Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 31.10.2016

obrazek
7.11.2016 07:21
Týdenní svodka. Na obrázku dnes již zabitá kurdská lvice.Ukrajinská církev brojí za mstu na civilním obyvatelstvu Donbasu. Z videa:" někdo si mysli že obyvatelstvo Donbasu je nevinné ? Není to tak ! Hlasovaly na referendu pro federalizaci ? Hlasovaly ! Musejí byt tvrdě potřestane krvi , musejí trpět a krvácet !"

Ukrajinský  církevníhodnostář: https://www.facebook.com/100010688735430/videos/333488580350764/:

 

Pondělí, 31.10.2016:

1; Brzy ovládneme celý svět, vzkazují „zlí klauni“. V Německu a Rakousku přibývá případů napadení ze strany tajemných zlých klaunů.

2; USA kriticky zaostávají za Ruskem v oblasti jaderné techniky. Podle názoru amerických specialistů jaderná energetika USA, která dříve zaujímala přední pozice ve světě, prohrává konkrétní boj s Ruskem a dynamicky se rozvíjející Čínou.

3; Podívaná to byly nadpozemská. Před pětapadesáti lety Sovětský svaz odzkoušel „Bombu-Cara“. 30. října 1961 tehdejší Sovětský svaz uskutečnil test historicky nejsilnější termojaderné letecké pumy.

4; Trump i Clintonová jsou hlavními hrdiny Helloweenu. Může za to fakt, že Hillary Clinton a Donald Trump jsou 24 hodin denně na obrazovkách, neustále se přetřásají jejich skandály. Podle názoru občanů USA předvolební kampaň udělala své.

5; Legendární kámen, na kterém došlo ke vzkříšení Krista, se nachází na ruské zemi. Neočekávané vykopávky v jeruzalémské Kuvuklii mohly být uskutečněny kvůli podkopání autority Ruska v křesťanském světě. Ale vypadá to, že kýžený výsledek nepřinesly.

6; „Hrůza noci“ se přiblížila k USA o jeden další úspěch a 15 machů. Ruská armáda otestovala nadzvukovou bojovou hlavici, proti které nemá nikdo na světě obranu.

7; Putinovy národní zájmy. Na Valdajském fóru Putin řekl, že považuje za nejdůležitější vyřešení vnitřních problémů země a chce, aby reformy v Rusku byly evoluční a nikoli revoluční.

8; Saakašviliho strana s třeskem prohrála volby v Gruzii. V druhém kole parlamentních voleb v Gruzii vítězí strana Gruzínský sen.

9; Lavrov odpověděl na urážky ze strany Západu ohledně Sýrie na adresu Ruska. Připomněl bombardování Jugoslávie ze strany USA.

10; V Sýrii na letecké základně Hmeimim vystupovali ruští umělci. Ruští filmoví a divadelní umělci vystoupili s velkým koncertním programem před vojáky letecké základny Hmeimim v Sýrii.

11; V prezidentských volbách hlasovalo 20 mi.lionů občanů předčasně. Ve státech, které s největší pravděpodobností rozhodnou o výsledku voleb, tj. na Floridě, v Coloradu a v Nevadě hlasovala už čtvrtina voličů.

12; V prezidentských volbách v Moldávii vede proruský kandidát, ale bude se konat druhé kolo. Podle předběžných informací Ústřední volební komise Moldávie se v zemi uskuteční druhé kolo prezidentských voleb, jehož se zúčastní šéf strany socialistů Igor Dodon a vůdce strany „Akce a solidarita“ Maia Sandu.

13; Všude je Putin. Americký senátor informoval o důkazech spojení Trumpa s Ruskem, která má k dispozici FBI. Lídr demokratů v senátu Harry Reid požádal ředitele FBI Jamese Comey, aby veřejně promluvil o Trumpových stycích s ruskými úřady, které Reid považuje za prokázané.

14; Ruské společnosti si už zvykly na nestabilitu rublu. Ruské společnosti už nepovažují snižování kursu rublu nebo měnovou nestabilitu za hlavní riziko. Svědčí o tom nový průzkum Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů. Podle RSPP je největším problémem neplacení závazků.

15; Na případ energetické blokády Krymu se nevztahuje žádná promlčecí lhůta. Organizátoři energetické blokády Krymu ponesou plnou odpovědnost, řekla poslankyně Státní dumy Ruské federace Natalja Poklonskaja.

16; Po přečtení cizích majetkových přiznání vyzval aktivista Majdanu Ukrajinu ke vzpouře. Zveřejnění elektronických majetkových přiznání státních úředníků a poslanců, kteří fantasticky zbohatli po Majdanu, vyvolalo bouři nevole v prudce chudnoucí ukrajinské společnosti.

17; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byl zraněn civilní obyvatel, poškozeny byly dva obytné domy. Podle předběžných údajů bylo ostřelování vedeno z minometů.

18; V USA řidič srazil 22 lidí. V parkovací zóně pro invalidy muž za volantem chevroletu najel do skupiny chodců.

19; Kyjev vyzývá Evropskou unii, aby snížila dovoz plynu z Ruska na polovinu. Nejvyšší rada Ukrajiny plánuje přijetí zvláštní rezoluce, v níž vyzve Evropskou unii, aby odmítla plynovod „Severní proud 2“ a o polovinu snížila dovoz ruského plynu.

20; Zemřel Vladimir Michajlovič Zeldin. Stojednaletý filmový a divadelní herec, národní umělec, zemřel v nemocnici v Moskvě.

21; Obyvatele Doněcké republiky probudila kanonáda. Od časného rána obyvatelé různých oblastí Republiky slyší zvuky bojů. Ukrajinská armáda porušuje Minské dohody a ostřeluje pozice ozbrojených sil Doněcké republiky.

22; Před rokem teroristé odpálili ruský let A321 nad Sinají. Dnes se v Rusku a Egyptě vzpomíná na oběti největší katastrofy v historii ruského a sovětského letectví.

23; My Rusko potřebujeme, říká šéf Červeného kříže. Šéf Červeného kříže Yves Daccord řekl, jakou podporu organizace potřebuje ze strany Ruska a proč Lékaři bez hranic nepracují v Sýrii a v Donbasu.

24; Halasný sexuální lesbický skandál hrozí zmařit zvolení Hillary Clintonové. Když jsem tuto novinku vyprávěl své milované, nevydržel jsem a hned od začátku jsem se začal chechtat, až jsem spadl na podlahu. Slzy mi tekly smíchy z očí.

25; Začaly platit rozšířené sankce Ukrajiny proti Rusku. 31. října vstoupily v platnost obnovené a rozšířené sankce proti Rusku ze strany Ukrajiny.

26; Mustafa Najem, „otec Euromajdanu“, se v přímém přenosu v jedné z ukrajinských televizních stanic přeřekl a prohlásil, že je ruským poslancem.

27; Givi údajně útočí z Podněstří. Pokud z území Doněcké republiky vyjede byť jen jeden bojový velitel, pak to bude jen na Ukrajinu, říká Zachar Prilepin.

28; Ve vlaku v Moskvě objevili miny s výbušninou. Areál železniční stanice Čuchlinka byl uzavřen a proběhla evakuace.

29; V Moskvě se dva Ukrajinci pokoušeli prodat svou krajanku za 190 tisíc rublů. V poslední době na Ukrajině v podmínkách prohlubující se ekonomické krize nabývá obchod s lidmi organizovaných forem.

30; Porošenko podvedl učitele a studenty Doněcké univerzity, kteří utekli do Vinnice. Část kolektivu univerzity opustila Doněck a teď píše plačtivé dopisy ukrajinskému prezidentovi.

31; Všichni ozbrojenci ve Východním Aleppu jsou podřízeni Džebhat an-Nusrá, říká Lavrov. Řádění extremistů v Aleppu už dosáhly takových rozměrů, kdy zavírání očí ze strany Západu už prostě není možné, poznamenal ruský ministr zahraničí.

32; A pohádky je konec... Porošenkem slibovaný bezvízový styk v listopadu nebude. V návrhu programu zasedání Evropského parlamentu na 21. až 24. listopadu není hlasování o otázce zrušení vízových požadavků pro ukrajinské občany.

33; Krym zakusil všechny blokády – snad kromě kosmické, říká bývalý vicepremiér Republiky Šeremet. Úředník poznamenal, že zvláště těžká byla energetická blokáda. Prošli jsme si tímto těžkým obdobím a vydrželi jsme, zdůraznil Šeremet.

34; V USA „Freddy Krueger“ zahájil střelbu na lidi. Jedna z dívek, která byla střelbou na večírku zraněna, se pokusila sama dostat do nemocnice, ale měla dopravní nehodu.

35; Majetková přiznání musí odevzdat všichni, říká Ljaško. Skandální poslanec, který přiznal vidle a milion dolarů v hotovosti, si myslí, že podávat přiznání k majetku musí nejen politici a státní úředníci, ale všichni občané Ukrajiny.

36; Ukrajinci se pokusili prodat svou známou na orgány. Byly zveřejněny podrobnosti ze speciální operace v Moskvě. Dva občané Ukrajiny přinutili svou dvacetiletou krajanku k poskytování intimních služeb a nakonec i k nezákonnému dárcovství orgánů, když navrhovali, aby prodala svou ledvinu.

37; Na Ukrajině ve vojenské jednotce došlo k výbuchu. Jsou mrtví a zranění. Informaci o mrtvém už novinářům potvrdilo vedené vojenské jednotky sídlící v ulici Ordžonikidze v Kriovogradě (Kropivnickém).

38; Nejvyšší soud Doněcké republiky odsoudil organizátora atentátu na Zacharčenka ke 14 letům vězení. Organizátor atentátu byl agentem SBU. Podle informací silového ministerstva Doněcké republiky to byl právě on, kdo instaloval výbušné zařízení ve střeleckém klubu Artěmida v Doněcku.

39; Nizozemsko odložilo rozhodnutí ohledně dohody o Ukrajině, hlásí Evropská unie. Předtím nizozemský parlament požádal premiéra Marka Ruteho, aby se do 1. listopadu vyjádřil k otázce ratifikace dohody.

40; Píší mi Ukrajinci, kteří se stali rukojmími svých nelegitimních vládců, říká Poklonskaja. Poslankyně Státní dumy Ruské federace Natalja Poklonskaja mluvila o tom, jak si obyvatelé Krymu připomenou první výročí eneregetické blokády, o svém přání jet na Donbas, o tom, že se nechystá pověsit své prokurátorské řemeslo na hřebík.

41; Putin podepsal zákon o pozastavení dohody s USA ohledně plutonia. Rusko vytvořilo nutnou infrastrukturu pro plnění smlouvy, ale USA tak neučinily. Washington se nechystá své plutonium „pálit“, ale ředit jej jinými materiály a ukládat je do úložišť pro radioaktivní odpady.

42; Ozbrojenci Pravého sektoru zbili civilní obyvatele v Trjochizbence. V okolí obce Trjochizbenka je cítit odpor místního obyvatelstva k přítomnosti ozbrojenců Pravého sektoru.

43; Bez součinnosti s Tureckem není možné syrskou krizi vyřešit, říká expert. Podle jeho slov se obklíčení ozbrojenců ve východním Aleppu konalo na základě nějakých dohod s Tureckem, myslí si experti.

44; Světoví investoři pošilhávají po čínských obligacích místo amerických. Světoví investoři začnou zvětšovat své investice do čínských obligací v souvislosti se zařazením jüanu do koše rezervních měn.

45; Putin zaútočí na Aleppo v době voleb v USA, píší The Times. Podle názoru listu bod obratu u Aleppa umožní Rusku zahájit stahování ze Sýrie.

46; Civilní obyvatel utrpěl zranění při ostřelování Petrovského obvodu Doněcka ze strany ukrajinské armády. Povaha zranění a stav pacienta se upřesňují.

47; Irácká vojska vstoupila do Mosulu. Vojáci budou postupovat k řece Tigris, která dělí Mosul na dvě části.

48; Všichni Ukrajinci budou přinuceni přiznávat příjmy a majetek. V budoucnosti budou zavedeny nulové e-deklarace pro všechny občany Ukrajiny, prohlásil šéf Národní rady pro reformy Dmitrij Šimkiv v pondělí 31. října během tiskové konference.

49; Putin řekl, co je nutné pro formování ruské identity. Osvětová a organizační práce za účasti všech úrovní moci a veřejných organizací je nutná pro formování ruské identity, myslí si prezident Vladimir Putin.

50; Síly Doněcké republiky zmařily pokus o přesun ukrajinských diverzantů přes linii fronty u Marjinky. Ukrajinští diverzanti přestrojení za civilní obyvatele se pokusili přejít přes linii dotyku na západ od Doněcka. Pokus byl zmařen silami Doněcké republiky.

51; Ukrajinského rusofobního politologa Kovtuna opět zmlátili na talk show. Během reklamní pauzy ve vysílání talk show „Vremja pokažet“ (To ukáže čas) na Prvním kanálu udeřili politologa Vjačeslava Kovtuna do tváře.

52; Velvyslanec Ukrajiny v Moldávii Ivan Gnatišin byl povolán do Kyjeva ke konzultacím,sdělil tiskový tajemník ukrajinského prezidenta Svjatoslav Cegolko.

53; Ukrajinským poslancům hrozí odnětí svobody, říká Lucenko. Podle jeho slov daňové úniky, praní peněz atd. je společná práce Generální prokuratury a Státní fiskální služby.

54; Putin schválil myšlenku přijetí zákona o ruském národu. Podpořil rovněž návrh na konání Roku jednoty ruského národa.

55; Donbas nebude žít v jednom státě s válečnými zločinci, říká Dějněgo. Republiky Donbasu si nesednou za jeden stůl s těmi, kdo vydával rozkazy ke střelbě na civilní města a jejich obyvatelstvo.

56; Ta vaše Amerika už není... Na znaku ukrajinské rozvědky je vyobrazen glóbus bez většiny amerického kontinentu. Kromě USA chybí i část Kanady.

57; Dokáží se země těžící ropu domluvit? Země OPEC a další země těžící ropu, které nepatří k OPEC, potvrdily připravenost zúčastnit se dohody o stabilizaci situace na ropném trhu. Oznámil to šéf OPEC Mohammed Barkindo.

58; Krvavý neúspěch: Padesát ozbrojenců bylo zabito či zraněno při útoku v syrské provincii Deraa. Útoku se zúčastnilo několik teroristických band s obrněnou technikou v celkovém počtu až dvou set ozbrojenců.

59; USA využívají Ukrajinu jako záminku k zachování sankcí proti Rusku, říká Dějněgo. Na konci září Biden prohlásil, že pokud kyjevské úřady zavdají Evropské unii důvod, existuje minimálně pět zemí EU, které jsou připraveny okamžitě oznámit zrušení sankcí proti Moskvě.

60; V Doněcké republice komentovali fámy o možném odvolání Zacharčenka. Tisková služba šéfa Doněcké republiky odmítla informace o možné odvolání. Nejde o nic víc než o další podvrh, prohlásil zástupce tiskové služby šéfa Doněcké republiky.

61; V Nejvyšší radě se chystají zakázat ruskojazyčný tisk. Kromě toho chtějí poslanci zavést kvótu, podle které 78% pořadů v denních a večerních vysílacích hodinách bude muset být vedeno v ukrajinštině.

62; Putin odvolal čtyři generály ministerstva vnitra a jednoho prokurátora. Příslušný pokyn byl zveřejněn na oficiálním internetovém portálu pro právní informace.

