Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 5.12.2016

obrazek
11.12.2016 23:14
Týdenní svodka. ///Zda se, ze o tom ma tuseni jen opravdu malokdo : " Drobné ukrajinské vítězství však bylo přebito dvěma Jelcinovými trumfy. Prvním byla prosazená formulace, že „smluvní strany budou vzájemně uznávat a respektovat územní celistvost a nedotknutelnost existujících hranic v rámci SNS". Což znamenalo, že pokud stát ze Společenství vystoupí, hranice garantovány nebudou. „To byl zádrhel, který si ukrajinská delegace zřejmě neuvědomila a nevědomky tak zabetonovala svoje členství v SNS," podotýká Soldán/// Rusko i USA posílají do Sýrie pozemní jednotky./// Trumpův poradce mluvil o uznání Krymu.///Putin se upřímně zděsil, když náhodou vyšlo najevo, jak nemravně umí soudit ruské soudnictví.

http://www.dotyk.cz/publicistika/pred-ctvrtstoletim-prevzalo-rusko-stafetu-sssr-20161210.html?cast=2#kapitola

Špioni a provokatéry pod jménem "člověk v tísni" z České republiky. Reportáž z Doněcka . VIDEO - https://www.1tv.ru/news/2016/12/11/315886-shpionskie_gnezda_v_goryachih_tochkah_v_donbasse_i_sirii_pod_vidom_volonterov_oruduyut_sekretnye_agenty

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/423280-usa-i-rusko-posilaji-do-syrie-pozemni-jednotky-putin-vybral-cecence.html

ruský analytik V.V. Pjakin - Otázka - odpověď z 5.12.2016 - na začátku důležité iformace o promnnách ruské a sovětské Ústavy: https://www.youtube.com/watch?v=eYhwXqhhkZc

https://cz.sputniknews.com/svet/201612094292399-Trumpuv-poradce-uznani-Krym/

Pondělí, 5.12.2016:

1; Ve Státní dumě navrhli prověřit hru FIFA 17 ohledně propagace homosexuality. Skupina poslanců předpokládá, že autoři populární počítačové hry porušují ruské právo.

2; Krym se připojil k písňovému flashmobu: Alušta a Jevpatorija zpívají. Včera, 4.12. v Aluště zazpívali „My želajem sčasťja vam“ (Přejeme vám štěstí) a v Jevpatorii „Široka strana moja rodnaja“.

3; Ciao, signor Renzi. Proč Italové odmítli reformu navrženou premiérem? V čem spočívala podstata návrhů, s nimiž obyvatelé Itálie měli problém? Co nyní čeká tuto zemi?

4; V Africe falešné velvyslanectví deset let vydávalo víza. Na budově falešné diplomatické mise byla vyvěšena vlajka USA, uvnitř visela fotografie Baracka Obamy.

5; Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali o umístění divize S-300 v Sýrii. Pro umístění protivzdušné divize S-300 v syrském Tartusu bylo postaveno celé vojenské městečko.

6; Na Ukrajině jsou naštvaní na Arménské rádio. Rozhlasové stanice arménské diaspory ignorují kvótu na ukrajinské písně, které byly v zemi předepsány.

7; Pentagon přehodnotí strategii boje proti Islámskému státu. Oznámil to šéf Spojeného výboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil.

8; Google ukázal míru ničení lesů v Karpatech. Nový servis společnosti Google potvrzuje katastrofální situaci s kácením lesů na Ukrajině.

9; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 215 nábojů a min, poškozen obytný dům. Kromě toho z pozic nepřítele byly vystřeleny desítky nábojů z ozbrojených bojových vozidel pěchoty, byly použity granátomety a střelné zbraně.

10; V USA bojují Indiáni proti úřadům za posvátnou zemi. Původní obyvatelé protestují proti výstavbě plynovodu v Severní Dakotě.

11; Růst aktivity v ruské ekonomice se urychluje. V listopadu index aktivity v ruském hospodářství vzrostl jak v sektoru služeb, tak i v průmyslu.

12; Politická elita USA se pokouší zabránit Trumpovým plánům na dohodu s Ruskem. Pentagon získá dodatečných 3,4 miliardy z rozpočtu USA na „zadržování Ruska“.

13; Navalnému darovali vaťák nazvaný „Ljoša vor“ (Zloděj Aljoša). Dárek skandálnímu opozičníkovi doručili aktivisté hnutí Antimajdan.

14; Známý zápasník Jeff Monson hledal ruské základny kolem USA. Známý sportovec, který získal občanství Ruské federace, názorně ukázal, kdo koho ohrožuje.

15; Kotel je prakticky rozdělen. Tygři za podpory ruského letectva osvobozují další tři čtvrti v Aleppu. Teroristé v Aleppu ztrácejí na východě města jednu čtvrť za druhou pod údery Syrské armády.

16; Lavrov informoval o Kerryho návrhu ohledně Aleppa. Připomeňme, že setkání Lavrova a Kerryho se uskutečnilo v Říme 2. prosince.

