Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 27.2.2017

obrazek
5.3.2017 14:15
Týdenní svodka. Dnem 1.3.2017 se DLR odtrhla od Ukrajiny a znárodnila své podniky. To proto, že Ukrajině jsou Minské dohody ukradené. V Avdějevce se stále střílelo. V Moskvě se pomalu loučí s iluzemi o americko-ruských vztazích.

Představitel DLR Zacharčenko o svém plánu?:  http://dnr24.su/extra-news/17717-zaharchenko-s-1-marta-donbass-proschaetsya-s-ukrainoy.html 

https://life.ru/t/новости/980567/batalon_priliepina_ghotovitsia_vypolniat_spietszadachi_na_pieriedovoi_v_dnr

https://cz.sputniknews.com/svet/201703034857985-moskva-kzjev-akce-donbas/ 

a jedno jasně "dezinformační" videa: https://www.youtube.com/watch?v=6ej_Oq-rbLY a https://www.youtube.com/watch?v=vLRJX5BngT0&feature=youtu.be 

Veterán Velké vlastenecké války, jenž přišel o sovětské občanství má na srdci mnoho: https://www.youtube.com/watch?v=5hG6LtGjxXY A invalidní veterán Sklaevsky Mykola Ivanovič je už 20 let bezdomovcem:  https://www.youtube.com/watch?v=uCDkiuGFcJw 

Loučení s iluzemi o rusko-amerických vztazích
Ve druhém únorovém týdnu zazněly ze strany nové americké administrativy výroky, které mnohé komentátory v Rusku zaskočily a dokonce »donutily« radikálně změnit tón z podpory prezidenta Donalda Trumpa na útoky na něj. 
Z Washingtonu se ozvalo, že by Rusko mělo »vrátit« Krym a Donbas. Ředitel moskevského Centra evropských a mezinárodních studií Timofej Bordačev v této souvislosti vypracoval analýzu, kterou nazval »Loučení s iluzemi«.
Na první pohled by bylo logické očekávat zlepšení vtahů USA a Ruska, uvádí. Krize na Ukrajině byla prokazatelně zaviněna Západem a tak její vyřešení by mělo následovat společně s nápravou rusko-amerických vztahů. Jenže doba k tomu nedozrála.
Prezident Donald Trump má spoustu vnitropolitických starostí, které musí řešit okamžitě. Není ani zřejmé, zda problémy »ustojí«. Dokonce, i když se mu to podaří, bude mu konsolidace moci a spuštění reforem (například slíbené daňové reformy) trvat celé prezidentské období, napsal Bordačev.
Vnitropolitická krize
Je třeba přímo říci, že USA se ocitly uprostřed silné vnitropolitické krize. Většina amerického »establishmentu«, velká média a tajné služby vedou proti prezidentovi otevřenou válku. Situace ve vládě se kvůli tomu blíží panice. Vládnoucí vrstvy v USA aktuálně mezinárodní situace vůbec nezajímá. Jak by se dalo se zemí v takovém stavu jednat, není známo. Ani nelze stanovit, o čem by se mělo jednat, když USA vlastně žádnou koncepci zahraniční politiky nemají. To nutně vede ke znepokojení Ruska a Číny. Nezajímá je vnitroamerický vývoj, ale jeho možné zahraničněpolitické důsledky. Mohou být i komické i tragické. Do komiky patří nedávné vyjádření »ministryně zahraničí EU« Federicy Mogeriniové, že USA mohou ztratit vůdčí roli ve světě a že EU je musí nahradit. Těžko věřit tomu, že by se Donald Tusk, Jean-Claude Juncker, či sama Mogeriniová stali světovými vůdci. Vždyť ani nenesou odpovědnost za své činy, i když těmi šetří. O to víc si libují v řečech.
Vážné následky možné
Avšak washingtonský chaos může přinést i závažné následky. Zahraniční politika mívá tendenci být prodlouženou rukou politiky domácí. Trumpovi »zavilí« odpůrci mají dost sil na to, aby se pokusili znovu zahájit válku na Ukrajině, či vyprovokovat konflikt v Jihočínském moři. Tím by Trumpa zahnali do ještě hlubšího kouta, než ve kterém je nyní. Jenže se značnými mezinárodními následky, uvedl Bordačev.
Když neodstaví, tak »zformují«
Jedinou věcí, o které by nyní mohla Moskva jednat s Washingtonem, se zdá být boj proti IS. Ovšem hlavním »argumentem« Trumpových protivníků je právě Rusko, obviňují Trumpa ze slabosti pro něj. Jakékoli oficiální jednání by jen zvětšilo »počet argumentů«, tedy pokud by nebylo vedeno z pozice síly. To by pak nebylo jednání, ale fraška pro americká liberální média. Už teď je patrné, že pokud prezidenta nesvrhnou, pokusí se ho alespoň »zformovat« k obrazu svému. Pokud jde o Rusko i prezident i jeho okolí se už několikrát vyjádřili v protiruském tónu. Byla to skutečná vyjádření, nebo jen ústupek, aby vnitropolitický boj nezískával na další šíři? To nikdo neví, ale diplomat, který nerozumí motivaci protistrany, se raději zdrží aktivit. Alespoň prezident Trump realisticky podporuje NATO, je to jeho jediná páka, jak si může udržet Evropu. V Moskvě už dlouho koluje hypotetický scénář, co by se stalo, kdyby bylo rozpuštěno NATO. Prognostikové varují, že v takovém případě by Německo udělalo vše, aby získalo jaderné zbraně. Pro existující systém mezinárodních vztahů by to znamenalo katastrofu, míní Bordačev.
Takže naděje na »prudké zlepšení vztahů« Ruska a USA byly jen naivitou, které je nutné se rychle zbavit. Protiruské sankce zůstanou a možná i dlouhodobě. I kdyby je Trump snad chtěl zrušit, nemá na to sílu. A vůbec, řečeno s americkým příslovím, pokud v aréně zápasí dva býci, je všude tolik zvířeného prachu, že divák neví, jak se boj vyvíjí. Musí si počkat, až si prach »sedne« a teprve pak uvidí, kdo se stal vítězem a jestli vítězství nezaplatil tak hlubokými šrámy, že se z nich bude »vylizovat« léta, uvedl Bordačev.
(jo)

Pondělí, 27.2.2017: 

1; Ukrajinská armáda předvedla umění homosexuálních tanců. Ukrajinští ozbrojenci na zveřejněném videu předvádějí tanec, který nutí k zamyšlení nad sexuální orientací jeho aktérů.

2; Náboženští fanatici ničí kulturní památky. 26. února 2001 Tálibové zničili v Afghánistánu dvě gigantické sochy Buddhy.

3; Hlavní strašáky kyjevské Eurovize. Mohou zrušit soutěž? Pustí na soutěž ruské umělce? Není nebezpečné vůbec soutěž pořádat?

4; Ukrajince Evropa potřebuje jen k tomu, aby myly hajzly, říká ukrajinská spisovatelka. Polsko a Maďarsko navíc brzy uplatní vůči Ukrajině územní nároky.

5; Americká média stůňou na „putinologii“. Putin je stejně jako teroristé z Al-Káidy nebo předtím komunisté Sovětského svazu prostě všude. Svádějí na něj všechny neúspěchy a problémy.

6; Trumpova válka s americkým liberálním tiskem. Intenzita boje mezi Bílým domem a americkým tiskem, především liberálním, narůstá každým dnem.

7; Toho, kdo odřízne lidi od pitné vody, čeká Boží trest! Téma nového vydání pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

8; Ukrajina je pod „skleněným zvonem“ FBI. Předpovědi Dmitrije Firtaše o tom, že Ukrajinci začnou nenávidět Ameriku, se možná splní dříve, než se vrátí do vlasti.

9; Boj o funkci prezidenta USA pokračuje i po Trumpově inauguraci. Trumpův efekt: Úředníci, inteligence, dělníci, Indiáni – všichni jsou zataženi do války buď na jedné nebo na druhé straně.

10; První hřebíček do rakve SSSR zatlouklo Estonsko. Před třiceti lety v Estonsku začala „fosforitová válka“, která napomohla rozpadu SSSR. Nyní se ale Estonci vracejí k projektům z dob SSSR.

11; K čemu povede Porošenkova doktrína o informační bezpečnosti? Na Ukrajině byla potvrzena doktrína o informační bezpečnosti. Proč byla schválena zrovna teď a může nějak ovlivnit Porošenkovu oblibu?

12; Syrská armáda a ruské letectvo svírají Islámský stát v kleštích. Byla dobyta klíčová vyvýšenina u Palmýry. Útok vede 5. legie vycvičená ruskými vojáky a 18. tanková divize. Podporuje je domobrana „Vojenský štít“ a další uskupení.

13; Jen pět procent Ukrajinců vůbec nepoužívá ruštinu. 78% dotázaných Ukrajinců si přeje, aby jejich děti mluvily rusky. 66% Ukrajinců mluví rusky v rodině , 61% používá ruštinu ve styku s přáteli, 39% se dívá na ruskojazyčnou televizi a filmy, 34% používá ruštinu v zaměstnání. Jen 16% Ukrajinců si přeje, aby se na Ukrajině mluvilo výhradně rusky, vyplývá z průzkumu.

14; Puškov ironicky komentoval Avakovův plán na návrat Krymu. Včera Avakov prohlásil, že má konkrétní plán jak diplomatickou cestou vrátit Krym k Ukrajině. Puškov lakonicky prohlásil, že Krym zůstane ruský „s plánem nebo bez něj“.

15; NATO se nezajímá o demokracii. Pro Alianci je důležitá jen expanze, píše list Freitag. NATO je zainteresováno pouze v geopolitické převaze.

16; Běženci, kteří ukrývali v Hongkongu Snowdena, žijí ve strachu ze zatčení. Snowden v červnu 2013 předal médiím řadu tajných materiálů tajných služeb USA a Velké Británie o programech sledování na internetu.

17; Teroristické činy na pozadí rozhovorů. Takzvaná „syrská opozice“ a Západ se snaží udělat všechno možné, aby zmařily rozhovory v Astaně a v Ženevě.

18; Ruské ministerstvo financí se chystá vydat národní obligace. Ministerstvo financí začalo přípravu na vydání obligací federálních úvěrů pro obyvatelstvo.

19; Moderátor Oskarů poslal zprávu Trumpovi v přímém přenosu. Moderátor 89. ceremoniálu předávání cen filmové akademie USA „Oskar“ komik Jimmy Kimmel napsal na Twitteru zprávu prezidentovi USA. Většina vtipů během přenosu se tak či onak týkala Trumpa.

20; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin sedmnáctkrát ostřelovala pozice Luganské republiky. Palba byla vedena z minometů ráže 120 mm a 82 mm, ze zbraní bojových vozidel pěchoty, granátometů a střelných zbraní.

21; Syrská armáda osvobozuje od Islámského státu město u Al-Bábu a vstupuje do boje s tureckými vojsky. V neděli ráno spacnaz „Tygři“ osvobodil město Tadef po těžkých srážkách se silami Islámského státu. Poté ještě další tři obce.

22; Izrael je šokován vandalismem na židovských hřbitovech v USA. „Zlo a nenávist musí být zastaveny. A to hned“, prohlásil tiskový tajemník izraelského ministerstva zahraničí.

23; Na ceremoniálu „Oskarů“ se popraly kvůli Trumpovi dvě ženy. Odtrhnout od sebe obě ženy musela policie. Obě účastnice rvačky byly zadrženy.

24; Janukovič řekl, že se rozvedl se svou manželkou. Janukovič žije převážně v Rostově na Donu, ačkoli interview pro německý Spiegel poskytoval v kancleářské budově v Moskvě.

25; Ohrozí íránský plyn zájmy Ruska? Přízrak íránského zemního plynu obchází Evropou už dost dlouho – od 90. let 20. století.

26; Luganská a Doněcká republika zastaví dodávky uhlí pro Kyjev, pokud bude pokračovat blokáda. Luganská a Doněcká republika slibují přerušení dodávek uhlí na Ukrajinu, pokud železniční blokáda nebude zrušena.

27; Avakov přiznal, že nová ukrajinská policie je lidem jen pro smích. Ukrajinský ministr vnitra konstatoval, že Ukrajinci stále méně důvěřují strážcům pořádku a stále častěji si z nich dělají legraci.

28; Glazjev: Sedm scénářů vývoje situace v Rusku. Rusko se může stát shlukem nejrůznějších enkláv na periferii americké nebo čínské ekonomiky. Nebo se může zařadit po bok největším světovým ekonomikám.

29; Šéfka Národní banky Ukrajiny Gontareva odstoupí z funkce, říkají zdroje. Rozhodnutí už padlo, hledá se nový šéf centrální banky, říkají v Porošenkově okolí.

30; Děkujeme, nechceme. 0% krymský Tatarů chce odjet na Ukrajinu. Na poloostrově se obnovují objekty kulturního dědictví a buduje se Chrámová mešita.

31; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 131 min, poškozeny tři mnohopodlažní domy. Kromě toho 27. února ráno ukrajinská armáda zahájila palbu na Kominternovo.

32; Krymský most se stal pro delfíny „restaurací“ Výstavba Krymského mostu zvýšila počet delfínů v Kerčské úžině na desetinásobek. Tito vodní savci díky výstavbě nacházejí více potravy.

33; Ceny energií jako v Evropě, platy jako v Africe. Na Ukrajině roste nájemné a ceny energií. Zvyšování cen vláda vysvětluje tím, že „Ukrajina opouští sovětský systém poskytování komunálních služeb“.

34; V Samarské oblasti byl zadržen ozbrojenec Islámského státu. Muž připravoval teroristický čin. Instrukce a peníze dostal od zahraničních ozbrojenců.

35; Generální tajemník skutečně hovořil s prankery, říkají američtí experti. Připomeňme, že předtím v NATO prohlašovali, že rozhovor Jense Stoltenberga s prankery je podvrh.

36; Ruští hackeři se nabourali do obálky na udílení Oskarů. Uživatelé sítí komentují s humorem skandální přehmat při ceremoniálu předávání prestižních filmových cen.

37; Přesaďte ode mě dál tu moskevskou kurvu, křičí poslanec Nejvyšší rady. Savčenková, která byla vyhnána z Baťkivščiny, sedí nyní mezi Vladimirem Parasjukem a Andrejem Denisenkem.

38; Turecko oznámilo cíl své vojenské operace v Sýrii. Příslušné prohlášení učinil poradce prezidenta Erdogana İlnur Çevik.

39; V Doněcké republice se buduje štáb pro převod podniků ukrajinské jurisdikce pod nucenou správu. 27. února to oznámil nejvyšší představitel Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko.

