Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 3.7.2017

obrazek
16.7.2017 21:40
Dvoutýdenní svodka s vynechávkami. EU nedala Ukrajině žádný "cestovní itinerář"připojení k EU. Putin řekl, že Rusko bude bojovat za právo Palestinců na samostatný stát. Na obrázku futuristický pmátník Rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii.

EU a Ukrajina: https://www.novinky.cz/zahranicni/443507-kyjev-pohorel-kdyz-chtel-cestovni-mapu-pro-vstup-do-eu.html

Putin  a Palestina: http://www.awdnews.com/political/breaking-vladimir-putin-says-russia-will-fight-for-the-right-of-palestinians-to-their-own-state

Pondělí, 3.7.2017:

1; Šuchevič-Fest: identifikace nacismu. Tento víkend se konal už tradiční „Šuchevič-Fest". Západní Ukrajina se svým neonacismem už vůbec neskrývá.

2; Trumpa čeká vážný rozhovor s Putinem, říká bývalý analytik CIA. Putin dal jasně na srozuměnou, že prohlášení USA o tom, že protiraketová obrana je nutná pro ochranu před potenciálním úderem Íránu, je urážlivě pokrytecké.

3; Díky za ruské NE. V Srebrenici se může objevit pomník Vitalije Čurkina. Instalace pomníku se plánuje na 8. července na znamení vděčnosti srbského lidu za uvalení veta na rezoluci ohledně Srebrenice.

4; Vojáci NATO byli zadrženi v Litvě kvůli rvačce o nezaplacený účet. Potyčky, během níž byl zraněn dvaatřicetiletý muž, se účastnili dva zahraniční (nizozemští) vojáci.

5; Pro USA je Rusko nebezpečnější než Islámský stát. Děsivá zvěrstva Islámského státu se v mnohém shodují s počínáním fašistického Německa.

6; Černobyl 2.0: Ukrajina je schopna otrávit celý svět. Nová kampaň zahájená kyjevskými úředníky kolem ekologie Donbasu je jako vždy lživá a má za cíl etnickou likvidaci jeho obyvatel.

7; Ukrajina – co dál? Ptá se Rostislav Iščenko. S prohlubující se krizí na Ukrajině je stále aktuálnější otázka „Co bude pak?“.

8; Naše armáda má 40 tisíc lidí. Jak by mohla Ukrajina zvítězit? Ukrajinská ekonomika je odsouzena k permanentní krizi a podniky Doněcké republiky budují novou logistiku a absolutně zákonná schémata proniknutí na mezinárodní trhy.

9; Kyjevská moc nemá co ztratit. Kyjev potřebuje ruský faktor, neboť Rusko je pro Ukrajinu pohodlným instrumentem regulování jejích vztahů se Západem.

10; O čem se na Ukrajině nemluví. Separatismus je záminkou pro loupež. Nyní na Ukrajině hodně neradi vzpomínají na to, co prováděla nejrůznější ozbrojená uskupení v roce 2014.

11; Nové odpalovací zařízení pro antitorpéda představili v Petrohradě. Námořní strojírenská kancelář Malachit představilo unikátní výsledek své práce – dopravní a odpalovací kontejner pro antitorpéda.

12; Porošenko: Krize prezidentské identity. Petr Alexejevič Porošenko vyplašeně pochybuje o tom, že je prezidentem Ukrajiny. Nikoli ve smyslu legitimity, ale všeobecně. Byla zveřejněna série karikatur zesměšňujících současnou pozici ukrajinského prezidenta.

13; Vrtulníky zůstávají na válečných polích. Vojáci celého světa se nemohou obejít bez služeb helikoptér.

14; Ve Francii neznámí pachatelé stříleli do lidí kolem mešity. Neznámí zahájili palbu poblíž mešity ve francouzském městečku Avignon.

15; Migrantka ze Sýrie složila maturitu z ruštiny na 91 bodů. Žákyně střední školy ze Sýrie ukončila školu č. 44 v hlavním městě Zabajkalska Čitě.

16; Za dobu sankcí zvětšilo Rusko svůj zlatý poklad o 700 tun. Už v sobotu prezident Vladimir Putin podepsal výnos o prodloužení sankcí proti západním zemím.

17; Moje myšlenky jsou pro novináře příliš složité, říká Macron. Francouzský prezident ruší interview z velmi originálních důvodů.

18; Ultimátum pro Katar bylo prodlouženo o dva dny. Dauhá dostala 48 hodin na splnění seznamu požadavků.

19; Bez Ruska není možné se vypořádat s „geopolitickým Černobylem“, říká bývalý šéf CIA. Západní země musí zachovat strategické vztahy s Ruskem.

20; Si Ťin-pching požaduje, aby Trump provozoval politiku jedné Číny. Připomeňme, že včera USA oznámily rozhodnutí dodat Tchajwanu zbraně za 1,4 miliardy dolarů.

21; Donbas je ohrožen radiačním zamořením, říká Tuka. Náměstek ukrajinského ministra „pro otázky dočasně okupovaných území“ už předtím navrhl mávnout nad Donbasem rukou.

22; Těžba ropy v Rusku dosáhla téměř jedenácti milionů barelů za den. Těžba ropy v červnu 2017 meziročně nadále rostla a zvýšila se na 10,946 milionu barelů za den.

23; Demokracie? Neznám. Nový korunní princ Saúdské Arábie utahuje šrouby. Jednatřicetiletý následník trůnu zahájil tvrdou kampaň proti odlišným názorům v zemi.

24; Objevily se záběry z neúspěšného startu čínské rakety-nosiče „Daleký pochod 5“. Připomeňme, že 2. července raketa nedokázala odstartovat z čínského kosmodromu.

25; CNN prozradila, o čem bude Trump hovořit s Putinem. Televizní stanice se odvolává na informace získané od vlastních zdrojů v administrativě prezidenta USA.

26; Ve Francii zatkli neonacistu, který se chystal zabít Macrona. Třiadvacetiletý nezaměstnaný se v korespondenci zmiňoval, že chce zastřelit prezidenta Francie z kalašnikova.

27; O ruských miliardách držených v USA. CO může reálně ohrožovat ruské zlaté rezervy uložené v USA?

28; Rusko v roce 2018 opět dosáhne rekordu ve sklizni obilovin. V příštím roce Rusko dokáže sklidit 120 až 125 milionů tun obilí, prohlásil ministr zemědělství Ruské federace Alexandr Tkačov.

29; Očekáváme zbraně z Ruska, říká prezident Srbska. Vučić zdůraznil, že ruské zbraně umožní zabránit scénáři z roku 1999.

30; K Nejvyšší radě přijeli s obrněnou technikou. Aktivisté vzbudili rozruch v sociálních sítích, ale na ministerstvu obrany upřesnili, že technika evidentně patří Národní gardě.

31; Sporné vody. Čínské válečné lodě zahnaly americký torpédoborec. Ve státním departmentu zareagovali, že americké ozbrojené síly a námořnictvo budou nadále operovat tam, kde to budou považovat za nutné.

32; Parubij: Ukrajina se stane členem NATO „nečekaně rychle“. Ukrajina se musí stát po Černé Hoře dalším členem Aliance, sní předseda Nejvyšší rady.

33; „Pošta Donbasu“ zahájila prodej letenek a železničních jízdenek. Koupit lístek na vlak je možné jen na trasy po Doněcké republice a po Rusku. Letenky do celého světa.

34; Muže, který koupal svého krokodýla v Černém moři zadrželi v Novorossijsku. Plaza na vodítku venčili a koupali na jedné z pláží Anapy.

35; Bývalý ministr obrany Ukrajiny vyzval k páchání teroristických činů v Rusku. Za každé auto, které vyletělo do vzduchu v Kyjevě nebo Mariupolu, musí explodovat dvě v Taganrogu a v Moskvě.

36; Přicházející informace potvrzují přerozdělování sfér vlivu mezi nacionalisty a jednotkami ukrajinské armády v Donbasu.

37; U budovy policie ve městě Čerkassy došlo k výbuchu. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku chuligánství.

38; V Oděse explodoval automobil místního bývalého poslance. Podle předběžných zpráv vybuchla podomácku vyrobená radiem řízená bomba.

39; V Kyjevě si policistka objednala únos člověka. Pachatelku zadrželi po předání první části odměny.

40; Inflace v Rusku nepřesáhne v nejbližších letech 4%. Vicepremiér Ruska Arkadij Dvorkovič prohlásil. Že inflace v nejbližších letech nepřesáhne 4%.

41; Reklama na Karpaty natočená pro Evropany baví internet. Video o lázních Západní Ukrajiny uživatelé sítí srovnávají se skandálním filmem Borat.

42; Rusko a Sýrie mohou odpovědět na agresi USA, říká syrské ministerstvo zahraničí. Americká administrativa musí vzít v potaz možnost odvetných akcí v případě další agrese Washingtonu proti Sýrii.

43; Syrská centrální banka vydala bankovky s vyobrazením Bašára Asada. Bankovky o nominální hodnotě 2.000 syrských liber se už objevily v oběhu.

44; Šok pro patrioty. V Kyjevě policie zmlátila účastníky ATO, kteří se porvali v kavárně. Dva „veteráni ATO“ se rozhodli vyřizovat si účty pěstmi, ale narazili na rozhodný odpor.

45; Ombudsmanka Doněcké republiky obvinila Ukrajinu z mučení a porušování Ženevské konvence. Za všechny zločiny proti obyvatelstvu Donbasu ponesou vojáci odpovědnost, ujistila Morozova.

46; Mimořádné prohlášení syrského vojenského velení. S cílem podpory mírového procesu a národního usmíření byly přerušeny všechny bojové akce v jižních částech Sýrie (provincie Daráa, Es-Suvejda, El-Kuneitra) s platností od 2.7.2017 12:00 do 6.7. 00:00 hod. V případě jakékoli provokace budou přijata nutná opatření, říká se v prohlášení.

47; Putin na setkání s Macronem a Merkelovou projednají situaci na Ukrajině. Ukrajina nepatří mezi pozvané země, proto se prezident Ukrajiny Petr Porošenko jednání nezúčastní.

48; Běloruský byznysmen má v úmyslu koupit ukrajinskou dceru Sberbanky. Viktor Prokopeja, který má běloruský a kyperský pas, má v úmyslu koupit 100% akcií ukrajinské dceřiné společnosti ruské banky.

49; Opilci, maniaci a sebevrazi. Kyjev přiznal katastrofální rozměry nebojových ztrát v ATO. Značná část úkladných vražd v řadách ukrajinské armády se připisuje sebevraždám a nešťastným náhodám.

50; Asadův osud závisí na Rusku, říká Tillerson. Moskva mimochodem opakovaně prohlašovala, že Asadův osud musí rozhodnout výhradně syrský lid.

51; Francie půjde po radikálně nových cestách, říká Macron. Francouzi, kteří hlasovali ve volbách, vybrali „radikálně novou cestu, prohlásil prezident Francie.

52; Řecké vojenské čluny zahájily palbu na turecké plavidlo. K incidentu došlo v Egejském moři.

53; Vladimir Maškova nepustili do Oděsy na natáčení druhé části filmu Likvidace. Představitele hlavní role Vladimira Maškova napustí do Oděsy na natáčení. Má zakázaný vstup na Ukrajinu.

54; USA uvalily informační embargo na údaje o bezpečnosti svých jaderných zbraní. Otázky bezpečnosti jaderných zbraní USA jsou nyní státním tajemstvím.

55; Mise ruských důstojníků na jihovýchodě Sýrie. Mírové síly z ministerstva obrany Ruské federace přijely do jihosyrské provincie Suvejda.

56; Společnost nesmyslné spotřeby. Chudí Američané skupují luxusní zboží. Jak vyplývá z informací zprávy Deutsche Bank Research, utrácejí Američané za luxusní předměty významnou část svých příjmů. Bohatí 65% svých příjmů, chudí 40%.

