Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 23.1.2017

obrazek
29.1.2017 19:30
Týdenní svoda. Putin tři čtvrtě hodiny telefonoval s Trumpem, dohodli se na spolupráci v boji proti ISIS. Trump sice nechal připravit zrušení sankcí proti Rusku, ale po rozhovoru s Mayovou pravil, že to momentálně nyní na pořadu dne a NATO má přednost. Psychologicky je v nepořádku na novém americkém prezidentovi to,že je narcis.

Dost zajímavé video z ukrajinského parlamentu před Majdanem. Ukrajinský poslanec varuje, že americká ambasáda chystá na Ukrajině občanskou válku. Žádná velká reakce. Asi už to všichni věděli. 
Majdan, zkouška na Sýrii.
20.11.2013!! (pre-Maidan!): Ukraine Deputy has proof of USA staging civil war in Ukraine" https://www.youtube.com/watch?v=y9hOl8TuBUM

Co je psychologicky v nepořádku s Trumpem - narcismus: http://www.dailykos.com/story/2017/1/26/1625715/-Here-s-what-s-psychologically-wrong-with-Donald-Trump  https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

https://cz.sputniknews.com/svet/201701274618890-Trump-vynos-zruseni-sankce-rusko/

http://www.rozhlas.cz/zpravy/svet/_zprava/nato-je-zaklad-zruseni-protiruskych-sankci-neni-na-poradu-dne-rekl-trump-po-jednani-s-mayovou--1693013

Pondělí, 23.1.2017:

1; Trumpova inaugurace: Vyhrána je bitva, nikoli však celá válka. Trump nezvítězí nad vnitřním nepřítelem bez vnější podpory, vyplývá z poučených komentářů ze světové blogosféry.

2; Politika nenávisti: O posledních jazykových experimentech Nejvyšší rady. V nejbližší době může Nejvyšší rada projednat návrh zákona o jazykových omezeních v zemi.

3; Bitva o Deyr az-Zaur. Syrská armáda za podpory ruského letectva přechází do protiútoku a odráží Islámský stát. Bandy Islámského státu rozvinuly mohutný útok v Deyr az-Zauru. Ruské letectvo a syrské ozbrojené síly hrály důležitou roli při odražení útoku.

4; Lotyšsko se ještě úplně nevzdalo snu o připojení ruských zemí. To, že toto téma pomalu přechází mezi témat spíše humoristická, vypovídá o tom, že ve „vrácení Abrene“ už málokdo doufá. (Abrene je lotyšský název pro Pytalovo v Pskovské oblasti RF).

5; Umění dohody. Co chce Rusko od Trumpa? Nový americký prezident bývá vykreslován jako nevědomý agent Kremlu.

6; Budoucnost Ukrajiny byla naprogramována v 90. letech. To není stát, ale kolchoz. Rusko, USA a Velká Británie pečlivě plní podmínky Budapešťského memoranda a nepoužívají proti Ukrajině jaderné zbraně.

7; Jak Američané uvěřili ve válku s mimozemšťany. Zesměšňující žertík v rozhlasovém vysílání jasně ukázal, jak může být dezinformace silnou psychologickou zbraní.

8; Nová tvář války. Věda o ozbrojeném konfliktu vyžaduje korekce. Zesílila role ideologických, ekonomických, informačních a dalších faktorů, které mohou mít větší vliv než tradiční válečné akce.

9; V Kyjevě byla odhalena deska zakladateli OUN. Pamětní deska ideologa ukrajinského nacionalismu byla zřízena na Arťomově ulici.

10; Ruská garda bude vyzbrojena útočnými pendreky s elektrickými paralyzéry. Nové pendreky jsou vybaveny svítilnou, laserovým ukazovátkem a umějí i vrhat granáty.

11; „Senzace“: Ruská vojska opouštějí Donbas, říká bývalý šéf drogové policie Ukrajiny Ilja Kiva. Ale mohou se rychle vrátit, dodává.

12; Ruská centrální banka odebrala licence dalším dvěma bankám. Ruská centrální banka pokračuje v očistě bankovního sektoru formou rušení licencí.

13; Zatímco Trump odpoutával pozornost, Putin získal Blízký Východ na padesát let dopředu, píše Foreign Policy. Díky nové dohodě může Rusko dále předvádět svou bojovou sílu a chlubit se plody bojové modernizace.

14; Jazyk a literatura „národnostní menšiny“ se objevily na ukrajinských školách. Na ukrajinských rozvrzích se objevil ruský jazyk a literatura pod názvem „jazyk a literatura národnostní menšiny“.

15; Senát USA má v úmyslu zablokovat Trumpovi možnost zrušit sankce proti Rusku. Podle slov amerických politiků se senát vynasnaží, aby zabránil dohodě mezi šéfem Bílého domu a ruským vedením.

16; Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti Rusům spojeným s Pravým sektorem. Podezřelí hájí radikální názory a ideje fašismu a nacionalismu.

17; Útok na Donbas by nás stál 40 tisíc mrtvých, říká důstojník ukrajinské armády. Pokud je Kyjev připraven během čtyř dnů přijít o 40 tisíc vojáků, pak pojďme do útoku.

18; Ukrajina a Gruzie nejsou vhodnými kandidáty pro EU a NATO, řekl kandidát na prezidenta Francie. François Fillon připomněl Západu nezodpovědné výroky těch, kdo si přáli vstup Gruzie a Ukrajiny do NATO.

19; O dialogu Putina a Trumpa sní celý svět, říká italský politik. Obnova dialogu a normálních vztahů mezi nejvyššími představiteli USA a Ruska je snem celého světa, myslí si italský opoziční představitel.

20; François Fillon: Evropa potřebuje dobré vztahy s Ruskem. Kandidát na prezidenta a bývalý premiér François Fillon prohlásil, že dobré vztahy s Ruskem jsou strategickou otázkou.

21; V Oděse vykolejila tramvaj, poškodila jedoucí i zaparkovaná auta a skončila napříč přes vozovku. V sociálních sítích kolují žertíky, že už ani tramvaje se na ten bordel v Oděse nemohou dívat.

22; Představuji si, jak zabíjím Borise Johnsona, přiznal expremiér Británie Cameron. David Cameron se přiznal, že při lovu ptáků si místo nich představuje nynější ministry Borise Johnsona a Michaela Govea.

23; Pětina Ukrajinců hladoví – nemají peníze ani na jídlo. Přes polovinu dalších respondentů má jen na jídlo, ale kupovat oblečení si už dovolit nemohou. Jen 26,5% Ukrajinců ze svého příjmu občas něco ušetří.

24; Bývalý občan Rigy Alexandr Jurjevič Kazakov byl v roce 2004 šéfem Štábu na ochranu ruských škol v Lotyšsku. V poslední době žije, pracuje a bojuje v Doněcku. Když jsem viděl, co se tu děje, už jsem nedokázal odejít.

25; Zástupci Asada a ozbrojené opozice se poprvé setkali za vyjednávacím stolem. Setkání ohledně vnitrosyrského urovnání dnes ráno začalo v Astaně.

26; Zásoby plynu v evropských podzemních zásobnících se k 22.1.2017 snížily na rekordní historické minimum.

27; Savčenková zveřejnila nové seznamy zajatců. V jejích seznamech jsou nejen občané Ukrajiny, ale i Ruska a také civilní osoby obviněné ze „zločinů proti Ukrajině“.

28; Záporoží se konal boxerský turnaj na památku příslušníka Berkutu, který zahynul před necelými třemi lety na Majdanu. Sergej Cvigun stejně jako miliony prostých Ukrajinců chtěl žít v mírumilovném právním státě.

29; Trumpova dcera Ivanka poradila svým internetovým přátelům ruskou aplikaci. Autor SkyGuru poznamenal, že je v šoku z pozornosti, kterou Ivanka Trumpová věnuje jeho aplikaci.

30; Ve Švédsku uspořádali přímý přenos ze znásilnění. Násilníkům je od 19 do 25 let a nejstarší z nich už byl trestán za nezákonný obchod s drogami a ublížení na zdraví.

31; V Kremlu oznámili přípravu telefonického rozhovoru Putina a Trumpa. Podle slov Dmitrije Peskova je příprava rozhovoru obou lídrů vedena po linii ministerstev zahraničí.

32; Pochodňový průvod ve Slavjansku. Hrstka kolaborantů a dovezení rusofobové. Nedělní akce se účastnilo zhruba 200 až 300 lidí.

33; Darwinova cena: Opilí příslušníci ukrajinské námořní pěchoty zapálili dělostřelecký sklad. Čtyři zranění. Dnes to na své tiskové konferenci v Doněcku oznámil Eduard Basurin.

34; O strachu a hrůze v Davosu. Liberální globalismus, který se zhmotnil v osobě Hillary Clinton a vagínách pochodujících americkými městy, je už skutečně mrtev.

35; Dostávali jsme od Washingtonu velmi mnoho příkazů, říká maďarský ministr zahraničí. Je příznačné, že toto halasné prohlášení učinil maďarský ministr na společné tiskové konferenci se Sergejem Lavrovem v Moskvě.

36; V Kyjevě jsou naštvaní: Prezidentem Parlamentního shromáždění Rady Evropy byl znovu zvolen „proruský“ Pedro Agramunt. Ukrajinská média jsou zaskočena a dokola omílají, že právě za jeho předsednictví se začalo mluvit o zrušení protiruských sankcí.

37; Dálkové bombardéry Tu-M3 zaútočily na objekty Islámského státu. Dálkové bombardéry odstartovaly z letiště na území Ruské federace a uskutečnily přelet území Iráku a Íránu.

38; Systém protiraketové obrany chránící Moskvu zaregistroval více než deset startů raket. Každodenně ve vojenských jednotkách této armádní složky slouží nonstop více než 200 vojáků.

39; Nahé „aktivistky“ se poštěkaly: Přišla informace o rozpadu ukrajinské skupin Femen. Příčina „rozchodu spočívá v tom, že se exhibicionistky nedokázaly dohodnout na rozdělení moci a peněz.

40; Rozvědka Armády Doněcké republiky nadále registruje posilování pozic ukrajinské armády poblíž linie dotyku.

41; Ukrajinská armáda ostřelovala centrum Jasinovaté. Jen souhrou náhod nedošlo k obětem mezi civilním obyvatelstvem.

42; Porošenko vytvořil nad Donbasem speciální vojenskou vzdušnou zónu. Do té doby se v rozkazu ukrajinského prezidenta objevovaly pouze tři vojenské vzdušné zóny a samostatný vojensko-vzdušný rajon.

43; Záchrana poslance Geraščenka. O „skvělé operaci“ ukrajinských tajných služeb. Jen několik hodin tajila SBU informace kolem odvráceného atentátu na „jednoho z poslanců Nejvyšší rady“. Podle verze SBU už 14. prosince přijeli z Ruské federace do Charkova občané Ukrajiny, kteří byli na Krymu ve vězení.

44; Dodon šel do vážného rizika, píše expert o plánech prezidenta Moldávie. Igor Dodon sdělil, že má v úmyslu zrušit dohodu o otevření kanceláře pro styk s NATO v Kišiněvě.

45; Trump políbil šéfa FBI. On má větší zásluhy než já, řekl Trump o jeho roli v prezidentské kampani.

46; Arabští novináři se poprali na setkání v Astaně. Na setkání ohledně syrského urovnání v Astaně došlo k potyčce mezi novináři z arabských médií.

47; Parlamentní shromáždění Rady Evropy označilo největší problém Ukrajiny, který m je pomalý pokrok při potírání korupce. Poslanci Parlamentního shromáždění Rady Evropy prezentovali zprávu „Fungování demokratických institucí na Ukrajině“.

48; Parlamentní shromáždění Rady Evropy bude požadovat propuštění Ukrajince Suščenka zadrženého v Rusku. Zpravodajem rezoluce je předseda ukrajinské delegace v PS RE.

49; Trump nedokáže zničit NATO, říká německá ministryně obrany. Ministryně obrany Německa kritizovala Donalda Trumpa za jeho vztah k NATO a zdůraznila nutnost zachování Aliance.

50; Erdogan chce reformovat Radu bezpečnosti OSN. Prezident Turecka Erdogan se vyslovil za reformu Rady bezpečnosti OSN. Chce, aby se skládala z dvaceti „rotujících“ zemí a požaduje zrušení na stálé a nestále členy Rady.

51; Kolomojskému zabavili pozemek v Jaltě. Starosta Jalty Andrej Rostěnko zdůraznil, že daný pozemek byl nezákonně pronajat.

52; Investoři v posledních měsících intenzivně vyvádějí prostředky z hedgeových fondů. V průběhu celého roku 2016 investoři aktivně vyváděli své prostředky z hedgeových fondů.

53; Švédský politik, který vyzval k zastřelení Trumpa, odstoupil z politických funkcí. Peterson souhlasil, že to, co napsal, je „idiotský čin“.

54; Irácká vojska vytlačila Islámský stát z východní části Mosulu. Armádě se podařilo vytlačit ozbrojence Islámského státu z poslední čtvrti Mosulu na východ od řeky Tigris.

55; Staarosta Dněporopetrovska odmítl snídat s Trumpem. Tato akce byla plánována téměř před půl rokem, kdy nikdo nemohl předpokládat, že se Trump stane prezidentem.

56; Prezident Parlamentního shromáždění Rady Evropy podpořil zrušení sankcí proti Rusku uvalených kvůli Krymu. Agramunt vyjádřil politování nad rozhodnutím Ruska neúčastnit se práce PS RE.

57; U pomníku „hrdinů ATO“ v Krivém Rogu spálili ukrajinskou vlajku. V noci spálili vlajku Ukrajiny upevněnou na oslavné ceduli.