17; Ruský Su-33 havaroval při přistání na Admirálu Kuzněcovovi. Kvůli přetrženému lanku se letadlo dostalo mimo palubu plavidla.

18; Kyjevský soud rozhodl, že bude od Gazpromu žádat 6,8 miliardy dolarů. Hospodářský soud Kyjeva přikázal Gazpromu vyplatit pokutu ve výši 171,8 miliard hřiven (kolem 6,8 miliard dolarů).

19; Parubij chce zatýkat poslance Rady bez zbytečných komplikací. Předseda ukrajinského parlamentu vyzývá poslance, aby projednali návrh zákona o zrušení poslanecké imunity.

20; Ceny ropy překročily 55 dolarů za barel, ale rizika pádu trvají. Dostihy na ropném trhu pokračují poté, co země OPEC schválily rozhodnutí o omezení těžby o 1,2 milionu barelů za den.

21; Je na co být hrdý. Nejvyšší představitel Doněcké republiky komentoval písňový flashmob v Doněcku. Je třeba říci, že vztah k těmto vokálním vystoupením u nás v Doněcku není jednoznačný, poznamenal Zacharčenko.

22; Voják Doněcké republiky zahynul v palbě ukrajinského ostřelovače. O ztrátě v armádě Doněcké republiky informoval Eduard Basurin.

23; Ústřední volební komise Uzbekistánu oznámila vítěze prezidentských voleb. Premiér země Ševkat Mirzijojev byl považován za pravděpodobného vítěze.

24; Bili nás, kradli nám mobily. Jak kyjevská moc likviduje trhové stánky. Známý mediální expert se rozhodl zhodnotit, jak ukrajinská moc plní své sliby ohledně rozvoje drobného 
podnikání.

25; Američané chtějí bojkotovat mistrovství světa bobů v Soči, píší New York Times. Podle informací listu sportovce, kteří iniciovali bojkot, podporuje olympijský výbor USA.

26; V Sýrii v důsledku ostřelování zahynuli ruští lékaři. Jak se psalo již dříve, vojenští lékaři ministerstva obrany Ruské federace zahájili příjem a poskytování pomoci místním obyvatelům.

27; 1300 případů ostřelování ze strany ukrajinské armády. Smrt kanadského žoldnéře. V důsledku palby ukrajinského ostřelovače zahynul jeden voják armády Doněcké republiky.

28; Na ministerstvu obrany potvrdili smrt ruského lékaře. Ministerstvo dodalo, že ostřelování nemocnice mají na svědomí ozbrojenci „opozice“.

29; V Kremlu komentovali havárii Su-33 při přistání na Admirálu Kuzněcovovi. O incidentu předtím informovalo ministerstvo obrany Ruské federace.

30; Ukrajinskému národnímu mužstvu hrozí diskvalifikace za nacistická hesla. FIFA zahájila disciplinární řízení ohledně zápasu Ukrajina-Srbsko, který se konal v Charkově 15. listopadu.

31; Na ministerstvu obrany označili viníky ostřelování ruské nemocnice. V Moskvě dobře vědí, od koho ozbrojenci syrské „opozice“ dostali souřadnice ruské nemocnice v Aleppu.

32; Propustili mě z ukrajinské televize na Putinův pokyn, říká Jevgenij Kiseljov. Televizní stanice Inter dostává přímé pokyny z Kremlu, které se týkají kádrové a informační politiky.

33; Generální tajemník NATO: Situace v Donbasu je krajně obtížná. Generální tajemník poznamenal, že v danou chvíli je možné vystopovat pouze 13% těžkých zbraní, které dříve OBSE evidovala.

34; V Iráku byl zlikvidován ministr ropy Islámského státu. Podle sdělení úřadu se terorista zlikvidovaný specnazem jmenoval Ashad Abú Azám.

35; Ukrajinské a zahraniční společnosti stejně jako kdysi fašisté dovážejí černozem z Luganské oblasti, hlásí Ministerstvo pro mimořádné situace Luganské republiky. Dříve byly informace, že na území Luganské republiky okupovaném Ukrajinou probíhá masové kácení lesů včetně chráněných.

36; Ruský novinář byl zraněn při ostřelování nemocnice v Aleppu. Zraněni byli také místní obyvatelé, kteří přišli za ošetřením k lékaři.

37; Ukrajina prohrála na všech frontách, říká velitel Azova. Podle jeho slov se kyjevská vláda dopustila všemožných chyb.

38; Zemřela druhá ruská lékařka zraněná při ostřelování nemocnice v Aleppu.

39; Centrální banka Ruska donutí banky plnit federální rozpočet. Rezervní fond se rychle vyprazdňuje a ruská vláda se snaží najít nové způsoby naplnění federálního rozpočtu.

40; Ukrajinská armáda přes den vystřelila 30 min ráže 120 mm na severní okraj Doněcka, okolí letiště a obec Žabičevo.

41; Porošenko u Gorlovky označil ukrajinskou armádu za nejsilnější armádu v Evropě. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko pobýval na inspekci opevněného stanoviště ukrajinské armády na frontě ve vzdálenosti jeden kilometr od Gorlovky, informuje tisková služba.

