Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 3.10.2016

obrazek
10.10.2016 09:20
Týdenní svodka.V Aleppu je v běhu katastrofa, USA a RF jsou díky tomu v nesváru, US generálové již dávno hovoří o Velké a velmi smrtící válce.Některé zdroje označují za původce napětí mezi USA a Ruskem Izrael. 7.10.oslavil V.Putin 64.narozeniny. V DLR oznámili, že na Donbas dorazili ostřelovači z USA.V Rusku se urodila nejlepší úroda obilí za celé novodobé ruské dějiny. - asi 115milionů tun.

Původce napětí-Izrael: https://theuglytruth.wordpress.com/2016/10/07/israel-is-the-instigator-of-the-tensions-between-the-us-and-russia/

https://cz.sputniknews.vcom/svet/20161009/3939768/DLR-Donbas-sniperi-USA.html

http://aktualne.atlas.sk/ekonomika/trhy/budeme-jest-rusky-chlieb-psenicna-velmoc-rastie-vychode.html

Pondělí, 3.10.2016:

1; Bělorus, který rozvinul ruskou vlajku v Riu, dostane byt, říká Zacharova. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova ve svém Facebooku napsala o možném dalším vývoji příběhu s demonstrací ruské vlajky při zahájení Paralympijských her v Riu.

2; Obrovští hadi zaplavují ulice Ukrajiny. Podle slov odborníků se na Ukrajině vyskytuje několik druhů hadů, ale potenciálně nebezpečné nebo i smrtelné může být pouze uštknutí zmijí.

3; Veškeré problémy Ukrajiny jsou vyvolány politikou okrádání obyvatelstva, říká Azarov. Probíhá manipulace vědomí. Do hlav lidí se nasadí myšlenka, že za všechny problémy Ukrajiny může Rusko, předchozí vláda atd. Avšak každý, kdo má zdravý rozum, může odlišit pravdu od lži.

4; Nejlehčí puška velké ráže byla vyrobena v Rusku,. Při hmotnosti 10 kg má vysoce přesný ostřelovací komplex Kord-M dostřel 2 km.

5; V každém Okruhu se objeví „vojenské ministerstvo“ pro mimořádné situace. Záchranáři Ministerstva obrany budou hasit požáry, evakuovat civilní obyvatelstvo, obnovovat sociální infrastrukturu.

6; Neřve, ale sténá. Jak umírá řeka Dněpr. Deindustrializace, primitivní způsoby hospodaření a reforma kontrolních orgánů mění velkou řeku v jednu velkou stoku.

7; V rakouské vládě požadují od EU zrušení sankcí vůči Rusku. Podle ministrova názoru Evropská unie zavedla sankce před dvěma roky, aniž si připravila strategii jejich pozdějšího odvolání.

8; Prosím nedémonizujte Rusy, nedémonizujte Putina. Evropa už prostě nemá sílu na to, aby snášela politiku, kterou jí vnucuje americká vláda.

9; Hitler byl diktátor-narkoman, píše německý novinář. Podle novinářova výzkumu bylo celé obyvatelstvo Třetí říše včetně samotného Vůdce závislé na pervitinu známém dnes jako metamfetamin.

10; Ministerstvo obrany ukázalo, čeho je schopna armáda Ruska. Byly zveřejněny záběry demonstrující sílu ruské armády. Video je věnováno Dni pozemních vojsk, který se v Rusku slaví 1. října.

11; Politický systém naruby. Budoucnost Ameriky v mrtvé zóně? Donald Trump je v jistém smyslu nesystémový – svým stylem, chováním, terminologií. Ale přesně tím vystihuje toho nejprůměrnějšího amerického občana s jeho rysy dovedenými do absurdna.

12; Ukrajinské „vzdělávání“. Malé vesnické školy se masově zavírají. Profese učitele se na Ukrajině dostala mezi pět nejméně prestižních profesí.

13; Vztahy Japonska a Ruska nezávisí na USA, říká premiér Sindzó Abe. Ve vztazích s Ruskem jsme nyní rozhýbali to, co bylo 70 let nehybné. A to vůbec není jednoduché: Neexistenci mírové smlouvy po dobu 07 let není normální situace, myslí si Abe.

14; USA odsoudily útok Húthiů na americké plavidlo u břehů Jemenu. USA rozhodně odsuzují útok na plavidlo Sjednocených arabských emirátů v Báb el-Mandebském průlivu, který provedly ozbrojené formace jemenských povstalců – Húthiů.

15; Rusko zvýšilo těžbu ropy na rekordní úroveň. Rusko podle zářijových výsledků zvýšilo těžbu ropy a zemního plynu a u ropy dosáhla rekordních hodnot.

16; Co skrývá opuštěná vojenská základna USA v Grónsku? V důsledku tání sněhu v Grónsku byla objevena opuštěná americká letecká základna z dob Druhé světové války. Fotograf Ken Bauer řekl kanálu Russia Today, že zařízení, munice a tuny toxických odpadů představují hrozbu pro životní prostředí, protože se na nich podepisují vlivy klimatických změn.

17; USA byly vždy státem mimo zákon. Federální média „státu“, který vytvořil, sponzoruje a řídí islamistický teror a spolupracuje s nacisty všech druhů, mají tu drzost nazývat Rusko „státem mimo zákon“.

18; Voják Národní policie Luganské republiky zahynul a dva byli zraněni při ostřelování ze strany ukrajinské armády. Během ostřelování byla palba vedena ze směru od obce Krymskoje.

19; Za poslední týden v důsledku konzumace načerno pálené vody zahynulo více Ukrajinců než v zóně bojových akcí. Příbuzní říkají, že se dokonce ani nemohou rozloučit se zemřelými, protože přiblížit se k tělům a dokonce dýchat v jejich blízkosti je nebezpečné a tudíž zakázané.

20; Ukrajinská armáda ostřelovala okolí Jasinovaté z těžkých děl. Poškozeno bylo devět domů. Nepřítel využil dělostřelecké zbraně ráže 122 mm, minomety ráží 82 a 120 mm, ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

21; Nová nehoda na vojenském polygonu. V důsledku výbuchu byli zraněni tři vojáci ukrajinské armády. Granátometčík 24. mechanizované brigády po střelbách našel na polygonu „neznámý předmět“ a z nějakého důvodu jej zvedl ze země. Poté došlo k výbuchu.

22; Je třeba uzákonit prostituci a jednopohlavní „sňatky“, říká poslanec za Porošenkův blok. Poslanec za proprezidentskou frakci Sergej Leščenko také podporuje iniciativu na legalizaci lehkých drog na Ukrajině.

23; USA jsou nespolehlivým spojencem, Saúdové jsou rozhořčeni demarší Washingtonu. Zákon o žalobách ohledně 11. září umožní Američanům dovést Saúdskou Arábii, která investovala do ekonomiky USA miliardy dolarů, k bankrotu. Saúdská Arábie by se měla zamyslet nad tím, jestli nepřesunout své investice na jiné místo, myslí si v Království.

24; Donbas může obnovit dodávky uhlí na Ukrajinu. Doněcká a Luganská republika jsou připraveny obnovit dodávky uhlí Kyjevu za podmínky realizace politických bodů Minských dohod, zdůraznil zplnomocněný představitel Luganské republiky v Minsku Vladislav Dějněgo.

25; FSB zadržela ukrajinského špióna. Pracovník Hlavní správy rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny Roman Suščenko se vydával za novináře agentury Ukrinform. Obhajovat zadrženého ukrajinského špióna bude advokát Savčenkové Mark Fejgin. Agentura Ukrinform zveřejnila rozhořčené prohlášení v souvislosti se zadržením svého dopisovatele Romana Suščenka, který se ukázal jako zaměstnanec ukrajinské vojenské rozvědky.

26; Únik kapitálu z Ruska se snížil sedminásobně. Podle výsledků prvního pololetí 2016 vývozu kapitálu soukromým sektorem se snížil z 51,5 miliardy dolarů na 7,1 miliardy, což znamená, snížení na sedminu. Vyplývá to z informací Ruské centrální banky.

27; Rusko pozastavuje platnost dohody s USA o likvidaci plutonia. Příčinou takovéhoto kroku je nepřátelské počínání USA vůči Rusku a neplnění mezinárodních závazků.

28; To je demokracie. V Estonsku se budou konat volby prezidenta bez možnosti výběru. Navíc prezidenta této malé pobaltské země vybírají nikoli všichni občané země, ale poslanci parlamentu. V předchozích kolech ani jeden z kandidátů nedokázal získat potřebné dvě třetiny hlasů. Tento podivný způsob volby byl zvolen kvůli tomu, aby na výběr prezidenta neměla vliv ruskojazyčná menšina v zemi.

29; Saakašviliho aféra. Pašovaná kola slíbená dětem už jsou dávno rozprodána. Uplynuly už tři měsíce od chvíle, kdy gubernátor Oděské oblasti slíbil obyvatelům regionu, že rozdá 11,4 tisíce zabavených pašovaných kol dětem.

30; Britští lékaři prohlašují, že dokázali vyléčit nemocného HIV. Jde o první případ úplného vyléčení dospělého pacienta. Dříve se lékaři naučili vyléčit pouze novorozence, kteří se nakazili od infikovaných matek.

31; Konečné výsledky primárek v Doněcku. Úřadující starosta Doněcka Igor Martynov získal 83,2% hlasů voličů.

32; V Iráku otrávili vůdce Islámského státu, píší média. Abú Bakr al-Bagdádí a ještě další tři velitelé se otrávili jedem v jídle, píše irácký list s odvoláním na zdroje v rozvědce. Nemocný vůdce Islámského místa neustále mění místo svého pobytu.

33; Ukrajinská armáda přisouvá zakázanou techniku a zesiluje ostřelování. Situace se vyostřuje. Nepřítel 269-krát ostřeloval území Doněcké republiky ze všech druhů zbraní včetně těch, které jsou zakázané Minskými dohodami. Dva vojáci armády Doněcké republiky zahynuli, jeden je zraněn.

34; Ekonomika Ruské federace začala růst. V srpnu ruská ekonomika začala růst po stabilizaci v květnu až červenci. Sezónně očištěný index HDP vzrostl o 0,3% oproti předchozímu měsíci.

35; V USA gorila vyběhla na stadion protestovat proti rasismu. Co chtěl muž, který si zaběhal v kostýmu gorily, není tak úplně známo, ale slogan na tričku evidentně odkazuje na nedávný incident s bloggerem, kterého zbili černošští násilníci.

36; Soud uznal bloggera Nosika vinným z extremismu. Muž bude muset zaplatit 500 tisíc rublů pokuty za výzvu vymazat Sýrii z povrchu země.

37; Římský papež slibuje kanonizaci stařičkého kněze, kterého islamisté podřezali ve Francii. Podle pontifikových slov je třeba proces zahájit už teď, protože svědci mohou zemřít nebo událost časem zapomenout.

38; Merkel musí jít! Dav vypískal Merkelovou v Drážďanech. Demonstranti nazvali Angelu Merkel vlastizrádkyní.

39; Rubl dosáhl maxima z podzimu 2015. Ruská měna pokračuje v přesvědčivém růstu v souvislosti se zdražující ropou a obnovil své maximum z loňského listopadu.

40; V Kyjevě odebrali policistovi zbraň a doklady. Neznámí pachatelé zmizeli. Ve městě byl vyhlášen plán na jejich dopadení.

41; Beze studu. Ozbrojenec ukrajinského trestního batalionu pózuje v esesácké uniformě. Na síti se objevil další důkaz „absence“ nacismu na Ukrajině.

42; Savčenková obvinila Porošenka z předání nekvalitních obrněných transportérů ukrajinské armádě. Obrněné transportéry, které prezident Ukrajiny Petr Porošenko předal bojovníkům 92. brigády ukrajinské armády, se ukázaly jako chybně projektované.

43; Ukrajinská armáda zahájila ostřelování okolí Petrovského z pozic, odkud měla odvést vojska, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Z ukrajinské strany byla slyšet střelba z granátometů. Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování civilních obcí.

44; Požadavky MMF jsou pro lid Běloruska nespravedlivé, říká Lukašenko. Na setkání Lukašeno prohlásil, že při projednávání úvěrového programu je třeba brát ohled na zájmy běloruského lidu a nelze jen tak škrtnout vše, co bylo v zemi vykonáno za dvacet let.

45; Odpoutání sil v Donbasu bylo zmařenou vinou Kyjeva. Doněcká republika vrací vojska na původní pozice. Ukrajinská strana nedokázala dnes odvést své jednotky z okolí obce Petrovskoje.

46; MMF očekává od Ukrajiny v nejbližších měsících rozhovory s Ruskem ohledně dluhu ve výši 3 miliard dolarů.

47; Na Ukrajině je polovina výrobků podvrhy. Prodej napodobenin mže být zastaven pouze na základě plánované kontroly nebo v případě oznámení poškozených na „Gosproduktpotrebslužbu“ (obchodní inspekce) s doložením lékařského potvrzení, prohlásil šéf obchodní inspekce Oleg Ruban.

48; Spojeným státům se nepodaří mluvit s Ruskem z pozice síly, říká Lavrov. Washington nemůže s Moskvou mluvit z pozice síly a přitom pokračovat v selektivní spolupráci, prohlásil ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov.

49; Evropská unie kritizuje jiné země, ale ignoruje porušování lidských práv u sebe, říká expert. V EU vzniká vážný normativní rozpor mezi dodržováním lidských práv na životní prostor, osobní soukromí a bezpečnost, prohlásila docentka katedry evropských studií Petrohradské státní univerzity (SPbGU) Taťjana Romanova.

50; Experti: Ruské hospodářství se už odrazilo od dna. V polovině roku 2016 ruská ekonomika překonala nenižší bod propadu a v letech 2017 a 2018 se očekává obnovení růstu většiny základních ukazatelů rozvoje.

51; Obamova administrativa zničila atmosféru důvěry mezi Ruskem a USA, říká ruské ministerstvo zahraničí. Na ministerstvu upřesnili, že konkrétně v roce 2012 byl v USA chválen „Magnitského zákon“, který byl počátkem „bezprecedentního sankčního tlaku na Rusko pod smyšlenými záminkami“.

52; Rusko upozornilo vyšetřovatele na roli Ukrajiny při katastrofě MH-17. Moskva má důvod pochybovat o objektivitě závěrů společné vyšetřovací skupiny pod vedením Nizozemska ohledně katastrofy malajského Boeingu MH-17, sdělili na ruském ministerstvu zahraničí.

53; OBSE se obrátila na ukrajinskou stranu se žádostí, aby „přijala opatření“ po zahájení ostřelování okolí obce Petrovskoje. Zástupkyně OBSE se obrátila na ukrajinskou stranu se žádostí, aby „přijala opatření“ poté, co bylo zahájeno ostřelování obce Viktorovka.¨

54; Zavedení vízového režimu s Ruskem je „jasnou nutností“, říká Škirjak. Poradce ministra vnitra Ukrajiny Zorjan Škirjak prohlásil, že zavedení vízového režimu s Ruskem je naprosto nevyhnutelné.

55; Hackeři zveřejnili šestou část dokumentů z databáze WADA. Mezi dvaceti sportovci jsou olympijští vítězi – například Japonka Kaneto, které zvítězila v Riu nad Ruskou Jefimovovou v závodě na 200 metrů prsa.

