Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 26.6.2017

obrazek
3.7.2017 08:53
Týdenní svodka. Ukrajinská junta se znovu připravuje k útoku proti Donbasu. Na obrázku futuristický památník Rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii.

Ukrajinská junta připravuje nový útok proti Donbasu: http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinska-chunta-sa-znova-pripravuje-na-utok-voci-donbasu/1056114

Příklad faismu na Ukrajině- z centra Kjeva po Dněpru se pořádají výlety lodí Roman Šuchevič, což je jako kdby od Starého židovského města k Terezínu vploval parník Reinhard Heydrich. 

a: Pamatujete velkou akci v Mukačevo ? Auta s českou spz ? Vraždy , atd... Pravy sektor ukrajinsky soud zprostil obžaloby v nejhorších bodech, v drobnostech dal 3 roky 9 měsicu ,však den za 2 a jelikož přez rok a pul se to tahlo tak se to započitalo ... ... Takže nic se nestalo .. je to prostě normalní v demokratické Zemi po Majdanu ...http://www.lidovky.cz/pravy-sektor-pouzil-pri-utoku-i-auta-s-ceskymi-spz-luxusni-audi-je-kradene-1tt-/zpravy-domov.aspx?c=A150713_135203_ln_domov_jzl a nově:  http://korrespondent.net/ukraine/3865260-strelba-v-mukachevo-pravyi-sektor-opravdaly

 

,,Jedním z nejméně komentovaných sektorů ruské ekonomiky – obzvláště ze strany povrchních západních ekonomů, kteří si myslí, že Rusko je zemí závislou pouze na vývozu ropy a plynu, podobně jako Saúdská Arábie nebo Katar – je probíhající výrazná transformace ruského zemědělství. Dnes, méně než rok a půl po rozhodnutí zakázat zemědělské dovozy z EU, v odvetu za hloupé sankce EU vůči Rusku, prochází ruská domácí zemědělská produkce pozoruhodným znovuzrozením, či, v některých případech, zrodem. V dolarovém vyjádření přesáhly ruské zemědělské vývozy hodnotu vývozu zbraní, a rovnaly se třetině vývozních příjmů z plynu. To samo o sobě je zajímavé.''http://zvedavec.org/komentare/2016/05/6883-rusko-provadi-organickou-revoluci.htm

 

Pondělí, 26.6.2017:

1; Je krásné zemřít... Proč Ukrajina touží po katastrofě v pobaltském stylu? Kam Ukrajinu zavede pobaltský model?

2; Povstání nedospělců. Saúdská verze ukrajinství. Před několika dny došlo v Saúdské Arábii v podstatě k palácovému převratu. Jistí jej izraelská armáda.

3; Porošenkovi spojenci budou opouštět loď jako první. Porošenko potlačuje šířící se vzpouru, ale dokáže odolat smršť požadavků na své odvolání?

4; Zajímavý názor: Jako by v bouři nacházeli svůj klid. Všichni jsou sytí a nudí se. Rusko je „těhotné“ revolucí.

5; Globální klimatická pyramida bojuje o svůj život. Bill Clinton se rozhodl působit zdola nahoru proti činům Trumpovy federální vlády.

6; Rusko vyšle do Číny dva letecké pluky. Na mezinárodní soutěži profesionálního mistrovství vojenských pilotů Aviadarts bude Rusko zastupovat zhruba 85 posádek.

7; O Buzinovi a nejen o něm. Nepřímá diskuse se Svetlanou Aleksijevič. Svetlana Aleksijevič ve svém skandálním interview zobecnila to, jak „oni“ smýšlejí o Rusku a Rusech. Myslet si něco jiného mají zakázáno.

8; Boje u hranice s Izraelem. Syrská armáda proti Al-Káidě, kterou podpořil Cahal (Izraelské obranné síly). Během uplynulého večera zaútočila syrská Al-Káida na pozice Syrské armády po leteckém útoku izraelské armády.

9; Hydrolokátor Něman. Výrobky výzkumného a vývojového ústavu V. V. Tichomirova (vývoj přístrojů) fungují ve čtyřech prostředích. Ústav e dceřinou společností koncernu Almaz Antej a věnuje se systémům řízení pro stíhačky Su-27, MiG-31, Su-30 a Su-35.

10; Předal Porošenko Trumpovi spodky, které si podělal strachem? Chtěl tím dokázat invazi vojsk Ruské federace na Donbas. Během své cesty do Washingtonu předal Porošenko americkému prezidentovi „důkazy“ o přítomnosti ruských vojsk v Donbasu.

11; Izraelský politolog Avigdor Eskin napsal zajímavou úvahu o významu ruského jazyka a kultury pro svět.

12; CNN zavádí zvláštní pravidla pro zpravodajství z Ruska. Televizní stanice zavádí nová přísná opatření týkající se zpracování ruské tématiky.

13; Nové spojenectví? Katar chce spolupracovat s Íránem na řešení problémů v islámském světě. Dauhá má v úmyslu rozvíjet komplexní vztahy s Teheránem.

14; Kontrolní výstřel. Ruské letectvo dorazilo ozbrojence Islámského státu po úderech „Kalibry“. Byly zveřejněny záběry z bezpilotníku zachycující okamžiky raketových a bombových úderů z letadel ruského letectva na objekty Islámského státu v syrské provincii Hamá.

15; Náhoda? Soud uložil Gužvovi kauci ve výši přesně odpovídající částce, kterou byla vymáhána jako úplatek. Šéfredaktor portálu „Strana.ua“ odmítl dát 20 tisíc dolarů úplatku, aby nebyl zařazen na černou listinu. Stejnou částku představuje i kauce požadovaná soudem.

16; Máme své zákony. Autobusoví přepravci odmítají vozit Ukrajince bez víz. Autobusová společnost Ecolines odmítla dopravit do Bulharska čtyři Ukrajince.

17; Vyšívanka je pro Bělorusy národní symbol, říká ministr zahraničí Běloruska. Ministr tvrdí, že při prohlížení ornamentu vyšívanky vzniká u člověka mimoděk pocit klidu.

18; Dnes začíná v Kyjevě „soud“ s Janukovičem. Soudní přelíčení bude probíhat v otevřeném režimu.

19; Hackeři z Islámského státu se nabourali do vládních stránek v USA. Ve zprávě se říká, že prezident USA Donald Trump a všichni Američané budou pykat za každou kapku prolité krve.

20; V Kyjevě byl při hromadné rvačce příslušník ukrajinské armády bodnut nožem. Oběť útoku narozená v roce 1994 je v nemocnici ve vážném stavu.

21; Státní duma chce zpřísnit tresty za korupci. Ve Státní dumě byly připraveny úpravy Trestního zákoníku, které podstatně zpřísní tresty za nabízení a braní úplatků.

22; USA chtějí legalizovat své invaze do jiných zemí světa. Washington chce zařazením jednotlivých „národních“ odnoží Al-Káidy na seznam teroristických organizací legalizovat své invaze do libovolné země na světě.

23; Vladimir Putin vstoupil do historie. Do trojice nejvýznamnějších historických osobností se podle průzkumu dostali současný prezident Ruska, J. V. Stalin a Alexandr Puškin.

24; Vítejte v pekle: V Charkově ubodali cizince (Araba z Maroka). Lékaři oběti už nedokázali pomoci. Zemřel na vykrvácení v důsledku bodné rány do stehna.

25; Trump věděl, že žádný chemický útok v Sýrii nebyl, říkají americké zdroje. Když se rozhodoval o raketovém útoku na leteckou základnu v Sýrii, nepovažoval Trump za nutné vyslechnout si názor analytiků.

26; Porošenkův seznam: Kdo vystřídá Grojsmana? Na Ukrajině jsou přesvědčeni, že podzimní sezóna začne globálními otřesy a první z nich bude přestavba ukrajinské vlády.

27; Gazprom odpověděl na Porošenkova slova o Severním proudu jako pomstě za arbitráž proti Gazpromu: Projekt Severní proud začal dlouho před rozhodnutím Stockholmské arbitráže, takže není o čem mluvit.

28; V Oděse příslušníci SBU zadrželi „agenta FSB“. Je to aktivní agent FSB a Ministerstva státní bezpečnosti Podněstří, který přijel do Oděsy verbovat důstojníky SBU, tvrdí média.

29; Trump chce uskutečnit plnohodnotné setkání s Putinem na půdě G20, říká zdroj. Podle informací zdrojů prezident USA trvá na setkání s dodržením všech diplomatických formalit.

30; Rubl se vrátil k hodnotám kolem 59 za dolar a 66 za euro. V souvislosti s nápravou cen ropy začal ruský rubl postupně získávat pozice jak vůči dolaru, tak i vůči euru.

31; V Indii přejmenovali vesnici na Trumpovu počest výměnou za záchody. Přitom ani jeden ze záchodů, které budou instalovány v domech vesničanů, nebyl zakoupen za americké peníze.

32; Rusko přerušuje výrobu An-148 společnou s Ukrajinou. Nyní ve Voroněži končí montáž dvou posledních letadel, čím se historie An-148 v Rusku uzavře.

33; Gratulujeme Alexandru Zacharčenkovi k jeho 41. narozeninám.

34; V Nikolajevě byl vykraden second hand. Útočníci několikrát vystřelili do stropu a následně zmizeli s tržbou.

35; Macron zveřejnil termíny setkání představitelů normandské čtyřky. Dnes se přijel poklonit prezidentu Francie Petr Porošenko.

36; Voják ukrajinské armády se pokusil zastřelit u Oděsy. Mladý člověk je hospitalizován a vojenská prokuratura tvrdí, že se chtěl tímto způsobem předčasně dostat z vojny domů.

37; Macron: Rusko přepadlo Donbas. Mladý prezident Francie se zjevně rozhodl přidržovat se přihlouplé taktiky „každému, co chce slyšet“.

38; Ve Francii bude otevřeno zastupitelské centrum Doněcké republiky. Bude už páté v Evropě. Bude otevřeno ve městě Marseille na jihu Francie. Zastoupení fungují již v České republice, v Itálii, v Řecku a ve Finsku.

39; Porošenkova strana zažalovala Kyjevskou oblastní radu u soudu za rozhodnutí o impeachmentu. Porošenkovi spolustraníci požadují uznání usnesení oblastní rady za protiústavní.

40; Ostřelovány dnes v Donbasu byly obce v okolí Doněcka, Mariupolu a Gorlovky.

41; Velvyslanec Ukrajiny byl předvolán na běloruské ministerstvo zahraničí kvůli kritice vojenského cvičení „Slovanské bratrství 2017“. Cvičení bylo konáno v souladu s plánem mezinárodní činnosti Ministerstva obrany Ruské federace na rok 2017.

42; V Luganské a Doněcké republice žasnou nad Macronovými nápady na urovnání konfliktu v Donbasu. Návrhy prezidenta Francie na urovnání ozbrojeného konfliktu v Donbasu ukrajinský prezident nazval „Makronovým vzorcem“. To, co dnes zaznělo, je jen pokusem znovu vynalézat jízdní kolo a začít mluvit o tom, co se probíralo už dávno.

43; Medveděv připustil zesílení sankcí proti Rusku. Ruský premiér Dmitrij Medveděv nevyloučil možné zesílení negativního vlivu sankcí na ruskou ekonomiku.

44; V USA došlo na palubě stíhačky k výbuchu. Jsou zranění. Stíhací bombardér FA-18 byl významně poškozen.

45; Rada Evropy nedala Eurokomisi mandát na Severní proud – 2. Nyní v Radě Evropy předsedá Malta, od 1. července předsednictví přebírá Estonsko, které bude úřadovat do konce roku 2017.

46; Macron uznal ukrajinský původ Anny Jaroslavny. Prezident Francie Emmanuel Macron prohlásil, že kněžna Anna Jaroslavna zaujímá důležité místo v historii vztahů Paříže a Kyjeva.

47; Polsko dodá Ukrajině přístroje pro obrněnou techniku. Polské průmyslové centrum pro optiku dodá ukrajinským vojenským podnikům pozorovací a navigační přístroje pro obrněnou techniku.

48; Konflikt v Donbasu může být urovnán pouze s novým vedením Ukrajiny, říká senátor. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko se chce vyhnout plnění Minských dohod nebo je přizpůsobit svým potřebám.

49; Ukrajina už se ve světě neprobírá, říká evropský úředník. Téma Ukrajiny letos není téměř přítomno v diskusích mezinárodních organizací.