57; Klička chtějí soudit za snahu přejmenovat kyjevský prospekt na Šuchevičův. Veřejnost se obrátila na Národní policii Ukrajiny s požadavkem na vyvození trestní odpovědnosti starosty Kyjeva Vitalije Klička.

58; Ve Švédsku kvůli znásilnění zrušili hudební festival. Švédský festival Bravalla 2018 byl zrušen kvůli zvýšení počtu případů sexuálního násilí.

59; Putin se v Kremlu setkal s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Prezident Ruské federace Vladimir Putin přivítal v Kremlu předsedu Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga, který je v Moskvě na návštěvě.

60; Do hlavní synagogy Lvova hodili Molotovův koktejl. Ve Lvovské městské radě prohlásili, že odsuzují akty vandalismu vůči židům.

61; V Řecku informovali, proč ostřelovali turecké plavidlo. Pobřežní ochrana Řecka byla nucena zahájit výstražnou palbu.

62; Smrtící kolotoč. Útočné vrtulníky Mi-28 a Mi-35 likvidují řady Islámského státu cestou k Deyr az-Zauru. Byly zveřejněny nové unikátní záběry z bojové činnosti ruských útočných vrtulníků u Palmýry.

63; Putin, Macron a Merkelová projednají Ukrajinu bez Porošenka. Ukrajina nebyla zařazena mezi pozvané země na nadcházející summit G-20 plánovaný na 7. až 8. července 2017 v Hamburku.

64; V USA v okolí bostonského letiště vjel automobil do davu. Na místě jsou zranění. Je to v USA už několikátý případ v řadě za poslední dobu.

65; Ruští vojáci objevili americkou raketu se sériovým číslem vystřelenou ozbrojenci u Damašku.

66; Byla zalarmována plavidla a vojenské jednotky Kaspické flotily. Jde o bataliony námořní pěchoty Kaspické flotily dislokované v Astrachaňské oblasti a v Dagestánu.

67; Král Saúdské Arábie zrušil svou návštěvu na summitu G-20. Už předtím odmítl svou účast prezident Brazílie Michel Temer.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 4.7.2017:

1; Plnohodnotné zotavení na trhu ropy začne až v roce 2018. Situace na globálním trhu s ropou se za poslední půlrok nijak podstatně nezměnila.

2; V izraelském parlamentu požádali Kyjev, aby nepojmenovávali prospekt Šuchevičovým jménem. Izraelský poslanec zaslal dopis kyjevským a ukrajinským úřadům s výzvou o přehodnocení tohoto úmyslu.

3; Ruští vojáci objevili americkou raketu se sériovým číslem, kterou vypálila Al-Káida u Damašku.

4; V Nejvyšší radě slibují zničení Kremlu. Poslanec Igor Mosijčuk prohlásil, že ukrajinská armáda v nejlepších tradicích svých velkých vítězství dobude a zničí Kreml.

5; Střelba ve Francii. Jsou oběti na životech. Podle předběžných informací zahájili dva lidé na motocyklech palbu po skupině lidí a poté zmizeli.

6; Trump využije vývoz plynu jako politický nástroj proti Rusku. Trump se vysloví pro zvýšení dodávek amerického zemního plynu do Evropy.

7; Evropa sešla s cesty. Macron vystoupil před francouzským kongresem. Zdůraznil, že Francie se musí chopit iniciativy a podniknout kroky k posílení bloku proti terorismu.

8; Totální deindustrializace: Ukrajina výrazně snížila výrobu oceli, válcovaných plechů a litiny. Ukrajinské metalurgické podniky podle výsledků z ledna až června 2017 prudce snížily výrobu oceli.

9; USA významně narušily vzájemnou strategickou důvěru, říká čínské ministerstvo obrany. Ministerstvo obrany Čínské lidové republiky označilo vplutí amerického torpédoborce do vod Paracelských ostrovů za vážný přečin.

10; Odstoupení USA od dohody o klimatu může vést ke katastrofě, říká vědec. Steven Hocking je přesvědčen, že odstoupení USA od Pařížské dohody o klimatu v sobě skrývá potenciální hrozbu pro život na planetě.

11; Madrid zaplavili papoušci (mníšek šedý). Španělské hlavní město se nedokáže vypořádat s invazí papoušků. Tento druh sem byl přivezen před třiceti lety z Latinské Ameriky. Úřady hlavního města vypracovávají mimořádná opatření.

12; Severní proud 2 prý může poškodit tuleně, říkají estonské úřady. Práce s výbušninami při pokládání plynovodu Severní proud 2 prý mohou poškodit sluchové orgány tuleňů.

13; Al-Káida se vrhá do útoku po úderu Izraele na Syrskou armádu, ale ozbrojenci trpí velkými ztrátami. Vojáci syrské armády ukázali zbraně a zdravotnické balíčky zanechané islamistickými bojovníky v okolí města Hamadíja.

14; Útok pěchoty a techniky ukrajinské armády u Doněcka. Poziční boje a dělostřelecké souboje. Množství případů ostřelování se minulý týden snížilo, ale neobešlo se bez obětí na životech civilního obyvatelstva a vojáků Národní policie Doněcké republiky.

15; Ukrajinec na export. Na Východ nemůže, tak pokud možno na Západ. Situace v Kyjevě se vyvíjí směrem k zavedení vízového režimu.

16; Chemická show: Zacharova nalezla důkaz o informační kampani proti Damašku. Řada opozičních internetových portálů v sobotu sdělila, že v důsledku použití chlóru v Ajn et-Termu se otrávilo 30 ozbrojenců.

17; Byly zveřejněny podrobnosti ze setkání Putina se Si Ťin-pchingem. Prezident Číny se nachází v Moskvě na dvoudenní návštěvě. V pondělí uskutečnili oba lídři neformální setkání v Kremlu.

18; KLDR odpálila balistickou raketu: V tisku se objevují reakce světových lídrů. „Ten kluk nemá co na práci?“, komentoval událost prezident USA.

19; Nevyměním ho za nic na světě. Němec už čtyřicet let jezdí s moskvičem. Gerhard Schott z města Zwickau už čtyřicet let upřednostňuje moskvič před klenoty domácího automobilového průmyslu.

20; I tohle je „nová policie“: Policisté za výkřiků „Zvířata!“ zbili v dětském táboře Čajka v Chersonské oblasti účastníky ATO. Novinky o mlácení „veteránů ATO“ přicházejí v poslední době jedna za druhou.

21; Americké ropné společnosti se lekly nových sankcí proti Rusku. Exxon Mobil a další velké ropné společnosti si dělají vrásky z nových sankcí proti Rusku ze strany USA.

22; Státní tajemník Tillerson navštíví 9. července Ukrajinu, píší média. Zdroje tvrdí, že to bude ultrakrátká návštěva na dvě hodiny.

23; Prezidenty Ruska a USA čekají čtyři velké tematické okruhy, píše Guardian. Trumpův tým tvrdí,m že setkání s Putinem bude svobodné, ale ruská strana má přesně vypracovaný program. Dominovat bude Ukrajina, Sýrie a otázky vzájemné hospodářské spolupráce.

24; An-148 je odsouzen k smrti. Proč není Ukrajina schopna bez Ruska vyrábět toto letadlo? Debaty o tom, přežije-li letadlo An-148, specialisté vedou už celé tři poslední roky.

25; Na Krymu otcové-samoživitelé budou dostávat rodičovskou dávku. Jde o muže, kteří vychovávají děti narozené od roku 2007 do března 2014, jejichž matky zemřely nebo jim byla odebrána rodičovská práva.

26; V Luganské republice byl odvrácen teroristický čin proti pozorovatelům OBSE. Informoval o tom ministr státní bezpečnosti Luganské republiky.

27; V důsledku ostřelování byly poškozeny domy v Gorlovce a Jasinovaté. Za uplynulých 24 hodin nepřítel třiadvacetkrát porušil režim přerušení palby.

28; Putin vyznamenal Si Ťin-pchinga řádem svatého Ondřeje. Řád svatého apoštola Ondřeje je nejvyšším státním vyznamenáním Ruské federace.

29; Janukovič zažaloval ukrajinskou Oščadbanku kvůli ochraně osobnosti. Bývalý prezident Ukrajiny požaduje oficiální dementi informace o tom, že má v této bance mnohamilionový účet.

30; Ministerstvo obrany Ukrajiny zveřejnilo ztráty v důsledku války v Donbasu. Údajně činí 50 miliard dolarů. Zveřejněny byly i ztráty ukrajinské armády, které činí více než 2.700 padlých ukrajinských vojáků a více než 10 tisíc zraněných.

31; Setkání Putina a Si Ťin-pchinga: Jak Trump pomohl Rusku. Možná už poněkolikáté za celou dobu rusko-západního konfliktu vypadají čínské pozice na jednáních jako slabší než ruské.

32; V Kanadě transgender dosáhl toho, že nebylo stanoveno pohlaví dítěte. Osmiměsíčnímu dítěti vystavili lékařskou kartu bez udání pohlaví.

33; Co nabízí lidstvu Ruský svět? Na návštěvě u Zachara Prilepina a Alexandra Kazakova byla zpěvačka Julija Čičerina.

34; Ukrajina nevstoupí do Evropy spolu s Banderou, hlásí polské ministerstvo zahraničí. Náš vzkaz je velmi jasný: S Banderou do Evropy nevstoupíte, zdůraznil ministr zahraničí Polské republiky.

35; V Doněcku byl překažen teroristický čin organizovaný ukrajinskými tajnými službami. Bombu se podařilo včas odhalit a zneškodnit. Vybuchnout měla ráno, když většina lidí jde do práce.

36; Rozvědka domobrany zajala vysoce postaveného důstojníka ukrajinské armády. Při výslechu řekl, že velení ukrajinské armády připravuje krvavé provokace v předvečer setkání G20.

37; Sportovní teror: Proč NHL nepouští hráče na Olympijské hry? Legendární hokejista Vjačeslav Bykov promlouvá o konečném rozhodnutí NHL nepouštět hráče svých klubů na Olympijské hry 2018.

38; Stálý zástupce Ruské federace při EU: Severní proud 2 bude realizován. Stálý zástupce Ruské federace při EU Vladimir Čižov prohlásil, že plynovod Severní proud 2 bude v každém případě realizován.

39; Pokus o teroristický čin. Byla zveřejněna kompletní zpráva o vojenské situaci v Doněcké republice za období 3. až 4. července. Dnes byl díky bdělosti občanů v Doněcku odvrácen teroristický čin ukrajinských tajných služeb.

40; SBU vydala zatykač na novináře Čalenka. Připomeňme, že před Majdanem Čalenko pracoval v ukrajinských listech „Segodňa“ a „Obozrevatěl“.

41; Aspoň bude čistší vzduch. Škirjak se vyjádřil k zákazu vstupu ruských umělců na Ukrajinu. Nyní s radostí jezdím autem a poslouchám ukrajinské stanice, kde zní překrásná ukrajinská hudba, prohlásil Avakovův poradce.

42; Bylo zveřejněno datum setkání Putina a Trumpa. Datum 7.7. oznámil asistent ruského prezidenta Jurij Ušakov.

43; Byly zveřejněny podrobnosti z pokusu o atentát na pozorovatele OBSE ze strany ukrajinských tajných služeb. Ministerstvo státní bezpečnosti informovalo o okolnostech odvrácení atentátu na pozorovatele mise OBSE.

44; Polsko požaduje od USA vydání osmadevadesátiletého Ukrajince Michaela K., který se podílel na vraždách Poláků během 2. světové války. Ukrajinec, který emigroval do USA, sloužil ve „Waffen-SS“ a podílel se na likvidaci polských vesnic.

45; Ukrajina schválila plán MMF ohledně očisty státního sektoru. Vláda Ukrajiny schválila plán Mezinárodního měnového fondu předpokládající významnou redukci počtu státních společností.

46; Proč budou v Hamburku Ukrajinu projednávat bez Porošenka? Vladimir Putin pojede do Hamburku na setkání G20ve čtvrtek 6. července. Bude jedním z devatenácti lídrů, kteří se zúčastní setkání.

