém oříšku Putinovi“ slovy, že Kreml tu není pro to, aby se zabýval lingvistickými rozbory anglických idiomů.

43; Nové případy ostřelování a zahraniční diverzanti. Již jsou známa nová fakta svědčící o extrémně špatném morálně-psychickém stavu vojáků ukrajinské armády.

44; Ukrajinský poslanec a účastník ATO se ukázal jako trestaný zločinec. Poslanec se dopustil loupežného přepadení, během něhož udeřil ženu pažbou pušky po hlavě. Poslanec za Národní frontu Jevgenij Dějděj byl v roce 2012 odsouzen za loupežné přepadení.

45; Ozbrojení Ukrajinci se pokoušeli proniknout na běloruské území. Pohraničníci zahájili palbu. Běloruští pohraničníci překazili pokus o proniknutí automobilu s ozbrojenými lidmi z Ukrajiny na běloruské území.

46; Krvavá jatka u Kominternova. Ukrajinská armáda přišla během neúspěšného útoku minimálně o deset lidí. Informovalo o tom operativní velení Republiky.

47; Ministerstvo obrany Ukrajiny zveřejnilo ztráty od začátku ATO. Čísla oznámil mluvčí ministerstva obrany Ukrajiny Andrej Lysenko. Od počátku kampaně zahynulo přes 2,6 tisíce ukrajinských vojáků a přes 9,4 tisíce bylo zraněno.

48; EU nemá dost odvahy, aby zrušila sankce proti Rusku bez USA, říká francouzský poslanec. Některé země v Evropě by velmi rády zastavily sankce proti Rusku.

49; Chlastaj, choděj na nacistické srazy a vzájemně si prodávají čínské spodky, říká ruský podnikatel o Haličanech. Veškerý průmyslu v Haliči je zničený. Oblast žije jen z toho, co domů posílají domů místní obyvatelé pracující v zahraničí.

50; Alexandr Zacharčenko uskuteční 22. března přímou linku s obyvateli té části Donbasu, která se nachází pod kontrolou Ukrajiny.

51; Ve věku 101 let zemřel David Rockefeller.

52; Porošenko přerušil projev šéfa představenstva Evropské investiční banky na Ukrajině Lilie Čerňavské: My tu nemáme žádný „konflikt na Východě“, ale „ruskou okupaci ukrajinské země“. Připomeňme, že navzdory opakovaným prohlášením l „ruské agresi“ se ukrajinské moci nepodařilo přinést jediný důkaz, který by toto obvinění doložil.

53; Velení Doněcké republiky jmenovalo důstojníky ukrajinské armády, kteří se podíleli na ostřelování Doněcka, Jasinovaté a Gorlovky v březnu 2017.

54; Přestřelka žoldáků a vojáků ukrajinské armády vedla ke zranění mladého chlapce. Neplnoletý obyvatel utrpěl zranění v důsledku přestřelky mezi zahraničními žoldáky a vojáky ukrajinské armády.

55; CIA se pokusila lovit sovětské ponorky pomocí senzibilů, píše National Interest. Odtajněné dokumenty potvrzují, že počátkem 70. let se CIA podařilo dosáhnout financování paranormálních projektů.

56; SBU chce zakázat ruské zpěvačce Samojlovové vstup na Ukrajinu. Úřad připravil dokument o zákazu vjezdu na Ukrajinu pro účastnici Eurovize za Ruskou federaci Julii Samojlovovou.

57; Ozbrojenec ATO byl odsouzeni o k odnětí svobody za únos poslance Čmyra. Bratský okresní soud v Nikolajevské oblasti odsoudil k šesti letům odnětí svobody „kyborga“ Gennadije Dubrova.

58; Výrobní závod BMW v Německu zastavil na 40 minut práci kvůli opilosti pracovníků. Škody v důsledku zastavení práce mohou činit až milion euro.

59; Top manageři „Komplexního energetického systému“ a státní firmy „Renova“ vyváděli zisk společností do daňových rájů přes zahraniční účty.

60; Tlak Evropské unie na Rusko kvůli Krymu nemá smysl a perspektivu, říká ruské ministerstvo zahraničí. Moskva je udivena prohlášeními evropské „ministryně zahraničí“ Federiky Mogherini v souvislosti s třetím výročím vstupu Krymu do Rusé federace.

61; Slyšíme v Německu kroky fašismu, říká turecký vicepremiér. Ankara slyší v Německu kroky obrozujícího se fašismu.

62; FBI a NSA potvrdily, že Rusko neovlivnilo volby v USA, říká Trump. Donald Trump si myslí, že FBI a NSA potvrdily nepřítomnost ruského vlivu na průběh voleb v roce 2016.

63; Odvážná žena pěkně usadila okupačního provokatéra. My nejsme „proruští“, my jsme Rusové! Že žiju na Ukrajině? Ne, já žiju v Donbasu, chápeš to? A v Donbasu se mluví rusky...

64; Sýrie chce přizvat ruské poslance k vytvoření nové ústavy země. Sýrie žádá ruské experty, aby se účastnili procesu vytvoření nové ústavy Sýrie.

65; Vedení hedgeových fondů: Trump vdechne našemu byznysu nový život. Řada představitelů hedgeových fondů mají radost z toho, co Trump může pro toto odvětví udělat.

66; Objevily se nové záběry nového ruského vojenského objektu v kurdské oblasti na severu Sýrie. Stránky „Arabských 24“ ukázaly existenci ruského vojenského objektu poblíž obce Džub al-Hamráa u města Manbidž.

67; Asad promluvil o roli Ruska při osvobození Palmýry. Rusko poskytlo Sýrii významnou pomoc při novém osvobození Palmýry, prohlásil syrský prezident Bašár Asad.

68; Bojové letadlo ukrajinské armády proletělo nad Gorlovkou. Letadlo narušilo vzdušný prostor od Svetlodarska.

69; Jakákoli vojenská operace, která nebude schválená syrskými úřady, se bude považovat za invazi, řekl Asad. Asad komentoval informaci o tom, že operace na osvobození syrského města Rakká bude zahájena v prvních dubnových dnech.

70; USA oznámily ukončení politiky „strategické trpělivosti“ vůči Severní Koreji. Předtím státní tajemník USA Tillerson během svého asijského turné prohlásil, že Washington nevylučuje „vojenskou konfrontaci“ s Pchjongjangem.

71; Odpadová katastrofa. Ve Lvově uzavřou školy a školky. K dnešnímu dni je 59 místních úložišť odpadu u školských zařízení přeplněno a není možnost odpad odvézt.

72; Krvavá jatka v Damašku: V bojích zahynulo sto ozbrojenců a sedmdesát vojáků syrské armády. Teroristé zahájili v neděli mohutný útok na předměstí Damašku Džobar.

73; Britský zpěvák Robbie Williams chce zastupovat Rusko na Eurovizi. Světoznámý britský zpěvák Robbie Williams prohlásil, že by chtěl zastupovat Rusko na Eurovizi.

74; Rusko začalo dodávat do Číny Protivzdušné raketové systémy S-400. Oznámil to poslanec Vladimir Gutěňov.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 21.3.2017:

1; David Rockefeller: Koupit nesmrtelnost se mu nepodařilo. Vnukovi zakladatele Standard Oil chybělo jen pár měsíců do sto dvou let.

2; Ukrajina se odstřihla od Donbasu, říká Zacharčenkův poradce. Alexnadr Kazakov, poradce Alexandra Zacharčenka se vyjádřil k přímé lince s územími pod kontrolou Ukrajiny. Když hovořil Zacharčenko s obyvateli jiných regionů, zdvihl se velký humbuk. Dnes na podobnou novinku už nikdo nereagoval. Ukrajinská moc nereagovala ani na destrukci improvizovaného památníků účastníkům ATO v Charkově.

3; U Doněcka a Dokučajevska se rozhořely boje. Ukrajinská armáda použila dělostřelectvo. Jsou informace o dopadech munice v obytných čtvrtích.

4; Rusko vyhlásí bojkot Eurovize, pokud Samojlovovou nepustí na území Ukrajiny, říká Senátor. Senátor Oleg Morozov označil za absurdní možné rozhodnutí ukrajinských úřadů zakázat jí vstup na Ukrajinu.

5; Objevily se záběry nového ruského vojenského objektu v kurdské oblasti na severu Sýrie u města Manbidž.

6; Asad Odpověděl na slova izraelského ministra o zničení syrské protivzdušné obrany. Prezident Sýrie Bašár Asad komentoval prohlášení izraelského ministra Avigdora Liebermanna, který pohrozil likvidací syrského systému protivzdušné obrany. Obrana našich hranic je naše právo a naše povinnost, řekl Asad.

7; V bojích u Damašku zahynulo sto ozbrojenců a sedmdesát vojáků syrské armády.

8; Syrská armáda sestřelila špionážní dron Izraele. Mediální křídlo libanonského Hizballáhu v noci na dnešek oznámilo, že v jižní části Sýrie byl sestřelen izraelský vojenský dron.

9; Německo má díky Merkelové stejně špatné vztahy s Ruskem i USA, říká expert. V důsledku vládnutí kancléřky Německa Angely Merkelové má teď Berlín stejně špatné vztahy s s Moskvou i Washingtonem.

10; Proč je osud Ukrajiny prakticky zpečetěn? Abychom pochopili povahu aktivity ukrajinského smetiště, ke třeba se podívat na dvě oblasti začínající na „Č“ – Černigovskou a Čerkasskou. V Čerkassech probíhaly ještě před majdanem skutečné malé politické války. Naopak v Černigově byl klid jak před Majdanem, tak vlastně i po něm. O rozruch se tu postarali vždy jen přivandrovalci.

11; Pro příští desetiletí bud Rusko potřebovat dvě nové letadlové lodě. Modernizován bude i těžký letadlový křižník Admirál Kuzněcov.

12; Světový tisk řeší, kdo dostane Rockefellerův majetek po jeho smrti.

13; Kotel pro Islámský stát, Ruské letectvo podniká sto leteckých úderů a „Tygři“ obkličují pevnost ozbrojenců. Islámský stát se nachází ve vážném ohrožení ve své baště Deyr Hafer, protože syrská armáda toto klíčové město obkličuje.

14; Tribunál nad komunismem se stane klíčovým krokem k rehabilitaci nacismu. Úřady Litvy, Lotyšska a Estonska hýčkají ideu na zorganizování svérázného „Norimberku č. 2“.

15; Na počest Hrdinů Donbasu chtějí pojmenovat ulici V Petrohradě. Oznámili to v muzeu Novoruska, jehož aktivisté jsou i autory této iniciativy.

16; Proč afghánští vojáci střílejí po instruktorech NATO? V Afghánistánu USA i NATO předvádějí svou vojensko-politickou neschopnost.

17; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo návštěvu Rexe Tillersona v Moskvě. Státní department potvrdil informaci o oficiální návštěvě Moskvy. Šéf státního departmentu USA může přijet do Ruska už v dubnu. Podle informací ze dvou zdrojů plánuje Tillerson návštěvu Moskvy na 12. dubna.

18; Film o Volyňském masakru získal filmovou cenu. Snímek „Volyň“ režiséra Wojciecha Smarzowského získal ocenění Polské filmové akademie.

19; Grojsman potvrdil negativní dopady blokády Doněcké a Lugasnké republiky na ukrajinskou ekonomiku. Premiér Ukrajiny Vladimir Grojsman přiznal, že bude nutné kvůli obchodní blokádě Doněcké a Luganské republiky snížit prognózu růstu ukrajinské ekonomiky.

20; Na Volyni útočí na hromadné pohřebiště skotu. Tisíce mrtvých těl hnijí pod otevřeným nebem. Po uvolnění hygienicko-epidemiologické stanice na Ukrajině hnijí tisíce tun mrtvol zvířat v nezakrytých hromadných jámách.

21; „Ať si Rusko udělá svou Eurovizi s Luganskou a Doněckou republikou, s Abcházií, Osetií a Podněstřím!“, huláká ukrajinský neonacista. Tímto způsobem komentoval Taras Berezovec možnost zákazu vstupu na Ukrajinu pro účastnici soutěže za Rusko Julii Samojlovovou.

22; Ukrajina se vylidňuje. Statistický úřad zveřejnil alarmující údaje. Jen za leden 2017 se snížil počet obyvatel Ukrajiny o 26,2 tisíce obyvatel. K 1. únoru má Ukrajina oficiálně 42, 558.300 obyvatel. Kromě emigrace je příčinou i nízká porodnost.

23; Nové kolo války v Donbasu přijde v létě. Vojenský historik komentuje situaci vzniklou na frontách Donbasu, síly obou stran a možné varianty vojenského vývoje událostí.