40; Ekonomika Ruska může v roce vzrůst o 2%. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj očekává zrychlení tempa růstu HDP Ruska už v letošním roce.

41; V Luganské republice byl vytvořen štáb pro převod podniků v zahraničních rukách pod nucenou správu. Vytvořený štáb bude napomáhat dalšímu rozvoji podniků ukrajinské jurisdikce a jejich přeorientování směrem k Rusku.

42; Rubl byl ustanoven jako základní peněžní jednotka v Luganské republice. Příslušné ustanovení bylo zveřejněno na stránkách Rady ministrů Republiky.

43; Rada EU schválila bezvízový styk s Gruzií. V EU počítají s tím, že už koncem března občané Gruzie s biometrickými pasy mohou navštěvovat země Evropské unie bez víza.

44; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda téměř tisíckrát střílela na území Doněcké republiky.

45; Ruské ministerstvo financí: Privatizace zajistila posílení rublu. Prudké posílení kursu rublu bylo spojeno s prodejem státního balíku společnosti Rosněfť koncem minulého roku.

46; SBU zadržela Rubana, který jel do Doněcké republiky kvůli Savčenkové. Šéfa Centra pro propuštění zajatců zadrželi na hraničním přechodu Marjinka.

47; V Nikolajevské oblasti 65% obyvatelstva jsou separatisté, říká gubernátor. V oblasti je 65% latentního separatismu a většina obyvatelstva mluví rusky, děsí se gubernátor Savčenko.

48; Doněcké velení a Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky zahájily týdenní cvičení pro boj proti ukrajinským diverzním skupinám. Cvičení proběhne mimo jiné na území obcí Doněcké republiky a bude probíhat celý týden.

49; Porošenko je spokojen s decentralizací na Ukrajině. Díky decentralizaci dostaly úřady v regionech více prostředků a kompetencí pro řešení regionálních problémů.

50; Islamisté z uskupení Abú Sajáf uřízli hlavu staršímu německému rukojmímu a zveřejnili video z popravy. Sedmdesátiletý Jürgen Kantner byl unesen ze své jachty nedaleko Filipín v listopadu 2016. Tělo jeho zavražděné devětapadesátileté ženy Sabine Merz bylo nalezeno na jachtě.

51; Nucená správa v nerezidentních podnicích bude krokem Luganské republiky na cestě k integraci s Ruskou federací. Od prvních dní vytvoření Lugasnké republiky poskytovalo Rusko neocenitelnou pomoc při jejím rozvoji a budování.

52; V Doněcké republice byl přijat zákon o znárodnění Achmetovových podniků. Aby nebyla zastavena práce těchto podniků, přikročila republika k tomuto kroku.

53; V Černigově bandita ostřeloval policisty a odpálil granát. Zranil dva policisty, sám zraněn nebyl.

54; U Doněcka a Dokučajevska probíhají boje. Dnes se na severních předměstích a také v jižním směru rozhořely boje.

55; Porošenko, McCain a Stoltenberg jsou idioti, říká pranker Lexus. Nedávno byly potvrdily expertizy pravost hlasových nahrávek generálního tajemníka NATO.

56; Turecko přesouvá obrněnou techniku k syrským hranicím. Podél trasy kolony obrněné techniky byla posílena bezpečnostní opatření.

57; Ukrajinská armáda do měsíce obsadí Donbas, chvástá se Turčinov. Ukrajinská vojska budou potřebovat měsíc, aby očistila území Republik Donbasu, prohlásil tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Alexandr Turčinov.

58; Podniky Doněcké republiky, které přerušily práci kvůli blokádě, budou spuštěny během dvou měsíců., říká Zacharčenko. Podniky v Doněcké republice, jejichž provoz byl zastaven kvůli dopravní blokádě, mohou být do dvou měsíců opět spuštěny.

59; Ukrajinský rozpočet kriticky závisí na libovůli oligarchů. Závislost ukrajinského rozpočtu na libovůli oligarchů dosáhla kritických hodnot.

60; Nikdo nebude Rusku pomáhat. Všeho musíme dosáhnout sami, říká Mededěv. Rusku nikdo nepřispěchá na pomoc. Jen budou házet klacky pod nohy. Proto je třeba pracovat a všeho dosahovat vlastními silami.

61; Zacharova promluvila o věšteckém daru pracovníků ministerstva zahraničí. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala předání ceny Oskara britskému filmu „Bílé helmy“.

62; Lvov: Banda patnácti policistů loupila, mučila a přechovávala arzenál zbraní. Policisté ve Lvově odhalili bandu dalších policistů, kteří požadovali od zadržených občanů peníze.

63; Blokáda Donbasu pomáhá Rusku, nikoli Ukrajině, říká Kučma. Podle jeho slov Rusko využívá situace, aby přesvědčil obyvatele Donbasu aby se přiklonili na jeho stranu.

64; Sólistka TATU oznámila svůj návrat od islámu k pravoslaví. Bývalá sólistka hudební skupiny TATU Julija Volkova oznámila svůj návrat od islámu k rodné pravoslavné víře.

65; Znárodnění podniků rozšíří okruh zahraničně obchodních styků, říká Granovskij. Rozhodnutí o převodu nerezidentních podniků pod jurisdikci Doněcké republiky rozšíří okruh zahraničně obchodních vazeb Doněcké republiky.

66; Krym de iure patří Spojeným státům, říká ukrajinský poslanec. Poslanec Andrej Artěmenko oznámil existenci právních důvodů, které dávají právo Spojeným státům dělat si nárok na území Krymu.

67; Ostřelovač Doněcké republiky zlikvidoval u Mariupolu příslušníka ukrajinské námořní pěchoty Romana Naprjagla. Oznámil to šéf neonacistické strany Svoboda Oleg Ťagnibok.

68; V Kyjevě se bude konat „majdan prostitutek“. V Kyjevě proběhne pochod sexuálních pracovnic proti trestům za prostituci.

69; Kdo je pro Ukrajinu nebezpečnější separatisté nebo vlastní centrální moc? V ulicích Kyjeva proběhl průzkum. Někteří respondenti pod vlivem ohlupující neonacistické propagandy si myslí, že veškeré zlo na Ukrajině pochází od Židů.

70; Rogozin oznámil priority Ruska v Arktidě. Prioritami rozvoje arktických teritorií jsou sociálně-ekonomický rozvoj území a rozvoj vědy a technologií.

71; Syrská armáda za podpory ruského letectva nezadržitelně postupuje k Palmýře a obsazuje klíčové vyvýšeniny.Po obsazení důležité hory Džabal Hajál včera syrská armáda pokračovala ve vítězném útoku na Islámský stát.

72; Peskov vyzval USA, aby byly pozornější při hodnocení situace v Donbasu. Připomněl, že představitelé mise opakovaně zjistili, že iniciátorem provokací jsou ukrajinští vojáci.

73; Zákon o znárodněn v Doněcké republice právě vstoupil v platnost. Text zákonodárného aktu byl podepsán Alexandrem Zacharčenkem a zveřejněn na stránkách Národní rady, čímž vstoupil v platnost.

74; Rozehnat blokádu Donbasu zabere pět minut času a stačí na to pár lidí, říká Avakov. Podle jeho názoru je třeba tok zboží zakázat v plném rozsahu, ale zákonnou cestou.

75; Nejnovější ruská fregata s raketami Kalibr pluje do Sýrie. Nová ruský fregata Admirál Grigorovič dnes opustil Sevastopol a zamířila ke Středozemnímu moři.

76; Obavy kolem druhé vlny břidličné revoluce v USA jsou zveličovány. Od počátku roku stále více expertů prohlašuje, že ropný trh může ohrozit další vlna „břidličné revoluce“.

77; Vlastníma zubama tě budeme kousat, vyhrožuje ukrajinský úředník Putinovi. Účastník „patriotického pochodu“ v Chersonu vystoupil s hrozbami na adresu ruského prezidenta.

78; V Kyjevě se zřítila část mostu. 27. února večer se most nadále rozpadá. Stále pod ním stojí auta.

79; V USA slibují zveřejnění údajů o zasahování Ruska do voleb. Zvláštní výbor USA může nechat zveřejnit výsledky vyšetřování ohledně údajného vlivu Ruské federace na americké volby.

80; U Doněcka a na jihu Doněcké republiky probíhají boje za použití tanků a dělostřelectva. Dnes večer na předměstích hlavního města a na jihu Doněcké republiky vzplály intenzivní boje.

81; Kličko: Rozpadající se most v Kyjevě je prostě jen „unaven časem“. Starosta Kyjeva je známý svou „květnatou“ mluvou a „mistrnou“ formulací svých myšlenek.

82; Na Ukrajině spočítali škody způsobené blokádou Donbasu. Ti, kdo si myslí, že situace nepřináší ukrajinské ekonomice velké škody a že s blokádou se dá žít, se silně pletou.

83; Patrně příprava na Eurovizi... Internet se baví na účet rozpadajícího se mostu. Rozpadající se most na Šuljavce v Kyjevě vyvolal bouřlivou reakci uživatelů internetu.

84; Starosta ukrajinskou armádou okupovaného města v Donbasu považuje obyvatele Doněcka za „podlidi“. Nacistických starosta také zopakoval populární mýtus o „doněckých zločincích“.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 28.2.2017:

1; USA odmítly možnost závodů ve zbrojení kvůli zvýšení vojenského rozpočtu.Oficiální zástupce Bílého domu odmítl možný začátek závodů ve zbrojení v souvislosti se zvýšením vojenského rozpočtu USA.

2; Ostrovní stát Trinidad a Tobago v Karibském moři se mění v baštu Islámského státu. Obavy úřadů Trinidadu a Tobaga v tomto ohledu pronikly již do amerického tisku.

3; Na smuteční modlitbě na paměť Nebeské setniny se Porošenko věnoval jen svému mobilu. Porošenko při modlitbě věnoval více pozornosti svému telefonu než v uctívání památky Ukrajinců.

4; Legitimování nacismu. Jak to probíhá na Ukrajině. Jaká slova neměla zaznít na odhalování pomníku osobě jménem Olena Teliga?

5; Porošenko navrhl Ukrajincům, aby se sami vypořádali s Donbasem. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko byl včera k nepoznání. Problém je, že mu už nikdo nevěří, když tolikrát doslova všechny podvedl – od vlastních voličů po hlavy jiných států.

6; Donbas blokádu přežije, ale Ukrajina sotva. Rozehnat účastníky blokády Donbasu se kyjevská moc evidentně bojí.

7; Putina máme v našich hlavách, píše The Guardian. Sarkastické poznámky amerického profesora a novináře na téma „putinologie“.

8; V Americe chtějí nazvat ulici naproti ruskému velvyslanectví na počest Borise Němcova. Není to první případ, kdy americké úřady navrhují pojmenovat objekty ve svém hlavním městě na počest sovětských a ruských činitelů.

9; Jak útočí nadzvukový zabiják amerických letadlových lodí? Z hladiny i z hloubky. Dnes, 28. února, slaví komplex Bazalt svoje narozeniny.

10; V OSN komentovali uznání pasů Doněcké a Luganské republiky. Předtím Vladimir Putin podepsal výnos o uznání dokumentů vydaných osobám žijících v Republikách Donbasu.

11; Gazprom zvýšil svůj podíl na trhu v Evropě na 34%. Podle výsledků roku 2016 dosáhl podíl Gazpromu na evropském trhu 34%.

12; V OSN ocenili ruské snahy o poskytování humanitární pomoci. Mezinárodní organizace, která za tři roky ničím nepomohla lidem v Donbasu, pochválila Rusko.

13; Byla zahájena modernizace lázeňské infrastruktury na Krymu. Předtím nejvyšší představitel Republiky Sergej Aksjonov prohlásil, že mnoho krymských letovisek vyžaduje hlubokou modernizaci.

14; USA ve válkách nevítězí, stěžuje si Trump. Dále prohlásil, že USA změnily Blízký Východ ve vosí hnízdo a vůbec ničeho tím nedosáhly.

15; Štáb blokády Donbasu odmítl hovořit s Grojsmanem. Podle slov ozbrojenců blokujících železniční a silniční spojení postupuje stávající ukrajinská moc v jednotě s „agresorem“.

16; V USA spadlo letadlo na obytné domy. Jsou oběti na životech. K události došlo v Kalifornii. Letadlo narazilo do dvou obytných domů. Následně vznikl silný požár.

17; Zrádci jsou i v Kyjevě. Na Ukrajině se bojí proruských nálad v hlavním městě. Jsem nefalšovaná „banderovka“ v doslovném významu tohoto slova, chlubí se „expertka kontaktní skupiny“ v Minsku Olga Ajvazovskaja.

18; Za úniky do médií stojí Obamovi lidé, říká Trump. Trump se pořád nemůže zbavit série skandálů a pomluv provázejících začátek jeho prezidentského období.

19; Ukrajinská policie šokovala občany země zcela bezdůvodnou krutostí. V tiskové službě hlídkové policie nikdo očividnou neprofesionalitu strážců pořádku nekomentoval.

20; Zemřel legendární sovětský hokejista Vladimir Petrov. V týmu CSKA se jedenáctkrát stal mistrem Sovětského svazu. Na jeho kontě jsou i dvě zlaté medaile z Olympiád a devět titulů z mistrovství světa. Bylo mu pouhých 69 let.

21; Okupanty ven! V Kyjevě strhávali vlajky EU. Evropská unie se k Ukrajině chová jako k surovinovému přívažku, citují média prohlášení účastníků akce.

22; Pozdrav z ATO: Ve Vinnici odpálili granát v salónu krásy. Nekontrolovatelný příliv munice ze zóny ATO vedl k tomu, že podobné zločiny jsou páchány div ne každý den.

23; Rusko umožnilo úkryt vrahům bratra Kim Čong-una, píší média Jižní Koreje. Soul se obrátil na Moskvu s prosbou o zadržení podezřelých z vraždy Kim Čong-nama, ale Rusko to odmítlo.

24; V Rusku navrhli přesunout Den obránce Vlasti na 29. srpen. S touto myšlenkou vystoupil poslanec Státní dumy za LDPR.

25; Ruské ministerstvo energetiky se obává vážného nedostatku plynu na Ukrajině. Objem plynu v podzemních zásobnících na Ukrajině činí pouhých 8,4 miliard kubických metrů, což může být příliš málo.

26; Odstartovala příprava setkání Putina a Trumpa. Tato otázka se projednává během prvního dvoustranného setkání Sergeje Lavrova a státního tajemníka USA Rexe Tilersona.