63; Nezničitelné papundeklové krabice a zmizelých 11 tisíc střepin. Informace o „ruské bombě“ svržené na humanitární konvoj. „Výbuch ruské letecké pumy ODAB-250-270“ z neznámých důvodů neporušil stěny a stropy místnosti, ponechal vcelku skla i dřevěné okenní rámy a dokonce ani nerozmetal papundeklové krabice.

64; Zvolení Clintonové vyprovokuje ústavní krizi v USA, říká Trump. Republikánský kandidát Donald Trump si myslí, že USA může zachvátit nevídaná ústavní krize. Mluvil o tom ve svém vystoupení před stoupenci ve státě Michigan.

65; Kypr chce skončit s protiruskými sankcemi, říká bývalý prezident. Ekonomické sankce Evropské unie proti Rusku vyprší koncem ledna 2017.

66; Činnost Nejvyšší rady Ukrajiny nepodporuje 87% Ukrajinců, vyplývá z průzkumu sociologické skupiny „Rating“. Je to o 6 procentních bodů víc než v létě.

67; Hrozba nevídaných rozměrů: Jak Google manipuluje voliči po celém světě. Jak vyplývá ze zveřejněných dopisů, korporace podrobně analyzovala, jak využít chování voličů k získání žádoucích výsledků.

68; Ceny ropy zrychlily pád v souvislosti s neschopností zemí OPEC a dalších výrobců ropy dobrat se dohody.

69; Na Ukrajině navrhli vyhlásit válku Spojeným státům. Tuto myšlenku navrhl Makarov, když komentoval rozruch na Ukrajině po zveřejnění elektronických majetkových přiznání politiků.

70; Putin a další lídři budou s úšklebkem sledovat případ Clintonové, říká Trump. Clintonová na pozici státního tajemníka vedla služební korespondenci prostřednictvím osobního poštovního serveru.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 1.11.2016:

1; Pentagon buduje armádu robotů, píše Bild. Navzdory výstrahám a protestům aktivistů je vytvoření autonomních bojových robotů v USA pouze otázkou času.

2; Šéf FBI vystoupil proti obviněním Ruska z hackerských útoků, říká zdroj. Ředitel FBI James Comey vystoupil proti obviněním na adresu Ruska ohledně hackerských útoků na americké politiky.

3; Tři oblasti Ukrajiny se spojily v boji za nezávislost na Kyjevu. Ve Lvově se konalo meziregionální fórum poslanců Lvovské, Ivano-Frankovské a Kyjevské oblastní rady.

4; Státní department se urazil po srovnání Aleppa a Mosulu. Podle jeho názoru se situace vyvolané pokusy vytlačit extremisty z Aleppa a Mosulu radikálně liší.

5; Putinův Kult. Spojené státy se změnily v jednu velkou Ukrajinu. Bohužel už to není k smíchu, když se jaderná velmoc, světová ekonomika číslo dvě mění v mentální hnůj stejně jako Ukrajina před dvěma lety.

6; Šéf MI5: Rusko je klíčovou hrozbou pro Británii. Šéf služby kontrarozvědky MI5 Andrew Parker prohlásil, že Rusko je klíčovou hrozbou pro národní bezpečnost Velké Británie.

7; V Černovcích policisté ztratili hříšného řidiče. Podle informací policistů byl zmizelým řidičem soudce jednoho ze soudů Černovců.

8; Ukrajinští úředníci se snaží deklarováním svého bohatství legalizovat i budoucí úplatky. Majetkový striptýz – těmito slovy popisují ukrajinští politologové masové přiznávání příjmů a majetku ze strany vysokých úředníků, které zaplavilo zemi.

9; Velká ukrajinská iluze: Celá Ukrajina je jedna velká atrapa. Počínaje činností nejvyšší rady až po samotnou podstatu nezávislosti. Všechno je to podvod a iluze. Silná armáda je podvrh, nákupy techniky a munice rovněž.

10; Ukrajinští politici disponují v hotovosti i na bankovních účtech polovinou částky poslední tranše od MMF. Analýza deklarací majetku svědčí o tom, že v hotovosti a na účtech poslanců a členů vlády je více než 12,7 miliard hřiven.

11; Antirating Clintonové je vyšší než u Trumpa. Negativní rating demokratické kandidátky v amerických prezidentských volbách Hillary Clinton předehnal negativní rating republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

12; Osudy Ruska ve světle možného vítězství „čarodějnice“. Publicista Dmitrij Olšanskij píše o možných důsledcích amerických voleb v perspektivě Třetí světové války.

13; Poláci jsou šokováni elektronickými majetkovými přiznáními ukrajinských úředníků. Šéf Ukrajinských železnic (Ukrzaliznycja) a občan Polska Wojciech Balczun řekl, že polská internetová komunita je v šoku v důsledku elektronických majetkových přiznání ukrajinských úředníků.

14; Šéf anglické kontrarozvědky: Ruská federace představuje pro Velkou Británii hrozbu. Rusko představuje rostoucí hrozbu pro stabilitu Velké Británie a využívá všechny moderní prostředky pro dosažení svých cílů.

15; Psychologové prohlásili animovaný film Máša a Medvěd za nebezpečný pro děti. Ruští psychologové studovali efekt různých populárních animovaných filmů na psychiku dětí a sestavili svůj žebříček nejnebezpečnějších animovaných seriálů.

16; Haagský tribunál ze začal zabývat zločiny USA v Afghánistánu. Mezinárodní trestní soud má v úmyslu zahájit komplexní vyšetřování případných válečných zločinů a zločinů proti lidskosti v Afghánistánu, z jejichž spáchání jsou podezřelí američtí vojáci.

17; Volby v Gruzii: Ostudný výsledek pro stranu Michaila Saakašviliho. Druhé kolo gruzínských voleb skončilo definitivní a přímo ostudnou porážkou strany Michaila Saakašviliho „Jednotné národní hnutí“.¨

18; Svět se dověděl podrobnosti o hysterickém výstupu ukrajinských poslanců v Ženevě. Bylo zveřejněno povídání o tom, jak probíhalo 135. shromáždění Meziparlamentní unie, kde bylo přijato rozhodnutí o konání 137. Shromáždění MPU v Petrohradě v říjnu 2017.

19; Kázání o spravedlnosti. O vystoupení Vladimira Putina ve Vladajském klubu. Na Valdajském fóru vystoupil prezident Putin. Hovořil o světových konfliktech – o syrském dramatu, o Donbasu, o narůstajícím napětí v Evropě. Hovořil o Americe, která si touží podmanit celé lidstvo.

20; Stále více a více Ukrajinců se vyslovuje za plný restart vládnoucí moci. 42% dotazovaných vyjádřilo podporu konání předčasných voleb do Nejvyšší Rady, přitom hlasovat v těchto volbách chce 64% respondentů, vyplývá z průzkumu.

21; Okupační síly Ukrajiny dvakrát ostřelovaly pozice Národní policie Luganské republiky. Palba v´byla vedena ze směru od Stanice Luganské a městečka Luganskoje.

22; Automobily v Rusku zdraží v roce 2017 o 5 až 7%. Kvůli pádu rublu v roce 2014 v příštím roce stoupne cena automobilů. Očekává se, že v průměru o 5 až 7%.

23; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Vystřeleno bylo 268 dělostřeleckých nábojů a min. Vedle těžkých zbraní a minometů ukrajinská armáda použila také ozbrojená bojová vozidla pěchoty a střelné zbraně.

24; Rozhlasová DJ a partnerka poslance Leščenka se rozčilila kvůli násilné ukrajinizaci rozhlasového éteru. Anastasija Topolskaja si stěžuje, že se bude muset vzdát vlastní rozhlasové show na jedné z rozhlasových stanic.

25; „Syna provokují nadávkami typu „banderovská svině“. Ukrajinci si stěžují na šikanu v Polsku. Vlnu agrese spojují ukrajinští experti s promítáním filmu Volyň, který Polákům připomněl etnické čistky za dob Druhé světové války.

26; Byly zveřejněny texty rozmluv pilotů běloruského letadla s ukrajinskými dispečery, kteří přinutili letadlo k návratu na kyjevské letiště pod hrozbou použití stíhaček. Dispečer: „Dostali jsme pokyn: „Bude nutné... bude nezbytné, abyste se vrátili na letiště Žuljany. V případě neuposlechnutí bude k eskortování letadla použito bojové letectvo“.

27; Pokusy o export cizích problémů do Ruska budou tvrdě likvidovány, říká Patrušev. Naše země se nevměšuje a nemá v úmyslu se vměšovat do vnitřních věcí jiných států a požaduje, aby nebylo „ruské téma“ zneužíváno pro řešení vnitřních záležitostí jiných zemí, zdůraznil tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace.

28; K silnému výbuchu a požáru došlo na plynovodu v USA. Jsou zranění, úřady evakuují místní obyvatele v okruhu několika kilometrů od epicentra výbuchu.

29; Nejnovější válečné plavidlo USA nabouralo do stěny plavební komory v Panamském kanálu. V důsledku události vznikla v trupu lodi půlmetrová trhlina.

30; Rusko přerušilo dovoz soli z Ukrajiny a zemí EU. Od 1. listopad zavádí Moskva zákaz dovozu soli z řady zemí, které podpořily protiruské sankce. Do této chvíle polovinu objemu soli Rusko dováželo z Ukrajiny.

31; Poslední Obamův Helloween. Prezident USA zatancoval tanec zombie na skladbu Michaela Jacksona Thriller.

32; Dispečer se evidentně nacházel pod tlakem SBU, říká expert o skandálním návratu běloruského letadla. Letecký expert komentoval zveřejněný text nahrávky komunikace posádky letu společnosti Belavia s ukrajinským dispečerem.

33; Šojgu: Ruské lodě vyvolaly rozruch na Západě. Plavba našich lodí vyvolal velký rozruch u našich západních partnerů, poznamenal ruský ministr obrany.

34; Letecký a kosmický salón v Číně. Vystoupí Ruské Viťazy a čínská stíhačka páté generace. Airshow China proběhne od 1. do 6. listopadu v čínském městě Ču-chaj.

35; Gazprom zvýšil expert plynu na rekordní objemy. Vyplývá to z prohlášení společnosti.

36; Holanďany na nože! O eurozradě... Majdan byl zbytečný. Zcela zbytečně byla rozvrácena celá země. Vlastně všechno bylo naprosto zbytečné...

37; Rusko navrhlo Japonsku společnou hospodářskou správu Kuril. Může jít o formát teritoria předbíhajícího svou dobu, o svobodnou ekonomickou zónu nebo o nějakou jinou variantu.

38; Letecký expert se vyjádřil o nové čínské stíhačce. Číňané v intencích své národní tradice obšlehli co mohli. Specialisté nalézají v J-20 rysy americké F-22 Raptor i ruského Mig-1.44.

39; Do Ruska se vrátily turecké mandarinky. První dodávky citrusových plodů dorazily do Ruské federace po zrušení zákazu, který platil více než devět měsíců.

40; Po skandálu s milionovými deklaracemi si museli poslanci Rady omezit své platy. 1. listopadu hlasovalo 264 poslanců ukrajinského parlamentu za zrušení rozhodnutí o zvýšení platů poslanců.

41; Ukrajinská armáda ostřeluje pozice Armády Luganské republiky a pokouší se obsadit šedou zónu. Provokační ostřelování jsou vedeny za použití přenosných minometných souprav převážených civilními automobily.

42; My jsme stíhačkami nevyhrožovali, komentovali v SBU skandální text komunikace dispečerů s běloruskou posádkou. Tiskový tajemník SBU tvrdí, že během rozhovoru zafungoval lidský faktor a žádné pokyny vyhrožovat běloruské posádce stíhačkami SBU nedávala.

43; Protestující „černobylci“ prolomili kordon u Nejvyšší rady. Podle slov očitých svědků několik starších likvidátorů havárie se neudrželo na nohách, když je policisté vytlačovali ze schodiště.

44; V Soči spadl vrtulník na soukromý dům. Je jeden mrtvý a několik zraněných. O události informují zdroje v policejních orgánech.

45; S Eurovizí se nedaří. Hlavní organizátor soutěže v Kyjevě odstoupil. Šéf Národní televizní společnosti Ukrajiny (NTKU) Zurab Alasanija utíká z potápějící se lodi.

46; Turecká obrněná technika ve velkém množství míří k hranici Iráku, píší média. Velký počet tanků a další obrněné techniky míří do oblastí provincie Širnak na jihovýchodě země hraničící s Irákem.

47; Šéf britské kontrarozvědky chce strašením Západu Ruskem získat peníze a slávu, říká expert. Šéf britské služby kontrarozvědky MI5 Andrew Parker prohlásil,že Rusko údajně představuje rostoucí hrozbu stability Velké Británie a využívá moderní prostředky k dosahování svých cílů.

48; Tajné služby Ukrajiny připravují teroristický čin v Charkově, říká ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky. Cílem diverze je vytvoření záminky k obvinění Ruské federace z destabilizace situace na Ukrajině.

49; Iráčtí vojáci osvobodili od Islámského státu okolí As-Samach na východě od Mosulu. Už předtím bylo hlášeno, že vojáci osvobodili od ozbrojenců Islámského státu čtvrť Kokdžalí na východě Mosulu a vytlačili ozbrojence z budovy státní televizní a rozhlasové společnosti.

50; Rusko, Srbsko a Bělorusko uskuteční společná vojenská cvičení. Podle informace ministerstva obrany se cvičení zúčastní 212 ruských výsadkářů, 56 běloruských vojáků a 450 vojáků a důstojníků Srbské armády.

51; Ministerstvo financí našlo „plynový pedál“ pro ekonomiku Ruské federace. Náměstek ministra financí Maxim Oreškin prohlásil, že plynový pedál pro ruskou ekonomiku se nachází v soukromém sektoru a nikoli v oblasti státních výdajů.

52; Horníci v říjnu vytěžili více než milion tun uhlí. Plán byl překročen o téměř 3%, hlásí ministerstvo uhelného průmyslu.

53; Moskevský soud zatkl Ukrajinku, která je podezřelá z obchodu s lidmi. Timirjazevský soud v Moskvě v úterý uvalil vazbu na občanku Ukrajiny Marii Olejnik, která je podezřelá z obchodu s lidmi za účelem transplantace orgánů.

54; Velvyslanectví Ruska poškádlilo šéfa britské kontrarozvědky. Ruské velvyslanectví ve Velké Británii komentovalo slova ředitele britské kontrarozvědky MI5 Andrewa Parkera, který prohlásil, že Rusko představuje hrozbu pro stabilitu Velké Británie: Je smutné vidět profesionála, který uvěřil světu vytvořenému vlastní propagandou, píše se na Twitteru velvyslanectví.

55; Trump vede nad Clintonovou o 1%,vyplývá z průzkumu. Během výzkumu prohlásilo 46% respondentů, že jsou připraveni volit Trampa, zatímco 45% Clintonovou.

56; Kišiněv se pokouší smířit s Ruskem ještě před druhým kolem voleb. Moldavský premiér Pavel Filip se obrátil dopisem na prezidenta Ruska Vladimira Putina s prosbou, aby zrušil tarifní omezení na řadu zboží.

57; Jsme ubožáci! Dobrovolnice ATO utrpěla šok z bohatství ukrajinských úředníků. Její soukmenovci tento názor vřele podpořili.