50; Podmořský křižník „Jurij Dolgorukij“ úspěšně uskutečnil start rakety Bulava ze stanovené oblasti ve vodách Barentsova moře na polygon Kura na Kamčatce.

51; Voják ukrajinské armády dezertoval ze zóny ATO a další spáchal sebevraždu. Dezerce a další nebojové ztráty ukrajinské armády jsou pečlivě utajovány před příbuznými a nadřízeným vedením.

52; Raketový podmořský křižník „Kníže Vladimir“ v létě doplní stav ruského vojenského námořnictva. Už probíhají práce na vytvoření jaderných ponorek páté generace.

53; Trump slíbil, že nebude přijímat žádná rozhodnutí o Ukrajině bez jejího vědomí, říká Porošenko.

54; Ruský oligarcha odmítl nákup americké ropné společnosti. Energetické oddělení investiční společnosti LetterOne (L1) podléhající akcionářům Alfa-Group odmítlo tuto dohodu.

55; Rogozin na otázku o vztahu Ruska k sankcím odpověděl anekdotou. Rogozin označil protiruské sankce za šaškárnu a porovnal mentalitu Francouzů, Američanů a Rusů: Řekli Francouzovi, že Francouzky už Francouze nemilují – a Francouz zoufale skočil z mostu. Řekli Američanovi, že Amerika už není supervelmoc – Američan se zoufale vrhá z mostu. Řekli Rusovi, že skákat z tohoto mostu je zakázáno – a Rus nadšeně skočil...

56; Úspěšný start ruské Bulavy je poselstvím Západu, říká vojenský expert. Podmořský křižník Jurij Dolgorukij úspěšně odpálil mezikontinentální balistickou raketu Bulava.

57; Nové americké rakety se mohou objevit poblíž západních hranic Ruska. Americká armáda se připravuje na spuštění sériové výroby modernizovaných raket krátkého doletu ATACMS.

58; Ukrajinská armáda vydávala fotografii doněckého vojenského dopisovatele za boje v Želobku. Ukrajinští vojáci „zprivatizovali“ vhodný záběr z alba vojenského dopisovatele na jeho stránkách na sociální síti.

59; Porošenko znovu obvinil Rusko z pokusu ukrást ukrajinskou historii. I kdyby Rusové chtěli naši historii ukrást, nedovolíme to, řekl Porošenko v Paříži.

60; Vojáka ukrajinské armády odsoudili ke dvanácti letům vězení za vraždu seržanta. Oznámila to tisková služba prokuratury jižního regionu Ukrajiny.

61; Rogozin o postoji USA k Severnímu proudu-2: Je to jako prohlášení Kanibala, který se chce stát vegetariánem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 27.6.2017:

1; Fed pomáhá Spojeným státům nahlížet do financí jiných zemí. Federální rezervní systém USA pomáhá monitorovat přesuny financí Státnímu departmentu, Ministerstvu financí a dalším úřadům.

2; Vojenská síla Ruska děsí NATO, říká představitel Aliance. Narážíme na komplexní modernizaci ruských ozbrojených sil, prohlásil šéf vojenského výboru NATO.

3; Po úderu izraelských ozbrojených sil zahájila Al-Káida útok na syrskou armádu. Po náletu a dělostřeleckém ostřelování velké množství ozbrojenců zahájilo útok na obranu syrské armády kolem kopce Tal Achmara.

4; USA mají v úmyslu obvinit Čínu z obchodu s otroky, píší média. USA se chystají zařadit Čínu na seznam zemí s kvetoucím obchodem s otroky a nucenými pracemi.

5; Trump má v úmyslu nastolit energetickou dominanci USA ve světě. Předtím vyšlo najevo, že Trump má v úmyslu prodat polovinu strategických ropných zásob Spojených států.

6; Konstantin Dolgov se vyjádřil k „Macronově vzorci“. Odvádění pozornosti při pokusu zbavit se Minska-2. Podle názoru novináře Macron a Porošenko hledají cesty jak vyvést Ukrajinu z Minských dohod.

7; EU slibuje Spojeným státům pomstu za cla na ocel. Donald Trump se chystá zahájit prověrku vlivu dovozu oceli na národní bezpečnost.

8; „Jurij Dolgorukij“ potvrdil spolehlivost Bulavy. Parametry dráhy letu mezikontinentální balistické rakety Bulava odpovídají záměru.

9; Žádné vlastenectví. Jdou si válkou vydělat peníze. Voják ukrajinské armády řekl, za co Ukrajinci bojují. Podle jeho názoru konflikt v Donbasu skončí výměnou ukrajinského politického vedení.

10; USA, Indie a Japonsko uskuteční rozsáhlá vojenská cvičení v Indickém oceánu. Prezident USA Donald Trump oznámil, že USA? Indie a Japonsko uskuteční v červenci velká vojenská cvičení.

11; Proč ministry ze zahraničí na Ukrajině čekal neúspěch? Hromadná pozvánka zahraničních reformátorů podle očekávání nepřinesla zemi nic kromě rozčarování a skandálů.

12; Pod dobročinnou záminkou: Proč Izrael a USA útočí na Sýrii? Izrael pokračuje v útocích na syrská vojska, která bojují proti uskupení Džebhat an-Nusrá.

13; Syrská armáda a ruské letectvo zlikvidovaly mnoho proamerických ozbrojenců během jejich neúspěšného útoku. Syrská armáda za podpory ruského letectva odrazila útok“Svobodné syrské armády“ v okolí Bir Kassab a Radžm Surajchi.

14; Ukrajina „finalizuje“. Objevil se nový termín. Užiteční idioti šíří termíny „finalizace evropské asociace“, finalizace zákona o reintegraci Donbasu“. Vypadá to, že celá Ukrajina „finalizuje“, tj. dostává se do terminálního stádia vlastního rozkladu.

15; Ruská superzbraň se stala v USA strašákem, říká vojenský expert. Nadzvukové létající aparáty vyvíjené v Ruské federaci jsou pro americkou protiraketovou obranu tvrdým oříškem, přiznal Pentagon.

16; Bílý dům obvinil Asada z přípravy nového chemického útoku. Bílý dům si myslí, že režim prezidenta Sýrie Bašára Asada připravuje nový chemický útok.

17; Trump si myslí, že USA dělají nejlepší vojenskou techniku na světě. Trump poděkoval v pondělí indickému premiérovi Narendru Módímu za nákup vojenského zařízení v USA.

18; Maradona se označil za Putinovy fanouška a řekl, že je ochoten pomoci s mistrovstvím světa 2018. Bývalý fotbalista a trenér Argentinského národního mužstva Diego Maradona vyprávěl o své zkušenosti z jednání s prezidentem Putinem.

19; Když věrnost Rusku je podmínkou přežití. Věrnost Rusku je u některých evropských národů nejen svatou povinností, ale někdy i podmínkou jejich národního přežití. Proč to nechápou Ukrajinci?

20; Proč se straně války na Ukrajině zachtělo míru? Strana jestřábů ustupuje od radikální rétoriky. Co je za tím?

21; Rusko dobývá evropský trh. Rusko ve finančním vyjádření navýšilo za první čtyři měsíce vývoz do zemí Evropské unie o 38% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

22; Výbuch automobilu v Kyjevě. Jeden mrtvý. Na místo přijely sanitky a ochránci lidských práv. Doprava byla zastavena. Místu je vhodné se vyhnout, píší na sociálních sítích.

23; Úřady Severní Koreje označily Trumpovu politiku za nacismus 21. století. Tvrdé prohlášení bylo učiněno v souvislosti s dalším vyostřením vztahů mezi oběma zeměmi vyvolaném smrti amerického studenta.

24; Bylo oficiálně rehabilitován. Povetkin byl opět zařazen do žebříčků WBA a WBO. Dopingový skandál za účasti vynikajícího ruského boxera vznikl v prosinci 2016.

25; Izrael uskutečnil nálety na pásmo Gaza. Staly se odpovědí na střílení raket na území Izraele.

26; „Turecký proud“ musí dokončit plán výstavby tras pro přepravu ruského plynu mimo území Ukrajiny.

27; V Kyjevě byl odpálen velitel ukrajinské rozvědky. Při výbuchu automobilu zahynul šéf jedné ze speciálních jednotek Hlavní správy rozvědky ukrajinského ministerstva obrany.

28; Trumpův migrační výnos vstoupí v platnost za 72 hodin, hlásí Státní department. Nejvyšší soud USA konečně dovolil Trumpovi aktivovat řadu bodů ze svého imigračního výnosu.

29; Výbuch v Kyjevě souvisí s atentátem na Šeremeta a na mě, říká Geraščenko. Podle jeho slov v Rusku od minulého roku funguje teroristické centrum, které posílá zabijáky a diverzanty na Ukrajinu.

30; Lvovská odpadová republika má právo na oddělení od Ukrajiny, říká expert. Separatismus na Ukrajině není zločin. Separatismus je to, co umožnilo Ukrajině nezávislost.

31; Čína obvinila Indii z narušení hranice. Čína bude rozhodně hájit svá zákonná práva a doufá, že Indie nebude komplikovat hraniční otázky.

32; Média: Rusko vyvedlo v roce 2014 dočasně z USA 115 miliard dolarů. Rusko v březnu 2014 dočasně vyvedla aktiva ve výši 115 miliard z Federální rezervní banky New Yorku.

33; Během „Žňového příměří“ byli v Doněcké republice poškozeny čtyři domy. Celkem jednotky ukrajinské armády za uplynulých 24 hodin jedenáctkrát porušily režim přerušení palby.

34; Ministerstvo Obrany Ukrajiny potvrdilo identitu velitele rozvědky odpáleného v autě v Kyjevě. Ve zprávě se říká, že na místě incidentu operují pracovníci národní policie, pyrotechnici a kriminalisté.

35; Ukrajina zmizí z mapy světa, říká Timošenková. Pokud neuskutečníme mimořádné volby parlamentu a prezidenta, do roku 2019 nezbudou z Ukrajiny ani kosti.

36; Byly zveřejněny záběry ze startu Bulavy z podmořského křižníku „Jurij Dolgorukij“.

37; V Kremlu komentovali Macronova slova o „ruské agresi“. Novináři se zeptali, jaký vliv na perspektivy normandského formátu budou mít výroky francouzského prezidenta.

38; Ve světě více důvěřují Putinovi než Trumpovi. Obyvatelé 37 zemí světa mají shodnou úroveň důvěry vůči Vladimiru Putinovi jako k Si Ťin-pchingovi.

39; Eurokomise pokutovala Google rekordní částkou 2,4 miliardy euro. Google dostal pokutu ve výši 2,42 miliardy euro od Eurokomise za zneužití dominantního postavení.

40; Zabitý plukovník ukrajinské rozvědky se zabýval ochranou zavražděného Voroněnkova, říká zdroj. Bezprostředně řídil ochranu Šapovalův podřízený, přičemž sám zabitý velitel rozvědky měl o ochranných opatřeních veškeré informace.

41; Parubij: Severní proud-2 pomůže Rusku zaútočit na Ukrajinu. Rusko už nebude váhat komplexně zaútočit na Ukrajinu, když postaví Severní proud-2, myslí si Parubij.

42; V Ivano-Frankovské oblasti opilý hlídkový policista způsobil dopravní nehodu. Ve výsledku pět lidí muselo být převezeno s těžkými zraněními do nemocnice.

43; Rozvědka Doněcké republiky nadále registruje používání bezpilotníků ukrajinskou armádou.

44; Ukrajinec, který se pokoušel dostat do Evropy, shodil závoru a srazil pohraničníka. K incidentu došlo na ukrajinsko-maďarské hranici poté, co pohraničníci pojali podezření z falšování čísel u automobilu značky Lexus.

45; Vydání Saakašviliho do Gruzie zatím není možné, říká generální prokuratura Ukrajiny. Ale udržujeme aktivní kontakt s gruzínskými kolegy, prohlásil zástupce generálního prokurátora Ukrajiny.

46; Rusové budou na naši letadlovou loď hledět se závistí a nadšením, říká britský ministr obrany. Britský ministr se zmínil o nedávném proplutí ruské letadlové lodi „Admirál Kuzněcov“ přes La Manche a označil ji za veteš.

47; Šéfredaktor portálu Strana.ua opustil vazbu na kauci. Igor Gužva zdůraznil, že bude pokračovat v boji, aby dokázal celou absurditu obvinění vůči jeho osobě.

48; Zvláštní jednotky syrské armády odrážejí útok Al-Káidy u Damašku a likvidují ozbrojence a jejich základny. Elitní síly republikánské gardy syrské armády očistily početné budovy a dostaly se až do okolí Ajn Tarmu.