27; Následky ostřelování ze strany ukrajinské armády. Byly poškozeny domy v Jasinovaté a Kominternovu. 28. února ráno zahájila ukrajinská armáda masivní palbu na obce Sachanka a Kominternovo ležící na jihu Doněcké republiky.

28; Trumpova poradkyně šokovala veřejnost nenucenou pozicí na oficiálním setkání. Poradkyně prezidenta USA se neočekávaně stala jednou z hlavních hrdinek setkání Donalda Trumpa s vedoucími pracovníky vysokých škol založených pro studium Afroameričanů.

29; Za posledních 24 hodin v Jasinovaté bylo v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády z dělostřelectva ráže 122 mm, tanků a minometů 120 mm poškozeno devět obytných domů.

30; Na Sicílii se probudila sopka Etna. Na italském ostrově začala erupce nejvyššího vulkánu v Evropě – Etny.

31; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo USA z pokusu o ekonomickou blokádu Ruska. Na ruském ministerstvu zahraničí si myslí, že američtí úředníci se pokoušejí organizovat ekonomickou blokádu Ruska.

32; Poradce ukrajinského ministra vnitra chce zakázat Ruské jaro (Russkaja Vesna). V zemi, kde přední média včetně televizních stanic jsou řízeny zemí-agresorem, není možné zvítězit, rozčiluje se Geraščenko.

33; Probíhá tvrdá akce proti „veteránům ATO“ blokujících Donbas. Přicházejí zprávy o bojích muže proti muži.

34; Rusko rozebírá ukrajinskou flotilu na náhradní díly, děsí se velitel Vojenské námořní flotily Ukrajiny. Ukrajinský admirál učinil vynikající geografický objev, když prohlásil, že Ukrajina je „tranzitní námořní stát“.

35; V Doněcké republice zahájili převádění Achmetovových podniků pod nucenou vnější správu. Úřady Doněcké republiky zahájily proces převádění podniků oligarchy Rinata Achmetova pod vnější správu.

36; Most je unavený: Internet se baví fotomontážemi po Kličkových prohlášeních. Uživatelé sociálních sítí s humorem reagují na slova kyjevského starosty ohledně příčin rozpadu Šuljavského mostu v Kyjevě.

37; Účastníci blokády Donbasu odrazili dva pokusy o likvidaci své pevnosti. Jen zázrakem se vše obešlo bez střelby.

38; Avakov odhalil šokující tajemství blokády Donbasu. Ministr označil organizátora a cíle blokády. Viníkem je Andrej Sadovoj, starosta Lvova. Účelem je prý odpoutat pozornost od problému lvovského odpadu.

39; Na internetu se objevilo video rozpadajícího se mostu v Kyjevě. „Unavený“ Šuljavský most v hlavním městě Ukrajiny získal po včerejší mimořádné události nechvalnou popularitu.

40; Policie zadržela 37 lidí, kteří napadli účastníky blokády Donbasu na železniční stanici Krivoj Torec.

41; Trump odhalil „Obamovo spiknutí“ a chystá se k personálním čistkám v Bílém domě. Trump obvinil svého předchůdce Baracka Obamu z tlaku na svou administrativu a z organizace úniků z bílého domu.

42; Savčenková řekla, jak se dostala na Donbas. Poslankyně Naděžda Savčenko podrobně vyprávěla, jak pronikla na území Doněcké republiky.

43; Ukrajina doplní svou námořní flotilu odepsanými plavidly NATO. Viceadmirál Igor Vorončenko sdělil, že jedno rozhodnutí ž bylo schváleno.

44; Šokující závěry: Ukrajinskou armádu krmí kaší s červy. Vojáky ukrajinské armády z vojenské jednotky A3817 ve městě Sambor ve Lvovské oblasti krmí kaší obsahující červy.

45; Ukrajinský voják zahynul, dva byli zraněni v důsledku demontáže náboje. Rozsah krádeží zbraní a munice v ozbrojených silách Ukrajiny dosahuje kolosálních rozměrů.

46; Rusko v prosinci 2016 předstihlo Saúdskou Arábii v objemech těžby ropy. Vyplývá to z informací Rosstatu.

47; Rusko zkombinovalo raketomet Smerč a bezpilotník. To umožní vyhodnocovat situaci na bitevním poli a korigovat palbu.

48; Sbohem, Ukrajino! Obyvatelé Doněcké republiky podpořili převedení ukrajinských podniků pod vnější správu. Shromáždění se konalo dnes v jednom z největších průmyslových center země – Jenakijevu.

49; Achmetovovy podniky odmítly fungovat podle zákonů Doněcké republiky. Podniky energetického koncernu DTEK situované v Doněcké republice budou pracovat v rámci ukrajinského zákonodárství, prohlásilo vedení energoholdingu.

50; V důsledku palby ze strany ukrajinské armády přišla obec Vasiljevka u Jasinovaté o dodávky elektřiny.

51; Německo bude bojovat proti ruským médiím v Pobaltí. Berlín má v úmyslu pomáhat zemím Pobaltí v boji proti „lživým zprávám z Ruska“, prohlásil oficiální zástupce německého ministerstva zahraničí.

52; Achmetovovy podniky přecházejí pod nucenou vnější správu. Pracovníci Komsomolských rudných dolů sdělili podrobnosti ze shromáždění v podniku.

53; Na Ukrajině konstatovali rekordní snížení počtu kusů skotu. Byl zjištěn nejnižší počet od začátku sledování tohoto ukazatele.

54; Doněcká republika přeorientuje výrobu v Achmetovových podnicích na Rusko. V Doněcké republice mají v úmyslu učinit všechno potřebné pro vyvedení podniků z ukrajinské jurisdikce a jejich přeorientování na Rusko.

55; Kudrin: Riziko dalšího propadu cen ropy je extrémně vysoké. Ceny ropy se mohou znovu propadnout už v nejbližší době, myslí si exministr financí Alexej Kudrin.

56; Jak jsme ztráceli Krym, „umělecké“ vzpomínky Alexandra Turčinova. „Dostali jsme ultimátum. Vzkažte Putinovi, že jsem dal příkaz v případě útoku zahájit ostrou palbu. Veškerá krev půjde za vámi“. Z textu je možné si udělat obrázek o prolhanosti a zvrhlosti režimu vzniklého po státním převratu v roce 2014.

57; Rusko a Čína zablokovaly rezoluci OSN ohledně sankcí vůči Sýrii. Dokument podpořilo devět členů Rady bezpečnosti OSN.

58; Všechny ukrajinské podniky v Doněcké a Luganské republice jsou znárodněny Ruskem, říká Geraščenko. Rusko kompletně kontroluje jejich činnosti, řekl.

59; Ostřelovač zahájil palbu během vystoupení prezidenta Francie u příležitosti otevření vysokorychlostní tratě. Byli zraněni dva lidé.

60; Byly zveřejněny dojemné záběry: Bojujte za pravdu! Ruským vojáků do Sýrie přišly dopisy od dětí z Ruska. Děti z Petrohradu a ostrova Sachalin napsaly dopisy ruským vojákům nacházejícím se na půdě „daleké Sýrie“.

61; V Británii bylo navrženo netrestat pedofily. Na policii Velké Británie navrhli dekriminalizovat prohlížení dětské pornografie.

62; Zákon o „nerezidentech“ (podnicích platících daně v jiném státě) se stal odpovědí na strategii ekonomického dušení Donbasu, říká politolog. Oznámil to šéf Centra sociologických studií „Zvláštní status“, kandidát politických věd Alexandr Procenko.

63; Putin zveřejnil podmínku pro zrušení ruské vojenské základny v Kirgizii. Podle jeho slov Moskva necítí žádnou nutnost držet vojska na území Krigizie. Pokud by ale vedení země o to požádalo, je Rusko ochotno základnu třeba i posílit.

64; V Nejvyšší radě Ukrajiny navrhli obehnat Ukrajinu zdí kvůli vytvoření „ekonomického zázraku“. Ukrajinský poslanec navrhl postavit zeď na hranici s Ruskou federací, aby mohl být vytvořen „ekonomický zázrak“ a dosaženo návratu Donbasu.

65; Prudké boje syrské armády a Turků v provincii Aleppo. Síly Islámského státu byly odraženy armádou. V pondělí syrská armáda přerušila linii fronty mezi tureckou armádou a Islámským státem.

66; Porošenko oznámil ukončení rozhovorů s Evropskou komisí a Evropským parlamentem ohledně bezvízového režimu. V Evropském parlamentě a Radě EU hlasovali pro zrušení víz pro Ukrajince.

67; Žít v podmínkách sankcí bude nutno na neomezenou dobu, říká ruský premiér Medveděv. Podle jeho názoru se Západ prakticky snaží sankce ponechat navěky.

68; Expert: Těžké časy pro ruské banky ještě neskončily. Bankovní sektor Ruské federace očekávají složité časy, prohlásil v pořadu Kurs dne senior director Kirill Lukašuk.

69; V Evropském parlamentu hlasovali pro zrušení poslanecké imunity Marine Le Penové. Rozhodnutí výboru musí být potvrzeno hlasováním parlamentu, které se může konat už tento týden.

70; Na Ukrajině ukončili trestní stíhání bývalého Janukovičova spolupracovníka. Nejvyšší soud Ukrajiny se rozhodl zrušit stíhání Janukovičova spolupracovníka Jurije Ivaňuščenka.

71; Byly zveřejněny vzácné záběry z práce specnazu Sil speciálních operací (SSO) Ministerstva obrany Ruské federace v Aleppu a Palmýře.

72; Novinky ze zábavné blokády: Do pevnosti „Solovejko“ dorazily posily. Na zveřejněných fotografiích lze spatřit několik individuí značně ošuntělého zevnějšku.

73; Bylo zveřejněno video ze srážek mezi účastníky blokády a jejich odpůrci v „pevnosti“ Krivoj Torec. Jeden z „veteránů ATO“ šel do útoku s motorovou pilou. Odpůrci na něj začali házet kameny a klacky. Podobné záběry se jistě stanou dodatečným stimulem pro přijetí Ukrajiny do družné rodiny evropských národů a definitivní zrušení víz.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 1.3.2017:

1; Úřady Doněcké a Luganské republiky zavedly vnější nucenou správu na ukrajinských podnicích. V podnicích s ukrajinskou jurisdikcí se v Doněcké republice od 1.3.2017 00.00 hod. zavádí nucená státní správa.

2; V noci, kdy vypršelo ultimátum Ukrajině, zapnuli na Donbass Areně osvětlení. Dnes v noci poprvé za tři roky na stadionu poprvé zazářila světla.

3; Írán brousí nože proti USA a jejich spojencům, říká vojenský expert. Íránská vojska v rámci mohutných cvičení vojenského námořnictva země odzkoušela raketu s plochou dráhou letu jménem „Nasr“.

4; Ukrajina se opět sama zahnala do kouta. Na Ukrajině je sociální výbuch nevyhnutelný. A dojde k němu v nejbližší době.

5; Dva opilci v Severní Osetii přivolali záchranku kotěti. Byli pokutováni za planou výzvu.

6; V Kyjevě začali zvyšovat nájemné. Rozhodnutí bylo zveřejněno v novinách „Kreščatik“.

7; Ke znárodnění v Luganské a Doněcké republice: Vadim Novinskij, Achmetovův partner v „Metinvestu“ vyjádřil obavy, zdali vedení Luganské a Doněcké republiky zvládne tak složitý holding.

8; Druhé osvobození Palmýry se nezadržitelně přibližuje. Syrskou armádu opět provází úspěch. V první řadě v souvislosti s útokem na Palmýru.

9; Sílu máme a rozum nepotřebujeme. Policisté zničili muzeum Novoruska v Petrohradě. Fandové kyjevského režimu a liberálové z toho mají určitě radost.

10; V Babím Jaru se vysmáli obětem nacismu na státní úrovni. V těchto dnech byl v Babím Jaru odhalen památník propagandistce ukrajinského nacismu Jeleně Telega.

11; Moskva má udělat pořádek v Libyi. Ministr zahraničí Ruské federace uskuteční 2. března rozhovory s předsedou „vlády národního porozumění“ v Libyi.

12; Na Ukrajině řekli, kdy MMF poskytne Kyjevu novou tranši úvěru. Ukrajinci mají k dispozici desítky miliard dolarů. Je třeba přemýšlet, jak dostat tuto hodnotu do bankovního systému, prohlašují v Kyjevě.

13; Ministerstvo státní bezpečnosti v Doněcké republice zadrželo obyvatelku Doněcka pro podezření ze špionáže. Jak vyplývá z videonahrávky jejího výslechu, zadržená neskrývá své proukrajinské názory. Valentina Nikolajevna Bučok narozená v roce 1965 byla naverbována pracovníky SBU v srpnu 2016 při průchodu ukrajinským kontrolním stanovištěm v Marjince. Ukrajinské straně pak poskytovala informace o vojácích doněcké armády (bydliště, rodina), o místech dislokace vojenských jednotek a o důležitých objektech městské infrastruktury.

14; Trump kritizoval světový obchod a deficit USA. Prezident USA Donald Trump kritizoval několik obchodních dohod a věnoval se i obchodnímu deficitu USA.

15; Nastalo jaro: Elektrická energie na Ukrajině zdražila přesně podle plánu o 26%.

16; Hroutící se most: Trvanlivost starého světa vypršela. Šuljavský most v Kyjevě stejně jako přehrada v americkém Oroville pocházejí z roku 1968, kdy byl naprogramován i celý náš současný svět. Starý svět se hroutí, je třeba budovat nový.

17; Co slíbil Trump Kongresu? Zrušení Obamových zákonů a hledání nových přátel. Prezident USA Donald Trump včera vystoupil před oběma komorami kongresu s programovým projevem, který měl velký a často i pozitivní ohlas v médiích i u veřejnosti.

18; Turecko a Rusko mohou změnit osud Eurasie,píší turecká média. Turecko a Rusko nadále budují kontakty a zlepšují vztahy, a to navzdory celé řadě incidentů.

19; Proč syrská vláda neprotestuje proti turecké invazi? Je to divné, ale Damašek nijak neprotestuje proti přítomnosti tureckých vojáků a Ankara zase už netrvá na okamžitém odstoupení nebo svržení Asada.

20; V Rusku nikdy neexistoval a nebude existovat státní program na podporu dopingu, řekl Putin. Přitom prezident vyzval k respektu vůči WADA a McLarenově komisi, a to navzdory chybám v jejich práci.

21; Ukrajina mámí z NATO stará plavidla. Podle slov hlavního velitele ukrajinského vojenského námořnictva Ukrajině vyřazené lodě z NATO vyhovují.