47; Rusko usídlilo na Krymu 250 tisíc lidí, říká Čubarov. Rusko vědomě mění Krym v klubko chaosu, protože ví, že ho bude muset vrátit.

48; Haagský soud prohlásil, že má právo projednávat žalobu Ukrnafty proti Rusku. Kromě žaloby Ukrnafty haagská arbitráž uznala svou příslušnost ohledně ruské žaloby.

49; Příkaz k použití dělostřelectva proti Doněcku. Byly zveřejněny exkluzivní informace z flash disku zajatého majora ukrajinské armády.

50; Írán varuje USA před protiprávními akcemi v Sýrii. Teherán pokračuje v konzultacích s evropskými zeměmi v této otázce.

51; Nelidské mučení: Peklo pro zajatce na Ukrajině. Zadržené hned od začátku mlátili, a to i když nekladli žádný odpor.

52; Tmářství na vzestupu. Ozbrojenci z „Azova“ si postavili u sebe na základně pohanskou modlu. Tímto způsobem neonacisté „zavádějí historické hodnoty do vojenského života“.

53; Putin a Si Ťin-pching shrnuli výsledky svých rozhovorů v Kremlu.

54; Rakouští podnikatelé požadují od vlády, aby odstoupila od sankcí EU vůči Rusku. Zástupci rakouské podnikatelské sféry vyzývají vládu Rakouska, aby projednala opatření na zmírnění sankcí.

55; Díky a nashledanou. Tefft na podzim opustí pozici velvyslance USA v Rusku, prohlásila v úterý zástupkyně diplomatické mise Lynne Tracy.

56; V Doněcké republice byl vypracován projekt na systém zásobování vodou nezávislý na Ukrajině. Plán alternativního zásobování vodou byl představen hlavě státu v laboratoři hydrauliky a čerpadel na vysoké škole.

57; Trump a Putin uskuteční normální dvoustranné setkání 7. července, hlásí Bílý dům. Summit G20 proběhne v Hamburku 7. až 8. července.

58; Opozičník Vjačeslav Malcev utekl z Ruska. Tvrdí se, že bylo vůči němu zahájeno trestní stíhání kvůli vytvoření extremistické organizace.

59; Evropská unie požaduje co nejrychlejší reformu SBU. SBU se musí soustředit na kontrarozvědku a boj proti terorismu.

60; Proti antifašistce v Estonsku zahájili trestní řízení kvůli fotografii v sociální síti. Jako záminka posloužila fotografie, kterou aktivistka udělala v areálu celnice v Narvě.

61; V Těrnopolu zbili vojáka ukrajinské armády. Konflikt mezi starším vojákem vojenské jednotky a neznámým mužem vznikl kvůli cigaretě.

62; Rusko může dodávat do Číny miliony tun obilí včetně pšenice.

63; Luganská republika čeká ukrajinské investory s přijatelnou minulostí. Ukrajinští investoři, kteří se nezapletli do podpory války Kyjeva v Donbasu, mohou předkládat své investiční návrhy.

64; Ve Státní dumě komentovali prohlášení polského ministerstva zahraničí o banderovském kultu na Ukrajině. Předtím polské ministerstvo zahraničí avizovalo své veto na případný vstup 
Ukrajiny do EU kvůli kultu Stěpana Bandery. Ruská strana ale nepřeceňuje toto prohlášení v situaci, kdy se bourají památníky padlým sovětským vojákům, kteří pomohli očistit Polsko od fašistických okupantů.

65; Bílý dům, Státní department a Pentagon projednávají odpověď na raketový start KLDR, hlásí CNN. Setkání probíhá kvůli poslednímu případu startu rakety v KLDR.

66; Rusko a Čína navrhly Severní Koreji, aby vyhlásila moratorium na odpalování raket. Ministerstva zahraničí Ruska a Číny vyzvala všechny zainteresované státy, aby zachovaly zdrženlivost a zdržely se provokací a militantní rétoriky.

67; Ozbrojenci se celé dny schovávají pod zemí. Ruské letectvo rovná pozice Islámského státu v Deyr az-Zauru se zemí. Už třetí den ruská vojenská letadla každodenně podniká množství leteckých úderů na pozice ozbrojenců v okolí města Deyr az-Zaur.

68; ATO může být brzy zrušena, říká Parubij. Návrh zákona bude podle jeho slov projednán během následujícího plenárního týdne.

69; Ruská vojenská policie může být dislokována v nárazníkových zónách v Sýrii. V nárazníkových bezpečnostních zónách v Sýrii se plánuje rozmístění ruské vojenské policie.

70; V USA si myslí, že KLDR 4. července poprvé úspěšně otestovala mezikontinentální balistickou raketu, hlásí televizní stanice Fox News.

71; V Nejvyšší radě vyzvali k tomu, aby se Ukrajina v souvislosti s odporem vůči Banderovi vykašlala na Poláky. K čemu jsou takoví partneři? Plivnout jim do ksichtu.

72; Moskva a Peking otevřou podnikatelské líhně ve čtyřech ruských městech. Rusko-čínské studentské podnikatelské inkubátory budou otevřeny v Uljanovsku, Jekatěrinburgu, Moskvě a Ufě už během letošního roku.

73; Tankový „Sniper“ proti Islámskému státu: T-72B3 poprvé použily v Sýrii řízené rakety. Byly zveřejněny záběry ministerstva obrany Sýrie, na nichž bojovníci brigády „Sokoli pouště“ začali používat rakety 9M119.

74; Rusové budou ochráněni proti šíleným úrokům z půjček. V občanském zákoníku se objeví definice lichvářských úroků z dluhů, které bude možné napadnout u soudu.

75; Ázerbajdžán hlásí ostřelování obcí v Karabachu. Jsou i mrtví. Ozbrojené síly Arménie ostřelovaly obce na linii dotyku v Karabachu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 5.7.2017:

1; Mezinárodní měnový fond odložil vyčlenění úvěrové tranše pro Ukrajinu, píše Bloomberg. Kyjev počítal s tím, že obdrží 1,9 miliardy dolarů už v květnu.

2; Ázerbajdžánská vojska zahájila palbu z raketometů v Náhorním Karabachu, hlásí ministerstvo obrany Republiky Náhorní Karabach. Podle informací tiskové služby frontové jednotky Armády Karabachu zlikvidovali palebné pozice nepřítele.

3; Čeká nás ještě mnoho utrpení. U Avakova „informovali“, jak se „ruka Kremlu“ chystá rozervat Ukrajinu pomocí voleb, které se budou konat v roce 2019.

4; V Donbasu se ztratil Brit,který se chystal bojovat za Ukrajinu. Policie Spojeného království žádá o nalezení svého občana.

5; Nad ukrajinským obranným průmyslem už je možné zlomit hůl, říká vojenský expert. Rusku se podaří zcela se obejít bez ukrajinských komponent pro obranný průmysl. Pro ukrajinský obranný průmysl to bude katastrofa.

6; „Vyhodit z přátel“. Jak se změnily vztahy USA a Německa po příchodu Trumpa k moci? V politických vztazích mezi USA a Německem nastalo ochlazení.

7; Italský farmář vytvořil u příležitosti summitu „Velké dvacítky“ v Hamburku na stotřicetimetrovém poli pomocí svého traktoru Putinův portrét.

8; Neviditelný hlídač. Co všechno umí nejnovější korveta „Soveršennyj“ (Dokonalý): „Soveršennyj“ lze nazvat první vlaštovkou při obnově nejpokročilejší ruské flotily.

9; Je to peklo. Po odstranění Kaddáfího byly v Libyi otevřeny trhy s otroky. Migranti se místo do Evropy dostávají do otroctví.

10; Byla zveřejněna reportáž o obyčejném dni vojáků ruských mírových sil v Sýrii. Trasa, po které se pohybuje kolona, nepatří rozhodně k nejbezpečnějším.

11; Ukrajina skončila oslavu. Evropské organizace velmi dobře vnímaly „Šuchevič-Fest“. Velký básník Heinrich Heine říkal: Tam, kde pálí knihy, budou upalovat i lidi.

12; Syrská armáda útočí na ozbrojence USA a snaží se je vytlačit mimo hranice země. Syrská vojska a jejich spojenci jsou připraveni zcela vyhnat ozbrojence USA z irácké hranice.

13; Evropané se doslova upíjejí k smrti, píše Bloomberg. Záliba Evropanů v alkoholu zvyšuje riziko vzniku několika typů rakoviny.

14; Příkaz k použití dělostřelectva proti Doněcku. Byly zveřejněny exkluzivní informace z flash disku zajatého majora ukrajinské armády.

15; Katar odpověděl na ultimátum Spojených Arabských emirátů, Saúdské Arábie, Egypta a Bahrajnu. V úterý vypršely dva dodatečné dny, poskytnuté Kataru na splnění třinácti požadavků arabských zemí.

16; Ruští důstojníci pomohli syrským ozbrojencům složit zbraně bez krveprolití. Syřanů, kteří chtějí zanechat války, je velmi mnoho. Nechť vědí, že existuje i jiná cesta.

17; Severní Korea: Byla otestována raketa schopná nést jadernou hlavici. Nedávno Centrální televize KLDR oznámilo uskutečnění prvního úspěšného startu mezikontinentální balistické rakety.

18; Vosí hnízdo: 35 tisíc zaměstnanců Státního departmentu je nespokojeno s Tillersonem a jeho plánem reorganizace. Chápe vůbec roli, kterou Státní department hraje při prosazování zájmů USA ve světě?

19; Medveděv prodloužil sankce proti Ukrajině a západním zemím. Rada Evropské unie schválila 28. června oficiální rozhodnutí o prodloužení ekonomických omezujících opatření vůči Moskvě o půl roku.

20; Donecká republika: Můžeme Ukrajinu plně zásobit uhlím. Z Donbasu přicházejí nadále dodávky paliva pouze přes prostředníky.

21; Fantastické plány Kyjeva: Plynovodný systém budou využívat pro skladování evropského plynu. Po ztrátě tranzitu ruského plynu Ukrajina přehodnotí možnosti svého plynového transportního systému a podzemních zásobníků.

22; Dvě třetiny Rusů chtějí vidět Putina jako prezidenta i po roce 2018. Třetina Rusů očekává od příštího prezidenta zpřísnění vnitřní politiky.

23; Dětští kati uřezali hlavy předpokládaným špiónům z Turecka a Ruska. Na videonahrávce zaznívají hrozby na adresu zemí, které aktivně bojují proti teroristům z Islámského státu.

24; Tisíce zabitých vojáků, krvavé provokace a 50 miliard dolarů ztrát. Jak se Ukrajina odnaučila počítat. Princip „ať je zle všem“ se stal prvkem národní doktríny současné Ukrajiny.

25; Za co hlava Čínské lidové republiky obdržela Řád svatého Ondřeje? Čínský nejvyšší představitel je teprve třetí hlavou zahraničního státu, kterému byl přiznán Řád svatého Ondřeje.

26; Polský prezident požádá Trumpa o větší počet amerických vojáků. Duda se přiznal, že opakovaně žádal Trumpa, aby přijel do Varšavy.

27; Podnikavý Ukrajinec prodával místa ve frontě na hranici s Krymem. Tento fakt je v rozporu s tvrzeními Kyjeva o tom, že na Krym na dovolenou nikdo nejezdí.

28; Šuchevičova rodina dostávala potravinové příděly od německých fašistů. Kromě potravin dostávala rodina vůdce UPA na konci roku 1942 i tři tisíce polských zlotých.

29; Jaderná ponorka Smolensk uskutečnila start rakety s plochou dráhou letu. Odpálení se uskutečnilo z podmořské pozice ve vodách Barentsova moře.

30; Ruský pilot Jarošenko napsal Trumpovi dopis. Ruský pilot si odbývá dvacetiletý trest odnětí svobody v americkém vězení Fort Dix na základě smyšleného obvinění.

