Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 24.4.2017

obrazek
30.4.2017 15:54
Týdenní svodka. V Moskvě se konal bezpečnostní summit 84 států, západní média o tom vesměs mlčela. Ruská průzkumná loď u Bpspru v mlze narazila do ruhé a potopila se, posádka byla zachráněna. Kyjevský režim se i po smrti Olesji Businy tolik bojí, že zakázala video s ním o politických alterantivách, čímž se toto stalo populárním. Protagonisté Izraele spolu s Trumpovou administrativou vystupují ve vztahu s Tureckem na podporu Kurdů, jsou také příznivci myšlenky kurdského státu. Rada Odšsy vrátila do pojmenování ulic tradiční názvy jako Čapajevské divizie, Těreškovové a Generála Žukova. Ruská komiíse připravila materiály na Jacenjuka pro Interpol - v Čečně se účastnil pitek a střílení po ruských vojácích. 2.5. si aktivisté připomenou masakr v Oděse, 8.5 projdou Prahou a Brnem tzv. nesmrtelné pluky připomínající padlé z 2. světové války.Turecko zablokovalo Wikipedii.

Kurdi: http://zpravy.idnes.cz/usa-syrie-ypg-kurdove-turecko-dk7-/zahranicni.aspx?c=A170430_104441_zahranicni_aha#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Oděsa: http://argumentua.com/novosti/v-odessu-vernuli-ulitsy-25-i-chapaevskoi-divizii-tereshkovoi-marshala-zhukova

JAcenjuk: http://www.kp.ru/daily/26672/3695286/

Olesj Buzina: https://www.youtube.com/watch?v=G-iL-pPliZI&feature=share

Malý turistický průvodce po dnešním Kyjevu: https://www.youtube.com/watch?v=zI0IPBdTF6Y&feature=share

Bezpečnostní konference,  n a níž bylo 400 ovinářů, ale Západ o ní nereferoval: http://tass.ru/politika/4211417 

potopení průzkumné lodi v Bosporu? http://tn.nova.cz/clanek/namorni-nehoda-u-bosporu-ruska-pruzkumna-lod-jde-ke-dnu.html

Pozvánka na připomínku Oděs 2017 na Václaváku u koně v 18:00: https://www.youtube.com/watch?v=5_ooQ_2DsJE&feature=youtu.be

Turcko zakázalo Wikipedii: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/turecko-zakazalo-uz-i-wikipedii-chce-zabranit-sireni-kritiky-30767

Pondělí, 24.4.2017:

1; Le Penová: První etapu na cestě do Elysejského paláce mám za sebou.

2; Agentura Bloomberg srovnala ceny benzínu v různých zemích. V USA v prvním čtvrtletí 2017 byla cena benzínu nižší než v Rusku.

3; V USA předělávají ponorky pro potřeby žen. Americká společnost Electric Boat přikročila k adaptaci jaderných ponorek třídy Virginia pro námořníky z řad žen.

4; Co čeká Svědky Jehovovy v Rusku? Evropská unie a USA začaly hájit náboženskou organizaci Svědci Jehovovi, která byla v Rusku zakázána.

5; Velká Británie opustí seznam pěti největších ekonomik světa, píše MMF. Velká Británie k roku 2022 opustí pětici nejsilnějších ekonomik světa.

6; Ve víru anglománie. Angličtina jako nová móda ukrajinských úředníků. Angličtina nepomůže vymýtit pokleslý nacismus, nezastaví válku v Donbasu ani neukončí rozklad ukrajinské ekonomiky.

7; Ve vzduchu poprvé vyzkoušeli ruský létající radar. Letadla A-100LL jsou další generací letadel dálkového radiolokačního sledování a navigace.

8; Heslo ukrajinské zdravotní reformy: Zaplať a chcípni. Po zavedení nových reforem jew možné zapomenout na screening a poblahopřát Ukrajincům k prvnímu místu na světě v množství epidemií.

9; Nacisté vyhrožují, že zmaří oslavy Dně Vítězství. Téma nejnovějšího vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

10; Bez obviňování Ruska úplně z čehokoli by dnes Západ snad ani vůbec nemohl existovat. Kybernetické zločiny, vedení hybridních válek, ovlivňování voleb a další agresivní činy. Takto je to popsáno v jednom z posledních návrhů zákona předaných do Kongresu USA.

11; Rus zajatý povstalci v Kolumbii střílel na konvoj a uprchl. Muž utekl ze zajetí povstalců Armády národního osvobození Kolumbie a ostřeloval konvoj z jejich vlastních zbraní.

12; Rusko a Čína koordinovali politiku ohledně syrského konfliktu. Rusko a Čína jsou nejdůležitější účastníci syrského konfliktu, ačkoli přitom hrají rozdílné role.

13; Ajatolláh nechce naštvat USA. Neobyčejné drama vzniklo v íránském hlavním městě, když Ahmadinežád prosadil zařazení svého jména do dlouhého seznamu uchazečů o prezidentský úřad.

14; Minsk se vrátil ke střízlivému hodnocení posledních událostí. Expert analyzuje výzvu prezidenta Běloruska.

15; V Kyjevě vykradli hrob spisovatelky Lesji Ukrajinky. Vandalové ukradli bronzové prvky pomníku.

16; SBU ponížila Lolitu, když zveřejnila její poloobnaženou fotografii. Lolitu Miljavskou vysadili z vlaku Moskva – Kyjev.

17; Past na krysy. Ruské letectvo nalákalo ozbrojence a zlikvidovali dva tábory Al-Káidy v Sýrii, Drony zaznamenaly momenty, kdy výcvikové tábory byly zlikvidovány během leteckých útoků.

18; Euro prudce posílilo vůči dolaru po prvním kole voleb ve Francii. Kurs eura k dolaru vzrostl na maximum za posledních pět let poté, co bylo oznámeno, že do druhého kola postupuje Le Penová a Macron.

19; Trump nalezl viníky své rekordně nízké obliby. Obvinil z toho prolhaná média.

20; Hustý mrak dýmu zahalil tribuny při fotbalovém zápasu v Amsterdamu mezi Eindhovenem a Ajaxem. Zraněno bylo 15 lidí.

21; Marine Le Pen vyhrává v 47 departmentech, Macron ve 42. Oba kandidáti postupují do druhého kola voleb.

22; Francie je rozdělená. Co píšou světová média po francouzských volbách? Po prvním kole hlasování v prezidentských volbách ve Francii se západní média věnují rozkolu v zemi.

23; Řádění na tribunách během zápasu kyjevského Dynama a Šachťora: Svastika, nacistické flashmoby, pochodně a rvačky, Na Ukrajině přece jak známo žádní fašisté ani nacisté nejsou... Potvrzují to každý týden zprávy z Ukrajiny.

24; Alexandr Maršal se dostal na seznam skandálního Mirotvorce. Maršal se dostal do jejich databáze 23. dubna za nezákonné překročení státní hranice Ukrajiny.

25; EU se nechystá nekonečně prodlužovat sankce proti Rusku, říká Mogheriniová. Šéfka evropské diplomacie Federica Mogherini řekla, za jakých podmínek Evropa zruší uvalená omezení.

26; V Hollywoodu napsali na Trumpovu hvězdu nadávku. Připomeňme, že v říjnu 2016 hvězdu už rozmlátili palicí.

27; Rusově věří ve stabilizaci ekonomiky země. V březnu vzrostl podíl občanů Ruské federace, kteří očekávají stabilizaci ekonomiky v nejbližší budoucnosti.

28; Pravoslavný kněz se stal vítězem ukrajinského „Hlasu“. Ve finále zazpíval třiatřicetiletý duchovní skladbu „Mateřská láska“ v ukrajinštině.

29; Ukrajinec se pokusil provézt do Polska mamutí kel. Muže s kouskem klu o váze 8,5 kg zadrželi ve Lvovské oblasti.

30; Kreml komentoval výsledky prvního kola prezidentských voleb ve Francii. Podle francouzských úřadů získal Emmanuel Macron 23,8% hlasů, Marine Le Pen 21,5%.

31; Američtí psychiatři stanovili na dálku Trumpovu diagnózu. Od těch dob, kdy Trump oznámil svůj úmysl účastnit se prezidentských voleb v USA, média opakovaně probírala jeho psychický stav. Psychiatři se shodli na diagnóze Paranoia se sklonem k halucinacím.

32; Rusko vstoupilo mezi tři země s největšími vojenskými výdaji. Rusko zvýšilo své výdaje o 5,9% na 69,2 miliardy dolarů navzdory pádu cen ropy.

33; U litevského velvyslanectví v Kyjevě explodovala dýmovnice. Na volném prostranství nedaleko budovy policisté také našli prázdnou nábojnici od granátu F-1.

34; Ty prsa nejsou moje. Lolita Miljavskaja komentovala zveřejněnou polonahou fotku na oficiálních stránkách SBU na jedné ze sociálních sítí.

35; Snowden se učí rusky. Podle slov jeho advokáta Anatolije Kučereny Snowden nadále žije a pracuje v Rusku.

36; Rubl dosáhl svého maxima od července 2015. Kurs rublu překonal 55,8 za dolar a obnovil tak maximální úroveň od 3. července 2015.

37; U vojenské základny v Afghánistánu došlo k výbuchu. Je známo ,že v současné době je v zemi na nahlášené návštěvě minstr obrany USA.

38; Macron je slaboch,říká Le Penová o svém soupeři v boji o prezidentské křeslo. Le Penová upozornila Francouze, že hlavní výzvou dneška je terorismus, se kterým si Macron neporadí.

39; O třech hrozbách současného světa. K reálným hrozbám dnes stále ještě musíme řadit nikoli jevy, ale ideologie, které jsou přesvědčeny, že disponují jedinou možnou pravdou.. A tyto ideologie jsou ve světě tři: islamistická reprezentovaná Islámským státem, pseudokomunistická reprezentovaná KLDR a liberálně-globalistická reprezentovaná Západem a především Spojenými státy.

40; Už je známo,kdo řídil výbuch automobilu OBSE. Byla zveřejněna příjmení, přezdívky i hodnosti. V současnosti ve Starobelsku operuje oddíl 8. pluku zvláštního určení o počtu 120 až 150 lidí.

41; Na Ukrajině zaházeli vejci památník hrdinovi nebeské setniny. Jednašedesátiletý muž vyjádřil svůj vztah k výsledkům Majdanu jako celku a konkrétně k nebeské setnině.

42; Šéfovi Parlamentního shromáždění Rady Evropy hrozí odvolání kvůli cestě do Sýrie s ruskými poslanci. 24. dubna poslanci Parlamentního shromáždění oficiální formou požádali o odvolání předsedy Pedra Agramunta.

43; Bylo zjištěno složení diverzní skupiny ukrajinské armády, která odpálila automobil OBSE. Podle taktiky akce je možné předpokládat, že ukrajinskou diverzní skupinu vycvičili instruktoři z Německa a Polska.

44; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zabit jeden voják Doněcké republiky a další byl zraněn.

45; Ukrajinské tajné služby ohrozily reputaci mobilního operátora MTC na Krymu. Oznámil to vedoucí informační agentury News Front Konstantin Knyrik.

46; bylo zveřejněno datum další etapy projednání bezvízového styku pro Ukrajinu. Poté,co své slovo ohledně ukrajinského bezvízového režimu řeknou evropští velvyslanci, bude jej muset stvrdit Rada Evropy.

47; Evropská unie označila Rusko za hlavní hrozbu pro černomořský region. Rusko je dnes hlavní strategickou výzvou pro nás všechny, řekl Mingarelli.

48; Vítězství moskevského popa je plivanec na hroby vojáků,řekl odpadlík z Kyjevského patriarchátu o vítězství pravoslavného kněze v soutěži „Hlas“. Rusáckej antimajdanovec pracující jako kněz v okupační církvi pro vás představuje hlas země?

49; V dagestánské škole došlo k výbuchu. Jsou oběti. Tři zranění jsou ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

50; V Luganské republice u obce Faščevka vybuchl traktor. Patrně najel na minometnou minu. Zahynul jeden člověk, pět dalších bylo zraněno.

51; Velká Británie oznámila své právo na preventivní jaderný úder. Oznámil to ministr obrany Velké Británie Michael Fallon.

52; „Proč se zavádějí sankce jen proti Rusku?“, ptá se Lavrov. Kyjev se vyhýbá plnění dohod s Luganskou a Doněckou republikou, ale sankce za neplnění Dohod s EU se zavádějí z nějakého důvodu pouze vůči Rusku.

53; Stát musí bojovat s korupcí, aby toto téma nevyužívali dobrodruzi, říká Putin. Pouze informovat občany nestačí. Je třeba provádět reálnou práci.

