Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 3.4.2017

obrazek
9.4.2017 08:30
Týdení svodka. Na obrázku pohled z Čitinzy, Skalisté, v kraji Pirmorskij v Rusku, od Vitalije Berkova.

Pondělí, 3.4.2017:

1; Ukrajinské nemocnice jsou semeniště smrtících bakterií. Tisíce Ukrajinců jsou každoročně obětí nákaz získaných v nemocnici.

2; Srbský premiér Alexandr Vučić oznámil své vítězství v srbských prezidentských volbách.

3; Porošenkovy lety stojí ukrajinskou státní pokladnu 35 milionů hřiven. Jen cena zajišťování letecké přepravy během Porošenkových návštěv v zahraničí se odhaduje na 30 milionů.

4; V Donbasu došlo k dopravní nehodě s účastí vojáka ukrajinské armády. Jsou zranění. Na místě události pracují zástupci vojenského velitelství a národní policie.

5; Jak Kyjev vydělává na každém zavražděném důchodci z Donbasu. Někdy je docela zajímavé číst interview vysoce postavených úředníků nynějšího protilidového kyjevského režimu.

6; Jak se dále bude rozpadat Ukrajina. V posledních třech letech se Ukrajina velmi rychle zmenšuje. Opětovné začlenění Luganské a Doněcké republiky do Ukrajiny není možné už jen kvůli válečným zločinům vůči civilnímu obyvatelstvu ze strany ukrajinského režimu.

7; „Den blbce“ je profesní svátek „uvědomělých“ patriotů Ukrajiny. Bohužel ho teď slaví celoročně...

8; Rusko a Bělorusko jsou dědici Ruské říše a Sovětského svazu. Rusko a Bělorusko si připomněli den jednoty národů.

9; NATO se v Pobaltí učí zabíjet Rusy. Civilní Rusové a cizí vojáci? Jaký bude realistický scénář? Porošenko: „9. květen – všichni zvítězili nad všemi!“ Běžný život Ukrjainy: výbuchy, atentáty, teroristické činy... A také o ruském jazyce, útoku na „ruský svět“, když ze školních osnov na Ukrajině odstraňují „Vojnu a mír“. To jsou témata dalšího pokračování pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

10; Ukrajina je safari pro investory. Bankovní sektor, včetně ruského a evropského , se nezajímá o ideologii a politiku. Ruská Sberbanka prodává 100% akcií ukrajinské dceřiné společnosti bělorusko-lotyšskému konsorciu Norvik Banka.

11; Dron Islámského státu rozbombardoval výsadek Kurdů na řece Eufrat v Sýrii. Útok byl veden na výsadek Kurdů, který převážel techniku a živou sílu na voru přes řeku Eufrat.

12; Byl zveřejněn analytický text o posledním vývoji obrněné techniky NATO a Ruské federace. Každá ze stran zvolila trochu jiný směr.

13; Tanky syrské armády přesně cílenou palbou likviduje ozbrojence Al-Káidy v syrské provincii Hamá. V neděli syrská armáda zahájila mohutnou vojenskou operaci zamřenou na znovudobytí města Chalfája.

14; Putin navštívil 29. března nejsevernější teritorium Ruska – souostroví s názvem Země Františka Josefa. Je to jen další potvrzení pevnosti Ruské federace při obhajobě svých národních zájmů v Arktidě.

15; Trump vysvětlil situaci s nepodáním ruky Merkelové. Setkání prý proběhlo normálně a během něho si s Angelou Merkelovou podávali ruce mnohokrát.

16; Rusko je náš nejdůležitější partner a největší investor, říká premiér Arménie. Předseda arménské vlády mluvil o tom, proč Jerevan upřednostnil Eurasijský hospodářský svaz a Rusko před Evropskou unií.

17; Herečku Jelenu Voroběj nepustili na Ukrajinu z letiště v Kyjevě. Znamená to zrušení komediálního představení „Muž dodaný až do domu“, ve kterém měla hrát. Je mi líto Kyjevanů, diváků, kteří si koupili lístky a chystali se zhlédnout skvělou premiéru, řekla Voroběj a dodala, že za všechno můžou „ti kreténi“.

18; Generální tajemník OPEC je spokojen s výsledkem ropné dohody. Generální ředitel OPEC Mohammed Barkindo prohlásil, že komerční zásoby ropy ve světě začaly klesat.

19; Život po deportaci. Jak se do vlasti vracejí Trumpem vyhnaní Mexičané? Pro mexické ilegály je vyhoštění z USA skutečná hrůza, protože ani samotné Mexiko není nadšeno z návratu zbloudilých synů.

20; Vučić, kterého zvolili za srbského prezidenta, poděkoval Putinovi za podporu. Podle jeho slov Srbové hlasovali pro pokračování evropské cesty při zachování tradičního přátelství s Ruskem a Čínou.

21; Po pravdě řečeno nikoli, odpověděl Moskal na otázku, zadli existuje nějaká šance vrátit Donbas a Krym k Ukrajině. Gubernátor Zakarpatské oblasti přiznal, že Kyjev by neměl počítat s vrácením oddělených regionů.

22; Rusko pokračuje v porcování Ukrajiny, řekl McCain. Nadále dělí Ukrajinu, navíc až příliš snadno získali značný vliv na Blízkém Východě, zlobí se senátor.

23; Ostřelováním Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády byl poškozen obytný dům, hlásí velení. Ukrajinská strana cynicky narušuje režim přerušení palby, který vstoupil v platnost 1. dubna.

24; Ukrajinská armáda používá falešné automobily OBSE. Mluví se o tom ve zprávě Zvláštní monitorovací mise OBSE v Donbasu.

25; Majitel podniků a parníků. Byla zveřejněna elektronická deklarace Arsena Avakova. Kromě účtu na Facebooku vlastní byty, firmy v daňových rájích, akcie, sbírky obrazů, kolekce vína a stovky tisíc dolarů.

26; Šéfka Národní banky Ukrajiny promluvila o „civilizovaném odchodu“ ruských bank. Připomeňme, že „civilizovaný odchod“ ruských bank byl doprovázen blokádou poboček, vyhrožováním a ničením majetku.

27; Aktivita v průmyslu Ruské federace nadále rostla. V kovoprůmyslu Ruské federace pokračuje růst, ačkoli jeho tempo se v březnu poněkud zpomalilo.

28; Na parkoviště hotelového komplexu hodili granát. Výbuch poškodil dva automobily zaparkované u hotelu.

29; Ruský rapper natáčí klip v rozvalinách Doněckého letiště. Základem námětu písně je osud mladého člověka, který prošel bojovými akcemi v Donbasu.

30; Pod křížovou palbou. Trump přichází o podporu lidí a elity sní o jeho impeachmentu. Trump je nucen krmit obyvatelstvo stále novými sliby a posilovat přátelství s posledním spojencem – velkým kapitálem.

31; Šéfka Národní banky Ukrajiny Valerija Gontareva odchází z funkce.

32; Grojsman slibuje Ukrajincům nová překvapení. Co čeká Ukrajince, zveřejnil předseda vlády 3. dubna během prezentace akčního plánu vlády do roku 2020.

33; Polsko oficiálně obvinilo ruské dispečery z havárie Tu-154 ve Smolensku. Prokuratura Polska vyslovila obvinění vůči ruským dispečerům ve věci havárie Tu-154.

34; V okupované Marjince byla zadržena důchodkyně za vyslovenou pravdu o zvěrstvech ukrajinské armády. Policie Ukrajiny zadržela ženu, jejíž veškeré provinění spočívalo v tom, že vyprávěla o řádění ukrajinské armády v Děbalcevu.

35; V Kremlu komentovali obvinění ze strany Polska na adresu ruských letových dispečerů. Není možné souhlasit s polskými obviněními na adresu ruských dispečerů z letecké katastrofy, která se udála u Smolenska. Rusko bude pokračovat v práci na vyšetřování události, prohlásil v pondělí tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

36; Osmačtyřicet hodin na frontě. Francouzská novinářka na návštěvě domobrany. Francouzská novinářka Christelle Néan pobývala v obci Zajcevo na sever od Gorlovky, kde o nějakém přerušení palby ani neslyšeli.

37; SBU zahájila trestní stíhání Parasjuka. Soud přikázal SBU, aby zahájila trestní stíhání v věci veřejné výzvy Vladimira Parasjuka k vraždě politika Viktora Medvedčuka.

38; Putin přesunul „přímou linku“. V Kremlu už popřeli verzi o tom, že k odložení došlo kvůli protestním akcím.

39; Hromada odpadků z Chrámové hory v Jeruzalémě pomohla vědcům učinit důležitý objev. Vědci od roku 2004 prohlížejí odpad, který z Chrámové hory vyváží muslimská administrativa, a potvrdili popis chrámu učiněný židovským historikem (Iosephus Flavius) v prvním století našeho letopočtu. Židovskou svatyni skutečně obklopovaly dvě řady sloupů a měřítko stavby bylo skutečně impozantní.

40; A znovu pokračuje boj. V Oděse zazdili Alfa Banku. Oděští radikálové poněkud opožděně napodobují módu z hlavního města a uskutečnili výpad proti pobočkám bank s ruským kapitálem.

41; Ukrajina požádala Státní department USA o dodávky uhlí. Brzy bude možné všechny země, které Ukrajina nežádala o uhlí, spočítat na prstech.

42; Válečná plavidla Turecka (fregata TCG Gaziantep a korveta TCG Heybeliada) vplula do přístavu v Oděse.

43; V USA se bude konat vzpomínková akce na oběti Oděské tragédie z 2. května 2014. Pravdu o zvěrstvech ukrajinských neonacistů z 2. května 2014 nelze skrýt. Kráčí po celém světě.

44; Výbuch v metru v Petrohradě. Očití svědkové informují o velkém množství mrtvých a zraněných.

45; V centru Lvova odpadky paralyzovaly automobilový provoz. Hořící hromady odpadu na centrálních ulicích Lvova zastavily dopravní provoz.

46; K výbuchu došlo mezi dvěma stanicemi metra v Petrohradě, říká zdroj. Podle předběžných informací z dnešního odpoledne došlo k výbuchu mezi stanicemi „Sennaja ploščaď“ a „Těchnologičeskij institut“.

47; Objevily se první záběry z místa výbuchu v petrohradském metru. Zdroje v policejních orgánech hovoří o deseti mrtvých. V okolí stanice metra “Těchnologičeskij institut“ je koncentrováno velké množství záchranné techniky.

48; Putin spustil nejsevernější ropný vrt v Rusku. Prezident Vladimir Putin v režimu videokonference odstartoval činnost nejsevernějšího ropného vrtu.

49; Putin: Tajné služby zjišťují příčiny výbuchu v metru. Policejní orgány a tajné služby pracují na zjištění příčin události v petrohradském metru.

50; Za posledních 24 hodin bylo ze strany ukrajinské armády ostřelováno 15 obcí Doněcké republiky.

51; Avdějevka se zahalila do dýmu. Nad městem se vznášejí oblaka kouře. Přesná příčina mimořádné události není známa, ale podle předběžných informací není spjata s bojovými akcemi.

52; Putin: Prověřují se všechny verze výbuchu v petrohradském metru. Prezident ruské federace poznamenal, že v nejbližší době všechny odpovědi podá probíhající vyšetřování.

53; V Petrohradě bylo zcela uzavřeno metro. Všechny stanice metra v Petrohradě byly uzavřeny pro cestující, sdělují úřady.

54; V petrohradském metru ve stanici „Ploščaď vosstanija“ našli ještě další výbušné zařízení maskované jako hasicí přístroj. Pekelný stroj se podařilo zneškodnit.

55; Britské ministerstvo zahraničí komentovalo výbuch v petrohradském metru. Britský ministr zahraničí Boris Johnson vyjádřil soustrast v souvislosti s výbuchem v Petrohradě.

56; Výbuch v petrohradském metru je teroristickým činem, hlásí Generální prokuratura.

57; V Moskevském metru zavezli vlak na slepou kolej po nálezu opuštěného ruksaku. Operativní služby objekt prověřují.

58; V Petrohradě je po událostech s výbuchem veškerá povrchová městská doprava po zbytek dne bezplatná.

59; Bylo zveřejněno množství zabitých a zraněných v důsledku výbuchu v Petrohradě. Tisková služba Národního protiteroristického výboru oznámila, že devět lidí zahynulo a dalších minimálně dvacet utrpělo zranění. Počty ale budou zcela jistě ještě růst.

60; Na Ukrajině byla posílena bezpečnostní opatření v souvislosti s teroristickým činem v Petrohradě. Posílené hlídky v nejbližší době vyrazí do ulic.

61; Žádný smutek. Andrej Makarevič se rozhodl nerušit svůj koncert v Petrohradě. Andrej Makarevič je známý svou podporou nynějšího kyjevského režimu.

62; Pravděpodobného strůjce výbuchu v Petrohradě zachytily bezpečnostní kamery. Podle informací zdroje byla výbušnina zanechána ve vagóně vlaku v aktovce. Pro zvýšení účinku byla napěchována kovovými předměty.

63; V nemocnici v Petrohradě zemřeli dvě osoby zraněné při výbuchu v metru. Počet obětí se tak zvýšil na jedenáct.

64; U vojenské jednotky ukrajinské armády zastřelil voják svého kolegu. Podle předběžných informací došlo k události v důsledku neopatrné manipulace se zbraní.

65; Vyšetřovací výbor pochválil postup strojvůdce napadeného vlaku metra. K výbuchu v petrohradském metru došlo mezi stanicemi, ale strojvůdce se správně rozhodl nezastavovat vlak a dojet do nejbližší stanice.

66; Splnil se mu sen. Neonacista a účastník ATO, který se prohlašoval za bývalého pracovníka ruské FSB a který před dvěma lety zběhnul z Ruské federace na Ukrajinu, naznačil že za teroristickým aktem v Petrohradu mohou stát jeho neonacističtí soukmenovci. Už v pátek popisoval svůj sen, který se příliš nelišil od toho, co se v Petrohradě dnes stalo.

67; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil po výbuchu v Petrohradě trestní řízení podle článku „teroristický akt“. Vyšetřovatelé mají v úmyslu prověřit i všechny další možné verze této události.

68; Petrohradské metro nemá tak dobrý systém ochrany jako metro moskevské. Na druhou stranu ale není tak vytížené. Petrohradské metro přepraví denně něco přes 2,5 milionu lidí, zatímco moskevské 8 až 9 milionů.

69; MMF vyčlenil Ukrajině miliardu dolarů. Rada ředitelů Mezinárodního měnového fondu přijala rozhodnutí o vyčlenění úvěrové tranše pro Kyjev.

