Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 27.3.2017

obrazek
2.4.2017 04:02
Týdenní svodka. Přes příměří byl donbas ostřelován. Vzhledem k pravoslavným Velikonocím se domlouvá bytelnější příměří. Polský konzulát na Ukrajin ě byl ostřelován z granátometu. Do %CR přibyde větší počet pracovníků z Ukrajiny, protože se podařilo zlepšit systém udělování víz. Hlavním demagogem Porošenkovy vlády se stal Sadovoj, provokatér mna střeleb překracujících dohody příměří, jenž se jako starosta Lvova proslavil jako člověk, jenž se nedokáže postarat ani o odvaz odpadků. Na obrázku Sadovoj. V Kyjevě se demonstrovalo na podporu běloruských demonstrantů.

zprávy o ostřelování: http://novorossia.today/afu-ceasefire-regime-no-we-did-not-hearafu-ceasefire-regime-no-we-did-not-hear/

polský konzulát: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/433527-polsky-konzulat-na-ukrajine-byl-ostrelovan-z-granatometu.html

Příliv Ukrajinců do ČR: http://ekonomika.idnes.cz/nezamestnanost-stat-ukrajinci-agentury-visapoint-f8t-/ekonomika.aspx?c=A170331_2316014_ekonomika_rts         

 Atohle je úplná lahůdka: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/433944-separatiste-skalpovali-a-pohrbivali-lidi-zaziva-zadna-amnestie-ukrajinsky-zalobce-poprel-minske-dohody.html Jan Červnka:"Jura Lucenko se ve svém nikdy nekončícím alkoholovém opojení asi moc dlouho koukal na staré americké westerny, kde indiáni byli vždycky absolutní padouši a skalpovali nevinné farmářské dcery, pokud je včas nezachránil Ronny Reagan nebo John Wayne ujíždějící do západu slunce na bujném oři. Jinak si ty jeho tlachy vysvětlit nelze. Stačí si totiž vzpomenout na to, jak vypadali zajatci jedné a druhé strany při výměně dojednané a zprostředkované generálem Rubanem, aby si člověk udělal obrázek o adekvátnosti deliriozních výkřiků Waltzmanova Juročky. Pozoruhodnou ovšem shledávám tuhle eufemickou noticku z článku Novinek:

"Rusko a separatisté opakovaně tvrdili, že Kyjev nechce minské dohody implementovat. Lucenkova vyjádření jim dávají do jisté míry za pravdu."

Nu, samozřejmě, kdo má oči a dívá se, tohle vidí už minimálně dva roky, že Kyjev minské dohody neplní, plnit nechce a za žádných okolností, dokud tam bude tenhle režim, plnit nebude. Ale v našem nealternativním mediálním fakestreamu jsem to takhle otevřeně naformulované ještě nezaznamenal...."

 

Naše stará známá z blogu - Natálie Vitrenko, komunistická poslankyně z Ukrajiny, jež napsala několik knih o ukrajinském fašismu odpovídá na otázky: https://www.youtube.com/watch?v=U5gOAszl9Cc

Pondělí, 27.3.2017:

1; Armáda je schopna odrazit jakoukoli agresi proti Rusku, řekl Putin. 20. března prezident Ruska Vladimir Putin podepsal dekret o udělení státních vyznamenání.

2; Chci nové sportovní boty: Křížový pochod dětí. V jednom městě vyšel do ulic žák páté třídy a v jiném městě o něco starší dítě vyšlo do ulic s požadavkem: „Chci nové sportovní boty!“

3; K čemu povedou nové sankce USA proti Rusku? Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo údiv nad novými sankcemi proti ruským obranným podnikům.

4; Jazyková bariéra ochrání prezidentku Litvy před „zelenými mužíčky“, píše Foreign Policy. Putin nacvičuje v Pobaltí metody vedení hybridní války, prohlásila Dalia Grybauskaitė.

5; USA jsou znepokojeny námořní silou Ruské federace. Jak dnes vypadá americká ponorková flotila, na kterou USA sází?

6; Policista zraněný na opozičním shromáždění vyprávěl o napadení. Lékaři předpokládají, že léčení policisty bude trvat kolem dvou týdnů a už za měsíc se může vrátit do práce.

7; Ukrajina je teritorium smrti a provokací. Téma nového dílu pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

8; Tisíce lidí utíkají do pouště. Největší syrská přehrada Eufrat u města Tabka částečně praská pod údery koalice USA a dělostřelectva kurdských oddílů SDF.

9; Ztráty Ukrajiny na reputaci a Porošenkovy obavy. Moc na Ukrajině předvedla svou slabost ve vztahu k nacionalistům a radikálům. Nejdřív to byla blokáda Donbasu, teď zas sankce proti ruským bankám.

10; Pozor, nebezpečné sekty! V Rusku byla zakázána činnost Svědků Jehovových. Budou na řadě scientologové?

11; Švédský tank se během cvičení probořil pod led. Členové posádky byli zraněni. Jeden tankista se dosud pohřešuje.

12; Ukrajinská armáda utrpěla další ztráty v bojích u Avdějevky. Štáb takzvané ATO přiznal ztráty během včerejších bojů.

13; V senátu USA obvinili Rusko z vměšování do německých a francouzských voleb. Ruská oficiální moc popírá veškerá obvinění z vměšování do záležitostí jiných zemí.

14; Hrdinství. V Záporoží veterán před nastoupenou Národní gardou zvedl ruskou vlajku a nápis Rossija. Včera, 26. března během pochodu Národní gardy v Záporoží veterán odvážně demonstroval svůj postoj.

15; Koupil sis džíny – pomohl jsi nepříteli. V Kyjevě spálili vlajku Ruska před obchody Sportmaster a Glofia Jeans. Obchody sítě Sportmaster a Gloria Jeans jsou na Ukrajině v ohrožení stejně jako Sberbanka jen proto, že jsou ruské.

16; Evropský vysílací svaz dohlédne, aby se Rusko zúčastnilo Eurovize. Předtím v ženevském štábu Evropského vysílacího svazu oznámili úmysl dosáhnout možnosti vystoupení Samojlovové.

17; Turecko zakázalo zemědělský dovoz z Ruska. Turecko oficiálně zakázalo většinu zemědělského importu z Ruska.

18; Pentagon vysílá 200 výsadkářů na Blízký Východ. Vojáci mohou být vysláni buď do Sýrie nebo do Iráku.

19; O Ukrajině je vytvářen toxický obraz aneb Jak zlý Rusák škodil hodnému Ukrajinci. Establishment, který se dostal k moci v důsledku státního převratu po Majdanu 2014 vysvětluje veškeré události v zemi jako provokace ze strany Ruska s cílem poškodit obraz Ukrajiny ve světě.

20; Arktida je strategickým potenciálem Ruska, říká ministr energetiky Ruska. V Arktidě je budoucnost ruské těžby ropy a plynu, prohlásil Alexandr Novak.

21; V Porošenkově administrativě řekli, kdy se ukrajinský prezident setká s Trumpem. Nadešel čas přejít k nové kvalitě a obsahu našich vzájemných vztahů, prohlásil zástupce šéfa administrativy ukrajinského prezidenta.

22; Američtí hackeři mi na počítač umístili dětskou pornografii, říká prezident České republiky. O nepříjemném incidentu informoval sám prezident Zeman.

23; Američtí vojáci se byli podívat na zničené sklady v Balakleji. Přijeli, podívali se, vyslechli si zprávy o situaci a slíbili pomoc, říkají v ukrajinské armádě.

24; FSB vyhmátla velké obchodníky se zbraněmi. K zatýkání došlo ve třech oblastech, zabaveny byly stovky kusů zbraní a 15 kg výbušnin.

25; Roztrhají tank zevnitř. Co činí protitankový raketové komplexy „Fagot“ a „Konkurs“ nezaměnitelnými? Kvalita ruských zbraní se už dávno stala vizitkou. Sedmačtyřicetiletý veterán „Fagot“ to jen potvrzuje.

26; Evropa se lekla možného vítězství Le Penové. Možné vítězství Marine Le Pen ve volbách ve Francii povede k propadu jednotné evropské měny.

27; V Rusku zavedli omezení pro začínající řidiče. Příslušné nařízení podepsal předseda vlády Dmitrij Medveděv.

28; Na Měsíci byly objeveny hluboké podzemní tunely. Vědci tvrdí, že v budoucnu se mohou stát základem pro první lidská sídla za hranicemi planety Země.

29; Ruské tanky zachraňují tankisty v Sýrii před raketami TOW. Ozbrojence straší zlikvidované T-90. Skupina Džejš al-Izzá zveřejnila hned dvě videa, na kterých jsou zachyceny zásahy tanků T-90 raketami protitankového komplexu TOW. Posádky vyvázly živé.

30; Zacharčenko: Doněcká republika nepřipustí nové kolo bojů, o které se snaží Kyjev. Porošneko má jedinou šanci jak zůstat u moci – zmařit Minské dohody, prohlásil šéf Doněcké republiky.

31; Proč USA provokují závody ve zbrojení a cynicky porušují podmínky důležité smlouvy? Bílý dům by si měl vzpomenout, že USA samy opakovaně porušovaly smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

32; V Zakarpatsku ostřelovali dům bývalého prokurátora z granátometů. Policisté, kteří přijeli na místo incidentu, konstatovali poškození střechy a stěny domu.

33; Státní department USA a Evropská unie vyzývají k okamžitému propuštění „mírumilovných demonstrantů“. Státní department odsuzuje zatčení a považuje to za útok na základní demokratické hodnoty.

34; Šest ruských Mig-29 bude předáno Srbsku. Termíny předání závisí na tom, zdali podepíše ruský nejvyšší představitel dekret o vojensko-technické spolupráci nebo dekret o předání.

35; Ozbrojenci prohlašují, že sestřelili vojenský vrtulník v horách Sýrie. Mediální křídlo skupiny Achrar aš-Šám dnes kolem poledne prohlásilo, že sestřelili vojenský vrtulník v horách u syrské Latakíje.

36; Turecko je připraveno přijímat Rusy na vnitřní pasy. Ankara je připravena zahájit s Moskvou projednávání přechodu na vzájemné cesty občanů obou zemí na základě vnitřních pasů.

37; Nakládané maso ve sklenicích a igelit na oknech. Co se teď děje v Balakleji? Po mimořádné události ve vojenských skladech si obyvatelé Balakleje v Charkovské oblasti mohli vyzkoušet hrůzné pocity, jaké zakoušejí už tři roky obyvatelé Donbasu.

38; Zacharčenko navrhuje zakázat Janukovičovi a Azarovovi vstup do Doněcké republiky. Donbas nikdy neodpustí Janukovičovi jeho zločinnou nečinnost v roce 2014.

39; Britský list The Guardian je přesvědčen na základě návštěvy Irkutska, že život Rusů je „těžký a nevděčný“. Nakolik je tento pohled pravdivý? Ve Velké Británii se místní nezaměstnanost dá řešit dojížděním do sousedního města za prací, ale z Irkutska je to do nejbližšího většího města (Krasnojarsk) dál než ze severu Británie na její nejjižnější cíp.

40; Rusové se neskloní před západními sankcemi. Jsou jiní. Sankce je třeba zrušit, i když na to naši němečtí přátelé hledí jinak, prohlásil bývalý francouzský premiér François
Fillon.

41; Z ukrajinských škol byli vyloučeni Tolstoj a Dostojevskij. Na Ukrajině vyhodili ze školních osnov díla Lva Nikolajeviče Tolstého a Fjodora Michajloviče Dostojevského.

42; Lavrov zhodnotil postup státní moci vůči nepovoleným protestním akcím v Ruské federaci. Co se týče zatýkání, velmi dobře si pamatuji, jak v takovýchto případech zachází policie západních zemí s podobnými narušiteli.

43; Ukrajinská armáda posiluje pozice v zóně ATO o další obrněnou techniku a nacionalisty. Do oblastí pozic ukrajinské armády u kontrolního stanoviště Stanica Luganskaja dorazili vojáci zvláštního určení.

44; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o zákazu náhradního mateřství. Jde o přechodné řešení, než se najde takové, které by jednoznačně vymezilo rovná práva biologických rodičů, dítěte a náhradní matky. Dnes je náhradní mateřství jen bohapustý byznys.

45; Charkovští policisté v prosinci oloupili mrtvého starce. Policisté ukradli klíče od bytu a telefon. V bytě pak ukradli televizi , peníze a klíče od auta, které později také ukradli. Nyní se řeší otázka jejich odvolání z funkcí.

46; Trhy se hroutí kvůli Trumpovu neúspěchu v Kongresu. Poté, co Trumpem předložený návrh zákona o zrušení Obamovy reformy zdravotnictví nezískal v Kongresu podporu, trhy po celém světě zareagovaly pádem.

47; Jízdní policie v Kyjevě srazila ženu. Hlídkoví policisté vysvětlili, že koně se splašili kvůli tomu, že se bojí psů.

48; Ministerstvo obrany komentovalo prohlášení ozbrojenců o vrtulníku ruského letectva údajně sestřeleném v Sýrii. V Centru pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii prohlásili, že v syrské provincii Latakíja žádný ruský vrtulník sestřelen nebyl.

49; Nad Navalným byl vynesen rozsudek za organizování nepovoleného shromáždění v Moskvě a za odpor kladený policii. Navalnyj prohlásil, že se necítí být vinen.

50; Vrtulník ukrajinské armády byl zničen proto, aby zlikvidovali komisi Ministerstva obrany. Oficiální verzí ministerstva obrany Ukrajiny je náraz do elektrického vedení.

51; Němci považují Krym za ruský a navštěvují jej bez obav z ukrajinských sankcí. Němci si myslí, že Ukrajina zruší sankce kvůli návštěvám Krymu v okamžiku odchodu Petra Porošenka.

52; V Kremlu komentovali účast nedospělých osob na protestních akcích v Moskvě. Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov mluvil o peněžních odměnách za účast na nepovolené akci.

53; Ozbrojení lidé v maskáčích vtrhli do budovy státní administrativy u Oděsy a obsadili ji. Do budovy vtrhli lidé ve vojenské uniformě bez rozlišovacích znaků.

54; Rusko vykázalo shodnou úroveň vnímání korupce jako USA. Přitom nejzkorumpovanějšími zeměmi jsou Brazílie (90%), Ukrajina (88%) a Thajsko (86%).