56; Novináři ruských televizních stanic Zvezda a NTV se dostali do palby v Sýrii. Natáčení štáby mířily z Aleppa do uprchlického tábora Handarát na severozápad od města.

57; V Petrohradě byla ostřelována Mannerheimova pamětní deska. Neznámí pachatelé znovu poškodili pamětní desku finského maršála Mannerheima v Petrohradě.

58; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin devadesátkrát ostřelovala území Doněcké republiky Situace v Doněcké republice zůstává napjatá.

59; Americké letectvo bombardovalo v Aleppu proturecké ozbrojence a civilní obyvatelstvo místo Islámského státu. Tureckým operacím proti Islámskému státu USA pomáhají letectvem a od určité doby i specnazem, který se mimochodem musí každou chvíli vyhýbat srážkám se skutečně protureckými džihádisty.

60; USA přerušují účast na dvoustranné komunikaci s Ruskem ohledně situace v Sýrii. Jak tvrdí ve státním departmentu, nebylo toto rozhodnutí snadné, ale bylo prý vyvoláno porušováním povinností ze strany Ruska.

61; Šance na mírové urovnání situace v Sýrii je kvůli postoji USA je ztracena, říká Kosačov. Předtím představitel Státního departmentu John Kirby prohlásil, že USA přerušují dvoustrannou spolupráci s Ruskou federací ohledně příměří v Sýrii.

62; USA mohou zahájit přímý vojenský konflikt s Asadem, říká expert. Rozhodnutí USA přerušit spolupráci s Ruskem v procesu mírového urovnání v Sýrii svědčí o možných úmyslech Washingtonu zahájit otevřené údery proti vládním vojskům Sýrie, myslí si expert.

63; Američané překonávají Islámský stát v páchaných zvěrstvech, říkají obyvatelé syrského Marea. V důsledku neustálého bombardování ze strany americké koalice v syrském městě Marea zahynulo již kolem čtyřiceti civilních osob.

64; Putin požaduje od USA zrušení sankcí. Podle návrhu zákona, který předložil prezident Vladimir Putin do Státní dumy, obnoví Rusko platnost dohody s USA o zpracování plutonia, pokud Washington zruší „Magnitského zákon“.

65; USA obviňují Rusko z nevhodného chování vůči americkým diplomatům, prohlásila před novináři na tiskové konferenci zástupkyně státního departmentu Elizabeth Trudeau.

66; USA se už otevřeně účastní války v Sýrii, říká politolog. Američané chtějí hrát vabank a zahájit masivní dodávky vojenské techniky do Sýrie, prohlásil politolog Semjon Bagdasarov.

67; Washington už neodmítá zesílení sankčního tlaku na Rusko. Úřady USA nevylučují možnost zavedení sankcí proti Rusku jako tlak na Kreml v souvislosti se zkomplikováním situace v Sýrii.

68; Do Vinnice nelegálně vozí domovní odpad ze Lvova. Ve Vinnické oblasti zadrželi auto s ilegálním odpadem jedoucí ze Lvova.

69; USA nesplnily dohody ohledně Sýrie a snaží se přehodit odpovědnost na Rusko, říká ruské ministerstvo zahraničí. USA nedokázaly splnit klíčové závazky vyplývající z dohod s Ruskem ohledně syrského urovnání a odpovědnost se snaží přehodit na ruskou stranu, prohlásila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

70; Státní duma může ratifikovat smlouvu o rozmístění ruského letectva v Sýrii. Státní duma už v pátek může ratifikovat dohodu o rozmístění letecké skupiny Ruska v Sýrii.

71; Plán USA spočívá ve vytěsnění Ruska ze Sýrie, říká bývalý náčelník Generálního štábu. Rozhodnutí USA přerušit spolupráci s Moskvou ohledně Sýrie je dopředu promyšleným plánem USA na vytlačení Ruska z této arabské země, prohlásil expert.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 4.10.2016:

1; Kyjev připravuje operaci „Savčenková-2“. Na roli nového „nevinného trpícího hrdiny v putinovských kobkách“ se připravuje jakýsi Valentin Vygovskij.

2; USA už dávno jdou cestou podpory teroristů, říká Andrej Krasov, první náměstek šéfa obranného výboru Státní dumy v komentáři rozhodnutí USA o přerušení účasti na dvoustranných jednáních s Ruskem o Sýrii.

3; Je to mimořádně politováníhodné, říká Čurkin o přerušení rozhovorů o Sýrii ze strany USA. Velvyslanec Ruska při OSN Vitalij Čurkin prohlásil, že neexistuje alternativa k rozhovorům mezi Ruskem a USA o urovnání vojenského konfliktu v Sýrii.

4; Ukrajina vydala zatykač na Putinova Poradce. V Kyjevě Pečorský obvodní soud vydal státní zatykač na poradce ruského prezidenta Sergeje Glazjeva a vydal povolení na jeho zadržení, sdělila Generální prokuratura Ukrajiny.

5; Cíl Ruska v Sýrii a Iráku je vymést teroristy z těchto zemí, řekl v úterý velvyslanec Ruska při OSN Vitalij Čurkin.

6; V Rusku oznámili důvod rozhodnutí USA o přerušení rozhovorů o Sýrii. Jak se praví v komentáři, jednání mezi ruskými a americkými zástupci se v posledních dnech točilo především kolem skupiny Džebhat an-Nusrá, které se nikdy netýkalo žádné příměří.

7; Oděští policisté znásilnili dívku. Zastavili dívku údajně kvůli kontrole dokladů, pak jí řekli, aby je následovala. V neznámé místnosti, ale nikoli na policejním oddělení jí přikázali se svléknout a následně ji znásilnili. Pohrozili jí, že pokud si někomu postěžuje nebose pokusí spojit s policií, může se rozloučit se životem.

8; Palba do vlastních řad je pro syrskou opozici americkou tradicí. „Přátelská palba“ jako prostředek ovlivňování různic mezi spojenci Washingtonu je typickým znakem této války všech proti všem za zájmy USA.

9; V Moskvě byly čteny verše rusofoba a banderovce Borise Chersonského. Ten se účastnil jen virtuálně. Osobně přítomen být nemohl, protože válčí s Ruskem. I když je to válka poněkud selektivní – přijet ne, ale číst verše, to ano.

10; USA a Rusko bojují v Sýrii proti sobě navzájem. A stejně jako v případě studené války se přechází od likvidace loutek oponenta k likvidaci samotného oponenta.

11; WADA uznala pravost šesté části dokumentů zveřejněných hackery. Světová antidopingová agentura WADA potvrdila, že další, už šestá část dokumentů z databáze organizace, zveřejněná hackerskou skupinou Fancy Bears, je pravá.

12; Co najdou Fancy Bear v souborech vyšetřování katastrofy MH-17? Jsme svědky úžasného obrazu: Nejdůležitější „důkazy“ ruské viny se před Ruskem tají. Co tihle klauni budou říkat, až se celý svět doví, že to jsou bubliny?

13; Porážka Al-Káidy v Aleppu bude pro Obamu nikoli vítězstvím, ale rovněž porážkou, říká senátor USA. Američané by měli jásat, když uslyší novinky o tom, že vojska syrské vlády za pomoci Ruska získávají kontrolu nad Aleppem.

14; USA vytvářejí novou rasu lidí s názvem MENA. Do nové rasové kategorie má být zahrnuto obyvatelstvo Vblízkého Východu a Severní Afriky nezávisle na jejich víře.

15; Ekonomika Ruska v září vykáže určitý růst. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj očekává, že ruské hospodářství vykáže drobný růst, prohlásil ministr pro ekonomický rozvoj Alexej Uljukajev.

16; Nulandová jede do Moskvy, aby projednala situaci v Donbasu, říká státní department USA. Asistentka státního tajemníka USA se vypraví do Moskvy z Bruselu dnes, tj. 4. října.

17; Kadyrov s žertem odmítl fámy o atentátech, které na něho měly být spáchány. Dříve ukrajinská i tzv. „liberální“ ruská média začala aktivně šířit informaci o výbušnině umístěné spiklenci v rezidenci ve vesnici Benoj, kde často pobývá Kadyrov.

18; Na Ukrajině byl zahájen podzimní odvod na vojenskou službu. Na Ukrajině startuje 4. října podzimní odvod na povinnou vojenskou službu. Probíhá ve dvou etapách – posouzení v odvodové komisi a poslání k vojenským jednotkám.

19; Ukrajinská armáda zahájila minometnou palbu na okraje Doněcka a Jasinovaté. Kormě minometů nepřítel použil ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

20; O přiznání pana Bidena: Evropská unie může zrušit sankce proti Rusku, pokud ukrajinské úřady neuskuteční politické a ekonomické reformy. „Co je sakra tohle?“ – To je obligátní otázka hrdinů z hloupých amerických filmů, když spatří UFO nebo nějakou příšeru...

21; Clinton označil Obamův systém zdravotnictví za šílený. Bývalý prezident tvrdě zkritizoval systém zdravotnictví, pro který se v USA vžil pojem Obamacare.

22; Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty zavinili smrtelnou dopravní nehodu v Donbasu. V Kyjevem okupované části Doněcké republiky automobil s vojáky nedal přednost a narazil do nákladního vozu KrAZ. Jeden z vojáků zahynul a další jsou zraněni.

23; Podvodníci z Ukrajiny obrali osamělé moskevské stařenky o byty. Bandité převlečení za policisty přemluvili babičky, aby jim pomohli chytit obzvláště nebezpečné zločince, čímž je připravili o úspory a nakonec i o střechu nad hlavou.

24; Federální antimonopolní služba: Spor s Běloruskem se bude řešit u soudu. Federální antimonopolní služba Ruské federace sdělila, že počínání Běloruska ohledně zvyšování tarifů na tranzit ropy přes jeho území téměř o polovinu se může řešit u soudu.

25; Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo záběry ohromujících startů raket. 4. října se v Ozbrojených silách Ruské federace připomíná Den kosmických vojsk.

26; Polonahé aktivistky hnutí Femen se pokusily dostat na americké velvyslanectví v Kyjevě. Pokus skupiny Femen dostat se na velvyslanectví a předat petici jménem ukrajinského národa nové velvyslankyni USA na Ukrajině Mary Jovanović skončil neslavně.

27; Rusko rozmístilo v Sýrii nejnovější systém protivzdušné obrany, píší americká média. O minulém víkendu dovezlo Rusko do Sýrie nejnovější systém armádní protivzdušné obrany S-300V-4 superdalekého doletu, který je schopný sestřelovat rakety s plochou dráhou letu.

28; Ministerstvo energetiky odmítlo Grefova slova o brzkém vyčerpání zásob ropy. Náměstek ministra energetiky Kirill Molodcov odmítl prohlášení šéfa Sberbanky Germana Grefa o tom, že zásoby této suroviny mohou v Rusku dojít už v letech 20028 až 2030.

29; Washington je připraven uzavřít pakt s ďáblem, říká ruské ministerstvo obrany. V ruském zahraničněpolitickém ministerstvu zdůraznili, že USA vědomě brání snahám Ruska zastavit v Sýrii teroristickou skupinu Džebhat an-Nusrá napojenou na Al-Káidu.

30; Vraťte se zpátky do té své války! V Kyjevě řidič vynadal „dobrovolníkům“ ATO. Oznámila to „dobrovolnice“ Taťjana Ryžaja a vyjádřila lítost nad tím, že se jich nikdo nezastal.

31; Před budovou Nejvyšší rady stávkují zemědělci. Farmáři požadují zachování moratoria na prodej půdy a vyhlašují připravenost k celoukrajinské stávce.

32; V Rusku se chystá nový druh výkonu trestu. První čtyři nápravná centra budou otevřena 1. ledna 2017 ve Stavropolském a Primorském kraji a v Ťumeňské a Tambovské oblasti.

33; Jak ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila ruský Tu-154: Neodhalená tajemství sestřeleného letu Tel Aviv – Novosibirsk. V souvislosti s nekonečným vyšetřováním katastrofy malajského Boeingu vypadá „zajímavě“ i případ ruského letadla Tu-154 sestřeleného ukrajinskou raketou nad Černým mořem v roce 2001.

34; Jaseň, Cirkony a Kalibry se staly děsivým snem pro Američany. Expert z USA vyjmenoval nejnebezpečnější systémy z arzenálu ruského vojenského námořnictva.

35; V Sýrii ostřelovali ruské velvyslanectví. Jde o ruské diplomatické zastoupení sídlící v hlavním městě Sýrie Damašku.

36; Šťastný poslední rok: V Polsku připravují protiruskou akci na den narozenin Vladimira Putina. 7. října se očekává v polském hlavním městě další z řady halasných akcí, jaké pravidelně probíhají před diplomatickými zastoupeními Ruska na Ukrajině.

37; K čemu jsou křovákům cesty? Gubernátor Zakarpatska Moskal se vyjádřil o silnici zničené traktoristou. Úplně nový asfaltový povrch, na který konečně získaly zakarpatské úřady peníze, vzal za své v nerovném boji s pluhem neznámého traktoristy.

38; Ukrajinská média obviňují Doněckou republiku z ožírání Ukrajinců. Oosudu lihu z ilegálního závodu v okupovaném Kramatorsku se v pořadu ukrajinské televizní stanice mluví jen velmi mlhavě. Přitom prokurátoři, kteří se zabývali jeho činností, byli před rokem a půl zavřeni a vyšetřování stále ještě probíhá.

39; Úroda obilí v Rusku dosáhne letos 116 milionů tun. Podle výsledků roku 2016 může úroda obilí přesáhnout 116 milionů tun, prohlásil ministr zemědělství Ruské federace Alexandr Tkačov.

40; Dárek vandalům. V Kyjevě montují skleněné zastávky. Už teď si může Kyjevský dopravní podnik „Kijevpasstrans“ začít shánět peníze na opravu křehkých a drahých konstrukcí.

41; Příjmy Rusů už nebudou klesat, říká Kudrin. Bývalý ministr financí připomněl i podstatný pokles výše inflace. Základem návrhu rozpočtu na nejbližší tříleté období je prognóza inflace ve výši 4%.

42; Generální prokuratura Ukrajiny se chystá vyslechnout Porošenka. Úřad oznámil, že si předvolají prezidenta k výslechu ze dne na den.

43; Jdi k čertu! Vybídl filipínský prezident Obamu. Dříve stejnou frázi použil i na adresu Evropské unie.

44; Na Ukrajině se chlubí nejnovějším komplexem rozvědky „Těň“ (Stín). Mimochodem, v samotném stánku Ukroboronpromu je zatím instalován jen široký displej, jedna holka a regál s brožurami.

45; V Lotyšsku budou propouštět neloajální učitele. Vláda Lotyšska v úterý potvrdila změny v zákoně o vzdělání, které předpokládají okamžité propuštění pedagoga nebo ředitele školy, kteří budou neloajální vůči zemi a Ústavě.

46; Ukrajinská armáda ostřeluje území Doněcké republiky ze zakázaných zbraní, říká Basurin. Ukrajinští vojáci za uplynulý den 126-krát ostřelovali frontové oblasti Republiky-

47; V Donbasu byl v boji zabit známý ozbrojenec Pravého sektoru. Jeho soukmenovci tvrdí, že „bojovník“ Pravého sektoru zahynul v nerovném boji s nepřátelskou diverzní skupinou.