24; V Rusku může být znovu zavedena daň z prodeje. Veškerá rozhodnutí se ale budou přijímat až po květnu 2018.

25; Přejete si Majdan? USA naučí běloruskou opozici „demokratickým změnám“. Lukašenko chápe, že import revoluce z Ukrajiny je reálný. Situace na Ukrajině je důležitou základnou pro práci USA v Bělorusku.

26; Prezidentský kandidát ve Francii François Fillon srovnal Krym s Kosovem. Vždyť my jsme také měnili hranice. Prostě existují hranice, které ve své době vznikly nepřípustným způsobem.

27; Sergeji Lavrovovi je 67 let. Vyšel článek o tajemství úspěchu nejvyššího ruského diplomata. Rusko znovu zaujalo ústřední pozici ve světové politice. I na tom má velkou zásluhu Seregej Lavrov, který je ve funkci už 13 let.

28; Už není odkud. Ukrajina shání uhlí v USA, Austrálii a v Jižní Africe. Kyjev studuje možnost nákupu uhlí ve Spojených státech, Austrálii či Jižní Africe. Náklady podle všeho nikoho nezajímají.

29; Jsme hrdí na to, že proti nám Ukrajina zavedla sankce, říkají srbští politici o hloupém rozhodnutí Kyjeva. Předtím SBU prohlásila, že zahájí trestní řízení proti evropským politikům, kteří navštívili poloostrov.

30; V Kyjevě uřízli u památníku Nikolaje Ščorse nohu koně. Koňská noha mohla být kořistí prodavačů šrotu nebo trofejí pravicových radikálů.

31; Ukrajina patří mezi země s největší spotřebou cigaret na obyvatele. Dobře na tom není ani Česká republika, které v tomto ohledu (na rozdíl od Slovenska) patří spíše na periferii Evropy.

32; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl na předměstí Gorlovky zničen obytný dům. Od včerejšího večera bylo na obce Doněcké republiky vystřeleno 279 nábojů a min.

33; Kobzon je rád, že Samojlovové zakáží vstup na Eurovizi v Kyjevě. Není důvod jet do banditské země a dehonestovat tím naše interprety, myslí si národní umělec SSSR a hrdina Doněcké republiky Iosif Kobzon.

34; Zásilky s bombami pro úředníky Evropské unie byly odhaleny v Řecku. K incidentu došlo v předvečer obnovení rozhovorů mezi Řeckem a evropskými věřiteli.

35; Devátý květen se stane oficiálním státním svátkem v Izraeli. V Izraeli se na rozdíl od Ukrajiny chystají slavit 9. Květen jako státní svátek.

36; Do května Rusko splatí poslední dluh z dob SSSR. Během nebližších 45 dní rusko splatí dluh vůči Bosně a Hercegovině vzniklý ještě mezi SSSR a Jugoslávií.

37; Indické řeky Ganga a Džamna byly vyhlášeny za živé bytosti. Nejvyšší soud indického státu Uttarákhand vyhlásil řeky Ganga a Džamna za právnické osoby a živé bytosti.

38; Pilotážní skupina „Russkije viťazi“ ukončila letový program na zbrojní výstavě v malajském Langkáví. Předvedla v Malajsii „řízenou vývrtku“.

39; V Bělorusku byli zadrženi ozbrojenci z ukrajinských výcvikových táborů, říká Lukašenko. Zadrželi jsme několik desítek ozbrojenců, kteří připravovali ozbrojené provokace, prohlásil běloruský prezident.

40; V Charkově hodili do lékárny granát. Na místě události byly zjištěny úlomky útočného granátu RGD-5.

41; V Severní Koreji „zlikvidovali“ americkou letadlovou loď. Výchozím materiálem primitivní fotomontáže byly skutečné nahrávky z cvičení vojsk USA a Jižní Koreje.

42; Ljaško požaduje od USA, aby ctily „tisíciletý ukrajinský národ“. Podle slov lídra Radikální strany je vnucování osobností jmenovaných v USA pohrdáním Ukrajinou a její historií.

43; Bylo zveřejněno video z pokusu o ozbrojené překročení ukrajinsko-běloruské hranice. O zadržení džípu s ozbrojenými lidmi ukrajinskými pohraničníky se psalo včera.

44; Britská média označila pěstní souboje tradiční Maslenice za tréning ruských fotbalových fanoušků na mistrovství světa. Ruské zdroje listu Mirror se chlubí rvačkami s Brity během nedávného evropského mistrovství a slibují, že uspořádají na mistrovství světa drsnější bitvy.

45; Ve Lvovské oblasti zmlátili výrostci úředníky městské rady. Kromě úředníků byl zraněn i policista, který byl přivolán na místo rvačky.

46; MMF se rozhodl počkat na bankrot Ukrajiny. Je těžké si jinak vysvětlit odložení projednání miliardové tranše pro Ukrajinu.

47; Ukrajina vyslovila výhrady vůči běloruské televizi. Do Běloruské státní rozhlasové a televizní společnosti přišla výzva Národní rady Ukrajiny pro otázky televizního a rozhlasového vysílání obviňující běloruskou stranu z porušování ukrajinských zákonů. Bělorusko má přestat se zveřejňováním mapy Ukrajiny bez Krymu a s jednostrannou interpretací událostí v zemi.

48; Poslanci Nejvyšší rady Ukrajiny přišli do zasedacího sálu v různobarevných ponožkách. Poslanci se připojili k flashmobu Lost of Socks na podporu lidí s Downovým syndromem.

49; Máš problémy s mozkem! Parasjuk a Dzindzja se do sebe pustili v Nejvyšší radě. Dzindzja požádal Parasjuka, aby mu vrátil zabavený mobilní telefon a paměťové karty. Ten zase požadoval akreditační papíry novináře. Jestli jsi papoušek, vrať se do ZOO! – Nemáš to v hlavě v pořádku! To už není ani jako v mateřské školce. Blázinec je asi vhodnější přirovnání.

50; Ukrajinská armád přišla možná až o 30 lidí, dva obrněné transportéry a tank při pokusu o průlom pozic Doněcké republiky na jihu. Nepřítel byl nucen se stáhnout do výchozích pozic. Nejméně dvanáct lidí bylo zabito a nejméně 14 dalších zraněno.

51; V Nikolajevě počmárali barvou ruské banky. Policie nijak nereagovala.

52; Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou. Byl zraněn civilní obyvatel. Ostřelování pokračovalo až do večera.

53; Hledáme jakékoli varianty odchodu z Ukrajiny, kde ženy zazdívají zaživa, říká šéf Sberbanky. Vedení banky hledá varianty co nejrychlejšího odchodu z ukrajinského trhu.

54; Do schématu praní špinavých peněz z Ruska bylo zapojeno 27 německých bank. Přinejmenším 27 německých bank bylo v letech 2010 až 2014 zapojeno do schématu praní kolem 66,5 milionu dolarů z Ruska.

55; Soud Doněcké republiky určil pokutu ve výši 21 milionů rublů pracovníkovi Doněcké botanické zahrady za úplatkářství. Generální prokuratura prokázala vinu zástupce ředitele botanické zahrady. Zatčen byl při přebírání úplatku. Trest mu byl snížen na základě úplného doznání a projevení lítosti.

56; Ukrajinská armáda provedla raketové střelby. Ukrajinská armáda uskutečnila plánované testy ukrajinských raket.

57; Židovský chomout na Ukrajině je skutečností, říká Savčenková. Nezařazená poslankyně vyzvala k akci proti moci s neukrajinskou krví.

58; USA spatřují hrozbu v dodávkách ruských Su-35 a S-400 do Číny. Americká převaha je ohrožena v důsledku dodávek ruských zbraní do Číny.

59; Ukrajinci se vysmáli Parasjukovi, který začal mluvit o tom, že slyší „divné věci“. Můj telefon je odposloucháván, já i má rodina jsme sledováni, začali ke mně chodit divní lidé a říkat divné věci. Co to je? Na sociálních sítích se okamžitě objevily odpovědi v duchu: „Jedná se o jarní zesílení paranoidní psychózy“, „ Sám děláš divné věci, tak čemu se divíš?“.

60; Ve štábu velení ukrajinské armády se zastřelil major. Dnes ráno ve Vinnici ve štábu velení ukrajinského letectva objevili kolegové mrtvého majora místní jednotky.

61; Do Donbasu byly převeleny ukrajinské „Čarodějnice“. K linii dotyku v Donbasu byla přesunuta jednotka ostřelovaček ukrajinské armády.

62; Kolona ruské armády vstoupila do kurdské enklávy Afrín. Ruští vojáci přijeli na několika obrněných vozidlech a automobilech vojenské policie „Tajfun“ a „Tygr“.

63; Roshen prodává cukrářskou továrnu v Mariupolu. Akcionáři Mariupolské cukrářské továrny Roshen patřící korporaci Roshen schválili rozhodnutí o prodeji.

64; V Polsku byl zneuctěn hřbitov sovětských vojáků. Neznámí vandalové znesvětili hřbitov sovětských vojáků na ulici Żwirki i Wigury ve Varšavě.

65; Na pozicích ukrajinské armády explodoval minomet. Zahynul velitel batalionu a další voják. Sedm dalších vojáků bylo zraněno. Dva vojáci ukrajinské armády zahynuli a sedm bylo zraněno při neopatrné manipulaci s minometem Molot.

66; Investoři se připravují na propad akciových trhů USA: Index SBOE Skew, který je známý také jako index černých labutí, poskočil na historický rekord.

67; Ohnivé peklo pro Islámský stát. Dron ruského letectva natočil 130 raket, které byly vystřeleny na štáb ozbrojenců v Sýrii. Špionážní dron ruského letectva zaznamenal moment mohutného ostřelování teroristů Islámského státu z raketometů.

68; V Moskvě byl zadržen ukrajinský novinář. Před svým zadržením zpovídal aspiranta Moskevské státní univerzity, který mával ukrajinskou vlajkou. Později byl Roman Cimbaljuk propuštěn.

69; Izrael slíbil a do budoucna nálety na syrské území. Izraelský premiér Benajmin Netanjahu prohlásil, že Izrael bude nadále podnikat letecké údery na cíle na syrském území.

70; Na Ukrajině to začínalo také tak. V lesích Běloruska byli objeveni partyzáni. Není kouře bez ohně, myslí si náměstek ředitele Institutu zemí SNS Vladimir Žarichin.

71; Doněcká republika otevřela Zastupitelské centrum v Řecku. Ceremoniál navštívil lídr řecké strany Národní jednota (LAE) Panagiotis Lafazanis.

72; USA je jedinou zemí, kde nadále roste počet miliardářů. Loňský rok nebyl zrovna nejúspěšnějším pro nejbohatší lidi planety – ovšem s výjimkou nejbohatších Američanů.

73; Čína namířila rakety na americké vojenské základny. Oznámil to zástupce ministerstva národní obrany Taiwanu Feng Shih-kuan.

74; Agentura S&P zlepšilo dlouhodobou prognózu ratingu třinácti ruských společností v zahraničních měnách i v národní měně.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 22.3.2017:

1; To, co přijde místo Minských dohod, překvapí celý svět, říká Prilepin. Spisovatel bojující v Doněcké republice: Uznali pasy a bylo ticho, znárodnili největší podniky v Donbasu a zase ticho. Ukrajinský režim už vůbec nic nezmůže.

2; Tvrdé boje. Islámský stát přeťal silnici do Aleppa. Syrská armáda a ruské letectvo se pokoušejí získat zpět kontrolu nad silnicí. Islámský stát podnikl nový mohutný útok, v jehož důsledku znovu ovládli silnici z města Hamá do Aleppa.

3; Proč dobytí města Rakká bude USA stát ztrátu Turecka? Právě ve městě Rakká byly plánovány teroristické činy v Paříži, Bruselu a v různých částech Turecka.

4; Trump má jasno v politice vůči Rusku. Pokud všechno klapne, můžeme čekat přípravu setkání Putina a Trumpa.

5; Zrada jako národní idea „uvědomělých“ Ukrajinců. Místo na národním historickém piedestalu pro ty či ony hrdiny je dáno dvěma věcmi: Co hlásají a zdali se jim to podaří uskutečnit. Byl zveřejněn velmi zajímavý text o historii zrady v posledních třech stoletích ukrajinské historie.

6; Ukrajinský „Reich“. Slabost moci vynáší ultrapravici na vrchol. Pro koho je to výhodné a k jakým následkům může vést zesílení aktivity organizátorů blokády?

7; Tvrdé boje v Damašku. Proti ozbrojencům vyjely tanky a vzlétla letadla. Syrská armáda vede protiútok proti islamistickým ozbrojencům na předměstích Damašku Al-Kabún a Džóbar.

8; Ukrajinská válka a Ruský svět: Záměna vlastenectví a nacionalismu je dávnou nemocí Ukrajiny.