42; Turecko úspěšně vypustila vojenskou družici. Prezident Turecka Erdogan sledoval proces prostřednictvím videopřenosu.

43; Putin řekl, k čemu je Rusku náhrada dovozu. Prostě je to pro naši zemi výhodnější, prohlásil prezident Ruska Vladimir Putin na setkání s pracovníky Čeljabinských válcoven trub.

44; Ukrajina má právo získat zpět jaderný status, říká Ljaško. Šéf Radikální strany Oleg Ljaško prohlásil, že Ukrajina má všechny důvody pro obnovu svého statusu jaderné mocnosti.

45; Sýrie strhala z amerických Raptorů F-22 jejich neviditelnost. Stíhačky amerického válečného letectva F-22 Raptor podílející se na vojenské operaci koalice v Sýrii přichází postupně o vrstvu pohlcující radiové vlny.

46; Vyslání ozbrojené mise OBSE do Donbasu je málo pravděpodobné, říká stálý představitel USA. Otázka nutnosti dalšího nástroje urovnání konfliktu kromě fungující Zvláštní monitorovací mise vyžaduje projednání mezi Ruskem a Ukrajinou.

47; V Nejvyšší radě krajiny požadují odstoupení Avakova. Iniciátorem se stal poslanec za Porošenkův blok Sergej Kaplin.

48; Co dělají americké výsadkové lodě u břehů Sýrie? Přesun hned dvou velkých plavidel z 5. flotily do 6. flotily USA nevypadá jako náhoda.

49; Putin řekl, co bude dělat poté, až odejde z prezidentského křesla. V odpovědi na otázku na svůj sen prezident řekl, že chce úspěšně ukončit svou kariéru.

50; V Radě federace vyzvali k tvrdé odpovědi na ostřelování ruské nemocnice v Aleppu. Podle názoru senátora musí jako odpověď na ostřelování nemocnice následovat nesmlouvavá a okamžitá útočná operace ruského letectva.

51; První záběry z místa smrti ruských vojenských lékařů v Aleppu. Vojenský zdroj poskytl fotografie a videa z teroristy ostřelované polní nemocnice v Aleppu.

52; Ministerstvo zahraničí komentovalo výzvu Západu k přerušení operace v Aleppu. Výzvy Západu k ukončení operace v syrském Aleppu připomínají pokusy o záchranu teroristů, píše se v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

53; Turecký premiér jmenoval hlavní očekávání od vztahů s Ruskem. Otázka zrušení vízového režimu s Ruskem je největším očekáváním Ankary, prohlásil premiér Turecka Binali Yıldırım.

54; Při útoku na jihu Doněcké republiky přišla ukrajinská armáda o kanadského žoldáka, hlásí Basurin. Během palby ukrajinští vojáci ustoupili na původní pozice.

55; Bílý dům trvá na diplomatickém řešení konfliktu v Sýrii. Administrativa USA trvá na diplomatickém řešení konfliktu v Sýrii nehledě na zhoršení situace v Aleppu.

56; Polovina Američanů se v roce 2016 vyhne platbám daně z příjmu. Kolem 77,5 milionu domácností (45,3% veškerého obyvatelstva) nebude platit federální daň z příjmu.

57; Litva se připravuje na invazi ruských vojsk, píše Guardian. Litevské úřady aktivně šíří brožury objasňující občanům způsoby odporu proti „ruské agresi“.

58; Gazprom studuje možnosti ochrany svých práv na Ukrajině. Gazprom studuje nejrůznější možnost dalšího právního postupu na ochranu svých porušovaných práv a zákonných zájmů.

59; Rusko a Čína zablokovaly v OSN návrh rezoluce o Aleppu. Hlasování se konalo na pondělním zasedání.

60; Byly zveřejněny první sekundy po ostřelování nemocnice ruského ministerstva obrany v Aleppu. Vojáci z ochrany mobilní nemocnice Ministerstva obrany natočili na kameru GoPro výsledky krvavého zločinu ozbrojenců.

61; Na Slovensku byl zatčen Ukrajinec za převádění nelegálních migrantů. Slovenské úřady sdělily obvinění čtyřem policistům v aktivní službě a dvěma ve výslužbě, plus jednomu občanu Ukrajiny.

62; Americká média napsala, proč SSSR prohrál ve studené válce. Finále studené války nebylo dáno předem. Každá nová etapa bipolární konfrontace by mohla mít alternativní vyústění.

63; Naftogaz vyjmenoval podmínky nákupu plynu od Gazpromu. V otázce nákupu plynu však Kyjev nevychází z otázek politické účelnosti.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 6.12.2016:

1; Aleppo: Zoufalý protiútok teroristických band skončilo krvavým neúspěchem. Po posledních dvou týdnech obranných bojů ozbrojenci zahájili mohutný útok na čtvrti Al-Meiser, Al-Katerdži a Zabdíja.

