Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 29.5.2017

obrazek
4.6.2017 11:50
Týdenní svodka. Na obrázku futuristický památník Rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii.

Pondělí, 29.5.2017:

1; Škola solidarity: Moskevští školáci pomohli svým vrstevníkům v Donbasu. Akci zorganizovala celoruská společenská organizace veteránů „Bojové bratrství“.

2; Plynovod hořel až do rána. Byla zveřejněna reportáž z Kominternova ostřelovaného ukrajinskou armádou. Ukrajinští vojáci pokračují v ostřelování obcí v Republikách Donbasu.

3; Výsledky summitu NATO: Aliance sklouzává k První světové válce. Další summit lídrů NATO ukázal nesmyslnost a bezohlednost této organizace.

4; Proč svět zapomněl na Porošenka? Trump během svého zahraničního turné neprojednával ukrajinské problémy se spojenci USA. Spojenci o tom také nemluvili. Nezajímá je to.

5; Spielberg a Hanks natočí film o největším fiasku Pentagonu. Snímek pod pracovním názvem The Post bude vyprávět o roli The Washington Post v největším politickém skandálu USA.

6; Třetí narozeniny války v Donbasu. Co jsou tři roky? Pro malého človíčka prakticky nic. Život v tu chvíli teprve začíná. Pro kočku to znamená dospělost. A pro historii jen okamžik.

7; Pane Porošenko, zapamatujte si: Oděsa oslavuje ruské zbraně! Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

8; Proč USA přestaly financovat boj proti korupci na Ukrajině? Kyjev je nucen přiznávat nepříjemné skutečnosti a hrát si s Američany na kočku a myš. Jinak nedostanou od MMF ani dolar dalšího úvěru.

9; „Tygři“ a ruské letectvo prolamují obranu Islámského státu a osvobozují obce v provincii Aleppo. Nyní se syrská armáda nachází ve vzdálenosti kolem 1,5 km od okrajů poslední bašty Islámského státu v provincii Aleppo Maskany.

10; Krvavá řež: Islámský stát zaútočil na Al-Káidu a doslova zasypal mrtvolami hranice Sýrie. Minulý víkend množství teroristů bylo zraněno a zabito během útoku na pozice u konkurentů z Al-Káidy.

11; Americký voják zahynul kvůli neotevřenému padáku. Americký voják zemřel v nemocnici v důsledku devastačních poranění.

12; Černá Hora obvinila Rusko z vměšování do vnitřních věcí země. Rusko se „silně vměšovalo do vnitřních věcí země“.

13; V oknech Bílého domu byly pozorovány (a natočeny) podivné záblesky červeného světla. Jev byl zaregistrován kolem 20:30 místního času.

14; Promluví ruské zbraně na Filipínách? V Rusku pobýval nezvyklý host – skandální Rodrigo Duterte, filipínský prezident.

15; NATO radí Rusku, aby neuznávalo nezávislost Abcházie a Osetie. Parlamentní shromáždění Aliance vyzývá Ruskou federaci, aby stáhla svá vojska z „okupovaných území Gruzie“.

16; EU se obává přílivu ukrajinských pracovníků po zavedení bezvízového režimu, píší Financial Times. Předtím Ukrajinci masově jezdili za výdělkem do Ruska, od roku 2014 dávají přednost Polsku.

17; Severní Korea odpálila balistickou raketu. Start rakety potvrdili už vojáci z Japonska, Jižní Koreje a USA.

18; Letadlová loď Carl Vinson odplouvá od břehů Severní Koreje. Jaderná letadlová loď USA se vrátí do Kalifornie a cestou se zastaví na Havajských ostrovech.

19; O ukrajinském okopírovaném tanku Oplot. A takovou vynikající školu výroby tanků měli... Mají, co si vyskákali...

20; V Krivém Rogu posadili policisty na jízdní kola. Ukrajinský ministr vnitra Avakov na své stránce v sociální síti označil tuto novinku za „doplňkovou letní posilu“.

21; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly zničeny dva obytné domy. Oznámil to starosta Gorlovky Ivan Prichoďko.

22; Bílý dům chce obnovit rozhovory s Moskvou o Ukrajině, píší americká média. Tvrdí se, že iniciativu řídí státní tajemník USA Rex Tillerson.

23; Země G7 jsou připraveny zostřit sankce proti Rusku. Země „Velké sedmičky“ jsou připraveny rozšířit sankce proti Rusku, říká se v závěrečném komuniké lídrů G7.

24; Blíží se ukrajinské volby. Budou kruté a nesmlouvavé. Pokud na Ukrajině začali zvedat minimální mzdu a důchody, čekej volby.

25; Na Ukrajině zavládl režim, kvůli kterému postupně umírá kultura, říká producentka zpěvačky Lobody. Producentka popové zpěvačky komentovala zmaření koncertu v Oděse 28. května večer.

26; G7 skončila fiaskem. Teď už Porošenka mlže sežrat krokodýl. Kvůli fiasku summitu G7 se zlobí nejvíce prezident Ukrajiny, který si jeho účastníkům v předvečer schůzky postěžoval na „ruského krokodýla“.

27; Vypálit do základů. U Poltavy hoří skládka odpadu. Vzniká pocit, že na Ukrajině problém velkých skládek tuhého domovního odpadu zkoušejí řešit radikálně.

28; Na Ukrajině označili Savčenkovou za její slova o „židovském jhu“ za „svoloč“. Bývalý poslanec Nejvyšší rady prohlásil, že za taková slova v dětství rozdával rány pěstí.

29; To je prostě výsměch! Na Ukrajině jsou rozzuřeni Putinovou návštěvou ve Francii. Pokud to na francouzském ministerstvu zahraničí nechápou, je to nesmírně urážlivé a nesvědčí to o vysoké profesionální úrovni Macronova týmu.

30; Zájem amerických podnikatelů o Rusko roste. Obchodní zástupce Ruské federace v USA Alexandr Stadnik prohlásil, že roste zájem o Rusko ze strany amerického kapitálu.

31; Z Leninovy hlavy udělali pavouka. Na internetu se objevily fotografie ohavného „uměleckého“ objektu, který odráží vztah Ukrajiny k sovětskému dědictví jako celku.

32; Summit neměnnosti. O čem hovořili „silní tohoto světa“? Země G7 se domluvily na tlaku na Moskvu a Trump odmítl potvrdit závazky USA ohledně klimatické dohody.

33; Všichni ozbrojenci Pravého sektoru, kteří se účastnili „mukačevské střelby“, byli propuštěni. Připomeňme, že v Mukačevu došlo 11. června 2015 k přestřelce, při které zahynuli dva ozbrojenci Pravého sektoru.

34; V kancelářích Yandex Ukrajina probíhá domovní prohlídka kvůli obvinění z vlastizrady. V našich kancelářích v Kyjevě a Oděse se pohybují zástupci SBU, potvrdili ve společnosti.

35; Půjdeme svou cestou. Proč je Merkelová nespokojena s Trumpem? Jak poznamenávají politologové, ostrá slova Merkelové mohou být součástí předvolební kampaně.

36; Ozbrojené síly Doněcké republiky zrekonstruovali kompletní obraz včerejšího 
provokačního ostřelování obce Krasnogorovka ze strany ukrajinské armády.

37; Senzace od Parubije: Rusko umístilo na Krymu jaderné zbraně. Předseda Nejvyšší rady nalezl na ruském poloostrově „útočné jaderné zbraně“.

38; Hyperinflace: Na Ukrajině vytiskli bankovku o nominální hodnotě 1.000 hřiven. Její prezentace může být spojena s některým svátkem, aby se odpoutala pozornost od faktu znehodnocování peněz.

39; „Lízal jsi mi nohy, miláčku...“ Saakašvili se pohádal s úředníkem Oděské oblasti. Svou verzi konfliktu úředník, pro kterého bývalý šéf už evidentně není autorita, zveřejnil na internetu.

40; Medveděv: První let MC-21 je historickou událostí pro celé Rusko. Premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv prohlásil, že zkoušky letadla MS-21 dokazují perspektivy země v leteckém průmyslu.

41; Ve Francii začalo setkání Putina a Macrona. Je to první osobní setkání obou lídrů.

42; Francouzská média označila Putina za cara. Některá francouzská média ve svých komentářích nadcházejícího setkání Vladimira Putina a Emmanuela Macrona označila ruského prezidenta za cara.

43; Ruskému velvyslanci v Černé Hoře byla předána protestní nóta. V souvislosti se zadržením poslance Miodraga Vukoviče byl velvyslanec Ruska Sergej Gricaj předvolán na ministerstvo zahraničí.

44; Trump dosud nechápe, čím se vůbec zabývá NATO, říká politolog. Americký prezident se minulý týden zúčastnil summitu Aliance v Bruselu.

45; Na Ukrajině jsou cvičeni ozbrojenci Islámského státu pro vyslání do Sýrie, říká poslanec. Nedávno Irina Friz oznámila, že předala kolegům z NATO „analytickou zprávu o stycích Ruska s teroristy“.

46; Do Evropy může přijet až 200 milionů migrantů,říká prezident Chorvatska. Do Evropy může v nejbližších letech přijet až 200 milionů běženců. Zastavit migraci je nemožné.

47; Počet obětí uragánu v Moskvě roste. V časných odpoledních hodinách začal v Moskvě a okolí uragán. Poryvy větru dosahovaly až 118 kilometrů za hodinu. Nečas může pokračovat až do večera. K večeru se hovořilo už o jedenácti obětech.

48; Putinova obliba se zvýšila na rekordní úroveň. Podle uskutečněného průzkumu dvě třetiny Rusů chtějí vidět Putina na postu prezidenta Ruska i nadále.

49; Ruské ministerstvo zahraničí řeklo, jak odpoví Estonsku na vyhoštění konzulů. Rozhodnutí o vyhoštění dvou ruských diplomatů Tallin schválil minulý pátek.

50; Trumpova politika oslabila Západu a škodí EU, říká německé ministerstvo zahraničí. Předtím Angela Merkel prohlásila, že Evropa už se nemůže spolehnout na jiné a bude muset vzít svůj osud do vlastních rukou.

51; SBU obviňuje Yandex z předávání osobních dat Ukrajinců ruským tajným službám. Jak tvrdí v SBU, informace byly předávány pro plánování, organizaci a uskutečnění operací na úkor suverenity Ukrajiny.

52; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Doněcka a Gorlovky. Celkem bylo na obce vystřeleno kolem patnácti nábojů a min.

53; Putina Macron projednali Ukrajinu a Sýrii. Francouzský prezident prohlásil, že bez dialogu s Ruskem nelze pracovat na důležitých otázkách.

54; Sankce proti Rusku nepomohou zlepšit situaci na Ukrajině, řekl Putin. Putin vyzval francouzská média, aby bojovala za zrušení všelikých omezení ve světové ekonomice.

55; Ruské diplomaty označili v Moldávii za nežádoucí osoby. Pět ruských diplomatů bylo v Moldávii vyhlášeno za persony non grata. Opustit zemi mají do 72 hodin. Prezident země Dodon označil tento krok vlády za pobuřující čin. Je to přímá provokace, řekl prezident o rozhodnutí vlády vyhostit ruské diplomaty. Varoval vládu, že je velmi nebezpečné zaplétat se do mocenských her Bruselu, Washingtonu a NATO.

56; EU čeká příliv pracovních migrantů z Ukrajiny. Po zavedení bezvízového režimu s Ukrajinou se některé evropské země obávají, že ukrajinská pracovní síla zaplaví EU.

57; V Kyjevě odvolali soudce z funkce kvůli zatčení účastníků Majdanu. Předmětem skandálu je Golosejevský soud v Kyjevě.

58; Francie hrozí úderem proti syrské armádě. Informuje o tom agentura „France 24“.

59; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo vyhoštění diplomatů z Moldávie. Situace je paradoxní, ale názorná: Je evidentní, že s prací ruských diplomatů absolutně nesouvisí. Jen dokládá politický vývoj v Moldávii.

60; Gruzínští žoldáci zabili vojáky ukrajinské armády, kteří jim bránili okrádat civilní obyvatelstvo. Ministr vnitra Luganské republiky už předtím prohlásil, že jeho ministerstvo je připraveno finančně odměňovat spolehlivé a důležité informace o vojácích kyjevských sil.

61; V Kyjevě prasklo tlakové potrubí. Poškozeny byly automobily i budovy. Místní obyvatelstvo je evakuováno. Podle slov svědků fontána vody z páteřní linky dosahovala výšky šestipatrové budovy.