9; Ministři obrany Finska a USA projednali „ruskou agresi“. Vztahy NATO s Ruskem se vyostřily v březnu 2014 v souvislosti s připojením Krymu.

10; Ruští špióni v Maďarsku si dělají, co chtějí, píše německý tisk. Setkání na „syrském Labi“: Budou Rusko a USA bojovat společně? Na sever Sýrie přijíždějí američtí vojáci. Kolik jich je a s čím vlastně přišli? Je to nebezpečné pro ruské vojáky?

11; Severní Korea uskutečnila neúspěšný start rakety. Japonská média informují, že raketa explodovala ve vzduchu.

12; Blokáda a její následky pro Ukrajinu. Poznámky Olega Carjova. Blokáda je chaos, který velmi názorně svědčí o totální neakceschopnosti stávající moci.

13; Ratingové agentury se přiklonily na stranu Ruska. Ratingové agentury se – soudě dle posledních publikací – chystají zvýšit ratingy Ruska a ruských společností.

14; Novinky z ukrajinského automobilového průmyslu. Byl vytvořen mercedes jezdící na dřevo. Tři kilogramy dřeva odpovídají zhruba jednomu litru benzinu.

15; Američtí vojáci se prokecli ohledně vyslání vojsk na Ukrajinu. O připravované akci informovali na oficiálním portálu amerických ozbrojených sil, ale materiál byl okamžitě opět stažen.

16; Budou spojeni mobilní operátoři „Jevroseť“ a „Svjaznoj“. Majitelé první ze společností, kterou plánovali rozdělit, hledají možnosti další reorganizace.

17; NATO přesouvá do Estonska bojovou techniku. Batalionové bojové skupině NATO dislokované v Estonsku bude velet Velká Británie.

18; K potopenému Titaniku budou posílat turisty v batyskafech. Bude to jedna z posledních šancí vidět pozůstatky slavné lodě, než agresivní bakterie zcela rozežerou vrak lodi.

19; Blokáda Donbasu je cestou k oddělení. Za nelogickým počínáním ukrajinských úřadů je zřetelná politická linie – strategický kurs na oddělení.

20; Budovatelé Krymského mostu ukázali unikátní archeologický nález. V Kerčskékm zálivu a mysu Ak-Burun byla objevena unikátní hlava z antické sochy.

21; Žirinovskij slíbil, že přejmenuje Volgograd zpět na Stalingrad. Podobné úmysly má politik ohledně Uljanovska a Kirova.

22; Letectvo západní koalice rozbombardovala školu v Sýrii. Jsou desítky mrtvých. Obětmi ve městě Al-Mansúra na západě provincie Rakká jsou převážně ženy a děti.

23; Státní duma zakázala peněžní převody na Ukrajinu přes zahraniční systémy. Zákon byl schválen ve třetím, definitivním čtení.

24; Německo a EU se pokoušejí přinutit USA dodržovat pravidla WTO. Činitelé z EU a Německa se pokoušejí dosáhnout u USA dodržování mezinárodních závazků a všeobecných obchodních pravidel.

25; V USA uvízl krokodýl v kanalizaci. Na Floridě museli vytahovat uvízlého plaza z kanalizační šachty.

26; V Charkovské oblasti došlo k výbuchu granátu v bytě. Jsou oběti na životech. Muž se rozhodl pochlubit granátem RGD-5 před sousedy a vytáhl pojistku. V důsledku výbuchu zahynul,. Několik dalších lidí je v nemocnici.

27; Rusko prodá Indii desítky vojenských vrtulníků a čtyři fregaty. Moskva nadále upevňuje své pozice na indickém trhu se zbraněmi.

28; Nejvyšší rada Ukrajiny prosí USA, aby jí poskytly status prvořadého spojence. Údajně to bude mít obrovský vliv na „ukončení ruské agrese“.

29; Minsk odpověděl na hrozby ze strany Ukrajiny po odvysílání mapy Ukrajiny bez Krymu. Běloruská státní společnost pro rozhlasové a televizní vysílání odpověděla na dopis Národní rady Ukrajiny pro televizní a rozhlasové vysílání. Ukrajinská strana vyhrožuje vypnutím běloruského vysílání na území Ukrajiny.

30; Za posledních 24 hodin bylo ze strany ukrajinské armády ostřelováno 16 obcí Doněcké republiky.

31; Ve francouzském lyžařském středisku Courchevel vyloupili chatu miliardáře Prochorova. Bezpečnostní kamery natočily dva muže, jejichž tváře byly zakryty maskami.

32; Motorolův nástupce slíbil vybojovat na Ukrajině celý Donbas. V Donbasu nebude klid, dokud nenabude svých administrativních hranic, tj. Kramatorsk, Slavjansk a Krasnyj Liman.

33; Kličko sám jmenoval svoje nejvtipnější přeřeknutí a slíbil, že vydá sborník svých perel. Na žádost, aby jmenoval své nejzábavnější přeřeknutí, dal tazateli dokonce vybrat ze dvou variant.

34; Vicepremiér Maďarska požádal Ukrajinu o maďarskou autonomii v Zakarpatsku. O rostoucích ambicích západního souseda Ukrajiny informují maďarská média.

35; Na severu Doněcka byla v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zraněna civilní obyvatelka. Byla převezena do nemocnice.

36; U nejvyššího daňového úředníka Ukrajiny Nasirova našli čtyři pasy. Ukrajinské úřady se pokoušejí zjistit počet občanství a pasů odvolaného Romana Nasirova.

37; U Kyjeva zbili inspektora, který odpojil elektřinu za milionový dluh. Oběť a společnost podali příslušné oznámení na policii. Bylo zahájeno trestní řízení.

38; „Azov“ se vymkl kontrole. Patrioti pořádají kursy boje na nože v ulicích Kyjeva. Praktická cvičení podle teorie boje na nože proběhnou dnes večer u zablokované budovy Sberbanky.

39; SBU zakázala Samojlovové vstup na Ukrajinu. Rozhodnutí bylo přijat na základě informací o „porušení ukrajinských zákonů z její strany“. Tak je interpretován fakt, že v roce 2015 vystoupila na Krymu.

40; V Naftogazu informovali o hrozícím bankrotu. Naftogaz Ukrajiny může zbankrotovat v případě prohry sporu s Gazpromem ve Stockholmské arbitráži.

41; Lvovský starosta navrhuje vyvážet veškerý ukrajinský odpad do Černobylu. Sadovyj prohlásil, že je ochoten se sám podílet na financování vytvoření takového „polygonu“.

42; Státní duma osvobodila od daní Rasy, na které se vztahují sankce. Přehled sankcí, u kterých bude platná tato norma Daňového kodexu, bude stanoven vládou.

43; „Tygři“ za podpory ruského letectva přeťali zásobování poslední bašty Islámského státu na východě provincie Alepppo. Dnes syrská armáda oficiálně přerušila poslední zásobovací trasu bašty Islámského státu – města Deyr Hafer.

44; Ukrajina odpověděla Bělorusku na obvinění z přípravy ozbrojenců. Takové informační pasáže prý urážejí čest a důstojnost ukrajinských občanů, prohlásili na velvyslanectví.

45; Ve státní dumě navrhli odmítnout účast na Eurovizi 2017. SBU zakázala vstup Julie Samojlovové na Ukrajinu. Toto by byla jediná adekvátní odpověď. Klincevič je přesvědčen, že by Ukrajiny na soutěž nepustila žádného ruského účastníka, ať by to byl kdokoli. Rusko by se mohlo vzdát účasti na Eurovizi i do budoucna.

46; Na Ukrajině informovali o zadržení devíti „agentů ruských tajných služeb“. SBU také prohlásila, že mezi zadrženými jsou současní i bývalí ukrajinští vojáci, kteří měli „široké kontakty“.

47; Putin: Objem ruského vojenského exportu za rok 2016 překročil 15 miliard dolarů.

48; Více než deset lidí bylo zraněno během střelby u budovy britského parlamentu. K incidentu se střelbou došlo na Westminsterském mostě nedaleko budovy parlamentu Velké Británie.

49; Organizátoři Eurovize kritizovali rozhodnutí Ukrajiny ohledně Samojlovové. Zároveň připomněli, že musejí ctít zákony Ukrajiny a rozhodnutím se řídit.

50; Útok v Londýně. Automobil najel do několika lidí na Westminsterském mostě. Nejméně pět lidí zranil na Westministerském mostě, kde došlo i k incidentu se střelbou.

51; Okamžik pravdy. Zacharova komentovala rozhodnutí SBU ohledně Samojlovové. Princip „zákon platí pro všechny“ byl uplatněn vůči Samojlovové, ale tento princip byl porušen ve vztahu k ruským médiím. Nyní nastává okamžik pravdy pro evropské společenství. Přistoupí-li na tuto „hru“, může očekávat další „hrdinské činy“ ukrajinských radikálů.

52; Rusko je připraveno na vypnutí systému SWIFT. V případě odpojení země od systému SWIFT nebo jiných omezení bude ruský bankovní systém dále normálně fungovat.

53; Dnes se koná „přímá linka“ Alexandra Zacharčenka s obyvateli dočasně okupovaných území Donbasu.

54; Rusko je ochotno přijmout srbského generála Mladiče na léčení. Ruské ministerstvo zahraničí počítá s tím, že bude rozhodnuto o dočasném Mladičově propuštění.

55; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo maďarského velvyslance ohledně prohlášení o maďarské autonomii. Podle slov mluvčího ministerstva zahraničí mohou taková prohlášení být faktorem vlivu na dvoustranné vztahy obou zemí.

56; Ceny ropy spadly pod 50 dolarů za barel. Ceny ropy značky Brent se poprvé od listopadu minulého roku snížily pod hranici 50 dolarů za barel.

57; Kyjev se lekl křehké dívenky. Ruské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo k rozhodnutí SBU ohledně Samojlovové. Ukrajinské úřady opět potvrdily svůj obraz režimu nakaženého rusofobní paranoiou.

58; Zacharčenko informoval o počátku mnohovrstevnaté integrace s Ruskem. Doněcká republika přikročila k mnohovrstevnaté integraci s Ruskou federací.

59; Obyvatelka Nikolajeva obvinila patrioty, kteří zazdili vchod do Sberbanky, z ničení země. „Takoví jako vy brání lidem, aby zde normálně žili a pracovali. Jak já se teď dostanu ke svým penězům? Bráníte mi v práci a v podnikání“.

60; Zacharčenko: Realizace Minských mírových dohod je jedinou možností jak vyhrát válku, kterou v Donbasu rozpoutala ukrajinská moc.

61; Problém migrantů je největší tragédií po Druhé světové válce, říká římský papež.

62; Proč New York Times hledají v Rusku rakety s plochou dráhou letu? Jaké cíle sledují západní média tím, že vědomě překrucují fakta a vytvářejí u čtenářů zkreslený obraz světa?

63; Pravděpodobnost obnovení mohutných bojových akcí v Donbasu ze strany Kyjeva je extrémně vysoká. Nejvyšší představitel Doněcké republiky prohlásil, že Ukrajina takové plány tvoří a je velká pravděpodobnost, že se pokusí je realizovat.

64; Ukrajinský politik srovnal Ukrajinu s nacistickým Německem. Bývalý ministr infrastruktury a šéf frakce Národní fronty Maxim Burbak řekl v reakci na zákaz vstupu Samojlovové na Ukrajinu v živém vysílání jedné z ukrajinských televizí: „Jak by to vypadalo, kdyby do nacistického Německa přijel zpívat někdo z Anglie nebo Ameriky?“ Proč musí pravda na Ukrajině zaznívat jen v důsledku freudovských přeřeknutí?

65; Rusko odmítlo vysílat Eurovizi 2017. Nikdo nebude v roce 2017 přenášet Eurovizi z Kyjeva na ruské území.

66; Národní banka Ukrajiny zavádí sankce proti dceřiným společnostem ruských bank. Sankcemi je zakázáno uskutečňovat jakékoli finanční operace těchto bank ve prospěch osob s nimi spojených.

67; V centru Kyjeva našli v odpadkovém kontejneru bombu. Kyjevští policisté vyndali z odpadkového kontejneru v centru ukrajinského hlavního města podomácku vyrobené výbušné zařízení.

68; Samojlova komentovala zákaz vstupu na Ukrajinu. Doufá, že se situace změní a ona bude moci vystoupit.

69; Ukrajina chce od USA získat status prvořadého spojence. Bude jej chtít Trump poskytnout? Parlament Ukrajiny žádá kongres USA, aby poskytl Kyjevu status „prvořadého spojence mimo NATO“.

70; Americká média vysvětlila, proč McCain už není tím, kým býval. Zdá se, že neexistuje ve světě žádný konflikt, do kterého by se McCain nepokusil Ameriku zatáhnout.