49; Ukrajinská armáda pod pláštíkem kouřové clony a prostředků protivzdušné obrany přepravila tanky přes řeku. Jednotky protivzdušné obrany zajišťovaly ochranu ze vzduchu a specialisté na radiační, chemickou a biologickou ochranu vytvářeli pro přesun kouřovou clonu, chlubí se v ukrajinské armádě.

50; Mohutný virový útok na Ukrajinu: Paralyzovány byly velké společnosti. Útok začal prakticky v jeden okamžik kolem 11:30 dopoledne. Virus se šířil velmi rychle.

51; Může za to Putin: Na ukrajinském ministerstvu vnitra obvinili Rusko z hackerského útoku na státní podniky. Poradce ministra vnitra Ukrajiny Zorjan Škirjak obvinil Rusko z hackerských útoků, které postihly banky a státní společnosti.

52; Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko uskuteční 28. června přímou linku s obyvateli Donbasu. Akce se zúčastní i šéfové ministerstev a úřadů Doněcké republiky.

53; Bašár Asad přijel na ruskou leteckou základnu v Sýrii. Dnes odpoledne přišla zpráva, že prezident Sýrie Bašár Asad přijel na ruskou leteckou základnu Hmeimim v provincii Latakíja.

54; Rusko se pokouší obnovit Sovětský svaz, stěžuje si ukrajinské ministerstvo zahraničí. Ukrajinský diplomat obvinil Moskvu z pokusu o podkopání ukrajinské státnosti.

55; Parlamentní shromáždění Rady Evropy se mění v platformu žabomyšího vyřizování účtů, říká Sluckij. V úterý PACE schválila většinou hlasů rezoluci měnící stanovy organizace tak, aby mohl být odvolán Pedro Agramunt.

56; Ruský „Terminátor-2“ byl poprvé spatřen v Sýrii. Záběry s bojovým vozidlem pro palebnou podporu tanků BMTP-72 byly dnes zveřejněny během Asadovy návštěvy ruské letecké základny Hmeimim v provincii Latakíja.

57; Černobylská jaderná elektrárna byla terčem hackerského útoku. V důsledku kybernetického útoku přešla elektrárna na ruční radiační monitoring průmyslových platforem.

58; USA se chystají k novému útoku na Sýrii, říká ministr. Minstr informací Sýrie Ramiz Tardžaman si myslí, že Trumpova administrativa se nevzdává možnosti dělat úplně cokoli.

59; Řady ukrajinských vojáků kosí tuberkulóza. Množství vojáků nemocných tuberkulózou v zóně takzvané ATO dosáhlo již několika desítek osob.

60; Bankovní systém Ruské federace nebyl hackerským útokem dotčen. Ruská centrální banka oznámila případy nákazy IT-systémů ruských bank v důsledku hackerského útoku.

61; Nebezpečný Kyjev. Zastřelený cizinec a brašna se zbraněmi. Tělo sedmadvacetiletého muže se střelnými zraněními bylo nalezeno v bytě.

62; V USA na vojenské základně vyhlásili poplach. Uživateli základny jsou Letecké a raketové velení americké armády (AMCOM) a Marshallovo kosmické centrum NASA.

63; O přátelství ruských vojáků a syrských dětí. Zpráva o svátku Uraza-bajram v Damašku. V předvečer velkého muslimského svátku příslušníci vojenské policie rozhodli o uspořádání oslav pro žáky jedné ze škol.

64; Je to pomsta. Byly zveřejněny podrobnosti o likvidaci velitele specnazu ukrajinské rozvědky. Šapovalovo tělo bylo velmi silně poškozeno, úlomky automobilu se rozletěly na vzdálenost několika desítek metrů.

65; Neonacista Tesak byl odsouzen na deset let do vězení z přísným režimem. Vůdce hnutí Restrukt Maxim Marcinkevič se zodpovídal v případu napadání lidí.

66; Průmysl v Rusku má mohutnou základnu a poté, co překonal dosavadní obtíže, se bude nadále rozvíjet, říká Putin.

67; Macron a Trump mají v úmyslu společné postupovat proti Sýrii. Macron a Trump se domluvili, že budou spolupracovat na společné odpovědi v případě nového chemického útoku.

68; Ukrajinská diverzní skupina unesla vojáky Luganské republiky, které se budou pokoušet vydávat za Rusy. Oznámil to zástupce ministerstva obrany Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

69; MMF nevěří Trumpovým prognózám ohledně růstu americké ekonomiky. Mezinárodní měnový fond zhoršil prognózu růstu amerického hospodářství.

70; „Bezbranní“ piloti amerického letectva požádali o povolení sestřelovat syrské stíhačky. Američtí piloti vyzvali k sestřelování syrských stíhaček a vysvětlují to nutností sebeobrany.

71; Režiséři filmu „28 Panfilovců“ získali ocenění na filmovém festivalu zemí BRICS. Filmový festival se konal od 23. do 27. června a bylo na něm představeno 30 filmů z pěti zemí BRICS.

72; Kotel pro Islámský stát. „Tygři“ a ruské letectvo uzavírají obklíčení velké skupiny ozbrojenců v okolí Rakká. Za uplynulý měsíc v provincii Aleppo Syrská armáda dosáhla důležitých úspěchů při osvobozování území okupovaných Islámským státem.

73; Čurkin byl posmrtně vyznamenán srbským řádem. Tímto způsobem vedení srbské komunity ohodnotilo neocenitelné zásluhy ruského diplomata na poválečném rozvoji Republiky Srbské.

74; Ukrajinský velvyslanec má v úmyslu odradit německou skupinu Scooter od vystoupení na Krymu. Scooter plánuje vystoupení v Balaklavě na 4. srpna na festivalu ZBFest.

75; Tillerson oznámil Lavrovovi o údajně připravovaném chemickém útoku v Sýrii. Včera ruské ministerstvo zahraničí sdělilo, že v pondělí se z iniciativy americké strany konal telefonický rozhovor mezi Lavrovem a Tillersonem.

76; Británie odpoví úderem na případný kybernetický útok, říká ministerstvo obrany. V úterý byl zaregistrován rozsáhlý kybernetický útok na společnosti v Rusku a na Ukrajině.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 28.6.2017:

1; Portfolio zakázek Kalašnikova je šestkrát větší než před uvalením sankcí, hlásí šéf společnosti Rostech.

2; Pětina Rusů je nějakým způsobem spřízněna s britskou královnou, říkají vědci. 20% Rusů jsou geneticky příbuzní s královnou Británie a Mikulášem II.

3; Situace v Sýrii se zhoršila, protože Rusko pomohlo Asadovi, říká Státní department USA. USA si myslí, že situace v Sýrii se zhoršila kvůli tomu, že Rusko přišlo na pomoc vládě Bašára Asada.

4; Šedá eminence globalismu. Vládu USA zachrání světová přestavba. Jelikož je autorem této úvahy Richard Haas, stojí za to se podívat, co na toto téma říká.

5; Na příkaz USA zatkli v Kolubmii hlavního bojovníka proti korupci. Informovalo o tom ministerstvo spravedlnosti USA v tiskovém prohlášení v úterý.

6; Proč se Porošenko ocitl před plotem Bílého domu? Lež byla vždycky hlavní podstatou ukrajinské politiky.

7; Rusko maximálně posiluje syrskou armádu v reakci na agresi USA, říká Rada federace. Předtím Bílý dům oficiálně prohlásil, že vláda USA si myslí, že Sýrie údajně připravuje chemický útok.

8; Al-Káida získala mohutnou podporu ze strany izraelských ozbrojených sil, ale útok ozbrojenců na syrskou armádu skončil krvavým neúspěchem.

9; Turecko připravuje mohutný útok na proamerické síly SDF. Do Aleppa přijel velitel speciálních vojsk. Předtím Erdogan slíbil použít sílu pro vyhnání Kurdů z měst a vesnic a obvinil je z etnických čistek arabského obyvatelstva.

10; Na Ukrajině vás klidně nechají umřít. Pacienti onkologického centra v Doněcku vyprávěli, proč se přijeli léčit do Doněcké republiky. Od 26. června začala v Doněcké republice hospitalizace pacientů, kteří potřebují chemoterapii.

11; USA se nechystají podávat důkazy o přípravě chemického útoku v Sýrii. V prohlášení Bílého domu nebyly důkazy předloženy.

12; Kyjev si postěžuje v NASA na budovaný Kerčský most. V Kyjevě se rozhodli postěžovat si v kosmické agentuře USA a přeskočit ostatní instance.

13; Základna ruského letectva Hmeimim: Štáb obrněná technika, letectvo a Bašár Asad. Byla zveřejněna kompletní reportáž. Prezident Sýrie Bašár Asad v úterý poprvé navštívil leteckou základnu ruského letectva.

14; Rusko si hraje a vydělává miliardy v době krize, píší média. Demonstrace síly Rusů může být sotva symboličtější, píše komentátor listu Die Welt.

15; Státní department: V Rusku existují pracovní tábory pro občany KLDR. Na území Ruska se nacházejí tábory, v nichž tisíce dělníků z KLDR jsou odsouzeny k nuceným pracím.

16; Byly zveřejněny působivé záběry: Jednotky zvláštního nasazení pro speciální operace Ruské federace v Sýrii disponují moderní výstrojí i výzbrojí.

17; Na Ukrajině přece není vůbec žádný nacismus... Ve Lvově se bude konat festival ŠuchevičFest. Další událost, které přesvědčivě dokazuje, že na Ukrajině přece nemůže být ani v náznaku řeč o oživování fašismu a nacismu.

18; Více než polovina Rusů nevidí žádnou vojenskou hrozbu pro svou zemi, vyplývá z průzkumu. Více než 60% Rusů, kteří považují hrozbu vojenského napadení Ruské federace za reálnou vidí potenciálního agresora v USA.

19; „Nelegální rozvědka“ SVR (Služby vnější rozvědky) slaví 95. výročí vzniku. Takzvaná „Nelegální rozvědka“ je jedna z nejtajnějších jednotek ruských tajných služeb.

20; Rusko dodalo v roce 2016 zbraně za 13 miliard dolarů do 50 zemí světa. Rusko plní kolem pět tisíc mezinárodních smluv ve sféře vojensko-technické spolupráce.

21; Gazprom odchází z tureckého trhu. Gazprom může zcela odejít z vnitřního trhu Turecka, ale zůstane exportérem plynu do země.

22; Ukrajina se chystá bojkotovat mistrovství světa ve fotbale, které proběhne v Rusku, říká zdroj. Zatím mají Ševčenkovi svěřenci daleko k postupu ze základní skupiny, ale počítají s postupem do finálové části a pak efektně prásknout dveřmi.

23; Turčinov označil souběh kybernetického útoku a vraždy velitele ukrajinské rozvědky za „rozhodně ne náhodný“. Přitom ho vůbec netrápí, že vyděračským virem s příznačným názvem Petya odkazujícím na Porošenka byly poškozeny i ruské společnosti.

24; Na Kurily přijela poprvé podnikatelská delegace z Japonska. Japonci mají v úmyslu prostudovat možnosti společné ekonomické činnosti, na kterých se dohodli Vladimir Putina a Šinzó Abe.

25; Erdogan: Turecko je připraveno na novou vojenskou operaci v Sýrii. Turecko je připraveno uskutečnit vojenskou operaci na severu Sýrie, aby tam zabránili vzniku kurdského státu.

26; Porošenko obvinil SSSR z problémů s korupcí na současné Ukrajině. Zmínil i probíhající konflikt v Donbasu a prohlásil, že vůbec není jednoduché dělat reformy v zemi, kde probíhá válka.

27; K čemu povede referendum v iráckém Kurdistánu? Nadcházející hlasování o otázce nezávislosti iráckého Kurdistánu je schopné změnit poměry sil v regionu.

28; Evropa nepustila dva ukrajinské kluby na evropské poháry. Jsme nuceni zklamaně konstatovat, že dva ukrajinské kluby neodpovídají kritériím pro připuštění do soutěží.

29; Poklonskaja si zaplavala společně s delfíny na Krymu. „Na Krymu jsou i delfíni galantní a po všech stránkách nejlepší. Přijeďte!“, vyzývá Natalja Poklonskaja.

30; Na Ukrajině polili barvou pomníky „hrdinům ATO“. Poškozeny byly tři pomníčky „hrdinů ATO“ pohřbených na tzv. „ulici Paměti“.