58; Ukrajinští nacionalisté nahráli píseň na podporu Vladimira Putina. Ukrajinští nacionalisté, starověrci z Užgorodu Jevhen Babenko a Mykola Maščuk nahráli píseň na podporu Vladimira Putina. Vidíme, že se Vladimir Putin ze všech sil snaží zastavit krveprolití v naší sužované Ukrajině a ruská diplomacie se snaží dovést dohody znepřátelených stran v Donbasu k právně závaznému formátu.

59; V Rusku se očekává vysoká zahraniční poptávka po raketách s plochou dráhou letu Kalibr, které již absolvovaly testy v bojových podmínkách, řekli v Rosoboronexportu.

60; Žádné odsouzení válečných zločinů USA v Afghánistánu se konat nebude, říká Dmitrij Sablin. Prokuratura Mezinárodního trestního soudu je připravena zahájit komplexní vyšetřování eventuálních zločinů amerických vojáků v Afghánistánu.

61; Energetici během tří dnů vrátili obyvatelům šesti jižních obcí Doněcké republiky dodávky energie přerušené v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

62; Rada ministrů Luganské republiky potvrdila cíle a priority sociálně-ekonomického rozvoje Republiky v roce 2017.

63; Dvě třetiny Ukrajinců nejsou spokojeny s činností Porošenka, Vlády a Nejvyšší rady, vyplývá z průzkumu. Činnost těchto orgánů moci schvalují pouhá tři procenta dotázaných.

64; Ukrajina se chystá na nový Majdan. Centrum Kyjeva dostal zesílenou ochranu. Pracovníci strukturních jednotek policie hlavního města a vojáci Národní gardy drží službu v zesíleném režimu, říká se ve zprávě odboru komunikace kyjevské policie.

65; Asad se chystá být prezidentem až do roku 2021. Asad se ujal funkce prezidenta na první sedmileté období v červenci 200, kdy získal v referendu o volbě hlavy státu 97%,3% hlasů.

66; Mohutný výbuch: Ženisté syrské armády vyhodili v Damašku do povětří tunel s ozbrojenci. Zlikvidovaný tunel sloužil teroristům pro tajné dodávky posil, munice a dalších materiálních prostředků do okupovaného předměstí Damašku.

67; Ruské ministerstvo obrany vysvětlilo rozdíl mezi Aleppem a Mosulem. Ministerstvo obrany vyjmenovalo čtyři body, podle kterých se liší situace v Aleppu a Mosulu. V Aleppu už více než dva týdny neoperuje ruské ani syrské letectvo, zatímco v Mosulu dochází ke každodenním americkým bombovým náletům. V Aleppu bylo vytvořeno šest humanitárních koridorů. V Mosulu o ničem takovém nemůže být řeč. V Aleppu mohou ozbrojenci odcházet do jiných oblastí Sýrie, zatímco koalice v Mosulu se chystá fyzicky zlikvidovat všechny ozbrojence nacházející se ve městě. V Aleppu fungují představitelé OSN, Červeného půlměsíce a dalších mezinárodních organizací včetně novinářů. V Mosulu takové informační pokrytí zcela chybí.

68; Moskevskou ulici v Kyjevě přejmenují na počest Godzilly. Kromě toho se komise obrátila na kyjevského starostu a tajemníkovi Kyjevské rady s prosbou o obnovení procedury přejmenování prospektu Vatutina na prospekt Šucheviče.

69; Turecko prozradilo cíle přesunu vojenské techniky k irácké hranici. Ministr obrany Turecka Fikri Işık označil přesun vojenské techniky k irácké hranici za přípravu na možný vývoj v regionu.

70; Připravuje Izrael úder proti Sýrii a proč izraelská armáda dopravuje ozbrojence do Sýrie? 26. října přešla skupina ozbrojenců syrsko-izraelskou hranici v okolí obce Džubbata el-Hašáb 58,5 km jihozápadně od Damašku. Přechod hranic proběhl za asistence izraelských ozbrojených sil.

71; Státní duma má v úmyslu prověřit informace o financování ukrajinské armády Alfa-bankou. Pokud se to potvrdí, pak schválí příslušná opatření, se kterými ruské zákonodárství počítá, sdělil poslanec za Jednotné Rusko Jevgenij Fjodorov.

72; Gazprom: Eurokomise schválila dohodu o OPAL. Gazprom obdržel oficiální potvrzení od Evropské komise o rozšířeném přístupu k plynovodu OPAL, ale ještě dokument studuje, protože Evropští úředníci v něm učinili několik jednostranných úprav.

73; Noví feudálové: Bývalá hlavní lékařka Majdanu uvedla v majetkovém přiznání hrad. Kromě toho sedm bytů a autorská práva na písně.

74; Saakašviliho politika a bývalého zástupce generálního prokurátora Ukrajiny Davida Sakvarelidzeho polili zelenou tinkturou.

75; Vůdcové Islámského státu zaveleli k ústupu z Mosulu do Sýrie. Úspěchy irácké armády ve východní části města podkopaly bojového ducha teroristů.

76; Spekulanti hrají proti rublu. Soukromí spekulanti na moskevské burze značně zvýšili sázky proti rublu, vyplývá ze statistik burzy ohledně otevřených pozic ve vedlejších finančních nástrojích.

77; Týden před volbami štáb Hillary Clintonové nedokáže zakrýt svou paniku, píší německá média. Německá média si týden před volbami prezidenta USA všimla nárůstu panických nálad v táboře Hillary Clintonové

78; Jsou Belavia, Boeing MH-17 a Tu-154 sestřelený v roce 2001 nad Černým mořem články jednoho řetězu? Novinář Konstantin Dolgov ve svém novém videoblogu upozorňuje na některé paralely mezi těmito třemi letadly.

79; Mistr Lotyšska v triatlonu, devětadvacetiletý Dmitrij Kalinin, se upálil poblíž Věčného ohně. V poslední době sportovec vkládal na sociální sítě symboliku Islámského státu a jeho známí u něho pozorovali psychické problémy.

80; Ruská skupina plavidel s letadlovou lodí triumfálně vplula do Středozemního moře. Bylo zveřejněno video vstupu ruské skupiny lodí v čele s raketovým křižníkem Petr Veliký a těžkým letadlovým křižníkem Admirál Kuzněcov do vod Středozemního moře.

81; Ukrajinci jsou na sociálních sítích vyzýváni, aby přišli na nový Majdan 4. listopadu a přinutili poslance složit mandáty.

82; USA brzy zkrachují, pokud budou tolik utrácet za války, píše Boston Globe. Americký ekonomi Jeffrey Sachs kritizoval USA za nadměrné peněžní výdaje na vojenské operace po celém světě.

83; U Kyjeva řidiči vyvolali hromadnou rvačku s policisty. Zastavený řidič auta nejen odmítl předložit dokumenty, ale ještě si telefonicky zavolal posily.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 2.11.2016:

1; Proč šéf britské kontrarozvědky přirovnal Rusko k teroristům? Bylo to první interview šéfa tajné služby za posledních 107 let.

2; V Mariupolu byl zadržen muž s taškou plnou granátů, který jel do Kyjeva. Zadržený sdělil, že je zapomněl vyndat.

3; SBU představuje vážné nebezpečí, říká generál FSB o incidentu s běloruským letadlem. Byl zveřejněn text komunikace posádky letadla společnosti Belavia, který potvrzuje hrozbu ze strany Ukrajiny, ž budou použity stíhačky.

4; Amerika srovnává města se zemí, aby je osvobodila od Islámského státu, hlásí korespondenti Alexandr Koc a Dmitrij Stěšin z Iráku.

5; „Midasovo prokletí“ Majdanu. Nesmyslnost neužitečné hrabivosti na Ukrajině překvapuje svým až kosmickým rozměrem a stejně kosmickou hloupostí. (Midas – hrabivý král Frygie, který byl vytrestán tím, že vše, čeho se dotkl, se měnilo na zlato).

6; Špinavá bouře. Anatomie ukrajinské „revoluce“. Šok, který soudě dle sociálních sítí prožívají Ukrajinci kvůli majetkovým a příjmovým přiznáním svých politiků a vysokých úředníků, je důležitým poučením i pro Rusko.

7; Globální vztek. Aneb Proč se náš svět zbláznil. Vůbec nejde jen o Islámský stát. Jádro pudla je v „globálních hodnotách“ Západu, které vyvolaly nejprve celosvětovou vlnu vzteku a devastace ve 20. století a dnes něco podobného začínají dělat už podruhé.

8; Jak Anglosasové vykrádají Arménské nerostné zdroje. Podle archivu disponuje Arménie 592 nalezišti nerostných surovin, z nich 46 jsou naleziště zlata a 29 naleziště mědi, molybdenu a železa.

9; SBU se schovala za záda řadového dispečera. Reputace Ukrajiny dostala další řádný úder.

10; Masakr v Aleppském kotli: T90 a Tygři prolamují obranu teroristických band. Kvůli ochraně před pokračujícími útoky a kvůli útoku na islamistickou koalici Džejš al Fath v Aleppu zapojila syrská armáda nejelitnější jednotky a nejlepší vojenskou techniku.

11; Chaos v cílech a ztráta vůle ničí Evropu. Poslední dobou je mezi světovými novinkami velmi málo zpráv ze Západní Evropy.

12; Do armád USA budou najímat i rodiče samoživitele, tlouštíky a narkomany. Americká armáda přehodnotí pravidla přijímání do armády.

13; Ceny ruského systému Platon (platby za průjezd vozidel nad 12 tun) v roce 2017 vzrostou až dvojnásobně.

14; Automajdan se chystá uspořádat celoukrajinskou protestní akci a zablokovat celnice na Západní Ukrajině. Připomeňme, že 4. listopadu jsou Ukrajinci vyzývání k zahájení nového Majdanu.

15; Americký spisovatel zpochybnil propagandu USA, když nenašel na silnicích v Moskvě žádné výtluky. James Bradley strávil v Moskvě tři týdny a popsal ve svém materiálu pro The Duran svá osobní pozorování, která odporují tezi Baracka Obamy o tom, že ruská ekonomika je „rozervána na cáry“.

16; Vůdce Islámského státu se skrývá v Mosulu, píší média. Přítomnost Abů Bakra al-Bagdádího v iráckém hlavním městě Islámského státu může zkomplikovat útok koaličních sil na toto město, myslí si v Iráckém Kurdistánu.

17; Džemilevova noční můra: Turecké úřady provedly masové zatýkání krymskotatarského a severokavkazského banditského podzemí za účelem vydání do Ruska. Po celém Turecku probíhají rozsáhlé speciální operace.

18; V Soči zemřel druhý zraněný v důsledku pádu vrtulníku. V noci na 2. listopadu v sočské nemocnici zemřel další zraněný turista z nelegálního letu.

19; Drsní sibiřští gayové se chystají uskutečnit svou přehlídku v Irkutsku. Koncem října se homosexuální aktivisté z Moskvy, Petrohreadu, Jekaěrinburgu, Kaliningradu a Irkutsku setkali v hlavním městě, aby projednali otázku uspořádání přehlídek homosexuálů na území Ruska.

20; V moskevské budově MIA Russia today hledají bombu. 2. listopadu ráno informoval anonym o uložení bomby na adrese Zubovský bulvár č. 4.

21; Ukrajinci jsou 4.11. zváni na nový Majdan. V sociálních sítích se objevují výzvy, aby lidé donutili poslance složit své mandáty.

22; Velvyslankyně USA na Ukrajině vyslovila podmínku pro uskutečnění voleb v Donbasu. Jovanović přiznala, že rozhodnutí o přerušení palby na linii dotyku přijatá před více než dvěma lety dosud nefungují.

23; Rusko obnovilo postsovětský rekord v těžbě ropy. Průměrná denní těžba ropy a kondenzátu v Rusku podle údajů za říjen vzrostla o 3,9% meziročně a o 1% meziměsíčně. Bylo tím dosaženo historického rekordu.

24; V Aleppu požadují teroristé peníze za možnost opustit město přes humanitární koridory. Cena stanovená ozbrojenci je však pro většinu civilních obyvatel východních částí Aleppa nezaplatitelná.

25; Na Ukrajině přidělali k obrněnému transportéru sovětské letecké dělo z roku 1965. Je nepravděpodobné, že letadlové dělo s vysokou frekvencí střelby (50 výstřelů za vteřinu) a mohutným zpětným rázem bude na obrněnci efektivní. Mimochodem – skandální „Dozor“ má i bez děla problémů víc než dost.

26; Rusko zahajuje novou humanitární pauzu v Aleppu. Režim přerušení palby bude platit ve městě do 4. listopadu 10:00 hod.

27; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 238 nábojů a min, poškozeny minimálně čtyři domy. Vedle těžkých zbraní a minometů byly při ostřelování teritoria Republiky ukrajinskou armádou použity ozbrojené BVP, granátomety a střelné zbraně.

28; Žirinovskij navrhl přejmenovat Leninský prospekt na Ulici Ivana Hrozného. Připomeňme, že odhalení prvního pomníku Ivana Hrozného na území Ruské federace 14. října ve městě Orjol vyvolalo bouřlivé diskuse ve společnosti.

29; Státní duma ratifikovala dohodu o sjednocené skupině vojsk s Abcházií. Sjednocená skupina je určena k reakci na ozbrojený útok a další hrozby vojenské bezpečnosti z kterékoli strany.

30; V kyjevském metru zadrželi muže s granátometem. Granátomet a příslušnou munici objevili u jednatřicetiletého obyvatele Chmelnické oblasti během osobní prohlídky.

31; Asangeův přítel řekl, kdo stojí za úniky z předvolebního štábu Clintonové. Zdroj těchto dopisů nemá absolutně žádné vazby na Rusko, prohlásil blízký přítel zakladatele WikiLeaks Craig Murray a vysvětlil, kde je třeba hledat.

32; Erdogan označil úvěry MMF za novou formu otroctví. Prezident Turecka Erdogan prohlásil, že získávání úvěrů od Mezinárodního měnového fondu a Světové banky je novou formou kolonialismu a otroctví.

33; Byl zveřejněn článek, kde bývalý velitel slavjanské posádky Igor Strelkov vypráví své dojmy ze své někdejší návštěvy kyjevského Majdanu.

34; Poklonskaja požádala Generální prokuraturu Ruské federace, aby prověřila nový film Alexeje Učitěle. Zástupkyně předsedy výboru Státní dumy pro bezpečnost a boj proti korupci vysvětlila, že žádost byla vyhotovena podle písemných a ústních oznámení od veřejnosti.

35; Kyjev přesunul k linii dotyku dva tisíce zahraničních žoldáků, hlásí Národní policie Luganské republiky. Žoldáky umístili v pionýrských táborech a opuštěných soukromých domech v obcích.

36; V Generálním štábu Ruské federace informovali o velkých ztrátách v řadách ozbrojenců v Aleppu. Teroristé utrpěli velké ztráty na živé síle, zraních i bojové technice, Možnosti vymanit se ze sevření ve městě nemají, sdělil náčelník Generálního štábu Ruské federace Valerij Gerasimov.

37; Bavič Zelenskij během svého vystoupení „postřílel“ poslance Nejvyšší rady. V současné situaci na Ukrajině podobné žertíky mají živý ohlas mezi diváky.

38; Mohutné dělostřelecké ostřelování ze strany ukrajinské armády a autobusy se zahraničními žoldáky. Pod zástěrkou montážních prací v okolí fenolového závodu provádí ukrajinská armáda inženýrské zajištění pozic a přísun munice.

