Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 24.10.2016

obrazek
31.10.2016 10:29
Týdenní svodka. Putin: Naší armády se nebojte, nemáme v plánu útočit. V blogu je zařazena ukázka falšování důkazů proti Rusku.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1945228-putin-nasi-armady-se-nebojte-nemame-v-planu-utocit 

Jedno z Videi které bylo použito jako důkaz proti Rusku . Najednou se jedna z mrtvol rozhodla podrbat v nose ... https://www.youtube.com/watch?v=bxaE1cXA1Hc    http://rusvesna.su/news/1477739562

Pondělí, 24.10.2016:

1; Výuka svobody. Jak to probíhá ve skutečnosti? Život západních propagandistů je nudný, jejich práce postrádá jakýkoli smysl. Nejsmutnější je ale role emigrantů, kteří v médiích cizích zemí dští síru na svou někdejší rodnou zemi.

2; Obnovme jaderný status Ukrajiny! Minulý týden bylo hlavní radostí v řadách žlutomodrých patriotů zavraždění Arsenije Pavlova – Motoroly. Ale pro většinu obyvatel Ukrajiny se tato událost ani náhodou nestala nějakým svátkem. A vůbec nejde o nějakou lásku k Motorolovi.

3; Aféra století! Téměř 40 tisíc Ukrajinců se stalo obětí stavebních machinací. Lidé důvěřivě odevzdávali peníze a nevěděli, že se svého vytouženého bytu nemusejí dočkat. Podle takovéhoto schématu za posledních deset let vzniklo 40 činžovních domů, do kterých se lidé nemohou nastěhovat, protože jde ve skutečnosti o černé stavby. Poškozeno bylo kolem 15 tisíc rodin, což je kolem 40 tisíc lidí.

4; Moskevský městský soud projedná prohlášení Stalinova vnuka. Stalinův vnuk se pokusil přimět vyšetřovatele, aby zahájili trestní řízení u Ostankinského soudu v Moskvě proti autorům učebnice dějepisu pro 10. třídu, ve kterém se tvrdí, že poprava v Katyni byla spáchána na příkaz politického byra VKP(b) (Celosvazové komunistické strany bolševiků) pro pokus o rehabilitaci nacismu, ale soud jeho postoj nepodpořil.

5; Rusové opět uchvátili Francii. V Paříži na nábřeží Branly se konal ceremoniál otevření ruského duchovního centra.

6; Konec socialismu znamená konec vytápění. Ceny komunálních služeb a energií jsou zajímavým ožehavým politickým tématem.

7; Černý fond Washingtonu. Kterýkoli americký prezident je nucen provádět politiku nikoli v zájmu státu, ale globálních nadnárodních korporací včetně těch, které se pohybují ve sféře „národní bezpečnosti“, tj. těch, které bohatnou z válek.

8; Rada bezpečnosti vyzývá OSN k projednání tématu vraždy Iráčanů letadly Spojených států. Rusko musí prosadit projednání tématu smrti civilních obyvatel v Iráku, kteří zahynuli v důsledku leteckých úderů mezinárodní koalice vedené Spojenými státy, na úrovni OSN.

9; Ukrajinský Mirotvorec je objednatel vražd. Existence centra Mirotvorec vypovídá o tom, že Ukrajina si nepřeje budovat mír. Jen se snaží přechytračit nepřítele.

10; Selektivní humanismus. Rada pro lidská práva OSN schválila rezoluci o krizi v Sýrii. Zcela totožnou, ne-li horší situaci v Iráku nechává zcela bez povšimnutí.

11; Ruské letectva likviduje ozbrojence u Aleppa a maří útoky teroristických band. Minulou noc i ve dne letadla ruského letectva uskutečnila řadu raketových bombových úderů na jih od Aleppa. Cílem ruských pilotů byly zásobovací trasy teroristických band.

12; Historický osud: Ukrajina je Rusko. Víra v Dobro a v lepší budoucnost stojí nad konjunkturální okamžitou výhodou. Rusko to chápe. Dříve nebo později to pochopí i Ukrajina.

13; Italská banka Intesa je připravena zahájit financování Tureckého proudu a Severního proudu 2. Italská skupina Intesa SanPaolo neztratila zájem o účast na financování projektu plynovodu Severní proud 2 a zájem má i o financování Tureckého proudu.

14; Informátoři WADA – manželé Stěpanovovi dostali od Mezinárodního olympijského výboru práci a grant. Vedoucí Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se setkal s manželi Stěpanovovými.

15; Syrská lvice. Týden s Asmou Asadovou. Sedm dní spolu s úžasnou ženou, dcerou Sýrie a skutečnou spolubojovnicí. Čím se zabývá manželka Bašára Asada a jaké vidí východisko ze syrské krize?

16; Porošenko vyprávěl Ukrajincům, jestli křičel na Putina v Berlíně. Prezident Ukrajiny včera poskytl interview ukrajinským televizním stanicím, v němž řekl, jakým hrdinou byl během rozhovorů Normandské čtyřky v Berlíně.

17; Kyjev a Varšava samy sebe vytrestaly svou rezolucí ohledně paktu Molotov-Ribbentrop. Ukrajinský a polský parlament minulý týden ve vzájemné shodě schválily rezoluce, které převracejí historická fakta.

18; Tvrdý rozvod s Velkou Británií přijde Evropu draho. Nepříznivý scénář odchodu Velké Británie z EU vyjde evropské společnosti dráž než britské. Rozdíl dosáhne téměř 10 miliard euro.

19; Steinmeier varoval EU před rozpadem. Německý ministr zahraničí si myslí, že považovat mír na kontinentu a Evropskou unii za samozřejmost už není možné.

20; AliExpress a eBay budou donuceny platit v Rusku daně. Ruské internetové obchody si opakovaně stěžovaly na to, že nemohou konkurovat světovým hráčům proti, že oni prakticky neplatí daně.

21; Je to Putinova námořní pěst! Proč západ hystericky reaguje na plavbu Admirála Kuzněcova? Plavba úderné skupiny s letadlovou lodí Admirál Kuzněcov vyvolala mnoho rozruchu ještě před svým vyplutím.

22; Ukrajinský vrah byl zadržen v Petrohradě. Ukrajinec, který házel zápalné láhve na automobil a zabil řidiče a další dva lidi v Černigovské oblasti, byl zadržen v Petrohradě.

23; Rusko bude Turecku předávat informace rozvědky pro vojenskou operaci v Sýrii. Jde o informace z odposlechů, radiotechnické a vizuální rozvědky, které mohou být pro Ankaru zajímavé.

24; Je to naprostá katastrofa. Trump promluvil o operaci proti Islámskému státu v Mosulu. Kandidát na prezidenta USA za republikánskou stranu důsledně kritizuje politiku Washingtonu, která podle jeho názoru vedla k nárůstu radikálního islamismu a terorismu v regionu.

25; Puškov odpověděl na Porošenkovo prohlášení o „alternativách“ k minským dohodám. Připomeňme, že ukrajinský prezident prohlásil, že alternativou k Minsku mohou být jen vojenské řešení konfliktu nebo odevzdání částí území Donbasu Kyjevem.

26; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 70 min, poškozen byl obytný dům. Kromě minometů nepřítel použil také zbraně bojových vozidel pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

27; Americké úřady obdržely žádost Moskvy o vydání pilota Jarošenka. Rozhovory o návratu Rusa do země podle Štrasburské konvence o vydávání odsouzených proběhnou na úrovni ministerstva zahraničí Ruské federace a Státního departmentu USA.

28; Gazprom dosáhl historického rekordu v exportu plynu. Za uplynulý týden Gazprom vyrovnal historický rekord v exportu plynu do vzdáleného zahraničí. Píše se o tom ve zprávě tiskové služby společnosti.

29; Úřady USA projednávaly dodávky těžkých zbraní syrským ozbrojencům pro ochranu proti ruskému letectvu, píší média. Administrace prezidenta USA Baracka Obamy zcela vážně zvažovala možnost dodávek těžkých zbraní, které by pomohly „umírněné opozici“ ochránit se před ruským letectvem.

30; Hrozí nám totální kolaps topné sezóny, říká starosta Nikolajeva. Podobná tristní situace panuje i v dalších ukrajinských městech.

31; „Potřebuje Rusko zelenou ekonomiku?“, ptá se nositel Nobelovy ceny. Poradce generálního tajemníka OSN pro otázky změny klimatu vysvětlil, jak investice do „zelené“ ekonomiky pomohou Rusku vybřednout z krize.

32; Ukrajina prohrála válku o Krym, je třeba provést referendum a v míru se rozejít, říká bývalý poslanec Nejvyšší rady o Donbasu. Myslíte si, že je to špatná myšlenka? Ano, myslím si, že Donbas je tradiční ukrajinské území, ale nechci, aby mé děti a vnuci museli do války, vysvětlil svůj postoj ukrajinský podnikatel a spolustraník Julie Timošenkové Michail Brodskij.

33; Historický moment: Na Krymském mostě zahájili pokládku panelů pro automobilovou vozovku. Na úseku stavby Krymského mostu na ostrově Tuzla byla provedena první technologická operace na vybudování mostovky pro silniční část mostu.

34; V Doněcké republice bylo zahájeno trestní řízení proti velitelům ukrajinské armády, kteří jsou odpovědní za ostřelování Doněcka. Jde o velitele 10. samostatné horské útočné brigády ukrajinské armády Vasilije Zubaniče a velitele 46. samostatného batalionu zvláštního určení ukrajinské armády „Donbass-Ukrajina“ Vjačeslava Vlasenka.

35; Rusko připravilo asymetrickou odpověď na sankce USA. Oznámil to 24. října náměstek minstra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov.

36; Peskov řekl pravdu o rozhovoru Putina a Porošenka v Berlíně. Připomeňme, že předtím se v ukrajinském tisku objevily nabubřelé poznámky o tom, že prezident Ukrajiny údajně křičel na ruského prezidenta. Při rozhovorech nedošlo ke zvyšování hlasu. Rozhovor nebyl jednoduchý, ale zároveň byl dostatečně věcný a konstruktivní.

37; Kyjev zuří: Ukrajinské ministerstvo zahraničí si pozvalo zástupce Sýrie kvůli uznání Krymu za součást Ruska. Připomeňme, že nedávno příslušné prohlášení učinil předseda parlamentu Syrské arabské republiky.

38; Dva ukrajinští vojáci zahynuli v Donbasu kvůli neopatrné manipulaci se zbraní. V Národní policii Luganské republiky prohlásili, že rozvědka nadále dostává informace o nebojových ztrátách v řadách ukrajinské armády.

39; Ruským školákům budou vyprávět o návratu Krymu a sankční válce. V Rusku odstartoval pilotní projekt „Výuka moderních dějin Ruska“. Pokud bude úspěšný, rozšíří se do všech ruských škol.

40; Human Right Watch požaduje vyšetření krvavého úderu amerických ozbrojených sil na mešitu v Iráku. Mezinárodní lidskoprávní organizace HRW vyzvala k vyšetření tragédie ve městě Dakúk na severu Iráku.

41; Hackeři Anonymous se pomstili Ekvádoru za Assange. Připomeňme, že ekvádorské úřady odpojili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangemu, aby se nevměšoval do průběhu volební kampaně v USA.

42; Objem německých investic do Ruska dosáhl rekordu. U německých investorů má Rusko dobrý zvuk. Za první pololetí dosáhl objem přímých investic z Německa rekordní hodnoty 1,73 miliardy euro.

43; Těžké zbraně u linie dotyku a nové zločinné ostřelování ze strany ukrajinské armády. V Jasinovaté byly minometným ostřelováním poškozeny tří obytné domy. V obci Trudovskije byli v důsledku ostřelování zraněni dva civilní obyvatelé.

44; Veterán CIA: USA záměrně rozbombardovaly pohřeb v Iráku. Je to válečný zločin. Úder letadel USA na smuteční obřad v iráckém Dakúku není chybou, ale válečným zločinem. Jsou o tom přesvědčeni experti, místní úřady i nevládní organizace.

45; V Kongresu USA navrhli zavraždit Asada, píše Foreign Policy. List poznamenává, že tato iniciativa vyvolala zděšení účastníků akce.

46; Krasnyj Jar se může kvůli nacionalistickým batalionům stát novým horkým bodem, sděluje Národní policie Luganské republiky. Obec Krasnyj Jar ležící na linii dotyku riskuje, že se stane dalším horkým bodem kvůli zahájenému ostřelování ze strany nacionalistických jednotek přesunutých Kyjevem do této oblasti.

47; Třetina Ukrajinců touží natrvalo opustit svou zemi, vyplývá z průzkumu. A skoro polovina sní o práci v zahraničí.

48; U Mariupolu byl zlikvidován ozbrojenec Azova. U Mariupolu byl během plnění bojového úkolu zlikvidován ozbrojenec ze skupiny rozvědky zvláštního určení Azov s přezdívkou „Nož“.

49; Ukrajina a Turecko plánují zahájení společné výroby tanků, raket a dronů, hlásí Turčinov. Obě strany projednaly zapojení tureckých investic do Obranného průmyslového komplexu Ukrajiny.

50; Výměnu zajatců podle formátu všechny za všechny se vinou Kyjeva nepodaří uskutečnit, říká Pušilin.

51; Majdan před velvyslanectvím Nizozemska v Kyjevě. Studenti požadují podpis dohody o asociaci. Studenti předali na velvyslanectví text dopisu, v němž žádají o urychlení procesu ratifikace a mluví o tom, že uplynuly tři roky od doby, kdy studenti uspořádali Euromajdan, a nic se nestalo.

52; Doněcká a Luganská republika navrhla Kyjevu sedm dalších úseků pro odpoutání sil. Obě republiky navrhly varianty dalších úseků pro druhou etapu odpoutání sil v Donbasu. Po vstřícném gestu Kyjeva se plánuje odsouhlasit čtyři body.

53; Na ministerstvu obrany Doněcké republiky komentovali údajný útěk Giviho z Donbasu. Nedávno tuto „informaci“ s odvoláním na slova bývalého náčelníka bezpečnostní služby prezidenta Podněstří začala nadšeně šířit ukrajinská média.

54; Nemám dost peněz na nový oblek, říká poslanec. Podle jeho slov lidem, kteří rozhodují o budoucnosti země nelze přiznávat směšné platy.

55; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil nová stíhání proti velitelům ukrajinské armády. V jejich počínání vyšetřovatelé spařují znaky zločinu podle článku „použití zakázaných prostředků a metod vedení války“.

56; V NATO se lekli ruských letadel, která prý začala létat „jinak“. Pilot německého kontingentu NATO v Estonsku Sven Jakob si postěžoval na to, že ruská letadla začala létat u hranic Evropské unie „trochu jinak a v poněkud jinou dobu“.

57; USA mohou vyprovokovat válku s Ruskem, píší americká média. I když z předpovědí války s Ruskem čiší panika, přesně k těmto důsledkům mohou vést kroky nynější americké administrativy.

58; Pentagon hrubě podcenil ruskou armádu, říká americký ministr, USA zaznamenaly posílení ruských ozbrojených sil včetně kybernetických možností, rušení GPS a využití dronů, prohlásil bývalý ministr armády USA Eric Fanning.