70; Viníci výbuchu v Petrohradě musí nést odpovědnost, říká generální tajemník OSN Antonio Guterres.

71; Vojáci ukrajinské armády, kteří zůstanou bez potravin, se musí stravovat za své prostředky v civilních obchodech. Vojáci dislokovaní ve Stanici Luganské jsou nuceni se stravovat za své.

72; Po výbuchu v Petrohradě byl vydán zatykač na dvě osoby. Pro podezření z přípravy výbuchů v petrohradském metru jsou hledáni dva lidé.

73; Šéf Apple Tim Cook v ruském jazyce vyjádřil soustrast v souvislosti s tragédií v Petrohradě.

74; Společnost Tatněfť vymáhá od Ukrajiny 144 milionů dolarů přes soud v USA. Tatněfť se obrátila na Federální soud v Columbii se žádostí o vymožení 144 milionů dolarů z Ukrajiny.

75; Situace v Luganské republice má tendenci ke stabilizaci, hlásí Národní policie Luganské republiky.

76; Radnici Tel Avivu ozáří barvy ruské vlajky na znamení solidarity s obyvateli Petrohradu. Obyvatelé města truchlí a soucítí s rodinami obětí a se zraněnými při výbuchu v petrohradském metru.

77; Putin zveřejnil strategii pro případ věčných sankcí proti Rusku. Prezident Ruska Vladimir Putin pohrozil USA a Západu „věčnými“ protiopatřeními v případě, že nebudou zrušeny protiruské sankce.

78; Trump v odpovědích na otázky novinářů komentoval výbuchy v Petrohradě. Událost označil za „absolutně děsivou věc“.

79; Mezi Ruskem a Běloruskem nezůstaly žádné sporné otázky, říká Putin. Zdůraznil, že všechny vznikající otázky Rusko a Bělorusko řeší v průběhu praktické spolupráce.

80; USA a Rusko budou společně bojovat proti extremistům, říká Nikki Haley. Dále zdůraznila, že novinky o dnešním teroristickém činu v Petrohradě drásají srdce.

81; Merkelová vyjádřila soustrast po výbuchu v Petrohradě. Kancléřka také prohlásila, že v duchu je s rodinami obětí. Zraněným popřála brzké uzdravení.

82; Nejvyšší soud USA odmítl projednávat případ Rusa Viktora Buta obviněného z nezákonného obchodu se zbraněmi.

83; Nejvyšší představitel Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko vyjádřil soustrast v souvislosti s teroristickým činem v petrohradském metru.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 4.4.2017 – ráno a přes den:

1; USA nabídly pomoc Rusku při vyšetřování výbuchu v Petrohradě. Podobné útoky nám připomínají, že světové společenství musí spolupracovat v boji proti těmto hrozbám.

2; Putin se po výbuchu v metru v Petrohradě sešel se zástupci FSB.

3; Merkelová označila výbuch v Petrohradu za zbabělý útok. Kancléřka také prohlásila, že se její mysl je s rodinami obětí a také se zraněnými, kterým přeje brzké uzdravení.

4; Byla zveřejněna fotografie druhého podezřelého z organizace výbuchu v Petrohradě. Ten mohl umístit druhou bombu na stanici „Ploščaď Vosstanija“.

5; Byl zveřejněn seznam osob zraněných v důsledku výbuchu v petrohradském metru.

6; Americká moc se domnívá, že Syřané nechtějí Asada za prezidenta. USA nepodpoří účast prezidenta Sýrie Bašára Asada ve volbách.

7; Byla zveřejněna předběžná verze teroristického činu v Petrohradě. Podle předběžných výsledků útok spáchal sebevražedný terorista.

8; Putin položil květiny u stanice metra „Technologický institut“ na památku obětí teroristického činu.

9; Byl identifikován předpokládaný sebevražedný útočník, který spáchal teroristický čin v Petrohradě. Identifikovány byli tři oběti výbuchu v petrohradském metru včetně předpokládaného útočníka.

10; Tajné služby věděly o přípravě teroristického činu v Petrohradě, tvrdí zdroj. Tajné služby měly určité informace o chystaném útoku, ale nebyly dostatečné, aby bylo možné činu zabránit.

11; Znaky teroristického činu jsou evidentní, říká Peskov. Přesto jsou vyšetřovatelé povinni brát v úvahu i všechny další možné verze.

12; Ukrajinský „peněžní tranzit“: Tranše MMF půjde na splacení dluhu vůči samotnému Mezinárodnímu měnovému fondu. V pondělí 3. dubna MMF schválil rozhodnutí o poskytnutí další tranše ve výši jedné miliardy dolarů pro Ukrajinu.

13; Obyvatelé Luganska zapálili svíčky na památku obětí teroristického činu v petrohradském metru.

14; Strojvůdce napadeného vlaku v Petrohradě bude navržen na vyznamenání. Sdělila to tisková tajemnice Petrohradského metra Julija Šavel.

15; Prudké městské boje u Damašku. Syrská armáda osvobozuje město Kabun. V pondělí ráno Syrská armáda spolu s oddíly Palestinské osvobozenecké armády dobyla řadu objektů uvnitř města Al-Kabun.

16; Na žádost USA se na Ukrajině připravuje série zatýkání vlivných úředníků a poslanců. Šéfka Národní banky Ukrajiny Valerija Gontareva je rovněž v hledáčku policejních orgánů.

17; Orbán se vydal na pochod. Maďarsko chce zastavit Brusel a Sorose. Obyvatelé Maďarska dostávají v těchto dnech anketní letáky s nápisem „Zastavíme Brusel“.

18; Porošenko mlčky podpořil teroristický čin v Petrohradě. Na výbuchy v Nice, Istanbulu a v Londýně ukrajinský prezident reagoval během dvou až tří hodin. Nyní mlčí.

19; Americká média označila nejnovější stíhačku F-35 za „národní katastrofu“. Stíhací bombardér páté generace F-35 přidělá americkým vzdušným silám dost problémů.

20; Terorismus na amatérské úrovni je obzvláště nebezpečný. Teroristický čin v Petrohradě je průlomem první obranné linie ruského státu proti extremistům.

21; Bojové vrtulníky ruského letectva a Syrská armáda vyhánějí Islámský stát stále dál od Palmýry. Byly zveřejněny působivé záběry z nedávných bojů mezi syrskou armádou a ozbrojenci.

22; Dvě stanice metra v Petrohradě byly uzavřeny kvůli podezřelému předmětu. Po příslušném prověření byl provoz obnoven.

23; V Petrohradě začal třídenní smutek. Ministerstvo pro mimořádné události v Petrohradě v noci na úterý zveřejnilo seznam osob zraněných v důsledku výbuchu.

24; Porošenko za chvíli zavede i daň z deště! Populista Oleg Ljaško se rozčiluje nad novými daněmi na Ukrajině. Například nad platbou za plynoměr.

25; Kyjev chce zničit gigantický Arťomův památník ve Svjatogorsku. Památník prvního separatisty, který se tyčí nad Donbasem, už dávno nedá spát kyjevským nacionalistům.

26; Nejvyšší čínský představitel vyjádřil soustrast v souvislosti s výbuchem v Petrohradě. Prezident Číny zaslal prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi telegram.

27; Nejvyšší představitel Udmurtské republiky byl zatčen a převezen do Moskvy. Důvody zatčení se neuvádějí, ale předpokládá se, že jde o další případ rozsáhlé korupce.

28; Turistická pýcha Ukrajiny je zavalena odpadky. Chráněná oblast kolem jezera Siněvir v Zakarpatsku včetně samotného jezera je zavalena odpadky. Byly zveřejněny až neuvěřitelné fotografie.

29; V Astrachani neznámí útočníci zastřelili dva policisty, kteří přijel vyšetřit dopravní nehodu. Pachatelé byli již identifikováni.

30; U Dněpropetrovska hodili do davu granát. Šestnáct lidí bylo zraněno. Pětadvacetiletý muž, který granát hodil, se v okamžiku události nacházel ve stavu silné opilosti.

31; Putin zakázal peněžní převody na Ukrajinu prostřednictvím zahraničních platebních systémů. Prezident Ruské federace podepsal zákon zakazující uskutečňovat peněžní převody na Ukrajinu prostřednictvím zahraničních platebních systémů.

32; Putin se nezastaví. Reakce předních západních médií na tragédii v Petrohradě je symptomatická. Propagandistický tisk se nezměnil. Objevují se i obvinění, že za teroristickým činem v Petrohradě stojí ruské tajné služby.

33; Trump po výbuchu v Petrohradě zavolal Putinovi a vyjádřil svou soustrast. Poté oba prezidenti projednali otázky boje s terorismem.

34; Vykonavatelem teroristického činu v Petrohradě byl muž původem z Kirgizie. Vyplývá to z prvních informací vyšetřovatelů. Padla tím verze, že se jednalo o osobu z Kazachstánu narozenou v roce 1996. Skutečný pachatel se jmenuje Akbaržon Džalilov narozený v roce 1995 pocházející z města Oš. Oznámil to Výbor národní bezpečnosti Kirgizie.

35; Byl zveřejněn důvod zatčení nejvyššího představitele Udmurtské republiky. Šlo o podezření z převzetí velkého úplatku ve výši 140 milionů rublů.

36; V důsledku ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno šest domů. Za posledních 24 hodin byl režim přerušení palby narušen 51-krát.

37; Trumpovi nebude umožněno zmírnit sankce proti Rusku. Přestože Donald Trump během předvolební kampaně jasně sliboval zrušení sankcí, nemůže to nyní splnit.

38; NHL nepustí hokejisty na Olympiádu 2018.

39; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl na jihu Doněcké republiky zabit civilní obyvatel. V obci Kominternovo zahynul při minometném ostřelování místní obyvatel narozený v roce 1974.

40; Bude-li to možné, můžeme také pomoci, říká SBU o teroristickém činu v Petrohradě. Ukrajinská tajná služba nabídla Rusku pomoc při vyšetřování teroristického činu. Ale neznělo to příliš přesvědčivě.

41; Církev a revoluce. Byl zveřejněn analytický text zabývající se sociálním a církevním pozadím „lidových protestů“. Mnoho revolucí ve jménu národa jsou ve skutečnosti zločinem proti národu.

42; Nynější Ukrajina není liberálním státem. Odlišné smýšlení je na Ukrajině zločin. V tomto ohledu je Rusko vysloveně liberální.

43; Stanice metra „Sennaja ploščaď“ je opět uzavřena kvůli hrozbě výbuchem. Vlaky projíždějí bez zastavení.

44; Obětí mohlo být daleko více. Zdroj v policejních orgánech vypráví, jak byla zneškodněna druhá bomba. Podle jeho informací objevili černou tašku na stanici „Ploščaď Vosstanija“ zhruba v okamžiku, kdy došlo k výbuchu.

45; Ljaško zablokoval řečnický pult v Nejvyšší radě. Radikální strana požaduje zrušení stálé platby za používání plynu v obytných domech. Toto asociální opatření prodražuje plyn nejchudším vrstvám obyvatelstva.

46; Reakce na terorismus v Petrohradě: Petrohrad se znovu stal městem-hrdinou. Vážení obyvatelé, mnohokrát vám děkujeme. Našli jste v sobě síly, přestože je vám nyní nejhůře ze všech.

47; Zvýšil se počet obětí v důsledku teroristického činu v petrohradském metru. Ministryně zdravotnictví upřesnila, že tři zranění zemřeli v nemocnicích v důsledku zranění neslučitelných se životem. Počet obětí na životech tak vzrostl na 14.

48; Makarevič řekl, proč nezrušil koncert v Petrohradě. Ustupovali bychom tak teroristům. To je přesně to, co si přejí – paralyzovat veškerý život ve městě.

49; V mateřské škole v Poltavské oblasti během odpoledního klidu spadlo na děti obložení stropu. Jedno dítě bylo zraněno. Budova byla nedávno opravována.

50; Energoblok Rovenské jaderné elektrárny byl na 45 dní odpojen. Statistika odpojování bloků jaderných elektráren ukazuje, že využívání jaderné energetiky je dnes na Ukrajině spojeno s významnými obtížemi.

51; Radost z vyčlenění miliardy Mezinárodním měnovým fondem vyvolává kritiku už i u samotných Ukrajinců. Poslanci Nejvyšší rady za Opoziční blok: Za chvíli bude každé takové rozhodnutí na Ukrajině oslavováno jako státní svátek.

52; Porošneko obvinil Rusko z provokace v podobě volby Samojlovové pro účast na Eurovizi. Prezident Ukrajiny komentoval zákaz vstupu ruské účastnici písňové soutěže na Ukrajinu.

53; Ve Lvově se pod nákladním vozem s odpadem probořil asfalt a vozidlo zůstalo zaklíněno. V souvislosti se skandálem ohledně lvovského odpadu vyvolala tato lapálie na sociálních sítích bouřlivé veselí.

54; Spory stanou. O rozhovorech Putina a Lukašenka v den strašlivého teroristického činu. U příležitosti svátku Dne jednoty národů se do toho okamžiku Rusko a Bělorusko častovaly vzájemnými obviněními. Nyní musí spory stranou.

55; Byli zadrženi čtyři podezřelí ze střelby na policisty v Astrachani. K útoku na policisty došlo v okamžiku, kdy přijeli vyšetřovat dopravní nehodu.

56; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Luganské republice zraněn voják Národní policie. Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda na linii dotyku v Luganské republice dvakrát porušila režim přerušení palby.

57; Rusko organizovalo 7 tisíc kybernetických útoků na Ukrajinu, říká Poltorak. V této souvislosti v Kyjevě doufají ve spolupráci ve sféře kybernetické bezpečnosti s Kanadou.

58; Kyjev obvinil organizátory Eurovize z vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny. Členové pozorovací rady vyzývají ředitelku Evropské vysílací unie Ingrid Deltenre a samotnou instituci, aby ctila suverenitu Ukrajiny.

59; V italském přístavu našli v kufru tělo občanky Ruské federace. Tělo sedmadvacetileté Rusky bylo objeveno v kufru v italském přístavu Rimini.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 4.4.2017 – večer:

1; Automechanik nebo kuchař suši. CO píší média o sebevražedném atentátníkovi z petrohradského metra. Byl zveřejněn přehled toho, co píše světový tisk o pachateli teroristického útoku v Petrohradském metru.

2; Ukrajinci nosí květiny k velvyslanectví Ruska na památku obětí výbuchu v Petrohradě. Kromě květin lidé také zanechávají hračky, lucerničky a vzkazy, ve kterých se říká, že Ukrajina truchlí spolu s Ruskem.