62; Opilý velitel ukrajinské armády postřelil vojáka při testování neprůstřelné vesty. Velitel jednotky ukrajinské armády postřelil svého podřízeného, když se rozhodl po vypití lihových nápojů vyzkoušet spolehlivost neprůstřelné vesty.

63; Ukrajinská vláda chce legalizovat tajná vězení SBU. Návrh zákona předpokládá legalizaci vyšetřovacích vazebních věznic pod správou SBU, které jsou nazývány „tajnými kriminály“.

64; Mohutné výbuchy. Ruské letectvo srovnává se zemí obranu Islámského státu před útokem syrské armády v provincii Hamá. Během posledních dvou dnů ruské a syrské letectvo provedlo několik náletů na pozice Islámského státu na východě provincie Hamá.

65; Velení Doněcké republiky zveřejnilo výsledky vyšetřování ostřelování Krasnogorovky. Vyšetřován bylo provedeno na základě informací rozvědky, analýzy dostupných fotografií a videí specialisty.

66; USA přišly o status světového vůdce, říká německé ministerstvo zahraničí. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel zdůraznil, že s Trumpovým příchodem se změnila parita sil na mezinárodní scéně.

67; Dodonovi navzdory. Moldávie požaduje vyhoštění ruských diplomatů. Vztahy mezi Ruskem a Moldávií, které se začaly urovnávat po Dodonově vítězství v prezidentských volbách, dostaly citelnou ránu.

68; V Donbasu se rozhořely prudké boje. Ukrajinská armáda ostřeluje Dokučajevsk. 29. května večer se na území Luganské republiky a u Děbalceva rozpoutaly prudké boje.

69; Americký byznys nezná za Trumpova prezidentství pravidla. Bývalý šéf firmy Hasbro Allan Hassenfeld poznamenal, že nová administrativa USA komplikuje práci amerických společností.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 30.5.2017:

1; Yandex odpověděl na obvinění SBU z předávání osobních dat. V pondělí SBU provedla domovní prohlídku v kancelářích společnosti v Oděse a Kyjevě v rámci trestního případu podle článku „Vlastizrada“. Společnost obvinění odmítla. Ani pracovníci, ani vedení Yandexu Ukrajina nemají přístup k osobním údajům uživatelů.

2; Rusko neohnuli. V Radě federace komentovali prohlášení NATO o připravenosti k dialogu. Zástupkyně předsedy generálního tajemníka NATO na zasedání Parlamentního shromáždění v Tbilisi oznámila připravenost Aliance vést věcný dialog s Ruskem.

3; Putin četl v Paříži s dětmi Puškinovy verše. Po rozhovorech s francouzským prezidentem Macronem se prezident Ruské federace Vladimir Putin přesunul do Ruského duchovního pravoslavného centra.

4; Najdeme, co budeme chtít. CO vlastně ukrajinská policie hledá na serverech Yandexu? Za dva týdny sankcí přišla sociální síť o pouhé tří miliony uživatelů, což svědčí o neúspěchu ukrajinských sankcí.

5; Šéfka Ruské centrální banky vyjmenovala tři klíčové výzvy pro ruskou ekonomiku: Zpomalení světové ekonomiky, zpomalení čínské ekonomiky a zpřísnění monetární politiky klíčovými centrálními bankami po desetiletí velmi měkké politiky.

6; Kdo zachraňuje katolíky před teroristy? Ruské letectvo a paradoxy války v Sýrii. Tradičně křesťané a konkrétně katolíci žili po staletí v Sýrii v sousedství s muslimskou většinou.

7; Pro špionáž v Donbasu využívá SBU narkomany. Ukrajinské tajné služby začaly využívat pro špionáž proti Luganské republiky drogově závislé občany.

8; „Návštěva“ SBU v kancelářích Yandexu byla nutná. Už v roce 2015 Oleg Carjov varoval ruské banky, že s příchodem kyjevských nacistů k moci jim vzniknou problémy.

9; Činit závěry je ještě předčasné. Oficiální představitelé komentují situaci s chlapcem na Arbatu. Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov zdůraznil, že informace o incidentu byla předána prezidentovi Vladimiru Putinovi.

10; Dne 25. května slavil Porošenko třetí výročí své osobní diktatury.

11; Řežba v „ráji islamistů“. Všichni ozbrojenci byli pozabíjeni a štáb Al-Káidy byl zlikvidován na jihu provincie Idlíb. Teroristé nadále vedou krvavé boje vzájemně mezi sebou bez ohledu na svatý měsíc Ramadán.

12; Kde je těch 14 milionů? Rádio Svoboda bylo usvědčeno z porušení zákona. Generální inspektorát má výhrady i ke kybernetické bezpečnosti v kancelářích i v centrále Rádia Svoboda.

13; Mohutné výbuchy: Ruské letectvo likviduje obranu Islámského státu před útokem syrské armády v provincii Hamá. Během posledních dvou dnů ruské a syrské letectvo provedlo několik desítek náletů na pozice Islámského státu na východě provincie Hamá.

14; Ruští a syrští vojáci vlákali do pasti a zlikvidovali obrněnou skupinu Islámského státu. Vojákům se podařilo zlikvidovat dva tanky a poté přiletěly dva úderné vrtulníky ruského letectva Mi-28 a Mi-35, aby dokončily likvidaci ustupujícího nepřítele.

15; Severní Korea dokončuje vytvoření raketového jaderného deštníku. Podle názoru expertů posledními zkouškami KLDR dokázala, že je připravena zařadit do výzbroje celou škálu balistických raket.

16; Na Západě přiznávají, že Armata s Afganitem představují hrozbu pro protitankové prostředky NATO. Radiooptický radar Afganitu sestává ze čtyř aktivních fázovaných anténních sítí.

17; Dech inflace. Na Ukrajině tisknou bankovku v nominální hodnotě 1.000 hřiven. Do dneška bylo největší bankovkou 500 hřiven.

18; Uragán v Moskvě: 14 mrtvých a více než 150 zraněných. V pondělí přes den začal v Moskvě uragán s lijákem a bouřkou. Poryvy větru dosahovaly až 160 kilometrů za hodinu.

19; Gojko Mitić: NATO zavraždilo moji matku. 22. května v sevastopolském divadle Lunačarského proběhl ceremoniál zahájení 26. mezinárodního filmového fóra „Zlatý rytíř“.

20; Rusovi zmlácenému v Mexiku sdělili obvinění z vraždy. Alexandra Makejeva známého jeho provokačními úlety v Mexiku málem zlynčoval dav.

21; Předzvěst pohromy? V Moskvě v noci na 28. května veřejně pokáceli a spálili památný kříž (Boží muka) u Andronikova kláštera. Něco podobného se stalo také v létě 2013 v Kyjevě v předvečer tzv. Euromajdanu.

22; Jsme připraveni věcně projednat otázku Ukrajiny s Washingtonem, říká ruské ministerstvo zahraničí. Rusko očekává jmenování nového kurátora pro Ukrajinu ve Státním departmentu, prohlásil náměstek ruského ministra zahraničí.

23; Evropská unie je připravena prodloužit sankce proti Rusku. Evropská unie prodlouží platnost sankcí proti Rusku, které vyprší 23. června 2017.

24; Severní Korea potvrdila odpálení balistické rakety. Kim Čong-un přikázal pokračovat ve vývoji silnější strategické zbraně.

25; Při Státní dumě chtějí založit Radu bloggerů. Při výboru pro informační politiku, technologie a komunikace se může objevit komise, jejímiž členy se stanou populární bloggeři.

26; Deset amerických měst požaduje zahájení procedury impeachmentu Donalda Trumpa. Brooklyn ve státě Massachusetts se stal desátým orgánem místní samosprávy, který schválil usnesení vyzývající k impeachmentu.

27; Kanadský premiér požaduje omluvu od římského papeže. Trudeau pozval pontifika, aby se přijel omluvit Kanadě, kvůli pokroku v reálném usmíření s původními národy Kanady.

28; Počet obětí uragánu v Moskvě vzrostl na 16 lidí. V nemocnicích nadále zůstává 108 zraněných včetně 22 dětí.

29; Vladimir Putin dal Západu lekci dobrého chování. Na sociálních sítích si připomínají, jak před pár dny Trump hrubě odstrčil černohorského premiéra, aby se dostal do popředí. Putin naopak u vstupu do Ruského duchověn-kulturního centra v Paříži dal galantně přednost dámám.

30; Japonsko požaduje zrušení výsadkářských cvičení USA: Americká cvičení u břehů japonského ostrova Okinawa jsou naplánována na 31. května a 1. června.

31; Gazpromse už téměř domluvil s Evropskou komisí. Gazprom pokračuje v konzultacích s Eurokomisí ohledně antimonopolního vyšetřování a přístupu ruského plynu na evropský trh.

32; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno deset domů . Informace o zraněných se upřesňuje.

33; V rakvi polského generála, který zahynul u Smolenska, našli těla čtyř lidí. Dříve bylo zjištěno, že dvě oběti letecké katastrofy nebyly pohřbeny pod svými jmény.

34; V centru Charkova byli bankomaty zality montážní pěnou. Policisté vyslýchají svědky a slibují nalezení pachatelů.

35; Ukradli nám kněžnu! V Porošenkově administrativě vypukla hysterie po Putinových slovech v Paříži. V Kyjevě rozhořčeně křičí o „ukrajinské“ kněžně Anně. Kyjevská Rus opravdu, ale opravdu není totéž, co Ukrajina...

36; Macron chytil americkou infekci. Francouzský prezident tvrdě udeřil na svět novinářů, když zopakoval poplašná slova o tom, proč v dubnu, když bojoval s Marine Le Pen o funkci prezidenta odepřeli pracovníkům Russia Today přístup k jeho předvolebnímu štábu. Nechovali se jako tisk, ale jako lživá propaganda. Měl jsem vždycky dobré vztahy se zahraničními novináři, ale museli to být skuteční novináři, řekl Macron.

37; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o „vízové genocidě obyvatel Krymu“. Moskva neustále nastoluje otázku nespravedlivých vízových vztahů vůči obyvatelům ruského Krymu.

38; Lavrov komentoval Macronova slova o „lživém“ Sputniku a Russia Today. Protiruská kampaň, kterou rozpoutala ještě Obamova administrativa, se přelila do dalších zemí včetně Evropy.

39; Porošenko organizuje předčasné volby a sází na Rabinoviče. Oleg Carjov odhaluje neočekávané plány kyjevských technologů moci.

40; German Gref: Ještě dlouho budeme platit za rychlé snížení inflace. Šéf Sberbanky German Gref prohlásil, že rychlé snížení inflace v Rusku není příliš zdravý jev.

41; Ukrajinská armáda chystá novou krvavou provokaci. Rozvědka nadále registruje posilování pozic ukrajinské armády poblíž linie dotyku.

42; Prankeři Lexus a Vovan zavolali černohorskému premiérovi jménem Porošenka. Duško Marković vyprávěl „Porošenkovi“ o vstupu Černé Hory do NATO a o vztazích s Ruskem.

43; Myslel jsem si, že hůř už být nemůže. A potom jsem se dostal do Zajceva... Britský žoldák se dělí o své dojmy. Britský žoldák vypráví o tom, jak bojoval na straně „nejsilnější armády Evropy“. Popisuje nevídanou krutost ukrajinských vojáků vůči civilnímu obyvatelstvu.

44; Ruské úřady se smějí Spojeným státům. Prezident USA Donald Trump vyjádřil domněnku, že představitelé ruské moci se jeho zemi smějí.

45; Nizozemský parlament ratifikoval dohodu o asociaci Ukrajiny s EU. Předtím Amsterdam pozastavil ratifikaci po výsledcích celonárodního referenda.

46; Ozbrojenci okupují Lvovskou radu. Do budovy Lvovské oblastní rady vtrhla stovka ozbrojenců z nacistických organizací.

47; V obci Pervomajskoje v Nikolajevské oblasti Ukrajiny na místě Leninova pomníku postavili pomník cukrové řepě.

48; První tři rovnou zastřelit! Avakov vyhrožuje policistům trestem za dopravní nehody. Prvním třem policistům, kteří budou účastníky dopravní nehody v nových elektromobilech Mitsubishi Outlander PHEV, hrozí trest smrti zastřelením.

49; Kadyrov navrhl Macronovi a Merkelové, aby navštívili Čečnu a hledali tam pravdu. Nemůžete obviňovat ruská média z pomluv a sami se ve stejnou chvíli řídit vylhanou 
informací, napsal Kadyrov.

50; Prezident Moldávie vyzval Rusko, aby nepřistupovalo na provokace v souvislosti s vyhoštěním diplomatů. Moldavská vláda označila pět ruských diplomatů za nežádoucí osoby.