54; Ukrajinští diverzanti odpálili hlídku OBSE, aby destabilizovali situaci v Luganské republice, říká ministerstvo vnitra. V okolí Prišibu byla opakovaně zaznamenávána činnost ukrajinských diverzních skupin.

55; Sankce proti Rusku ztratily účinnost, říká politolog. Instrument sankcí je čím dál méně efektivní.

56; Proti Ljaškovi bylo zahájeno trestní řízení, Trestní spis byl založen u Specializované protikorupční prokuratury.

57; Vojáci ukrajinské armády se sami střílejí, aby se vyhnuli službě v zóně ATO.

58; Americká jaderná ponorka se vypraví ke břehům Koreje. USA vysílají jadernou ponorku Michigan na vojenská cvičení v okolí Korejského poloostrova.

59; Kirgizie očekává od Ruska odepsání 240 milionů dolarů dluhu.

60; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo možné verze výskytu sarinu u ozbrojenců v Sýrii. V odboru pro otázky nešíření a kontroly zbraní při ruském ministerstvu zahraničí byly zveřejněny tři možné verze. Teroristé už dříve získali výrobní kapacity na jeho výrobu a získali do svých řad chemiky vystudované na západních univerzitách. Před pár lety Kaddáfího bratr řekl, že po smrti Muammara Kaddáfího získali teroristické skupiny přístup ke skladům chemických zbraní, kde byl skladován sarin. Je také možné, že USA a Velká Británie nezlikvidovaly chemické zbraně v Iráku v plném objemu.

61; Kreml komentoval Porošenkův návrh o mírových sborech OSN v Donbasu. Důležitý bude postoj všech čtyř stran normandského formátu, poznamenal Peskov.

62; Na místě výbuchu automobilu OBSE byly objeveny ještě další dvě miny. Ženisté zlikvidovali nedaleko místa výbuchu dvě protitankové miny.

63; USA zavedly sankce proti skupině syrských vědců – pracovníkům Syrského vědeckovýzkumného centra.

64; Trump vyzval k reformě OSN a revizi jejího financování.

65; Ozbrojenci Islámského státu zlikvidovali řadu opěrných bodů proamerických sil u řeky Eufrat. Propaganda Islámského státu ukázala sérii nových fotografií dokládajících, že teroristé houževnatě odolávají útokу proamerických sil.

66; Ve Francii zveřejnili konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb po sečtení 100% hlasů. Macron 24,01%, Le Penová 21,3%.

67; V Doněcké republice proběhl tréning přehlídkových útvarů k oslavě Dne Vítězství. Tréningu se zúčastnily jednotky armády, ministerstva vnitra a ministerstva pro mimořádné situace.

68; EU souhlasila, že bude financovat Severní proud – 2, plynovod z Ruska do Německa přes Baltské moře o délce 1.220 km.

69; Pentagon uznal profesionalitu ruských pilotů provádějících lety podél Aljašky. Oznámil to představitel Pentagonu Jeff Davis.

70; Ruské letectvo sehrálo rozhodující roli v bitvě o město Hamá. Ruské letectvo každý den podnikají nálety na pozice a komunikace ozbrojenců v různých syrských provinciích.

71; Bílý dům vyzývá Luganskou republiku a Ukrajinu, aby spolupracovaly s OBSE při vyšetřování výbuchu automobilu. Oznámil to oficiální představitel Bílého domu Sean Spicer.

72; Le Penová „opustila“ na dobu své volební kampaně svou Národní frontu. Marine Le Pen prohlásila, že na dobu volební kampaně přerušuje svou činnost ve své straně.

Zdroj: rusvesna.su

Úterý, 25.4.2017:

1; Rada federace komentovala prohlášení Velké Británie o právu na jaderný úder. Fallonovo prohlášení o právu Spojeného království na preventivní jaderný úder si zaslouží tvrdou odpověď.

2; Ceny ropy pokračovaly v pádu. Ceny ropy opět klesají v souvislsoti s obavami investorů z růstu těžby v USA.

3; NATO nebude bojovat v Sýrii, říká Stoltenberg. NATO neplánuje, že by se přímo účastnilo konfliktu v Sýrii, prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

4; Pták zničil bombardér Spojených států B-52. Americký strategický bombardér USA B-52 byl zcela zničen na ostrově Guam kvůli ptákovi, který vletěl do motoru.

5; Ukrajina splnila svou hrozbu: Lugansk zůstal bez dodávek elektřiny. Pravděpodobnou příčinou je odpojení od elektrické sítě ukrajinskou stranou.

6; Ukrajina sama od sebe odstrkuje Donbas,říká ukrajinský funkcionář. Odřezávat Donbas znamená rozdělovat Ukrajinu. Takhle to vidím, myslí si náměstek ministra.

7; Ukrajina má v úmyslu odříznout od elektřiny i Doněckou republiku.

8; Amerika na cestě ke krizi. Deset signálů. Čím dál více makroekonomických údajů ukazuje na to, že ekonomika USA vykazuje znaky zpomalení.

9; Současný imperialismus a jak s ním bojovat. Různých dělicích čar a nepřátelství jsou v západním světě tisíce.

10; Porošenko potřebuje modré přílby jako cíl pro kanóny. Kyjevský prezident vyzval k aktivizaci projednávání myšlenky o vyslání mírových sil OSN na Donbas.

11; Postřílení povstalci a jedovaté žáby. Co dělali dva Rusové v kolumbijské džungli? Kolumbijské úřady hledají Rusa Arsena Voskajana uprchlého od povstalců z Armády národního osvobození.

12; Ukrajina si sama kope hrob, když přepisuje historii. Pokud odmítá sovětské dědictví, ztrácí i křeslo v OSN, nemluvě o území.

13; Dojemné záběry: Veselá dítka a ruská hymna. Syřané vítají ruské vojáky. Děti radostně vítaly ruské vojáky a dospělí Syřané povstali za zvuků ruské hymny.

14; Trvá to dlouho a vychází to draho. V USA zhodnotili perspektivy dokončení vývoje stíhačky F-35. Média opakovaně publikovala materiály o nejrůznějších technických problémech v souvislosti s americkou stíhačkou.

15; V USA byla zastřelena Ruska. Tělo zavražděné bylo objeveno před týdnem v okolí Bentonu 177 km od Portlandu. Byla střelena do týla jako při popravě.

16; Rusko obnovilo spolupráci s USA ve vzdušném prostoru nad Sýrií. Příslušná žádost přišla od státního tajemníka Rexe Tillersona.

17; Zásobování elektřinou bylo v Luganské republice obnoveno. Energetici Luganska operativně připojili Republiku k jiným kapacitám.

18; Washington zkrátil finanční pomoc Ukrajině o 69%. Místo více než 570 milionů dolarů dostane Kyjev 177 milionů.

19; Kanci roztrhali tři teroristy Islámského státu v Iráku. Smrt od klů a kopyt pro muslimy nečistého zvířete zastihla tři džihádisty v okolí Kirkúku.

20; Pravidla přestala existovat, říká Lavrov o mezinárodní politice. Dnes je situace v mezinárodních vztazích obtížnější než v dobách vrcholící studené války.

21; Hor lvovského odpadu si všimli už i v Londýně, píše The Guardian. Britský list vydal materiál o odpadkové krizi na Ukrajině.

22; Japonský guvernér vyprávěl o osudu kocoura darovaného Putinem. Guvernér prefektury Akita Norihisa Satake řekl, že k Putinově dárku nesmírně přilnul.

23; Severní Korea uskutečnila rozsáhlé dělostřelecké střelby. Střeleb se účastnilo až 400 dalekonosných děl, jejichž náboje mohou doletět do Jižní Koreje.

24; Platební karty Mir mohou překročit hranice Ruska. Ruské platební karty Mir mohou začít fungovat i v zahraničí.

25; Lavrov řekl, jak se uklidňuje během obtížných rozhovorů. Ruský ministr zahraničí vyprávěl, jaké myšlenky mu pomáhají udržet si kontrolu nad svými emocemi během složitých jednání. Například začne myslet na svůj oblíbený fotbalový klub Spartak.

26; V USA aktivisté požadují deportaci stařičkého ukrajinského nacisty Jakova Palije, který za Druhé světové války pracoval v koncentračním táboře v Polsku a podílel se na smrti několika tisíc Židů. Shromáždění provolávali „Zbabělče!“ a „SS v USA nechceme!“

27; Důstojník ukrajinské armády vymáhal úplatek od matky vojáka. Zástupce velitele roty jedné z mechanizovaných brigád ATO vymáhal od ženy 1,5 tisíce dolarů a 6 tisíc hřiven.

28; Ponorka USA se přiblížila ke Korejskému poloostrovu. Jaderná ponorka Michigan je vyzbrojena raketami „Tomahawk“.

29; V Luganské republice došlo k boji s ukrajinskými diverzanty,kteří pravděpodobně mají na svědomí výbuch auta OBSE. Díky krycí palbě se nepříteli podařilo uprchnout směrem k obci Krymskoje na území pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil.

30; V Kyjevě naproti synagoze umístili neonacisté vývěsku „Kabaret Holocoaust“. Tuhle ohavnost pověsili v centru Kyjeva, ve městě, kde se nachází Babij Jar, rozčiluje se hlavní rabín Ukrajiny.

31; V Doněcku byli v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády zraněni civilní obyvatelé. Oznámila to silová ministerstva Doněcké republiky.

32; Rusko se opět stalo největším dodavatelem Ropy do Číny. Rusko v březnu navýšilo dodávky ropy do Číny o 0,94% a posunulo se na první místo.

33; Doněcká a Luganská republika mohou dodávat uhlí do Turecka, prohlásil náměstek ministra hospodářství Ruské federace. Turecko je jednou ze zemí, kam mohou republiky vyvážet uhlí. Do Ruska se z Donbasu žádné uhlí nedováží.

34; V kaspickém moři začala náhlá prověrka bojové připravenosti ruské flotily. Raketové a dělostřelecké lodě Kaspické flotily Ruské federace vypluly na moře a přikročily k plnění cvičných bojových úkolů.

35; V Latinské Americe byl ukraden nákladní automobil s radioaktivním iridiem. Byl vyhlášen poplach. Ukradenou látku hledají v osmi státech, obyvatelstvo je vyzýváno ke sdělování jakýchkoli informací o ukradeném kontejneru.

36; Aktivisté ukrajinských krajanských spolků v Ruské federaci předali pomoc oděským politickým vězňům. V rámci dobročinné akce dostalo čtyřicet politických vězňů potravinové balíčky.

37; V Mariupolu znesvětili postavu truchlící matky neonacistickými symboly. Neonacističtí vandalové (podle symboliky z „Azova“) znesvětili hrob obránců z Druhé světové války.

38; Turecko se pokouší zahájit velkou válku útokem na YPG v Sýrii, V kurdském velení oznámili masivní útok na své pozice v Sýrii a Iráku ze strany tureckých ozbrojených sil.

39; Gazprom se slitoval nad Ukrajinou a slíbil, že zachová tranzit plynu. Gazprom může zachovat tranzit plynu přes Ukrajinu do Evropy i po spuštění plynovodu Severní proud – 2.

40; Rusko zásobuje Luganskou republiku elektrickou energií. Podařilo se zachovat dosavadní úroveň zásobování spotřebitelů na dotčeném území.

41; Byl zaznamenán příjezd vojenských instruktorů z USA k jednotkám dislokovaným v zóně ATO.

42; V Chmelnické oblasti vydláždili cestu náhrobky ze židovského hřbitova. Pracovníci komunálních služeb vyspravili výtluky v silnici náhrobky z nedalekého židovského hřbitova.

43; V Mariupolu ozbrojenci z „Azova“ zmlátili zahraniční studenty. Jestli odtud okamžitě neodjedou, už neodjedou vůbec, vyhrožovali neonacisté.

44; O odpálení automobilu OBSE v Luganské republice. Podezřelé je načasování akce a původ oběti. Zahynul Američan. Pozorovatelům z Německa a České republiky se podařilo vyváznout bez úhony.

45; Nic nebylo uděláno. Lavrov obvinil Porošenka z neplnění Minských dohod. Podle ministrových slov je jakýkoli incident využíván Kyjevem k tomu, aby se odpoutávala pozornost od plnění dohod.

46; Osud karatele. Z účastníka ATO vyhnaného z ukrajinské armády pro opilství je nyní bezdomovec v kyjevském metru.

47; Putin: K roku 2025 budou ruské zbraně složeny z 85% ruských součástek. Podle výsledku roku 2016 podíl moderních zbraní ruské vojenské námořní flotily dosáhl 47% a celkově v ozbrojených silách 58,3%.