55; Ukrajinská armáda ostřelovala teritorium Doněcké republiky z těžkých děl. Informace o zraněních a škodách se upřesňují.

56; Státní duma požaduje od OBSE vyjádření k barbarským metodám Ukrajiny vůči ruským bankám. Rusko požaduje od Parlamentního shromáždění OBSE, aby právně kvalifikovala barbarské metody uplatňované Ukrajinou.

57; V Radě federace podpořili zákaz peněžních převodů na Ukrajinu. Senátoři mají v úmyslu projednat dokument na plenárním zasedání ve středu.

58; Dva ukrajinští vojáci zahynuli v důsledku exploze vlastní miny. V okolí obce Novoluganskoje na okupovaném teritoriu Doněcké republiky zahynuli v důsledku výbuchu dva ukrajinští vojáci.

59; Opilý voják ukrajinské armády zastřelil svého kolegu. V řadách ozbrojených sil Ukrajiny narůstají nebojové ztráty v souvislosti s nadměrnou konzumací lihových nápojů.

60; Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu prohlásil, že Evropa zabředla do fašismu a řítí se do propasti.

61; Zahraniční politika USA zůstala za Trumpovy vlády stejná jako byla za Obamy. S příchodem Donalda Trumpa do prezidentského úřadu nedošlo k žádným změnám v zahraniční politice Washingtonu, říká Dmitrij Puškov.

62; Do nemocnice v Dněpropetrovsku bylo přivezeno jedenáct účastníků ATO. Tři z nich jsou ve velmi vážném stavu. Jednomu z nich, devatenáctiletému ozbrojenci, ostřelovač zasáhl ucho, kulka prošla hlavou a vyrazila mu oko.

63; Rusko na dálku „zatkla“ Arsenije Jaceňuka. Bývalý premiér je obviněn z banditismu.

64; U Doněcka probíhají tvrdé boje. V činnosti je dělostřelectvo. Dnes večer kolem 17:30 se v okolí Doněckého letiště, v okolí obce Spartak a kolem Jasinovatského kontrolního stanoviště rozpoutaly prudké boje.

65; Putin: Ruská garda musí fungovat preventivně. Ruská garda musí využít svůj obrovský potenciál pro odhalování plánů teroristů a extremistů.

66; Ukrajinci jsou ponižováni. Vdovu po ukrajinském vojákovi prý v Dněpropetrovsku odtáhli za vlasy v reakci na její požadavek, aby se mluvilo ukrajinsky. Přivolaní policisté však konstatovali, že každý má právo mluvit jazykem, který mu je nejbližší. „V jaké zemi to žijeme, když i policisté hájí separatisty!?“

67; Ukrajinští radikálové dočasně zablokovali pobočky Sberbanky. Občany vyzývají, aby si vybrali své vklady.

68; Ruské letectvo likviduje kolony sebevražedných útočníků Al-Káidy v provincii Hamá. Ruské letectvo nadále podnikají nálety na teroristy, kteří útočí v syrské provincii Hamá.

69; Mluví o Ukrajině jako o nějakém ježkovi či žábě, vysmála se Zacharova Porošenkovým slovům o své vlastní zemi. Porošenko prohlásil, že Rusko považuje za nemožné zmocnit se Ukrajiny holýma rukama, a proto se snaží ji rozvrátit zevnitř.

70; Rusko si počíná stále suverénněji a rozhodněji, říká britské ministerstvo obrany. Britský ministr obrany Michael Fallon si myslí, že chování Ruska je stále suverénnější a rozhodnější.

71; Na Ukrajině se vraždí, protože jsme svobodná demokratická země, říká Kovtun. Těžké zločiny, konkrétně vraždy, se na Ukrajině dějí proto, že je to svobodná a demokratická země.

72; Pokusy kupovat uhlí v Jihoafrické republice povedou k ekonomickému krachu Ukrajiny, říká poslanec Luganské republiky.

73; Ukrajinci žádají Krym o zahájení dodávek elektrické energie do Chersonské oblasti. Ukrajinci žijící v jižní části Ukrajiny nadále trpí v důsledku energetické blokády.

74; Byl zatčen šéf volebního štábu Alexeje Navalného. Simonovský soud v Moskvě v pondělí zadržel na deset dní Leonida Volkova, vedoucího volebního štábu Alexeje Navalného.

Zdroj: rusvesna.su

Úterý, 28.3.2017 – ráno a dopoledne:

1; Velvyslanci G7 a EU minimalizují následky blokády Donbasu, říká Porošenko. Strany zdůraznily, že je důležité zabránit zhoršení humanitární situace na obou stranách linie dotyku.

2; Savčenková navrhla, aby se Eurovize konala v Donbasu. Poslankyně si myslí, že show je nutné uskutečnit na linii dotyku.

3; Střadatelům ukradly banky v Rusku 57 miliard rublů. Objem ukradených peněžních prostředků obyvatelstva v devíti bankách, které přišly v Rusku v roce 2016 o licence, činí 57,3 miliard rublů.

4; Kyjevský lžipatriarcha Filaret si pohrává s myšlenkou na zrušení klatby nad kacířem Mazepou. Odpadlíci z Kyjevského patriarchátu se s cílem obhájit svou existenci snaží podobné zrádce rehabilitovat.

5; Ohrožení míru spočívá v Iskanderech? Pánové, pátráte na špatných místech. V NATO už několikrát prohlašovali, že jsou znepokojeni redislokací Iskanderů ke Kaliningradu.

6; Nejnovější britská letadlová loď bude před ruskými zbraněmi nechráněná. Nejnovější biritské letadlové lodě nedokáží vzdorovat perspektivní ruské hypersonické zbrani Cirkon.

7; Porošenko se připravuje na předčasné volby. K tomuto scénáři jej žene situace s blokádou.

8; V Balakleji nadále vybuchuje munice. Na ukrajinském ministerstvu obrany sice už vydali zprávu o plném vyčištění vojenského městečka, ale každé dvě až tři hodiny je zaznamenán výbuch munice.

9; Stíhačky NATO prověřují pozornost ruské protivzdušné obrany. V pondělí v Estonsku začala rozsáhlá cvičení vzdušných sil NATO.

10; Sberbanka odchází z Ukrajiny. Sberbanka schválila rozhodnutí o odchodu z ukrajinského trhu.

11; Bývalý prokurátor Sakvarelidze se obrátil na Ukrajince s výzvou, aby vyšli do ulic. Vyzývám všechny, aby si vzali příklad z Rumunska. Vyjdeme do ulic a dokážeme, že Ukrajina není Rusko.

12; Ukrajinský svět: Obyvatelé zničené Balakleje jsou vydáni na pospas osudu bez střechy nad hlavou. Obyvatelé ukrajinské Balakleje, kteří opustili město během požáru ve skladu munice, se vracejí do svých domovů.

13; „Dětská“ revoluce. Říká se, že příčinou „dětské“ revoluce, která proběhla včera v Rusku, je údajně složitý život současné nejmladší generace. Cítí se odstrkováni dospělými, necítí sociální podporu, dospělí prý s nimi nenacházejí společný jazyk. Skutečnost je ale spíše opačná: Kamkoli zajdu – do kanceláře, redakce, kavárny, internetové kavárny či do kina – nenacházím téměř nikoho, komu by bylo přes třicet, říká novinář Dmitrij Olšanskij.

14; Homosexuálové a bezvízový režim. Sexuální slepá ulička ukrajinské revoluce. Nejvyšší rada odmítá zavádět do zákona pojem genderové identity. To ale může být problém při schvalování bezvízového režimu pro Ukrajinu.

15; Krvavé žně. Al-Káida oslavila šestileté jubileum „syrské revoluce“ smrtí stovek ozbrojenců opozice. Vůdcové band zahájili útok s cílem vytvoření koridoru s oddíly ozbrojenců blokovaných v okolí předměstí Damašku Kabun.

16; Volodin nedovolil mluvčímu OBSE změnit téma o pogromech na ruské banky na Ukrajině. Předseda Státní dumy vyzval Parlamentní shromáždění OBSE,aby právně kvalifikoval barbarské akce vůči ruským bankám.

17; Pro koho byla výhodná Voroněnkovova vražda? Existují minimálně čtyři verze toho, pro koho mohla být jeho vražda výhodná. Pro Rusko ale jeho smrt nemá absolutně žádný význam.

18; Past na Al-Káidu: „Tygři a ruské letectvo zlikvidovali útočící ozbrojence a zmocnili se obce v provincii Hamá. V syrské provincii Hamá pokračují prudké boje. Syrská armáda a spojené síly teroristů vedou každodenní těžké bojové srážky.

19; Neúčast Samojlovové na Eurovizi se stává pro Evropu problémem. Moskva přesunula řešení problému účasti Julie Samojlovové v soutěži Eurovize na bedra Evropského vysílacího svazu.

20; Prezident Porošenko označil Národní gardu Ukrajiny za nejpopulárnější značku na ruských televizních kanálech. Jen si nějak neuvědomil, že je to negativní popularita, když třetí výročí svého vzniku oslavila vraždou bývalého ruského poslance Voroněnkova.

21; Trump navrhl vyšetřování styků Hillary Clinton s Ruskem. Prezident o tom napsal na svém Twitteru.

22; Ruská garda bude sledovat demonstrace z dronů. Monitoring v místech konání masových akcí bude Ruská garda provádět pomocí bezpilotníků.

23; U Nikolajeva se „unavil“ most a spadl do vody. Zvednout utopený pontonový most pomocí jeřábu se nepodařilo.

24; Lidé na sociálních sítích vyjadřují stud za své spoluobčany. Pracovník cestovní kanceláře ukázal fotografii s obsahem kufru ukrajinského turisty, který se vracel z Egypta. Kufr byl plný nakradených věcí z egyptských restaurací a hotelů.

25; Státní department obvinil z rozhodnutí o nových protiruských sankcích Obamovu administrativu. Kyjevský režim úplně stejně viní dokonce ještě po třech letech ze všech svých neúspěchů „Janukovičovu bandu“.

26; Nepříjemné stereotypy: Izraelského poslance rozzlobila prosba, aby si v přímém přenosu od plic rusky zanadával. Ruského bloggera se zase na izraelské rozhlasové stanici zeptali, zdali si už vypil svůj ranní sklenku vodky.

27; Co může v Balakleji radioaktivně zářit? Podle přicházejících informací není záření všude stejné. Je spíše lokální, ale místy velmi silné.

28; Investoři v EU doufají, že Le Pen ve volbách neuspěje. Bojí se jejího vítězství. „Ultrapravicová“ kandidátka na prezidenta Francie Marine Le Pen se podle všeho stala noční můrou evropských investorů.

29; Smrt z nebe. Ozbrojenec Al-Káidy natočil likvidaci vlastního oddílu letadlem ruského letectva. Na amatérském videu natočeném jedním z ozbrojenců ruské letadlo podniká vysoce přesné nálety v provincii Hamá.

30; V Paříži pokračují masové nepokoje. V noci na úterý přerostl protest proti policejní krutosti ve srážky demonstrantů s policisty.

31; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo poškozeno devět domů, vystřeleno 422 nábojů a min. Za uplynulých 24 hodin bylo zaznamenáno 68 případů porušení režimu příměří ze strany ukrajinských vojáků.

32; Bývalý viceprezdient USA Dick Cheney mluvil o „válečném aktu“ ze strany Ruska. Cheney prohlásil, že Vladimir Putin si počíná tak, jak se nechoval žádný z jeho předchůdců po celých čtyřicet let.

33; Gruzie získala bezvízový styk. Ukrajina, která postupovala zpočátku v jednom balíku s Gruzií, nyní zůstala sama sedět na okraji cesty k „eurointegraci“.

34; Jaceňuk komentoval své „zatčení“ v Rusku. Bývalý premiér Ukrajiny byl v nepřítomnosti „zatčen“ kvůli obvinění ze spáchání zločinů podle článku o banditismu.

35; Do Luganska přijel s tajnou misí Dmitrij Peskov, tvrdí ukrajinská média. Tiskový tajemník Vladimira Putina údajně přijel do Luganské republiky v noci nebo za úsvitu. Spekuluje se, že proto, aby změnil vedení Republiky.

36; V kyjevském metru zadrželi muže s celým arzenálem zbraní. Zadržený muž sdělil, že munici našel ve vlaku, kterým nedávno jel.

37; Senát USA schválil vstup Černé Hory do NATO. Pro vstup balkánské země do Aliance hlasovala drtivá většina senátorů.

38; „Chceme upozornit obyvatele Balakleje, že není důvod k obavám“. Obyvatelům Balakleje slíbili jen nové výbuchy, ale jinak není důvod k žádným obavám...

39; Účastníky moskevského „majdanu“ v moskevských celách prý trýznili hladem. Místo teplé večeře dostávali zadržení účastníci nepovolených protestních akcí jen balíček konzervovaných potravin bez minerálky.

40; Do Luganské republiky prý přijel Surkov a ne Peskov, píší ukrajinská média. Ukrajinská média se spletla v tom, kdo vlastně do Luganska přijel. Možná se večer dovíme, že to byl Putin.

41; V Kyjevě odblokovali pobočku Sberbanky. Když si lidé vyzvednou z účtů ruských bank své peníze, bankovní sektor Ukrajiny dostane silnou ránu.

Zdroj: rusvesna.su

Úterý, 28.3.2017 – odpoledne a večer:

1; V Záporoží se oběsil novinář – účastník ATO. V letech 2015 až 2016 muž sloužil v tzv. zóně ATO v okupovaném Kramatorsku.

2; Právě vám volám z Luganska... Tiskový tajemník Vladimira Putina Dmitrij Peskov ironicky komentoval zprávy ukrajinských médií o své údajné návštěvě Luganské republiky.

3; Smrtící selfie. Letadlo v Mexiku urazilo hlavy dívkám, které se fotografovaly na přistávací dráze. Dívky neslyšely blížící se letadlo kvůli hluku panujícímu v okolí.

4; Parasjuk si udělal ostudu, když nedokázal odpovědět na dotaz, kdy se narodil a zemřel Stěpan Bandera. Přitom otázka je v jeho případě více než logická.

5; Ukrajina je zemí s nulovou investiční spolehlivostí, říká Peskov. Je nesmírně snadné přijít o pověst země, která zajišťuje komfortní podmínky pro investory.