31; Regiony budou dostávat po jednom rublu daní z litru paliva. Po roce 2018 budou ruské regiony dostávat do svých rozpočtů část spotřební daně z každého litru motorového paliva.

32; Slovo „virus“ končí na „rus“, zní geniální závěr ukrajinského ministra. Ministr infrastruktury Ukrajiny Vladimir Omeljan nalezl „nezvratný důkaz“ o podílu Ruska na šíření viru Petya.

33; Bezvízový styk a asociace s EU je poslední sbohem Ruské říši, říká Porošenko. Ukrajinci si po celá staletí zachovali vnímání důležitosti rovných práv, demokratického uspořádání a odpovědnosti moci.

34; Na ministerstvu obrany Ruské federace odmítli lež o „ruském rozvědčíkovi“ v Luganské republice. Informace o smluvní službě vojáka ruské armády je výmyslem ukrajinských propagandistů.

35; Atény ve šlépějích Lvova: Odpadový kolaps dorazil už i do Řecka. V ulicích řeckého hlavního města se nahromadily odporně páchnoucí hory odpadu, které komunální služby odmítají odvézt.

36; V Rusku bude postavena nová letadlová loď. Kromě toho v roce 2018 začne modernizace letadlového křižníku Admirál Kuzněcov.

37; Evropská unie prodloužila protiruské sankce o půl roku. Mluví se o tom ve zprávě Rady Evropské unie.

38; Před Porošenkovou administrativní budovou došlo ke střetům mezi policií a podvedenými vkladateli. Vkladatelé se pokoušeli dostat k budově prezidentské administrativy, ale v cestě jim stály kordony policistů.

39; Němečtí policisté, kteří měli chránit summit G20, uspořádali sexuální večírek se zbraněmi. Někteří strážci pořádku byli pozorováni, jak vykonávají potřebu u plotu, jiní se otevřeně zabývali sexem.

40; Důstojník ukrajinské armády prodal Luganské republice informace o složení štábu ATO. Informátorem se stal důstojník vojenské policie ukrajinských ozbrojených sil.

41; Velvyslanec Itálie: Sankce nejsou důvodem pro odmítání investic v Rusku. Velvyslanec Itálie v Rusku Cesare Maria Ragaglini prohlásil, že sankce nesmí být důvodem odmítání investic v Ruské federaci.

42; Virus Petya se šířil přes ukrajinskou verzi účetního programu 1S. Oznámili v oddělení kyberpolicie Ukrajinské národní policie.

43; V Donbasu explodoval automobil se spolupracovníky SBU. Tisková tajemnice SBU potvrdila informaci o události.

44; Skandál: Francouzský generál Richard Reboul létal na chatu bitevníkem. Ministr obrany Francie se rozhodl informaci reportérů prověřit.

45; V Británii zavřeli soukromou školu za odmítnutí pořádat kursy tolerance k homosexuálům. Ve škole se učí dívky ve věku 6 až 9 let z ortodoxních židovských rodin.

46; Kde jsou partyzánské oddíly v krymských horách? V nejvyšší radě obvinili krymskotatarský medžlis, z nečinnosti. Poslanec Igor Mosijčuk prohlásil, že vůdcové tzv. medžlisu nedělají nic pro návrat Krymu k Ukrajině.

47; Časopis Time požádal Trumpa, aby sundal ze stěn golfových klubů falšované titulní stránky s jeho fotografiemi. Na titulních stránkách časopisu byly v udávanou dobu portréty jiných osobností.

48; V Donbasu zahynul při výbuchu automobilu plukovník SBU. V tiskové službě ministerstva odhalili podrobnosti incidentu.

49; Ukrajinská armáda stahuje zbraně k linii dotyku a připravuje ozbrojené provokace.

50; Koalice USA zabila více než 40 civilních osob v Deyr az-Zauru. Více než 40 civilních obyvatel, převážně děti a ženy, zahynulo ve středu v důsledku leteckého útoku. Další desítky lidí byly zraněny.

51; Útok ukrajinské diverzní skupiny na vojáky Luganské republiky. Kyjevští vojáci mučili vojáky Národní policie Luganské republiky zajaté 24. června v okolí Bachmutské silnice.

52; Rusko připravuje odvetná opatření za obstavení svého diplomatického majetku v USA, sděluje Zacharova. Marija Zacharova prohlásila, že Moskva připravuje odvetná opatření na balíček amerických sankcí uvalených v prosinci 2016.

53; Porošenko komentoval prodloužení sankcí proti Rusku. Porošenko uvítal prodloužení sankcí EU proti Rusku.

54; Ukrajinský ostřelovač zranil civilního obyvatele Luganské republiky v obci Marjevka na hranicích Pervomajska.

55; Ukrajinská policie tvrdě zbila a rozehnala účastníky ATO. Konflikt byl vyvolán bojem o kontrolu nad zemědělským podnikem „Niva-2010“.

56; Ruská vláda se postavila na obranu domácích výrobců elektroniky. Vláda vymyslela nový způsob podpory domácích výrobců elektroniky.

57; Přímá linka se šéfem Doněcké republiky Alexandrem Zacharčenkem. Alexandr Zacharčenko odpovídá na otázky, které budou ve video/audioformátu nebo v textové podobě.

58; Národní policie Luganské republiky uskutečnila náhlou prověrku bojové připravenosti jednotek spojů a rozvědky. Oznámil to oficiální zástupce ministerstva obrany Republiky podplukovník Andrej Maročko.

59; Proběhla společná tisková konference Lavrova a německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela.

60; Zahraniční tajné služby podporují extremisty u ruských hranic,říká Putin. Putin přijel ve středu do štábu Služby zahraniční rozvědky, aby poblahopřál důstojníkům k 95. výročí jejich vzniku.

61; Vojska USA zaujala útočné pozice pro napadení Sýrie, píší média. Předtím v tiskové službě Bílého domu prohlásili, že prezident Sýrie Bašár Asad připravuje nový chemický útok.

62; Pro urovnání konfliktu v Sýrii je třeba jednat s Asadem, říká německé ministerstvo zahraničí.

63; Prohlášení USA o „utajení“ důkazů chemických útoků v Sýrii jsou nezajímavá, říká Lavrov. Bílý dům v pondělí prohlásil, že prezident Sýrie Bašár Asad údajně připravuje nový chemický útok.

64; Doněcká republika plánuje dodávky uhlí do Turecka. V Doněcké republice v souvislosti s blokádou ze strany ukrajinských radikálů mají nadbytek uhlí a plánují jeho prodej do Turecka a zemí Evropské unie.

65; Ruské ministerstvo zahraničí kritizovalo západní přístup k urovnání konfliktu v Donbasu. Partneři na Západě přehazují odpovědnost za urovnání v Donbasu pouze na Rusko.

66; Stálá zástupkyně (velvyslankyně) USA při OSN označila vůdce Severní Koreje za paranoika. Udržuje svůj lid v nevědomosti a nutí je poslouchat jen to, co chce on, řekla Nikki Haley.

67; Ruské ministerstvo zahraničí slíbilo, že USA ponesou odpovědnost v případě napadení Sýrie. Rusko bude adekvátně reagovat v případě, že USA uskuteční své hrozby vůči Damašku.

68; Generální tajemník OSN komentoval varování USA vůči Asadovi. Generální tajemník OSN Antonio Guterres hodnotí varování Spojených států na Asadovu adresu jako vážné.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 29.6.2017:

1; Mosty byly spáleny. Zacharčenko promluvil o možnostech návratu Doněcké republiky pod kontrolu Kyjeva. Jak prohlásil šéf Doněcké republiky, jednat s Ukrajinou budeme z jediné možné pozice – budeme s ní podepisovat mezistátní dohody na základě naší nezávislosti.

2; Zacharčenko řekl, kdy v Doněcké republice bude odvolán zákaz nočního vycházení. Připomeňme, že na území Doněcké republiky zákaz platí mezi 23:00 a 05:00 hod.

3; Ruská centrální banka: Kybernetické útoky na banky Ruské federace pokračují.

4; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck. V Důsledku včerejšího večerního ostřelování ze strany ukrajinské armády zahynul civilní obyvatel v obci Staromichajlovka na západě Doněcka.

5; Ozbrojenci Islámského státu se pochlubili ukrajinskými obrněnými transportéry BTR-4. Teroristé hrdé pózují na pozadí ukrajinského obrněného transportéru.

6; Moje děti hovoří rusky, říká manželka rusofobního umělce, které svému manželovi zakázala mluvit s dětmi ukrajinsky. Ukrajinská televizní moderátorka Sněžana Jegorova nedovolila svému bývalému manželovi mluvit s jejich společnými dětmi ukrajinsky.

7; Washington čeká už jen na záminku pro svůj úder na Sýrii. Ruský senátor Alexej Puškov komentoval informaci o rozmístění lodí a letadel k útoku na Sýrii.

8; Šéf americké rozvědky zhodnotil možnosti Ruska. Ve zprávě správy rozvědky ministerstva obrany USA se poznamenává, že v nejbližším desetiletí může sebejistota a možnosti Ruska vzrůst.

9; Obyvatelstvo Ukrajiny se katastrofálně zmenšuje, vyplývá ze statistiky. Za poslední čtyři měsíce se v zemi narodilo o 85 tisíc lid méně než zemřelo.

10; Ukrajině se vrátil Karmický bumerang v podobě Viru Petya. Klíčovým kanálem pro šíření viru Petya, který 27. června zaútočil na ukrajinské podniky, byl účetní program „M.E.doc“ ukrajinského původu. Oznámila to tisková služba kybernetického oddělení ukrajinské policie.

11; Kolem sta tisíc civilních obyvatel se ocitlo v pasti v syrském městě Rakká. Sílí vzdušný i pozemní útok.

12; Frontové záběry: Údery ruského letectva a tankové boje s Islámským státem cestou k Deyr az-Zauru. Syrská armáda a ruské letectvo pokračují v postupu na město Deyr az-Zaur z pouště u Palmýry.

13; Rusko bude rozvíjet nejaderné ponorkové síly. Rusko bude posilovat vojenské námořnictvo pomocí projektu „Lada“.

14; O vlásek unikla smrti. Bylo zveřejněno video, na kterém je zachycen duel mezi ostřelovačkou a ozbrojencem Islámského státu ve městě Rakká.

15; Americká média napsala, proč letadlové lodi USA se mohou ukázat jako zastaralé. Co může učinit z amerických letadlových lodí morálně zastaralá plavidla?

16; Bez Izraele bychom nepřežili. Zpověď islamistů bojujících v Sýrii. Islamističtí ozbrojenci bojující na hranici s Izraelem vyprávějí, jak je Tel Aviv financuje a zásobuje zbraněmi a municí.

17; Pokladníka Vatikánu obvinili ze sexuálního vydírání. Australský kardinál George Pell je třetí nejvyšší oficiální osobou v katolické církvi.

18; Je to jen pohodlný námořní cíl. Ruské ministerstvo obrany odpovědělo na vychloubačné prohlášení Londýna o nové letadlové lodi. Podle Konašenkových slov britský ministr jen předvedl neznalost vojenské námořní vědy, když srovnal letadlovou loď s letadlovým křižníkem.

19; Když poslouchám Porošenka, běhá mi mráz po zádech, říká ukrajinský expert. A národu také. Všichni říkají, že je to nějaký divný psychický stav...

20; Jižní Korea vrátila Pchjongjangu osm zachráněných námořníků. Neovladatelné severokorejské plavidlo bylo nalezeno v jihokorejských vodách 23. června.

21; Na Ukrajině opilí absolventi ukradli autobus a poškodili s ním hřbitov. Poté se „děti“ snažily ukradený autobus zapálit.

22; Bývalý prezident Podněstří figuruje v pěti trestních případech. Přišla informace, že poté, co mu byly doručeny dokumenty o zahájení vyšetřování, utekl do Moldávie.

23; Dnes Trump oznámí dodávky uhlí na Ukrajinu, píše Bloomberg. Dohoda o dovozu uhlí z USA se stala Porošenkovým jediným a dost pochybným „vítězstvím“ ve Washingtonu.

24; Objem obchodu mezi Ruskem a Čínou dosáhne v roce 2017 zhruba 80 miliard dolarů. Oznámil to zástupce čínského ministra obchodu.

25; V Kyjevě informovali o stavu příslušníků SBU, kteří byli obětí výbuchu v Donbasu. Připomeňme, že v důsledku exploze automobilu zahynul plukovník SBU a další tři lidé byli zraněni.