48; Vojenský konflikt mezi Ruskem a USA v Sýrii je možný, říká expert. Hlavním cílem rusko-amerických kontaktů by mělo být nepřipustit vojenský střet Ruské federace a USA.

49; Prezident Ruska je vlastenec a netouží po penězích a slávě, říkají samotní Američané o Putinovi. Za poslední dva roky počet Američanů sympatizujících s Putinem vzrostl dvojnásobně.

50; Potopa ve Lvově: prasklá kanalizace, dopravní zácpy, plovoucí odpadky. V důsledku silného deště jsou dnes ve Lvově zatopené ulice, město je paralyzováno dopravními zácpami a na nedávno opravené ulici se automobil propadl pod zem.

51; Ukrajina se rozhodla odebrat vojákům v zóně ATO roční výplatu služného, říká Basurin. Ukrajinští vojáci při odchodu do zálohy nedostanou bojové služné za roční výkon služby v zóně ATO.

52; Asad oznámil možnost dialogu se syrskými ozbrojenci. Dialog s ozbrojenými skupinami v Sýrii je možný a bude probíhat, pokud to zastaví krveprolití v Sýrii, prohlásil prezident Sýrie Bašár Asad.

53; Krymský poloostrov se pohybuje směrem k ruské pevnině rychlostí 2,9 mm za rok, říká vědec.

54; V Luganské republice explodoval automobil po najetí na minu. V okolí obce Anaňjevka ve Sverdlovském okrese Luganské republiky explodoval automobil s řidičem. Muž byl hospitalizován, sdělilo Centrum pro styk s veřejností Ministerstva vnitra Luganské republiky.

55; Asad řekl, proč se západ bojí dopadů vítězství v Sýrii. Dále sdělil, že budoucnost Sýrie změní mapu celého světa. Taková bude síla idejí nezávislého vývoje jednotlivých zemí, které se Západ nejvíce obává.

56; Kreml komentoval informace o vyslání nejnovějšího systému protivzdušné ochrany do Sýrie. Tiskový tajemník prezidenta Dmitrij Peskov nekomentoval informace o tom, že Rusko poprvé instalovala v Sýrii systémy S-300VM, ale současně řekl, že už předtím se v Sýrii skutečně rozmisťovaly různé prostředky protivzdušné ochrany.

57; Ceny ropy překročily hodnotu 51 dolarů za barel. Ceny ropy přešly od poklesu k růstu v důsledku obav z komplikací při dodávkách kvůli hurikánu Matthew, který se blíží k východnímu pobřeží USA.

58; Ukrajinská armáda ostřelovala areál průmyslové zóny poblíž Jasinovaté, říká zdroj. Kolem 17:00 hod. Bylo zaznamenáno ostřelování průmyslové zóny u Jasinovaté Palba byla vedena z minometu ráže 82 mm, sdělili v silových strukturách Doněcké republiky.

59; Humanitární pomoc je velmi důležitá pro Doněckou republiku. Bez ní by bojujícím i lidem nacházejícím se v ekonomické blokádě bylo ouvej.

60; Do Sýrie byly přepraveny protivzdušné komplexy C-300, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Úkolem komplexu je zajistit bezpečnost vojenské námořní základny v Tartusu a plavidel vojenského námořnictva Ruské federace nacházejících se v pobřežní zóně před možnými hrozbami ze vzduchu.

61; Designér Artěmij Lebeděv zaplatil milion rublů za urážku veteránů. Podle slov Soslana Makijeva, zástupce Všeruské veřejné organizace „Odbory občanů Ruska“, která pomáhala žalující straně, jsou veteráni uspokojeni rozhodnutím soudu i tím, jak je Artěmij Lebeděv splnil.

62; USA s bouchnutím dveří zmařily dohody ohledně příměří v Sýrii, říká ministerstvo obrany. Oficiální představitel Ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov prohlásil, že dohody ohledně příměří v Sýrii zmařily výhradně Spojené státy.

63; Před odchodem Obamy z funkce prezidenta nelze čekat dohodu s USA ohledně Sýrie, říká Kosačov. Rusko a USA se nedokáží domluvit ohledně Sýrie před ukončením volební kampaně v USA, myslí si předseda výboru Rady federace pro mezinárodní otázky Konstantin Kosačov.

64; USA reagovaly na urážku Obamy prezidentem Filipín. Bílý dům je nespokojen s výroky prezidenta Filipín Rodriga Duterte, který poslal Baracka Obamu k čertu, prohlásil před novináři na tiskové konferenci tiskový tajemník prezidenta USA Josh Earnest.

65; Britská média byla přistižena při pokusu připsat ruskému letectvu útok na obyvatele Aleppa. Čtenáři listu obvinili redakci z falšování skutečnosti. Independent referoval o útoku Damašku a Moskvy na Aleppo, při kterém zahynula syrská plavkyně a její dvanáctiletý bratr. Bylo prokázáno, že ve skutečnosti palbu vedly opoziční síly na oblast, která byla pod kontrolou vládních vojsk.

66; V Pentagonu nechápou, proč Rusko posílá do Sýrie protiletadlové raketové komplexy S-300. Budou ale pečlivě sledovat jejich rozmisťování, prohlásil tiskový tajemník Pentagonu Peter Cook.

67; USA chtějí zakamuflovat špiónskou činnost pomocí diplomatického krytí, říká ruské ministerstvo zahraničí. Washington, který si stěžuje na ústrky vůči americkým diplomatům, se snaží zakamuflovat aktivní špionážní činnost pod diplomatickým krytím, prohlásili v úterý na ministerstvu zahraničí.

68; V USA chápou, že údery na syrskou armádu mohou přiblížit konfrontaci s Ruskem, říká B9lý dům. Prezident USA Barack Obama to prohlásil při projednávání variant urovnání situace v Sýrii v rámci Rady pro národní bezpečnost.

69; Ukrajinské tajné služby připravují provokaci proti ruským důstojníkům Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří. Akce SBU se zadržením ruských vojáků kvůli obvinění z údajné špionáže bude uskutečněna během nadcházející rotace ruského kontingentu SCKK.

70; Ruské letectvo nahání ozbrojencům hrůzu. Bylo zlikvidováno mnoho banditů a jejich vůdci v Aleppu, Hamá a Idlíbu. V důsledku velmi přesných úderů letadel ruského letectva na objekty a pozice ozbrojenců v provinciích Hamá a Idlíb utrpěly nezákonné ozbrojené formace citelné ztráty.

71; Bílý dům komentoval rozmístění komplexů S-300 v Sýrii. V Bílém domě prohlásili, že rozmístění prostředků protivzdušné obrany v Sýrii odporuje deklarovaným cílům Ruska.

72; USA dráždí silná pozice Ruska v Sýrii, říká expert. USA nevyhovuje silná pozice Ruska v Sýrii, jeho podpora ze strany zákonné vlády a úspěchy v boji proti teroristickému uskupení Islámský stát. Proto je těžké se vyhnout eskalaci vojenských akcí v Sýrii, myslí si expert.

73; Tajná operace v Aleppu. Turecké jednotky zvláštního nasazení se připravuje na odblokování obklíčených ozbrojenců. Z důvěryhodných zdrojů přišla dodatečná informace o skutečném úmyslu turecké armády ohledně velké skupiny bojovníků zvláštního nasazení, které byly počátkem října vyslány na sever Sýrie.

74; Generální prokuratura Doněcké republiky připravuje materiály pro zahájení trestního řízení proti ukrajinským velitelům, kteří se podíleli na ostřelování Doněcké republiky.

75; Před patnácti lety sestřelila Ukrajina nad Černým mořem ruské letadlo Tu-154. Úplně stejně jako v příběhu s Boeingem MH-17 sestřeleným v létě 2014 Kyjev bluffoval a hrál si na neviňátko i v případě ruského letadla na trase Tel Aviv – Novosibirsk sestřeleným 4. října 2001.

76; Jediný podnik na výrobu elektricky svařovaných trubek v Doněcké republice bude po dvouleté přestávce znovu otevřen. Slavnostní zahájení provozu podniku Metallist v Makejevce se bude konat 6. října.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 5.10.2016:

1; Sýrie: Všichni se shromažďují v prostoru Armageddonu. Centrum událostí v Sýrii se postupně posouvá směrem k místu, kde Prorok předpověděl Poslední bitvu.

2; Ještě dnes zrušte svůj účet, říká Snowden uživatelům Yahoo. Bývalý pracovník amerických tajných služeb Edward Snowden vyzval prostřednictvím Twiiteru uživatele Yahoo, aby co nejdříve zrušili své účty u této firmy. Prý tajně zkopírovali všechno, co jste kdy psali, což je daleko za hranicí zákona.

3; Mission Impossible. Savčenková vyzvala Ukrajince, aby odmítli jezdit za výdělkem do Ruska. Proč by měli Ukrajinci jezdit za prací do nepřátelské země? Pracovat je třeba ve vlastní zemi, prohlásila Savčenková.

4; „Separatisté“ zahájili „totální hon“ na majdanovce v Oděse, říká aktivista. Aktivista Euromajdanu si stěžuje na pronásledování a hon ze strany „separatistů“.

5; Řádění policie: Poltavští policisté surově zatkli důchodce kvůli obchodování se zeleninou. Zatýkání staříka se účastnili hned čtyři pracovníci policie.

6; Londýn zavřel do vězení dobrovolníka „Donbassu“. „Jiné Rusko“ uskuteční demonstraci před konzulátem Anglie v Petrohradě. Strana „Jiné Rusko“ bude demonstrovat před generálním konzulátem Velké Británie v Petrohradě v pátek 7. října v 17:00 hod, sdělila tisková služba strany.

7; USA zablokovaly prohlášení Ruska ohledně ostřelování velvyslanectví v Damašku v Radě bezpečnosti OSN. V úterý Rusko rozšířilo v Radě bezpečnosti OSN návrh prohlášení odsuzujícího ostřelování velvyslanectví země v Damašku.

8; Rusko si neváží americké moci, prohlásil Trump. Kandidát na prezidenta USA republikán Donald Trump si myslí, že Rusko údajně porušilo dohody uzavřené předtím s USA ohledně urovnání v Sýrii.

9; V Dněpropetrovsku prostitutky žádají o povolení na jednorázový sex kvůli zaplacení nákladů na bydlení. Dobrodinci trvají na legalizaci prostituce kvůli výdělku na kousek chleba.

10; Ruský medvěd nikdy neumírá, jen upadá do zimního spánku, řekl Trumpův kandidát na viceprezidenta. Na provokace ze strany Ruska je třeba odpovědět americkou silou, prohlásil Mike Pence během debat s oponentem za demokraty. Protiruská rétorika je zaměřena na určitý segment voličů a neznamená jakoukoli změnu postoje prezidentského kandidáta a jeho okolí.

11; Ozbrojenci ostřelovali štáb OSN v Aleppu. Bylo zabito nebo zraněno 23 lidí. 4. října v 15:50 byl ostřelován ze strany ozbrojenců okolí Haj aš-Šachba v Aleppu, kde se nachází kancelář OSN.

12; Kyjev opět sní o vlastním plynu. Nereálné cíle a nesplnitelné sny současné ukrjainské moci už nikoho nepřekvapují, ale Kyjev znovu a znovu předvádí úpornost v pokusu přesvědčit vlastní obyvatelstvo o tom, že země je schopna pokrýt svou spotřebu plynu z vlastních zdrojů.

13; Minské dohody pomohly Ukrajině nabrat sílu, říká Poltorak. Kromě toho ministr obrany Ukrajiny prohlásil, že ve vojenské doktríně země je poprvé označen nepřítel,kterým je Ruská federace.

14; Modernizace armády Ruské federace dráždí NATO a Norsko, píše tisk USA. Spojenci NATO nejsou schopni rychle reagovat na ponorkové výzvy ze strany Ruska na severu Atlantického oceánu a Baltského moře, což vyvolává znepokojení v NATO.

15; Ruští vědci vyvinuli „obrněnou“ deku. Speciální protiskluzová přikrývka je určeno pro ochranu civilního obyvatelstva před střepinami munice, rozbitým sklem a betonem.

16; Mohutný výbuch munice otřásl Makejevku a Doněckem. Byla poškozena škola. V noci probíhalo intenzivní ostřelování Makejevky z pozic ukrajinské armády.

17; Co a kdy nahradí lionové baterie? Navzdory významnému pokroku ve sféře elektroniky jsou moderní tablety vybavovány zastaralými bateriemi, které nezvládají kladené nároky.

18; Co čeká ruskou měnu? Pomůže ruské ekonomice silný nebo slab rubl? V Rusku se tyto diskuse vedou už od podzimu 1998, kdy se Ruská federace poprvé od rozpadu SSSR musela vypořádat s prudkou devalvací rublu.

19; Na Aljašce byly objeveny velké zásoby ropy, píší média. Málo známá společnost oznámila, že objevila velké naleziště fosilních zdrojů u pobřeží asi 300 mil na sever od Severního polárního kruhu.

20; Ruská centrální banka odebrala licenci moskevské AjManiBance. Podle názoru zástupců Centrální banky tato banka chybně posuzovala rizika a vedení nepodnikalo potřebná opatření pro normalizaci činnosti.

21; Yahoo tajně skenovala korespondenci všech uživatelů na žádost tajných služeb USA. Společnost Yahoo vytvořila program na analýzu korespondence všech uživatelů svého poštovního servisu hned poté, co dostala tajnou direktivu od FBI nebo NSA, tvrdí zdroje.

22; Obyvatelé Donbasu nejdou sloužit do okupační policie. Na okupovaných částech Doněcké republiky, které jsou pod kontrolou Kyjeva, úřady už třetí rok narážejí na neochotu sloužit u ukrajinské policie.

23; V USA přistihli dva Ukrajince připašování 370 kg kokainu. Nyní občanům Ukrajiny hrozí až doživotní trest odnětí svobody.

24; Uralvagonzavod nemusí zvládnout státní zbrojní zakázku, říká Rogozin. Vicepremiér, který má na starosti vojensko-průmyslový komplex požádal prezidenta, aby vyměnil vedení Uralvagonzavodu a předal společnost státní korporaci Rostech, píší média s odvoláním na vlastní zdroje.

25; Noční ostřelování měst Doněcké republiky: Šachta bez elektřiny, poškozeny byly tři školy a mateřská školka. Celkem za večer a noc ukrajinští ozbrojenci na frontové oblasti Doněcké republiky vystřelili 133 dělostřeleckých a tankových střel a min.

26; Je třeba sestřelovat syrská a ruská letadla, říká McCain. USA a jejich partneři v koalici musí vyhlásit Asadovi ultimátum: Zastavte lety nebo přijdete o letadla, hrozí americký republikánský senátor.

27; V Rusku chtějí změnit dopravní předpisy kvůli boji s dopravními zácpami. Experti navrhují v rámci boji proti zácpám změnit pravidla pro průjezd křižovatek. Zpřísňují se postihy například za překročení stop čáry při červeném signálu.

28; V Doněcké republice se prudce vyostřila situace. Nepřítel zesiluje ostřelování. Zahynuli dva vojáci armády Doněcké republiky.

29; Na Ukrajině obrněný automobil srazil školáka, který byl s velmi těžkými zraněními hospitalizován.