6; Mezi vojáky ukrajinské armády,kteří očekávají brzký návrat domů, se začala šířit panika přerůstající v neuposlechnutí povelů velitelů.

7; Komplic Voroněnkovova vraha se po výslechu na generální prokuratuře ztratil. O nových peripetiích v případu vraždy bývalého poslance ruské Státní dumy v Kyjevě informoval šéf tiskové služby extremistické organizace Pravý sektor.

8; Parubij se bojí, že Ukrajina bude přepadena z Běloruska. Předseda Nejvyšší rady spatřuje v rusko-běloruských cvičeních „Západ 2017“ plánovaných na podzim přímé ohrožení Kyjeva.

9; Město Nikolajev si připomnělo hrdinský čin rudoarmějců. Obyvatelé Nikolajeva uctili památku výsadkářů pod velením Konstantina Olšanského, kteří osvobodili Nikolajev od hitlerovců.

10; Varuji Evropskou unii, aby se nevměšovala do našich vnitřních záležitostí, vzkazuje turecký premiér. Turecký premiér Binali Yıldırım varoval Evropskou unii před vměšováním do vnitřních záležitostí Turecka.

11; Ten by měl raději mlčet než mluvit. Alexej Puškov kritizoval bývalého viceprezidenta USA. Alexej Puškov prohlásil, že bývalý viceprezident Richard Cheney, který je přímo odpovědný za rozpoutání irácké války, by měl spíš mlčet než se vyjadřovat k neexistující „ruské hrozbě“.

12; Jsme rodní bratři, a máme vynikající vztahy. Vždy si najdeme čas na vzájemné setkání a vyřešení vznikajících problémů, říká Lukašenko o vztazích s Putinem. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko prohlásil, že nemá potřebu jakýchkoli prostředníků mezi ním a prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

13; Německo není schopno plnit Trumpovy požadavky ohledně obrany, píše Die Zeit. Německo disponuje nejmenší a nejméně akceschopnou armádou ve své historii a je pravděpodobné, že nedokáže plnit úkoly ohledně ochrany hranic.

14; Ruská centrální banka dokončí očistu bankovního sektoru v roce 2019. V bankovním systému Ruska neexistují systémová rizika, řekla šéfka Centrální banky Elvira Nabiullina na sjezdu Asociace ruských bank.

15; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo poškozeno devět domů a vystřeleno 422 nábojů a min. Za uplynulých 24 hodin bylo zaregistrováno 68 případů porušení režimu příměří. Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jelenovku z prostředků těžkého dělostřelectva ráže 122 mm.

16; Recese v USA začne v nejbližších dvou letech. USA mohou být postiženy recesí už v nejbližších dvou letech, hlavně v důsledku počínání administrativy Donalda Trumpa.

17; V generálním štábu informovali o tom, čím je nebezpečná americká protiraketová obrana. Ruští vojáci mluvili o hrozbách, které s sebou přináší americký protiraketový systém.

18; Na Ukrajině odblokovali všechny pobočky Sberbanky. V bance samotné vyjádřili naději, že ukrajinské úřady poskytnou bance možnost maximálně rychle opustit ukrajinský trh.

19; Hlavní velitel sil NATO v Evropě chce poskytnout Ukrajině smrtící zbraně. USA musí Ukrajině dodat smrtící zbraně, myslí si velitel ozbrojených sil NATO a USA.

20; Šéf Doněcké republiky předal klíče od nových bytů obyvatelům Junokommunarska, kteří přišli o obydlí kvůli bojům. Osm rodin z městečka Junokommunarsk u Jenakijeva dnes dostalo klíče od nových bytů.

21; Do Arťomovska přijela tajně speciální jednotka ukrajinské armády za účelem exhumace stovek vojáků, kteří zahynuli u Děbalceva. Bez jakéhokoli zájmu ukrajinských médií začala na teritoriu Arťomovského okresu svou práci vyhledávací jednotka ukrajinské armády.

22; Dron ukrajinské armády zaútočil na Jasinovatou. Ozbrojenci ukrajinské armády zahájili palbu na Jasinovatou na území Doněcké republiky.

23; Rusko agresivně zdokonaluje své jaderné možnosti, řekl hlavní velitel NATO v Evropě. Zároveň prohlásil, že považuje za nemožné zcela se vzdát jaderných zbraní.

24; Parlament Skotska hlasoval pro druhé referendum o nezávislosti Skotska na Velké Británie.

25; Polsko opustí síly rychlé reakce Evropské unie. Polsko do roku 2020 opustí Eurokorpus, který ve skutečnosti představuje síly rychlého nasazení Evropské unie, oznámil zástupce štábu ve Štrasburku plukovník Vicente Dalmau.

26; Ekonomika budoucnosti. Kyborgové a digitální DNA. Na fóru Vestifinance přednes generální ředitel společnosti Biolink Technologies Jevgenij Čerešňěv skutečně unikátní přednášku.

27; Voroněnkovova vraha pohřbili pod cedulí s germánskými runami. Na náhrobní ceduli vraha bývalého poslance Státní dumy Denise Voroněnkova byly objeveny runy nacistického Německa.

28; Rusko dodá Srbsku stíhačky MiG-29. Dohody o dodávce ruských stíhaček MiG-29 jsou již podepsané a jejich předání může proběhnout v nejbližších týdnech.

29; Rusko se mění z partnera na nepřítele, říká hlavní velitel sil NATO v Evropě. Nejprve se partneři stávají oponenty a poté antagonisty.

30; Ukrajinská armáda zahájila palbu na obec Frunze v Luganské republice,. Byl zraněn civilní občan. Kyjevští vojáci dnes večer zahájili minometné ostřelování obce Frunze, v jehož důsledku byl těžce zraněn místní obyvatel.

Zdroj: rusvesna.su

Středa, 29.3.2017 – noc, ráno a dopoledne:

1; Lotyšský poslanec odmítl na truc Rusku použít výtah. Poslanec lotyšského Sejmu Imants Paradnieks se rozhodl odmítnout používat výtahy, aby nepodporoval ruskou ekonomiku. Lotyšsko velkou část energií kupuje od Ruska.

2; U Krasnodaru odhalili památník pilotovi, který zahynul v Sýrii. Ruští vojenští letečtí instruktoři Rjafagať Chabibullin a Jevgenij Dolgin zahynuli 8. července v Sýrii.

3; Státní tajemník USA na setkání NATO projedná tlak na Rusko kvůli Donbasu. Rex Tillerson během setkání NATO na úrovni ministrů projedná tlak na Rusko v souvislosti se situací v Donbasu.

4; Zůstat v EU: K čemu povede opakované referendum Skotů o své nezávislosti? Iniciátorem hlasování o uskutečnění opakovaného referenda je Skotská národní strana.

5; Prezident Moldávie požaduje odstoupení ministra kvůli přednáškám o připojení země k Rumunsku. Igor Dodon má v úmyslu odvolat ministra osvěty Corinu Fusu kvůli přednáškám o spojení s Rumunskem. Už se v té věci obrátil na ministerského předsedu Pavla Filipa.

6; Trumpův tiskový tajemník se nepohodl s novináři kvůli Rusku. Spicer předčasně ukončil pravidelnou tiskovou konferenci po další slovní přestřelce s novináři na téma styků americké administrativy s Ruskem.

7; U Doněcka probíhaly v noci mohutné boje. Ukrajinská armáda pálila z prostředků dělostřelectva.

8; FIFA nebude odebírat Rusku pořadatelství Mistrovství světa ve fotbale. Generální tajemnice FIFA také zdůraznila, že Federace neustále zve zástupce zahraničních médií do Ruska.

9; Putin a Medveděv pojedou do Země Františka Josefa. Prezident spolu s premiérem se seznámí s výsledky likvidace ekologických škod v arktické zóně Ruska.

10; Jakmile si Trump dodá ruský dressing do salátu, okamžitě je obviněn z nezákonných vztahů s Ruskem, stěžuje si Bílý dům. Spojení prezidenta USA s Ruskem se novináři a političtí oponenti snaží najít v každém prezidentově kroku.

11; Britská premiérka podepsala dopis adresovaný Evropské unii o spuštění Brexitu. Dopis bude předán šéfovi Evropské rady Donaldu Tuskovi.

12; Lavrov komentoval prohlášení o ruské hrozbě pro země Pobaltí. Podle jeho slov taková rétorika vytváří negativní pozadí pro dvoustranné vztahy.

13; Šokující skutečnost: Těla padlých vojáků ukrajinské armády prodávají „dobrovolníci“ jejich příbuzným. V tuto chvíli bylo zjištěno už sto takovýchto případů.

14; Dokumentární drama. Proč se ukrajinští funkcionáři zásobují pasy jiných států? Proč ukrajinská mocenská verchuška tolik stojí o druhý pas.

15; Syrská armáda a ruské letectvo vytlačují Islámský stát z klíčových plynových nalezišť u Palmýry. Ozbrojenci prchají. Vláda Sýrie se o další krok přiblížila k vyřešení své dlouhotrvající energetické krize.

16; Rusko přikročí k protiopatřením v reakci na budování protiraketové obrany USA.Strategická stabilita je v ohrožení.

17; Doněck je budoucí výkladní skříň pro Ukrajinu. Už brzy se to může stát realitou, ačkoli dnes se to zdá nepravděpodobné. Svou nesmyslnou blokádou vytlačí Ukrajina Donbas do zóny svobodného obchodu s Ruskem.

18; Ustupovat školní mládeži. Jak Charles de Gaulle odevzdal v roce 1968 Evropu nedospělcům. Kdy došlo k první „dětské revoluci“ a co z toho povstalo? Nakonec byl nucen odstoupit.

19; Je rozpad Ukrajiny nevyhnutelný? Byla zveřejněna reportáž z Donbasu. Obyvatelé Donbasu už dávno pochopili, že skutečným cílem Kyjeva není návrat Donbasu, ale jeho maximální oslabení.

20; O zmrdech a dětech. Byla zveřejněna úvaha o tom, že ne každé „hnutí“ je zdravé pro život, práci a zdraví. Zvláště když jsou zneužity děti a nezkušená mládež pro politické cíle.

21; V ukrajinské zoologické zahradě ve městě Luck zahynula lama alpaka v důsledku nesprávného krmení ze strany návštěvníků. Zachránit ji nebylo možné, protože nebylo kde provést chirurgický zákrok.

22; A kde je nyní váš odsudek? Puškov kritizoval Státní department za mlčení v případě rozhánění shromáždění v Paříži. Připomeňme, že státní tajemník požadoval propuštění osob zadržených při nepovoleném shromáždění v Moskvě a odsoudil tvrdost policie.

23; Nepřipustím omezování vojáků. Porošenko chce učinit velitele ukrajinské armády beztrestnými. Tiskový mluvčí ukrajinského prezidenta prohlásil, že Porošenko inicioval obnovení práce speciálních válečných soudů.

24; Protiruská hysterie je příznakem slabosti Západu, nikoli síly Ruska, píše Die Zeit. Západ dělá ze šéfa Kremlu Vladimira Putina „všemohoucího giganta“, ačkoli ve skutečnosti jsou jeho možnosti více než omezené.

25; Polovina Rusů se staví za uznání a připojení republik Donbasu. Rusko musí uznat Doněckou a Luganskou republiku. Svědčí o tom výsledky průzkumu Všeruského centra pro studium veřejného mínění (VCIOM).

26; V ukrajinském Lucku se střílelo z granátometu na budovu generálního konzulátu Polska. Hned po výstřelu se v sousední budově rozezněla signalizace. V důsledku palby byla silně poškozena střecha a rozbito okno v posledním patře. Jedná se o teroristický čin, protože byl přítomen úmysl zabíjet, prohlásil polský konzul. Jen díky nešikovnosti střelců nebyl nikdo zabit ani zraněn.

27; Ropa se chystá k růstu. Ceny ropy začaly opět růst v souvislosti s neočekávanými problémy s těžbou v Libyi.

28; To bude opravu „ostrý“ pořad. Saakašvili se stal moderátorem v ukrajinské televizi. Prezident – uprchlý prezident – gubernátor – moderátor. Jaká bude další zastávka v jeho cestě dolů?

29; Londýn odmítl Skotsku pořádání nového referenda o nezávislosti. Druhý pokus Edinburg už nedostane.

30; Zdroj zveřejnil cenu kontraktu na prodej ukrajinské dceřiné společnosti Sberbanky. Částka je srovnatelná s kapitálem ukrajinské Veřejné akciové společnosti „Sberbank“.

31; Smrtící past. Ruští poradci a „Tygři“ v provincii Hamá nalákali do pasti obrovské síly útočících ozbrojenců. V úterý teroristé podnikli nový mohutný útok v provincii Hamá.

32; Putin zvýšil počty vojáků v Ozbrojených silách Ruska oproti stavu v lednu 2017 o více než 5.300 vojáků na 1,9 milionu osob. Příslušný dekret byl zveřejněn na portálu právních informací.

33; Obyvatelka Doněcka zahynula v důsledku nočního ostřelování ze strany ukrajinské armády. Kyjevský obvod města byl až do rána pod palbou ukrajinských okupantů.

34; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo poškozeno pět domů, plynovod a sloupy elektrického vedení. Celkem bylo od včerejšího večera ostřelováno deset frontových obcí Doněcké republiky a vystřeleno bylo téměř 300 nábojů a min.

35; Kyjev se soudí s Evropskou komisí kvůli přístupu Gazpromu k OPAL. Naftogaz Ukrajiny zažaloval Eurokomisi u Evropského soudu.

36; V Lotyšsku informovali o „aktivitě ruských tajných služeb“. V roce 2016 Rusko údajně prováděla kybernetickou špionáž proti lotyšským politikům, novinářům a státním úřadům.

37; Odvážně a obětavě. V Ruské gardě odpověděli n obvinění z nepřipravenosti bojovníků. Připomeňme, že dne 24. března šest vojáků Ruské gardy zahynulo při útoku ozbrojenců na vojenskou jednotku v Čečně.

38; Hromady odpadu, vytlučená okna a miny. To udělali příslušníci ukrajinských ozbrojených sil z dětského tábora „Družba“ v roce 2016, když rozehnali personál, který se připravoval na přijetí dětí na letní rekreaci.