26; Virus Petya byl napsán tajnými službami Ruska speciálně proti Ukrajině, říká ukrajinský expert. Virus se prý maskuje jako vyděračský, ale jeho skutečným cílem je vyřazovat systémy, likvidovat infrastrukturu a ničit data.

27; V Rusku se objevila možnost výběru a žádný tyran tu není. Není v Rusku všechno tak špatné, jak se někomu může zdát. Navíc je vidět, že za 17 let se mohl Putin „rozmáchnout“ daleko více a neudělal to. Prostě nechce.

28; Tillerson se rozčílil v Bílém domě. Hysterický výstup státního tajemníka šokoval přítomné a Trumpův zeť Jared Kushner označil jeho počínání za neprofesionální.

29; Kde jsou peníze, Péťo? Proč podle Porošenka za všechno může SSSR? Sovětská korupce? To je směšné. Za to se střílelo. Tak co máš furt s tím Sovětským svazem? CO je to za blbej zvyk ječet, že za všechno může Stalin?

30; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny obytné domy, sloupy elektrického vedení a plynovod. Pod mnohahodinovou palbou nepřítele se ocitly okraje Doněcka a Dokučajevska.

31; Vrtulník Mi-8MT uskutečnil unikátní přelet na vzdálenost 9 tisíc km. Piloti z letecké základny námořního letectva Pacifické flotily uskutečnili takový přelet v nejnovější historii flotily vůbec poprvé.

32; Rus zachránil jedenáct lidí z hořícího věžáku Greenfell Tower v Londýně. Sergej Smrinov vyvedl z ohně jedenáct lidí a nevidí ve svém činu nic hrdinského.

33; Trump zahájil přípravu na volby v roce 2020. Prezident USA Donald Trump uskutečnil první akci na shromáždění finančních prostředků na kampaň pro své znovuzvolení na druhé období.

34; Asad navštívil zraněné syrské bojovníky. Syrský prezident Bašár Asad navštívil několik zraněných vojáků syrské armády v provincii Hamá.

35; Opilý Ukrajinec znásilnil Američana na Oktoberfestu v Mnichově. Násilník prohlásil, že se po šesti litrech piva nedokázal ovládnout.

36; Kreml očekává ze strany USA pokus o převrat. Ruská oficiální místa jsou přesvědčena o tom, že USA chtějí uskutečnit výměnu režimu v Rusku.

37; Porošenko přikázal změnu statusu Krymu. Ústavní komise dostala příkaz od Porošenka, aby byl připraven návrh změn ústavního zákona ohledně statusu Krymu.

38; V Kyjevě skončilo auto čumákem pod asfaltem. Stav infrastruktury v ukrajinském hlavním městě čím dál více ohrožuje bezpečnost.

39; Mexičan řekl ženě, že si skočí pro cigarety, a místo toho odletěl do Ruska na Pohár konfederací.

40; Ukrajinu budou pokutovat za neúčast Ruska na Eurovizi. Koncem června zabavilo Švýcarsko 15 milionů euro, které Ukrajina složila jako garanci.

41; Rusko a Čína se spikly proti Americe, vyplývá ze zprávy americké rozvědky. Rusko a Čína se snaží oslabit vliv USA na světové aréně.

42; Medveděv: Rusko prodlouží odvetné sankce do konce roku 2018. Ruský premiér Dmitrij Medveděv prodlouží platnost odvetných sankcí do 31. prosince 2018.

43; Obyvatelé Lvova s dýmovnicemi požadují odstoupení starosty. Budova oblastní rady byla zahalena kouřem, lidé měli v rukou plakáty obviňující starostu ze lží a vyzývající k odstranění odpadů.

44; Prozření Turecka: Současná Ukrajina je hnízdem neonacistů. V tureckém listu vyšel ohromující článek o nynějším kyjevském režimu.

45; Irácká armáda osvobodila Mosul od Islámského státu. Město bylo poslední velkou baštou teroristů v Iráku.

46; Trump se odhodlal k ústupkům Putinovi na summitu G20, píše The Guardian. Prezident USA už uložil svým asistentům, aby vypracovali možné varianty smířlivých a vstřícných kroků.

47; V Kyjevě straší Rusko ukrajinskými gastarbeitery. Ukrajinští občané žijící v Rusku údajně jednou vezmou zbraň a uskuteční hrdinský čin v zájmu své vlasti.

48; Včera v důsledku provokace byl spáchán válečný zločin na obyvatelích Krasnogorovky a Staromichajlovky.

49; Sčuchnul se s Putinem... V Kyjevském soudu přečetli obvinění vůči Janukovičovi. Svým postupem prý zemi způsobil škodu ve výši 1,8 bilionu hřiven, myslí si prokurátoři.

50; V Kremlu komentovali Porošenkovy krymské fantasmagorie. Nechápu, o jakou změnu statusu ruského regionu může jít, zdůraznil Putinův tiskový tajemník.

51; Jantarové války. V Rovenské oblasti těžaři jantaru zaútočili na jednotku zvláštního nasazení. Tři pracovníci speciální jednotky z Čerkasské oblasti byli zraněni.

52; Šéf Doněcké republiky otestoval pistoli republikového původu. Alexandr Zacharčenko vyzkoušel pistoli vyvinutou místními inženýry.

53; Účastníci ATO se stále více podobají těm nejhorším šmejdům, říká Savčenková o incidentu s vejci. Nejspíš na frontě taky bojují jen za použití vajec.

54; U Volnovachy byl zabit ukrajinský voják z 28. brigády. Ukrajinští propagandisté tvrdí, že zahynul „v boji s diverzní skupinou nepřítele“.

55; Ukrajinská armáda zahájila palbu z těžkého dělostřelectva u Jasinovaté. Dnes bylo zaregistrováno 31 případů porušení příměří ze strany kyjevských jednotek.

56; Německo zakázalo Erdoganovi vystoupení před místními Turky na půdě G20. Vláda Německa zakázala prezidentu Turecka Erdoganovi vystoupit před svými krajany v Hamburku.

57; Virus Petya znovu zaútočil na ukrajinskou vládu. Kabinet ministrů Ukrajiny byl cílem dalšího hackerského útoku.

58; Ukrajina byla pokutována za odmítnutí pustit ruskou zpěvačku na Eurovizi. Předtím ABU (Evropská vysílací unie) prohlašovala, že Ukrajině hrozí velká pokuta za vážné problémy při organizaci soutěže.

59; Proč jsou v Evropě nespokojeni s novými sankcemi proti Rusku? Evropanům se nelíbí, že USA mají v úmyslu trestat jejich firmy bez jejich souhlasu.

60; Na Moskvu se řítí unikátní typ bouřky. Meteorologové varují, že živel dorazí do hlavního města v pátek večer.

61; Banka Nomura: Kurs rublu může v červenci výrazně posílit. Analytici banky Nomura Holdings Inc. prognózují brzké posílení rublu v souvislosti s nadcházejícími výplatami dividend.

62; Trump vynadal dvěma americkým moderátorům. Prezident USA Donald Trump se na Twitteru nevybíravě obořil na moderátory pořadu Morning televizní stanice MSNBC Miku Brzezinski a Joe Scarborough.

63; Na Ukrajině komentovali pokutu za Eurovizi. Rozhodnutí o zákazu vjezdu na ukrajinské území učinila SBU na základě prokázaného faktu nezákonného vstupu zpěvačky na území Krymu.

64; Ukrajinská armáda se pokusila dobýt pozice Doněcké republiky u Jasinovaté. Utrpěla však značné ztráty a byla vržena nazpět.

65; Ukrajinský soud prohlásil předsedu Nejvyššího soudu Doněcké republiky za nevinného. Soudci oznámili, že prokurátoři nebyli schopni prokázat ani jeden ze zločinů údajně spáchaných v Doněcké republice.

66; Ukrajinské ministerstvo zahraničí poděkovalo Evropské unii za prodloužení sankcí proti Rusku. Ukrajinské ministerstvo zahraničí spoléhá na neměnnost přístupu EU v otázce sankční politiky.

67; Porota vynesla verdikt v případu Borise Němcova. Státní žalobci toto rozhodnutí akceptovali.

68; Bílý dům potvrdil setkání Putina a Trumpa na G20. Summit skupiny Velké dvacítky v Hamburku proběhne 7. a 8. července.

69; Peskov potvrdil, že Putin a Trump se sejdou na půdě G20. Prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Donald Trump se v každém případě setkají na půdě G20.

70; V černobylské zakázané zóně vypukl požár. K uhašení požáru v polesí bylo povoláno letectvo.

71; Ozbrojenci připravují smrtící chemický útok, aby poskytli Spojeným státům záminku pro invazi do Sýrie, říká rozvědka. Ruská strana informaci o chystané provokaci sdělila koalici vedené USA.

72; Virus Petya zaútočil na Gazprom. Ruská ropná a plynová společnost se v úterý rovněž stala obětí kybernetického útoku.

73; Pentagon vysvětlil, proč NATO zvyšuje vojenský rozpočet. Informoval o tom americký ministr obrany James Mattis. Ke zvyšování dochází proto, že není šance, aby se Rusko v nejbližší budoucnosti stalo partnerem.

74; V centru Doněcka došlo k výbuchu. Podle předběžných informací jsou oběti na životech.

75; Polsko a USA jsou znepokojeny rusko-běloruskými cvičeními „Západ-2017“. Takové manévry ohrožují stabilitu v Evropě.

76; Lavrov uskutečnil telefonický rozhovor s Tillersonem. Telefonický rozhovor se konal 29. června večer na popud americké strany.

77; NATO si pořídí letectvo schopné překonávat protivzdušnou obranu. Včera Stoltenberg vyprávěl novinářům, že vojenské rozpočty Aliance se zvyšují už třetí rok po sobě.

78; Ukrajina požádala USA, aby dodaly miliony tun uhlí, říká Trump. Už předtím americká média informovala, že Trump v nejbližší době může oznámit dodávky uhlí na Ukrajinu.

79; Byly zveřejněny záběry údajně potvrzující smrt vůdce Islámského státu. Íránská televize rozšířila snímky, které mohou být potvrzením smrti vůdce Islámského státu Abú Bakra al-Bagdádího.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 30.6.2017:

1; V Petrohradě spustí na vodu korvetu „Gremjaščij“. Plavidlo bude spuštěno na vodu v loďařském podniku „Severnaja verf“ (Severní loděnice).

2; Syrská armáda zabavila velké množství izraelských raket a výbušnin, které zanechali ozbrojenci v Homsu. Vojáci se zmocnili velkého množství protitankových raket spolu s tunami munice a výbušnin.

3; NATO má v úmyslu posílit svůj obranný potenciál. Ministři obrany členských zemí NATO na čtvrtečním zasedání schválili rozhodnutí o posílení obranného potenciálu aliance.

4; Jak dlouho ještě vydrží Islámský stát? Tři roky od okamžiku, kdy vůdce Islámského státu vyhlásil chalífát, přišlo uskupení o 60% kontrolovaného území.

5; Národní banka Ukrajiny musela zachraňovat hřivnu před virem Petya. Hackerské útoky na finanční systém Ukrajiny přinutil Národní banku vstoupit na měnový trh a podpořit hřivnu.

6; Nepříjemná pozice: Předsedovi Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) hrozí impeachment kvůli proruským názorům. Předseda PACE Španěl Pedro Agramunt už nemůže zastupovat organizaci.

7; Vychloubačnost ministra: Proč Velká Británie slovně útočí na ruskou flotilu? Oficiální představitel Ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov kritizoval slova Michaela Fallona.

8; Mír v Donbasu zavládne až po zopakování akce 08.08.08. Konflikt v Donbasu se dostal do rutinní fáze. Je zapotřebí, aby dostal impuls.

9; USA na prahu Sýrie: Dobré jitro Vietname? Je zcela reálné, že „chemický útok“ nebude tím důvodem, se kterým počítají Američané ve své přípravě úderu na Sýrii. Čím více se sype pseudostát ISIL na území Sýrie a Iráku, tím více výhrad mají Spojené státy vůči vládě Bašára Asada.

10; Dvě rány do zad: Turecko je připraveno zahájit operaci na očištění Sýrie od proamerických sil SDF. Předtím Erdogan slíbil použití síly za účelem vyhoštění Kurdů z měst a vesnic, poté, co je obvinil z etnických čistek arabského osídlení.

11; Zahraničně-politická paranoia USA: Proč Washington vidí to, co neexistuje? Směšné „hrdinské činy“ Dona Quijota v boji proti smyšlenému zlu nejsou tak špatné ve srovnání s masovou západní paranoiou „honu na čarodějnice“.