58; Kotel u Damašku je už takřka vyčištěn. Ozbrojenci musí odevzdat města během 24 hodin. Ozbrojenci musí být evakuováni do severozápadní provincie Idlíb i se svými rodinami během 24 hodin.

59; Trump podepsal dekret o odchodu USA z Transpacifického partnerství. Trump ještě během volební kampaně slíbil odstoupení od smlouvy v případě svého zvolení.

60; Bývalá prezidentka Lotyšska označila Lotyše za „zlobný a závistivý národ“. V interview pro TV3 zalitovala, že je hluboce zklamána svými krajany kvůli jejich „zlobě a závisti“.

61; V Kyjevě začali prodávat dětskou hru s Ukrajinou bez Krymu. Tato varianta mapy existuje pouze v ruskojazyčné, ale nikoli v ukrajinské verzi.

62; Transpacifické partnerství je bez USA neživotaschopné, říká expert. V pondělí prezident USA Donald Trump podepsal dekret o odstoupení USA od dohody o Transpacifickém partnerství (TTPA).

63; Rozvoj vzdělávání, vědy a přírůstek dětského obyvatelstva v Luganské republice. Ve školním roce 2015/2016 ukončilo vzdělávání a své doklady o vzdělání dostalo 11.161 žáků.

64; EU se unáhlila s podpisem dohody o asociaci s Ukrajinou, říká Fillon. Podpisem dohody o asociaci s Ukrajinou se lídři zemí EU se svým rozhodnutím unáhlili, myslí si Filllon.

65; Na základně amerického letectva vyhlásili poplach kvůli střelbě. Základna Davis Monthan je místem zakonzervování jednoho z největších množství letecké techniky na světě – až 4.400 kusů.

66; První krok? Ruské letectvo dostalo od štábu USA souřadnice cílů Islámského státu v Sýrii v okolí města El-Báb v provincii Aleppo.

67; Milují sex, svastiku a svého vůdce. Hitlerjugend po ukrajinsku. Toto je Lera. Jí i jejím kamarádkám je šestnáct let. Všechny jsou milenkami ozbrojenců neonacistického batalionu Azov a děsně milují svého vůdce...

68; Ruská sportovkyně Marjana Naumova se rozhodla začít studovat na Historické fakultě Doněcké univerzity. Dodala, že univerzitu jí doporučil ruský politik Gennadij Zjuganov (KS Ruské federace).

69; Ukrajinská moc je nepřítel číslo dva. Za svého nepřítele číslo jedna tradičně označila Rusko.

70; Válka očima médií: Jak Syrská armáda a ruské letectvo spáchaly „genocidu“ civilních teroristů u Damašku. V souvislosti s vojenskými úspěchy syrských vládních vojsk v údolí Vádí Barada zesílila i západní protisyrská propaganda.

71; V obytném komplexu Londýna došlo k výbuchu. Příčina zatím nebyla zjištěna.

72; Je to novodobý fašismus. Trumpův spolustraník vyzval k zatčení Madonny. Madonna prohlásila, že je „neskutečně nasraná a velmi intenzivně pomýšlela na to, že vyhodí Bílý dům do povětří“.

73; Odstoupení USA od TTPA znamená odmítnutí politiky globalismu, říká Jemeljanov. Všechna Transpacifická partnerství jsou ideálem mondialistů/globalistů.

74; Naftogaz zasadil ránu průmyslu své země prudkým zvýšením cen plynu. Naftogaz Ukrajiny zveřejnil cenové návrhy pro zemní plyn pro průmyslové odběratele a další subjekty, které nabudou platnosti od 1. února 2017. Ceny vzrostou o 21 až 22%.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 24.1.2017:

1; Téměř 80% ukrajinských prokurátorů jsou lidé z ulice, říká Lucenko. Lucenkova tisková mluvčí Larisa Sargan dodala, že podle výsledků konkursu na 600 volných míst bylo vybráno 630 kandidátů. Z nich 483 nemá žádné zkušenosti v orgánech prokuratury, 99 kandidátů jsou pracovníci orgánů prokuratury a 48 kandidátů jsou bývalí spolupracovníci orgánů prokuratury.

2; Ukrajina přijde o východní a jižní regiony kvůli zákonu o totální ukrajinizaci, říká politolog. Jako precedens uvádí například Polsko, které také přišlo o svá východní území.

3; V Polsku byl odtajněn dokument o změně politického kursu na proruský. Polské ministerstvo zahraničí odtajnilo devět let starý dokument, který se stal začátkem návratu země k proruské politice.

4; NATO neuvažuje o možnosti vstupu Ukrajiny do Aliance. Země Severoatlantické aliance nevidí důvody pro připojení Kyjeva k bruselské vojenské rodině.

5; Rex Tillerson je krůček od funkce státního tajemníka USA. Výbor Senátu USA pro zahraniční záležitosti podpořil Tillersonovu kandidaturu na funkci státního tajemníka.

6; V Kyjevě se objevila skandální reklama se šéfem Národní gardy. Na reklamním tabulích je Jurij Allerov představen jako „nejbohatší příslušník Národní gardy na světě“.

7; Vojenské stavitelství v Rusku prožívá neuvěřitelný rozmach. Není názornější sféry rozvoje státu než dynamické stavebnictví.

8; Učinit Rusko velkým. Do jaké míry se Trumpova „velikost Ameriky“ odrazí na prosperitě a „velikosti“ Ruska?

9; Od Vilniusu do Kyjeva. Retrospektiva dvou „revolucí“. Leden je pro současnou Litvu měsícem symbolickým a v mnohém charakteristický. V noci na 13. ledna 1991 se odehrál útok na vilniuské televizní centrum, během kterého podle verze oficiálních litevských úřadů „ozbrojené síly SSSR zavraždili 14 Litevců, kteří se zasazovali o nezávislost Republiky“. Událost je více než podobná tomu, co se v posledních letech odehrálo na Ukrajině, kdy „záhadná“ střelba do neozbrojených příslušníků Berkutu byla okamžitě připsána stávající moci a využita pro zahájení státního převratu.

10; Proč chce Trump vyměnit 80 šéfů amerických diplomatických zastoupení? Prezident Donald Trump chce zbavit funkce ty velvyslance USA, kteří byli jmenování Barackem Obamou.

11; Sankce Západu učinily Rusko silnějším, píší rakouská média. Protiruské sankce se ukázaly jako neefektivní: Ekonomika země projevuje jasné znaky ozdravení.

12; Několik hodin před odchodem převedl Obama Palestině 221 milionů dolarů. Peníze byly poukázány tajně a jen několik hodin před vypršením pravomocí.

13; Americká rozvědka nemůže prokázat spojení Trumpova štábu s Ruskem. Americká rozvědka dosud nebyla schopna nalézt žádné důkazy pro styky Trumpova štábu s Ruskem.

14; Americká scenáristka přišla o práci za urážku Trumpova desetiletého syna. Scenáristku televizní show Night Live Katie Rich dočasně zbavili práce po zveřejnění útočného příspěvku na Twitteru.

15; Čína rozmístila mezikontinentální rakety DF-41 u hranic s Ruskem v severovýchodní provincii Chej-lung-ťiang.

16; Kandidát na funkci ministra financí USA Steven Mnuchin podpořil sankce proti Rusku.

17; Maďarsko bude hájit ukrajinské Maďary před „jazykovým zákonem“. Jazyková otázka není vnitroukrajinské téma, ale dalece přesahuje rámec Ukrajiny, prohlašuje maďarský ministr zahraničí.

18; CIA otvírá archivy. USA po Druhé světové válce financovaly OUN.USA považovaly OUN za teroristickou organizaci, ale pomáhaly jí, aby ji mohly využít proti SSSR.

19; Maďarsko přišlo o 6,5 miliardy dolarů kvůli protiruským sankcím. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó prohlásil, že celkové ztráty Maďarska kvůli vzájemným sankcím mezi EU a Ruskem dosáhly 6,5 miliardy dolarů.

20; Může být neukrajinskojazyčný občan být ukrajinským patriotem? Aktuální otázky neonacistického státu.

21; Těžko hledat černou kočku v tmavé místnosti, říká Puškov o „spojení Trumpa s Ruskou federací“. Rozvědka USA se snaží najít černou kočku v temné místnosti, když usiluje o nalezení spojení štábu prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem.

22; Další šílený výmysl ukrajinské armády: Střílejí po nás z pušek na bizony. Munice do takových pušek je ale z velmi drahé slitiny... Tento očividný nesmysl zazněl včera na ukrajinské televizní stanici ICTV.

23; Obamova administrativa donutila Velkou Británii mlčet o neúspěšném startu rakety. Evidentně se úřady bály analogických problémů i s dalšími raketami, upřesňuje zdroj.

24; Ukrajinský „aktivista“ je rozhořčen „Kremelským máslem“. V Chmelnickém se vyrábí a prodává máslo, které má na obalu kremelskou věž. Je to podivný marketingový tah, rozčiluje se „novinář“ Kazanskij, který uprchl z Doněcka do Kyjeva.

25; Ozbrojená opozice nepodepíše výsledný dokument z mírových rozhovorů v Astaně. Oznámil to oficiální zástupce delegace opozice na rozhovorech.

26; Merkelová říká, že svět vstupuje do nové historické éry. Německá kancléřka nadále tvrdí, že řešit problémy spojené s globalizací pomůže jen otevřenost.

27; Nicole Kidman se dostala na černou listinu Hollywoodu kvůli výzvě, aby Američané ctili volbu lidu. Už dvě hollywoodská studia vypověděla herečce smlouvy po jejích slovech na podporu Donalda Trumpa.

28; „Automajdan“ v Kyjevě: Byly zablokovány ulice, demonstranti pálí pneumatiky. Protestující požadují, aby úřady povolily ježdění v autech se zahraničními registračními značkami.

29; Činnost ukrajinských soudů je paralyzována. Soudci odcházejí nebo nemají právo projednávat případy, protože Nejvyšší rada zapomněla obnovit jejich jmenování.

30; Gazprom v lednu zvýšil export plynu do Evropy o 20%. Leden ještě neskončil a Gazprom už oznamuje růst exportu plynu do Evropy o 20%.

31; Představitelé ruské liberální opozice Javlinskij a Kasjanov vyjádřili Trumpovi nedůvěru. Považují jej za Putinovu kopii.

32; „Je Lvov ještě Ukrajina?“, táže se starosta Sadovyj. Starosta Lvova Andrej Sadovyj se dlouhodobě rozčiluje nad kritickou situací s odvozem tuhého domovního odpadu z města.

33; Vojenská technika USA se potloukla během cesty do Polska. Během přesunu americké obrněné techniky do Evropy vznikly neočekávané potíže, píše The Wall Street Journal. Například byly tanky mechanicky poškozeny při průjezdu pod mostem, který byl nižší, než se počítalo.

34; Ostřelování ze stany ukrajinské armády. Byly vystřeleny stovky min a dělostřeleckých nábojů. Několik obcí Doněcké republiky zůstaly bez elektřiny. 24. ledna přes den nepřítel pokračoval v provokačním ostřelování v okolí Jasinovaté.

35; Hořící tank T-90 v Sýrii. Islámský stát publikuje podezřelé záběry z provincie Aleppo. Mediální křídlo teroristů z Islámského státu zveřejnilo video, na kterém je natočen tank T-90 údajně zasažený protitankovou raketou v okolí Hanasser v provincii Aleppo. Podoba plamenů ale ukazuje na zrežírované záběry.

36; Krym v každém případě musíme dobýt silou, říká vůdce „dobrovolnického“ batalionu Krym. A já si myslím, že se tak stane poté, co Rusko utrpí v Sýrii důkladnou porážku.

37; Fatální chyba: V Itálii považovali záchranáři hlášení o lavině za vtip. 24. ledna se ukázalo, že záchranáři ztratili drahocenný čas, když neuvěřili zprávě o lavině, která se sesunula na hotel v horách.

38; V důsledku ostřelování Luganské republiky ze strany ukrajinské armády byl zabit civilní obyvatel. Podle předběžné zprávy bylo ostřelování vedeno z pozic ukrajinské armády u Novozvanovky.

39; Šéf Luganské republiky o ukrajinském šovinismu. V zemi, kde je pro drtivé množství obyvatelstva ruský jazyk, je zákaz jeho používání jazykovou genocidou.

40; V Kremlu komentovali rozmístění čínských mezikontinentálních balistických raket poblíž hranice s Ruskem. Vzhledem k charakteru raket ruské území není ohroženo. Americká média okamžitě vyjádřila přesvědčení, že dislokace raket v tomto regionu je namířeno proti USA.

41; V Záporoží propustili policisty, kteří uctili památku příslušníků Berkutu. Mezi propuštěnými je i zástupce šéfa správy Národní policie Záporoží Andrej Dolinnyj.

42; Dělostřelecké ostřelování ze strany ukrajinské armády: V obcích Stachanovo a Irmino byly poškozeny obytné domy a narušeny dodávky elektřiny.

43; V Dněpropetrovsku postřelili dítě před očima rodičů. Chlapec byl hospitalizován se střelným poraněním levé poloviny hrudního koše.

44; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů oblast, kde právě prováděli inspekci zástupci OBSE a osobně Alexander Hug.

45; V Polsku u obce Trzebów americký vojenský automobil naboural autobus. Jsou zranění. Dva lidé byli zraněni na západě Polska v důsledku dopravní nehody za účasti pick-upu americké armády.

46; Zajatý dobrovolník Doněcké republiky z Brazílie je v kyjevském vězení vystaven šikaně. Příslušníka domobrany, který bojoval v Donbasu, prakticky odevzdali na roztrhání zločincům, kteří se na Rafaelovi (Rafael Marcus Lusvarghi) dopouštějí teroru.