Zdroj: rusvesna.su

 
 

Čtvrtek, 23.3.2017 – ráno a dopoledne:

1; Generál FSB vysvětlil, proč Západ odmítá využívat ruských zkušeností z boje proti terorismu. Západ není ochoten přijímat tyto zkušenosti ze dvou důvodů: Za prvé z principu, protože cokoli ruské je špatné, za druhé si myslí, že ruské zkušenosti nejsou vhodné, protože nevycházejí z multikulturalismu, který navzdory vlastním tragickým zkušenostem stále ještě hájí.

2; V Rusku se plánuje vývoj perspektivního protivzdušného raketového komplexu krátkého doletu.

3; Ukrajina dluží obyvatelům Doněcké republiky více než 30 miliard hřiven. Včera o tom během přímé linky mluvil Alexandr Zacharčenko.

4; Ruské ministerstvo financí nemůže zabránit Centrální bance snížit úrokovou sazbu. Ministerstvo financí se pokouší provést daňový manévr, který by umožnil vyhnout se zvýšení DPH.

5; Bez Ruska. Ukrajina chce před zahraničními novináři na Eurovizi nastolit krymskou otázku. Kyjev má v úmyslu využít toho, že v květnu se na písňovou soutěž sjede spousta novinářů z mnoha zemí.

6; Jak „patrioti“ pomáhají řešit plynové problémy Ruska. Při povídačkách kyjevských úřadů o diverzifikaci a energetické nezávislosti Ukrajiny na Rusku se nejde nesmát.

7; Ukrajina je špatná hostitelka, píší němečtí fanoušci o rozhodnutí Kyjeva ohledně Samojlovové. V Německu odsoudili rozhodnutí kyjevských úřadů nepustit do soutěže zástupkyni Ruska Julii Samojlovovou.

8; Záběry z bojů: Syrská armáda podniká protiútok na předměstí Damašku a vytlačuje teroristy. Prudké boje otřásají nadále hlavním městem Sýrie.Armáda už prakticky zastavila druhou vlnu útoků džihádistů.

9; Ukrajinu zachrání už jen tučňáci ve vyšívankách. Tak zní motto nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

10; Ukrajinská armáda pokračovala v útocích a utrpěla významné ztráty. Ukrajinská armáda nezanechává pokusů o zničení infrastruktury Doněcké a Luganské republiky a ostřeluje Doněckou filtrační stanici, sloupy elektrického vedení a plynovody.

11; Ukrajina je země, kde zhasínají hvězdy. „Revolucionáři“ na Ukrajině zpřetrhávají všechny vazby s Ruskem a doufají, že si toho v Evropě všimnou a náležitě to ocení.

12; Proč ukrajinská moc likviduje vlastní ekonomiku? Současnou hospodářskou situaci na Ukrajině je určována obchodní blokádou.

13; Na Donbas byl vyslán už 63. humanitární konvoj Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace. Hlavní část nákladu tvoří soupravy dětských potravin.

14; Su-34 ruského letectva podporuje syrské výsadkáře v bojích s Islámským státem v Deyr az-Zaur.

15; Ruská plavidla mohou volně vplouvat do filipínských vod, říká Duterte. Analogické podmínky zveřejnil o v souvislosti s plavidly Čínské lidové republiky.

16; Celé vlny sebevražedných útočníků a tanků. Al-Káida vede mohutný útok v Sýrii a obsazuje města. V Syrské provincii Hamá se situace blíží kritickému stavu.

17; Armáda USA dostane helmy, jejichž hlavní zvláštností je přítomnost obličejového ochranného modulu.

18; Hoří sklad munice ve městě Balakleja v Charkovské oblasti, pokračuje evakuace. Byla vytvořena sedmikilometrová bezpečnostní zóna.

19; Lvovský odpad je nadále rozvážen po celé zemi. Tentokrát byla tímto způsobem „poctěna“ Žitomirská oblast.

20; Doněcká republika vyplatí moc veteránům z okupovaných území a přiveze je na přehlídku do Doněcka.

21; Ceny ropy vyrovnaly část ztrát. Cena ropy se při ranním obchodování ve čtvrtek v rámci korekce poněkud zvýšila.

22; Výbuchy v Balakleji jsou diverze. Hlavní vojenský prokurátor Anatolij Matios zveřejnil základní verzi vyšetřování.

23; Proč má Izrael zájem na pokračování války v Sýrii? Izraelské vzdušné síly útočí na syrské vládní objekty.

24; Vědci mluví o možné srážce Země a Marsu. Změny v oběžných drahách planet mohou vznikat kvůli sotva zaznamenatelnému vzájemnému působení mezi kosmickými tělesy.

25; Ministerstvo zemědělství slibuje, že velmi rychle najde náhradu za Turecko po snížení dodávek do této země.

26; Vůdce Pravého sektoru se podílel na únosu novinářů „Zvezdy“ v Donbasu, říká Vyšetřovací úřad Ruské federace. Muž přikázal, aby Rusové byli uneseni, dopraveni do Dněpropetrovska, kde vůči nim používal násilí.

27; Požár ve vojenském skladišti: Evakuováno bylo 20 tisíc lidí, byly zakázány lety. Ukrajina posiluje ochranu hranic. Výbuchy munice na vojenském skladišti v Balakleji v Charkovské oblasti stále pokračují.

28; Je nás s Rusy 300 milionů. Srbští fanoušci vyvěsili transparent o přátelství s Ruskem, na kterém je nápis, že Srbové a Rusové jsou věčnými přáteli.

29; V Doněcku bylo palbou ze strany ukrajinské armády poškozeno sedm domů a nemocnice. Dopady munice byly zaregistrovány v Kyjevském a Petrovském obvodě hlavního města.

30; Hoří třetina všeho arsenálu, říká Poltorak o požáru ve vojenském skladu. Bohužel není požár ještě lokalizován a pokračuje, konstatoval ukrajinský ministr obrany.

31; Zemřel sovětský herec, který hrál v Mary Poppins a Kapitánu Grantovi. Ve věku 69 let zemřel v Tallinu sovětský a estonský filmový a divadelní herec a filmový režisér Lembit Ulfsak.

32; Obyvatelé odcházejí pěšky. Co se děje v Balakleji, kde hoří sklady munice? Obyvatelé Balakleji, kde od noci hoří vojenské sklady a vybuchuje munice, jsou nuceni opouštět město pěšky. Vstup do města je uzavřen.

33; Bez tureckého trhu se Rusko neztratí, ale Ankara bude muset obilí kupovat dráž. V Rusku komentovali zrušení bezcelního dovozu ruské pšenice a kukuřice ze strany Turecka.

34; Ukrajinská armáda vyhodila do povětří vojenský sklad, aby zakryla chybějící munici, říká Národní policie Luganské republiky. Ukrajinští vojáci prodávali munici, a když se dověděli o příjezdu náměstka ministra obrany, vedení skladu zorganizovalo diverzi.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 23.3.2017 – odpoledne a večer:

1; V Petrohradě zapálili dveře Navalného štábu. Celá místnost byla pokryta černými sazemi a smrdí to tam spáleným plastem. Vůbec nevím, jak to tu vyčistíme.

2; Vedení ukrajinské armády prodávalo munici do Doněcké republiky a na Blízký Východ, a aby zamaskovali hromadné krádeže, zapálili největší sklad dělostřelecké munice ve Východní Evropě. Ve skladu v Balakleji hořelo obrovské množství dělostřelecké munice.

3; Savčenková předpověděla Ukrajině rozpad. Jsou tři scénáře vývoje: 1. Ukrajina se rozpadne. 2) Vláda tvrdé ruky uvnitř Ukrajiny, 3. Vláda tvrdé ruky zvenčí.

4; Ministr obrany Ukrajiny našel v požáru vojenských skladů „ruku Moskvy“. Poltorak prohlásil, že mimořádná na události v areálu 65. muničního skladu Ministerstva obrany se podíleli ruští vojáci.

5; V Kyjevě byl zastřelen bývalý poslanec Státní dumy Ruské federace Voroněnkov. Za bílého dne u hotelu Premier Palace zastřelili ruského politika, který utekl na Ukrajinu.

6; Americká média zcela ignorují oběti leteckých úderů v Iráku. O dvojích standardech při informování o boji proti terorismu ze strany amerických médií ví už celý svět.

7; Vrah bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova byl zraněn a nachází se v nemocnici. Podle posledních informací je tělesný strážce zavražděného politika rovněž živý a leží v nemocnici.

8; Už je známo, s kým se chystal Voroněnko setkat před svým zavražděním. Měl se setkat s dalším uprchlým poslancem Iljou Ponomarjovem. Ukrajinští politici a aktivisté se předhánějí v komentování vraždy bývalého poslance Státní dumy v centru Kyjeva.

9; V Kremlu oznámili přání ruských bank odejít z Ukrajiny. Tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že činnost ruských bank na Ukrajině pro ně začala být nebezpečná.

10; Demonstranti ve východoněmeckém městě Halle přivítali kancléřku Merkelovou výkřiky „Heil Merkel!“. Angela Merkelová je dnes terčem kritiky ze všech stran.

11; Voroněnkova vražda je teroristický čin ze strany Moskvy, říká Porošenko. Evidentní rukopis ruských tajných služeb byl patrný i dříve v různých evropských hlavních městech.

12; Je to demonstrativní poprava, která je pro Kreml běžná, říká generální prokurátor o Voroněnkovově vraždě. Ve spáchaném zločinu byla podle očekávání odhalena ruka Kremlu.

13; Co čeká Ukrajinu po odvetných sankcích ze strany Ruska? Státní duma schválila návrh zákona omezující peněžní převody z Ruské federace do jiných států pomocí zahraničních platebních systémů.

14; Požár ve vojenských skladech. Velitelé ukrajinské armády se báli kupovat byty i sto kilometrů od Balakleje. Vojáci sloužící v Balakleji hýřili černým humorem: V případě výbuchu vyletí do vzduchu nejen Balakleja, ale také Charkov, Doněck a Dněpropetrovsk.

15; V Kremlu odpověděli na obvinění z vraždy bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova. Všechny výmysly o „ruce Kremlu“ jsou absurdní. Událost svědčí o jediném, a to, že ukrajinská strana nedokázala zajistit jeho bezpečnost.

16; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za teroristický čin v Londýně. Připomeňme, že v důsledku teroristického činu zahynuli čtyři lidé,l desítky byly zraněny.

17; Je nebezpečné se nacházet v této zemi, komentovala Poklonskaja Voroněnkovovu vraždu. Jeho vražda vykazuje ukrajinský rukopis. Kyjev profesionálně organizuje provokace proti Rusku.

18; Byly zveřejněny první záběry z místa vraždy Voroněnkova v Kyjevě. Svědek natáčí nejen Voroněnkovovo tělo, ale i dva zraněné – tělesného strážce a předpokládaného vraha.

19; Ukrajinská armáda ostřelovala okolí Jasinovaté z tanků. Z pozic ukrajinských vojáků bylo vystřeleno přes 40 min ráže 120 mm.

20; Voroněnko se chystal vrátit do Ruska, aby se vzdal úřadům. Podnikatel Otarij Kabachidze říkal, že s bývalým poslancem mluvil den před vraždou.

21; Matka operní pěvkyně Marie Maksakovové bez jakékoli lítosti komentovala zprávu o vraždě svého zetě, bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova. Co jiného s ním? Sláva Bohu, že konečně zabili člověka, který dělal jen samé podlosti.

22; V Damašku ozbrojenci ostřelovali diplomatickou čtvrť. Policie a lékaři zjišťují informace o možných zraněních.

23; V Moskvě jsou šokováni vraždou Voroněnkova, říká Zacharova. Podle jejích slov lze důvodně předpokládat, že vražda bývalého poslance je demonstrativní akce.

24; Voroněnkovův vrah měl ukrajinské dokumenty. Nyní se prověřuje, jsou-li tyto dokumenty pravé. Mezitím přišla zpráva, že zraněný Voroněnkovův vrah v nemocnici zemřel

25; Voroněnkovovu vraždu mohla organizovat SBU pod vedením CIA, říká Zjuganov. Vražda bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova v Kyjevě je diverzí, kterou mohli připravit v SBU za podpory CIA.

26; Výbuch muničáku v Balkleji: Jaké stopy chtějí ukrýt kyjevští generálové? V Balakleji od minulé noci hoří sklad, vybuchuje munice, obyvatelstvo je v panice a opouští severní část třicetitisícového města.

27; Byla zjištěna totožnost Voroněnkovova vraha. Jde o občana Ukrajiny, oznámil poradce ministra vnitra Anton Geraščenko.