12; Deset vůdců Islámského státu bylo zlikvidováno v důsledku tajemného výbuchu na jihu Sýrie. Bylo zabito deset vlivných polních velitelů Islámského státu, kteří se sešli ve svém štábu, aby projednali nadcházející útok v Deráa.

13; Vojenská rozvědka USA přirovnala ruské trolly k jaderným hlavicím. Ministerstvo obrany USA zveřejnilo zprávu, kde jsou vyjmenovány hrozby pro bezpečnost Spojených států vycházející údajně z Ruské federace.

14; Bílý dům kritizoval americká média za ztrátu času na lživé zprávy o Rusku. Za zprávy o Rusku bylo utraceno od května do června nesrovnatelně více času než na novinky o ekonomice.

15; V Poltavě byl silně poškozen Monument ruské slávy. Monument byl instalován na počest vítězství ruské armády nad vojsky švédského krále Karla XII. v Poltavské bitvě.

16; USA připravují plán vrácení ruského diplomatického majetku. V Moskvě sestavili seznam amerického diplomatického majetku, který by mohl být zabaven jako odpověď na podobný krok americké strany.

17; USA uvalily sankce proti občanům Číny kvůli „chybějícím výsledkům ohledně KLDR“. USA zavedly sankce proti fyzickým i právnickým osobám z Číny.

18; Porošenko odmítl petici o odblokování sítě VKontaktě. Odmítnutí bylo zveřejněno na oficiální Porošenkově stránce.

19; Mise Organizace pro zákaz chemických zbraní potvrdila použití sarinu v Sýrii.

20; V Krasnojarsku začali vyrábět žlutomodrou zmrzlinu „Chochol“. Zmrzlina se objevila v prodeji před dvěma dny.

21; Jak souvisí růst čínské kosmonautiky s rozprodejem kosmických technologií Ukrajinou? Bouřlivý rozvoj pilotované kosmonautiky v Čínské lidové republice může mít prosté vysvětlení.

22; Ruské stíhačky šestkrát za týden vzlétaly kvůli eskortování cizích letadel. Jaká letadla byla eskortována, se neuvádí.

23; Good-bye America: Trumpův imigrační výnos vstoupil v platnost. Občanům šesti zemí byl na devadesát dní zakázán vstup do země.

24; Tenistka Williams se stala podle svědků viníkem dopravní nehody s obětmi na životech.Podle svědků sportovkyně na off-roadu Toyota vjela do křižovatky na červený signál.

25; Ani jediná smrt na palubě. O unikátním letectvu ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace. Po tragédii v Beslanu v roce 2004 uložil Sergej Šojgu vypracovat systém dopravy těžce zraněných.

26; V nemocnici USA střílel pacient na zdravotnický personál kvůli odmítnutí ošetřit jej mimo pořadník. Muž zahájil palbu v místnosti, kde se nacházelo kolem deseti lidí. Poté spáchal sebevraždu.

27; Německý parlament schválil zákon o homosexuálních manželstvích. Kancléřka Německa Angela Merkel hlasovala proti, ale ocitla se v menšině.

28; Porošenkův spolustraník obvinil Avakova z přípravy státního převratu. Poslanec Nejvyšší rady upřesnil, že kolem ministra vnitra Ukrajiny se zformovalo polozločinecké uskupení připravené k rozhodným akcím.

29; Do Japonska připluli smrtelně jedovatí mravenci z Ameriky. Hmyz našli na stěně kontejneru, který připlul do Japonska z Číny poté, co prošel několik přístavů po celém světě.

30; V Doněcké republice bylo ostřelováním ze strany ukrajinské armády poškozeno dvacet domů. Za posledních 24 hodin nepřítel 44-krát porušil režim přerušení palby.

31; Porošenkův výnos o Krymu je psychiatrickou diagnózou. Co přimělo Porošenka k takovému kroku? Pořád se nemůže zbavit té euforie z polofunkčního bezvízového režimu.

32; Ministerstvo pro ekonomický rozvoj: Tempo růstu ruské ekonomiky zrychluje. Za Květen 2017 dosáhlo tempo růstu ruské ekonomiky meziročních 3,1%.

33; V Thajsku sežral gigantický ještěr turistku z Belgie. Tělo ženy bylo tak silně roztrháno varanem, že s je podařilo identifikovat až díky stomatologické expertíze.

34; To už je náš osud: umírat, opět se stavět na nohy a znova bojovat. Bylo zveřejněno exkluzivní interview s legendárním velitelem domobrany Doněcké republiky. Co čeká ukrajinskou armádu, pokud se pokusí přejít do útoku, o tom vyprávěl vynikající veterán domobrany zvaný „Konzul“.

35; Bouře zaplavila Evropu. Je teď na řadě Moskva? Liják, který může vstoupit do historie, už začal v některých regionech kolem Moskvy.

36; V Rostově bylo zahájeno zasedání integračního výboru Rusko-Donbas. DO konce roku se předpokládá několik zasedání výboru v Donbasu i v Rusku.

37; Porošenko: Předčasné volby na Ukrajině nebudou. Na volby, je přátelé už příliš pozdě nebo ještě příliš brzy, prohlásil s krvežíznivým úsměvem Porošenko.

38; Ukrajina tvrdí, že zadržela dva ruské pohraničníky. V „Gospogranslužbě“ Ukrajiny říkají, že vojáci Pohraniční služby FSB se ocitli na území Chersonské oblasti.

39; V Kyjevě slíbili Donbasu ekologickou katastrofu. Nemůže být řeč o nějaké záchraně Donbasu. Na to zapomeňte. Naopak tam lidé už nebudou moci existovat, straší Georgij Tuka původem z Doněcka.

40; Trump vyzývá republikány k neodkladnému zrušení Obamacare. Donald Trump vyzval senátory za Republikánskou stranu, aby zrušili reformu zdravotnictví zvanou Obamacare.

41; Na Ukrajině havarovalo bojové vozidlo pěchoty v příkopu. Pět příslušníků armády bylo zraněno. O okolnostech mimořádné události informovalo velení ukrajinské armády.

42; Ruská vláda nepočítá v rozpočtech do roku 2020 s reformami. Vláda schválila návrhy rozpočtu na léta 2018 až 2020, v nichž se nepočítá s reformami, a to ani penzijní.

43; V Doněcké republice prodloužili termín na registraci zbraní. Osoby, které poruší určený řád registrace zbraní, budou hnány k trestní odpovědnosti.

44; Premiérkou Srbska se stala otevřená lesbička. Jedenačtyřicetiletá An Brnabić aktivně propaguje nepřirozené vztahy a účastní se pochodu homosexuálů.

45; Lavrov připomněl anekdotu o Čapajevovi, když komentoval obvinění Spojených států vůči Rusku. Narážel na to, že Američané se neobtěžují svá obvinění dokládat jakýmikoli fakty nebo důkazy.

46; Důstojník ukrajinské národní gardy vyhodil vyznamenání za účast v ATO. Na internetu se objevilo video natočené u Kirovogradu během srážek veteránů ATO as národní policie Ukrajiny.

47; Izraelské ozbrojené síly zaútočily na syrská vojska. Tato výměna byla už čtvrtá za poslední dobu.

48; Rozvědka doněckých ozbrojených sil nadále konstatuje fakt vzájemné války mezi jednotkami ukrajinské armády a nacionalistickými bataliony.

49; Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo ústy ministra Poltoraka podmínku pro vstup do NATO. Do Aliance nevstupuje ani armáda, ani ministerstvo, nýbrž celý stát.

50; Soud ve Stockholmu vymohl od Naftogazu 1,7 miliardy dolarů ve prospěch Gazpromu.

51; Integrační výbor Rusko-Donbas schválil na svém zasedání v Rostově na Donu rozhodnutí o rozšíření spolupráce ve sféře vzdělávání a vědy.

52; V Kremlu komentovali situaci s Rusem uneseným ukrajinskou diverzní skupinou na území Luganské republiky. Peskov prohlásil, že Rusko v případu představitele národní policie Luganské republiky Viktora Agejeva podnikne kroky na obranu jeho zájmů.

53; „Tygři“ a ruské letectvo uzamkli Islámský stát v kotli mezi Aleppem a městem Rakká. Tiger Force ovládly důležitou silnici Itrija – Resafa a uzavřeli síly Islámského státu v kotli v údolí Chanasser.

54; Rusko prodloužilo sankce proti Západu do konce roku 2018. Putin podepsal výnos o prodloužení odvetných opatření na sankce Západu.

55; „Ale ona zemře ta vaše Ukrajina“, odpověděla dispečerka nádraží ve Svjatogorsku (na okupovaném území Doněcké republiky) na zpěv ukrajinské hymny. Kvůli incidentu se „patrioti“ už obrátili na vedení „Ukrzaliznycje“.

56; Ruská společnost získala íránské letiště za 2,8 miliard euro. Ruská společnost získala rozestavěný letištní komplex a stala se jediným vlastníkem tohoto území a objektů na něm stojících.

57; Zacharčenko zavedl titul „Hrdina práce Doněcké republiky“. Dokument byl zveřejněn na oficiálních stránkách republiky.

58; Na ministerstvu obrany Sýrie oznámili osvobození provincie Aleppo od Islámského státu. Ozbrojenci opustili okupované území poté, co syrská vojska vybojovala důležitou silnici mezi města Rakká a Hamá.

59; V důsledku nečasu v Moskvě zahynul jeden člověk a devět bylo zraněno. Dosud se mluvilo o dvou obětech v Nové Moskvě a okolí Moskvy.

60; Uskutečnění digitální revoluce v Rusku si vyžádá až 30% HDP. V rámci realizace ekonomických reforem musí Rusko utratit na digitální revoluci až 30% HDP v roce.

61; Spojeným státům došla trpělivost se Severní Koreou, říká Trump. Postup KLDR vyžaduje rozhodnou odpověď a s trpělivostí USA vůči Pchjongjangu je konec, prohlásil Trump.

62; Ruští pohraničníci zadržení na Ukrajině byli uvězněni na 15 dnů. Pohraniční služba FSB Ruské federace požádali o informace o zadržených, čímž podle zástupce ukrajinské Gospogranslužby Olega Sloboďana potvrdili, že Rusové se ztratili na Ukrajině. Ruská pohraniční služba vysvětlila, že na rusko-ukrajinské hranici probíhalo cvičení.

63; Obětí vojenské agrese Ukrajiny proti Doněcké republice se za šest měsíců roku 2017 stalo 172 občanů. Dalších 400 obyvatel bylo v důsledku ostřelování zraněno.

64; Nová vláda v Srbsku nebude zavádět sankce proti Rusku. Nový kabinet ministrů Srbska bude pokračovat v politice předchozí vlády a nepodpoří západní sankce vůči Rusku.

65; Janukovič je podezřelý z dalších zločinů během Majdanu. Generální prokuratura připravila nové podezření vůči bývalému prezidentovi Viktoru Janukovičovi a řadě bývalých příslušníků silových struktur.

66; Ruský tankista zlikvidoval „šáhid-mobil“ sebevražedného útočníka Islámského státu v boji u Palmýry. Syrská armáda pod vedením ruských vojenských poradců a za podpory ruského letectva pokračuje v operaci na deblokaci města Deyr az-Zaur.

67; Group-IB: Útoky virů jsou nácvikem kybernetické války. Útoky podobné nedávným WannaCry a Petya mohou být klidně testováním nějaké technologie hromadného šíření.

68; Výsledky vyšetřování chemického útoku v Idlíbu Západ k ničemu nepotřebuje, říká stálý zástupce Ruska při Organizaci pro zákaz chemických zbraní. Předtím Organizace potvrdila, že v Sýrii byl použit zakázaný plyn sarin.

69; Nizozemsko může schválit rozhodnutí o soudu ohledně Boeingu MH-17 už v nejbližší době. Nemůže ale samostatně rozhodnout o tom, jak a kde proběhne soud, protože takové rozhodnutí musí schválit všechny zúčastněné země, tj. Austrálie, Malajsie, Ukrajina a Belgie.

70; Nezbývá než Němcům kondolovat, říká expert o německém zákonu o jednopohlavních „manželstvích“. Evropa už není taková jakou byla dříve. Zbývá jen vyjádřit soustrast těm, kteří si zachovávají tradiční pojetí rodiny.