3; Vyšetřovací výbor potvrdil identitu atentátníka, který spáchal výbuch v Petrohradě. Jak sdělil vyšetřovací výbor, na tašce s výbušným zařízením nalezeným na Náměstí Povstání (Ploščaď Vosstanija) našli experti genetické stopy.

4; Ukrajina za dva roky zůstala dlužna 13 miliard dolarů. Pro uskutečnění splátek jsou důležité úvary MMF, říkají v Národní bance.

5; V Petrohradě postupně zjišťují totožnost obětí teroristického činu. První byl identifikován dnes během odpoledne.

6; Medveděv komentoval materiály uveřejňované proti jeho osobě. Medveděv zdůraznil, že nadále pokračuje v práci ve své funkci bez ohledu na výpady a provokace.

7; V Melitopolu přetřeli „patriotický“ most. V Melitopolu zorganizovali studenti místních škol brigádu a přetřeli žlutomodrý most nazeleno. Svůj čin zdůvodňovali péčí o vzhled města.

8; V Nejvyšší radě chtějí zvýšit penze ozbrojencům OUN-UPA. Šuchevič navrhl zavedení 25% přípatku k důchodu u těch, kdo byli ve vězení, a 12,5% těm, do byli ve vyhnanství.

9; Europarlament může zablokovat bezvízový režim pro Ukrajinu. Euroskeptičtí poslanci z Británie, Německa a Švédska zaregistrovali doplněk k zákonu, který může zablokovat bezvízový režim pro Ukrajinu.

10; Americký generál vyzval USA, aby jednaly s Ruskem z pozice síly. Předtím generál John Hyten označil Rusko a Čínu za hlavní hrozby pro USA.

11; Výbuch v Petrohradě byl politickou akcí teroristů, říká veterán tajných služeb. Tento výbuch znamená začátek konsolidace společnosti a tajných služeb pro vykořenění terorismu.

12; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda 51-krát porušila režim příměří.

13; Rusko bude pokračovat v přesunech jednotek raketových vojsk do Kaliningradu navzdory nesouhlasu NATO.

14; Parlament Podněstří požádal Rusko o uznání dokumentů republiky. Podněstří potřebuje od Ruska „otcovskou“ pomoc.

15; Berlín se musí stydět za odmítnutí nasvítit Braniborskou bránu barvami ruské vlajky. Činil-li tak u teroristických činů v jiných státech, působí odmítnutí jako zlehčování významu tragédie.

16; Ropa poprvé od 8. března podražila na 54 dolarů za barel.

17; Vyšetřovací výbor zveřejnil seznam deseti ze čtrnácti obětí petrohradské tragédie. Podle posledních údajů zůstává v nemocnicích 49 zraněných.

18; Evropská unie poslala Ukrajině částku 600 milionů euro. Oznámil to prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

19; V Kyjevě vandalové zničili památník Věčné Slávy. Bronzové součásti mohli ukrást sběrači barevných kovů a zpeněžit je ve sběrných surovinách.

20; V Petrohradě zemřel senátor Vadim Ťulpanov. K úmrtí došlo v důsledku nešťastné náhody.

21; USA neuvažují o možnosti výměny vlády v Sýrii, říká Bílý dům. Jakékoli změny v Sýrii musí uskutečňovat občané.

22; U Gorlovky a Doněcka probíhají boje. Ukrajinská armáda použila obrněnou techniku a dělostřelectvo. Na severních předměstích a u Gorlovky se rozhořely prudké bojové srážky.

23; Soud poslal bývalého šéfa Udmurtské republiky Solovjova do vazby. Moskevský soud schválil rozhodnutí o uvalení vazby na bývalého nejvyššího představitele Udmurtské republiky Alexandra Solovjova.

24; V Kyjevě hoří mnohopodlažní dům. V současné době hoří čtvrté, páté, sedmé a osmé patro.

25; Polsko obnovilo činnost konzulátů na Ukrajině.

26; Eiffelova věž zhasí světla na připomínku obětí teroristického činu v Petrohradě. Dnes večer o půlnoci Paříž zhasí Eiffelova věž pro připomenutí obětí včerejšího teroristického činu.

27; Šok pro Al-Káidu: Ruské letectvo zlikvidovalo tři tábory a stovky ozbrojenců z vzdušného prostoru Turecka. Zcela zničeny byly dva výcvikové tábory ozbrojenců na severu provincie Idlíb a v horách Latakíje.

28; Tak konečně! Trump promluvil o „americké perestrojce“. Zdůraznil, že USA jsou národem budovatelů a éra kapitulace v ekonomice skončila.

29; Jsme s Tebou, Rusko. Obyvatelé Doněcké republiky uspořádali smuteční shromáždění na památku obětí teroristického činu v petrohradském metru. Akce se konala v parku „Pervomajskij“ nedaleko Leninova náměstí.

30; Premiérka Británie si odmítla vzít šátek během návštěvy Saúdské Arábie.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 5.4.2017 – ráno a přes poledne:

1; Hrdinové Doněcké republiky se poprvé zúčastní pochodu „Nesmrtelného pluku“ 9. května v Doněcku. Kromě toho se změní formát a také počty účastníků pochodu.

2; Topící se Amerika je řízena idiotem. Islámský stát oslovil USA. Je to první prohlášení Islámského státu vůči Trumpovi od okamžiku, kdy se dostal k moci.

3; Pravicové síly v Ekvádoru se pokoušejí zabránit převzetí moci „Leninem“. Kandidát vládnoucí socialistické strany „Aliance PAIS“ Lenin Moreno oslavil v pondělí vítězství v prezidentských volbách.

4; Trump obvinil Asada z chemického útoku v provincii Idlíb. Spojené státy spolu se spojenci po celém světě odsuzují tento nepřípustný útok, říká se v prohlášení.

5; Symboly Bělehradu se rozzářily barvami ruské vlajky na znamení solidarity. Úřady republiky také vyjádřily připravenost poskytnout všemožnou pomoc a zúčastnit se boje proti mezinárodnímu terorismu.

6; Grojsman prozradil, jak Ukrajina využije úvěrovou tranši od MMF. Bude převedena do rezerv Národní banky a budou zrušena omezení pro měnové obchody, což prý znamená podporu makroekonomické stability.

7; Prokuratura zahájila vyšetřování vůči Le Penové. Pařížská prokuratura zahájila vyšetřování vůči předsedkyni strany Národní fronta Marine Le Penové.

8; Protiteroristický výbor odmítl informaci o teroristických činech, které jsou údajně chystány v Rusku. V této otázce jsou jedinými důvěryhodnými a přesnými informacemi oficiální sdělení FSB Ruské federace a Národního protiteroristického výboru.

9; Co nutí šéfku Národní banky Ukrajiny odcházet z funkce a odjíždět ze země? Šéfka Národní banky se netají svým přáním odejít z funkce hlavního bankéře země, ale i opustit zemi.

10; Ukrajinský dron „Furija“ – mýty a realita. To nejzajímavější začíná, když si spočítáme cenu „fúrie“.

11; V Oděse nedokázali demontovat pamětní desku Grigorije Ivanoviče Kotovského. Zeď je kolem dokola oklepána, ale deska je na svém místě.

12; Terorismus nyní určitě nemá tvář. Nedávné události v Petrohradě přinášejí mnoho otázek o charakteru současného terorismu.

13; Více než milion lidí v Donbasu může přijít o zdroj pitné vody. Hlavní příčinou je poškození důležitých infrastrukturních objektů.

14; Spáchal výbuch v Petrohradě terorista Islámského státu nebo osamělý džihádista? Vojenský zpravodaj Alexandr Koc se spolu s expertem snaží pochopit, proč se za celý den nikdo nepřihlásil k odpovědnosti za teroristický čin v Petrohradě.

15; Operace USA v Sýrii se utápí v krvi. YPG přiznala velké ztráty v bitvě o město Rakka. Kurdské Oddíly národní sebeobrany, které jsou hlavní pozemní silou v operaci koalice vedené Spojenými státy, přiznaly velké ztráty.

16; USA nestihnou modernizovat strategické síly do roku 2020 tak, jak to má v úmyslu Rusko.

17; Záporoží soucítí s Ruskem. Petrohrade, drž se! Záporoží je s tebou. „Jsme spolu“ – letáky s tímto obsahem se objevily v ulicích města Záporoží.

18; Suchoj T-50 (PAK FA) proti Raptorovi. Americká média porovnala bojový potenciál nejnovějších stíhaček. Ruská stíhačka páté generace v mnoha ohledech předčí americký Raptor.

19; Severní Korea vyjádřila Putinovi soustrast v souvislosti s teroristickým aktem v Petrohradě. Vedení KLDR poslalo dopis s projevy soustrasti přímo prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi.

20; Dětem v Rusku mohou zakázat používat sociální sítě. A ostatní je budou smět používat jen pod vlastním jménem podle občanského průkazu.

21; Pekelný oheň pro Islámský stát: Ruský Solncepjok sežehl ozbrojence v horách u Palmýry. Syrská armáda za podpory ruského letectva osvobozuje horská pásma u Palmýry.

22; Američtí letečtí instruktoři odmítají létat kvůli poruchovosti letadel. Více než 100 leteckých instruktorů amerického vojenského námořnictva odmítlo uskutečňovat cvičné lety na znamení protestu.

23; Trumpův východní protiruský plán. Sblížení USA se Saúdy probíhá na pozadí sílících vztahů mezi Ruskem a Íránem.

24; „Patriotismus“ v polském podání: Varšava utratí celý roční vojenský rozpočet na americký protivzdušný raketový komplex-. Polsko je ochotno podepsat kontrakt s USA na dodávku osmi protivzdušných raketových komplexů Patriot.

25; Ukrajina se stala centrem legalizace ozbrojenců Islámského státu. Ukrajina se stala důležitým překladištěm a polygonem pro legalizaci ozbrojenců Islámského státu.

26; Koncertní síň v Drážďanech byla nasvícena na znamení solidarity s tragédií v Petrohradě. Braniborská brána zůstala neosvětlena, ale Koncertní síň v Drážďanech se rozzářila barvami ruské vlajky.

27; Kanada chce otevřít svůj zbrojní trh pro Ukrajinu, říká ministr obrany. Jako obvykle nebyl zveřejněn termín a navíc otevření obranného trhu neznamená dodávky zbraní na Ukrajinu.

28; Ruská centrální banka zrušila licenci další bance z Tatarstánu. Ruská centrální banka odebrala licenci na uskutečňování bankovních operací kazaňské Tatagroprombance.

29; Moskva využívá teroristický akt v Petrohradě, aby se přiblížila Trumpovi, píší americká média. Ruské vedení se pokouší využít teroristický čin v Petrohradě jako záminku pro zlepšení vztahů s Trumpovou administrativou.

30; Ovečkin: Já pojedu na Olympiádu bez ohledu na zákaz NHL. Připomeňme, ze nedávno v NHL prohlásili, že nebudou dělat pauzu v šampionátu a nepustí hráče na Olympiádu 2018.

31; V Novosibirsku aktivisté za své peníze vyrobili pomník Stalina. Nyní iniciativní skupina požaduje od radnice města, aby odsouhlasila instalaci busty ve veřejném prostoru.

32; Do senátu USA přinesli „tajnou“ fotografii Putina a šéfredaktorky Russia Today Simoňjan. Tato fotografie pochází z odtajněné zprávy rozvědky, tvrdí senátor navzdory tomu, že fotografie je běžně dostupná.

33; Porošenko jmenoval bývalou zástupkyni Michaila Saakašviliho Mariju Gajdar svou poradkyní. Příslušný pokyn byl zveřejněn na oficiálních stránkách ukrajinského prezidenta.

34; Damašek obvinil Turecko ze zabrání syrského území. Velvyslanec Sýrie upřesnil, že Turecko posunulo státní hranici do hloubi Sýrie v okolí řeky Afrín.

35; Vyšetřovací výbor Ruské federace zveřejnil první výsledky prohlídek v bytě předpokládaného sebevražedného útočníka. Vyšetřovatelé prozkoumali záznamy z bezpečnostních kamer v domě, kde bydlel Akbaržon Džalilov.

36; Organizátoři Eurovize řekli prankerům, že přesunou soutěž z Kyjeva do Berlína. „Zbývají už jen dva měsíce, takže tomu nevěřím.“ – „ My jsme ale v Berlíně už všechno rezervovali“. Známí ruští vtipálci Lexus a Vovan zavolali Ingrid Deltenre, generální ředitelce EBU (Evropská vysílací unie) a zjišťovali, jak bude EBU reagovat na ukrajinský zákaz účasti Julie Samojlovové.

37; Ministr pro hospodářský rozvoj Maxim Oreškin: Ruská ekonomika přešla do stádia aktivního růstu.

38; V Kyjevě řidiči autobusů zablokovali budovu oblastní administrativy. Protestující přinesli pneumatiky a už se stihli i poprat s policií.

39; Nejvyšší rada zajistila Hitlerovým pomahačům doplatky k důchodu. Ukrajinský parlament vycházel ze zákona „O rehabilitaci obětí politických represí“.

40; V Petrohradě bylo zadrženo šest osob původem ze Střední Asie pro podezření z terorismu. Zadržení verbovali potenciální teroristy a předávali je do řad Džebhat an-Nusrá a Islámského státu.

41; V Hamburku nasvítili miniverzi Braniborské brány barvami ruské vlajky. Udělali to aktivisté v reakci na odmítnutí berlínských úřadů změnit osvětlení památky na počest obětí petrohradského teroristického činu.

42; Ukrajinský soud v Poltavě uznal legitimitu Doněcké republiky. Senzační rozhodnutí je dostupné v Jednotném rejstříku soudních rozhodnutí. Na soud se obrátila žena, která požádala o oficiální dokumenty ohledně smrti svého bratra. Ukrajinský soud uznal oficiální podklady z Doněcké republiky a potvrzení vydal. „Je potřeba mít rozum!“

43; Ruští důstojníci a pozorovatelé OBSE se dostali do palby ukrajinské armády u Jasinovaté. Do minometné palby se dostaly v okolí Doněcké filtrační stanice i montážní čety opravující poškozenou infrastrukturu.

44; Dmitrij Pučkov: V komentářích na YoutTube je hotové peklo. Řádí tam hordy nezletilých debilů: hrozby, nadávky - prostě páchnoucí atmosféra.

45; V Kyjevě demonstranti způsobili rvačku a slibují zapálení autobusů. Situace v centru Kyjeva, kde dnes stávkují řidiči příměstských autobusů, se začíná nažhavovat.

46; V Doněcké republice v Novoazovském okrese došlo k výbuchu. Jeden mrtvý, sedm zraněných. K výbuchu granátu došlo během dnešní dobrovolné brigády.