22; Teroristé Islámského státu zaminovali masový hrob obětí masakru. Jedna mina už explodovala pod novinářkou. Přístupy k místu masového hrobu obětí masakru nedaleko Hasfy jsou zaminovány a připisují si na svůj účet nové oběti.

23; Donbas neprahne po krvi. Chce jen spravedlnost. Byly zveřejněny výsledky průzkumu. Chcete odpustit válečné zločiny Ukrajiny vůči obyvatelům Donbasu? (73,9 % ne, 10,9 ano). Kdo může za podněcování války mezi Ukrajinou a Doněckou republikou? (66,8% ukrajinská moc, 22,7,% všichni obyvatelé Ukrajiny). Přejete si, aby některá města na Ukrajině trpěla ostřelováním stejně jako Doněck? (15,8% ano, 76,6% ne). Ve srovnání s květnem 2016 jsou obyvatelé Doněcké republiky o trochu smířlivější.

24; Obama dostane rekordní honorář za své paměti. Jedná se o desítky milionů dolarů.

25; Nové pohádky ukrajinských politiků: Porošenka v Kongresu USA přijímají vřeleji než Obamu či Trumpa, říká ukrajinský velvyslanec....

26; Ministerstvo financí Ruské federace utratilo v únoru na měnovém trhu 82 miliard rublů na intervence proti rublu.

27; Savčenková se chystá jet na „ukrajinský“ Krym. Poslankyně Nejvyšší rady o tom mluvila ve vysílání jedné z ukrajinských televizních stanic.

28; V Rusku byla vytvořena maketa nejnovějšího strategického bombardéru. Jde o první maketu tohoto perspektivního leteckého komplexu pro dálkové letectvo v „životní velikosti“.

29; Ukrajina nesplnila ultimátum. Podniky budou znárodněny, prohlásil Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky potvrdil, že nucená správa v podnicích ukrajinské jurisdikce bude zavedena v nejbližší době.

30; V Kremlu komentovali znárodňování ukrajinských podniků v Doněcké a Luganské republice. Kroky podnikané vedením těchto regionů je možné pochopit. Jde o životy několika milionů lidí.

31; Teroristé Islámského státu vydali video, ve kterém vyhrožují Číně. Džihádisté vyhrožují Číně teroristickými akty a slibují prolití celých řek krve. Většina džihádistů čínského původu Ujguři ze severozápadu Číny.

32; V Kyjevě polili barvou pomník „hrdinům ATO“. Neznámí aktivisté „upravili“ pomník už potřetí.

33; Byla zatčena manželka francouzského prezidentského kandidáta Françoise Fillona. S velkým napětím se odpoledne očekávalo jeho prohlášení.

34; Vůdce Islámského státu oslovil teroristy s rozlučkovým projevem. Abú Bakr al Bagdádí přiznal porážku a vyzval ozbrojence, aby přešli do ilegality a odešli do horských obtížně přístupných oblastí.

35; OPOEC plní dohodu o omezení těžby ropy na 94%. Země OPEC nadále demonstrují mimořádně vysokou disciplinu a řídí se svými závazky ohledně omezování těžby.

36; V Chersonu došlo k havárii na tepelné elektrárně. Následky prasklého potrubí se technici snaží zatím bez úspěchu odstranit už několik hodin.

37; Naši muži mohou dobýt celý Donbas v kteroukoli chvíli. Z vojenského hlediska je shromážděn dostatek vojenské techniky munice a vojáků pro operaci omezeného charakteru, říká generál ukrajinské armády.

38; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin 1.774-krát ostřelovala území Doněcké republiky a použila k tomu dělostřelectvo, tanky, protivzdušné komplexy a minomety.

39; Trumpova poradkyně vysvětlila svou uvolněnou pozici v Oválné pracovně. Nechtěla jsem, aby se mé nohy ocitly na pohovce, ale požádali mě, abych udělala fotografii pod určitým úhlem, omlouvá se paní Kellyanne Conway.

40; Achmetovova pomsta: Oligarcha nechal obyvatele Doněcké republiky bez telefonického spojení. Společnost ukrajinského oligarchy odpojila od telefonního spojení a internetu téměř 200 tisíc lidí.

41; Zacharčenko zveřejnil počet podniků, které přešly pod kontrolu Doněcké republiky. Podle jeho slov nikdo z ukrajinských vlastníků nekontaktoval představitele Republiky.

42; Obě strany konfliktu v Sýrii páchaly při pokusech ovládnout Aleppo válečné zločiny, říká OSN.

43; Ukrajinka Durickaja, která doprovázela Němcova v okamžiku jeho vraždy, si koupila čtyři byty v Kyjevě. Milenka a jediná svědkyně zastřelení opozičního politika neodpovídá na otázky, odkud na to vzala peníze.

44; V Kyjevě zapálili vchodové dveře do Institutu národní paměti, který se zabývá „dekomunizací“ a obhajobou nacistických zločinců z OUN-UPA. Ředitel institutu Vladimir Vjatrovič se domnívá, že jej zastrašují.

45; Krach impéria Rinata Achmetova. Ukrajinskému miliardáři Rinatu Achmetovovi se přesto podařilo dostat se mezi 500 nejbohatších lidí planety.

46; Operátor mobilní sítě v Luganské republice začal poskytovat služby v rámci mezinárodního spojení. Od 1. března obyvatelé Luganské republiky mohou uskutečňovat hovory prakticky do všech zemí světa.

47; Doněcká a Luganská republika představili v Minsku humanitární program ohledně opětovného spojení lidu Donbasu.

48; V Doněcké republice brzy znovu spustí Juzovský metalurgický závod. Státní podnik Juzovský metalurgický závod je jedním z největších v tomto odvětví na území Doněcké republiky.

49; Specialisté z ministerstva spojů Doněcké republiky přikročili k obnově telekomunikací vypnutých Ukrajinou. V nejbližší době budou služby pevných telefonických linek a internetu obnoveny.

50; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Dokučajevsk a na jih Doněcké republiky. Ukrajinská vojska dnes kolem 12:00 zahájila palbu na Dokučajevsk a obce Leninskoje a Styla na jihu Doněcké republiky.

51; Černí jestřábi z USA dorazili do Lotyšska. Cílem příjezdu bojových vrtulníků Blackhawk je ukázat připravenost USA a NATO ochránit Evropu.

52; Porošenko se po dvou týdnech rozhodl poblahopřát Steinmeierovi k nástupu do funkce. Porošenko poblahopřál Steinmeierovi k vítězství v prezidentských volbách, které skončily 12. února 2017.

53; V Sumské oblasti byla zadržena primářka psychiatrické kliniky,která mučila pacienty. Nyní je podezřelá ve vazbě, prokuratura už chystá obvinění.

54; Od začátku roku Putin a Porošenko hovořili po telefonu čtyřikrát, píše list Kommersant.

55; Syrská armáda za podpory ruského letectva vytlačila teroristy Islámského státu z citadely v Palmýře a ze západního okraje, říká libanonský Hizballáh, jehož elitní jednotky se účastní operace.

56; V Moskvě se objevily šariatské hlídky. „Stop haram“ bude dohlížet na dodržování norem obecně lidské morálky. („Haram“ = hřích).Mezi sledované hříchy budou patřit kouření, konzumace alkoholu, užívání drog, hazard, veřejné kulturní produkce, vyzývavé oblékání a další „smrtelné hříchy“.

57; Moldávie odvolala velvyslance v Rusku. Dumitru Braghiș vykonával funkci velvyslance v Rusku a Tádžikistánu od 27. listopadu 2015.

58; Účastníci blokády Donbasu vybudovali nový opěrný bod, tzv. „pevnost“, na silnici Kurachovo - Marjinka.

59; Trump přenechal Putinovi prvenství v žebříčku nejzmiňovanějších osobností. Pokles počtu zmínek o prezidentovi USA nezačal v únoru, jak mylně tvrdila některá média, nýbrž dříve.

60; Ukrajina prosí Rusko o uhlí. Mariupolský kombinát Azovstal se obrátil na Rusko a USA s žádostí o dodávky uhlí.

61; Experti: V roce 2018 začnou ceny ropy klesat. Průměrná cena ropy značky Brent se bude v letošním roce pohybovat kolem 57 dolarů za barel, předpovídají analytici Wood Mackenzie.

62; Bylo dosaženo dohody o odpoutání sil v Donbasu a o situaci s Doněckou filtrační stanicí.

63; Ukrajinští gastarbeiteři poslali z Ruska domů pět miliard dolarů. Ukrajinci, kteří přijeli do Ruska za výdělkem, převedli do své vlasti v roce 2015 více než pět miliard dolarů.

64; Ukrajina byla předem odsouzena ke ztrátě Krymu, říká Leonid Kravčuk. Bývalý ukrajinský prezident si myslí, že země byla odsouzena ztratit Krym, protože v roce 2014 panovalo na Ukrajině bezvládí.

65; Doněcká a Luganská republika vyzvaly OBSE, aby zajistila expertům přístup k nebezpečným objektům v okupovaném Donbasu. Představitelé obou Republiky doufají v aktivní spolupráci OBSE při organizaci přístupu ke zmíněným objektům.

66; Na ruském ministerstvu zahraničí komentovali odvolání moldavského velvyslance. Důvody tohoto rozhodnutí jsou zatím neznámé.

67; Rada muftí v Rusku kritizovala „šariatské hlídky“ v Moskvě. Organizátoři projektu „Stop haram“ nekonzultovali ideu s Duchovním vedením muslimů.

68; Mobilní operátor Lifecell přerušil svou činnost v Doněcké republice. Ve společnosti upřesnili, že v Luganské republice poskytování služeb ukončili už před rokem.

69; K čemu je Indii a Saúdské Arábii takové množství zbraní. Stockholmský mezinárodní institut pro výzkum světových problémů vypracoval další zprávu o globálním trhu se zbraněmi.

70; Jatka v Daráa: Bylo zabito 300 ozbrojenců. Islámský stát a An-Nusrá si řežou vzájemně hlavy. Byly zveřejněny extrémně naturalistické fotografie desítek mrtvol bojovníků „ozbrojené opozice“.

71; Porošenko požaduje zavedení sankcí proti těm, kdo „ukradl“ ukrajinské podniky v Donbasu.

72; Před 17 lety uhájilo 90 pskovských výsadkářů vyvýšeninu v boji proti 2.500 čečenských ozbrojenců. Celý Pskov je dnes pokryt květinami, věnci a smutečními stuhami.

73; Ve Finsku označili šéfa Doněcké republiky za jednoho z největších světových lídrů. Finský novinář Janus Putkonen označil Alexandra Zacharčenka za „jednoho z největších světových lídrů“.

74; U Doněcka probíhá prudký boj. Ukrajinská strana má velké ztráty, hlásí Bočkala.

75; Amerického vojáka se pokusil oloupit migrant. Běženec z Pákistánu měl tu odvahu pokusit se vykrást dům amerického vojáka v Itálii. Se zraněními v důsledku potyčky byl odvezen do vazební nemocnice, píše italský list Il Gazzettino.

76; Přítomnost Británie na Ukrajině komplikuje řešení konfliktu, říká velvyslanectví Ruska. Zvyšování britské vojenské přítomnosti na Ukrajině nenapomáhá realizaci Minských dohod.

77; Stopy astronautů v jiných světech není až tak daleká budoucnosti, říká Trump. Donald Trump mluvil o možnosti vyslání amerických astronautů na Měsíc a jiné daleké světy.

78; V USA obvinili Rusko a Sýrii z leteckého úderu na arabskou koalici. Na ministerstvu obrany Ruské federace tuto informaci odmítli.

79; Ukrajinské sportovkyni Viktorii Těreščuk odebrali olympijskou medaili kvůli opakovanému testu na doping. Bronzová medaile z Olympijských her bude předána běloruské pětibojařce Anastasii Sumasevič, která byla v Pekingu čtvrtá.

80; U Doněcka a Gorlovky probíhají prudké boje. Na předměstích Doněcka a Gorlovky se v noci z 1. na 2. března rozhořely velmi prudké boje.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 2.3.2017:

1; Ruská trikolóra se stává druhou státní vlajkou Podněstří. Nejvyšší rada schválila iniciativu vlády Republiky.

2; Falsifikace dějin v Polsku a Pobaltí je druhem agresivní rusofobie, říká expert. Finský politolog a ochránce práv prohlásil, že hlavní myšlenkou falsifikátorů je vytvoření pocitu viny u ruského lidu.

3; V Sýrii a Iráku nastoupil neočekávaný scénář. Politolog vyjádřil názor, že byl nalezen další důkaz závislosti Islámského státu na USA.

4; Globalisté se sjednocují s chalífátem. Multikulturní společnost vykřikla zděšením v důsledku odmítnutí Marine Le Pen obléci si šátek na setkání s nejvyšším muftím Libanonu.

5; Donbas: Sametová „deprivatizace“ je testem na uskutečnitelnost. Současná situace v Donbasu je svého druhu testem mentálního, psychického a duchovního stavu, v němž se ocitli etničtí Rusové.

6; Třísetletá válka Ruska s Ukrajinou je jen Kravčukova iluze. První prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk si myslí, že soupeření mezi Ruskem a Ukrajinou začalo před více než třemi sty lety.

7; Po rozbitých ulicích Kyjeva projde pochod na podporu prostitutek. Komunikace nejen v Kyjevě jsou v tristním stavu. V ukrajinském hlavním městě se rozpadl most ze sovětských dob, který byl po Majdanu „dekomunizován“.

8; Jak chtějí demokraté bojovat proti Trumpovi. Demokraté si vymysleli plán na impeachment Donalda Trumpa, v němž má hrát klíčovou roli tisk.

9; V Británii zmrazil parlament proces Brexitu. Dolní sněmovna bude muset uskutečnit opakované hlasování k úpravě zákona.

10; Kandidát na prezidenta Francie dostal vajíčkem do hlavy. Je zajímavé, že jeden z favoritů předvolební kampaně Emmanuel Macron se stal už podruhé cílem vrhačů vajec.

11; V Luganské republice byl vytvořen symbolický fotbalový klub . Chceme sblížit kdysi bratrské národy, byť třeba jen v oblasti fotbalu.

12; Kongres USA bude vyšetřovat kontakty Trumpova týmu s Ruskem. Speciálním tajným dokumentem byly už stanoveny rámce vyšetřování.

13; Turecko může zakázat Spojeným státům využívat leteckou základnu Incirlik. Ankara je nespokojena s tím, že USA podporují kurdské formace na území Sýrie.