31; Rusko dodá Egyptu vybavení pro Mistraly. Vrtulníkové lodě byly zařazeny do výzbroje egyptské armády, proto má Káhira zájem podepsat kontrakt co nejrychleji.

32; Rusové budou ochráněni před vysokými úroky z půjček. Od 1. června 2018 budou Rusové moci u soudu napadat vysoké úrokové sazby u půjček poskytnutých jinými fyzickými osobami nebo společnostmi.

33; Prodavači Ukrajiny. Jak nejvyšší představitelé Ukrajiny a vláda slavili Den nezávislosti USA hot-dogy na recepci u velvyslance. Avakov pojídal hamburgery. Ministryně Uljana Suprun hot-dogy a Sadovoj si prostě jen přijel odpočinout od Lvovského odpadu.

34; Rozvědka Doněcké republiky obdržela potvrzení o přípravě vážných provokací ze strany ukrajinské armády v předvečer setkání lídrů G20.

35; Ruský robot neočekávaně zachránil dítě. Dívenka na výstavě pronikla do uzavřeného prostoru a začala šplhat na volně stojící regály. Ty se na ni začaly řítit a robot je včas zachytil.

36; Soud v případu katastrofy Boeingu MH17 v Donbasu bude probíhat v Nizozemsku. Prezident Ukrajiny Porošenko už slíbil poskytnutí pomoci Nizozemsku.

37; Kavárny, ulice, celé obce. Jak cizinci vyjadřují svou lásku k Putinovi. Kavárna a obec byly na Putinovu počest nazvány v Srbsku, Putinova ulice je například v Palestině.

38; Veteráni americké diplomacie se obávají setkání Putina a Trumpa. Analytici a veteráni americké diplomacie vyjadřují znepokojení ohledně plánovaného setkání Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

39; V Charkově zástupce náčelníka oblastní policie způsobil v opilosti dopravní nehodu. Za volantem automobilu se nacházel plukovník ukrajinské národní policie Alexandr Achťamov.

40; Extrémně silný uragán zničil velkou část čadského letectva. Poškození se týkalo také tří francouzských letadel nacházejících se na letišti v Čadu. Poničeno je i samotné letiště.

41; Sami si určíme, kdo je náš hrdina. V Kyjevě zuří kvůli tvrdému prohlášení polského ministerstva zahraničí. Připomeňme, že polský ministr zahraničí prohlásil, že s Banderou Ukrajina do Evropy nevstoupí.

42; Kyjev vyhrožuje městu Gorišni Plavni trestním řízením za velkou stélu s nápisem Komsomolsk. Stélu s původním názvem u vjezdu do města chce město naopak obnovit.

43; Severní Korea zveřejnila v centrální televizi záběry startu mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14.

44; Itálie je rozpálena doběla a udělí neonacistickému vrahovi doživotní trest. Neonacista Markov zadržený v Itálii pro podezření z vraždy fotografa a dopisovatele Andrey Rocchelliho 24. května 2014 se nachází v nezavíděníhodné pozici.

45; Ruská vojenská základna v Jižní Osetii byla zalarmována. Vojenská základna dostala úkol přesunout se v podobě mechanizovaných kolon na určenou pozici v polygonu Dzarcemi v Jižní Osetii.

46; Ukrajinský ministr financí řekl, kdy v Kyjevě očekávají tranši z MMF. Má se tak stát na podzim. Původně ukrajinské úřady očekávaly tranši ve výši 1,9 miliardy dolarů už v květnu.

47; V Německu policie vodními děly rozehnala odpůrce summitu G20. Úřady zemí, kde probíhají summity zemí Velké dvacítky nebo Velké sedmičky se s aktivisty zpravidla příliš nepářou.

48; Lukašenko řekl, proč Bělorusko nemůže zrušit trest smrti. Bělorusko je jedinou zemí Evropy, kde se trest smrti aplikuje. Lukašenko argumentuje výsledkem referenda, v němž se 800 obyvatel vyslovilo pro zachování trestu smrti.

49; „Medvědi“ (strategické bombardéry) patřící ruskému letectvu zaútočili raketami s plochou dráhou letu na objekty Islámského státu v Sýrii.

50; Úřady více než dvaceti unijních států odmítly Trumpovi poskytnout informace o volbách. Trump po svém zvolení mluvil o hromadném falšování voleb, které přesto vyhrál, a slíbil vyšetřování.

51; Moldávie a Ukrajina vyzvaly Evropský parlament,a by projednal možnost členství těchto zemí v EU. 12. května proběhla informace, že Kyjev navrhl Evropské unii vypracování nového formátu vztahů s Ukrajinou, Moldávií a Gruzií.

52; Ukrajina zmařila rozhovory v Minsku. Delegace Doněcké republiky opustila zasedání. Ukrajina zmařila rozhovory o výměně zajatců v Minsku.

53; Letadla ruského letectva uskutečnila raketové údery na objekty Islámského státu v Sýrii z výšky 6 tisíc metrů a podpořila tak útok syrské armády.

54; Ve Státní dumě navrhli přerušení diplomatických vztahů s Polskem. Poslanec Státní dumy navrhl přerušení diplomatických vztahů s Polskem a odvolat ze země ruského velvyslance kvůli likvidaci pomníků sovětských vojáků padlých při osvobozování Polska od německého fašismu. V Polsku v posledních letech války padlo na 600 tisíc sovětských vojáků.

55; Ruské letectvo splnilo hned dva úkoly, když udeřilo na Islámský stát nejnovějšími raketami, říká vojenský expert. Rakety, které mohou být vybaveny jadernou bojovou hlavicí, byly v rámci akce také otestovány.

56; Gazprom se domluvil s Maďarskem na dodávkách plynu do země prostřednictvím Tureckého proudu.

57; Katar odmítl ultimátum arabských zemí. Katar odmítá obvinění arabských sousedů a prohlašuje, že nastolené požadavky jsou nerealistické a nemohou být splněny.

58; Premiér Francie Édouard Philippe se na setkání s poslanci omylem označil za prezidenta.

59; Státní department zveřejnil datum setkání Tillersona a Porošenka. Státní tajemník znovu potvrdí závazky Ameriky vůči suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny, oznámili ve Státním departmentu.

60; Kyjev se na minských jednáních zachoval hulvátsky, říká politolog. Otázka výměny zadržovaných osob je jedním z hlavních bodů komplexu opatření pro plnění Minských dohod.

61; Německo páchá sebevraždu, říká Erdogan. Dále obvinil německé novináře z kampaně na diskreditaci Turecka a z podpory teroristů.

62; Děsivý úder „Medvědů“ (strategických bombardérů) patřících ruskému letectvu. Objekty Islámského státu se obrátily v prach. Dva turbovrtulové strategické bombardéry nesoucí rakety odpálily rakety s plochou dráhou letu X-101. Z akce bylo zveřejněno video.

63; Na Ukrajině zveřejnili podmínky pro vstup ruských umělců do země. Ukrajinské ministerstvo vnitra se vyslovilo pro zpřísnění podmínek ohledně zákazu vstupu ruských umělců na území země.

64; Koncern Kalašnikov vytvořil inteligentní bojový modul. Kalašnikov vyvinul plně automatizovaný bojový modul, v němž jsou použity neuronové technologie umožňující identifikovat cíle a přijímat rozhodnutí.

65; Doněcká a Luganská republika brzy vstoupí do Ruské federace, říká doněcký poslanec. Rusko neumožní Ukrajině realizovat chorvatský scénář v Donbasu.

66; Vněšekonombanka buduje v Rusku výpočetní centra pro implementaci blockchainů do státní správy. Banka zvažuje varianty platforem pro budování výpočetních kapacit pro implementaci technologie blockchainů.

67; Tillerson v rámci své návštěvy Kyjeva 9. června přednese Porošenkovi svůj názor na konflikt v Donbasu, říká Státní department.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 11.7.2017:

1; Turecko se domluvilo s Gazpromem na financování Tureckého proudu. Oznámil to generální ředitel turecké státní potrubní společnosti Botas v Istanbulu.

2; Trump poblahopřál Iráku k vítězství nad Islámským státem v Mosulu. Předtím irácký premiér oficiálně oznámil vítězství nad teroristickým uskupením Islámský stát v Mosulu.

3; Ukrajinští diplomaté se vměšovali do voleb v USA, říká Bílý dům. Tiskový tajemník Bílého domu poznamenala, že demokraté v tomto faktu nevidí problém.

4; Moskva je připravena vyhostit americké diplomaty. Moskva rozhodla o recipročních opatřeních vůči Washingtonu.

5; Anarchie, ropa a obchod s otroky. Co se děje v Libyi po svržení Kaddáfího. Existuje východisko z občanské války v Libyi?

6; Světová banka: Válka stála Sýrii 226 miliard dolarů. Světová banka odhadla ztráty syrské ekonomiky v důsledku války.

7; Dozvuky hamburského setkání: Kdo byl vlastně v Hamburku na setkání G20 izolován? Rozložení sil bylo 19 ku 20. Kdo byl tím izolovaným? Kupodivu nikoli Rusko, nýbrž USA.

8; Jaderná válka mezi USA a Ruskem začne v Pchjongjangu, píše Daily Beast. Hypotetický raketový úder Severní Koreje na USA může vyprovokovat válku mezi Amerikou a Ruskem.

9; Vrazi, zloději a drogoví kurýři. V Doněcké republice se vyjadřují k „pseudodobrovolníkům“. Každý dobrovolník, který by přivezl byť jen malou pomoc pro ukrajinskou armádu, má na svědomí životy obyvatel Donbasu.

10; Summit G20 dokázal, že svět už není monopolární, říká expert. USA přestávají kontrolovat svět.

11; Ruské letectvo se stává noční můrou pro Islámský stát v Deyr az-Zauru. Během uplynulé noci uskutečnilo ruské letectvo raketové a bombové údery na řadu základen teroristů.

12; Biometrická obrana: Do Kyjeva jen s ohlášením a s otisky prstů. Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny schválila rozhodnutí o zavedení biometrické kontroly pro občany jiných zemí překračující ukrajinskou hranici.

13; Americký školák zavolal šéfovi Pentagonu a provedl s ním interview. Americký školák žijící ve státě Washington spatřil mobilní telefonní číslo šéfa Pentagonu na fotografii v novinách.

14; Výchova nacistů. „Azov“ zahájil nový turnus dětského tábora. Ukrajinští nacisté využívají každý rok své vlády k masovému verbování mladé generace do svých řad.

15; Nacionálsocialismus: Nacionalista Ilja Kiva se postavil do čela ukrajinské socialistické strany.

16; Černomořská flotila sleduje NATO. Černomořská flotila Ruské federace bude kontrolovat vojenská námořní cvičení NATO Sea Breeze 2017.

17; Autoři animovaného seriálu „South Park“ odmítli karikovat Trumpa. Animátoři prohlásili, že se nechtějí dostat do stejné pasti jako CNN.

18; V Číně spláchla povodeň čtyřpatrový dům. Neustálé lijáky v Číně se staly příčinou největší záplavy, která spláchla v Tibetu celý čtyřpatrový dům.

19; Ukrajinci zlepšují svůj vztah k Rusku. Vyplývá to z průzkumu, který dospěl k závěru, že roste počet Ukrajinců s kladným postojem k Rusku.

20; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byli zraněni dva obyvatelé Doněcka.

21; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin čtyřikrát porušila režim příměří v Luganské republice. Palba byla vedena z minometů ráží 120 mm a 82 mm, z granátometů a střelných zbraní.

22; Kongres zakazuje Trumpovi bojovat proti kybernetickým hrozbám spolu s Ruskem. Americký kongresman Don Beyer označil Trumpův návrh na vytvoření skupiny pro kybernetickou bezpečnost spolu s Putinem za děsivou myšlenku.

23; Rakovina korupce znemožní Ukrajině vstup do NATO, říká Stoltenberg. Generální tajemník Severoatlantické aliance během své návštěvy Kyjeva Ukrajince rozzlobil.