51; Kyjev požaduje od Ukrajinců, aby poskytli informace o příbuzných v Rusku. Nedávno šéf ukrajinského Institutu národní paměti prohlásil, že Ukrajinci musí přerušit veškeré kontakty s příbuznými v Rusku.

52; Ruské ministerstvo zahraničí je rozhořčeno popotahováním ruského velvyslance v USA Sergeje Kisljaka kvůli jeho údajným kontaktům s prezidentovým zetěm Jaredem Kushnerem. Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo články v amerických médiích.

53; Matka chlapce zadrženého na Arbatu podala oznámení na jeho macechu. Vadí jí, že dítě bylo nuceno předčítat verše za peníze.

54; Putin se nám pokusil ukrást kněžnu Annu Jaroslavnu, říká Porošenko. Ukrajina je součást Evropy od dob Jaroslava Moudrého a Anny Jaroslavny, kterou se nám včera pokusil ukrást ruský prezident Putin.

55; Ukrajinská armáda zaminovala železniční stanici v Luganské republice. Kyjevští ozbrojenci zaminovali železniční stanici Gorňackaja v okolí obce Zolotoje.

56; Německé ministerstvo zahraničí informovalo o těžké situaci ve vztazích s USA. Ve vztazích mezi Německem a USA lze pozorovat svízelnou situaci, ale sporné otázky se nebudou řešit prostřednictvím Twitteru.

57; Ukrajinské ministerstvo zahraničí: Puškin byl vlastně Ukrajinec. Konec konců ukrajinská Oděsa a ukrajinský Krym opakovaně inspirovaly jeho tvůrčího génia, prohlásil ministr.

58; Podíl ztrátových společností v Rusku nadále od počátku roku klesá.

59; Ukrajina zahájila proces proti Rusku kvůli vedení „hybridní války“. Ukrajinská prokuratura zahájila trestní řízení ve věci „rozpoutání hybridní války proti Ukrajině oficiálními představiteli Ruské federace“.

60; Porošenko je ochoten vypadat jako idiot kvůli podpoře protiruské hysterie, říká senátor. Místopředseda výboru Rady federace pro mezinárodní otázky komentoval situaci s kněžnou Annou Jaroslavnou.

61; V Puškinově muzeu odpověděli na prohlášení ukrajinského ministra o básníkovi. Vědecká šéfka Státního muzea A.S. Puškina Natalja Michajlova označila pokusy ukrajinské moci přisvojovat si básníka Alexandra Puškina za směšné. Podle jejího názoru byl Puškin velikán, který vlastně patří celému světu.

62; Ruské letectvo a syrská armáda útočí na obranu Islámského státu před velkým útokem v provincii Hamá. V předvečer rozsáhlého útoku jsou prováděny mohutné raketové údery na opevněné pozice teroristů Islámského státu na východě provincie Hamá.

63; Zacharova: Nizozemští politici podvedli svůj lid. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova komentovala dohodu o asociaci Ukrajiny s Evropskou unií. Nizozemský parlament ratifikoval dohodu navzdory opačnému výsledku referenda.

64; Turecko nepustí německé poslance na leteckou základnu NATO. Oznámil to turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu.

65; Na letecké základně v Texasu byl vyhlášen poplach. K incidentu v systému bezpečnosti došlo v areálu Lacklandovy základny amerického letectva v San Antonio.

66; Na setkání normandské čtyřky Rusko vyzvala ke zrušení blokády Donbasu. Na ruském ministerstvu zahraničí promluvili o nutnosti bezodkladného zrušení blokády Donbasu ze strany Kyjeva.

67; Příslušník jednotky zvláštního nasazení zahájil střelbu na tržišti. Ke konfliktu se střelbou mezi prodavačem a zákazníkem došlo na jednom z tržišť v Kyjevském obvodě Charkova.

68; Putin prostuduje návrhy ohledně strategie rozvoje Ruska. Řada rozhodnutí v rámci přípravy strategie rozvoje Ruské federace může být prezentována ještě před prezidentskými volbami v roce 2018.

69; Oděský politický vězeň informoval o mučení v SBU. O tomto víkendu tomu jsou přesně tři roky, co v oděské věznici sedí Vladimir Dorogokupec, velitel z Kulikova pole.

70; Trump je rozladěn z práce amerických médií. Prezident je vážně znepokojen situací v amerických médiích, která šíří informace ze lživých anonymních zdrojů.

71; Bank of America. Rizika plynoucí z měn rozvojových zemí se zvyšují. Analytici z Bank of America Merill Lynch si myslí, že na měnovém trhu rozvojových zemí vznikla dost nebezpečná situace.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 31.5.2017:

1; Putin souhlasí s Macronovým názorem o chemických zbraních v Sýrii. Prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že sdílí názor francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o „červené čáře“ v Sýrii.

2; Proti komu se chystáte bojovat. Putin komentuje plány NATO na zvýšení vojenských výdajů. Prezident Ruské federace upozornil na rozpor v plánech NATO ohledně zvýšení příspěvků na obranu.

3; Putin odpověděl na otázku o účasti na volbách v roce 2018. Hovořit na toto téma je ještě brzy. Nedávno tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov prohlásil, že předvolební kampaň se nevede.

4; V Petrohradě spustili na vodu nejnovější vojenský člun. Takovéto čluny se vyznačují dobrou manévrovatelností a na svou třídu efektivními zbraněmi pro plnění zadaných úkolů.

5; Na Ukrajině vysvětlili, proč nedekomunizovali „Vlast – matku“. Demontáž by mohla narušit platnou ukrajinskou legislativu ohledně ochrany kulturního dědictví a ochranných autorských práv.

6; Putin: Kyjev musí splnit Minské dohody. Vladimir Putin prohlásil, že kroky kyjevské moci neumožňují mluvit o vývoji situace v Donbasu k lepšímu.

7; Tajná služba USA se začala zajímat o „Trumpovu uříznutou hlavu“. V tajné službě zdůraznili, že vyšetřování týkající se hrozeb na adresu svých klientů je priorita. Bylo zahájeno vyšetřování ohledně fotografie, na které herečka Katie Griffin drží za vlasy zkrvavenou maketu Trumpovy hlavy.

8; Ukrajinská celnice přestala vydávat zahraniční internetové nákupy. Nyní se Nike, iPhone a dalších 1146 obchodních značek už vůbec nemusí dostat do země.

9; Usmanov zlomil kulturu liberální beztrestnosti. Liberální klan vytvořil subkulturu, v jejímž rámci je novinářům a opozičníkům dovoleno vše.

10; Syrská armáda a Hizballáh pořádají hon na Al-Káidu v pohraničních horách. V činnosti je ruský protitankový raketový komplex, bezzákluzové dělo a velkorážný kulomet.

11; Lesk a bída Opozičního bloku. Hlavní problém ukrajinských politiků spočívá v tom, že nechápou, že v politice zítra nebývá stejně jako včera.

12; Situace v Doněcké republice je napjatá. Ukrajinská armáda provádí průzkum bojem, počty obětí rostou. Nadále nejsou žádné útoky, ale kvůli tomu, že ostřelování začínají ve dne, se zvýšil počet obětí mezi civilními obyvateli.

13; Jednotka zvláštního nasazení Al-Káidy zaútočila na budovy rozvědky syrské armády v Aleppu. Mediální křídlo Al-Káidy vydalo video se záběry nedávného neočekávaného útoku svých elitních sebevražedných atentátníků.

14; Proč USA nemohou „spálit“ své dluhy? USA mohou vyřešit problém svého obrovského zahraničního dluhu, když spustí inflační scénář a znehodnotit svou měnu. Jenže to není v zájmu Fedu ani velkých amerických bank. Jednodušší a levnější je zorganizovat státní převrat nebo rozpoutat válku. A s tím ani Trump nic neudělá. Při prvním náznaku by jej čekal Kennedyho osud.

15; Rusové mají genetické predispozice k podvodům, říká bývalý šéf Národní rozvědky USA. Zajímavé je, že tato slova pocházejí od někoho, kdo lhal v Kongresu, když se ho ptali, jestli shromažďuje rozvědka informace o Američanech.

16; Ve Spojených státech se našla majitelka „uříznuté“ Trumpovy hlavy. Komediální herečka Katie Griffin se omluvila za zveřejnění fotografií, na nichž drží v rukou maketu zkrvavené Trumpovy hlavy.

17; Ukrajinské ministerstvo vnitra propadlo panice kvůli Ruskému jaru (Russkaja Vesna). Je to zbraň, kterou používá „Mordor“ (Říše zla) v hybridní válce proti Ukrajině, prohlásil Škirjak.

18; V USA úspěšně otestovali zařízení na zastavování mezikontinentálních balistických raket.

19; Rusko vyvíjí unikátní ponorku s křídly. Pro průzkum Arktidy Rusko vyvinulo novou ponorku.

20; Velitel batalionu „Chuligan“ Vladimir Cvjach zahynul na frontě v Luganské republice. Informaci o jeho smrti potvrdili v Národní policii Luganksé republiky.

21; Saakašvili označil ukrajinského ministra spravedlnosti za hajzla. Bývalý gubernátor se pustil do ministra v souvislosti s registrací své strany.

22; Plavidla ruské námořní flotily zaútočila pomocí „Kalibrů“ na objekty Islámského státu u Palmýry. O úspěšných odpalech raket na cíle teroristů v Sýrii informoval Vladimira Putina ministr obrany Sergej Šojgu.

23; Ve Státní dumě navrhují vyplatit obyvatelům Krymu sovětské dluhy. Ve Státní dumě vypracovali návrh zákona, podle kterého obyvatelé Krymu mohou dostat peníze z vkladů ze sovětských dob.

24; Trump: USA podporují projekt Jižního plynového koridoru. Projekt počítá s dopravou 10 miliard kubických metrů ázerbajdžánského plynu z Kaspického regionu přes Gruzii a Turecko do Evropy.

25; Krvavý teroristický čin u velvyslanectví Německa v Afghánistánu. Počty obětí jdou do desítek. U diplomatické budovy v afghánském hlavním městě byl odpálen automobil nacpaný výbušninami.

26; Na Ukrajině byly obstaveny akcie „Gaztranzitu“ patřící Gazpromu. Ruskému plynovému holdingu patří 40% v ukrajinském „Gaztranzitu“.

27; Ve Švýcarsku byl vynesen rozsudek za „To se mi líbí“ na sociální síti. Je to první případ svého druhu ve Švýcarsku.

28; Jevgenij Primakov mladší se stal poradcem ve Státní dumě. Vnuk bývalého ministra zahraničí bude mít na starosti zahraniční politiku.

29; Ministerstvo financí nemá obavy z růstu kursu rublu. Ministerstvo financí Ruské federace nevidí žádná rizika pro ekonomiku kvůli posilování rublu od začátku roku.

30; Bulharská komunita na Ukrajině blokuje silnice a požaduje Porošenkovo odstoupení. V Belgorod-Dněsterském stovky zástupců bulharské komunity v Bessarabii zablokovaly provoz automobilů před městskou radou.

31; Seďte doma a čekejte sprchu kamení z nebe. Ukrajina zastrašuje obyvatele Krymu plakáty a ani se nesnaží skrývat buranskou povahu ukrajinského nacionalismu.

32; Byly zorganizovány pravidelné dodávky zeleniny a ovoce ze Sýrie do Ruska. Roční kontrakt na dodávku zeleniny a ovoce byl uzavřen s jednou z největších potravinářských sítí Magnit.

33; Při teroristickém činu v Afghánistánu byl zabit člen ochranky velvyslanectví Německa. Německý ministr zahraničí dodal, že mezi pracovníky diplomatické mise jsou i zranění.

34; Putin zrušil sankce proti tureckým dělníkům. Prezident Ruska Vladimir Putin zrušil omezení týkající se najímání tureckých občanů na práci.

35; Ukrajinská armáda dobude Donbas během pěti dnů až k ruské hranici, říká Tymčuk. Ale proč „vojáci světla“ až do uzavření Minských dohod „hrdinně ustupovali“, to neupřesnil.

36; Podivnosti na Trumpově tweetu baví internet. Novotvar „covfefe“ (patrně překlep) získal takovou popularitu, že si už jeden z uživatelů internetu koupil doménu covfefe.us.

37; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za teroristický čin v Kábulu. Počet obětí se blíží stovce. Byl zabit člen ochranky německého velvyslanectví.

38; Akce na památku dětských obětí v Donbasu. V Donbasu se bude v Den mezinárodní ochrany dětí konat akce „Andělé“ na památku povražděných dětí.