39; Ať si klidně ještě nechá umrznout uši, komentoval Rogozin „protest“ lotyšského politika. Připomeňme, že poslanec lotyšského sejmu odmítl používat výtahy, aby „neživil“ ruskou ekonomiku.

Zdroj: rusvesna.su

Středa, 29.3.2017 – odpoledne a večer:

1; Polsko po střelbě na diplomatické zastoupení v Lucku uzavřelo veškeré konzuláty na Ukrajině. Polští diplomaté odmítli upřesnit, zdali budou konzuláty otevřeny ve čtvrtek.

2; Svaz novinářů Ruska požaduje omluvy od Navalného kvůli jeho slovům o „prostitutkách“. Nelze hájit liberální hodnoty včetně svobody slova a současně urážet zástupce médií.

3; Maksakovová se bude domáhat soudu se zavražděným Voroněnkovem. Oznámil to dnes advokát vdovy po uprchlém poslanci Státní dumy zavražděném v Kyjevě minulý týden.

4; V Moskvě a Povolží byly zadrženi teroristé z Hizb ut-Tahrír. O uskutečněné operaci informovali v FSB Ruské federace.

5; Ruským paralympionikům zakázali vystoupení od neutrální vlajkou. Jde o paralympiádu 2018.

6; Londýnský soud odmítl důvody Ukrajiny v případu dluhu vůči Rusku. Místo toho soud vyhověl návrhu Ruské federace, aby věc byla posouzena ve zrychleném řízení.

7; Savčenková: Irácký princ za mě nabízel 50 tisíc dolarů. Obchodovali se mnou jako s věcí. Peníze šly veliteli a já jsem se prostě měla vdát. Odolala jsem.

8; Situace v Doněcké republice: Nepřítel používal dělostřelectvo ráže 152 a 122 mm, tanky protivzdušné komplexy, minomety, granátomety, ozbrojená bojová vozidla pěchoty a obrněné transportéry.

9; Obchodně-průmyslová komora Ruské federace doporučuje podnikatelům, aby odešli z Ukrajiny. Prezident Obchodně-průmyslové komory Ruské federace Sergej Katyrin radí k odchodu z Ukrajiny.

10; Ukrajině mohou odebrat pořadatelství Eurovize. Je mi velice líto, že Eurovize je využívána pro politické hry, prohlásila předsedkyně Evropské vysílací unie.

11; Nedovolíme našemu národnímu lídrovi, aby třeba jen pomyslel na to, že by nešel do voleb. Nejvyšší představitel Čečny je přesvědčen, že účast Vladimira Putina na prezidentských volbách 2018 je nutné pro udržení stability v Rusku.

12; Dvaaosmdesátiletý libanonský prezident Michel Naim Aoun přehlédl schod a upadl. K události došlo během setkání nejvyšších představitelů zemí Ligy arabských zemí. O jakékoli újmě na zdraví zatím nebylo nic hlášeno.

13; Polský prezident: Ostřelování polského konzulátu v Lucku vyžaduje rozhodné akce. Připomeňme, že dnes Polsko uzavřelo do odvolání veškeré konzuláty na Ukrajině.

14; SBU zakázala Milonovovi vstup na Ukrajinu. Sám ruský poslanec považuje zákaz za dobré znamení. Prý je mezi osobami postiženými stejným zákazem ve velmi dobré společnosti a svědčí to, že postupuje správnou cestou.

15; Opilý voják ukrajinské armády pořezal nožem důstojníky. Opilý řadový voják tzv. ATO způsobil bodnořezná zranění dvěma důstojníkům své vlastní jednotky a poté zmizel.

16; V Kyjevě probíhají prohlídky v Národní bance Ukrajiny. Domovní prohlídky provádí Národní protikorupční úřad (NABU) za procesního vedení protikorupční prokuratury.

17; Ruské ministerstvo zahraničí tvrdě kritizovalo slova španělského velvyslance v Kyjevě o Vladimiru Putinovi. Překročil své pravomoci a navíc jeho vyjádření je v rozporu s oficiálním postojem jeho země.

18; MMF znovu odložil projednání nové tranše úvěru pro Ukrajinu. Otázka vyčlenění další tranše Ukrajině není součástí pracovního plánu Rady ředitelů MMF.

19; Sestra zemřelého ukrajinského výsadkáře vrátila Porošenkovi bratrův řád. K události došlo v souvislosti s tím, že Petr Porošenko podpořil generála Viktora Nazarova, jehož chybné rozkazy vedly ke zničení letadla.

20; Výsledky referenda na Krymu nevyvolávají jakékoli pochybnosti, říká britský politik. Výsledky referenda na Krymu, jehož většina obyvatel se vyslovila pro spojení s Ruskem, nevyvolávají jakékoli pochyby.

21; V USA došlo nedaleko Kapitolu ke střelbě. Podle předběžných informací řidič naboural do policejního auta a mohl se pokusit najet na několik pěších policistů.

22; Rvačka ve Lvově. Výrostci zaútočili na studenty kvůli odmítnutí platit výpalné. Masová rvačka proběhla nedaleko ubytovny střední školy pro železničáře.

23; Na Ukrajině se vzbouřili Poláci. Začaly srážky s policií, byla zablokována mezinárodní silnice. Etničtí Poláci obviňují ukrajinskou moc z podněcování mezinárodní nenávisti a z pokusu o vyprovokování mezinárodního konfliktu.

24; Soud v Londýně uložil Ukrajině, aby splatila dluh vůči Rusku. Kyjev je povinen vyplatit Moskvě nominální částku za euroobligace ve výši 3 miliard dolarů a k tomu příslušnou sumu vzniklých úroků.

25; Expert: Ruská centrální banka zaujala vyčkávací pozici. Ruská centrální banka bude do konce roku udržovat úrokové míry ve stávající výši.

26; Lavrov řekl, kdy se bude konat setkání Putina a Trumpa. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov informoval o přípravě setkání prezidentů Ruska a Spojených států. Konkrétní datum nepadlo. Vše závisí na časových možnostech obou světových lídrů.

27; Rada ministrů (vláda) Doněcké republiky rozšířila soupis osob,které mají právo na získání pasu Republiky. Vláda Doněcké republiky učinila změny v dočasném pokynu o pasu občana Doněcké republiky a rozšířila okruh příjemců dokumentu.

28; Porošenko se snaží pohřbít Minské dohody, říká Lavrov. Ukrajinské úřady a prezident Porošenko osobně chtějí pohřbít Minské dohody.

29; Kosmické technologie uspíší rozvoj ruské Arktidy. Aplikace moderních výsledků vývoje na základě kosmických informací urychlí sociální a ekonomický rozvoj Arktického regionu.

30; Já přece nejsem kurva, říká prodavačka, která zbila vdovu po vojákovi ATO. Informovala o podrobnostech rvačky: Jen proto, že jsem se jí pro jistotu několikrát zeptala, co přesně si přeje, začala mi nadávat, že nerozumím ukrajinsky. Navrhla jsem jí, abychom se v míru rozešly, ale ona vytáhla telefon a chtěla mě nahrávat. Chytla jsem ji za ruku s telefonem a ona mě kousla a zaťala mi nehty do paže a ruky a způsobila mi zranění, která musela být později chirurgicky sešita. Teprve poté jsem ji vzala za cop a vyhodila z krámu. Náušnici jsem jí neservala, musela jí spadnout sama.

31; To je už absolutní dno. Ukrajinci se na sociálních sítích vysmáli Kličkově prezentaci Kyjeva k Eurovizi 2017.

32; Doněcká republika je připravena projednat návrat podniků pod jurisdikci Kyjeva až po splnění „Minska-2“. Ukrajinská strana nadále trvá na odchodu vnějších administrátorů z podniků ukrajinské jurisdikce v Doněcké republice.

33; Syrská armáda a ruské letectvo vytlačují Islámský stát z klíčových nalezišť plynu u Palmýry. Ozbrojenci prchají. Vláda Sýrie se tak přiblížila o krok k vyřešení své dlouhotrvající energetické krize.

34; Je to konečné rozhodnutí, říká právník o verdiktu londýnského soudu ohledně dluhu Ukrajiny vůči Rusku. Podle anglických soudních pravidel prohrávající strana platí své soudní výdaje i výdaje vítězné strany.

35; Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova se obula do Pentagonu, který hodil odpovědnost za řešení humanitárních problémů na irácké úřady. Zapamatujte si, že takhle budou postupovat s každým státem, který není schopen se intelektuálně a fyzicky obhájit: vojensky vás zneužijí a odhodí.

36; Doněcká filtrační stanice je opět bez dodávek proudu v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

37; Ukrajina chápe, že má málo šancí vyhrát v Londýně spor ohledně dluhu vůči Ruské federaci, říká stálý zástupce Ruska při EU Vladimir Čižov. Jde jim už jen o protahování sporu a okamžiku, kdy budou muset zaplatit.

38; V Minsku bylo dohodnuto přerušení palby v Donbasu. Režim zastavení palby v Donbasu v souvislosti s nadcházejícími velikonočními svátky vstoupí v platnost 1. dubna.

39; Voroněnkovova vražda: Jak „agent FSB odklidil klíčového svědka v Janukovičově případu“. Byl zveřejněn rozhovor s důstojníkem jednotky, která se zabývá vyšetřováním nájemných vražd. Jeho odpovědi byly vskutku nečekané.

40; V Nejvyšší radě vyhlásili válku upírům, kteří pijí krev panen. V ukrajinském parlamentě mají v úmyslu vyšetřovat činnost „sekty drakulistů“, které vede údajně Viktor Medvedčuk.

41; Putin a Medveděv dorazili do Země Františka Josefa a ocenili výsledky „generálního úklidu“ Arktidy.

42; Jak Turecko obvinilo ruského generála ze styků s teroristy a vykřičelo to do celého světa. Záminkou pro tento skandál byly fotografie ruských vojáků s vlajkami kurdských oddílů APG a APJ, které Ankara považuje za teroristické.

43; Zrada po americku. Na Aljašce prohlásili, že stát by byl rozvinutější pod správou Ruska. Aljaška mohla být dnes rozvinutějším regionem, kdyby byla pod správou Ruska, prohlásil poradce pro arktickou politiku vlády státu Aljaška Craig Flinner.

44; Turecko oznámilo úspěšné dokončení vojenské operace v Sýrii. Operace tureckých ozbrojených sil „Štít Eufratu“ na severu Sýrie byla úspěšně dokončena.

Zdroj: rusvesna.su

Čtvrtek, 30.3.2017:

1; Armáda USA zve kvůli realističnosti ruskojazyčné komparsisty na cvičení americké armády. Na oficiálním portálu Berlína se objevilo oznámení o náboru ruskojazyčných komparsistů pro cvičení americké armády.

2; V USA byl zadržen mexický prokurátor, který se mohl podílet na dodávkách drog na teritorium USA.

3; Trumpův efekt na ruskou ekonomiku se vyčerpal. Zpočátku bylo Trumpovo vítězství pro ruskou ekonomiku pozitivním signálem.

4; V Europarlamentu pociťují obrovské zklamání z Porošenkova postupu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko neměl podepisovat dodatky k elektronickým deklaracím.

5; V Kyjevě spadl a explodoval vrtulník, tvrdí svědci. V Kyjevě došlo v okolí stanice metra Charkovskaja k mohutnému výbuchu.

6; Ukrajinská armáda ostřelovala z dělostřeleckých prostředků obec Frunze v Luganksé republice. Palba na obec a její okolí trvala více než hodinu a půl.

7; Rusko je přesvědčeno, že odvolání Ukrajiny bude posouzeno objektivně. Ruská strana má v úmyslu podniknout veškerá opatření, aby vymohla od Ukrajiny dluh, jehož výše dnes již přesahuje tři miliardy dolarů.

8; Azarov: Válka všechno zahladí. V co doufají ukrajinští mocní? Z Ukrajiny odešel největší ruský finanční ústav Sberbank, když dokázal prodat svou dceřinou společnost.

9; Záchranáři: Havárie vrtulníku v Kyjevě nebyla potvrzena. V hlavní správě Národní policie Kyjeva dále sdělili, že žádné informace o havárii vrtulníku nemají.

10; U Doněcka, Dokučajevska a v Luganské republice vzplály 29. března večer prudké boje.

11; USA jsou svědomím světa, říká stálá představitelka USA při OSN. Spojené státy jsou pro celý svět svědomím a nevzdají se této role, prohlásila americká velvyslankyně při OSN Nikki Hailey.

12; Porošenko obvinil Rusko z budování alternativní Evropy. Podle jeho slov budoucnost Evropy závisí na Ukrajině.

13; Rusko a NATO projednají Ukrajinu. Zasedání ve čtvrtek se stane prvním setkáním po rozhovorech mezi Ruskem a NATO na nejvyšší vojenské úrovni.

14; Co se stane, když ve světě zmizí internet? Specialisté studují tři základní scénáře, při kterých v jednotlivých zemích neb o po celém světě náhle vypadne síť internetu.

15; Ukrajině nezbývá nic jiného než zaplatit dluh vůči Rusku, říká expert. Varianta „nemáme peníze a tak nebudeme platit“ fungovat v daném případě nebude.

16; Peníze především. Americká média informovala, čeho chce Tillerson dosáhnout v NATO. Tillersonova pozice spojence moc nepotěší.

17; Tisíc stran a ani jeden závěr. V USA představili zprávu o vyšetřování ohledně Ruska. Hledání „ruky Kremlu“ je opravdu velice pracné a hlavně bezvýsledné.

18; Britský úder na ukrajinskou ekonomiku. Ukrajina prohrála spor o tří miliardy dolarů, které zůstala dlužna Rusku.

19; Generální štáb ukrajinské armády zahájil nové neúspěšné útoky, čímž vrhá své vojáky do „mlýnku na maso“. Tyto útoky jsou prováděny silou dvou čet za podpory několika jednotek techniky a velmi silného minometného a dělostřeleckého ostřelování.

20; Nepřátelům Ruska nelze dávat ani tu nejmenší šanci. Jinak vznikne velký průšvih. Ukrajina je k tomu zářným příkladem.

21; Dvě třetiny Američanů jsou přesvědčeny o tom, že média publikují podvrhy, vyplývá z průzkumu. Jak píše list Politico, 60% respondentů si myslí, že tradiční média publikují zmanipulované a smyšlené materiály.

