Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 22.5.2017

obrazek
29.5.2017 00:41
Týdenní svodka. USA, EU, NATO - všcihni v šoku - v Haagu byl Slobodan Miloševič zbaven všech obvinění. Muž na Ukrajině za uspořádání Nesmrtelného pluku byl odsouzen na 15 ket za vlastizradu a k propadnutí majetku.. Další odsouzen na šest let za politické názory a antimajdan. Na obrázku památník Rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii.

Odsouzen za Nesmrtelný pluk: http://www.2000.ua/novosti/ukraina_novosti/organizoval-bessmertnyi-polk--vinoven-v-gosizmene.htm

za antimajdan: http://www.2000.ua/novosti/ukraina_novosti/derzhis_-mihalych--v-harkove-uchastnika-antimaidana-prigovorili-k-shesti-godam-tyurmy.htm

Miloševič v Haagu: http://www.newsinfo.ru/news/2017-05-26/item/781449/

Pondělí, 22.5.2017:

1; Místo obranných grantů může Ukrajina získat od USA jen úvěry, říká zdroj. Washington ruší programy bezplatné pomoci desítkám zemí, mezi kterými je i Ukrajina.

2; Metody populární ve středověku vedou povedou k odmítnutí všeho ukrajinského, říká poslanec Státní dumy o blokádě Podněstří Kyjevem.

3; Turčinov nalezl v Rusku koncentrační tábory. Politické vedení Ruska kráčí dnes po cestě teroru a agrese, tvrdí šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

4; Poklonskaja navrhla Transparency International, aby si vzájemně vyměnili doklady o majetku. S radostí ukážu, jak a kde žiju – svůj šatník i auto. Ale vy, bojovníci proti korupci, taky ukažte, jak a kde žijete.

5; Neviditelný tank: Britská média jsou nadšena Armatou. Západní experti si myslí, že ruský tank T-14 „Armata“ předčí americký tank Abrams, německý Leopard 2 i francouzský Leclerc.

6; Byl zveřejněn velmi zajímavý názor na dění posledních tří let na Ukrajině: Smrt v zájmu smrti. Vypjatý ukrajinský nacionalismus a rusofobie – to všechno znamená smrt. Smrt celé země a celého národa.

7; Trumpova návštěva Saúdské Arábie: Blízký Východ na prahu otřesů. Washington zahájil formování nové geopolitické reality na Blízkém Východě, což se může velmi brzy odrazit na situaci v Sýrii.

8; Katyň: Polsko si s chutí sype sůl do vlastních ran. Moskva podnikla bezprecedentní kroky v zájmu dosažení historického smíření, ale ve Varšavě si myslí, že je výhodné připomínat staré rány. Vina Sovětského svazu za Katyňský masakr rozhodně nebyla prokázána. Viník zůstává neznámý. Přesto se Rusko nebrání uctění památky masakru. Polsko stále čeká na ruskou omluvu za tento masakr, ale o několikanásobně hroznějším vyvraždění až 80 tisíc zajatých rudoarmějců v Pilsudského koncentračních táborech v letech 1919až 1921 cudně mlčí.

9; Richard Sorge byl velikán, říká režisér filmu o vynikajícím ruském rozvědčíkovi. Jsou hrdinové, na které jsme zapomněli. Zdá se, že zapomínáme úmyslně, protože se jim nemůžeme rovnat.

10; Na podzim roku 2017 mohou Ukrajinci dostávat plyn za 11 tisíc hřiven (za tisíc kubických metrů). A to není konečná cifra. Pro některé kategorie ukrajinských spotřebitelů je aktuální už dnes.

11; Úchylka se stala normou: O pronásledování ruského jazyka na Ukrajině. Ruština je mateřským jazykem většiny obyvatel Ukrajiny. Tito lidé od dětství myslí a v rodině komunikují v ruštině.

12; Proč Elon Musk není Koroljov. Úvaha o „zábavném soukromém kosmu“. Před 14 lety se konal první let soukromé vesmírné lodi. Jakou cestu prošel soukromý kosmos a jakých výsledků dosáhl?

13; Homs je svobodný! Ozbrojenci opustili město za doprovodu ruských vojáků. Po odjezdu ozbrojenců bojovníci vojenské policie zesílili hlídky na vstupech do osvobozeného města.

14; Antikristovy zákony: Proč Kyjev rozpoutává náboženskou válku? Ukrajinská moc systematicky ničí všechno, co spojuje ukrajinský a ruský národ.

15; Současná podoba bulharského letectva: Protiruská politika a obnova bojového letectva. Na pozadí agresivní politiky NATO uskutečňuje Bulharsko protiruskou politiku.

16; Kyvadlo radikalismu ničí Ukrajinu. Čím méně na Ukrajině zůstane lidí, tím silněji se budou vzájemně nenávidět a zuřivě likvidovat.

17; Ruští hokejisté Vasilevskij a Panarin patří k nejlepší trojce na Mistrovství světa v ledním hokeji, který se konalo v Kolíně nad Rýnem a Paříži.

18; Byly zveřejněny záběry z odpálení balistické rakety KLDR. Raketa odpálená ze země letěla zhruba 500 km a dopadla do Japonského moře.

19; Na Ukrajině byl zatčen třiasedmdesátiletý organizátor Nesmrtelného pluku kvůli obvinění z vlastizrady. 20. května byl na Ukrajině pracovníky vyšetřovacích orgánů zatčen třiasedmdesátiletý Ivan Nikolajevič Bondarčuk.

20; Čína požádala USA o sto dní, aby mohla působit na Severní Koreu. Americké úřady požadují přísnější opatření vůči KLDR. 90% obratu zahraničního obchodu realizuje Severní Korea s Čínou.

21; V Kišiněvě kněží házeli vajíčka na homosexuály. „Vypadněte do Evropy a tam si šoustejte prdele!“ I takováto hesla zněla na protestním pochodu.

22; Americký tisk prozradil, jak má Západ dosáhnout důvěry u Putina. Mnoho amerických funkcionářů vystupovalo proti setkání ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova s prezidentem USA. Stačí přestat bez důkazů obviňovat Putina ze všech možných zločinů a začít se k němu chovat s respektem.

23; McCain se urážlivě vyjádřil o Putinovi a Lavrovovi. Americký senátor označil ruského ministra zahraničí za loutku bandity a vraha.

24; Ropa Brent se pokouší stabilizovat nad 54 dolary za barel.

25; Ukrajinští voliči obsáhle shrnuli výsledky Porošenkova prezidentství, řekl Puškov o ostudě ukrajinského prezidenta, který musel uprchnout z rezervace „Bykovňanské mohyly“, když na něho křičeli „Lháři!“ a „Hanba!“

26; Bojovný národ. Rozhádají Kurdové Spojené státy s Tureckem: Proč podpora Kurdů je pro USA důležitější než prosba partnera v NATO? Jak se tato situace odrazí ve vztazích Ankary a Washingtonu?

27; Návštěva prezidenta Filipín v Moskvě. Posílení srdečných, leč zatím skromných styků. 22. května prezident Filipín Rodrigo Duterte přijel do Moskvy na důležitou čtyřdenní návštěvu.

28; Jak se nestat obětí Ukrajinky. Obyvatelky Ukrajiny lákají peníze z evropských mužů, kterým srdceryvně líčí ostřelování měst v Charkovské oblasti a vyprávějí o práci za trochu jídla.

29; Ropná dohoda ve Vídni pomůže ruské ekonomice. Prodloužení dohody o snížení těžby ropy mezi OPEC a dalšími zeměmi se pozitivně odrazí na ruské ekonomice.

30; Timošenková si stěžuje, že ji Porošenko nepouští na televizní obrazovku. Na všechny televizní stanice bez výjimky mají zakázáno mě pouštět.

31; Byl vynesen rozsudek nad vrahem ruského pilota- Rozsudek nad Alparslanem Çelikem byl vynesen v Turecku. Dostal pět let vězení za neoprávněné použití zbraně.

32; Trump uspal ministra obchodu svým vystoupením o důležitosti obchodu. Ministr, který seděl v jedné řadě s prezidentovou dcerou, usnul právě ve chvíli, kdy Trump hovořil o důležitosti obchodu.

33; Rusové jsou vynalézavější než Američané. Bylo zveřejněno interview prezidenta Filipín před návštěvou Moskvy. Rodrigo Duterte řekl, proč odmítl jet do Washingtonu a prohlásil, že Rusové jsou chápavější a štědřejší než Američané.

34; Další růst cen energií je nutností, říká ukrajinský politik. Navzdory všem prohlášením zástupců moci je další růst cen energií nutný, tvrdí Viktor Medvedčuk.

35; Ukrajinští dělostřelci zasypali dělostřeleckou palbou své vlastní pozice a zranili tři své spolubojovníky.

36; Internet se baví podivným rituálem Trampa v Saúdské Arábii. Fotografie lídrů tří zemí (USA, SaúdskéArábie a Egypta), kteří položili své ruce na svítící glóbus vyvolala výbuch emocí u uživatelů sociálních sítí.

37; Ostřelování Doněcké republiky. Byla zraněna civilní obyvatelka, byly poškozeny obytné domy a budova obchodu. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl na okraji Doněcka zničen obytný dům, který začal hořet v důsledku přímého zásahu.

38; V Kyjevě na dětském hřišti našli útočný granát. Na místě události experti zabavili bojový granát s roznětkou.

39; Dnes byl zveřejněno rozhodnutí o našem bezvízovém režimu ,raduje se Porošenko, který nevynechá jedinou příležitost, aby oslavil „bezvízové vítězství“.

40; Ukrajinu asi ohrožují kočky. Jurij Kuklačov se dostal na seznam Mirotvorce. Ukrajinští patrioti zapsali do databáze skandálně známé stránky Mirotvorec jméno ruského umělce a klauna Jurije Kuklačova.

41; Vedení Ruské centrální banky zbohatlo o půl miliardy rublů. Šéfové Banky Ruska vydělali loni téměř půl miliardy rublů, což je o 8,5% více než před rokem.

42; Poklonskou musí chlapsky podpořit všichni členové parlamentu, říká poslanec Státní dumy. Poslanec Andrej Kozenko navrhl všem členům parlamentu, aby se obrátili na Generální prokuraturu s požadavkem prověřit organizaci Transparency International.

43; Rusko a Turecko zrušily vzájemná obchodní omezení. Rusko a Turecko se domluvili na zrušení vzájemných obchodních omezení.

44; Ukrajinci jsou vyzýváni k tomu, aby zpřetrhali veškeré vazby na své příbuzné žijící v Rusku. Všechno, co nás oddálí od Ruska, je Ukrajině ku prospěchu, píše ředitel skandálního Ukrajinského ústavu národní paměti.

45; Mexičané, kteří lynčovali ruského neonacistu, jej považovali za Ukrajince. Známý mediální expert Anatolij Šaríj odhalil některá zajímavá fakta.

46; Bylo provedeno zajímavé srovnání, co se psalo o Rusku v roce 1999 a co v roce 2017. Rozdíl je markantní. Rusko si po všech stránkách polepšilo.

47; V Kyjevě těsně u kanceláře „Národního korpusu“ (bývalý „Azov“) došlo k výbuchu.

48; V Nejvyšší radě chtějí zrušit sovětské zákony. V danou chvíli není úplný text návrhu na stránkách Rady ještě zveřejněn.

49; Kreml odpověděl na McCainovy buranské výpady na adresu Putina a Lavrova. Výroky amerického senátora na adresu obou ruských čelných politiků nejsou hodny postavení státního činitele.

50; Moskva připustila, že úder koalice v čele s USA v At-Tanfu nebyl veden přímo na syrské vojáky. Přesto se jedná o hrubé porušení mezinárodního práva.

51; V Nejvyšší radě Ukrajiny nejsou žádní chlapi, říká Savčenková. Poslankyně Ukrajiny Naděžda Savčenko odpověděla na provokativní otázky o jejím osobním životě.

52; Ukrajina vyhostila ruského politického manažera Igora Šuvalova a zakázala mu na pět let vstup do země.

53; V Porošenkově okolí uznali nemožnost stoprocentního zablokování ruských sociálních sítí. Ale hlavní je prý vytvořit bariéry pro vstup do sociální sítě.

54; Na Leningradské vojenské námořní základně došlo k požáru. Ke vznícení stavebního odpadu došlo v areálu jedné z vojenských jednotek Leningradské vojenské námořní základny v Kronštadu.

55; Írán nikdy nezíská jaderné zbraně, říká Trump. Americký prezident prohlásil, že Írán nikdy nebude mít jaderné zbraně, a varoval Teherán, aby byl vůči USA opatrnější.

56; Yandex zabudoval možnost obcházení blokování na Ukrajině do mobilního vyhledávače. Obnovení je dostupné ukrajinským uživatelům v obchodech s aplikacemi Google Play.