47; Porošenko: Ukrajina zachrání svět před ruskými kybernetickými útoky. Ukrajinský prezident Petr Porošenko je připraven k boji s „mýtickými ruskými hackery“.

48; Bombardéry ruského letectva útočily na objekty Islámského státu v Deyr az-Zauru. Pomocí prostředků objektivní kontroly byly potvrzeny zásahy všech naplánovaných cílů.

49; Voják ukrajinské armády zabil tři lidi při dopravní nehodě na silnici Kyjev – Oděsa poblíž obce Xaverovka. Za účelem zjištění příčin a okolností dopravní nehody pokračuje vyšetřování.

50; Opilý podplukovník ukrajinské armády v zóně ATO vyhrožoval zabitím pracovníkům dopravní policie. Ukrajinské ministerstvo obrany nadále eviduje zločiny páchané ukrajinskou armádou na civilních občanech země.

51; Dedolarizace bude pokračovat, říká centrální banka Ruské federace. Dedolarizace v hospodářství probíhá v plném tempu, a to nejen proto, že sílí rubl.

52; Trump učinil den své inaugurace státním svátkem. Informuje o tom The Washington Post s odvoláním na Trumpova tiskového tajemníka Seana Spicera.

53; Ukrajinský poslanec nazval používání ruského jazyka ukrajinskými státními úředníky „smilstvem“.

54; Přestaňte zabíjet Ukrajince. Porošenko „vytrestal“ ruské novináře. Porošenko prohlásil, že se s nimi nebude bavit, dokud nebude Donbas osvobozen.

55; Zvláštní představitel ruského prezidenta pro Sýrii Alexandr Lavrenťjev informoval o trapných pokusech o vydírání v Astaně ze strany ozbrojené syrské opozice.

56; Instalace Kolčakovy pamětní desky v Petrohradě byla prohlášena za nezákonnou. Smolninský obvodní soud v Petrohradě vyhověl žalobě na uznání instalace pamětní desky Alexandra Kolčaka za nezákonnou.

57; V Polský zmlátili Ukrajince, kteří prohlašovali, že Lvov je Ukrajina. Útočníci byli zadrženi. Jedná se o obyvatele města Rzeszów ve věku 18 až 20 let.

58; Ukrajinská armáda ostřelovala z těžkého dělostřelectva Jasinovatou. Ukrajinská armáda večer ostřelovala z děl ráže 122 a 152 mm okraje Jasinovaté.

59; Neonacistku a vrahyni policistů Zaveruchu pustili na svobodu. Obhajoba tvrdí, že neonacistka se nepodílela na zastřelení policistů v květnu 2015.

60; V Parlamentním shromáždění Rady Evropy zapomněli na „ruskou agresi“. Ve vystoupení, které trvalo více než půl hodiny se Thorbjørn Jagland ani jednou nezmínil o mýtické „ruské agresi“ vůči Ukrajině.

61; Grahama Phillipse vyhnali z britského parlamentu kvůli otázce na válku v Donbasu. Reportáž z místa událostí novinář zveřejnil na svém kanálu Youtube.

62; Británie Utratila za sledování „Admirála Kuzněcova“ téměř jeden a půl milionu liber. Přesun sledovaly britské lodě – torpédoborec „Duncan“ a fregata „Richmond“.

63; Rusko napsalo pro Sýrii návrh Ústavy. Ruská delegace předala zástupcům ozbrojené opozice návrh ústavy země.

64; Doněcká republika popřela informaci ukrajinských médií o obsazení silnice mezi Doněckem a Gorlovkou ukrajinskou armádou. V operativním velení Doněcké republiky popřeli informaci řady ukrajinských médií o ovládnutí silnice mezi Doněckem a Gorlovkou ukrajinskou armádou.

65; Syrská ozbrojená opozice jede do Moskvy. 25 syrských opozičníků je pozváno na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na 27. ledna v Moskvě.

66; V Kyjevě chtějí přejmenovat prospekt Hrdinů Stalingradu. Příslušná přejmenování musí potvrdit Kyjevská rada na svém plenárním zasedání.

67; Proč Čína rozmístila jaderné rakety u hranic s Ruskem? Peking si chce zajistit možnosti zadržování Washingtonu.

68; Ženisté ruského letectva a syrské děti. Byly zveřejněny dojemné záběry ze Dne inženýrských vojsk v Aleppu. V Aleppu se konaly slavnostní akce věnované Dni inženýrských vojsk Ruské federace.

69; V Iráku požadují uzavření velvyslanectví USA. Duchovní vůdce Iráku Muktadá al-Sadr požaduje uzavření amerického velvyslanectví.

70; Podněsterská otázka musí být předmětem referenda, říká Dodon. Podněsterská otázka se bude řešit v celonárodním referendu, prohlásil prezident Moldávie Igor Dodon.

71; Vraťte nám Rusko. Kdo a proč požaduje v Belgii zrušení sankcí vůči Moskvě? Belgický parlament zamítl rezoluci o zrušení sankcí proti Rusku, jejíž návrh byl předložen zástupci opozice v létě 2016.

72; V Bílém domě vysvětlili, proč se Trump pokouší navázat vztahy s Ruskem. Tiskový tajemník Bílého domu Sean Spicer během tiskové konference vysvětlil snahu Donalda Trumpa o navázání vztahů s Ruskem. „Protože je to v zájmu USA. Protože on (Trump) umí uzavírat dohody. A on bude uzavírat dohody v zájmu USA“, utřel Spicer novináře, který se zeptal, proč navzdory kritice na svou adresu se Trump pokouší normalizovat vztahy s Ruskem.

73; Evropa je v intelektuální křeči. Ljaško ostře zkritizoval generálního tajemníka Rady Evropy. Evropa se podle Ljaškových slov noří do hluboké ideologické, morální a institucionální krize.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 25.1.2017:

1; Ruská armáda dostala modernizované zbraně Leer-3“, které dokáží odesílat SMS, audio- i videozprávy.

2; Kadyrov informoval o výstavbě mezinárodního centra specnazu v Čečně. Mezinárodní výcvikové středisko sil zvláštního určení v Gudermesu zabírá plochu o velikosti 400 hektarů.

3; Kongres USA chce prezidentovi zakázat, aby jako první podnikl jaderný úder. Do kongresu byl předložen návrh zákona „Omezení prvního použití jaderných zbraní“.

4; Vězení za používání mateřštiny. Nový jazykový zákon na Ukrajině. Co vlastně navrhují poslanci v zákoně o jazyce?

5; Rusové,kteří bojovali proti Novorusku, dostali to, oč si koledovali. Nyní po nich půjde ruský zákon, ale jak se ukázalo, ani na Ukrajině nenašli to, co hledali.

6; U Kyjeva lovci s termovizí po nocích střílejí na lidi. V Boroďanském okrese pomocí přístrojů pro noční vidění postřelili dvě babky, které sbíraly brambory. Jeden také zastřelil cenného koně, protože si jej údajně spletl s losem.

7; Ukrajinští patrioti u definitivně odepsali Savčenkovou. Patrně mají přemazanou dlouhodobou paměť.

8; Život v týlu nepřítele: Co je to ta „bandera“, jak se to jí a na co se to maže? Většina prostých Ukrajinců o Banderovi slyšela poprvé až v souvislosti se začátkem občanské války.

9; Kdo a proč organizuje protesty proti Trumpovi? Jaký je smysl masových protestních akcí z minulé soboty ve Washingtonu, New Yorku a dalších městech USA? Washingtonu se jako bumerang vrací to, co se snažil za Obamy vnutit jiným zemím. USA se ocitly na prahu své vlastní „barevné revoluce“.

10; Obrana Islámského státu se hroutí. Tygři osvobozují řadu klíčových městeček na východě provincie Aleppo. Syrská armáda v čele s útočnou brigádou „Tygři“ pokračuje ve svém vítězném postupu ve východní části provincie Aleppo.

11; FBI odposlouchávala hovory ruského velvyslance v USA Sergeje Kisljaka a Trumpova poradce. Musela konstatovat, že se nedělo nic nepřístojného.

12; Je třeba ukončit boje v Sýrii, a to co nejdříve, říká generál americké armády. Generál Townsend prohlásil, že USA se musí účastnit rozhovorů o Sýrii.

13; Přestaňte s s tím řáděním, nebo na vás pošlu federály, vzkazuje Trump přes Twitter. Trump pohrozil, že pošle do Chicaga FBI.

14; Minsk nefunguje, tak je potřeba zapojit Trumpa, říká lídr Opozičního bloku Bojko. Jurij Bojko si myslí,l že k rozhovorům je třeba přizvat zástupce nové administrativy USA.

15; Na Majdanu jsme nebyli a vždy jsme milovali Trumpa. Jak ukrajinští politici mění svou vlastní minulost.

16; Rusko vydalo přes Interpol zatykač na více než tisíc teroristů. V roce 2016 se Rusko připojilo k novému projektu Interpolu s názvem „Watchmaker“.

17; Rusko se stává peněžním magnetem pro investory, píše Forbes. Záměr ukončit militantní vztah Ameriky k Rusku dává investorům možnost projevovat stále větší zájem o Ruskou federaci.

18; Úroveň korupce v Rusku se v roce 2016 nezměnila. Rusko získalo 29 bodů v žebříčku vnímání korupce. Stejného výsledku dosáhlo i v roce 2015.

19; Top manažer Laboratoře Kasperského byl zatčen v případu vlastizrady. Ve stejném případu byl zadržen i šéf jednoho z center informační bezpečnosti FSB Ruské federace.

20; Poločas rozpadu: Na Ukrajině skrývají fakt neexistence koalice v Nejvyšší radě. Porošenko vůbec nemá zájem na tom, aby se rozpouštěl parlament. Nové složení takřka jistě nebude mít pod kontrolou.

21; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády byly poškozeny dva obytné domy. Nepřítel ostřeloval z těžkého dělostřelectva a minometů okraje Doněcka a Jasinovaté.

22; Peking označil informace o rozmístění svých raket na hranicích s Ruskem za výmysly a spekulace.

23; Společnost z USA požaduje od Sberbanky a Grefa 750 milionů dolarů. Společnost PPF Management zaregistrovaná v americkém státě Delaware zažalovala Sberbanku, Germana Grefa a další osoby.

24; Lucenko dostal od syna dárek za stovky tisíc hřiven, vyplývá z majetkového přiznání manželského páru Lucenkových. Starostlivý syn, který patří mezi tzv. „zlatou mládež“, rozdělil svůj dar mezi oba rodiče. Předpokládá se, že se jedná o pokus o legalizaci budoucích korupčních příjmů.

25; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky a Doněcka. Zajcevo a Jelenovka hlásí poškození obytných domů v důsledku ostřelování ze strany kyjevských ozbrojenců.

26; V italském hotelu pohřbeném pod lavinou bylo nalezeno 21 těl obětí. Už je známo, že záchranné služby v Itálii nezafungovaly náležitým způsobem během záchrany pracovníků a hostů hotelu.

27; Tajné služby odvrátily teroristický čin v Kazaňském leteckém podniku. Informoval o tom šéf Ministerstva vnitra Republiky Tatarstán Arťom Chochorin.

28; Následky ostřelování ze strany ukrajinské armády. Byly zveřejněny fotografie vážných škod v obci Stachanovka.

29; V minulém roce odcházel Kličko na dovolenou dvanáctkrát. Vyšlo najevo, že starosta Kyjeva chyběl v práci 103 dní.

30; Čtvrtá říše: V Kyjevě topí v kotelnách knihami. Na podlaze v kotelně leží Tolstoj a Někrasov, Bredbury a Anatole France.

31; Vojenské letadlo USA se nebezpečně přiblížilo k Admirálu Kuzněcovovi. Protiponorkové letadlo P-8A Poseidon snížil rychlost a proletělo v bezprostřední blízkosti skupiny lodí doprovázející ruskou letadlovou loď.

32; Pamela Anderson daruje Melanii Trumpové ruský kožich. Připomeňme, že loni Pamela Anderson prohlásila, že miluje Rusko a neodmítla by vlastnictví ruského pasu.

33; Ruská centrální banka oznámila aktivní dedolarizaci ekonomiky. V ruské centrální bance oznámili, že bankovní systém a celá ekonomika země jednoznačně směřuje k odmítnutí dolaru.

34; Na internetu se uživatelé vysmáli „těžkému ukrajinskému vrtulníku“. Uslyšíte-li z dálky podobný zvuk, skryjte se. Ne proto, abyste se schovali, ale aby to na vás nespadlo.

35; Trump zahajuje výstavbu zdi na hranici s Mexikem. Prezident USA se evidentně nechystá ustupovat od svých předvolebních slibů, které takřka všichni označovali za populistické.

36; V Kuvajtu oběsili prince za vraždu jiného prince. V roce 2016 byl v zemi oběšen ještě jeden další princ.

37; Ozbrojenci z Pravého sektoru ostřelují pozice Armády Doněcké republiky u Avdějevky. Navzdory příjezdu zástupce šéfa Zvláštní monitorovací mise OBSE Huga nepřítel provokativně a nemilosrdně ostřeloval pozice Národní policie Doněcké republiky.

38; Na Ukrajině navrhují, aby země přešla na latinskou abecedu. Návrh byl zformulován s řádnou dávkou ironie, ale okamžitě našel širokou odezvu mezi „patrioty“.

39; Trump si zaregistroval nový slogan pro prezidentskou kampaň v roce 2020. Právníci zažádali o registraci sloganu už 18. ledna, tj. dva dny před vstupem Donalda Trumpa do funkce.