22; V Zakarpatsku na hlavní ulici města Iršava odkryli sovětskou dlažbu zpod ukrajinského asfaltu. Dlažba z roku 1959 je podstatně kvalitnější než byl asfalt položený v roce 1998.

23; Síly zvláštního nasazení Al-Káidy se dostaly do pasti a byly zlikvidovány v horách u Damašku. Syrská armáda a Hizballáh zmařily pokus teroristů z Džebhat an-Nusrá o obsazení kontrolního stanoviště na syrsko-libanonské hranici.

24; Ukrajinská noční můra. Společnost Westinghouse zbankrotovala a nestihla převést všechny energobloky na Ukrajině na své jaderné palivo. Operace „zpřetrhat veškeré vztahy s Ruskem“ v jaderné sféře skončila neúspěchem.

25; Nový skandál za účasti „obránců Ukrajiny“. Bez vás banderovců se nám žilo dobře. Příslušníka ATO vysadili v Dněpropetrovsku z autobusu: Rozpoutali jste válku vy zmrdi.

26; MMF projedná tranši úvěru pro Ukrajinu 3. dubna. Mezinárodní měnový fond bude projednávat vyčlenění další tranše Ukrajině ve výši jedné miliardy dolarů už 3. dubna.

27; Pentagon promluvil o nutnosti přípravy na hvězdné války. V USA vyzývají k militarizaci kosmu.

28; U Kyjeva řidič „zaplatil“ za benzin granátem. Toky zbraní a munice ze zóny bojových operací jsou nekontrolovatelné.

29; Kronika eurointegrace: Ukrajinci berou v České republice práce, kterou by jinak vzali jen cikáni. Ukrajincům nevadí ani pocit druhořadosti ani jazyková bariéra, přiznává ukrajinský publicista.

30; V centru Kyjeva byl pomocí zbraní obsazen vinný restaurant. Investiční přitažlivost Ukrajiny roste před očima.

31; Latinská Amerika a blízké zahraničí. Do kterých zemí investuje Rusko? Rusko už nyní patří do seznamu největších investorů a v roce 2017 se očekává další nárůst objemu investic.

32; Putin podepsal zákon o jarním náboru vojáků. Povolávat k vojenské službě se bude od 1. dubna do 15. července.

33; Dolar klesl na minimum od července 2015. Kurs dolaru vůči rublu spadl na minimální hodnoty od července 2015.

34; Bezplatné rady od dcery. Trumpova Ivanka získala oficiální funkci v Bílém domě. Starší dcera 45. prezidenta USA zaujme v jeho administrativě oficiální pozici. Stane se osobní asistentkou hlavy státu.

35; Prilepin: Kdo říkal, že jít do války se příčí principům humanismu? Známý spisovatel a velitel Armády Doněcké republiky vypráví o nové knize, o strachu ze smrti, o míru na Ukrajině a humanismu ve válce.

36; Země rozvrácená západní intervencí. V Jemenu hrozí v roce 2017 milionům obyvatel smrt hladem. Na to, aby byla zastavena blížící se humanitární katastrofa, má světové společenství maximálně čtyři měsíce.

37; V Charkově hoří závod na výrobu jízdních kol. Požár vznikl v montážní dílně podniku.

38; Dáme vám vědět 24 hodin předem. Trump ponížil Porošenka. Američané přímo řekli: Buďte připraveni, že vám oznámíme termín setkání pouhých 24 hodin dopředu. A budete muset letět.

39; Eurovize: Jedno z výběrových řízení vyhrála firma, která dříve oslepila diváky. Novináři dotázaní specialisté v různých sférách tvrdí, že většina tendrů je prováděna za evidentně přemrštěné ceny.

40; V roce 2016 bylo z otroctví osvobozeno 32 Ukrajinců, hlásí ministerstvo zahraničí. Přitom dříve náměstkyně ministra sociální politiky Ukrajiny mluvila o 15 lidech.

41; Tak tahle země bývala naše. Jak Rusko prodalo Aljašku. 30. března 1867 byla podepsána dohoda o prodeji Aljašky a Aleutských ostrovů Spojeným státům. Zpočátku se to zdálo jako nepravděpodobné fámy.

42; Inflace v Rusku v roce 2017 poklesne pod 4%. Tempo růstu spotřebních cen v Rusku může klesnout pod 4% a činit zhruba 3,6 až 3,8%.

43; Polsko ponechalo uzavřené všechny konzuláty na Ukrajině. Bezpečnost konzulátů Polska na Ukrajině není dosud zajištěna, upřesnil velvyslanec Jan Peklo.

44; Zmuchlaný Porošenko „vyjádřil znepokojení“ při setkání s premiérem Maďarska. Jde o požadavek maďarských úřadů vytvořit v Zakarpatsku teritoriální autonomii pro souvislé maďarské osídlení.

45; Na Svetlodarském oblouku byl zlikvidován automobil ukrajinských vojáků. Řidič byl zabit. Automobil ukrajinských ozbrojených sil, který řídil jednapadesátiletý otec dvou dětí, byl zlikvidován přímým zásahem.

46; Medveděv poradil ministrovi zemědělství, aby si postavil budíky na několik různých míst. Premiér vytkl ministru zemědělství Alexandru Tkačovovi jeho pozdní příchod na zasedání vlády.

47; Ljaško: Na Ukrajině se čestným lidem vráží kudla (pájka) do zad. Lídr Radikální strany to řekl v interview pro ukrajinský list „Obozrevatěl“.

48; SBU vydala zprávu o odhalení „agenturní sítě“ z Ruska. Vysoce postavený rozvědčík, který se trvale nachází v Rusku, byl zařazen mezi hledané osoby.

49; V předvečer začátku platnosti dohod o zavedení režimu přerušení palby se situace v Doněcké republice prudce vyostřila.

50; British Petroleum je ochotna investovat v Rusku bez ohledu na sankce. Britská ropná a plynová společnost bude nadále investovat do ruských projektů včetně plynového a ropného odvětví.

51; Kamerunští fotbalisté se pokusil ukrýt na Krymu. Po skončení Poháru Krymského fotbalového svazu chtělo 15 hráčů zůstat na poloostrově a nevracet se domů.

52; USA by měly opustit Perský záliv, říká íránský ministr obrany. Ministr obrany Íránu Hossein Dehghan poradil USA, aby opustily Perský záliv.

53; Tanky a rakety syrské armády posílají ozbrojence v Damašku do pekel. Syrská armáda pokračuje v úspěšné útočné operaci zaměřené na vytlačení džihádistů z východní části Damašku.

54; Obrovské díky za to, že je vše tak krásné. Obyvatelé Kerče se vyjadřují k novým bytům. V Kerči se obyvatelé stěhují z ochranné zóny Krymského mostu do nových,pěkně vybavených domů.

55; Putin promluvil o vlivu Ruska na volby v USA. Putin tato obvinění označil za chybu a neodpovědný pokus zničit diplomatického vztahy mezi Ruskem a USA.

56; Putin: Mezinárodní právo degradovalo. Mezinárodní právo a vztahy degradoval, ale všechno je ještě možné napravit. K tomu je však potřeba postupovat společně.

57; Akce USA na Aljašce představují pro Rusko Hrozbu, říká Putin. Vojenská činnost USA na Aljašce představuje určitou hrozbu pro Rusko, prohlásil prezident Ruské federace Vladimir Putin.

58; Putin nabídl Islandu vojenskou pomoc. Islandský představitel lituje, že za existence potenciálních hrozeb nemá vlastní armádu.

59; Státní department USA: Osud Asada musí rozhodnout syrský lid. Tillerson se nachází v Ankaře na jednodenní oficiální návštěvě.

60; Ukrajinský voják spáchal sebevraždu kvůli finanční šikaně ze strany důstojníků. Voják ukrajinské armády v zóně tzv. ATO spáchal sebevraždu kvůli neustálému vymáhání peněz ze strany velitelů.

61; Porošenko dal příkaz generálnímu štábu ukrajinské armády o přerušení palby v zóně ATO. Jak již bylo zmíněno, v Minsku vznikla dohoda o přerušení palby v Donbasu s platností od 1. dubna.

62; Ruské letectvo buduje pozemní komplex nové generace pro kontrolu objektů v kosmu.

63; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jasinovatou. Ukrajinští vojáci ostřelují Jasinovatou. Část města zůstala bez elektřiny.

64; Kurs dolaru spadl pod 56 rublů. Zahraniční kapitál tlačí rubl k novým maximům. Kurs dolaru obnovil svá minima z poloviny roku 2015.

65; Rusko a Bělorusko se nedokázaly dohodnout ohledně plynové otázky. Minsku a Moskvě se nepodařilo dohodnout na urovnání ropného a plynového sporu. Strany vyjádřily ochotu pokračovat v rozhovorech.

66; V USA spatřují hrozbu v projektu rusko-čínského dopravního letadla. Zpráva byla připravena pro Komisi kongresu pro vztahy mezi Čínou a USA ve sféře hospodářství a bezpečnosti.

67; V Doněcku byla v důsledku ostřelování zraněna devadesátiletá babička. Dělostřeleckou palbou byla v Doněcku poškozena škola a deset obytných domů.

68; Grojsman se oficiálně obrátil na Elona Muska. Grojsman chce učinit Ukrajinu zkušebním polygonem pro inovace ve sféře úspor energie.

69; Skandál s ukrajinským fotbalistou-neonacistou Zozuljou je prvkem hybridní války, říká Porošenko.

70; V Čečně byli zlikvidováni dva ozbrojenci. Čečenští policisté provádějí speciální operaci v horách v Urus-Martnovském regionu.

71; NATO se pokouší vytvořit dělicí linie v Evropě, říká Gruško. Ve čtvrtek se ve štábu NATO konalo zasedání Rady Rusko-NATO na úrovni velvyslanců.

72; Ozbrojenci, kteří ostřelovali generální konzulát Polska, připravují odpálení plynovodu do Evropy, hlásí Národní policie Luganské republiky.

73; Starosta Dněpropetrovska Boris Filatov v reakci na dotaz o občanské společnosti na Ukrajině označil Ukrajince za „unylé hovno“.

74; Akce NATO na Ukrajině jsou v rozporu s řešením konfliktu, říká Alexandr Gruško, stálý představitel Ruska při NATO. Postoje a kroky NATO na Ukrajině jsou v příkrém rozporu se skutečnými zájmy urovnání konfliktu v Donbasu.

75; Odchod Asada už není prioritou USA v Sýrii, říká stálý zástupce USA při OSN. Otázka odchodu Bašára Asada z postu prezidenta Sýrie ztratil v USA svou aktuálnost.

76; Saakašvili si udělal ostudu na kongresu v Evropě. Bývalý gubernátor Oděské oblasti se dvakrát dostal do trapné situace na kongresu Evropské lidové strany na Maltě. Posadil se na místo určené pro nizozemskou delegaci. Navíc se nechal zaregistrovat jako delegát Gruzie.

77; Kolomojskému zabavili leteckou společnost. Společnost Dněpravia sídlí v Dněpropetrovsku a obsluhuje pravidelné vnitřní i mezinárodní linky.

78; V důsledku ostřelování Jasinovaté ze strany ukrajinské armády zahynuli civilní obyvatelé. Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou. Jsou oběti mezi civilním obyvatelstvem.

79; Mýty a legendy o prodeji Aljašky. Historie o prodeji Aljašky v roce 1867 zbavená zmínky o široké kritice amerických úřadů ze strany obyvatelstva.

80; USA se mění na Islámský stát. V určitém smyslu se dnes Amerika stává politickým náboženstvím, fanatickou vahhábistickou vírou a radikálním islámem – tedy vlastně Islámským státem.

81; U Avdějevky bylo zlikvidováno a zraněno více než deset ukrajinských vojáků. O smrti ukrajinských vojáků informovali ve štábu ATO.

82; U Doněcka a na jihu Doněcké republiky probíhají boje. Čas od času je v činnosti i dělostřelectvo.

83; Bývalý generální tajemník NATO vyzval k novým sankcím proti Rusku. To, jestli USA zavedou nové sankce proti Rusku, bude záviset jen na jeho chování.

84; Ukrajinu ohrožuje nový Černobyl, píší Washington Times. Jaderné odvětví Ukrajiny se nachází v nebezpečném stavu.

Zdroj: rusvesna.su

Pátek, 31.3.2017:

1; Ukrajinská média odhalila tajemství Porošenkových „vítězství“ ve světové politice. Zpravidla se jedná o manipulace a polopravdy upravené pro domácí publikum. Při bližším zkoumání je vše jinak.

2; V Kyjevě byl postřelen zástupce šéfa „Ukrspirtu“. Oběť byla dopravena do nemocnice se střelnými poraněními zad a množstvím podlitin na těle.

3; Ukrajina se sama likviduje rychleji, než předpovídaly nejodvážnější prognostici, říká ukrajinská obhájkyně lidských práv Taťjana Montjan.

4; Jarošova vizitka v případu Voroněnkova. Ve vyšetřování vraždy bývalého poslance Státní dumy se objevila stopa ukrajinských nacionalistů.

5; Majetek ruských miliardářů vzrostl o 104 miliard dolarů, tj. o 37%. Svědčí o tom informace listu Forbes o roce 2016.

6; Každý druhý Ukrajinec se vzdává léčení kvůli nedostatku peněz. Jedním z hlavních lékařů pro ukrajinské pacienty jsou rady na internetu.

7; Prodají ji do šrotu? Kdo potřebuje nedostavěný křižník „Ukrajina“? Trup křižníku se sotva hodí pro zábavní komplex a nehodí se ani jako základ pro novou válečnou loď.

8; Dluhy Ukrajinců za energie dosáhl téměř miliardy dolarů. Ukrajinci dluží podle stavu z února 2017 26,2 miliardy hřiven.

9; Západ nám pomůže ... rozdělit Ukrajinu. Téma nového vydání pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

10; Ozbrojené síly Severní Evropy: Rusofobie bez hranic. Země Skandinávie a Pobaltí si počínají jako iniciátoři protiruských provokací.

11; Proč Kyjev ztrácí kontrolu nad tranzitem plynu z Ruska do Evropy? Eurokomise vyzvala státy Evropské unie, aby schválili výstavbu „severního proudu – 2“.

12; SBU utajila dodávky smrtících zbraní z Bulharska na Ukrajinu. SBU sama sebe odhalila a přiznala dodávky smrtících zbraní z Bulharska na Ukrajinu.