28; Bude Samojlovová přece jen smět vystoupit na Eurovizi? „V zájmu zachování nepolitického charakteru soutěže“ byl učiněn bezprecedentní návrh, aby její vystoupení bylo živě přenášeno z ruského území.

29; „Tygři“ a podpory ruského letectva osvobodili poslední baštu Islámského státu na východě provincie Aleppo. Vojáci zahájili útok na okraje města a ozbrojenci byli nuceni utéci ze své poslední bašty v Aleppu kvůli hrozícímu obklíčení.

30; Najdou tě mrtvého. Voroněnkovovi v Kyjevě vyhrožovali smrtí. Bývalému poslanci Státní dumy a členovi frakce Komunistické strany Ruské federace Denisu Voroněnkovovoi vyhrožovali už v únoru v Kyjevě vraždou.

31; Grojsman zveřejnil termín likvidace požáru v Balakleji. Podle slov ukrajinského premiéra byla požárem zachvácena zhruba polovina muničního skladu.

32; Byl Voroněnkovův vrah veteránem ATO? Podle některých informací měl staré střelné zranění břicha a jako talisman s sebou nosil kulku.

33; Voroněnkova zavraždil bývalý manžel Máši (operní pěvkyně Marija Maksakova), aby ji získal zpět, říká přítel rodiny Maksakovových. Okolí rodiny Marie Maksakovové si myslí, že na smrti jejího muže se mohl podílet zpěvaččin bývalý manžel.

34; U Voroněnkovova vraha našli členskou legitimaci Národní gardy Ukrajiny. Tuto verzi potvrdili v ukrajinských vyšetřovacích orgánech.

35; V Kyjevě zamítli návrh vysílat v\stoupení Samojlovové na Eurovizi. Přenos vystoupení účastnice za Rusko Julie Samojlovové na Eurovizi 2017 by byl nezákonný, myslí si v Kyjevě.

36; Otázka uznání Doněcké a Luganské republiky není na programu dne, říká předseda nejvyšší rady strany Jednotné Rusko Boris Gryzlov.

37; V USA obvinili Rusko z porušování pravidel vojenských cvičení. Generál USA promluvil o takzvaných „náhlých prověrkách“, které pravidelně uskutečňuje ruská armáda.

38; Odchod Velké Británie z EU je počátkem hlučného rozvodu. EU se připravuje na rozhovory ohledně Brexitu v duchu „dobré spolupráce“.

39; Je to prázdný člověk. Rada federace odpověděla na obvinění ze strany Kyjeva z vraždy Voroněnkova. Bývalý poslanec Státní dumy Voroněnkov byl zavražděn ve čtvrtek v centru Kyjeva. Podle předsedkyně Rady Federace Valentiny Matvijenko nepředstavovala tato osoba pro Rusko žádný zájem. Prezidenta Ukrajiny setřela za to, že obvinil Rusko ještě dříve, než začalo vyšetřování.

40; Ve městě Balakleja, kde hoří sklady ukrajinské armády, se prudce zvýšilo radioaktivní pozadí. Úřady situaci nezvládají, obyvatelé opouštějí město. Byly zveřejněny záběry z dronu. Oheň zachvátil podstatnou část areálu. Začíná se mluvit o druhém Černobylu.

41; Ruské ozbrojené síly dostanou nadzvukové zbraně a protivzdušný raketový systém S-500.

42; Proti ruským zbraním se vede informační válka. Řada zemí dnes vede informační válku proti ruským zbraním.

43; Su-34 patřící ruskému letectvu podporuje syrské jednotky v bojích proti Islámskému státu v Deyr az-Zaur. Bojovou činnost ruského vojenského letectva natočilo a zveřejnilo politické vedení syrské armády.

44; Pomoc dorazila. „Tygři“ a ruské letectvo odrážejí útočící hordy Al-Káidy v provincii Hamá. Velké posily syrské armády, Tiger Force a domobrany dorazily do provincie Hamá a zapojily se do bojů s útočícími silami nepřítele.

45; Spojenci Ukrajiny nebudou za ni bojovat, říká Klimkin. Sousedé a ani její nejbližší spojenci nebudou za Ukrajinu bojovat, prohlásil ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin.

46; Putin: Ruská armáda je schopna odrazit jakoukoli agresi. Ozbrojené síly Ruska jsou schopny odrazit jakoukoli agresi a ochránit naši zemi a její spojence.

47; Putin navštívil představení Poslední oběť. Prezident Ruska Vladimir Putin přijel do Malého divadla na představení „Poslední oběť“ podle divadelní hry Alexandra Nikolajeviče Ostrovského.

48; Téměř 80% Rusů se považuje za patrioty, vyplývá z průzkumu. Mezi lidmi s vysokoškolským vzděláním je podíl ještě vyšší (87%).

49; Ruská televizní stanice První kanál odmítl distanční účast Samojlovové na Eurovizi. V prohlášení Prvního kanálu se vyjadřuje přesvědčení, že organizátoři Eurovize budou navzdory všemu schopni uspořádat soutěž podle pravidel.

50; Důkazů pro spiknutí CNN a Clintonové je víc než pro spiknutí Trumpa s Ruskem, zní z Bílého domu. Předtím televizní stanice CNN prohlásila, že má informaci, která potvrzuje, že členové Trumpova týmu koordinovali svou činnost s Ruskem.

51; Ozbrojenci natočili video útočících Su-25 a Su-30 patřících ruskému letectvu během průlomu v provincii Hamá. Syrští ozbrojenci zveřejnili záběry, na kterých na ně útočí mohutnými raketovými nálety vojenská letadla ruského letectva.

52; Ukrajina přiznala, že v hořících skladech docházelo k samovolnému startu raket systému protivzdušné obrany „Kub“. Jak sdělil poradce prezidenta Ukrajiny bylo na skladování vyčleňováno katastrofálně málo peněz.

53; Katastrofa ve skladech munice u Charkova nabývá obludných rozměrů. Porošenko se obrátil na NATO s naléhavou žádostí o pomoc při odminování vojenského skladu u Balakleji.

54; Příkaz k vraždě Voroněnkova vydal Putin osobně, řekl Škirjak. Vražda bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova je způsob zastrašování Rusů nespokojených s Putinovou politikou.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 24.3.2017:

1; Lukašenko a Porošenko telefonicky projednali mírový proces a situaci v Donbasu.

2; Novinky z Titaniku: Šéf frakce Porošenkovy frakce v Nejvyšší radě opouští svou funkci. Své rozhodnutí oznámil Griniv na schůzi frakce.

3; Byl zveřejněn výběr nejzdařilejších záběrů z Balakleje. Ukrajinská strana přinejmenším do dnešního rána nedokázala začít pořádně hasit a lokalizovat požár. Nadále vybuchují náboje a rakety.

4; Strategie OPEC selhala. Trh s ropou je ohrožen přesycením. Ceny ropy znovu klesají v souvislosti se zvýšením zásob USA. Brent padá pod 50 dolarů za barel poprvé v letošním roce.

5; Voroněnkovova vražda – podrobnosti. Svědci vraždy bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova popsali, co viděli: Vrah čekal u jeho auta, člen ochranky okamžitě reagoval na výstřely, ale byl zraněn a poté, co klesl na jedno koleno vyzval k zadržení vraha.

6; Na ukrajinském ministerstvu vnitra potvrdili, že Voroněnkův vrah sloužil v Národní gardě Ukrajiny. Anton Geraščenko potvrdil, že vrah bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova sloužil v ukrajinské národní gardě.

7; Pro Ruskou gardu připravují speciální výzvědné auto. Ruská garda počítá s tím, že ještě letos obdrží nové zbraně a techniku.

8; Kdo odpálil „ohňostroj“ v Balakleji a proč by to pro partyzány nebylo složité? Jak se říká – Nic tomu dopředu nenasvědčovalo...

9; Nadšenci vytvořili ironický klip Julie Samojlovové, kterou označili za „předčasnou vítězku Eurovize 2017“. Klip reaguje i na vraždu bývalého ruského poslance Voroněnkova a na požár muničního skladu v Balakleji.

10; Návrh zákona o kolaborantech pomůže „patriotům“ Ukrajiny zbohatnout. Zákon „O zákazu kolaborace“ navrhovaný nyní v Nejvyšší radě si v ničem nezadá se sovětskými instrukcemi.

11; Gambit ve městě Rakká: USA a Turecko se chystají obsadit hlavní město Islámského státu a usadit se v Sýrii. Západ a Turecko plánují, že se usadí v Sýrii a snaží se dobýt hlavní baštu teroristů – město Rakká.

12; Ukrajinské sado-maso v Moskvě. Proč sní ukrajinští novináři o tom, že se stanou obětmi Moskvy? Ukrajinská „žurnalistika“ prožívá orgastické pocity při každém sebemenším konfliktu s ruskými úřady.

13; Severní Korea je připravena na test jaderné bomby. Oznámila to média KLDR.

14; Diverzanti, partyzáni, dron... Kdo spustil to děsivé představení v Balakleji? Všichni už vědí, že v dělostřeleckém skladu v Balakleji došlo k požáru, v jehož důsledku začala vybuchovat munice.

15; Na Ukrajině se „unavil“ další most. Zřítila se část mostu spojujícího několik obcí ve Lvovské oblasti.

15; Vyháněli Rusy – a odešli cizinci: Němci ruší vztahy s ukrajinskými bankami. Pro evropské a americké banky je provádění ukrajinských plateb něco jako kufr bez rukojeti.

16; V NATO obvinili Rusko z podpory Tálibánu. Velitel Ozbrojených sil NATO a USA v Evropě prohlásil, že Rusko údajně zvýšilo svůj vliv na radikální hnutí Tálibán.

17; Šest ozbrojenců bylo zlikvidováno při pokusu proniknout do budovy jednotky Ruské gardy v Čečně. Do areálu jednotky Ruské gardy se v noci pokusila probojovat skupina osmi ozbrojenců.

18; Civilní obyvatel Gorlovky byl zraněn v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Během ostřelování byly poškozeny dva domy.

19; Více než 70% Rusů podporuje odvetné sankce Ruska. Drtivá většina Rusů podporuje ruské odvetné sankce zavedené v roce 2014.

20; Dnes je den, kdy začali bombardovat Jugoslávii. Dokáže Bělehrad obnovit vojenskou sílu po osmnácti letech? 24.3.1999 byla zahájena operace NATO „Spojenecká síla“. Jako cíl byla zvolena Jugoslávie.

21; Klimkin řekl, proč se Porošenko a Trump dosud nesetkali. Podle slov ministra zahraničí Ukrajiny se setkání prezidentů obou zemí nachází „ve stádiu vážných příprav“.

22; Teroristé dnes dopoledne zaútočili na vojenskou posádku v centru Doněcka.

23; V Čečně při přepadení jednotky Ruské gardy zahynuli vojáci. Byl zveřejněn počet mrtvých vojáků. Zahynulo šest vojáků. Další jsou zraněni.

24; Bylo zveřejněno jméno vraha, který zastřelil bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova v Kyjevě. Osmadvacetiletý muž pocházející z Dněpropetrovska předtím sloužil v Národní gardě Ukrajiny a byl celostátně hledán.

25; Diverze u vojenské jednotky v Doněcku. Byly zveřejněny některé podrobnosti z útoku teroristů na vojenskou jednotku v Doněcku. Podle posledních informací byla poškozena jedna z budov na Nikolenkově ulici. Byl zaregistrován dopad granátu do třetího patra ze směru od podniku DZGA.

26; Saúdská Arábie pomohla cenám ropy. Ceny ropy povyrostly o 0,5% v souvislosti s prohlášením Saúdské Arábie o omezení exportu do USA.

27; V Bělorusku byly zadrženy desítky „aktivistů“ spjatých s UNA-UNSO. Máme co do činění s profesionálně vycvičenými ozbrojenci ve věku od 25 do 43 let, prohlásili v KGB Běloruska.

28; Ukrajina se mění v teroristický stát, řekl předseda Státní dumy Ruské federace. Ukrajina sklouzává ke stavu teroristického státu, ve kterém neplatí zákon, prohlásil Vjačeslav Volodin.

29; Marine Le Pen přijela do Moskvy. Kandidátka na prezidenta Francie se účastní zasedání výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky.

30; První oběť v Balakleji: Pod sutinami domu byla nalezena mrtvá šestašedesátiletá žena. Jedná se o první známou oběť mohutného požáru vojenských skladů v Charkovské oblasti.

31; Před obědem rozhodně nečtěte britské noviny, varuje fotbalista Smertin v souvislosti s panikou v předvečer mistrovství světa v Rusku. Takto komentoval v minulosti známý fotbalista články o „šílenství fanoušků“ v Rusku.