14; Ruská centrální banka odhalila 965 nelegálních úvěrových společností. Ruská centrální banka uskutečnila mohutnou kampaň v rámci boje s nelegálními společnostmi, které se zabývají nelegálním úvěrováním.

15; Obamova administrativa úmyslně šířila nepravdivou informaci o vlivu Ruské federace na volby, píší New York Times. V tisku USA nakonec zazněla pravda.

16; Byly zveřejněny čerstvé záběry z bojů: Syrská armáda a ruské letectvo se nacházejí na prahu znovudobytí Palmýry.

17; Ruka Kremlu dosáhla až do kyjevského metra. Představitelé metra se pokusili křečovitě zažertovat ve strachu z pomsty nacionalistů kvůli nápisu v metru, který byl částečně v ruštině.

18; Generální prokurátor USA prohlásil, že s velvyslancem Ruska neprojednával volby. Informaci o setkáních s ruskými úředníky šířily noviny Washington Post.

19; Marine Le Pen v předvolebním videu venčí kocourka. V materiálu je také vidět výzdoba jejího soukromého domu.

20; Přes den probíhaly boje po celé linii fronty. Pod palbou ukrajinské armády byl celý jih Doněcké republiky, Jasinovataja, Gorlovka a Luganská republika. Situace na frontách Donbasu je nadále napjatá. Boje pokračovaly navzdory dobré viditelnosti.

21; USA nevylučují vojenský úder za účelem výměny režimu v Severní Koreji. Washington nedávno projednával možný válečný scénář se svými spojenci.

22; Ukrajinci nejsou připraveni vyslechnout skutečný počet mrtvých v Donbasu. Proto tuto informaci úřady před veřejností tají, říká chirurg ukrajinské armády. Nejsnazší byla práce v prvních třech vlnách mobilizace. Tehdy šli bojovat dobrovolníci – měli ideu a zápal. Nyní už je to z donucení.

23; Do šedesáti dnů přestane Ukrajina jako stát existovat. Řekl to v odpovědi na otázku o dalších scénářích vývoje událostí po blokádě Donbasu a procesu znárodňování.

24; Rusko pozastavilo omezování těžby ropy. Rusko v únoru zvýšilo těžbu v ročním vyjádření na 11,1 milionu barelů.

25; Obchodní agrese: Škody na Ukrajině v důsledku zpřetrhání obchodních styků s Ruskem činily jednu miliardu dolarů. „Vzkvétající“ evropská země sčítá miliardové škody v důsledku zmařených obchodních vztahů s Ruskem.

26; Náhlá prověrka bojové připravenosti byla vyhlášena na Krymu a na Severním Kavkazu. Do plnění úkolů v rámci náhlé prověrky byly zapojeny tisíce vojáků a technika včetně tanků, bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů.

27; Na Ukrajině rozkradli miliony vyčleněné Německem pro Donbas. Ministerstvo sociálních věcí Ukrajiny a fond sociálních investic už rok figurují v případu rozkradení a zpronevěry pěti milionů hřiven.

28; Krym spustil rozhlasové vysílání na Ukrajinu. První vysílač zahájil činnost v Džankoji, další bude instalován v Krasnoperekopsku.

29; Lékaři rychlé lékařské pomoci na Ukrajině přesedlají na motocykly. Na Ukrajině se brzy objeví motocyklová sanitka. Lékař nebo záchranář na motocyklu.

30; Vyšetřovací výbor Ruské federace otevřel stovku případů trestního stíhání o válečných zločinech v Donbasu. Vyšetřování probíhá proti osobám počínaje minstrem obrany a konče veliteli jednotlivých jednotek.

31; Achmetovův holding odmítl platit daně v Doněcké a Luganské republice. Skupina SKM hodlá pracovat výlučně v rámci ukrajinského zákonodárství.

32; Radikálové oznámili začátek „druhé etapy blokády Donbasu“. Náčelník štábu ekonomické blokády „ORDLO“ (tak nazývají území Doněcké a Luganské republiky) poodhalil také některé taktické postupy „veteránů ATO“.

33; Rusko si zachová postavení lídra v exportu pšenice. Rusko má v úmyslu zachovat si v letošním zemědělském roce postavení jedničky v exportu pšenice.

34; Investice do lidského kapitálu jsou klíčovým zdrojem pro růst ekonomiky Ruska. Významný růst ekonomiky Ruska může být dosažen jen prostřednictvím zvyšování investic do lidského kapitálu.

35; Ke grandióznímu projektu patří grandiózní kontrola. Byla uskutečněna prověrka výstavby Krymského mostu. Jiný tak velký projekt jako je Kerčský most v zemi nemáme. Tomu odpovídá pozornost, kterou výstavbě věnujeme, poznamenali v Rostechnadzoru.

36; V Porošenkově administrativě potvrdili opakované telefonické rozhovory s Putinem v průběhu roku 2017. V administrativě vysvětlili, že rozhovory neměly žádný výstup, a proto nebyly medializovány.

37; Europarlament zbavil Marine Le Penovou poslanecké imunity. Nyní Le Penové hrozí soudní stíhání a vězení.

38; Energetická sebevražda Ukrajiny: Já vám řeknu, co můžeme udělat, pokud uhlí začne přicházet z Ruska… Jestli povezou uhlí z Ruska, zablokujeme i Rusko, pohrozil Ukrajincům poslanec Semenčenko.

39; Starosta Lvova byl označen za „člena Janukovičovy rodiny“. 2. března se u budovy Městské rady Lvova sešly nespokojení ukrajinští patrioti.

40; Obama zamířil zpět do politiky. Je připraven, prohlásil jeho spolupracovník v Demokratické straně.

41; Porošenko chce odepsat Minské dohody. Ve středu, 1. března nastala v realizaci Minských dohod kontrolní etapa.

42; Rozvědka Doněcké republiky nadále registruje ozbrojené srážky mezi jednotkami ukrajinské armády a ozbrojenci Pravého sektoru.

43; Saakašvili: Je třeba neprodleně zatknout Achmetova. Skandální politik, na kterého už pomalu začínali zapomínat, se rozhodl zviditelnit na pozadí „blokády Donbasu“, když přijel navštívit Semenčenkovy „Orly“.

44; Porošenko se chystá uprchnout z Ukrajiny, říká Olejnik. Bývalý poslanec Olejnik prohlásil, že prezident Ukrajiny Petr Porošenko má v úmyslu uprchnout do Španělska.

45; V Moskvě se objevily ulice Andreje Karlova a Fidela Castra. Pracovníci komunálních služeb už připevnili cedule s novými názvy.

46; Výbuch v dole ve Lvovské oblasti. 11 obětí na životech. Osud dalších více než deseti horníků zůstává neznámý.

47; Publicista Andrej Babickij píše o tom, jak budeme vnímat postavu Vladimira Putina za 50 let.

48; V Kyjevské městské radě se poprali poslanci. Kličkovi slíbili, že ho vynesou nohama napřed. Ke rvačce došlo mezi poslancem za frakci Svoboda Levčenkem a poslancem za Solidaritu Alexandrem Charčenkem.

49; Rusku bylo oficiálně odebráno pořadatelství mistrovství světa v biatlonu. Předtím prezident Svazu biatlonistů Ruska prohlásil, že Rusko se nevzdá pořadatelství mistrovství světa dobrovolně.

50; Ukrajinská armáda plánuje obsazení „šedé zóny“ v Luganské republice. Kyjevská moc nadále počítá se silovým dobytím teritorií.

51; Švédsko po sedmi letech obnovuje kvůli Rusku brannou povinnost.

52; Ukrajina a bezvízový styk: Zbývá projít ještě pěti procedurami. Zbývající procedury vyžadují časovou koordinaci.

53; Porošenko vyhlásil smutek na Ukrajině. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vyhlásil na Ukrajině celostátní smutek kvůli havárii na šachtě ve Lvovské oblasti.

54; Ukrajina se chystá zakázat portál Russkaja vesna. Oznámil to ministr Jurij Stěc.

55; Islámský stát prchá z Palmýry pod údery ruského letectva a syrské armády. Ministerstvo obrany Syrské arabské republiky zveřejnilo frontové záběry s účastí ruských bojových vrtulníků útočících na teroristické bandy Islámského státu u západní brány Palmýry.

56; Armáda Sýrie a ruské letectvo dokončily osvobození Palmýry. Ozbrojené síly Sýrie za podpory ruského letectva dokončily operaci na dobytí Palmýry.

57; Ukrajinská armáda ostřeluje teritorium Doněcké republiky z dělostřelectva a minometů. Ukrajinská armáda vede minometnou a dělostřeleckou palbu na okraje Jasinovaté, Gorlovky a jihu Doněcké republiky.

58; Ukrajinský voják vyzval k silovému svržení vlády. Muž umisťoval v sociálních sítích materiály s výzvami ke změně či svržení ústavního řádu.

59; NATO vyzvalo Rusko ke zrušení uznání Abcházie a Jižní Osetie. Generál si také myslí, že se Rusko musí účastnit zabezpečení bezpečnosti Černého moře.

60; Sankce vyhlášené proti Rusku nikdo rušit nebude, říká Jaceňuk. Bývalý premiér Ukrajiny Jaceňuk prohlásil, že nikdo se nechystá hledat styčné body s Ruskem na úkor Ukrajiny.

61; Janukovičova tisková služba obvinila Spiegel z překrucování faktů z jeho interview. Německý časopis Spiegel nekorektně vyložil některé skutečnosti z Janukovičova interview.

62; Izrael utratil 17 milionů dolarů za léčení syrských ozbrojenců. Vojenský zdroj z Ozbrojených sil Sýrie komentoval tuto informaci pro média.

63; V Kyjevě přejmenovali Muzeum ruského umění. Zástupci Muzea ruského umění vystoupili proti přejmenování. Muzeum se nyní má jmenovat Kyjevská obrazárna. Pro návrh na přejmenování hlasovalo 74 poslanců městské rady.

64; Expert: Údaje z Rosstatu vyvolávají pochybnosti. Rosstat za poslední dva roky několikrát měnil metodiku shromažďování a zpracování dat.

65; Parubij si udělal ostudu. Na snímku z Japonska má při oficiálním setkání rozepnutý zip u kalhot.

66; Porošenko má minimum šancí na útěk, říká Carjov. Poslanec Nejvyšší rady Vladimir Olejnik obvinil Porošenka z přípravy na útěk do Španělska.

67; Byly zveřejněny první záběry z Palmýry znovu osvobozené od Islámského státu. Dnes v 7:30 místního času byla zahájena operace na dobytí Palmýry, kole 14:00 hod. byla historická část už pod kontrolou syrské armády.

68; V Kyjevě ozbrojený muž unesl prázdný autobus. Policisté zahájili na autobus střelbu, ale zloděje nezastavili. Během honičky autobus narazil do osobního automobilu a zranil jeho řidiče. Poté ještě naboural policejní automobil, který se mu pokoušel přehradit cestu. Poté, co policie prostřílela autobusu pneumatiky, zloděj z autobusu utekl. Jeho totožnost není dosud známa.

69; Doněck a Kyjev uskuteční společnou inspekci v Doněcké filtrační stanici. Zástupci Doněcké republiky a Ukrajiny mají zítra, tj. 3. března, v úmyslu uskutečnit společnou inspekci v areálu filtrační stanice.

70; Saúdská Arábie se chystá na druhou vlnu ropných válek. Saúdská Arábie přechází k aktivnímu postupu na globálním trhu s ropou.

71; Po dobytí Palmýry nelze polevit, říká Klincevič. Syrská armáda za podpory ruského letectva podruhé dobyla Palmýru.

72; Rada Evropy schválila zrušení vízového režimu pro Ukrajinu.

73; Ruští vojenští poradci uskutečnili operaci na osvobození Palmýry. Byly zveřejněny první záběry ruských důstojníků v historické části Palmýry osvobozené od teroristů Islámského státu.

74; V Doněcké republice obnovili po odpojení Ukrtelekomu možnost přivolání tísňových služeb. Možnost uskutečnit telefonáty na čísla tísňových služeb uvnitř Doněcké republiky byla obnovena.

75; Oslavujeme vítězství v Palmýře díky Rusku, říká syrská vláda. V Sýrii slaví osvobození Palmýry díky Rusku a obyvatelé se mohou vrátit do města, jakmile bude dokončeno odminování.

76; V Doněcké republice byl zveřejněn seznam 43 podniků, kde zavádějí dočasnou správu. Na seznamu jsou například Ukrajinská akciová pojišťovací společnost ASKA, stadion Donbass Arena a další.

77; Evropská unie zrušil sankce vůči Janukovičovu spolupracovníkovi. Juriji Ivaňuščenkovi.

78; V Kongresu USA označili vměšování Ruska do voleb za výmysl. Obvinění na Adresu Ruska ohledně pokusu vměšování do průběhu amerických voleb jsou smyšlená.

79; Po celé délce fronty v Luganské republice a u Doněcka probíhají večerní boje. V Donbasu je dnes večer opět velmi neklidná situace.

80; Konstantin Dolgov shrnuje, co se podařilo udělat od doby, kdy byl před půl rokem šéfem administrativy v Gorlovce jmenován Ivan Prichoďko.

81; Británie se odnaučila spolupracovat s Ruskem a přehnala to s Krymem, píší Times. Po studené válce ztratilo britské ministerstvo zahraničí své kompetence spojené s Ruskem.

82; Byl zadržen hlavní daňař na Ukrajině. Šéfa Státní fiskální služby na Ukrajině Romana Nasirova zadrželi ve čtvrtek večer na klinice Feofanija.

83; Ruský vojensko-průmyslový komplex bere Spojeným státům jejich tradiční spojence, píší americká média. Import zbraní z Ruska nutí spojence USA přehodnocovat zahraničně-politické priority.

84; Ukrajinu srovnali se Zimbabwe. Ukrajinská filiálka BBC srovnala „nezávislou“ Ukrajinu se Zimbabwe.

85; Nedovolím, aby někdo změnil naši zemi v Ukrajinu, řekl premiér Srbska. Vučić zahájil svou volební kampaň mohutným shromážděním a slíbil občanům, že nedopustí, aby zemi změnili v Ukrajinu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 3.3.2017:

1; V Doněcku se konala premiéra filmu o Motorolovi. „Jeho batalion“ – tak se jmenuje snímek, který je věnován památce Arsena Pavlova, legendárního Motoroly.

2; Za „Sláva Ukrajině!“ budou za chvíli dostávat přes hubu. Šéf bytové unie Ukrajiny Alexandr Skubčenko formuloval prognózu ekonomické a sociální situace v zemi.

3; Co si dnes rozdělují v Donbasu? Roky války způsobily vážné škody ukrajinským oligarchům a konkrétně i Rinatu Achmetovovi.