71; Směrem k Doněcku se pohybuje tanková kolona ukrajinské armády. Mezi obcemi Peski a Toněnkoje u Doněcka byla zaregistrována kolona nepřátelských tanků.

72; Ruští vojenští lékaři poprvé předvedli nejnovější chirurgický komplex Clever. Je složen v pěti kufřících a montuje se přímo na místě během pěti až deseti minut.

73; Zasedání PACE se změnilo v triumf antidemokratů a rusofobů, říká poslanec. Přičiněním těchto rusofobů byla zmařena konstruktivní iniciativa ohledně vytvoření politické skupiny „Svobodní demokraté“.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 1.7.2017:

1; Ruští penzisté jsou postupně převáděni na karty Mir. Od 1. července budou Rusové při přiznání důchodu dostávat platební karty v rámci národního systému.

2; Na Ukrajině zrušili státní regulaci cen potravin. Státní regulace cen potravin se od soboty na Ukrajině zcela ruší.

3; Ukrajinští zákonodárci neuznali Rusko za okupanta. V návrhu zákona o reintegraci Donbasu předloženém do Nejvyšší rady není Rusko označováno za okupanta.

4; Raketa budoucnosti. Jak rusko-indický BrahMos mění trh se zbraněmi. Rusko-indickou raketu s plochou dráhou letu BrahMos její tvůrci označují za nejlepší na světě, která nemá ve své třídě konkurenci.

5; V Polsku zvěčnili památku sovětských válečných zajatců, kteří zahynuli v koncentračním táboře. Památku obětí z koncentračního tábora pro sovětské válečné zajatce zvěčnili v Západopomořanském vojvodství Polska.

6; Ukrajinské sny Petra Alexejeviče. Byl zveřejněn přehled toho, co stihl naslibovat občanům své země Petr Alexejevič Porošenko za poslední tři roky.

7; Jak družicová aparatura ROSKOSMOS pomohla zachránit 40 tisíc životů po celém světě. Informovali o tom v tiskové službě společnosti „Ruské kosmické systémy“.

8; Syrská armáda dobyla zpět veškeré ztracené pozice po útocích Al-Káidy a izraelských ozbrojených sil na Golanských výšinách. Nedávná útočná operace teroristických uskupení pod názvem Cesta do Damašku se ukázala jako neúspěšná.

9; Byla zveřejněna fakta o vůdci UPA Romanu Šuchevičovi. Jakou stopu zanechal Šuchevič v ukrajinských dějinách?

10; Kyjev v šoku: Ukrajinský soud uznal za nevinného předsedu Nejvyššího soudu Doněcké republiky. Na kyjevských propagandistických stránkách Cenzor se objevil článek, který šokoval společenství uvědomělých patriotů.

11; „Ruské spiknutí“, které skutečně zafungovalo proti Západu. „Ruské spiknutí“ za účelem rozvrácení Ameriky, demokracie a svobody Západu bylo natolik efektivní, že skutečně zafungovalo. Západ rozvrací paranoia ohledně Ruska. Rusko samotné s tím má málo společného.

12; Filigránská přesnost: Ruské „Kalibry“ likvidují Islámský stát v Sýrii. Pro boj s teroristickými formacemi v Sýrii se využívají vysoce přesné zbrojní komplexy.

13; Proč Washington zvyšuje dodávky zbraní na Tchai-wan? USA plánují dodávky zbraní na Tchai-wan v ceně 1,42 miliard dolarů.

14; Novináři málem shodili lampu na Trumpa. Před zraněním prezidenta USA uchránil člen ochranky.

15; Britovi hrozí vězení za podporu domobrany v Donbasu. Jednačtyřicetiletý Benjamin Stimson prožil v Donbasu čtyři měsíce v roce 2015.

16; Byl zveřejněn seznam top zbraní zajišťujících vojenskou moc Ruska. Jde o zbraně, které činí z Ruska jednu z vojensky nejmocnějších zemí.

17; Ukrajina chce za Krymský most získat 500 milionů hřiven. Přesně touto sumou ohodnotil Kyjev ztráty vzniklé ukrajinským přístavům.

18; Radiolokační stanice Podsolnuch (Slunečnice) byla modernizována pro Arktidu. Nyní vojenské námořnictvo Ruské federace využívá tři stanice Podsolnuch na pobřeží Kaspického, Japonského a Ochotského moře.

19; Prezident Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) obvinil Ukrajinu z kampaně proti němu. Ukrajinští poslanci s jejich primitivními hesly našli výtečnou možnost jak na mě zaútočit, prohlásil Agramunt.

20; Barcelona – Kaunas – Doněck. Proč Španěl odjel z :Litvy do Doněcké republiky? Muž pocházející z Barcelony prožil deset let v Litvě a nyní pracuje jako učitel na jedné z vysokých škol Doněcké republiky.

21; Ukrajina může zavést pro Rusy nikoli víza, ale registraci na zvláštních internetových stránkách, říká Geraščenko. Připomeňme, že hlavním „speciální stránka“, kterou vytvořil a vede poslanec Nejvyšší rady, je skandální Mirotvorec se svou databází separatistů.

22; New York Post věnovala Trumpovi článek skládající se ze tří slov (Přestaň s tím). Materiál je reakcí listu na nedávný spor amerického prezidenta s novináři.

23; V důsledku nočního ostřelování ze strany ukrajinské armády v Doněcku poškozeno sedm domů. Pod silnou palbou se ocitla Alexandrovka v Petrovském obvodě Hlavního města Doněcké republiky.

24; Maradona: Pro mě je Putin fenomén a Trump postava z komiksu nebo kresleného filmu. Legendární argentinský fotbalista přijel do Ruska a pohovořil s novináři o politice a fotbalu.

25; Ukrajina prodává pasy ozbrojencům Islámského státu. Cena pasu začíná na třiceti dolarech za padělaný doklad a dvěma tisíci dolarů za platný osobní průkaz.

26; V Moskvě bouře zabila jednoho člověka a dalších 16 bylo zraněno. Moskevské úřady informovaly o následcích uragánu a lijáků, kterým bylo město vystaveno v poslední červnový den.

27; Celé hodiny nás bili, mlátili nás do rozkroku. Mučení v SBU, o kterých se na Ukrajině nemluví. V třetím roce války už nezůstaly žádné iluze o tom, co hrozí člověku, když se dostane do rukou SBU.

28; Tomu říkáte nezávislost? V Den nezávislosti Ukrajiny projdou po Kreščatiku cizinecké bataliony. Podle ukrajinského ministerstva obrany tato událost zvedne morálku ukrajinských vojáků.

29; Ruská vrtulníková loď překoná Mistraly. Námořní flotila plánuje do roku 2025 zařadit do výzbroje dvě univerzální výsadkové vrtulníkové lodě.

30; Rusko vypustí družice několika zemí. Rusko spolu s družicí Kanopus-V-IK vypustí kosmické aparáty Norska, Japonska, Německa a USA.

31; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda šestatřicetkrát porušila režim přerušení palby.

32; Uprchlíci, vítejte v Litvě! V litevském městě Kaunas bylo otevřeno Centrum Červeného kříže pro příjem a integraci běženců.

33; Projekt „čisté“ uhelné elektrárny v USA skončil neúspěchem. Společnost Southern Company zabývající se výstavbou „čisté“ uhelné elektrárny v okolí Kemper ukončila projekt.

34; Amerika zapomněla na Američany. Nekonečný pás zpráv plný ruských témat už Američanům leze krkem.

35; Německo ze izoluje od Ruska homosexuálním kordonem. Nyní se Německo jako celek a konkrétně Merkelová stávají v plném smyslu slova „vůdci svobodného světa“.

36; Ukrajinská armáda přišla o deset lidí zabitých a zraněných za minulých 24 hodin. Informuje o tom tiskové centrum štábu ATO.

37; Střelba v nočním klubu v USA. Množství zraněných. Policie si myslí, že k incidentu došlo v důsledku sporu a není spojen s terorismem.

38; Americké vojenské automobily se srazily v České republice. K havárii došlo na dálnici u Mirošovic v momentě, kdy jedná část kolony čekala na opožděnou část. Česká policie se do řešení události nezapojila, jen odkláněla dopravu.

39; Velení ukrajinských ozbrojených sil má v úmyslu vytvořit Cizineckou legii. Nová jednotka bude plnit složité bojové úkoly v různých krajinných podmínkách.

40; Ruské vojenské námořnictvo oznámilo, kdy začne výroba ponorek páté generace. Projektování těchto plavidel bude zahájeno a brzy budou vyrobeny, poznamenal zástupce vrchního velitele ruského námořní flotily.

41; Proč Merkelová hlasovala proti jednopohlavním „sňatkům“? List The Washington Post vysvětlil, proč kancléřka Německa Angela Merkelová hlasovala proti legalizaci jednopohlavních sňatků. Před hlasováním vyzvala, aby každý hlasoval podle svého svědomí a nikoli podle stranické příslušnosti.

42; Britská média srovnala ruského vojáka budoucnosti s útočníkem z Hvězdných válek. Výstroj ruského vojáka budoucnosti je podobná uniformě útočníka z Hvězdných válek.

43; V Radě federace řekli, proč na Ukrajině jsou počítače zranitelné hackerskými útoky. Odmítnutí ruského softwaru učinil počítače na Ukrajině zranitelnějšími pro jakékoli útoky včetně hackerských.

44; Byly zveřejněny unikátní záběry, jak šéf Doněcké republiky testuje pistoli Oplot doněcké výroby. Vojensko-průmyslový komplex Doněcké republiky vyvinul a vyrobil vlastní pistoli s názvem Oplot.

45; Je to jako poslední den Pompejí. Kadyrov komentoval legalizaci jednopohlavních sňatků v Německu.

46; V Radě federace navrhli zavést registraci pro Ukrajince přijíždějící do Ruska. Šéf komise Rady federace pro ochranu státní suverenity Andrej Klimov komentoval prohlášení poslance Nejvyšší rady Ukrajiny.

47; Putin podepsal zákon o renovacích bytového fondu v Moskvě. Dokud není poskytnut první nový byt, obyvatelé domu mohou na společné schůzi schválit rozhodnutí o vystoupení z programu.

48; Zpráva Organizace pro zákaz chemických zbraní o chemickém útoku v Idlíbu je založena na informacích od teroristů, říká syrské ministerstvo zahraničí. Syrské vedení požaduje od Organizace objektivní a důvěryhodnou zprávu o chemickém útoku.

49; Putin podepsal zákon o vytvoření registru korupčníků. Registr korupčníků bude umístěn na internetu ve státním informačním systému v oblasti státní služby.

50; Byla zveřejněna hlavní úloha ruských vojáků v Podněstří. Vojáci operativní skupiny vytvořené 1. července 1995 si vydobyli úctu a respekt obyvatelstva Podněstří.

51; Jatka na hranici Sýrie a Iráku. Islámský stát zabil 150 iráckých vojáků a zmocnil se padesáti obrněných vozidel. Džihádistům se dostaly do rukou velké zásoby zbraní a munice.

52; Šéf Doněcké republiky avizoval přestavbu v republikových systémech vzdělávání a zdravotnictví. Během setkání s poslanci hlava státu avizovala rozšíření a zlepšení systémů školství a zdravotnictví.

53; Mimořádné prohlášení syrského velení v souvislosti s obviněními z nového použití chemických zbraní. Teroristé z uskupení Fajlak ar-Rahmán (hlavní spojenec Al-Káidy v Damašku) prohlásili, že byli napadeni chemickými zbraněmi.

54; Ve Lvově návštěvník posilovny prorazil trenérovi lebku tyčí od činky. Policisté zjistili, že mezi obětí a už dříve trestaným obyvatelem Lvova vznikl konflikt, který přerostl ve rvačku.

55; Počet zraněných při střelbě v nočním klubu v USA vzrostl na téměř třicet. Ke střelbě v klubu Power Lounge došlo v noci na sobotu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 2.7.2017:

1; Rusko má důkazy o použití zahraničních zbraní ze strany teroristů v Sýrii. Byly shromážděny nevyvratitelné důkazy, že teroristé používají zahraniční zbraně a munici.

2; Na Ukrajině vznikla kritická situace s municí. V tuto chvíli Ukrajina přišla o výrobu výbušnin, střelného prachu, nábojnic, granátů a dalšího materiálu.

3; V Itálii zatkli ozbrojence z ukrajinského batalionu, generální prokuratura Ukrajiny požaduje jeho propuštění. Zástupce generální prokurátora Ukrajiny Jevgenij Jenin vyjádřil údiv nad zatčením ukrajinského vojáka.