13; Proč měl Voroněnkovův vrah zářivě červené boty? Nájemní vrazi zpravidla nechtějí být odhaleni, proto nosí výraznou či dokonce výstřední součást oděvu, na kterou se soustředí pozornost veřejnosti. Lidé pak nejsou schopni si vybavit například tvář vraha.

14; Putin poděkoval na Mezinárodním arktickém fóru americkému novináři za rozlišování Krymu a Ukrajiny.

15; Zpět do středověku. V Karpatech odřízli sloupy elektrického vedení, aby je rozřezali a prodali do šrotu. Odřezány byly elektrické sloupy v horách na trase Javorov – Ilcy.

16; Operace ruských poradců a „Tygrů“ Syrská armáda a ruské letectvo likvidují Al-Káidu a osvobozují sever provincie Hamá.

17; I když je kličko poněkud debilní, zná ho půl světa. A o to jde. Své výrazné vystoupení ve vysílání ukrajinské televizní stanice ukončil Ljaško zpěvem.

18; Pentagon řekl, k čemu jsou potřeba na cvičeních NATO ruskojazyční komparsisté. Předtím v německém personální agentuře potvrdili, že hledají ruskojazyčné statisty pro americké vojenské cvičení v Německu.

19; Rusko využívá severokorejských otroků pro přípravu mistrovství světa 2018, píší německá média. Na výstavbu stadionu v Rusku dělníci přijeli na příkaz severokorejského vládního režimu.

20; Ostřelování polského konzulátu v Lucku. Varšava dala Kyjevu ultimátum. Zajistit bezpečnost polským konzulárním úřadům je povinen ukrajinský stát.

21; V americkém New Hampshiru odmítli zakázat ruskou vodku. USA navrhovaly zákaz ruské vody v reakci na tvrzení o vměšování do amerických voleb.

22; V Centru Mariupolu explodoval automobil. Řidič, který byl pracovníkem jedné ze silových struktur, při incidentu zahynul.

23; SpaceX poprvé uskutečnila opakovaný start rakety Falcon. Společnost Elona Muska poprvé v historii opakovaně odpálila a vrátila zpět na Zemi Falcon 9, který předtím pobýval v kosmu.

24; EU zastavila válku proti „Severnímu proudu – 2“. Evropská unie odmítla veškeré pokusy blokovat výstavbu plynovodu „Severní proud 2“.

25; Kolektivy podniků v Záporoží požadují od Porošenka obnovení ekonomických vztahů s Ruskem. Dělníci protestují přímo v podnikových dílnách a vyzývají kyjevskou moc ke spolupráci s Moskvou.

26; Výbuch měl takovou sílu, že tělo bylo vymrštěno z automobilu. Očití svědkové a zástupci silových struktur upřesňují podrobnosti výbuchu automobilu v Mariupolu, v jehož důsledku zahynul plukovník SBU.

27; Minsk nemá dluhy za ruský plyn, říká tiskový tajemník ruského premiéra. V Bělorusku odmítli uznat dluh za plyn vůči Rusku.

28; Dněpropetrovský metalurgický kombinát odstavil poslední vysokou pec. Přerušení dodávek koksu a velký deficit likvidity vedly k zastavení činnosti zařízení kombinátu.

29; Noční ostřelování Gorlovky a Jasinovaté. Bylo poškozeno 13 obytných domů a narušeno zásobování plynem. Celkem se ukrajinská armáda za uplynulých 24 hodin dopustila 57 případů masivního ostřelování území Doněcké republiky.

30; V Záporoží opilý výstředník ostřeloval lidi u nočního obchodu. Během hádky s návštěvníky nočního obchodu vyndal muž ze svého auta zbraň a začal bezhlavě pálit.

31; V Mariupolu byl výbuchem zavražděn plukovník SBU. Na Ukrajině už prohlásili, že na výbuchu se podílela skupina diverzantů z Doněcké republiky.

32; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní řízení ve věci včerejšího ostřelování Donbasu. Je zajímavé, že tentokrát se nejedná o dávné události z let 2014 až 2016, nýbrž o zcela čerstvé zločiny ukrajinské armády.

33; Ruská centrální banka je už pátý rok za sebou světovým lídrem v nákupu zlata.

34; Lvovské školy mohou být uzavřeny kvůli odpadové apokalypse. Vyvézt odpad nebude v nejbližší době vůbec možné.

35; Evropské země slibují bojkot Eurovize v případě nepřipuštění Ruska. Šéf Evropské vysílací unie se obrátila na ukrajinské úřady s varováním o možném bojkotu Eurovize.

36; V Bruselu se Turci a Kurdové poprali na nože. K incidentu došlo ve čtvrtek večer u budovy tureckého velvyslanectví.

37; Příměří v Donbasu věstí válku. Nikomu se nechce odcházet z opevněných a dobře zaminovaných pozic kvůli nějakým dohodám politiků.

38; Ukrajina je zavalena odpadem. Plocha nelegálních smetišť je větší než rozloha Krymu a Donbasu dohromady. V posledních letech Ukrajina narazila na nový vážný problém. Země se topí ve vlastním odpadu.

39; Smrtonosná hitparáda. Pět nejničivějších zbraní na světě. Lidstvo neustále vytvářelo a zdokonalovalo zbraně. Vrcholu ničivosti bylo dosaženo ve 20. století.

40; Bývalý asistent Donalda Trumpa promluví o všech svých stycích s Rusy. Michael Flynn je připraven odpovědět na jakékoli otázky senátorů a kongresmanů.

41; V Samaře spáchal sebevraždu ředitel vojenského podniku. Jde o sedmasedmdesátiletého šéfa veřejné akciové společnosti Saljut, která byla vytvořena na základě Kujbyševského mechanického závodu.

42; Jevgenij Pljuščenko oznámil konec své sportovní kariéry. Dvojnásobný olympijský vítěz se přiznal, že po patnácti operacích už není připraven soupeřit s mladými sportovci.

43; Do přístavu v Oděse vplula vojenská fregata NATO s raketovými zbraněmi. Fregata typu La Fayette má ve výzbroji osm protilodních raket a protivzdušný komplex.

44; V Rusku byla spouštěna na vodu ponorka Kazaň. Jaderný podvodní křižník Kazaň byl postaven podle zdokonaleného projektu „Jaseň-M“ a vykazuje zcela nové zvláštnosti.

45; V Německu vydali učebnici pro migranty s ruským Krymem. Na mapě v učebnici vydané za podpory německé vlády má Krym stejnou barvu jako ostatní území Ruska.

46; V EU vyhrožují Trumpovi rozbitím územní celistvosti USA. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pohrozil, že bude požadovat nezávislost amerických států Ohio a Texas.

47; Straně UKORP byl zkonfiskován půlmilion hřiven ze stranických příspěvků. Ve straně UKRPO podle očekávání obvinili Národní agenturu pro prevenci korupce z předpojatosti a pokusu o nátlak.

48; Kreml: Vztahy Ruska a USA jsou horší než za dob studené války. Oznámil to tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov.

49; Dekomunizace zasáhla už i Porošenkův podnik. Leninská kovárna se změnila v „Kovárnu na Rybalském“.

50; Ukrajina bude muset odhodit svou hrdost a mluvit s Ruskem, říká Avakovův poradce. Občané Ukrajiny se budou muset naučit odhodit svou hrdost proto, aby se tato válka nepřenesla na bedra našich dětí.

51; Ukrajinská Barbie stanovila diagnózu nehezkým lidem. Valerija Lukjanova nazývaná též Oděská Barbie označila nepřitažlivé lidi za „vnitřně defektní“. Na vzhledu samotné Barbie přitom evidentně pracoval plastický chirurg.

52; Šéfka ukrajinské národní banky vydělala 2,1 milionu dolarů. Předsedkyně Národní banky Ukrajiny Valerija Gontareva zveřejnila elektronickou deklaraci za rok 2016.

53; Obětmi ostřelování ze strany ukrajinské armády za poslední týden bylo šest lidí, Dalších dvacet bylo zraněno. Od počátku roku zahynulo v důsledku ostřelování jen v Doněcké republice 95 lidí, 174 bylo v různé míře zraněno.

54; Část vojsk Jižní Osetie bude zařazena do ruské armády, vyplývá z dohody. Rusko vždy podporovalo Jižní Osetii a jako první uznalo nezávislost republiky.

55; Bojkot Eurovize v Kyjevě. Organizátoři potvrdili svou pozici. Evropská vysílací unie může potrestat Ukrajinu dočasným zákazem účasti v Eurovizi.

56; V Kongresu USA chtějí po Putinově vtípku zavést nové sankce proti Rusku. Američtí politici podnikají nové kroky k prodloužení protiruských sankcí.

57; Více než sto kusů vojenské techniky ukrajinské armády chybí na místech uložení, hlásí OBSE. Reakce ze strany ukrajinských úřadů na tento fakt je zcela nulová.

58; Konflikt se rozhořívá. Ukrajina nepřipustí žádné ústupky vůči Samojlovové, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Žádné ústupky, ať už formální nebo neformální nejsou projednávány.

59; Porošenka čeká osud horší než u Janukoviče, říká Savčenková. Kromě toho Savčenková nevyloučila svou kandidaturu pro prezidentské volby.

60; Podniky Doněcké republiky pod vnější nucenou správou se úspěšně přeorientovávají na jiná odbytiště. Doněcká republika úspěšně plní úkoly přeorientování na jiná odbytišě.

61; Eurovize 2017: Samojlova je přihlášena do semifinále. Na oficiálních stránkách byl zveřejněn soupis účinkujících.

62; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zakáže ruské léky. Ministerstvo chce zakázat lékařské preparáty a zdravotnické výrobky vyrobené v Rusku.

63; Vítězství Majdanu: Ukrajinský ministr energetiky Igor Nasalik uvedl v elektronické deklaraci 140 milionů euro v hotovosti. Přitom jeho plat ministra od dubna 2016 činil kolem 222 tisíc hřiven.

64; Expanze jüanu se nepovedla. Čínské měně se zatím nepovedlo vytlačit jiné měny vyspělých zemí ze světových rezerv.

65; Rusové hodnotili Putinovu práci ve funkci prezidenta. Svou důvěru Putinovi vyjádřilo 78% účastníků průzkumu.

66; Státní department: USA nezruší sankce proti Rusku, dokud nebude vrácen Krym Ukrajině. USA nadále požadují od Ruska dodržování Minských dohod.

67; Ruská dopravní letadla jsou Damoklovým mečem nad Francií, bije na poplach francouzský poslanec. Strategická nezávislost Francii je ohrožena, protože armáda je závislá na přepravách ruskými dopravními letouny An-124, píše list Challenges.

68; Prudké boje v Donbasu. Doněck je pod palbou ukrajinské armády. V Donbasu několik hodin před začátkem vyhlášeného příměří vypukly prudké boje.

69; Ruská krasobruslařka Medveděva dosáhla světového rekordu na mistrovství světa ve Finsku. Předtím Medveděva vyhrála krátký program na mistrovství světa v Helsinkách.

70; USA by se měla usmířit s Asadovou vládou v Sýrii, zní z Bílého domu. USA by se měly smířit s realitou vlády prezidenta Bašára Asada v Sýrii.

Zdroj: rusvesna.su

Sobota, 1.4.2017:

1; Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky komentovalo likvidaci plukovníka SBU v Mariupolu. Plukovník Charaberjuš zahynul včera v důsledku výbuchu automobilu v centru Mariupolu. Prohlášení ukrajinské strany o podílu silových struktur Doněcké republiky na likvidaci důstojníka SBU Alexandra Charaberjuše nemají jakékoli opodstatnění.

2; Porošenko očekává „Marshallův plán pro Ukrajinu“. Evropská lidová strana schválila vypracování rezoluce o dlouhodobém plánu na podporu Ukrajiny.

3; Nová globální hrozba je hlad. Stále více lidí trpí v důsledku nedostatku potravin kvůli násilí na Blízkém Východě a v Africe, dále pak v důsledku ničení úrody.

4; Od včerejšího večera probíhají v Donbasu prudké boje,. Doněck byl ostřelován ze strany ukrajinské armády. Pár hodin před začátkem vyhlášeného příměří se rozpoutaly v Donbasu prudké boje.

5; Odpověď na kroky NATO zaručuje bezpečnost Ruska, říká Gruško. Připomněl, že NATO má převahu nad Ruskem ve všech základních systémech zbraní.

6; Soros: Ukrajina riskuje, že zůstane bez mezinárodní pomoci. Jak se připomíná v prohlášení, dárcovské struktury jsou připraveny odmítnout Ukrajině finanční pomoc.

7; Na ministerstvu obrany Doněcké republiky zaznamenali kolem půlnoci přerušení palby. Do té chvíle pokračovalo ostřelování obytných částí jedné z obcí na jihu republiky.

8; V Británii promluvili o „děsivém arzenálu“ Ruska. Za nejvážnější hrozbu pro britskou flotilu list označil ruské protilodní rakety.

9; Ukrajinci za rok reálně zchudli o 18 miliard. Přitom nominální příjmy obyvatelstva vzrostly.

10; Porošenko uvedl v elektronické deklaraci 99 společností. Za rok 2016 prezident Ukrajiny přiznal 366 tisíc hřiven jako plat za hlavní pracovní poměr.

11; Turecká uraženost. Tillersonovi se nepovedlo smířit s Erdoganem. Po sérii ministerských skandálů je těžké označit za dobré i vztahy mezi Ankarou a Bruselem.

12; Hledání ruskojazyčných statistů pro vojenská cvičení. Co chystá NATO? Aliance má v úmyslu připravit rezervní síly a prostředky pro případ začátku vojenských akcí vůči Rusku.

13; Nejvyšší představitel Luganské republiky vyznamenal nejlepší novináře Republiky. Igor Plotnickij už potřetí vyznamenal vítěze soutěže.

14; Tanec NATO v kruhu. Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na Tillersonovo prohlášení o „ruské agresi“. Sankce USA zůstanou v platnosti, dokud Moskva nezruší akce, které k sankcím vedly, prohlásil Tillerson.

15; „Tygři“ a ruské letectvo osvobodily od Al-Káidy 75% okresů na severu provincie Hamá a zlikvidovaly stovky ozbrojenců. Syrské armáda za podpory ruského letectva prolamuje obranu teroristů Al-Káidy na severu provincie Hamá a osvobozuje velká území.