39; Před velvyslanectvím Ruska v Kyjevě uspořádali „absurdní divadlo“. Aktivisté požadovali propuštění špióna SBU Romana Suščenka a zastavení vykonstruovaných trestních případů proti ukrajinským novinářům.

40; USA a NATO zvětšují útočný potenciál na západních hranicích spojeneckého Běloruska, říká Šojgu. Ministr obrany Ruské federace zdůraznil, že tyto nepřátelské kroky NATO nutí Moskvu přijímat odvetná opatření.

41; Turecký ministr zahraničí je připraven se osobně omluvit vdově po pilotovi sestřeleného Su-24. Kromě toho prohlásil, že Ankara je připravena pomoci vdově i materiálně.

42; Že nemají ztráty? Za poslední den má ukrajinská armáda v ATO další mrtvé a zraněné. Pro Kyjev bezútěšná čísla uvedl na dnešní tiskové konferenci mluvčí ministerstva obrany Ukrajiny pro otázky ATO Andrej Lysenko.

43; Kličkova nová perla: Začal jsem nenávidět sníh, protože je potřeba ho uklízet. Podle jeho slov dřív úklid sněhu představoval „národní katastrofu“.

44; Turecko si vyžádalo dokumenty k zahájení trestního stíhání vrahů ruského pilota. Turecké úřady si vyžádaly od Ruska dokumentární potvrzení viny Alparaslana Çelika, který zastřelil pilota ruského Su-24 sestřeleného tureckými ozbrojenými silami.

45; Portrét Motoroly v Petrohradě někdo polil barvou. Graffiti portrét velitele Sparty Arsena Pavlova byl polit barvou.

46; EU nesplnila své závazky ohledně migrační dohody, říká Erdogan. Evropská unie dosud neposlala Turecku tři miliardy euro, které se zavázala poskytnout podle dohody podepsané s Ankarou, prohlásil ve středu prezident Turecka Erdogan.

47; Byla zveřejněna poslední geopolitická prognóza Stratfor na roky 2015 až 2025. Je to už pátá klouzavá prognóza za toto desetiletí. V materiálu se uznává, že vedle přesně předpovězených událostí se v minulosti prognostici také v mnohém mýlili. Nedokázali například předpovědět jedenácté září a míru americké reakce na tuto událost.

48; Šéf Doněcké republiky v nejbližší době zveřejní jména důstojníků SBU, kteří se podíleli na Motorolově vraždě.

49; Ukrajina tuto zimu nepřežije bez uhlí z Doněcké republiky, říká Zacharčenko. Je to pro Porošenka bolavé téma, ale bez našeho uhlí Ukrajina nepřežije, prohlásil Alexandr Zacharčenko.

50; Turecko je připraveno pouštět na své území Rusy i na vnitrostátní pas. Turecko si přeje, aby Rusové měli možnost jezdit do Turecka na vnitrostátní pas, prohlásil turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu.

51; Ukrajinská armáda ostřelovala z tanků a těžkých minometů Leninskoje a Kominternovo na jihu Doněcké republiky. Ukrajinští vojáci přes den zahájili palbu z tankových děl a minometů na obce Leninskoje a Kominternovo v Novoazovském okrese na jihu Doněcké republiky.

52; Dvě třetiny Rusů považují Rusko za úspěšné na světové aréně, vyplývá z průzkumu. Téměř dvě třetiny (65%) Rusů, kteří sledují zahraniční politiku země, je přesvědčeno, že Ruská federace za poslední dobu vykazuje úspěchy na světové scéně, vyplývá z výsledků průzkumu provedeného Fondem veřejného mínění (FOM).

53; Kyjevem v předvečer Eurovize 2017otřásají skandály. Sedm měsíců před startem Eurovize se v Kyjevě rozhořel skandál.

54; Trumpův úspěch nutí investory skupovat zlato. Ceny zlata překonaly hranici 1.300 dolarů za unci v souvislosti s nárůstem nejistoty kolem voleb v USA a také díky oslabení dolaru.

55; Turecko stahuje kolony obrněné techniky na hranici se Sýrií. Do tureckého městečka Kilis na hranici se Sýrií se stahuje turecká armádní obrněná technika.

56; Vojáci ukrajinské armády si za své osobní peníze kupovali uniformy, aby mohli přivítat Turčinova. V souvislosti s příjezdem tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandra Turčinova byli vojáci nuceni si za své peníze pořizovat vojenské uniformy.

57; Státní tajemník upravoval dopisy Hillary Clintonové , než je předal komisi ke zkoumání, píše WikiLeaks. Pracovníci štábu předpokládali, že zdrojem úniků byli členové komise pro vyšetření skandálu, ale jimi poskytnutá informace naladila novináře proti Clintonové.

58; Iráčtí vojáci postupují do hloubi Mosulu. Iráčtí vojáci se posunuli dál na východě Mosulu okupovaného skupinou Islámský stát a vstoupili do obvodu Džudejdat al-Muftí, hlásí agentura Rudaw.

59; V Kyjevě výrostek kvůli sázce znásilnil ženu. Zadrženému hrozí až sedm let odnětí svobody.

60; Ukrajina obnovuje vojenskou flotilu, říká velitel ukrajinského námořnictva. Ukrajina přezbrojuje a rozšiřuje svou vojenskou námořní flotilu včetně opravy své vlajkové lodi fregaty Getman Sagajdačnyj.

61; USA se odmítly přidat k normandskému formátu. Na otázku, proč se USA nepřipojí ani k jednomu z formátů rozhovorů ohledně Ukrajiny – ani k normandskému ani k minskému – velvyslankyně Jovanović odpověděla, že USA aktivně podporují Ukrajinu jinými způsoby.

62; Ku-klux-klan podpořil Trumpa v prezidentské kampani. V ultrapravicové americké organizaci KKK chtějí vidět Trumpa na pozici prezidenta USA, ale zdržují se oficiálního vystoupení na jeho podporu.

63; Ukrajina nemusí dostat do konce roku novou tranši od MMF, říkají analytici. Přitom sám fond nevyloučil vyčlenění tranše v hodnotě 1,3 miliardy dolarů pro Ukrajinu do konce roku.

64; Federální rezervní systém (Fed) se rozhodl nezvyšovat úrokovou míru. Podle výsledků dvoudenního zasedání Federálního výboru pro otevřené trhy (FOMC) amerického Fedu bylo přijato rozhodnutí zachovat procentní sazbu v cílovém pásmu 0,25 – 0,50 p.a.

65; Do Sýrie přijeli vojáci z Egypta. V úterý do syrského přístavu Tartus přijela skupina důstojníků egyptských ozbrojených sil kvůli absolvování bojové přípravy pod vedením ruských vojenských poradců.

66; Milionáři z Nejvyšší rady dostávali kompenzace na ubytování. Loni 119 poslanců, kteří přiznali alespoň milion hřiven finančního majetku,dostávalo kompenzaci za ubytování, říká se v prohlášení veřejné organizace Výbor voličů Ukrajiny.

67; Ukrajina uhradí ztráty za běloruské letadlo. Kyjev bude platit poměrně malou částku.

68; Z Porošenka si opět někdo vystřelil. V aparátu kirgizského prezidenta popřeli rozhovor prezidenta s Porošenkem. Aparát kirgizského prezidenta odmítl zprávu, která se objevila na oficiálních stránkách prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, o telefonickém rozhovoru s prezidentem Almazbekem Atambajevem.

69; Všem vám setnou hlavy, pohrozil Ljaško poslancům. Lídr Radikální strany Oleg Ljaško pohrozil svým kolegům v Radě smrtí, pokud se nezamyslí nad národem.

70; Americká média radí občanů, koho mají volit, říká Trump. Trump i dříve poukazoval na angažovanost amerických médií a jejich podporu Clintonové ve volbách.

71; Opravdu Lidová republika: Významní představitelé Doněcké republiky zpívají s mládeží v ulicích Doněcka písně za doprovodu kytary. Známý politolog Alexandr Kazakov referuje po události, která dnes proběhla v Doněcku.

72; Trump i Clintonová si dělí kůži „stále ještě živého“ amerického hospodářství. V boji mezi Trumpem a Clintonovou je každý prostředek dobrý. Hillary si našla více než 3200 nezávislých ekonomů a více než dvě desítky nositelů Nobelovy ceny za ekonomii.

73; V Saratově byla nazvána ulice jménem zabitého pilota Dolgina. Podle dokumentu je nová ulice situována v největší čtvrti města Leninskoje.

74; Ozbrojenci odmítli návrh Ruska, aby odešli z východního Aleppa. Ozbrojenci kontrolující východní Aleppo odmítli návrh zástupců ruské armády, aby opustili okupovaná území.

75; Ve věku 86 let zemřel v Německu herec a klaun, národní umělec SSSR Oleg Popov.

76; Na internetu se objevilo video, na němž se mladá žena v uniformě velmi podobné uniformě pracovníků hlídkové policie nachází na ulici v Dněpropetrovsku ve stavu silného drogového opojení.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek. 3.11.2016:

1; Bílý dům obvinil Rusko z pokusu ovlivnit volby na celém světě. Bílý dům si myslí, že Rusko se pokouší ovlivňovat politické volby na celém světě, prohlásil před novináři zástupce bílého domu Eric Schultz.

2; V Oděse byla uzavřena „Saakašviliho chlouba“. Centrum služeb pro občany, které bylo otevřeno před rokem a stalo se vizitkou politické skupiny kolem gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho, ukončilo svou činnost.

3; V Nejvyšší radě si myslí, že Ukrajinu Rusko potřebuje k tomu, aby zahájilo invazi do Evropy. Toto prohlášení učinil poslanec Oleg Berezjuk.

4; Silným prezidentem USA se nemůže stát ani Clintonová ani Trump, říká expert. Volby prezidenta a většiny Kongresu USA se budou konat 8. listopadu.

5; V Rusku prakticky neexistuje žádná opozice ani v konstruktivním, ani v destruktivním smyslu. Je tu hrstka mladých i starých nedospělců, kteří mentálně navždy ustrnuli v pubertální fázi svého vývoje.

6; V pořadu ukrajinské televize „Pravda“ brilantně shrnuli postmajdanovský vývoj: Oslík stále ještě nepochopil, že mrkvičku, která se houpe před jeho očima a za kterou se už více než dva roky žene, nikdy nedostane.

7; Státní department vyhrožuje Rusku „neviditelnou odvetou“. V Bílém domě bylo už dávno schváleno rozhodnutí „odpovědět na útoky ruských hackerů“. K protiútoku dojde tehdy, až to bude považovat za nutné prezident Barack Obama, poznamenal šéf státního departmentu US John Kerry.

8; Kritickým bodem „úspěšné“ vojenské operace koalice vedené Spojenými státy bylo vyhlášení pozastavení útoku na Mosul z 28. října. Za hlavní cíl bylo prohlášeno přeskupení spojeneckých vojsk.

9; Očekával se poslední a rozhodující úder na Clintonovou. Nepřišel však podle původního očekávání od Juliana Assange, nýbrž z budovy FBI ve Washingtonu.

10; Bývalý generální tajemník NATO vyzval Spojené státy, aby se staly světovým četníkem. Bývalý generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen prohlásil. Že nezávisle na výsledcích voleb prezidenta USA se musí vedení země aktivněji vměšovat do řešení světových konfliktů.

11; Trumpův předvolební štáb rozeslal pozvánky na večírek u příležitosti vítězství kandidáta ve volbách. Recepce se koná v New Yorku v hotelu Hilton Midtown ve volební noc.

12; Místo bezvízového styku dostávají železnou oponu. Ukrajincům začínají uzavírat vstup do Evropy. Velvyslanectví Německa na Ukrajině odmítlo udělit víza třem ukrajinským novinářům, kteří měli jet na tiskovou přehlídku tabákové společnosti Japan Tobacco International.

13; Podíl zbraní na ruském exportu přesahuje 4%. Podíl výrobků vojenského určení na celkovém ruském exportu v roce 2015 činil 4,2%. Přitom celkový objem exportu zbraní dosáhl 14,5 miliardy dolarů.

14; Manžel hlavní asistentky Clintonové se léčí ze sexuální závislosti. Bývalý kongresman a bývalý kandidát na starostu New Yorku Anthony Weiner se nachází v zařízení, kde pacienty léčí ze závislosti na virtuálním sexu a exhibicionismu.

15; Jsme šokováni tím, že Evropa povolila Gazpromu dodávky plynu přes území mimo Ukrajinu, říká šéf Naftogazu. V Naftogazu už dříve přiznali, že v takovém případě Ukrajina přijde o 320 milionů dolarů.

16; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 230 nábojů a min, vznikl požár obytného domu. Vedle těžkých zbraní a minometů použili ukrajinští vojáci také ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

17; Rusko může přerušit letecké spojení s Tádžikistánem, říká zdroj. K tomuto opatření může Moskva jednostranně sáhnout už 8. listopadu. Důvodem je odmítnutí ze strany Dušanbe přijímat lety ruských společností z letiště Žukovskij – prý se jedná o jednostranné zvýšení počtu dopravců a frekvence letů ze strany Ruska.

18; To je horor a ne městská dětská nemocnice. Kyjevané jsou šokováni stavem zdravotnického zařízení na levém břehu Kyjeva na adrese ulice Ališera Navoji.

19; Makarenko pro mě není vzor. Ukrajinský ministr odmítl ctít zkušenost sovětských činitelů v oblasti vzdělávání. Já se svými dětmi jezdím do zóny ATO a pomáháme tam našim bojovníkům. Na vlastním příkladu formujeme národně-patriotickou výchovu, sdělil svůj recept Makarenkův odpůrce.

20; Nejvyšší rada Ukrajiny doporučila lepit na ruské zboží nálepku „Vyrobeno v zemi agresora“. Poslanci Nejvyšší rady považují za nutné „informovat spotřebitele o produkci země-agresora“ pomocí značení zboží.

21; Steven Seagal obdržel ruské občanství. Výnos o udělení občanství Ruské federace americkému herci a producentu podepsal prezident Vladimir Putin.

22; Mise MMF se vrátila do Kyjeva kvůli kontrole reforem. Mise Mezinárodního měnového fondu zahájí činnost na Ukrajině 3. listopadu s cílem zkontrolovat plnění reforem, které jsou podmínkou pro vyčlenění další tranše úvěru v rozsahu 1,3 miliardy dolarů do konce roku 2016.

23; Z hořícího Mosulu odcházejí první uprchlíci. Armády Iráku, Iráckého Kurdistánu a západní koalice pod vedením USA už třetí týden dobývají přístupové cesty k iráckému hlavnímu městu Islámského státu.

24; Čínští investoři se zaměřili na největší zlatokopeckou společnost Ruska. Blokační balík největší zlatokopecké společnosti může získat čínská společnost Fosun Group.

25; Oděsané požadují od Porošenka zvýhodněný režim pro Donbas. Jde o takzvaný režim „porto-franco“, „svobodné město“, o který usiluje i sama Oděsa.

26; Ukrajinská armáda ostřelovala okolí mostu u Stanice Luganské, aby zmařila jeho opravu. V činnosti byla děla bojových vozidel pěchoty, granátomety, minomety a velkorážné kulomety.