57; Více než 50% Američanů si myslí, že Trump klade své zájmy nad zájmy země, vyplývá z průzkumu. Více než polovina občanů USA si myslí, že Donald Trump při schvalování rozhodnutí vychází z vlastních zájmů.

58; Rajský koutek Sýrie byl osvobozen od ozbrojenců. V pravoslavném chrámě Nanebevzetí Panny Marie ve městě Zabadání se uskutečnila první bohoslužba za posledních šest let.

59; Ukrajinská armáda vede palbu na Avdějevskou koksovnu. Vznikl požár. Ukrajinská armáda za účelem provokace zahájila palbu na Avdějevský koksárenský podnik a okolí šachty Butovskaja.

60; Rusko straší obyvatele Krymu papundeklovými maketami S-400, říká Džemilev. Kromě toho prohlásil, že část ruských tanků nacházejících se na hranici s Donbasem je také vyrobena z kartonu.

61; V Sýrii zahynuli ruští důstojníci. Oba ruští důstojníci sloužící v Sýrii jako vojenští poradci zemřeli počátkem května.

62; Dluh Kyjeva za elektřinu přesáhl miliardu hřiven. Přitom obyvatelé hlavního města dluží 373,2 milionu hřiven, zbytek pak podniky.

63; Kreml odpověděl na návrh ukrajinských poslanců zavést vízový režim s Ruskem. Podle slov tiskového tajemníka ruského prezidenta je zatím ještě předčasné mluvit o odvetných opatřeních.

64; Trump popírá, že by zmiňoval Izrael, když odhaloval Lavrovovi údaje od rozvědky. Prezident USA prohlásil, že při rozhovoru s ruským ministrem zahraničí nemluvil o Izraeli.

65; Ljaškův spolustraník se pokouší vysoudit jednu hřivnu na generálním prokurátorovi Ukrajiny. Lozovoj žádá soud, aby prohlásil Lucenkovu informaci o tom, že se vyhýbá placení daní, za nepravdivou.

66; Trumpova žena odmítla v Izraeli vzít svého manžela za ruku. První dáma USA provází svého manžela při jeho první zahraniční cestě v roli prezidenta.

67; Zuhelnatělé mrtvoly ozbrojenců. Specnaz „Turan“ provádí obhlídku zlikvidované bandy Islámského státu ve městě Hamá. Byly zveřejněny záběry z činnosti zvláštního batalionu Turan, který je složen z muslimů z bývalého Sovětského svazu.

68; Rozhodnutí USA dodávat zbraně Kurdům je strategická chyba, říká turecký velvyslanec. Velvyslanec Turecka v USA označil rozhodnutí Washingtonu o dodávkách zbraní syrským Kurdům za strategickou chybu.

69; Ukrajinská armáda zahájila masivní ostřelování severních předměstí Doněcka.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 23.5.2017:

1; USA se staly partnery teroristů, říká turecký velvyslanec. Velvyslanec Turecka v USA obvinil Washington z navazování partnerských vztahů s teroristickou organizací.

2; Mezinárodní agentura Moody´s zlepšila prognózu růstu HDP Ruska v roce 2017 z 1% na 1,5%.

3; Ukrajinská armáda večer ostřelovala obytný sektor v Doněcku, Ukrajinská armáda ostřelovala obytnou část Kujbyševského obvodu v Doněcku.

4; Sebepoškozování Ukrajiny. Senátor promluvil o možném zavedení vízového režimu s Ruskem. Ukrajinské úřady podle všeho nechtějí skončit s politikou omezování práv vlastních občanů.

5; Bez skrupulí: Ukrajinská televize ukázala esesácké runy ozbrojence ATO. V reportáži otevřeně předvedli nacistickou symboliku na výstroji vojáka ukrajinské armády.

6; Konflikt v Donbasu se dá zastavit během jediné noci. Podle Hugových slov situaci komplikují těžké zbraně, které se nacházejí tam, kde nemají být.

7; Pukkykson do každé rodiny... Čeho je schopna nová severokorejská raketa? KLDR záměrně zesílila svůj raketový program, aby měla v ruce trumfy v případném konfliktu s Jižní Koreou a USA.

8; Ozbrojenec ATO vyvolal potyčku v supermarketu kvůli ukrajinskému jazyku. Ozbrojenec ATO Boris Ovčarov vyvolal skandál v kyjevském supermarketu kvůli tomu, že mu pokladní neodpověděla ukrajinsky.

9; Na stadionu v Manchesteru došlo k výbuchům. Britská média informují, že v Manchester Aréně ve Velké Británii zazněly silné výbuchy. Policie informovala o vážném incidentu. Na událost okamžitě zareagovaly záchranné služby. Na stadionu Manchester Arena zahynuly dvě desítky lidí, mnoho dalších bylo zraněno.

10; Ukrajina neměla dost peněz na bezplatné vystoupení Lady Gaga na Eurovizi. Známá zpěvačka Ledy Gaga byla ochotna vystoupit na Eurovizi v Kyjevě bezplatně, ale volba padla na ukrajinskou zpěvačku Ruslanu.

11; Černý den ukrajinských Euronews. Prostí Ukrajinci nemají radost. Vypnuli jim ukrajinské vysílání televizní stanice Euronews.

12; Ruští vojáci, ozbrojenci s M-16 a vlajky Ruské federace a Sýrie. Byla zveřejněna reportáž z Homsu. Po odjezdu kolony se členy teroristických band bojovníci vojenské policie zesílili hlídky na přístupech do osvobozeného města.

13; Jak první Ukrajinci vydělávají na dodávkách zbraní. Ukrajina nedokázala splnit svou historicky největší obrannou zakázku v částce kolem 500 milionů dolarů.

14; Přátelství za procenta. USA nebudou poskytovat bezplatnou vojenskou pomoc Ukrajině. Ve státním departmentu nejsou spokojeni s nadcházejícími změnami na Ukrajině.

15; Islámský stát provádí nefalšovaný hon na Kurdy ve městě Rakká. Spojenci YPG opouštějí proamerickou koalici. Mediální křídlo Islámského státu každodenně publikuje záběry z útoků sebevražedných atentátníků, z palby ostřelovačů a z ostřelování z raketometů a bombardování z dronů.

16; Život pod palbou ozbrojenců. Šéf dobročinné čerkeské společnosti Adyge Chase v Sýrii Imad Bulad ukázal následky ostřelování.

17; „Tygři“ za podpory ruského letectva osvobozují východ provincie Aleppo a blíží se k hranicím provincie Rakká. Syrská armáda v pondělí osvobodila značná území na východě provincii Aleppo a probojovává se k městu Maskana.

18; Ukrajina se začala mstít starcům a veteránům Velké vlastenecké války. Ukrajinští nacionalisté se msti nejen těm, kdo ctí Vítězství sovětského lidu, ale samotným veteránům, tj. těm, kdo před více než 70 lety bojovali proti nacistům.

19; Válka s minulostí. Jaké pomníky bourají Spojené státy? Kterou část své historie se Spojené státy snaží vymazat z paměti? V posledních pěti letech se masově bourají pomníky lídrům Konfederace Jižních států.

20; USA chtějí zvýšit výdaje na programy jaderné bezpečnosti. Rozpočet ministerstva energetiky bude činit 28 miliard dolarů, což je o 1,7 miliardy méně než letos.

21; Bílý dům potvrdil zrušení pomoci Ukrajině. Přitom programy na poskytnutí vojenské pomoci pro Egypt a Izrael USA zachovávají.

22; V USA byl zadržen Američan, který chtěl prodat Rusku tajné informace. Protiruská hysterie v Americe získává špiónský odstín.

23; Německá média přepnula do režimu propagace války proti Rusku. Vnuci propagandistů wehrmachtu se pustili do práce, myslí si komentátor německé NEOPresse.

24; Teroristický čin v Manchesteru. Počet obětí dosáhl 22 a více než 50 lidí je zraněno. Podle slov premiérky Theresy May policejní orgány považují událost za hrůzný teroristický čin.

25; Konec ukrajinského schématu žebrání o peníze na Západě, komentuje Puškov. Ruský senátor komentoval výměnu americké vojenské pomoci Ukrajině za úvěry na nákup amerických zbraní.

26; Nová studená válka: Rusko a Čína proti celému světu, píše Forbes. Pod pojmem „celý svět“ si americký časopis představuje USA a jejich spojence.

27; Americké společnosti chtějí zůstat v Rusku. Poradce velvyslanectví Ruska v USA Denis Gončar prohlásil, že americké společnosti se nechystají opouštět Ruskou federaci.

28; Islámský stát se přihlásil k teroristickému činu v Manchesteru. Na videu, které se šíří na sociálních sítích, člověk se zahalenou tváří říká, že je to teprve začátek války s nevěřícími.

29; Panika: V Londýně kvůli podezřelé krabičce evakuovali autobusové nádraží. Starosta britského hlavního města předtím „filozoficky“ poznamenal, že teroristické činy jsou nedílnou součástí života ve velkém městě.

30; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo v Doněcké republice poškozeno několik domů, hlásí velení. Za noc byly v důsledku ostřelování ze strany nepřítele jen v Kujbyševském obvodě Doněcka poškozeny čtyři obytné domy.

31; Hlavní město odpadků: Na Lvov útočí obrovské krysy. Hygienická situace ve městě byla už dávno tristní, ale ještě se zhoršila po silném lijáku.

32; Rozhodně odsuzujeme nelidský zločin, říká Putin o teroristickém činu v Manchesteru. Putin vyjádřil soustrast premiérce Velké Británie a vyřídil slova soucitu a podpory rodinám obětí.

33; Trumpovo blízkovýchodní turné: Prezident USA u Zdi nářků. Žádný průlom z rozhovorů s vedením Izraele a Palestiny experti neočekávají. Potvrzením se stal skandál s Trumpem u Zdi nářků, kde si vymínil, že bude bez přítomnosti izraelských oficiálních představitelů.

34; V Kyjevě ukradli bustu ideologa ukrajinského nacionalismu. NA Bajkovém hřbitově v Kyjevě neznámí pachatelé ukradli bustu jednoho ze zakladatelů ukrajinské státnosti Nikolaje Michnovského.

35; Ministerstvo práce vyjmenovalo odvětví s nejvyššími platy. Ruské ministerstvo práce a sociální ochrany zveřejnilo seznam sektorů ekonomiky s nejvyššími platy. Ve finančním sektoru je průměrný plat 78,3 tisíce rublů – o 8,8 tisíce více než loni. Nejnižší příjmy byly v zemědělství a lesnictví, kde lidé průměrně berou 21,4 tisíce rublů. Celostátní průměr mezd se pohybuje kolem 36 tisíc rublů. Jsou ale celé oblasti (např. Orlovská), kde je průměrná mzda méně než poloviční.

36; Džamala odmítla jet na Krym na pohřeb svého dědečka. Předtím úřady Krymu opakovaně zvaly zpěvačku na poloostrov.

37; V Indonésii veřejně bili důtkami dva homosexuály. Exekuci přihlížel velký počet lidí, Někteří požadovali, aby údery byly silnější.

38; KLDR vystřelila neznámý objekt přes hranici s Jižní Koreou. Náboj neznámé konstrukce přeletěl přes hranici dělící poloostrov na dvě části.

39; Byla zjištěna identita vykonavatele teroristického činu v Manchesteru, říká Theresa May. Podle slov britské premiérky si terorista vybral takový čas a místo, aby počet obětí byl maximální.

40; Nejvyšší rada Ukrajiny uložila televizním stanicím, aby 75% vysílání bylo v ukrajinském jazyce. Nejvyšší rada zavedla jazykové kvóty na televizní vysílání. Za jejich neplnění televizním společnostem hrozí postihy.

41; Ukrajinská armáda v posledních dvou dnech zesílila dělostřelecké ostřelování civilních čtvrtí a objektů chemického průmyslu.

42; Nepokořený Doněck. Rusům jsou nabízeny autobusové zájezdy do Doněcké republiky. Turistická firma z Rostovské oblasti nabízí klientům třídenní exkursi po Doněcké republice.

43; V Evropě vydali bezplatnou známku s Porošenkovým portrétem. Vzhledem k záporné popularitě prezidenta prozíravě vydali známku jako bezplatnou.

44; Ukrajinští biologové: Burjatští bojovníci zanesli na Donbas nové druhy květeny. Ukrajinští biologové našli ve stepích Kyjevem okupované části Luganské republiky stovky nepůvodních druhů rostlin.

45; Ukrajinští neonacisté zaútočili na maďarské národnostní menšiny v Zakarpatsku. Neonacisté zničili ukazatele psané v maďarštině a zapálili stan, ve kterém nocovali maďarští aktivisté.

46; Rusko nadále zůstalo největším dodavatelem ropy do Číny. Rusko si tuto pozici zachovalo navzdory poklesu čínského dovozu o 2%.

47; Známý publicista Dmitrij Olšanskij se zamýšlí nad principiálním rozdílem mezi dvěma typy halasného mediálního skandálu z posledních dní – živým Usmanovem a „plastikovým“ Navalným.