59; Poradkyně Hillary Clintonov= kritizovala svou paní za komentáře o Putinovi, píší WikiLeaks. Politická konzultantka kandidátky na prezidenta USA Hillary Clintonové kritizovala svou zaměstnavatelku za její „naivní“ komentáře o prezidentovi Ruska Vladimiru Putinovi v textech soukromých vystoupení.

60; Rusko a Asad vyhrávají nad USA a Kerrym, kterému se snad dokonce líbí, když jej Rusové ponižují, píší americká média. Za celou kritikou Baracka Obamy, Damašku a Moskvy utíká americkým médiím celá řada nechtěných pravd, které překážejí kýženému hodnocení syrského konfliktu, tvrdí politolog Daniel dePetris.

61; Ochránce lidských práv, kvůli kterému Ukrajina chtěla použít stíhačky, vyprávěl podrobnosti o incidentu, Občan Arménie Armen Martirosjan, kterého vyloučili z letu B2-840 běloruské letecké společnosti Belavia v Kyjevě, řekl, co se s ním dělo poté, co přinutili letadlo vrátit se na letiště v Kyjevě.

62; Jüan spadl na historické minimum při obchodování v Hongkongu. Kurs offshorového jüanu (obchodovaného mimo pevninskou Čínu) v pondělí klesl na nejnižší hodnotu v historii vůči dolaru USA.

63; Na Ukrajině chtějí zavřít banky s ruským kapitálem. Skupina poslanců Nejvyšší rady Ukrajiny zaregistrovala návrh zákona, který zavádí zákaz činnosti bank s ruským kapitálem. Příslušný návrh byl zveřejněn na stránkách parlamentu.

64; Nahání hrůzu Západu. Byla odtajněna první fotografie strategické rakety Sarmat. Makejevovo Raketové centrum odtajnilo první vyobrazení nejnovější balistické rakety páté generace RS-28 Sarmat, která nahradí Vojevodu a posílí jaderný štít země.

65; Konflikt v Donbasu je dílem amerických rukou, říká bývalý zástupce předsedy OBSE. Pokračování ozbrojeného konfliktu v Donbasu není výhodné ani pro jednu zemi na Evropském kontinentu, prohlásil v pondělí bývalý zástupce parlamentního shromáždění OBSE a bývalý poslanec bundestagu Willy Wimmer.

66; Torpédoborec amerických ozbrojených sil se systémem protiraketové ochrany vplul do Černého moře. Všechny systémy výzbroje plavidla jsou řízeny jednotným systémem Aegis.

67; Givi odmítl podvrh ukrajinských médií o svém útěku. Velitel batalionu Somali ozbrojených sil Doněcké republiky Michail Tolstych zvaný Givi komentoval informaci, která se objevila v ukrajinských médiích, o tom, že se údajně chystá utéct do Podněstří a chvatně prodává svůj majetek.

68; V Radě se není s kým prát, říká Savčenková. Savčenková přiznala, že v poslední době vynechává velmi mnoho schůzí, protože tam z jejího pohledu neprobíhají správné procesy.

69; V estonské škole instalovali bustu esesáka. Velvyslanectví Ruska v Estonsku odsoudilo odhalení bronzové busty bývalého esesáka v jedné ze škol v zemi, sdělilo v pondělí ruské ministerstvo zahraničí.

70; Kyjev požaduje od Luganské republiky peníze za dodávky vody, aniž by uzavřel dohodu o dodávkách, říká Dějněgo. Ukrajina požaduje od Luganské republiky vyplacení 270 milionů hřiven za dodávky vody, aniž by uzavřela příslušné dohody, prohlásil zplnomocněný zástupce Luganské republiky na Minských rozhovorech Vladislav Dějněgo.

71; USA jsou ohromeny prohlášeními prezidenta Filipín, říká Státní department. USA a další země jsou zaskočeny posledními výroky prezidenta Filipín Rodriga Duterteho o loučení s USA a přátelství proti celému světu s Čínou a Ruskem.

72; Ukrajinský boxer Vladimir Kličko je zraněn a nevstoupí už v roce 2016 do ringu. Bývalý mistr světa v supertěžké váze Vladimir Kličko ani v prosinci nevstoupí do ringu.

73; Ukrajinští hackeři se nabourali do korespondence Surkova, říkají Avakovovi poradci. Poradce ministra vnitra Ukrajiny Zorjan Škirjak prohlásil, že hackeři z organizace Kyberjunta se nabourali do korespondence asistenta prezidenta Ruska Vladislava Surkova a zveřejnili na síti získané dokumenty.

74; Ruská jadrná ponorka zvláštního určení byla předána na testování. Ponorka „Podmoskovje“ byla zkonstruována v roce 1984 jako těžký jaderný podmořský křižník strategického určení v rámci projektu 667BDRM „Delfin“.

75; Ukrajina se připojila k protiruským sankcím EU. Ukrajina, Černá Hora, Lichtenštejnsko, Norsko a Albánie se připojily k sankcím vůči Rusku.

76; Proč chtějí Rusko vyloučit z Rady pro lidská práva OSN. Více než 80 mezinárodních nevládních organizací včetně lidskoprávní organizace Human Rights Watch vyzvalo k tomu, aby Rusko nebylo připuštěno do Rady pro lidská práva OSN, jejíž volby se budou konat 28. října.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 25.10.2016:

1; Západní média komentují události v Sýrii krajně předpojatě, říká britský novinář. Mezinárodní společenství odsoudilo bombardování v Aleppu a Cockburn si myslí, že je to tak správně. Ale srovnáme-li komentáře takřka totožné situace v Mosulu, ukáže se rozdíl.

2; Torpédoborec amerického válečného námořnictva se systémem protiraketové ochrany vplul do Černého moře. Všechny zbraňové systémy na lodi jsou řízeny jednotným systémem Aegis.

3; Minské dohody odvrátily válku v Evropě, řekl Steinmeier. Německý ministr zahraničí poznamenal, že díky Minským dohodám se podařilo zastavit přerůstání konfliktu v Donbasu v požár v centru Evropy.

4; Ruský specnaz jezdí v unikátních bugginách od firmy Čečenavto. Unikátní stroje dokážou nejen přepravovat vojáky a náklady, ale také evakuovat raněné, udeřit palbou a dokonce vypouštět drony.

5; EU ráda odvolá protiruské sankce, říká uprchlý bývalý poslanec Státní dumy Ponomarjov. Po vyřešení konfliktu v Donbasu Evropská unie zavře oči nad ruským Krymem a ráda zruší sankce a obnoví obchod s Ruskem, prohlásil uprchlý bývalý poslanec Státní dumy Ilja Ponomarjov.

6; Trump otevřeně promluvil o válce se světovou vládou. Clintonovi se snaží posílit svůj vliv ve světě, aby vydělali biliony dolarů a mohli diktovat svou vůli jiným národům, prohlásil.

7; Skutečné cíle USA v operaci na osvobození Mosulu. Akce amerických vojáků v okolí Mosulu mají předvést americkým voličům úspěchy demokratů v zahraniční politice a údajně reálný boj Obamovy administrativy proti Islámskému státu.

8; Kurdové řekli, jak likvidují vojáky a ozbrojence v Sýrii. Kurdové zorganizovali úspěšnou léčku a útok na jednotky tureckých vojáků a protureckých islamistických ozbrojenců u syrského města Marea na severu provincie Aleppo.

9; Nový velitel batalionu Sparty Vladimir Žoga: V batalionu zůstanou zachována původní pravidla zavedená Motorolou. Třiadvacetiletý Vladimir Žoga s přezdívkou Vocha byl prvním zástupcem Arsena Pavlova.

10; Soud s ukrajinskými důstojníky je mlžný pouze v případě vojenské porážky Kyjeva. Kdo jsou všichni ti lidé a z jakých zločinů by se měli zodpovídat před budoucím tribunálem?

11; Ukrajina nepotřebuje vědce, lékaře a diplomaty. Ukrajinci se budou masově připravovat na povolání traktoristů, instalatérů a šiček. Dělnickým profesím se na státní úrovni dává přednost.

12; Ukrajina se změnila na trh s nelegálními palivy. V zemi narůstá počet nelegálního tankování a rozdíl mezi dovezeným a vyrobeným palivem se každým dnem zvětšuje.

13; Lídři EU bez udání důvodů zrušili večeři s Porošenkem. Novinářům o tom řekl stálý představitel Ruska při EU Vladimir Čižov.

14; Ameriku řídí omezenci, říká Trump. Kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump během svého vystoupení ve státě Florida komentoval výroky svých oponentů o ruském prezidentovi Putinovi.

15; Prezident Filipín vystoupil proti zahraničním vojákům ve své zemi. Filipínský prezident Rodrigo Duterte nadále dává příklad pro boj proti světovému imperialismu.

16; Užgorod a Dněpropetrovsk žádají úřady o navrácení ruštiny. V Užgorodu a Dněpropetrovsku obyvatelé shromáždili podpisy za udělení statusu regionálního jazyka ruštině, což by umožnilo používat tento jazyk ve státní správě a obecně v administrativě.

17; Ruská centrální banka kvůli množství případů porušení pravidel odebrala licenci petrohradské bance „Finansovyj kapital“.

18; Starodávná flotila byla objevena na dně Černého moře. Hřbitov starobylých lodí bal objeven na dně Černého moře. Více než čtyřicet plavidel může patřit do byzantské nebo osmanské doby.

19; Výbuch v turecké Antalii. 25. října ráno v lázeňském městečku došlo k výbuchu. Podle předběžné informace zločinci aktivovali nastraženou bombu v automobilu.

20; Ohnivá show specnazu na výstavě Interpolitech. Kolem tisícovky pilotů, ženistů, kynologů a policistů se účastnilo exhibičního cvičení, které se konalo v rámci výstavy Interpolitech v Krasnoarmejsku v Moskevské oblasti.

21; Asistent polského poslance vyvážel z Ukrajiny pašované cigarety a jantar. Incident výtečně charakterizuje vztahy obou zemí, konkrétně připravenost Poláků vydělat na hloupoučkém sousedovi.

22; Západ Kryje zvěrstva ozbrojenců opozice v Aleppu. Teroristé všemi způsoby brání odchodu civilního obyvatelstva u východní části Aleppa a vyhrožují jim zastřelením a veřejnými popravami.

23; Podrobnosti z výbuchu v turecké Antalii. Bylo zraněno 12 lidí. V epicentru výbuchu byl kompletně zničen jeden automobil a další tři byly významně poškozeny.

24; Americká agentura: USA by se měly starat o svou křehkou ekonomiku a ne o Rusko. Americká agentura United Press International píše, že starosti Washingtonu ohledně „ruské hrozby nemají opodstatnění, zatímco je potřeba přemýšlet o ekonomických a finančních problémech USA.

25; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Byl zraněn civilní obyvatel, vystřeleno bylo 70 dělostřeleckých nábojů a min. V důsledku dopadu náboje na ulici Mamina Sibirjaka 32 na sídlišti Trudovskije vyhořel dům.

26; Ukrajina v sarkofágu. O chaosu v jaderné politice Ukrajiny. K čemu povede odmítnutí Kyjeva odebírat služby Ruska ohledně likvidace jaderného odpadu?

27; Ozvěna Brexitu: Ukrajinci v Polsku zůstanou po návratu Poláků z Británie bez práce. V Británii pracuje milion Poláků a už je jasné, že značná část se jich po rozvodu
Bude muset vrátit do vlasti.

28; Lavrov oznámil podmínky prodloužení Tureckého proudu do zemí Evropy. Připomeňme, že projekt Turecký proud předpokládá výstavbu dvou větví páteřního plynovodu po dně Černého moře.

29; Dvě obyvatelky Lvova vezly z ATO deset granátů. Mladé ženy byly zadrženy na kontrolním stanovišti v Dněpropetrovské oblasti.

30; Ukrajinská armáda může porazit ruskou armádu a uspořádat přehlídku na Rudém náměstí, říká ukrajinský expert. Zahájit přímou válku s takovým nepřítelem, jako je Rusko, je možné jen pokud můžeme počítat s tím, že disponujeme silami k tomu, abychom uskutečnili přehlídku vítězství na Rudém náměstí, fantazíruje taras Čornovol.

31; Propad ruské ekonomiky se podle předběžných odhadů Ministerstva pro hospodářský rozvoj ve třetím čtvrtletí zbrzdí na 0,5% nebo i méně.

32; Krym patří Rusku, říká kandidát na prezidenta Moldávie. Příslušné prohlášení učinil favorit předvolební kampaně Igor Dodon ve vysílání moldavské televizní stanice během debaty se svým soupeřem za Demokratickou stranu.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala civilní obyvatelstvo při přesunu. Je jeden raněný, hlásí národní policie Luganské republiky. Vojáci ukrajinské armády bez varování zahájili palbu na civilní obyvatele, kteří se pokoušeli odjet z okupovaného území do Luganské republiky v okolí Slavjanoserbska.

34; „Rusové budou pálit z Admirála Kuzněcova po civilním obyvatelstvu, fantazíruje generální tajemník NATO. Jen Stoltenberg si myslí, že s příchodem těžkého letadlového křižníku do Středozemního moře Rusko zvýší množství leteckých úderů na Aleppo.

35; Sýrie se stala pro Západ záminkou pro tlak na Rusko, říká Lavrov. Ruský ministr zahraničí připomněl, že kamenem úrazu prozápadní partnery v Sýrii se stala neschopnost nebo neochota USA odlišit tzv. „umírněnou opozici“ od teroristických skupin.

36; Ukrajina musí za každou cenu obnovit svůj jaderný štít, říká Ljaško. Před pětadvaceti lety Nejvyšší rada schválila prohlášení o bezjaderném statusu Ukrajiny. Jsem přesvědčen, že to byla jedna z našich největších chyb, říká lídr Radikální strany.

37; Lvovský komunální odpad skončil v příkopu silnice v Rovenské oblasti. Připomeňme, že od srpna je nelegální lvovský odpad pravidelně nalézán v celé pravobřežní Ukrajině až do Nikolajeva, a to včetně samotného města.

38; V Kremlu odpověděli na výzvy k vyloučení Ruska z Rady pro lidská práva OSN. Dmitrij Peskov poradil západním ochráncům lidských práv, aby byli aktivnější v jiných otázkách.

39; V Charkově soudce vyskočil z okna svého bytu. Šedesátiletý muž zemřel v důsledku pádu z okna vlastního bytu v šestém podlaží.

40; Jsme připraveni spolupracovat s Ukrajino, ale jen za předpokladu platby předem, komentovali v Rosatomu „jadernou demarši“ Kyjeva. V ruské společnosti komentovali odmítnutí Kyjeva nechávat zpracovávat jaderné odpady v Rusku.

41; Clintonová může zahájit Třetí světovou válku, píší britská média. Britský list The Independent dnes vydala článek s názvem „Může Hillary Clinton zahájit světovou válku?“ Samozřejmě, že může a je i jasné jak.

42; SBU vyslechla Savčenkovou ve věci útoku na teritoriální celistvost Ukrajiny. Připomeňme, že zájem SBU o Savčenkovou prudce zesílil po skandálu, který vyvolala 20. října na zasedání výboru Nejvyšší rady pro otázky národní bezpečnosti a obrany, které prakticky zmařila.