48; Kreml: Ukrajina udělala další krok na cestě k odtržení Donbasu. Peskov odmítl odhalit detaily dalšího postupu Ruska v souvislosti s přerušením dodávek elektrické energie do Luganské republiky ze strany Ukrajiny.

49; Ruský rapper Basta se dostal na seznam Mirotvorce. V červnu má Basta v plánu vystoupit v Kyjevě a Oděse.

50; Putin: Odmítnutí vojensko-technické spolupráce ze strany Ukrajiny umožnilo Rusku vytvořit nové výrobní odvětví. Po rozpadu mezistátní kooperace byl ruský vojensko-průmyslový komplex nucen zabývat se náhradou importovaných komponent.

51; Turecko straší NATO nákupem S-400. Turecké úřady přikročily k finálnímu stádiu uzavření obchodu s Ruskem.

52; Doněcká republika zorganizovala přenos republikových a ruských televizních stanic do 32 ukrajinských měst. Vysílání republikových a ruských televizních kanálů je zajištěno pro 32 měst na území pod kontrolou Kyjeva.

53; Rusko vyzvalo k okamžité humanitární pomoci Jemenu. Rusko vyzývá mezinárodní společenství, aby poskytlo Jemenu neodkladnou humanitární pomoc.

54; Rusofobní fašismus. Estonsko zabavuje svatojiřské stuhy a čokoládky se symbolikou Dne Vítězství. Estonská policie zadržela Alexeje a Elinu Jeskovovy při vstupu do země kvůli svatojiřským stuhám, čokoládičkám a odznáčkům.

55; Gubernátor „Doněcké oblasti“ lituje, že nelze Doněcké republice zavřít vodu. Podle slov Žebrivského by v takovém případě zůstal bez vody i Mariupol.

56; Tohle je definitivní odtržení od Ukrajiny, říká šéf Luganské republiky o odpojení elektřiny ze strany Ukrajiny. Přerušením dodávky elektřiny do Luganské republiky Ukrajina znovu ukázala svůj skutečný vztah k obyvatelům Donbasu.

57; Ukrajinská policie si stěžuje na nedostatek náboj a benzínu. Šéf Národní policie Ukrajiny Sergej Kňazev požádal o zvýšení financování policie o 4 miliardy hřiven.

58; Čína skupuje ruské uhlí. Dodávky ruského uhlí do Číny v březnu tohoto roku dosáhly rekordních hodnot.

59; Ukrajinec se pokusil do Ruska propašovat žížaly. O nezvyklém incidentu na hraničním přechodu v Belgorodské oblasti informovala regionální správa Rosselchoznadzoru.

60; Pro Ruskou gardu kupují reaktivní pěchotní plamenomety Šmel. Federální služba vojsk Národní gardy Ruska kupuje reaktivní pěchotní plamenomety Šmel.

61; Batalion Imáma Šamila se přihlásil k odpovědnosti za teroristický čin v petrohradském metru. Jak prohlásili teroristé, sebevražedný atentátník Akbaržon Džalilov postupoval podle příkazu vůdce Al-Káidy Ajmana al-Zavahírího.

62; Mezinárodní skandál: Hackeři usvědčili tajné služby USA z napadení bank na Blízkém Východě. Čím se tedy pracovníci Národní bezpečnostní agentury USA liší od kybernetických zločinců, je velká otázka.

63; Trump nedovolí šílenci ze Severní Koreje, aby vyhrožoval Spojeným státům raketami, říká americký senátor. Senátor Lindsey Graham tvrdí, že Trump nedopustí, aby se do KLDR dostaly balistické rakety s jadernou hlavicí.

64; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Doněcka. Byl zraněn civilní obyvatel. Večer ukrajinská vojska zahájila palbu na obec Trudovskije v Petrovském obvodě Doněcka.

65; Tři Rusové v uniformě syrské armády byli zadrženi policií při pokusu proniknout do Libanonu, tvrdí zdroj.

66; Inflace v Evropské unii šestinásobně překonala tu ruskou. Tempo růstu cen v březnu 2017 v zemích Evropské unie je v průměru šestkrát vyšší než v Rusku.

67; Putin slíbil, že zatlačí na kurs rublu. Vláda Ruska nemá zájem na přemrštěném posilování rublu a připravuje varianty tlaku na jeho kurs.

68; Turecko uskutečnilo údery na Sýrii a Irák bez dohody s USA nebo koalicí, říká státní department USA.

69; USA jsou znepokojeny akcemi Turecka v Sýrii a Iráku, zní ze státního departmentu USA.

70; Na kyjevského úředníka Vladimira Slončaka byl 24.4.2017 kolem 22:00 hod. spáchán ozbrojený útok. Slončak sám byl zraněn nožem. Policie se ani jednou nepokusila zasáhnout.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 26.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; Premiérka Velké Británie má v úmyslu „odvrátit turismus“. Britská premiérka Theresa May se přeřekla během veřejného vystoupení a zaměnila slova „turismus“ a „terorismus“.

2; Pokles cen ropy donutilo všechny země kromě Ruska snížit výdaje na obranu. Prudký pád cen ropy a následné ekonomické problémy přinutily mnoho zemí vyvážejících ropu snížit vojenské výdaje.

3; Na Ukrajině bylo zahájeno trestní stíhání zahraničních účastníků Jaltského fóra. Informuje o tom tzv. „Prokuratura Krym“ nacházející se v Kyjevě.

4; Chemický útok v Idlíbu. Tři verze západních expertů a vyvrácené lže Spojených států. Kromě expertů motajících se kolem washingtonského krmelce existují ještě tací, kteří dávají přednost pravdě před výší honoráře.

5; Ukrajina zveřejnila podmínku pro obnovení dodávek elektrické energie do Luganské republiky. Podmínku zveřejnil ukrajinský ministr energetiky Igor Nasalik: Pokud budou obnoveny platby a bude zaplacen dluh, obnovíme dodávku elektrické energie. Podle jeho slov objemy dodávek elektrické energie do Luganské republiky činilo 4,5 milionu kW za den, což za rok činí dvě miliardy.

6; Konflikt v Sýrii nemůže být vyřešen, dokud je Asad u moci, říká Erdogan. Sýrii je třeba osvobodit od Asada, aby mohlo vzniknout nějaké řešení, prohlásil Erdogan.

7; Trump slibuje rychlé vybudování zdi na hranici s Mexikem. Prezident USA Donald Trump v úterý slíbil, že realizuje projekt na výstavbu zdi na mexické hranici.

8; Gazprom řekl, jak sníží tranzit přes Ukrajinu v nejbližší budoucnosti. Otázka uzavření nové tranzitní smlouvy s Ukrajinou náhradou za smlouvu končící v roce 2019 zůstává otevřená.

9; Turčinov zostudil Ukrajinu, když vydal propagandistické video. Turčinov svou zemi vystavil posměchu, když zveřejnil video, kde osobně pozoruje experimentální starty ukrajinských raket.

10; V Kyjevě zločinec v maskáčích začal střílet na ulici. Jsou zranění. V důsledku střelby byli zraněni tři lidé, ve všech případech se jedná o průstřely. Zranění byli hospitalizováni.

11; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty v prudkých bojích u Doněcka, Dokučajevska a na jihu Doněcké republiky. V Doněcké republice se 25, dubna večer rozhořely prudké boje.

12; Le Penová: Chci mír s Ruskem i USA. Kromě toho Le Penová kritizovala to, jak prezident Hollande hovoří o Rusku.

13; Vědci zjistili, proč Antarktida vykazuje obrovské trhliny. Příčinu vědci zveřejnili na konferenci Evropského svazu pro vědy o planetě zemi (EGU – European Geosciences Union). Příčinou je mohutný teplý vítr, který na jaře a v létě neustále ohřívá povrch ledu.

14; Američané v ukrajinské části Donbasu vládnou: Doněcká republika informovala o příjezdu amerických vojenských instruktorů na Donbas.

15; „Le Penová se nesmí stát prezidentkou. Tečka.“ Evropská unie o francouzských prezidentských volbách. Evropská unie dokáže přežít Brexit, ale Frexit nepřežije.

16; V Moskvě vysvětlili Londýnu, čím skončí jeho preventivní jaderný úder, píše Daily Mail. Ruský senátor Franc Klincevič tvrdě odpověděl na Fallonovo prohlášení o připravenosti k uskutečnění preventivního jaderného úderu.

17; Teroristé se nedokázali schovat před bombovým úderem ruského letectva v syrské provincii Hamá. Na novém videu vyhledal dron svůj cíl a natočil úder na opevněný tábor ozbrojenců dva kilometry od obce Kafr-Zita v provincii Hamá.

18; Íránský člun vystrašil americký ledoborec a přimel jej změnit kurs. Americké vojenské plavidlo bylo nuceno změnit kurs při setkání s íránským hlídkovým člunem.

19; Islámský stát využil písečné bouře a přešel do útoku v Deyr az-Zaur. Píseční bouře zasáhla okolí města a dočasně připravila letadla ruského a syrského letectva o možnost krýt ze vzduchu syrskou armádu.

20; Plynový transportní systém Ukrajiny je možné chystat na pohřeb. Objem tranzitu plynu navržený Gazpromem ukrajinský transportní systém nezachrání.

21; Kyjev zavedl energetickou blokádu Donbasu nastálo. V samotném Donbasu hodnotí akci ukrajinských úřadů jako sebepoškozování.

22; Washington chce otestovat mezikontinentální balistickou raketu,píší americká média. Podle jejich informací bude raketa odpálena z Vanderbergovy základny amerického letectva v Kalifornii, aby předvedla jaderné možnosti USA.

23; Kanadský voják zahynul a tři další byli zraněni při přípravě na misi na Ukrajině. Cvičení Rugged Bear jsou klíčovou akcí pro palebnou přípravu s bojovou střelbou.

24; Hacker umístil gayporno na stovkách stránek Islámského státu. Nyní extremisté vyhrožují, že mu uříznou hlavu.

25; Kyjevský „Oblouk přátelství národů“ bude přebarven na barvy homosexuálů. Zprznění sovětského památníku s plánuje u příležitosti Eurovize.

26; Soud USA zablokoval další Trumpův výnos. Soudní a zákonodárná moc v USA pokračuje v odporu proti Trumpovi.

27; Rusové jsou šťastni jako ještě nikdy. Vysoké procento šťastných lidí zjistili sociologové ve všech sociálně-demografických skupinách.

28; Ruská centrální banka nakoupila nejvíc zlata na světě. Ruská centrální banka v roce 2016 obsadila první místo mezi dalšími centrálními bankami v objemu zlata nakoupeného do státních rezerv.

29; Estonsko se oddělí od Ruska bójkami za 74 milionů dolarů. Estonsko zahajuje demarkaci námořní hranice na Čudském Teplém a Pskovském jezeře.

30; Jubilejní mince se stala příčinou skandálu ve Finsku. Jubilejní minci vydanou ke stému výročí existence Finska stahují z oběhu. Ministr financí prohlásil, že je šokován výjevem hromadné popravy, který je na ní zobrazen.

31; Kyjev vyhání bezdomovce před Eurovizí. V hlavním městě Ukrajiny se nachází kolem dvaceti tisíc lidí bez stálého bydliště a jejich počet trvale roste.

32; Nutili nás klečet, bili nás a dusili. V Polsku byla zveřejněna zpráva o mučení na policii. Pracovníci polského oddělení Mezinárodního výboru proti mučení vypracovali dvousetstránkovou zprávu o používání násilí ze strany policie.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk a okolí Jasinovaté z těžkého dělostřelectva a tanků. Celkem bylo ostřelováno 17 obcí Doněcké republiky.

34; Rusko a USA budou vysílat vesmírné turisty na Mezinárodní kosmickou stanici a do okolí Měsíce. Očekává se podpis dohody o devíti místech v ruských Sojuzech pro obnovení letů vesmírných turistů na Mezinárodní kosmickou stanici do roku 2021.

35; Televizní stanice Džihád proti Batalionu imáma Šamila. Teroristický akt v Petrohradě byl připsán neexistující bandě.

36; FSB zadržela na Sachalinu ozbrojence Islámského státu. Stoupenci teroristické skupiny plánovali uskutečnění teroristického aktu, „o kterém by se mluvilo“.

37; Raketový úder USA na Sýrii vytvořil hrozbu pro život ruských vojáků, říká Šojgu. Akce Washingtonu vytvořily hrozbu pro naše vojáky, kteří bojují v Sýrii proti terorismu.

38; Jde o formování nové mohutné teroristické sítě, říká šéf FSB. Vůdcové Islámského státu a Džebhat an-Nusrá cítí, že skupinám hrozí kompletní likvidace, a tak mění taktiku.

39; Obchodníci slibují krizi na trhu s americkými obligacemi. Pokladniční obligace USA jsou jednou z největších finančních bublin a brzy tato bublina může prasknout.