47; Juščenko napočítal 24 válek mezi Ukrajinou a Ruskem. Je to národně-osvobozenecká válka a zároveň čtyřiadvacátá válka s Ruskem. Musíme pozastavit diplomatické styky a zakázat obchod.

48; Domovní prohlídky v „Ukrnaftě“? Policisté řežou mříže na dveřích. Soupeření Porošenka a Kolomojského evidentně přechází do ostré fáze.

49; Tepelné elektrárny na Ukrajině odstavují kvůli nedostatku uhlí. Ukrajinské tepelné elektrárny přerušují práci kvůli chybějícímu uhlí. První byla Přidněstrovská tepelná elektrárna.

50; V Evropské vysílací unii popřeli přesun Eurovize do Německa. Soutěž Eurovize proběhne v Kyjevě, tvrdí v EBU.

51; Rozvědka Doněcké republiky zjistila zvýšenou aktivitu jednotek Pravého sektoru po celé délce linie dotyku.

52; Prošla dvěma válkami: Z Donbasu do Osetie. Lidija Plochich je veteránkou Velké vlastenecké války. Narodila se v Pervomajsku, což je u Luganska.

53; Ukrajina musí vytvořit plán na rozdělení Ruska po jeho rozpadu, říká známý dobrovolník ATO Roman Donik. Dříve nebo později se všechny říše rozpadají a umírají. A ta sousední východní praská ve švech. Podfuk s rozpadem Sovětského svazu nebyl špatný, ale to není celé.

54; Západní propagandisté Bellingcat potvrdili existenci soupravy BUK na Ukrajině před sestřelením malajského Boeingu. Západní propagandisté poprvé veřejně usvědčili Ukrajinu ze lži během vyšetřování okolností katastrofy letadla.

55; Europarlament schválil rezoluci o Brexitu. Velká Británie musí dodržovat všechny dříve přijaté závazky.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 5.4.2017 – odpoledne a večer:

1; Operativní akce: V Petrohradě byli zadrženi verbíři teroristů. Během domovní prohlídky u zadržených byly odhaleny videonahrávky s extremistickým obsahem.

2; Tohle už je úplné dno, komentovala Marija Zacharova článek Washington Post o teroristickém aktu v Petrohradě. Oficiální představitelka ministerstva zahraničí Ruské federace Marija Zacharova během tiskové konference komentovala prohlášení, že Rusové se nedočkají takové reakce jako na teroristický akt v Londýně. Hlouběji snad už ani klesnout nelze.

3; Rusko stáhlo k ukrajinské hranici 18 tisíc vojáků a velké množství techniky, tvrdí ministerstvo obrany Ukrajiny. Rusko údajně stahuje k ukrajinské hranici tanky a dělostřelecké systémy.

4; Ukrajina nejhůře ze všech platí v prohraných soudních případech. Ukrajina má nejvíc prohraných případů v Evropském soudu pro lidská práva, které včas nezaplatila.

5; Rusko vede rozhovory s Tureckem ohledně dodávek S-400. Jakmile byla přijata příslušná rozhodnutí prezidenty obou států, začaly aktivní rozhovory.

6; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů předměstí Jasinovaté a Gorlovky. Ukrajinští vojáci dnes přes den ostřelovali z minometů včetně ráže 120 mm předměstí Jasinovaté a Gorlovky.

7; Spojené státy nemají obranu proti ruským raketám, říká generál. Ruský raketový systém může ohrožovat většinu kontinentální Evropy a Spojené státy proti němu nemají obranu, řekl generál John Hyten.

8; Stíhačka amerického letectva se zřítila u Washingtonu. Podle předběžných údajů se pilot stačil z letadla katapultovat.

9; V Rusku zavedou kryptoměnu pro chudé. Zakladatel Future Fintech Alex Fork spouští novou kryptoměnu pro ty, kdo nemají přístup k bankám.

10; Sberbanka prodá svou ukrajinskou dceřinou společnost levněji než činí její kapitál, řekl šéf banky German Gref.

11; Lavrov projedná s Tillersonem zatýkání Rusů americkými tajnými službami. Rozhovor mezi diplomaty bude o nutnosti odstranění početných neuralgických bodů v dvoustranné sféře vztahů.

12; Kyjev potřebuje Rusko jako předvídatelného partnera, na kterého se lze spolehnout, a ne jako hrozbu, říká velvyslanec Ukrajiny v USA.

13; Byly identifikovány všechny oběti teroristického činu v Petrohradě. Vyšetřovatelé pokračují v proceduře vydávání těl obětí příbuzným a rodinám.

14; Doněcká filtrační stanice obnovila svou činnost po týdenní odstávce. Po nutných opravách je stanice už opět zásobována elektřinou.

15; Zrušení Obamových zákonů ušetřilo americkým plátcům daní 10 miliard dolarů, říká Trump.

16; Erdogan jmenoval nové cíle turecké armády v Sýrii. Novými cíli další operace tureckých ozbrojených sil jsou syrská města Manbidž a Rakká.

17; MMF a EU zvýšily rezervy Ukrajiny na úroveň roku 2014. Objem mezinárodních rezerv Ukrajiny vzrostl z 4. na 5. dubna na 16,7 miliardy dolarů, což odpovídá úrovni z poloviny roku 2014.

18; To je urážka celého lidstva, hřímá Trump o použití chemických zbraní v Sýrii. V prohlášení připsal chemické útoky syrské vládě.

19; Europarlament byl před zasedáním o bezvízovém režimu pro Ukrajinu evakuován. Poplašný signál se ozval během plenárního zasedání.

20; USA omezí finanční pomoc Ukrajině. Rozpočet USA na pomoc Ukrajině bude zkrácen.

21; Byl zveřejněn seznam knih, které bude zakázáno dovážet na Ukrajinu. Státní fiskální služba Ukrajiny zveřejnila seznam sedmdesáti čtyř knih, které se nebudou smět dovážet na Ukrajinu.

22; Porošenko předjímá výsledek hlasování Europarlamentu ohledně bezvízového styku pro Ukrajinu. Prezident Ukrajiny je přesvědčen o tom, že Evropský parlament schválí kladné rozhodnutí ohledně bezvízového režimu pro jeho zemi.

23; Trump slíbil, že zničí Islámský stát a „ochrání civilizaci“. Předtím prezident USA Donald Trump prohlašoval, že v žádném případě nepretenduje na funkci prezidenta zeměkoule.

24; Můj vztah k Asadovi se velmi silně změnil, říká Trump. Informace o chemickém útoku ve městě Han-Šejchun v provincii Idlíb změnily Trumpův vztah k syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi.

25; Asadovy hrůzné činy v Sýrii nelze trpět, říká Trump. Odpovědnost za použití chemických zbraní opět bez jakýchkoli důkazů hodil na prezidenta Sýrie Bašára Asada.

26; Rusové nevěří v opakování revoluce roku 1917. Kolem 59% Rusů si myslí, že revoluční události roku 1917 se v nynějším Rusku nemohou opakovat.

27; Největší ruští brokeři riskují, že budou zahrnuti do sankcí USA. Největší brokerské společnosti v Rusku mohou být v nejbližší době vystaveni sankcím ze strany USA.

28; V Europarlamentu skončily debaty ohledně bezvízového styku s Ukrajinou.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 6.4.2017:

1; Rusko je připraveno vetovat rezoluci Rady bezpečnosti OSN o Sýrii, pokud ji partneři předloží bez náležitého projednání.

2; Rusko v Radě bezpečnosti OSN představila svůj návrh rezoluce o chemickém útoku v Sýrii. Včera USA, Francie a Velká Británie předložily do Rady bezpečnosti návrh rezoluce odsuzující použití chemických zbraní v Idlíbu.

3; Jatka v Tikrítu. Sebevražední atentátníci Islámského státu v uniformě specnazu pronikli do města a začali střílet do lidí. Po vraždění lidí na ulicích se zamkli v obsazeném domě a sami se odpálili.

4; Hromadná rvačka na nože v Poltavě. Jsou zranění. Svědkové sdělují, že slyšeli výbuch a výstřely.

5; Generální prokuratura Ukrajiny se chystá provést vyšetřování proti Aksjonovovi a Poklonské. Generální prokuratura se obrátila na soud s cílem získat povolení k provedení dálkového vyšetřování vůči dvěma vysokým krymským úředníkům.

6; Londýn plánuje vybudování vztahů s Moskvou, píše The Independent. Vláda Spojeného království se odvrací od konfrontační politiky vůči Rusku.

7; Rusko by mělo přehodnotit svou podporu Sýrii, říká Tillerson. Velení syrské armády rozhodně odmítlo obvinění na svou adresu a obvinilo ozbrojence a jejich podporovatele v zahraničí.

8; V Donbasu zahynul ruský herec, který bojoval za Doněckou republiku. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády v obci Kominternovo na jihu Doněcké republiky zahynul ruský herec Erkin Ismanov.

9; Leninův pomník v Kyjevě bud nahrazen mečem Jediů nebo klecí. Mezinárodní porota soutěže „Všeobecná shoda“ určila čtyři nejzdařilejší projekty umělců z různých zemí.

10; Slabý článek. Ukrajina měla celu baterii Buků, která se nacházela ještě dva dny před katastrofou v trase letu Boeingu a mohla jej sestřelit.

11; Střelba v Bagdádu: Proč ani sedm let po události nebyli v USA označeni, natož potrestáni pachatelé válečného zločinu?

12; Jordánský král si stoupl vedle Trumpa na bednu, aby se zdál vyšší. Na tiskové konferenci s Trumpem stál Jordánský král na bedýnce.

13; Kyjev nevyřeší problémy odstavených tepelných elektráren dodávkami uhlí z dalekého zahraničí, říká expert. Uhlí z Doněcké republiky je jedinou alternativou fungování ukrajinských tepelných elektráren.

14; Zprávy z Doněcké republiky: Prudké boje v předvečer příměří, tanky ukrajinské armády pálily po přesně stanovených cílech. Ačkoli ukrajinská armáda netestovala obranu Doněcké republiky, bylo časté ostřelování a jako následek také mnoho obětí mezi civilními obyvateli a vojáky Doněcké republiky.

15; Nad Balkánem visí hrozba nové války. Na teritoriu bývalé Jugoslávie se znovu vyostřily náboženské a etnické spory. Velký problém vzniká na hranicích Kosova a v Makedonii.

16; Syrská armáda a ruské letectvo odrážejí Islámský stát a přibližují okamžik zrušení blokády letecké základny Deyr az-Zaur. Ze vzduchu vojáky kryjí ruská vojenská letadla, která pálí po islamistech.

17; Vodní blokáda Krymu. Už samotná věta, že na Ukrajině něco vybudovali, natož velkou hráz, zní poněkud divoce. Na výstavbu moderních závod, sídlišť pro lidi peníze nejsou, ale investovat peníze do konstrukcí, které by poškodily Rusko a zastavily dodávky vody pro obyvatelstvo – na to jsou peníze i v okamžiku hrozícího bankrotu.

18; Viceprezident USA obvinil Rusko z porušení dohod o likvidaci chemických zbraní. Pence ve středu prohlásil, že dohoda z roku 2013 o likvidaci chemických zbraní v Sýrii není naplňována.

19; Kongres požaduje od Trumpa, aby neměnil politiku vůči Rusku. Do Sněmovny reprezentantů USA byla předložena rezoluce s požadavkem na prezidenta Trumpa.

20; Byli zlikvidováni vrahové policistů v Astrachani. Čtyři podezřelí z vraždy policistů byli v Astrachani zlikvidováni.

21; Trump se nechystá dělit s Ruskem o své vojenské plány ohledně Sýrie. Takto odpověděl na otázku, zdali je ochoten projednávat své vojenské plány v Sýrii s Vladimirem Putinem.

22; Ukrajinci začali prodávat majetek, aby si mohli koupit léky, vyplývá ze statistik. Více než 52% Ukrajinců si nemůže dovolit konzultaci u lékaře a řeší to samoléčbou.

23; Důležité objekty v Rusku budou chráněny mobilními protivzdušnými raketovými brigádami. Ozbrojené brigády budou disponovat systémy „S-300“ a „S-400“, komplexy „Pancir“ a radiolokátory „Něbo-M“.

24; Kotlety z medvěda aneb Proč se „Seznam ohrožených zvířat“ stal na Ukrajině jídelním lístkem. Pytláci dodávají do drahých restaurací v hlavním městě bez dokladů maso z divokých zvířat.

25; V Rostově došlo k výbuchu. K mimořádné události došlo nedaleko jedné ze škol města. Oblast byla uzavřena policií.

26; Saúdská Arábie pokračuje v cenové válce proti Rusku. Saúdská Arábie opět snížila ceny ropy pro zákazníky v Evropě.

27; Kocour se stal hlavním hrdinou přímého přenosu se starostou Rigy. Během přenosu se do záběru přímo na stůl dostal kocour. Nil Ušakov neztratil rozvahu a jemným gestem jej odehnal.

28; Výbušné zařízení v Rostově na Donu bylo maskované jako baterka, hlásí Ruská garda. Podle upřesněných informací bylo zařízení aktivováno zapnutím baterky.

29; Gontareva potvrdila svůj odchod z funkce šéfky Národní banky Ukrajiny.

30; Reakce rusofobů na obludný teroristický čin v Petrohradě vyvolávají odpor na sociálních sítích.

31; Dětem v USA budou vyprávět o homosexuálním černošském Santa Clausovi, který má za manžela bílého Santa Clause. Vydání knihy s názvem „Santa´s Husband“ (Santův manžel) avizovalo nakladatelství Harper Design.

32; Grojsman spočítal „ruské hybridní síly“ v Donbasu. Premiér Ukrajiny využívá propagandistické postupy, které ignorují mezinárodní závazky kyjevské moci.

33; V obytném domě v Petrohradě bylo odhaleno výbušné zařízení. 6. dubna brzy ráno zahájili pracovníci policie speciální operaci v jednom z mnohopodlažních domů Něvského obvodu Petrohradu.

34; V Armádě Doněcké republiky jsou dva miliony lidí, říká Zacharčenko. 6. dubna bylo na příkaz šéfa Doněcké republiky vojenskými komisariáty Republiky mobilizováno více než 27 tisíc mužů vhodných pro aktivní výkon vojenské služby.

35; Na Krymu bylo zadrženo ukrajinské plavidlo, hlásí FSB. Rybářská loď se při zkoumání vodních biologických zdrojů dostala hluboko do teritoriálních vod Ruska.

36; Západní propagandisté potvrdili přítomnost Buku v ukrajinské armádě před sestřelením Boeingu MH-17. Západní propagandisté poprvé veřejně usvědčili Ukrajinu ze lži v průběhu vyšetřování okolností sestřelení letadla.