43; Severní proud 2 odporuje zájmům Evropské unie, shodl se Europarlament. Europoslanci zdůrazňují životní důležitost stlačeného zemního plynu a zásobníků plynu v kombinaci se zvýšením efektivity využití obnovitelných zdrojů energie pro snížení závislosti na ruském plynu.

44; Zahynul voják armády Doněcké republiky a byl zraněn civilní obyvatel. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno pět domů na západě Doněcka a na severu Gorlovky.

45; Ruská Satana pošle USA do atomového pekla, píše The Sun. Britský bulvární plátek The Sun varoval čtenáře před jadernou hrozbou ze strany Ruska v podobě raketového komplexu čtvrté generace R-36M známého na Západě jako Satana. Během jediného útoku může vymazat s povrchu země celé východní pobřeží USA.

46; Pravý sektor se připravuje k útoku na Pečorský soud kvůli zatčení jejich spolubojovníka. Vůdcové Pravého sektoru vyhlašují mobilizaci svých stoupenců a všech nelhostejných lidí kvůli zatčení bývalého šéfa zakarapatské pobočky organizace Alexandra Sačka.

47; Ukrajinské tajné služby vzaly jako rukojmí příbuzné důstojníka Národní policie Luganské republiky. Tajné služby si vzaly jako rukojmí matku a otčíma důstojníka Národní policie Luganské republiky podplukovníka Sidorenka a snažily se je přimět k tomu, aby předávali ukrajinské straně zprávy představující státní tajemství.

48; Domácí úkol z rusofobie. Na Ukrajině natočili animovaný film o UPA.

49; Nejvyšší rada oznámila jméno Porošenkova nástupce. Poslanec za frakci Blok Petra Porošenka Sergej Leščenka prohlásil, že nástupcem Petra Porošenka ve funkci prezidenta Ukrajiny bude úřadující generální prokurátor Jurij Lucenko.

50; Ukrajinské výrobky jsou pro Evropskou unii příliš kvalitní, řekl ministr výživy Ukrajiny. Vysoká konkurenceschopnost ukrajinské produkce je jednou z překážek jejího vstupu na trhy EU, myslí si ukrajinský ministr výživy.

51; Ve Lvovské oblasti venkované s holemi zaútočili na policisty, kteří zatýkali jejich příbuzného – opilého řidiče v cizím autě. K uklidnění davu musely být použity zbraně.

52; Abramsy hoří jako zápalky. Islámský stát likviduje americké tanky. Po přesném zásahu z protitankového raketového komplexu do zadní části z tanku vyletují kusy, exploduje věž tanku a vyšlehne obrovský sloup ohně, který roztrhne stroj doslova na kousky.

53; Letadlo amerického letectva uskutečnilo úder na školu v Mosulu, hlásí generální štáb. Obětí akcí koalice vedené Spojenými státy bylo za poslední tři dny více než 60 civilních občanů, mezi nimiž byly i děti. Více než 200 lidí bylo zraněno.

54; Na Ukrajině zavádějí cenzuru na komentování Motorolovy smrti. Úředníci vydali závaznou instrukci o tom, co je nutno ve zprávách říkat.

55; Pozice Kyjeva ohledně Donbasu se začala měnit po setkání v Berlíně, říká expert. Po summitu v Normandském formátu v Berlíně se začaly objevovat změny ve vztahu ukrajinských úřadů ke statusu Donbasu, prohlásil ukrajinský politolog Michail Pogrebinskij.

56; Ukrajinský bojový člun neuspěl v testech, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Ukrajinský bojový člun projektu 58155 propadl v testech na vojenské námořní základně v Oděse. Plavidlo bylo vyrobeno s vážnými nedostatky v konstrukci.

57; Ukrajina nebude žít na účet západní pomoci, říká Porošenko. Pomoc Mezinárodního měnového fondu se má stát pouhým katalyzátorem reforem na Ukrajině, prohlásil Petr Porošenko během zasedání národní rady pro reformu daňového systému.

58; Evropská unie nepotřebuje hotovou produkci z Ukrajiny. O její kvalitě ani nemluvě, říká expert. Produkce ukrajinských společnosti nemůže být konkurenceschopná na evropském trhu kvůli přehlcení evropského trhu velkým množstvím vlastních výrobků.

59; Irák srazil ceny ropy. Ceny ropy známých značek byly sníženy během obchodování v úterý kvůli obavám, že členské země OPEC ukončí příští měsíc rozhovory bez jakékoli dohody, sděluje MarketWatch.

60; Koalice USA zahájila přípravu na operaci v Rakká. Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy zahájila přípravu na operaci proti Islámskému státu v syrském městě Rakká, prohlásil v Paříži ministr obrany USA Ashton Carter.

61; Kyjevští vládnoucí politici ze samého strachu zblbli. Ruský politolog Alexej Česnakov komentoval fantazie ukrajinských politiků.

62; Masakr u Damašku. Syrská armáda zlikvidovala tanky a bojová vozidla pěchoty teroristů. Syrská armáda odrazila mohutný útok teroristů na své pozice u města Han eš-Ších v Západní Gutě u Damašku.

63; Ředitel věznice, kde seděla i Timošenková, byl nalezen mrtev. Vyšetřovatelé kvalifikovali událost jako sebevraždu.

64; Na rezidenci velvyslance USA v Moskvě házeli pyrotechniku. Neznámí pachatelé házeli pyrotechniku na rezidenci velvyslance USA v centru Moskvy, sdělil pro RIA Novosti zdroj obeznámený se situací.

65; Rusko zaujalo v ratingu Doing Business čtyřicátou příčku, Ukrajina osmdesátou. V novém ratingu Světové banky a Mezinárodní finanční korporace Doing Business poskočilo Rusko z 51. na 40. místo.

66; Rusové zabíjejí děti v Sýrii. Západní média „teleportovala“ dítě z Homsu do Aleppa a vymyslela tklivý příběh. Západní novináři udělali z hezoučkého syrského děvčátka „novou tvář války“ a vykřikují něco o zločinech Ruska v Aleppu, ačkoli záběry s dítětem byly natočeny v provincii Homs.

67; Jaderná válka je nyní pravděpodobnější než v dobách studené války, říká bývalý šéf Pentagonu. Podle Perryho slov existuje pravděpodobnost rozpoutání jaderné války v důsledku náhody, kvůli lživému poplachu nebo v důsledku nesprávného vyhodnocení situace.

68; Státní dluh Ukrajiny vzrostl o 1,9 miliardy dolarů. V hřivnách činí celková výše státního dluhu 1,778 bilionu hřiven.

69; Ruského velvyslance si pozvali na maďarské ministerstvo zahraničí kvůli slovům Dmitrije Kiseljova o povstání v roce 1956. Na maďarském ministerstvu zahraničí prohlásili, že mají v úmyslu sdělit velvyslanci, že jeho země nebude tolerovat jakoukoli znevažující pozici ohledně revoluce nebo jejích hrdinů, sděluje MTI.

70; Ukrajinské moci chybí politická odvaha k tomu ,aby se řídila radou poslankyně Nejvyšší rady Naděždy Savčenkové a omluvila se obyvatelům Donbasu.

71; USA jsou v šoku. Mladí voliči upřednostňují komunisty a socialisty. Téměř polovina Američanů, kteří se narodili v 80. letech, by upřednostnila jako lídra země socialistu a jen 42% vyjádřilo kladný vztah ke kapitalismu.

72; Rusko je jedním z klíčových hráčů ve světě, říká šéf rozvědky USA James Clapper.

73; Rusko posoudí žádosti Iráku a Libye o vojenskou pomoc. Vedení Ruska se vší vážností zváží případné prosby Iráku a Libye o účast Ruské federace na operacích na území těchto států, prohlásil náměstek ministra zahraničí Ruské federace Michail Bogdanov.

74; Německo se velmi brzy stane velmi militarizovaným státem, říká v interview pro Russia Today bývalý zástupce předsedy Parlamentního shromáždění ABSE a bývalý poslanec bundestagu Willy Wimmer.

75; Ve státní dumě prohlásili, že na jih Ukrajiny nadále míří mnoho islámských radikálů. Na jih Ukrajiny proudí představitelé mezinárodních radikálních extremistických uskupení, sdělil poslanec Státní dumy Ruské federace Ruslan Balbek.

76; USA jsou ochotny vyšetřit útoky u Mosulu a žádají Rusko, aby poskytlo informace. Koalice USA je připravena zahájit vyšetřování ohledně leteckého úderu na jihu Mosulu a žádá ruské úřady, aby poskytly podrobnější informace k této otázce.

77; USA berou vážně ruské systémy protivzdušné obrany v Sýrii, říká šéf národní rozvědky James Clapper.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 26.10.2016:

1; Zářivé charisma Západu pro Rusy vybledlo, píší německá média. Ještě před dvěma desetiletími byl Západ pro Rusy nedostižným vzorem. Dnes už z toho nezbylo vůbec nic.

2; Byl zadržen bratranec Saddáma Husejna,který bojoval v řadách Islámského státu. Policejní správa irácké provincie Kirkúk oznámila zadržení bratrance bývalého prezidenta Iráku Saddáma Husejna.

3; Venezuelský parlament hlasoval pro odvolání Nicolase Madura. Parlament Venezuely hlasoval pro zahájení procedury impeachmentu prezidenta Nicolase Madura, říká se ve zprávě Národního shromáždění Venezuely.

4; Ruská armáda otestuje v Sýrii superdálkové rakety. Komplex „Germes“ je schopen samostatně nalézt a likvidovat nepřátelské tanky, opevnění a živou sílu na vzdálenost 30 km.

5; Šéf národní rozvědky USA oznámil Putinův hlavní cíl. Ředitel národní rozvědky USA James Clapper prohlásil, že hlavním cílem zahraniční politiky prezidenta Ruska Vladimira Putina je to, aby Washington viděl Rusko jako velkou mocnost.

6; Krizi na Ukrajině nelze vyřešit, dokud USA popírají svou odpovědnost, říká expert. Ukrajinskou krizi nebude možno v nejbližší době vyřešit, dokud USA budou popírat svou odpovědnost za situaci na jihovýchodě Ukrajiny, prohlásil profesor politologie Chicagské univerzity John Mearsheimer.

7; Američané chtějí kontrolovat z Norska Severní flotilu Ruské federace. Expertka na bezpečnost Viktorija Legranova poznamenala, že USA a NATO vnímají Norsko jako jakýsi nástupní prostor proti Rusku.

8; Islamisté chystají úder na Evropu ze vzduchu. Ruské tajné služby zjistily, že lídři Islámského státu se rozhodli utopit Evropskou unii v krvi jejích vlastních občanů a budou je likvidovat ze vzduchu pomocí dronů nesoucích výbušniny a řízenými na dálku.

9; Clintonová odevzdala Rusku 20% amerického uranu, říká Trump. Kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump obvinil svou soupeřku v rámci předvolební kampaně z toho, že je to ona, kdo má styky s Ruskem.

10; Ukrajina se chystá zmrazit sebe samu. Příprava na topnou sezónu na Ukrajině totálně selhala.

11; Portugalci doprovázejí Admirála Kuzněcova a přejí úspěšnou misi. Skupinu plavidel s letadlovou lodí patřící Ruskému vojenskému námořnictvu doprovázejí místní bojová plavidla.

12; V Tiché oceánu hoří plavidlo s lidmi na palubě. Japonští záchranáři míří k rybářské lodi, na které se nacházelo 52 lidí. Zatím není známo, utrpěl-li někdo zranění.

13; KLDR označila úřady USA za nezákonnou smečku banditů. John Kerry minulý týden nazval KLDR nelegitimním režimem bez ohledu na to, že je plnoprávným členem OSN.

14; Biden a Porošenko projednali situaci v Donbasu. Viceprezident USA Joe Biden v úterý projednal telefonicky s prezidentem Ukrajiny Petrem Porošenkem situaci v Donbasu a dvoustranné vztahy, sděluje tisková služba Bílého domu.

15; Požáry a potyčky. Úřady likvidují městečko běženců v Calais. Dělníci pokračují v demontáži tábora pro běžence ve francouzském Calais, která byla zahájena předvčírem.

16; Irsko navrhuje učinit z Dublinu nový Londýn. Po referendu ve Velké Británii evropské úřady začaly řešit otázku, kam by bylo možné přemístit sídla řady regulačních institucí. Nejspíše se za nimi potáhnou i další společnosti.

17; Rusko se v Arktidě opevňuje, říká americký generál. Na obranu ruských zájmů v Arktidě je zaměřen celý komplex opatření včetně vojských s ohledem na stoupající pozornost věnovanou regionu ze strany členských zemí NATO.

18; Klimkin znovu jede žebrat. Není jednoduché být ministrem zahraničí na Ukrajině. Hlavní povinnosti spočívají v poníženém žebrání o to, co tvoje země nepotřebuje, od někoho, kdo zaručeně odmítne dát.

19; Forbes vyjmenoval všechny, kdo utrpí v důsledku spuštění Tureckého proudu. Vlivný finančně-politický časopis vyjmenoval země, jejichž ziskům nejvíce ublíží spuštění Tureckého proudu: Moldávie, Rumunsko, Ukrajina, Írán, Ázerbajdžán a Turkmenistán.

20; Američan,který uprchl do Ruska za lepším osudem, byl pokutován za nezákonné překročení hranic. Občan USA podle svých slov hledal lepší život a chtěl v Rusku začít pracovat.

21; Clintonová vůbec neví, co se děje v Sýrii, jak to bylo s Libyí. Všechno skončí Třetí světovou válkou, říká Trump. V Sýrii nebojujete proti Sýrii, ale proti Rusku. A to je jaderná mocnost, poznamenal Trump.

22; Savčenková přiletěla do Moskvy kvůli účasti na soudním jednání se dvěma Ukrajinci, kteří se účastnili čečenské války na straně bojující proti Ruské federaci. Potvrdil to bývalý advokát Savčenkové Ilja Novikov.

23; Rozhodla se Evropa ukončit válku s Gazpromem? Eurokomise povolila Gazpromu využívat v plynovodu OPAL více než 50% kapacity, pokud by alespoň 10 až 20% bylo přenecháno vedlejším dodavatelům.

24; Clintonová v novém předvolebním spotu znovu zaštěkala. V novém videu dostupném na internetu přichází opět ke slovu bezkonkurenční štěkot paní Clintonové.

25; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Byla zraněna civilní obyvatelka. Vystřeleno bylo více než sto min a nábojů. Pod palbou jednotek nepřítele se ocitly obce Alexandrovka a Trudovskije na západním okraji hlavního města, Ozerjanovka u Gorlovky a okolí Jasinovaté.

26; WikiLeaks zveřejnili důkazy o „problémech s hlavou“ u Clintonové. Mluví se o tom v dopisech asistentky Clintonové odeslaných klíčovým figurám předvolebního štábu kandidátky za demokratickou stranu.

27; Savčenková ve vyšívance přijela před soud v Moskvě. Jak bylo již řečeno, přijela k soudu podpořit ukrajinské nacionalisty.