24; Sedm obytných domů v Doněcku a Dokučajevsku bylo pobořeno v důsledku palby ukrajinské armády. Kromě toho na západě Doněcka byly poškozeny čtyři trafostanice.

25; Stálý zástupce Ruska při NATO se stane Lavrovovým zástupcem.

26; Trump dvojí tváře: Bílý dům podpořil nové protiruské sankce. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa podporuje program na rozšíření sankčních opatření proti Rusku a Íránu.

27; V Oděse už podruhé rozbili pamětní desku neonacisty „Akely“ Nikolaje Trojického.

28; Synové ruské země. Tři roky už existuje interbrigáda „Pjatnaška“. V den třetího výročí si bojovníci připomněli všechny spolubojovníky, kteří padli v bojích.

29; Hackeři změnili stránky ministerstva školství Ukrajiny v pornografické.

30; Rusko-čínský hlavolam přidělává stále větší vrásky Washingtonu, píší čínská média. USA příliš dlouho ignorovaly rozvoj rusko-čínských vztahů.

31; Nejintenzivnější ostřelování ze strany ukrajinských sil bylo dnes zaznamenáno v oblasti Trudovskije v Doněcku.

32; Strelkov a Navalnyj se střetnou v debatním souboji. Datum, čas a formát bude ještě určen oběma účastníky.

33; Muž odsouzený za přípravu atentátu na Putina požádal o milost. Už jsou známy datum a místo posouzení žádosti o milost.

34; Kde je příčina prudkého snížení kursu rublu? Kurs rublu se propadl neočekávaně na minimum od prosince 2016.

35; Rada Evropské unie definitivně ratifikovala Dohodu o asociaci mezi Ukrajinou a EU. Oznámil to dnes Petr Porošenko.

36; Za výkřik „Sláva Ukrajině“ rozbili „patriotovi“ v okupované části Donbasu hlavu.

37; Minské dohody o Donbasu se musí stát energičtějšími, říká Lukašenko. Běloruský prezident prohlásil, že je příliš mnoho těch, kdo chtějí jen získávat politické body za účast na ukrajinském procesu.

38; Porošenko uštědřil Kremlu „ další porážku“. Podle jeho slov od 1. září začne kvalitativně nová etapa cesty do Evropské unie.

39; Kdo vás vychovával? Lavrov vyčinil novinářům v Rakousku. Už v počátku setkání Lavrov prohlásil, že pociťuje nedostatek vzduchu kvůli přítomnosti velkého počtu novinářů kolem jeho stolu.

40; Federální vězeňská služba požaduje, aby byl Navalnyj poslán do vězení. Vězeňská služba trvá na tom, aby byl podmínečný trest změněn na skutečný.

41; „Jak se Rusku povedlo vyhnout se nevyhnutelnému sankčnímu kolapsu?“, ptá se Der Spiegel. Německý časopis nechápe, jak se Rusku podařilo uskutečnit ekonomický zázrak.

42; Lavrov: Moskva připravuje odpověď na postup USA ohledně diplomatického majetku Ruska v USA. Samozřejmě se budeme snažit, aby pravda vyšla najevo, prohlásil Lavrov.

43; Nic jim není svaté: Jak ukrajinský úředník podvedl slepého ruského sportovce. Bývalý ukrajinský úředník vylákal od slepého ruského sportovce téměř dva miliony rublů, které si odkládal na operaci očí.

44; V Luganské republice zadrželi několik podezřelých ze spáchání teroristického činu v Lugansku. 7. července v centru Luganska došlo ke dvěma výbuchům, při kterých jeden člověk zahynul a sedm bylo zraněno.

45; Internet je plný vtipů o odchodu irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair z Ukrajiny.

46; Goldman Sachs: Ceny ropy mohou spadnout pod 40 dolarů za barel. OPEC musí dát trhu impuls, aby povzbudila ceny, říká Goldman Sachs Group Inc.

47; Donbaský syndrom: Účastník ATO krutě zavraždil manželku a potom spáchal harakiri. V návalu vzteku „hrdina ATO“ zasadil ženě 40 bodných ran nožem.

48; V USA při havárii letadla zahynulo 16 příslušníků námořní pěchoty. K incidentu došlo v pondělí na sever od amerického města Jackson ve státě Mississippi.

49; Voják ukrajinské armády pod vlivem drog zavraždil svého kolegu. Zastřelil jej samopalem.

50; V Rusku dokončili vývoj „nervového systému“ pro letadla budoucnosti. Systém kontroly stavu leteckých konstrukcí byl vyvinut v analogii s nervovým systémem živých organismů.

51; Ukrajina je pro Evropu nepohodlný soused, který se z ní jen snaží vytřískat peníze na válku. Porošenkův optimismus, se kterým oznamuje nadcházející spojení s Evropskou unií, vyvolává hořký úsměv.

52; V Abcházii byl zavražděn ruský turista. Na místo zločinu přijely jednotky abcházského ministerstva vnitra a Služby bezpečnosti.

53; Rvačky a dýmovnice. Před budovou Nejvyšší rady se demonstruje za zrušení imunity poslanců. Aktivisté mají ale konflikty i mezi sebou vzájemně.

54; NATO připravuje přepadení Ruska, říká expert. Země NATO uskutečňují komplexní přípravu k vojenské agresi proti Rusku.

55; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk z minometů. Ostřelována byla i čistička odpadních vod.

56; Ukrajina se pokouší izolovat od Ruska novou Berlínskou zdí, říká ruské ministerstvo zahraničí. Jak bylo zdůrazněno, Kyjev pokračuje ve snaze rozrušit kontakty milionů občanů na obou stranách hranice.

57; Zvláštní operace v Sýrii: Ruská vojenská kolona projela teroristům pod nosem poblíž hranice s Izraelem. Akce ministerstva obrany poblíž linie fronty se mění ve skutečné speciální operace s pečlivou přípravou a utajením.

58; Turecký provládní list zveřejnil článek oslavující Šamila Basajeva. Basajev byl jedním z vůdců čečenských radikálních islamistů, aktivním účastníkem války v Čečně a organizátorem mnoha teroristických činů

59; Siemens se bude soudit kvůli možným dodávkám svých turbín na Krym. Německý koncern Siemens zažaloval u moskevského arbitrážního soudu dceřinou společnost státní korporace Rostech – společnost Technopromexport.

60; Ve městě Černovcy bandité přepadli šéfa soudu a jeho ženu. Kořistí zločinců se stalo zhruba 11 tisíc euro.

61; Na Ukrajině uvěznili zadržené ruské pohraničníky. Ukrajinský soud uvalil vazbu na zadržené pohraničníky ve věci útoku na teritoriální celistvost země.

62; Sýrie: Al-Káida poráží Islámský stát, V Idlíbu byl zadržen ruskojazyčný vůdce se 120 ozbrojenci. Džejš al-Islam zaútočila na jednotky Džebhat an-Nusrá a zlikvidovala kulometnou jednotku.

63; Nejnovější západní plavidla jsou zranitelná i lacinými ruskými raketami, píše se v britské zprávě. Britská vojenská plavidla včetně nejnovější letadlové lodi Queen Elizabeth jsou snadným cílem pro moderní ruské a čínské rakety.

64; Spory ohledně Trumpa zabránily Kongresu USA zavést sankce proti Rusku. Návrh zákona o nových sankcích vůči Rusku ve Sněmovně reprezentantů USA zamrzl kvůli sporu mezi republikány a demokraty.

65; Ruská garda navrhla omezení prodeje zbraní v Rusku. Ruská garda vystoupila s návrhem na zavedení omezení ohledně prodeje zbraní v Rusku.

66; Portrét „Páté kolony“: Politolog Alexandr Kazakov, spisovatel Zachar Prilepin a válečný dopisovatel Semjon Pegov píší o liberálech.

67; Jak zelení a modří ničí Německo: Lékař Rustam Samigullin žijící v Německu vypráví o zhoubné pseudotolerantnosti.

68; V Radě federace pohrozili deportacemi Ukrajinců pracujících v Rusku. Rusko zavede opatření v reakci na zpřísnění pravidel pro vstup na Ukrajinu, které lze považovat za zavedení víz.

69; V Radě federace označili asociaci Ukrajiny s EU Porošenkovou porážkou. Senátor Alexej Puškov si myslí, že dohoda o asociaci Evropské unie a Ukrajiny je porážkou politiky prezidenta Ukrajiny.

70; V Sýrii zahynul ruský vojenský poradce. Ruský vojenský poradce Nikolaj Afanasov zahynul v Sýrii při minometném ostřelování ozbrojenců v provincii Hamá.

71; Státní department USA schválil prodej protivzdušných raketových komplexů Patriot Rumunsku. Hodnota kontraktu se odhaduje na 3,9 miliardy dolarů.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 12.7.2017:

1; Válečná propaganda: Proameričtí ozbrojenci prohlásili, že sestřelili na nebi nad Sýrii stíhačku. V úterý proamerická uskupení Osod al-Šarkíja a Achmad Abdo prohlásily, že se jim údajně podařilo sestřelit vojenské letadlo.

2; Projednávání návrhu zákona o sankcích proti Rusku v Kongresu USA se ocitlo ve slepé uličce, píše Bloomberg.

3; Velvyslanectví Ruska komentovalo vychvalování Basajeva v tureckých novinách. Basajev byl jedním z vůdců čečenských radikálních islamistů, organizátorem mnoha teroristických činů a aktivním účastníkem války v Čečně.

4; V Oděské oblasti propustili knihovníka za sovětské učebnice. Tyto učebnice ruštiny pro 5. až 7. třídu byly odepsány už v roce 2004 a odevzdány do sběru.

5; Téměř tři čtvrtiny Ukrajinců se vzdaly cest do Evropy kvůli nedostatku peněz. Více než polovina respondentů sdělila, že nikdy nebyla v zahraničí.

6; Šéf OUN slibuje, že Polákům vystaví účet za „genocidu Ukrajinců“. Smíření mezi Ukrajinou a Polskem v otázce Volyňské tragédie už není možné.

7; Do NATO Ukrajinu nevezmou. Expert vyslovil prognózu ohledně spolupráce Kyjeva a Washingtonu. Ukrajinu do NATO nepřijmou, ale je možná varianta, kdy Kyjev a Washington podepíší dvoustrannou dohodu.

8; Dobytí města Rakká: Velmi podivná válka Islámského státu s koalicí USA. Divadelní inscenace pod názvem „Dobytí Rakky“ vyžaduje detailnější analýzu.

9; „Zúčastněte se pogromu!“ Do jaké Ukrajiny se má vrátit Donbas? V poslední době v souvislosti s bezuzdným tlacháním o obnově celistvosti Ukrajiny dostává ukrajinizace země přímo lidožroutské formy.

10; Ozvěny Volyňského masakru: Ukrajinofilie se v Polsku změnila na protibanderovské opovržení. Polský novinář Tomasz Maciejczuk řekl, jaký je dnes v jeho zemi vztah k této strašlivé tragédii.

11; Nový kotel pro Islámský stát: Syrská armáda a ruské letectvo obkličují uskupení ozbrojenců v provincii Hamá. Vojenský zdroj prozradil podrobnosti o situaci na úseku fronty poblíž Akerbatu.

12; Byl zveřejněn analytický text Alexandra Koce o ceně, kterou zaplatila Ukrajina za svou evropskou orientaci: Ztracený poloostrov, tříletá válka proti vlastním občanům, 10 tisíc obětí mezi civilním obyvatelstvem, 2,7 tisíce padlých vojáků, snížení průměrného platu ze 400 na 230 dolarů, průměrného důchodu ze 128 na 60 dolarů, zdražení plynu témě na pětinásobek, elektřiny na čtyřnásobek, zadlužení obyvatelstva v oblasti úhrad nákladů spojených s bydlením se vyšplhalo na téměř miliardu dolarů.

13; Tankový úder a ostřelovači: Armáda Islámu se rozhodla zlikvidovat několik vůdců Al-Káidy u Damašku. Konflikt těchto band na předměstích Damašku trvá od dubna 2017 a stál už život zhruba dvě stovky ozbrojenců a desítky vůdců.