48; Žádná předvolební kampaň se nekoná, říká Peskov o Putinově účasti ve volbách 2018. Tiskového mluvčího prezidenta Ruska se zeptali, bude-li Vladimir Putin moci jít do voleb jako samostatný kandidát.

49; Na Ukrajině vyvíjejí náhradu za účetní program „1S“. Vývojář nového systému prohlásil, že pro celonárodní využití bude moci být program spuštěn v nejbližších několika měsících.

50; Ohnivé peklo v Nikolajevě. Plameny pohltily jachty a loďky. Do boje se živlem bylo vrženo 50 lidí a 13 jednotek požární techniky. Hořelo přístaviště jachet s názvem „Kolem světa“.

51; V Kanadě byl zahájen vývoj nové sociální sítě pro Ukrajinu. Tvrdí se, že síť s názvem Ukrainians (Ukrajinci) bude hotova za čtyři měsíce hned pro tři platformy: web, iOS a Android.

52; Vyšetřování případu Uljukajeva bylo ukončeno, říká zdroj. Uljukajev byl obviněn z převzetí úplatku ve výši dvou milionů dolarů za kladné hodnocení ze strany ministerstva, což mělo vliv na výsledky dohody o koupi Bašněfti.

53; Hospodin bude milostiv k nám i Navalnému. Avakovův poradce Ilja Kiva věří v ruský Majdan.

54; Byla zjištěna identita sebevražedného atentátníka, který provedl teroristický čin v Manchesteru. Televizní stanice CBS News zveřejnil jméno sebevražedného atentátníka,který spáchal teroristický čin na stadionu v Manchesteru.

55; Znárodnění PrivatBanky bylo uznáno za částečně nezákonné. Soud dovolil vymožení 364 milionů hřiven z PrivatBanky ve prospěch banky bratří Surkisů.

56; Ruština je prvek hybridní války, říká šéf okupační správy. Přitom prohlásil, že ukrajinizace na okupovaném území Doněcké republiky neprobíhá cestou vnucování, ale formou stimulů.

57; Ve Lvově vybudovali barikádu z odpadků. Obyvatelé ulice Konduktorskaja ve Lvově zatarasili 22. května večer ulici odpadky a postavili z nich improvizovanou barikádu.

58; Na Ukrajině zlikvidovali Státní hygienicko-epidemiologickou službu. Podle názoru úředníků nebyla její další existence smysluplná.

59; Rusko je pomlouváno kvůli snaze o zakrytí chyb USA a NATO v Afghánistánu, říká ruské ministerstvo zahraničí. Rusko je obviňováno z podpory radikálního hnutí Tálibán.

60; Světová banka zhoršila prognózu pro Rusko. Světová banka přehodnotila prognózu růstu ruské ekonomiky směrem dolů z 1,5 na 1,3%.

61; V Doněcké republice odmítli obvinění z ostřelování Avdějevky. Ukrajinská vojska se dopustila další provokace,když ostřelovala obytné čtvrti Avdějevky a pokoušela se z toho obvinit ozbrojené síly Doněcké republiky.

62; Uljukajevovi bylo sděleno definitivní obvinění. Bývalému ministru pro hospodářský rozvoj Alexeji Uljukajevovi bylo sděleno obvinění v jeho definitivní podobě.

63; Ukrajina není spojencem USA, říká šéf rozvědky Pentagonu. Ukrajina je partnerem USA, nikoli spojencem.

64; V Kremlu komentovali možnost Putinovy účasti ve volbách 2018. Předvolební kampaň se nekoná, ani úvahy nebo plány, prohlásil Dmitrij Peskov.

65; Nejvyšší rada přejmenovala po sedmdesáti letech Mukačevo z „Mukačeve“ zpět na „Mukačevo“. Pro příslušný návrh č. 5188 hlasovalo 234 poslanců.

66; Ukrajinská armáda obsadila šedou zónu v Luganské republice. Ukrajinská armáda zabrala prakticky celou šedou zónu na území mezi obcemi Doněckij a Želobok.

67; USA zkrátí finanční pomoc Ukrajině na třetinu. Spojené státy zkrátí finanční pomoc Ukrajině na pouhou třetinu ve srovnání s rokem 2016.

68; Zacharova: Spojení Krymu s Ruskem je příkladem nejvyšší demokracie. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova označila spojení Krymu s Ruskem za příklad nejvyšší demokracie.

69; Hordy ozbrojenců, sebevražední atentátníci a tanky. Islámský stát se vrhá do protiútoku v provincii Aleppo. Islámský stát vrhl tanky, bojová vozidla pěchoty a pick-upy s velkorážnými kulomety do boje, aby zastavil syrské vojáky v jejich pochodu na město Rakká.

70; Americká rozvědka předpověděla konec recese v Rusku. Ředitel Národní rozvědky USA Daniel Coats prohlásil, že Rusko se dostane z recese nejspíš ještě letos.

71; Američtí vojáci byli zraněni v Jemenu. Několik vojáků USA utrpělo zranění během výpadu proti ozbrojencům skupiny Al-Káida na Arabském poloostrově.

72; Prezident Filipín přerušil návštěvu Moskvy. Prezident Filipín Rodrigo Duterte, který přijel do Moskvy na oficiální návštěvu, svou cestu kvůli událostem ve své vlasti přerušuje a vrací se na Filipíny. Setkání s ruským prezidentem plánované na 25. května se mělo uskutečnit už dnes.

73; Skandální ukrajinská spisovatelka Larisa Nicoj není spokojena se zákonem o jazykových kvótách v televizích. Mluví o jazykové schizofrenii.

74; Rusko a Egypt jednají o nákupu vrtulníků pro Mistraly.

75; USA jsou připraveny čelit ruské agresi v Evropě, říká státní department. Návrh rozpočtu státního departmentu USA na rok 2018 umožňuje „čelit ruské agresi“.¨

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 24.5.2017:

1; Na Ukrajině vynesli rozsudek nad organizátorem hnutí „Jihovýchod.“ Soud na Ukrajině uznal vinným organizátora a koordinátora hnutí „Jihovýchod“ Jurije Apuchtina.

2; Útok na Maďary v Zakarpatsku je provokace ruských tajných služeb, říká Avakovův poradce. Podle jeho názoru ruští kurátoři mají v zakarpatské maďarské komunitě své agenty.

3; Na Ukrajině bude zahájeno trestní řízení proti Turčinovovi. Solomenský soud v Kyjevě přikázal Národní protikorupční kanceláři Ukrajiny, aby zahájila trestní řízení proti šéfovi Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.

4; Rusové prozradili, kolik peněz potřebují pro normální život. Podle informací sociologů požadovaný průměrný rodinný příjem v roce 2017 vzrostl ve srovnání s loňskem o 15%.

5; Spojené arabské emiráty mohou zmařit ropnou dohodu. Spojené arabské emiráty mohou do konce roku 2018 zmařit dohodu o omezení těžby ropy.

6; Teroristické akty v Británii jsou nutností, říká premiérka země Theresa May. Oznámila to, když shrnovala výsledky zasedání mimořádného výboru COBRA.

7; Ukrajinský mediální holding se vyslovil proti jazykovým kvótám v televizích. Tento zákon porušuje práva milionů občanů Ukrajiny, pro které je ruština mateřským jazykem, upřesnili v mediálním holdingu.

8; USA mají v úmyslu v roce 2018 utratit téměř 10 miliard dolarů na protiraketovou obranu. V rámci programu obrany území USA se předpokládá navýšení počtu pozemních protiraket na 44 kusů.

9; Unikátní záběry: Bojová činnost „Nočního lovce“ proti Islámskému státu. Bylo zveřejněno panoramatické video z akce útočného vrtulníku Mi-28 iráckého letectva.

10; Jazykové kvóty v ukrajinské televizi jsou krokem k poškození práv ruskojazyčných občanů. Porošenko slíbil, že podepíše zákon o zavedení kvót v televizích, a vyčetl televizním stanicím nízký podíl ukrajinského jazyka.

11; Revoluce „důstojnosti“ jako příprava výprodeje Ukrajiny. Ukrajinci nic nepodniknou a smíří se s osudem, který jiní rozhodnou za ně.

12; Rozsudek nad profesorem religionistiky v Doněcké republice: „Institut zmanipulovaných mozků“ a komentář Nejvyššího soudu. Ukrajinská média udělala rozruch kolem případu Kozlovského a pokusila se ze všech sil dodat mu politický nátěr.

13; Internet se baví: Byly zveřejněny komické záběry z potyčky účastníků ATO v polním táboře – kvůli lžičce.

14; Hitlerův „stealth“ mohl rozhodnout válku, píše National Interest. Německý bezocasý letoun Horten Ho IX mohl zvrátit průběh Druhé světové války.

15; Kolaps Islámského státu. Tygři a ruské letectvo drtí obranu ozbrojenců v provincii Aleppo a blíží se k městu Rakká. Letadla ruského letectva hrají důležitou roli v tomto útoku, když paralyzují komunikaci nepřítele a ničí pozice a vojenskou techniku.

16; Ukrajina se mění v neonacistické ghetto. Ukrajinští radikálové a xenofobové pronásledují občany neukrajinských národností.

17; Melania Trump uvedla svého muže do trapné situace. Manželka prezidenta USA Donalda Trumpa Melania opět odmítla vzít svého muže za ruku.

18; Dvacet mexických policistů bylo zraněno kvůli nacistovi Makejevovi. Rusa Alexeje Makejeva málem zlynčovali v Mexiku.

19; Ukrajina má v úmyslu obnovit kontrolu vzdušného prostoru nad Černým mořem v rozsahu z roku 2014. Auditem ICAO absolvovala Ukrajina nejlépe ze všech, myslí si ukrajinští úředníci.

20; Komu umetá cestičku prezident Porošenko? V posledních dnech kyjevské úřady podnikly řadu opatření zaměřených na likvidaci „ruského světa“.

21; Agentura Moody´s poprvé od roku 1989 snížila rating Číny ohledně dluhových závazků.

22; Rozvědka Pentagonu vydala prognózu ohledně Donbasu na rok 2017. Šéf rozvědky Pentagonu Vincent Stewart přednesl svou prognózu o Donbasu v Senátu.

23; Nejnovější fregaty Černomořské flotily dorazily k syrským břehům. Admirál Grigorovič, Admirál Essen a hlídkové plavidlo Smetlivyj se nacházejí ve Středozemním moři.

24; Bulhaři požadují od ukrajinských nacionalistů omluvu kvůli napadení Vasilije Kašči v sále Belgorod-Dněsterské radnice a hrozí mezinárodním skandálem. Na tiskové konferenci o tom informoval poslanec Ukrajiny za Oděskou oblast a prezident Asociace Bulharů na Ukrajině Anton Kisse.

25; Nepředstavitelně krutý, kritizovala Clintonová Trumpův rozpočet. Aby mohl začít platit, musí získat schválení obou komor Kongresu.

26; Sýrie vrací letectvo na leteckou základnu Šajrát, která byla terčem amerického útoku, píší americká média. Brzy budou odtud opět startovat., cituje NBC jednoho z úředníků Pentagonu.

27; Bojovat jazykem. Američtí výsadkáři se budou učit ruštinu. Je typické, že Národní garda, jejíž bojovníci dnes začínají studovat ruský jazyk, se vždy pak účastní zahraničních operací USA.

28; Ukrajina obvinila Interpol z politické angažovanosti. Ministr spravedlnosti Ukrajiny podle očekávání zmínil Rusko, když mluvil o tom, že některé země celá léta porušují mezinárodní zákonodárství.

29; Prezident Filipín nabídl Putinovi přátelství a požádal o zbraně. Duterte se musel mimořádně vrátit do země, ale Putin prohlásil, že celý připravený balík dokumentů bude podepsán.

30; Turecko zavedlo nová omezení na dovoz ruské pšenice. Nyní činí kvóta na dodávky z Ruska 20-25% všech licencí.

31; V novém videovzkazu Srovnal Usmanov Navalného s Šarikovem. Ale jestli je Šarikov jen hloupý a nevzdělaný demagog, Navalnyj jde ještě daleko dále, říká Usmanov.

32; „Krokodýli“ Mi-35, „Solncepjoky“ a nové houfnice: Odpověď Ruska na úder USA na syrskou armádu postupující k hranicím Iráku. Byly zveřejněny unikátní fotografie průlomu syrské armády k hranicím Jordánska a Iráku.

33; Šojgu řekl, kdy stíhačky T-50 a protivzdušné raketové systémy S-500 budou zařazeny do výzbroje vojsk. Realizace plánů vytvoří spolehlivou obranu proti úderu nepřítele a zajistí nejaderné zadržování jakéhokoli agresora.

34; V Nikolajevě hoří potápěčské plavidlo. Pokus o opravu ukrajinského plavidla skončil neúspěchem.