27; Americké letectvo uskutečnilo nálety na obytné čtvrti poblíž Mosulu, říká generální štáb Ruské federace. V důsledku bombardování byli zraněni civilní obyvatelé a kromě toho byla poškozena mešita, upřesnil náčelník Hlavní operační správy ruského generálního štábu Sergej Rudskoj.

28; Bank of America: Rusko bude těžit ještě více ropy. Bank of America předpovídá, že v roce 2019 těžba ropy v Rusku vzroste na 11,4 milionu barelů za den a roční objem bude dosahovat 568,3 milionů tun za rok.

29; Letadla především: Rosoboronexport zveřejnil strukturu exportu ruských zbraní. Celková hodnota zakázek společnosti činila téměř 50 miliard dolarů. Základ je tvořen leteckou technikou, další jsou prostředky protivzdušné obrany, zbraně a technika pozemních vojsk a vojenská námořní technika.

30; Brexit se odkládá na neurčito. Soud nedovolil britské premiérce zahájit proces „rozvodu“ s Evropskou unií bez přivolení parlamentu.

31; V Polsku krutě zbili Ukrajince. Polská policie a ukrajinská média se pokoušejí přesvědčit veřejnost, že útočníci, kteří křičeli „ Tu máš Bandero!“ si mysleli, že mlátí Rusa.

32; V centru Kyjeva začaly srážky mezi policií a demonstranty. Zoufalí Ukrajinci nepočkali na 4. listopad, který byl avizován jako den nového Majdanu, a vyvolali nepokoje v centru ukrajinského hlavního města už dnes.

33; Armádní ostuda: Tisíce britských vojáků nesplnily normativy pro fyzickou přípravu. Expertise domnívají, že bídné výsledky testů svědčí o tom, že britští vojáci jsou špatně připravení, a připomínají, že Spojené království vždy bojuje cizíma rukama.

34; Putin uskutečnil operativní setkání s Bezpečnostní radou. Během setkání byly projednány otázky ohledně Sýrie a vnitropolitických témat.

35; Z Porošenkových stránek odstranili zprávu o „rozhovoru s prezidentem Kirgizie“. Připomeňme, že informaci zveřejněnou Porošenkovou tiskovou službou, popřeli v aparátu kirgizského prezidenta. S kým ale prezident mluvil, zůstává záhadou.

36; V Záporožské oblasti úředník platil sám se sebou podepsal devět smluv a sám sobě platil peníze za budování chodníků.

37; Pravý sektor zahájil čistky stoupenců Doněcké republiky v obci Pravdovka na západ od Gorlovky, hlásí rozvědka. Radikálové vyhánějí lidi na ulice a pod hrozbou zastřelení je nutí vykřikovat nacionalistická hesla. Kromě toho extremisté přivážejí do centrální části obce velká děla, střílejí z nich a snaží se obyvatelům nahnat strach.

38; Ukrajinská armáda zahájila ostřelování obce Sachanka na jihu Doněcké republiky, hlásí velení. Pod palbou nepřítele se ocitlo území průmyslové zóny mezi Avdějevkou a Jasinovatou a sídliště Alexandrovka na západě Doněcka.

39; Vysvětli, kde jsi vzal ty peníze. Porošenko požaduje od poslanců zprávy o původu kapitálu. O sobě Porošenko řekl, že před ním ještě žádný prezident nemusel deklarovat všechno od polštářků na kanapi až po šálky v kuchyni. Prohlásil také, že je proti podávání přiznání u příslušníků armády.

40; V „Ajdaru“ oznámili ztráty v Donbasu. V tiskové službě trestního batalionu informovali o dvou zabitých a několika těžce zraněných.

41; Iráčtí vojáci dobyli další čtvrť v Mosulu. Iráčtí vojáci, kurdské síly a oddíly domobrany vedou bojové akce ze všech čtyř směrů. Podporu jim poskytuje letectvo koalice vedené USA.

42; Rusko mění rubl na velmi lukrativní měnu, píše Bloomberg. Experti radí investorům, aby neodmítali rublová aktiva, a to bez ohledu na to, že ruská národní měna začala oslabovat, píše Bloomberg.

43; Naftogaz komentoval informaci o těžbě břidličného plynu na Ukrajině. V Naftogazu upřesnili, že plánují využití dostupných moderních technologií, aby efektivně těžili tradiční plyn, jehož má Ukrajina dostatečné zásoby.

44; Erdogan obvinil Německo z napomáhání terorismu, oznamuje Associated Press.

45; Kariéra hlavní asistentky Hillary Clintonové skončila, říká politolog. Zástupkyně šéfa předvolebního štábu Hillary Clintonové už nemůže být její pravou rukou kvůli skandálu, prohlásil americký politolog a výkonný ředitel Institut Rona Paula pro mír a prosperitu Daniel McAdams.

46; Dění v Doněcké republice: Prudké poziční boje, výbuch skladu ukrajinské armády, přesun kolon vojenské techniky. Tento týden nebyly podnikány taktické útočné akce ukrajinské armády ani Národní gardy. V podstatě jen pokračovaly prudké poziční boje a intenzivní ostřelování, které sílilo každým dnem.

47; Ozbrojenci v Aleppu začali bojovat jeden proti druhému. Ozbrojenci Džebhat Fatáh aš-Šám, Nur al-Dín al-Zinkí a Abú Amara se pokusili ovládnout pozice a zbraně skupiny Fastakím.

48; Rozdíl mezi Clintonovou a Trumpem se prudce snížil na 3%, vyplývá z výsledků průzkumu televizní stanice CBS.

49; Tahle moc se dostala k moci prostřednictvím krve. Savčenková volá Ukrajince na Majdan. Poslankyně Naděžda Savčenko během rozhovoru s demonstrujícími vkladateli zbankrotované banky Michajlovskij ve čtvrtek prohlásila, že nynější ukrajinská moc vzešla z krve Majdanu.

50; Každý Ukrajinec dluží 42 tisíc hřiven. Bývalý první vicepremiér tvrdí, že růst státního dluhu je dán devalvací hřivny a početnými půjčkami.

51; Vdova po pilotovi sestřeleného Su-24 je ochotna se setkat s tureckým ministrem zahraničí. Nedávno vyjádřil Çavuşoğlu připravenost osobně vyjádřit soustrast vdově po pilotovi, omluvit se jí a předat ruské straně dokumenty pro vyšetřování.

52; Více než dvě stovky ruských a běloruských výsadkářů dorazily do Srbska na mezinárodní taktické cvičení „Slovanské bratrství 2016“.

53; V Sýrii zahynul asistent poslance Státní dumy, který bojoval za Doněckou republiku. Sergej Morozov, který pracoval jako asistent poslance Michaila Děgťarjova (za LDPR) a šel bojovat do Sýrie, zahynul.

54; Incident s rozhovorem Porošenka a Atambajeva je provokace, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí. Informace ohledně naplánované provokace se nyní prověřuje na ukrajinské i kirgizské straně.

55; Proti ukrajinskému komikovi Zelenskému je požadováno zavedení trestního stíhání kvůli výzvám k převzetí moci. Populárnímu ukrajinskému umělci ze studia „95 kvartal“ pohrozili trestním stíháním za výzvy k násilnému převzetí moci.

56; Obrovskými tempy rostou sázky na Trumpa. Donald Trump vítězí nad Hillary Clintonovou. Alespoň to vyplývá ze sázek v sázkových kancelářích.

57; Smrt z nebe: „Noční lovci“ Mi-28 likvidují ozbrojence Islámského státu. Na nově zveřejněném videu jsou zachyceny momenty likvidace dopravních prostředků ozbrojenců v pouštní krajině na sever od Šury.

58; Federální rezervní fond USA poprvé od roku 2011 prognózuje růst inflace na 2%. Ke konci roku 2016 inflace v USA dosáhne hodnoty 2%, což je maximum od roku 2011.

59; Šokující Ukrajina: „Hrdina ATO“ se pokoušel procpat do kavárny s granátometem a potom se odpálil minou.

60; V Petrohradě byl zadržen poradce generálního konzulátu Norska. Generální konzulát Norska daný incident vůbec nekomentoval.

61; Proč se hroutí americký domeček z karet na Blízkém Východě? Politika USA na Blízkém Východě je domeček z karet, který se zcela rozpadne, pokud Washington nic nezmění, píše The National Interest.

62; Bitka v Oděse. Ukrajinští ultras napadli nizozemské fanoušky. Při potyčce dav použil všechno, co bylo po ruce.

63; Neschopnost OPEC dohodnout se srazí ceny ropy na 25 dolarů. Už dlouho investoři a experti přemílají jednu a tu samou otázku? Bude či nebude uzavřena dohoda o snížení těžby ropy?

64; Nedaleko velvyslanectví Ruska v Londýně byla uspořádána protestní akce. Aktivisté uspořádali první demonstraci u velvyslanectví Ruska v Londýně po příslušné výzvě ministra zahraničí Velké Británie Borise Johnsona.

65; Asistentka Hillary Clintonové vedla služební korespondenci obsahující tajné informace prostřednictvím osobní pošty v době, kdy byla Clintonová státním tajemníkem, píše The Washington Free Beacon.

66; Islámský stát oznamuje sestřelení vrtulníku ruského letectva u Palmýry. Mediální křídlo Islámského státu, agentura Amak večer informovalo o vrtulníku ruského letectva údajně sestřeleném ozbrojenci.

67; Vrtulník ruského letectva se dostal do palby Islámského státu a přistál u Palmýry. Na ministerstvu obrany Ruské federace odmítli informaci zveřejněnou řadou médií o vraždě ruských vojáků při raketovém ostřelování bojového vrtulníku v Sýrii.

68; Pentagon zveřejnil svůj hlavní úkol: Podpora jaderného potenciálu zůstává prioritním úkolem pro Pentagon, prohlásil ve čtvrtek ministr obrany USA Ashton Carter.

69; Bratr dagestánského policisty zavražděného ozbrojenci bude posmrtně vyznamenán. Poručík vnitřní služby Magomed Nurbagandov byl zabit 10. července nedaleko obce Sergokala.

70; Donbas se vrací do Ruského světa a táhne za sebou Ukrajinu, říká šéf Luganské republiky ve své výzvě. 4. listopadu slaví Rusko jeden z nejinspirativnějších svátků Den národní jednoty.

71; Prostá matematika: Tahák západních médií ohledně komentování událostí v Aleppu a v Mosulu. Přední západní média při komentování bojových akcí v iráckém Mosulu a syrském Aleppu vycházejí z různých principů.

72; Porošenko si udělal ostudu, když předvedl neznalost zeměpisu západní Ukrajiny. K incidentu došlo na Mezinárodním ekonomickém fóru ve Lvově. Nevěděl, že Ivano-Frankovská oblast je součástí Haliče.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 4.11.2016:

1; Konflikty na Blízkém Východě není možné řešit bez Ruska, Saúdské Arábie a Íránu, řekl Nicolas Sarkozy.

2; Clintonová pod dohledem FBI: Jakou politiku hrají tajné služby USA? Poslední týden před prezidentskými volbami v USA, které se budou konat 8. listopadu, změnil předvolební kampaň v souboj kompromitujících materiálů.

3; Asad zůstává, Obama bude muset jít. Co čeká Sýrii v příštích letech? Vývoj situace bude v mnohém záviset na tom, kdo se stane novým prezidentem USA.

4; Předvolební kampaň Clintonové se mění v pornografický thriller. To není námět detektivního braku, ale realita současné prezidentské kampaně v USA.

5; Vítězství Majdanu: Homosexuálové učí Ukrajince mužnosti a odvaze.Ukrajinu se neustále snaží integrovat do Evropy. Hned po letním průvodu homosexuálů v centru ukrajinského hlavního města se v kyjevské metru objevily reklamní tabule s vtíravou propagací homosexuality.

6; Islámský stát zaskočil turecké vojáky a ozbrojence a vytlačil je z města Al-Báb v Aleppu. Islámský stát překvapivě zaútočil na síly tureckých vojáků a ozbrojenců, kteří se zúčastnili operace Ankary „Štít Eufratu“. Teroristé vytlačili Erdoganovy síly z města Al-Báb na severu provincie Aleppo.

7; Rusko se poučilo z minulých vojenských kampaní a posílilo armádu, říká americký generál. USA by měly být moudré a poctivé, aby si přiznaly, že Moskva má svůj pohled na svět, říká bývalý hlavní velitel Spojených ozbrojených sil NATO v Evropě, americký generál Philip Breedlove.

8; Prokletý sarkofág a jaderné hry Kyjeva. Ukrajina neplánovala uzavření Černobylské jaderné elektrárny schopné dodávat 2.000 MW elektrické energie Ukrajině, která nedisponuje příliš velkým množstvím jiných energetických zdrojů, zvláště ropy.

9; Teroristé dovolili Syřanům opustit Aleppo za 300 dolarů. Vojenská rada Džejš al-Fath zveřejnila prohlášení, podle kterého Syřané mladší čtrnácti a starší padesáti let mohou opustit východní oblasti Aleppa za podmínky, že každý z nich zaplatí 300 dolarů.

10; Pohledy celého světa jsou upřeny na prezidentskou kampaň v USA, ale co vidí? Proti tomu, je South Park hotový dokumentární film.

11; Za mé vlády přestanou USA svrhávat ve světě režimy, říká Trump. Kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu slíbil, že v případě jeho zvolení se USA přestanou vměšovat do záležitostí jiných zemí a vnucovat „demokracii“.

12; Pěkně pod kontrolou: V roce 2017 instalují USA systémy protivzdušné ochrany v Jižní Koreji. Předtím v Pekingu rozhodně vystoupili proti těmto plánům Washingtonu a Soulu a prohlásili, že jejich realizace s sebou přináší hrozbu pro bezpečnost Číny.

13; Při ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zraněn bojovník Armády Luganské republiky, informuje Národní policie Republiky.

14; Veverka zmařila předčasné hlasování v USA. Veverka způsobila zkrat na elektroinstalaci, v důsledku čehož jeden z volebních okrsků v Miami ve státě Ohio zůstal bez elektřiny.

15; V Turecku došlo k výbuchu u budovy policie. Jsou zranění. Média informují o nepokojích, které vznikly po výbuchu.

16; Trumpovi nebude umožněno zvítězit, říká Assange. Zakladatel WikiLeaks je přesvědčen, že kandidát Republikánské strany se nebude moci stát příštím prezidentem USA.

17; Fungování humanitárních koridorů v Aleppu. Na ministerstvu obrany Ruské federace potvrdili, že v syrském Aleppu začala humanitární pauza, která bude trvat po celý 4. listopad od 9:00 do 19:00 hod.

18; Ukrajinská armáda od večera vystřelila téměř 400 dělostřeleckých nábojů na města Doněcké republiky. Vedle těžkých zbraní a minometů ukrajinská armáda použila ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

19; Operace ruského specnazu a výbuch vrtulníku ruského letectva u Palmýry. Byly zveřejněny záběry z likvidace vrtulníku Mi-35 v poušti. Na videu a fotografiích je dobře vidět, jak ruský specnaz na obrněných vozech Tigr a Vystrel kryje evakuaci posádky vojenským dopravním vrtulníkem Mi-8.

20; Na Majdanu se objevili první lidé v maskáčích. Připomeňme, že na dnešek vyzývali Ukrajince, aby přišli na nový Majdan. Začátek projevů byl ohlášen na 13:00 moskevského času.

21; Na Puškinově náměstí v Moskvě se konal pochod pod názvem „Jsme jednotní!“ na počest Dne národní jednoty.