14; Živého nebo mrtvého... Ozbrojenci potvrdili smrt vůdce Islámského státu, ale Pentagon nikoli. Podle informací médií ozbrojenci uskupení Islámský stát potvrdili smrt svého vůdce Ibrahíma Abú Bakra al-Bagdádího.

15; Rusko a Čína nepodpoří nové sankce proti Severní Koreji. Zavedení nových sankcí vůči KLDR je spojeno s předpokládaným testem mezikontinentální rakety.

16; V Kyjevě začíná summit Ukrajina-EU. Před summitem Rada ministrů hospodářství a financí ze zemí Evropské unie (Ecofin) schválila dohodu o asociaci Evropské unie s Ukrajinou.

17; CIA: Máme důkazy použití chemických zbraní v Sýrii. Syrská opozice 4. dubna hlásila 80 obětí útoku s použitím chemických zbraní ve městě Chan-Šejchún v provincii Idlíb a dvě stovky zraněných.

18; Proč USA mění Ukrajinu v biologickou bombu? Pentagon určitě přesně ví, k čemu je Spojeným státům síť biologických laboratoří kolem Ruska.

19; Rusové se stále méně zajímají o Ukrajinu, vyplývá z průzkumu. Podíl těch, kteří trvale sledují události na Ukrajině, poslední dva roky trvale klesá.

20; Washington poslal na Ukrajinu jestřába, aby hovořil o míru, píše National Interest. Nový zvláštní zástupce USA na Ukrajině Kurt Volker se bude potýkat s nejsložitějším úkolem ve své kariéře.

21; Pátrání po „ruce Kremlu“. Americké úřady prověří elektronickou korespondenci Trumpova syna. V minulém roce Donald Trump mladší vedl rozhovory s advokátkou, která je podezřelá ze styků s Kremlem.

22; V USA v San Francisku 7. července málem došlo k největší letecké katastrofě v historii. Dokážete si představit srážku Airbusu se čtyřmi plně natankovanými letadly plnými cestujících? Dispečerům se podařilo kolizi zabránit.

23; V Číně popravili řidiče, který najel do shluku školáků. Muž byl odsouzen za záměrné najetí do dětí.

24; V Kyjevě došlo k přestřelce se zraněním. Svědci upřesňují, že konflikt se střelbou se odehrál poblíž non-stop obchodu.

25; Z ponorky Tomsk byl uskutečněn úspěšný start rakety s plochou dráhou letu, která zasáhla pobřežní cíl na Kamčatce. Kromě toho během cvičení na moři posádka křižníku plnila tajný přesun pod vodou na pozici odpálení.

26; Na Krymu oznámili, na jak dlouho vystačí nahromaděná pitná voda. Vodní nádrže využívané pro zásobování Simferopolu a měst jižního pobřeží jsou naplněny téměř na sto procent. Zásoby vody zde vydrží do konce roku. Východní pobřeží ale jen do konce turistické sezóny.

27; Byla oznámena města konání Olympijských her pro roky 2024 a 2028. Paříž i Los Angeles hostily už dvakrát Olympiádu. Paříž v letech 1900 a 1920, Los Angeles v letech 1932 a 1984.

28; Úřady USA zakázaly státním orgánům nakupovat software od Laboratoře Kasperského. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa vyloučila Laboratoř Kasperského ze dvou seznamů společností.

29; Mustafa Najem spal na zasedání Nejvyšší rady. Spícího poslance natočil ukrajinský novinář.

30; Ruský jazyk je národní hodnota Běloruska, říká Lukašenko. Ruský jazyk, kterým hovoří Rusové, Bělorusové i Ukrajinci, je prolnutí duší mnoha národů.

31; Šéf štábu Alexeje Navalného je podezřelý z vytváření virů a z plagiátorství. Podle slov Leonida Volkova byly ve štábu Navalného provedeny vyšetřovací úkony.

32; USA odzkoušely systém zastavování severokorejských raket. Test byl první prověrkou systému THAAD, jak provádět neutralizaci podobného cíle.

33; Tři země EU (Nizozemsko, Německo a Francie) se vyslovily kategoricky proti bodu o evropské perspektivě Ukrajiny. Dokument, který má být schválen na summitu Ukrajina-EU je ohrožen.

34; Byl stvrzen text přísahy pro získání ruského občanství. „Dobrovolně a vědomě přijímám občanství Ruské federace a zavazuji se dodržovat ústavu a zákony země...“.

35; Velitelé jednotek ukrajinské armády raději utajují případy neposlušnosti podřízených a dodatečně (ex post) je propouštějí.

36; Odkud může tato dáma vědět, co já mám rád? Lavrov žasne nad slovy zástupkyně Státního departmentu USA. Ministr zahraničí Ruské federace komentoval slova Američanky o tom, že údajně má rád předbíhání událostí.

37; V Donbasu byl zabit voják ukrajinské armády, hlásí štáb ATO. Účastník ATO utrpěl smrtelná zranění a zemřel v nemocnici v Arťomovsku.

38; Kronika „nejsilnější armády“: Během cvičení ukrajinská armáda ostřelovala obec v Záporožské oblasti. Místní obyvatelé říkají, že tento případ není ani zdaleka první.

39; Od Antarktidy se odloupl gigantický ledovec. Tato událost významně změní podobu celého antarktického poloostrova.

40; Ceny ropy prudce rostou v souvislosti se snížením zásob v USA. Cena ropy při obchodování v úterý prudce vzrostla v souvislosti s aktuálními informacemi od Amerického ropného institutu.

41; Dopravní nehoda v zóně ATO. Nákladní automobil s vojáky se převrhl do příkopu. V důsledku události jsou mrtví a zranění.

42; Ukrajinec se pokoušel dostat na Krym v off-roadu ukradeném ve Španělsku. O incidentu referuje tisková služba Krymské celnice.

43; Dochází trpělivost. Kreml tvrdě komentoval situaci s diplomatickým majetkem Ruské federace v USA. Situace je bezprecedentní jak z hlediska dvoustranných rusko-amerických vztahů, tak i z hlediska mezinárodního práva.

44; Několik automobilů přejelo vojáka ATO, který se s přítelkyní pokoušel přeběhnout osmipruhový prospekt Vítězství v Kyjevě. Nedaleko místa události je přechod pro chodce. Obětí dopravní nehody je účastník ATO Andrej Levickij přezdívaný Vernyj.

45; NATO nebude bojovat s Ruskem kvůli osvobození Ukrajiny, říká zástupce předsedy Europarlamentu. Členské země NATO si nepřejí přijetí Ukrajiny do Aliance a nechat se zatáhnout do války s Ruskem.

46; Mečem a pluhem: Ukrajinská armáda je schopna zastavit ruský vpád, říká Porošenko. Toto prohlášení učinil během ceremoniálu odhalení pamětního znaku „Kozácký kříž bojovníků za svobodu ve městě Sumy.

47; Koalice USA uskutečnila nálet na obytné domy v Sýrii. Zahynulo šest lidí včetně dvou žen.

48; Ukrajinská národní banka srovnala Privatbanku před znárodněním k finanční pyramidě. Zástupce předsedkyně Národní Banky Ukrajiny Jekatěrina Rožkova sdělila, čím byla Privatbanka před znárodněním.

49; Ukrajinská armáda dělostřelecky zaútočila na okolí Jasinovaté. Ukrajinští vojáci dnes přes den ostřelovali z těžkého dělostřelectva dvě obce v okolí Jasinovaté.

50; Porošenko prohlásil, že ukrajinský pas je ve světě „jeden z nejváženějších“.

51; Ukrajinští vojáci předali Luganské republice seznam kolegů-neonacistů. Jsou na něm příslušníci Pravého sektoru, strany Svoboda, organizace Belyj molot, ale také zdivočelí fotbaloví fanoušci.

52; Pobřežní a lodní útvary Černomořské flotily byly zalarmovány. Na moře vyplula raketová, protilodní plavidla a minolovky.

53; Doněcká republika předala OSN důkazy o mučení obyvatel Donbasu tajnými službami Ukrajiny. Ombudsmanka Doněcké republiky zvláště zdůraznila destruktivní postoj zástupců Kyjeva v minské humanitární podskupině.

54; Na Ukrajinu do Oděsy dorazila nejnovější americká průzkumná letadla.

55; Realizace Minska-2 zabrání ukrajinským politikům nacpávat si kapsy díky válce, říká poslanec Doněcké republiky. Ukrajinské vedení nemá v úmyslu plnit Minské dohody.

56; Siluanov komentoval možnost zavedení nových sankcí proti Rusku. Ruský ministr financí doufá, že rozum zvítězí a západní země nebudou zavádět nové sankce.

57; Státní duma schválila návrh zákona o odebrání občanství za terorismus. Dále se zavádí zjednodušená procedura získání občanství a povolení k pobytu v Ruské federace pro Ukrajince.

58; Byl zveřejněn návrh zákona o reintegraci Donbasu. Za okupované se považuje území, kde administrativa Ruské federace zavedla a vykonává svou moc.

59; Ruské federace zvýšila export zemědělské produkce o 18%. Export zemědělské produkce z Ruska se za první pololetí 2017 zvýšil ve finančním vyjádření o 17,7%.

60; Setkání Putina a Trumpa může vést k politické renesanci, říká politik. Setkání prezidentů Ruska a USA na půdě summitu G20 v Hamburku může vést k renesanci politických vztahů.

61; Mračna se stahují: V USA jsou připraveni vyšetřit vměšování Ukrajiny do amerických voleb. Christopher Wray vyjádřil připravenost zabývat se eventuelním vměšováním ukrajinských úředníků do prezidentské kampaně v USA.

62; Vojska USA vstoupila do města Rakká. Americká vojska vstoupila do syrského města Rakká drženého ozbrojenci Islámského státu.

63; Trump vysvětlil příměří v Sýrii úspěšnou spoluprací s Ruskem. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že nastolení příměří v Sýrii je příkladem úspěšné součinnosti s Ruskem.

64; Velmi pěkně jsme si popovídali, říká Trump o svém setkání s Putinem. Podle Trumpových slov byli všichni udiveni, že jeho setkání s Putinem v Hamburku trvalo tak dlouho.

65; Rusko a USA mohou spolupracovat nejen v Sýrii, říká Trump. Prezident USA Donald Trump si myslí, že Washington a Moskva mají i mimo Sýrii mnoho oblastí, kde lze produktivně spolupracovat.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 13.7.2017:

1; NATO prohlásilo pomahače nacistů za hrdiny. Autoři videa poznamenávají, že duch „lesních bratří“ žije v současných zvláštních jednotkách ozbrojených sil tří pobaltských zemí.

2; Ukrajina nabízela demokratům kompromitující materiál na Trumpa.Ukrajinští úředníci byli připraveni předat kompromitující materiál z Trumpovy předvolební kampaně.

3; Ukrajinci nemohou odmítnout občanství bez rozhodnutí prezidenta, říká migrační služba.

4; Do Petrohradu budou přivezeny ostatky svatého Mikuláše (Divotvůrce). Slavnostní vítání ostatků svatého Mikuláše se konalo 13.7. v Alexandro-Něvské Lavře v Petrohradě.

5; Ukrajinské úřady se spikly s demokraty během voleb v USA, říká Bílý dům. Jediný důkaz o spiknutí během voleb v USA se týká Demokratické strany a ukrajinských úřadů.

6; „Molot“ zabíjí vojáky ukrajinské armády: Nejnovější ukrajinský minomet je nevhodný k využití. Od roku 2015 bylo vyrobeno a dopraveno na Donbas více než 200 minometů, které postoupily do výzbroje bez řádného odzkoušení.

7; V Kongresu USA vyzvali k impeachmentu Donalda Trumpa. Demokraté vystoupili s iniciativou na impeachment prezidenta USA Donalda Trumpa.