28; V Kyjevě studené radiátory vysvětlují pletichami separatistů. U kanceláře televizní stanice Inter, kterou se neonacisté letos už třikrát snažili podpálit nebo zbořit, proběhla akce Kyjevanů nespokojených s nevytápěním svých domovů.

29; Co se vůbec děje s Moldávií ve vztahu k Rusku? Máme se rádi nebo ne? Je to náš partner ve Společenství nezávislých států a eurasijské integrace, nebo oponent z pozice evropské a transatlantické spolupráce? Co má Rusko čekat od nadcházejících prezidentských voleb?

30; NATO a Londýn zuří kvůli tomu, že by Španělsko doplnilo Admirálu Kuzněcovovi palivo. Pomoc španělských úřadů při tankování vojenských plavidel směřujících k pobřeží Sýrie pro boj s mezinárodním terorismem vyvolala rozhořčení generálního tajemníka NATO a britského ministerstva zahraničí.

31; V Doněcké republice byla zadržena diverzantka z Pravého sektoru. Na ministerstvu pro státní bezpečnost Doněcké republiky prohlásili, že mladá žena byla členkou zločinné skupiny, která plánovala únos vojáka armády Doněcké republiky.

32; Athon: Nový předseda výboru Státní dumy přivezl pozdravy Prezidenta a Patriarchy do ruského kláštera. Předseda výboru Státní dumy pro záležitosti veřejných spolků a náboženských organizací Sergej Gavrilov navštívil Ruský Pantelejmonův klášter na Athonu a poblahopřál s nástupem nově zvoleného opata kláštera „na trůn“.

33; Opotřebované ukrajinské jaderné elektrárny přibližují katastrofu. Experiment se zapojením energobloků ukrajinských jaderných elektráren do vyrovnávání kapacity jednotného energetického systému může vést ke katastrofě, říkají v odborech pracovníků jaderné energetiky a jaderného průmyslu.

34; Zasedání ve Skolkovu za účasti Dmitrije Medveděva bylo přerušeno po zvucích připomínajících výstřely. V přímém televizním přenosu zazněla věta „Je to dost vážné. Kdesi nahoře se střílí“.

35; VCIOM: Ekonomická krize nepovede k útěku Rusů ze země. Podle informací Všeruského centra pro výzkum veřejného mínění počet Rusů, kteří by chtěli natrvalo odjet do zahraničí, navzdory ekonomické krizi nestoupá.

36; Poklonskaja otevřela kapli na Krymu. Výstavba kaple v parku poblíž budovy krymské prokuratury byla zahájena zhruba před rokem z iniciativy Natalie Poklonské, která tehdy vykonávala funkci generálního prokurátora Republiky.

37; V ukrajinské armádě jsou velké ztráty a mohutná korupce. V důsledku minometné palby ze strany Ukrajiny zahynul jeden voják armády Doněcké republiky a další byl zraněn.

38; USA už nemohou dále zpřísňovat sankce proti Rusku. Americké úřady již zcela vyčerpaly svůj sankční arsenál vůči Rusku, prohlásil vědecký pracovník Kennanova Institutu při Centru Woodrowa Wilsona Michael Kaufman.

39; Španělsko se po hysterické reakci NATO bojí dotankovat ruskou letadlovou loď Admirál Kuzněcov. Madrid možná zruší povolení pro skupinu plavidel Severní flotily ruského vojenského námořnictva na vstup do přístavu Ceuta pro doplnění paliva a zásob.

40; Kreml komentoval příjezd Savčenkové do Moskvy slovy, že není co komentovat. Savčenková nemá do Ruska zakázaný vstup.

41; Jednotky Doněcké republiky přikročily ke cvičením na odražení útoků ukrajinské armády a uskutečnění protiútoku. Podle informací velení se cvičení účastní vojáci všech jednotek ozbrojených sil Republiky.

42; Ukrajinští vojáci prodávají palivo a věci, aby si mohli koupit chlast. Místní úřady si pravidelně stěžují velení ATO na chlastající „hrdiny ATO“, ale žádné výsledky to nepřináší.

43; Ruská politika je signál světu o nutnosti měnit pravidla hry, říká expert. Podle jeho slov Rusko vedle dobré taktiky potřebuje dobrou strategii zahraniční politiky.

44; Ozbrojenci Pravého sektoru a Azova vyhnali opoziční poslance z administrativy Nikolajeva. Účastníci fóra byli nuceni opustit budovu zadním východem a členové Pravého sektoru ještě stihli házet na poslancův automobil hlínu.

45; Ankara připravuje bezpečný odchod ozbrojenců z Aleppa. Ve Východním Aleppu extremisté kvůli využití civilních osob jako živých štítů zastrašují obyvatelstvo represemi ze strany Asadova režimu a hrozbami fyzickou likvidací.

46; V Islámském státě se přihlásili k odpovědnosti za útok na vojenskou základnu v Nižním Novgorodu. Sdělila to 26. října hlavní propagandistická hlásná trouba teroristů „zpravodajská agentura Amaq“.

47; Ukrajina zvítězila nad Putinem, proto jí musí být Evropa zavázána. Kéž bychom byli o něco lépe organizováni v ekonomice a nebyli závislí na těch zatracených úvěrech..., poznamenal Saakašvili.

48; Ukrajinská armáda ostřelovala z těžkých minometů okolí Jasinovaté. Jednotky ukrajinské armády dnes přes den ostřelovaly z minometů ráže 120 mm areál průmyslové zóny poblíž Jasinovaté.

49; Savčenková na zasedání soudu v Moskvě usnula. Připomeňme, že poslankyně za Baťkivščinu přijela do Moskvy, aby podpořila ozbrojence UNA-UNSO u Nejvyššího soudu.

50; Nejvyšší soud Ruské federace potvrdil rozsudek nad ukrajinskými ozbrojenci UNA-UNSO. Přítomnost Savčenkové na zasedání soudu Nikolaji Karpjukovi a Stanislavu Klychovi nepomohla.

51; Rusko odvolalo žádost o vstup letadlové lodě Admiral Kuzněcov do španělského přístavu. Ochota Španělska doplnit pohonné hmoty a zásoby vojenských plavidel Severní flotily Ruské federace směřujících ke břehům Sýrie vyvolala ve vedení NATO hysterii.

52; Kyjev už počtvrté za sebou sabotoval práci ekonomické podskupiny v Minsku. Rozhovory pracovní skupiny pro ekonomické otázky v běloruském hlavním městě už počtvrté za sebou byly zmařeny ukrajinskou stranou.

53; Pentagon utratil téměř 60 miliard dolarů za neexistující zbraně, píše Washington Examiner. Americké ministerstvo obrany za poslední dvě desetiletí utratilo přinejmenším 58 miliard dolarů za systémy zbraní, které nakonec nikdy nebyly vytvořeny.

54; Izrael vyzval Ukrajinu, aby přestala heroizovat vrahy židů. Vybudování pomníku lídrovi nacionalistů, za jehož vlády se republikou přehnala vlna protižidovských pogromů, je plánováno k uctění sta let „ukrajinské revoluce“ z let 1917 až 1921.

55; Ceny ropy obnovily po propadu svůj růst. Ceny ropy se otavily po zveřejnění informace o snížení zásob v USA.

56; Útok na hlavní město Islámského státu se utápí v krvi. Bylo zabito 820 vojáků, zlikvidováno 97 kusů vojenské techniky. Teroristé zveřejnili informace o ztrátách kurdské domobrany a iráckých vojáků, které utrpěli první týden operace na osvobození iráckého hlavního města Islámského státu – Mosulu.

57; Putinovo působení ve funkci prezidenta schvaluje 84% Rusů. Přesvědčení občanů o tom, že věci se v zemi pohybují správným směrem, dosáhlo ročního maxima.

58; Neuvěřitelní idioti, říká Putin o organizátorech energetické blokády Krymu. Energetická blokáda Krymu a přerušení dodávek vody na poloostrov jsou na pomezí zločinu proti lidskosti a hlouposti, prohlásil prezident Ruska Vladimir Putin na fóru ONF (Všeruská národní fronta) v Jaltě.

59; V Donbasu se může objevit policejní mise OBSE, říká Gryzlov. Na místech odpoutání stran v Donbasu je možné zavedení policejní mise OBSE vyzbrojené osobními zbraněmi, prohlásil před novináři stálý představitel Ruské federace v kontaktní skupině Boris Gryzlov.

60; Prohlášení Islámského státu o útoku v Nižním Novgorodě je jen chvastounství, řekl veterán z Alfy. Hovořit o tom že v Nižním Novgorodu operuje Islámský stát by mě vůbec nenapadlo, zdůraznil Gončarov.

61; Ukrajina vyjádřila protest v souvislosti s Putinovou cestou na Krym. Vladimir Putin přiletěl na Krym ve středu 26. října za účelem účasti na fóru Všeruské národní fronty v Jaltě.

62; Ostřelování ze strany ukrajinské armády vedlo k požáru domu na západě Doněcka, hlásí velení Doněcké republiky. Požár obytného domu vznikl na sídlišti Trudovskije v Petrovském obvodě Doněcka při ostřelování ze strany ukrajinských vojáků.

63; V Kyjevě zemřel voják vedle budovy nádraží. Voják ztratil vědomí poté, co vyšel z podchodu.

64; Valné shromáždění OSN popětadvacáté vyzvalo USA, aby ukončily blokádu Kuby.

65; Americká média píší o odporném zvyku USA na Blízkém Východě. Při svém působení na Blízkém Východě Washington obvykle zpočátku podkuřuje místním silám a využívá je jako své zástupce v místních konfliktech, ale potom od nich dává ruce pryč.

66; Šéf Doněcké republiky zastavil platnost pokynu o místních volbách. Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko ukončil platnost pokynu o místních volbách stanovených na 6. listopadu.

67; Proti Rusku byla kvůli Sýrii rozpoutána psychologická válka, říká expert. Proti akcím Ruska v Sýrii byla zorganizována psychologická válka, jejímž cílem je diskreditace ruské politiky.

68; Ukrajina nastolila v Minsku otázku likvidace Doněcké a Luganské republiky. Ukrajina též iniciovala zrušení výsledků „pseudovoleb“ z 2. listopadu 20214.

69; Pokud Clintnovoá vyhraje volby, svět se stane mnohem nebezpečnější, říká expert. V první řadě jde o zhoršení rusko-amerických vztahů, jejichž míra napětí dosáhla úrovně poloviny 80. let.

70; Ukrajina si chce v roce 2017 půjčit 9 miliard. Ministerstvo financí chce získat 5,3 miliard v rámci spolupráce s MMF.

71; V důsledku potyček v ukrajinské armádě bylo za poslední dva dny zraněno více než 30 vojáků. Přes 35 vojáků bylo hospitalizováno s úrazy a zraněními po potyčkách uvnitř jednotek.

72; Proč NATO rozmisťuje útočné jednotky ve Východní Evropě? V roce 2017 se poblíž ruských hranic budou objevovat úderné jednotky NATO.

73; Každý třetí Němec se obává vojenského konfliktu s Ruskem, vyplývá z průzkumu. Tyto informace uvádí institut sociologických výzkumů Forsa na základě průzkumu objednaného časopisem Stern.

74; Opilý „hrdina ATO“ způsobil výbuch v obchodě na ulici Nebeské setniny. Svou akci vysvětlil vlastní hloupostí.

75; Rusko předalo vyšetřovací komisi nové informace o sestřelení Boeingu MH-17.

76; Válka mezi USA a Ruskem není možná kvůli příliš vysoké ceně. Soupeření mezi USA a Ruskem nepřeroste ve válku, myslí si bývalý ministr financí Ruské federace Alexej Kudrin.

77; Neohlášená návštěva. Jaké jsou skutečné příčiny příjezdu Naděždy Savčenko do Moskvy? Zatím se mluvilo jen o souvislosti s její podporou pro ukrajinské nacionalisty před moskevským soudem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 27.10.0216:

1; V USA přiznali neúspěch blokády Kuby. Politika USA ohledně blokády Kuby ve skutečnosti vedla během několika desetiletí nikoli k izolaci Kuby, ale samotného Washingtonu, prohlásil oficiální představitel Bílého domu Josh Earnest.

2; Haag definitivně zamítne Kyjevu evropskou asociaci. Návštěva ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina v Nizozemsku nezmění pozici nizozemské vlády.

3; Podmínky, ve kterých jsou drženi zajatci Doněcké republiky, nevyvolaly žádné výhrady zástupců OBSE, říká Morozova.

4; Proč NATO rozmisťuje úderné jednotky u hranic s Ruskem? V roce 2017 se budou poblíž ruských hranic objevovat úderné jednotky vojsk NATO.

5; Nový ukrajinský animovaný film. Extrémně umíněná ukropropaganda pro nejmenší. Oddíl „Rusáků“ v čele s Putinem vtrhl do Karpat ukrást les. Nový klenot huculského trikového filmu...

6; USA povraždily v Sýrii a Iráku 300 civilních obyvatel,říká Amnesty International. Vlivná mezinárodní lidskoprávní organizace Amnesty International obvinila USA z vraždy tří set civilních osob v Iráku a Sýrii.

7; Proč se USA už vůbec nesnaží dosáhnout bezjaderného světa? Spojené státy vyzývají všechny své spojence a partnery, aby hlasovali proti rozhovorům o dohodě o zákazu jaderných zbraní, že nestačí se jen zdržet hlasování, hlásí japonská informační agentura Kjodo.

8; USA doufají, že Kuzněcov zůstane bez pohonných hmot. Jediná ruská letadlová loď nedá Spojeným státům a dalším zemím NATO spát.

9; Na Donbas míří 57. kolona s humanitární pomocí. Kolona pojede na dva hraniční přechody, kde bude uskutečněna řádná celní a hraniční procedura.

10; Mohou USA použít meteorologickou zbraň a obvinit z toho Rusko? Už jsme si zvykli na nepodložení a absurdní obvinění Ruska a Putina ze strany USA z jakýchkoli neuvěřitelných věcí.

11; Území Ukrajiny čeká čistka. Porošenkova vláda je jen předvoj. To hlavní má teprve přijít.

12; Index agresivity narůstá. Rusko v zrcadle světových médií. Během sledovaného týdne byla navýsost aktivní německá média. 289 textů o Rusku, tj. 22% z celkového počtu. Pak už obvyklé pořadí – Francie 181, Velká Británie 108, USA 62, Polsko 59.

13; Války s Putinovskou říší se bojí každý třetí Němec, píše německý časopis. Podle průzkumu výzkumné agentury Forsa téměř třetina občanů Německa připouští, že napětí ve vztazích mezi Moskvou a Západem může přerůst v otevřené vojenské střetnutí.

14; Ruská centrální banka odebrala licence dvěma bankám – moskevské Vestinterbance a krasnodarské Kubanské univerzální bance.

15; Aťsi Putina odmítají v Paříži, Montpellier je vítaným hostem, říká starosta města. Po zrušení Putinovy cesty do Paříže starosta Monpellier Filipp Sorell pozval prezidenta na návštěvu města. Přitom francouzský politik rozhodně odsoudil politiku francouzského ministerstva zahraničí, která nevhodně zachází s Ruskem.