30; Sociální pesimismus na Ukrajině už se opravdu nedá svádět na „vnějšího nepřítele“, říká známý ukrajinský sociolog Jevgenij Kopatko, který analyzuje nálady panující mezi Ukrajinci před třetím výročím státního převratu.

31; Rada federace: USA se pokusí odpojit Rusko od SWIFTu. Člen výboru Rady federace pro mezinárodní otázky Igor Morozov prohlásil, že USA mohou zesílit tlak na EU s cílem odpojení Ruska od mezinárodního bankovního systému SWIFT.

32; Natalja Poklonskaja začíná svou práci ve Státní dumě Ruské federace. Novináři doprovázeli bývalou prokurátorku Krymu během jejího prvního pracovního dne na novém pracovišti. Poklonskaja dostala funkci předsedkyně Výboru pro bezpečnost a boj proti korupci.

33; Vladimir Putin řekl, v čem spočívá síla Ruska. Ve svém vystoupení před poslanci první den fungování nové Státní dumy prezident Ruska citoval Petra Stolypina, předrevolučního předsedu vlády.

34; Putin jmenoval Kirijenka zástupcem šéfa administrativy Kremlu. Předtím Sergej Kirijenko zastával funkci generálního ředitele Rosatomu.

35; V sociálních sítích se vysmáli americkému politikovi, který si vymyslel povídačku o Rusku. Fantazie Mikea Pence o ruském medvědovi se uživatelům sítě tak zalíbila, že vznikají další analogické průpovídky o dalších zvířatech.

36; Na Ukrajině byly zahájeny odpadkové války. Lvov je turistická perla Ukrajiny, ale už dávno nezvládá odvoz domovního odpadu. Jiná města ovšem odmítají lvovský odpad přijímat.

37; V Charkově neznámí pachatelé napadli poslankyni. V obci Kadnicja západně od Charkova neznámí lidé v kuklách zbili a okradli poslankyni oblastní rady za stranu Blok Petra Porošenka.

38; Co je to kanoe, vím náhodou i z vlastní zkušenosti, říká Porošenko. Ukrajinský prezident vyprávěl při vyznamenávání úspěšných ukrajinských olympioniků o neznámých stránkách svého životopisu.

39; Ukrajinský výsadkář vypadl ze třetího patra kasáren. Zraněného převezli do nemocnice, kde posléze zemřel.

40; V USA byl šéf SpaceX Elon Musk označen za sexistu kvůli tomu, že na Twitteru ignoroval ženy.

41; V příštím roce budou Rusové prověřování ohledně profesní způsobilosti. Cílem zkoušek profesní způsobilosti bude potvrdit kvalifikaci a konkurenceschopnost na pracovním trhu.

42; Státní duma si zvolila za nového předsedu Vjačeslava Volodina, bývalého zástupce šéfa administrativy prezidenta. Jeho kandidaturu navrhl poslancům Vladimir Putin.

43; Kyjev chce soudní cestou získat od Gazpromu 3,3 miliardy dolarů. V roce 2015 Antimonopolní výbor Ukrajiny schválil rozhodnutí pokutovat Gazprom za zneužití monopolního postavení.

44; Na Obamu bude vyvíjen tlak, aby vytvořil bezletovou zónu v Sýrii, píše americký novinář. Komentátor časopisu The Nation James Carden si myslí, že na amerického prezidenta bude vyvíjen silný tlak s cílem vytvoření bezletové zóny, což ovšem může vést k přímé konfrontaci s Moskvou.

45; Radiolokační stanice na Sibiři odhalila balistický cíl ze strany Severní Ameriky. Přitom se neupřesňuje, o jaký konkrétní balistický cíl jde a kdy byl objeven.

46; Ruské letectvo budí u ozbrojenců hrůzu. Bylo zlikvidováno množství banditů a jejich vůdcové v Aleppu, Hamá a Idlíbu. V důsledku velmi přesných úderů ruského letectva na objekty a pozice ozbrojenců v provinciích Hamáa Idlíb utrpěly nezákonné ozbrojené formace citelné ztráty.

47; Kadyrov byl potřetí zvolen hlavou Čečenské republiky. Poděkoval Vladimiru Putinovi za nominaci a čečenskému lidu za podporu. Hlasovalo pro něho 98% obyvatelstva.

48; Učitelé jsou šťastní lidé, říká Putin. Prezident Ruské federace Vladimir Putin na setkání s nositeli ocenění Učitel roku prohlásil, že učitelé jsou šťastní lidé, když mohou vidět, jak pod jejich rukama roste nový člověk.

49; Z napadení Zuckerbergových účtů v sociálních sítích je podezřelý školák ze Saúdské Arábie. Na svědomí má mít hackerské útoky i na účty mnoha desítek celebrit včetně vedoucích pracovníků Hi-Tech průmyslu.

50; Ukrajincům se stýská po SSSR. Byly zveřejněny výsledky průzkumu. Nejvíce rozpadu SSSR litují v jižních, východních ,k ale také centrálních oblastech Ukrajiny.

51; Ozbrojenci Islámského státu zakázali kočkám rozmnožování. Smysl tohoto pravidla nebyl vysvětlen.

52; Generální prokuratura Ukrajiny obvinila Janukoviče z vlastizrady. Činnost bývalého prezidenta je posuzována podle dvou článků Trestního řádu – čl. 255: Vytvoření zločinné organizace a čl. 111: Vlastizrada.

53; Ukrajinský voják spadl pod kola bojového vozidla pěchoty a na cvičení zahynul. Předběžnou příčinou tragédie je porušení pravidel používání bojového vozidla řidičem-mechanikem BVP.

54; Škody v Makejevce 5. října byly způsobeny výbuchem benzinové cisterny na mině nastražené diverzní skupinou z Ukrajiny, řekl Basurin.

55; Útok na humanitární konvoj OSN v Aleppu byl zrežírovaný, říkají experti. Na snímcích figuruje automobil s návěsem, v němž lze rozpoznat kulomet velké ráže.

56; Kontaktní skupina odsouhlasila odpoutání sil v obci Petrovskoje. Kontaktní skupina pro mírové urovnání situace v Donbasu během zasedání v Minsku odsouhlasila další datum stažení sil a techniky z okolí obce Petrovskoje na jih od Doněcka.

57; Rusko vytváří nad Sýrií „vojenskou kupoli“, píší americká média. Rozmístěním nejnovějšího systému protivzdušné obrany v Sýrii se Rusko snaží odvrátit intervenci amerického letectva do syrského konfliktu, myslí si viceprezident Centra analýzy evropské politiky Peter Doran.

58; Kyjev místo výměny zajatců navrhl Doněcké republice, aby ukrajinským zajatcům předala teplé oblečení, říká Morozova. Ukrajinská strana místo výměny zajatců všechny za všechny na zasedání podskupiny pro humanitární otázky dnes v Minsku požádala Doněck, aby zajatcům předal teplé oblečení.

59; USA jsou viníky zmaření příměří v Sýrii, říká poslanec Evropského parlamentu Javier Couso Permuy. Podle jeho slov je třeba obnovit spolupráci s Ruskem s cílem rychlého zavedení režimu přerušení palby v Sýrii.

60; Ukrajinská armáda při ostřelování pozic Luganské republiky u Stanice Luganské zničila svůj vlastní bunkr, hlásí národní policie. Kyjevští vojáci během dalšího ostřelování pozic Luganské republiky u Stanice Luganské minometnou palbou zničila vlastní bunkr, který byl nedávno vybudován pouhých 50 metrů od frontových pozic Národní policie.

61; Obludná falsifikace důkazů o sestřeleném Boeingu MH-17. Ztracené mraky, mizející stíny, keře, které za jediný den zázračně vyrostly... Je k dispozici obsáhlá analýza nadšenců, kteří odmítají celou řadu fotografických „důkazů“ a videí, na která se odvolávají západní experti ve svých obviněních na adresu Ruska.

62; Rusko přerušuje spolupráci s USA v jaderné sféře a energetice. Moskva pozastavuje dohodu mezi Ruskem a USA ohledně spolupráce při vědeckých výzkumech a vývoji v jaderné a energetické sféře, vyplývá z pokynu publikovaného tiskovou službou vlády.

63; Rubl prudce posiluje v návaznosti na růst cen ropy. Dolar USA a euro ve středečních večerních hodinách na Moskevské burze slábly. Rubl mírně roste pod vlivem cen ropy, které dosáhly čtyřměsíčního maxima.

64; V USA se nenašly peníze na tanky nové generace, píše National Interest. Rozpočet neumožňuje ozbrojeným silám USA získat obrněnou techniku následující generace.

65; Kadyrov vyprávěl o pokusech o atentáty. Šéf Čečny Ramzan Kadyrov vyprávěl, že nepřátelé opakovaně usilovali o jeho život a určitě ještě budou, ale ujistil, že dosáhnout tohoto cíle se jim tak snadno nepodaří.

66; Státní department obvinil Rusko z odmítnutí diplomacie. Státní tajemník USA John Kerry obvinil Rusko a Sýrii z odmítnutí diplomacie a ve snaze dosáhnout vítězství vojenskou cestou.

67; Teroristé Islámského státu vyhovují Spojeným státům více než prezident Bašár Asad, říká Dmitrij Sablin. Oficiální představitel Státního departmentu Mark Toner prohlásil, že Washington zažívá smíšené pocity „podráždění, rozhořčení a smutku“ v souvislosti s vlastním rozhodnutím přerušit spolupráci s Ruskem v Sýrii.

68; Ukrajinci označili Porošenka za hlavního korupčníka v zemi. Do desítky hlavních korupčníků se dostali ještě Arsenij Jaceňuk, Vladimir Grojsman, Julija Timošenko a Arsen Avakov.

69; Sankce proti Rusku kvůli Sýrii nemají smysl, říká Steinmaier. Ministr zahraničí Německa Frank-Walter Steinmaier nepovažuje za nutné zavádět proti Rusku nové sankce kvůli jeho účasti v syrském konfliktu.

70; Státní department: Ruské protivzdušné raketové komplexy S-300 nezabrání operaci USA proti Islámskému státu v Sýrii. Do Sýrie byla převezena baterie protivzdušného raketového systému S-300, prohlásil včera večer oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

71; Surkov a Nulandová projednali Donbas. USA a Rusko potvrdily, že odpoutání sil a technických prostředků na prvních úsecích linie dotyku v Donbasu je důležitým počátečním krokem, ale bude třeba učinit daleko více, sdělili na velvyslanectví USA v Moskvě.

72; Velení syrské armády vydalo prohlášení v souvislosti s velkými úspěchy v Aleppu.

73; Další zrada: V Polsku chtějí zavést trest za popírání Volyňského masakru. Změna zákona předpokládá zavedení pojmu Volyňská lež.

74; Přerušení spolupráce s Ruskem v jaderné oblasti je tragédie, říká Státní department. Představitel Státního departmentu Mark Toner označil přerušení spolupráce s Ruskem v jaderné oblasti za tragédii.

75; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo podmínky pro obnovu dohody s USA v jaderné sféře. Na ministerstvu poukázali na to, že Moskva pozastavila dohodu kvůli omezením zavedeným ze strany Washingtonu.

76; Jaderná energetika Ukrajiny: Chybějící peníze, zlodějny, ohrožení celé planety. Země, kde zvítězil Euromajdan a která má na svém území jaderné elektrárny, je nebezpečná dvojnásob. Co se dnes děje v jaderné energetice Ukrajiny?

77; Americké letectvo omylem rozbombardovalo své spojence v Iráku. K leteckému útoku došlo v okamžiku, kdy irácká domobrana společně s iráckou armádou bojovaly proti Islámskému státu.

78; Odplata je blízko. Hackeři prolomili stránky tiskového centra štábu ATO na facebooku. Na stránkách je zveřejněno video, na kterém stávající ukrajinskou moc obviňují z rozpoutání války v Donbasu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 6.10.2016:

1; Ukrajinci nelegálně opravovali tanky na Blízkém Východě, říká SBU. Specialisté obnovili 44 kusů obrněné techniky.

2; Ukrajinská armáda zmařila stažení vojsk. Ostřelování Donbasu pokračuje. Na území Donbasu pokračuje mírový proces v rámci plnění Minských dohod. Plnění se daří jen občas.

3; USA se mylně domnívají, Džebhat an-Nusrá je možné zkrotit, říká ruské ministerstvo zahraničí. Ale ve skutečnosti si nelze zahrávat s někým, kdo vyznává terorismus.

4; V Rusku začíná největší etapa nácviku občanské obrany. Ministerstvo pro mimořádné situace zahajuje třetí etapu Celoruského nácviku občanské obrany, který bude nejrozsáhlejším tréningem akcí při likvidaci velkých mimořádných situací.

5; Izraelská stíhačka havarovala, pilot zahynul. Pro vyšetření příčin katastrofy je vytvořena komise v čele s důstojníkem v hodnosti plukovníka.

6; USA se pokusí restartovat vztahy s Ruskem po volbách, říká senátor. USA se budou přidržovat militantní rétoriky a odmítat spolupráci s Ruskou federací, kterou využívají jako obraz vnějšího nepřítele v předvolební kampani, myslí si první místopředseda zahraničního výboru Rady federace Vladimir Džabarov.

7; Alexandr Koc a Dmitrij Stěšin hovořili s lidmi, kteří v době neprudších bojů odjeli z Donbasu na Ukrajinu nebo do Ruska, a pokusili se zjistit, proč se vrátili.

8; Vojáci ukrajinské armády zveřejnili záběry zachycující urážení lidí na kontrolních stanovištích. „Separatista“ je nejněžnější z označení, která vojáci vůči civilním osobám používají.

9; Hysterie USA kvůli rozmístění S-300VM v Sýrii má vyčerpávající vysvětlení: Uvažování Pentagonu je primitivní: Prostě mu vadí, že mu Rusko komplikuje život.

10; Bojuje se po celé délce fronty od Azovského moře až po Gorlovku. Tento týden se zintenzivnilo ostřelování, přičemž v předvečer stahování zbraní se zvýšilo několikanásobně. Ukrajina stejně jako minule maří mírové dohody a rozhovory.

11; V Kyjevě čekají, že Západ začne Porošenkovi šlapat na paty. V administrativě prezidenta Ukrajiny a ministerstvu zahraničí očekávají, že Západ zesílí tlak na Kyjev, informuje internetový deník LIGA.net s odvoláním na vysoce postavené ukrajinské úředníky.

12; Není pravda, že bych Putina miloval nebo nenáviděl, říká Trump. Trumpova slova zazněla po úspěšných debatách jeho kandidáta na viceprezidenta Mikea Pence. Tématu vzájemných vztahů s Moskvou bylo v debatách věnováno velmi mnoho času.

13; Putin a Západ: Putina milují v Rusku, Putina milují v Evropě, Putina milují dokonce i v Americe. To není vtip. Západní politici už dokonce uvažují o tom, že zmírní protiruskou a protiputinovskou rétoriku, aby růst Putinovy popularity nepřiživovali.

14; Útok klaunů. Epidemie v USA. V USA se začali objevovat lidé převlečení do kostýmů strašidelných klaunů. Potulují se u parků a lesů a lákají děti na bonbóny. Jiní se vrhají na lidi, další prostě jen postávají v noci na veřejných místech a výhrůžně mlčí. Není divu, že podstatná část populace USA má psychické problémy.