40; Proč Kyjev vypíná elektřinu a proč se nepoučil ze zkušenosti s Krymem? Kyjev slíbil přerušení dodávek elektřiny do Luganské republiky 25. dubna. Je to jediný slib za poslední tři roky, který Ukrajina splnila včas.

41; „Padej do tý svý Ameriky!“ Na známého ruského bloggera zaútočili na letišti ve Stavropolu. Několik mladých lidí polili bloggera a fotografa Ilju Varlamova zelenou tinkturou a házeli po něm mouku a dorty.

42; Lukašenko mi slíbil, že nikdo nezatáhne Bělorusko do války proti Ukrajině, říká Porošenko. A nikdo nikdy Bělorusko s Ukrajinou nerozhádá.

43; V Burjatsku havaroval MiG-31. Informaci o mimořádné události už potvrdili na ministerstvu obrany Ruské federace.

44; Velvyslanci EU schválili bezvízový styk pro Ukrajinu. Další na řadě jsou ministři EU, ale Porošenko už prohlásil, že dveře do Evropy jsou pro Ukrajinu už otevřené.

45; V Kremlu vysvětlili změnu obliby u Medveděva. Práce vlády je složitá a vláda nese na svých bedrech břímě mnoha nesnadných rozhodnutí, prohlásil Dmitrij Peskov.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 26.4.2017 – odpoledne a večer:

1; Naryškin: Rusko zaujímá přední pozice v boji s korupcí. Rusko není v otázkách boje proti korupci o nic horší než vyspělé země a zaujímá přední pozice ve světě.

2; V Kyjevě došlo v areálu mateřské školy k výbuchu. Dítě našlo kuličku. Když ji pak hodilo na zem došlo k výbuchu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

3; V Záporoží hlídkový policista náhodně postřelil svého kolegu. Hlídkový policista střelil po svém kolegovi. Těžce zraněný muž se nachází v péči lékařů.

4; Ministerstvo vnitra Luganské republiky zřídilo horkou linku pro obyvatele dočasně okupovaných území. Pracovníci ministerstva vnitra Luganské republiky zaznamenávají každý zločin spáchaný příslušníky ukrajinské armády.

5; Stíhačka MiG-31 se v Burjatsku zřítila do neobydlené polygonu.

6; Štáb ATO informoval o těžkých ztrátách. Pro Kyjev neutěšená čísla zveřejnil mluvčí ministerstva obrany pro otázky ATO.

7; Rozvědka Doněcké republiky registruje posilování vojsk nepřítele.

8; Jelcin mi přikazoval, abych zboural Leninovo mauzoleu, říká bývalý premiér Stěpašin. Bylo to v roce 1998. Ve své pracovně Jelcin povídá: Sergeji Vladimiroviči, rozhodl jsem se, že zbouráme Leninovo mauzoleum.

9; Turecká armáda zaútočila na proamerickou koalici v provincii Aleppo. Dnes turecká armáda a spojenečtí ozbrojenci zahájili útok na obec Firfirk a provedli letecké a dělostřelecké údery.

10; Čína spustila na vodu první letadlovou loď vlastní výroby. Čínská média informují, že na palubě letadlové lodi může být až 36 stíhaček J-15.

11; Rusko odvelelo polovinu své letecké skupiny ze základny Hmeimim. Oznámil to náčelník hlavní operativní správy Štábu ruských ozbrojených sil.

12; V den 31. výročí Černobylu běloruský prezident Alexandr Lukašenko navštívil Ukrajinu a spolu s Petrem Porošenkem přijeli do Černobylu. Z obou stran zněla slova o „bratrství“ obou národů.

13; Starosta Dněpropetrovska a jeho náměstek zmlátili aktivistu. Dněpropetrovský starosta spolu se svým zástupcem a členem ochranky přímo v budově městské rady zbili místního aktivistu.

14; Polského rusofoba Tomasze Maciejczuka zmlátili přímo ve vysílání NTV „Místo setkání“.

15; Novým jevištěm vojenských akcí se stal informační prostor, říká Generální štáb. Opakovaně přicházejí zprávy, že více než 120 zemí vyvíjí informační zbraně.

16; Americká protiraketová obrana ohrožuje svobodné využívání kosmu kteroukoli jinou zemí, říká Generální štáb.

17; V Turecku byla nalezena rakev s ostatky ruského generála. Dělníci, kteří řídí vykopávky na místě základů nové obytné budovy objevili rakev s křížem. Podle všeho se jedná o generála z rusko-turecké války, který žil zhruba před 140 lety.

18; Jednatřicet let bolesti a hrdosti. Byl to skutečný boj se smrtí. Po třiceti letech se lze jen sklonit před hrdinstvím likvidátorů havárie na jaderné elektrárně.

19; USA vyvíjejí zbraň okamžitého globálního úderu. Podle slov náčelníka hlavní operativní správy Generálního štábu Pentagon už přikročil k vytvoření perspektivních úderných komplexů.

20; Smrtící náklad z Bulharska plyne jaké řeka ozbrojencům do Sýrie. Země Atlantické aliance byly opakovaně obviňovány z dodávek zbraní teroristům.

21; Čína kritizovala akce USA na Korejském poloostrově. Počínání Spojených států na Korejském poloostrově jsou v rozporu se snahami OSN.

22; Severní Korea vyhrožuje Spojeným státům preventivním úderem. Severní Korea půjde v boji s USA až do samého konce.

23; Severokorejské rakety mohou doletět až na Havajské ostrovy a mohou pro ně znamenat ohrožení, říká admirál USA.

24; Dva vojáci ukrajinské armády zahynuli na polygonu u Charkova. Bylo zahájeno vyšetřování.

25; Putin zažertoval o ženách ve vesnických klubech. Putin žertem požádal premiéra Medveděva, aby uskutečnil výchovný pohovor s ministryní kultury ohledně rozvoje vesnických klubů.

26; USA chtějí vyprovokovat jadernou válku, říká stálé zastoupení KLDR v OSN. Akce USA dostávají situaci na Korejském poloostrově na pokraj jaderného konfliktu.

27; Lidstvo stojí na prahu objevení mimozemského života, říká NASA. NASA považuje za zcela reálné, že lidstvo se už nachází na prahu objevení mimozemského života.

28; Těžké boje v provincii Aleppo. Turecké tanky útočí na proamerické ozbrojence SDF (Syrské demokratické síly).

29; USA připravují síly pro masivní jaderný úder na Rusko, říká Generální štáb. USA vytvářejí vojenskou infrastrukturu u hranic Ruska pro uskutečnění náhlého raketového jaderného úderu na Ruskou federaci.

30; V Pentagonu komentovali letecké údery na kurdskou domobranu. Letecké údery Turecka na teritorium Sýrie a Iráku byly provedeny způsobem nebezpečným pro americké vojáky.

31; Europarlament zahájil proceduru zbavení Le Penové imunity. Francouzští vyšetřovatelé požadují od Europarlamentu, by zbavil šéfku strany Národní fronta Marine Le Penovou imunity.

32; Na Ukrajině může být zahájeno nucené vypínání elektřiny. Během několika dní bude na Ukrajině nožné vypínat elektřinu. Příčinou může být nedostatek černého uhlí pro tepelné elektrárny.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 27.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; V USA byl zadržen Rus. Třicetiletý Rus hledal politický azyl v Kalifornii.

2; Starosta Rigy byl pokutován za používání ruštiny. Jeho postoj je neměnný, nadále komunikuje na sociálních sítích v ruštině a pokud je třeba, bude svůj postoj hájit i u soudu.

3; Kyjev se pokouší zabránit odchodu ruské banky VTB z ukrajinského trhu. Ukrajinské úřady brání odchodu VTB z Ukrajiny, oznámil šéf banky.

4; V Kaliningradu bylo zadrženo 12 teroristů. V Kalningradě specnaz FSB zadržel dvanáct ozbrojenců teroristické organizace „Islámský džihád – džamaát Mudžáhedínů“.

5; Už je známo, kdy se může konat setkání Putina a Trumpa. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov nevyloučil, že lídři obou stran se setkají na půdě G20.

6; V Radě federace komentovali hrozbu jaderného úderu na Rusko ze strany USA. Generální štáb Ozbrojených sil Ruska informoval o hrozbě náhlého jaderného úderu na Rusko a dal jasný signál USA.

7; Namísto války: USA mají v úmyslu zpřísnit sankce proti Severní Koreji. Situace kolem Severní Koreje se vyostřila v souvislosti s mohutnými vojenskými cvičeními USA a Jižné Koreje.

8; V Bílém domě řekli, jak si představují budování vztahů s Ruskem. Zástupce Bílého domu také zdůraznil, že USA nemají v úmyslu rušit podporu svých spojenců v Evropě.

9; Londýn neuznává „anexi“ Krymu a podporuje USA v Sýrii, hlásí britské ministerstvo zahraničí.

10; V Oděse zrušili dekomunizaci ulic provedenou Saakašvilim. Městská rada zrušila přejmenování ulic iniciované bývalým gubernátorem Michailem Saakašvilim.

11; Písně velkého Vítězství. Premiérový koncert mužského sboru „Sorok Sorokov“ a Julija Samojlova. Velikonoční koncert Písně velkého Vítězství obsahoval duchovní zpěvy a vlastenecké písně na počest Velikonoc i Dně vítězství.

12; Západ prohrál. Rakouská média vysvětlila, proč sankce Rusku pomohly. Sankce měly vliv na ruskou ekonomiku, ale jednoznačně na nich prodělal pouze Západ, nikoli Moskva.

13; Velké banky čekají, že Putin donutí Centrální banku snížit úroky. Goldman Sachs Inc. a Cerdit Suisse Group AG předpovídají, že Ruská centrální banka v pátek sníží cenu úvěrů.

14; Průzkum: Je demontáž památníku sovětských vojáků v Estonsku plivanec do tváře vlastního národa nebo symbol nezávislosti.

15; Dlouhá cesta do Haagu. Není jasné, proč Ukrajina žalovala Rusko u mezinárodního soudu OSN V Haagu. Bylo přece dopředu jasné, že Rusko Krym Ukrajině nevrátí. Ukrajina tedy nemohla ničeho dosáhnout. Motivem bylo jen vytvoření problémů Moskvě.

16; Těžké boje v provincii Aleppo. Turecké tanky útočí na proamerické bojovníky SDF. Pokračují těžké boje mezi Tureckou armádou a proamerickými „Syrskými demokratickými silami“.

17; Britský torpédoborec v Černém moři – to není výzva Rusku, ale šaškárna, říká expert. Britská média označila vyslání torpédoborce k břehům Ruska za poselství Rusku.

18; Dvojče Admirála Kuzněcova. Čeho je schopna čínská letadlová loď? Druhá letadlová loď čínské armády byla slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta-lien.

19; USA vyzkoušely mezikontinentální balistickou raketu. Test proběhl úspěšně, raketa odstartovala z Kalifornie.

20; Peskov popřel informaci o setkání Putina s Trumpem v květnu. Zatím nic takového nemáme, řekl.

21; Ledy se hnuly. Polské úřady strhly pomník karatelů z UPA. Polští aktivisté tvrdí, že tento precedens se odrazí na množství nezákonných památníků UPA v celé zemi.

22; Mohutný výbuch v okolí letiště v Damašku. Dnes ráno došlo v okolí letiště v Damašku k mohutnému výbuchu.

23; Važte slova... Používáte slovo „režim“ i když mluvíte o americké administrativě? Zacharova usadila americkou moderátorku. Zacharova zdůraznila, že americko-ruské vztahy během prezidentství Baracka Obamy degradovaly.

24; Vojenský vrtulník USA spadl do Tichého oceánu. Vrtulník amerického námořnictva se třemi členy posádky na palubě havaroval ve středu večer nad Tichým oceánem v okolí Guamu.

25; Ruští výrobci chleba vyhráli válku s distributory. Od 1. června 2017 federální distributoři nebudou vracet chleba dodavatelům.

26; Rusko pomáhá KLDR s jadernými zbraněmi, píší japonská média.

27; Letecký úder na Damašek uskutečnil Izrael, píší média. Výbuch v okolí letiště v Damašku se ukázal jako letecký útok.

28; Robot Sofija se přiznal, že chce ovládnout svět. Android to prohlásil ve vysílání populárního americké show Jimmyho Fallona.

29; Fronta zlodějů: Proč se ozbrojenci v Sýrii stále častěji zabíjejí vzájemně? V roce 2017 americké tajné služby oznámily omezení financování teroristických band tzv. umírněné opozice v Sýrii.

30; Evropu zachránilo Rusko a nikoli Amerika, píší švédská média. Přestaňte sloužit Spojeným státům a vsaďte na dialog s Ruskem, píše švédský list Kristianbladet.