32; Výbuchy v Balakleji a Voroněnkovova vražda. Porošenko si vzpomněl na čest: „Je otázkou cti to všechno důkladně vyšetřit“. Ukrajinský prezident si také už předem vymyslel omluvu pro selhání ukrajinských silových struktur.

33; Voroněnkovova vraha vycvičili ve škole pro diverzanty v Rusku, říká Avakovův poradce. Anton Geraščenko vykonstruoval úžasnou historku o „přípravě vraha poslance Voroněnkova v Rusku“.

34; Obyvatelé Mariupolu informují o silných výbuších v centru města. Podle slov obyvatel byly výbuchy slyšet na různých koncích města.

35; Veškeré jednotky Ruské gardy na Severním Kavkazu byly uvedeny do bojové pohotovosti. Připomeňme, že šest vojáků Ruské gardy zahynulo 24. března ráno při útoku ozbrojenců na vojenskou jednotku v Čečně.

36; Bývalá ministryně financí Ukrajiny nyní bude „zachraňovat“ Portoriko. Bývalá ministryně financí popřevratové Ukrajiny Natalja Jaresko se stala ředitelkou Rady pro finanční řízení a kontrolu Portorika.

37; Samolikvidace munice. Čeká Mariupol stejný osud jako Balakleju? Ukrajinské ozbrojené síly vysvětlily příčiny výbuchů v Mariupolu. Připomeňme, že už druhý den vybuchuje munice ve vojenských skladech v Charkovské oblasti.

38; Geraščenko už pětkrát přepsal historii „ruského diverzanta“, který zavraždil Voroněnkova. Na sociálních sítích se už nesmějí, ale přímo řehtají nad historií úprav úchvatného vyprávění o výcviku vraha „v ruských táborech“.

39; Během útoku ukrajinských teroristů na vojenskou jednotku v Doněcku byla zraněna civilní obyvatelka. Oznámil to během dnešní tiskové konference v Doněcku Eduard Basurin.

40; Rusko zakázalo dovoz sýrů z Běloruska. Byla pozastavena platnost atestů jakosti pěti značek běloruského sýra.

41; Putin se setkal s Marine Le Penovou. Le Penová poznamenala, že Francie má s Ruskem hluboké kulturní, ekonomické a strategické spojení.

42; Zemřel zkušební letec Stěpan Mikojan. Zkušební letec Stěpan Mikojan zemřel ve věku 95 let.

43; Byly zveřejněny záběry se zabitými ozbrojenci, kteří přepadli jednotku Ruské gardy v Čečně. Na internetu se objevily fotografie a videa pořízené po útoku ozbrojenců na vojenské městečko na Severním Kavkaze.

44; Ukrajinská armáda zahájila palbu z dělostřelectva u Doněcka a na jihu Doněcké republiky. Při ostřelování území Doněcké republiky používala ukrajinská armáda děla ráže 152 a 122 mm a minomety ráže 120 mm.

45; Týdenní shrnutí: Útok ukrajinské diverzní skupiny a stovky případů ostřelování. Za týden bylo zraněno deset civilních obyvatel Doněcké republiky. Dnes ráno došlo v Doněcku k teroristickému činu.

46; Putin a Kadyrov komentovali útok na jednotku Ruské gardy v Čečně. Připomeňme, že v důsledku drzého přepadení zahynulo šest vojáků.

47; Ukrajina žádá NATO o techniku na likvidaci následků požáru v Balakleji. Oficiální zástupkyně Severoatlantické aliance oznámila, že obdržela od Kyjeva žádosti o pomoc.

48; Na internetu byly zveřejněny záběry přímo zachycující vraždu bývalého ruského poslance Voroněnkova: https://vk.com/video-70187376_456239138

49; Provokatéry v Bělorusku sponzorovaly americké a německé fondy. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko prohlásil, že americké a německé fondy vyčleňovaly peníze na provokace v zemi.

50; Obětí ostřelování ze strany ukrajinské armády za poslední týden v Doněcké republice bylo osm lidí. Sedmnáct osob bylo zraněno.

51; Erdogan slibuje, že bude Evropany nazývat fašisty. Vztahy mezi Berlínem a Ankarou se vyostřily po zatčení německého novináře tureckého původu Denize Yücela v Istanbulu.

52; Ruská centrální banka: Odliv kapitálu z Ruska se snížil na 13 miliard. Podle odhadu centrální banky budou moci ruské banky zcela splatit dluhy z operací refinancování zahraničními měnami.

53; Opozičník Alexej Navalnyj byl zbit ve Volgogradu. Pravděpodobně šlo o reakci na znesvěcení fotografie pomníku „Vlast-matka“, kde byly zelenou barvou natřeny tvář a dlaň památníku. Na hanobení symbolů jsou Rusové zvláště citliví. Navalného odpůrci mu vyčítají, že souží zájmům USA.

54; Desítky ruských tanků na hranici s Ukrajinou. Agentura Reuters publikuje „zajímavé“ záběry. Agentura Reuters publikovala video s desítkami ruských tanků, které se údajně nacházejí nedaleko ukrajinské hranice.

55; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za útok na základnu Ruské gardy v Čečně. V noci na pátek zaútočilo šest ozbrojenců na jednotku dislokovanou v obci Naurskaja.

56; Nové ohnisko separatismu. V Rovenské oblasti obyvatelé blokují policii a slibují, že uspořádají „nový Doněck“. Stovky těžařů jantaru se shromáždily na demonstraci s požadavkem nebránit jejich činnosti a zablokovali místní policejní správu.

57; V ruské vládě srovnali SBU s Gestapem. Vicepremiér Dmitrij Rogozin komentoval úmysl ukrajinských úřadů reformovat SBU. V roce 1941 už jednou přešli na standardy Gestapa.

58; Ukrajinskou novinářku zadrželi v Minsku a předali policii. Ukrajinská novinářka Kristina Berdinskich byla zadržena v Minsku.

59; Ruská garda komentovala prohlášení Islámského státu o útoku v Čečně. Odpovědnost Islámského státu za útok na vojenskou jednotku v Čečně potvrzuje, že Ruská federace se nachází v čele boje s terorem.

60; Čína je nebezpečnější než Rusko, říká McCain. Podle jeho slov „čínská ekonomika nadále roste, jejich síla nadále roste, jejich vojenská moc nadále roste...“

61; V Kyjevě demonstranti zablokovali Kyjevskou centrální volební komisi s požadavkem na odvolání prezidenta Porošenka. U budovy Ústřední volební komise už od včerejška probíhá občanský protest s požadavkem uskutečnit předčasné parlamentní a prezidentské volby.

62; Všechno ta sebranka rozbombardovala. Ukrajinský svět přišel o Balakleju. Uprchlíci z Balakleje vyprávěli o tom, co si museli prožít.

63; Na Balkáně může začít nová válka, říká Juncker. V případě rozpadu Evropské unie může v balkánském regionu začít válka.

64; Bělorusko imituje Majdan s cílem získat pomoc z Ruska, říkají experti. Masové protestní akce, které probíhají v Bělorusku, zatím mají sociálně-ekonomický charakter.

65; Obludný cynismus. Vrazi v bílých helmách „oživují“ mrtvé syrské děti, vyplývá z vyšetřování. Lékaři z „Bílých přileb“ využívají těla syrských dětí pro manipulaci veřejným míněním. Švédští lékaři po důkladném zkoumání vidí ze Sýrie konstatovali, že lékařské procedury jsou prováděny nesprávně, že by ohrozily život „zachraňovaného“ dítěte, nebo jsou jen imitací oživovacích pokusů prováděnou na již mrtvých dětech.

66; Pět poboček Sberbanky na Ukrajině už zastavilo svou činnost: v Dněpropetrovsku, Záporoží, Sumách, ve Vinnici a jedna z poboček v Kyjevě.

67; Bývalé hlavní město klenotníků dnes umírá v důsledku ukrajinské okupace. Před deseti lety byl Kramatorsk nazýván neoficiálním hlavním městem ukrajinského klenotnického průmyslu. Už začátek ATO tuto činnost zcela zničil.

68; Vnější nucená správa se stala jediným způsobem jak zachránit podniky v Donbasu, říká politolog. Ruský politolog Denis Denisov komentoval situaci ohledně blokády v Donbasu.

69; Jak ukrajinská médie „oživila“ vraha bývalého poslance Voroněnkova a jak to souvisí s ruskou propagandou? 24. března se v ukrajinských médiích přetřásá osoba vraha: Bublikov zemřel, Bublikov nezemřel, Bublikov je živý, Bublikov je mrtvý. Hlavně že u něho Geraščenko našel „ruku Moskvy“.

70; V Kazani došlo k požáru v podniku na výrobu střelného prachu. Ministerstvo pro mimořádné události informovalo, že je jedna oběť na životě. K požáru došlo v sektoru hotové produkce.

71; Byly zveřejněny záběry přepadení jednotky Ruské gardy v Čečně. Moment útoku byl zachycen bezpečnostní kamerou.

72; Ozbrojenci z Ajdaru vzali v Rovenské oblasti několik desítek rukojmí. Ajdarovci zablokovali kolem třiceti osob.

73; Byly zveřejněny šokující záběry následků požáru muničního skladu v Balakleji v Charkovské oblasti.

74; Radikálové se chystají pokračovat v blokádě Donbasu až do splnění jejich požadavků.

75; Druhá vlna sebevražedných útočníků a tanků. Al-Káida vede mohutný útok v syrské provincii Hamá. V pátek Al Káida zahájila novou mohutnou vlnu útoku.

76; Německá ministryně obrany kritizovala Trumpova prohlášení ohledně NATO. Ursula von der Leyen kritizovala rétoriku prezidenta USA Donalda Trumpa ve vztahu k NATO.

Zdroj: rusvesna.su

 

https://vk.com/video-70187376_456239138

 

 

Sobota, 25.3.2017:

1; V Donbasu se rozhořely prudké boje. 24. března propukly u Doněcka, Gorlovky a v Luganské republice tvrdé boje.

2; Trump zrušil návrh zákona o reformě zdravotnictví. Prezident USA Donald Trump oznámil stažení jím předloženého návrhu zákona o reformě zdravotnictví.

3; V Nejvyšší radě Ukrajiny podpořili útok Islámského státu na jednotku Ruské gardy. Poslanec Igor Mosijčuk přivítal útok ozbrojenců Islámského státu na jednotku Ruské gardy v Čečně.

4; Mohli jej najmout na špinavou práci. Co je známo o příslušníku Národní gardy, který zavraždil Voroněnkova? Ukrajinské ministerstvo vnitra zveřejnilo video zachycující střelbu na bývalého poslance Státní dumy za Komunistickou stranu Ruské federace Denise Voroněnkova.

5; Je to klaunské opatření, říká veterán „Alfy“ o vraždě Voroněnkova. Vraždu bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova se snaží interpretovat politicky.

6; Vyšetřování Jehovistů. Skandální sektu chtějí zakázat kvůli extremismu. Činnost Svědků Jehovových v Rusku byla pozastavena v souvislosti s extremismem.

7; Dožije se kyjevský režim vůbec finále Eurovize 2017? Zásadní chyba Kyjeva je v tom, že se dostavil na přestřelku s nožem.

8; Být ukrajinským patriotem je příjemnější v Moskvě. Ukrajinský dopisovatel velmi dobře chápe, co se děje na Ukrajině a v Rusku. Ale pravdu napsat nemůže. Vyšel článek hodnotící „patriotickou“ činnost Romana Cimbaljuka.

9; Oděsa hází Kyjevu rukavici. Nedávné zasedání Oděské oblastní rady bylo poznamenáno přijetím řady výzev adresovaných centrálnímu vedení Ukrajiny.

10; Su-35 patřící ruskému letectvu rozbombardoval oddíl ozbrojenců na jihu provincie Idlíb v Sýrii. Polyfunkční stíhačka Su-35 ruského letectva byla natočena na kameru ozbrojenci na jihu provincie Idlíb, kde bombardoval oddíl jedné z nezákonných ozbrojených formací.

11; Neočekávaná návštěva Le Penové v Kremlu mnohým v Evropě přidělá vrásky na čele, píše Guardian. Prezidentská kandidátka za Národní frontu se objevila na televizních záběrech natočených přímo v Kremlu.

12; USA potřebují válku v Evropě. Le Penová vysvětlila, proč chce Washington vyzbrojovat Ukrajinu.

13; Vojáci beze zbraní. Jak fungují čínské soukromé vojenské útvary? Dnes čínské společnosti v zahraničí utrácejí deset miliard dolarů ročně za bezpečnost.

14; V USA narazilo letadlo do obytného domu. K události došlo ve státě Georgia.

15; Ve Francii neznámý pachatel zahájil palbu na kolemjdoucí. Jsou zranění. K incidentu došlo ve městě Lille. Útočníkovi se podařilo zmizet.