2; Připravuje se k vydání dokumentární film v upomínku na Motorolu s názvem „Jeho Batalion“. Už jsou sestříhány dvě hodiny unikátní dokumentární kroniky o životě batalionu Sparta a jeho legendárním veliteli.

3; Rok 2017 bude rokem posílení Ruska, říká Stratfor. Situace v Evropě a změny v extablishmentu USA hrají do karet Rusku. Moskva si upevní pozice v postsovětských zemích.

4; Erdogan ratifikoval dohodu o Tureckém proudu. Prezident Turecka Erdogan podepsal zákon o ratifikaci dohody s Ruskem o výstavbě plynovodu Turecký proud.

5; Putin potvrdil novou Doktrínu informační bezpečnosti. Příslušný výnos byl zveřejněn na oficiálním internetovém portálu právních informací. Hlavním směrem nové Doktríny informační bezpečnosti Ruské federace je odvracení vojenských konfliktů.

6; Ve školách USA zakázali Marka Twaina kvůli rasismu. Proč je Huckleberry Finn tak nebezpečný a jak může tréning jógy vyvolat kulturní genocidu?

7; Avakov je přesvědčen, že zůstane ministrem vnitra. Arsena Avakova neudivil návrh na jeho odvolání z funkce zaregistrovaný v Nejvyšší radě.

8; Hasiči a vozy záchranné služby budou mít povoleno poškodit nesprávně zaparkovaná auta. Řidiči operativních služeb nebudou odpovědni za poškození zaparkovaných osobních vozů.

9; Ukrajinská armáda ostřelovala teritorium Ruské federace cíleně, říká Vyšetřovací výbor Ruské federace. Úřad zdůraznil, že zmíněné útoky nemohly být náhodné a byly dobře zkoordinované.

10; Ciao euro! Potopí Italové evropskou měnu? Po neúspěchu referenda v Itálii vyvolává budoucnost jednotné měny stále více otázek.

11; Systém plynovodů Ukrajiny ztratí po spuštění Severního a Tureckého proudu svou hodnotu, říká šéf Naftogazu. Cena plynovodného systému Ukrajiny se sníží na pětinu, pokud na něm bude zastaven tranzit ruského plynu do EU.

12; Ve vojenské nemocnici vyprávěli o lékařkách, které zahynuly v Aleppu. Dvě ruské lékařky byly vyslány do Sýrie 30. listopadu. Předtím už v Sýrii pracovaly po dobu tří měsíců.

13; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byly poškozeny dva domy, vystřeleno 250 nábojů a min. Kromě toho během dnešního rána vystřelili 57 tankových nábojů a min na teritorium průmyslové zóny poblíž Jasinovaté.

14; Stíhačky z Admirála Kuzněcova mohou být redislokovány na základnu Hmeimim, píší média. K tomu dojde, pokud se v nejbližší době nepodaří zajistit spolehlivost používání lanka záchytného zařízení, píše Kommersant.

15; EU požaduje po Ukrajině zrušení zákazu na vývoz dřeva. Evropská unie vyzvala ukrajinské úřady, aby zrušily moratorium na export kulatiny.

16; Nezaplatíte-li, vyhodíme vás na ulici. Dluhy Kyjevanů za spotřebovanou energii jsou předávány exekutorům (vymahačům). Obyvatelé ukrajinského hlavního města si stěžují, že je na ně vyvíjen tvrdý nátlak a dokonce vyhrožují vyhnáním z bytu.

17; Řecko odmítlo vydat Turecku vojáky podezřelé z pokusu o puč. Předtím ministr obrany Turecka vyjádřil naději, že Řecko jako spojenec Ankary v NATO vydá uprchlé vojáky.

18; Hollande jmenoval nového francouzského premiéra. Bývalý šéf vlády Manuel Valls opustil svůj úřad, aby se mohl ucházet o funkci prezidenta země.

19; V Kyjevě neonacističtí ultras napadli turecké fanoušky. Turecké fanoušky ubili v centru města v předvečer zápasu Dynamo – Beşiktaş.

20; Porošenkova ochranka vyhrožovala prostřelením nohou nepohodlným novinářům. Skupinu akreditovaných novinářů nevpustili na ceremoniál otevření televizní věže u Slavjanska.

21; Ozbrojenci, kteří odmítnou opustit Aleppo, budou zlikvidováni, říká Lavrov. Toto prohlášení učinil ruský ministr zahraničí na základě výsledků rozhovorů s generálním tajemníkem Rady Evropy.

22; Dřevěná socha za 750 tisíc dolarů otrávila 17 agentů FBI. Na demontáž nebezpečné konstrukce musel americký úřad utratit dalších 412 tisíc dolarů. Příčinou otravy byla alergie na prach z dřeva zeravu (túje).

23; Co bylo ve skutečnosti důvodem příjezdu tureckého premiéra do Ruska? Turecký premiér Binali Yıldırım přijel do Ruska na pracovní návštěvu, ale mnoho expertů má tendenci spojovat jeho příjezd s nedávným neopatrným Erdoganovým vyjádřením o „svržení Asada“.