35; Pachatel teroristického činu v Manchesteru byl spojen s Al-Káidou, říkají média. Před teroristickým činem pobýval dvaadvacetiletý Salmán Abedí v Libyi, kde žije jeho rodina.

36; V Polsku polili Ukrajince lihem a zapálili jej. Muž utrpěl popáleniny hrudního koše a rukou.

37; Ministerstvo obrany v nejbližší době zveřejní příčinu havárie Tu-154 v Soči. Ministr obrany Ruské federace prohlásil, že okolnosti havárie vojenského letounu jsou zjištěny na 99%.

38; V Doněcké republice se objevil benzin standardu Euro-5 z Ruska. Množství automobilů v Republice roste a zvýšila se i solventnost obyvatelstva. Proto je zapotřebí takového paliva.

39; Neusmál se. Římský papež přichystal Trumpovi chladné přijetí. Půlhodinové setkání prezidenta USA a římského papeže začalo chladným pozdravem.

40; Stavropolští kozáci se vydávají do Sýrie. Podle slov zástupce atamana stojí před nimi historická mise spočívající v poskytnutí pomoci místní křesťanské komunitě.

41; Trump „daroval“ Itálii francouzskou Korsiku. Prezident USA zveřejnil mapku trasy své zahraniční cesty s nesprávnými hranicemi.

42; Na základě dnešní rušné noci lze učinit závěr o reálné strategii Ukrajiny vůči „nesilovému“ znovuzískání Donbasu.

43; Kdo je to „záchranář“? Všední den vykonavatelů hrdinského povolání. Byl zveřejněn dokumentární projekt o činnosti profesionálních záchranářů.

44; Na Krymu byla zahájena rozsáhlá cvičení FSB s účastí letectva a námořní flotily. Během manévrů FSB nacvičí akce na námořních objektech společnosti „Čornomorněftěgazu“.

45; Oběti ostřelování ze strany ukrajinské armády a zhoršení situace v Donbasu za posledních deset dní. Situace v Donbasu se viditelně zhoršila. Ostřelování podobné intenzity nebylo zaregistrováno od února 2017.

46; Grojsman: Ukrajinský jazyk a kultura se znovu stávají „módními a vlivnými“. Navěky staletí trvající ruské kolonizace vykonali Ukrajinci nefalšovaný hrdinský čin, chlubil se premiér Ukrajiny.

47; Prezident Tádžikistánu zvítězil nad Trumpem v podávání ruky. Prezident USA je známý svou manýrou strhávat člověka, který mu podává ruku, na sebe. Ale Emomali Rachmon se ukázal jako zdatný soupeř a výsledkem podání ruky byl naopak Trumpův nechtěný pohyb směrem k tádžickému prezidentovi.

48; FSB odhalila utajenou korespondenci teroristů v síti Telegram. Za poslední dobu díky těsné kooperaci tajných služeb zemí SNS bylo zjištěno a zlikvidováno mnoho teroristických buněk.

49; Generální prokurátor Ukrajiny: Vězeňský hrníček připomíná, že moje rozhodnutí musí být zákonná. Prohlásil, že nepronásleduje politické nepřátele nebo oponenty.

50; Dohoda o těžbě ropy může být prodloužena o dvanáct měsíců. Země těžící ropu zkoumají možnost prodloužení dohody o omezení těžby o celých dvanáct měsíců.

51; V Kremlu komentovali možnost vytvoření vojenského spojenectví Ruska, Číny a Filipín. Dmitrij Peskov komentoval možnost vytvoření takové aliance slovy, že jednání nepřekročila dvoustranný rámec.

52; Ve Lvově ředitel vojenského podniku řídil sít bordelů. 23. května Národní policie zatkla ředitele lvovského podniku LORTA Olega Pogrebňaka.

53; Ukrajinská armáda masivně ostřelovala předměstí Doněcka. Byli zraněni civilní obyvatelé. Ukrajinská vojska zahájila palbu na sídliště Trudovskije v Petrovském obvodě Doněcka.

54; Ukrajinská vláda si zachovala pro sebe přístup k zakázaným sociálním sítím. Internetový poskytovatel,který obsluhuje ukrajinskou vládu, neuzavřel přístup k zakázaným ruským sociálním sítím.

55; V Kyjevě dekomunizovali železniční nádraží. V květnu 2015 začal na Ukrajině platit zákon o „odsouzení komunistického a nacistického režimu“.

56; Jen aby, nedej Bože, někdo mně a ukrajinskému lidu zkazil tento svátek, rozplývá se Porošenko o bezvízovém režimu pro Ukrajinu. Prezident Ukrajiny Porošenko navrhl ministrům, aby byli v první den bezvízového styku přítomni na hraničních přechodech.

57; Je to jako zatloukat hřebíky mikroskopem, říká expert o boji NATO s terorismem. Možnost účasti NATO v boji proti terorismu nepřináší žádný optimismus, neboť aliance byla od samého začátku vytvářena proti SSSR.

58; Putin osobně vyznamenal příslušníky zvláštních jednotek, kteří odrazili útok tří set ozbrojenců v Sýrii. Příslušníci ruských jednotek zvláštního nasazení během dvou dnů kontrolovali úsek fronty a odráželi útoky početných skupin nepřítele.

59; Je třeba volat Rusko k odpovědnosti za Krym a Donbas, říká Trump.

60; Ukrajina zvyšuje svou vojenskou přítomnost na linii dotyku v Donbasu, říká Gryzlov. Kyjev otevřeně navyšuje počty vojáků i techniky na linii dotyku v Donbasu, místo aby napomáhala odpoutání sil.

61; Porošenko slíbil ukrajinské pasy obyvatelům Krymu a Donbasu. Oznámil to během porady ohledně přípravy na začátek platnosti bezvízového režimu.

62; Spravedlnost po ukrajinsku: Proti taxikáři, který se bránil proti Jarošově gorile, bylo zahájeno trestní řízení, Advokát člena Jarošovy ochranky trvá na tom, že jeho klient Michail Navrockij během incidentu byl zbit skupinou taxikářů.

63; Ruská centrální banka dokončila očistu bankovního sektoru. Oznámil to náměstek předsedy Centrální banky Sergej Švecov.

64; Přerušení dodávek vody ze strany Ukrajiny je genocida obyvatelstva Luganské republiky. Kyjev prohlašuje, že dodávky vody do Luganské republiky byly přerušeny kvůli chybějícím platbám, ale přitom brání vytvoření stabilního mechanismu vyúčtování.

65; V Kremlu chytili zloděje. Pracovníci Federální ochranné služby spolu s policií zatkli podezřelého z krádeže tašky pracovníka „Transněfti“ v šatně Kremlu.

66; V Nejvyšší radě zazněla výzva, aby si lidé brali příklad s z Hitlera ve vztahu k Donbasu. Poslanec Igor Mosijčuk a skandální spisovatelka a rusofobka Larisa Nicoj se pohádali ve 
vysílání ukrajinské televizní stanice.

67; Stejně umřete, tak co... Dobrovolník ATO přivezl ozbrojencům prošlé léky. Doba použitelnosti uplynula už před rokem či dvěma.

68; V Pentagonu informovali o eskortování letadla koalice v Sýrii ruskou stíhačkou. Podle generálových slov to byl manévr, který by označil za neprofesionální.

69; První fotografie: Vladimir Putin uctil ostatky svatého Mikuláše v Chrámu Krista spasitele v Moskvě.

70; Počet obětí mezi civilním obyvatelstvem vzrostl za poslední rok o 120%, píše OBSE. Zvláštní zástupce Martin Sajdik zdůraznil, že tato čísla jsou potvrzena zprávami Zvláštní monitorovací mise OBSE v Donbasu.

71; Drsné obrázky: Útočné vrtulníky Mi-35 ruského letectva uskutečňují údery a kryjí útok syrské armády na Deyr az-Zaur. Byly zveřejněny unikátní záběry z útoku syrské armády u Palmýry ve směru na Deyr az-Zaur.

72; U velvyslanectví Ruska v Londýně se objevila vojenská ochrana. Vojenská ochranka se objevila u budovy velvyslanectví Ruské federace v Londýně, byla posílena bezpečnostní opatření i u izraelského velvyslanectví.

73; John Kerry poradil Američanům, aby se učili ruštinu. John Kerry poradil americkým studentům, aby se učili ruský jazyk kvůli tomu, aby mohli vykonávat větší vliv na vládu své země.

74; Hlavouni luganských neonacistů obvinění ze špionáže přiznali svou vinu. Zadržení jsou obviněni z vlastizrady v podobě špionáže a veřejném ponižování státní vlajky Luganské republiky.

75; USA si přejí, aby se NATO připojilo ke koalici pro boj s Islámským státem. Státní tajemník USA poskytl na palubě letadla Airforce One tiskovou konferenci novinářům provázejícím prezidenta.

76; Ukrajinská armáda zahájila palbu na předměstí Gorlovky. Byla zraněna žena. Ukrajinská armáda ostřeluje severní části Gorlovky v Doněcké republice. Jsou zranění.

77; Cena ropy 100 dolarů – mýtus nebo realita? Ceny ropy mohou opět vzrůst až k 100 dolarům za barel, myslí si analytik Thomson Reuters Shakeel Begg.

78; Američtí vojáci ztratili v Iráku zbraně za miliardy dolarů. Vojenská kampaň USA v Iráku probíhala od března 2003 do prosince 2011.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 25.5.2017:

1; Pociťuji úctu vůči ruské rozvědce, říká bývalý šéf CIA. Bývalý šéf CIA John Brennan se přiznal, že pociťuje bezděčnou úctu k možnostem ruské rozvědky.

2; Mosijčuk: Vraždy Giviho a Motoroly jsou odplatou za Banderu, Dudajeva, Litviněnka a Voroněnkova. Nesmíme se zastavit. Seznam jmen zlikvidovaných nepřátel musí být delší než seznam našich zavražděných hrdinů, píše Mosijčuk.

3; Hrdina charkovského odporu dostal šest let za výzvy k ochraně ukrajinské ústavy. Absurdní divadlo. Právě tímto pojmem lze charakterizovat situaci kolem ukrajinského soudnictví.

4; Nacistické orgie v centru Kyjeva. Veteráni ATO vymáhali výpalné na libanonské kavárně. 21. května ukrajinští neonacisté zaútočili na libanonskou kavárnu Linas na ulici Bessarabka v samotném centru Kyjeva.

5; Budu nesmlouvavý: Prezident Filipín zahájil boj proti Islámskému sátut. Problém terorismu není pro Filipíny nový, ale na setkání s Putinem Duterte oznámil úmysl získat od Ruska moderní zbraně.

6; Generální prokurátor Ukrajiny navrhl alternativu k Nesmrtelnému pluku. Jsem připraven vyjít spolu se svými dědy, kteří hájili Reichstag a se svým synem,který bojoval v Donbasu u obce Peski.

7; V Radě federace komentovali Trumpův nápad volat Rusko k odpovědnosti za Krym a Donbas. Předseda komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov komentoval prezidentovo prohlášení. Je to velmi neproduktivní myšlenka. Garantuje pouze slepou uličku ve vzájemných vztazích.

8; Na internetu nemají co dělat lidé v kuklách. Do Státní dumy byl předložen návrh zákona upravujícího činnost messengerů na území Ruské federace.

9; V Nejvyšší radě Ukrajiny nalezli nový důvod k zákazu Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu. Bývalý velitel trestního batalionu Dněpr-1 poslanec Jurij Berjoza nalezl nový důvod pro zákaz: Vadí mu fakt, že věřící s ikonami v roce 2014 zastavovali tanky v Donbasu.

10; Ukrajina se svíjí v posledních smrtelných křečích Majdanu. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

11; „Tichá válka“. Jak se FSB chystá hájit hranice Ruska na Krymu. Na poloostrově bylo zahájeno rozsáhlé protiteroristické cvičení.

12; Podle informací rozvědky se Turecko chystá obsadit severní Sýrii a definitivně vyřešit Kurdskou otázku. Turecko připravuje svou armádu k definitivnímu řešení kurdské otázky a k okupaci severní části Sýrie.

13; Speciální operace ruských vojáků v Sýrii. Ruská strana zajistila bezpečnosti konvoje OSN při jízdě do města Džejrúd přes teritoria obsazená ozbrojenci.

14; Přijde Bandera a udělá tu pořádek. Dokonce i v Německu. Pokud by Němci pozvali banderovce, oni by okamžitě vyřešili všechny problémy. Známý blogger Jurij Podoljaka (Jurasumy) řekl, jak ukrajinští neonacisté mohou pomoci Němcům vyřešit jejich problémy s migranty.

15; Generální prokurátor Lucenko dokázal, že sebezviditelňování je na Ukrajině silnější než zákon. Za hlavní úspěch Generální prokuratury Ukrajiny považuje Jurij Lucenko Janukovičův případ.

16; Na Donbas přijela 65. kolona s humanitární pomocí. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace vyslalo ve čtvrtek ráno další kolonu kamionů s humanitární pomocí.