40; V okolí Bachmutky ukrajinská armáda protitankovou střelou zlikvidovala automobil s civilními osobami. Jeden civilní občan byl zabit, několik dalších bylo zraněno. V podvečer vyšetřovatelé prokuratury prováděli prohlídku místa události a sbírali materiální důkazy.

41; Tu-22M3 ruského letectva zaútočily na objekty Islámského státu. Bombardéry odstartovaly z letiště na území Ruské federace a přeletěly přes území Iráku a Íránu.

42; V Záporoží byla pamětní deska ozbrojence ATO polita barvou. Aby vám ruce upadly, když očerňujete památku našich hrdinů, vy ničemové, rozhořčila se žena zlikvidovaného ozbrojence.

43; Kvůli válce v Donbasu Šojgu přikázal posílení vojsk v Jižním vojenském okruhu. Vojensko-politická situace v jihozápadním strategickém směru zůstává nestabilní.

44; V Luganské republice dostává půl milionu lidí adresné sociální dávky. V Republice se vyplácí 13 druhů sociální pomoci, nejčastěji invalidům a rodinám s dětmi.

45; Náčelník Národní policie Ukrajiny odmítl zůstat v čele instituce. Vadim Trojan, který je nelépe ze všech obeznámen se situací v Národní policii Ukrajiny, se odmítl zúčastnit výběrového řízení na funkci šéfa.

46; Putin pomohl studentovi Moskevské univerzity zazpívat píseň o kosmu. Prezident Ruska Vladimir Putin během besedy se studenty MGU M.V. Lomonosova pomohl studentovi zazpívat píseň. Na konci setkání se jeden ze studentů rozhodl zazpívat s kytarou píseň „14 minut do startu“, ale v důsledku trémy zapomněl slova. Putin studentovi pomohl.

47; Britská válečná plavidla doprovázejí Admirála Kuzněcova v Lamanšském průlivu.

48; Vandalové zneuctili polský vojenský hřbitov u Kyjeva. K incidentu došlo v noci na středu. Na místě pracuje policie.

49; Porošenko obvinil Putina z pokusu rozbourat EU. Porošenko také poznamenal, že kolaps Evropské unie by pro něho byl velkou tragédií.

50; Velvyslanec Ukrajiny byl pozván na polské ministerstvo zahraničí v souvislosti se zhanobením polského hřbitova. Ministerstvo kultury Ukrajiny vyjádřilo znepokojení v souvislosti s aktem vandalismu.

51; Ukrajinská armáda přes den ostřelovala tři frontové oblasti Doněcké republiky. Bylo vystřeleno přes 30 nábojů a min. Ukrajinská armáda ostřelovala z těžkého dělostřelectva a minometů okraje Doněcka, Dokučajevska a okolí Jasinovaté.

52; Státní fond Kataru investoval do ruské ekonomiky další dvě miliardy dolarů. Katarský státní fond (Qatar Investment Authority) a Ruský fond přímých investic uzavřely včera další dohodu.

53; Putin se seznámí s nejnovějším MiG-35 v předvečer jeho mezinárodní prezentace. Nejvyšší představitel státu zítra uskuteční ve výrobním komplexu RSK MiG zasedání komise Vojensko-průmyslového komplexu.

54; Ukrajinští ozbrojenci zablokovali železniční spojení mezi Luganskou republikou a Ukrajinou mezi obcemi Senťanovka a Šipilovo.

55; Trump se rozhodl nepouštět běžence do USA. Nové návrhy zákonů předpokládají dočasný zákaz vstupu většiny běženců.

56; Kosovský „prezident“ obvinil Bělehrad z dodávek zbraní kosovským Srbům. Srbský rezident Nikolić v odpovědi prohlásil, že půjde jako první hájit Srby, pokud je v Kosovu někdo napadne.

57; V Parlamentním shromáždění Rady Evropy vyjádřili znepokojení nad postavením Komunistické strany na Ukrajině. Parlamentní shromáždění RE projednává návrh zprávy „Fungování demokratických institucí na Ukrajině“.

58; V Polsku byla ukradena pamětní deska instalovaná na počest sovětských vojáků. Ruské ministerstvo zahraničí vyzývá polské úřady, aby si vzpomněly na mezinárodně-právní závazky.

59; Šéf Luganské republiky Plotnickij přikázal vytvořit příznivé investiční klima pro krymské podnikatele. Je třeba poznamenat, že rok 2017 byl v Luganské republice vyhlášen za rok sociálně.ekonomického rozvoje.

60; V Parlamentním shromáždění Rady Evropy prohlásili, že korupce je pro Ukrajinu daleko větší problém než Rusko. Poslankyně Parlamentního shromáždění RE Marie-Christine Dalloz si myslí, že korupce je dnes pro Ukrajinu daleko vážnější problém než nějaké Rusko.

61; Krvavé fiasko. Syrská armáda odrazila útok a zlikvidovala teroristy u Damašku. Desítky teroristů byly zlikvidovány a zraněny v důsledku nevydařeného útoku na pozice syrské armády ve městě Harasta.

62; Aktivisté Greenpeace obsadili jeřáb nedaleko Bílého domu. Protestují proti činům Donalda Trumpa.

63; V Kyjevě odsoudili člena donbaské domobrany z Brazílie ke třináct letům vězení. Lusvarghi byl zadržen ukrajinskými policisty v říjnu minulého roku na letišti Borispol.

64; Trump podepsal nařízení o výstavbě zdí na hranici s Mexikem. Prezident USA Donald Trump podepsal dekrety o ochraně státní hranice a o imigraci.

65; Polsko přijme vůči Ukrajině příslušná opatření v reakci na znesvěcení polského památníku u Kyjeva.

66; Ministerstvo financí začne vykupovat zahraniční měnu z trhu už v únoru. Ruská centrální banka na pokyn Ministerstva financí už v únoru začne provádět operace na výkup cizích měn z vnitřního trhu.

67; Ruský novinář představil v Doněcku knihu na památku o Motorolovi. Kniha obsahuje čtyři samostatné kapitoly.

68; Ve Lvově kvůli odpadkům zavírali ulice. Lidé drželi v rukou plakáty s nápisy „Pryč s odpadovou mafií!“.

69; Ruské válečné lodě nepotřebují doprovod, ony se neztratí..., komentuje ministerstvo obrany doprovázení ruské skupiny plavidel loděmi NATO.

70; USA se bojí předností ruských bojových vozidel. Ruské výrobky v oblasti pozemní vojenské techniky mohou překonat americké vzory.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek. 26.1.2017:

1; MiG-35 doplní řadu frontových stíhaček ruského letectva, říká expert. MiG-35 odpovídá všem požadavkům na moderní vzdušný boj, významně tedy vylepší řadu lehkých frontových stíhaček.

2; Polské ministerstvo zahraničí požaduje zrušení zákazu vstupu starosty města Przemyśl Roberta Chomy na Ukrajinu.

3; Ruské Tu-22M3 musí vyřešit kritickou situaci v Deyr az-Zauru. Počánaje druhou polovinou ledna ruské ministerstvo obrany oznámilo sérii leteckých úderů ruských bombardérů Tu-22M3 na objekty Islámského státu.

4; Rusko obnovilo radiolokační pole protiraketové obrany. Systém radarů zajišťuje kontrolu raketových startů kolem Ruska v okruhu 6 tisíc km.

5; Můj jazyk je tvým nepřítelem. Ruský jazyk čelí těžkému osudu, když se stal nejnebezpečnějším instrumentem v rukou nenávistných idiotů.

6; V Charkově bude vydán Goebbelsův deník. Velké charkovské nakladatelství Folio vydá deník jednoho z lídrů nacistického Německa Josepha Goebbelse v ukrajinštině.

7; Kdo ochrání Rusy a ruskojazyčné Ukrajince před jazykovým zákonem? Téma nového dílu pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

8; Bohatí Američané se připravují na Apokalypsu. V posledních letech si „survivalismus“ získává pevnou pozici v populární kultuře USA.

9; Za vysokou zdí. Jak chce Trump posilovat národní bezpečnost USA.

10; První Trumpovy kroky po inauguraci dávají naději na rozumný dialog, říká Dmitrij Sablin. Více než 40% Rusů si myslí, že Donald Trump bude dobrým prezidentem pro USA.

11; Tři odstíny fašismu. Nacismus se z ideologie změnil ve styl – svého druhu politický satanismus. První je historický (meziválečný) fašismus (nejen německý, ale i italský nebo americký). Druhý odstín je fašismus liberálů všech barev, kteří sami nazývají fašismem obranu tradičních hodnot. Třetí je především vnějškový nacismus – vyznávání symbolů a uctívání fašistických idolů minulosti.

12; Zhroucení Islámského státu v provincii Aleppo. Tygři a ruské letectvo prolamují obranu teroristů a osvobozují 19 obcí.

13; Chicago si kvůli řádícím pouličním bandám v posledních letech vysloužilo v USA pověst hlavního města vražd. Svými slovy o příšerných jatkách Trump kryje policii.

14; Rusko se musí stát privilegovaným partnerem EU, říká poslanec Europarlamentu. Zdůraznil, že nastal čas pro globální spolupráci překračující rámec standardní obrany vlastních zájmů.

15; Bitva o Deyr az-Zaur: Ruské letectvo a syrská armáda odrážejí a likvidují ozbrojence Islámského státu. Syrská armáda vede protiútok po prudkých obranných bojích s Islámským státem u letecké základny Deyr az-Zaur.

16; Trump považuje mučení za efektivní nástroj V interview pro americkou stanici Se Trump vyjádřil k používání mučení.

17; V Kyjevě bude odhalena pamětní deska nacionalistovi, který se upálil na Kreščatikku. 27. ledna bude na Kreščatiku v Kyjevě odhalena pamětní deska Vasilije Makucha.

18; Donald Trump drží slovo. Prezident USA plní své předvolební sliby.

19; Daňaři zesílí kontroly využití rozpočtových prostředků na Krymu. Federální daňová služba zesiluje kontrolu pohybu peněžních prostředků na Krymu a v Sevastopolu.

20; Trump oznámil příčinu vzniku Islámského státu, Prezident USA Donald Trump si myslí, že vzniku uskupení Islámský stát bylo možno zabránit, pokud by USA ovládly ropná naleziště v regionu.

21; Trump je přesvědčen, že za zeď bude platit Mexiko, ale Mexiko platit odmítá, Zahájení výstavby na společné hranici může rozhádat USA s Mexikem.

22; To jsou ty nejkrásnější telefony, které jsem kdy viděl. Trump vyjadřuje své nadšení z Bílého domu.

23; Bojové vrtulníky Ka-52 Alligator a Su-25 Grač z Ruska dobudou zpět Palmýru. Nepřetržitá vysoce přesná letecká podpora se musí stát klíčem k vítězství nad teroristy.

24; Kongresmanka USA vyprávěla o svém setkání s Asadem. Moje cesta do Sýrie jasně ukázala, že naše kontraproduktivní válka za svržení Asadova režimu neodpovídá zájmům Ameriky.

25; Trump informoval o plánech na vytvoření bezpečnostních zón v Sýrii. Myšlenka vytvoření takových zón není nová, Byla projednávána předchozí americkou administrativou.

26; Sušenky došly. Asistentka státního tajemníka USA pro záležitosti Evropy a Eurasie, která aktivně „pomáhala“ Ukrajině, opouští svou funkci.

27; Bezplatná privatizace obydlí skončí v Rusku 1. března 2017.

28; Na Krymu probíhá speciální operace proti extremistům Hizb ut-Tachrír. Policie provádí prohlídky v bydlištích osob podezřelých z členství ve skupině.

29; O hysterii v Británii. Spisovatel Taras Burmistrov rozebírá důvody ostrých vyjádření britského ministra obrany ohledně letadlové lodi Admirál Kuzněcov.

30; Miliardáři z USA se schovají před revolucí na ostrovech v Tichém oceánu. Finanční magnáti skupují pozemky na ostrovech v pacifickém regionu za účelem výstavby podzemních pevností.

31; Obama mi napsal krásný dopis, říká Trump. Kromě toho označil dopis za dlouhý a plný myšlenek.

32; Drůbeží mor po ukrajinsku. 80 tisíc obětí. Drůbež umírala v mukách a pokoušela se zachránit před hladem vzájemným požíráním.

33; Ukrajina školí puberťáky v patriotismu pomocí komiksů. Z ozbrojenců ATO udělali „hrdiny komiksů“.

34; Aktivisté Antimajdanu demonstrují u kanceláře Navalného. Hnutí už třetí den střídavě demonstruje u kanceláře Fondu pro boj s korupcí založeného právě Navalným.

35; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 146 nábojů a min a narušeny dodávky elektřiny. Informace o škodách a zraněních se upřesňují.

36; V Kremlu komentovali Trumpův návrh na bezpečnostní zóny v Sýrii, kde by se obyvatelé nemuseli bát o své životy. Projekt nebyl konzultován s ruskou stranou. Důležité je, aby to ještě nezhoršilo situaci s běženci.

37; Albrightová se chce na truc Obamovi přihlásil k islámu. Bývalá státní tajemnice USA Madeleine Albrightová prohlásila, že je připravena se zaregistrovat jako muslimka.

38; Trump může omezit financování OSN až o 40%. Trumpova administrativa se připravuje na snižování významu USA v OSN a dalších mezinárodních organizacích.

39; Západní média jsou nadšena Putinovým zpěvem na Moskevské univerzitě. Konkrétně se o Putinových hudebních schopnostech zmínil americký televizní kanál Fox News.