39; Železniční jízdenky na Ukrajině zdraží o 25%. Oznámil to šéf dozorčí rady Ukrzalyznice Jevgenij Kravcov.

40; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Doněcké republice zničen dům a obchod. Škody byly zaregistrovány v obcích Zajcevo a Kominternovo.

41; Putin vyprávěl francouzským novinářům o Macronovi, Trumpovi a Ukrajině. O výsledcích setkání s Macronem ruský prezident poskytli interview listu Le Figaro.

42; Ukrajinská strana přikročila k realizaci svých krvavých provokací proti obyvatelům Avdějevky a ostřelovala obytný sektor města.

43; Soud přikázal Navalnému, aby dementoval svá prohlášení o Usmanovovi. Lublinský soud v Moskvě plně vyhověl žalobě miliardáře Ališera Usmanova na bloggera Alexeje Navalného.

44; Nacista Bileckij pohrozil, že zaútočí na budovy místních rad po celé Ukrajině. A nakonec zcela určitě půjdeme i k prezidentovi, dodal šéf „Národního korpusu“.

45; Yandex zavírá pobočky v Kyjevě a Oděse, říká zdroj. Pracovníkům nabízí, aby se přestěhovali do Ruska.

46; Obyvatelům Krymu zablokovali přístup k Yandexu a VKontaktě. Problémy vznikly u abonentů ukrajinského internetového poskytovatele Volja, který pracuje v Rusku pod názvem Telesistěmy.

47; Ankara uzavřela Bospor kvůli Tureckému proudu. Pauza v nákladní dopravě je nutná kvůli proplutí gigantického plavidla Pioneering Spirit kladoucího potrubí.

48; Rusko postaví svoje vlastní Mistraly včetně příslušné letecké skupiny. Základem letecké skupiny budou útočné vrtulníky Ka-52 Katran. Jejich dodávky budou synchronizovány s výstavbou vrtulníkových lodí.

49; Zpěvák a muzikant Ivan Dor přednáší verše o ukrajinském pasu v rakvi. Odpověděl tak na obvinění ze zrady Ukrajiny.

50; Americka odstupuje od pařížské klimatické dohody. Trump se rozhodl, že Spojené státy opustí klimatickou dohodu uzavřenou v roce 2016 v Paříži.

51; Ve Lvovské oblasti neznámí pachatelé zapálili školu. Škole vznikla materiální škoda ve výši zhruba 20 tisíc hřiven.

52; Ropa opět udeřila na rubl. Rubl oslabuje při středečním obchodování a kopíruje tak negativní dynamiku ceny ropy.

53; O co jde princi „Salmanyčovi“? Saúdský princ Muhammad bin Salmán opět navštívil Moskvu a setkal se – letos už podruhé – s Putinem.

54; U města Vinnica bylo v boji zadrženo více než 40 ozbrojených lupičů. V boji bylo zraněno šest lidí.

55; Podle rozvědky ozbrojenci chystají provokaci s chemickými zbraněmi, aby zastavili útok syrské armády.

56; Rusko vyhostí dva estonské diplomaty jako odpověď na kroky Tallinu. Rusko učinilo rozhodnutí o vyhoštění dvou estonských diplomatů jako odvetě za analogický krok Tallinu vůči Moskvě.

57; Ministr pro informační politiku Jurij Stěc podal demisi. Předal ji do rukou šéfovi Nejvyšší rady Andreji Parubijovi.

58; Nový uragán hrozí ve 22 regionech Ruska včetně Moskvy. Jsou předpovídány silné deště a bouřky, možné jsou srážky v podobě krupobití. Rychlost větru může dosahovat parametrů orkánu.

59; Francouz uzavřel posmrtně „sňatek“ s policistou zabitým v Paříži. Policista zabitý v důsledku teroristického činu na Elysejských polích v Paříži v předvečer prezidentských voleb vstoupil posmrtně do „manželství“.

60; Zrcadlová odpověď. Moldavští a estonští diplomaté musí opustit Rusko. Moskva oznámila odvetná opatření, ke kterým Rusko přikročilo po vyhoštění svých diplomatů z Moldávie a Estonska.

61; Soud zrušil zákaz reexportu ruského plynu, hlásí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Předtím Naftogaz prohlásil, že Stockholmský arbitrážní soud zrušil podmínku „odebírej nebo plať“.

62; Trump komentoval fotografii se „svou uříznutou hlavou“. Na své twitterové stránce řekl herečce, že by se za to měla stydět.

63; Herec Alexej Panin komentoval zákaz vstupu na Ukrajinu. Asi se bojí o své psy. Herec vzal vše s humorem a vyjádřil údiv, proč s tím ukrajinská moc tak dlouho čekala.

64; V Donbasu byl dohodnut režim přerušení palby. Basurin řekl, že kontrola dodržování režimu přerušení palby oběma stranami konfliktu bude prováděna důstojníky Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří.

65; Ruské ministerstvo zahraničí: Jsme připraveni ke konstruktivnímu dialogu s Ukrajinou. Ruská strana je otevřená pro konstruktivní dialog a vzájemně výhodnou spolupráci.

66; Byly zveřejněny termíny, kdy skončí konflikt v Donbasu. Podle názoru politologa Minsk a normandský formát neposkytují žádné zvláštní výsledky při hledání mírových řešení. Dříve či později válka skončí a Donbas se opět do dvou let zase spojí. O tom není pochyb, prohlásil Kulikov.

67; Ukrajina oznámila vítězství nad Gazpromem u stockholmského soudu. Stockholmská arbitráž vynesla prozatímní rozhodnutí ve sporu mezi Gazpromem a Naftogazem.

68; Mohutné údery ruského letectva vypálily základnu Islámského státu po obdržení informací od americké rozvědky. V důsledku náletu bylo zlikvidováno 65 kusů vojenské techniky nepřítele a mnoho ozbrojenců.

69; Verbíře Islámského státu v Samaře odsoudili k osmi letům vězení. Třiadvacetiletý muž přemlouval své známé vyznávající islám, aby jeli do Sýrie a účastnili se vojenských akcí na straně Islámského státu.

70; Pranker Lexus prozradil, proč si vystřelil z černohorského premiéra. Ruští prankeři Lexus a Vovan se inspirovali akcemi černohorského lidu, který protestuje proti vstupu do NATO.

71; Ruská ekonomika vstoupila do fáze obnovy,říká se ve výzkumu Ministerstva pro hospodářský rozvoj s názvem „Obraz ekonomiky“.

72; Ministerstvo obrany zveřejnilo pravděpodobnou příčinu havárie Tu-154 nad Černým mořem. Letoun Tu-154, který směřoval do Sýrie, havaroval brzy po dotankování na letišti Adler 25. prosince 2016 ráno.

73; V Evropě promluvili o vysoké míře korupce na Ukrajině. Eurokomise registruje nadále vysokou úroveň korupce na Ukrajině.

74; Vrtulník tureckého letectva a třináct vojáků havarovalo během operace proti Kurdům. K havárii došlo, když se turečtí vojáci účastnili operací proti kurdským bojovníkům v hornaté oblasti Sirnacké provincii.

75; Bitcoin zdraží během deseti let na 100 tisíc dolarů. Kurs kryptoměny bitcoin může do deseti let dosáhnout sto tisíc dolarů.

76; Rusko-moldavské vztahy se nacházejí na pokraji propasti, říká Dodon. Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že Moskva vyhošťuje pět moldavských diplomatů v reakci na kroky Kišiněva.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 1.6.2017:

1; Mezinárodní mise v Donbase jsou objektem útoků ukrajinských tajných služeb. 30. května uskutečnila kyjevská vojska další provokaci proti představitelům Mezinárodního výboru Červeného kříže.

2; Trump poslal přes Twitter tajnou depeši Rusům, říká Clintonová. Vyjádřila domněnku, že Trumpův záhadný překlep v Twitteru je ve skutečnosti tajnou zprávou pro Rusy.

3; Ukrajinská moc znovu ustoupí, říká politolog o útoku na oblastní rady. Expert dodal, že ukrajinští nacionalisté zvolili už vyzkoušené způsoby tlaku na politiky.

4; V Senátu USA připravili nový návrh zákona o sankcích proti Rusku. V zákoně se předpokládá rozšíření možností ministerstva financí USA ohledně stíhání nezákonné činnosti ruských oligarchů v USA.

5; V pobaltských zemích považují animovaný film Máša a Medvěd za součást hybridní války. Litevský poslanec Laurynas Kasčiūnas loni označil úspěch Máši a Medvěda za součást informačního působení Ruska.

6; Bezvízový režim je konec historie Ukrajiny. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigoriem Kvasňukem.

7; Prudké boje ve filipínském městě Marawi: Islámský stát útočí na kolonu armády a zmocňuje se filipínských obrněných vozidel. Těžké srážky pokračují ve filipínském městě Marawi už týden.

8; Konec turecké hry: NATO odmítá pořádat summit v Istanbulu. Vztahy Turecka a USA nejsou jednoduché. Netýká se to ale USA jako celku, ale spíše osobně prezidenta Trumpa.

9; Šok z Evropy: EU vyčlenila 10 milionů euro na výchovu dětí v syrských městech pod kontrolou ozbrojenců podle zákonů Šariátu v jeho nejradikálnější interpretaci.

10; Moskva je nejlépe chráněné město na světě, píší americká média. Ruské hlavní město je jediným bodem na planetě, který se skutečně nachází pod jaderným deštníkem.

11; Ruské letectvo a „Tygři“ útočí na poslední pevnost Islámského státu v provincii Aleppo. Syrská armáda vrhá do boje proti teroristům své elitní formace, tanky, obrněná vozidla a další moderní zbraně.

12; Po havárii na Šuljavce se Ukrajinská moc rozhodla opravovat městské dopravní uzly, čímž ovšem vyvolává nové zácpy.

13; USA mohou vrátit Rusku diplomatický majetek, ale bez záruky nedotknutelnosti. Pokud prostory ztratí nedotknutelnost, budou považovány za obyčejné budovy.

14; Veterán amerických ozbrojených sil byl soudem v New Yorku odsouzen k 35 letům vězení za pokus přeběhnout k Islámskému státu.

15; Generálové ukrajinské armády jsou připraveni vyčistit Donbas, říká Viktorija Sjumar ze strany Národní fronta. Není problém vyčistit prostor od ozbrojenců. Mnoho našich vojáků a generálů jsou na to připraveni, prohlásila

16; Obama koupil dům ve Washingtonu za 8 milionů dolarů. Bývalý prezident USA Barack Obama a jeho manželka Michelle koupili dům v prestižní oblasti Washingtonu.

17; Ruské letectvo zlikvidovalo 200 ozbrojenců, kteří se probojovávali z města Rakká směrem k Palmýře. Za poslední týden ruské letectvo dvakrát zastavilo pokusy ozbrojenců o průlom fronty.

18; Ruská centrální banka se nevzdá volně plovoucího kursu rublu. Ruská centrální banka neplánuje zásahy do měnového trhu a slíbila zachování principu volně plovoucího kursu rublu.

19; V USA poprvé vyjelo z hangáru největší letadlo světa. Mohave se konal rollout (výjezd) prakticky dokončeného letadla - nosiče Stratolaunch Model 351.

20; Svým odpíráním práva Ukrajinců být etnickými Rusy vede Kyjev svou zemi k rozpadu, píše National Interest. Respektovaný americký list varuje Kyjev před nebezpečím ztráty území.

21; Na Filipínách byli zlikvidováni islamisté z Čečny. O speciální operaci informoval ministr obrany země.

22; Přerušení palby po ukrajinsku: V Doněcku byl v důsledku ostřelování zraněn civilní obyvatel. Před půlnocí si ukrajinští „osvoboditelé“ nedokázali odpustit to potěšení ostřelovat hrdý Donbas.

23; Kudrin navrhl privatizovat veškerý ruský ropný průmysl za sedm let. Bývalý ministr financí Ruské federace Alexej Kudrin považuje za nutné zprivatizovat celý ropný sektor ruské ekonomiky v nejbližších sedmi letech.

24; Turčinov: Je třeba okamžitě zavést vízový režim s Ruskem. Tato otázka nedozrála teď. Je už zralá dávno.

25; Obyvatelé Krymu dostali zpět svůj Yandex a VKontaktě. Byl to čistě technický úkol. Poskytovatelé přešli na ruskou síť a problém zmizel, upřesnil vicepremiér.