15; Ukrajinská armáda pětkrát ostřelovala pozice Národní policie Luganské republiky. Palba byla vedena z minometů ráže 120 mm, z automatického granátometu a střelných zbraní.

16; Ukrajina je nejhorší zemí na světě v plánované vakcinaci, říká OSN. Jednou z příčin kriticky nízké proočkovanosti jsou problémy s dodávkami vakcín.

17; U města Rovno se srazil vojenský nákladní automobil KrAZ vezoucí ukrajinské vojáky s kamionem. Řidič vojenského vozidla nedal přednost kamionu SCANIA jedoucímu po hlavní silnici.

18; V Egyptě zveřejnili termín obnovy leteckého spojení s Ruskem. Egyptský ministr civilního letectví oznámil, že konečné rozhodnutí je v rukou ruské strany.

19; Publicista Anatolij Vasserman se obšírně vyjádřil k tomu, proč zavedení vízového režimu s Ruskou federací skončí pro Ukrajinu sebelikvidací.

20; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády byl pobořen obytný dům. Z pozic ukrajinských jednotek bylo vystřeleno 16 tankových, čtrnáct reaktivních a dělostřeleckých nábojů, a také 70 min.

21; V Rusku byla vytvořena exportní varianta S-300. V současné době probíhá příprava povolujících dokumentů pro nabídky exportní varianty protivzdušného raketového systému, která dostala název „Antej 4000“, pro zahraniční zájemce.

22; Ve Lvovské oblasti se dítě na dvorku mateřské školy píchlo o stříkačku infikovanou virem HIV. Dítě se mohlo nakazit nejen HIV, ale také hepatitidou typu C. Nyní se nachází pod bedlivým dozorem lékařů.

23; V Ivanovské oblasti byly zalarmovány Iskandery. O cvičení informuje tisková služba Západního vojenského okruhu.

24; Rusko a OPEC se chystají na rozhovory ohledně omezení těžby ropy. Přední země OPEC a Rusko uskuteční neformální setkání v Istanbulu v neděli, aby projednaly možné společné omezení těžby.

25; V Doněcké republice byla pozastavena výplata důchodů. V Penzijním fondu Republiky upřesnili, že problémy jsou spojeny s tím, že databáze fondu byla napadena ukrajinskými hackery.

26; Malé raketové plavidlo ruské námořní flotily zamířilo k břehům Sýrie. Za poslední dny už třetí malé raketové plavidlo Černomořské flotily „Miraž“ vyplulo ze Sevastopolu k břehům Sýrie, informuje zdroj.

27; Nejvyšší rada se neodhodlala zakázat ruským umělcům vystupovat na Ukrajině. Je zjevné, že na rozhodnutí poslanců mělo vliv ultimátum organizátorů písňové soutěže Eurovize 2017 vyslovené vůči ukrajinským úřadům.

28; Nechci, aby k nám přijížděli muslimové, říká český prezident. Miloš Zeman se vyjádřil ke svému vztahu k migrační krizi v EU, k sankční válce s Ruskem a podělil se i o myšlenky o budoucnosti Evropy.

29; Demonstrace před velvyslanectvím Ruské federace v Kyjevě. Demonstranti požadují propuštění špióna Suščenka. Aktivisté připevnili na plot diplomatické mise plakát se Suščenkovou fotografií v poutech a nápisem „Kremlin! Stop kidnapping!“

30; Automobily budou v Rusku vybaveny černými skříňkami. Vláda Ruské federace podpořila myšlenku vybavit k roku 2020 všechny nové automobily černými skříňkami.

31; Zalekli se. V Bloku Petra Porošenka odmítli hlasovat o vízech pro Rusy. Největší parlamentní frakce nebude hlasovat pro zavedení vízového režimu s Ruskou federací.

32; Za rok se Rusku podařilo stabilizovat situaci v Sýrii, říká Šojgu. Vysoce přesné zbraně velkého doletu a vojenská technika předvedly svou efektivitu během operace ruského letectva v Sýrii, kde se podařilo osvobodit od ozbrojenců značné území, zdůraznil ministr obrany Ruské federace.

33; Vněšekonombanka: Rubl může posílit až na 50 rublů za dolar v důsledku růstu cen ropy, myslí si místopředseda VEB Andrej Klepač.

34; Ve štábu ATO zveřejnili ztráty ukrajinské armády. Místo smrti a zranění vojáků ani jejich jména či hodnosti se tradičně nezveřejňují. Obvykle se tak postupuje tehdy, když je potřeba zatajit část ztrát.

35; Po vysoké škole na rok do ATO, zní recept od Porošenka. Prezident Ukrajiny poradil studentovi historické fakulty, aby po ukončení školy strávil rok v zóně tzv. ATO v Donbasu.

36; Ukrajina nemůže vstoupit do NATO, říká americký důstojník. Americký důstojník vysvětlil Ukrajincům, proč nemají doufat v členství v NATO. Za hlavní důvod označil vysokou finanční náročnost standardů NATO, kterou Ukrajina nebude schopna hradit.

37; Goldman Sachs: Deficit ropy může nastat v roce 2019. Nehledě na růst cen v posledních dnech se cena ropy za barel stabilizuje na úrovni 55 dolarů za barel, myslí si v Goldman Sachs. Přitom o nedostatku ropy bude možné mluvit nejdříve v letech 2019-2020.

38; Za smrt dcery nemůže Asad, ale ozbrojenci, říká otec sportovkyně, která zahynula v Sýrii. Připomeňme, že západní média si pospíšila s tvrzením, že odpovědnost za ostřelování Aleppa z 30. září nese Moskva a Damašek.

39; Kyjev zesiluje ostřelování Donbasu a stahuje zakázané zbraně k frontové linii. V důsledku dělostřeleckého ostřelování ze strany ukrajinské armády zahynul voják armády Doněcké republiky.

40; Démonizace Ruska je hlavní předvolební argument Clintonové, píší americká média. Hillary Clinton je natolik unesena útoky na Rusko, že úplně zapomněla na to, že jejím hlavním protivníkem je Donald Trump.

41; Byl jmenován nový velitel Výsadkových vojsk Ruské federace. Dosavadní velitel výsadkových vojsk generálplukovník Vladimir Šamanov byl potvrzen ve funkci předsedy výboru pro obranu Státní dumy.

42; Kde berete tak nešikovné designéry? Na Ukrajině se vysmáli nové uniformě pro ukrajinskou armádu. Nadšení Porošenkova poradce ohledně nové uniformy internet nesdílel. Zvláštní negativní popularitě se dostalo zimní čepici, kterou srovnávali s pokličkou na samovaru nebo se sedlem na kravském hřbetě.

43; Ukrajinská armáda začala rozmisťovat minová pásma v zóně stažení zbraní v obci Petrovskoje. Kyjevští vojáci začali vytvářet minová pole poblíž obce Petrovskoje, kde je od 7. října plánován třetí pokus o odpoutání sil Doněcké republiky a Ukrajiny.

44; Poslanec v den svých 49. narozenin vypadl z okna Europarlamentu po facce od kolegy a vážně se zranil. Britskému poslanci Woolfovi diagnostikovali krvácení do mozku.

45; Nedaleko policejní stanice v Istanbulu došlo k výbuchu. Podle předběžných informací bylo pět lidí zraněno. Stav jednoho z nich je hodnocen jako vážný.

46; V Kyjevě neonacisté požadují odstoupení Avakova a Dekanoidze. Část ozbrojenců zašla dovnitř budovy, kde požadují setkání s Chatií Dekanoidze.

47; Ruští vojáci v Sýrii jsou ochráněni před „mylnými“ údery amerického letectva, ujišťuje ministerstvo obrany. Po úderu koalice vedené Spojenými státy na vojska Sýrie v Deyr az-Zauru 17. září učinilo Rusko opatření na eliminaci podobných „omylů“ vůči ruským vojákům.

48; Velení Doněcké republiky obvinilo OBSE ze spiknutí s ukrajinskou armádou kvůli dlouhodobému ignorování porušování minských dohod ze strany ukrajinských sil.

49; Ohořelé zbytky amerického plavidla zlikvidovaného raketou Húthiů. Objevily se první záběry a vyprávění Ukrjainců, kteří se zachránili. Na internetu se objevily fotografie amerického hybridního katamaránu pronajatého Spojeným arabským emirátům, který byl zlikvidován Húthii v průlivu Báb el-Mandeb u břehů Jemenu.

50; Kyjevský soud uvalil domácí vězení na advokátku za plnění povinností advokáta. Pečorský obvodní soud schválil bezprecedentní a absurdní rozhodnutí o domácím vězení v noční době za to, že plnila své přímé advokátské povinnosti, prohlásil advokát.

51; Porošenkovi se vysmáli za jeho povídačky o jeho účasti v bojových akcích v době, kdy sloužil v sovětské armádě.

52; Ceny ropy začaly opět růst v souvislosti s očekáváním, že trvalé snížení zásob paliv v USA a úmysl OPEC snížit těžbu mohou vést k omezení přebytků ropy na trhu.

53; Americké vojáky čeká v Sýrii ruské „překvapení“, říká Ministerstvo obrany. V odpovědích na dotazy novinářů Konašenkov vyjádřil naději, že Spojené státy pečlivě zváží následky případných leteckých úderů na syrské vládní síly.

54; Obama je proti sankcím na Rusko kvůli Sýrii, píše Washington Post. Bílý dům se obává, že sankce zmaří jakékoli budoucí kontakty s Moskvou.

55; V Makejevce byl otevřen závod na výrobu elektricky svařovaných trubek Metallist.

56; Umírněná opozice v Sýrii je mýtus, říká Asad. Prezident Sýrii Bašár Asad prohlásil, že existence tzv. umírněné opozice v Sýrii je pouhý mýtus.

57; V OSN postupuje socialismus. Novým generálním tajemníkem se stane Portugalec António Guterrés. Ve čtvrtek Rada bezpečnosti OSN oficiálně označila Guterése za jediného kandidáta na funkci generálního tajemníka, sdělil velvyslanec Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin.

58; Jatka v Aleppském kotli. Ruské a syrské letectvo zlikvidovaly uskupení ozbrojenců. V posledních dvou týdnech různé skupiny ozbrojenců na západě od města Aleppo soustřeďovaly síly a zbraně pro uskutečnění útoku na vládní vojska obsazující město.

59; Syrský ministr řekl, proč USA nedokáží odlišit An-Nusrá od jiných oddílů. Minstr poznamenal, že veškeré nezákonné ozbrojené formace v Sýrii jsou teroristické.

60; USA nevyloučily možnosti úderů na syrskou armádu. Washington nevylučuje údery proti silám Damašku, ačkoli pochybuje, že je to v zájmu USA, prohlásil před novináři na tiskové konferenci tiskový tajemník Bílého domu Josh Earnest.

61; Válka s Ruskem je nevyhnutelná, říká americký generál. Podle jejich předpokladu příští vojenský konflikt bude probíhat extrémně rychle a povede ke kolosálním obětem.

62; Sergej Pašinskij říká, že Vojensko-průmyslový komplex Ukrajiny nemá absolutně žádný potenciál. Šéf výboru pro otázky národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Sergej Pašinskij prohlásil, že VKP země nedisponuje jakýmkoli potenciálem.

63; Dopředu jsme věděli o zamření spolupráce USA a Ruska ohledně Sýrie, říká Asad. Prezident Sýrie Bašár Asad lituje pozastavení spolupráce mezi Moskvou a Washingtonem ohledně urovnání situace v zemi, ale nepřekapuje ho, že nebyla korunována úspěchem.

64; Sankce proti Rusku dosud nedosáhly žádného úspěchu, říká Bílý dům. Tiskový tajemník prezidenta USA Josh Earnest přiznal, že sankce proti Rusku ohledně Ukrajiny nedosáhly kýženého efektu.

65; V USA byly provedeny úspěšné testy jaderných bomb. Zkouškám byly podrobeny modely B61-7 a B-61-11.

66; Velvyslanectví USA v Moskvě čelí hrozbě výbuchem. Anonymní telefonát o uložení bomby v budově velvyslanectví USA v centru Moskvy byl přijat na lince 02, sdělil zdroj v policejních orgánech hlavního města.

67; Pentagon potvrdil likvidaci vůdce Al-Káidy. USA potvrzují likvidaci vůdce Al-Káidy a její jednotky v Sýrii Džebhat an-Nusrá Abú Al-Faradže Masrího, prohlásil před novináři přestavitel Pentagonu Peter Cook.

68; Kanadský sportovec byl připuštěn na Olympiádu po pozitivním testu na kokain. Mistr světa ve skoku o tyči Sean Barber byl připuštěn na letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro navzdory pozitivnímu testu na kokain odevzdaný několik týdnů před soutěží.

69; Ve Lvovské oblasti se školáci otrávili vodkou během vyučování. Výrostci koupili alkohol nedaleko školy a vypili jej o přestávce.

70; Porošenko dovolil odsouzeným používat internet. Používání internetu bude hrazeno z osobních financí odsouzených.

71; V USA zatkli dva ruské občany za nezákonný export technologií. Karpenko a Krutilin byli zadrženi v Denveru ve státě Colorado, odkud je převezou no New Yorku do vazby.

72; Katalánský parlament se vyslovil pro uskutečnění referenda o nezávislosti. Parlament Katalánska 9. listopadu minulého roku schválil rezoluci vyhlašující začátek procesu vytvoření nezávislého státu s republikánskou formou vlády.

73; Na Západě jsou reportáže o válce v Sýrii plné lží, říká německý novinář. Německý novinář Jürgen Todenhofer v interview mluvil o předpojaté interpretaci syrského konfliktu v západních médiích.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 7.10.2016:

1; Více než 200 amerických sportovců má povolení dopovat. Hackerská skupina Fancy Bear zveřejnila novou informaci o používání dopingu podle pravidla terapeutických výjimek (TUE) americkými sportovci.

2; Na Ukrajině zůstalo už jen 24 tun zlatých zásob. Ukrajina prodala kolem 16 tun zlata za dva měsíce.

3; V New Yorkuse neočekávaně objevil obrovský plakát s Putinem. Neznámí aktivisté vyvěsili na Manhattanském mostě spojujícím Manhattan a Brooklyn obrovský portrét s ruským prezidentem a nápisem „Peacemaker“ (Mírotvůrce).

4; USA jsou připraveny odpovědět na otázky Ruska ohledně úderů na syrská vojska. Centrální velení amerických ozbrojených sil přiznalo fakt leteckých úderů americké koalice u Deyr az-Zauru a prohlásilo, že k útoku došlo omylem.

5; Ozbrojenci ukrajinských trestních batalionů odmítli dodržovat Minské dohody a neopustí své pozice v Donbasu navzdory dohodě o odpoutání znepřátelených stran.

6; Hra skončila. Rusko dostalo plutoniový trumf. Pokusy Američanů podvádět při plnění dohody o plutoniu byl jedním americkým senátorem nazván „všiváckým plánem“.

7; Proč je třeba se obávat liberálních reforem. Útok na sociální práva společnosti, který je veden jménem a rukama tradičního státu prostřednictvím aparátu globalistické vládnoucí třídy odráží realitu nejhlubší deformace veškerého sociálního systému v moderních dějinách lidstva.