16; Ukrajinská armáda čtyřikrát ostřelovala pozice Národní policie Luganské republiky. Okolí vesnice Kalinovo bylo dvakrát ostřelováno z automatických granátometů ze směru od Novozvanovky.

17; Ukrajina uzavřela hraniční přechod Majorsk. Činnost kontrolního stanoviště Majorsk, které bylo otevřeno před týdnem místo přechodu Zajcevo, byla pozastavena.

18; Domluví se Moskva a Washington na společné operaci proti Islámskému státu v Rakká? Rusko je připraveno navrhnout Spojeným státům koordinaci akcí na osvobození syrského hlavního města Islámského státu. Ve Washingtonu také prohlašují něco o plánech na blokování města Rakká a po operaci v iráckém Mosulu.

19; V Moskvě začali novým způsobem bojovat proti překračování rychlosti silničními piráty. V ruském hlavním městě začal fungovat nový systém zjišťování překročení maximální rychlosti.

20; Jacěňuk prosí USA, aby se zúčastnily rozhovorů o Donbasu. Bývalý premiér Ukrajiny znovu přijel do Washingtonu a setkal se s viceprezidentem Joe Bidenem.

21; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Vystřeleno bylo 60 min, poškozen byl plynovod. Vedle minometů použily jednotky nepřítele ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

22; Musíme zvítězit, jinak nepřežijeme jako národ, píše spisovatel Alexej Ivakin o budoucnosti Donbasu. Historické procesy ukazují, že bez pomoci Západu Ukrajina nebude mít dlouhého trvání – rozpadne se.

23; Clintonová proti požene Washington a Moskvuproti sobě, říkají američtí vojáci. Návrhy na zřízení bezletové zóny v Sýrii už několikrát zazněly během posledních pěti let z Washingtonu, ale zástupci armády v tomto ohledu velké nadšení neprojevovali – kvůli rizikům, která hrozí americkým pilotům.

24; V Německu našli buňky Ku-klux-klanu. Německé ministerstvo vnitra prohlásilo, že na území země funguje neonacistické uskupení Ku-klux-klan. Je známo, že buňka byla financována z USA a mezi jejími členy bylo několik německých policistů.

25; Kanada odmítla projednávat obchodní dohodu s EU. Summit Kanada – EU se odkládá na neurčito, protože strany nedokázaly dosáhnout dohody a kanadská delegace prostě odmítla jet do Evropy.

26; Trumpovu hvězdu v Aleji slávy v Hollywoodu rozbili palicí.

27; „Národní fronta“ navrhuje vyloučit Savčenkovou z výboru pro národní bezpečnost. Kromě toho se navrhuje zbavit Savčenkovou přístupu ke státnímu tajemství.

28; Bez práce a bez peněz. O zhrouceném americkém snu. Když se podíváme hlouběji na zveřejněné koeficienty a čísla, začne být jasné, proč Trump dokáže na svá vystoupení přilákat desítky tisíc lidí a Hillary si chodí poslechnout jen straničtí aktivisté.

29; Bezvízový styk slíbený Porošenkem na listopad, se znovu odkládá. Listopadový termín měl pro ukrajinskou vládu důležitý psychologický význam, protože se připravují oslavy třetího výročí začátku Euromajdanu.

30; Kreml odpověděl na hysterii Kyjeva ohledně Putinovy návštěvy na Krymu. Žádná země na světě nemá co mluvit do toho, kdy ruský prezident navštíví nějaký region Ruské federace.

31; Rusko modernizuje arménské tanky. Uralvagonzavod vyfoukl kontrakt na modernizaci bojové techniky polské společnosti.

32; „Rosnědra“ popřely hrozící deficit ropy v Rusku. Ropa v Rusku v nejbližší době nebude nedostatkovou surovinou, jelikož mohou být otevřeny stovky nových nalezišť. Prohlásil to šéf společnosti „Rosnědra“ Jevgenij Kiseljov.

33; Asad prodloužil amnestii pro ozbrojence, kteří se vzdají. O příslušném rozhodnutí prezidenta Sýrie informovala jeho kancelář.

34; Je to hloupost. Moskva odpověděla na prohlášení NATO o cílech plavby Admirála Kuzněcova. Připomeňme, že generální tajemník Aliance obvinil Rusko z toho, že ruská skupina plavidel se chce zúčastnit vojenských akcí v syrském Aleppu.

35; Ukrajinská armáda ostřelovala kontrolní stanoviště Majorsk z minometů, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Připomeňme, že Kyjev oznámil uzavření kontrolního stanoviště z důvodů bezpečnosti.

36; Putin udělil ruské občanství ukrajinskému miliardáři Eduardu Šifrinovi a jeho dceři Sofii Roze. Příslušná informace se objevila dnes na portálu právních informací.

37; Na Ukrajině byl ostřelován vlak s účastníky ATO. Střílelo se z ulice na čtvrtý a sedmý vagón, říká dobrovolník ATO.

38; V Kremlu vyzvali „Chirurga“, aby se omluvil Rajkinovi za svá slova o „smrduté stoce“. Myslím si, že tento motorkář jen ztratil kontrolu nad svým vyjadřováním. Doufám, že se omluví, prohlásil tiskový tajemník Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

39; Ostřelování kontrolního stanoviště Majorsk a další provokace na linii fronty. V důsledku dělostřeleckého a minometného ostřelování byli zraněni dva vojáci Armády Doněcké republiky a pobořen dům v Petrovském obvodě Doněcka.

40; Profesor z USA řekl, kdo se stane příštím americkým prezidentem. Helmut Norpoth vypracoval model prognózování voleb, který od roku 1992 selhal jen jednou, a to v roce 2000, kdy předpověděl vítězství demokratů.

41; V Moskvě Naďa Savčenko vyzývala k novému Majdanu. A to je vlastně dobře...

42; Chirurg se odmítl omluvit Rajkinovi. Lídr motorkářského klubu Noční vlci Alexandr Zadolstanov známý jako „Chirurg“ se nechystá omlouvat uměleckému šéfovi divadla „Satirikon“ Konstantinu Rajkinovi.

43; Velké ztráty pluku Azov, černý den ukrajinského dělostřelectva a pokusy o průlom. Minulý týden bylo bojů méně, ale ostřelování se zintenzivnilo. Ukrajinská armáda a žoldáci nezanechali pokusů o průlom na jižní frontě a v okolí Zajceva, což vedlo k novým obětem na obou stranách.

44; Ukrajinská národní banka snížila prognózu hospodářského růstu na dva příští roky o půl procentního bodu.

45; NATO se navzdory slovům o dialogu zaměřuje na zadržování Ruska, říká Gruško. Ministerská setkání NATO počínaje summitem ve Walesu v roce 2014 probíhají bez pozitivních signálů pro vztahy Rusko-NATO. Aliance je zaměřena na zadržování Ruska bez ohledu na debaty o připravenosti k otevřeným rozhovorům.

46; Putin obvinil USA z porušení stanov OSN. Spojené státy opakovaně použily vojenskou sílu ve světě v rozporu se stanovami OSN, prohlásil prezident Ruska Vladimir Putin.

47; Putin řekl, kdy půjde do důchodu. Zatím ještě nejsem v důchodu a jsem úřadující hlavou velké mocnosti. Proto musím být zdrženlivý a neprojevovat ve svých vyjádřeních nadměrnou agresivitu, řekl Vladimir Vladimirovič.

48; V Dněpropetrovsku se budou konat přednášky, aby účastníky ATO už přestali bít kladivem po hlavě. V Dněpropetrovské oblasti se dobrovolníci, pedagogové a umělci rozhodli zavést patriotické přednášky pro dospělé.

49; U nás nemáme žádnou ATO, řekl neočekávaně Porošenko. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko opět propadl paralelní realitě a prohlásil, že na Ukrajině není žádná protieroristická operace, ale jen fakt ruské agrese.

50; Rusko neusiluje o globální dominanci a expanzi v e světě, říká Putin. Ruská federace nehledá konfrontaci s kýmkoli, prohlásil ve čtvrtek prezident Ruska Vladimir Putin.

51; Amerika je velká mocnost a ne banánová republika, řekl Putin. Prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko nemůže mít sebemenší vliv na průběh voleb v USA. USA nejsou banánovou republikou, ale velkou mocností.

52; „Flotila smrti“ Ruské federace na cestě do Sýrie po odmítnutí Španělska a Malty doplňuje palivo z tankerů, píší média. Vojenská plavidla Ruské federace cestou do Sýrie poté, co žádost o dotankování ve Španělsku vyvolala znepokojení v NATO, doplňují palivo z ropných tankerů nedaleko pobřeží Severní Afriky.

53; Bez lásky k Ukrajině jsou Trump i Clintonová odsouzení k porážce, říká Porošenko. Prezident Petr Porošenko prohlašuje, e kandidáti na prezidenta USA nastolují téma Ukrajiny, protože bez něj jsou odsouzení k porážce.

54; Do Děbalceva se vrátilo kolem 80% obyvatelstva, které opustilo město kvůli bojovým akcím, říká starosta. Naše město se rekonstruuje, vrací se mírový život následkem toho se sem vracejí lidé, kteří se přestěhovali do jiných měst během vojenských akcí, prohlásil šéf městské administrativy Alexandr Rejngold.

55; Ukrajinská armáda ostřelovala Makejevku.Byl poškozen obytný dům, mluví se o obětech. V důsledku ostřelování Makejevky ukrajinskými vojsky byl poškozen obytný dům a zahynul civilní obyvatel.

56; Videozáběry z úderu v Idlíbu jsou podvrh, říká Ministerstvo obrany. Videozáběry z údajného úderu v Idlíbu v Sýrii zveřejněné v řadě zahraničních médií jsou slepencem více než deseti útržků, sdělil oficiální zástupce ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov.

57; Počet obětí mezi civilním obyvatelstvem při ostřelování Makejevky se zvýšil na dva.

58; V České republice byl bordel s ukrajinskými prostitutkami financován Evropskou unií. Majitel veřejného domu v České republice dostal 40 tisíc euro z fondů Evropské unie poté, co žádal o peníze na podporu turistiky ve venkovské krajině.

59; MMF může do konce tohoto roku Ukrajině vyčlenit dalších 1,3 miliardy dolarů.

60; Rusko a Ukrajinu rozdělili a nechávají krvácet, říká Putin. Rusko a Ukrajina ale překonají krizi ve vzájemných vztazích, myslí si prezident Ruské federace Vladimir Outin.

61; Rusko odpoví na posilování NATO na východě Evropy, řekl Gruško. Opatření podnikaná Severoatlantickou aliancí na posílení východního křídla nezůstanou bez ruské odpovědi.

62; Při ostřelování Makejevky ze strany ukrajinské armády zahájeném kolem 19:00 hod. zahynul primář nemocnice ministerstva vnitra a bylo narušeno zásobování elektřinou a vodou.

63; Další zrada: Belgie a Francie považují liberalizaci vízového režimu Evropské unie s Ukrajinou za bezúčelnou kvůli vysoké úrovni korupce v zemi.

64; Ruští výsadkáři se začali učit arabštinu, čínštinu a jazyk fársí (hlavní nářečí perštiny v Íránu), což jim dává právo na příplatek ve výši 20% k jejich platu, poznamenal náčelník rozvědky výsadkových vojsk generálmajor Oleg Polzujev.

65; Putin: Porošenko je jedním ze zahraničních investorů. Jeho podnikání u nás neomezujeme. Nikdo neomezuje podnikání prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka v Ruské federaci, prohlásil prezident Ruska Vladimir Putin.

66; Minimálně sedm domů (včetně činžáků) bylo poškozeno v důsledku ostřelování Makejevky ze strany ukrajinské armády.

67; Doněcká republika svolává mimořádné setkání Kontaktní skupiny kvůli ostřelování Makejevky. Doněcká republika svolává mimořádné setkání Kontaktní skupiny v režimu videokonference.

68; Ve Velké sedmičce jsou znepokojeni zákonodárnými iniciativami prezidenta Porošenka. Velvyslanci vyjádřili také své znepokojení ohledně technických problémů v systému elektronických deklarací a vyzvali k provedení všech nutných kroků k nápravě.

69; Čínská rozvědka se zmocnila plánů Pentagonu na válku USA a Číny. Podle informací „Komise Kongresu USA pro otázky ekonomiky a bezpečnosti v americko-čínských vztazích“ rozvědka Čínské lidové republiky opakovaně pronikla do struktury amerických vrcholných úřadů.

70; Do voleb v Donbasu je ještě hodně daleko, říká ukrajinský ministr zahraničí. Pavel Klimkin prohlásil, že uskutečnění voleb v Donbasu přímo závisí na splnění podmínek bezpečnosti.

71; Lékaři úspěšně operovali dívenku zraněnou při ostřelování Makejevky ukrajinskou armádou. Dnes večer bylo ukrajinskými okupanty ostřelováno město Makejevka v Doněcké republice. Několik lidí bylo zraněno.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 28.10.2016:

1; Porošenko je zrůda a přisluhovač amerických zájmů, říkají obyvatelé Makejevky.

2; Islámský stát vydal video se zázračně oživlým teroristou z Nižního Novgorodu. Ozbrojenci Islámského nadále prohlašují, že se podíleli na neúspěšném teroristickém aktu v Nižním Novgorodu. Své nové přiznání si nahráli na video, které zveřejnila agentura Al-Amak, mediální křídlo teroristů.

3; Dron ministerstva obrany ukázal školu v Idlíbu nepoškozenou letectvem. Během úderu v této oblasti byl pozorován americký útočný dron.

4; Ruská vojska dostanou nejnovější modifikaci vrtulníku Mi-28UB. Zařazovány do výzbroje začnou být od roku 2017.

5; Odhodili nás jako nepotřebný dobytek. Ukrajinské vojáky místo slíbeného odpočinku ubytovali v ruinách. Vojáky 16 samostatného motopěchotního batalionu 58-1 ukrajinské armády odvedli z fronty na odpočinek, ale přitom je ubytovali v kasárnách bez oken a s děravými střechami.

6; Savčenková v Moskvě je posel dobré vůle od Timošenkové. V bahně politických bankrotů hledá Savčenková i Timošenková nové šance oslovit voliče.

7; Putin předpověděl marginalizaci nadnárodní elity. Vystoupení Vladimira Putina na zasedání klubu Valdaj si zapamatujeme především díky tvrdému útoku na nadnárodní elitu.

8; Biden se v případě vítězství Clintonové může stát státním tajemníkem USA. Biden v posledních měsících uklidňoval spojence USA, kteří se obávají zvolení republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

9; Porošenko: Každé ráno se dvacet minut modlím. Netřeba veřejnost přesvědčovat o pobožnosti Porošenka, všichni si pamatují, jak se 13. září Petr Alexejevič pokřižoval, když vyjadřoval naději na rychlou půjčku od MMF.

10; V mateřských školách na Ukrajině rozdávají dotazníky pro prověrku vlastenectví. Anketa je formálně anonymní, ale při předání vyplněného dotazníku z ruky do ruky není problém si přečíst odpovědi a zapamatovat si, ke komu patří.

11; Paralelní realita: Ukrajina pokutovala ruské letecké společnosti ve výši 721 milionů hřiven za lety na Krym. „Zatím nic neuhradily. Ani kopejku.“, litují v ukrajinské Státní letecké službě.