16; Turecko buduje zeď podél hranic se Sýrií a zmocňuje se území Sýrie: Ničení zemědělských výrob vojenskou technikou, rozhánění místních obyvatel tureckými vojáky, porušování vlastnických práv.

17; Humanismus spočívá v tom, že půjdeme zastavit válku, říká Prilepin. Spisovatel Zachar Prilepin promluvil o své nové knize, o strachu ze smrti, o soukromých pocitech a o míru na Ukrajině.

18; Jestlipak se 2. dubna bude konat „krvavá neděle“? 2. dubna 2017 se ruská opozice chystá uskutečnit další protestní akci.

19; Syrská hrozba pro Rusko. Je třeba zastavit nepřítele, ještě než se příliš přiblíží. Ze strachu z výčitek kvůli masovým vraždám se teroristická skupina Džejš al-Muhádžirín wal-Ansar odřízla od Islámského státu a zahájila vlastní válku proti všem.

20; Státní department promluvil o Asadovi Putinovými slovy. Šéf Státního departmentu Rex Tillerson a stálá představitelka USA při OSN Nikki Hailey promluvili o změně priorit politiky Washingtonu v Sýrii.

21; Když kulturní činitelé začnou veřejně mluvit o věcech, kterým naprosto nerozumí, vypadají jako šašci. Přesně tak vypadal ruský filmový režisér Alexandr Sokurov, když požadoval propouštění Olega Sencova.

22; Mladá interpretka z Doněcké republiky získala ocenění na festivalu v Moskvě. Soutěže akademického sólového zpěvu „Stříbrný hlas“ se účastnili pěvci z Ruska, Běloruska, Ázerbajdžánu a Doněcké republiky.

23; V pracovně ukrajinského úředníka našli vodku z Luganské republiky. Během domovní prohlídky v Antimonopolním výboru Ukrajiny našli v pracovně jednoho z vedoucích pracovníků vodku s etiketou „Vyrobeno v Luganské republice“.

24; Peskov promluvil o podobnosti Putina a Trumpa. O tento svůj názor se podělil ve vysílání pořadu „Dobré jitro, Ameriko!“ na televizní stanici ABC.

25; Český velvyslanec byl odvolán ze Švýcarska kvůli chování jeho manželky. Byl jsem zpraven o tom, že mám opustit svou funkci. Bylo mi řečeno, že nedokážu zkrotit svou manželku ohledně jejích kritických komentářů na sociálních sítích. Skutečně je to důvod mého odvolání z funkce, přiznává Borůvka.

26; Agentura Fitch označila ruskou ekonomiku za stabilní. Analytici agentury poznamenávají, že Rusko podniká důvěryhodná opatření v reakci na prudký pád cen ropy.

27; Trump odešel z kanceláře a zapomněl podepsat pokyny. Prezident USA evidentně znervózněl po další otázce o odvolání svého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna.

28; V Avdějevce explodoval inovovaný minomet ukrajinské armády. Tři lidé zahynuli. O další mimořádné události v „nejsilnější armádě Evropy“ promluvil „dobrovolník ATO“.

29; Střílel syn funkcionáře. Na internetu se objevily záběry z drzé střelby v Záporoží. Syn místního funkcionáře zahájil bezhlavou střelbu z pušky a zranil několik náhodných kolemjdoucích.

30; V Kremlu komentovali Navalného „výsledky vyšetřování“ o Medvěděvově majetku. Dmitrij Peskov v interview pro televizní stanici ABC podrobně odpověděl na otázku novináře o publikaci „Fondu pro boj s korupcí“.

31; Ostřelování měst Doněcké republiky: Byly poškozeny tři domy a budova školy. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinských vojáků zůstalo pět obcí na jihu Doněcké republiky bez proudu.

32; Aprílový cirkus ozbrojenců. Bandité dostali diplomy za „sestřelený“ ruský vrtulník. V předvečer 1. dubna došlo v Idlíbu k humoristické události. Vůdce nezákonné ozbrojené formace Achrar aš-Šám osobně předal diplomy vojákům protivzdušné obrany.

33; Na Doněcké filtrační stanici se dostali montéři do palby ukrajinské armády. Proběhla evakuace personálu stanice.

34; Integrace bude pokračovat. Lukašenko poblahopřál Putinovi ke Dni jednoty národů. Právě to od nás očekávají miliony občanů Běloruska a Ruska, zdůraznil Lukašenko.

35; Kronika „Jantarové republiky“. Na Volyni těžaři jantaru zničili most a zablokovali policejní oddělení. „Černí kopáči“ jsou přesvědčeni, že policejní orgány s nimi nebudou moci nic udělat.

36; „Zastavte se!“ Alexandr Medinskij, ukrajinský novinář a bývalý účastník ATO, se obrací na Putina. V poslední době ukrajinští novináři obviňují Vladimira Putina ze všech hříchů a událostí – od poklesu dojivosti koz až po pomalý internet.

37; Aprílový žertík: Telefonní záznamník na ruském ministerstvu zahraničí nabízí „služby ruských hackerů“. Žertující záznamník se dnes objevil na Facebooku na stránkách ruského ministerstva zahraničí.

38; Merkelová vyzvala migranty, aby ctili německé hodnoty. Kancléřka Německa Angela Merkel vyzvala běžence, aby ctili zákony a hodnoty Německa a zajímali se o to, jak žijí Němci.

39; Kanada zahájí dodávky zbraní na Ukrajinu, píší média. Předtím velvyslanec Ukrajiny v Kanadě Ander Ševčenko prohlásil, že Kanada zatím není připravena poskytovat Ukrajině smrtící zbraně.

40; Rostislav Iščenko: Klub přátel Ukrajiny. Chování bývalých spojenců kyjevského režimu svědčí o tom, že Ukrajina se definitivně stala kufrem bez rukojeti.

41; Putin vystupuje proti „dekadentní civilizaci“, píše americký list. Prezident Putin daleko lépe pochopil novou éru než jeho soupeři na Západě.

42; OBSE odmítá prověřovat místa uložení techniky Národní policie. Zvláštní monitorovací mise OBSE v poslední době bez udání důvodů odmítá prověřovat místa uložení techniky a zbraní Národní policie. Evidentně proto, aby nemuseli přiznat, že na rozdíl od ukrajinské strany je zde vše podle Minských dohod.

43; Jak odhalení špiónského programu CIA ovlivní mýtus o ruských hackerech? Uskutečňování kybernetických útoků z cizích účtů není jedinou variantou využití špiónského programu CIA s názvem Marble.

44; Korespondent CNN vzal vážně žertovný záznamník na ruském ministerstvu zahraničí. Prohlásil, že je to jen způsob, jak se zbavit odpovědnosti za kybernetické útoky.

45; Na Ukrajině nevěří v bojkot Eurovize. Vicepremiér Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko prohlásil, že nevěří v bojkot Eurovize 2017.

46; Na ministerstvu obrany Doněcké republiky řekli, proč byl v Mariupolu zavražděn plukovník SBU Alexandr Charaberjuša. Podle informací ministerstva byl zlikvidován v souvislosti s jeho podílem na pašování zbraní ze zóny ATO.

47; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo v Doněcké republice za posledních 24 hodin poškozeno 17 domů. Ukrajinská armáda za poslední den ostřelovala 28 obcí Doněcké republiky.

48; V Dněpropetrovsku zemřel těžce zraněný ukrajinský voják. 31. března zemřel v Mečnikovově nemocnici voják 92. brigády ukrajinské armády, pětatřicetiletý Vladimir Kapralov.

49; Vyšetřovací výbor odmítl informaci o zrušení obstavení majetku Vasiljevové. Její advokát Hasan Alí Borokov nekomentoval informaci o vrácení zabaveného majetku.

50; Americká média neustále přiživují téma „styků s Ruskem“, ale mlčí o skandálu s Obamou, říká Trump. Prezident USA na Twitteru opět kritizoval americká média.

51; Ukrajina obvinila Rusko z nevyplácení důchodů obyvatelům Doněcké a Luganské republiky. Veškerá odpovědnost za sociální a humanitární katastrofu v Republikách Donbasu leží výlučně na Rusku.

52; Doněcká republika otevřela první centrum administrativních služeb pro účastníky humanitárního programu na spojení lidu Donbasu. Aby obyvatel Ukrajinou okupované části Donbasu mohl využít služeb úřadu, musí překročit linii dotyku (hranici).

53; V Oděse nechali explodovat automobil „Dartha Vadera“. V kabině automobilu se nacházeli čtyři lidé, z toho dvě děti. Nejde o aprílový žert. Čtyřiatřicetiletý oděský politický aktivista Žan Nikolajenko známý pod přezdívkou „Darth Vader“ se nacházel se svou rodinou v autě, když explodovalo výbušné zařízení neznámého původu. Naštěstí nebyla poškozena nádrž automobilu a ani jeden z členů rodiny nebyl zraněn. Probíhá vyšetřování incidentu.

54; Koalice USA přiznala smrt téměř 400 civilních obyvatel v Sýrii a Iráku v důsledku leteckých úderů. Informaci potvrdilo centrální velení armády USA.

55; Ukrajinská armáda porušila režim zastavení palby hned první noc. Palba na obce Doněcké i Luganské republiky byla vedena z protivzdušných děl, minometů a granátometů.

56; V Iráku byl zlikvidován „ministr války“ Islámského státu. V Iráku byl zlikvidován terorista Ajád Al-Džumejle, který byl považován za ministra války.

57; Ukrajina nebude amnestovat příslušníky domobrany Donbasu. Na generální prokuratuře Ukrajiny učinili prohlášení o odmítnutí Ukrajiny realizovat všeobecnou amnestii domobranců.

58; Zemřel básník Jevgenij Jevtušenko. Sovětský a ruský básník Jevgenij Jevtušenko zemřel v USA ve věku 84 let.

59; „Senzace“: Významný „Brjanský poklad“ z 3. století nebyl nalezen v Rusku, nýbrž na Ukrajině. S tímto prohlášením se na policejní struktury náhle obrátil sám nálezce. To nejsou prostě jen tak nějaké drahokamy. Neuvěřitelný je způsob jejich opracování. Jde o hodnotu ve stovkách miliard dolarů.

60; Na pařížském předměstí došlo k výbuchu. Jsou desítky zraněných. Na lékaře se obrátilo kolem třiceti lidí.

61; V Kadyrovově okolí řekli, proč v Čečně není možné utlačovat homosexuály. Tiskový tajemník nejvyššího představitele Čečny Alvi Karimov originálně odmítl informace o pronásledování homosexuálů: Žádní tu nejsou. Není koho pronásledovat.

62; Operace „Vozmezdije“ (Odplata). Plukovník SBU zabitý v Mariupolu byl známý krutým mučením stoupenců Doněcké republiky. Podrobně o tom informoval plukovník Andrej Pinčuk, první ministr státní bezpečnosti Doněcké republiky.

63; Rusko má silnější argumenty v odvolání ohledně ukrajinského dluhu, říká ruské ministerstvo financí. Ministerstvo financí Ruské federace ohodnotilo rozhodnutí jako konečné a zavazující Ukrajinu vyplatit dluh Rusku.

64; Ozbrojenci Islámského státu se pokoušejí sestřelit vrtulník ruského letectva v Aleppu. Byly zveřejněny záběry. Na fotografiích bandité pálí z protivzdušných komplexů na letící vrtulník.

65; V Sevastopolu zvěčnili památku prvního ruského maršála Sergejeva. Pamětní desku Sergejeva odhalili během slavnostních akcí na počest 80. výročí Černomořské námořní školy P. S. Nachimova.

66; V Kyjevě na „Banderově“ prospektu hoří tržiště. Požár vznikl ve skladech tržiště Petrovka.

67; Média uvrhla USA do krize svými lživými zprávami. Od počátku 20. století neprožily Spojené státy tak vážnou krizi, jaká byla nyní vytvořena nyní výlučně vinou médií.

68; Rus odsouzený v USA byl dočasně propuštěn z vězení. V dokumentech federálního úřadu pro vězeňství se říká, že rozhodnutí bylo přijato v souvislosti se slušným chováním vězně.

69; Turecká média zažertovala o plánovaném setkání Putina, Erdogana a Asada. Novinář Hakan Aksaj přerušil interview s jedním z hostů pořadu jen proto, aby přečetl „prohlášení Vladimira Putina“.

70; Úřady v Pobaltí zahajují další vlnu útlaku obhájců ruského jazyka. Ruskojazyčný poslanec Ruslan Pankratov nebude v budoucnu moci pokračovat ve své politické činnosti v Rižské Dumě.

71; Ve Švédsku došlo ke střelbě v restauraci. Jsou oběti na životech. Z místa události střelec uprchl a pátrání po něm je zatím bezvýsledné.

Zdroj: rusvesna.su

Neděle, 2.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; Tillerson uklidnil spojence v NATO. Státní tajemník USA na snídani ministrů zahraničí členských zemí Aliance vyvolal potlesk svým žertem na Lavrovův účet.

2; V Rusku na americkou politiku hledí jako na cirkus, zaznělo na CNN. V Rusku je hodně lidí, kteří sledují politické události v USA jako zábavný cirkus.

3; Francii čeká ekonomický krach, říká Fillon. Kandidát na funkci prezidenta Francie a expremiér země předpovídá Francii v oblasti hospodářství osud Řecka.

4; Ukrajina se začíná distancovat od Západu, říká politolog. Současná moc se vydala cestou určité izolace od Západu, prohlásil politolog Vadim Karasjov.

5; Ukrajina bude muset dluh vůči Rusku zaplatit. Otázka je jen v tom, jak rychle bude muset Ukrajina platit.

6; Chceme, abychom mistrovství světa vyhráli jinde než v Rusku. Na Ukrajině vyzývají k bojkotu mistrovství světa ve fotbale 2018. Výzva známého sovětského a ukrajinského fotbalisty Vasilije Race bojkotovat světový šampionát 2018 byla dost neočekávaná.

7; Proč se chce Ukrajina vyvázat z Minska-2? Porošenko je dnes na Ukrajině už posledním politikem, který vystupuje důsledně za plnění Minských dohod. Samozřejmě ovšem jen slovy. Vláda i prezident Ukrajiny si nepřejí nic jiného než pohřbít Minské dohody a vinu hodit na Rusko a obyvatelstvo východu Ukrajiny.