40; V Oděse se Potěmkinovy schody staly útočištěm bezdomovců. Děsivý stav jednoho z nejvýznamnějších turistických objektů je spojen s „restauračními pracemi“.

41; Ukrajina požaduje právo hlasu při rozhovorech Ruska a USA ohledně Donbasu. Nechceme být vyloučeni z rozhovorů. Nechceme jen pasivně přihlížet, chceme se toho účastnit, vzteká se ukrajinské ministerstvo zahraničí.

42; Luganská republika zvyšuje množství hemodialyzačních přístrojů.

43; Porošenkova noční můra: Trump může chtít vrácení peněz, které byly vyčleněny pro Ukrajinu. Zmiňuje se o tom americký list RealClearDefence v článku pod názvem „Problémem Ukrajiny je sama Ukrajina“.

44; V důsledku úderů z pozic 92. brigády na Petrovský obvod Doněcka bylo poškozeno šest domů.

45; V Tepelné elektrárně ve městě Penza došlo k výbuchu. Jsou oběti na životech, budova je částečně zhroucená.

46; Ukrajinští pohraničníci zadrželi muže se sáněmi naloženými masem. Vesničané jsou nuceni buď svou produkci prodávat za směšné peníze doma nebo se je pokusit s nasazením života provézt do Ruska a pokusit se je udat za výhodnějších podmínek tam.

47; Nejsou peníze. Ukroboronprom posílá dělníky na dovolenou. Ukrajinští vojáci v zóně ATO se nedočkají moderní vojenské techniky.

48; Pomůžu, jak můžu. Kličko se přidal k podivnému flashmobu a dělal kliky na Kreščatiku na podporu veteránů ATO.

49; Gruzínští žoldáci dezertovali ze zóny ATO kvůli neplacení žoldu. Národní policie Luganské republiky nadále registruje hromadnou dezerci mezi ukrajinskými vojáky i zahraničními žoldáky.

50; Ukrajinský návrh zákona o jazyce hrozí mezinárodním skandálem, říká Medvedčuk. Projednání návrhu zákona o výlučném statusu ukrajinštiny může skončit mezinárodním skandálem.

51; Vítězství krajně pravicových sil ve Francii nebo Německu bude katastrofa, říká španělský premiér. Liberální, lidové a sociálně-demokratické strany budovaly Evropu, která je nadále nejlepším regionem.

52; Nejnovější ruská stíhačka MiG-35 začne sériově přicházet k vojenským jednotkám od roku 2019. 27. ledna proběhne prezentace MiG-35 pro zahraniční zájemce.

53; Žádný zvláštní status pro Donbas. Konflikt je možné řešit vojenskou cestou, říká ukrajinský ministr. Ukrajinský ministr Vadim Černyš vystoupil kategoricky proti poskytnutí zvláštního statusu Donbasu.

54; Proti ukrajinským ozbrojencům, kteří zablokovali železniční spojení mezi Luganskou republikou a Ukrajinou, bylo zahájeno trestní stíhání. Trestem může být pokuta, nápravné práce, vězení nebo omezení svobody až na tři roky.

55; Rusko přišlo v důsledku bankrotu velkých bank o 100 miliard rublů.

56; Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo agenturu Reuters z překrucování ministrových slov. Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo Reuters z překroucení citátu náměstkyně ministra Jeleny Zerkal, která poskytla agentuře interview. Agentura zveřejnila její komentář, že kvůli sblížení s Moskvou americký prezident Donald Trump může vyloučit Ukrajinu z projednávání situace v Donbasu.

57; Ukrajinský neonacista se příšerně ztrapnil v přímém přenosu, když přišel v běloruské vyšívance místo ukrajinské. A přitom prohlašoval, že vyšívanka je stavem duše a srdce.

58; Nedávno ukrajinská média zveřejnila senzační video, kde údajně krymští obyvatelé spontánně zpívají ukrajinskou hymnu v autobuse. Při bližším zkoumání lze na videu najít důkazy, že zrežírované video bylo natáčeno na Ukrajině nejpozději 14. října 2014.

59; Ruská garda vyvíjí nové bojové vozidlo. Centrum inženýrsko-technického zabezpečení Ruské gardy zahajuje vývoj bojového vozidla pro ženijní průzkum a odminování.

60; Geraščenko se zlobí na ruská média kvůli používání jeho fotografií z dob před odtučňovací kúrou. Poradce ukrajinského ministra vnitra a poslanec Anton Geraščenko si postěžoval, že ruská média publikují jeho staré fotografie.

61; Trump sdělil své dojmy z možnosti použít jaderný kufřík. Prezident USA Donald Trump promluvil o svých pocitech, když dostal kódy pro odpálení balistických raket.

62; Kyjev se bojí, že zůstal bez ochrany zpoza oceánu, říká krymský senátor. Kyjev se snaží na sebe upozornit při každé vhodné příležitosti, prohlásil senátor za Krym Sergej Cekov.

63; Policie v Portlandu tvrdě rozehnala demonstranty protestující proti Trumpovi. Strážci pořádku neměli problém použít obušky a další speciální prostředky.

64; byly zveřejněny šokující záběry. V Benátkách utonul běženec z Afriky za nelíčeného zájmu turistů. Uprchlík z africké Gambie utonul ve Velkém kanálu v Benátkách před očima turistů, kteří si událost natáčeli na své smartphony, píše The Independent. Z lodi mu házeli záchranné kruhy, ale on na žádný z nich nedosáhl. Do vody pro něj nikdo neskočil.

65; Ručičky hodin soudného dne byly posunuty blíže k jaderné půlnoci. Američtí fyzici posunuli ručičky hodin o 30 sekund blíže k jaderné půlnoci.

66; Ukrajina zavedla totální zákaz dovozu knih z Ruska. Na Ukrajinu se nyní nesmí vozit žádné knihy z Ruska, a to ani pro osobní potřebu. Zákaz je údajně dočasný, než budou stanovena jasná pravidla dovozu.

67; Trump je připraven odevzdat Ukrajinu do Putinových rukou kvůli Číně,píší Financial Times. Nový prezident USA je kvůli tlaku na Čínu připraven k jakýmkoli ústupkům.

68; Ukrajina nemůže být třetí stranou při rozhovorech Ruska a USA, říká Tajsajev. Člen výboru Státní dumy pro záležitosti Společenství nezávislých států (SNS) Kazbek Tajsajev komentoval slova náměstkyně ukrajinského ministra zahraničí Jeleny Zerkal.

69; Su-35 a F-16 spolu zaútočily na Islámský stát v provincii Aleppo. 26. ledna ruské letectvo a turecké ozbrojené síly uskutečnily další společnou vzdušnou operaci proti cílům Islámského státu.

70; Ukrajina připravuje plán reintegrace Krymu. Kabinet ministrů (vláda) Ukrajiny pracuje na dokumentu o reintegraci Krymu.

71; Ruští „Tygři“ a rudé barety ruských ozbrojených sil vyjíždějí do služby. Vojenská policie ruského ministerstva obrany nadále hlídkuje v ulicích města Aleppo.

72; Státní duma komentovala ukrajinský plán na reintegraci Krymu. Plán Kyjeva na reintegraci Krymu vypadá jako přání ukrajinské moci něčím se uklidnit.

73; Prodeje Ferrari v Rusku za rok 2016 vzrostly o 60%. Bezprecedentní propad reálných příjmů obyvatelstva v 90. letech se nijak nepromítl na trhu luxusních automobilů.

74; Porošenko nemá sebemenší šanci se setkat s Putinem a Trumpem, říká politolog. Kyjev trvá na své účasti na všech budoucích rozhovorech mezi Ruskem a USA o situaci v Donbasu.

75; Ukrajinští ozbrojenci zablokovali provoz na další železniční stanici mezi Luganskou republikou a Ukrajinou. Jde o stanici Svetlanovo.

76; Na Ukrajinu vstoupí vojska NATO. Porošenko podepsal zákon povolující vstup ozbrojených sil jiných států na území země v roce 2017.

77; Kdybychom chytli alespoň jednoho z těch zmrdů, říkají si obyvatelé Doněcka o ukrajinské obsluze dělostřeleckých komplexů ostřelujících jejich domovy. Ukrajinští ozbrojenci opět ostřelovali Petrovský obvod Doněcka. Výsledkem je více než dvacet silně poškozených obytných domů.

78; Na hlavním varšavském stadionu začala válka s Ruskem. Na hlavním varšavském stadionu pomocí počítačového modelování probíhá nácvik obrany před hypotetickým útokem Ruska na Západ včetně Polska.

79; USA se pokoušely zlikvidovat OSN, říká Zacharova. Od pokusů OSN zavřít přešly USA ke strategii získávání většiny ve strukturách organizace.

80; Generál ukrajinské armády usnul na zasedání a byl propuštěn. Oznámila poradkyně ministra obrany a poradkyně ministra pro informační politiku Alina Frolova.

81; „Generál Mráz“ donutí Ukrajinu kupovat ruský plyn, píše Observer. V plynové válce pomáhá Rusku „Generál Mráz“.

82; Trump má v úmyslu podepsat příkaz o vyšetřování podvodů ve volbách. Včera Trump prohlásil, že má v úmyslu iniciovat zahájení vyšetřování falsifikací, ke kterým docházelo během hlasování.

83; Neuvěřitelná ostuda: Hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny zveřejnil podvržený rozsudek. Ukrajinští funkcionáři nepřestávají šokovat svět svou „inteligencí a důvtipem“.

84; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Luganské republiky. Byl přerušen plynovod a poškozeny domy. Kolem půlnoci z 26. na 27. ledna byla ostřelována obec Brjanka.

85; Celé nejvyšší vedení státního departmentu USA opustilo funkce. Vyšlo to najevo v souvislosti s masovým propouštěním vysoce postavených pracovníků státního departmentu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 27.1.2017:

1; Generální prokuratura Ukrajiny vyslýchala poslance Státní dum, říká Lucenko. Podle slov generálního prokurátora svědci poskytli svědectví, že mechanismus invaze vojsk Ruské federace byl spuštěn už během Majdanu.

2; Skandál s nemocnicí u Vinnice. Pokud úřady nevyjdou vstříc lidem, dočkají se dalšího Majdanu. Účastníci „zdravotnického majdanu“ napsali vzkaz představitelům oblastní moci.

3; Rusko je v kursu. Americký list vytvořilo žebříček největších mocností světa. Je zcela evidentní, že v posledních letech se Rusko vrátilo do globální politiky jako jeden z předních hráčů. Podle žebříčku největšími mocnostmi jsou USA? Čína, Japonsko a Rusko, které je jeden bod před Německem. To je v žebříčku jako jediné z evropských zemí.

4; Situace v Doněcké republice: Obsazování „šedých zón“ ukrajinskou armádou, poziční boje a ostřelování. Celý týden pokračovalo intenzivní ostřelování obcí Doněcké republiky ukrajinskou armádou a poziční boje za použití různých typů zbraní.

5; Ukrajinští nacionalisté vydírají Kyjev doněckým uhlím. Akce ukrajinských nacionalistů mohou vést k tomu, že Ukrajinci přijdou o elektrickou energii v době největších mrazů.

6; Porošenko se rozhodl, že si z Číny udělá nepřítele, když urazil Si Ťin-pchinga, kterého víceméně zaúkoloval v boji proti „ruskému agresorovi“. Ukrajina si snad ani nevšimla, jak si touto neuctivou velkohubostí proti sobě poštvala mocného, silného a vlivného hráče s velmi dobrou pamětí. Ukrajinci si zvykli, že Rusko jim jejich nepřátelské výpady shovívavě odpouští, ale u Číny s tím rozhodně počítat nemohou.

7; Proč se Albrightová chce stát muslimkou? Před jejím prohlášením o úmyslu konvertovat k islámu blednou i ostřílení američtí politologové.

8; Putin a Trump si o víkendu zavolají. První telefonický rozhovor prezidentů se může konat už o tomto víkendu.

9; V Londýně byl obsazen byt ruského miliardáře a vytvořil v něm „exilovou vzdorovládu USA“. Skupina aktivistů se svévolně usídlila v londýnském bytě, který nejspíše patří ruskému miliardáři.

10; Trump podrobí Kyjev finančnímu auditu, říká Puškov. Zástupce komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov komentoval možnou finanční prověrku Kyjeva.

11; Záběry ze střelby na „Trumpa“ ve škole kolují v amerických médiích. Nebývalý ohlas v americkém segmentu Internetu a následně i ve společnosti vyvolaly záběry střelby z vodní pistole na obraz prezidenta USA promítaný na zeď v jedné škole v Texasu.

12; Dolar a Trump: Americká měna je rukojmím nového prezidenta USA. Dolar sílí v souvislosti s Trumpovými plány na ekonomickou stimulaci. Ale obchodní války budou tento růst zpomalovat.

13; Pentagon podezírá Rusko z vytvoření laserové protidružicové zbraně. V nedaleké budoucnosti Rusko a Čína budou moci využívat své schopnosti ohrožovat jakýkoli kosmický aparát v kosmu.

14; Hrdinové mezi námi: Obyvatel Krymu vynesl z hořícího domu tři děti. Zachráněné děti byly předány do péče lékařů, kteří je dopravili do republikové dětské klinické nemocnice v Simferopolu.

15; Trumpova administrativa projednává možnost prohlásit Muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci. Na zařazení Muslimského bratrstva na seznam teroristických organizací trvá Trumpův nový poradce pro národní bezpečnost.

16; Nacionalističtí radikálové z batalionu Donbass obsadili Dům odborů v Kyjevě. Jak se bezplatně usídlit v samotném centru Kyjeva a ignorovat zákony Ukrajiny – o tom by mohli vyprávět ozbrojenci z batalionu Donbas.