12; Ministerstvo financí Ruské federace navrhuje zavedení sociální dávky v chudobě. Zvažuje se možnost zavedení příspěvku v hmotné nouzi. Oznámila to náměstkyně ministra Taťjana Něstěrenko.

13; Trump a Biden si vyměnili výhrůžky fyzickou silou. Sedmdesátiletý Donald Trump svým stoupencům oznámil, že by viceprezidenta USA Joe Bidena přepral.

14; Na vysokých školách v Dněpropetrovsku byla přerušena výuka. Jakmile se Dněpropetrovská národní univerzita stala „Dněprovskou“, přestalo fungovat vytápění a výuku bylo potřeba zastavit. Připomíná to častý internetový vtip: „Jde o shodu okolností? Pochybuju.“

15; Intenzita ostřelování teritoria Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády se zvýšila desetinásobně. Připomeňme, že včera večer ukrajinská armáda ostřelovala jednu z obytných čtvrtí Makejevky, přičemž zahynuli dva civilní obyvatelé.

16; V Rusku vyzkoušeli nadzvukovou bojovou hlavici pro budoucí rakety. Nadzvuková hlavice letí k cíli rychlostí 5 až 7 km za sekundu a před vstupem do hustých vrstev atmosféry bezprostředně nad cílem uskuteční složitý manévr, který komplikuje jeho zasažení prostředky protiraketové obrany.

17; Na Západní Ukrajině se vyhýbají mobilizaci i pomocí sekery. Hon na unikající brance v Haliči začíná být pro pracovníky ukrajinských vojenských komisariátů hodně nebezpečný. V jedné z vesnic matka brance odháněla zástupce moci od svého syna sekerou.

18; Turisté z Číny vyměnili Paříž za Moskvu. Kvůli problémům s bezpečností poklesl proud čínských turistů do většiny zemí Evropy. Ale Moskvu za loňský rok navštívilo mnohem více hostí z Číny než o rok dříve.

19; Úřady v Makejevce informovaly o stavu dívenky zraněné v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Připomeňme, že večer se na sociálních sítích objevila informace o tom, že děcko zahynulo. Ale poté přišla zpráva, že zraněná dívenka byla operována a naštěstí je živá.

20; Akademici Ruské akademie věd požadují zrušení vědeckého titulu u ministra kultury Medinského. Vědce rozčiluje hlavní metodický princip „souladu s ruskými zájmy“ formulovaný Medinským při psaní disertace.

21; Ukrajina zůstává tmavým místem pro letecký provoz na mapě Evropy. Americké úřady prodloužily zákaz letů amerických civilních letadel nad částí ukrajinského území.

22; Spor s Rajkinem začal tím, že na jeho adresu byla učiněna poznámka ve smyslu, že by neměl v divadle hrát představení o homosexuálním výrostkovi. V Rusku platí zákaz propagace sexuálních úchylek.

23; Vicepremiérka Ruské federace komentovala informaci o sociálním příspěvku v hmotné nouzi. Ni c takového nelze čekat dříve než za dva roky. Předtím náměstkyně ministra financí Taťjana Něstěrenko oznámila novinářům, že na ministerstvu financí se zvažuje možnost zavedení nového druhu sociální dávky v případě extrémní chudoby.

24; Ukrajinským muzeím a knihovnám hrozí rozkradení. Peníze na ochranu muzeí jsou omezovány a v Národní knihovně Ukrajiny ani po krádeži první tištěné knihy už ani nepodnikli nutná bezpečnostní opatření.

25; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Doněcku zabit civilní obyvatel. Množství obětí včerejšího ostřelování tak vzrostlo na tři.

26; Při výstavbě Kerčského mostu byl plán výstavby pilířů splněn před termínem, sdělilo informační centrum stavby.

27; Tarifní majdan ve městě Vinnica: Demonstranti se dobývají do budovy městské rady. Účastníci akce požadují nejen rozumné komunální tarify, ale vyzývají úřady, aby ceny byly průzračné a byl zveřejněn mechanismus jejich tvoření.

28; Turecká letadla se pokoušela narušit vzdušný prostor Sýrie. O incidentu informuje vojenský zdroj agentury Sputnik.

29; Nejsou peníze, nebude ani zboží. Roskosmos pozastavil dodávky raket Sojuz pro Francii. Toto rozhodnutí ruské společnosti je spjato s tím, že 300 milionů euro za předchozí dodávky bylo obstaveno francouzským soudem v rámci žaloby akcionářů JUKOSu na ruský stát.

30; Vyprávění o tom, jak Ukrajinu odřízli od civilizace. Civilizace je stabilní zásobování teplou a studenou vodou, kanalizace, teplo a levná elektřina. Bez kteréhokoli z těchto pilířů země vypadne ze seznamu civilizovaných států.

31; Turecko žádá od Ruska zvýšení dodávek plynu. Turecko požádalo Gazprom, aby zvýšil objem dodávek plynu kvůli náhradě dodávek z Íránu, který přerušil dodávky plynu pro Ankaru kvůli havárii na plynovodu.

32; Zastavíme Rusko, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny se opět pochlubil, že Ukrajině se podařilo vytvořit nejefektivnější ozbrojené síly na evropském kontinentu.

33; Teroristé poslali na Turecko kyselé deště.Turečtí ekologové bij na poplach: Jihovýchod země čekají jedovaté kyselé deště.

34; V Kremlu komentovali výzvy ke zrušení Halloweenu. Připomeňme, že hlavními tématy specifického svátku jsou smrt, zlo, okultismus a příšery. Do Ruska myšlenka jeho oslavování přišla během 90. let.

35; Krvavé zločiny ukrajinské armády a přesuny těžké vojenské techniky k linii fronty. Za uplynulý týden ukrajinská armáda 2.500-krát střílela na teritorium Doněcké republiky. Ostřelováno bylo 26 obcí. Zahynuli tři civilní obyvatelé a čtyři vojáci ukrajinské armády.

36; Trump navrhl zrušení voleb a své přímé jmenování prezidentem USA. Tento návrh byl zveřejněn Trumpem během jeho vystoupení před stoupenci ve státě Ohio, jehož tématem byly mimo jiné daně.

37; Vojenský komisariát Doněcké republiky vyzval veterány Domobrany, aby se vrátili do služby do Ozbrojených sil Republiky. Minstr obrany Vladimir Kononov zdůraznil, že síly Republiky nepociťují nedostatek kádrů, ale vždy je nutné vstřebávat zkušenost získanou bojovníky domobrany na bitevním poli.

38; V Doněcké republice plánují zavedení doplňkových příplatků pro vojáky. Vojenský komisař Doněcké republiky Alexandr Malkovskij vysvětlil, že od 1. ledna 2017 se zavádějí příplatky pro vojáky za výsluhu let a bojové zásluhy.

39; Vrátila jsem se z pekla, říká Savčenková o své cestě do Moskvy. Poslankyně za Baťkivščinu hýřila halasnými slovy na své stránce v sociální síti, ačkoli během návštěvy Moskvy nic nenasvědčovalo jejím duševním mukám a tvářila se klidně a spokojeně.

40; U Oděsy hodili poslance do odpadkového kontejneru. Neznámí pachatelé zbili poslance a bývalého šéfa Anaňjevské okresní rady.

41; Může za to Putin. Firma Roshen řekla, proč nemohou prodat továrnu v Lipecku. Korporace odpověděla na slova prezidenta Ruska o Porošenkovi jako investorovi.

42; Syrská opozice ohlásila rozsáhlý útok na Aleppo. K útoku se připojily všechny opoziční skupiny.

43; Nepříjemné překvapení. Porošenkův zahraniční poradce komentoval zvýšení minimální mzdy. Podle jeho slov o tomto rozhodnutí nevěděli poradci ani mezinárodní partneři Ukrajiny.

44; V důsledku ukrajinského ostřelování jsou jižní obce Doněcké republiky opět bez proudu, hlásí ministerstvo energetiky a uhelného průmyslu. Obce Leninskoje, Kominternovo, Zajičesk, Dzeržinskoje, Sachanka a její část Sergejevka jsou zcela bez proudu v důsledku ranního ostřelování ze strany ukrajinské armády.

45; Turecká měna rekordně spadla vůči americkému dolaru a obnovila rekordní minimální hodnotu. Národní měna Turecka se propadla vůči dolaru o 0,3% na 3,121 liry za dolar.

46; V Pentagonu informovali o nebezpečném přiblížení ruského a amerického letadla nad Sýrií. Generálporučík americké armády Jeffrey Harrigian prohlásil, že ruské a americké letadlo se k sobě nebezpečně přiblížila nad Sýrii 17. října.

47; Podivný úder na školu v Idlíbu. Obrovitý výbuch, nepoškozený nábytek a ani stopa po krvi. V noci z 26. na 27. října 2016 světová média informovala o strašlivé tragédii v obci Hass v provincii Idlíb. Na místě samotném však není po něčem takovém ani stopy.

48; Avakov sprostě obvinil celou Ljaškovu stranu z „netradiční orientace“. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov obvinil pomocí nepublikovatelných slov celou Ljaškovu Radikální stranu z homosexuálních preferencí.

49; Ruská Satana-2 udělala mohutný dojem na západní média. Oznámení o tom, že nová mezikontinentální balistická raketa RS-28 zvaná na západě „Satana 2“ může zničit Francii nebo celý stát Texas, vyrazilo západním médiím dech.

50; Americká armáda letecky udeřila na školu poblíž Mosulu, říká generální štáb. Letadlo amerického letectva minulé pondělí zaútočilo na školu poblíž Mosulu. Jsou mrtví i ranění, sdělil náčelník hlavní operativní správy generálního štábu Ruských ozbrojených sil generálporučík Sergej Rudskoj.

51; Obětí ozbrojené agrese ze strany Kyjeva v Doněcké republice bylo za uplynulý týden šest lidí, šestnáct bylo zraněno, říká aparát ombudsmana.

52; Putin odmítl obnovit letecké údery v Aleppu. Prezident Ruské federace Vladimir Putin nepovažuje za účelné obnovení leteckých úderů na ozbrojence v syrském Aleppu, prohlásil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

53; V Británii vyrobili tanga na památku veteránů První světové války. Jestli si někdo tento výrobek také koupil, není zatím známo.

54; Rusko je připraveno použít veškeré prostředky na podporu syrské armády, říká Peskov. Rusko si vyhrazuje právo v případě krajní nutnost použít veškeré dostupné síly a prostředky pro nutnou pomoc syrské armádě v boji proti teroristům, prohlásil tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

55; Islámský stát slibuje, že dobude Kyjev kvůli dodávkám nekvalitních zbraní. Na internetu se šíří video, na kterém lidé podobní teroristům Islámského státu obviňují své ukrajinské „bratry“ z dodávek nekvalitních zbraní a slibují za to dobytí Kyjeva a vyvraždění nevěřících na Ukrajině.

56; Rusko hledá řešení syrského konfliktu, říká německý politik. Rusko pokračuje v hledání řešení syrského konfliktu, prohlásil zástupce šéfa frakce Die Linke v bundestagu Wolfgang Gehrcke po setkání s náměstkem ministra zahraničí Ruské federace Michailem Bogdanovem.

57; V Damašku ostřelovali ruské velvyslanectví. Velvyslanectví Ruské federace v Damašku bylo ostřelováno ze čtvrti Džobar nacházející se pod kontrolou protivládních sil. V Moskvě čekají na mezinárodní reakci na tuto událost, říká se ve zprávě ministerstva zahraničí Ruské federace.

58; Jsou to názory zdravé ruské společnosti. Kadyrov podpořil Chirurga v jeho sporu s Rajinem. Lídr Nočních vlků Alexandr Zaldostanov (Chirurg), který kritizoval vystoupení šéfa divadla Satirikon Konstantina Rajkina proti cenzuře v umění, není povinen se omlouvat.

59; Rusko předložilo v OSN seznam válečných zločinů USA v Sýrii. Byly předloženy důkazy drtivých úderů v Sýrii na občanskou infrastrukturu a zdravotnická zařízení, což vedlo k hromadám obětí mezi civilním obyvatelstvem.

60; Rusko nebylo zvoleno do Rady OSN pro lidská práva. Rusko nedostalo potřebné množství hlasů pro zvolení do Rady OSN pro lidská práva.

61; Čína se chystá na složité doby. Učí se z chyb Ruska v 90. letech. V Pekingu 27. října skončilo čtyřdenní 18. plénum ÚV KS Číny, na kterém byly projednány otázky zpřísnění vnitrostranické kontroly v nových podmínkách, sdělila agentura Sin-chua.

62; Měli jsme s Motorolou společný úkol přežít, říká nový velitel batalionu Sparta. Vladimir Žoga s přezdívkou Vocha stanul v čele donbaského batalionu Sparta, kterému do své nedávné smrti velel Arsen Pavlov známější jako Motorola.

63; V Litvě byla zveřejněna metodika odporu proti ruské okupaci. Brožura obsahuje množství detailních ilustrací, na kterých je vyobrazena ruská obrněná technika.

64; Zacharova: Fotografie „ostřelované“ školy v Idlíbu je počítačová grafika.

65; Půl milionu obyvatel Lvova zůstalo bez tepla kvůli havárii na tepelné elektrárně. Provoz elektrárny byl pozastaven. Oběti ani zranění nejsou hlášeny.

66; „Kyjevská junta nás likviduje!“, křičí obyvatelé ukrajinského Geničeska. Kyjevská junta zmrazí domy, školy, nemocnice, školky a Rusko znovu nabídne pomocnou ruku, ptají se zákonitě obyvatelé města Geničesk v Chersonské oblasti.

67; Prodloužením humanitární pauzy v Aleppu Putin nabízí přátelsky ruku Spojeným státům, říká Klincevič. Rusko dělá vše, co může ovlivnit, aby snížilo napětí v jakémkoli místě planety.

68; Na severních předměstích Doněcka (letiště, Jasinovatské kontrolní stanoviště) a také v jižním úseku fronty (Spartak) se rozhořely prudké boje.

69; Vypadá to, že to byl útok ozbrojenců opozice, říká bývalý pracovník Pentagonu o smrti dětí v Idlíbu. Bývalý pracovník Pentagonu Michael Maloof si myslí, že událost je podle všeho výsledkem pozemního útoku ozbrojené syrské opozice, kterou podporuje Západ.

70; USA předaly techniku ukrajinskému specnazu. Spojené státy předaly Národní policii deset automobilů Toyota Land Cruiser a osm VW T6.

71; FBI obnovila vyšetřování Clintonové. Kandidátka na prezidenta USA za demokraty a bývalá státní tajemnice Hillary Clinton se v předvečer prezidentských voleb ocitla v centru nepříjemného skandálu.

72; Pod vedením NATO se Litva chystá na přepadení ze strany Ruska. Na východě Litvy nedaleko ruských hranic probíhá cvičení amerických a litevských ozbrojených sil.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 29.10.2016:

1; V Chicagu během startu začal hořet Boeing 767. Cestující byli evakuováni z letadla a převezeni zpět na terminál letiště.

2; Ruská vojska dostávají „Noční lovce“, „Alligatory“ a „Terminatory“. 28. října oslavilo armádní letectvo Vzdušných a kosmických sil 68 let své existence.