37; Porošenko: Rusko je připraveno uznat Doněckou a Luganskou republiku Prezident Ukrajiny tvrdí, že Moskva podniká kroky pro oficiální uznání obou republik.

38; V metru v Petrhoradě objevili u cestujícího granát s roznětkou. Je to už druhý případ odhalení nebezpečných předmětů ve městě.

39; Režisér Vladimir Meňšov předal obyvatelům Donbasu milion rublů. O jeho šlechetném činu píše Zachar Prilepin.

40; Vykonavatele teroristického činu v petrohradském metru odpálili jeho komplicové, říká zdroj. Akbaržon Džalilov možná předpokládal, že zůstane po výbuchu naživu.

41; Budovatelé Krymského mostu betonují nejdůležitější opěrný pylon. Takové budou jen dva a budou držet nad vodou oblouky pod kterými budou proplouvat lodě.

42; Ukrajina dostala dlouho očekávaný bezvízový režim. Evropský parlament právě schválil poskytnutí bezvízového režimu pro občany Ukrajiny.

43; Byly zveřejněny záběry z výbuchu u školy v Rostově. Na videu je zachycen moment nastražení výbušniny pachatelem i její aktivace bezdomovcem.

44; Porošenko je nadšený z bezvízového styku. Prezident Ukrajiny je nadšen rozhodnutím Evropského parlamentu poskytnout Ukrajině bezvízový styk.

45; Ukrajinští radikálové od 10. dubna slibují blokování činnosti ruských bank. Skupina ukrajinských radikálů prohlásila, že od 10. dubna přeruší činnost ruských bank na Ukrajině.

46; „Hlavně to neříkejte Američanům“. Zacharova ukázala fotografii, kde je Putin s těhotnou šéfredaktorkou Russia Today Simoňjan. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí předložila americkým senátorům další „tajnou“ fotografii.

47; Europarlament požaduje od Ruska propuštění Navalného. Europarlament vyzývá ruské úřady, aby neprodleně propustily Alexeje Navalného a všechny „pokojné demonstranty“.

48; Zatím je brzy se radovat. Porošenko krotí své nadšení z rozhodnutí Europarlamentu. Prezident Ukrajiny ví, že věc musí ještě schválit Evropská rada.

49; Na Bali vylovili z oceánu tělo oběšeného Ukrajince. Nedaleko od jeho těla našli jeho matku, kterou se ještě podařilo zachránit. Oba se pokusili spáchat sebevraždu v důsledku finančních problémů.

50; FSB uskutečňuje domovní prohlídku ve firmě Alros. V důsledku těchto padají ceny akcií tohoto největšího podniku těžícího diamanty.

51; V mnohopodlažním domě v Petrohradě došlo k výbuchu. Z budovy to vyrvalo část obložení stěn. Obyvatelé byli evakuováni.

52; V Doněcké republice probíhá historicky nejrozsáhlejší mobilizace. Jsem hrdý, že jsem se narodil v Donbasu. Jsem na vás hrdý. Spolu zvítězíme. Nepřítel bude zničen, prohlásil Zacharčenko.

53; Ukrajinci po rozhodnutí Europarlamentu o bezvízovém styku zahltili internetovou stránku o vydávání zahraničních pasů.

54; Svědkové Jehovovi porušují zákon o boji proti extremismu, říká ministerstvo spravedlnosti. Svědkové Jehovovi trvají na své výlučnosti, což spadá pod účinnost tohoto zákona.

55; Jantarová republika. V Rovenské oblasti černí kopáči jantaru vybudovali kontrolní stanoviště se závorou. To je konec. Státní moc totálně ztratila kontrolu. Je po všem.

56; Braniborská brána byla navzdory opačnému rozhodnutí úřadů přece jen nasvícena barvami ruské vlajky. Postarali se o to aktivisté strany Alternativa pro Německo na znamení solidarity s Ruskem.

57; Porošenko mluvil o „ruském provincionalismu“ Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že připojení Krymu k Rusku svědčí o ruském provincionalismu“.

58; V Moskvě probíhá shromáždění proti teroru. Od 17. hodin dnes minutou ticha za oběti začal večer památky obětí teroristického činu v petrohradském metru.

59; Ruské rakety jsou krajně nebezpečné pro USA, říká Pentagon. Ruské rakety s plochou dráhou letu představují nyní pro USA větší hrozbu než kdykoli předtím.

60; Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za ozbrojený útok na členy Ruské gardy v Astrachani.

61; Sberbance bylo kvůli sankcím zamítnuto členství v blockchain konsosrciu R3 vytvořeném v roce 2015.

62; V Doněcké republice vydávají záložákům s vojenskou zkušeností bojové zbraně do úschovy. Ministr obrany Doněcké republiky Vladimir Kononov se rozhodl vydat do úschovy rezervistům s vojenskou zkušeností zbraně pro případ bojového poplachu.

63; Americká stíhačka nouzově přistála v Itálii. K incidentu došlo brzy poté, co stíhačka odstartovala. Příčinou byly poruchy činnosti motoru.

64; Podrobnosti z likvidace vrahů policistů v Astrachani. Vrahové byli dostiženi nedaleko města na opuštěném místě v průmyslové zóně.

65; Jordánský král poradil Západu, aby obchodně vyjednával s Ruskem ohledně Krymu. Jordánský král Abdalláh II v interview pro Washington Post vyzval USA a EU, aby přistoupily na ústupky Rusku ohledně Krymu.

66; Ukrajinci budou bezvízovým stykem rozčarováni, říká politolog. Občané Ukrajiny nejdřív prožijí euforii, ale potom rychle vystřízliví.

67; Erdogan: Evropa je zahnívající kontinent. Evropa už není centrem demokracie, ale násilí a nacismu, dodal turecký prezident.

68; V Ingušsku našli sklad se zbraněmi ozbrojenců skupiny „Imarat Kavkaz“ (Kavkazský emirát). V obci Ekaževo v Nazranském okrese v areálu soukromého domu byl objeven a zneškodněn sklad zbraní banditů.

69; V případu teroristického činu v petrohradském metru bylo zadrženo osm lidí. Během domovních prohlídek u podezřelých bylo zabaveno výbušné zařízení podobné tomu na stanici „Ploščaď Vosstanija“.

70; Ukrajinky se pokoušely provézt do Polska dělo. Pracovníci polské Agentury vnitřní bezpečnosti zadrželi na polsko-ukrajinské hranici dvě občanky Ukrajiny.

71; Zacharova dopraví Blahodárný oheň do Moskvy. V čele delegace bude stát předseda správní rady Fondu Svatého Ondřeje (Andreje Pervozvanného) Vladimir Jakunin a představitel Ruské pravoslavné církve biskup Krasnogorský Irinarch.

72; Turecko podpoří vojenskou operaci USA proti Sýrii, říká Erdogan. Ankara poskytne podporu případné vojenské akci USA proti Sýrii, prohlásil prezident Turecka Erdogan.

73; Vyšetřovací výbor zadržel podezřelého z vyzývání k nepokojům 2. dubna v centru Moskvy. Podezřelý rozmisťoval materiály vyzývající k masovým nepokojům v centru Moskvy.

74; Ekonomika Ukrajiny dosáhne evropské úrovně nejdříve v roce 2040. Experti z organizace varují, že rozměry korupce na Ukrajině jsou velkou hrozbou pro ekonomický rozvoj.

75; Lukašenko řekl, jak Rusko kompenzuje Bělorusku vysokou cenu plynu formou reexportu ropy, uvádí agentura BELTA Lukašenkova slova.

76; Tillerson během návštěvy Ruska projedná teroristický akt v Petrohradě. Jedním z témat pro jednání během plánované návštěvy státního tajemníka USA bude teroristický čin v petrohradském metru.

77; Trump se zamyslel nad válkou proti Asadovi, říká CNN. Prezident USA Donlad Trump uvažuje o možnosti války proti vládě Sýrie kvůli chemickému útoku v Idlíbu.

78; Pentagon navrhne Trumpovi, aby USA zaútočily na Sýrii raketami s plochou dráhou letu. Americké námořní síly mohou udeřit na Sýrii střelami s plochou dráhou letu.

79; Rusko by si mělo dobře rozmyslet další podporu Asada, říká Tillerson.

80; Erdogan: Je třeba vyjasnit, kdo stojí za chemickým útokem v Idlíbu. Měli bychom si ujasnit, kdo je v regionu přítel a kdo nepřítel. A teprve na základě toho budeme podnikat další kroky, řekl Erdogan.

81; Ministerstvo státní bezpečnosti zveřejnilo jméno objednatele vražd Motoroly a Giviho. Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky vynaloží maximální úsilí, aby nedošlo k dalšímu pronikání nových skupin teroristů na Donbas.

82; Ministerstvo pro hospodářský rozvoj: Rubl je příliš nadhodnocen. Ministr pro hospodářský rozvoj Maxim Oreškin očekává brzký pád kursu rublu.

83; Trump odmítl možnost brzké války proti Sýrii. Prezident USA popřel informaci zveřejněnou kanálem CNN.

84; USA budují koalici za účelem svržení Asada, říká Tillerson. Znovu zopakoval, že USA nemají žádné pochybnosti ohledně toho, že za útokem stojí vláda Sýrie.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 7.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; Více Armat, méně lodí. Byly zveřejněny nové podrobnosti státního zbrojního programu. V červenci Ministerstvo obrany Ruské federace předloží k posouzení Nejvyššímu veliteli a veřejnosti návrh zbrojního programu.

2; Pouze jedna čtvrtina Ukrajinců má představu, jak funguje bezvízový režim. 20% respondentů si myslí, že bezvízový režim umožní pobývat v Evropské unii déle než 90 dní.

3; Byla zveřejněna příčina výbuchu u školy v Rostově na Donu. Díky přijatým opatřením bylo zjištěno místo pobytu pachatele,který byl následně zadržen.

4; Raketa Islámského státu sestřelila vojenský vrtulník nad Mosulem. Byly zveřejněny záběry. Vrtulník uskutečňoval manévr nad Starým městem v západním Mosulu. Po zásahu protivzdušnou raketou havaroval.

5; Rusko navrhlo zavedení embarga proti teritoriím pod kontrolou Islámského státu. Nejdůležitějším prvkem tohoto embarga bude posílení hraniční kontroly ve státech sousedících se Sýrií a Irákem.

6; Co přinese Ukrajině bezvízový režim? Ukrajina se konečně dočkala bezvízového režimu s Evropskou unií. Realita se ale ukázala poněkud jiná než očekávalo obyvatelstvo Ukrajiny. Evropský parlament hlasoval jen pro zjednodušení vízového režimu pro občany Ukrajiny s biometrickými pasy a jen pro krátkodobé návštěvy EU.

7; Po nás potopa. Na Ukrajině dali zelenou zrušení ochrany lesů. Evropa nabídla peníze výměnou za zrušení moratoria na vývoz kulatiny.

8; Starý svět na konci tunelu. Bezvízový vstup do Evropy může pro Kyjev skončit ztrátou laciné pracovní síly.

9; Brexit rozpoutal bitvu o půdu. EU riskuje, že bude mít svou blokádu. V Evropské unii se vyostřil dávný spor mezi Brity a Španěly o Gibraltar.

10; Syrská armáda a ruské letectvo se připravují na zrušení blokády letecké základny Deyr az-Zaur. Síly Islámského státu byly vytlačeny z řady vyvýšenin. Ze vzduchu vojáky kryjí ruská vojenská letadla, která pálí po islamistech.

11; Proč se v Rusku aktivizovali teroristé? Petrohrad nyní celé zemi ukazuje, jak důstojně přežít úder a pokusit se nedostat další.

12; Do konce existence Ukrajiny už mnoho času nezbývá. Nynější Ukrajina je svého druhu stařičký ojetý „záporožec“ s porouchanou baterií.

13; USA podnikly mohutný raketový úder na syrskou armádu. Armáda Spojených států vystřelila přes 50 raket s plochou dráhou letu Tomahawk na vojenskou základnu syrské armády v provincii Homs.

14; Paranoidní kultura Ukrajiny ze sebe chce udělat kolébku evropské kultury. Základem jsou báchorky o tom, jak Ukrajina po celou historii zachraňuje Evropu před nájezdy Rusů.

15; Trump učinil prohlášení pro Američany v souvislosti s raketovým útokem na vojenskou základnu v Sýrii. Útok omlouval tím, že byl zamýšlen jako prevence dalších chemických útoků, při kterých by mohly mučivou smrtí umírat ženy, děti a „nádherní kojenci“.

16; Chemický útok v Sýrii je obludná lež schopná rozpoutat Třetí světovou válku. Nejvyšší představitelé USA vystoupili s halasnými hrozbami na adresu Bašára Asada a prohlásily, že chystají další odpověď na chemický útok.

17; Pentagon: Neútočili jsme na ty části letecké základny, kde mohli být vojáci Ruské federace. Ministerstvo obrany USA prohlásilo, že neútočilo na části vojenské letecké základny, kde by se mohly nacházet ozbrojené síly Ruské federace.

18; Co je to za Ukrajinu, která vede už 24. národně-osvobozeneckou válku proti Rusku? Nové téma pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

19; Proč je ruským liberálům víc líto čtyř obětí v Londýně než čtrnácti v Petrohradě? Rusové se nepočítají? Zazněl hlas zdravého rozumu v západním tisku. V měřítku západního tisku velmi odvážný článek vyšel v britském Daily Mail.

20; V Sýrii informovali o ztrátách v důsledku raketového útoku USA. Americký raketový útok byl označen za projev agrese.

21; USA zveřejnily záběry z raketových útoků na Sýrii. K útoku došlo 7. dubna z paluby torpédoborce Porter nacházejícího se ve středozemním moři.

22; Ruští vojáci byli na letecké základně během amerického náletu. V daný okamžik je prokazatelně známo, že americké rakety zasáhly vzletové dráhy základny, hangáry a palivové tankery.

23; Rusko požaduje svolání Rady bezpečnosti OSN kvůli americkému náletu na Sýrii. Kromě toho je známo, že Bolívie rovněž žádá svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN.

24; Rada federace: Rusko a USA mohou v důsledku raketového náletu přerušit vojenské kontakty v Sýrii.

25; UASA si myslí, že na napadené základně byl bojový plyn sarin. USA si myslí, že na letišti v Sýrii, které bylo cílem amerického bombardování, se nacházel sklad nervově paralytického plynu.

26; USA se pokoušely minimalizovat rizika pro ruské vojáky, řekl Trumpův poradce. Před novináři to prohlásil poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti Herbert McMaster.