26; V Luganské republice vytiskli učebnice v ukrajinském jazyce. Jde o učební pomůcky pro literární četbu a ukrajinskou literaturu pro žáky 3., 4. a 5. třídy.

27; Gazprom odpověděl Ukrajině ohledně odčerpávání plynu: Ať to zkusí... Šéf Gazpromu Alexej Miller odpověděl na otázku o možných rizicích spojených s odčerpáváním tranzitovaného plynu ze strany Ukrajiny.

28; Rusko peníze má, říká ministr financí. Stát disponuje dostatečným objemem financí. Stačí je jen s rozumem rozdělit a rozumně vynakládat.

29; Mail.ru odchází z Ukrajiny. Pracovníkům ukrajinské pobočky doporučují přestěhovat se do Ruska.

30; Turčinov přijel na Donbas a slíbil dobytí Moskvy. Během besedy s ukrajinskými ozbrojenci „krvavý pastor“ řekl, že válka v Donbasu skončí, až bude dobyta Moskva.

31; V Nevyšší radě požadují, aby byl fotbalista Timoščuk zbaven státních vyznamenání kvůli svatojiřské stužce. Timoščuk uvázal stuhu na svůj automobil.

32; USA zpřísnily pravidla pro vydávání víz. Nyní žadatelé musí poskytnout i odkazy na vlastní stránky v sociálních sítích.

33; Vladimir Putin odpovídá na dotazy šéfů mezinárodních informačních agentur. Vladimir Putin uskutečňuje tradiční setkání se zástupci médií v rámci Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra.

34; Obnovit Džamahíríji: Potomci Kaddáfího se vracejí do Libye. Úpadek, který přineslo svržení Muammara Kaddáfího poskytuje šanci jeho potomkům, kteří si přejí obnovit Džamahíríji.

35; Nový Sojuz-5 bude vypuštěn z plovoucího kosmodromu, říká Roskosmos. Roskosmos plánuje využití perspektivní rakety-nosiče střední třídy „Sojuz-5“ v rámci projektu „Mořský start“.

36; Rusofobie už přetéká přes okraje. Podle mého názoru je to spojeno s tím, že se upevňuje mnohopolární svět. A to se nelíbí monopolistům.

37; Charlie Hebdo zveřejnil karikaturu Putina a Macrona. Skandálním francouzským karikaturistům nedá spát ruská tématika.

38; V Polsku byl napaden dům, kde bydleli gastarbeiteři z Ukrajiny. Několik desítek lidí házelo kameny a vykřikovali hesla „Polsko Polákům!“.

39; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda v Doněcké republice 65-krát porušila režim přerušení palby.

40; V Radě federace komentovali Turčinovovy plány na dobytí Moskvy. Myslím, že až půjde do důchodu, může začít psát povídky na toto téma, prohlásil místopředseda výboru Rady federace pro mezinárodní vztahy Vladimir Džabarov.

41; V Doněcké republice byl odsouzen ozbrojenec z trestního batalionu Šachťorsk. V roce 20114 odsouzený dobrovolně vstoupil do batalionu Šachťorsk, jehož úkolem byly operace vůči civilnímu obyvatelstvu Doněcké republiky.

42; V Kyjevě přejmenovali Vatutinův prospekt na počest vůdce UPA. Kyjevská městská rada hlasovala pro přejmenování Prospektu generála Vatutina.

43; Děti Donbasu nebudou sedět ve sklepích. V Doněcké republice obnovují školy po děsivém ostřelování ze strany ukrajinské armády. Doněčtí se pochlubili fotografiemi, jak se podařilo zrekonstruovat školy, které v létě a na podzim 2014 byly na hranici úplné likvidace.

44; V rakvi prezidenta Polska, který zahynul u Smolenska, nalezli ostatky dvou lidí. Polská generální prokuratura požádala Rusko o právní pomoc.

45; Neonacisté se stali součástí politiky: Ozbrojenci z dobrovolnických batalionů donutili poslance schválit zákon o jejich statusu. Poté, co otázka nebyla zařazena na program hlasování, do místnosti vtrhli maníci v maskáčích a poslanci udělali, co se jim řeklo.

46; V kancelářích Yandexu jsme našli mnoho zajímavého, říká šéf SBU. A věřte nebo ne – je to spojeno s Ruskem, bluffuje Gricak.

47; Rusko se propadlo v žebříčku konkurenceschopnosti ekonomik. V každoročním žebříčku nejkonkurenceschopnějších ekonomik světa podle švýcarské podnikatelské školy IMD se Rusko propadlo na 46. místo. Ještě níže se propadlo Slovensko a Turecko. Rusko naopak předehnaly země jako Indonésie, Lotyšsko, Filipíny, Kazachstán, Saúdská Arábie nebo Kypr.

48; EU spustila na Ukrajině projekt pro boj s korupcí. V rámci programu se plánuje zapojení veřejnosti do boje s korupcí.

49; OSN zveřejnila tři hlavní problémy světa. Nyní v OSN zkoumají řadu opatření zaměřených na zvýšení efektivity boje s terorismem.

50; V Rakousku propustili ozbrojence obviněného ze zločinů v Donbasu. Muž původem z Vorarlberska je obviněn z toho, že zabíjel civilní osoby a zajatce.

51; Ukrajina je připravena zavést vízový režim s Ruskem. Je však potřeba politické rozhodnutí.

52; Putin podepsal změny v zákoně o volbách prezidenta. Příslušný dokument předtím schválila Státní duma a schválila Rada federace.

53; Turecko zrušilo omezení na dovoz ruské pšenice. Rusko je připraveno pokračovat ve spolupráci s Tureckem na vzájemně výhodných základech, prohlásil ministr zemědělství Ruské federace.

54; Ukrajina vysoudila na Gazpromu první pokuty. Kyjev má v úmyslu dosáhnout obstavení majetku Gazpromu v třetích zemích pro vymožení antimonopolních pokut.

55; Rána do zad Erdoganovi: USA zahájily dodávky velkých objemů zbraní a obrněné techniky Kurdům v Sýrii. Nová obrněná vozidla, protitankové raketové komplexy TOW, kulomety a další zbraně dostávají kurdské oddíly YPG.

56; USA zavedly sankce proti občanům Ruska, Číny a KLDR. V prohlášení ministerstva financí USA se poznamenává, že sankce se vztahují například na Rusa Igora Mičurina ze společnosti Ardis-Bearings.

57; V Doněcké republice byla zahájena společná cvičení silových struktur na boj proti terorismu. Veškeré silové struktury Doněcké republiky jsou v plné bojové pohotovosti.

58; Bilderberský klub projedná Trumpa a roli Ruska ve světové politice. Bilderberský klub zveřejnil program své každoroční uzavřené konference.

59; Přestřelka v Kyjevě. Byl postřelen Čečenec, který byl obviňován z pokusu o atentát na Putina. Ke střelbě došlo během setkání známé Čečenky Okujevové, která bojovala v ATO.

60; Tempa růstu ruské ekonomiky musí být vyšší než světový průměr, říká Putin na setkání se členy mezinárodní expertní rady Ruského fondu přímých investic a zahraničními investory v rámci Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra.

61; Trump vystrašil americké milionáře. Série skandálů kolem prezidenta USA Donalda Trumpa se stala příčinou toho, že bohatí Američané dostávají strach.

62; Prezident Jižní Osetie komentoval informaci o rozmístění raketových komplexů S-300 a Topol-M v republice.

63; Černá Hora zakázala vstup 149 občanům Ruska a Ukrajiny. Rozhodnutí o vytvoření příslušného seznamu bylo založeno na usnesení Rady Evropy.

64; Ukrajinský admirál řekl, jak dlouho bude sloužit vlajková loď ukrajinského námořnictva. Viceadmirál ukrajinského námořnictva Sergej Gajduk informoval o stavu vlajkové lodi ukrajinského námořnictva Getmana Sagajdačného.

65; Speciální operace v Sýrii: Pod ochranou „Tygrů“ a dronů projela ruská vojenská kolona přímo před osem Al-Káidy. Jednotky vojenské policie ruských ozbrojených sil si už dopředu zajistily bojovou ochranu silnice. Použito bylo pět obrněných automobilů „Tygr“.

66; Moldávie deportovala představitele ruské vlády. Moldavské úřady zadržely na kišiněvském letišti zástupce vedoucího analytického centra při ruské vládě Gleba Pokatoviče.

67; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo rozšíření sankcí Trumpovou administrativou. Moskva hluboce lituje, že k rozšíření sankcí vůči Rusku došlo už po výměně administrativy USA.

68; Novinář z francouzských médií informoval o zákulisí interview s Putinem. Vladimir Putin navštívil 29. května Francii, kde uskutečnil první setkání se svým francouzským kolegou Emmanuelem Macronem. Při setkání s novináři se ruský prezident usmívá, zdraví francouzsky, hledí přímo do očí. Je uvolněný a pro každého má nějaké to dobré slovo.

69; Tillerson se po návštěvě Ruska odmítl bavit s Mogheriniovou. Státní tajemník USA Rex Tillerson rozčilil šéfku evropské diplomacie Federiku Mogherini.

70; Ekologie už nestojí v cestě. Trump odstoupil z Pařížské dohody o klimatu. Tento krok se stal konečnou etapou v likvidaci dědictví Baracka Obamy pro otázky zachování životního prostředí a změny klimatu.

71; Působivé záběry: Tanky T-90, syrská armáda a ruské letectvo prorážejí obranu Islámského státu v poušti u Palmýry. Byly zveřejněny záběry z postupu obrněné kolony syrské armády během útoku na opevněné pozice Islámského státu v poušti provincie Homs.

72; Prezident Putin prohlásil, že důvěřuje své bezpečnostní službě. Putin poskytl režisérovi Oliveru Stoneovi interview, jehož části se objeví v podobě filmu na americké kabelové televizi Showtime 12. až 15. června.

73; Ukrajinské ministerstvo vnitra spatřilo v postřelení Čečence, který se kdysi pokusil o atentát na Putina, ruskou stopu. Dnes byl v Kyjevě zraněn ozbrojenec ATO Adam Osmajev, kterého v Rusku obviňují z pokusu o atentát na prezidenta Vladimira Putina.

Zdroj. rusvesna.su

 

Pátek, 2.6.2017:

1; Nejlepší ruské zbraně podle verze amerických médií. Komentátor listu National Interest Kyle Mizokami představil seznam nejprogresivnějších vzorů zbraní vytvořených v SSSR a v Rusku.

2; Zvedneme národ. Prezident Moldávie zablokuje rozhodnutí parlamentu o zákazu ruských televizních stanic. Prezident Moldávie Igor Dodon oznamuje záměr blokovat jakákoli rozhodnutí o zákazu vysílání ruských televizních stanic v zemi.

3; Běženci představují soumrak Evropy. Evropa nemůže proces migrace ani zastavit, ani přijmout všechny migranty. Na mezinárodní konferenci GLOBSEC 2017 v Bratislavě poskytla chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarović slovenskému tisku velmi zajímavé interview.

4; Výuka k nenávisti. Odcizené děti Ukrajiny. Co se stane s člověkem nebo celým národem, když je naočkovaný bacilem nacionalismu?

5; Ukrajinský patriot informoval o náhradě za plán Šatun. Kyjevský muzikant Nazar Benickij nahrál video, na kterém vyjádřil pochybnosti o existenci plánu Šatun.

6; Evropská unie prochází existenční krizí, říká Soros. Miliardář a finančník George Soros (vlastním jménem György Schwartz) prohlásil, že Evropská unie se nachází v existenční krizi.

7; V Doněcké republice odhalili organizaci, která pomáhala ukrajinské armádě uskutečňovat teroristické činy v Republice. Informace shromážděné Ukrajinci sloužily pro uskutečňování teroristických činů na území Doněcké republiky.

8; Cíl ukrajinských reforem je zničení Ukrajiny. Právě primitivizace a vítězství totálního chaosu je vidět v posledních třech letech na Ukrajině.

9; Trump chtěl zrušit sankce a spolupracovat s Ruskem, ale narazil na Obamovy lidi, píší americká média. Původně ruské úsloví, že „není špatný car, ale bojaři“, získává americký nádech.

10; Neočekávaný rozsudek byl vynesen v Mexiku nad Rusem Makejevem. Je obviňován z úkladné vraždy, za kterou byl málem zlynčován.

11; Neprůstřelná skla o tloušťce 12 cm a ochrana před chemickým útokem. Tak vypadá nová Trumpova limuzína. Fotošpiónům se podařilo nafotit novou limuzínu prezidenta USA, která stále ještě prochází provozními zkouškami na uzavřeném polygonu.