3; Svět očekává „věk agrese USA“, píší americká média. USA si na světové aréně začnou počínat agresivněji nezávisle na tom, kdo se stane příštím prezidentem.

4; V Itálii požadují odklidit ze země všechny americké jaderné zbraně. Rozmístění jaderných arzenálů USA na území Itálie porušuje Dohodu o nešíření jaderných zbraní, myslí si poslanci z Toskánska.

5; Ukrajincům začali v Polsku masově vyhrožovat, píší média. Ukrajinci, kteří žijí v Polsku, začali dostávat množství výhrůžek okamžitě po promítnutí filmu „Volyň“.

6; Byzantská elegance: Putin a čokoládový král. Putin elegantním tahem uštědřil drtivý úder nenasytnému cukráři Porošenkovi, a to nikoli zleva, nýbrž zprava, když prohlásil, že Porošenka v Rusku považuje za jednoho z investorů a do svobodného podnikatelského prostředí nechce tahat politiku.

7; Avakov zařadil do přiznání majetku dvanáctipokojový byt, Picassovo dílo a černý briliant. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov zveřejnil své elektronické přiznání, kde vyjmenoval cennosti patřící jeho rodině.

8; Přiznání šéfa MI-6 ukazuje na slabost britské rozvědky. Metafory šéfa britské rozvědky Alexe Youngera jasně ukazují na systémovou krizi organizace, v jejímž čele stojí.

9; Bělorusko bude do EU přijato dříve než Ukrajina, říká politolog. Bělorusko má daleko více šancí vstoupit do EU než Ukrajina, prohlásil politolog Sergej Markov.

10; Rusofobie, rasismus, revanšismus. Americký plán zničení SSSR či Ruska nebyl zrušen. Jen se odkládá termín rozhodujícího útoku na tuto zemi.

11; Ruské ministerstvo zahraničí sestavilo tabulku nesplněných a porušených slibů Američanů. Baracku Obamovi nelze důvěřovat. USA zmařily postupně takřka všechny dohody s Moskvou uzavřené ohledně Sýrie. Tento závěr vyplývá z patnácti bodů tabulky, kterou připravilo ruské ministerstvo zahraničí.

12; Symbolické útoky –Aleppo, Mosul.A co dál? Podle všeho západní a blízkovýchodní sponzoři ozbrojenců už uznali nepravděpodobnost záchrany svých oveček a jejich cílem je nyní ani ne tak zastavení operace jako spíš její maximální protahování.

13; Rada bezpečnosti OSN odsoudila ostřelování ruského velvyslanectví v Sýrii. Připomeňme, že o minometném ostřelování diplomatického zastoupení v hlavním městě Sýrie se světová veřejnost dověděla 28. října večer.

14; Ukrajinci jsou rozhořčeni bohatstvím „ministra propagandy“ Stěce. Obzvláště překvapily uživatele sociálních sítí informace o tom, že ministr informační politiky Ukrajiny a jeho manželka jsou konečnými příjemci výhod z mezinárodního dobročinného fondu „Moje Ukrajina“.

15; Na Ukrajině strhnou dluhy za komunální služby přímo z kreditních karet dlužníků. Experti říkají, že v únoru 2017 čeká Ukrajinu epidemie neplacení za komunální služby.

16; Severní Korea pohrozila Spojeným státům a jejich spojencům preventivním úderem. V případě sebemenší provokace ze strany USA a jejich spojenců včetně Japonska je Pchjongjang připraven provést proti nim preventivní úder.

17; Sedm bytů na moje jméno zapsali podvodníci, říká poslanec za Blok Petra Porošenka o svém překvapivém bohatství. Poslanec Nejvyšší rady Nikolaj Frolov prohlásil, že se náhle stal majitelem sedmi bytů a automobilu kvůli ubožákům,kteří zneužili jeho dobrého jména pro své odporné účely.

18; Internetový trh v Rusku vzrostl o 7%. Objem trhu elektronického obchodu podle informací Asociace internetových obchodních společností činil v roce 2015 760 miliard rublů. V touze po nižších cenách se Rusové stále častěji obracejí na internetové obchody a slevomaty.

19; Interpol může vydat zatykač na Chodorkovského. Připomeňme, že na bývalého šéfa JUKOSu byl v nepřítomnosti vydán zatykač soudem v Moskvě ve věci vraždy starosty Něftějuganska.

20; První jaderná válka na Zemi začne kvůli vodě, říkají vědci. První jaderný konflikt na naší planetě může vzniknout nikoli mezi Ruskem a USA, ale mezi Indií a Pákistánem kvůli problémům kolem přístupu k pitné vodě na Indickém poloostrově a konfliktům kolem povodí řeky Indus.

21; Budoucí šéf kosmického a raketového velení americké armády spáchal sebevraždu. Vyšetřování zatím neví, čím byla sebevražda vyvolána. Přitom zdroj už dříve sdělil novinám že generál měl problémy s plněním nejrůznějších úkolů.

22; Počty smrtelných nehod na ukrajinských šachtách vzrostl na dvojnásobek, a to přesto, že pokračuje propad těžby uhlí na Ukrajině.

23; Šokující symbolika ukrajinské rozvědky: Sova mečem probodává Rusko a parafráze Hitlerova hesla „Deutschland über alles“: Україна – понад усе!

24; Migranti vyhnaní z Calais začínají obsazovat Paříž. Dobrovolníci z organizací pomáhajících migrantům konstatují prudké zvýšení počtu běženců v ulicích Paříže. Do hlavního města Francie zamířili bývalí obyvatelé utečeneckého tábora ve městě Calais, kterému se říkalo „Džungle“.

25; Král Instagramu vyslovil podporu Trumpovi. Podle jeho názoru jeho soupeřka za demokratickou stranu Hillary Clinton není příliš dobrý kandidát a někteří volitelé tajně odevzdají hlas Trumpovi.

26; Ameriko, zastav se. Před námi je Rusko. Ředitel Národní rozvědky USA James Clapper uznal světovou roli Ruska a konstatoval přechod od dvoupolárního globálního systému k mnohopolární konstrukci mezinárodních vztahů.

27; Ukrajina se řítí k ekonomickému krachu, říká představitel Kyjeva. Dohoda o svobodném obchodu vede k pádu výroby, růstu cen, k růstu množství nezaměstnaných a dalším podobným dopadům.

28; Chtěl bych upozornit na idiotskou symboliku ukrajinských silových struktur, říká Rogozin. Dmitrij Rogozin se vyjádřil k novému emblému hlavní správy ukrajinské rozvědky.

29; Situace v Doněcké republice nadále zůstává vyostřená. Po ostřelování Makejevky z 27. října ukrajinští zločinci pokračovali v masivním dělostřeleckém a minometném ostřelování území Republiky.

30; Vítězství Donalda Trumpa bylo znovu předpovězeno profesorem, který se už třicet let nezmýlil. Podle názoru experta se nedávné skandály a obvinění ze sexuálního obtěžování neodrazí na ukazatelích, které profesor bere v úvahu pro své prognózy.

31; Rusko a Sýrie se nepodílely na útoku na školu v Idlíbu, říká Asadův poradce. Je zapotřebí pečlivé vyšetření a odhalení viníků.

32; Na Ukrajině mají v úmyslu legalizovat náboženské extremisty, říkají krymské úřady. Vytvoření paralelního krymského muftiátu je třeba vnímat jako legitimizaci radikálních extremistických uskupení.

33; V Doněcké republice zveřejnili jména důstojníků odpovědných za ostřelování Makejevky. Pušilin poznamenal, že ukrajinská strana na videokonferenci obvinila z ostřelování Makejevky Doněckou republiku.

34; Symbolika vojenské rozvědky Ukrajiny je přímým důkazem státního extremismu, říká Jarovaja. Podobných projevů by si měl všímat Západ, když podporuje Porošenkovu agresi vůči Donbasu.

35; Vojáci ukrajinské armády zahynuli při zaminovávání šedé zóny v Donbasu. Ukrajinští vojáci stále častěji umírají v důsledku nesprávné manipulace se svěřenými zbraněmi.

36; Občané rozhořčení výpalnictvím zablokovali silnici Dněpropetrovsk – Krivoj Rog. Obyvatelé se snaží upoutat pozornost ke svému problému. Podle slov Farmářův jejich vesnicích došlo k násilnému zabrání půdy. Opakovaně se obraceli v této věci na policii, ale ta nic nepodniká.

37; V Pentagonu se omluvili Ministerstvu obrany Ruské federace za nebezpečné přiblížení letadla nad Sýrií. Ruské letectvo operativně požadovalo od USA vysvětlení ohledně incidentu ze dne 17. října nad Sýrií, a USA se skutečně omluvily, prohlásil oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruské federace Igor Konašenkov.

38; Ministerstvo obrany Ruské federace poradilo americkým vojenským letcům, aby lépe ovládali sami sebe a své stroje.

39; Krize v Sýrii nemá vojenské řešení, říká prezident Íránu. Hasan Ruhání během setkání s minstrem zahraničí EU Federikou Mogheriniovou v Teheránu v sobotu prohlásil, že krize v Sýrii nemá vojenské řešení a problém je třeba řešit politickými metodami.

40; Operace západní koalice v iráckém Mosulu je recept na krajně neúspěšný útok. Západní koalice pod vedením USA vede operaci na osvobození iráckého města Mosul od teroristů Islámského státu bez efektu.

41; Ruské lodě v Lamanšském průlivu je signál Londýnu od starého nepřítele, říká ministerstvo obrany Velké Británie. Mike Penning označil letadlovou loď Admirál Kuzněcov za starou a vetchou, ale přitom poznamenal, že plavidlo přesto představuje hrozbu.

42; V Kyjevě neonacisté zaútočili na stoupence legalizace marihuany. V Kyjevě došlo ke srážkám při tzv. Konopném pochodu mezi neonacisty a stoupenci legalizace marihuany.

43; Do speciálních orgánů Ukrajiny pronikli grázlové a gauneři, říká Kalašnikov. Znak vojenské rozvědky Ukrajiny, na kterém sova visí s mečem nad mapou Ruska, svědčí o tom, že do speciálních orgánů pronikli gauneři s nacionalistickými názory, myslí si šéf výboru Státní dumy pro záležitosti Společenství nezávislých států.

44; Krácení podle Grojsmana: Od 1. ledna mohou Ukrajinci přijít o mzdy a dávky. Co se skrývá za „štědrým“ slibem vlády zvýšit minimální mzdu na 3.200 hřiven?

45; Porošenkova rodina je v čele výpalnictví a Ukrajinci přitom hladoví, říká Timošenková. Bývalá premiérka také prohlásila, že kvůli neprofesionalitě politiků Ukrajinci za poslední dva roky okusili bídu a prakticky hladoví.

46; Šéf FBI se zaprodal Putinovi, říká americký politik. Ředitel FBI James Comey podkopal důvěru k organizaci, kterou řídí, když požaduje, aby bylo obnoveno vyšetřování ve věci korespondence Hillary Clintonové, prohlásil bývalý předseda národního výboru Demokratické strany USA Howard Dean.

47; Moskevská mládež uskuteční několik shromáždění za zákaz Halloweenu. Mladí lidé vyjdou do ulic, aby manifestovali nepřípustnost pronikání pokleslé západní masové kultury do prostoru Ruska.

48; Díky „ruské hrozbě“ Londýn rozděluje Evropu a panuje v ní, píše BuzzFeed. Britskou premiérku Theresu May nepřímo obviňují z rozdělování Evropy.

49; Medinskij a Rajkin se vzájemně omluvili za přílišnou emocionalitu. Vladimir Rostislavovič a Konstantin Arkaďjevič si promluvili a vzájemné porozumění bylo obnoveno, řekl Poljakin.

50; Ruské plynovody štěpí Evropu už ve stádiu projektu, všímá si švýcarská televizní stanice SRF. Eurokomise povolila Gazpromu intenzivnější využití plynovodu Opal v Německu, sděluje švýcarská televize.

51; V USA uznali vysokou kvalitu ruských vrtulníků. Američtí specialisté během návštěvy Moskevského vrtulníkového závodu uznali, že ruská technika je spolehlivější, řekl vojenský zástupce při moskevském vrtulníkovém závodu plukovník Jevgenij Polujanov.

52; Doněcká republika žádá OBSE, aby prověřila informaci o ukrajinské technice v okolí Avdějevky, říká Pušilin. Doněcká republika se obrátila na OBSE s prosbou o prověření informace o přítomnosti ukrajinské vojenské techniky v okolí Avdějevky, ze které bylo vedeno ostřelování Makejevky 27. října.

53; Avakova je potřeba ukázat psychiatrům, komentují sociální sítě majetkové přiznání ministra vnitra. Myslím, že Avakova je třeba ukázat psychiatrům, ale ne proto, abychom jej vystrašili, ale abychom společnosti vrátili duševně zdravějšího člověka, než jakým je dnes, prohlásil novinář Jurij Nikolov.

54; Na internetu se objevily záběry naaranžovaného videa proti Ruské federaci, kde se „zemřelí“ drbou na nose a dělají si pohodlí. Hollywood odpočívá. Takové nesmysly jsme už dlouho neviděli. Dokonce i Američané si už dlouho neudělali takovouhle ostudu.

55; Bývalý velitel Ajdaru deklaroval v majetkovém přiznání bilion hřiven (číslo s dvanácti nulami). Bývalý velitel trestního batalionu Ajdar, poslanec Sergej Melničuk deklaroval ve svém elektronickém majetkovém přiznání bilion hřiven v hotovosti. Znevažování úřední povinnosti a uvádění nepravdivých informací je ale trestný čin...

56; Zintenzivnění bojů na většině front v provincii Aleppo. Libanonská informační agentura Al-Majadín informuje 28. října, že v důsledku ostřelování západních čtvrtí Aleppa ze strany ozbrojenců zahynulo patnáct civilních osob a dalších 120 bylo zraněno.

57; Více než tisícovka teroristů se snaží probojovat do Aleppa. Útok ozbrojenců na syrské město Aleppo pokračuje.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 30.10.2016:

1; Ke všem ranám osudu na Ukrajině přibyla ještě jedna, komentovala Zacharova znak ukrajinské rozvědky. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala nový znak vojenské rozvědky Ukrajiny se sovou propichující mečem mapu Ruska.

2; Je to bezprecedentní krok, rozčiluje se Clintonová. Obnovení vyšetřování FBI ve věci její korespondence je bezprecedentní a vyvolává hluboké znepokojení.

3; Ukrajina může nechat explodovat jadernou bombu na Krymu nebo v Rostově, říká politolog. Praktický vývoj jaderné zbraně na Ukrajině probíhá, prohlásil ruský politolog Sergej Markov.

4; Clintonová dostala překvapivý dárek od FBI. Donald Trump nazval začátek nového vyšetřování FBI vůči Hillary Clintonové největším skandálem od dob Watergate. Jestlipak se tato skutečnost stane tím posledním gramem, který převáží misku vah?

5; Jak ukrajinským poslancům tajně připisují byty. Televizní pořad Pravda se věnuje neuvěřitelným výmluvám a vytáčkám poslanců, kteří si nakradli a byli nuceni přiznat velké majetky.