27; Čtyři syrští vojáci zahynuli při náletu USA na leteckou základnu v Sýrii. Minimálně čtyři syrští vojáci zahynuli při raketovém útoku USA na letiště v syrském provincii Homs.

28; Islámský stát zahájil útok okamžitě po raketových úderech USA. Islámský stát zatím nedosáhl jakýchkoli významnějších úspěchů u Al-Furkala, ale bez podpory ze vzduchu se situace může brzy změnit.

29; Trhy bouřlivě zareagovaly na americký nálet na Sýrii. Trhy bouřlivě zareagovaly na neočekávaný úder Spojených států na vojenskou základnu v syrské provincii Homs.

30; Trump zvolil raketový úder ze tří scénářů akcí v Sýrii. Donald Trump projednával několik scénářů akcí v Sýrii s Radou pro národní bezpečnost.

31; Peskov informoval o Putinově reakci na úder Spojených států na Sýrii. Putin považuje údery USA na Sýrii za agresi proti suverénnímu státu a porušení norem mezinárodního práva.

32; Státní tajemník USA Tillerson označil masivní raketový útok na Sýrii za přiměřený. Podle jeho slov jedním z cílů raketového úderu na leteckou základnu syrských ozbrojených sil byl odvrácení chemických útoků na USA.

33; Marina Le Pen odsoudila úder Spojených států na syrskou vojenskou základnu. Le Penová také poznamenala, že je nutné událost vyšetřit na mezinárodní úrovni.

34; Útokem na Sýrii Trump porušil ústavu USA, říká americký senátor. Ačkoli odsuzujeme násilí, USA nebyly napadeny, prohlásil republikánský senátor Rand Paul.

35; Vůdce ozbrojenců se podřekl. Má An-Nusrá a Pentagon stejný názor na to, kdo stojí za chemickým útokem v Sýrii? Byl chemický útok v Idlíbu jen informační přípravou na raketový útok na leteckou základnu syrských ozbrojených sil.

36; Evropská unie zpřísnila pravidla pro překračování hranic. Všechny země jsou zavázány pečlivě prověřovat každého, kdo vstupuje na teritorium Schengenské zóny nebo ji opouští.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 7.4.2017 – odpoledne a večer:

1; Rusko pozastavuje platnost memoranda o Sýrii uzavřeného s USA. Memorandum bylo zaměřeno na odvracení incidentů a na zajištění bezpečnosti letů letectva během operací v Sýrii.

2; Sýrie stihla přesunout letadla z letecké základny napadené Spojenými státy, píší média. Mezitím byla ale samotné základně způsobena velká újma. Byla zlikvidována přistávací a vzletová dráha, hangáry, sklady, zásoby paliva.

3; Kyjev dostal peníze a nyní ignoruje MMF. Po získání tranše ve výši jedné miliardy dolarů se ukrajinská moc opět chystá předvést svou nezávislost.

4; V Kyjevě jsou shromažďovány podpisy pro odvolání Klička. Nečinnost Vitalije Klička, jeho neúspěšné řízení Kyjeva a lhostejnost k problémům města už překročily všechny meze.

5; Dnešní nálet USA na Sýrii. Byly zveřejněny přesné údaje o škodách způsobených americkým útokem Ale čeho vlastně američtí vojáci dosáhli?

6; Merkelová a Hollande vítají Trumpův útok na Sýrii. Odpovědnost za situaci v Sýrii leží na prezidentovi Bašáru Asadovi, myslí si v Berlíně a Paříži.

7; Byly zveřejněny první záběry ze syrské základny Šajrát v provincii Homs, na kterou zaútočily americké rakety s plochou dráhou letu Tomahawk.

8; Čína oznámila svou podporu Asadovi. Oficiální Čína komentovala údery USA na leteckou základnu v Sýrii.

9; Úder na Sýrii byl vzkazem Číně,píší americká média. Útok na leteckou základnu Šajrát se uskutečnil během oficiální večeře Trumpa a Si Ťin-Pchinga.

10; Ruská vojenská plavidla se vracejí k břehům Sýrie. Po raketovém útoku USA na leteckou základnu Šajrát v Homsu se ruské válečné lodě přesouvají k břehům Sýrie.

11; „Neútoč na Sýrii, nebo bude zle!“, radil kdysi Trump Obamovi. Média napočítala kolem dvaceti Trumpových twitů o nepřípustnosti úderů USA na Sýrii.

12; Prohlášení ministerstva obrany Ruské federace po americkém úderu na Sýrii. Už dříve bylo oznámeno, že Moskva pozastavuje spolupráci s Pentagonem ohledně prevence incidentů v Sýrii.

13; V Kyjevě soud vynáší rozsudek nad násilníky z „Tornada“. Nedávno je jejich soukmenovci slibovali „osvobodit za každou cenu“.

14; V důsledku raketového úderu USA v Homsu byly zabity čtyři děti a pět dospělých osob, tvrdí syrská státní informační agentura. Dalších sedm civilních osob bylo zraněno.

15; Raketový útok USA byl uskutečněn de facto v zájmu Islámského státu, říká Peskov. Připomeňme, že okamžitě po náletu teroristé z Islámského státu zahájili útok na pozice syrské armády.

16; Jen 23 amerických Tomahawků z 59 doletělo na syrskou leteckou základnu, říká ruské ministerstvo obrany. Oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruské federace informaci potvrdil.

17; Ukrajina podpořila raketový útok USA na Sýrii. Samozřejmě v Kyjevě nezapomněli na ruku Kremlu.

18; Putin projednal se členy Bezpečnostní rady Ruské federace pokračování operace v Sýrii. Akce Washingtonu byly kvalifikovány jako akt agrese odporující mezinárodnímu právu.

19; Medveděv: Rusko nebude rušit potravinové embargo. Rusko zachová omezení spojená s dovozem výrobků ze zemí podporujících sankce proti Ruské federaci.

20; Hlavní úsilí vojenského velení Doněcké republiky bylo v uplynulém týdnu zaměřeno na uskutečnění mobilizace rezervistů Republiky.

21; Následky raketového útoku na leteckou základnu v Sýrii. Média publikují fotografie a videa zachycující útoky USA na leteckou základnu Šajrát v syrském Homsu.

22; Daily Mail odstranil článek z roku 2013 o plánech USA na organizaci chemického útoku v Sýrii. V článku šlo o to, že takový chemický útok by se měl stát záminkou pro aktivní vojenské akce západní koalice.

23; Porošenkovi nabídli miliardu dolarů za připuštění Samojlovové na Eurovizi. Ruský Burger King poslal do administrativy prezidenta Ukrajiny dopis adresovaný Petru Porošenkovi.

24; Avakov: Dnes musíme být připraveni na návrat Donbasu. Kladu takové úkoly i pro pohraničníky a policisty.

25; Erdogan podpořil úder USA na Sýrii. Dodal, že nastal čas vytvořit v Sýrii bezletovou zónu o ploše 4 až 5 tisíc čtverečních kilometrů.

26; Údery USA na Sýrii: Trump zachraňuje svou kůži. Doufali jsme v přátelství Putina a Trumpa, ale ouha! Nic nebude. Příliš mnoho sil v Americe si přeje válku.

27; Nejdříve lhali a pak zaútočili, říkají Syřané o úderu na leteckou základnu. Zpráva o raketovém úderu USA na Sýrii v jediném momentě vzbudila celý svět. A to hodiny neukazovaly ještě ani pět.

28; V centru Stockholmu najel nákladní automobil do davu. Jsou oběti na životech. Podle předběžných informací zahynuli tři lidé.

29; O úderech USA v Sýrii. Rusko bude vyhrávat. Situace se leckomu zdá pro Rusko značně nepříjemná, a k takovém názoru je jistě mnoho důvodů. Například už ruská protivzdušná obrana nevypadá neporazitelně. Ale ve skutečnosti na základě dohod mezi Ruskem a USA nesměly být prostředky protivzdušné obrany použity. Bohužel je vysoká pravděpodobnost, že Amerika bude pokračovat v bombardování strategických objektů syrské armády.

30; Dron ruských vzdušných sil zaznamenal následky úderů USA na Sýrii. Ministerstvo obrany zveřejnilo video, na kterém je vidět následky úderů amerických raket s plochou dráhou letu.

31; Byly objeveny nové důkazy přítomnosti Buků ukrajinské armády v Donbasu bezprostředně v zóně sestřelení Boeingu v červenci 2014. V poslední době se začaly objevovat v médiích informace o přítomnosti protivzdušných komplexů Buk-M1 v zóně ATO.

32; Rusko, Německo a Francie vyzvaly Ukrajinu, aby odsunula síly v Donbasu. Ve čtvrtek se v Minsku konalo setkání v normandském formátu, na kterém ukrajinská delegace byla usvědčena ze lži.

33; Situace v Sýrii se změnila v mezinárodní konflikt, říká Červený kříž. Mezinárodní výbor Červeného kříže prohlásil, že situace v Sýrii se po americkém raketovém úderu na syrskou základnu změnila v mezinárodní ozbrojený konflikt.

34; Trumpova administrativa předvedla extrémní závislost na názoru establishmentu, říká Medveděv. Medveděv zdůraznil, že v inauguračním projevu Trump tvrdě zkritizoval washingtonský establishment.

35; Trump je připraven bojovat s Asadem na hranici války proti Rusku, říká Medveděv. Ruský premiér Dmitrij Medveděv komentoval raketové údery USA na leteckou základnu Šajrát v Sýrii.

36; V Kongresu USA kritizovali úder na Sýrii. Urovnání situace v Sýrii vyžaduje všezahrnující řešení.

37; Asadovo okolí komentovalo údery USA na leteckou základnu v Sýrii. Tímto útokem se Spojené státy pokoušely změnit rovnováhu sil v syrském konfliktu.

38; Ukrajinská armáda bude brzy nejsilnější na světě, říká Parubij. Ozbrojené síly Ukrajiny se v nejbližší budoucnosti stanou jedněmi z nejsilnějších na světě.

39; Odmění Tillerson údernou návštěvou Moskvu? Záměry ohledně oficiální návštěvy státního tajemníka USA Rexe Tillersona v Moskvě naplánované na 11. až 12. dubna zůstávají v platnosti.

40; Ukrajinská armáda ostřelovala z tanků okolí Jasinovaté. Ukrajinská armáda ostřelovala z tankových děl a těžkých minometů obec Jakovlevka mezi Doněckem a Jasinovatou.

41; Mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN k úderům USA v Sýrii. V New Yorku probíhá mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN v souvislosti s raketovým útokem USA na syrskou základnu Šajrát.

42; Proč nedoletěly všechny Tomahawky do cíle a co v tu chvíli dělala ruská protivzdušná obrana? Proč vlastně vyhodil Trump 100 milionů „do vzduchu“? Reálný efekt útoku je nulový, dopady na mezinárodní vztahy jsou zničující. Měl se vlk nažrat a koza zůstat celá?

43; Plavidlo ruské námořní flotily pluje do oblasti, odkud torpédoborce USA zaútočily na Sýrii. Ruské válečné plavidlo bylo pozorováno ve východní části Středozemního moře.

44; Byly zveřejněny záběry ze zadržení podezřelého z najetí do davu ve Stockholmu. Nákladní automobil ve velké rychlosti najel do procházejících se lidí na hlavní pěší zóně Stockholmu.

45; Rusko v OSN obvinilo USA z napomáhání terorismu. Agrese USA vůči Sýrii jen napomáhá posílení terorismu.

46; Rusko a Bělorusko jsou připraveny se bránit proti NATO, říká Lukašenko. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko komentoval znepokojení USA rusko-běloruskými cvičeními.

47; USA, Francie a Velká Británie jsou posedlé myšlenkou na svržení Asada, říká zástupce Ruska v OSN. Ve Washingtonu, Londýně a Paříži jsou posedlí paranoidní ideou o svržení legitimní a zákonné vlády v Sýrii.

48; Němci se nechtějí loučit s německou markou. Nedávná analýza agentury Bloomberg ukázala, že více než 15 miliard euro ve staré měně musí být ještě vyměněno za eura.

49; Sberbanka oznámila odchod z ukrajinského trhu. Sberbank Ruska oficiálně oznámila svůj odchod z ukrajinského trhu, říká se ve zprávě na stránkách ukrajinské dceřiné společnosti Sberbanky.

50; Velení syrské armády navštívilo leteckou základnu Šajrát napadenou Spojenými státy. Náčelník generálního štábu syrských ozbrojených sil a vysocí důstojníci navštívili i vojáky zraněné při americkém útoku na vojenskou základnu.

51; USA ohrozily rozhovory v Astaně a v Ženevě. Svými nezodpovědnými útoky v syrském Homsu USA zasadily tvrdý úder rozhovorům v Astaně a Ženevě.

52; Ruské ministerstvo obrany ruší platnost memoranda s USA o prevenci incidentů na nebi nad Sýrií. Do Pentagonu byla odeslána nóta ministerstva obrany Ruské federace o přerušení funkce „horké linky“.

53; Svět čeká, že Rusko přehodnotí svou pochybnou alianci s Asadem, říká americká stálá zástupkyně při OSN. Rusko musí přehodnotit svůj vztah k oficiálnímu Damašku.

54; Manipulace USA se stanovami OSN neobstojí při jakékoli kritice. USA manipulují stanovami Organizace spojených národů a vymlouvají se na boj s terorismem.

55; Na internetu získávají na popularitě klíčová slova jako „#Trump_Terrorist“ nebo „#STOP_USA_TERROR“. 7. dubna ráno USA uskutečnily akt otevřené agrese proti suverénnímu státu Sýrii.

56; Soud vynesl rozsudek nad ozbrojenci z „Tornada“. Prokurátoři a advokáti prohlásili, že s rozsudkem nesouhlasí a budou se proti němu odvolávat.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 8.4.2017 – ráno a dopoledne:

1; Byl zveřejněn počet zraněných ve Stockholmu. Jeden člověk zemřel v nemocnici a patnáct je hospitalizováno se zrněními utrpěnými při najetí nákladního automobilu do lidí ve Stockolmu.

2; USA vyhrožují dalšími údery na infrastrukturu Sýrie. Výhrůžky vyslovila stálá představitelka USA při OSN Nikki Haley.

3; Byly zveřejněny nové závěry z teroristického činu ve Stockholmu. Na záznamu je patrné, jak lidé v panice utíkají po ulici a pokoušejí se najít úkryt. Během vteřiny se kolem nich prožene náklaďák...

4; Trump: Silná Amerika je blahem pro celý svět. Trump se bude pokoušet učinit Ameriku silnou.

5; Velvyslanectví USA v Moskvě vyzvalo Američany k bdělosti. Příslušná doporučení byla zveřejněna na stránkách velvyslanectví.