12; Stovky luceren na nočním nebi: Donbas si připomíná dětské oběti. V Den ochrany dětí si v Doněcku připomněly dětské oběti války.

13; Fašisty nám sem odněkud vozí na zakázku Kremlu, říká prezident Estonska. Je na mapě Evropy země, kde „zcela určitě nejsou vůbec žádní fašisté“ a při tom to není Ukrajina...

14; Ukrajina se rozhodla odmítnout ruský plyn. Podaří se to? Ukrajinské ministerstvo energetiky představilo návrh nové energetické strategie do roku 2035, ve kterém se navrhuje odmítnutí plynu z Ruska.

15; Jak opilí Poláci mlátili Ukrajince a křičeli na ně: „Vraťte se domů! Padejte na Ukrajinu!“. Je známo, že policie, která přijela na místo, se do rvačky nezapojovala.

16; U hranic s Ruskem proběhnou cvičení NATO s těžkými bombardéry B-52, hlásí CNN. Bombardéry B-52 se účastní manévrů v Baltském moři a v Arktidě, ale také podél ruských hranic.

17; Ukrajina v globálním žebříčku podle stavu ekonomiky a efektivity státní správy zaujala 60. místo ze 63 posuzovaných zemí.

18; V Oděse budou exhumována těla obětí z Domu odborů. Datum uskutečnění exhumace nebylo ještě stanoveno.

19; Teroristé zadržení v Moskvě plánovali výbuch v metru, říká zdroj. Ozbrojenci při výslechu uvedli i konkrétní stanici a den, na který byla akce plánována.

20; Iskandery zasahovaly cíle za hranicemi Ruska. Na společné cvičení „Dušanbe Antiterror 2017“ poslala ruská strana více než 300 kusu vojenské techniky.

21; Ve Lvově polili barvou Památník Slávy. Monument bojové slávy Sovětských ozbrojených sil se nachází v areálu lvovského Parku kultury.

22; Putin: Snowden není zrádce. Zároveň ale sdělil, že neschvaluje čin bývalého pracovníka tajných služeb. Pokud nebyl spokojen, měl prý jen odejít.

23; Americké námořnictvo dostalo nejdražší letadlovou loď na světě. K úplnému využití bude letadlová loď Gerald R. Ford připraven až v roce 2020.

24; Ministr práce se zasnil o dvouhodinovém pracovním dnu v Rusku. Může se stát, že v 21. století budou standardem čtyři hodiny. A není vyloučeno, že bude stačit pracovat dvě hodiny denně.

25; Sečin: Nízké ceny ropy jsou nadlouho. Šéf Rosněfti Igor Sečin prohlásil, že nízké ceny ropy se v dlouhodobém horizontu příliš nezmění.

26; Moskva zrušila omezení na dovoz veškerých potravin z Turecka. V platnosti zůstalo jen omezení dovozu rajčat.

27; Novináři Kocabovi, který vyzýval, aby lidé nechodili do ATO, byl zrušen osvobozující rozsudek. Novinář, kterému teď hrozí opět vězení, prohlásil, že spolu se svými advokáty prožívají šok z nového rozhodnutí.

28; Diverzanti vyhodili do vzduchu sloup elektrického vedení, hlásí ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky. Zdroj na ministerstvu říká, že jde o útok diverzní skupiny.

29; V Litvě vysadili z vlaku ruské vojáky, kteří jeli z Kaliningradu do Moskvy. Skupina zahraničních vojáků o počtu více než tří jednotlivců se v Litvě považuje za vojenský oddíl a pro průjezd se vyžaduje zvláštní povolení.

30; Za uplynulý týden byly v důsledku ostřelování ze strany Ukrajiny v Doněcké republice zraněny dvě civilní osoby.

31; Historická chyba, říkají světoví lídři o vystoupení USA z dohody o klimatu. Vlivní politici a veřejní činitelé jsou šokováni a zaskočeni rozhodnutím Donalda Trumpa.

32; Putin: Vztahy Ruska a USA jsou dnes nejhorší od dob studené války. Ruský prezident zdůraznil, že byly zničeny základy vzájemné spolupráce.

33; Ukrajinská armáda oznámila zabrání „šedé zóny“. Ukrajinští „osvoboditelé“ se posunuli o 1,5 km vpřed blíže k Bachmutské silnici, kde si vybudovali nové pozice.

34; UPA zkřížila plány Poláků obnovit předválečné hranice.Skandálně známý předseda ukrajinského „Ústavu národní paměti Vjatrovič řekl, proč Ukrajinci a Poláci nemohou najít společnou řeč.

35; Ukrajina přišla o pětinu svého HDP kvůli válce v Donbasu. Zajímavý je i další ukazatel. V žebříčku mírumilovnosti zemí světa zaujala Ukrajina 154. místo a skončila za Ruskem, které je obviňováno z agrese v Donbasu.

36; Hoří celé hektary ilegální skládky. U Kyjeva celý den nemohou uhasit skládku. Požár na nepovolené skládce odpadu v Brovarském okrese začal už včera.

37; Putin: V ruské ekonomice začala nová fáze růstu. Prezident Ruské federace Vladimir Putin prohlásil, že ruská ekonomika se opět zvedá.

38; Zoufalý krok. Proč Kyjev vyhlásil Rusku plynovou válku? I když v rámci vnitřních soudů Ukrajina dokáže obstavovat aktiva Gazpromu, evropské soudy to vidí jinak.

39; Totální ztroskotanec. Na budovu velvyslanectví promítali Trumpovu siluetu a neuctivým nápisem.

40; Rusko čekají složité tři roky, říká Siluanov. Ministerstvo financí plánuje na příští tři roky zahraniční půjčky.

41; NATO je nástrojem zahraniční politiky USA, řekl Putin. Vladimir Putin poznamenal, že absence nástrojů spolupráce Ruska a NATO zbavuje obě země možností bojovat s terorismem.

42; Pohov! Vladimir Putin zažertoval na účet účastníků Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra.

43; Proč spěchat na vlak, který ztrácí vagóny, ptá se Dodon na téma asociace s EU. V červnu 2014 Moldávie podepsala s EU dohodu o asociaci a zóně volného obchodu.

44; Putin: Rusko se vyrovnalo se sankcemi. Prezident Ruska Vladimir Putin na plenárním zasedání Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra komentoval zavedení protiruských sankcí.

45; Moldávie nevyřeší své strategické otázky bez Ruska, říká Dodon. Igor Dodon při svém vystoupení na plenárním zasedání Petrohradského fóra připomněl Podněsterský problém.

46; Odpověď z budoucnosti: Schwarzenegger vysvětlil Trumpovi, co čeká Američany po odstoupení od Pařížské smlouvy. Trumpovo rozhodnutí o vystoupení z Pařížské smlouvy o klimatu nepomůže ekonomice USA.

47; Putin vyzval k práci na ekonomické rehabilitaci Luganské a Doněcké republiky.

48; Rogozin řekl, proč se rozpadne NATO. Sankce a celá tahle politika je znakem degenerace, řekl vicepremiér.

49; Šuvalov promluvil o Putinově „nemoci“. Šuvalov na panelové diskusi Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra. „Nemoc“ prý spočívá v jeho „chorobném“ zájmu o moderní technologie.

50; Diverze v Luganské republice. Není to ani zdaleka první pokus ukrajinských tajných služeb zničit energomost z Ruské federace.

51; Proamerická koalice byla neočekávaně obviněna ze spiknutí s teroristy Islámského státu v provincii Rakká. Opozice neočekávaně obvinila proamerickou koalici SDF z uzavření dohody s Islámským státem v provincii Rakká.

52; Rusko se nenechá vmanévrovat do informační války se Západem, říká Zacharova. Podle jejích slov je možné v této situaci vést paralelu s jadernými zbraněmi. Jadernou válku není možné vyhrát.

53; Náměstek předsedkyně ruské centrální banky: Stát by si neměl stanovit cíl zajistit občanům důstojné stáří. Měl by jen vytvořit podmínky, aby si lidé na stáří mohli střádat sami.

54; Kyjev: Střelba na Čečence obviňovaného z pokusu o atentát na Putina. Byly zveřejněny podrobnosti svědčící o jeho zbabělosti.

55; V Poltavě polili barvou Mazepův pomník. Na místě události pracuje policejní vyšetřovací tým.

56; Vstup Ukrajiny do NATO je třeba zakotvit v zákoně jako prioritu naší zahraniční politiky., říká předseda Nejvyšší rady. Nejvyšší rada Ukrajiny vyzvala k zakotvení členství Ukrajiny v NATO jako zahraničně politické priority.

57; Rakouský kancléř si ještě více začal vážit Putina po Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru. Toto prohlášení učinil Christian Kern při setkání s Putinem, které proběhlo na půdě Fóra po plenárním zasedání.

58; Su-35 zahájil palbu z děla a donutil ozbrojence z USA opustit syrsko-iráckou hranici. Ozbrojenci tvrdí, že letadlo ruského letectva zahájilo palbu, aby donutilo členy „Svobodné syrské armády“ odejít z této oblasti.

59; Polsko nahradí Ukrajinu v Radě bezpečnosti OSN. V roce 2018 bude jedním z nestálých členů Rady bezpečnosti Polsko.

60; Musíme přestat lhát o bezplatném zdravotnictví, říká šéfka ministerstva zdravotnictví Ukrajiny. Mluvíme o tom, že u nás v zemi je medicína bezplatní, ale ona taková není. Všichni za ni platíme, řekla Uljana Suprun.

61; Putin: Západ se už mnoho let systematicky, hrubě a bezohledně vměšuje do ruské vnitřní politiky.

62; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla přerušena dodávka elektřiny do Doněcké filtrační stanice. Podle informací operativního velení Republiky byla palba vedena z pozic ukrajinské armády v okolí vesnice Kamenka.

63; Neznámá jednotka zvláštního nasazení zorganizovala jatka na jihu Sýrie. Byla zničena kolona ozbrojenců. Specnaz v jižní provincii Deráa nastražil na ozbrojence past, zlikvidoval pick-upy a zabil či zranil kolem čtyřiceti banditů.

64; Ukrajinská armáda zahájila palbu na lucerničky vypuštěné na nebe obyvateli Doněcké republiky na památku dětských obětí války v Donbasu. Ukrajinská strana byla upozorněna na uskutečnění akce a měla dodržovat režim příměří.

65; Zahraniční podnikatelé projednávali s Putinem nové projekty v Rusku. Oznámil to novinářům ministr pro hospodářský rozvoj Ruské federace Maxim Oreškin.

66; Japonsko investovalo více než 16 miliard dolarů do projektů na Dálném Východě. Ministr pro rozvoj Východu Alexandr Galuška informoval na Petrohradském fóru o výsledcích setkání v rámci Petrohradského fóra.

67; V OSN mají v úmyslu vyšetřit letecký úder na Luganskou oblastní administrativu. Stíhačka Su-25 ukrajinských vzdušných sil 2. července 2014 kolem 15:00 hod. uskutečnila nálet na budovu Luganské oblastní státní administrativy.

68; Současná moc rozděluje Ukrajince, ale oni se sjednocují na novém Majdanu, píší média USA. Rozšiřováním protiruských sankcí se Kyjev pokouší vybudovat virtuální zeď kolem Ukrajiny.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 3.6.2017:

1; Svět nikdy nepřijme vývoj jaderných zbraní v KLDR? Říká stálý zástupce USA v OSN. OSN v pátek rozšířila sankční seznam proti KLDR tím, že jednohlasně schválila rezoluci připravenou Spojenými státy.

2; Soros vyzývá k rekonstrukci EU. Nyní podle jeho názoru není EU dobrovolným svazkem ani unií rovných.

3; Jen ať ti nýmandi platí. Jak Porošenko zvýšil státní dluh na dvouapůlnásobek. Politik říká, že tradičně se dluhové papíry vydávají, aby se investovaly do ekonomiky.

4; USA se snaží využít kroky OPEC a Ruska ve svůj prospěch. Podle informací společnosti Baker Hughes množství ropných těžních věží roste už dvacátý týden za sebou.

5; Organizace neklidných národů. V Kongresu USA navrhují zastavení financování OSN. Do amerického kongresu byl předložen návrh zákona, který předpokládá zastavení financování OSN.

6; Yandex podnikl odvetné kroky. V Kyjevě začaly fungovat služby ruského vyhledávače. Na Ukrajině získalo několik poskytovatelů opět přístup k ruským vyhledávačům.

7; V Kyjevě byl generál Vatutin nahrazen esesákem Šuchevičem. Městská rada Kyjeva schválila rozhodnutí přejmenovat prospekt generála a hrdiny Velké vlastenecké války Nikolaje Vatutina.