8; Návrh zákona o reintegraci Donbasu je pokusem Kyjeva zakotvit termín „okupace“, říká poslanec. Tento dokument je pouhým omlouváním akcí Kyjeva a nikoli pokusem řešit osud Donbasu.

9; Zeměpis po americku: Státní department poukázal ve své zprávě na nedostatky v pomoci bezdomovcům v mýtickém ruském městě Kitež. Toto bájné město se podle legendy mělo propadnout do jezera, aby se uchránilo před vpádem mongolských nájezdníků.

10; USA vyvážejí pomocí vrtulníků vůdce a členy Islámského státu z Rakká a Homsu. Ve středu řada velkých arabských médií prohlásila, že vrtulníky koalice USA vyvezly skupinu teroristů Islámského státu z okolí syrského města Suchne.

11; Kolik času zbývá v Polsku do začátku protiukrajinských pogromů? Ukrajinsko-polské „strategické partnerství“ se dostalo na novou úroveň.

12; S Putinem jsem jednal tvrdě, říká Trump. Putin a Trump spolu v pátek poprvé osobně diskutovali na půdě summitu velké dvacítky v Hamburku.

13; V Dněpropetrovsku chtějí odebrat Kateřině II titul zakladatelky města. V Dněpropetrovsku se městská rada vážně zabývá skutečně „aktuálními“ problémy města, které se topí v odpadcích skoro jako Lvov.

14; Odporná akce: Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo klip NATO, který opěvuje pomahače nacistů. Video NATO bylo označeno za historický podvrh vytvořený s cílem podkopat výsledky Norimberského procesu.

15; Myslíte si, že je vše v pořádku? Ukrajinci jsou v šoku z obrovského množství nových hrobů účastníků ATO v Kyjevě. Nejvyšší politické vedení ale nadále tvrdí, že nejsou prakticky žádné ztráty.

16; Dres ex-doněckého klubu Šachťor se změnil z barev svatojiřské stužky na oranžovo-modrý. Fotbalový klub vyměnil barvy dresu, protože ty původní neonacistickou Ukrajinu příliš dráždily.

17; V USA byl představen nový návrh sankcí proti Rusku a Íránu. Ale už dnes je zřejmé, že perspektivy nového návrhu zákona jsou mlhavé.

18; Americké společnosti bojují za zachování styků s FSB, píše západní tisk. Materiál agentury Reuters ukazuje, co se skrývá za obviněními Trumpa ze styků s Ruskem.

19; Tajné služby USA odposlouchávaly rozhovory ruských úředníků o Trumpovi, píše The Wall Street Journal. Tajné služby USA na jaře 2015 odposlechly rozhovory oficiálních představitelů Ruska, ve kterých se mluvilo o Trumpových spolupracovnících.

20; Porošenkovu režimu mnoho času nezbývá, říká bývalý ukrajinský premiér Azarov. Politik promluvil o brzké výměně moci v Kyjevě a o svých plánech vrátit se do vlasti.

21; V Poltavské oblasti krutě zmlátili místního lídra strany Svoboda. Poslanec je ve vážném stavu v nemocnici.

22; Marines out! Japonci protestují proti americké vojenské základně. V Okinawě proběhla akce proti rozšíření stávající vojenské základny.

23; Finsko není proti výstavbě Severního proudu 2. Na finském ministerstvu energetiky upřesnili, že projekt nebude mít vliv na plynový trh v zemi.

24; Krysy útočí na New York. Populace krys ve městě je srovnatelná s počtem obyvatel. Úřady vyčleňují na boj proti nim desítky milionů dolarů.

25; Drang nach Osten: Plíživá okupace Ukrajiny. V předvečer případného rozdělení Ukrajiny se Západ snaží urvat co největší kus jejího území.

26; Soud vynesl rozsudek nad Němcovovým vrahem Prokuratura žádala pro Zaura Dadajeva doživotní trest odnětí svobody. Odsouzen byl „jen“ na dvacet let.

27; Pohraničníci FSB vylovili v Kerčském průlivu cestovatele na voru z prken a láhví. Vor byl odhalen při hlídkování ve vodách průlivu zhruba míli od pobřežní linie.

28; Porošenko se chystá uskutečnit summit Ukrajina-EU v Doněcku a na Jaltě. Udělal bych pro to cokoli, fantazíruje Porošenko.

29; Zlodějským bankéřům bude zakázáno cestovat do zahraničí. Šéfka ruské centrální banky Elvira Nabiullina navrhla nepouštět za hranici šéfy bank, které vykazují znaky vyvádění aktiv.

30; Protesty před budovou Nejvyšší rady. Dav zapálil dýmovnice. Ochranka budovy ukrajinského parlamentu byla předem posílena o policisty a gardisty.

31; Kosmická supervelmoc. O ambiciózních plánech Číny. Peking zveřejnil plány na dobytí Sluneční soustavy. Prioritami jsou Měsíc, Mars a oběžnice Jupiteru.

32; Opravdu se v Anglii žije dobře? Bylo zveřejněno šokující vyprávění emigranta o nesmírné byrokracii, nevlídném a stísněném londýnském metru, které každou chvíli nejezdí, o problémech s internetem a mobilním spojením, ale hlavně o zarážející nevzdělanosti, místy až analfabetismu běžných Britů. Kritizována je také úroveň a ceny služeb.

33; Na poslance Barnu, který kdysi vynesl Jaceňuka od řečnického pultu, házeli vejce a ptali se jej, proč hlasoval proti omezení imunity.

34; Automobilová kolona s Porošenkem se prohnala po pěší zóně, kde kvůli tomu museli zábrany uřezat rozbrušovačkou.

35; Na Ukrajině občané nespokojení se zdravotnickou reformou polili budovu ministerstva zdravotnictví „krví“. Poté se protestující přesunuli k budově Nejvyšší rady.

36; V zóně ATO ukrajinská strana připravuje další provokaci s ostřelováním obcí.

37; Neúspěch: Kyjev a EU nedokázaly odsouhlasit prohlášení o výsledcích summitu. Ukrajinská strana trvala na zařazení věty o tom, že EU uznává evropské snahy Ukrajiny.

38; Jsme pro Navalného jen rezervoár, který je možné obětovat, stěžuje si zbitý dobrovolník. Bohužel nejsem první, pro koho podpora Navalného skončila problémy, rozčiluje se nedávný stoupenec bloggera.

39; Řidiči autobusů utíkají z Ukrajiny do Polska. Poláci totiž zase odjeli do Anglie a Německa za prací, protože jsou tam platy třikrát vyšší než v Polsku. Z toho vyplývá velká poptávka po ukrajinských řidičích.

40; Porošenko: Je na čase přejít k aktivní strategii na „deokupaci“ Krymu. Podle prezidentova názoru jsou pro to vytvořeny vhodné podmínky.

41; Mezinárodní energetická agentura zvýšila prognózu světové poptávky po ropě.

42; Ptáčata vylétají z hnízda. Ilja Kiva odešel z ministerstva vnitra a chystá se do politiky. Cítím v sobě síly, abych vesloval dále. A třeba se i strhnu, slíbil (či spíše pohrozil) Avakovův bývalý poradce.

43; Ukrajinský voják zahynul při dopravní nehodě. Tři další osoby utrpěly zranění. Velitel ukrajinského námořnictva nařídil soudní vyšetřování.

44; EU není připravena vycházet Ukrajině vstříc v otázce eurointegrace, říká politolog. Summit EU-Ukrajina ukázal neochotu Evropy vyjít vstříc Kyjevu v otázce perspektiv integrace Ukrajiny.

45; Paranoidní rusofobie. Ve straně „Jednotné Rusko“ komentovali videonahrávku NATO o „Lesních bratřích“. Video NATO o pobaltských bojovnících proti SSSR není jen paranoidní rusofobie, ale i vypočítavá kalkulace.

46; Na záchodě v budově Nejvyšší rady našli jednoho poslance v bezvědomí. Oznámila to novinářka Irina Zaslavec.

47; Ruská federace by si přála vidět Ukrajinu jako stabilní a demokratickou zemi, říká Lavrov.

48; Lavrov: Nejde o podporu Asada, ale o podporu rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Moskva se staví za rezoluci Rady bezpečnosti OSN, ve které se praví, že o osudu Sýrie a syrského vůdce může rozhodnout pouze lid této země.

49; Republikáni zadržují sankce proti Rusku kvůli obavám naftařů. Republikáni ze Sněmovny reprezentantů kladou další překážky při schvalování návrhu zákona o sankcích vůči Rusku a Íránu.

50; Islámský stát vyhlásil vytvoření nového „státu“. Přitom vůdcové teroristů v Tel-Afaru pohrozili krutými tresty těm, kteří neuposlechnou jejich příkazy.

51; Ve výsadkovém vojsku Ruské federace byla vytvořena služba pro drony. Služba bezpilotních létajících aparátů byla vytvořena ve štábu a ve všech sborech Vzdušných výsadkových sil.

52; Ministerstvo obrany Doněcké republiky evakuovalo tělo civilního občana, který zahynul v důsledku exploze miny u Marjinky. V současné době se tělo nachází v márnici Doněcké teritoriální kliniky.

53; Dialog mezi Ruskem a Německem se postupně vrací do normálních kolejí, říká Lavrov.

54; V Dněpropetrovsku zemřela známá podporovatelka karatelů. V Dněpropetrovsku po dlouhé nemoci zemřela známá dobrovolnice ATO Maja Rjaskova-Belinskaja.

55; Nejvyšší rada vyslovila souhlas se zadržením a vazebním stíháním poslance Dobkina. Předtím Dobkin prohlásil, že je připraven na jakékoli rozhodnutí parlamentu a už si připravil kufřík s nejnutnějšími věcmi.

56; V Kremlu komentovali „tvrdost“ rozhovoru Putina a Trumpa. Trump v interview pro agenturu Reuters řekl, že jednal velmi tvrdě. Trump zadával přímo a jasně otázky, které jej zajímaly, a dostával na ně vyčerpávající a sebejisté odpovědi od prezidenta Putina.

57; U budovy generální prokuratury Ukrajiny byla zadržena skupina falešných účastníků ATO. Policisté zadrželi v Kyjevě skupinu osob, které se vydávaly za účastníky ATO na placené demonstraci.

58; Francie už netrvá na Asadově odchodu. Paříž už netrvá na odchodu prezidenta Sýrie Bašára Asada. Klíčovým úkolem se musí stát vykořenění terorismu.

59; Společnost „Doktor Web“ Odhalila škodlivý kód na portálu státních služeb. Specialisté z „Doktor Web“ objevili na portálu státních služeb Ruska potenciálně nebezpečný kód.

60; Natalja Poklonskaja: Naše víra je to, co z nás dělá skutečné ruské lidi. Bylo zveřejněno interview s osobou, která se stala jedním ze symbolů Ruského jara.

61; Turecko se odvrátilo od NATO a je připraveno koupit S-400 od Ruska, píše Bloomberg. Ankara je ochotna zaplatit 2,5 miliardy dolarů za dodávku ruských protivzdušných raketových komplexů S-400.

62; Příměří v Sýrii je možné pouze díky kontaktům s Ruskem, říká Trump. Americký prezident poznamenal, že příměří trvá už téměř pět dní.

63; V Turecku se ztratila rodina z Ruska. Velvyslanectví Ruska v Ankaře zjišťuje u úřadů v Turecku, jaký je osud rodiny Rusů, která se ztratila na tureckém území.

64; Trump řekl, kdy pozve Putina do Bílého domu. Odpovím „ano“, prohlásil Trump na dotaz novinářů, zdali by pozval on Putina do Bílého domu.

65; Na Ukrajině vyšetřují krádež 3,8 milionu dolarů při stavbě zdi proti Rusku. Generální prokuratura Ukrajiny spolu se Službou bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zahájila vyšetřování zločinného schématu.

66; Trumpa vystřelit na Mars. V Paříži se konala akce proti návštěvě amerického prezidenta. Učiníme planetu opět velikou – vystřelíme Trumpa na Mars.