16; Ukrajinský velvyslanec se pochlubil tím. Že bylo ostřelováno ukrajinské velvyslanectví v Libyi. Ukrajinští diplomaté konečně dostali signál o tom, že si jich konečně všimlo světové společenství.

17; V Luganské republice byl spuštěn humanitární program pro spojení lidu Donbasu. Bylo zveřejněno, jak a kam se mohou obyvatelé Ukrajinou okupovaných oblastí Donbasu obracet o pomoc.

18; Kdo je na drátě? Trump si popletl předsedu Evropské rady a předsedu Evropské komise. On vůbec nic neví o záležitostech Evropy. Mluvil po telefonu s Tuskem a myslel si, že jsem to byl já, prohlásil Jean-Claud Juncker.

19; Arktické země podepsaly prohlášení o vzájemné spolupráci v Arktidě. Mezi nimi i USA a Rusko.

20; Kdyby ho chránili, bylo by všechno v pořádku, říká vdova po uprchlém poslanci Voroněnkovovi. Operní pěvkyně a bývalá poslankyně Státní dumy Marija Maksakova, která uprchla s mužem do Kyjeva, poprvé komentovala Voroněnkovovu vraždu.

21; Síly zvláštního nasazení USA za podpory vrtulníků Apache zpackali operaci na dobytí hráze Eufratu ve městě Rakká od Islámského státu. Za podpory útočných vrtulníků Apache se kurdská domobrana a příslušníci americké námořní pěchoty pokusili dobýt přehradu.

22; Zvýšíme jejich životaschopnost. Po katastrofě v Balakleji slibuje generální štáb Ukrajiny, že vyčlení na provoz vojenských skladů 92 milionů hřiven. Peníze na zajištění životaschopnosti skladů se vyčleňují a příslušným způsobem využívají, ujišťují v Generálním štábu Ukrajiny.

23; Evropská unie dělala chyby, říká Merkelová. Německá kancléřka přiznala, že EU nedělala vždy všechno správně, a vyjmenovala hlavní omyly evropských politiků.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly v Doněcku v Kyjevském obvodě poškozeny čtyři domy.

25; Ve vojenských skladech v Balakleji nadále pokračují výbuchy. V ukrajinské státní komisi pro mimořádné situace informovali o aktuální situaci v Balakleji, kde od noci 23. března hoří největší muniční sklad ve Východní Evropě.

26; Americký miliardář: Nenávist Západu k Rusku je nejlepším způsobem jak vydělat. Celých 47 let Jim Rogers nenáviděl Rusko a myslel si, že se tam nikdy nic nepodaří.

27; Bulharský prezident dostával doporučení z Kremlu, píší americká média. Během volební kampaně z Kremlu údajně přišel třicetistránkový materiál,který doručil bývalý ruský špión.

28; Trump se přiznal k lásce k Řekům. Nezapomeňte, že jsem z New Yorku. Tady jich je spousta.

29; Změnil pero ve zbraň. Proč je dobré si přečíst novou knihu Zachara Prilepina „Vzvod“ (Četa). Zachar vede dialog s čtenářem a pořádá přímo hostinu pro vnitřního militaristu díky výživným scénám z bojů.

30; Ukrajinská armáda vede palbu z těžkého dělostřelectva v okolí Mariupolu. Pod palbou nepřítele jsou sužované obce Kominternovo a Sachanka.

31; V Těrnopolu zneuctili památník obětem holocaustu. Památník, na který vandalové nakreslili svastiku červenou barvou, nabyl terčem podobných útoků poprvé.

32; Jaroš chce zakázat Ukrajincům pracujícím v Rusku vracet se na Ukrajinu. Kdyby měli národní hrdost, nejezdili by tam. Máš-li hrdost, pracuj na Ukrajině nebo jeď na Západ.

33; Legendární srbský dobrovolník Deki prezentoval v Doněcku svou knihu. Prezentace knihy legendárního ostřelovače Dejana Beriče byla věnována výročí bombardování Jugoslávie vojsky NATO.

34; V Balakleji už jsou případy rabování. Přicházejí informace o prvních zadržených. Místní obyvatelé jsou nuceni se vracet ke svým domům, aby je ochránili před uloupením toho mála, co při explozích munice přežilo.

35; Do Balakleji přijíždějí vojáci NATO. Oznámila to šéfka Charkovské státní správy Julija Svetličnaja.

36; Jak jsou Japonci strašeni Rusy. Informační válka o Kurily se vyostřuje. Zkušenosti z přepisování historie a manipulace s veřejným míněním v rámci státní politiky se ukázaly jako velmi efektivní.

37; V Minsku zadržel OMON (Mobilní útvar zvláštního určení) účastníky nepovoleného shromáždění opozice. Účastníci akce nemohli dojít na místo shromáždění a pokusili se uskutečnit jej jinde.

38; Na Krym přijeli němečtí politici a podnikatelé. Přijeli na Krym, aby se na vlastní oči přesvědčili, co se na poloostrově děje.

39; Voroněnkova pohřbili na elitním hřbitově v Kyjevě. Voroněnkov byl zavražděn u vchodu do kyjevského hotelu Premier Palace 23. března. Vrah na něho několikrát vystřelil z bezprostřední blízkosti.

40; Armáda předala zdravotnickým zařízením v Doněcku 56 tisíc systémů pro transfúzi krve. Armáda bude i nadále pomáhat našemu obyvatelstvu. Armáda je povinna pomáhat, zdůraznil Eduard Basurin.

41; Druhá vlna sebevražedných útočníků a tanků. Al-Káida vede od pátku mohutný útok v syrské provincii Hamá.

42; Evropská unie potřebuje mobilizaci svědomí, říká prezident Itálie. Nadcházející desetiletí se pro evropské společenství stane klíčovým, prohlásil Sergio Mattarella.

43; Litva žádá od USA systémy protiraketové obrany, aby mohla čelit „ruské hrozbě“. Pokud se USA zastaví v rámci svého kontinentu, Rusko uvolněný prostor obsadí.

44; Na ministerstvu obrany řekli, na čem závisí úspěch a termíny operace ve městě Rakká. Město obsazené ozbrojenci Islámského státu je obklíčeno a jeho osvobození může být zahájeno v nejbližších dnech, prohlásilo francouzské ministerstvo obrany.

45; V Doněcké republice se konaly vojensko-taktické soutěže mezi mládeží. Doněcká mládež předvedla své vojenské návyky na jednom z polygonů Doněcka.

46; Mechanismus drzé lži o náletech ruského letectva. Jak západní i východní média zasévají nenávist k Rusku. Řada zahraničních informačních agentur hlásila do světa zprávy o „dalším zločinu ruské armády vůči syrskému lidu“., Že tento podvrh je šitý horkou jehlou, si pozorný divák snadno všimne, ale kolik takových je? „Informace“ o stejné události jsou často ve vzájemném rozporu a z nabízeného obrazového materiálu nevyplývá vůbec nic konkrétního.

47; Více než 200 obyvatel okupovaného území Donbasu se obrátilo kvůli lékařské pomoci na Luganskou republiku. Obyvatelé Ukrajinou dočasně okupovaných teritorií Donbasu často žádají o lékařskou pomoc v Luganské republice.

48; Evropská unie slaví jubileum, ale není co slavit. Evropská unie slaví 60 let svého trvání, ale slavit není co. Evropská unie symbolizuje více minulost než budoucnost.

49; Ruští a srbští fanoušci v Bělehradě zazpívali spolu legendární Kaťušu.

50; Policie zachránila Navalného před obyvateli Saratova. Saratovská policie zachránila skandálního opozičníka Alexeje Navalného před rozzuřenými obyvateli města.

51; V Bělorusku zadrželi dva Rusy se zbraní a vlajkou Ukrajiny. Dva občané Ruské federace se zbraní byli zadrženi v Mogilevském okrese Běloruska.

52; Doněcká republika zahájila rozhovory o dodávkách surovin z ruských rudných kombinátů do Republiky. Přeorientování především na ruský trh je jediným správným řešením, prohlásili na ministerstvu průmyslu Doněcké republiky.

53; V USA zavedli sankce proti osmi ruským podnikům. Rosoboronexport se ocitl mezi společnostmi, na které se sankce USA vztahují.

54; Syrská armáda a ruské letectvo rozdrtili Al-Káidu. Byl zabit hlavní velitel a stovka ozbrojenců v provincii Hamá. Syrská armáda za podpory ruského letectva nyní dobývá městečko Kaukab a vytlačuje bandity z Kumchany v provincii Hamá.

55; Turecko si může rozmyslet svůj vstup do EU. Erdogan prohlásil, že je možné referendum o otázce smysluplnosti pokračování rozhovorů o vstupu země do EU.

56; Ukrajina sdělila podmínku pro účast Ruska na Eurovizi 2017. Ukrajina je ochotna přijmout zástupce Eurovize 2017 za Ruskou federaci, ale jen za určitých podmínek. Rusku musí navrhnout takového účastníka či účastnici, který nemá problém s ukrajinským zákonodárstvím.

57; Porošenko řekl, co vždy spojovalo Ukrajinu s EU. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že Ukrajinu a EU vždy spojovala oddanost společným hodnotám – svobodě, demokracii a vládě práva.

58; Velení 28. brigády ukrajinské armády se pokoušelo utajit krádeže za 67 milionů hřiven. Velení ukrajinských ozbrojených sil nadále hromadně krade ze státních rezerv.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

Neděle, 26.3.2017:

1; Běloruský opozičník Něklajev byl hospitalizován s hypertenzní krizí. Dříve přicházely zprávy, že je zadržován ve vazbě v Leninské obvodní správě ministerstva vnitra v Brestu.

2; Uhelná sebevražda. Ukrajina odmítá ruský antracit. Ukrajinské ministerstvo energetiky avizovalo zákaz dodávek energetického uhlí z Ruska.

3; Sankce USA nebudou mít vliv na posílení obranyschopnosti Ruska, říká senátor Jevgenij Serebrennikov. Najdeme způsob realizace naších plánů na posílení obranyschopnosti, řekl senátor.

4; Ve Státní dumě řekli, co znamenají nové sankce USA. Sankce proti Rusku znamenají, že protiruská linie Washingtonu po nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta USA pokračuje, řekl první místopředseda výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Dmitrij Novikov.

5; Ukrajinský svět: V centru Kyjeva došlo ke střelbě. Jeden zraněný. Jak sdělili zástupci Národní policie, v současné době jsou zadrženi dva lidé.

6; Sankce USA ničí naději na normalizaci vztahů s Ruskem, říká senátor. Normální partneři si takhle nepočínají, dodal senátor Serebrennikov.

7; V USA střílel zločinec v autobuse. Jsou oběti na životech. Přinejmenším jeden člověk zahynul a další byl zraněn v důsledku střelby v americkém městě Las Vegas.

8; V Minsku zadržel OMON účastníky nepovoleného shromáždění opozice. Účastníci akce nemohli dojít na místo demonstrace a pokusili se shromáždění uskutečnit jinde.

9; EU obvinila Bělorusko z porušení mezinárodních závazků. V Minsku byly zadrženy desítky účastníků protivládní akce.

10; Putin přechytračil Trumpa o stamiliardy dolarů. Rusko si dovoluje udržovat strategickou paritu s USA s pouhými 50 miliardami dolarů, zatímco Pentagon stojí 600 miliard. Sečteme-li vojenské rozpočty všech zemí NATO, dostáváme se na jeden bilion dolarů. Je to dvacetkrát více, než si může dovolit Moskva.

11; Zacharova: Nové sankce USA zjevně neodpovídají americkým zájmům. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala čerstvé rozhodnutí USA.

12; Nová fakta o ztrátách ukrajinské armády. Řady ukrajinských ozbrojených sil řídnou. Jaká je reakce ukrajinského vedení.

13; K čemu je Ukrajině nezávislost? Malé země nemohou vytvořit svůj vlastní globálně-civilizační projekt. Odchod Ukrajiny ze Sovětského svazu byl něčím jiným než například osvobození nějaké kolonie od britské koloniální nadvlády. Ukrajina měla v SSSR rovná práva. Malé a slabé země se nutně dostávají do vlivové sféry velkých a silných zemí. Být součástí velkého celku SSSR bylo pro Ukrajinu výhodnější než hrát roli malé a bezvýznamné země.
14; Vyšetřování Trumpových „ruských styků“ se změnilo ve frašku. Směšnost situace podtrhuje fakt, že si to aktéři odmítají připustit.

15; Velké ztráty ukrajinské armády, o kterých se ve zprávách nedovíte. Řidička sanitního vozu 28. mechanizované brigády ukrajinské armády promluvila o trvajících vysokých ztrátách ukrajinských ozbrojených sil v Donbasu, které se neobjevují v oficiálním zpravodajství.