22; Na Borovickém náměstí v Moskvě byl dnes oficiálně odhalen pomník Knížete Vladimira od sochaře Salavata Ščerbakova.

23; Kongres USA obvinil Clintonovou z vlastizrady. Nyní nepřátelské země disponují velmi citlivou informací, což ohrožuje nejen Clintonovou a národní bezpečnost, ale i občany USA, kteří slouží za hranicemi, prohlásil šéf výboru pro národní bezpečnost.

24; V Dněpropetrovské oblasti poslali školáky a studenty na nucené prázdniny. Ve školkách, školách a univerzitách nefunguje topení. Halasné sliby Kyjeva, že překoná zimu bez ruského plynu, názorně ukazují svou nesmyslnost už teď na podzim.

25; V Dagestánu byl zlikvidován vůdce chasavjurtského zločineckého podsvětí. Zároveň byl neutralizován samozvaný „emír“ města Chasavjurta, který byl hledán kvůli pokusu o vraždu pracovníků policie.

26; Nejnovější „zázračná zbraň“ pro ukrajinskou armádu. Ještě nedávno se Ukrajinci smáli papundeklové Armatě. Školák, který je autorem modelu ruského tanku sestaveného z krabic, se však stal „celebritou“, kterou vozí po celé zemi a nechají „přednášet“ technikům o konstruování obrněné techniky.

27; V kyjevské restauraci neznámý pachatel zahájil střelbu a zranil dva lidi.

28; Skupina plavidel NATO pluje do přístavu Klaipėda. Do námořního přístavu Klaipėda přijíždí „na návštěvu“ skupina minolovek ozbrojených sil NATO, sdělilo litevské ministerstvo obrany.

29; Jedna z ruských jaderných elektráren byla prohlášena za nejlepší na světě. Americký časopis o energetice „Power“ uznal jednu z ruských jaderných elektráren za nejlepší na světě.

30; Článek o státní ideologii v ústavě je zastaralý, říká Mironov. Lídr strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov si myslí, že článek 13 ruské Ústavy: „Žádná ideologie nemůže být považována za státní nebo závaznou“ neodpovídá národním zájmům země.

31; Šéf národní policie Ukrajiny hájí zdrogovanou policistku tím, že se příliš unavila ve službě. Připomeňme, že nedávno vzrušily internet záběry s pracovnicí hlídkové policie v Dněpropetrovsku, která nesla evidentní známky drogového opojení. Vzápětí byla zveřejněna informace v ukrajinských médiích, že šlo o slabou mrtvici.

32; Vladimir Putin odhalil pomník Vladimira Velikého v rámci oslav Dne národní jednoty.

33; Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky neutralizovalo skupinu neonacistů, která se zabývala podvratnou činností. Pracovníci ministerstva prověřují informaci o možné přípravě provokací v průběhu akcí věnovaných Dni národní jednoty.

34; V Poltavské oblasti se muž chlubil granátem a přitom se odpálil a zranil svou milenku. Po příjezdu na místo události policisté konstatovali, že čtyřicetiletý místní obyvatel přišel do bytu své družky s granátem v ruce. Při předvádění došlo k explozi. Muž na místě zemřel, sedmatřicetiletou ženu odvezli do nemocnice s mnohačetnými zraněními.

35; Ukrajinská armáda provádí neustálou leteckou průzkum a připravují se k provokacím, hlásí národní policie Luganské republiky. Kromě letecké rozvědky pomocí dronů pokračuje přesun vojenské techniky do okolí Stanice Luganské.

36; FIFA pokutovala Ukrajinu za banderovskou vlajku na zápase s Kosovem. Předtím už FIFA diskvalifikovala až do roku 2020 Lvoský stadion „Arena Lvov“ za nacistickou symboliku na tribunách při zápase se San Marinem.

37; Byli vysláni vojáci k prozkoumání příčin hluku linoucího se ze dna oceánu v Arktidě. Zvuk neznámého původu vychází ze dna průlivu Fury-and-Hecla, který odděluje Baffinův ostrov Baffinova od poloostrova Melwill kontinentální části Kanady.

38; Rusko nebude mít vliv na průběh voleb, ale může zasít pochybnosti o jejich výsledcích, píší americká média. Ovlivnit volby prezidenta v USA je příliš složitý úkol dokonce i pro ruské hackery, myslí si v rozvědce USA. Ale Moskva se nejspíš pokusí zpochybnit legitimitu výsledků hlasování.

39; Obyvatelka Donbasu, která přišla o rodinu, zažalovala Porošenka u Evropského soudu pro lidská práva. Anna Tuv podala žalobu ve věci ohrožení života její rodiny, vraždy a nezákonného vedení bojových akcí zakázanými druhy zbraní.

40; Je naší svatou povinností jít vpřed, říká Putin. Při odhalování pomníku Vladimira Velikého prezident Ruska hovořil o tom, jak čelit současným výzvám a hrozbám.

41; U budovy Nejvyšší rady došlo k výbuchu. Svědkové informují o drobném výbuchu poblíž budovy ukrajinského parlamentu.

42; Existuje naděje na obnovení vztahů Ruska a USA prostřednictvím kultury, říká Putin. Vztahy mezi Ruskem a USA prožívají vážnou zkoušku. Kulturní vazby ale sbližují a to poskytuje naději na jejich úplnou obnovu, prohlásil v pátek prezident Ruské federace Vladimir Putin.

43; Proti Janukovičovi bylo na Ukrajině zahájeno osm trestních řízení. Janukovičovi bylo oznámeno podezření v osmi případech, sděluje generální prokuratura.

44; V USA jsou možné teroristické činy před volbami, píší média. Nejmenované zdroje informovaly o existenci indicií v souvislosti s předpokládanou hrozbou teroristických činů ve třech amerických státech den před uskutečněním prezidentských voleb v USA.

45; V Aleppu byli ze strany ozbrojenců zraněni ruští vojáci. K události došlo na západním úseku strategické dálnice Castello vedoucí do východních čtvrtí Aleppa.

46; V FBI označili Clintonovou za Antikrista. Mnoho pracovníků FBI pociťuje hlubokou antipatii vůči prezidentské kandidátce za demokratickou stranu Hillary Clintonové.

47; V Indii už oslavili Trumpovo vítězství. Krajně pravicové politické sdružení Hindu Sena (Armáda hinduistů) v pátek oslavili v Novém Dillí „vítězství kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa ve volbách, které se uskuteční až 8. listopadu.

48; Putin stabilizoval světovou politiku, říká Kusturica. Známý srbský režisér Emir Kusturica si myslí, že prezident Ruska Vladimir Putin vnesl rovnováhu do světové politiky.

49; Poslanec Jaroslav Markevič usnul ve své lavici v Nejvyšší radě Ukrajiny. Poslanci pravidelně baví veřejnost svým chováním v Nejvyšší radě, nebo třeba jen tím, že „sladce odpočívají“.

50; Bezpečnost ruského velvyslanectví v Londýně je ohrožena, říkají ruští diplomaté. Ruské velvyslanectví v Londýně poslalo britskému ministerstvu zahraničí protestní nótu v souvislosti s akcí zorganizovanou před velvyslanectvím ve čtvrtek večer.

51; Krvavý neúspěch útoku sebevražedných atentátníků. Syrská armáda pokračuje v likvidaci ozbrojenců v Aleppu. Syrské armádě se podařilo znovu získat kontrolu nad několika objekty v Minjanu, o které předtím přišla, a také posílit své pozice na linii fronty ve čtvrti Al-Asad včetně okolí Vojenské akademie.

52; Průvod ruských nacionalistů v Ljublinu vedl Mark Izraelevič. Aktivista strany PARNAS Mark Galperin neměl žádné zábrany jít v jednom šiku s radikálními nacistickými symboly a hesly. Vypadá to, že není proti heslu, že „národní socialismus (nacismus) je boj za nový stát“.

53; Lídr Islámského státu ztrácí kontrolu nad svými ozbrojenci, píší média. Spolu s postupem iráckých sil k okrajům města Mosulu se ozbrojenci Islámského státu začali vymaňovat zpod kontroly svého lídra Abú Bakra al-Bagdádího.

54; Město Těplodar v Oděské oblasti v důsledku kruté ironie zůstalo bez dodávek tepla. Deset tisíc obyvatel města energetiků Těplodar v Oděské oblasti zůstali bez dodávek tepla, sdělila tisková služba Oděské oblastní administrativy.

55; Za kulisami jednají země Evropské unie aktivně s Moskvou, píše Svenska Dagbladet. Navzdory řečem o izolaci Ruska po připojení Krymu a zavedení sankcí většina zemí Evropské unie stále vysílá své delegace na nejvyšší úrovni do Moskvy, píše list Svenska Dagbladet.

56; Američtí vojáci byli zastřeleni při pokusu probít se na vojenskou základnu v Jordánsku. Při přestřelce u vojenské základny v Jordánsku zahynuli tři američtí vojáci, informuje AFP.

57; Byly zveřejněny šokující záběry z obrovského nelegálního skladiště zbraní a obrněné techniky u Kyjeva. Nedaleko Kyjeva objevili pracovníci policejních orgánů podzemní bunkr, v němž byl uložen obrovský arzenál zbraní s municí a obrněný transportér.

58; Před velvyslanectvím Velké Británie v Moskvě probíhá protestní akce. V Moskvě skupina aktivistů pořádá protestní akci před budovou velvyslanectví Velké Británie v Rusku. Toto shromáždění je odpovědí na demonstraci, která proběhla nedávno u diplomatické mise Ruské federace v Londýně.

59; V Rovenské oblastní radě vznikla hromadná potyčka kvůli jantaru. Aktivisté vystoupili proti přidělování pozemků společnostem pro těžbu jantaru.

60; V bytě chersonského úředníka explodoval granát. Tlaková vlna poškodila nábytek, okenní rámy i mříže.

61; Vojenští dopisovatelé Dmitrij Stěšin a Alexandr Koc shrnuli rozdíly mezi operacemi v Mosulu a Aleppu do čtyř bodů podle vojenských, humanitárních, politických a mediálních aspektů.

62; Majdan v Čerkassech. Před policejním stanicí byly zapáleny pneumatiky. V Čerkassech byla zorganizována protestní akce proti jmenování bývalého Kernesova poradce náčelníkem oblastní policejní správy.

63; Bývalý velitel batalionu Donbass byl zbaven hodnosti majora. Generální štáb poskytl informace, že poslanec před jmenováním do hodnosti nebyl na seznamu důstojníků ukrajinské armády a nikdy nezískal primární vojenskou hodnost.

64; V Doněcké republice mohou uskutečnit volby v roce 2017 i bez souhlasu Ukrajiny, říká Zacharčenko. Jelikož Kyjev neschválil řadu návrhu zákonů a podmínek nutných pro uskutečnění voleb, museli jsme je odkládat. Ale donekonečna v tom pokračovat nejde, prohlásil šéf Doněcké republiky.

65; Ukrajina podepsala dohodu o bezvízovém styku s Albánií. Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin a ministr zahraničí Albánie Ditmir Bushati podepsali mezivládní dohodu o vzájemném zrušení víz pro občany.

66; V Doněcku se konal přímý rozhovor šéfa Doněcké republiky s obyvateli. Alexandr Zacharčenko odpověděl na dotazy obyvatel země ve formátu přímého rozhovoru.

67; V Čerkassech radikálové vtrhli do budovy policejní správy a vyhodili nového náčelníka. Na dnešek byla plánována prezentace nového šéfa.

68; Za co Američané nenávidí Clintonovou, spekuluje CNN. Američané se zlobí na politický establishment USA, jehož součástí je Clintonová.

69; V USA se začínají bát teroristických činů před volbami. Volby prezidenta a většiny Kongresu USA se uskuteční 8. listopadu.

70; Lžipatriarcha Filaret vyzval k vraždění obyvatel Donbasu. Lžipatriarcha neuznaného „Kyjevského patriarchátu“ Filaret vyzval k vraždám obyvatel Donbasu za jejich „hřích“ spočívající v hlasování v referendu o nezávislosti.

71; Obyvatelé Donbasu odpovídali na otázku, kdo z obou kandidátů na prezidenta USA představuje menší zlo.

72; Nejnovější fregata ruského vojenského námořnictva vyzbrojená Kalibry míří do Sýrie. Fregata se připojí ke stálé operativní skupině ruské flotily ve Středozemním moři vedené těžkou letadlovou lodí Admirál Kuzněcov.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 5.11.2016

1; Joe Biden se rozčilil kvůli ratifikaci vojenské dohody mezi Ruskem a Abcházií. Biden zdůraznil podporu suverenity a teritoriální celistvosti Gruzie v rámci mezinárodně uznaných hranic a odsoudil Rusko za ratifikaci dohody s Abcházií o jednotné skupině vojsk.

2; Kyjev pokračuje v plácání nesmyslů, říká Zacharova. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova ironicky komentovala reakci Ukrajiny na odhalení pomníku knížete Vladimira v Moskvě.

3; Obhájit zemi. Proč se to Moskvě podařilo a Kyjevu ne? Jakmile se jihozápadní větev v důsledku různých okolností dostane mimo rámec Ruského světa, čekej potíže, polonizaci, vymývání mozků, ponižování a žoldáky na krku národa.

4; Protiruská hysterie zatemnila rozum americkým médiím, píše The Nation. Američtí novináři před prezidentskými volbami v USA posilují protiruskou hysterii, která odporuje logice i faktům, píše The Nation.

5; Hillary neprojde! Ruští agenti jsou v FBI. V předvečer voleb v USA Barack Obama najednou přestal veřejně podporovat kandidátku na prezidenta Hillary Clintonovou. Pravděpodobně se rozhodl, že se nebude patlat ve skandálu se stovkami tisíc elektronických dopisů, které Hillary uchovávala, kde ji napadlo.

6; Už to nehulte! Prohlašovat, že Krym brzy požádá o znovuzačlenění do Ukrajiny, to vyžaduje velmi bohatou v fantazii nebo dlouhý pobyt v jiné realitě.

7; Válečné prapory byly vyvěšeny, válka vyhlášena. Tím, že apriori odmítl uznat výsledky hlasování a zveřejnil svých 95 „Lutherovských tezí“, za sebou Trump spálil mosty.

8; Volby v USA prohraje jak Clintonová, tak i Trump. Jaký si politický cit neustále našeptává, že volby v USA nebudou uznány. Technicky proběhnou, ale výsledek může být značně neočekávaný. Než dojde k oficiální inauguraci, lze čekat překvapení, které dějiny ještě nepoznaly.

9; Armáda USA je proti Hilary Clintonové. Jejího soupeře na post prezidenta USA američtí vojáci považují za svého koně. Tedy kromě černochů.

10; Musel jsem jet na Donbas, abych mohl vyprávět pravdu, říká španělský spisovatel. Když začala válka, řekl jsem si: Musím tam jet, abych mohl o ní informovat tak, jak reálně probíhají události, a ne tak, jak o tom píší média ve Španělsku, říká španělský spisovatel.

11; V Turecku byli zadrženi tři čečenští teroristé, říká Kadyrov. Každý z nich organizoval a spáchal mnoho teroristických činů, vraždy vojáků, spolupracovníků policie a civilních osob, upřesnil nejvyšší představitel Čečny.