6; Atmosféra Helloweenu je totožná s vnitřním světem vraha, říká psycholog. Současní mladí lidé strádající duchovní žízní se stále častěji stávají obětí religiózně-mystického fast-foodu západní provenience.

7; Základní protiklady současné ekonomiky: Zvyšující se produktivita práce vede paradoxně ke zvyšování počtu „nepotřebných“ lidí, kteří pak zůstávají bez práce, nedostávají mzdu a nemohou si kupovat zboží a služby. Snižující se koupěschopná poptávka pak vede ke omezování výroby a tím k propouštění dalších a dalších lidí, kteří nemají ani na koupi nejzákladnějších potřeb. Ani bezbřehý, ba přímo zběsilý konzum stále se ztenčující vrstvy extrémně bohatých lidí pak tento deficit koupěschopné poptávky nedokáže vyrovnat. Je to horší než začarovaný kruh – je to přímo smrtící spirála.

8; Naše země se stala cílem nekontrolovatelného ponižování a hanobení, říkají ruští poslanci v reakci na nepřijetí Ruska do Rady pro lidská práva OSN v důsledku geopolitických hrátek a mediálních pomluv.

9; Lekce vítězné diplomatické bitvy z roku 1956 o Suezský průplav. Přesně před šedesáti lety došlo k politickému zemětřesení, o kterém se dnes z nějakého důvodu mluví mnohem méně než o Karibské raketové krizi z roku 1962.

10; Kdyby úředníci nekradli, přijímal by MMF úvěry od Ukrajiny, a ne naopak, říká poslanec. Ukrajina má dostatek peněz na to, aby si nemusela brát úvěry.

11; Ukrajina přešla na zimní čas, zatímco Republiky Donbasu spolu s Ruskem nadále žijí podle „normálního“ času.

12; Ukrajina se směje elektronickým majetkovým přiznáním aktivistů Majdanu. Na internetu je populární ironický videoklip, který se vysmívá elektronickým majetkovým přiznáním nových mocných na Ukrajině.

13; Co se děje u Aleppa? Bylo vydáno prohlášení ruského ministerstva obrany. Ruská a syrská letadla už třináctý den neuskutečňují žádné lety nad městem. Pro srovnání: Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy jen za uplynulých 24 hodin uskutečnila devět leteckých úderů na obytné čtvrti iráckého milionového města Mosulu.

14; Ukrajinské okupační síly ostřelovaly pozice Luganské republiky z těžkého dělostřelectva. Na okolí obce Kalinovo ze směru od obce Trojickoje byla vedena palba z dělostřeleckých zbraní ráže 122 mm.

15; Útok na Mosul je pro Obamu závěrečným testem. První dojem o neznámé zemi – iráckém Kurdistánu – se vytváří přímo na letišti hlavního města. Terminál města Irbíl je jaksi neorientálně tichý a sterilní.

16; V Krasnodarském kraji došlo k zemětřesení. V neděli ráno došlo v Apšeronském okrese Krasnodarského kraje k podzemnímu otřesu o síle 4,6 stupně. Podle předběžných zpráv byly otřesy citelné i v jiných oblastech kraje.

17; Novinky z Eurointegrace. Na sídliště Záporoží jsou vypuštěny celá stáda koní na pastvu. V Chortickém obvodu Záporoží se po ulicích obytných čtvrtí pravidelně prohánějí stáda koní.

18; Komu ukrajinští nacisté ukradli svůj slogan „Kdo neskáče, je Rusák“? Tento slogan nepatří vůbec ukrajinským nacistům, nýbrž byl převzat či přesněji řečeno ukraden. Před mnoha desetiletími se velmi podobné používaly v Rusku, Srbsku, ale i dalších zemích. Jedno ale zůstává zachováno: Vždy to byli nacisté.

19; V Itálii došlo k silnému zemětřesení. Silný podzemní otřes o síle 7,1 stupně byl zaznamenán v 7:41 místního času v centrální Itálii.

20; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Byl poškozen obytný dům, vystřeleno bylo 249 nábojů a min. Vedle těžkých zbraní použily jednotky ukrajinské armády ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

21; Ukrajina se tlačí mezi světové lídry v obchodě s bílým masem. Na Ukrajině jen kvete obchod s lidmi. S problémem se snaží bojovat nevládní organizace, zatímco politická moc dala od tohoto problému prakticky ruce pryč. Brzy se může situace jen zhoršit.

22; Jediné, co má význam, je mínění lidu. Erdogan se chystá obnovit trest smrti v Turecku.

23; Ukrajina požaduje vyslání vojsk OSN na Donbas. Georgij Tuka přiznal, že vyslat na Donbas plnohodnotnou ozbrojenou misi OBSE se nepodaří. Nyní požaduje vojska OSN.

24; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za útok na dva mladíky v Hamburku. Policie nadále hledá pachatele.

25; Člověk se samopalem se pokoušel sebrat policistům jejich pistole. Dnes v noci na ulici Bogomaza v Dněpropetrovsku se střílelo ze samopalu Kalašnikov.

26; Ukrajinský byznysmen ze seznamu Forbes: Po uveřejnění majetkových přiznání se milionáři začínají tvářit jako chudáci. Jevgenij Čerňak ironicky komentuje příjmy ukrajinských úředníků.

27; Sunday Times: V prezidentských volbách v Moldávii může zvítězit Putin. Rusko může zcela reálně znovu zvítězit v soupeření se Západem v případě, pokud v dnešních moldavských volbách zvítězí prokremelský politik.

28; Byly zveřejněny záběry následků mohutného zemětřesení v Itálii. Zemětřesení zničilo mnoho domů.

29; Kronika „důstojnosti“. Kvůli bezplatnému i-Phonu Ukrajinci mění svá jména a příjmení. Občané Ukrajiny, kteří skočili na marketingový tah firmy Apple, změnili svá jména a příjmení na „i-Phone Sedm“ v naději, že získají darem bezplatný mobilní telefon.

30; Šokující zrada: Igora Strelkova financoval Turčinov a Jaceňuk, říká zatčená starostka Slavjanska. Bývalá starostka Slavjanska tvrdí, že má usvědčující dokumenty obsahující fakta z této překvapivé zrady.

31; Stovky případů ostřelování. Poškozeny byly domy v Doněcku. Situace v Doněcké republice zůstává napjatá. Teroristé pokračují v masivním dělostřeleckém ostřelování území Republiky.

32; Obrovský šok: Poslanec z Berdičeva předehnal celou Obamovu rodinu. Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexandr Revega umístil na speciální stránce své elektronické majetkové přiznání za rok 2015, ve kterém deklaroval veškerý svůj majetek získaný „poctivou prací“.

33; Z ATO dezertoval příslušník ukrajinské armády s kulometem. Morálně-psychický stav vojáků ukrajinské armády nadále padá, informují v Národní policii Luganské republiky.

34; Rakovinný nádor krize požírá Ukrajinu. Dluhy na mzdách opět dosáhly téměř dvou miliard. Zadluženost na mzdách vzrostla v září o 4% na hodnotu 1,98 miliard hřiven.

35; V Rosatomu komentovali fámy o omezení dodávek uranu do USA. V západních médiích se objevila informace o tom, že Moskva jako odvetné opatření na protiruské sankce omezí dodávky uranové produkce pro americké společnosti.

36; Němci se velmi rychle vyzbrojují. Prodeje zbraní se zdvojnásobily. Záchrana je dnes už jen v rukou samotných tonoucích. V podmínkách, kdy vláda předvádí totální neschopnost vypořádat se s násilím přineseným do země stovkami tisíc migrantů, se Němci rozhodli vzít svou obranu do vlastních rukou.

37; Je to vtip, říkají Melničukovi spolustraníci v reakci na přiznané „bohatství“ poslance. Bývalý velitel trestního batalionu Ajdar a nyní poslanec Nejvyšší rady Sergej Melničuk deklaroval ve svém elektronickém majetkovém přiznání bilion hřiven v hotovosti.

38; Ljaško přiznal vidle a milion dolarů. Kromě toho má skandální poslanec ve vlastnictví nemovitost, automobily a hotovost.

39; Do ulic Londýna vyjedou tajně automobily bez řidiče. Toto rozhodnutí, jak tvrdí ve firmě Volvo, bylo přijato kvůli bezpečnosti.

40; Ozbrojenci použili při útocích v Aleppu chemické zbraně. Teroristé ostřelovali pozice syrské armády a domobrany na jihozápadě Aleppa náboji s otravným plynem.

41; Invalidní účastníci ATO pojedou na maratón do USA. Vysoké cti soupeřit s příslušníky americké námořní pěchoty se dostalo také družstvu zraněných vojáků gruzínských ozbrojených sil.

42; Srbský premiér: Sklad zbraní se u mého domu mohl ocitnout náhodou. V bezprostřední blízkosti od soukromého domu Vučićovy rodiny našla policie ruční granátomet, granáty a náboje do kalašnikova.

43; V případě zvolení Clintonové vzroste v USA protiruská paranoia, říká Puškov. Podle Puškovových slov tato paranoia je nejdůležitější součástí předvolební kampaně Clintonové a ona nemá v úmyslu se jí zříci.

44; Potápějící se ukrajinská ekonomika a pokračující válka jsou tak rutinní starosti, že se nikomu nechce se jimi zabývat. Raději budeme mluvit o jasném a krásném životě.

45; Muž rozházel popel svého přítele v Metropolitní opeře v New Yorku přímo do orchestřiště a přerušil tak představení Wilhelm Tell v druhém dějství.

46; Poplach! Tři ruské ponorky se střelami s plochou dráhou letu se objevily ve Středozemním moři, píší Times. Podle informací listu jde o dvě jaderné ponorky projektu 971 „Ščuka-B“ a jednu dieselelektrickou ponorku projektu 877 „Paltus“.

47; Americký torpédoborec dočasně opustil Černé moře. Torpédoborec amerického námořnictva Carney vybavený systémem protiraketové obrany „Aegis“ v neděli dočasně opustil vody Černého moře poté, co tam setrval pouze šest dní místo povolených 21 dnů.

48; Před kanceláří strany Hillary Clintonové vyklopili hromadu hnoje. Na sociálních sítích se případ stal populárním objektem pro vtípky, konkrétně Trumpovi stoupenci s oblibou na hromadu přidávají hlavu Hillary Clintonové.

49; Nový prezident USA nebude moci vyřešit syrskou krizi bez Ruska, píše National Interest. Vyřešení syrské krize se musí stát prioritní úlohou pro administrativu nového amerického prezidenta, myslí si komentátor National Interest.

50; Byl dokončena výstavba tunelu pro neexistující dopravní koridor přes Ukrajinu. Na Ukrajině byla dokončena výstavba „klíčového“ tunelu pro transportní koridor „Čína – Evropa“ přes území Ukrajiny.

51; Novinář srovnal členy týmu Hillary Clintonové s ptačím trusem, píše WikiLeaks. Ve svém dopise tvrdí, že někteří lidé v těsném okolí Clintonové svou velitelku vidí spíše jako zdroj vlastních příjmů než jako svou inspiraci, v jejíž misi věří.

52; V kyjevském metru postřelili policistu. Policisté zadrželi muže a zašli s ním do zvláštní místnosti. Poté se odtamtud ozvaly zvuky zápasu a výstřel.

53; Obludný výbuch: U Damašku byl specnazem zlikvidován štáb teroristů. Předtím zde rozvědka odhalila důležité operativně-velitelské centrum teroristů.

54; Trump a Clintonová mají prakticky stejné šance, vyplývá z průzkumu médií. Ve Washington Post poznamenali, že statistická chyba průzkumu může činit 3% na jednu či druhou stranu.

55; Nová jaderná ponorka bude vytvořena v Rusku do konce roku. Do konce tohoto roku bude v Rusku spuštěn nový podmořský křižník strategického určení v rámci projektu „Borej“.

56; Rada pro národní bezpečnost a obranu zareagovala na prohlášení o financování domobrany Doněcké republiky Turčinovem: V soudní síni nevypadá bývalá starostka tak suverénně a drze jako na shromážděních zjara 2014.

57; O budoucnosti Novoruska: Bývalý velitel batalionu Prizrak se vyjádřil ke strastiplné pouti Donbasu. Když zahajujeme naši cestu kamkoli, vždy je třeba být připraven na to, že dříve či později se na cestě objeví problémy a překážky.

58; Srážky v Oděse. Členové Pravého sektoru se pokoušeli zabránit příchodu aktivistů Kulikova pole na náměstí. Jeden člověk byl zadržen. Neznámí také sdělili policistům, že na náměstí je údajně bomba, a policie okamžitě evakuovala všechny účastníky akce z Kulikova pole.

59; Igor Strelkov odpověděl na otázku o financování svého oddílu Jaceňukem a Turčinovem. Vypadá to, že v důsledku postupného upadání Ukrajiny do chaosu se ještě dovíme, že návrat Krymu do Ruska financoval z osobních zdrojů Petr Porošenko.

60; To je zrada... Ostřelovači „Alfy“ a „Sokola“ na Majdanu nestříleli, konstatovala Generální prokuratura Ukrajiny. Přitom generální prokuratura nadále tvrdí, že účast třetí strany při střelbě na Majdanu zůstává nepotvrzenou.

61; Poslanec Nejvyšší rady za Ljaškovu Radikální stranu Andrej Lozovoj deklaroval ve svém majetkovém přiznání kříž ze13. století a 72 ikon, sbírku chladných zbraní, kolekci vín, obrazy a nábytek z 19. století.

62; Je jich spousta a nebojí se! Proruské nálady Ukrajinců vyděsily ukrajinský časopis. Časopis „Ukrajinskij Tižděň“ je znepokojen obrovským množstvím obyvatel Ukrajiny, kteří chovají sympatie k Republikám Donbasu a kteří vystupují proti kyjevskému režimu.

63; V Egyptě uctili památku obětí katastrofy A321. Vzpomínkovými svíčkami a věnečky z květin uctili v egyptském lázeňském městě Šarm eš-Šejchu oběti strašlivé katastrofy, ke které došlo 31. října minulého roku nad Sinajským poloostrovem.

64; Ukrajinská armáda ostřeluje pozice armády Doněcké republiky a obce v Donbasu v okolí Doněcka a Gorlovky.

65; Marija Zacharova požádala o vojenskou kaši s vodkou. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova během setkání s polskými aktivisty ochutnala vojenskou kaši s vodkou.

66; V majetkovém přiznání Petra Porošenka je více než stovka společností a ruské obrazy.

67; Michelle Obamová nedokázala na první pokus uvést do provozu jadernou ponorku. V USA byla uvedena do provozu nejmodernější ponorka – jaderný „Illinois“.

68; USA pomohou Ukrajině s kolapsem jaderné energetiky. Řadovým Ukrajincům nezbývá než jen spoléhat na odolnost jaderných elektráren vytvořenou ještě za sovětských dob.

69; Tahle garnitura je vůči Ukrajině nepřátelská. Je třeba ji hnát svinským krokem, vyjádřila se Savčenková o majetkových přiznáních. Savčenková zdůraznila, že lidé nenechají situaci s takto extrémními příjmy bez povšimnutí.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.