4; Ve Švédsku informovali o ruských zbraních, které jsou schopné změnit rovnováhu sil ve světě. Švédský list Svenska Dagbladet sestavil seznam deseti ruských zbraní, které ovlivňují rovnováhu sil ve světě balistická raketa „RS-28 Sarmat“, tank „T-14 Armata“, ponorka „Lada“, rakety 9K720 Iskander, taktický raketový komplex „OTR-21 Točka“, protivzdušný systém „S-400“, bombardér Su-34, výsadkové lodě (Koroljov, Kaliningrad, Alexandr Šabalin), ponorky třídy „Kilo“, jaderná ponorka „Borej“.

5; Palmýra dobyta. Poučení z chyb na výbornou, Syrská armáda za podpory ruského letectva vytlačila Islámský stát z Palmýry – elegantně a inteligentně.

6; NABU prohlásila, že jeho síly zvláštního nasazení zadržely šéfa Státní fiskální služby Romana Nasirova.

7; V souvislosti s ruskou hrozbou se finská vláda zamyslela nad zvýšením vojenského kontingentu a nákupu nových stíhaček.

8; Vrchol surealismu: Generální prokuratura USA dostává kapky za Rusko. Systém se zadrhnul. Je potřeba generální oprava.

9; Americký generál si postěžoval na čtyři nebezpečná přiblížení letadel Ruska a NATO. Ke čtyřem jednotlivým případům s nebezpečným přiblížením letadel Nato a ruských ozbrojených sil došlo za jediný den 10. února.

10; Texaský ranger Ryan Zinke přijel na první pracovní den ve funkci ministerstva vnitra USA na koni v kovbojském obleku.

11; Ukrajinský scénář pro Bělorusko? Zafunguje nebo spíše nikoli? Politický systém na Ukrajině a v Bělorusku jsou zásadně odlišné. Ale osud ne nedá oklamat.

12; Senát USA vyslýchá autora skandálního podvrhu o Trumpovi a ruských prostitutkách. Bývalý údajný agent britských tajných služeb, který sbíral kompromitující materiály na Trumpa, stane před Senátem USA.

13; Ukrajina si už téměř vyžebrala u USA dalších 150 milionů dolarů na válku. Výbor Kongresu USA pro asignace plánuje vyčlenění 150 tisíc dolarů na podporu ukrajinské armády.

14; Znárodnění – a co dál? Realistické scénáře pro Donbas a Ukrajinu. Zacharčenko a Plotnickij upozornili Kyjev na zrušení dodávek uhlí, pokud 1. března nebude zrušena blokáda železnice.

15; V Indii se konala akce na podporu Donbasu. Na ústředním náměstí indického města Hajdarabád studenti uskutečnili akci na podporu lidí v Donbasu.

16; Vzpoura na Avakovově lodi. Ukrajinská Národní garda odmítá rozehnat blokádu Donbasu. Informace přišla bezprostředně od ozbrojenců ukrajinské Národní gardy.

17; Za dva týdny úřady Doněcké republiky zabezpečí příjemce humanitární pomoci od Achmetovova fondu zvýšenými dávkami potravin. Přehled potravin bude rozšířen ze zdrojů humanitární pomoci od Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace. Vydávání bude probíhat ve zjednodušeném režimu.

18; V Moskvě budou abonentům MGTS rozdávat televizory s diagonálou 40 palců. Ceny takovýchto televizorů 4K (rozlišení dvakrát vyšší než HDTV) začínají na 27 tisících rublů.

19; Aktivistka Majdanu: „1.200 hřiven za topení v jednopokojovém bytě o velikosti 30 čtverečních metrů? K čemu jsou takové reformy?“ Po třech letech začali ukrajinští „patrioti“ chápat, že je něco špatně.

20; Vítězný oblouk v Palmýře je možné a nutné zrekonstruovat. Ředitel Institutu archeologie Ruské akademie věd informoval o šancích na rekonstrukci unikátních objektů v Palmýře.

21; Centrální banka uskutečnila čistku mezi bankami v Tatarstánu. Ruská centrální banka zrušila licence na uskutečňování bankovních operací hned třem bankám v Tatarstánu.

22; Skutečná tvář finského nacionalismu. Seznamte se: Joao Bruno Putulukeso – černošský kandidát finské nacionalistické strany „Opravdoví Finové“.

23; OSN chce vybudovat v Donbasu centra pro pomoc ženám znásilněným vojáky. O krutosti ukrajinské armády a případech sexuálního násilí na okupovaných teritoriích Donbasu se ví už dávno.

24; Ukrajinská armáda zmařila společnou inspekci Doněcké filtrační stanice. Ukrajinští vojáci během ostřelování Doněcké filtrační stanice sestřelili i dron patřící misi OBSE.

25; Země „neotroků“: Ukrajinec vyrobil trůn pro Trumpa. Ale darovat trůn americkému prezidentovi se truhlář z Rovna nechystá. Doufá, že jej za slušné peníze prodá.

26; Na Ukrajině je polovina mostů v nebezpečném havarijním stavu, říká ministr infrastruktury. „Letos můžeme opravit pouze 80 mostů z 9 tisíc, které se nacházejí v havarijním stavu“.

27; Práce na chybách. Další most v havarijním stavu v Kyjevě byl spolehlivě vyztužen – překližkou... Kličkův tým specialistů a profesionálů spolehlivě vyztužil rozpadající se silniční most.

28; Ukrajinská armáda ostřeluje z minometů okolí Doněcké filtrační stanice bez ohledu na dohody s OBSE. Sdělilo to operativní velení Doněcké republiky.

29; Šéfovi rusofobního „Institutu národní paměti“ darovali smuteční věnec. Vjatrovič považuje věnec s jeho jménem za pomstu za jeho návrh zrušit oslavy Dně vítězství 9. května.

30; Obyvatelstvo Ukrajiny už nemá z čeho platit za energie. Dluhy rostou jako lavina. Míra zadlužení za Komunální služby na Ukrajině dosahuje rekordních výšin.

31; Prilepin připravuje svůj batalion na plnění zvláštních úkolů na frontě. Novinářům se podařilo účastnit se tréningu batalionu Zachara Prilepina.

32; Saúdská Arábie vyhlásila cenovou válku na trhu s ropou. Saúdská Arábie neočekávaně poskytla velké slevy na všechny druhy své ropy pro všechny klienty.

33; Jižní Korea je šokována odplatou Číny za protiraketovou obranu USA. Jak bylo slíbeno, Čína prudce aktivizovala ekonomické sankce proti Jižní Koreji za rozhodnutí rozmístit u sebe protiraketovou obranu USA THAAD.

34; Doněcká republika vyhlašuje obchodní blokádu Ukrajiny, říká Zacharčenko. Přerušujeme všechny obchodní vztahy s Ukrajinou, se kterou jsme nuceni bojovat.

35; Ministerstvo obrany Ruské federace pozvalo šéfy NATO do Moskvy na konferenci o bezpečnosti. Jsme připraveni poskytnout našim partnerům tribunu pro zveřejnění a výměnu názorů.

36; Vysílání televizních a rozhlasových stanic Doněcké republiky bylo rozšířeno na řadu regionů Ukrajiny, říká Zacharčenko. Podle pokynu šéfa Doněcké republiky byl uveden do provozu nový vysílač. Je čas tento proces spustit.

37; V Kremlu komentovali možnost uznání Doněcké a Luganské republiky. Mohu říci jediné: Podle ústavy ruskou zahraniční politiku určuje prezident.

38; Oddíl sebevrahů: Ukrajinské ministerstvo energetiky chce zakázat dovoz uhlí z Ruska. Informoval o tom ministr Igor Nasalik.

39; Za týden od 25. února do 3. března 2017 byly pod palbou ukrajinské armády prakticky všechny obce. Zaregistrováno bylo 11,5 tisíce případů ostřelování. Aktivně bylo využíváno těžké dělostřelectvo.

40; OBSE přijíždí, až když všechno utichne, stěžují si obyvatelé Kominternova na každodenní ostřelování. Obec Kominternovo na jihu Doněcké republiky byl opět ostřelována ze strany ukrajinské armády.

41; První video z Palmýry. Na nebi „Noční lovci“, na zemi zničená technika Islámského státu. Syrští vojáci zveřejnili první video z okrajů Palmýry osvobozené od ozbrojenců Islámského státu.

42; K Porošenkovi přišly nespokojené prostitutky. Dámy „se sníženou sociální odpovědností“ a jejich fanoušci požadují legalizaci sexuálního průmyslu.

43; OBSE schválila program Doněcké a Luganské republiky na spojení lidu Donbasu. Počítá se s vytvořením společné inspekce, která bude provádět prověrky podniků situovaných na teritoriu Donbasu.

44; CNN může změnit svůj název na Fake News, říká Puškov. Těmito slovy komentoval politik ostrá slova generálního prokurátora Jeffa Sessionse na adresu televizní společnosti.

45; Názor Poláka: V roce 2014 se obyvatelé Donbasu považovali za součást ruské kultury, ale přesto se cítili Ukrajinci. Přitom předpokládali, že skutečný Ukrajinec je ten, který považuje Rusy za přátelský národ.

46; Na bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova byl vydán mezinárodní zatykač. Ve Vyšetřovacím výboru přestěhování poslance Voroněnkova na Ukrajinu vysvětlili jeho přáním vyhnout se trestnímu stíhání v Rusku.

47; Rusko vyzvalo Ukrajinu, aby si třikrát rozmyslela, než začne cokoli podnikat v Donbasu. Moskva vyzvala Kyjev a Washington, aby si své kroky v regionu třikrát rozmyslely.

48; Ozbrojenec z „Azova“ s přezdívkou „Teror-mašina“ byl odsouzen k sedmi letům vězení. Dotyčný byl zadržen v dubnu 2016. Byl obviněn ze zločinů podle několika paragrafům trestního zákoníku.

49; Porošenko: Nikomu nedovolím rozhoupávat loďku. Porošenko během návštěvy charkovského traktorového závodu prohlásil, že nedovolí svým odpůrcům „rozhoupávat loďku“ (patrně ve smyslu destabilizovat situaci).

50; V ukrajinském hlavním městě se mluví o blokádě Donbasu a mostech v havarijním stavu. Ukrajina se před očima mění na nevelké provinční sídlo, chudé a zpustlé, které ukazuje svým bohatým sousedům neslušná gesta.

51; Ukrajinská armáda ostřelovala obec Frunze v Luganské republice. Byl zraněn civilní obyvatel. V danou chvíli na místě události pracují zástupci prokuratury a ministerstva vnitra.

52; CIA vysoce ocenila ruskou ekonomiku. Ekonomika Ruska se v parametru výkonu (HDP) přepočteného na kupní sílu (PPP – Purchasing Power Parity) téměř vyrovná německé. Vyplývá to z údajů CIA. Na prvním místě Čína s 21.270 miliard dolarů, na druhém EU jako celek s 19.180, na třetím Spojené státy s 18.560, čtvrtá Indie (8.721), páté Japonsko (4.932), šesté Německo (3.979), sedmé Rusko (3.745). Česká republika je na 50. příčce (351) s výkonem odpovídajícím zhruba jedné jedenáctině výkonu německé či ruské ekonomiky. Ukrajina (350) je podle tohoto žebříčku hned za ČR. Na 71. místě Slovensko (169).

53; U Astrachaně se budou konat bojové střelby z komplexů S-300 a S-400. Cvičení se zúčastní kolem 350 vojáků a více než 200 kusů vojenské a speciální techniky Západního vojenského okruhu.

54; Pod houfnicí s příslušníky ukrajinské námořní pěchoty explodovala v zóně ATO nástražná mina. Velitel zahynul. Tři další vojáci byli zraněni.

55; Evropa může Ukrajině navrhnout, že bude nakupovat od Ruska uhlí, říká Sluckij. Evropa v situaci vzájemné blokády Ukrajiny a Doněcké republiky může navrhnout Kyjevu usednout za jednací stůl na toto téma.

56; Západ vůči Srbsku používá dvojí metr, říká Vučić. Srbsko na sobě pociťuje uplatňování dvojího metru, když jde o situaci v regionu.

57; Ukrajina se dostala do desítky nejbědnějších zemí světa. Tento ukazatel je součtem ukazatelů inflace a nezaměstnanosti.

58; Hesla na podporu Ruska. Jak parlament Srbska uvítal Mogheriniovou. Šéfku diplomacie Evropské unie Federiku Mogherini uvítali v parlamentě Srbska skandováním hesel odsuzujících Evropskou unii.

59; USA nemají zájem na obraně zemí Pobaltí, říká expert. Bezpečnost baltských zemí nepatří do desítky nejdůležitějších otázek pro novou administrativu USA.

60; Porošenko: Já jsem se nechtěl stát prezidentem. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že si nekladl za cíl stanout v čele země.

61; Obama přinesl Trumpovi jedovaté překvapení, píše Der Spiegel. Lidé z administrativy Baracka Obamy se už dopředu postarali o kompromitující materiál na Donalda Trumpa.

62; Syrští ženisté zahájili odminovávání obytných čtvrtí Palmýry. Syrští ženisté začali zneškodňovat výbušná zařízení v obytných budovách města Palmýra.

63; Ruský generál Pjotr Miljuchin zraněný v Sýrii byl dopraven do Hlavní vojenské klinické nemocnice za účelem záchrany života.

64; Majetek čínských poslanců převyšuje HDP Švédska. Majetek 209 nejbohatších poslanců čínského parlamentu je odhadován na 507 miliard dolarů, což je srovnatelné s HDP země jako Švédsko.

65; Rusko předá Mexiku obrněné vozidlo „Gorec-M“. Mexičané plánují využití ruského obrněného vozidla pro převoz vojáků a policistů v zónách se zvýšenou nebezpečností.

66; V Luganské republice a u Doněcka probíhají boje. Ukrajinská vojska ostřelují Doněckou filtrační stanici.

67; Zvýšení tarifů na elektrickou energii ekonomice Ukrajiny nepomůže, říká expert. Další, už páté zdražení elektrické energie na Ukrajině jen sníží životní úroveň obyvatelstva.

68; Ruský „Bojaryšnik“ zaplavuje Ukrajinu. Nyní je už i v Záporoží. Ruské kosmetické mléko na alkoholové bázi s názvem „Bojaryšnik“ (Hloh) úspěšně dobývá ukrajinský trh.

69; Podívejte, jací jste pokrytci! Trump zveřejnil fotografii lídra demokratů v senátu s Putinem. V USA se v poslední době rozhořelo hned několik skandálů v souvislosti s kontakty státních úředníků s představiteli Ruska.