24; Centrální ulice Lvova jsou přeplněné odpadky. Chodníky v nejevropštějším městě Ukrajiny nikdo nečistí ani od sněhu a výjezdu z města se válí opuštěná technika na úklid sněhu.

25; Palmýra: Další noční můra Západu. Stejně jako v Palmýře vojenská operace v Aleppu uskutečňovaná syrskou armádou za podpory ruského letectva už dávno prokázala svou efektivnost.

26; U Nejvyšší rady protestovali „černobylci“, studenti a stánkaři. Nikdo z poslanců k demonstrantům nepřišel.

27; Medveděv rozdal dotace nejlepším regionům. Během pracovní schůzky s vládou premiér Dmitrij Medveděv podepsal výnos o rozdělení dotací regionům.

28; Nejvyšší rada může obnovit status jaderné mocnosti Ukrajiny. Příslušný návrh zákona byl předložen do parlamentu.

29; Prozření Evropy: EU je připravena vyčlenit peníze na obnovu Sýrie, ale není na to již pozdě? Evropská unie se nalézá na hraně rozpadu, a jestli nepodnikne rychlá opatření, nebude už co zachraňovat.

30; Lavrov: USA neočekávaně stáhly své návrhy ohledně Aleppa. Předtím tyto návrhy předal ruské straně státní tajemník USA John Kerry.

31; Teroristé se budou zodpovídat. Aleppo bude dobyto v nejbližších dnech. Dmitrij Sablin: „Syrští vojáci, se kterými jsem hovořil, jsou přesvědčeni, že dokážou osvobodit zbytek Aleppa už v nejbližších dnech“.

32; Merkelová: Německo musí přehodnotit vztahy s NATO a Ruskem. Podle slov německé kancléřky to vyžaduje situace ve světě.

33; Ledový dopravní kolaps v Kanadě. Na internetu koluje hudební videoklip. Autobusy, sněžný pluh a hlídkové auto s neodvratnou nevyhnutelností sjížděly ze zledovatělého kopce, narážely do sebe a vytvářely obludnou harmoniku.

34; Ukrajinský Kanonenfutter mdle pochoduje na přehlídce. Dnes na Ukrajině „slaví“ den ozbrojených sil.

35; Ukrajinská armáda zahájila palbu na jižní obce Doněcké republiky. V poledne byla ostřelována i obec Sachanka.

36; Strana Parnas hlasovala za protiruské sankce. Kasjanovova politická síla, která v nedávných volbách do Státní dumy získala ostudných 1,2%, přemlouvá Západ k pokračování tlaku na Rusko.

37; Ozbrojenci Azova vykradli čerkasský supermarket a zbili ochranku. Incident se dostal na bezpečnostní kamery.

38; Ukrajinská vojska v Donbasu se skládají z narkomanů, alkoholiků a zločinců, říká voják ukrajinské armády Oleg Popov, který přeběhl na stranu Luganské republiky.

39; Zacharčenkovo prohlášení o vyjednávacím procesu v Minsku. Ukrajina předstírá zájem o obyvatele Donbasu a odmítá řešit politickou část dohod.

40; Ukrajinská armáda totálně zdegenerovala, říká bývalý voják. Ukrajinské ozbrojené síly se nacházejí na úrovni 30. až 40. let.

41; Ozbrojenci v Aleppu mají v úmyslu bojovat až do konce. Rozhovory mezi zástupci Ruské federace a opozičních uskupení o odchodu ozbrojenců z Aleppa skončily bez výsledku.

42; Idiotské rozhodnutí. Putin komentoval zákaz vstupu soudcům Ústavního soudu do Litvy. Ruský prezident nevychází z údivu nad rozhodnutím Litvy, která má pocit, že soudci Ústavního soudu Ruské federace pro ni představují hrozbu.

43; Ukrajinského nacionalistu Karpjuka převezli do Vladimirské oblasti. Druhý obviněný Stanislav Klych zůstává zatím v Grozném.

44; Ministerstvo financí hodlá provádět privatizaci při růstu cen ropy. Rozpočet Ruské federace v letech 2017 až 2019 může získávat každoročně zhruba 300 miliard rublů v rámci obnoveného programu privatizace.

45; Sýrie poděkovala Rusku a Číně za veto uplatněné na rezoluci Rady bezpečnosti OSN ohledně Aleppa. Damašek je vděčný Moskvě a Pekingu za jejich rozhodnutí uplatnit veto v Radě bezpečnosti vůči návrhu rezoluce o zastavení palby v Aleppu.

46; Prokurátor Lucenko sprostě vynadal advokátovi. Ke slovním urážkám se Lucenko uchýlil po skončení zasedání ústavně-právního výboru Nejvyšší rady.

47; V generálním štábu ukrajinské armády zveřejnili ztráty „ve válce s Ruskem“. Byl zveřejněn počet vojáků, kteří zahynuli v Donbasu.

48; Na Sibiři dopadl meteorit. Ohnivá koule proletěla nad městem Sajanogorsk.