8; Účastníci konference „Duchovní a civilizační volba Podkarpatských Rusínů a problémy legitimity současné ukrajinské moci“ schválili rezoluci. Konference se účastnili zástupci Asociace Rusínů v Rusku – Ligy pro obranu cti a důstojnosti Rusínů.

9; O historickém osudu Novoruska. Rok 1991 zahájilo Novorusko jako jeden z civilizačně nejrozvinutějších regionů planety. Nyní Novorusko stojí na prahu konečného vítězství ukrajinského barbarství a primitivismu.

10; Bitva o Aleppo. Armáda osvobozuje nové oblasti a odřezává poslední zásobovací trasy band. Velení syrských ozbrojených sil má přesné informace o štábech a skladech teroristických band. A ty budou zničeny.

11; FSB prováděla odposlechy generála Vyšetřovacího výboru pomocí samovaru. Speciální odposlouchávací zařízení bylo instalováno se soudním povolením v elektrickém samovaru.

12; Berlín se honem distancoval od nových sankcí proti Rusku. Němečtí politici prohlásili, že nevědí o žádném novém balíčku protiruských sankcí. Navíc říkají, že v Berlíně neexistuje člověk, který by podobnou informací disponoval.

13; Najednou na Aljašce našli ropu! Ropa snad ještě nikdy nebyla tak často probírána jako dnes. A doslova včera Spojené státy tradičně ohlásili stav svých ropných zásob.

14; Izrael požádal ruské ministerstvo obrany o garance v souvislosti s rozmístěním S-300 v Sýrii. Moskva a Tel Aviv dohodnou dodatečné protokoly, aby vyloučily incidenty na nebi nad Sýrií.

15; Na truc Putinovi si asi necháme umrznout uši. Proč evropští energetici podporují Severní proud 2 a evropští politici nikoli?

16; Rusko se musí zodpovídat z velmi těžkých válečných zločinů. V Německu vysvětlili připravované sankce. V Německu se přece jen našel politik, který potvrdil přípravu nového balíku sankcí proti Moskvě. Byl jím Norbert Röttgen (CDU), předseda zahraničně politického výboru Bundestagu.

17; Přijmeme opatření. V Pentagonu zareagovali na rozmístění protivzdušných komplexů S-300 v Sýrii. Slova představitele ruského ministerstva obrany o tom, že rakety budou sestřelovat jakékoli neidentifikované cíle, americká média interpretují jako hrozbu pro letadla amerických ozbrojených sil.

18; K čemu budou ukrajinským nacionalistům víza s Ruskem? Reformátorský svrab Andreje Parubije je dobře známý. Ale co bude dělat, pokud odpovědí na jeho iniciativu zavede víza i Rusko?

19; Trump vede před Clintonovou o dva procentní body. Sociologové upřesňují, že většina respondentů (81%) prohlásila, že mají ve výběru kandidáta naprosto jasno.

20; Francouzský prezident způsobil pád britské měny. Libra spadla o 6,3% po Hollandových tvrdých slovech o vystoupení Velké Británie z EU.

21; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky z minometů. Informace o škodách a zraněních se teprve upřesňuje.

22; Rusové neočekávaně zvýšili v září své výdaje o téměř 5%. V září činil růst útrat obyvatel Ruské federace 4,8% navzdory poklesu reálných příjmů a mezd. Navíc tento ukazatel vzrostl rovnoměrně po celé zemi.

23; Díky za mír! Syřané poblahopřáli Putinovi k narozeninám. Plakát s portrétem prezidenta Ruska, syrskou vlajkou a slovy díků se objevil na Krymském mostě v Moskvě 7. října ráno.

24; Putin odvolal z funkce oficiálního zástupce Vyšetřovacího výboru Markina. Připomeňme, že o tom, že Vladimir Markin opustí svou funkci, se mluvilo už nějakou dobu.

25; V Donbasu odstartoval třetí pokus o odpoutání sil. Během půlhodiny obě strany potvrdily fakt stažení svých sil a techniky z oblasti Petrovského do týlových zón.

26; Na internetu se objevilo video, na kterém z Manhattanského mostu v New Yorku sundávají obrovský plakát s portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina s nápisem Peacemaker.

27; Rusko chce vrátit vojenské základny na Kubu a do Vietnamu. Náměstek ministra obrany Ruské federace Nikolaj Pankov upřesnil, že tato otázka se nyní projednává na ministerstvu.

28; Stačí deset minut, abychom zaujali dosavadní pozice, říká okupační úředník Kyjeva o odpoutání sil v Donbasu. Šéf okupační Doněcké oblastí vojensko-občanské administrativy Žebrivskij ujišťuje, že stažení jednotek ukrajinské armády nijak neohrožuje Kyjev.

29; V Ingušsku bylo zlikvidováno šest ozbrojenců. Mezi nimi byl u jeden emisar teroristů z Islámského státu.

30; Nobelova cena za mír pro rok 2016 byla udělena prezidentovi Kolumbie za úsilí vynaložené na ukončení více než padesát let trvající občanské války.

31; Civilní občan byl zraněn v důsledku ostřelování Zajceva ze strany ukrajinské armády.

32; Putinův portrét s nápisem Peacemaker se objevil i v Drážďanech. Graffiti s vyobrazením prezidenta Rusé federace Vladimira Putina se objevilo v německých Drážďanech na domě, kde ruský lídr na konci 80. let bydlel.

33; Lukašenko nedovolí, aby se z Rusky „lepil“ obraz nepřítele. Rusové jsou naši bratři, s nimiž jsme žili a žijeme odedávna, řekl prezident Běloruska ve svém vystoupení před parlamentem.

34; Vždyť můžete odjet i se svými věcmi a už se nevracet..., řekl skandální poslanec Parasjuk o Ukrajincích pracujících v Rusku. Poslance z proprezidentského Porošenkova bloku, kteří nepodporují zavedení vízového režimu s Ruskem, považuje za Putinovy agenty.

35; První prezident Ukrajiny poblahopřál Putinovi k narozeninám. Blahopřeji Vladimiru Putinovi k jeho narozeninám s nadějí do budoucna, řekl první prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk.

36; Německé bombardéry se ukázaly jako nepoužitelné. Lety bombardérů Německa z turecké letecké základny byly pozastaveny.

37; Rusko znovu získalo status obilné supervelmoci. Agentura Blomberg píše o tom, že v Rusku probíhá „farmářská renesance“ a samotná země se dokázala probojovat mezi elitu na světovém trhu s obilím.

38; Úřady Doněcké republiky zahájily výplaty důchodů za říjen. Od dnešního dne začaly výplaty. S úplnou informací je možné se seznámit na oficiálních stránkách Ministerstva sociální politiky, řekla předsedkyně Penzijního fondu Doněcké republiky.

39; Byla určena vítězná města v online hlasování o symbolech nových bankovek v hodnotách 200 a 2.000 rublů, jejichž vydání je v Rusku plánováno na rok 2017. Zvítězila Kazaň a Sevastopol.

40; Hlavní raketově kosmická intrika Severní Koreje: Severní Korea nepřestává překvapovat svět. Hlavní intrikou raketového programu Severní Koreje je nová generace vícestupňových raket vojenského i civilního určení.

41; V Kremlu potvrdili možný návrat vojenských základen na Kubu a do Vietnamu.

42; Grady a Gvozdiky u frontové linie. Krvavé provokace ukrajinské armády. V důsledku zločinných akcí ukrajinské armády tento týden přišlo o život pět vojáků ozbrojených sil Doněcké republiky a další tři byli zraněni. V důsledku ostřelování předměstí Gorlovky utrpěl mnohočetná zranění jeden civilní obyvatel.

43; Budeme umírat při obraně Běloruska a Ruska, říká Lukašenko. Prezident Běloruska zdůraznil, že Moskva může v západním směru počítat s podporou ze strany běloruské armády.

44; Z Kyjeva nevolali. Porošenko ignoroval Putinovy narozeniny. Přitom nejvyšší představitelé zemí Společenství nezávislých států ruskému prezidentovi k dnešním narozeninám poblahopřáli jako první.

45; Ruská centrální banka jako hlavní sponzor Ukrajiny? Oleg Carjov se vyjádřil k neočekávaným paradoxům rusko-ukrajinských vztahů.

46; Nebojové ztráty ukrajinské armády za poslední týden dosáhly 100 lidí, hlásí velení Doněcké republiky. Současně s tím roste mezi ukrajinskými vojáky i počet případů dezerce.

47; Privatizace Bašněfti pomůže posílit kurs rublu. Nevelké posílení rublu lze pozorovat v důsledku nákupu státního balíku akcí Bašněfti státní ropnou společností Rosněfť. O tomto scénáři informovala první místopředsedkyně ruské centrální banky Ksenija Judajeva.

48; V Doněcku byl otevřen nový podnik na výrobu 3D tiskáren. Slavnostní zahájení výroby v novém podniku 3D-Techno se konalo dnes v centru hlavního města Doněcké republiky.

49; Savčenková se pokoušela setkat se šéfem Doněcké republiky, píše ukrajinský novinář. Poslankyně za Baťkivščinu se pokoušela projet přes Krasnogorovku do Doněcka, ale na rande se Zacharčenkem ji nepustili ukrajinští vojáci, tvrdí Alexej Macuka.

50; Kurs dolaru spadl pod 62 rublů. Ruská měna pokračuje v posilování v souvislosti se zveřejněním negativních statistických údajů v USA.

51; Merkelová vyzvala Rusko, aby zapůsobilo na Asada kvůli obnově příměří. Podle slov Merkelové mezinárodní společenství musí vynaložit veškeré úsilí, aby se pokusilo dosáhnout přerušení palby a zabezpečilo lidi humanitární pomocí.

52; V Kyjevě stříleli na veterána ATO. Dne 6. října došlo k ozbrojenému napadení účastníka ATO Jurije Zabolotného.

53; V Kyjevě byl zadržen dobrovolník Donbassu původem z Brazílie.SBU zadržela na kyjevském letišti Borispol dobrovolníka batalionu Donbass – občana Brazílie Rafaela Lusvarghiho.

54; „Znalec“ Porošenko navrhl zřízení Dne ukrajinského vína. Na Ukrajině máme přece fantastické víno, řekl Porošenko.

55; Státní department obvinil Rusko z válečných zločinů v Sýrii. Státní tajemník USA John Kerry vyzval k vyšetření akcí Moskvy a oficiálního Damašku v Sýrii jako válečných zločinů.

56; Merkelová není schopna protlačit v EU nové sankce proti Rusku, píše Spiegel. Kancléřka Německa Angela Merkel podporuje nové sankce proti Rusku a Sýrii, ale je jí jasné, že na úrovni EU takováto opatření těžko projdou.

57; „Kulky svištěly nad hlavou...“ Porošenkovi se vysmáli za pohádku o jeho účasti v bojových akcích. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko během setkání se studenty historie vyprávěl o tom, jak se účastnil bojových akcí v letech své služby v Sovětské armádě.

58; Syrská opozice zahájila represe proti obyvatelům Aleppa, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace. Opozice v Sýrii zaminovala všechny cesty pro odchod obyvatel z Aleppa a proti odpůrcům byly zahájeny represe, prohlásil náměstek ministr obrany Ruské federace Anatolij Antonov.

59; Návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN bude okamžikem pravdy pro Rusko, říká Ayrault. Ministr zahraničí Francie Jean-Marc Ayrault prohlásil, že nadcházející sobotní hlasování v Radě bezpečnosti OSN ohledně otázky přerušení palby v Sýrii se pro Rusko stane okamžikem pravdy.

60; Francouzští politici dali Británii ultimátum. Velká Británie nemůže být současně v Evropské unii i mimo ni, prohlásil premiér Francie Manuel Valls během konference v Paříži.

61; A další zrada... Generální konzul Polska označil Banderu za banditu a prohlásil, že Ukrajinci by si měli lépe nastudovat historii. Nově jmenovaný generální konzul Polska v Lucku Wiesław Mazur prohlásil, že Polsko se ohledně ukrajinsko-polských sporů v první polovině 20. století musí přidržovat revizionistické pozice.

62; Rusko spočítalo zlikvidované teroristy v Sýrii. Ministerstvo obrany Ruské federace spočítalo, že od 27. února do 1. září bylo v Sýrii zlikvidováno kolem 35 tisíc teroristů z uskupení Islámský stát a Džebhat an-Nusrá. Bylo osvobozeno 586 obcí a 12.360 čtverečních kilometrů území.

63; Pokud budou zítra zavedeny nové sankce, co čeká ekonomiku Ruska v případě dalších omezení? 7. října několik zahraničních médií rozšířilo informaci o připravenosti německého parlamentu zavést nové sankce vůči Rusku. V samotném bundestagu ale v této otázce neexistuje shoda.

64; Bezvízový styk nebude, ale držte se. Ministr poradil Ukrajincům, aby byli ohledně vstupu do EU silní. Podle slov ministra financí si lidé mysleli, že EU bude něco jako matka, ale ona se ukázala jako zcela pragmatická instituce.

65; Obětí ozbrojené agrese ze strany Ukrajiny se v Doněcké republice stalo za poslední týden šest lidí, sedm dalších bylo zraněno, říká aparát ombudsmana.

66; USA do Sýrie nikdo nezval, říká prezident České republiky. USA na rozdíl od Ruska nebyly syrskou vládou pozvány. A pokud američtí vojáci utrpí v Sýrii neúspěch, bude to výhradně jejich vinou, prohlásil prezident České republiky.

67; V maďarském parlamentě podpořili iniciativu maďarské obce na Ukrajině ohledně teritoriální autonomie. Poslanec parlamentu Maďarska a lídr politické strany Jobbik Márton Gyöngyösi prohlásil, že jeho strana plně podporuje iniciativu ohledně získání teritoriální autonomie pro Maďary ze Zakarpatské oblasti.

68; Studenta, který potrápil Porošenka, vyhazují z univerzity, píší média. Studenta Kyjevské národní univerzity, který včera položil nepříjemnou otázku prezidentu Ukrajiny Petru Porošenkovi, vyhazují ze studií.

69; Zacharova naznačila přerušení diplomatických vztahů s USA v důsledku obvinění Ruska z páchání válečných zločinů v Sýrii ze strany Státního departmentu USA.

70; Státní department Rusko z válečných zločinů v Sýrii neobviňoval. Státní tajemník John Kerry oficiálně nevyhlašoval, že Rusko páchá válečné zločiny v Sýrii, prohlásil před novináři zástupce státního departmentu John Kirby.

71; Rozmístění ruských vojenských základen v zahraničí je suverénní rozhodnutí, říká Státní department. Státní department nekomentuje možnost rozmístění základen Ruské federace na Kubě nebo ve Vietnamu a považuje to za suverénní rozhodnutí příslušných zemí, řekl před novináři zástupce státního departmentu John Kirby.

72; Ukrajinští poslanci dosáhli nového rekordu. Z několika desítek těch, kdo si zapsali příchod do Parlamentu, jich ve skutečnosti zbylo jen osm.

73; „Mohu přijet do Gruzie a nikdo se mě nedotkne ani prstem. Máme na své straně lidi, policii i vojáky. Představte si, že přijede politik, vítá jej půl milionu Ukrajinců na letišti – jak by jej mohly úřady zadržet?“, ptá se bývalý gruzínský prezident.