31; Záběry z útoku. Ozbrojenci Islámského státu zlikvidovali opěrný bod proamerických sil v Deyr az-Zauru. Útok Islámského státu zastihl Kurdy nepřipravené. Přeživší prchali a nechávali těla zabitých spolubojovníků ležet.

32; Ukrajinská armáda ostřelovala pracovníky Jihodonbaského vodovodu. Probíhá evakuace personálu. Ostřelovány byly dva automobily s personálem čerpací stanice Jihodonbaského vodovodu.

33; V Paříži tisíce policistů přišly na „Pochod hněvu“. Policisté žádají od kandidátů na prezidenta, aby si všímali podmínek práce pracovníků policie.

34; Zacharova navrhla nov symbol pro obnovu rusko-amerických vztahů. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí poznamenala, že obě velké země mají důležité styčné body. Například populární americká kosmonautka prezentovaná ve všech amerických médiích je oblečená do skafandru vyrobeného v Rusku.

35; U vojenské jednotky Nikolajevské oblasti rozprodávali sklad zbraní. Dva podnikaví občané Ukrajiny se pokoušeli rozprodávat velkou část vojenských zbraní a munice.

36; Ve Francii roste podle výsledků průzkumu popularita Le Penové (z 29% na 33%). Současně se snižuje obliba druhého kandidáta na funkci prezidenta Emmanuela Macrona (z 45 na 41%).

37; V OSN informovali o adaptaci Ruska na sankce. V Radě OSN pro lidská práva prohlásili, že zachování sankcí nebude mít dramatický vliv na situaci v Rusku.

38; Google bude muset uznat Krym za ruský a povolit přístup uživatelům z poloostrova k online distribuční službě Google Play.

39; Nelegálním výrobcům alkoholu ze zóny ATO bylo zabaveno zlato v podobě cihle a šperků.

40; Ve vyšetřovacím výboru Ruské federace komentovali fámy o přetížení Tu-154, který havaroval v Černém moři. Tajné služby předtím vyloučily verzi o teroristickém činu na palubě letadla ruského ministerstva obrany.

41; Kolomojskij buduje vztahy s Trumpem prostřednictvím jeho zetě, říká Oleg Carjov. Kam až zajde Porošenko, aby si zajistil druhé prezidentské volební období?

42; Ukrajinská prokuratura zahájila trestní stíhání ve věci vracení ulicím v Oděse původních sovětských názvů. Ve schváleném rozhodnutí městské rady spatřují prokurátoři „příznaky propagace komunistického totalitního režimu“.

43; Zcela to odpovídá politice Izraele. V Tel Avivu komentovali letecký úder na okolí Damašku. Připomeňme, ž v noci na 27. dubna byl proveden letecký útok na sklad ležící nedaleko mezinárodního letiště.

44; Na sklad paliv patřící ukrajinské armádě byl spáchán útok. U skladu došlo k výbuchu. Byla posílena ochrana objektu.

45; Věční podporovatelé všech politických režimů – umělci a muzikanti zapadají do současného šílenství propagandy. Ale mezi lidmi to přestává fungovat. Z průzkumu provedeného v ulicích Kyjeva vyplývá, že obyvatelstvo nesdílí názor ukrajinského umělce Olega Skripky, že by mělo být pro ruskojazyčné obyvatele Ukrajiny vyhrazeno ghetto.

46; Výstavba „Tureckého proudu“ bude zahájena v létě. Gazprom plánuje zahájení pokládky potrubí „Tureckého“ proudu už v létě tohoto roku.

47; Hlavní daňový úředník Ukrajiny nosí elektronický náramek na intimních partiích. Roman Nasirov propouštěný z vězení na kauci žádá soud, aby mu sundali elektronický náramek. Nasirov odmítl ukázat soudu elektronické zařízení s odůvodněním, že jej nosí na intimních partiích.

48; V provozovně McDonald´s ve Francii došlo k výbuchu. Na místo mimořádné události přijela policie. Podrobnosti události jsou teprve zjišťovány.

49; Plavidlo Černomořské flotily bylo proraženo při srážce, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Ministerstvo upřesnilo, že loď „Liman“, která se srazila s plavidlem „Ashot-7“. Utrpěla průraz pravého boku pod čarou ponoru.

50; Ukrajinské ministerstvo vnitra zahájilo speciální operaci v Mariupolu. Obyvatelům a návštěvníkům města navrhují, aby bezpečnostní opatření přijímali s pochopením.

51; Islámský stát a Al-Káida se pokoušejí spojit do jednoho spolku, říká šéf Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (Taškentský pakt). V takovém případě teroristická hrozba ve světě vzroste, varují v Organizaci.

52; Ukrajinští teroristé nadále narušují zásobování Doněcké republiky vodou a vytvářejí tak předpoklady pro humanitární katastrofu.

53; Zlikvidujte ten šrot. Důstojník ukrajinského vojenského námořnictva vymyslel, jak zvítězit nad Černomořskou flotilou Ruské federace. Pokud by měla Ukrajina aspoň nějaké ponorky, pak bychom celou Černomořskou flotilu zlikvidovali hned při opuštění základny.

54; Rogozin oznámil, proč se omezuje oddíl ruských kosmonautů. Vicepremiér zdůraznil, že nechápe, proč zprávy o snižování stavu vyvolaly tak nervózní reakci.

55; Plamenná řeč Olega Ljaška po čtyřhodinovém výslechu v Národním protikorupčním úřadu byla zrapována a výsledek dobývá internet.

56; Průzkumné plavidlo Černomořské flotily „Liman“ se potopilo po srážce v Bosporu. K incidentu došlo ve čtvrtek kolem poledne. 40 kilometrů od Bosporu se ruská loď srazila s plavidlem „Ashot-7“. Bylo evakuováno 78 lidí z obou posádek.

57; V Doněcké republice uvedli do provozu podnik Silur. Alexandr Zacharčenko se zúčastnil slavnostního otevření Charcyzské drátovny Silur.

58; Generál ministerstva vnitra byl odsouzen k 22 letům odnětí svobody. Případ byl projednáván v uzavřeném režimu. Veřejně soud oznámí pouze úvodní a závěrečnou část rozsudku.

59; V Těrnopolu polili barvou znak na počest divize Galičina. K incidentu došlo v předvečer 74. výročí vytvoření divize.

60; Byla určena možná příčina havárie plavidla Černomořské flotily v Bosporu. Příčinou bylo špatné počasí a mlha.

Zdroj. rusvesna.su

 

Čtvrtek, 27.4.2017 – večer:

1 ;Ruské banky nemají na Ukrajině budoucnost, říká Národní banka Ukrajiny. Náměstkyně šéfky Národní banky Ukrajiny Jekatěrina Rožkova prohlásila, že ruské banky v této zemi nemají budoucnost.

2; Lavrov a Tillerson se mohou setkat na Aljašce. Setkání ministra zahraničí Ruska Sergeje Lavrova a státního tajemníka USA Rexe Tillersona se může konat na Aljašce.

3; Proti Geraščenkovi bylo v souvislosti s jeho návrhem předat Sevastopol do pronájmu Rusku zahájeno trestní řízení pro vlastizradu.

4; Poplach! Ruská ponorka byla odhalena poblíž Lotyšska. Podle verze Lotyšského ministerstva obrany nedaleko teritoriálních vod země byla odhalena ruská ponorka třídy „Kilo“.

5; S granáty ve spodkách. Na nádraží byl zadržen voják ukrajinské armády s granáty. Voják se přiznal, že se chystal munici odvézt domů, kde ji chtěl prodat.

6; Čína militarizuje Jihočínské moře, říká admirál USA. USA si myslí, že Čína se zabývá militarizací Jihočínského moře.

7; Navalnyj byl po napadení zelenou tinkturou hospitalizován. Bylo u něj zjištěno poškození oka v důsledku kontaktu s tinkturou.

8; Pravý sektor a strana Svoboda zastavily natírání Oblouku Přátelství národů na barvami LGBT.

9; Americká jednotka zvláštního určení se dostala do léčky Islámského státu v Afghánistánu. Jsou mrtví a zranění. Speciální operace USA v Nangarháru byla zmařena v okamžiku výsadku.

10; Stálá zástupkyně USA vyzvala Radu bezpečnosti OSN k tlaku na Rusko. Tlak na Rusko je nutný pro vyřešení konfliktu v Sýrii, prohlásila americká velvyslankyně USA při OSN Nikki Haley.

11; Parlamentní shromáždění Rad Evropy se proměnilo v marginální strukturu. Puškov si myslí, že PS RE se změnilo v marginální strukturu poté, co umožnilo Ukrajině diktovat svůj program.

12; Izraelská protivzdušní obrana sestřelila vzdušný cíl nad územím Sýrie. Dnes večer izraelský systém vzdušné obrany sestřelil neznámý dron nad okupovanými Golanskými výšinami.

13; Ty krávo pitomá! Veller hodil mikrofon a hrníček na moderátorku Echa Moskvy. Veller označil Byčkovou za pitomou krávu a opustil studio.

14; Bulvární The Sun označil nacistickou akci ukrajinských ultras při fotbalovém utkání ukrajinských klubů za „ruský rasismus“. Na záběru z videa jsou lidé v maskách s pochodněmi a jeden z nich má na čele namalovanou svastiku.

15; Skandální starosta Dněpropetrovska Boris Filatov slíbil, že ve městě se objeví most pojmenovaný po Stěpanu Banderovi.

16; Nadále dusí republiky Donbasu. Ukrajina bude používat vůči Doněcké a Luganské republice tytéž metody, které si na vlastní kůži vyzkoušel už Krym.

17; Úder Turecka na Kurdy ohrožoval americké vojáky, říká státní department. USA chápou obavy Turecka ohledně Kurdské strany pracujících, ale Washington s nimi nesouhlasí.

18; Rusko dodá Indii 200 vrtulníků. Oznámil to šéf ruské státní společnosti Rostech Sergej Čemezov na setkání s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem.

19; Ukrajina se stala nejhorším mužstvem hokejového šampionátu a propadla se do nejnižší skupiny. Po čtyřech zápasech nemá ukrajinské národní mužstvo ani bod.

20; Jsme hrdi na přátelství s ruským lidem! V Damašku začala akce „Stužka Vítězství“ V Sýrii tato akce demonstruje také podporu společnému boji ruské a syrské armády proti mezinárodnímu terorismu.

21; Ministerstvo vnitra Luganské republiky vyhlásilo pátrání po ukrajinských propagandistech kvůli obvinění z terorismu. Na ministerstvu vnitra dali hledat čtyři ukrajinské pracovníky médií.

22; Pentagon vyšle do Afghánistánu „ďábly v pytlovitých kalhotách“, jak jsou nazýváni příslušníci 82. výsadkové vzdušné divize. V současné době se v zemi nachází kolem 8,4 tisíce amerických vojáků. List Daily Beast informoval, že do Afghánistánu bude vysláno 1,5 tisíce vojáků této divize.

23; V Doněcké republice zahájili trestní řízení proti veliteli ukrajinské armády, který se podílel na ostřelování Dokučajevska. V důsledku tohoto ostřelování v Dokučajevsku a přilehlé obci Jasnoje bylo poškozeno nejméně 34 infrastrukturních objektů.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 28.4.2017:

1; Mučení, vraždy a znásilnění. Ve Francii dali za pravdu krvavému vrahovi Srbů. Haradinaj nejen vydával příkazy, ze kterých mrazí, ale i osobně mučil, znásilňoval a zabíjel Srby.

2; Záchrana posádky plavidla Černomořské flotily,které se potopilo v Bosporu. Hned po zachycení signálu SOS Istanbulskou pobřežní ochranou byly do místa srážky vyslány záchranné lodi.

3; Slované v Makedonii povstali proti albánské moci. Účastníci protestu vtrhli do budovy parlamentu republiky po zvolení etnického Albánce předsedou Parlamentu.

4; Zacharova: Silový scénář v Koreji povede ke globální katastrofě. Moskva považuje pokusy o silový nátlak na KLDR ze strany USA na destruktivní a nepřípustné.

5; Vraťte se na zem. V Radě federace připomněli americké velvyslankyni při OSN třetí Newtonův zákon. Tlak na Rusko je od samého začátku kontraproduktivní. Stálá představitelka USA při OSN Nikki Haley se musí vrátit zpoza „Zrcadla“ na zem.

6; Chemický útok pod cizí vlajkou. Při vyšetřování syrského sarinu se objevila turecká stopa. Vláda Francie zveřejnila zprávu věnovanou útoku v syrském Chán Šejchúnu.