49; Porošenko: V Moskvě trochu ztratili nervy kvůli raketovým střelbám. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že kvůli těmto cvičením v Rusku poněkud zneklidněli.

50; Podařilo se vyhnout prosincovému oslabení rublu. V prosinci si Rusové už zvykli na pravidelné oslabení rublu, které letos nenastalo.

51; V Rusku budou vyvinuty podvodní roboty pro využití Arktidy. Prototypy podvodních robotů se mohou objevit už v roce 2018.

52; Více než polovina příjmů Ukrajinců je utracena za potraviny. Obyvatgelé Ukrajiny jsou nuceni vydat na potraviny více než polovinu svých příjmů. Vyplývá to z informací RIA Rating.

53; Uprchlý poslanec Oniščenko zveřejnil kompromitující materiál na Porošenka. Uprchlý poslanec dal souhlas se zveřejněním části audionahrávek s prezidentovými vyjednavači.

54; V Lipecku byl odhalen památník věnovaný pilotu Olegu Peškovovi, který zahynul v Sýrii. Expozice věnovaná památce pilota Su-24 byla otevřena v lipeckém muzeu Bojové slávy.

55; V Dněpropetrovsku podnikatelé protestují proti vládě. Byl zablokován hlavní prospekt. Posádky hlídkové policie, které přijely na místo, zorganizovaly objízdnou trasu pro automobily a veřejnou dopravu.

56; Obrana teroristických band se hroutí. Syrská armáda osvobodila sedm čtvrtí v Aleppu.

57; Tlupa nacistů v Kyjevě přepadla tureckou restauraci a rozmlátila a zapálila směnárnu vlastněnou tureckými občany.

58; Porošenka odepsali. Ukrajinu čeká projekt „Národní prezident“ nebo nacionalistický Říšský kancléř. Už se píše o tom, kdo Porošenka nahradí.

59; Dobytí Aleppa syrskou armádou válku v Sýrii neukončí, říká Kerry. Státní tajemník USA John Kerry si myslí, že dobytí Aleppa syrskými vojsky neukončí válku v Sýrii.

60; „Pohřbít Turčinova“ a „Sláva Rusku!“ Obyvatelé Doněcka komentují porušování Minských dohod ze strany Ukrajiny. Proč Ukrajina neplní Minské dohody? Tuto otázku položili novináři obyvatelům Doněcka, který je nadále podrobován pravidelnému ostřelování ze strany ukrajinské armády.

61; Další zrada: USA zkrátí vojenskou pomoc Ukrajině o 30%. USA přijaly rozhodnutí zkrátit pomoc obrannému sektoru Ukrajiny.

62; V Kongresu schválili dodávku protivzdušného raketového komplexu syrským ozbrojencům. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA schválila harmonogram dodávek raketových komplexů takzvané syrské opozici.

63; Mednikov: Svět je v rukou nového pokolení - mediální generace. Mediální byznys se chystá fungovat v nových podmínkách. Od „generace adaptace“, která si zvykla používat vědecké vynálezy minulého století a pracně si osvojuje elektronické vymoženosti, směřujeme k nové éře.

64; Písňový flashmob v Podněstří: V Tiraspolu zazpívali „Ach, ty stěp širokaja“. Po Ukrajině, Rusku, a Donbasu se písňového flashmobu ujalo i Podněstří.

65; V ukrajinském městě Sumy se ozbrojení školáci pokusili uskutečnit přepadení skladu zabavených věcí. Všichni zadržení jsou žáci jedenácté třídy, žáci jedné z místních škol. Dvěma z nich je sedmnáct, jednomu šestnáct let.

66; Obama se překotně snaží co nejvíce zkazit vztahy s Ruskem, píše Express. Barak Obama, který opouští funkci prezidenta USA, využívá poslední týdny k tomu, aby co nejvíce poškodil vztahy s Ruskem.

67; Ukrajinská armáda využívá kulomety Maxim. Řada jednotek ukrajinské armády v zóně ATO používá jako zbraně kulomet Maxim vzor z roku 1910.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 7.12.2016:

1; Teroristé neohrožují existenci USA, řekl Obama.

2; Avakov rozdal tisíce kusů zbraní ministrům a poslancům. Ministerstvo vnitra tvrdí, že funkcionáři dostali zbraně za mimořádné zásluhy.

3; Ozbrojenci odevzdávají Sýrii velkou část Aleppského kotle. Islamistická koalice Fath Halab odevzdala prakticky veškerou zbylou část Aleppského kotle.

4; USA zveřejní základní principy vedení vojenských operací v zahraničí. Dnešní Obamův projev byl jeho posledním velkým vystoupením o národní bezpečnosti ve funkci prezidenta.

5; Ozbrojenci opouštějí Aleppo. V noci pro bandity přijely autobusy za účelem jejich evakuace do provincie Idlíb.

6; Spíš to vypadá na čistku, říká o masakru u Kyjeva expert. V nejbližší době se pravdu o okolnostech přestřelky mezi policisty v obci Kňažiči nikdo nedoví.