12; Američtí Hackeři pronikli do řídícího systému Krmelu a energetického systému Ruska, píší média. Podle informací zdroje ve vojenské rozvědce, na který se odvolávají americká média, vojenští hackeři jsou připraveni udeřit, bude-li toho třeba.

13; Ukrajinská armáda zahájila minometnou palbu na Lozovoje a Kalinovo, hlásí Národní policie Luganské republiky. Nepřítel použil minomety ráže 120 mm.

14; Jen byznys. Nic osobního... Clintonův fond dostával desítky milionů dolarů od nedemokratických zemí. V dobročinném fondu už přiznali obdržení jednoho milionu dolarů od Kataru.

15; Zvěrstva Islámského státu v Mosulu: hromadné popravy a verbování desetiletých dětí. OSN oznámila, že teroristé vzali 1.600 civilních obyvatel Mosulu jako rukojmí a pokračují v hromadných popravách rukojmích.

16; Srostl jsem s tím systémem, říká Assange o amerických tajných službách a o svém životě. Šéfredaktor WikiLeaks vyprávěl o svém životě v dobrovolném vězení, o roli FBI v amerických prezidentských volbách a o penězích, které Clintonovi dostávali od Saúdské Arábie, Kataru a Bahrajnu.

17; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Gorlovky z minometů ráže 120 mm. Jen za uplynulý týden ukrajinská armáda vystřelila na teritorium Doněcké republiky více než 3,8 tisíce střel.

18; Státní department označil humanitární pauzy v Aleppu za neefektivní, Syrský lid, zvláště obyvatelé Aleppa samozřejmě nepociťují v důsledku humanitární pauzy žádnou úlevu, řekl jménem Syřanů mluvčí Státního departmentu John Kirby.

19; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za výbuch v Turecku. V prvních hodinách po výbuchu turecké úřady obvinily z diverze vojenské křídlo Kurdské strany pracujících.

20; V Charkově byli zadrženi verbíři, kteří verbovali ukrajinské prostitutky do Litvy. Dva podnikaví verbíři zorganizovali přepravu ukrajinských žen za hranice za účelem poskytování sexuálních služeb v Litvě.

21; V Kremlu zareagovali na prohlášení o kybernetickém útoku USA na ruské systémy řízení. Připomeňme, že předtím se v západních médiích objevily zprávy o tom, že vojenští hackeři USA se dostali do energetického systému Ruské federace a „kremelských systémů řízení“.

22; V Luganské republice byli zadrženi vůdcové ilegálního oddělení „Azova“. O úspěšné speciální operaci informovali dnes na ministerstvu pro státní bezpečnost Luganské republiky.

23; Ukrajinská armáda zadržuje ruskou agresi a evropské země se dloubají v nose, říká Turčinov. Šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu se rozčiluje, že země Západu nedostatečně podporují Ukrajinu, která už dva roky čelí rusko-teroristickým vojskům v Donbasu.

24; Zaostávání Trumpa za Clintonovou se snížilo na hodnotu statistické chyby. Náskok bývalé státní tajemnice roztál před očima, když FBI 28. října oznámila obnovení trestního stíhání ve věci její elektronické korespondence.

25; V Ruské federaci se 5. listopadu slaví Den rozvědčíka. Při této příležitosti se na internetu objevují úchvatné záběry z jejich práce.

26; V Bělorusku jsme hrdí na úspěchy Sovětského svazu, říká Lukašenko. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko prohlásil, že jeho země se snaží zachovat a rozmnožit úspěchy z dob Sovětského svazu.

27; Nové ruské ostřelovací pušky jsou připraveny k sériovým dodávkám. Puška je určena pro využití se dvěma různými patronami – pro obyčejné kulky a protipancéřové.

28; Pravý přítok Donu byl otráven. Uhynuly vodní rostliny a zmizela veškerá fauna. Škodlivé chemické odpady do pravého přítoku Donu – řeky Severskij Doněc vypustil jeden z podniků.

29; Krvavý jestřáb: Ministr obrany Francie stojí za kulisami masakru v Sýrii. Jean-Yves Le Drian má pověst jestřába, který se účastní špinavých her s ozbrojenci na Blízkém Východě. Velká část teroristických skupiny vycvičených a vyzbrojených ministerstvem obrany a tajnými službami Francie přešla k teroristům Džebhat an-Nusrá.

30; Obama přiznal, že vměšování USA přináší jiným zemím problémy. Doslova přiznal, že vojenské vměšování jeho země do věcí jiných zemí vedlo k ještě větším problémům. Toto prohlášení učinil při bilancování práce své administrativy.

31; Žena, která obvinila Trumpa ze znásilnění, stáhla svou žalobu. Američanka, která vystoupila s obviněním na adresu republikána Donalda Trumpa, že ji znásilnil, když jí bylo 13 let, se vzdává svých soudních nároků.

32; USA mají co skrývat, píše rakouský list. Americký stát Texas nedovolil ruským pozorovatelům účastnit se sčítání hlasů na svých volebních okrscích. Analogickou prosbu ruskému konzulátu odmítly i úřady Oklahomy a Louisiany.

33; OBSE odhalila absenci zhruba čtyřiceti kusů vojenské techniky ukrajinské armády ve skladech, kde měly být uloženy, hlásí národní policie Luganské republiky. Ukrajinská armáda nadále porušuje podmínky rozmístění zbraní a vojenské techniky v místech stažení a využívají režim přerušení palby pro posilování vojenského potenciálu svých jednotek v zóně tzv. ATO.

34; K čemu Rusko potřebuje tak mocnou rozvědku? 5. listopadu je profesní svátek vojenské rozvědky Ruské federace. Před 98 lety v tento den byla zřízena Registrační správa pro koordinaci snah všech výzvědných orgánů armády.

35; V Donbasu byl zlikvidován další terorista z „Azova“. Příslušníci trestního batalionu mají vztek, že se nemohou ani pomstít.

36; Civilní obyvatel byl zraněn při ukrajinském ostřelování Petrovského obvodu Doněcka, říká Basurin. Za poslední den na západě hlavního města byly dělostřeleckou palbou ze strany Ukrajinské armády poškozeny tři domy na Leninově ulici. Kromě toho byl poškozen elektrorozvodný systém. Bez elektřiny zůstává 30 domů.

37; V Chmelnickém byl nalezen mrtev „hrdina ATO“, který sloužil u policie. Podle informací policie tělo nalezl chodec v příkopu u silnice poblíž vojenského polygonu. Mrtvý byl v civilním oblečení.

38; Co očekává Sýrii po volbách v USA? Clintonová a Trump nevynechají jedinou příležitost, aby řekli o svých úmyslech ohledně změny politiky vůči Sýrii, avšak jejich plány tak či onak narazí na realitu.

39; Ukrajinská stíhačka proletěla deset kilometrů od frontové linie, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Ozbrojené síly Doněcké republiky obvinily ukrajinské úřady z využívání bojového letectva v zóně konfliktu v Donbasu.

40; Vandal, který zničil graffiti Motoroly v Petrohradě, se tím pochlubil na internetu. Napsal, že splnil svůj slib.

41; Vůdcové luganské skupiny „Azov“ vlastenčili za peníze ukrajinských tajných služeb, vyplývá ze svědectví. Milenka jednoho z lídrů neonacistického uskupení fotbalových ultras zadržených v Lugansku přiznala, že „vedení“ skupiny fungovalo za peníze.

42; Bidenova výhrůžka legalizuje kybernetickou válku proti Rusku, říká Puškov. Hrozbu ze strany Joe Bidena provést kybernetický útok na Rusko lze považovat za způsob legalizace kybernetické války proti Ruské federaci, myslí si člen obranného výboru Rady federace Alexej Puškov.

43; Putin je můj idol, říká prezident Filipín. Ruského prezidenta označil prezident Filipín za svůj idol.

44; Šílená lež USA: Rusko vyhrožuje smrtí civilním obyvatelům Aleppa. Západní politici a média se opět pokusily zdiskreditovat snahu Ruska a úřadů Sýrie o zmenšení množství obětí a škod v zemi.

45; Ukrajinští vojáci za posledních 24 hodin 800-krát ostřelovali frontové zóny Doněcké republiky, hlásí velení. Pod palbou ukrajinské armády se ocitla Jasinovataja, Spartak a také Petrovský obvod hlavního města a oblast bývalého letiště.

46; Ruská armáda dostala v letech 2014 až 2016 více než 120 tisíc kompletů nejnovější výstroje Ratnik. Sdělil to novinářům generální ředitel CNIITOČMAŠ (Výzkumný ústav přesného strojírenství) Dmitrij Semizorov.

47; V USA po nárazu explodoval elektromobil Tesla. Zahynul bývalý pracovník FBI se svou nevěstou, která auto řídila. Podle očitých svědectví se automobil před nárazem pohyboval velmi vysokou rychlostí.

48; V Kanadě našli „ztracenou“ atomovou bombu, píší média. Kanadská flotila prověří informace o nálezu jaderné bomby u pacifického pobřeží země, píše Guardian.

49; Ukrajinský konzulát v Petrohradě zaházeli kostmi. Aktivisté místního oddělení stany „Jiné Rusko“ uskutečnili protestní akci u budovy ukrajinského konzulátu.

50; SBU: Rusko se připravuje k destabilizaci 75% regionů Ukrajiny. Ukrajinská bezpečnostní služba údajně získala dokumenty o plánech Ruska na destabilizaci situace v deseti až patnácti ukrajinských oblastech.

51; Washington se bojí Trumpova vítězství, píše britský kontrarozvědčík. Ve Washingtonu nadále trvají na podílu Moskvy na kybernetických útocích s cílem ovlivnit výsledky voleb 8. listopadu.

52; Šarvátka v nočním klubu: Zraněno bylo osm Američanů. K přestřelce došlo u nočního klubu v americkém město Oakland ve státě Kalifornia.

53; V Německu jsou zaskočeni nezranitelností ruských tanků a křehkostí těch amerických. Ruský tank má daleko lepší pancéřovou ochranu než americký, objevil německý dopisovatel, když srovnal na videu, jak reagují na úder protitankových raket americký M1 Abrams a Ruský T-90.

54; Clintonová sdílela tajnou korespondenci se svou dcerou, říká FBI. FBI zrekonstruovala elektronickou zprávu pracovníků Státního departmentu, kterou Hillary Clinton přeposlala přes svůj soukromý poštovní server své dceři Chelsea Clintonové, sděluje televizní stanice Fox News.

55; Výměna moci v Sýrii může proběhnout legitimně prostřednictvím národního usmíření. To, jestli bude v nové politické konstrukci místo pro Bašára Asada, musí Syřané rozhodnout sami, říká Medveděv.

56; Islámský stát zveřejnil záběry z likvidace tureckého tanku v provincii Aleppo.

57; Trump disponuje „tajnou politickou zbraní“, píší média. Kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump disponuje v Londýně „tajnou politickou zbraní“, Informuje o tom tlevizní společnost CNN.

58; Ornella Muti se rozhodla získat ruské občanství. Hvězda filmu „Il bisbetico domato“ („Zkrocení zlého muže“) má v úmyslu získat ruské občanství.

59; V Bruselu vrtulník a policie honili „Jamese Bonda“. Do operace byly zapojeny složky zvláštního nasazení a policejní vrtulník. Nakonec se ukázalo, že se jednalo o herce amatérského filmu, který se ve městě natáčel.

60; Útok v Aleppu se utápí v krvi. Byl zničen tank, bojové vozidlo pěchoty a 166 ozbrojenců. V pátek 4. listopadu teroristé z islámského koalice Džejš al-Fath zahájili mohutný útok na západní oblasti Aleppa ovládané syrskou armádou.

61; Ukrajinská vláda připravila plán na reintegraci Donbasu. Kabinet ministrů Ukrajiny připravil plán reintegrace Donbasu do Ukrajiny, prohlásil poradce ministra pro záležitosti okupovaných teritorií Jurij Grymčak.

62; Režisér Nikita Michalkov prohlásil, že nechápe, čím omezili šéfa „Satirikonu“ Konstantina Rajkina, který má možnost inscenovat to, co chce.

63; Vítězství Majdanu: Ukrajinci jsou šokováni výší plateb za topení. Ukrajinci publikují na sociálních sítích fotografie s prvními složenkami za topení. Skoro tisíc hřiven za patnáct dní je opravdu neuvěřitelných.

64; Ruská fregata s „Kalibry“ v syrských vodách je zlověstná novinka, píše Guardian. Britský list Guardian předpověděl zlověstný vývoj událostí po vyslání ruské fregaty Admirál Grigorovič ke břehům Sýrie.

65; Spolupracovníkům štábu Hillary Clintonové ukradli notebooky. K incidentu došlo v pátek ve Filadelfii ve státě Pennsylvania. Podle názoru úřadů mohou počítače obsahovat informace o rozvrhu kampaně Hillary Clintonové.

66; Kyjevští studenti obsadili budovu univerzity. Studenti Národní pedagogické univerzity M. P. Dragomanova v pátek obsadili jednu z budov školy v centru Kyjeva a odmítají ji opustit.

67; Kvůli nedostatku tepla si Ukrajinci ve svých bytech staví stany. To musí být nějaký výsměch nebo experiment ohledně schopnosti přežít, jinak to snad ani není možné..., stěžuje si obyvatel Dněpropetrovska.

68; Rogozin odpověděl na kritiku nejnovější ruské ostřelovací pušky. Vicepremiér Dmitrij Rogozin odpověděl na kritiku ruské ostřelovací pušky „Točnosť“ (Přesnost), jejíž sériové dodávky byly dnes zahájeny. Všechny součástky zbraně jsou ruského původu. Zbraň dokáže pracovat se dvěma typy munice – konvenční a protipancéřovou.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 6.11.2016:

1; Ve Vinnické oblasti Ukrajiny zabili člověka kvůli jídlu. Tři muži udusili svého kolegu, který jim ukradl několik kilogramů potravin.

2; Na Atatürkově letišti v Istanbulu došlo ke střelbě. Událost se odehrála u budovy letiště. Přístup k budově byl uzavřen.

3; Ukrajinská elita otevřela Pandořinu korupční skříňku,píše Foreign Policy. Poprvé v historii své země mohli Ukrajinci pohlédnout na přiznání příjmů představitelů orgánů moci, píše Foreign Policy.

4; Ukrajinští politici skupují cennosti nakradené v Donbasu, říká poslanec. Obrovské množství obrazů a kulturních hodnot přiznaných poslanci Nejvyšší rady v elektronických deklaracích bylo ukradeno doněckým obchodníkům a odvezeno ze „zóny ATO“.

5; V čem je Doněcká republika lepší než Ukrajina? Je toho opravdu hodně, ale Ukrajina není například schopna zajistit vakcinaci obyvatelstva ani proti chřipce.

6; Věrný obraz Ukrajiny: Zbožštění malosti. Stačí jen trochu počkat a „vítězství“ se s jistotou změní na zradu. To se stalo axiomatem veškerého ukrajinského dění.

7; V Rusku se objevil symbol jednoty národů. Nikoli náhodou se letos Den národní jednoty slavil od Krymu až po Vladivostok a kulminací svátku je možno plným právem nazvat odhalení pomníku knížete Vladimira v Moskvě.

8; Dokáže nejnovější ruský protivzdušný komplex S-500 úspěšně vzdorovat americkým zbraním? Rusko při budování štítu protiraketové obrany sází na protivzdušný komplex S-500, píše komentátor časopisu The National Interest vojenský analytik Sebastien Roblin.