70; Nová taktika: Údery ruského letectva a krach Islámského státu. Jak byla dobyta Palmýra. V okolí trojúhelníku dobytého včera došlo ke koncentraci vojsk syrské armády. Byla to vydatná podívaná.

71; Státní department znovu bez důkazů obvinil rusko z likvidace Syřanů. Státní department USA v pátek znovu bez důkazů obvinil Rusko z likvidace téměř tří tisíc civilních obyvatel Sýrie.

72; Marina Le Penová byly předvolána k soudu. Marine Le Pen byla vyzvána, aby se dostavila k soudu za účelem případného sdělení obvinění ohledně fiktivního zaměstnávání dvou asistentů.

73; Smrtící koníček. Japonec se udusil pod pornočasopisy. Osaměle žijící Japonec zemřel poté, co se na něho zřítil stoh pornočasopisů.

74; Osvobozená Palmýra: Ruští vojáci, strhané vlajky Islámského státu a květiny na skalách.

75; Více než 50% Nizozemců si přeje odchod z Evropské unie. Pro zachování členství Nizozemska se vyslovilo 39% dotázaných.

76; USA budou pomáhat Ukrajině při nastolování míru. Oznámil to ředitel Správy pro strategii a politiku štábu velení Ozbrojených sil USA v Evropě.

77; Ukrajina přeruší veškeré kontakty s podniky v Doněcké a Luganské republice, které přejdou pod vnější nucenou správu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 4.3.2017:

1; Tajné dodávky: Proč Ukrajina odmítá nákupy uhlí v Rusku? Tuhá paliva jsou v průměru o 30% dražší než z šachet Doněcké a Luganské republiky.

2; Doněcké republice došla trpělivost, říká expert o vyhlášení blokády vůči Ukrajině. Doněcká republika vyhlásila odvetnou blokádu Ukrajině.

3; USA přikročily k přezbrojení Ukrajiny smrtícími zbraněmi. Zahraniční experti si myslí, že předání FGM-148 Javelin na Ukrajinu způsobí kardinální změnu situace v zóně ATO.

4; Ve Španělsku uspořádalo 120 Rumunů banket v restauraci a uteklo bez placení. Více než 1250 občanů Rumunska, kteří slavili křtiny v restauraci El-Carmen ve Španělsku, zdrhlo po hlavním chodu.

5; Experiment s Jugoslávií. Proč nelze zapomínat poučení z Bosenské války? V prvních jarních dnech roku 1992 se na území Bosny a Hercegoviny rozhořel nejkrvavější poválečný evropský konflikt.

6; Kyjev si kope vlastní uhelný hrob. Ukrajina odmítá ruské uhlí a prodlužuje režim výjimečné situace v energetice.

7; USA jsou čím dál méně ochotny živit Ukrajinu. Spojené státy nadále omezují tok peněz na vojenskou pomoc Ukrajině.

8; Zprávy z Doněcké republiky: Vydírání obyvatel Doněcka ozbrojenci ATO, boje a ostřelování. Velitelé těchto batalionů měli evidentně za cíl vyvolat odvetnou palbu a v případě ekologické katastrofy obvinit ozbrojené síly Doněcké republiky.

9; Vepřík se rozhodl stát tygrem. Ukrajinští politici rádi rozebírají věci, o kterých nemají sebemenší tušení. Ukrajinský poslanec Anton Geraščenko si liboval, jaký pokrok udělala po Druhé světové válce Jižní Korea. Pominul však, že k rozvoji došlo v době, kdy se o demokracii v Jižní Koreji okupované Spojenými státy vůbec nedalo mluvit. Navíc byl jihokorejský trh totálně chráněn před dovozem ze zahraničí, a díky investicím ze Západu měl zcela otevřený přístup na zahraniční trhy. To se pak snadno dělají „zázraky“.

10; Naděžda Savčenko: Cesta od hrdinky ke zrádkyni. Nejhalasnější skandál, který se rozjíždí v těchto dnech na Ukrajině, je spojen se jménem Naděždy Savčenkové.

11; Erdogan obvinil Německo z podpory terorismu. Německá vláda by měla stanout před soudem za podporu a krytí terorismu.

12; Smrt Banderovi, sláva Rusku! Akce v Těrnopolské oblasti. Na Ukrajině v jedné z obcí neznámí aktivisté popsali autobusovou zastávku proruskými hesly.

13; Odevzdávejte půdu. Mezinárodní měnový fond připravuje Ukrajinu o hlavní hodnotu. Zrušení moratoria na prodej zemědělské půdy povede k jejímu masovému skupování za babku a k dalšímu přeprodávání zahraničním společnostem.

14; Vůdkyně demokratů odpověděla Trumpovi na výzvu k vyšetřování jejích styků s Ruskem. Tento týden se objevila fotografie z roku 2010, na které Američanka sedí u stolu s velvyslancem Ruské federace Kisljakem. Nancy Pelosi vzkázala Trumpovi, že něco jiného jsou oficiální příležitosti a něco jiného soukromé schůzky.

15; V Kyjevě zrušili koncert Kristiny Orbakaitė (dcera Ally Pugačevové). Koncert ruské zpěvačky byl přesunut na podzimní termín kvůli veřejnému rozhořčení. Patrně k němu za půl roku už nebude důvod...

16; Poklonskaja: Na Krymu došlo k tzv. „ronění“ busty cara Mikuláše II. Poslankyně Státní dumy Ruské federace řekla, že zázrak byl zaregistrován 3. března ráno. K bustě už směřují poutníci. („Ronění“ u ikon je nevysvětlitelné vylučování libě vonící tekutiny nebo pastovité hmoty z povrchu díla).

17; Nočním ostřelováním ze strany Ukrajinské armády bylo na okrajích Doněcka a Gorlovky poškozeno 11 domů. O následcích ostřelování referují předsedové místních administrativ.

18; Zločinec vyhrožuje, že způsobí výbuch plynu v obytném domě v Moskvě. Muž stojí v okně pětipodlažního domu na severu města a vyhrožuje výbuchem plynu.

19; Záchranáři zahájili odminování Doněcké filtrační stanice. Připomeňme, že včera ukrajinská armáda zahájila minometnou palbu, čímž zmařila společnou inspekci Doněcka a Kyjeva.

20; Zůstává částka 350 milionů, říká velvyslanec Ukrajiny, který odmítá věřit v omezení vojenské pomoci ze strany USA na polovinu. Trvá na tom, že Washington dá Kyjevu daleko více peněz než slibuje.

21; Hlavní výsledek Putinovy pětiletky. Před pěti lety by dnešní zprávy vypadaly jako zcela nevědecká fantasmagorie. Rusko si navzdory enormnímu tlaku Západu vede velmi dobře.

22; Závody ve zbrojení. Čína výrazně zvýšila výdaje na obranu. V letošním roce byl vojenský rozpočet Čínské lidové republiky zvýšen o 7%.

23; Spiegel umístil na obálku svého vydání Trumpa s Putinovou tváří. „Kolik je v Trumpovi Putina?“, klade si časopis řečnickou otázku.

24; Grojsman: Blokáda Donbasu je výhodná pro Rusko. Premiér Ukrajiny prohlásil, že ztráty v důsledku obchodní blokády organizované „patrioty“, mohou činit 3,5 miliardy dolarů a 75 tisíc pracovních míst.

25; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin vystřelila na pozice Národní policie 575 kusů dělostřelecké munice. Situace na doněckém úseku fronty zůstává napjatá.

26; Generál NATO řekl, jak bude Západ „zadržovat“ Rusko. Podle slov britského generála západní svět potřebuje celkovou strategii „hybridního zadržování Ruska“.

27; Skandál kolem generálního prokurátora Jeffa Sessionse a ruského velvyslance Sergeje Kisljaka přechází do humoristické roviny. Politické špičky Ruska si z toho už jen utahují.

28; Americké úřady budou odebírat děti nelegálním migrantům. Toto opatření má zastrašit nelegální migranty a snížit množství matek přijíždějících do USA se svými dětmi.

29; Skandál: Britský rockový hudebník Rod Stewart uspořádal při natáčení „popravu“ ve stylu Islámského státu. Stewart se hájí, že nebyl správně pochopen a že je to jen epizoda z „Boje o trůny“.

30; Íránská armáda úspěšně provedla zkoušky protivzdušného raketového systému S-300. Íránští vojáci při vojenském cvičení protivzdušných sil úspěšně odzkoušeli ruský raketový komplex S-300.

31; Hlavního daňaře Ukrajiny Romana Nasirova, který „náhle onemocněl“, převezli do kardiologického ústavu. Nacházel se v záchranném voze ministerstva vnitra a byli u něj lékaři.

32; Trump obvinil svého předchůdce z odposlouchávání jeho telefonu a položil otázku, zdali je zákonné, když se úřadující prezident zabývá odposloucháváním v předvolební kampani.

33; Opilý Porošenko navrhl Ukrajincům, aby vyráběli psí boudy. Porošenko během návštěvy charkovského traktorového závodu také prohlásil, že nedovolí svým odpůrcům „rozhoupávat loďku“.

34; Trump: První setkání generálního prokurátora USA s velvyslancem Ruska organizoval tým Baracka Obamy. Za dobu Obamova prezidentství navštívil Kissljak Bílý dům dvaadvacetkrát. Jen loni navštívil administrativu čtyřikrát.

35; Ukrajina odevzdala Donbas Rusku. Poslední krok je znárodnění. Co je vlastně nejlepší řešení pro chudou zemi. Vždyť Republiky Donbasu jsou na rozdíl od Ukrajiny samy schopny všechno obnovit a začít vydělávat.

36; U účastníků blokády Donbasu objevila policie velké množství munice. Probíhají domovní prohlídky. Ukrajinská policie objevila výbušninu pod mostem, kde je stan účastníků blokády.

37; Kreml: Rusko je připraveno dorazit Islámský stát i bez účasti USA. Donald Trump může plány na dosažení dohody s Ruskem ohledně společného boje s teroristickým uskupením dočasně odložit.

38; Doněcká filtrační stanice obnovila svou činnost. Bylo uskutečněno odminování areálu samotné stanice a jejích přístupových cest.

39; Ve městě Ufa házeli na Navalného vajíčka. Na nádraží uvítaly skandálního opozičníka lidé s plakáty „Agent USA“.

40; Ukrajinská armáda opět zahájila palbu na Doněckou filtrační stanici ihned po jejím spuštění.

41; Policie vtrhla do bytů účastníků blokády Donbasu hned v několika městech Ukrajiny.

42; Trump hrozí zkorumpovaným úředníkům Ukrajiny vězením. NABU (Ukrajinský národní protikorupční úřad) úzce spolupracuje s americkou policií, která má kompromitující materiál na vysoké ukrajinské úředníky.

43; Ukrajina zrušila návštěvu ministra infrastruktury v USA. Ukrajinská vláda zrušila cestu ministra infrastruktury Vladimira Omeljana do Washingtonu.

44; Rusko a Jihoafrická republika zavedly od 30. března bezvízový režim.

45; Nejvyšší daňový úředník Ukrajiny Roman Nasirov byl uznán za nezpůsobilého. K tomuto závěru dospěli Lékaři Kardiologického institutu akademika Stražesko.

46; Zázrak! Porošenko mluví jazykem Vladimira Putina. Novinář Ajder Muždabajev uprchlý z Ruska prohlásil, že ukrajinský prezident Petr Porošenko mluví Putinovým hlasem. Patrně si najal v Rusku PR poradce. Problém je ale v tom, že Ukrajinci slyší na zcela jiný tón než Rusové.

47; Ukrajinská armáda ostřeluje Kominternovo. Rozpoutaly se boje. Ukrajinští ozbrojenci vyprovokovali boj v okolí Kominternova.

48; Blokáda byla prolomena. V Luganské republice byl obnovena jízda vlaku zastaveného radikály. Vlak dorazil na stanici Svetlanovo.

49; Kadyrov navrhl poslat do Sýrie čečenské terénní vozítko. Ramzan Kadyrov představil v Grozném třímístnou buggy pro vojáky, jejíž výroba bude v nejbližší době v republice zahájena.

50; Nejvyššího daňového úředníka Ukrajiny vezou k soudu. Romana Nasirova odvezli z Institutu Kardiologie do Smolenského obvodního soudu v Kyjevě do vazby.

51; Dívenka napsala dopis Bohu, aby ji zachránil před syrskými ozbrojenci. Dvě města, Al-Fuá a Kefrája obsazená ozbrojenci z Džejš al-Fatch a teroristy z Džebhat an-Nusrá, jsou už dva roky vystavena genocidě.

52; V Turecku havarovalo letadlo syrské armády. V turecké provincii Hatay havarovalo letadlo syrských vzdušných sil.

53; Semenčenko se chystá zablokovat železnici u Konotopu. Poslanci Nejvyšší rady za „Samopomošč“ Jegor Sobolev a Semjon Semenčenko připravují zablokování železnice u devadesátitisícového města Konotop v Sumské oblasti Ukrajiny.

54; Veteráni ATO informují o blokování železničního spojení Ukrajiny s Ruskem. Oznámili to v tzv. „Štábu blokády obchodu s okupanty“.

55; V Turecku našli havarované syrské letadlo. Turecké vyhledávací skupiny našly na syrské hranici úlomky havarovaného syrského letadla.

56; Pentagon potvrdil smrt více než dvaceti civilních obyvatel v důsledku leteckých úderů USA v Sýrii a Iráku. Velení USA na Blízkém Východě (CENTCOM) potvrdilo civilní oběti v Iráku a Sýrii.

57; Auto bylo roztrháno na kusy. Automobil ruských vojenských poradců explodovalo u Palmýry. Čtyři ruští vojenští poradci zahynuli v důsledku výbuchu miny v okolí Palmýry v syrské provincii Homs.

58; Ukrajinský voják střílel v Žitomiru. Jsou zranění. V Žitomiru pracovník vojenského komisariátu postřelil místního obyvatele během konfliktu kvůli parkování.

59; MMF vyčlení pro Ukrajinu novou tranši úvěru. MMF dosáhl dohody s ukrajinskými úřady o vyčlenění nové tranše finanční pomoci.

60; Víza pro Američany: Evropa se brání politice USA. Není vyloučeno, že brzy budou Američané pro své cesty do Evropy potřebovat vstupní víza.

61; Na ruském ministerstvu zahraničí řekli, jak vyvolat občanskou válku v USA. Zveřejnění kontaktů ruského velvyslance v USA Sergeje Kisljaka může v Americe vyvolat novou válku Severu proti Jihu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 5.3.2017:

1; V Británii vyzvali ke spolupráci s Ruskem. Velká Británie musí koordinovat své postupy s Ruskem v otázkách boje s teroristickým uskupením Islámský stát v Iráku a Sýrii, řekl šéf zahraničního výboru dolní sněmovny britského parlamentu Crispin Blunt.