17; „Alligator“ Ke-52 získá unikátní „kosmický“ systém navádění. Bojový vrtulník ruského letectva Ka-52 dostane nejnovější vysoce přesný systém navádění, sdělili v Roskosmosu.

18; Trump řekl Dutertemu o amerických ponorkách u břehů KLDR. V telefonickém rozhovoru s prezidentem Filipín Trump prohlásil, že USA mají dostatek sil.

19; Kyjev plánuje kompletní přerušení železničního spojení s Ruskem. Jde o osobní dopravu. Nákladní doprava byla zrušena už minulý týden rozhodnutím Rady pro národní bezpečnost.

20; Torpédoborec USA demonstrativně proplul kolem sporných ostrovů v Jihočínském moři. Spratlyho ostrovy jsou předmětem teritoriálního sporu mezi zeměmi regionu.

21; V Pentagonu si nevzpomněli na typ stíhačky ruského letectva, která eskortovala letadlo koalice v Sýrii. O Incidentu na nebi nad Sýrii informoval velitel letectva Jeffrey Harrigian během tiskové konference.

22; Britský list Times propaguje turistiku do Donbasu. Vzhledem k početnosti čtenářstva listu The Times se o turistickém programu Donbasu doví obrovské množství lidí.

23; V Rusku zahájili trestní stíhání po květnovém ostřelování civilního obyvatelstva v Donbasu. 18., 20. a 21 května ukrajinská armáda a Národní garda Ukrajiny z prostředků dělostřelectva ostřelovaly Kominternovo, Spartak a Petrovský obvod města Doněck.

24; V Turecku popřeli „pšeničné“ sankce proti Rusku. Turecké ministerstvo hospodářství odmítlo zavedení nových obchodních omezení dodávek pšenice z Ruska.

25; Ministr spravedlnosti USA neinformoval o svých setkáních s velvyslancem Ruska, říká CNN. Jeff Sessions zamlčel setkání se Sergejem Kisljakem při příchodu do své funkce.

26; Vytvořit Arabské NATO se Trumpovi nepodařilo. O blízkovýchodním turné prezidenta USA. Umístění Světového centra pro boj s extremistickou ideologií v Rijádu vypadá jako výsměch zdravému rozumu, když právě Saúdská Arábie většinu teroristických skupin financuje, pořádá veřejné popravy a kamenuje ženy.

27; Holub jako drogový kurýr z Iráku byl odchycen na hranici s Kuvajtem. Na zádech měl holub nevelký batůžek, ve kterém se nacházely drogy.

28; Zacharova poradila Kerrymu, aby si pořídil básnickou sbírku Vladimira Vladimiroviče (Majakovského) a zarecitovala část jeho básně.

29; Ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády. Byly poškozeny tři obytné domy. Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda pětapadesátkrát porušila režim příměří.

30; Vzpoura vazalů? Británie odmítla předávat Spojeným státům informace ohledně teroristického činu v Manchesteru. Británie zuří kvůli tomu, že zdroje v amerických silových strukturách vyzradily médiím tajnou informaci o vyšetřování teroristického činu, konkrétně identitu útočníka.

31; V Kyjevě neznámí muži obsadili pracovnu šéfa Gosgeologie. Útočníci chtějí získat přístup k dokumentům, razítkům a k sejfu.

32; Ukrzaliznycja ujišťuje, že neplánuje přerušit osobní železniční dopravu s Ruskem. Předtím o plánech Kyjeva přerušit osobní spoje od 1. července informovaly spolehlivé zdroje.

33; Jsem připravena kandidovat v prezidentských volbách, říká Savčenková. Poslankyně Nejvyšší rady prohlásila, že je připravena se stát prezidentkou Ukrajiny.

34; Čínské varování: Peking požaduje od USA, aby přestaly s provokacemi v Jihočínském moři. Akce amerického námořnictva narušují národní suverenitu Číny a mohou vést k nepředvídatelným incidentům na vodě i ve vzduchu.

35; Ruská centrální banka plánuje navýšení zlatých a devizových rezerv na 500 miliard dolarů.

36; Bojový hopák byl na Ukrajině uznán za národní sportovní disciplínu. Předseda Nejvyšší rady Parubij označil přijetí příslušného zákona za otázku národní cti a patriotismu.

37; Za ruštinu by se mělo v ukrajinských školách trestat rákoskami a důtkami, říká poslanec za neonacistickou stranu Svoboda.

38; V důsledku minometného ostřelování autobusového nádraží Trudovskije v Doněcku utrpěly zranění tři civilní osoby.

39; V Moskvě byli zadrženi teroristé Islámského státu, kteří připravovali teroristické činy na dopravní infrastruktuře. O podrobnostech speciální operace informovalo Centrum veřejných spojení FSB..

40; Šéf SBU: Pokud mě odvolají, vezmu samopal a pojedu bojovat v ATO. Gricak dodal, že je touto prací už velmi unaven.

41; Římský papež se setkal ve Vatikánu s bojovníky ATO. Římský papež považoval za možné a vhodné setkat se s ozbrojenci ATO, kteří likvidují civilní obyvatelstvo v Donbasu.

42; Ljaško: Zvolení Porošenka prezidentem byla velká chyba. Porošenko i Timošenková jsou pasé. Lžou a podvádějí. Nejsou schopni udělat pořádek v zemi.

43; Estonec s puškou v ruce zastavil vojáky NATO, kteří vstoupili do jeho zahrady. Šestapadesátiletý místní obyvatel varovně vystřelil do vzduchu.

44; Ruská garda musí být po zuby ozbrojena, říká Rogozin. Podle jeho slov práce Vojensko-průmyslového komplexu musí být postavena na přísně vědecký základ.

45; Organizace OPEC prodloužila dohodu o ropě o 9 měsíců. Země OPEC se ve Vídni dohodly na prodloužení dohody o těžbě ropy o devět měsíců.

46; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo k zastavení proudu hloupých lží ohledně velvyslance v USA. Máme dojem, že pokud by v CNN uplynul den bez ruského velvyslance Kisljaka, považovali by jej za promarněný, řekla Zacharova.

47; Skandál: Ve Slavjansku úřednice odmítla uctít památku padlých ozbrojenců ATO. Podobné zážitky s paní Tarasenko byly už dříve.

48; Film ukrajinského režiséra o Rusku byl na festivalu v Cannes vypískán. Film „Krotká“ je volnou interpretací stejnojmenné prózy Fjodora Michajloviče Dostojevského, ale děj se odehrává v současném Rusku.

49; Zacharova srovnala prohlášení Kyjeva o vízech pro Rusy s anekdotou. Marija Zacharova komentovala iniciativu ukrajinských politiků na zavedení vízového režimu s Ruskem.

50; Tajné služby Velké Británie nezvládají příliv extremistů. Růst počtu extremistů ve Velké Británii vedl k tomu, že bezpečnostní služby nezvládají už své úkoly.

51; Bez zbytečného hluku a prachu. Generál FSB komentoval odvrácení teroristických činů v Moskvě. Ve čtvrtek byli v Moskvě zadrženi čtyři teroristé – občané Ruska a zemí Středoasijského regionu.

52; Rusko představuje jednu z hlavních hrozeb pro NATO, říká Trump. Donald Trump označil terorismus, migraci a „hrozbu ze strany Ruska“ mezi hlavními hrozbami pro NATO.

53; Medveděv navrhl nahradit ruské fotbalisty roboty. Medveděvovi totiž předvedli stroje, které jsou schopné se samostatně bez vnějšího řízení účastnit hry a dávat góly.

54; Luganská republika. Co můlže způsobit „vodní genocida“ ze strany Kyjeva? Nejhůře zásobovanými městy zůstanou Pervomajsk, Kirovsk, Brjanka, Stachanov. Nedostatek vody bude i v samotném Lugansku.

55; Juncker zažertoval na Trumpův účet. Jean-Claude Juncker ve čtvrtek zažertoval o prezidentovi USA Donaldu Trumpovi kvůli jeho zálibě v komentářích na Twitteru.

56; Evropa se chystá hodit rukavici ruským zbraním. Evropské země utrácejí miliardové částky na modernizaci zbraní, aby dokázaly čelit ruským „supertankům“.

57; Trump na summitu NATO hrubě odstrčil černohorského premiéra Duško Markoviče.

58; Ceny ropy se po dosažení dohody OPEC propadly o 3,6%.

59; Koalice v čele USA leteckým úderem povraždila více než sto civilních obyvatel u Mosulu. Dalších 36 je nezvěstných.

60; Třiadvacet zraněných v důsledku teroristického aktu v Manchesteru je v kritickém stavu. Tato čísla uvádí britské ministerstvo zdravotnictví.

61; Nové příhody lvovského odpadu: Sto tun odpadků vysypali na pole u Kyjeva. Rozhořčení místní obyvatelé zahradili popelářským vozům cestu zpět a dokázali zadržet dva kamiony.

62; Naďa je agentem Kremlu. Savčenkové neodpustí slova o Lucenkově zbrani. Savčenkovou v Kyjevě nemají rádi za její přímočarost a nekompromisnost. A nyní už ji vůbec nebudou pouštět do přímého vysílání.

63; Poslanec Berjoza slibuje Ukrajině „noc dlouhých nožů“. Žádná odplata opozice nebude. My máme bojové zkušenosti, prohlásil neonacistický poslanec ve vysílání jedné z ukrajinských televizních stanic.

64; Putin označil ruskou církev za součást ruské státnosti a daroval chrámu starobylou ikonu. Naši zemi, samotnou ruskou státnost si není možné si představit bez duchovní historické zkušenosti Ruské církve.

65; Tři roky lží. V Kyjevě vylepili plakáty proti Porošenkovi. Slíbil, že prodá Roshen a zatím prodal Ukrajinu, hlásá leták.

66; V Litevském ústavu našli „ruského rozvědčíka“. Budeme bdělí, ochráníme náš stát, vyzvali v administrativě vysoké školy. Na facebooku ještě připojili fotografii muže,kterého si všimli na jedné z akcí školy.

67; Rusko si postaví vlastní „Mistral“ do roku 2022. Informoval o tom náměstek ministra obrany Jurij Borisov.

68; Ruská delegace v OSN žádá Ukrajinu, aby zrušila blokádu Donbasu. Delegace Ruska v Radě bezpečnosti se obrátila na delegaci Ukrajiny s výzvou na zrušení omezujících opatření vůči obyvatelstvu Donbasu.

69; V důsledku přerušení železničního spojení s Ruskou federací by trpěli Ukrajinci, říká senátor. Ukrajina může přerušit železniční spojení s Ruskem od 1. července.

70; Smrt z nebe. Islámský stát publikuje záběry útoků letadel a vrtulníků ruského letectva v Aleppu. Syrská armáda a ruské letectvo doslova vytlačují Islámský stát z provincie Aleppo a blíží se k hranicím provincie Rakká.

71; Teroristé v Sýrii a Iráku fungují v zájmu USA, říká Írán. Prezident USA uskutečnil svou první návštěvu Saúdské Arábie – země, která masově vysílá mladé lidi do Sýrie a Iráku.

72; NATO neusiluje o konfrontaci s Ruskem, říká Stoltenberg. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na základě výsledků summitu Aliance potvrdil, že NATO nesměřuje ke konfrontaci s Ruskem.

73; Byly zveřejněny záběry z prvního letu vrtulníku Ka-62. Vicepremiér Ruska Dmitrij Rogozin zveřejnil závěry z prvního letu nejnovějšího vrtulníku Ka-62.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 26.5.2017:

1; Bloomberg: Sýrie a Venezuela se pokusí prodat svou ropu do USA přes Rusko. Venezuela a Sýrie se mohou v nejbližší době pokusit zahájit prodej své ropy přes Rusko.

2; Trump si na setkání s lídry EU postěžoval na „ošklivé Němce“. Předtím už Trump kritizoval dovoz německých automobilů do Ameriky.

3; Provokace: Ukrajinská armáda ostřelovala okupovanou Krasnogorovku. Ukrajinská vojska zahájila palbu na okupované město Krasnogorovka, které se nachází nedaleko Doněcka.

4; NATO vstupuje do koalice pro boj s Islámským státem. Předtím generální tajemník NATO Stoltenberg prohlásil, že formální připojení ke koalici je důležité hned ze dvou důvodů: Vyjádřit tím podporu a napomoci lepší koordinaci.

5; Terorismus, Sýrie a Rusko: Itálie hostí summit G7. V předvečer summitu, který se bude konat na Sicílii, vyjmenovali experti hlavní témata a možné utajené lídry.

6; Porno v Nejvyšší radě. Poslanec se během zasedání bavil intimní korespondencí. Poslanec si psal přes Viber s dívkou a vyměňoval si s ní pornografické obrázky.

7; Mnoho členů NATO je připraveno posílit partnerství s Ukrajinou, říká Stoltenberg. Mnoho lídrů zemí NATO oznámilo svou připravenost pokračovat v posilování praktického a politického partnerství s Ukrajinou.