8; Letadla ruského letectva proletěla nad Tureckem a zlikvidovala základny ozbrojenců v Idlíbu. V noci na neděli ruská vojenská letadla překročila tureckou hranici a spustila bubnovou palbu na pozice teroristů.

9; Nesvoboda vyjádření vlastního postoje. Jak musí politici a diplomaté platit za přílišnou aktivitu na sociálních sítích. Ani u klávesnice dnes není člověk v bezpečí, natož veřejný činitel. Česká republika odvolala z funkce svého velvyslance ve Švýcarsku Karla Borůvku kvůli aktivitě jeho manželky na sociální síti Twitter, kde kritizovala politiky a novináře. Paní Alena Borůvková však není zaměstnanec ministerstva zahraničí a jako soukromá osoba má právo na vyjádření vlastních názorů.

10; Grandiózní festival „Ruské jaro“ v Petrohradě odstartuje 3. dubna. V rámci „Ruského jara“ se bude konat celá řada zajímavých a nezapomenutelných událostí – koncertní programy nejrůznějších formátů.

11; Rozpory mezi EU a USA získávají vážný charakter. Zastavit prohlubování krize mezi Evropou a USA se nedaří.

12; Země Pobaltí: Cesta do EU byla cestou nikam. V roce 1991 se země Pobaltí „vymanily z žaláře národů“ SSSR. Evropa a USA ale neinvestovaly obrovské sumy do průmyslu nebo rozvoje zemědělství, natož do vytvoření vysoce progresivních technologií, nýbrž výhradně do rusofobie.

13; Kdo objednal a zorganizoval vraždu bývalého poslance Státní dumy Ruské federace Voroněnkova? Ukrajinské policejní orgány se vydaly po stopě organizátorů a objednatelů Voroněnkovovy vraždy.

14; V průběhu nepokojů v Bělorusku byla zjištěna stopa ukrajinských Sil zvláštního určení. Zadržení podezřelého vypovídá o možném podílu ukrajinského specnazu na organizování nepovolených akcí v Bělorusku.

15; Švédsko chce opustit EU. Švédsko je připraveno podle britského vzoru opustit řady Evropské unie k roku 2020. Oznámil to poslanec za stranu „Švédští demokraté“ Peter Lundgren.

16; Generálská smyčka kolem Porošenkova krku.Proč se případ sestřeleného letadla IL-76 opět dostal do centra pozornosti tři roky po katastrofě? 27. března soud ve městě Pavlograd vynesl rozsudek v případu katastrofy vojenského dopravního letounu IL-76, který byl sestřelen stoupenci Luganské republiky 14. června 2014 během pokusu o přistání na luganském letišti. V důsledku incidentu zahynulo všech 49 lidí, kteří se nacházeli na palubě letadla, z toho 40 výsadkářů z 25. samostatné paradesantní brigády. Ukrajinské vedení vědělo předem, že luganská domobrana použije prostředky protivzdušné obrany. Přesto tam letadlo poslalo.

17; Milion dolarů a lovecké zbraně přiznal v elektronické deklaraci Arsenij Jaceňuk. Expremiér zadeklaroval také sbírku obrazů, mincí, knih a práva na obchodní značku „Arsenij“.

18; Tajné služby Velké Británie varovaly před rizikem teroristických činů na jaderných elektrárnách a letištích. Už předtím USA zavedly zákaz pronášení elektroniky větší než mobilní telefon do letadel směřujících do USA.

19; Jatka v Rakká. Za jediný den operace USA v bojích s Islámským státem bylo zabito a zraněno více než sto amerických spojenců. Koalice USA pokračuje v operaci zaměřené na osvobození hlavního města Islámského státu Rakká od teroristů.

20; Na Ukrajině dnes nejsou jednotky, nýbrž desítky milionů zbraní a výbušnin, říká plukovník ministerstva vnitra. Výstřely z granátometů na obytné domy nebo lékárny, ale také exploze granátů v bytech se staly pro Ukrajinu každodenní praxí.

21; Erdogan se označil za „obránce míru a svobod“. Je zajímavé, že toto prohlášení učinil ve městě obývaném převážně Kurdy.

22; USA odsuzují civilní obyvatelstvo Mosulu k smrti, zatímco my jsme do Aleppa dodávali humanitární pomoc a otvírali koridory, připomíná ruské ministerstvo obrany. Igor Konašenkov srovnal osvobození Aleppa a Mosulu od islamistů a zdůraznil lži Pentagonu a Státního departmentu.

23; Západní spojenci: Čeho dosáhl vojenský blok Ruska a Běloruska za dvacet let své existence? 2. dubna 1997 byla podepsána Dohoda o Spojenectví Běloruska a Ruska. Podařilo se vytvořit pevné vojenské spojenectví? A kdo jsou jeho nepřátelé?

24; Tanky USA ještě nikdy nebyly tak blízko u Moskvy – 700 km. Zkuste si představit ruské tanky 700 km od Washingtonu a následnou hysterii CNN. Pak teprve něco říkejte.

25; V Dubaji hoří rozestavený mrakodrap. Úřady města odklonily dopravu z přilehlých ulic.

26; Ani kapka vody na Krym, než bude opět osvobozen. Ukrajinská média se radují z otevření chersonské přehrady. V Severokrymském kanálu v Chersonské oblasti postavili hráz, která přerušuje dodávky pitné vody na Krym.

27; Washington se v Sýrii vydává moskevskou cestou, píší média. Rakouský list Kurier si všímá fundamentální změny politiky Bílého domu na Blízkém Východě.

28; Trump mi zakazoval kritizovat Rusko, říká stálá představitelka USA při OSN. Nikki Hailey zahájila svou kariéru v OSN útoky na Rusko.

29; Zachování bratrských vztahů Ruska a Běloruska je naším společným závazkem, říká Medveděv. Dmitrij Medveděv poznamenal, že oba státy dosáhly vysoké úrovně integrace.

30; Donbas nezapomíná. Při výchově k odvaze dětem vyprávějí o Arsenu Pavlovovi. Nyní při výchově k odvaze už dětem v Donbasu nevyprávějí jen o hrdinech Velké vlastenecké války.

31; V důsledku korupce na Ukrajině hrozí Evropě nový Černobyl, píší Washington Times. Bezpečnost práce společnosti „Energoatom“ spravující ukrajinské jaderné elektrárny kontrolují inspektoři jmenovaní opět Energoatomem.

32; Český brankář NHL Michal Neuvirth z klubu Philadelphia Flyers se skácel během utkání na led. Byl dopraven do nemocnice a cítí se již dobře.

Zdroj: rusvesna.su

Neděle, 2.4.2017 – odpoledne a večer:

1; Trump mi nezakazoval kritizovat Rusko, říká stálá představitelka USA při OSN. Nikki Hailey zahájila svou kariéru v OSN útoky na Rusko.

2; Západu se zatím nedaří odtrhnout Bělorusko od Ruska, ale dělá pro to, co může. Co se týče bělorusko-ruského ropného a plynového sporu, vyjádřil Surikov přesvědčení, že strany v každém případě dosáhnou kompromisu.

3; Michael Flynn dostával peníze od ruských společností, píše Washington Post. Michael Flynn zveřejnil informace o svých příjmech. Jak vyšlo najevo, část svých honorářů dostával i od televizní stanice Russia Today. Další příjmy pocházely od amerických společností patřící ruským koncernům.

4; Putin pogratuloval Lukašenkovi ke Dni jednoty Ruska a Běloruska. V pozdravném telegramu prezident Ruska zdůraznil potřebnost Svazového státu pro Rusy a Bělorusy.

5; Ukrajinská armáda rozmístila dvě baterie zakázaných samohybných houfnic u obce Krymskoje, říkají místní obyvatelé.

6; Nevydařený protest. Na zablokovaném Manéžním náměstí byl zadržen jeden školák. Široce publikované pokračování mládežnického „protestu“ proti korupci skončilo dřív, než začalo.

7; Na Západní Ukrajině byla zavražděna advokátka – aktivistka Majdanu. Ve stejné přestřelce byl zraněn i její manžel, bývalý náčelník policie Rovenské oblasti.

8; Prázdná obvinění ze strany Washingtonu jen nahrávají Kremlu, píše Forbes. Americké tajné služby a média obviňují Rusko z ovlivňování voleb prezidenta USA a z tajných dohod s Donaldem Trumpem.

9; Obyvatelé zóny ATO žijí ve strachu z SBU. SBU terorizuje a zastrašuje obyvatele Donbasu. Často od nich vymáhá peníze, říká oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

10; Velkolepá „osmička“. Jak vznikal legendární vrtulník Mi-8? Ještě před zahájením prací na novém vrtulníku, dělal Michail Leonťjevič Mil jeho skicu, vybarvoval si ji a řekl: Přesně takový ten můj stroj bude!

11; Spisovatel, který předpovídal rozkvět homosexualismu v Čečně se distancoval od svých slov. Spisovatel German Sadulajev komentoval situaci ohledně toho, co v Čečně vlastně není.

12; Testy pro skutečné stroje. Proč ministerstvo obrany Ruské federace zkouší novinky vojenské techniky v podmínkách Arktidy? Byl zveřejněn článek, jaké bylo testování v Arktidě a co nového ve vybavení „severních vojáků“ vymýšlejí vojenští inženýři.

13; Správce chrámu v Pákistánu zavraždil dvacet věřících. Psychicky nemocný správce chrámu v pákistánské provincii Pandžáb zavraždil v noci na pátek dvacet věřících a zranil další tři lidi, informuje místní list Dawn s odvoláním na policii.

14; Restaurace v Madridu odmítla obsloužit ruské dívky slovy, že lidé s ruským původem nejsou vítáni. Poškozené se obrátily na policii a majitel řetězce baskických restaurací se omluvil. Skandálu to ale nezabránilo.

15; Třicet účastníků nepovolené akce v Moskvě bylo zadrženo policií. Akce s názvem „Procházka opozice“ nebyla moskevskými úřady povolena.

16; Vítejte v Kyjevě – hlavním městě neonacistů a Eurovize. Internet se baví video-upoutávkou, která ukazuje cizincům skutečnou tvář Kyjeva, přesněji řečeno jeho neonacistický škleb.

17; Ukrajinci zažijí to, co je v USA už běžné: Kyjev zavádí potravinové lístky. V USA je odkázáno na potravinové lístky 43 milionů lidí, tedy více, než je počet obyvatel dnešní Ukrajiny.

18; Správce chrámu, který povraždil dvacet lidí, vysvětlil, proč to udělal. Podezíral je, že ho chtějí zabít.

19; Bývalý pilot NATO dostal ve švýcarském Curychu přes držku poté, co vyprávěl, jak bombardoval Balkán. Srb Rade Stančić, který náhodně vyslechl rozhovor, v němž se bývalý pilot NATO chlubil, jak zabíjel civilisty v srbských městech, se neudržel a uštědřil mu pár ran pěstí. Poté jej udeřil popelníkem do obličeje se slovy: Až se budeš dívat na svůj zjizvenej ksicht do zrcadla, uvidíš všechny Srby a nevinné děti, které jsi zavraždil. Veřejnost ani policie neprojevila s obětí rozhořčeného útoku sebemenší soucit.

20; Američané přestávají důvěřovat moderátorům médií, vyplývá z průzkumu. 60% respondentů si myslí, že média pravidelně šíří lživé zprávy.

21; Fotbaloví fanoušci se poprali s policií v Oděse. Během zápasu ukrajinské první ligy mezi Černomorcem a Olympikem došlo ke rvačce mezi fanoušky a policií.

22; Pracovníci SBU zablokovali veterány ATO, kteří se označovali za bývalé příslušníky batalionu Donbass, v kyjevském Domě odborů. Policisté nemohli vstoupit do Domu odborů, protože naráželi na odpor. Od dnešních 13:00 hod probíhá vyšetřování.

23; Peskov: Informace o ruském vměšování do vnitřní politiky USA je pomluva. Peskov poznamenal, že nízká úroveň důvěry Američanů k Rusku je důsledkem intenzivní protiruské propagandy.

24; Generální prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko informoval o 1,2 milionu nevyřešených případů. Generální prokurátor oznámil, že Generální prokuratura spolu s Národním protikorupčním úřadem Ukrajiny vyšetřuje 1,2 milionu případů.

25; Španělsko je připraveno na vstup samostatného Skotska do EU. Španělsko nevyužije práva veta, pokud Skotsko opustí Velkou Británii a podá přihlášku do EU.

26; Černigovským dlužníkům úhrad za energie a služby spojené s bydlením odpojují kanalizaci. Za minulý týden došlo k omezení funkce kanalizace u více než deseti dlužníků v činžovních domech města.

27; Puškov vyzval k bojkotu sítě restaurací, která odmítla obsloužit ruské dívky. Důstojnou odpovědí na odmítnutí jedné z madridských restaurací obsloužit ruskojazyčné dívky bude bojkot celé sítě provozoven.

28; Dokáží americké rakety zlikvidovat Armatu? Ruský tank T-14 Armata má velmi dokonalé ochranné charakteristiky.

29; Ruské letectvo zlikvidovalo základny ozbrojenců pouhý den po předání diplomů za „sestřelený“ ruský vrtulník. V noci na neděli vojenská letadla Ruské federace překročila tureckou hranici a zasypala pozice teroristů bubnovou palbou.

30; Matios desetinásobně zbohatl a Lucenkovi se „ztratil“ syn. Nejvyšší funkcionáři zveřejnili svá elektronická prohlášení s neustále se zvyšujícími platy, sbírkami značkových věcí a novými automobily. Lucenkův syn z deklarace zmizel spolu s 316,8 kancelářské plochy a salónem krásy v centru hlavního města. I dalším úředníkům se z deklarací ztrácely celé byty a sbírky zbraní

31; „Avačit“ (= chovat se jako Avakov) a „parasjučit“ (= počínat si jako Parasjuk). Umělci ve studiu „Kvartal 95“ zesměšňují chování známých ukrajinských politiků a vymýšlejí nová slova na základě jejich příjmení.

32; Zastavit KLDR může jen Čína, říká stálá představitelka USA při OSN. Čína musí vyvinout tlak na KLDR a ukázat své znepokojení.

Zdroj: rusvesna.su                                           

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.