2; Ukrajinského osla podvádějí s falešnou mrkvičkou. Na Ukrajině se do roku 2050 v případě zachování současných trendů sníží počet obyvatel na 32 milionů. Západ nejen nesplní, co slibuje, ale už i to, co slibuje, je pouhé šidítko.

3; Ukrajina už přišla o 15 miliard dolarů a chce přijít ještě o víc, říká Puškov. Ukrajinští radikálové zablokovali železniční spojení s Ruskem v Konotopu.

4; USA potvrdily záměr snížit ekonomickou pomoc jiným zemím. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa má v úmyslu podstatně snížit finanční pomoc jiným státům.

5; Balkánský uzel. Povede politická krize v Makedonii k revizi evropských hranic? V Makedonii neutichají masové protesty.

6; Ukrajina se změnila v Somálsko Evropy. V Americe se o Ukrajině už vůbec nemluví.

7; Pokud se Trump spřátelí s Ruskem, pak je možné mu odpustit lži i chyby. Pokud se Trumpovi podaří to, co se nepodařilo Obamovi, tj. vybudovat slušné vztahy s Ruskem, pak je možné mu celý současný skandál prominout.

8; Ruské letectvo, specnaz a syrská armáda. Na ministerstvu obrany Ruské federace vysvětlili úspěch speciální operace na znovudobytí Palmýry. Generál speciálně zmínil akce ruského letectva a bojovníků Sil pro speciální operace Ruské federace.

9; Odmítnutí dohody s Ruskem ohledně boje s Islámským státem ještě více oslabí Trumpa. Plány Donalda Trumpa spolu s Ruskem vytlouct duši z Islámského státu se hroutí před očima.

10; Nová kniha Toma Nicolse „Smrt expertních znalostí“. Vláda idiotů jako hrozba. Je to americký nebo globální problém? Současná západní společnost bude zničena.

11; Ukrajina a Sýrie: Nová strategie Ruska ukončuje dominanci USA. USA poprvé za třicet let vysoce ocenily možnosti a schopnosti Ruska a utrpěly řadu krajně nepříjemných porážek na světové scéně.

12; Ve stínu výstavby Kerčského mostu, který má spojit Krym s pevninou, zůstávají i další velké ruské projekty.

13; Ukrajina prohrává informační válku s Ruskem. K tomuto jednoduchému, ale nepříjemnému poznání dospěla kyjevská junta.

14; Cena bezvízového styku: Rakousko navrhla vyslání běženců z Evropské unie do Gruzie. Potřebujeme centra pro běžence za hranicemi EU, prohlásil šéf rakouského ministerstva zahraničí Sebastian Kurz.

15; Štáb ATO informuje o velkých ztrátách ukrajinské armády. Mluví se o tom v ranním prohlášením tiskového centra.

16; Ostuda USA v Sýrii, Teroristé Al-Káidy získaly rakety TOW, které CIA předala „opozici“. Syrští teroristé z bývalé Al-Káidy začali proti syrské armádě používat americké protitankové raketové komplexy TOW.

17; Proč je nutná nová „Perejaslavská Rada“? Už v roce 1649 polský král a Bohdan Chmelnickij plánovali společný pochod na Moskvu. A za čtyři roky došlo k historickému sjednocení Ukrajiny s Ruskem.

18; Napětí v USA roste. Stoupenci a protivníci Donalda Trumpa se střetli v Kalifornii. Sedm lidí bylo při srážkách zraněno.

19; Většina Nizozemců nechce zůstat v Evropské unii. Z průzkumu vyplynulo, že většina Nizozemců není spokojena s politikou Bruselu a vyslovují se pro odchod země z EU podle britského příkladu.

20; Ukrajinská armáda opět zahájila ostřelování Doněcké filtrační stanice. Personál se ukryl ve sklepení. Oznámilo to operativní velení Doněcké republiky.

21; USA se chystají vyslat větší síly do Sýrie za účelem dobytí města Rakká. Projednává se návrh o zrušení omezení počtu nynějšího kontingentu amerických vojáků v Sýrii.

22; Už se jim nechce být dobrovolníky. „Hrdinové ATO“ opouštějí pozice a s podlomeným zdravím se vrací ke svému opuštěnému byznysu. Široce známý aktivista Majdanu a dobrovolník ATO Jurij Kasjanov vyprávěl o masovém znechucení a totálním pesimismu.

23; V Alabamě zakázali promítání Krásky a zvířete kvůli postavě teplouše. Připomeňme, že kontroverzní postava z filmu Kráska a zvíře vyvolal diskuse po celém světě.

24; Místo Kribyho a Psaki bude tiskovou tajemnicí Státního departmentu Trumpova oblíbená televizní moderátorka. Oficiálním představitelem Státního departmentu USA byla jmenována moderátorka Trumpova oblíbeného pořadu na televizní stanici Fox News Heather Nauert.

25; V Somálsku za pouhé dva dny zemřelo více než sto lidí hlasy. V roce 2011 v Somálsku zahynulo 260 tisíc lidí hlady.

26; Ruské námořníky a jednoho Ukrajince osvobodili ze zajetí pirátů. Příští týden plánují svůj návrat do Sevastopolu.

27; Kolumbijské poučení pro Ukrajinu: Proč nelze zvítězit nad povstalci? V Kolumbii pod kontrolou mírových sil začalo odzbrojování povstalců z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie.

28; Semenčenko nabízí otevřenou výzvu Porošenkovým „psím boudám“. Poslanec Nejvyšší rady Konstantin Grišin alias Semjon Semenčenko se obrátil formou otevřeného dopisu na ukrajinského prezidenta.

29; Asi se taky unavila... Energoblok Záporožské jaderné elektrárny byl odpojen v režimu „horkého odstavení“. Informuje o tom tisková služba Energoatomu.

30; Veteráni ATO informují o blokování železničního spojení Ukrajiny s Ruskem. Oznámili to v tzv. Štábu blokády obchodu s okupanty.

31; Opilí řidiči uspořádali závody se střelbou po kolemjdoucích a nabourali přitom autobus. V důsledku závodu jeden z řidičů rozbil auto a naboural do autobusu.

32; „Veteráni ATO“ blokují železniční spojení Ukrajiny s Ruskem. Byly zveřejněny první záběry, jak probíhá budování nové „pevnosti“, která má definitivně izolovat Ukrajinu od Východu.

33; Ochlobystin slíbil, že rozbije držku těm, kdo urážejí Natalii Poklonskou v souvislosti s „roněním“ pomníku cara Mikuláše II. Ivan Ochlobystin se postavil na ochranu poslankyně Státní dumy Natalie Poklonské.

34; Stíhačky ruského letectva demonstrativně proletěly nad torpédoborcem amerického loďstva. Na videonahrávce je vidět, jak letadla ruského letectva prolétají podél amerického torpédoborce.

35; Ukrajina se pokoušela zaútočit na pozice ozbrojených sil Doněcké republiky z moře. Oznámili to během dnešní tiskové konference Eduarda Basurina v Doněcku.

36; Velitel ruského uskupení v Sýrii informoval o roli ruského letectva při osvobození Palmýry. Úspěch operace na znovudobytí Palmýry závisel a úspěšných operacích ruského letectva.

37; Viceprezident Ukrajiny označil nízké ceny plynu pro obyvatelstvo za populismus. Vicepremiér Pavel Rozenko navrhl, aby se skoncovalo s populismem ohledně cen plynu pro obyvatelstvo. Jsou prý příliš nízké.

38; Vojáci ukrajinské armády zahynuli u města Sčasťje při explozi vlastních min. Je to spojeno s chaotickým zaminováváním krajiny, v jehož důsledku umírají pravidelně i civilní obyvatelé Ukrajiny.

39; Bílý dům: Oni dostanou méně a my tudíž více. Trump hodlá omezit výdaje na podporu jiných zemí.

40; Začal mohutný přesun vojsk NATO do Estonska. Byl zahájen přesun batalionové taktické skupiny NATO o síle 1.200 mužů do Estonska.

41; Než začnete obviňovat Trumpa ze styků s Ruskem, vzpomeňte si na Clintonovou, říkají na Fox News. Styky lidí z Trumpova okolí s Ruskem je ale samozřejmě nutno vyšetřit.

42; Ukrajinská armáda připravuje provokace v předvečer pokusu o odpoutání sil u Stanice Luganské. Kyjevští vojáci plánují provokace v předvečer odpoutání sil v okolí Stanice Luganské plánovaného na 7. března.

43; Ozbrojenec Islámského státu se odpálil na velitelském stanovišti An-Nusrá. K incidentu došlo v syrském městě Aazaz v provincii Aleppo nedaleko turecké hranice.

44; Náš lid chce totéž, co Putin, říká australská politička. Styl řízení prezidenta Ruska Vladimira Putina si získal pochvalu od předsedkyně australské strany „Jeden národ“ Pauline Hanson.

45; Přestaňte dělat vládě ostudu! Ukrajinský ministr připomněl přímé povinnosti členů vlády. Ukrajinský ministr spravedlnosti prohlásil, že se stydí za svého vládního kolegu, ministra infrastruktury Vladimira Omeljana, který se urazil kvůli tomu, že jej nepustili na služební cestu do USA.

46; Oleg Carjov se vyjádřil k zesměšňování Natalie Poklonské, která oznámila „ronění“ busty cara Mikuláše II.

47; Oblečte se tepleji, s čajem to zvládnete. Mustafa Najem svolává „soudní Majdan“. Poslanec Nejvyšší rady a iniciátor Majdanu Mustafa Najem znovu vyzval Ukrajince, aby vyšli do ulic.

48; Účastníci blokády zastavují veškeré nákladní vlaky z Ukrajiny do Ruska. Akce v Konotopu pokračuje.

49; Tony Blair se možná stane Trumpovým poradcem, píší média. Bývalý premiér Velké Británie Tony Blair dostal nabídku stát se součástí administrativy prezidenta USA.

50; V Rostově probíhá akce „Zastav genocidu obyvatel Donbasu“. Akce se koná za podpory Mezinárodního svazu antifašistů.

51; „Noční vlci“ požadují zastavení genocidy Donbasu a chtějí přinutit kyjevskou moc k míru.

52; Do blokády železnice v Konotopu vstoupila policie. V souvislosti s blokováním železničních tratí v Konotopu bylo zahájeno trestní řízení.

53; Ozbrojenci ATO za zvuků hymny Luganské republiky uspořádali protestní akci v Kyjevě. Aktivisté a veteráni ATO uspořádali flashmob před restaurací Ogorod v Kyjevě.

54; Doněcká filtrační stanice je v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bez proudu. V současné chvíli vedení stanice podniká pokusy o evakuaci personálu.

55; Aktivisté Automajdanu zablokovali Solomenský soud. Aktivisté prohlašují, že budou blokovat soud, dokud se nedostaví službu konající soudce.

56; Palmýra: Letecká přehlídka ruského letectva, přehlídka sil Syrské armády a koncert. Útočné vrtulníky „Noční lovec“ Mi-28N, „Krokodil“ Mi-24 a stíhačky prolétají na pozadí antických památek starobylé Palmýry.

57; Pilot letadla havarovaného u turecko-syrských hranic prohlásil, že byl sestřelen. Podle svědectví pilota, které poskytl v nemocnici, startoval ze základny v okolí syrské Latakíje.

58; Erdogan srovnal německé politiky s nacisty. Prezident Turecka Erdogan srovnal politiku německé vlády vůči Ankaře s nacismem.

59; Veteráni ATO vyprávěli o bratrovražedné válce. V Donbasu na straně nacionalistů bojují i Rusové z Ruska. Zpravidla jsou to totální zoufalci.

60; „Soudní Majdan“ v Kyjevě. Před Solomenským soudem v Kyjevě probíhá protestní akce.

61; Ukrajina natočila video oslavující ruské sportovkyně. Reklama na sportovní oblečení se stala příčinou halasného skandálu.

62; Syrská armáda za podpory ruského letectva od 1. ledna osvobodila od Islámského státu 99 obcí. Dále se sděluje, že celkem od počátku roku bylo osvobozeno 2690,4 čtverečních kilometrů syrského území.

63; Německá vojska budou u ruských hranic tak dlouho, jak bude potřeba, říká německé ministerstvo zahraničí. Poprvé po Druhé světové válce se němečtí vojáci ocitli u hranic s Ruskem.

64; Pokrok na ukrajinský způsob. Historické město Kameněc Podolskij ve Vinnické oblasti bude vytápěno slámou a štěpkou. Starosta zdůrazňuje, že na Ukrajině se poprvé podařilo dosáhnout plné energetické nezávislosti v rozměru stotisícového města.

65; Bratranec pohlavára z Islámského státu byl zadržen policií. Příbuzného jednoho z nejnebezpečnějších teroristů se podařilo zadržet v okolí Džosak v západní části Mosulu díky informaci získané od rozvědky.

66; Veterány ATO se podařilo přemluvit, aby ukončili blokádu železnice v Konotopu, hlásí Ukrzaliznycja. Mluví se o tom ve sdělení tiskové služby společnosti.

67; Těžká mnohačetná zranění. Do Dněpropetrovska přivezli příslušníky námořní pěchoty Ukrajiny, pod kterými explodovala mina. Připomeňme, že o výbuchu miny pod houfnicí s příslušníky námořní pěchoty se psalo už dříve.

68; Palmýra: Spálené tanky a těla nezletilých teroristů. Klíčová bitva se odehrává nikoli v samotném městě, ale na jeho okrajích, kde se nacházejí cenné zásoby ropy a plynu.

69; Izrael legalizoval užívání marihuany. Nyní je v zemi možné třikrát kouřit marihuanu a nebát se uvěznění.

70; Ukrajinská armáda ostřelovala obytné čtvrti Jasinovaté. Svědkové zveřejňují fotografie a videonahrávky následků ostřelování.

71; „Soudní Majdan“ v Kyjevě pokračuje. Jsou zveřejňovány reportáže z protestní akce u budovy Solomenského soudu v Kyjevě.

72; Rostislav Iščenko vysvětluje, proč není slyšet Porošenka. Známý analytik vysvětluje, proč Per Porošenko nečiní žádná rozhodnutí o zrušení blokády Donbasu. Propásl vhodný okamžik. Nyní by se vše obrátilo proti němu. Výsledky jeho nečinnosti ale nebudou o mnoho lepší.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.