74; USA oficiálně obvinili Rusko z hackerských útoků. V americké národní rozvědce sdělili, že pomocí hackerských útoků se Rusko pokoušelo ovlivnit volební proces v USA.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 8.10.2016:

1; Proč by měly USA uzavřít zahraniční vojenské základny? Americké vojenské základny v zahraničí nestojí za ty výdaje a odporují zájmům USA, píše v článku pro Time pracovník Cato Institutu John Glazer.

2; Zloděj křičí „Chyťte zloděje!“ - Zplnomocněnec ruského ministerstva zahraničí komentoval Kerryho slova o „válečných zločinech Ruska. Předtím státní tajemník USA John Kerry obvinil Rusko a syrské úřady v páchání válečných zločinů během bojových akcí a vyzval k uskutečnění příslušného vyšetřování.

3; Obvinění Ruska z hackerských útoků na servery USA jsou totální nesmysl, říká Peskov. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov prohlásil, že stránky Kremlu jsou cílem takových útoků každodenně.

4; Rozvědka USA: Rusko přesunulo raketové komplexy Iskander-M do Kaliningradu. Zdroj, který si přeje zůstat v anonymitě, prohlásil, že příčiny rozmístění komplexů v Kaliningradu nemusí znamenat nebezpečí.

5; Ruské ministerstvo zahraničí odhalilo důvody rozmístění S-300 v Sýrii. Moskva se rozhodla rozmístit v Sýrii komplexy S-300 po úniku dat o úmyslech USA bombardovat střelami s plochou dráhou letu syrská letiště, prohlásila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

6; Labutí píseň amerických jestřábů: Experti se vyjadřují k rétorice USA na adresu Ruska. Po pozastavení dvoustranné spolupráce s Moskvou ohledně otázky syrského konfliktu přešel Washington od ostrých prohlášení k přímým hrozbám v podobě vyšetřování působení Ruska v Sýrii jako válečných zločinů.

7; Rusko ukázalo Spojeným státům plutoniový fakáč. Západ pokračuje hystericky obviňovat Rusko ze všech hříchů svata. K čemu to povede?

8; Dialektika S-300 v Sýrii. Dokonce ani po přesunu dodatečných prostředků protivzdušné ochrany S-300 Washington nevylučuje údery na syrskou vládní armádu, které mohou být vedeny ze vzduchu. Znějí i skryté výhrůžky na adresu Ruska.

9; Vtipálek vydávající se za novináře vylekal obyvatele New Yorku zprávou, že Hillary Clinton je nakažena virem Zika.

10; Americká „letadlová loď“ (= Filipíny) u čínských hranic přece jen „šla ke dnu“. V pátek ministr obrany Filipín prohlásil, že armáda jeho země se snadno obejde bez americké pomoci.

11; Novinky z týlu: Ukrajinská vojenská vzdušná moc je spíš „nemoc“. Jak je vůbec možné za pár desítek let dospět do stavu takového postapokalyptického zmaru?

12; Vojenské srážky USA a Ruska v Sýrii jsou prakticky vyloučeny. Vzniklá geopolitická situace v centru Aleppa je v Americe srovnávána s Karibskou krizí.

13; V USA jsou připraveni iniciovat nové sankce kvůli „vměšování do amerických voleb“. Připomeňme, že předtím americké úřady oficiálně obvinily Moskvu ze záměrných hackerských útoků na americké poštovní servery „s cílem zasáhnout do volebního procesu“.

14; Ukrajinská armáda ostřelovala pozice národní policie Luganské republice z minometů. Ukrajinská strana každodenně porušuje dohodu o přerušení palby.

15; Nic pro slabé žaludky: V obchodu ve městě Těrnopol koupili salám s chcíplou myší uvnitř. Už druhý den nemohu nic pozřít, píše na sociálních sítích muž, kterému se poštěstilo najít v salámu celou myš.

16; V Charkovské oblasti vypukla epidemie meningitidy. V jednom z měst oblasti byly po zjištění šesti případů meningitidy uzavřeny všechny školy.

17; Hollande zrušil cestu do Polska po odmítnutí Varšavy mnohamiliardového obchodu na dodávku vrtulníků. Francie plánovala dodávku padesáti vrtulníků Caracal do Polska v ceně více než tří miliard euro, ale z obchodu sešlo.

18; Saakašvili si rozmyslel svůj návrat do Gruzie. Gubernátor Oděské oblasti zařadil zpátečku a už se nechystá odjet z Ukrajiny v souvislosti s parlamentními volbami v Gruzii, kterých se účastní jeho strana Jednotné národní hnutí.

19; Rusko přišlo do Rady bezpečnosti OSN s alternativním návrhem rezoluce ohledně Sýrie. Podle slov velvyslance Ruska při OSN Vitalije Čurkina dosavadní navržená rezoluce má jen vyprovokovat ruské veto a ukázat Rusko jako nepřítele míru.

20; Ukrajinští poslanci čile obchodují na Krymu i v Ruské federaci. Navzdory tomu, že Ukrajinci považují Rusko za agresora, ukrajinští úředníci se nestydí obchodovat v Donbasu, na Krymu i v dalších koutech Ruské federace.

21; Odpadlík Filaret přijel na Donbas povzbuzovat ukrajinské ozbrojence. Odpadlík, který sám sebe nazývá Patriarchou Kyjevským a vší Ukrajinské Rusi navštívil vojáky na linii fronty a setkal se s velením trestní operace ATO

22; Nositel Nobelovy ceny z USA navrhl Krymu, aby převzal zkušenost z Izraele kvůli zlepšení zásobování poloostrova vodou. Profesor Standfordské univerzity biochemik Roger Kornberg poznamenal, že Krym a Izrael mají mnoho společného a před poloostrovem stojí stejné problémy se zásobováním vodou, jaké kdysi řešil Izrael.

23; Prezident Venezuely slíbil, že předá Putinovi Cenu míru. Prezident Venezuely Nicolas Maduro prohlásil, že plánuje předání Ceny míru ruskému prezidentovi Putinovi.

24; Zemětřesení pro Clintonovou. WikiLeaks zveřejnila soukromá prohlášení kandidátky na prezidenta USA. V nové porci zveřejněných dopisů WikiLeaks zveřejnila úryvky z vystoupení Hillary Clinton v bankách Goldman Sachs, Deutsche Bank, Morgan Stanley a dalších.

25; Neporazitelná flotila Ukrajiny sestává pouze z člunů. Po sedmileté přestávce obnovila vojenská námořní flotila Ukrajiny námořní plavby kadetů do zahraničních přístavů. Zatím ovšem jen na člunech.

26; Ukrajině došli vědci. Rektoři ukrajinských vysokých škol jsou zoufalí? V zemi prakticky nevznikají noví docenti a profesoři.

27; Kyjev žádá OSN o odminování Donbasu. Ukrajina trvá na tom, že pro mezinárodní společenství je „životně důležité“ vynaložit veškeré úsilí na zajištění náležitého splnění protokolu o zbytcích explozivní munice v Donbasu.

28; Ministerstvo obrany Ukrajiny nakoupilo vadné uniformy pro ukrajinskou armádu. Za nekvalitní armádní oblečení utratili na Ukrajině 15 milionů hřiven.

29; Zdravého rozumu je stále méně, říká Čurkin o francouzské rezoluci ohledně Sýrie. 8. října večer Rada bezpečnosti OSN projedná rezoluci navrženou Paříží. Rusko již prohlásilo, že je kategoricky proti navrženým krokům.

30; Norové označili plot na hranici s Ruskem za šaškárnu. Obyvatelé Norska se smějí nápadu svých úřadů postavit proti Rusku čtyři metry vysoký plot v délce 200 metrů.

31; Znamení: V kyjevském depu shořela úplně nová tramvaj natřená ukrajinskými národními barvami. Ačkoli byl podle tvrzení ukrajinského úřadu pro mimořádné události požár operativně zlikvidován, byly dva patriotické vagóny zcela zlikvidovány ohněm.

32; Kazaň prohrála: Byla stanovena města, která budou vyobrazena na nových ruských bankovkách. Připomeňme, že do začátku hlasování v přímém přenosu byly lídry hlasování na internetu hlavní města Tatarstánu a Krymu. Krym prošel, ale místo Kazaně bude zastoupen Dálný Východ.

33; Ukrajinská armáda zahájila palbu na obec Sachanka na jihu Doněcké republiky. Byla zraněna jedna civilní obyvatelka. Už dříve bylo dnes sděleno, že za uplynulých 24 hodin ukrajinští vojáci 231-krát ostřelovali frontová území Republiky. Přitom zahynul jeden voják Doněcké republiky a další byl zraněn.

34; Ozbrojenci Islámského státu ostřelovali ruský vrtulník Mi-8, který přivážel humanitární pomoc do provincie Hamá. Teroristé ostřelovali z mobilního protivzdušného raketového komplexu vrtulník ruského letectva Mi-8, který přivážel humanitární pomoc do provincie Hamá.

35; Na ministerstvu obrany komentovali informace americké rozvědky o přesunu Iskanderů ke Kaliningradu. Oficiální představitel ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov v komentáři informace o přepravě Iskanderu-M do Kaliningradské oblasti prohlásil, že jde o mobilní komplex a raketová vojska jen zdokonalují přípravu.

36; Množství zraněných civilních osob v Sachance stouplo na dva, hlásí velení. Dříve bylo sděleno, že ukrajinská armáda zahájila ostřelování jižní obce dnes přes den z těžkých minometů.

37; Ruští a srbští letci poprvé uskuteční cvičení v Srbsku. Cvičení Bars 2016 se budou konat v souladu s plánem mezinárodní vojenské spolupráce.

38; Polská vojska byla uvedena do plné pohotovosti kvůli ruským Iskanderům u Kaliningradu. Polské ozbrojené síly a rozvědka se nacházejí v trvalé pohotovosti, aby mohly provádět monitoring a zaručit bezpečnost Polska a spojenců.

39; Do švédské armády začnou povolávat ženy ze strachu z Ruska. Švédské úřady mají v úmyslu vrátit se k povinné vojenské službě. Chtějí tak čelit Rusku včetně pomoci žen, píše Washington Post.

40; Palbou ukrajinské armády bylo ve vesnici Sachanka poškozeno deset domů. Později odpoledne byl již klid, ale byly zjištěny škody na deseti domech v důsledku dopadu 20 min, sdělili v administrativě Novoazovského okresu.

41; USA ztrácejí roli jediného garanta světové bezpečnosti, říká německý ministr zahraničí. USA ztrácejí roli jediného garanta mezinárodní bezpečnosti, prohlásil ministr zahraničí Německa Frank-Walter Steinmeier.

42; Putin prozradil příčinu negativního vztahu Západu k jeho osobě. Ruský prezident Vladimir Putin vysvětlil, že za negativním vztahem Západu k jeho osobě je pouhý strach.

43; Ozbrojenci Islámského státu dostali protivzdušný raketový komplex z Iráku pro krytí operace na ovládnutí silnice na Aleppo. Teroristé z Islámského státu dostali 6. října dva mobilní protivzdušné raketové komplexy od svých spolupachatelů z Iráku.

44; V USA ozbrojení lidé vzali návštěvníky McDonald´s jako rukojmí. Ozbrojení zloději aut vtrhli do restaurace rychlého občerstvení v americkém městě Lakeland ve státě Florida a vzali rukojmí z řad pracovníků restaurace, hlásí televizní stanice Fox 13 News s odvoláním na policii.

45; Volební štáb Clintonové byl varován před mimozemskými návštěvníky a válkou v kosmu. Dopis odeslal americký astronaut Edgar Mitchell.

46; Putin se rozhodl na odchodnou ještě ponížit Obamu Iskandery, píše Observer. Už pro nikoho není tajemstvím, že Kreml opovrhuje nynějším americkým prezidentem, píše komentátor New York Observer John Schindler.

47; V Aleppu ozbrojenci stříleli po demonstrantech protestujících proti teroristickým bandám. Lidé požadovali, aby teroristé buďto opustili jejich čtvrti nebo nechali místní obyvatelstvo odejít a přestali je používat jako živé štíty.

48; V Minsku dva muži zaútočili benzinovou pilou a sekyrou na návštěvníky obchodního centra Evropa. Jedna dívka byla zraněna pilou a stihla utéct, druhá byla zabita.

49; Ve Francii bandité podpálili policisty. Hlídka stihla přivolat posily, ale druhé auto už bylo také spáleno a policisté zraněni.

50; Vítězem televizních debat mezi Clintonovou a Trumpem byl Putin, píší The Times. Putin hraje při prezidentských volbách v USA větší roli, než si dokázal představit. Hillary Clinton i Donald Trump využívají ve své rétorice jeho obraz pro útoky na nynější administrativu Bílého domu, píše list.

51; Národní policie Luganské republiky připravuje techniku a jednotky na rozsáhlá cvičení, která se uskuteční s využitím veškeré výzbroje a vojenské techniky, která je v Republice k dispozici.

52; V Turecku zahájili z policejního obrněného vozu palbu na lidi. Jsou hlášeny oběti na životech. Na křižovatce dvou ulic byla z automobilu spuštěna palba, v jejímž důsledku bylo šest lidí zraněno a byli dopraveni do nemocnice.

53; V Dagestánu byl zlikvidován ozbrojenec, po kterém bylo vyhlášeno federální pátrání. Příslušníci silových struktur zlikvidovali ozbrojence v Botlichském okrese Dagestánu, sdělil zdroj v policejních orgánech republiky.

54; Rusko zablokovalo v Radě bezpečnosti OSN francouzskou rezoluci ohledně zavedení režimu přerušení palby v syrském Aleppu.

55; Rusko bylo obviněno ze zneužívání pravomocí v Radě bezpečnosti OSN. Veto uplatněné Ruskem proti Francií navržené rezoluci na zavedení režimu přerušení palby v syrském Aleppu je cynickým zneužitím privilegií a odpovědnosti stálého člena Rady bezpečnosti OSN, prohlásil velvyslanec Velké Británie při OSN Matthew Rycroft.

56; Rada bezpečnosti neschválila ruský návrh rezoluce o Sýrii. Rezoluce předložená Ruskem na podporu plánu zvláštního vyslance OSN Staffana de Mistury a dohody Ruska a USA ohledně Sýrie ze dne 9. září neprošla v Radě bezpečnosti OSN, když získala podporu pouhých čtyř hlasů.

57; Čurkin vyzval Británii, aby přestala podporovat nejrůznější sebranku po celém světě a zbavila se svých koloniálních návyků.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 9.10.2016:

1; Zástupci USA a Ukrajiny opustili zasedání Rady bezpečnosti OSN během vystoupení delegáta ze Sýrie. Během zasedání Rady bezpečnosti OSN část zástupců opustila sál, když bylo slovo předáno delegátovi ze Sýrie.

2; Poté, co zdevastoval Libyi, pokusil se Západ o totéž v Sýrii, říká Čurkin. Velvyslanec Ruska při OSN Vitalij Čurkin vyjádřil lítost, že se Francie stala jedním z nejzuřivějších stoupenců politiky změny režimu v Sýrii.

3; The National Interest zveřejnil TOP 5 nejsilnějších ruských a amerických zbraní. USA se nechystají zahajovat válku s Ruskem, avšak američtí vojáci mohou narazit na ruské zbraně, které byly například exportovány do jiných zemí, píše NI.

4; Biden obvinil Trumpa ze sexuálního násilí. Podobné chování je zneužitím moci, napsal Biden na svém Twitteru.