8; Shrnutí summitu NATO? Trump, konflikt USA a Ruska – a válka v Donbasu. Na summitech v Bruselu a na Sicílii si vymysleli spoustu zajímavých věcí, ze kterých je možno předvídat budoucnost.

9; Ukrajina postupně přichází o své lesy, a to včetně chráněných oblastí.

10; Písně Nikity Vjatčanina o nepokořeném Donbasu a Boží pravdě prakticky zlidověly. Staly se duchovním a smyslovým základem pro obrození.

11; V Americe to vře po skandálním vstupu komediální herečky Kathy Griffin s maketou uříznuté Trumpovy hlavy. „To je prostě svoboda...“.

12; Na Ukrajině dostaly zelenou geneticky upravené plodiny. Ukrajinu to ale zničí.

13; V USA běží vojenské projekty, které nevrátí vložené prostředky. Byl zveřejněn seznam nejztrátovějších projekty Pentagonu, které nesplnily vkládané naděje.

14; Rada bezpečnosti OSN rozšířila sankce proti Severní Koreji. Návrh rezoluce připravený Spojenými státy, byl chválen jednomyslně.

15; Bývalý pracovník NSA promluvil o masovém sledování amerických tajných služeb na Olympiádě 2002. Tvrdí, že NSA shromažďovala a uchovávala všechny SMS a elektronickou poštu posílanou v okolí Salt Lake City.

16; Premiérem Irska se stane homosexuál. Osmatřicetiletý politik indického původu se tane prvním premiérem země,který zveřejnil svou nepřirozenou sexuální orientaci.

17; Islámský stát v kotli. „Tygři“ a ruské letectvo rozdělili skupinu ozbrojenců a osvobodili dvanáct obcí. Za pomoci leteckých úderů ruského letectva syrská armáda osvobodila 12 obcí, které se více než tři roky nacházely pod okupací Islámského státu.

18; Na podzim Ukrajincům rozdají zbraně. Přijetí zákona o volném obchodu se zbraněmi na Ukrajině slibuje šéf výboru Nejvyšší rady pro otázky bezpečnosti Sergej Pašinskij.

19; Ukrajinská armáda ostřelovala Jasinovatou. Byla zraněna civilní obyvatelka, která musela být hospitalizována.

20; Za posledních 24 hodin má ukrajinská armáda v ATO ztráty na životech a několik zraněných. Dnes ráno o tom informovalo tiskové centrum štábu ATO.

21; Trumpovi ukázali zatopený New York. Připomeňme, že 1. června prezident USA šokoval 
svět, když oznámil odstoupení USA od Pařížské dohody o klimatu.

22; Je jednodušší létat na koštěti než na ukrajinské raketě, řekl generální ředitel společnosti Eněrgija“ o ambicích firmy „Južmaš“.

23; Na Aljašce si medvěd zahrál golf. Zvíře přišlo na hřiště během hry.

24; Na západní Ukrajině zbili účastníka ATO s protézou. Jak píší ukrajinská média, údajně nelichotivě komentoval chování opilých mužů projíždějících se na mopedu.

25; Kerry označil odstoupení USA od klimatické dohody za sebevraždu. Je to jedno z nejcyničtějších, nejhloupějších a nejnebezpečnějších rozhodnutí, které jsem za celý svůj život viděl.

26; Letecký úder USA pozabíjel 43 civilních obyvatel ve městě Rakká, píší média. Letadla koalice rozbombardovala budovu, ve které se nacházeli civilní obyvatelé včetně žen a dětí.

27; Sankční klacek. Zástupce Ruské federace při OSN Safronkov požádal USA o vysvětlení. Rusko počítá s tím, že dostane od USA vysvětlení ohledně zavedení sankcí vůči zástupcům Ruské federace v souvislosti s KLDR.

28; Jaroš slibuje bleskovou vojenskou operaci v Donbasu. Taktická role Minska byla splněna. Výsledek tohoto formátu směřuje k čisté nule.

29; Ukrajinská moc – to jsou prasata u koryta. Bylo zveřejněno interview s novinářem Kocabou, který byl vězněn za kritiku ATO. Mohu garantovat, že na podzim bude jejich hlavním problémem stihnout letadlo na některém z kyjevských letišť, kterým by mohli včas opustit zemi.

30; V Petrohradě 2. června umrzla žena. Podchlazená žena zemřela v nemocnici.

31; Ukrajina znovu předvedla neschopnost plnit přijaté závazky a začala opět porušovat režim zastavení palby.

32; Byly zveřejněny záběry z odpálení Iskanderů za hranicemi Ruska. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo video ze startu raket z operativně-taktického komplexu Iskander-M.

33; Na Ukrajině se objevil nový kříženec – hybrid mezi nacionalistou a krysou, říká ukrajinský politolog. Ukrajinští pravicoví radikálové si zvykli přepadávat ve smečce a zezadu.

34; Nakolik Ukrajinci milují Porošenka? V ulicích Kyjeva byl proveden průzkum obliby ukrajinského prezidenta. Lidé se už přestávají bát vyjadřovat i negativní postoje.

35; Blitzkrieg v podání Dmitrije Tymčuka: Dobytí Donbasu během pěti dnů. Ukrajinská armáda je připravena za pouhých pět dní zlomit odpor Luganské a doněcké republiky a postoupit až k ruským hranicím.

36; Ostatky svatého Mikuláše v Moskvě. Známý publicista Dmitrij Olšanskij se vyjadřuje k dvojím standardům vnímání světa u některých agresivních ateistů.

37; Spiegel reagoval na zprávu o odstoupení USA z Pařížské dohody o klimatu. Německý časopis umístil na obálku Trumpa, který odpálil Zemi jako golfový míček se slovy „Máš padáka“.

38; Dvacet účastníků ATO se dostalo do nemocnice v Lisičansku s žaludečními a střevními infekcemi. V jednotkách ukrajinské armády v zóně ATO začaly s příchodem léta problémy se zajišťováním pitné vody, potravin a hygienických potřeb.

39; Putin: V Petrohradě mi spadl kámen ze srdce. Ono bylo i tak všechno fajn, ale tady je to ještě lepší. Je to takový nezvyklý pocit, ale velmi příjemný, dodal prezident.

40; Americké děti si hrají na Putina, říká poradce prezidenta. Američtí podnikatelé vyprávějí, že v USA se stalo módou mluvit s ruským akcentem a malí kluci si na dvorku hrají na Putina.

41; Investovat v Rusku se stalo módou, říká Belousov. Poznamenal, že spolu s takzvanými „horkými penězi“ přicházejí do Ruska i velcí investoři.

42; Ukrajina může utratit peníze z Evropské unie nikoli na obnovu Donbasu, ale naopak na jeho zničení, říká Pušilin. Fakt, že EU nabídla peníze jen ukrajinské straně, už nikoho neudivuje.

43; Byl zveřejněn seznam nejčistších a nejšpinavějších regionů Ruska. Celoruská veřejná organizace „Zelená hlídka“ vytvořila „Ekologický žebříček subjektů Ruské federace podle stavu z jara 2017.

44; Opilý voják ukrajinské armády pořezal své kolegy. Opilý voják v okolí obce Zolotoje způsobil třem svým kolegům zranění nožem.

45; Ukrajina se stala politickým rejdištěm pro ztroskotance, říká politolog. Ukrajina se stala útočištěm pro nejrůznější „sestřelené letce“ a bezplatným jevištěm pro předvádění militantní tanečky podprůměrných jedinců.

46; Útok na pravoslavné centrum v Sýrii. Jak Al-Káida obsadila křesťanské město, znesvětila chrámy a unesla jeptišky. Šéf administrativy města Maalul informuje o hrůzných časech teroristické okupace.

47; Severní Korea slibuje, že promění USA v popel. Zoufalé hry Trumpovy administrativy jen přibližují den, kdy se jejich kontinent promění v hromadu popela, prohlásili v Severní Koreji.

48; Zastavte teror na Ukrajině! V Sofii protestovali proti represím vůči Bulharům. Dopis s požadavkem zastavit teror na Ukrajině podepsaly desítky občanů Bulharska.

49; Putin si výtečně vystřelil z amerických demokratů, píše New York Post. Američtí demokraté jsou naprosto přesvědčeni, že loni Rusko zvrátilo volby v neprospěch Hillary Clinton. Putin vtipně naznačil, že zná tajnou část zprávy amerických tajných služeb o ruském vměšování lépe než redaktorka NBC.

50; Putin svého času navrhoval prezidentu Clintonovi, aby zvážil vstup Ruska do NATO. Putin to řekl v interview pro amerického režiséra Olivera Stonea.

51; V NATO nejsou žádní spojenci. Jsou tam jen vazalové USA, řekl Putin. Prezident Ruské federace Vladimir Putin označil NATO za zahraničně-politický nástroj USA.

52; V USA vyjmenovali pět zemí, které ovlivní budoucnost Ruska: Čína, Japonsko, Sýrie, Turecko, Venezuela. V pětici zemí chybějí samotné Spojené státy. Pozornost světa je dnes připoutána ke složitým vzájemným vztahům Moskvy a Západu.

53; Na Krymu komentovali povolení tamním maturantům studovat na ukrajinských vysokých školách. Existují určité pochybnosti, zdali obyvatelé poloostrova budou mít o něco takového zájem.

54; Sýrie: Velké síly ozbrojenců se sjednocují pod „Národní armádu“. Uskupení, která jsou spojenci Al-Káidy, se rozhodla sjednotit své síly.

55; Luganská republika provedla náhlou prověrku bojové připravenosti svého dělostřelectva. V jednotkách Národní policie probíhají každodenní cvičení bojové přípravy.

56; Trump ignoroval většinu svých předvolebních slibů, říká Asad. Prezident USA Donald Trump nesplnil většinu svých předvolebních slibů, které dal svým voličům během volební kampaně.

57; Situace v Sýrii se podstatně zlepšila. To nejhorší máme za sebou, říká Asad.

58; Ohnivé peklo pro Islámský stát: Ruské letectvo rozbombardovalo pozice ozbrojenců u Palmýry. Byly zveřejněny závěry z bezpilotníků. V čele s 5. armádním sborem syrské armády vycvičeným Ruskem vytlačuje syrská armáda Islámský stát z provincie Homs a postupuje k Deyr az-Zauru.

59; Putin svou nabídkou vstoupit do NATO testoval stupeˇ%n agresivity Aliance, říká diplomat. Moskva velmi dobře chápala, že Západ odmítne, protože NATO bylo od samého začátku budováno proti Rusku. Vstupem Sovětského svazu nebo Ruska by přestalo mít smysl.

60; Námořní válka? Rozpoutají USA a Čína Třetí světovou válku? Vlastnictví jaderných zbraní na obou stranách je jen jeden z faktorů, který válečnické choutky brzdí.

61; Národní garda, ukrajinská armáda a pluk Azov vyvolaly přestřelku u Doněcka. Ozbrojené síly Doněcké republiky v tu chvíli palbu nezahajovaly.

62; Timošenková prozradila, jak zachránit Ukrajinu. Nutné jsou předčasné volby. Kromě toho ještě označila penzijní reformu za „definitivní likvidaci důchodců“.

63; Investoři jsou připraveni investovat do ekonomiky Krymu 290 miliard rublů. Podle slov ministra pro hospodářský rozvoj by Krym bez přílivu investic zůstal regionem se zastaralou infrastrukturou.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 4.6.2017:

1; Důstojníka amerického námořnictva uvěznili za vyzrazení vojenského tajemství přítelkyním. Nedávno v květnu uznal svou uvinu za neopatrné nakládání s tajnou informací.

2; Ukrajina se ocitla na chvostu v žebříčku zemí ohledně kvality silnic. Průzkum zveřejnila mezinárodní organizace The World Economic Forum.

3; Ukrajinský velvyslanec obvinil Západ z neochoty zpřísnit protiruské sankce. Vztah zemí Západu k protiruským sankcím je čím dál kritičtější.

4; V Londýně mikrobus najel do davu, bylo slyšet střelbu. Policie o události oficiálně informovala.

5; Teroristický čin v Británii: Policie provedla masovou evakuaci domů kolem Londýnského mostu. Podle médií úřady považují událost za teroristický čin.

6; V Londýně došlo k dalšímu teroristickému činu. Ozbrojená policie přijela na tržiště nedaleko Londýnského mostu.

7; V Londýně zločinec napadl nožem návštěvníky restaurace. Muž ozbrojený nožem spáchal útok nedaleko Londýnského mostu, kde došlo k činu najetí autem do chodců.