17; V Kremlu zveřejnili datum telefonického rozhovoru Putina a Trumpa. Předtím americký prezident prohlásil, že Moskva a Washington by mohli společně „vymlátit duši“ z teroristické skupiny Islámský stát.

18; Ljaško navrhl tvrdé tresty za krádeže a loupeže. Musejí pocítit tvrdou ruku, řekl krvežíznivě skandálně známu poslanec Nejvyšší rady.

19; OSN:. Co bude s Organizací spojených národů bez amerických peněz? Nová americká administrativa připravuje opatření, která povedou k podstatnému omezení podílu USA na financování činnosti OSN.

20; Ukrajinská armáda ostřelovala okraj Doněcka z Gradů. Informuje o tom operativní velení Doněcké republiky.

21; Amerika se rozhodla udeřit na ropný trh prodejem strategických rezerv. Americké ministerstvo energetiky se přece jen odhodlalo k prodeji ropy ze strategických rezerv. První dodávky se plánují už na konec tohoto měsíce.

22; Předzvěst občanské války? Starostové několika měst USA se odmítají podřídit Trumpovým rozhodnutím. Ve středu starostové měst jako New York, Seattle, San Francisco a Chicago prohlásili, že se nepodřídí příkazu prezidenta Trumpa zjišťovat a deportovat nelegální imigranty navzdory hrozbě krácení peněz z federální rozpočtu.

23; Trump brzy zruší protiruské sankce. Probleskují zprávy, že toto téma mohou Trump a Putin projednat už zítra během očekávaného telefonického rozhovoru.

24; Lukašenko: Dnes naše bratrská Ukrajina bojuje o svou nezávislost. My jsme svou nezávislost získali velmi lacino. Všechny národy bojovaly a nyní bojuje naše bratrská Ukrajina, prohlásil prezident Běloruska.

25; V Doněcké republice řekli, která jednotka ukrajinské armády ostřelovala Doněck z Gradů. Ostřelování severního okraje Doněcka z raketometů Grad bylo vedeno z pozic v okolí Avdějevky.

26; Státní duma schválila zákon o dekriminalizaci fyzických šarvátek v rodině. Nyní se fyzické napadení blízkých osob nepovažuje za trestný čin. Stanou se administrativními přestupky.

27; Ve vysílání ukrajinské televize zaznělo, že nikdo nechce opouštět Krym. Ukrajinec, který se dovolal do živého vysílání, se zeptal, proč se Rusko lépe stará o obyvatele Krymu než Ukrajina o své občany.

28; O Prorocké ikoně v chrámu v Lugansku. V Luganském chrámu byla vystavena „truchlící ikona“ namalovaná obráncem Luganské republiky, který zahynul v roce 2015 u Děbalceva.

29; Zrušení protiruských sankcí bude pro ministerstvo financí šok. Po prohlášení ministerstva financí o zahájení nákupu měn na trhu v únoru tohoto roku se mnozí velmi rychle zbavovali rublů.

30; Steinmeier opustil funkci minstra zahraničí Německa. Německý prezident Joachim Gauck zprostil Franka-Waltera Steinmaiera funkce ministra zahraničních věcí.

31; V Rusku byl prezentován nejnovější MiG-35. V okolí Moskvy se konala prezentace nejnovější polyfunkční lehká stíhačka generace „4++“.

32; S Ruskem je třeba zacházet z pozice síly, prohlásila premiérka Británie. „Země s nevelkou tradicí demokracie, svobody a dodržování lidských práv se cítí stále sebevědoměji“.

33; Na Ukrajině chtějí „dekomunizovat“ 9. květen a 8. březen. V Kyjevě ze zamotali do jakýchsi nových ukrajinských svátků, kterým pak překážejí ty staré sovětské.

34; V Záporoží se může objevit ulice „Kannibalkorpskaja“. Svého času se zdálo nemožné i přejmenování Dněpropetrovska na Dněpr a Komsomolska na Gorišni Plavni. Dnes hrozí přejmenování Kamenogorské ulice na počest americké death-metalové skupiny Cannibal Corpse.

35; Pjotr Tolstoj byl jmenován šéfem ruské delegace v Parlamentním shromáždění OBSE. Toto rozhodnutí bylo schváleno dnes na schůzi delegace.

36; Hollande označil Trumpovo prezidentství za výzvu pro Evropu. Připomeňme, že sám Hollande je ve skutečnosti už „sestřeleným letcem“, protože zaručeně končí ve své funkci už na jaře tohoto roku.

37; Odcházející Steinmaier obvinil Západ z nekompetentnosti. Pro západní politiky je typické, že prozřou, až když opouštějí své vysoké funkce.

38; U Kyjeva bandité unesli „veterána ATO“ zbili jej a přinutili kopat si vlastní hrob. Bývalého účastníka ATO, třiadvacetiletého obyvatele Kyjeva unesli ze zahrádkářské kolonie ve Vasilkovském obvodě.

39; Nedaleko Moskvy byl zadržen penzista – člen Pravého sektoru s celým arzenálem zbraní. Vedle domu pracovníci tajných služeb našli bunkr dimenzovaný pro pobyt čtyř lidí.

40; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny čtyři domy na jihu Doněcké republiky. Ostřelování bylo vedeno z okupované obce Širokino.

41; V USA řekli, o čem budou telefonicky hovořit Putin a Trump. Donald Trump a Vladimir Putin projednají otázku, jak se vypořádat s islámským terorismem. Mluvit se bude ale i o jiných otázkách.

42; Vláda Japonska vyčlení pro Ukrajinu 290 tisíc dolarů. Příslušné dohody byly podepsány v pátek.

43; Trumpova šéfporadkyně Kellyanne Conway potvrdila, že otázka zrušení sankcí proti Rusku se projednává.

44; Trump: Madonna je odporná. Prezident USA komentoval Madonniny vulgární výroky.

45; Nová velvyslankyně USA při OSN slíbila, že bude pracovat nikoli více, ale moudřeji. A ty, kteří nás nebudou podporovat, budeme označovat přímo, dodala Nikki Haley.

46; Národní banka Ukrajiny: Peníze na vracení půjček MMF nemáme. Ukrajina bude muset v roce 2019 vrátit kolem 18 miliard dolarů ze zahraničních půjček, prohlásil člen rady ředitelů Národní banky Ukrajiny.

47; V USA byli zadrženi výrostci, kteří plánovali masovou střelbu ve škole na Floridě. Chlapci ve věku 13 a 14 let byli zadrženi ve čtvrtek.

48; Následky masivního ostřelování Brjanky: Obraz zkázy. Ministerstvo spojů Luganské republiky poskytlo fotografie poškozených domů a informace o zraněních.

49; Zemřel první šéf Luganské republiky Valerij Bolotov. Zemřel veřejný a politický činitel Luganské republiky, jeden z velitelů Domobrany Donbasu. Příčinou smrti byl nejspíš srdeční záchvat. Tělo objevila jeho manželka.

50; Rusko vyvíjí zbraně proti družicím, křičí Pentagon. Americké vojenské kruhy se obávají, že v blízké budoucnosti budou Rusko a Čína moci ohrožovat kterýkoli kosmický aparát.

51; V důsledku bojových akcí bylo v Doněcké republice zraněno jedenáct lidí.

52; Ukrajinský úředník knokautoval demonstranta, který na něho pokřikoval z davu. „Najdi si svého „lokaje“ a dej mu po držce“, vyzval bývalý účastník ATO Gračov své spolubojovníky.

53; Syrské děti zazpívaly rusky píseň „Solněčnyj krug“. Žáci jedné ze škol v Aleppu osvobozeném od ozbrojenců se naučili píseň „Pusť vsegda budět solnce“ a zazpívali ji v ruštině.

54; Byl otráven Porošenkův spolupracovník Igor Kononěnko. Podle prohlášení lékařů obsah rtuti v krvi byl překročen padesátinásobně. O náhodu či nehodu evidentně nešlo. Rtuť se dostávala do organismu postupně.

55; Porošenko přikázal zvýšit export zbraní. Podle jeho slov poptávka po ukrajinských zbraních roste. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko považuje za nutné urychleně modernizovat tanky T-64 a T-80.

56; Nedovolím Trumpovi, aby zrušil sankce proti Rusku, soptí McCain. Senátor prohlásil, že se Rusko údajně snaží podkopávat zájmy národní bezpečnosti USA.

57; Ozbrojenci zradili teroristy. Syrská armáda na oznámení zadržela velkou dodávku amerických a tureckých zbraní. Důstojník syrského ministerstva obrany řekl, že informace o připravovaných dodávkách zbraní pro Front an-Nusrá přišla od Achrar aš-Šám.

58; V Chmelnickém byl zničen pomník Nikolaje Ostrovského. Ve městě Chmelnickij byl zbourán pomník sovětského spisovatele Nikolaje Ostrovského, autora knihy „Jak se kalila ocel“.

59; Porošenko potvrdil otravu svého nejbližšího spolupracovníka. Nejbližší spolupracovník prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, byznysmen a poslanec Igor Kononěnko byl otráven rtutí.

60; Trump: Zatím je ještě brzy hovořit o zrušení protiruských sankcí. Prezident USA zopakoval, že velmi doufá ve „fantastické vztahy“ s ruským prezidentem.

61; „Kozáci už jsou blízko“. Švédská média se vysmála protiruské hysterii. Švédský list Flamman srovnal výbuch protiruských nálad ve Švédsku s atmosférou z roku 1914.

62; Šéf Pentagonu přikázal provedení kompletní prověrky programu výroby stíhaček F-35. Stejná prověrka se dotkne i programu Air Force One, tedy letadla, kterým létá prezident USA.

63; Syrští křesťané budou mít přednost při přijímání běženců v USA, říká Trump, Podle jeho slov terorismem v Sýrii trpí především křesťané.

64; Americká média informovala, kdo zvítězí v bitvě mezi torpédoborcem Zumwalt a ruským atomovým křižníkem. Se zhoršujícími se vztahy mezi Ruskem a USA se znovu stala aktuální otázka velkých plavidel obou zemí.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 28.1.2017:

1; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Doněck. V okolí letiště se rozhořely rozsáhlé boje. V noci z 27. na 28. ledna ukrajinská armáda zahájila intenzivní palbu na Doněck a okolí.

2; Trump podepsal výnos o „velké přestavbě“ ozbrojených sil USA. Prezident USA Donald Trump během svého vystoupení v Pentagonu v pátek avizoval podpis dekretu o posílení Spojených států.

3; Za sadisticko-sexuální praktiky byli z elitní jednotky bundeswehru odvoláni vojáci. Vyšetřovat tento případ bude místní prokuratura.

4; Dánsko jmenuje prvního korporátního velvyslance. V Dánsku bude poprvé na světě jmenován velvyslanec pro navázání vztahů s velkými americkými korporacemi. Americké a nadnárodní společnosti dnes představují srovnatelnou nebo větší sílu než většina států světa.

5; Dějiny nám zřetelně ukazují, že údajné „diktatury“ a „autoritářské režimy“ mohou klidně být velmi úspěšné.

6; Politika ukrajinské moci se sama zbavila svého hlasu při projednávání tématu Donbas mezi Ruskem a USA, říká doněcké ministerstvo zahraničí. Kyjev požaduje právo hlasu při rozhovorech o Donbasu na mezinárodní scéně, třebaže ani po dvou letech nedokázal vygenerovat svůj vlastní postoj.

7; Začátek rozpadu USA hrozí ze strany Kalifornie. Množství stoupenců oddělení Kalifornie od USA je dnes vysoké jaké nikdy předtím.

8; Petrohradský Isaakijevský chrám a útok liberálů. Nenič cizí víru, pokud nemáš místo ní co nabídnout...

9; Ukrajinský patriotický flashmob je terčem posměchu na internetu. Uživatelé internetu se čím dál hlasitěji smějí „patriotickému“ flashmobu spočívajícímu v dělání kliků na veřejnosti.

10; Proč Obama nezničil Islámský stát, jak navrhuje Trump? Činnost teroristů Trump označil za „skutečnou nemoc“, kterou je třeba vymýtit a zničit.

11; Na druhé straně fronty: Ukrajina už pochopila, že prohrála, a nachází se ve stavu apatie. Ukrajinci se snaží vyrovnat s myšlenkou na porážku. Politici pochopili, že prohráli, ale snaží se urvat co nejvýhodnější vyjednávací pozici.

12; Nad osudem ukrajinské elity je možné jen soucitně pokývat hlavou. Telefonický rozhovor Vladimira Putina a Donalda Trumpa nevěští pro ukrajinskou elitu nic dobrého.

13; Pinčuk řeže nohy u Porošenkova trůnu. Téma Ukrajiny zůstává setrvačné a otevřené. Lidi a média už to chápou. Oba mají dobrý čich na převraty. V centru pozornosti je dnes ukrajinský miliardář Viktor Pinčuk. Hlavní otázkou je, kým vlastně je – nebezpečným nepřítelem nebo budoucím prezidentem?

14; Zabijáci družic. Jaké zbraně jsou schopny připravit USA o jejich sílu v kosmu? Rusko a Čína budou moci brzy ohrozit kterýkoli kosmický aparát.

15; Všechny systémy havarovaného Tu.154 ministerstva obrany Ruské federace až do okamžiku kontaktu s vodou bezchybně fungovaly. Média o tom informují s odvoláním na předběžné závěry komise pro vyšetření příčin katastrofy.

16; V USA zveřejnili čas začátku rozhovoru mezi Putinem a Trumpem. Příslušné prohlášení zveřejnila tisková služba Bílého domu.