8; Soumrak liberálního teroru. Novinář Andrej Babickij píše o tom, že případy krádeží státních prostředků se daly do pohybu nehledě na postavení podezřelých.

9; Bojový „hopák“ a noc dlouhých nožů. Poslanec a velitel pluku Dněpr-1 Berjoza odpověděl, že existuje plán B. Revanš nebude. Bude jen noc dlouhých nožů.

10; O ukrajinské jazykové inkvizici. Pokud učení mužové začnou bádat nad mozky ukrajinských zákonodárců, dostanou se do slepé uličky.

11; Loupež po kyjevsku. Proč se Ukrajina zbavuje vlastních občanů: Zloděj se liší od podnikatele tím, že podnikatel tvoří nové zdroje.

12; V Bílém domě řekli, proč Trump tak hrubě odstrčil černohorského premiéra. Tiskový tajemník Bílého domu vysvětlil neomalené chování amerického prezidenta tím, že byl stanoven přesný pořádek, jak mají státníci stát.

13; Co stojí v cestě vítězství Ruska? Známý filmový herec a publicista Ivan Ochlobystin zmiňuje 13. článek ruské ústavy o tom, proč země potřebuje oficiální státní ideologii.

14; Ivanka Trump považovala fotbalistu za světce. Ke kurióznímu omylu došlo během návštěvy restaurace v Říme, kde si Ivanka spletla fotografii italského fotbalisty Lazia Řím Giorgo Chinaglii s obrázkem nějakého světce a zeptala se , co je to vlastně za svatého.

15; Proč Spojené státy krátí vojenskou pomoc Ukrajině? Jak se to vůbec odrazí na válce v Donbasu?

16; Kam proudí vytěžený jantar? Na Ukrajině odhalili ilegální podnik a zabavili 300 kg jantaru. Jantar zpracovaný v ilegálních dílnách se dál vyvážel za hranice Ukrajiny.

17; Anatolij Šaríj si dělá legraci z několikasvazkové publikace o historii SBU od dob Kyjevské Rusi. Zatím vyšly dva svazky a několik dalších je připraveno.

18; CIA prověřuje Trumpova zetě na spojení s Ruskem. Jared Kuchner, Trumpův zeť a poradce, absolvuje prověrku ohledně styků s Ruskem.

19; Cena ropy Brent spadla na 51 dolarů za barel.

20; Více než polovina Američanů považuje Rusko za nepřítele Ameriky. Poslední průzkum prokázal, jak efektivně funguje masová propaganda v USA.

21; Černohorský premiér, kterého odstrčil Trump, vyprávěl o svých pocitech. Dnes jsem měl perfektní možnost poděkovat Trumpovi za jeho podporu.

22; Sebevražedný atentátník teroristický akt v Manchesteru připravoval rok. Aby nevzbudil podezření, kupoval dvaadvacetiletý Abedí náplň do bomby v různých obchodech.

23; Do Balakleje zničené výbuchy munice odtékají miliony hřiven z rozpočtu. Připomeňme, že cena samotné zničené munice je odhadována v miliardách dolarů.

24; Trumpovo „Zvíře“ neprošlo bránou královského zámku v Bruselu. Trump nakonec musel jít pěšky.

25; Na ukrajinské celnici prý sežraly myši dvě tuny vlašských ořechů. Přinejmenším takto zmizení ořechů ze skladu vysvětlil zástupce Sumské celnice...

26; V USA chtějí vyčlenit 100 milionů dolarů na boj proti Kremlu. Spojeným státům je navrhováno, aby si vzpomněly na praxi Státního departmentu vůči SSSR v dobách Ronalda Reagana.

27; Jsou v Dobnasu pronásledování homosexuálové? Vojenská dopisovatelka Anna Dolgarjova vypráví o rozdílu v náhledu na svět mezi obyvateli bojujícího města a rozmařilého Kyjeva.

28; Jinou opozici pro vás nemám. Skandální ruský politik byl přistižen s americkými diplomaty. Jegor Savin tvrdí, že projednávali Trumpovu politiku .

29; Rusko slíbilo dodatečnou pomoc pro ropné trhy. Šéf ruského ministerstva energetiky Alexandr Novak prohlásil, že Rusko a OPEC mohou rozšířit společné prohlášení o ropě.

30; Bude třeba platit. O výsledcích summitu NATO. Trumpův příchod do Bílého domu vážně znepokojil politický establishment Starého světa.

31; Porošenko pojede do Gruzie. Prezident Ukrajiny prohlásil, že Ukrajinu a Gruzii spojují přátelské a strategicky důležité partnerské vztahy.

32; Den 26. května je krvavým pondělkem Doněcka. Před třemi lety ukrajinské letectvo uskutečnilo nálet na hlavní město Donbasu.

33; MMF: Ukrajina nedostane peníze bez uskutečnění reforem. MMF varoval ukrajinskou moc, že pro novou tranši úvěru bude muset provést klíčové reformy.

34; Za uplynulý týden nepřítel 378-krát porušil režim přerušení palby a pokračoval v ostřelování obytných částí republiky.

35; V Oděse ukrainizovali Pomník Hrdinů SSSR. U příležitosti příjezdu prezidenta Ukrajiny památník z větší části zastínili kompozicemi z nafukovacích balónků se symbolikou Ukrajiny a Evropské unie.

36; Příslušníci ukrajinské armády rozbili televizor civilního obyvatele kvůli sledování ruských stanic. Ozbrojenci batalionu ukrajinského ministerstva vnitra Lugasnk-1 rozbili televizor obyvatele obce Kolesnikovka v okrese Stanica Luganskaja.

37; SBU pronásleduje administrátory na sociálních sítích Odnoklassniki a VKontaktě. Od počátku roku 20147 ukrajinské soudy vynesly devět rozsudků vůči administrátorům skupin v ruských sociálních sítích.

38; V Egyptě byl rozstřílen autobus s křesťany. 50 mrtvých a zraněných. Křes%tané směřovali do kláštera Svatého Samuela z Beni-Suejfu.

39; Očkování proti migrantům. Kvůli přílivu migrantů mohou v Německu prohlásil vakcinaci dětí za povinnost. Před několika dny byl podobný zákon pro děti do 16 let schválen v Itálii. Za neuposlechnutí hrozí pokuta 7.500 euro.

40; Ukradli mi mou vlast. Zklamaní Ukrajinci utíkají z rodné země. Nehledě na nadcházející bezvízový styk a slíbené perspektivy ztrácejí Ukrajinci naději a změny a nadále utíkají.

41; Ruští „hackeři“ zůstávají jen v médiích. Mistrem světa ve sportovním programování se stali studenti z petrohradské univerzity.

42; V Doněcku zemřela civilní obyvatelka zraněná při ostřelování autobusového nádraží Trudovskije. Civilní obyvatelka zraněná 24. května při ostřelování ze strany ukrajinské armády v Doněcku zemřela.

43; Byl zveřejněn věk nejmladšího podezřelého v případu manchesterského teroristického aktu. Britská televizní stanice oznámila věk nejmladšího podezřelého: 18 let. Nejstaršímu je 38 let.

44; Za 50 let ukrajinský jazyk zmizí, říká poslanec Nejvyšší rady. V zemi v současné době existuje několik oblastí, kde ukrajinský jazyk zcela vymizel během jediné generace. Jako příklad bylo uvedeno město Melitopol v Záporožské oblasti.

45; Na západě Ukrajiny byl znesvěcen pravoslavný chrám. Tvrdí se, že útočníci nenašli kostelní kasičku a rozhodli se pomstít.

46; NATO straší Islámský stát: „Manžel“ homosexuálního premiéra Xaviera Bettela se připojil k manželkám lídrů Aliance. Gauthier Destenay během summitu NATO v Bruselu pózoval na fotografii spolu s manželkami lídrů zemí Aliance.

47; Ruští diplomaté budou vyhoštěni z Estonska. Generální konzul v Narvě Dmitrij Kazjonnov a konzul Sergej Surgajev dostali nótu, podle které musí opustit zemi.

48; Doněcká republika: Obyvatelé pobořeného osmipatrového domu u Doněckého letiště dostanou nové obydlí v centru Doněcka. Zástupce předsedy Rady ministrů Doněcké republiky Dmitrij Trapeznikov dnes uskutečnil pracovní setkání ohledně otázky rekonstrukce budov.

49; Irák vyzval USA, aby vyplatily kompenzace obyvatelům Mosulu. Irácké úřady vyzvaly USA, aby vyplatily kompenzaci poté, co Pentagon přiznal smrt více než stovky civilních Obyvatel v Mosulu.

50; Rusko hodilo rukavici Černomořskému regionu, říká Porošenko. Petr Porošenko prohlásil, že připojení Krymu k Rusku je výzvou pro celý Černomořský region.

51; Na Ukrajině v okolí letiště Pevcy se zřítilo letadlo Cessna-172 na obytný dům. Šestatřicetiletý pilot zemřel na místě.

52; „Sláva ruským zbraním“: V Oděse u příležitosti Porošenkovy návštěvy schovali nápis za vyrovnaný oddíl vojáků. U příležitosti prezidentova příjezdu úřady zamaskovaly pomníky z dob SSSR.

53; Ukrajinská národní banka zjednodušila proceduru vyvádění kapitálu ze země. Národní banka Ukrajiny potvrdila nová opatření na liberalizaci devizové regulace v zemi.

54; V Sýrii zahynul americký voják. Americký voják zahynul v pátek na severu Sýrie, sdělil štáb mezinárodní koalice pod vedením USA.

55; Provokace: Ukrajinská armáda nadále ostřeluje Krasnogorovku, která je pod kontrolou Kyjeva. Cílem je hodit odpovědnost na Doněckou republiku.

56; German Gref: O zahájení činnosti Sberbanky na Krymu nemůže být řeč. Sberbanka neplánuje zahájení své činnosti na Krymu. Oznámil to šéf banky German Gref. Důvodem jsou hrozící sankce.

57; Ukrajina otestovala novou raketu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko se účastnil startu nové ukrajinské rakety.

58; Rusko vytvoří v Arktidě vědecko-výzkumné centrum pro armádu. V centru se budou řešit vědecké úkoly spojené se zajištěním vojsk v Arktidě a vytvořením nových systémů zbraní a techniky.

59; Byly zveřejněny šokující záběry. U Kyjeva cirkusový medvěd napadl diváky. Jsou zranění. 25. května ve městě Belaja Cerkov v Kyjevské oblasti během cirkusového představení medvěd napadl diváky.

60; Šéf Doněcké republiky řekl, jak začala válka v Doněcku. Alexandr Zacharčenko podrobně vyprávěl o začátku bojových akcí na Doněckém letišti.

61; Bojoví roboti pomohli specnazu FSB osvobodit rukojmí na Krymu. Byly zveřejněny záběry ze zajímavého cvičení. Na záběrech natočených vojenskými kameramany FSB byly předvedeny způsoby použití bojových robotů při útok na budovy.

62; Chtělo se nám zvracet. V čečenském parlamentu komentovali prohlášení o mučení homosexuálů. Mezinárodní organizace pro lidská práva Human Rights Watch zveřejnila zprávu o údajném pronásledování gayů v Čečně.

63; Rusko požaduje po Ukrajině okamžité vyplacení úroků z eurobondů. Nejvyšší londýnský soud schválil 29. března usnesení o zrychleném režimu projednání případu ukrajinského dluhu vůči Rusku v eurobondech.

64; Ruské letectvo zlikvidovalo jednoho z vůdců Islámského státu, Čečence Abú Ajjúba aš-Šišáního. Jak bylo zveřejněno, velel oddílu, který se podílel na útoku Islámského státu na Palmýru v prosinci 2016.

65; Terorista z Islámského státu se přiznal, že jeho kumpán připravoval výbuch v Moskvě. Jeden z předpokládaných teroristů zadržených v Moskvě se přiznal u soudu, že jeho kumpán skutečně připravoval výbuch.

66; Rusko musí zrcadlově odpovědět na vyhoštění diplomatů z Estonska, říká senátor. Rusko musí adekvátně a recipročně odpovědět na vyhoštění svých diplomatů z Estonska a nemůže tento nepřátelský krok ponechat bez odpovědi.

67; Trump nemá v úmyslu zmírňovat sankce proti Rusku, zní z Bílého domu. Administrativa USA neplánuje za současných podmínek oslabovat sankce proti Rusku. Naopak se chystá je zpřísnit.

68; Ukrajina přišla o hlasovací práva v WHO kvůli milionovým dluhům Dnes dluh Kyjeva vůči Světové zdravotnické organizaci činí 26 milionů dolarů.

69; Ruské letectvo zlikvidovalo obrovskou kolonu Islámského státu v Sýrii. Byly zveřejněny působivé záběry. Celkový počet ozbrojenců v takové koloně se odhaduje na 200 až 300 lidí.