8; Lovci UFO: Proč miliardáři financují pátrání po mimozemském životě. Utratil jsem miliony a miliony za zkoumání této otázky. Je to nejspíš víc než kdokoli jiný v USA, říká americký miliardář Robert Bigelow, zakladatel společnosti Bigelow Aerospace.

9; Co čeká Ukrajinu po přijetí zákona o svobodném nakládání se zbraněmi? Nejvyšší rada Ukrajiny se chystá projednat návrh zákona o svobodném trhu se zbraněmi.

10; V Německu Afghánec zavraždil v utečeneckém táboře pětiletého chlapce z ruské rodiny.

11; Své k svému: Byl zveřejněn materiál o tom, jak vypadá čtvrť Manchesteru Moss Side, kde žijí stoupenci Islámského státu.

12; Bylo zveřejněno deset hrůzných příběhů o dětských obětech v Donbasu. Za dobu vojenského konfliktu v Donbasu zahynulo už přes 150 dětí. Průměrně zabije ukrajinská armáda jedno dítě týdně.

13; Státní převrat na Ukrajině – analytický text: Kdo jej inicioval, kdo inkasuje výhody? V čím zájmu fungují ukrajinští radikálové?

14; Kotel byl vyčištěn: Ruské letectvo a „Tygři“ osvobodili poslední pevnost Islámského státu v provincii Aleppo. Operace na osvobození Maskany probíhala za podpory ruského letectva a pod vedením útočné divize Tiger Force.

15; Začátek konce Ukrajiny: Blokád Donbasu, uznání dokumentů Luganské a Doněcké republiky Ruskem a další faktory. Publicista Alexej Gumiljov analyzoval výsledky prvních pěti měsíců roku 2017 z hlediska vztahů Donbasu, Ukrajiny a Ruska.

16; Předčasná euforie z předpokládaného vítězství nad ruským Gazpromem vypadá spíše jako Stockholmský syndrom. Přestože ani zdaleka není jisté, jak žaloba na Gazprom nakonec dopadne, ukrajinští patrioti zažívají orgastické záchvaty triumfalismu.

17; Ruské ministerstvo obrany oznámilo, kdy nové samohybné houfnice „Koalicija-SV“ přijdou do výzbroje. Korekce trajektorie letu řízených střel z houfnic probíhá pomocí navigačního systému GLONASS.

18; Ukrajinci potají jezdí pracovat do Ruska na stavbu Kerčského mostu a objektů Mistrovství světa ve fotbale 2018. Že se Ukrajina proměnila v rezervoár laciné pracovní síly, se nikdo ani nesnaží skrývat.

19; Smrt z nebe: Dron natočil, jak salva ruského letectva zasáhla shluk ozbrojenců Islámského státu v provincii Aleppo.

20; Další atentát v Kyjevě: Proč opět Ukrajina? Ukrajina se stala útočištěm všemožné kriminální sebranky. Ke střelbě došlo 1. června v historické části Kyjeva na Podolu. Útočník, který se prohlásil za novináře francouzskéh oLe Monde Alexe Vernera vytasil pistoli a třikrát vystřelil na Adama Osmajeva. Manželka oběti Amina Osmajeva pseudonovináře postřelila. Obě oběti střelby byly operovány a nacházejí se v bezvědomí. Poslanci ukrajinského parlamentu, aniž znají totožnost útočníka, okamžitě obvinili ruské tajné služby.

21; Rusko je připraveno vytvořit svou vlastní protiteroristickou koalici. Rusko je připraveno spolupracovat se všemi zeměmi na vytvoření koalice, která sjednotí ve svých řadách různé síly na základě společných hodnot.

22; Blok „ruského“ starosty Nila Ušakova vítězí v probíhajících volbách. Volby do místních orgánů proběhly v Lotyšsku v sobotu. Ústřední volební komise sčítá poslední hlasy z volebních okrsků.

23; Výsledky rušné noci v Londýně: Sedm mrtvých, desítky zraněných. Policie během dne své údaje ještě upřesňovala.

24; Londýnský taxikář řekl, jak se pokoušel zastavit teroristy. Řekl, že ačkoli neviděl okamžik kdy mikrobus na mostě najel do lidí, stal se svědkem následných událostí.

25; Čtvrť v centru Paříže se stala zónou, kde nepotkáte ženu. Pařížanky se prostě bojí tam vkročit. Dvě tetiny obyvatel jsou migranti pocházející z arabských a afrických zemí.

26; Už je známo datum Přímé linky s Vladimirem Putinem, na které hlava státu při diskusi s občany zodpoví jejich dotazy. Stane se tak 15. června 2017 ve 12:: hod. moskevského času.

27; Rusko učinilo „kvantový skok“ ve vývoji asymetrických zbraní, píší americká média. Nadzvuková raketa Cirkon je schopna ochránit před jadernou zbraní, obávají se Washington Times.

28; Ohnivé peklo pro Islámský stát. Ruské letectvo rozbombardovalo pozice ozbrojenců u Palmýry. Byly zveřejněny záběry z bezpilotníku. Syrská armáda v čele s 5. armádním sborem vycvičeným Ruskem vytlačuje Islámský stát z provincie Homs a postupuje směrem na Deyr az-Zaur.

29; „Čečenská“ ostřelovačka Okujeva se ukázala být oděskou židovkou Natalií. Další „obránce Ukrajiny“ a „hrdina ATO“ se ukázal jako papírový čert a „dcera Ičkerie“ výplodem ukrajinské propagandy.

30; Obytné domy v Dokučajevsku byly ostřelovány z kulometu. Ukrajinští vojáci během včerejška ostřelovali také obec Staromichajlovka a okraje Jasinovaté.

31; Na Ukrajině byl překonán rekord. Včera, 3. června v Chersonské oblasti vytvořili největší krajíc chleba se sádlem ve tvaru ukrajinského trojzubce. Jistě je to daleko větší „vítězství“ než fakt, že na půdě Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra bylo letos podepsáno 386 smluv v rekordní celkové hodnotě kolem dvou miliard rublů.

32; Příslušníky monitorovací mise OBSE nepustili na základnu námořní pěchoty v Mariupolu. V budově penzionátu okupované ukrajinskými vojáky se nachází něco, co není určeno pro oči OBSE.

33; V Číně jsou přesvědčeni, že silové rozehnání demonstrace na Tchien an-men (Náměstí Nebeského klidu) zachránilo Čínu před osudem Ruska. Financial Times se rozhořčuje nad demokracií pošlapanou na tomto náměstí.

34; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda v Doněcké republice šedesátkrát porušila režim přerušení palby.

35; Opilí vojáci NATO vyvolali rvačku v Litvě. Čtyři němečtí vojáci byli zraněni v opilecké rvačce.

36; Hromadná vražda u Tveru. Osm lidí bylo zastřeleno loveckou puškou. K hromadné vraždě došlo v obci Redkino v Konakovském okrese v zahrádkářské kolonii (zahradnickém družstvu) „50 let Října“.

37; U vás umírají lidé a vy se díváte na nás, oslovil Kadyrov na EU. Nejvyšší představitel Čečny nabídl evropským úřadům pomoc v boji proti terorismu.

38; Chaos v Turíně. 1.400 lidí bylo zraněno v tlačenici po finále Ligy mistrů. Téměř třicet tisíc lidí přišlo na náměstí San Carlo, aby se podívali na zápas na velkoplošné obrazovce.

39; V Luganské republice byla odhalena skupina diverzantů. Předtím Maročko oznámil, že vojáci Národní policie Luganské republiky v okolí Sokolniků objevili skrýš se zbraněmi a municí.

40; Policie nestihla zahájit rozhovor s potenciálním pachatelem. Byly zveřejněny podrobnosti z vraždy ruského chlapce v Německu. Policie zahájila palbu až poté, co Afghánec dítě zranil. Výsledkem incidentu je smrt pětiletého chlapce, těžce zraněná sedmačtyřicetiletá matka a lehce zraněný šestiletý chlapec.

41; Německo se stalo vazalem USA, říká německý europoslanec Udo Voigt. Německo disponuje pouze omezenou suverenitou. Zvláště nesvobodná je země v oblasti vojenské spolupráce.

42; Zahraniční oddíl Národní gardy střílel na vojáky ukrajinské armády. 92. brigáda se rozhodla pro pomstu. Přítomností okupantů trpí především civilní obyvatelstvo Krasnogorovky a okolních vesnic.

43; V Kyjevě spustili reklamní akci „Vyber si svou cestu“, kde velmi primitivním způsobem porovnávají Ukrajinu a Doněckou republiku. Autoři akce se netají tím, že kampaň je financována zahraniční organizací National Endowment for Democracy.

44; Trump: Je nutné odhodit politickou korektnost. Bude už jen hůř, říká Trump o teroristických činech. Prezident USA komentoval teroristický čin v Londýně a vyzval všechny, aby vzali rozum do hrsti.

45; Neznámý zloděj ukradl v Petrohradě deset tun sádla. Podle dostupných informací byla dodávka špeku odvezena nákladním autem Volvo.

46; Rusko v roce 2016 poskytlo nejchudším zemím 1,1 miliardy dolarů. Oznámil to náměstek ministra financí Sergej Storčak ve svém vystoupení na právě skončeném ekonomickém fóru v Petrohradě.

47; Ukrajinským gymnastkám se nepodařilo sebrat prvenství Rusku na Světovém poháru. Protest trenérky ukrajinského družstva Iriny Děrjuginové nepomohl k zisku prvního místa. Třetí místo získalo Bělorusko.

48; Le Penová vyzvala Macrona, aby svolal „Jaltskou konferenci“ proti terorismu. Předsedkyně Národní fronty prohlásila, že konference se musí zúčastnit nejsilnější světové mocnosti.

49; Nejsou peníze. Demontáž znaku SSSR ze štítu Vlasti-Matky byla odložena. Oznámil to předseda Institutu národní paměti Ukrajiny Vladimir Vjatrovič.

50; Ruská podnikatelská sféra je plna optimismu navzdory nepřízni Západu, píše Washington Post. Hněv USA a jejich spojenců nedokázal zlomit bojového ducha předních ruských podnikatelů.

51; Pchjongjang bude neprodleně rozvíjet jaderný program. KLDR zcela odmítá poslední rezoluci Rad bezpečnosti OSN o rozšíření sankcí proti Pchjongjangu v souvislosti s odpalováním raket.

52; Trump je hanbou Ameriky, říká moderátor CNN. Své prohlášení učinil Aslan v souvislosti s jedním z Trumpových tweetů z 3. června.

53; MMF schválil návrh penzijní reformy na Ukrajině. Návrh zákona byl schválen i Světovou bankou.

54; Trump trvá na zákazu vstupu do USA pro muslimy. Podle jeho slov jsou takovéto kroky zapotřebí, aby byla zajištěna dostatečná úroveň bezpečnosti.

55; Stovky milionů počítačů se staly obětí čínského viru. Škodlivý program monitoruje provoz na počítači.

56; Prospekty Šucheviče a Bandery povedou k Babímu Jaru. Rozhodnutí o přejmenování ukrajinských ulic na počest pomahačů hitlerovců jsou protiukrajinské už ze své podstaty a samozřejmě i svými následky.

57; Bohatý život „budoucího prezidenta Ruska“. Spisovatel Amiram Grigorov píše o naplněném životě Alexeje Navalného v samém srdci „staré dámy“ Evropy.

58; Reakce na nový teroristický útok v Londýně: Náklaďák, výkřiky „Alláhu akbar!“, nože a smrt prostých lidí se stávají pro tolerantní Evropu každodenní realitou.

59; Americký novinář navrhl Islámskému státu souboj na meče. Pozornost uživatelů sociálních sítí na sebe strhl americký novinář Andre Walker, který navrhl teroristům boj na meče.

60; Vzdušná přehlídka. Vysoká pilotáž v podání „Sokolů Ruska“ a „Berkutů“. Na vojenském letišti u Petrohradu se konala vzdušná přehlídka věnovaná 75. výročí vytvoření 6. armády ruského letectva a protivzdušné obrany.

61; Masakr na jihu Sýrie. Al-Káida se vrhá do útoku, ale dostává se pod smrtící palbu ruského letectva a syrské armády. Bylo zabito nebo zraněno kolem stovky ozbrojenců. Syrská vojska a ruské letectvo odrazily mohutný útok teroristů.

62; Rusko obnovuje výrobu legendárního bombardéru Tu-160. Sovětský nadzvukový bombardér Tu-160 (Bílá labuť) je považován za světovou jedničku ve své třídě.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.