7; Ukrajinsko-polské „přátelství“ neustále sílí. Dojemné sousedské přátelství s Poláky nás neustále zásobuje stále novými událostmi. Aktivisté a zástupci polských nacionalistických organizací rozebrali na hřbitově ve vesnici Grušoviči poblíž Přemyšlu pomník vojákům UPA, který se už rozpadal díky vandlům. Akce se odehrávala za souhlasu vojevody Janusze Slabického.

8; Další etapa zrady: Ukrajinci už nechtějí být Ukrajinci. Ukrajinci masově prchají ze své země a usazují se v jiných zemích. To jim ale často nebrání ve vykřikování hesel typu „Sláva Ukrajině, hrdinům sláva!“ Trochu schizofrenie...

9; Mohutný úder do zad: Erdogan zastavuje útok americké koalice na hlavní město Islámského státu. Kurdové a arabské kmeny ze severní Sýrie požadují od USA, aby ustavily bezletovou zónu pro ochranu před bombardováním ze strany turecké armády.

10; Americká média informovala, jak USA mohou vyprovokovat válku s Ruskem. V protiruské rétorice Washingtonu nejsou přítomna žádná fakta ani logika.

11; Trump informoval o „velkém konfliktu“ se Severní Koreou. Existuje šance, že to skončí velkým, opravdu velkým konfliktem se Severní Koreou, řekl Trump.

12; Saúdská Arábie nebyla upřímná vůči USA, říká Trump. Kromě toho prezident USA potvrdil, že během svého turné po Evropě může také navštívit Saúdskou Arábii.

13; Krvavá noční můra Al-Káidy: Ruské letectvo a Tygři zlikvidovali přes tisíc ozbrojenců v provincii Hamá. Krvavou noční můrou skončil pokus džihádistů o protiútok ba vládní vojska v provincii Hamá.

14; Německo schválilo zákaz částečného nošení burky. Bundestag schválil rozhodnutí, které bylo iniciováno kancléřkou v prosinci minulého roku. Nosit burku se zakazuje státním zaměstnancům, soudcům a vojákům. Kolik vojáků do této chvíle nosilo burku, se neupřesňuje.

15; Státní duma Ruské federace poradila Kyjevu, aby nežertoval s Černomořskou flotilou. Přesun ukrajinských ponorek k břehům Krymu by pro ně byl poslední akcí, prohlásil Ruslan Balbek.

16; Viníci smrti civilních občanů na hraničním kontrolním stanovišti Jelenovka budou souzeni v Haagu. Před rokem ukrajinští okupanti stříleli do fronty na hraničním přechodu u Jelenovky, přičemž zahynulo pět lidí.

17; Myslel jsem si, že to bude snazší, říká Trump o prezidentství. Prezident USA Donald Trump řekl, že si dosud zvyká na neustálou přítomnost ochranky a sledování.

18; Což mělo býti dokázáno... Díky Rusku je NATO opět potřeba, říká někdejší šéf CIA. NATO může poděkovat Putinovi za své druhé narození, prohlásil v interview pro Bloomberg bývalý šéf CIA.

19; Jak zareagujete? Polský nacionalista vyhrožuje, že se zúčastní průvodu Nesmrtelného pluku v Moskvě. Polský nacionalista, kterého nedávno zbili ve studiu televize NTV, prohlásil, že se chystá zúčastnit pochodu Nesmrtelného pluku 9. května v Moskvě.

20; U Těrnopolu byl znesvěcen pomník obětem holocaustu. Památník byl instalován v místě, kde během Druhé světové války probíhaly masové popravy Židů.

21; Ruská centrální banka odebrala v pátek licenci třem bankám: Vladprombance z Vladimiru, bance Sibes z Omska a Mezinárodní stavební bance v Moskvě.

22; Jižní Korea nehodlá platit Trumpovi za systém protiraketové obrany. Předtím prezident USA prohlásil, že vystaví Soulu účet na 1 miliardu dolarů za vybudování amerického systému THAAD v zemi.

23; Nic jsme nevyřešili. Státní tajemník USA označil svou návštěvu v Moskvě za neužitečnou. Dodal, že Rusko se musí rozhodnout, zdali se chce stát „pozitivní součástí globálního světového řádu“.

24; NATO je třeba co nejrychleji zlikvidovat, říká rakouský politik. Zástupce šéfa výboru parlamentu pro mezinárodní otázky promluvil o příčinách neochoty Evropské unie řešit „krymskou otázku“.

25; Archeologové našli na Krymu hrobku z dob Alexandra Makedonského Starořeckou hrobku nalezenou při archeologických pracích na pevnosti na Krymu vědci převezou do areálu Kerčského skanzenu.

26; McCainova dcera označila Obamu za „špinavého kapitalistu“. „Svatý Obama, který má představovat všechno dobré a utopické, je ve skutečnosti stejně špinavý kapitalista jako my všichni“, rozohnila se.

27; V Doněcké republice se nevynášejí rozsudky na dálku, zní vysvětlení Nejvyššího soudu Republiky.

28; Limonov: Francie je rozhořčena průběhem vlastních voleb. Prezidentem bude pravděpodobně Macron. Bude však ve skutečnosti zvolen menšinou. Jakpak bude vládnout? Země nebude řízena.

29; V Británii označili Klička za „ruského giganta“. Novináři britského listu nevidí žádný rozdíl mezi Ruskem a Ukrajinou.

30; Moji rodiče chodili často lovit bažanty. Jako malá holka jsem si ráda hrála s mrtvými ptáky, říká bezelstně o svém dětství nová tisková tajemnice Státního departmentu USA Heather Nauert.

31; Kancelář Parlamentního shromáždění Rady Evropy vyslovila nedůvěru šéfovi Shromáždění Pedro Agramuntovi. Evropa neodpustila předsedovi Parlamentního shromáždění Rady Evropy jeho cestu do Sýrie spolu s ruskými poslanci.

32; Smrtelné pokyny na sociálních sítích (Modrá velryba) dávali kurátoři z Ukrajiny, píší média. Byly zjištěny IP adresy, ze kterých přicházely sebevražedné pokyny výrostkům v Moskvě. Pocházely z Charkovské oblasti.

33; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck a Makejevku. Jeden zraněný. Byly poškozeny domy. Slyšeli jsme dutou ránu a pak se začalo všechno sypat. Lehli jsme si na podlahu a dítě jsem přikryla vlastním tělem.

34; Ostatky svatého Mikuláše (Mikuláše Divotvůrce) budou poprvé za 930 let převezeny do Ruska. Příjezd svatých ostatků do Ruska bylo umožněno díky dohodě mezi římským papežem Františkem a Patriarchou Kirillem.

35; Přátelství skončilo. V Polsku se naštvali na Macrona. Ten nedávno prohlásil, že v případě svého zvolení prezidentem Francie bude usilovat o uvalení sankcí na Polsko. Mezi jeho výhrady patří přesun řady podniků z Francie a dalších zemí EU do Polska a odmítnutí Varšavy přijímat migranty v rámci evropského programu distribuce migrantů.

36; Cvičení tankových posádek v Doněcké republice. Byly zveřejněny velmi zajímavé záběry. Tankisté nacvičovali střelbu na obrněnou techniku cvičného nepřítele.

37; Vyléčíme jeho nemocnou duši. Vellerovi nabízení neodkladnou pomoc po jeho výstupu v televizním pořadu Echa Moskvy. Přeju spisovateli psychické zdraví, Mohu doporučit výborné psychiatry, řekl účastník nedávného skandálu.

38; Ruská centrální banka snížila úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 9,25% .

39; Putin prozradil, jak dosáhnout úspěchu. V pátek se v Kremlu udílely zlaté hvězdy Hrdinům práce. Putin řekl, jaké lidské vlastnosti vedou k úspěchu: pracovitost, cílevědomost a láska k vlasti.

40; Turecko koupí od Ruska S-400, říká turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu. Ankara původně chtěla získat systém protivzdušné ochrany od zemí NATO, ale v Alianci nebylo v této otázce dosaženo pokroku.

41; Opilý poslanec začal střílet v Chersonské oblasti. Pachateli se podařilo uprchnout, policie se jej snaží vypátrat.

42; Veller se vyjádřil k důvodům jeho výbuchu ve vysílání Echa Moskvy. Profesionalita novináře spočívá v tom, aby nepřekážel, když jej není zapotřebí, prohlásil skandální spisovatel.

43; Doněcká republika se nebojí přerušení dodávek elektřiny z Ukrajiny, říká Pušilin. Doněcká republika má dokonce určité rezervy, které mohou být využity pro pomoc Luganské republice.

44; OSN: Západ přišel kvůli sankcím proti Rusku o více než 100 miliard dolarů. V OSN spočítali ztráty kvůli protiruským sankcím. Zjistilo se, že ztráty Západu jsou dvojnásobné než ztráty Ruska.

45; Skandál: Více než deset ukrajinských fotbalistů bylo diskvalifikováno za předem domluvené zápasy. Na seznam se dostalo 14 bývalých fotbalistů charkovského klubu. Pro všechny fotbalisty byla stanovena lhůta dva roky.

46; Trochu je zpražili. Čína odmítla prohlášení USA o izolaci Ruska v OSN. Předtím v Bílém domě prohlásili, že Trump ještě více izoloval Sýrii a Rusko prostřednictvím úspěšné diplomacie s Si Ťin-pchingem.

47; V Moskvě byla napadena aktivistka strany „Jabloko“. Ve straně si myslí, že incident může souviset s její veřejnou činností.

48; Ukrajina zveřejnila video k Eurovizi s pohledy na Krym. Na videu pod názvem Přijeďte na Ukrajinu oslavit různost je možné spatřit krymské Vlaštovčí hnízdo.

49; USA jsou připraveny na přímé rozhovory se Severní Koreou. Napětí kolem Korejského poloostrova prudce vzrostlo po řadě raketových startů v Severní Koreji.

50; Parlamentní shromáždění Rady Evropy se mění v druhou Radu, říká Puškov. Alexej Puškov komentoval rozhodnutí zakázat předsedovi organizace činit prohlášení a pořádat návštěvy jménem PACE.

51; Severní Korea zaútočí na USA. Je to jen otázka času, říká Státní department. Tillerson vyzval k zesílení finanční izolace Severní Koreje a k zavedení nových omezení vůči Pchjongjangu.

52; V Doněcké republice na silnici využívané OBSE bylo objeveno výbušné zařízení. Rádiem dálkově ovládané výbušné zařízení mohlo být využito proti zástupcům Zvláštní monitorovací mise OBSE.

53; Neposlechli hlas rozumu a svědomí, komentuje ruské ministerstvo zahraničí vstup Černé Hory do NATO. Černohorské úřady neposlechly hlas rozumu a svědomí a schváliy rozhodnutí o vstupu do NATO.

54; Státní department USA vyhrožuje Severní Koreji válkou. Diplomatický a finanční tlak na KLDR bude v případě nutnosti podpořen vojenskými akcemi.

55; Obyvatelé KLDR jsou nuceni pojídat kůru ze stromů kvůli jadernému programu, říká britské ministerstvo zahraničí. Nesmíme zapomínat na děsivé zločiny, kterých se režim dopouští vůči vlastnímu lidu, prohlásil.

56; „S láskou z ghetta“. Obyvatelé Oděsy odpověděli zpěvákovi Skripkovi na jeho skandální výroky o ghettu pro ruskojazyčné obyvatelstvo flashmobem. Posílají mu své pozdravy s podpisem „S láskou z ghetta“.

57; Protiruské sankce jsou neefektivní, říká OSN. Mezinárodní sankce vůči Rusku se ukázaly jako neefektivní. Země se dokázala úspěšně adaptovat na nové podmínky.

58; Do čela Národní banky Ukrajiny nastoupí přestavitel konglomerátu Raiffeisen. Do čela banky bude jmenován předseda představenstva ukrajinské dceřiné společnosti rakouského bankovního konglomerátu Raiffeisen.

59; V OSN vyzvali ke zrušení sankcí vůči Rusům. Jednostranné sankce vůči vybraným osobám v Ruské federaci musí být zrušeny.

60; Oděský soud zrušil „desaakašvilizaci“ ulic. Městská rada může toto rozhodnutí napadnout prostřednictvím odvolání.

61; Jak proroci Al-Káidy spatřili neviditelné letadlo ruského letectva, jak rozbombardovalo město. Zahraniční informační agentury „informovaly“ o dalším „zločinu ruského letectva“. Tentokrát mělo letectvo napadnout dvěma raketovými údery nemocnici v obci Kafr Tacharim v provincii Idlíb.

62; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení USA o izolaci Ruska v OSN. Náměstek ministra zahraničí Gennadij Gatilov označil prohlášení Bílého domu o „izolaci Ruska v OSN“ za podivné.