9; Zvolení Clintonové hrozí katastrofou planetárního rozsahu. Úspěch její činnosti byl natolik velký, že Evropu zavalila imigrační tsunami.

10; Britská rozvědka varuje: Armata je neporazitelná. Podle názoru specialistů vojenské rozvědky Velké Británie se ruský tank T-14 stal nejrevolučnějším počinem v oblasti výroby tanků na půl století dopředu.

11; Výbuch plynu v Ivanově. Nejméně pět mrtvých. Pod sutinami jsou ještě lidé. V důsledku výbuchu plynu na ulici Minskaja ve městě Ivanovo došlo ke zřícení dvoupatrového domu.

12; Pět velitelů Islámského státu uprchlo z Iráku s miliony dolarů. Pět velitelů patřících k nejužšímu vedení uskupení Islámský stát opustilo iráckou provincii Ninive s několika miliony dolarů.

13; Byly nalezeny notebooky ukradené ve štábu Hillary Clinton. Byl zadržen předpokládaný zloděj notebooků ze štábu Clintonové. Jde o známého recidivistu a krádež notebooků z auta neměla sebemenší politický podtext.

14; Ukrajinská armáda použila dělostřelectvo při ostřelování Luganské republiky. Kyjevští vojáci za uplynulý den devětkrát ostřelovali pozice Národní policie Luganské republiky. Sdělilo to ministerstvo obrany Republiky.

15; Zpod sutin v Ivanovu byl vytažen živý člověk. Podle předběžných zpráv pod sutinami nikdo další už není.

16; Arťomij Troickij, jehož hvězda zapadla už v 90. letech, se opět vyjádřil ve smyslu, že by bylo bývalo lepší, kdyby ve Velké vlastenecké válce zvítězili Němci. Nejsilnější dívka světa Mariana Naumova na to pohotově odpověděla: A kde vy byste byli, kdyby tehdy zvítězili ti, kteří jsou podle vás „lepší“?

17; Kyjev nemá dost peněz na Eurovizi ani s podporou Evropy, píše Daily Telegraph. Pokud Ukrajina nedokáže zorganizovat Eurovizi, může přejít tato čest na Rusko. Ale tato eventualita by ještě zvýšila napětí mezi jednotlivými státy, myslí si Daily Telegraph.

18; Šest vesnic na jihu Doněcké republiky zůstalo bez elektřiny v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Včera večer byla ukrajinskou armádou ostřelována obec Zajcevo u Gorlovky.

19; Islámský stát zveřejnil záběry, jak zničili turecký tank u Aleppa.

20; Ruský Skorpion proti Hummeru. Čeho všeho je schopen nový ruský terénní vůz? Armáda čekala na tento unikátní bojový automobil skoro čtyři desetiletí – vlastně od dob Afghánistánu.

21; Rusko se nevměšuje a nechce po nás, abychom byli loutkami, říká Asad. Prezidentt Sýrie Bašár Asad prohlásil, že probíhá válka desítek zemí proti Sýrii, ale úřady této země se mohou spolehnout pouze na podporu Ruska a Íránu.

22; Mladý chlapec spáchal sebevraždu tím, že na sobě odpálil granát. Válka a nekontrolovatelný pohyb nelegálních zbraní, se kterými téměř otevřeně obchodují ukrajinští vojáci, rodí nové způsoby sebevražd.

23; Státní department neposlal do Aleppa ani kůrku chleba, říká ruské ministerstvo obrany. Rusko a USA chápou odlišně užitek v důsledku humanitárních pauz v Sýrii, sdělil zástupce ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v komentáři slov zástupce státního departmentu USA Johna Kirbyho.

24; V Rakousku srazilo auto klauna se sekerou. Zprávy o útocích „klaunů“ přicházejí také z USA, Velké Británie a Švédska.

25; Kdo všechno bojuje o křeslo v Bílém domě kromě Hillary a Donalda? Soudě dle toho, co o předvolební kampani píší média, vzniká dojem, že voleb prezidenta se zúčastní jen představitelé demokratické a republikánské strany Clintonová v Trump. Ve skutečnosti je však počet kandidátů přes dvacet.

26; Rusko se chystá destabilizovat 75% regionů Ukrajiny. SBU údajně získala dokumenty o plánech Ruska destabilizovat situaci v deseti až patnácti ukrajinských regionech.

27; Vejce představují tajemství uzdravení ozbrojenců ATO. V ukrajinském městě Vinnica instalovali dvacet obrovských (zhruba 150 cm vysokých) vajec jako výstavu, která má napomoci vyléčení a uzdravení ozbrojenců ATO.

28; Putin neútočí na Západ lží, ale jeho „špinavým prádlem“. Bývalý zástupce USA v NATO analytik Kurt Wolker vyprávěl o metodách „podkopávání západních hodnot“, které používá Vladimir Putin.

29; Množství obětí výbuchu v Ivanovu vzrostlo na šest. Zpod sutin bylo vyproštěno tělo dalšího muže.

30; Smrtelná nehoda za účasti policie. Jeden mrtvý a zničený „prius“. Ukrajinská hlídková police nepřestává zabíjet. Tentokrát v Chmelnickém.

31; Ukrajinská střela zabila samotné vojáky ukrajinské armády, když explodovala v hlavni při ostřelování Donbasu. V jedné z operativně taktických skupin ukrajinské armády v zóně ATO zahynuli dva vojáci ukrajinských ozbrojených sil v důsledku exploze náboje při výstřelu z děla.

32; V Mariupolu byl vypálen odpadlický chrám. V noci na 6. listopadu neznámí pachatelé vypálili jediný mariupolský pravoslavný kostel „kyjevského patriarchátu“.

33; Novinky z ukrajinské kultury: housky s názvem „Putin v prdeli“. V Záporoží se konal festival ukrajinské kultury, která takto prezentovala svou úroveň.

34; Americké jednotky zvláštního nasazení vstupují do boje o hlavní město Islámského státu. Do oblasti aktivních bojů bylo přesunuto 500 výsadkářů z elitního specnazu USA, kteří mají dodat nový impuls útočné operaci. Podporu amerických diverzantů zajišťují vrtulníky Apache a Chinook.

35; V Kyjevě syn poslance zničil auto policie. V důsledku nehody byli zraněni čtyři lidé, kteří byli hospitalizováni s poraněními různé závažnosti.

36; Byly zveřejněny záběry, jak Trump utíká ze shromáždění v Nevadě. Kandidát na prezidenta USA poděkoval ochrance za rychlou a profesionální akci.

37; S obavami hledím na Washington, říká prezident Německa. Co mě zneklidňuje, je nepředvídatelnost, prohlásil prezident Joachim Gauck v interview pro časopis Der Spiegel.

38; Předseda Čínské nejvyšší rady přijel do Petrohradu na setkání s Medveděvem. Plánováno je také setkání čínského politika s prezidentem Ruské federace s Vladimirem Putinem.

39; Pravý sektor obsadil budovu školy v obci Keramik u Jasinovaté, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

40; Čtyři domy v Doněcku a plynové vedení obytného domu v Dokučajevsku byly poškozeny v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Ukrajinští vojáci tuto noc zahájili palbu na obce Alexandrovka a Trudovskije v Petrovském obvodě Doněcka. Oběti mezi civilním obyvatelstvem nejsou.

41; Rozvědka Národní policie Luganské republiky oslavila dnes svůj profesní svátek ukázkami ze své činnosti.

42; Jestli je čínské „neviditelné“ letadlo J-20 tak skvělé, proč pak Peking nakupuje ruské Su-35? Ačkoli Čína na letecké show v Ču-chai poprvé předvedl svou novou „neviditelnou stíhačku“ J-20, pokračuje Peking v nákupu moderních ruských letadel.

43; Teroristický čin v Iráku: 21 obětí. Sebevražední atentátníci odpálili auta rychlé lékařské pomoci. Ve dvou iráckých městech Tikrít a Samarra byly spáchány dva koordinované teroristické činy.

44; Proč jdou po Poklonské? Ruský diplomat, poslanec Státní dumy Ruské federace, člen Veřejné sněmovny Ruské federace a důvěrník prezidenta Putina Sergej Markov se rozpovídal o vzrušení vzniklém po nedávných vystoupeních Natalie Poklonské.

45; O jednom smrtelném hříchu – hlasování v referendu. V dalším videoblogu ukrajinský mediální expert Anatolij Šaríj rozebírá lidožroutské výroky funkcionářů ukrajinské odpadlické církve, konkrétně jejího nejvyššího představitele Filareta, který nepokrytě vyjádřil názor, že obyvatelé Donbasu si za účast v referendu zaslouží smrt.

46; Žranice v době hladomoru. Ukrajinské ministerstvo sociálních věcí projednávalo sociální dávky v noblesním hotelu Hilton v podobě švédských stolů s ústřicemi a šampaňským.

47; Jak americký generál učil Ukrajince vítězit. Generál armády, která za posledních padesát let nezískala ani jedno přesvědčivé vítězství, přijel poučovat veterány Ilovajského a Děbalcevského kotle o umění přijímat rozhodnutí.

48; Drahá Hillary, jsi stará a zlá, neměla by ses stát prezidentkou, říká Žirinovskij.

49; Kněz vyprávěl o životě na Admirálu Kuzněcovovi. Sergej Šerfedtinov vyprávěl novinářům o životě na palubě letadlového křižníku Admirál Kuzněcov během plavby do Středozemního moře.

50; USA vyzvaly k revizi jaderné politiky vůči Rusku. Administraci USA vyzvali k revizi politiky v oblasti jaderných zbraní a připomněli, jak v letech studené války byla řešena otázka zákazu zkoušek bojové hlavice Monster v JAR.

51; Vyostření situace v Donbasu, boje u Doněcka, Gorlovky a Dokučajevska. Ukrajinské okupační síly ostřelují pozice ozbrojených sil Doněcké republiky u Doněcka, Dokučajevska a Svetlodarska.

52; Masakr v Deraa: 90 mrtvol ozbrojenců zůstalo ležet u vojenské základny v Sýrii. Bojovníci libanonského Hizballáhu zveřejnili frontové záběry z bitevního pole u opuštěné vojenské základny v provincii Deraa, kde jednotky vládních vojsk minulý týden zlikvidovaly více než 90 ozbrojenců.

53; Původ ukrajinského separatismu. Jak ruský historik už před padesáti lety předpověděl události na Ukrajině. Na internetu je možné si přečíst padesát let starou analýzu historika Nikolaje Uljanova a ocenit její aktuálnost.

54; Ruské letectvo nahání hrůzu ozbrojencům v Aleppu. Byly zveřejněny záběry, jak ozbrojenci panikaří při spatření ruské stíhačky.

55; Washington se bojí vlivu Moskvy na volby v Evropě, píše americký list. Ve Washingtonu si myslí, že Rusko podporuje v amerických volbách Donalda Trumpa a hodnotí to jako vměšování do vnitřních volebních procesů.

56; Americký specnaz dobude Mosul osobně pro Hillary Clintonovou, píší média. Světová média se věnují účasti amerického vojenského kontingentu při útoku na Mosul. Podle jejich informací se útoku účastní americké jednotky zvláštního určení.

57; Národní garda likviduje stánky demonstrantů na Majdanu. V neděli 6. listopadu Gennadij Balašov, lídr strany „5.10“ a stoupenci strany postavili na Majdanu Nezávislosti v Kyjevě stany.

58; Příslušníci pluku Azov zadržení v Luganské republice sdělili jména ukrajinských kurátorů. Pracovníci státní bezpečnosti republiky zadrželi v Lugansku předpokládané lídry této organizace.

59; V americké show předvedli polibek Trumpa a Putina. Americká televizní show Night Live na počátku svého nového dílu ukázala polibek republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

60; Trump je praštěnej, Obama krátkozrakej, ale Clintonová je ze všech nejnebezpečnější, říká Oliver Stone. Americký režisér Oliver Stone trefně charakterizoval americké politiky.

61; FBI zjistila, že tajné dokumenty Clintonové rozlepovala posluhovačka. Výsledky vyšetřování FBI ukazují, že hospodyně v soukromém bytě Clintonové ve Washingtonu Marina Santos rozlepovala důvěrné dokumenty, ke kterým neměla mít vůbec přístup.

62; Ukrajina opakuje chyby Třetí říše a chystá se stát ruskou kolonií. Jsou velké státy, kterých ve světě není mnoho, a tam se rodí „režiséři“. A jsou ostatní státy, kteří dodávají pouze kompars a takovou šmíru jako jsou ukrajinští politici a ideologové.

63; Operace koalice vedené Spojenými státy v Mosulu se změnila ve středověká jatka, říká Zacharova. Protiteroristická operace americké koalice v iráckém Mosulu se změnila ve středověká jatka, při kterých trpí především civilní obyvatelstvo.

64; Západ neudělal pro Turecko nic dobrého, říká Erdogan. Země bude sama řešit své problémy a nebude pro ni důležité, co na to řeknou druzí, prohlásil prezident Turecka Erdogan.

65; Ukrajina žádá NATO, aby v ukrajinské armádě zavedla nový systém velení. Do systému spadá mimo jiné velení, kontrola, komunikace, rozvědka, pozorování.

66; Černá Hora našla „ruskou stopu“ v teroristickém činu, který se nestal, píše Balkan Insight. Úřady Černé Hory obvinili ruské nacionalisty z organizace zločinné skupiny s cílem svržení vlády v den voleb 16. října.

67; Luganská republika uzavřela dohodu o dodávce menších objemů vody z Ukrajiny do Republiky.

68; Putinův přítel Depardieu se přiznal k lásce k Rusku a zahrál si Stalina. Francouzský herec Gérard Depardieu nevynechá jedinou příležitost, aby neprojevil svou lásku k Rusku.

69; V Berlíně se už chystají na Trumpovo vítězství, píší německá média. V Berlíně považují Trumpovo vítězství za tu horší variantu.

70; Krásné ženy, migranti, dělníci. Takto demonstrovali netypičtí Trumpovi stoupenci. V New Yorku u Trumpovy věže proběhlo shromáždění na podporu republikánského kandidáta na amerického prezidenta.

71; Ukrajince cestující do Evropy masivně vylučují z letů. Na hlavním letišti Kyjeva Borispol se prudce zvýšil počet případů vyloučení ukrajinských cestujících z letů do Evropy.

72; Hillary Clinton a François Hollande se ukázali jako příbuzní. Vzdálené příbuzenství pojí Clintonovou i s Madonnou a Céline Dion.

73; Proč Američané mobilizují své síly u hlavního města Islámského státu v Sýrii? Čím blíže jsou prezidentské volby v USA, tím méně je ve světových médiích potvrzených dokladů o průběhu operace na osvobození Mosulu.

74; Ornella Muti vysvětlila své rozhodnutí přijmout ruské občanství. Italská filmová herečka prohlásila, že chce získat ruské občanství, a vysvětlila proč: Často zde pobývám, tak proto.

75; Ve Lvově explodovala v bytě munice. Jeden mrtvý. Ve Lvově v důsledku exploze neurčeného předmětu, velmi pravděpodobně vojenské munice, zahynul muž.

76; Čím klan Clintonových připomíná seriál o rodině Soprano? Lež, korupce, krutost, neomezená moc a padouši s divnými účesy. Události kolem státní tajemnice USA Hillary Clinton stále častěji připomínají epizody kultovního amerického seriálu o mafii „Klan Soprano“ (The Sopranos).

Zdroj. rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.