16; Ruský vliv a turecké vměšování: Bulharsko volí parlament. Na Západě začali mluvit o „ruském vměšování“ do těchto voleb.

17; Na Porošenkův příkaz bude Ukrajina demilitarizována a prodána kvůli splacení dluhů. Vláda Ukrajiny připravuje křižník projektu 1164 k prodeji po vyřazení z výzbroje, aby splatila dluhy zaměstnancům.

18; Voroněnkov byl středně velký korupčník a pro Kreml dnes nepředstavoval žádné nebezpečí.

19; Prezident Jemenu byl odsouzen k trestu smrti. Ansar Alláh odsoudil prezidenta země Abd Rabú Mansúra Hádího k trestu smrti.

20; Mnohatisícový chór: Srbští a ruští fotbaloví fanoušci zazpívali Kaťušu. Poté se fanoušci vypravili na pochod od budovy velvyslanectví Ruska v Srbsku na domácí stadión klubu „Crvena Zvezda“.

21; USA zavedly nové sankce proti Rusku a Číně kvůli raketové pomoci Íránu, píše Wall Street Journal.

22; Fanoušci Spartaku utrpěli v Bělehradě bodnořezná poranění. K incidentu došlo po přátelském utkání Spartaku a „Crvené Zvezdy“.

23; Ukrajinský poslanec a neonacista srovnal Kyjev s hlavním městem mafie. Bývalý zástupce Dmitrije Jaroše srovnal Kyjev s italským městem Palermem známým jako Vlast mafiánských klanů.

24; Doněcká republika zachová všechna pracovní práva dělníků ve znárodněných podnicích. 27. února nejvyšší představitelé Doněcké a Luganské republiky požádali Kyjev o zastavení blokády do 1. března. Poté následovalo odmítnutí a v jeho důsledku znárodnění.

25; Moderní otrokářství: V Litvě Ukrajince efektivně léčí ze snu o „dobročinné Evropě“. Porušování práv ukrajinských gastarbeiterů v Litvě nabylo takových měřítek, že se dá mluvit o skutečném otrokářství.

26; Nenávist až za hrob. Trumpovi stoupenci se perou s jeho odpůrci. Proběhly volby i inaugurace a vášně v USA stále neutichají.

27; Rada federace komentovala nové sankce USA. Spojené státy uvalily sankce na osm ruských společností v souvislosti s americkým zákonem o nešíření zbraní hromadného ničení.

28; Jeden dům shořel, dva jsou pobořeny po nočním ostřelování Doněcka ze strany ukrajinské armády. Dům na západním okraji Doněcka byl zničen palbou ukrajinských ozbrojenců. V dalších dvou domech byla vytlučena okna.

29; Ukrajina přešla na moskevský čas. K posunutí ručičky hodin došlo ve 3:00 hod. v noci na neděli 26. března.

30; Rusko se nebude zpovídat před NATO kvůli Iskanderům v Kaliningradu. Podle Kelinových slov jde o to, abychom si vyměnili názory na neostřejší otázky, které dnes zneklidňují obě strany.

31; Všechny je rovnou pověste! Ukrajinský nacista a blogger Sergej Ivanov dal radu účastníkům „Běloruského Majdanu“. Neopakujte naše chyby, vyzval ukrajinský radiál Bělorusy.

32; Šéf Parlamentního shromáždění Rady Evropy řekl, co brání nalezení společného jazyka s Ruskem. V předvečer setkání s ruskými představiteli na půdě Meziparlamentního shromáždění SNS zopakoval Pedro Agramunt známý postoj ohledně Ukrajiny.

33; My jsme si svou zástupkyni pro Eurovizi 2017 vybrali a nebudeme jej měnit. V Radě federace komentovali návrh Kyjeva nahradit Samojlovovou na Eurovizi. O zákazu vstupu Julie Samojlovové na Ukrajinu na dobu tří let informovala SBU 22. března. Je nesmysl, aby ruského účastníka soutěže schvalovala nebo dokonce vybírala Ukrajina.

34; V Balakleji stále ještě vybuchuje munice. Bylo odpojeno zásobování plynem. Uzavřen zůstává i vzdušný prostor v okruhu 40 km od základny.

35; Prezident Dodon chce obnovit povinné studium ruštiny ve školách v Moldávii. Poznamenal, že více než 90% občanů Moldávie rusky hovoří.

36; Putin se neomezuje na Ukrajinu. Klimkin si postěžoval listu The Guardian na Rusko. Vyzval, aby se s Ruskem jednalo pouze s pozice síly.

37; Iskandery použijeme bez mrknutí oka, slibuje prezident Arménie. Jde o vojenský konflikt s Ázerbajdžánem.

38; Írán uvalil sankce na americké společnosti „podporující terorismus“. Írán vyhlásil sankce proti patnácti americkým společnostem.

39; USA chtějí zvýšit vojenský kontingent v Afghánistánu. To je to místo, kde začala válka proti terorismu 11. září. Odtud my odejít nemůžeme, prohlásil generál americké armády.

40; KLDR hrozí Spojeným státům a Jižní Koreji preventivním jaderným úderem jako odpovědí na vojenská cvičení. Smrtící údery Severokorejské armády přijdou v kteroukoli dobu a bez varování.

41; Pokus opozice uskutečnit nepovolená shromáždění v Rusku. V Moskvě demonstranti skáčou podle vzoru ukrajinského majdanu a skandují „Kdo neskáče, je medvěd. Při nepovolených shromážděních opozice začalo zatýkání.

42; Na nepovoleném shromáždění byl zadržen opozičník Navalnyj. Navalného stoupenci se shromáždili kolem jeho skříňového nákladního vozu.

43; Začalo rozhánění shromáždění opozice v Moskvě. Policie rozhání dav a zatýká nejaktivnější účastníky.

44; Kanada rozmístí v Evropě stíhačky. Zastarávající kanadské CF-18 budou provádět neozbrojené hlídkování v Evropě po dobu několika týdnů počínaje koncem května.

45; Americké letectvo uskutečňuje mohutné údery na Přehradu Eufrat. Ohroženy jsou životy statisíců Syřanů. Největší syrská přehrada na řece Eufrat je ohrožena destrukcí. Její provoz byl přerušen kvůli mohutným úderům koalice vedené Spojenými státy.

46; Pokud začnou boje v týlu, fronta se rozpadne a všichni začnou utíkat, říká Jaroš. Už v roce 2014 bylo potřeba zakázat demokracii a zavést popravy zastřelením, prohlásil.

47; Rusové vyzvali k potrestání stoupenců Navalného za zhanobení „Vlasti-matky“. Skupina lidí se sešla na demonstraci u budovy Generální prokuratury Ruska.

48; Navalného kanceláře byly zablokovány policií. Kanceláře tzv. „Fondu boje s korupcí“ a „Navalnyj-Live“ jsou evakuovány.

49; Města jsou ohrožena zničením. Islámský stát evakuuje rodiny ze strachu před prolomením hráze přehrady Eufrat v důsledku úderů USA.

50; Naděžda Savčenko se ve vysílání ukrajinské televize rozpovídala o svém osobním životě. Smotala dohromady svou promiskuitu s vlasteneckými city k Ukrajině: Beru si koho chci, kdy chci a kolik chci. Mým milým může být jen ten, kdo zachraňuje Ukrajinu.

51; V Petrohradě demonstranti hodili policistovi do tváře dýmovnici. Dav demonstrantů se přesouval s Palácového náměstí směrem k Isaakijevskému chrámu.

52; Kyjev vycvičil několik diverzních skupin pro uskutečnění teroristických aktů v Luganské republice. Oznámili to na Národní policii Luganské republiky.

53; V Moskvě se demonstranti snaží budovat barikády. Policie pokračuje v zatýkání.

54; Americká média dostala pokyn, jak mají psát o Trumpovi. Pro úsporu času a prostředků by dnes ve zprávách o Trumpovi bylo možno použít univerzální titulek: „Trump je šílený, zlý a hloupý, zatímco Obama a Hillary jsou chytří, kompetentní a nevinní jak novorozeňata“.

55; MMF může přinutit Kyjev, aby zrušil sankce vůči bankám Ruské federace. Takový názor zastávají finanční analytici a prognostici.

56; Na Něvském prospektu byly rozestaveny jednotky OMON. V Petrohradě na Něvském prospektu, kam se vydali účastníci nepovolené akce, byl rozmístěn OMON.

57; USA přiznaly zaostávání ve vývoji a výrobě tanků. Po dobu mnoha let Pentagon nevěnoval dostatek pozornosti výrobě tanků a soustředil se na modernizaci loďstva a letectva.

58; Muž v Moskvě udeřil policistu do hlavy. Ten ztratil vědomí. Psalo se na sociálních sítích, že policista cestou do nemocnice zemřel, ale tato zpráva byla později dementována.

59; Jednotka specnazu SAS dostane základnu v Londýně pro případ teroristického činu, píší média. Vojáci z jednotky SAS se budou nacházet na tajné základně v hlavním městě a budou připraveny k okamžitému přesunu.

60; Na Ukrajině zveřejnili rozsah devastace po výbuších v muničních skladech u Charkova. Požár a výbuchy ve skladu munice v Balakleji v Charkovské oblasti poškodily 243 budov.

61; Policista zbitý demonstranty v Moskvě je živ a je hospitalizován s těžkým úrazem hlavy.

62; Britská média jsou vyděšená z ruských raket s plochou dráhou letu. Britská média aktivně probírají charakteristiky nové ruské nadzvukové rakety Cirkon.

63; T-90 kryje sebevražedné útočníky. Al-Káida vrhla ruský tank do útoku na syrské město Hamá. Nový ruský tank T-90 se účastní rozsáhlého útoku Al-Káidy v syrské provincii Hamá.

64; Ukrajinské ozbrojené síly mají po požáru muničáku v Balakleji nedostatek munice. Velení ukrajinské armády vydalo jednotkám v zóně ATO pokyn šetřit municí.

65; Trump vystavil Merkelové účet na 375 miliard dolarů za služby NATO, píší média. Donald Trump během uzavřeného setkání ve Washingtonu minulý týden předal kancléřce Německa Angele Merkelové účet za služby NATO.

66; Jednotky zvláštního určení Islámského státu proti týmž jednotkám USA: Třetí den útoku na přehradu ve městě Rakká a nové ztráty Američanů. Za podpory útočných vrtulníků Apache se kurdská domobrana a příslušníci americké námořní pěchoty snaží obsadit hráz.

67; V centru Kyjeva dupali po vlajce Evropské unie. Akce trvala kolem patnácti vteřin.

68; Vrtulník ukrajinské armády havaroval v Donbasu. Tři členové posádky a dva pasažéři zahynuli. Podle jedné z předběžných verzí vyšetřování helikoptéra narazila do elektrického vedení.

69; NATO přesouvá vojska do Polska. Do Polska vstoupila z Německa první část konvoje vojáků a vojenské techniky armád USA a Velké Británie.

70; V KLDR byly zveřejněny záběry ukazující „likvidaci“ amerických vojáků. Záběry jsou doprovázeny nápisem „Naše smrtící vystřely znějí nejen na střelnicích a stadionech“.

71; Ukrajinská armáda ostřelovala Pervomajský okres Luganské republiky. Byly zničeny dva domy. Podle předběžných informací byla palba vedena z děl ráže 122 mm.

72; Ruské letectvo likviduje kolony sebevražedných útočníků Al-Káidy ve městě Hamá. Ruské letectvo pokračuje v masivních náletech na teroristy útočící v syrské provincii Hamá.

73; Civilní autobus z Ukrajiny nepustili do Běloruska. Běloruští pohraničníci vrátili na území Ukrajiny skupinu 62 zahraničních státních příslušníků (57 z Ukrajiny, 2 z USA a jeden z Indie). Přesný důvod pro jejich nevpuštění nebyl zveřejněn.

74; U Lvova vesničané zablokovali cestu pro lvovský odpad. Lidé přehradili silnici pneumatikami a vytvořili improvizované kontrolní stanoviště.

75; Na Ukrajině zakázali preparát proti opilosti. Kompletní zákaz byl zaveden pro sérii preparátu „Alka-Prim“

76; Velká oligarcha mi fyzicky vyhrožoval, říká šéfka Národní banky Ukrajiny. Valerija Gontareva prohlásila, že jí bylo opakovaně vyhrožováno fyzickou likvidací.

77; Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení v věci napadení policisty během dnešních nezákonných protestních akcí v Moskvě.

78; Na autodromu na Floridě havaroval americký závodník. Lékaři, kteří přispěchali na místo události už nedokázali sportovce zachránit.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Izrael, Rusko, Syriem, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.