63; Výbušné zařízení u Charcyzska bylo nastraženo ukrajinskou diverzní skupinou, hlásí ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky. V současné době tajné služby Republiky provádějí vyšetřování.

64; Ruské ministerstvo obrany vydává sborník s návrhy na boj proti světovému terorismu.

65; Oleg Carjov: Porošenko platí ukrajinským poslancům za každé hlasování. Jak si Porošenko zajišťuje podporu poslanců? Na tuto otázku odpovídá Oleg Carjov ve svém interview.

66; Vněšekonombank vloží do své ukrajinské dcery 460 milionů dolarů Ruská státní banka Vněšekonombank schválila rozhodnutí dokapitalizovat svou ukrajinskou dceru „Prominvestbank o 460 milionů dolarů.

67; Trump slíbil, že bude bojovat se stoupenci zákazu držení zbraně. Prezident USA Donald Trump v pátek slíbil, že bude bojovat se stoupenci úplného zákazu držení zbraně soukromými osobami.

68; Rusko poslalo do Interpolu požadavek na zadržení Jaceňuka. Ukrajina je proti tomu. Kyjev požádal Interpol, aby zakázal Rusku vést toto trestní řízení vůči bývalému ukrajinskému premiérovi.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 29.4.2017 – ráno a přes den:

1; Porošenkova manželka Marina se může stát televizní moderátorkou na televizní stanici „Ukraina“.

2; USA a KLDR jsou do sebe zaklesnutí v klinči. V budoucnosti bude mít KLDR možnost uskutečnit úder na USA, proto Washington nemůže zůstat nečinný, myslí si ve státním departmentu.

3; Ukrajinského profesora zavřeli v Rakousku do vězení za prodej preparátu „Ukrain“. Chemik vytvořil tento preparát už v roce 1978,ale nedosáhl jeho registrace ani v jedné zemi Evropy.

4; Státní tajemník USA na zasedání Rady bezpečnosti OSN zapomněl na velvyslance Ukrajiny a předal slovo dalšímu řečníkovi.

5; Severní Korea odpálila balistickou raketu. Start byl proveden severně od hlavního města KLDR Pchjongjangu.

6; Start severokorejské rakety se ukázal jako neúspěšný. Experti se domnívají, že raketa explodovala během několika vteřin po startu.

7; Na Ukrajině navrhli legalizovat drogový trh a prostituci kvůli důchodcům. Vždyť neplatí daně a lidé, kteří v těchto odvětvích pracují, neodvádějí příspěvky do důchodového fondu, řekla Treťjakova.

8; Jaceňuk vyzval Polsko, aby přestalo s rozněcováním nenávisti proti Ukrajině. Jaceňuk zdůraznil, že barbarství proti ukrajinským symbolům a hrobům nelze připustit. V Polsku jsou likvidovány pomník UPA.

9; Evropa je apendixem Ruska, píší německá média. Stále více obyvatel Evropské unie je zklamáno politikou Bruselu.

10; Ukrajina se připravuje na letní vojenskou kampaň na hranici s Krymem. Ukrajinské ozbrojené síly provádějí cvičení na překonávání vodních překážek v Nikolajevské a Chersonské oblasti, tj. na hranici s ruským Krymem.

11; Navalnyj a Babčenko: Zelený pochod „lidí první třídy“. Proč bylo nutné organizovat tenhle opoziční „kolchoznický punk“, je záhadou.

12; Jak armády Izraele a USA chrání teroristy v Sýrii. V určitých kruzích vzniká teorie o přátelství mezi Islámským státem a Izraelem a každým dnem získává stále jasnější obrysy.

13; Marshallův plán pro Ukrajinu: Naděje a syrová skutečnost. Co přinese speciální program reforem na Ukrajině?

14; Shrnutí z Doněcké republiky: Boje, průniky diverzních skupin, ostřelování. Pokračuje ostřelování v podprůměrné intenzitě, ukrajinská armáda také podnikla jednotlivé pokusy o průnik diverzních skupin přes doněcké pozice.

15; Závody ve vzduchu: Rusko a USA pracují na projektech rychlostních vrtulníků. V Rusku jsou projekty rychlostních vrtulníků reprezentovány ambiciózními výstupy z konstrukčních kanceláří Michaila Mila a Nikolaje Kamova.

16; Turecký gambit: Proč vrhá Erdogan vojáky do útoku v Sýrii? 26. dubna 2017 turecké letectvo letecky zaútočilo na kurdské enklávy na území Sýrie a Iráku.

17; Mohutný úder ruského letectvo zlikvidoval základnu plnou teroristů. Byly zveřejněny záběry z dronu. Podle souřadnic zjištěných dronem uskutečnilo ruské letectvo bombový úder.

18; Čínské ministerstvo obrany poblahopřálo flotile plakátem s ruskými stíhačkami a americkými plavidly. Čínské ministerstvo obrany dalo na plakát k osmašedesátému výročí čínské flotily ruskou a americkou vojenskou techniku.

19; Za vlád Kim Čong-una uskutečnila Severní Korea 75 startů raket. Experti se domnívají, že KLDR nebude schopna vyvinout mezikontinentální balistickou raketu schopnou zasáhnout USA.

20; V Oděse neonacističtí vandalové znesvětili pamětní desku maršála Žukova. Pamětní reliéf na stěně vojenského komisariátu natřeli červenou barvou a nahoru napsali slovo „dekomunizace“.

21; Mnohamilionové protesty v Brazílii. Hořící pneumatiky, slzný plyn a vodní děla. Účastníci protestů říkají, že jde o největší stávku za celou historii země.

22; Na Krymu vysypali odpad u domů úředníků odpovědných za svoz odpadu. Předtím šéf Krymu říkal, že je připraven zorganizovat odvoz odpadu k domům komunálních úředníků, kteří ignorují nelegální skládky.

23; Protivzdušná obrana na Dálném Východě byla uvedena do zvýšené bojové pohotovosti. Moskva kontroluje vzdušný prostor v zóně odpovědnosti vzdušných sil Ruské federace v souvislosti s raketovou aktivitou KLDR.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla v Gorlovce zraněna civilní obyvatelka. Jen za uplynulý týden zahynuli v důsledku ukrajinské agrese v Doněcké republice tři lidé, dalších patnáct bylo zraněno.

25; V Kyjevě pracovníkům vládní kurýrní služby sebrali zbraně a poštu. Útočníci sebrali kurýrům dva balíčky s vládní korespondencí a dvě pistole Makarov.

26; Na Krymu reagovali na Vlaštovčí hnízdo na propagačním videu Eurovize. Ať si na to brousí zuby jak chtějí, tahle nádhera už jim nikdy nebude patřit.

27; Trump zrušil zákaz těžby ropy a plynu u pobřeží Spojených států. Zákaz vrtů na pobřežních mělčinách vyhlášený Barackem Obamou byl zdůvodněn ochranou životního prostředí.

28; Ruské ministerstvo obrany komentovalo fake (podvrh) ohledně rasismu v Rusku. Ukrajinští fotbaloví fanoušci pomalovaní nacistickými symboly, byly v západním tisku vydáváni za „ruské rasisty“. Tímto neumělým a toporným způsobem se snaží západní média poškodit Rusko.

29; Existují důkazy o účasti Jaceňuka na popravách a mučení ruských vojáků v Čečně, informuje Vyšetřovací výbor. Vyšetřovací výbor Ruska bude usilovat o uznání trestní odpovědnosti bývalého premiéra Ukrajiny Arsenije Jaceňuka.

30; Pokud Erdogan zavede trest smrti, rozhovory o členství Turecka v EU budou zastaveny, říká Merkelová. Připomeňme, že Erdogan už mluvil o tom, že Turecko nebude stát věčně před branami Evropy.

31; V Kremlu informovali o „tajných rozhovorech“ Putina a Porošenka. Včera list Kommersant informoval, že prezidenti Ruska a Ukrajiny si tajně povídají po telefonu. Prezident Ruska uskutečňuje nejrůznější kontakty v mezinárodním měřítku a neinformuje o každém jednotlivě.

32; Avakovův poradce vyhrožuje Ukrajincům, kteří se odváží si vzít svatojiřské stužky 9. května. Podle slov Zorjana Škirjaka je dnes Svatojiřská stužka symbolem ruského terorismu.

33; Le Penová řekla, že v případě svého zvolení prezidentkou jmenuje premiérem svého soupeře v prezidentském klání. Připomeňme, že osud prezidentského křesla ve Francii bude rozhodnut ve druhém kole prezidentských voleb 7. května.

34; Ukrajinské plavidlo bylo zadrženo ve Středozemním moři pro podezření z pašování ropy, píší média. Během zadržení plavidla vojáky došlo k přestřelce.

35; Skupina s letadlovou lodí USA vplula do Japonského moře. V čele skupiny je jaderná letadlová loď Carl Vinson.

36; Ukrajinská armáda ostřelovala pozorovatele OBSE a vojáky Luganské republiky, hlásí národní policie. Fakt ostřelování byl zaregistrován i ve zprávě Zvláštní monitorovací mise OBSE.

37; Ve štábu ATO informovali o osmi zemřelých a zraněných vojácích za posledních 24 hodin. Mluvčí ATO tradičně informují jen o těch ztrátách, které se nepodaří z jakéhokoli důvodu utajit.

38; Automobil najel do davu protestujících. Byly zveřejněny šokující záběry z Brazílie. Poté, co se demonstranti opřeli rukama o kapotu auta, řidiči povolily nervy, sešlápl plyn a přejel několik lidí.

39; McCain: Rusko posiluje svůj zhoubný vliv na Balkáně. „Spojené státy musí zachovat podporu amerických programů, které pomáhají posilovat vládu zákona“.

40; Tři sta lidí v Moskvě a pár desítek v regionech. Pokus Chodorkovského zorganizovat protesty v Rusku skončily neúspěchem a velkou ostudou.

41; Kritická situace v Deyr az-Zauru. Islámský stát přerušil zásobování vodou pro 30 tisíc obyvatel. Ozbrojenci teroristické organizace Islámský stát vytvořili umělou humanitární situaci ve městě Deyr az Zaur.

42; NASA byla nucena odložit první start supertěžké rakety. Start se odkládá minimálně o rok kvůli problémům s dodávkou modulu pro kosmickou loď Orion.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 29.4.2017 - večer:

Nutíte nás na to odpovědět. Rusko varovalo Norsko před následky rozmístění prvků protiraketové obrany NATO. Z naší strany bude následovat odpověď nejen Norsku, ale Celé Alianci.

2; U Kyjeva byl bandity s mačetami nákladní automobil s krmivem za 25 tisíc hřiven.

3; Ruské ministerstvo zahraničí odmítlo prohlášení Západu o růstu ruské jaderné hrozby. Prohlášení Západu o růstu ruské jaderné hrozby neodpovídají skutečnosti.

4; Pokusy Ukrajiny kontrolovat Krym jsou provokační a marné, prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí.

5; Porošenko se dvakrát chlubil jedním a týmž raketovým komplexem. Musel však přiznat, že na Ukrajině nemají žádnou zkušenost s výrobou raketometů a ta, která existuje, pochází ještě z dob SSSR.

6; Americká vojska zahájila hlídkování turecko-syrské hranice. Síly Spojených států provádějí hlídkování na severní hranici Sýrie.

7; Armáda Doněcké republiky uskutečnila taktická cvičení. Ozbrojené síly Doněcké republiky uskutečnily na polygonech republiky batalionová taktická cvičení s bojovými střelbami.

8; Německé ministerstvo zahraničí kritizovalo chování Trumpovy rodiny. Podle jeho slov tahání rodinných příslušníků do politiky připomíná klientelismus.

9; Při ostřelování vojenského automobilu ze strany ukrajinské armády zahynul voják Luganské armády, další byl zraněn. Ozbrojenci ukrajinské armády dnes ostřelovali městečko Frunze ve Slavjanoserbském okrese Luganské republiky.

10; USA obnoví svou vojenskou moc díky novému rozpočtu, říká Pence. Nový rozpočet USA umožní obnovení vojenské moci země.

11; Válka proti pomníkům v Polsku může nabýt masového charakteru, říká ruský velvyslanec. Bourání pomníků sovětských vojáků v Polsku může získat masový charakter.

12; Krvavý neúspěch: Syrská armáda zlikvidovala útočící síly Islámského státu u „Silnice života“ v provincii Aleppo. Čtyři z deseti automobilů ozbrojenců byly zcela zničeny. Zabity nebo zraněny byly tři desítky ozbrojenců a několik jich bylo zajato.

13; Německo vystoupilo proti vojenskému řešení konfliktu se Severní Koreou. Německo si myslí, že Pchojngjang musí přispět k uklidnění situace.