67; Chci s Ruskem uzavírat výhodné smlouvy, říkal Trump. Přitom poznamenal, že nepřemýšlel o zrušení sankcí proti Rusku.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 14.7.2017:

1; Opilí vojáci ukrajinské armády se odpálili granátem. Opilí ukrajinští vojáci v zóně ATO utrpěli zranění při neopatrném zacházení s granátem.

2; Kadyrov komentoval rozsudek nad vrahem Borise Němcova. Nejvyšší představitel Čečny označil rozhodnutí soudu za podivné.

3; Vysoce postavený ukrajinský voják je podezřelý ze spolupráce s ruskou rozvědkou. SBU podezírá náčelníka polygonu Mezinárodního centra mírových misí a bezpečnosti ze spolupráce s ruskou rozvědkou.

4; Efekt vojenské přítomnosti: Proč Čína buduje vojenskou základnu v Africe? Jak čínské torpédoborce mění geopolitické rozložení sil v Africe?

5; V Rusku byl vyvinut vrtulník pro jednotky zvláštního nasazení. Technické parametry vrtulníku byly zformovány s ohledem na zkušenost bojového využití letectva včetně akcí v Sýrii.

6; Ukrajinci zmírňují své postoje vůči Ruské federaci. V Kyjevě doufali, že bude stačit zakázat ruské filmy a televizní kanály a spoluobčané poběží, kam se jim řekne.

7; EU se vysmála Porošenkově snu. Summit Ukrajina-EU skončil naprostým fiaskem. Výsledek je dokonalá nula.

8; Lesní bratři opěvovaní Severoatlantickou aliancí zavraždili v Pobaltí 80% židů, říká expert. „Lesní bratři“ během Druhé světové války i po ní likvidovali civilní obyvatelstvo a válečné zajatce.

9; „Tygři“ a ruské letectvo zahájily průlom obrany Islámského státu z provincie Rakká směrem k Deyr az-Zaur. Ve čtvrtek za podpory ruského letectva útoční divize „Tygři“ zahájila útok z směrem na město Suhne.

10; Bojové vrtulník ruského letectva čistí cestu syrské armádě v prostoru od Palmýry k Deyr az-Zauru. Syrská armáda za podpory ruského letectva obnovila své útočné operace ve východní části palmýrského regionu.

11; Cesta nikam: Co přinese Ukrajině přijetí zákona o reintegraci Donbasu? Kyjev se poprvé chystá na legislativní úrovni přiřknout Doněcké i Luganské republice status území dočasně okupovaných Ruskem.

12; Ve Washingtonu uvažují o možnosti vrácení ruského diplomatického majetku. Washington chce dát šanci vzájemní spolupráci s Moskvou.

13; Když ostřelují, stavíme si s dětmi ze stavebnice. Jak se žije na frontovém okraji Doněcka? Jaké to je být mámou dvou dětí v neustále ostřelované oblasti Doněcka?

14; Nechme Majdan Majdanem a hurá pro peníze – do Ruska. Byla zveřejněna reportáž o schizofrenii ukrajinských patriotů. Pro ně je Rusko zároveň nepřítel a zároveň zdroj příjmů, bez kterých se Ukrajina a její obyvatelstvo neobejde.

15; „Chytré“ popelnice se v Kyjevě ztrácejí pod horami odpadků. Je možné, že se Ukrajincům popelnice nelíbí třeba proto, že nejsou vhodné pro vhazování poslanců.

16; Ke srážce letadel na letišti v americkém San Francisku chybělo 30 metrů. Byly zveřejněny další podrobnosti z incidentu, který mohl vyústit v nejhorší leteckou katastrofu historie létání.

17; Ceremoniál předávání rehabilitačního zdravotnického centra Porošenkem ve městě Sumy bylo jen divadýlko pro televizi. Centrum už nějakou dobu funguje. Trochu to připomíná nedávnou taškařici s předáním míče jako daru pro beznohého veterána ATO.

18; Rusko je sice nepřítel, ale jíst je potřeba. Jak dnes přežívají zbytky ukrajinského průmyslu? Bez Ruska jsou i ony odsouzeny k živoření.

19; Ruská rodina ztracená v Turecku mířila do Sýrie. V Turecku policie zadržela rodinu Rusů, kteří se pokusili dostat na území Sýrie.

20; V Polsku odhalili památník Ukrajincům, kteří zachraňovali Poláky před UPA. O tom, že s Banderou Ukrajinci do Evropy nevstoupí, mluví polští politici na nejvyšší úrovni.

21; Velká změna: Jak se změní v Rusku státní maturitní zkouška? Do 1. září bude do procedury skládání jednotné státní zkoušky navržena řada změn.

22; Nebezpečné potraviny: Potravinářský průmysl Ukrajiny je založen na doplňcích z Číny. Ukrajinští výrobci používají celou řadu fíglů, které se negativně odrážejí na zdraví konzumentů.

23; U Porošenka přiznali absenci konsenzu na summitu Ukrajina-EU. V administrativě prezidenta Ukrajiny se pokusili omluvit neúspěch se závěrečnou deklarací skončeného summitu.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly v Doněcku poškozeny tři domy. Za posledních 24 hodin ukrajinská armáda více než třicetkrát porušila režim příměří.

25; Rusko varovalo před plánovanými starty raket poblíž Sýrie. Starty raket budou probíhat ve východní části Středozemního moře během dvou týdnů počínaje dneškem.

26; V Charkově byli zadrženi teroristé z Islámského státu. Zvláštní operace, během níž byl jeden ze zadržených zraněn na noze, proběhla na parkovišti jednoho z obchodních center.

27; Budeme začínat modlitbou? V Nejvyšší radě navrhují, aby se odříkával Otčenáš před zasedáními. Příslušný návrh iniciovalo hned několik poslanců.

28; V Poltavské oblasti zahynuli v důsledku výbuchu dva lidé. Šestnáctiletý mladík byl hospitalizován s těžkými zraněními.

29; Chladné počasí se negativně odrazilo na financích Rusů. V Rusku byl zaregistrován nejvyšší růst cen potravinového koše od počátku roku.

30; USA odmítají vydávat víza ruským diplomatům, říká Zacharova. Jde o diplomaty, kteří mají nahradit pracovníky velvyslanectví Ruské federace vyhoštěné z USA v prosinci loňského roku.

31; Na Ukrajině byl zadržen ředitel Lvovského podniku na výrobu obrněné a tankové techniky. Dnes jel do Lvova na pracovní návštěvu prezident Porošenko.

32; Trump pochválil fyzickou kondici čtyřiašedesátileté Macronovy manželky. Nevhodné komplimenty amerického prezidenta rozhořčily uživatele sociálních sítí.

33; Pod palbou ukrajinské armády bylo okolí třiatřiceti obcí Doněcké republiky. Poškozeno nebo pobořeno bylo 12 domů.

34; Šok pro patrioty: Na výstavě v Kyjevě postavili „veterána ATO“ do kouta. Umělecký objekt má název „Veteráni války v koutě“.

35; Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo unikátní dokumenty o gruzínsko-osetském konfliktu u příležitosti 25. výročí první historické mírové operaci ruských ozbrojených sil.

36; Státní dluh Itálie dosáhl historického maxima. Rozměr italského státního dluhu dosáhl historického maxima ve výši 2,279 bilionu euro.

37; Ve Lvově našli gigantickou nepovolenou skládku odpadu. Boj s odpadky ve Lvově vypadá na opravdu dlouhou dobu.

38; Po Hitlerovi bylo na Ukrajině lépe než teď. Šéf Radiální strany Ukrajiny Oleg Ljaško připomněl největší bolest Ukrajiny – nízké stavy skotu.

39; Polsko se izoluje plotem od nemocných ukrajinských prasat. Případy nákazy prasat africkým morem v okresech sousedících s Ukrajinou jsou v Polsku registrovány už od února 2014.

40; Ukrajinská armáda dnes přes den ostřelovala z minometů obec Kminternovo na jihu Doněcké republiky.

41; Účastníka ATO odsoudili za výzvy k novému Majdanu. Celkem mu vyčítají patnáct případů šíření zpráv obsahujících výzvy ke svržení stávající moci v zemi.

42; Kreml komentoval možnost vyhoštění amerických diplomatů. Prezident dosud nepřijal žádná rozhodnutí ohledně odvetných opatření Ruské federace na americké vyhoštění ruských diplomatů z USA.

43; Vlněné ponožky, kodex seržanta, panenku v teniskách – jaké různé dary dostal Porošenko za dva roky? Celkem obdržel 284 dárků od ukrajinských univerzit, agentur, podniků a státních úřadů.

44; Čas se krátí. V Radě federace komentovali diplomatický skandál mezi Ruskem a USA: USA nevyužívají čas na řešení nesouladu v diplomatických otázkách s Ruskem.

45; Sberbanka: Moskva je včele v odbytu falešných bankovek přes bankomaty. Hlavní část odbytu falešných bankovek byla zaregistrována v moskevském regionu.

46; Lukašenko půjčil prezidentovi Moldávie Letadlo. Prezident Moldávie přiletěl do Minska běžnou linkou přes Moskvu.

47; V Kremlu komentovali možnost Putinovy návštěvy v USA. O den dříve prezident USA Donald Trump prohlásil, že by Putina pozval do Bílého domu, ale zatím k tomu nenastal vhodný čas.

48; Dvě německé turistky (původně se mluvilo o Ukrajinkách) zahynuly při útoku v egyptském hotelu. Šest zahraničních turistů včetně jedné Češky bylo zraněno v důsledku útoku neznámé osoby s nožem na rekreanty na jedné z pláží Hurghady.

49; Turecké dělostřelectvo ostřelovalo v Sýrii pozice Kurdů. Turecké dělostřelectvo zahájilo palbu na pozice kurdských sil domobrany.

50; Putin jmenoval hlavní přednost, kterou by měli mít všichni světoví lídři, a to spořádanost.

51; Obyvatelé Belgorodu přáli Putinovi, aby více odpočíval. Prezident se neočekávaně rozhodl zastavit prezidentskou kolonu a promluvit s obyvateli sídliště Ulitka.

52; Trump je otevřený člověk, který umí vyslechnout oponenta a reagovat na jeho argumenty, říká Putin.

53; Putin sdělil, jak dlouho ještě potrvá ukrajinská krize. Je to prosté: Dokud nepřeteče pohár trpělivosti u obyvatel Ukrajiny.

54; Brit byl odsouzen do vězení za podporu domobrany v Donbasu. Brit Benjamin Stimson byl odsouzen k odnětí svobody za „zločiny teroristické povahy“.

55; Rusko se nechystá s nikým bojovat, ale bude hájit své zájmy, řekl Putin. Dále poznamenal, že Rusko je rozlohou největší zemí světa a má i nezanedbatelný počet obyvatel.

56; Co je to „politické ukrajinství“? Kyjevský novinář Vjačeslav Čečilo se vyjádřil k otázce nové ukrajinské ideologie.

57; V Kongresu USA schválili obranný rozpočet s téměř 700 miliardami dolarů. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA v pátek schválila návrh obranného rozpočtu země na finanční rok 2018.

58; U Avdějevky byl dnes zraněn ukrajinský poslanec Jevgenij Dějděj. Informaci potvrdila tisková tajemnice generálního prokurátora Larisa Sargan.

59; Ruské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo k pronásledování ruských diplomatů v USA. Marija Zacharova označila podmínky, za kterých pracují ruští diplomaté v USA, za pronásledování.

60; Překrucování historie se vždy využívalo jako způsob boje proti Rusku, říká Putin. Velikosti Ruska se každý bojí, proto máme jen dva spojence – armádu a vojenskou námořní flotilu.

61; Ruští důstojníci se dostali do palby ukrajinské armády na jihu Doněcké republiky. Podle předběžných informací bylo ostřelování vedeno z tankových děl a minometů.

62; Seberou nám jméno spolu s chrámy. Ukrajinská pravoslavná církev je znepokojena novým návrhem zákona Nejvyšší rady.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.