6; Šéfové generálních štábů Ruska a USA projednali útok na Sýrii. Generál Danford pohovořil po útoku v Sýrii s Gerasimovem.

7; USA chystají nové sankce proti Sýrii. Oznámil to americký ministr financí Steven Terner Mnuchin.

8; Engdahl: Trump překročil červenou čáru“ a zatahuje Rusko do války. USA jako národ s obrovským vojenským potenciálem nemůže odpustit Rusku urážku jejich ješitnosti.

9; Úder proti Sýrii hrozí jadernou válkou, říkají američtí ochránci lidských práv. Raketový úder USA na leteckou základnu v Sýrii hrozí katastrofální eskalací konfliktu v oblasti a jadernou válkou.

10; Obludný cynismus: USA už nepotvrzují přítomnost chemických zbraní na letecké základně Šajrát. O den dříve zástupce Pentagonu John Davis přesvědčeně prohlásil, že vojenské letiště bylo využíváno jako sklad chemických zbraní.

11; Berlín se znovu vyslovil pro volby v Donbasu bez kontroly hranic mezi Ruskem a Doněckou republikou ze strany Ukrajiny.

12; Agrese USA byla zaměřena na oslabení ruského kontingentu v Sýrii, říká syrské ministerstvo zahraničí. Damašek vnímá tuto agresi jako zločin spáchaný válečnými zločinci.

13; Hanba Trumpovi! Hanba Therese May! V Londýně se konalo shromáždění proti úderům na Sýrii. Před sídlem britského premiéra v Londýně se 7. dubna uskutečnilo shromáždění proti agresi USA vůči Sýrii.

14; Za červenou linií: Občané USA budou demonstrovat proti raketovým útokům na Sýrii. Nemůžeme dovolit, aby se Sýrie změnila v další Libyi nebo Irák, říkají Američané.

15; Chemický útok v Sýrii je obludnou lží schopnou dovést svět k Třetí světové válce. Nejvyšší představitelé USA vystoupili s hlasitými hrozbami na adresu Bašára Asada a prohlásili, že připravují odpověď na předpokládaný chemický útok.

16; Stín Tomahawků nad Sýrií a Donbasem. Dnešní situaci mnozí srovnávají s Karibskou Krizí, která dostala Ameriku a Sovětský svaz na pokraj války.

17; Trump může využít úderu na Sýrii pro tlak na Čínu ohledně KLDR, říká expert. Úder na syrskou vojenskou základnu byl varováním KLDR, že Trump je připraven konat.

18; Kreml bude ještě muset odpovědět na výzvu Bílého domu. Na první pohled se reakce Moskvy na úder Tomahawky na syrskou základnu Šajrát může jevit jako slabá.

19; Celé baterie protivzdušné obrany pro americkou armádu v Evropě. Chystá se Pentagon použít vojska? V roce 2018 velení americké armády plánuje v Evropě rozmístění systémů protivzdušné obrany pro blízký dosah.

20; „Tygři“ a ruské letectvo útočí na leteckou základnu okupovanou Islámským státem. Vojáci zahájili útok na okraje města a ozbrojenci byli pod hrozbou zbraní nuceni utéci ze své poslední bašty v Aleppu.

21; Možnosti spolupráce Ruska a USA ohledně Sýrie zmizely, míní expert. Trump změnil svou politiku v Sýrii a možnosti rusko-americké spolupráce v této zemi jsou pryč.

22; Polský jezdec a ukrajinský pěšec: šachové figury připravené k obětování v protiruské hře. Pavel Klimkin nedávno opět navštívil Varšavu – advokáta, spojence a staršího bratra Ukrajiny.

23; Evropa se zachvěla. Ukrajincům konečně dali bezvízový styk. 6. dubna Evropský parlament hlasoval pro poskytnutí bezvízového režimu se zeměmi EU pro občany Ukrajiny.

24; Vylhaná normálnost Ukrajiny. Když se podlost stává normou. Na Ukrajině Nejvyšší rada v prvním čtení schválila návrh zákona o rehabilitaci obětí politických represí. Především se jedná o příplatku ve výši 12,5% a 25% pro veterány OUN-UPA k jejich penzi.

25; Si Ťin-pching pozval Trumpa do Číny. Předtím Trump prohlašoval, že Čína „znásilnila USA“ metodami obchodování.

26; V SBU oznámili zadržení „ruského špióna“. Bylo zveřejněno video s jeho „přiznáním“. Vezmeme-li v úvahu, že ukrajinští kontrarozvědčíci používají při výslechu mučení, není divu, že se lidé „přeřeknou“ nebo se přiznají k něčemu, co nespáchali.

27; Ivanka Trump je po úderech na Sýrii hrdá na svého otce. „Jsem pyšná na svého otce za jeho odmítnutí souhlasit s děsivými zločiny proti lidskosti.“

28; Pentagon lže, že všech 59 raket zasáhlo cíl. Ze lži jej usvědčují družicové snímky letecké základny. Ministerstvo obrany USA se pokusilo přesvědčit daňové poplatníky, že všech 59 raket Tomahawk přesně zasáhlo cíl.

29; V Ingušsku byli zabiti dva policisté při ostřelování hlídkového vozu. V současné době je oblast události uzavřena a byla zahájena akce na dopadení a zlikvidování banditů.

30; Proč jsi netruchlil za oběti v Petrohradě? Na internetu se vysmáli Porošenkovi, který je údajně „šokován“ teroristickým aktem ve Stockholmu. Prezident Ukrajiny prohlásil, že je šokován smrtí lidí ve švédském hlavním městě.

31; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byli zraněni dvě civilní obyvatelky. Pod palbou se nachází 21 obcí. Celkem za uplynulý den ukrajinská armáda 56-krát ostřelovala teritorium Republiky.

32; Fregata „Admirál Grigorovič“ s raketami s plochou dráhou letu byla přesunuta ke břehům Sýrie. Připomeňme, že včera přišly informace o proplutí fregaty přes Bosporskou úžinu.

33; „Paranoia výlučnosti“: V USA chtějí vytvořit „hybridní soud“ nad Sýrií a Asadovým režimem (Syrian War Crimes Accountability Act). Pochybnou iniciativu amerických senátorů už komentoval vicepremiér ruské vlády Dmitrij Rogozin.

34; Následky úderu USA na leteckou základnu v Sýrii zničila Trumpovu reputaci, ale nikoli základnu. Nejdůležitější struktury řízení v areálu letiště zůstaly celé. Americké rakety nezasáhly ani hlavní objekt základny.

35; USA využily Izrael pro útok na leteckou základnu syrských ozbrojených sil. Zdroj v libanonské armádě informoval o detailech útoku raketami s plochou dráhou letu Tomahawk na syrskou leteckou základnu Šajrát.

36; V nákladním autě,které zabilo ve Stockholmu tři lidi, byla nalezena výbušnina. Připomeňme, že pod koly nákladního auta řízeného teroristou zahynuly čtyři lidé a dalších patnáct bylo zraněno.

37; V Kyjevě „patrioti“ zablokovali vchod do budovy „Rossotrudničestva“. Na 14:00 zde bylo naplánováno konání vzdělávací akce „Totální diktát“, ale radikálové nikoho nepustili dovnitř.

38; Na Ukrajině se pochlubili novým protipožárním tankem. Na sociálních sítích je výrobek Ukroboronpromu přirovnáván k brouku nosorožíkovi.

39; Zemřel kosmonaut Gaorgij Grečko. Pilot-kosmonaut SSSR a dvojnásobný Hrdina Sovětského svazu zemřel ve věku nedožitých 86 let.

40; Trumpova intervence v Sýrii rozzlobila jeho stoupence i Kongres. Úder byl obrovskou chybou, myslí si ti, kteří loni agitovali za zvolení Trumpa.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 8.4.2017 – odpoledne a večer:

1; O rozbombardovaném mezinárodním právu: Byla zveřejněna reportáž ze syrské letecké základny Šajrát. Úder byl veden vysoce přesnými raketami s plochou dráhou letu,které prorážely betonové stěny hangárů a ničily techniku v nich.

2; Policie okradla pachatele. Při domovních prohlídkách bylo u policistů nalezeno 12 tisíc euro, 39 tisíc dolarů a 108 tisíc hřiven.

3; Ruské letectvo obdrží v nejbližší době komplex S-500. Ozbrojené síly už zahájily přípravu specialistů pro práci s S-500.

4; V Doněcké republice informují o příjezdu islámského batalionu Ukrajiny na Donbas. Rozvědka Doněcké republiky zaregistrovala příjezd „islámského batalionu“ o síle až 500 lidí.

5; Moskva má na Washington otázky, říká ruské ministerstvo zahraničí. Tyto otázky by chtěla položit státnímu tajemníkovi USA Rexu Tillersonovi během jeho návštěvy.

6; Pod palbou ukrajinské armády zahynul za posledních 24 hodin jeden voják Doněcké republiky, další byl zraněn. Dnes o tom informoval Eduard Basurin.

7; Ruce pryč od Sýrie! Američané uspořádali ve Washingtonu, New Yorku a Chicagu protestní akce proti Trumpově agresi proti Sýrii.

8; Američané už nechtějí bojovat za Saúdskou Arábii a Turecko, říká senátor USA. Americká veřejnost je už unavena tím, že USA neustále vedou války za jiné státy.

9; Ve Stockholmu se po útocích ztratilo dítě, píší média. Událost se časově shodovala se včerejším teroristickým činem spáchaným v centru města.

10; Ženista z ministerstva pro mimořádné situace Doněcké republiky se během prací na odminovávání dostal do palby ukrajinské armády. K události došlo na předměstí Dokučajevska.

11; Ukrajinská armáda přesunula do zóny ATO 30 tanků, samohybných houfnic a obrněných transportérů, hlásí Národní policie Luganské republiky. Oznámil to oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

12; Britský ministr zahraničí zrušil návštěvu Moskvy kvůli Sýrii. Prohlásil, že ruší návštěvu Moskvy v souvislosti se situací v Sýrii.

13; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Jelenovku na jihozápad od Doněcka. Byly poškozeny sloupy elektrického vedení.

14; Západ žije ve vlastní realitě. Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo zrušení Johnsonovy návštěvy.

15; Jennifer Psaki kritizovala Trumpa za úder na Sýrii. Čeká bývalou mluvčí Státního departmentu stejný osud jako Naděždu Savčenkovou na Ukrajině?

16; Ve Státní dumě označili zrušení návštěvy britského ministra zahraničí v Moskvě plánované na 10. dubna za vážnou chybu.

17; Opět to připomíná Powellovu zkumavku s bílým práškem, říká ruské ministerstvo obrany o marném hledání chemických zbraní Spojenými státy v Sýrii. Státní department tehdy ani dnes nepředložil žádné důkazy a rovnou přistoupil k vojenské agresi.

18; Americký úder na Sýrii označili v KLDR za neodpustitelnou agresi. Úřady KLDR prohlásily, že údery USA na letiště v Sýrii jsou „neodpustitelným aktem agrese“.

19; V USA bylo poškozeno a zneuctěno několik desítek hrobů na židovském hřbitově. Zhanobeno bylo asi třicet hrobů na židovském hřbitově v americkém městě Springfield ve státě Pennsylvania.

20; To je ostuda! Světová banka pokárala Kyjev za neefektivní práci. Ukrajinské úřady nehospodárně nakládají s finančními prostředky poskytnutími bankou.

21; Londýn nám nemá co říci. V Radě federace komentovali zrušení Johnsonovy návštěvy. Zrušení návštěvy britského ministra zahraničí Borise Johnsona v Moskvě znamená, že Londýn nemá ruské vládě co říci.

22; USA mají s Islámským státem a An-Nusrá dohody, říká syrské ministerstvo zahraničí. Al-Mikdád odsoudil hysterii západních zemí vyvolanou vítězstvími syrské armády v boji s terorismem.

23; Skvěle reprezentovali USA. Trump pochválil vojáky za úder proti Sýrii. Prezident USA Donald Trump pochválil americké vojáky za to, že dobře reprezentovali zemi během akce proti Sýrii.

24; Ukrajinské úřady chtějí dosáhnout pevné podpory občanů pro kurs na vstup do NATO. Porošenko prohlašoval, že má v úmyslu uskutečnit referendum ohledně otázky vstupu země do NATO.

25; V USA zadrželi šest lidí během protestů proti úderům v Sýrii. Na Floridě bylo zadrženo šest lidí během protestních akcí proti úderům USA v Sýrii.

26; Zachar Prilepin uspořádal v doněcké filologické fakultě vzdělávací akci „totální diktát“ pro obyvatele Doněcké republiky.

27; Syrský specnaz zahájil palbu na letadlo amerických vzdušných sil. Bojovníci syrské jednotky zvláštního nasazení pálili po výzvědném letadlu americké armády.

28; To není součást strategie, ale jen akt sebepotvrzení, říká Zacharova o úderech na Sýrii. Zacharova prohlásila, že údery USA na leteckou základnu v Sýrii nemají vůbec žádný vztah k politice Washingtonu v regionu, nýbrž že jsou jen aktem zvyšování vlastního sebevědomí.

29; Chemický útok v Idlíbu mohl být zrežírovaný, říká expert. V případě použití chemických zbraní syrskou armádou by byly následky daleko horší.

30; Lavrov projednal s Tillersonem úder na Sýrii. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov projednal telefonicky se státním tajemníkem USA Rexem Tillersonem americký úder na leteckou základnu v Sýrii.

31; Vzdušné síly Belgického království po přerušení platnosti memoranda o bezpečnosti letů ze strany Ruska pozastavily lety v Sýrii. Belgické letectvo podílející se na operaci v Sýrii proti Islámskému státu pod záštitou USA dočasně přerušilo své lety.

32; Trump nařízením úderu proti Sýrii riskuje ztrátu podpory svých voličů, píší americká média. Trump svým rozhodnutím vyvolal nespokojenost mnoha z těch,kteří podpořili jeho kandidaturu ve volbách.

33; Trump slíbil nové akce v Sýrii v zájmu USA. USA podniknou další kroky pro obhajobu svých národních zájmů na Blízkém Východě.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

Neděle, 9.4.2017:

1; Ve Lvově nedaleko nočního klubu došlo ke střelbě. Jeden zraněný. Informovala o tom tisková služba hlídkové policie města Lvova.

2; Ukrtelekom oficiálně oznámil přerušení činnosti v Doněcké a Luganské republice.

3; V Moskvě se srazily osobní vlak a elektrická souprava. Na místě jsou zranění. Podle předběžných informací byli zraněni čtyři lidé. Vykolejily dva vagóny. Jeden u vlaku a jeden u elektrické soupravy.