17; Rusko bránilo Nobelově výboru dát cenu míru Porošenkovi, tvrdí norská rozvědka. V Norsku si myslí, že se Moskva pokoušela ovlivnit Nobelův výbor, aby prezident Ukrajiny nedostal Nobelovu cenu míru.

18; Trumpova administrativa si nemůže zapamatovat, jak přesně se jmenuje britská premiérka. Pracovníci nové americké administrativy setrvale píšou křestní jméno Theresy May s chybou: vynechávají ve slově „Theresa“ písmeno „h“.

19; Vztahy Ukrajiny a Polska se zhoršovaly během celého minulého roku. Vypadá to, že vše došla až na hranici otevřeného konfliktu.

20; Průmyslová výroba Luganské republiky vzrostla oproti roku 2015 na dvojnásobek. Export Republiky se zvýšil o 67%

21; Ruské velvyslanectví odpovědělo na militantní výpad britské premiérky čtyřverším. Militantní výroky Theresy May, která prohlásila, že s Moskvou je třeba jednat z pozice síly, inspirovaly diplomaty k sepsání veršů v angličtině: „Engage but beware, Prime Minister said. As far as we´re aware, Cold War was long dead“, které jí měly připomenout, že studená válka již dávno skončila.

22; Obamova dcera se zúčastnila demonstrace proti Trumpovým rozhodnutím. Starší dcera Baracka Obamy Malia Ann se připojila k protestům proti výstavbě ropovodu Dakota Access.

23; Hořké prohry cukráře Porošenka. Porošenko je především velikášstvím trpící obchodník s kriminálními návyky.

24; V důsledku palby ze strany ukrajinské armády byly v Doněcké republice poškozeny obytné domy a narušeny dodávky plynu. Minulou noc ukrajinští vojáci ostřelovali obce v Novoazovském okrese na jihu Doněcké republiky.

25; V Rusku se uskuteční zkoušky protirakety nové generace. Počet startů na polygonu Sary-Šagan se v nejbližších letech zněkolikanásobí.

26; Plotnickij: Se jménem Bolotova jsou spojeny naše první kroky na cestě ke svobodě a nezávislosti. Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij vyjádřil soustrast v souvislosti s úmrtím prvního lídra Republiky Valerije Bolotova.

27; Bez doktorky Lízy, ale v jejích šlépějích. Fondem „Spravedlivá pomoc“, v jehož čele stála Doktorka Líza, bylo odvezeno dalších 13 malých pacientů z Donbasu na léčení do Moskvy.

28; Američané ukrývají před úřady a sociálními sítěmi své osobní údaje. Většina Američanů nesvěřuje své osobní údaje vládě USA.

29; Minsk daruje Bělehradu „Buky“ a stíhačky. Minsk pomůže posílit protivzdušnou obranu této balkánské země, prohlásili na ministerstvu obrany Srbska.

30; V Luganské republice byla odhalena skrýš ukrajinské armády. Pracovníci ministerstva vnitra Luganské republiky zabavili ze skrýše téměř čtyři tisíce kusů zbraní a munice.

31; Turečtí vojáci se pokoušejí ukrýt v Německu. Kolem čtyř desítek tureckých vojáků z posádek základen NATO se chce ukrýt v Německu před politickým pronásledováním.

32; Tři Ukrajinci se pokoušeli vyvézt do Ruska část leteckého navigátoru. Pracovníci ukrajinské pohraniční služby si všimli části leteckého zařízení v tašce cestujících.

33; Ukrajinu okupují nebezpeční škůdci. Na Ukrajině se rozmohly případy pokusů provézt do země velké kolonie cizokrajného hmyzu.

34; V Luganské republice se za loňský rok konalo 130 sportovních soutěží. V republice působí 34 federací pro různé sportovní disciplíny.

35; Na Ukrajině prudce klesá počet dětí. Každé tři dny se stovky ukrajinských dětí z chudých rodin dostávají do internátních zařízení kvůli neschopnosti rodičů je uživit.

36; Starosta Berlína požádal Trumpa, aby nestavěl zeď na hranici s Mexikem. Berlínský starosta Michael Müller zveřejnil otevřený dopis Donaldu Trumpovi.

37; Německé ministerstvo zahraničí zveřejnilo podmínku pro zrušení protiruských sankcí. „My, tj. Německo a Francie máme jasnou pozici ohledně sankcí. Budou zrušeny, jakmile budou splněny Minské dohody“.

38; Ve středoukrajinské Umani zbila policie obušky chasidy. Policisté se zapojili do potyčky mezi věřícími a pracovníky městských služeb, kteří chtěli zbourat most u pomníku Rabbiho Nachmana (Braclavského).

39; Naše odpověď viníkům krveprolití bude drtivá a asymetrická. Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij slíbil tvrdou odpověď viníkům ostřelování území Republiky.

40; Evropská unie zklamala očekávání občanů Moldávie, řekl Dodon. Není vyloučeno, že dohoda o asociaci země s EU bude po nadcházejících parlamentních volbách v republice anulována.

41; Rusko je připraveno přijmout pracovníky ukrajinského „Antonova“, řekl Rogozin. Vicepremiér Dmitrij Rogozin poznamenal, že v Rusku jsou ochotni se postarat o ukrajinské letecké konstruktéry, kteří vybudovali značku „Antonov“.

42; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk. Byl poškozen mnohapatrový dům a obchod. Přímým zásahem byl poškozen čtyřpatrový dům a obchod.

43; Trump tvrdě zkritizoval americká média za podvržené zprávy (fake news). Donald Trump ve svém mikroblogu v sociální síti Twitter kritizoval deníky The New York Times a The Washington Post.

44; „Patriota“, který požadoval po pokladní, abys ním mluvila ukrajinsky, ztrestal starší veterán ATO s poukazem na to, že dotyčný toho pro Ukrajinu asi mnoho nevykonal, když nebyl v zóně ATO.

45; Rusko posílilo vojenskou ochranu na stavbě železnice vyhýbající se ukrajinskému území. Ministerstvo obrany posílilo oddíly železničních vojsk na stavbě exponovaného železničního úseku.

46; Hollande vyzval EU, aby tvrdě odpověděla Trumpovi na jeho slova o Brexitu. Francouzský prezident François Hollande prohlásil, že Evropa musí tvrdě odpovědět na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa.

47; Promiň, McCaine, ale sankce Rusko nezlomily, píše Forbes. Rusko se znovu stává zemí atraktivní pro investory.

48; Dočasně okupovaným územím není Krym, ale Ukrajina, říká Poklonskaja. Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja považuje za „dočasně okupované území Ukrajinu, nikoli Krym.

49; Pravý sektor připravuje provokační ostřelování objektů s chlórem poblíž Doněcké filtrační stanice, aby mohl obvinit síly Doněcké republiky. Basurin vysvětlil, že cílem dané provokace je vyprovokovat vyostření konfliktu v Donbasu.

50; Trump a Putin zahájili telefonický rozhovor. Jde o jejich první vzájemný telefonický rozhovor po inauguraci prezidenta USA Donalda Trumpa.

51; Turecký premiér kritizuje Trumpovy první dekrety. Turecký premiér Binali Yıldırım komentoval příkaz prezidenta USA Donalda Trumpa o pozastavení přijímání běženců.

52; Puškov vyzval New York Times, aby se omluvily za nepravdivé zprávy o Ukrajině. Senátor Alexej Puškov prohlásil, že americký list New York Times se musí omluvit za invektivy na adresu prezidenta USA Donald Trumpa.

53; Přestřelka a útok na muzeum Novoruska v Petrohradě. Bylo vydáno oficiální prohlášení k veřejnosti ohledně událostí, které se odehrály dnes v noci v Muzeu Novoruska: Veteráni z Donbasu chránící expozici považovali policisty, kteří přišli prověřovat oznámení o přítomnosti ozbrojených mužů, za útočníky.

54; Armáda Doněcké republiky instalovala polní kuchyně pro civilní obyvatelstvo trpící ostřelováním ze strany ukrajinské armády. Národní policie Doněcké republiky instalovala polní kuchyně v obci Vesjoloje, která byla značně poničena ukrajinskými okupanty.

55; Trump má v úmyslu přikázat vojákům plán na vítězství nad Islámským státem do třiceti dnů. Dekret s příkazem prezidenta USA Donalda Trumpa bude předán Spojenému výboru náčelníků štábů Amerických ozbrojených sil.

56; Írán vyhrožuje, že odpoví Trumpovi na jeho dekret o vstupu do USA. Mezi zeměmi, kterých se dotkla omezení USA, se ocitly i Irák, Sýrie, Súdán, Libye, Somálsko a Jemen.

57; Najednou... Známý rusofob Brzeziński navrhl vytvoření „Trojspolku“ USA, Číny a Ruska. Po Trumpově zvolení dochází v názorech amerického establishmentu k překvapivým změnám.

58; Porážka Islámského státu v Aleppu: Suverénní útok syrské armády vypovídá o kolapsu obrany Islámského státu kolem jejich důležité pevnosti v provincii Aleppo.

59; V Machačkale došlo k výbuchu. K události došlo na benzinové čerpací stanici ve čtvrti Stěpnoj v Machačkale. Informace o obětech a zraněných se upřesňuje.

60; Tisková služba Kremlu zveřejnila obsah telefonických rozhovorů mezi Putinem a Trumpem. Lídři se dohodli, že budou udržovat pravidelné osobní kontakty.

61; Nacionalismus a změna klimatu jsou nebezpečnější než nějaký Trump, píší německá média. Podle názoru jaderných vědců se lidstvo nachází „dvě a půl minuty“ před apokalypsou.

62; Rusko a USA mohou vytvořit v Sýrii koalici, říká předseda výboru Státní dumy pro zahraniční otázky Leonid Sluckij. Snahy Ruské federace a USA o společný boj proti mezinárodnímu terorismu může vést k vytvoření široké protiteroristické koalice v Sýrii.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Neděle, 29.1.2017:

1; Trump naráží na cestě sbližování s Ruskem na odpor, říká expert. Vztahy s Ruskem je nejobtížnější částí Trumpova předvolebního programu.

2; Putin a Trump neprojednávali zrušení sankcí, říká Peskov. Jak už dříve sdělila tisková služba Kremlu, v sobotu večer se konal telefonický rozhovor mezi prezidenty Ruské federace a USA.

3; Trump může zahájit rušení sankcí proti Rusku během měsíce, říká expert. Sektorové sankce byly Obamou prodlouženy do konce tohoto roku a Trump je rušit nemůže.

4; Obamův poslední projev: Rozpor mezi jeho fantaziemi a realitou. Zatímco Obama hovoří o úspěších v obraně svobody a demokracie, divák vidí přímo na obrazovce opak těchto slov.

5; Norské pohádky: Jak Rusko zabránilo Porošenkovi v zisku Nobelovy ceny za mír. Služba zahraniční rozvědky Ruské federace se pokoušela odvrátit možné udělení Nobelovy ceny míru prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi, píše NRK.

6; Unikátní archiv amerického špióna vypovídá o životě ve stalinském SSSR, píše Daily Mail. Americký historik Douglas Smith zveřejnil několik dosud nepublikovaných barevných snímků ukazujících život v Sovětském svazu na počátku 50. let.

7; Zvěrstva fašistů z ukrajinské armády v Donbasu. Po státním převratu Ukrajina od začátku války zvraždila v Donbasu 101 dětí.

8; Odpadový manévr. Skandál s (ne)odvozem tuhého komunálního odpadu ve Lvově snížil oblibu Porošenkova konkurenta Andreje Sadového. Jedno z turistických center Ukrajiny už půl roku nedokáže vyřešit svůj problém s odvozem tuhého odpadu.

9; Trujpův tah: NATO a EU jsou ve velkém ohrožení. Prezident USA podpořil odchod Velké Británie z EU a kritizoval migrační politiku Merkelové. NATO označil za zastaralou organizaci.

10; Krysy opouštějí potápějící se loď. Porošenkova loď jde ke dnu. Objevila se informace o tom, že skupina přinejmenším deseti poslanců Nejvyšší rady plánuje opustit řady Bloku Petra Porošenka.

11; Fotbal v blokádou sužovaném Leningradu v roce 1942 šokoval Němce a zvedal morálku Rusů. Někdo tu mluvil o mrtvém městě? Leningrad žije. Zpočátku nikdo nevěřil, že je něco takového možné.

12; Sklapnout a naslouchat. Recept Trumpova poradce pro americká média. Média, která se znemožnila vodopády lží a pomluv na Trumpovu adresu, musí být pokořena a ponížena. Musí zavřít hubu a naslouchat, řekl Stephen Bannon.

13; USA odhodí Ukrajinu. Ukrajina se bude bránit až do samého konce a vyzývá Trumpa, aby pokračoval ve vojenské pomoci a nerušil sankce proti Rusku.

14; Strana války tlačí Ukrajinu k vyostření situace v Donbasu. Neochota ukrajinské strany války hledat politické řešení ohledně urovnání konfliktu v Donbasu ve svém důsledku povede k vyostření situace.

15; Vrchol arogantní úchylnosti: V Británii jsou lékaři žádáni, aby těhotné ženy nebyly nazývány budoucími matkami. Tento „sexistický“ přístup prý může urazit jemnocit transgenderů, jejichž pohlavní identifikace není totožná se zevními primárními pohlavními znaky. Doporučuje se užívat termín těhotný člověk.

16; První rozhovor Putina a Trumpa: Nový prezident, nový tón, nové naděje. Rozhovor prezidentů naplnil očekávání a vytvořil naději, že krize v rusko-amerických vztazích bude překonána.