70; Byl zveřejněn termín projednání odvolání Ukrajiny ohledně dluhu vůči Rusku. Ukrajina požádala soud o pozastavení výkonu soudního rozhodnutí do projednání odvolací žaloby.

71; Teroristé z Islámského státu, kteří připravovali teroristický čin v Moskvě, byli uvězněni. V pátek se FSB obrátila na soud s požadavkem uvalení vazby na čtyři lidi zadržené 25. května v Novo-Peredělkinu.

72; Chapadla Kremlu se natahují k Evropě, říká Porošenko. Ti, kteří mají dost odvahy tato chapadla uříznout, se dostávají pod další útoky, prohlásil Porošenko.

73; Ukrajinské tanky jely po Polsku bez doprovodu. Až poté, co polští pohraničníci tuto skutečnost oznámili policii, byl zorganizován doprovod kolony.

74; Trump požaduje ukončení vraždění křesťanů. Trump také prohlásil, že Amerika udělá všechno, aby ochránila své občany.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 27.5.2017:

1; Ruští diplomaté vypovězení Estonskem musí opustit zemi do konce května. Generální konzul v Narvě Dmitrij Kazjonnov a konzul Andrej Surgajev musí opustit Estonsko do konce měsíce.

2; Trump začíná přemýšlet o své moci namísto zájmů USA, říká senátor. Prezident USA Donald Trump začíná víc přemýšlet o udržení vlastní moci než o obhajobě národních zájmů.

3; Žádné peníze nebudou. Ukrajinský analytik o páté tranší MMF. Pro získání páté tranše od MMF musí Kyjev schválit zákony o pozemkové a důchodové reformě.

4; Na ukrajinské škole slavnostně zahájili provoz záchoda. Ředitel školy Bogdan Daďak a předsedkyně Kalušské okresní administrativy Natalja Babij přestřihli pásku.

5; Trump dal jasně na srozuměnou: USA nemají v úmyslu změkčovat protiruské sankce.

6; V USA muslim podal žalobu o 100 milionů kvůli pizze obsahující vepřové maso. Manažerka restaurace na to odpověděla, že on sám požádal, aby na krabičku s pizzou nalepili nálepku „Halal“, která znamená „vhodný pro muslimy“.

7; Výchova patriotů. Já vás naučím milovat vlast. Jak často si říkáme, že děti dnes nejsou takové,jaké bychom si přáli, a že tvrdošíjně odmítají naše názory. Lásku k vlasti je třeba přirozeně a nenásilně naočkovat, naučit, nikoli vtloukat do hlavy a vnucovat jako na Ukrajině.

8; Syrská armáda sestřelila útočný dron Izraele, který zabil tři vojáky. Jednotka protivzdušné obrany Syrské Armády sestřelila izraelský dron.

9; Zmanipulovaný program SpaceX odhalil Muscův technik. Technika propustili kvůli stížnosti u vedení firmy na to, že protokoly ze zkoušek byly zfalšovány.

10; Trump pokazil Evropanům svátek na summitu NATO, píše Forbes. Americký prezident nefungoval podle očekávaného scénáře.

11; Byla zveřejněna úvaha o událostech kolem oslav 9. května a signálech, které byly vyslány ohledně budoucnosti Ukrajiny. Majdanovci a banderovci začínají cítit, že jejich dosud neotřesitelná pozice v regionech velmi rychle slábne.

12; Situace v Doněcké republice zůstává napjatá, Probíhají boje a provokace ze strany ukrajinské armády. Ostřelování se zintenzivnilo. Byly používány všechny druhy těžkých zbraní včetně raketometů Grad.

13; Za co vlastně ukrajinská armáda bojuje? Za návrat Donbasu k Ukrajině? Donbas se už nemá kam vracet. Nikdo nemůže myslet vážně návrat k Ukrajině s jejími Porošenky, Jaroši, Geraščenky, Fariony a Škirjaky...

14; Hrozba Islámského státu: Smrtící jedy v jídle a otrava vody v evropských městech. Proč list Times děsí Brity? Smrtící nikotinové směsi v jídle, sulfát thalia (jedovatá sůl bez chuti a zápachu, která se dobře rozpouští ve vodě), kterým mohou být prostřednictvím vodovodu otrávena celá města.

15; Ve věku 89 let zemřel jeden z hlavních ideologů zahraniční politiky USA Zbigniew Brzeziński.

16; V Berlíně vjel automobil do stanice metra. Jsou zranění. Lidé, kteří utrpěli zranění, byli hospitalizováni.

17; Pentagon obvinil čínské piloty z nebezpečného eskortování amerického letadla. Manévr byl proveden neprofesionálně a nebezpečně, prohlásil představitel amerického ministerstva 
obrany.

18; Kasparov má radost z blokování sítě VKontaktě a Odnoklassniki na Ukrajině. Evropa by se mohla poučit z tohoto příkladu, jak bojovat s kremelskou propagandou.

19; Pohádky z ATO: Ukrajinští bloggeři oslavují psa, který údajně zachránil svým tělem dva vojáky ukrajinské armády. Autorem legendy se stal poradce náměstka ukrajinského ministra obrany Vasilij Budnik.

20; Američan si chce nechat odstranit genitálie, aby byl podobný mimozemšťanovi. Můj cíl je stát se bezpohlavním. Navrhují mi změnu pohlaví, ale to není to, co potřebuju, říká třiadvacetiletý vizážista.

21; Estonská média odhalila důvod vyhoštění ruských diplomatů ze země. Šlo o jejich reakci na hanobení památky ruského letce, který byl sestřelen nad Estonskem v roce 1944.

22; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla v Doněcku zraněna civilní obyvatelka. Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda pálila po obcích Doněcké republiky s využitím raketometů, dělostřelectva a tanků.

23; Byl proveden průzkum mezi obyvateli Spojených států o tom, co pro ně znamená NATO. Výsledek byl více než tristní. Málokdo věděl, co zkratka znamená. „NATO? – Nacionální cosi?“ Znalosti Američanů ohledně Severoatlantické aliance jsou prakticky nulové.

24; Na Ukrajině se srazil osobní vlak s nákladní soupravou vezoucí štěrk. V osobním vlaku se nacházelo 540 lidí, mezi nimiž bylo mnoho dětí ze školních kolektivů. Bylo hospitalizováno šest lidí, z toho čtyři děti.

25; Porošenko: Brzeziński byl skutečným přítelem Ukrajiny. Připomeňme, že média oznámila smrt bývalého poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost.

26; Ruské ministerstvo zahraničí podpořilo udělení Gogolovy ceny v Kyjevě. Marija Zacharova prohlásila, že vyznamenání učitelů ruského jazyka a literatury v Kyjevě vyvolalo široký veřejný ohlas.

27; Sberbanka chce doručovat hotovost pomocí dronů. Testování nové technologie bude zahájeno za měsíc v Kazani.

28; V Bílém domě chtějí zastavit nekontrolovatelný proud tweetů z Trumpova vědomí. V administrativě amerického prezidenta chtějí najmout skupinu právníků, kteří by prověřovali Trumpovy výroky před jejich zveřejněním.

29; Nedaleko Moskvy havarovalo lehké motorové letadlo. Na síti se už obejvily fotografie z místa nehody.

30; Zemní práce byly už ukončeny na 97%. Ministerstvo obrany informuje o výstavbě železniční trati vyhýbající se ukrajinskému území.

31; V Radě federace označili Porošenkova slova o chapadlech Kremlu za paranoiu. Žádná chapadla neexistují. Existuje pouze „ruský svět“ jako geopolitické a sociokulturní jev.

32; Opilý řidič převrhl tahač ukrajinské armády. V důsledku mimořádné události bylo zraněno šest ukrajinských vojáků.

33; Ukrajinské rakety přesně zasahují cíle, chlubí se Turčinov. Dodejme, že za poslední tři roky ukrajinské rakety nejčastěji zasahují domy civilních obyvatel Doněcké a Luganské republiky.

34; Za uplynulých 24 hodin byla v Doněcké republice zraněna jedna civilní obyvatelka a jeden voják zahynul.

35; Putin projednal s Erdoganem Sýrii a „Turecký proud“. Telefonický rozhovor mezi prezidenty obou zemí se konal 27. května.

36; Britské stíhačky byly poslány do vzduchu kvůli ruským letadlům. Důvod takové reakce ale nebyl sdělen.

37; Výsadkáři Novorossijského sboru budou vysláni na soutěž do Číny. Soutěž proběhne od 29. července do 12. srpna na jednom z polygonů v Číně.

38; Velká sedmička je připravena zesílit sankce proti Rusku. Summit G7 proběhl v italské Taormině.

39; Skupina Ivanuški Intarnational dostala zákaz vstupu na Ukrajinu. Ruskou hudební skupinu Ivanuški International nepustili na území Ukrajiny.

40; Bílý dům zveřejnil Trumpovy požadavky vůči NATO a potvrdil jeho jasnou podporu z prezidentovy strany.

41; Macron má v úmyslu vést náročný dialog s Ruskem. Je nutné také hovořit s Moskvou kvůli nalezení dlouhodobého řešení syrské krize.

42; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení G7 o sankcích proti Rusku. Poslanec poznamenal, že není zřejmé, komu tyto sankce vlastně více škodí.

43; Trumpův poradce označil Írán za zdroj všech problémů na Blízkém Východě. Světové společenství musí podniknout koordinované kroky proti akcím Íránu na Blízkém Východě.

44; Dálkové bombardéry ruského letectva uskutečnily let nad Barentsovým mořem a mořem u pobřeží Norska. Let letadel se konal v plném souladu s mezinárodními pravidly pro využívání vzdušného prostoru.

45; Trump slibuje vítězství nad terorem. Trump slíbil, že civilizovaný svět rozdrtí teroristy a odejme jim území, která vybojovali.

46; Čínští podnikatelé se zajímají o projekt podmořského tunelu na Krym. Čínští investoři zkoumají možnost výstavby podmořského tunelu přes Kerčskou úžinu.

47; USA platí do NATO více než ostatní, a to je nespravedlivé, říká Trump. Jak zdůraznil americký prezident, je třeba, aby bylo vůči USA všechno spravedlivé.

48; Ruské letectvo a syrské jednotky zvláštního nasazení postříleli 120 ozbrojenců na cestě k Palmýře. Útočné vrtulníky a příslušníci specnazu likvidovali prchající členy uskupení.

49; Na kyjevském nádraží zmlátili a oloupili cikány. V noci na 24. května v Kyjevě na skupinu třiceti cikánů na nádraží zaútočili lidé ve vojenské uniformě.

50; V Radě federace vyzvali k tomu, aby se nebraly vážně „rituální“ rezoluce G7. G7 se v poslední době mění na marginální organizaci.

51; Pentagon potvrdil smrt amerického vojáka v Sýrii. Podle tvrzení úřadu nyní probíhá vyšetřování události.

52; USA vysílají do západní části Tichého oceánu proti KLDR údernou skupinu s letadlovou lodí „Nimitz“.

53; Syrská armáda sestřelila sedm bezpilotníků amerických speciálních jednotek. Jsou informace, že více než polovina koaličních sil v čele s USA odešla z jihu Sýrie, aby nemusela bojovat proti syrské armáda a jejím spojencům.

54; Předseda čečenského parlamentu odpověděl na obvinění z pronásledování homosexuálů. Magomed Daudova popřel svou účast na pronásledování gayů v republice.

55; V Británii má více než 20 tisíc lidí sklon k terorismu, hlásí rozvědka. Pracovníci britské rozvědky identifikovali 23 tisíc extremistů žijících ve Velké Británii, které lze považovat za potenciální teroristy.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 28.5.2017:

1; V Armádě Luganské republiky komentovali prohlášení ukrajinské armády o postupu u Děbalceva. Informace ukrajinských médií o tom, že kyjevští ozbrojenci postoupili v oblasti Svetlodarského oblouku, neodpovídají skutečnosti.

2; U Kyjeva byly zapáleny hroby ozbrojenců ATO. Na Irpenském hřbitově v Aleji „hrdinů ATO" neznámí zapálili několik hrobů.

3; Sýrie požaduje od Rady bezpečnosti OSN zastavení bojových akcí koalice. Damašek připomíná agresivitu akcí koalice, která podporuje ty, kdo chtějí pouze zabíjet nevinné syrské občany.

4; Rusko je připraveno na konstruktivní dialog s USA, říká asistent prezidenta. Na tomto dialogu závisí řešení problémů jak Sýrie, tak i celého Blízkého Východu, a také osud boje proti mezinárodnímu terorismu, řekl Levitin.

5; Pokud bude třeba... Lídři G7 oznámili připravenost zpřísnit protiruské sankce. Země „Velké sedmičky“ jsou připraveny zpřísnit protiruské sankce, pokud si to situace vyžádá.

6; Írán nesmí získat jaderné zbraně za žádných okolností, říká Trump. USA zachovávají sankce proti Íránu.