4; Bez Ruska se nedá najít řešení syrského konfliktu, píše německé ministerstvo zahraničí. Vyřešit syrskou krizi bez účasti Moskvy není možné, myslí si německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

5; V Afghánistánu byl zabit americký voják. Informoval o tom tiskový tajemník amerických ozbrojených sil USA kapitán Bill Salvin.

6; Útočná skupina amerického válečného loďstva bude vyslána ke břehům Korejského poloostrova. Úderná jednotka s letadlovou lodí Carl Vinson připluje k poloostrovu ze Singapuru.

7; Ukrajinu čeká osud Čečenska. Známý novinář Andrej Babickij vypráví o tom, jak se ukrajinský nacismus zvedá zdola a území si mezi sebe děli bandy radikálů.

8; Závan čerstvého vzduchu. Cizinci o ruských animovaných filmech. 8. dubna se připomíná svátek ruské animace.

9; Akce USA a jejich následky jsou velmi nepředvídatelné, říká expert. Profesor Libanonské univerzity Džamail Vakim komentoval situaci s raketovým útokem USA na leteckou základnu v Sýrii.

10; Válka vyhlášená lékům. Jak se projeví odmítnutí ruských preparátů na ukrajinských pacientech? Co tentokrát vymyslela paní Suprun a jak se to odrazí na trhu s léky a rozpočtu spotřebitelů?

11; Rusové odpověděli na terorismus legendárním klidem, píše Der Spiegel. O incidentu s teroristickým útokem v Petrohradě se hosté z Německa dověděli z mimořádných zpráv z vlastní země.

12; Oni zabíjejí Donbas. O válečných zločinech ukrajinské armády. Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaké jednotky nejaktivněji ostřelují civilní objekty v Doněcké a Luganské republice?

13; Tomahavky jako bumerangy. Pomáhá Putin Trumpovi rozhánět „jestřáby“? Nový prezident USA se ocitl v Obamově kůži a nemohl zopakovat jeho chybu, aniž by ztratil tvář. Hlavní obětí amerického náletu na syrskou leteckou základnu jsou „jestřábi“ v Trumpově okolí.

14; O cílech raketového úderu USA na leteckou základnu v Sýrii. V příběhu o útoku chemickými zbraněmi v Idlíbu je nadále příliš mnoho neznámých a minimálně tři verze. Byl útok skutečný? Nespáchali jej ozbrojenci? Nejsou viníky útoku vzbouření důstojníci syrské armády?

15; Ukrajinští radikálové proti bankovnímu systému. Radikálové slíbili fyzicky zastavit činnost ruských bank na území Ukrajiny.

16; Německý analytik vysvětlil, proč pravda o Sýrii západní média nezajímá. Německá média raději vytvářejí zjednodušený obraz syrského konfliktu, než aby se zajímala o skutečný stav věcí.

17; Asad musí odejít, říká stálá představitelka USA při OSN. Politické urovnání konfliktu v Sýrii není možné při setrvání prezidenta země Bašára Asada u moci.

18; Kdy se konečně objeví otázky vůči vlastnímu svědomí? Vojenský dopisovatel Jevgenij Poddubnyj vyslal ze základny Šajrát plamenný pozdrav všem znalcům a specialistům v oblasti chemických zbraní.

19; USA varovaly Rusko před úderem na Sýrii, říká Bílý dům. V noci na pátek USA uskutečnily úder raketami s plochou dráhou letu z lodí na letiště v provincii Homs.

20; Výbuch plynu v Taganrogu. Jeden člověk zahynul, pobořeno bylo jedno patro domu. Částečně poškozeny byly čtyři byty ve čtvrtém patře. Z domu bylo evakuováno kolem 150 obyvatel.

21; Civilní obyvatel byl zraněn v Luganské republice v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Ostřelování bylo vedeno ze směru obce Novotoškovskoje ze zbraní bojových vozidel pěchoty a ze směru obce Troickoje z minometů ráže 82 mm.

22; „Mohl za americkým úderem proti Sýrii stát Putin?“, ptá se Washington Post. Hned po raketovém úderu USA na syrskou leteckou základnu se objevily různé teorie o skutečném důvodu tohoto Trumpova kroku.

23; Na stadionu Arena Lvov demontují sedačky pro Eurovizi v Kyjevě.

24; V Jižní Osetii probíhá referendum o přejmenování republiky. Změní přejmenování osud částečně uznaného státu?

25; V Poltavě byly rozbity pamětní desky karatelů a předválečného premiéra Petljury. Policejní náčelník vyzval „veřejné formace a patrioty“, alby organizovali pomoc policii při zajišťování pořádku.

26; V Rusku si připomínají Den protivzdušné obrany. Ministerstvo obrany vydalo u této příležitosti velmi zajímavé video.

27; Ukrajinská armáda zahájila palbu na novináře a pracovníky zvláštní monitorovací mise OBSE v Luganské republice.

28; Byly zveřejněny ohromující záběry o shromažďování rezervistů,které se konalo 6. dubna na polygonu u Šachťorska.

29; Varovat Asada. Trump přednesl zprávu před Kongresem o úderu v Sýrii. Vysvětlení šéfa Bílého domu se ničím nelišilo od jeho prohlášení v den provedení akce.

30; Obytný dům v Doněcku začal hořet v důsledku nočního ostřelování. Nepatrné škody vznikly v důsledku zásahu střepinami na dalších třech domech. Jeden dům zůstal bez proudu.

31; Výbuch v Egyptě. 23 obětí, přes 50 zraněných. K tragédii došlo v koptském chrámu během Květné neděle.

32; Útok na Svjatogorskou Lavru. Jak důstojník ukrajinské armády odhalil „plukovníka FSB v sutaně“. Před Velikonocemi začal útok na svatyni Donbasu. Zatím jen informační.

33; Zásadní nepochopení nebo neznalost situace v Sýrii, komentuje ruské ministerstvo zahraničí zrušení Johnsonovy návštěvy. Nemyslíme si, že dialog s Londýnem potřebujeme víc než oni, prohlašují na ministerstvu.

34; Památku na Kotovského nakonec vyřízli autogenem. V Oděse na druhý pokus vyrvali ze zdi pamětní desku Grigorije Kotovského.

35; Diktát nebyl totální. Akce byla zmařena v Oděse, Charkově a Žitomiru. Po Kyjevu ukrajinští nacionalisté maří uskutečnění vzdělávací akce „Totální diktát“ v celé zemi.

36; Úder na Sýrii byl pokusem pozdvihnout morálku teroristů, říká Asad. Zdůraznil, že raketový útok USA porušil syrskou suverenitu a principy mezinárodního práva.

37; Ze syrského chaosu je možné vybřednout pouze s pomocí Moskvy, říká bývalý generál NATO. Z propletence a nepředvídatelnosti v syrském konfliktu je nutné vybřednout pouze formou dialogu.

38; Tillerson jede do Moskvy klást tvrdé požadavky. Tisk spekuluje na základě informací svých zdrojů.

39; Na nacistický web Mirotvorec se dostal i „král ruského šansonu“ Důvodem zařazení mistra do databáze budované ukrajinskými nacisty je připravované vystoupení na Krymu.

40; Automobil narazil do radnice v Německu. Budova začala hořet. Hasiči uhasili požár až po hodině a půl.

41; Miliony znásilněných Polek. Rusofobové šílí v předvečer Dne Vítězství. Z milionů znásilněných Němek se škrtem pera polských novinářů najednou staly miliony znásilněných Polek.

42; Ukrajinská armáda shromažďuje novináře v okolí obce Peski. Očekává se provokace. Ukrajinská strana konfliktu v Donbasu i dříve opakovaně zapojovala Kyjevu věrná média do šíření dezinformací.

43; Britové by se měli držet co nejdále od syrského „tance smrti“, píší Times. Britský tisk předvídavě radí britským úřadům, aby se neúčastnily syrského konfliktu.

44; Nepřítel záměrně ostřeluje sloupy elektrického vedení. Tři obce západně od Doněcka byly opět bez proudu.

45; Letadlová loď USA mířící ke korejským břehům provede bezprecedentní manévr. Posádka letadlové lodi absolvovala před vyplutím zesílenou přípravu.

46; Jaký je skutečný počet obyvatel na Ukrajině? Byla zveřejněna šokující čísla. Na území Ukrajiny v jejích faktických hranicích bez Krymu a Donbasu reálně zůstalo méně než 24,5 milionu lidí. Vyplývá to z výpočtů ekonomky Larisy Šesler podle analýzy spotřebovaného chleba. Ve srovnání s rokem 2000 se spotřeba chleba snížila na pouhých 45,5%. A to se při chudnutí obyvatelstva spotřeba chleba zpravidla ještě zvyšuje...

47; Druhý výbuch v Egyptě – 11 mrtvých. Egyptem během Květné neděle otřásla série výbuchů.

48; Trump zvažuje sankce proti Rusku kvůli podpoře Asada. Navíc se uvažuje o možnosti zavedení nových sankcí proti Íránu za podporu Sýrie.

49; Putin projednal akce USA v Sýrii s nejvyšším představitelem Íránu. Konal se telefonický rozhovor mezi Vladimirem Putinem a Hasanem Rúháním.

50; Ruská krasavice zvítězila na soutěži MMA (Mixed Martial Arts) Bellator 176. Anastasija Jaňkova se dostala do vítězné sestavy.

51; Pokud tě Trump považuje za kašpara, je to ostuda. Britská média označila Johnsona za washingtonského pudla. Boris Johnson se dostal do zuřivé slovní výměny s lídrem britské Strany liberálních demokratů kvůli zrušení návštěvy Moskvy.

52; Američtí vojáci se na cvičeních v Lotyšsku „nadýchali výparů“. Jednotky americké armády se v režimu rotace nacházejí v Lotyšsku od roku 2014.

53; Máme důkazy, ale neukážeme vám je. Tajné materiály Nikki Haley. Důkazy o podílu Asada na chemickém útoku jsou tajné, prohlásila stálá zástupkyně USA při OSN.

54; První stíhačka syrského letectva vzlétla ze základny Šajrát už pár hodin po útoku USA. Velká palebná síla Tomahawků vedla ke ztrátě pouhých šesti starých stíhaček, které se nacházely v opravě.

55; Ukrajinská armáda přesunula k linii dotyku skupiny žen – ostřelovaček ze zemí Pobaltí a z Polska.

56; Po Sýrii mohou USA rozbombardovat ještě KLDR, říká Puškov. Geografie raketových úderů USA po ostřelování základny v Sýrii může být rozšířena o KLDR, nevylučuje Alexej Puškov.

57; V Estonsku překonal „Totální diktát“ rekordy v návštěvnosti. Akce „Totální diktát“ v Tallinu už druhý rok za sebou překonala rekordy v návštěvnosti, což vypovídá o vážném zájmu o ruský jazyk.

58; Setkání s Putinem zmizelo z programu návštěvy Tillersona v Ruské federace. Setkání s prezidentem Putinem zmizelo z rozvrhu státního tajemníka USA Rexe Tillersona.

59; Bylo zveřejněno jméno zadrženého pro podezření ze spáchání stockholmského teroristického činu. Policie Stockholmu zadržela dvě osoby pro podezření ze spáchání teroristického činu. Pachatelem má být devětatřicetiletý Rachmat Akilov z Uzbekistánu.

60; Na internetu se objevily záběry z výbuchu sebevražedného atentátníka u katedrálního chrámu svatého Marka v Alexandrii. Při teroristických útocích dnes v Egyptě zemřelo 46
Lidí a sto bylo zraněno.

61; Udání jsou dnes psána tak, jak se o tom nesnilo ani v roce 1937. Na internetu se objevil příběh se skandálem v kyjevské škole, na jehož základě jsou zváni na SBU rodiče, kteří nedali souhlas ke slohové práci na téma „dopis na podporu vojákům v zóně ATO“ a žádali alespoň nepovinnou výuku ruského jazyka.

62; V německé armádě se opět stává populárním pozdrav „Heil Hitler!“. Německé ministerstvo obrany Německa informovalo o množících se případech extremistických výroků a projevů.

63; Vojenský prokurátor: Poslanec Semenčenko je ruský špión. Matios prohlásil, že poslanci Sobolev a Semenčenko šíří praktiky a trendy ruských tajných služeb.

64; Padají návrhy udělat z Černobylu celoukrajinskou odpadovou skládku. V současné době je ukládání odpadu v Černobylské zóně zakázáno zákonem.

65; Obyvatel Lvova našel u svého domu podomácku vyrobenou výbušninu.

66; NATO: Aktivita ruského vojenského námořnictva v Evropě přesáhla úroveň Studené války. Admirálka amerického válečného loďstva prohlásila, že aktivita ruské válečné námořní flotily přesahuje úroveň z doby Studené války.

67; Jatka v Latakíji. Obrněná skupina Al-Káidy byla během hodiny zlikvidována syrskou armádou. Během jediné hodiny od začátku útoku byli džihádisté téměř do jednoho pozabíjeni a jejich obrněná technika a pick-upy zlikvidovány syrskou armádou.

68; Moskva vyčlení Bělorusku úvěr až jednu miliardu dolarů, říká vicepremiér Běloruska. Bělorusko dostane 3. a 4. tranši úvaru od Eurasijského fondu stabilizace a rozvoje po 300 milionech.

69; Olivově zelené barety rozvědčíků Doněcké republik. Na vojenském polygonu Republikové gardy Doněcké republiky proběhly zkoušky mezi vojáky silových resortů.

70; Evropa se bude zodpovídat za nepřátelský postoj k Turecku, hřímá Erdogan. Evropské země se budou zodpovídat za nepřátelské vztahy vůči Turecku, prohlásil prezident země Erdogan.

71; Soumrak americké kultury: Každý čtvrtý školák v USA pochází z rodiny migrantů. Více než 20% školáků v USA jsou děti z migrantských rodin.

72; Hledání pravdy: Google zavedl globální systém kontroly zpráv. Korporace Google oznámila zpuštění funkce Fact-checking.

73; Obyvatelé Jižní Osetie hlasovali pro nový název republiky. Iniciativu podpořilo 81,5% voličů, kteří se zúčastnili hlasování. Proti se vyslovilo 18,5%. Země se bude jmenovat „Stát Alanie“

74; Ty jsi totální debil. Příslušník americké pěchoty tvrdě kritizoval Trumpa kvůli Sýrii. Jestli se do toho necháš vtáhnout, budeš ten nejubožejší prezident v historii USA, varoval Trumpa.

75; Se šampaňským v hlavě. Britští milovníci dostihů vyvolali rvačku. Několik diváků během dostihů ve Velké Británii vyvolalo rvačku na tribuně.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.