4; Izrael zaútočil na syrská vojska jako odpověď na náhodný dopad munice na jeho území. Je to už pátý podobný případ za poslední týden.

5; Pušilin vyzval k mezinárodním inspekcím ukrajinských ekologicky nebezpečných objektů v Donbasu. V co nejkratší době je třeba prozkoumat teritorium Donbasu dočasně se nacházející pod kontrolou ukrajinské vlády, prohlásil Pušilin.

6; Fotbalista „Spartaku“ vyprovokoval hromadnou rvačku v přátelském zápasu. K potyčce došlo při přátelském utkání mezi moskevským Spartakem a srbským mužstvem Voždovac.

7; V ukrajinském městě Vinnice odpálili nálož v obchodě. Policisté kvalifikovali událost jako chuligánství.

8; Úderné skupiny, Jak se snaží v Rusku prosadit ukrajinský scénář. Novinář Vladislav Malcev píše o tom, jak se pravicoví radikálové snaží vytvořit vlastní policii.

9; Byl zveřejněn analytický text o tom, co po sobě zanechá Islámský stát v duších dětí. „Musel jsem je poslouchat a podvolit se.“ Text obsahuje přiznání dětí, které byly nuceny projít přípravou v bojovém táboře islamistů.

10; Ukrajinská volba: Na co se podíváte, jsou vždy jen dvě možnosti – Rusko nebo degradace.

11; Rusko evidentně podceňuje ukrajinskou hrozbu. Blahosklonné očekávání samovolného rozpadu Ukrajiny může vést k velkým nepříjemnostem pro Rusko.

12; Situace v Doněcké republice: Boje a ostřelování během příměří. Pod palbou ze strany ukrajinské armády se nacházelo 34 obcí Doněcké republiky, ve dvanácti z nich bylo poškozeno nebo pobořeno 16 domů.

13; Za co Manafort dostal peníze od Janukoviče a nakolik Achmetov miluje Donbas? Na internetu se objevila informace o spolupráci Strany regionů s americkou společností Davis Manafort International.

14; Policie USA zastřelila za první pololetí letošního roku už téměř 500 lidí. Nejčastějšími obětmi policie byli ozbrojení bílí muži.

15; konvoj ruské vojenské techniky vjel do kurdských oblastí Sýrie v souvislosti s připravovaným útokem tureckých vojsk. V sobotu večer se objevily záběry z příjezdu konvoje ruských vojáků do kurdského kantonu Afrín.

16; Proč skončí zavedení víz s Ruskem pro Ukrajinu katastrofou? Podle slov experta tento krok ukrajinské moci nemá nic společného s národní bezpečností.

17; Kdo se stane dalším prezidentem? Byly zveřejněny velmi překvapivé až šokující výsledky průzkumu uskutečněného v Kyjevě. Ukrajinský Porošenkův propagandista ukázal pravdu, aniž by to měl v úmyslu. Většinově se lidé vyslovovali pro Naděždu Savčenko nebo obecně pro „ženu“. Část lidí se bála na otázku odpovědět nebo odpovídali vyhýbavě.

18; „Kill TV“: Britská vojenská policie vraždila civilní Afghánce, píší The Times. Ministerstvo obrany krylo válečné zločince, tvrdí list.

19; Po padesáti letech byla v Pervomajsku v Nikolajevské oblasti vyzvednuta schránka s poselstvím sovětských komsomolců z roku 1967 a byl vložen vzkaz pro mládež roku 2067. Je až neuvěřitelné, jaký kontrast je mezi tehdejší nadšenou budovatelskou mládeží a dnešní nacionalisticky poblouzněnou mládeží na Ukrajině. Takové schránky se nacházejí ve stovkách měst bývalého Sovětského svazu.

20; Je Evropská armáda další protiruské monstrum? Zvažování myšlenky vytvoření celoevropských ozbrojených sil začalo už před deseti lety.

21; Lavrov: Doteď slyším, že jsme se zbytečně zapletli do konfliktu v Donbasu. Lavrov prohlásil, že Rusko dokázalo ochránit ruskojazyčné obyvatelstvo v Donbasu a na Krymu.

22; Migrant ubil baseballovou pálkou dva důchodce v Rakousku. Považoval je za nacionalisty. Muž původem z Tuniska se po spáchání činu dobrovolně vzdal policii. Dokonce si kvůli tomu musel vystát frontu.

23; Tisíce lidí vyšly do ulic Londýna a požadovaly odstoupení vlády. Demonstranti se sešli před budovou BBC v centru města a prošli jako průvod na Parlamentní náměstí.

24; Dělostřelectvo, minomety a tanky. Noční ostřelování Doněcké republiky. Za posledních 24 hodin ukrajinská armáda pětatřicetkrát porušila „Žňové příměří“.

25; Šuchevič-fest na Ukrajině. Vesničtí náckové zcela určitě dobudou Kyjev. Vše, co se upeče v Haliči a na Volyni, se okamžitě implantuje v Kyjevě do veřejného organismu celé země.

26; Odpálení sebevražedného atentátníka v Damašku. Osm mrtvých a dvanáct zraněných. Na náměstí, kde došlo k teroristickému činu, dopadlo ještě několik min vystřelených teroristy.

27; Francouzský soud potrestal ukrajinskou patriotku za pomluvu. Anatolij Šaríj komentuje rozhodnutí soudu vynesené ve prospěch režiséra Paula Moreira známého díky jeho filmu „Ukrajina: Masky revoluce“.

28; Žádné léto v centrálním Rusku nebude, varují meteorologové. Ti označili červen 2017 v Moskvě za nejchladnější za posledních 14 let.

29; Orchestr policie Ukrajiny dosáhl rekordu v hraní Evropské hymny. Vtírá se otázka: Byli takhle úspěšní i v něčem užitečném?

30; Maření koncertů jako výnosný kšeft. Neonacisté požadovali od Iriny Bilyk peníze za to, že jí umožní vystoupit v Oděse. Maření koncertů populárních interpretů, které ukrajinští neonacisté považují za proruské, se pro ně stal výnosným byznysem.

31; Ukrajinští vojenští námořníci dobudou zpět Krym, říká Parubij. Podle jeho slov začíná historie současné ukrajinské flotily v roce 1918.

32; Byl zaregistrován příjezd trestních jednotek „Ukrajinská dobrovolnická armáda“ do Krasnogorovky za účelem čistek mezi obyvatelstvem.

33; Ukrajinu zasáhly deště, bouřky, poryvy větru. Bez elektřiny zůstalo více než 740 obcí v šesti oblastech. Mezi zraněnými v důsledku řádění živlu je jedno dítě.

34; Mexický fanoušek vyprávěl o svých dojmech z Poháru konfederací. Podle jeho názoru Soči a Kazaň jsou na sto procent připraveny na konání velkých sportovních mistrovství.

35; Nesmíme zapomenout: Výročí ostřelování Stanice Luganské kasetovými bombami. Válečné zločiny ukrajinských vojáků nesmí být zapomenuty.

36; Centrum světa je v Doněcku. V Doněcké republice se uskutečnil „Lava Fest“. První velký rap-festival „Lava Fest“ se uskutečnil včera, 1. července na stadionu sportovního komplexu Metallurg.

37; V Kyjevě bylo zavřeno šest stanic metra kvůli zprávě o uložení bomby. V Kyjevě byly uzavřeny stanice „Majdan Nězavisimosti“, „Lva Tolstého“, ale také třeba navazující „Kreščatik“ nebo „Dvorec sporta“.

38; Byla odstartována mohutná kampaň o „chemických útocích“ v Sýrii, hlásí ruské ministerstvo zahraničí. Zacharova varovala před začátkem „informačně-propagandistické kampaně o použití chemických zbraní Damaškem“.

39; Ruský jazyk je onemocněním nervové soustavy: V Kyjevě se objevily plakáty urážející ruskojazyčné obyvatelstvo. Uživatelům ruského jazyka se doporučuje užívat „osvěžovač dechu“.

40; Rusko úspěšně absolvovalo zkoušku v podobě Poháru konfederací a je připraveno hostit Mistrovství světa ve fotbale 2018, píše Guardian. Generální zkouškou na mistrovství světa ve fotbale s podařilo rozptýlit stereotypy o Rusku.

41; Erdogan se setkal v Istanbulu s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu. Setkání se uskutečnilo v rezidenci Tarabya v Istanbulu.

42; V Kyjevě hlediště zazpívalo místo ruského interpreta Delfina, kterého nepustili na Ukrajinu. Orchestr hrál jeho skladby a na velké obrazovce se objevoval text. Na hudební festival Atlas Weekend se ze stejných důvodů nedostal ani Nike Borzov.

43; Start čínské rakety-nosiče „Dlouhý pochod 5“ skončil neúspěchem. Raketa měla dopravit na oběžnou dráhu telekomunikační družici.

44; Zapáchající lvovský náklaďák byl zadržen ve městě Čerkassy. Řidič neměl u sebe dokumenty o nákladu. Ukázalo se, že jde o lvovský odpad.

45; Zatočíme s tebou jako s Buzinou. V kyjevském metru zaútočili na novináře. Podle jeho slov cítí, že ho pořád někdo sleduje.

46; Trump přejmenuje CNN na „kanál podvodných zpráv“. Prezident USA prohlásil, že se nechystá odcházet z Twitteru a bude pokračovat v boji proti podvrženým zprávám až do vítězného konce.

47; Torpédoborec USA se přiblížil ke spornému ostrovu. Americký raketový torpédoborec se přiblížil v Jihočínském moři k ostrovu Triton.

48; Trump zveřejnil video, kde „mlátí“ postavu, jejíž hlavu nahradili logem CNN. K akci dochází při boxerském utkání.

49; Vakarčuk jmenoval nevětšího nepřítele ukrajinského lidu. Frontman populární skupiny „Okean Elzy“ Svjatoslav Vakarčuk označil za největšího nepřítele ukrajinského národa korupci, nevzdělanost, lhostejnost, malověrnost, úzkoprsost a chamtivost.

50; Majdan ve Venezuele. „Nebeská setnina“ se zvětšuje. Počet obětí protivládních protestů ve Venezuele činí už kolem devadesáti lidí.

51; Trump vybízí k násilí vůči novinářům, říká CNN. Trumpovo chování připomíná počínání neplnoletého výrostka a není důstojné hlavy státu.

52; Čína obviňuje USA z hrubého porušení suverenity. Čína obvinila USA z hrubého narušení suverenity a mezinárodního práva v souvislosti s manévrem torpédoborce v bezprostřední blízkosti ostrovů v Jihočínském moři, které Čína považuje za své teritorium.

53; Útok sebevražedných teroristů. Honička po ulicích Damašku za třemi automobily teroristů nacpanými výbušninou. Zdroj v syrských orgánech sdělil podrobnosti z operace na zneškodňování teroristů.

54; Evropské šílenství. Národní garda Ukrajiny byla uznána za jednu z nejlepších. Představitelé Národní gardy Ukrajiny se zúčastnili mezinárodních cvičení policejních jednotek.

55; Dluhy Ukrajinců za plyn vzrostly téměř na dvojnásobek. Zadluženost za centrální dodávky vody a stočné se zvýšilo o 28,6% a činilo 1,8 miliardy hřiven.

56; Tanky T-90 a Mi-28 ruského letectva prorážejí obranu Islámského státu v provincii Hamá. Ministerstvo obrany Sýrie vydalo video s prvními záběry z tohoto úseku fronty.

57; Miliony zničených osudů, tisíce lidí zabito, země v rozvalinách a on chce zůstat ve funkci druhé volební období? Známý ukrajinský politik Vasilij Volga se vyjádřil k perspektivám Porošenkova znovuzvolení.

58; „Fašistické Německo si přece zaslouží porozumění“.Známá básnířka a scenáristka Junna Petrovna Moric napsala sarkastickou báseň o zmrdech, kteří se pokoušejí obhajovat fašismus.

59; Ruský zpěvák Miťa Fomin ve Lvově prohlásil, že Krym je Rusko. Sám sebe nazval holubicí míru a vyzval k tomu, aby nebyla zakazována hudba.

60; V historii turnajů měl Pohár konfederací třetí nejvyšší návštěvnost. Pohár konfederací se konal od 17. června do 2. července ve čtyřech městech Ruské federace – Petrohradě, Soči, Kazani a Moskvě.

61; Toto léto se na nebi objeví „Hvězda“ ruské výroby. Najít družici na nebi bude možné i pomocí mobilní aplikace pro iOS a Android.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.