17; Trumpova neochota setkat se s princem Charlesem může zmařit jeho návštěvu Velké Británie. V Trumpově okolí si myslí, že setkání s americkým prezidentem si zaslouží mladí princové William a Harry.

18; USA zachvátily protesty proti zákazu vstupu muslimů do země. Novým ohniskem protestů v souvislosti s omezeními vstupu běženců a migrantů do země se stalo náměstí před federálním soudem.

19; Trumpův dekret znemožnil vstup do USA i německému politikovi a posádkám letadel. Trump podepsal v pátek výnos, který na 120 dní pozastavuje příjem běženců do USA.

20; Mohutné boje před svítáním v okolí Jasinovaté. Bojové srážky v okolí Jasinovaté a Doněckého letiště pokračovaly i přes den.

21; Pokus ukrajinské armády o průlom. V Avdějevské průmyslové zóně se rozpoutal boj. Obyvatelé severních, centrálních a severozápadních obvodů Doněcka nespali od pěti hodin ráno. N okrajích města se museli ukrýt ve sklepích.

22; Jih Doněcké republiky přišel o dodávky elektřiny v důsledku nočního ostřelování ze strany ukrajinské armády. Šest obcí na jihu Doněcké republiky byly zcela bez proudu v důsledku nočního ostřelování ukrajinskou armádou.

23; V Chasavjurtu začal útok na úkryt ozbrojenců. Režim protiteroristické operace byl zaveden v dagestánském Chasavjurtu dnes ráno.

24; Zrušíme protiruské sankce a začneme psát na čistý list. Navzdory tomu, že senátor nepovažuje Putina za „hodného hocha“, věří tomu, že ukrajinská krize byla uměle vyvolána Západem.

25; Ukrajinská armáda útočí a pokouší se odříznout pozice Doněcké republiky. Byly zveřejněny podrobnosti z bojů u Avdějevky a Jasinovaté. Bývalý velitel Slavjanské posádky Igor Strelkov potvrzuje informaci o intenzivních bojových srážkách.

26; Ani o centimetr se nepřítel neposunul v šedé zóně. Byl zveřejněna reportáž o aktuální situaci na frontě. Voják Doněcké republiky nacházející se na frontových pozicích v okolí vyvýšeniny Děrzkaja informoval o průběžné situaci na frontě.

27; Ministryně zdravotnictví chce testovat vakcíny na Ukrajincích. Ukrajinská ministryně zdravotnictví mění Ukrajince v pokusné králíky.

28; Napadnout Rusko špinavou jadernou bombou a ničit plynovody. Tak zní návrh britského novináře. Ukrajina disponuje veškerými komponenty pro výrobu špinavé jaderné bomby a Moskva a Petrohrad jsou na dostřel. Britský poddaný ukrajinské původu Askold Krušelnickij (Askold Krushelnyski) je novinářem na volné noze. V případě vstupu ruských vojsk na ukrajinské území navrhuje partyzánskou válku.

29; Je čas vrátit Rusko do G8 a zapomenout na řinčení zbraněmi, říká bavorský premiér. Německý politik také vyzval ke zrušení protiruských sankcí.

30; Pokus ukrajinské armády o útok u Doněcka ztroskotal. Ustupujícího nepřítele kryla palba ze strany Pravého sektoru. Oznámil to Eduard Basurin na své pravidelné tiskové konferenci.

31; Na Západní Ukrajině propouštějí polovinu zdravotnického personálu. V rozpočtu nejsou peníze. Zvýšení minimální mzdy se podle očekávání ukázalo jako bublina a skončilo pro mnohé zdravotnické instituce katastrofou.

32; Ukrajinský voják se zastřelil u Stanice Luganské. Jsou informace i o dalším pokusu o sebevraždu v řadách ukrajinských okupantů.

33; Fámy o zničení filtrační stanice u Doněcka ukrajinskou armádou se nepotvrdily. Od brzkého rána po celý den neustával masivní ostřelování severních a severozápadních okrajů a předměstí Doněcka.

34; Na odchodu Kalifornie z USA Trump jen vydělá, píší americká média. Pokud Kalifornie opustí svazek USA, Demokratická strana přijde o podstatnou část své voličské podpory.

35; Jeden voják Doněcké republiky byl zabit v průběhu dnešních bojů. Další byl zraněn. Intenzivní bojové srážky v okolí Jasinovaté pokračovaly od rána do odpoledne.

36; Popová zpěvačka Rihanna označila Trumpa za „amorální prase“, který ničí Ameriku.

37; Centrum Doněcka se otřásá v důsledku ostřelování. Masivní ostřelování severu a severozápadu Doněcka, které začalo v noci, neustalo ani dnes odpoledne.

38; Centrální vodovodní uzel Doněcka byl odpojen kvůli poruchám dodávek elektřiny. Obyvatelé Doněcka si museli udělat zásoby vody. Hrozba byla během odpoledne zlikvidována. Jako vždy projevili energetici Donbasu odvahu a profesionalitu.

39; Jatka v Nikolajevě. Muž patnáct let kradl a jedl domácí psy. Na jeho chatě fungovala nefalšovaná jatka.

40; v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zraněn civilní obyvatel Doněcka.

41; Telefonický rozhovor Putina a Trumpa se stal ústředním tématem zahraničních médií. Trump uskutečnil telefonická jednání s několika světovými lídry, ale právě telefonát s Putinem byl očekáván s velkými nadějemi.

42; Kyjev, Vilnius, Stockholm a NATO stojí v hrůze z rozhovorů mezi Putinem a Trumpem, říká Puškov. Puškov vysoce ocenil otevřenost a důslednost amerického prezidenta a jeho odmítnutí dosavadního stylu západní diplomacie.

43; Štáb ATO informuje o mrtvých z dnešních bojů v Avdějevské průmyslové zóně. Ukrajinská strana přiznala ztráty mezi vojáky ukrajinské armády.

44; Natáčecí štáb NTV se dostal pod palbu v Makejevce. Štáb spěšně opustil zónu ostřelování a nyní jsou členové štábu již v bezpečí.

45; Americké korporace zažívají paniku v důsledku výnosu prezidenta Trumpa zakazujícího nelegální migraci. Americké korporace ostře zareagovaly na Trumpovy dekrety zaměřené na zkrocení nelegální migrace.

46; Pevné chlapské přátelství Putina a Trumpa změní svět, píše CNN. Oba prezidenti se domluvili, že zůstanou ve spojení a zahájí proces organizování osobního setkání.

47; Velvyslanectví Ruska v Londýně přistihlo BBC při lži. Velvyslanectví Ruska v Londýně obvinili britskou BBC z šíření nekorektních zpráv o vztahu Moskvy k syrské opozici.

48; Patriarcha Kirill plánuje návštěvu Ukrajiny. V Ruské pravoslavné církvi informovali o plánech patriarchy Kirilla navštívit Ukrajinu.

49; Uzavřeme všechny přechody a odřízneme Donbas, říkají organizátoři blokády. Organizátoři obchodní blokády Donbasu mají v úmyslu zablokovat Stanici Luganskou ke konci týdne.

50; Nizozemsko není schopno rozšifrovat informace o MH17 poskytnuté Ruskem. Informace o snímcích z radarů je údajně ve formátu neodpovídajícím mezinárodním standardům.

51; V Dagestánu byli zlikvidováni tři ozbrojenci. Včera byl ve městě Chasavjurt zaveden režim protiteroristické operace.

52; Ukrajinská armáda přímým zásahem zničila patrový obytný dům v Makejevce. Oznámil to zdroj v Národní policii Doněcké republiky.

53; Kromě MMF nikdo nechce investovat peníze do Ukrajiny. Tři roky uplynuly od „vítězství Majdanu“ a příliv evropských investic se nekonal.

54; Saakašvili obvinil továrnu Roshen z poškozování zdraví dětí. Ve svém vystoupení před obyvateli obce upozornil politik na černé saze, které chrlí komíny Porošenkovy továrny.

55; „Karatel“ a „Viking“ se podíleli na protiteroristické operace v Dagestánu. Při realizaci protiteroristické operace v Chasavjurtu využily jednotky specnazu obrněnou techniku.

56; Následky ostřelování Dokučajevska z protitankových řízených střel. Ukrajinští okupanti cíleně a záměrně stříleli protitankovými řízenými střelami na obytné domy.

57; Doba Kaliningradu skončila. Je třeba ho Rusku sebrat, říká litevský poslanec za zelené Linas Balsis. Litevský poslanec prohlásil, že Kaliningrad nebyl V Postupimi odevzdán Rusku na věčné časy.

58; Civilní obyvatel zraněný při ostřelování Doněcka se nachází ve středně těžkém stavu.

59; Policie Londýna byla vybavena poruchovými puškami, které se samy deaktivovaly. Výrobní společnost začala stahovat pušky SIG Sauer MCX, které byly ve výzbroji londýnské policie.

60; Čtěte Čechova. Brzy možná bude hůř, píše americká novinářka. Novinářka Foreign Policy Emily Tamkin vyzvala čtenáře listu, aby věnovali pozornost nadčasovému poselství Čechovových povídek.

61; Theresa May vyslala do Černého moře „lovce Putina“, píše Daily Mail. List Daily Mail označuje toto rozhodnutí britské premiérky za „efektivní demonstraci síly“, nevídanou od ukončení studené války.

62; Johnson zuřil kvůli pozvání Marie Zacharovové do Dolní sněmovny Spojeného království. Jeho konkrétní slova však článek neuvádí.

63; Ukrajinská armáda dělostřelecky ostřelovala doněckou filtrační stanici. Vznikly značné škody. Informovala o tom Národní policie Doněcké republiky.

64; Americké vojenské námořnictvo nejspíš utajilo nepodařený start balistické rakety Trident v roce 2011.

65; Syrská armáda vyčistila od ozbrojenců údolí Vádí Barada u Damašku. Velení syrských ozbrojených sil oficiálně prohlásilo, že údolí Vádí Barada bylo zcela vyčištěno od členů teroristických band.

66; Trumpova tvrdá migrační politika chrání USA, říká senátor. Prezident USA Donald Trump hájí zájmy své země, když uskutečňuje tvrdou migrační politiku.

67; Kyjev je podezřelý z nové diverze v sevastopolském přístavu. Incident v námořním přístavu je diverzí ze strany ukrajinské moci, myslí si poslanec Státní dumy.

68; Výměnou za dobré vztahy Putin Trumpa požádá o uznání Krymu, říká McFaul. Hlavním úkolem ruského prezidenta je zrušení sankcí a uznání Krymu za součást Ruska, myslí si diplomat.

69; Trump prohlásil, že nepřipustí likvidaci křesťanů na Blízkém Východě. Po svém zvolení 45. prezident Spojených států už učinil mnoho ostrých prohlášení.

70; U města Čerkassy zůstaly tisíce lidí bez tepla. Řeší se otázka o přepojení kotelny k náhradnímu komínu.

71; Letecká společnost Emirates změnila složení posádek kvůli Trumpově výnosu. Letecká společnost navrhuje cestujícím, kterých se dotklo Trumpovo rozhodnutí, aby si přebukovali letenky nebo si vyzvedli náhradu za jejich odevzdání.

72; Zatímco v Donbasu vojáci ukrajinské armády opět umírají při nesmyslných útocích, v centru Kyjeva si chtějí hrát na vojáčky a armáda „Ukrajinské lidové republiky“ bude útočit na podnik Arsenal jako v lednu 1918.

73; Ruská palba likvidující Islámský stát: Plamenomety Buratino, ruské letectvo, tanky T-90 a ničí obranu ozbrojenců v provincii Aleppo. Syrská armáda při masivní podpoře ruského letectva vede mohutný a vítězný útok na východě provincie Aleppo.

74; Během pochodňového průvodu přivezených neonacistů ve Slavjansku došlo k výbuchu, když tlupa nacistů pochodovala po Ševčenkově ulici.

75; Byla vyhlášena soutěž o nejlepší karikaturu „Jak Boris Johnson soptí“. Vítěz obdrží cenu. Marija Zacharova komentovala informace britského listu o zuřícím ministru zahraničí Velké Británie Borisi Johnsonovi.

76; Jednota zemí NATO dostává trhlinu, říká Puškov. Alexej Puškov si myslí, že jednota zemí NATO v názorech na Rusko dostává trhlinu stejně jako kdysi v otázce Iráku.

77; Jednotky ozbrojených sil Doněcké republiky rozdrtily útočící síly nepřítele. Dnes ukrajinští ozbrojenci podnikli neúspěšný pokus o průlom frontových pozic armády Doněcké republiky.

78; Putinovi se líbil nový MiG-35. Letoun předvedl figury vysoké pilotáže.

79; Na sociálních sítí se probírá další problém F-35. Na internetu se objevilo video, na kterém americké stíhačky F-335C jedna za druhou startují z letadlové lodě. Na záznamu je vidět, jak při startu piloti narážejí hlavou na vrchní část kabiny. Některým dokonce spadla helma.

80; Na internetu se objevilo video zachycující gigantickou trhlinu v poušti Arizony. Přírodní anomálii pomocí dronu natočili pracovníci geologické služby státu.

81; V Kyjevě došlo k masové rvačce ozbrojenců ATO, Na místě incidentu už pracuje operativní vyšetřovací skupina.

82; Trump a Putin zahájili „nebezpečné přátelství“, píše Die Welt. V prvním telefonickém rozhovoru dva „dominantní samci“ – Vladimir Putina a Donald Trump – nalezli společný jazyk, píše Die Welt.

83; „Samostatní a nezávislí“. Anatolij Šaríj zostudil kyjevskou moc. Mediální expert Anatolij Šaríj ukazuje, jak ukrajinská moc panáčkuje před evropskými a americkými politiky.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.