5; Přehlídka Technospecnaz je připravena na Krymu. Na pobřeží kosy Belaus ve vzdělávacím táboře „Technograd Gagarin“ proběhlo cvičení inženýrské-řídících kádrových rezerv vojensko-průmyslového komplexu Ruska.

6; To je neskrývané znásilnění Ukrajiny, vyjadřuje Najem svůj negativní postoj k Minským dohodám. Podle jeho slov pokračování tlaku na Ukrajinu v otázce splnění Minských dohod v současné podobě způsobí destabilizaci situace v zemi, jejíž následky Evropané ani Američané nechtějí vidět.

7; Proč se Rusové nebojí jaderné války? V ruském národě žije jakási jízlivost ve vztahu k hrozícímu soupeření o postajderné přežití. My jsme zvyklí a vám, drazí nepřátelé, bude podstatně hůř než nám.

8; Maloměstský totalitarismus. Veškerá podstata banderovského učení už od dob Dmitro Doncova (1883-1973; autor myšlenky „ukrajinského integrálního nacionalismu“) od samého počátku odporuje jakýmkoli liberálním snahám ukrajinské inteligence.

9; Iskander se ukázal jako vějička pro americký satelit. Informace o tom, čeho se tak hrozně bojí Západ, tj. přesun komplexů Iskander do Kaliningradské oblasti, se ukázaly jako pravdivé.

10; Idealismus: Římský papež prosí Ukrajinu, aby nekradla. Na Ukrajině zaručeně ukradnou všechno, i kdyby dali sebevíc. Úplně všechno a úplně kdekoli. Tento fakt potvrdili i ve Vatikánu. A tam se opravdu nemluví do větru.

11; Německý novinář zostudil ukrajinského ministra zahraničí Klimkina. Na internetu se objevilo interview ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina pro Deutsche Welle. Odpovědi úředníka na tvrdé otázky západního novináře se dají bez nadsázky označit za 26 minut děsivé ostudy pro Klimkina.

12; Byla zveřejněna úvaha o možném dalším vývoji a osudu OSN pod vedením nového generálního tajemníka Antonia Guterrese.

13; O přepisování historie na Ukrajině: Budete-li se zastavovat pokaždé, když zaštěká pes, nikam nedojdete. Takže asi tak...

14; Trump může být stažen z volební soutěže. Právníci Národního výboru Republikánské strany zvažují možnost výměny navzdory tomu, že do samotných voleb zbývá už jen jeden měsíc, volební lístky jsou vytištěné a v řadě států již probíhá hlasování před oficiálním termínem.

15; Válku nikdo nechtěl. Válka byla nutností. Armády se chystají na válku. A když už vidí, že politici dotáhli politiku až na její pokraj, pak konstatují: Válka je už nevyhnutelná. Už je k tomu připravili – donutili je mobilizovat, uvedli do režimu válečných akcí.

16; Tři obytné domy ve Stachanově byly zničeny v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády, hlásí Národní policie Luganské republiky. Ukrajinští vojáci za posledních 24 hodin uskutečnili dělostřelecký úder na Stachanov a pětkrát ostřelovali pozice Národní policie Luganské republiky.

17; V Čečně byla zlikvidována skupina ozbrojenců. Mezi nimi i lídr dagestánského podsvětí. Kromě toho během srážek byli podle předběžných informací zraněni čtyři policisté. Dva policisté byli zastřeleni v Kabardinsko-Balkarské autonomní republice. Neznámí pachatelé ostřelovali hlídku policie v Prochladenském okrese republiky. Po zločincích se pátrá.

18; USA vyjádřily nespokojenost s akcemi nejbližšího spojence. USA mohou přehodnotit svou podporu arabské koalice kvůli leteckému úderu v Jemenu.

19; Perspektivní samopal pro ruskou armádu. Co může nahradit rodinu Kalašnikovů?

20; Ukrajina odmítla odpoutání vojsk u Stanice Lugasnké. Okupační úřady nevědí jak dodržet podmínky Minských dohod a vyhnout se přitom územním ztrátám.

21; Ukrajinské železnice přecházejí na „eurostandard“, aniž by vyměnily staré sovětské vlaky. Co se tedy změní? V ukrajinských vlacích od nynějška budou muset být povinně pérové polštáře a na starých rozeschlých oknech textilní záclonky.

22; Měli jsme horkou noc, stěžují si okupační úřady Luganské oblasti a sčítají ztráty mezi svými vojáky a členy diverzních skupin.

23; Připraveni na válku s Ruskem: V Lotyšsku byla armáda uvedena do zvýšené bojové pohotovosti. K hranicím s Ruskou federací byla přesunuta vojska. Jestlipak se Rusko k této „válce“ vůbec dostaví?

24; Na Západní Ukrajině se vojenský tahač se srazil s civilním autobusem. Více než dvacet lidí bylo v různé míře zraněno.

25; Minským vrahem s benzinovou pilou byl teenager. V obchodním centru v centru Minska byl spáchán krvavý útok na návštěvníky.

26; Ruský dar do sbírky na výkup cenného historického díla sochaře Konstantina Brynkuše (Brankusi) „Moudrost země“ vyvolal v Rumunsku vlnu rusofobie.

27; Armádu USA možná vyzbrojí kopiemi ruských granátometů. Ve Washingtonu na konferenci Asociace Armády USA prezentovali nový granátomet PSRL-1, který je pouhou modernizovanou verzí legendárního sovětského granátometu RPG-7.

28; Ukrajina se stane koulí na noze pro budoucího amerického prezidenta, píše Foregin Policy. Americký list připomíná vysokou míru korupce na Ukrajině a existenci pseudobojovníků s korupcí.

29; Ukrajinští diverzanti zabili dva bojovníky Doněcké republiky a zaminovali jejich těla. Dva vojáci armády Doněcké republiky zahynuli, další byl vzat do zajetí v důsledku akcí ukrajinské diverzní skupiny na jihu Republiky.

30; Podíl chudých na Ukrajině překročil 50%. Ještě vloni byl tento ukazatel o polovinu nižší (28,6%).

31; První zelenou kartu v historii fotbalu ukázali italskému fotbalistovi. Zelená karta se uděluje hráčům za výjimečné projevy fair play.

32; V důsledku palby ze strany ukrajinské armády byly poškozeny obytné domy na západě Doněcka. Dva domy byly poškozeny v důsledku ostřelování čtvrti Alexandrovka na západním okraji Doněcka ze strany ukrajinských ozbrojených sil.

33; Připravuje Ukrajina připravuje chemický útok v Donbasu? Delegace Ukrajiny v OSN najednou začala mluvit o možnosti teroristických útoků včetně použití nebezpečných chemických nebo radioaktivních látek.

34; V Žitomiru byl zbit a posléze ubodán rabín. Rabín utrpěl mnohočetná bodná zranění.

35; Strategická trpělivost Ruska vůči USA je u konce, říká Lavrov. Moskva velmi dlouho projevovala „strategickou trpělivost“ ohledně akcí Washingtonu, ale nyní došlo ve vztazích Ruské federace a USA k zásadním změnám, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

36; Americké vojenské letadlo se přiblížilo k ruským hranicím u Krymu. Hlídkové námořní letadlo americké armády P-8A Poseidon, který odstartoval v neděli 9. října ráno z letecké základny Sigonella na Sicílii, uskutečnilo výzvědný let poblíž Krymu na jih od poloostrova.

37; USA žádají, aby se neútočilo na skupinu An-Nusrá, protože by mohli být zasaženi „normální kluci“, říká Lavrov. Přitom státní tajemník USA John Kerry popírá jakýkoli skrytý úmysl ohledně zachování tohoto uskupení.

38; Lavrov zveřejnil důvody plutoniového ultimáta. Zdůraznil, že samotná dohoda počítala s takovou formou likvidace, aby se vyloučil návrat plutonia do vojensky využitelného stavu. Za další důvod označil změnu postoje USA k Rusku, které místo jako partner začalo být vnímáno jako nepřítel.

39; Luganská republika ponechává Národní policii na pozicích u Stanice Luganské kvůli zmaření odpoutání sil ze strany Kyjeva. Dnes Kyjev opakovaně zmařil plánované odpoutání sil a techniky v okolí Stanice Luganské.

40; Našimi hlavními spojenci jsou letectvo, armáda a námořní flotila, řekl Lavrov. Ruský ministr Sergej Lavrov obměnil význačný citát Alexandra III., když mluvil o spojencích Ruska v boji s mezinárodním terorismem.

41; Počty loupeží na Ukrajině se zvýšily o čtvrtinu. Ukrajinu zaplavuje v podstatě logická vlna kriminalizace v důsledku prudkého snížení životní úrovně a příjmů obyvatelstva.

42; Ruská garda bude vyzbrojena tulskou kulometnou pistolí PP-2000, která už byla zařazena do výzbroje ministerstva vnitra a federální soudní služby.

43; Ukrajinci byli varováni před pravidelným zimním vypínáním elektřiny. Připomeňme ještě, že od roku 2017 vzrostou ceny elektrické energie na dvojnásobek.

44; Do Porošenkova skandálu se studentem zasáhl Generální štáb ukrajinské armády. Studenta, který položil Petru Porošenkovi nepříjemné otázky o válce v Donbasu a jeho dětech, hrozí vyloučení ze studia. Nyní se do konfliktu zapojil i generální štáb.

45; Na Donbas přijeli ostřelovači z USA, říká Basurin. Rozvědka Doněcké republiky odhalila u linie dotyku šest ukrajinských minometů a zjistila příjezd ostřelovačů z USA na Donbas.

46; Ukrajinské bojové vozidlo pěchoty se utopilo při pokusu překonat vodní překážku. Na internetu se objevilo video s tradičním neúspěchem při pokusu ukrajinské armády na cvičení překonat vodní překážku na BVP-2.

47; Těm, kdo si nepřeje sloužit v ukrajinské armádě vznikla naděje: Generální štáb Ukrajiny definoval kategorii občanů nevhodnou pro službu v ukrajinských ozbrojených silách.

48; Hackerské útoky je záminka USA pro pokračování špinavé hry na sankce, píší zahraniční média. Jak prohlásil předseda podvýboru senátu USA pro kybernetickou bezpečnost Cory Gardner, má v úmyslu předložit k posouzení návrh zákona o zavedení nových sankcí proti Rusku.

49; Národní policie Luganské republiky se zmocnila dronu ukrajinské armády, který uskutečňoval špionáž nad územím Republiky.

50; Případné údery na syrská letiště ze strany USA označil Lavrov za „nebezpečné hry“. Ruský ministr zahraničí připomněl, že Rusko se nachází v Sýrii na pozvání oficiálního Damašku, a vyjádřil připravenost Moskvy bránit své vojenské objekty.

51; Aleppo: Ozbrojenci se připravují na protiútok. Východní část Aleppa je stále ještě v rukou teroristů.

52; SBU oznámila dopadení „Putinova agenta“ na Západní Ukrajině. „Agent hlavní správy rozvědky generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace“ byl údajně zadržen na Západní Ukrajině. Má jít o občana Ukrajiny trvale žijícího na území Ruské federace.

53; Rusko a Turecko podepíší v roce 2017 dohodu o volném obchodu. Dohoda o volném obchodu mezi Ruskou federací a Tureckem může být podepsána koncem roku 2017, prohlásil ministr hospodářství Nihat Zeybekçi v neděli v Istanbulu.

54; V Kyjevě narazil automobil do improvizovaného pomníku hrdiny Nebeské setniny. Jsou zranění. Po nárazu do pomníku narazilo auto ještě do černého Volkswagenu, který projížděl v opačném směru.

55; První skupina zahraničních turistů přijede do Republiky za dva týdny. K dnešnímu dni jsou naše hranice otevřeny pro všechny. Až cizinci přijedou, uvidí, že po městě je možno v klidu procházet. Se samopaly u nás nikdo po ulicích nechodí, zdůraznil předseda Federace odborů Luganské republiky.

56; Syrský lid nikdy nezapomene podporu Ruska, říká předsedkyně syrského parlamentu. Předsedkyně Lidové rady Sýrie Chadíja Abbás prohlásila, že syrský národ nikdy nezapomene politickou, ekonomickou a vojenskou podporu, kterou zemi poskytlo Rusko.

57; Rusko se rozhodlo, že bude Západu konkurovat, říká britský ministr obrany. Ministr obrany Velké Británie Michael Fallon prohlásil, že Rusko se rozhodlo stát konkurentem a nikoli partnerem Západu.

58; Z růstu xenofobie ve Velké Británii obvinila Rada Evropy Camerona. Komise proti rasismu a nesnášenlivosti Rady Evropy ve své zprávě konstatovala nárůst xenofobie a nesnášenlivosti ve Velké Británii.

59; V Žitomirské oblasti se policista odpálil granátem. Pravděpodobně šlo o sebevraždu.

60; Kvůli zrušení pravidelné autobusové linky byla u Lvova zablokována silnice. Akce má být zopakována za týden, pokud se dopravní situace nezlepší.

61; Šéf Luganské republiky vyzval obyvatele, aby se zúčastnili shromáždění proti vyslání ozbrojených misí na Donbas. Shromáždění se bude konat v pondělí 10. října v 10:00 hod na Divadelním náměstí v Lugansku.

62; Čína už není v módě. Proč USA obviňují zrovna ruské hackery? Navzdory neexistenci jakýchkoli důkazů v poslední době Washington obviňuje ruské hackery ze všech útoků na počítačové systémy USA, Německa a Ukrajiny.

63; Hra na vytlačovanou. Prezidentská kampaň v USA přerostla ve válku kompromitujících materiálů. Národní výbor Republikánské strany USA uskuteční do 10. října na svém mimořádném zasedání „přehodnocení své strategie“.

64; Fidel Castro navrhuje vyznamenat Obamu a Trumpa medailemi z hlíny. Lídr kubánské revoluce Fidel Castro navrhl předat prezidentu USA Baracku Obamovi a kandidátovi na post prezidenta USA za republikánskou stranu Donaldu Trumpovi medaile z hlíny. Reagoval tak na výsledky Obamovy vlády a vyznění prvních televizních debat mezi prezidentskými kandidáty.

65; Kyjev se chystá k vystoupení Ukrajiny ze Společenství nezávislých států. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin v neděli oznámil, že v Kyjevě se řeší otázka vystoupení Ukrajiny z SNS.

66; Kyjev rehabilituje ideologii nacionální nenávisti, říká rabín Boroda. Svým obdivem vůči ukrajinským radikálním nacionalistům kyjevská moc podporuje jejich ideologii, prohlásil v neděli prezident Federace židovských obcí Ruska rabín Alexandr Boroda.

67; Debaty Clintonové a Trumpa budou promítány ve 260 amerických kinech. Vstupenky na show se budou prodávat výhradně v pokladnách kin ve zhruba 40 státech USA.

68; Ukrajinská armáda ostřeluje okraje Doněcka. Používá dělostřelectvo a minomety. Ukrajinská armáda ostřeluje pozice Ozbrojených sil Doněcké republiky v okolí Doněcka.

69; Rogozin předvedl robota-kosmonauta jménem Fjodor. Androida plánují vyslat do kosmu jako člena posádky orbitální vesmírné lodi.

Zdroj: rusvesna.su

 
 
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Krym, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.