7; Co přinese Rusku ratifikace dohody o Tureckém proudu? Rusko si na Turecku vynutilo dokonce i konstruktivní součinnost v Sýrii.

8; Pracovník Nikolajevské zoologické zahrady skočil do výběhu k tygrům poté, co dostal povolávací rozkaz. Do práce ho přijali teprve před měsícem.

9; Pyrrhovo vítězství Naftogazu. Nyní bude možné plynovou potrubní síť jen odevzdat do šrotu.

10; V NATO stanovili možné místo začátku války s Ruskem. Média Polska a Pobaltí doslova soupeří v tom, kdo vymyslí většího strašáka nevyhnutelnosti války s Ruskem.

11; Evropští auditoři: EU zbytečně utratí 11,2 miliardy euro na Ukrajinu. Podle zprávy Evropského soudu auditorů (ECA) pomoc Ukrajině v rámci řady reforem měla jen omezený význam.

12; „Vzteklý pes“ James Mattis byl oficiálně nominován na post šéfa Pentagonu. Trump označil kandidáta za jednoho z nejlépe pracujících generálů za mnoho desetiletí.

13; Byli zatčeni policisté, kteří kryli kyjevské veřejné domy. Byli zadrženi při přebírání úplatku (výpalného) od jednoho z pasáků.

14; Trumpův stoupenec byl propuštěn kvůli šíření fám o Clintonové, píší média. Nově zvolený prezident propustil jednoho z členů svého přechodného týmu – syna generálporučíka Michaela Flynna.

15; Jak podmořští roboti posílí ruské vojenské námořnictvo. Specialisté společnosti Rubin vypracovali projekt mořského robotizovaného komplexu Surrogat.

16; NATO je hlavním odpůrcem sblížení Moskvy a Washingtonu, píší americká média. Trump a Putin si mohou upřímně přát vyvedení rusko-amerických vztahů z krize, ale splnit to nebude vůbec jednoduché.

17; Rozsáhlá speciální operace v Moskvě: Byly zadrženy desítky podezřelých z extremismu. Operaci prováděly hned tři subjekty. FSB, Ministerstvo vnitra a Ruská garda.

18; Podnik Toyota v Petrohradě se vrátil ke dvousměnnému provozu. Je to spojeno s tím, že ruský automobilový trh, který od konce roku 2014 trvale klesal, se začíná stabilizovat.

19; Ostřelování měst Doněcké republiky: Byly poškozeny tři činžovní domy a plynové vedení. Přes den pracovaly komunální služby na obnově plynové magistrály a elektrického vedení.

20; V Polsku obvinili bývalého důstojníka ze špionáže ve prospěch Ruska. Muže zatkli už v listopadu 2014, ale tehdy vojenská prokuratura vyhodnotila důkazy jeho viny jako nedostatečné.

21; V Sýrii zahynul ruský důstojník. Smutnou zprávu přinesla tisková služba ministerstva obrany Ruské federace. Zemřelý plukovník byl navržen na vyznamenání in memoriam.

22; Ramzan Kadyrov byl v Čečně operován. Šéf republiky o tom informoval na svých stránkách v sociální síti a vyzdvihl profesionalitu čečenských lékařů.

23; Mají Majdan v krvi. Ukrajinská redakce Euronews uspořádala stávku. Stávka byla zcela v ukrajinském duchu: Pracovníci byli v prostorách redakce, ale nepracovali.

24; V USA se převrhl vlak se stovkou nových BMW. Nová luxusní auta se změnila na šrot, který nabírali lžícemi bagrů.

25; Extremisté zatčení v Moskvě možná připravovali teroristické činy na Nový rok, říká zdroj. Podezřeli z extremismu zadržení dnes v Moskvě a nedaleko Moskvy možná připravovali teroristické činy ve velkých ruských městech.

26; Ve středisku řízení kosmických letů označili příčinu pádu nákladní lodi Progress. Připomeňme, že nákladní kosmická loď Progress MS 04 havaroval 1. prosince nad neobydlenou hornatou krajinou v Tuvě.

27; Válku v Donbasu vyhrajeme, když uzavřeme hranici s Ruskem, zasnil se šéf generálního štábu ukrajinské armády. Hlavní velitel ukrajinské armády Viktor Muženko se nestydí zveřejnit, proč Kyjev požaduje uzavření hranic Doněcké a Luganské republiky s Ruskem.

28; Naftogaz nechce kupovat plyn od Gazpromu, ale připravuje se na růst cen. Naftogaz prohlašuje, že nemůže kupovat plyn od Gazpromu bez nové doplňkové dohody nebo třístranné smlouvy.

29; Byly zveřejněny další odhalující materiály o dopingu v západním sportu. V rukou novinářů se ocitly dokumenty o čtyřech účastnících Olympiády v Riu, které byly publikovány hackery z Fancy Bears.

30; Zjuganov vyzval k uzavření Jelcinova centra. Lídr Komunistické strany Ruska navrhl provedení vyšetřování události z 90. let v Rusku.