7; V Bělehradě došlo v noci k mohutnému výbuchu. Okolnosti se upřesňují.

8; Hůř už je jen v Africe. Sedm z deseti Ukrajinců nevěří ve svobodu svých médií. Více než 70% Ukrajinců nepovažuje média ve své zemi za svobodná a nezávislá.

9; Vstoupíme do NATO, abychom naštvali Rusáky. V Kyjevě zazpívali píseň o nezávislosti. Bylo zveřejněno video z akce, které natočil blogger z Kyjeva Michail Volgin.

10; Washingtonský jestřáb: Jak Zbigniew Brzeziński změnil svůj vztah k Rusku. U příležitosti úmrtí amerického politologa v otázkách bezpečnosti byla zveřejněna zajímavá úvaha o změnách jeho postoje k Rusku.

11; Kdo koho rychleji pohřbí? Porošenko sociální sítě nebo naopak? Konečně jsme se dočkali. Na Ukrajině přece jen zakázali VKontaktě, Odnoklassniki (Spolužáci), Yandex a další „líhně separatismu“.

12; Tohle už přesahuje veškeré meze. Jak ukrajinská moc v boji za své udržení každým svým krokem překračuje rámec toho, co bylo do té doby možné.

13; Pentagon není připraven válčit s Ruskem a Čínou. Není dostatečná přepravní kapacita pro přesuny ani pro další obsluhu armády v zóně bojů.

14; V Kyjevě jsou připraveni vyhlásit ATO za účelem očištění Ukrajiny od neonacistických band. Do Nejvyšší rady přišel návrh zákona o „změnách zákonodárných opatření v boji s terorismem“.

15; Ukrajinu zavalí vlna vzpour. Na Ukrajině dojde k mnoha regionálním vzpourám, pokud nebude do podzimu vertikála moci od základu změněna.

16; Těžký den pro Islámský stát. „Tygři“ zlikvidovali konvoj teroristů cestou do města Rakká. V sobotu se konvoj Islámského státu dostal do pasti „Tygrů“ v provincii Hamá.

17; Strašlivá pomsta Ukrajiny: O plánu „Malé svobodné Rusko“. Možná jste si ani nevšimli, že ve Vilniusu se konalo už třetí Fórum svobodného Ruska“...

18; Severní Korea se brání: Byl dán příkaz zahájit výrobu nového systému protivzdušné obrany. Severokorejský lídr Kim Čong-un byl přítomen na testovacích střelbách systému protivzdušné obrany „nového typu“.

19; Trump má v úmyslu vytvořit štáb pro boj s úniky informací. Trump a jeho poradci se snaží brzdit šířící se „ruskou krizi“, která ohrožuje jeho prezidentství.

20; bylo potřeba zahrnout Doněck a Lugansk do rámce Ruské federace. Generálplukovník Leonid Grigorjevič Ivašov, doktor historických věd, komentuje jednu z nejožehavějších otázek Ruského jara.

21; Čína spustila největší systém družicové navigace. Nový systém sestává z 2,7 tisíc základních stanic družicové navigace a je největší na světě.

22; Novým cílem „ruských hackerů“ se stala Malta, píše The Guardian. „Ví vůbec Rusko, že má s Maltou napjaté vztahy?“, smějí se na sociálních sítích.

23; V Moskvě byl vybudován bronzový pomník „Dětem Donbasu“. Prezentaci pomníku uskutečnili současně se slavností věnovanou ukončení školního roku.

24; FBI varovala tajné služby Velké Británie před manchesterským teroristou. FBI varovala Mi-5, že budoucí pachatel teroristického činu v Manchesteru Salman Abedí byl součástí Islámského státu a plánoval ve Velké Británii teroristický čin.

25; Američtí investoři neopustí Rusko ani když budou sankce trvat navěky, píše Forbes. Investoři a investiční banky USA jsou připraveny obchodovat s Ruskem, i kdyby omezující opatření měla trvat věčně.

26; Co se stane, pokud Ukrajina odpojí Doněckou republiku od elektřiny? Dokáže se republika obejít bez těchto dodávek? Už to zkusili v dubnu, kde během jediné noci byl systém Luganské republiky převeden na ruské zdroje.

27; „Prezident-chlapeček“ Macron se sejde s „Vladimirem Velikým“, píší Times. Britský tisk provádí historické analogie: Petr Veliký se také už setkal se sedmiletým králem Francie.

28; Tanky, Grad, a minomety: V důsledku ukrajinského ostřelování byl zničen plynovod a sloupy elektrického vedení na jihu Doněcké republiky. Ukrajinští vojáci za uplynulých 24 hodin více než čtyřicetkrát porušili režim přerušení palby.

29; Doněcká republika proti Ukrajině. Srovnání cen za dodávky tepla. Už dříve Alexandr Zacharčenko prohlásil, že v Republice se žádné zvyšování cen energií konat nebude.

30; Dítěti se omluvili, s otcem sepsali protokol. Ministerstvo vnitra vysvětlilo situaci se včerejším medializovaným incidentem. Tisková služba Generální správy ruského ministerstva vnitra v Moskvě vyjasnila situaci s incidentem, který byl široce prezentován v médiích. Policie „sebrala“ dvanáctiletého chlapce, který na ulici bez doprovodu dospělé osoby přednášel básně a před ním byla rozložena taška, kam měli kolemjdoucí házet peníze. Incidentu se samozřejmě chytla liberální opozice, která křičela, že se v Rusku zatýkají děti za přednášení Shakespearových děl.

31; Před válkou s Ruskem nás zachránily Spojené státy a Evropa, říká Pašinskij. Tři roky šedá eminence Majdanu odhaluje zajímavé souvislosti. Američané a Evropané doporučili našemu státu, aby nešel do ozbrojeného konfliktu s Ruskem a nevyhlašoval válečný stav.

32; V Doněcké republice odmítli obvinění ze strany Kyjeva z ostřelování Krasnogorovky. Už dříve dnes ukrajinská strana prohlásila, že ráno síly Doněcké republiky ostřelovaly z těžkého dělostřelectva Krasnogorovku.

33; Nejnovější ruský letoun MS-21 uskutečnil úspěšný zkušební let. Na internetu byly zveřejněny první záběry ze zkušebního letu letadla pro krátké a střední vzdálenosti MS-21 v Irkutsku.

34; Zničit vysílače. V Kramatorsku zaútočili na kancelář ukrajinské televizní stanice. Na místo přijela skupina ochranky a policie.

35; Odpoutání sil zmařeno. Kyjev se nic odpoutávat nechystá, říká Národní policie Luganské republiky. Potvrzují to i pozorovatelé mise OBSE.

36; V Čeljabinsku zaútočily děti na policisty, hlásí média. Na internetu bylo zveřejněno video, kde nezletilci útočí na policejní automobil, házejí sáčky s barvami a nadávají policistům.

37; Nálet západní koalice zabil v Sýrii dvacet civilních obyvatel. Úder ze vzduchu byl proveden v sobotu 27. května na autobus jedoucí z města Ratla do Al-Kasry osm kilometrů od města Rakká.

38; Soud zamítl žalobu rodin Američanů, kteří zahynuli v Libyi, na Hillary Clinton. O podání žaloby na Clintonovou média informovala v srpnu loňského roku, kdy Clintonová kandidovala na post prezidenta USA.

39; Chtějí naši zem osvobodit od nás. Obyvatelé Doněcka vyprávějí o skutečných cílech ukrajinských „osvoboditelů“. Americký novinář Patrick Lancaster navštívil jeden z nejostřelovanějších obvodů Doněcka – severní okraj města v okolí letiště.

40; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda 43-krát porušila režim přerušení palby.

41; Severní Korea předvedla nové rakety protivzdušné obrany. Centrální televize Severní Koreje ukázala video ze zkušebních startů nových raket země-vzduch.

42; Neříkáme všechno. Podkopávalo by to víru v naše vojáky. Dva ozbrojenci z „Azova“ byli zadrženi v Donbasu. Vojenský prokurátor Ukrajiny prohlásil, že přes den jsou skutečnými hrdiny a v noci mívají psychické problémy.

43; Rudá armáda je ze všech nejsilnější. Mužský sbor z Austrálie zpívá ruské písně „plné bolesti a utrpení“. V Austrálii vytvořili sbor, který zpívá ruské písně, ačkoli nikdo z členů neumí rusky.

44; Čínské stíhačky eskortovaly výzvědné letadlo USA nad Jihočínským mořem. V Pentagonu potvrdili tento fakt a prohlásili, že to bylo uděláno nebezpečným a neprofesionálním způsobem.

45; Kyjev zveřejnil své plány. Ozbrojenci dnes obnoví ostřelování Krasnogorovky. Do Krasnogorovky byly staženy jednotky policie z Volnovachy a Veliké Novoselovky.

46; Finská policie zastřelila ochočeného mladého losa u ruských hranic. Finští policisté zastřelili ročního losa jménem Duraška ve městě Lappeenranta. Los byl oblíbencem místních obyvatel a nechal se hladit. Policisté tvrdí, že zvíře představovalo hrozbu na silnicích, protože byl nemocný.

47; Jak média našla ruskou brigádu výsadkářů útočící na základnu americké jednotky zvláštního nasazení v Sýrii. Novináři se pokusili zjistit, odkud taková informace pochází a nakolik se shoduje s realitou. Ukázalo se, že jde o jinou jednotku (syrskou), na jiném místě a v jinou dobu.

48; Dnes Ozbrojené síly Ruska a republik Donbasu slaví den pohraničních vojsk.

49; V USA jsou vystrašení z unikátní ruské zbraně schopné zničit město. Americká média píší o obdivuhodných možnostech ruské zbraně, která nemá obdobu v jiných armádách. Jde o samohybný minomet 2S4 Ťulpan ráže 240 mm.

50; Krym je připraven na nadcházející letní sezónu. Přivítat turisty je připraveno 470 pláží.

51; Zas co vlastně umírají ukrajinští vojáci? Ruský filmový režisér a novinář Ivan Ochlobystin zveřejnil svou úvahu o fenoménu ruského světa.

52; Merkelová: Už nemůžeme spoléhat na USA. Merkelová vyzvala Evropany, aby spoléhaly pouze na své vlastní síly.

53; Německé školy bojových umění jsou podezírány z vazeb na FSB. Školy bojových umění v Německu slouží jako spící buňky agentů ruské rozvědky a FSB.

54; Turčinov vyzval k výstavbě nedobytné pevnosti na hranici s Ruskem. Východní ukrajinskou hranici je nutno změnit v pevnost nedobytnou pro agresi ze strany Ruska.

55; Zabijáci tanků Islámského státu „Alligator“ Ka-52 likvidují techniku ozbrojenců u Palmýry. Byly zveřejněny první záběry leteckých úderů bojových vrtulníků Ka-52 Alligator ruského letectva.

56; Putin zahájí ve Versailles výstavu věnovanou Petru I. V pondělí 29. května přijede Vladimir Putiny na návštěvu Paříže na pozvání nového prezidenta Páté republiky Emmanuela Macrona.

57; V Japonsku byl vytvořen systém varování o vstupu letadla do zóny turbulencí. Díky tomuto systému posádka bude vědět o vstupu do zóny turbulencí zhruba 70 vteřin předem.

58; Ukrajina očekává, že dnes ruská Černomořská flotila opustí Sevastopol. 28. května 1997 Rusko a Ukrajina uzavřely dohodu o pobytu Černomořské flotily na území Krymu na dvacet let. Po návratu Krymu pod ruskou správu byla ale smlouva zrušena.

59; Otcem sebevražedného atentátníka z Manchesteru byl terorista. Ještě za vlády Muammara Kaddáfího byl otec atentátníka Ramadan Abedí oficiálně označen za teroristu.

60; Macron se vyjádřil o svém vztahu k Putinovi a Trumpovi. Donald Trump, se kterým jsem se setkal, byl ochoten naslouchat a porozumět. Je otevřenější než se všeobecně myslí.

61; Na břeh u Oděsy vyvrhlo moře desítky uhynulých delfínů. Mořští savci zahynuli v důsledku barbarství pytláků.

62; V Oděse odpůrci koncertu Svetlany Sergejevny Lobody vyvolali potyčky. Rusku, vem si zpět svou „Labudu“ (rusky „zbytečnost, nicotnost“), požadovali „aktivisté“ shromáždění u nočního klubu, kde bylo plánováno vystoupení hvězdy popu.

63; Vítej doma: V USA přivítali Trumpa skandálem a nízkou oblibou. Prezident USA se vrátil do vlasti ze svého prvního zahraničního turné, ale ve Washingtonu jej přivítali více než chladně.

64; Lidi honí do práce i silou. Proč se srazily vlaky v Chmelnické oblasti? Podařilo se, že čelo osobní soupravy stačilo projet a posunovaný vlak nenarazil do boku. Jinak by byla spousta mrtvých, říkají v Kyjevě.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.