14; Ukrajina úspěšně odzkoušela raketový komplex „Olcha“, tvrdí Porošenko. Kyjevská konstrukční kancelář „Luč“ uskutečnilo úspěšné testy raketového komplexu „Olcha“.

15; Trump obvinil americká média ze zamlčování jeho úspěchů. Trump prohlásil, že americká média mlčí o jeho úspěších za prvních sto dní ve funkci hlavy státu.

Zdroj: rusvesna.su

Neděle, 30.4.2017:

1; Americký voják zahynul, když pod ním explodovala nedaleko Mosulu mina. Jméno oběti se neuvádí.

2; Rusko obvinilo USA z porušení Dohody o raketách středního a krátkého doletu. Moskva označila rozmisťování americké protiraketové obrany v Rumunsku a Polsku za hrubé porušením Dohody.

3; Na Kubě havarovalo vojenské letadlo. Osm lidí zahynulo. Podle informací zdroje letadlo patří společnosti Aerogaviota.

4; V Charkově bude policie zatýkat za svatojiřské stužky. Charkovská policie během květnových svátků bude zatýkat všechny, kdo si s sebou vezme svatojiřskou stužku.

5; Porošenko odebral občanství Ukrajiny poslanci, který navrhoval pronajímat Krym Rusku. Je to naprosto unikátní případ za celých 26 lete nezávislosti.

6; Stal jsem se terčem ruské propagandy, říká Skripka. Přitom Skripka řekl, že diskuse, kterou zahájil, umožnila jemu a milionům dalších Ukrajinců cítit se součástí ukrajinského světa.

7; Euro je pro Francii zátěž, říká Le Penová. Le Penová si myslí, že jednotná evropská měna euro je pro její zemi zátěží.

8; Ozbrojenci Islámského státu zavraždili jednoho z vůdců Tálibánu v Pákistánu. Kromě toho zabili ještě dva další lidi.

9; Boom imigrantské zločinnosti v Německu a velká výměna obyvatelstva. Nárůst zločinnosti je spojován s politikou „otevřených dveří“.

10; V Donbasu explodovala mina pod automobilem ukrajinské armády. Zahynul příslušník námořní pěchoty. V okolí Pavlopolu na okupovaném území Doněcké republiky explodoval automobil, který najel na minu.

11; O rozhovorech Putina s Porošenkem a řešení ukrajinské otázky. Poradce Alexandra Zacharčenka komentoval příběh s telefonickými hovory Putina a Porošenka. Údajně dojednávají podmínky postupné ukrajinské „kapitulace“.

12; Oděsa v předvečer výročí 2. května. Nacionalisté a vládnoucí moc zastrašují občany. V Oděse vzniká skutečná hysterie.

13; Už nejde o peníze, ale o zviditelnění. Komu připadnou Janukovičovy peníze? Advokáti bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviče se chystají soudit s generálním prokurátorem kvůli jeho prohlášení o konfiskaci miliard.

14; Teroristé v OSN: USA oficiálně podpořily zachránce Al-Káidy. Stálá představitelka USA při OSN Nikki Haley se setkala se šéfem organizace „Syrská občanská obrana“.

15; Potřebuje Ukrajina rehabilitaci Adolfa Hitlera? Zdá se, že přesně tento cíl si klade Ukrajinský ústav národní paměti.

16; Díky našim ruským přátelům! Sýrie věnuje akci „Stužka Vítězství“ 9. květnu a společnému boji po boku ruské armády proti terorismu.

17; Proč byly na práh Ruska přesunuty americké stíhačky F-35? Hlídkování letadel NATO ve vzdušném prostoru Pobaltí je hrozbou pro mezinárodní bezpečnost.

18; Porošenko se chystá změnit ukrajinskou ústavu. Čistě parlamentní republika. Přesně toto prý chystá Porošenko pro Ukrajinu.

19; Moderátor Fox News nedokázal skrýt šok z „Arktického trojlístku“ v přímém přenosu. Virtuálním výletem Ministerstvo obrany Ruské federace dalo na srozuměnou serióznost záměrů Kremlu v regionu a ozvláštnilo materiál fotografiemi se štěňaty.

20; Na Trumpa házeli ruské vlaječky během jeho vystoupení. Během vystoupení v Pensylvánii letěly na amerického prezidenta desítky ruských vlaječek.

21; Oliver Stone zahájil natáčecí práce na filmu o Putinovi. Ve filmu bude ukázán Putinův vztah k událostem ve světě od okamžiku, kdy se poprvé ujal úřadu ruského prezidenta.

22; Vy všichni zaplatíte. Trump prohlásil, že donutí země NATO zaplatit svůj podíl. Trump připomněl, že a posledních osm let USA zdvojnásobily své vojenské výdaje a ostatní země NATO neučinily to samé.

23; Soutěžící z Doněcké republiky vyhráli nad Ruskem, Abcházií a Srbskem na šampionátu hasičských dovedností, který se konal v Doněcku.

24; Turecko zablokovalo Wikipedii kvůli očerňování země. Turecké ministerstvo spojů zdůraznilo, že v případě splnění požadavků vlády bude přístup k Wikipedii obnoven.

25; Divákům Eurovize byly prodány dva tisíce vstupenek na neexistující místa. Zvláště typické je to, že soutěž začíná 9. května, kdy všichni potomci vítězů budou slavit Den Vítězství.

26; Hezky do posledního vagónu... USA budou Ukrajině pomáhat jinak. Nedávno bylo oznámeno snížení financování Ukrajiny Washingtonem.

27; Výstřelky bohatých: Ukrajina platí miliony z rozpočtu na soudy s Ruskem. Na právní zastupování při rozhodování sporů za poslední rok bylo vynaloženo o 45 milionů více než v předchozím roce.

28; Ukrajinští gastarbeiteři zachraňují polskou ekonomiku, zatímco ukrajinská ekonomika skomírá.

29; Trumpův syn označil úder na Sýrii za hlavní úspěch svého otce. Takhle vypadá americká rozhodnost, prohlásil Donald Trump junior.

30; Na hranici s Polskem byl zadržen Kyjevan, který šel pěšky za výdělkem Ukrajinci, kteří byli přivedení eurointegrací k zoufalství, opouštějí svou zemi všemi možnými způsoby.

31; Ukrajina vynaložila 35 milionů, aby definitivně odřízla Krym od vody. Administrativa Chersonské oblasti zahájila provoz nové hráze určené k úplnému blokování dodávek vody z Dněpru na Krym.

32; Nedokážu ani slovy vyjádřit, jak jsem hrdý, říká Srb Deki při nácviku přehlídky ke Dni vítězství v Doněcku. Kromě ozbrojených sil Doněcké republiky se nácviku účastní i jednotky ministerstva pro mimořádné situace a ministerstva vnitra.

33; Supertajná mise. Britské výzvědné letadlo bylo u hranic Ruska vypátráno mobilní aplikací. Tisíce uživatelů Internetu sledovaly špionážní letadlo v online režimu.

34; Američtí instruktoři trénují ukrajinskou armádu v zakázaných technikách vedení války. Působení na nepřítele prostřednictvím civilního obyvatelstva je známá americká taktika.

35; Londýnská policie informovala o dvou připravovaných teroristických činech. Extremisté chystající teroristický akt jsou nejspíš stoupenci idejí Islámského státu a Al-Káidy.

36; Trump žije podle moskevského času. Ve Washingtonu vysvětlili Trumpovo počínání. Trump mimochodem porušil téměř stoletou tradici amerických prezidentů. Poprvé do roku 1921 prezident ignoroval tradiční večeři s novináři. Patrně tím chtěl dát najevo, že smír s médii, která jej kritizují, nepadá v úvahu.

37; Trump přijal pravidla hry a imituje agresi, říká Vasserman. Dnes, po sto dnech v úřadě má smysl se zabývat otázkou, zdali je Trump lepší než Clintonová.

38; Severní Korea vyhrožuje, že potopí jadernou ponorku USA. Pokud Washington podnikne provokační akce, jaderní ponorka Michigan se rozletí na kousky.

39; Ukrajinská armáda v uniformách Doněcké republiky chystá na květnové svátky provokaci pro média u Mariupolu. Na techniku patřící ukrajinské armádě byly podle slov Eduarda Basurina namalovány poznávací znaky ozbrojených sil Doněcké republiky.

40; Konec jedné éry. Mariupolský metalurgický kombinát „Iljič“ bude likvidován. Efektivní manažer Rinat Achmetov zavírá podnik,který fungoval více než sto let.

41; Putin vyznamenal vítěze Gand Prix Ruska ve Formuli-1. Toto ocenění se stalo tradicí od konání soutěže v Soči v roce 2014.

42; Cizinci chtějí přebírat syrskou zkušenost ruských ženistů. Zahraniční státy chtějí převzít bojovou zkušenost Mezinárodního protiminového centra Ozbrojených sil Ruské federace.

43; Byly zveřejněny záběry ze zkoušek největšího světového obojživelného letadla. Bude určeno pro potřeby civilního letectví.

44; Politický harém aneb Jak probíhá tajný boj o právo stát se „milenkou“ USA na Ukrajině. Oleg Carjov píše o tom, proč se Porošenko lekl poslance Arťomenka víc než separatistů.

45; Letecké údery neočekávaně pronásledují ozbrojence. Rozvědka ruského letectva navádí syrskou armádu na cíle. Byly zveřejněny záběry z dronu. Ruské a syrské letectvo každodenně pracují na likvidaci důležitých objektů, vojenské techniky a srocení teroristů.

46; Prezident USA Donald Trump označil prezidenta Severní Koreje Kim Čong-una v interview pro CBS za chytráka.

47; Na Krymu našli loď, která se nevzdala nepříteli v První světové válce. Posádka ponorky Prut kladoucí miny sama potopila své plavidlo, aby se nemuseli vzdát nepříteli.

48; Po zveřejnění Tuskovy fotografie v podobě důstojníka SS byl polská konzulka odvolána z USA. Polské ministerstvo zahraničí odvolalo jednoho ze svých honorárních konzulů z USA poté, co se na jejích stránkách v sociální síti objevila fotografie Tuska.

49; Opilí policisté způsobili u Kyjeva ošklivou dopravní nehodu. Jsou oběti na životech. Případ se snaží zamést pod koberec, tvrdí uživatelé sociálních sítí.

50; V ukrajinské armádě se šíří epidemie moru. Příčina nemoci je nedostatečné zásobování ukrajinské armády, které nutí vojáky přecházet na improvizovanou stravu.

51; Letecký úder koalice USA na severu Sýrie zabil 14 civilních osob. Letectvo provedlo sérii náletů na města Tabka a Rakká na severu Sýrie, což vedlo ke ztrátám mezi civilním obyvatelstvem.

52; V Kyjevě byl vyvěšen transparent s pozváním na Nesmrtelný pluk. V Kyjevě na „Vozduchoflotském mostě“ vyvěsili transparent zvoucí k účasti na pochodu Nesmrtelný pluk.

53; Po kybernetických útocích na volby v USA se Londýn rozhodl čelit hackerům „v plné polní“. Velká Británie se chystá se zvýšenou pozorností odvracet útoky po síti během nadcházejících voleb.

54; Majdan na oděské pláži. Deset zadržených. Ke konfliktu došlo mezi skupinami aktivistů na staveništi v okolí pláže Otrada.

55; Jatka u Damašku. Islámský stát a Al-Káida si vzájemně řežou hlavy. Dvě nekrutější teroristické skupiny Islámský stát a Al-Káida pokračují ve vzájemných krvavých srážkách v táboře Jarmuk na jihu provincie Damašek.

56; Tak kdo je tu okupant? Artěk za panování Ukrajiny a dnes. Doněcký novinář Konstantin Dolgov osobně pobýval v Artěku a porovnal nynější stav s ukrajinským obdobím. Jak srovnání dopadlo, není potřeba nijak zvlášť zdůrazňovat.

57; Energetická krize donutila Ukrajinu zapomenout na strach z Černobylu, píše AFP. V souvislosti s nedostatkem uhlí se Ukrajina stále více spoléhá na jadernou energii navzdory vzpomínkám na tragédii v Černobylu.

58; Účastníci ATO se obořili na řidiče za jeho slova o „hrdinech zbytečné války“. V Záporoží „veteráni ATO vytáhli z autobusu řidiče, který měl nevlídné poznámky o účastnících trestní operace v Donbasu.

59; Portál Mirotvorec vyjádřil škodolibou radost z lesních požárů na Sibiři. Na facebookové stránce Mirotvorce se objevilo škodolibé sdělení o lesních požárech na Sibiři.

60; Likvidace Ukrajinců: Porošenko zbavil občanství už 18,5 tisíce lidí. Porošenko za dobu svého prezidentství odebral občanství 18.676 lidem.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.