31; Bylo zveřejněno operativní video, jak specnaz FSB zatýkal teroristy v Moskvě. Připomeňme, že bylo oznámeno ´m že zadržení nejspíš připravovali teroristické činy na novoroční svátky.

32; Na ministerstvu obrany Ruské federace řekli, čím se zabýval ruský důstojník, který přišel o život v Sýrii. Připomeňme, že plukovník Ruslan Galickij zahynul v důsledku zranění utrpěných během dělostřeleckého ostřelování Aleppa ze strany ozbrojenců.

33; Slavnostní setkání: Fregata Pákistánského vojenského námořnictva připlula do Novorossijska. Slavnostního ceremoniálu setkání pákistánské fregaty se zúčastnila posádka strážní lodi Černomořské flotily Pytlivyj.

34; Lékaři, kteří zahynuli v Aleppu, budou navrženi na státní vyznamenání, řek lPutin. Prezident také dal ministerstvu obrany pokyn, aby učinilo vše potřebné pro poskytnutí pomoci jejich rodinám.

35; Speciální operace v Kazachstánu. Byla zatčena skupina islamistů, kteří se podíleli na krádežích ropy. O podrobnostech uskutečněné operace informovali v tiskové službě Výboru národní bezpečnosti Kazachstánu.

36; Putin osobně schválil rozhodnutí o omezení těžby ropy. Prezident Ruska Vladimir Putin osobně dojednal s velkými ropnými společnostmi přijetí rozhodnutí o omezení těžby ropy.

37; V Rusku navrhují zahrnout knihy o Harrym Potterovi do školních osnov. Je lepší nabízet dětem knihy, které je budou zajímat, myslí si autor iniciativy.

38; FSB za posledních deset měsíců odvrátila deset teroristických činů, řekl Putin. Dále poznamenal, že FSB výtečně splnila úkol ohledně zajištění bezpečnosti voleb do Státní dumy.

39; Ukrajinský koncern Antonov nabídl Trumpovi své letadlo. Společnost navrhla nově zvolenému prezidentovi USA, že aby učinil Antonov letadlem číslo jedna pro hlavu státu.

40; Náš dialog s Ruskem není znakem slabosti, omlouvá se generální tajemník Aliance. Generální tajemník NATO ujišťuje publiku, že návrh Aliance na obnovu dialogu s Ruskem není příznakem slabosti.

41; Dva pokusy o průlom a 2,5 tisíce případů ostřelování. To je souhrn situace v Doněcké republice za 6. a 7. prosince. Ukrajinské vojenské velení s nevídanou úporností posílá své svěřence na smrt.

42; Bombardér amerického vojenského letectva havaroval v Japonsku. Havarované letadlo patřilo letecké základně námořní pěchoty USA Iwakuni v prefektuře Jamaguči.

43; Ukrajina je poslední linie obrany, říká Avakov. Ukrajinský ministr je přesvědčen, že Rusko dojde a do Kanady nebo do Japonska, pokud svět neprokáže rozhodnost.

44; Izraelská armáda uskutečnila letecký útok na vojenské letiště v Sýrii. Fakt útoku na letiště už potvrdili na ministerstvu obrany Sýrie.

45; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty při pokusu o průlom obrany Doněcké republiky na jižní frontě. Předtím ve velení oznamovali, že ukrajinští vojáci za listopad uskutečnili 14 výpadů směrem na obranné pozice Doněcké republiky.

46; Ostřelování nemocnice v Aleppu. Kdo za to může a co s tím? Věřme, že ruští vojáci učiní potřebné závěry a navzdory všemu budou nadále pomáhat civilnímu obyvatelstvu v Sýrii.

47; Trump se stal podle Time osobností roku. Verze redakce se ale lišila od výsledků hlasování čtenářů.

48; Státnímu departmentu bude šéfovat „nejlepší partner Ruska“, píše The Wall Street Journal. Nově zvolený prezident USA zvažuje na funkci šéfa Státního departmentu šéfa ropné a plynařské společnosti Exxon Mobil Rexe Tillersona.

49; Vojáci z Čečny odcházejí do Sýrie. V únoru 2016 Ramzan Kadyrov řekl, že vojáci z Čečny jsou aktivně zapojeni do operací ruského kontingentu v Sýrii.

50; Přijali pár blbečků a chtějí z toho vytvořit zvláštní jednotku, říká kolega postřílených policistů o „střelbě do vlastních řad“. Přeživší řidič policejní ochranné jednotky řekl na pohřbu svých kolegů novinářům podrobnosti o této mimořádné události.

51; Písňový flashmob „důstojnosti“ made in ukroarmáda: Majdanovští aktivisté a dobrovolníci ATO se rozhodli důstojně odpovědět na flashmob ruské a sovětské písně šířící se po celé Ukrajině. Na první pohled je ale zřejmý rozdíl mezi spontánním projevem lidí, kteří sami a od srdce zpívají písně, které znají od dětství a křečovitým projevem ukrajinské armády, kde najatá pěvkyně z chersonského divadla (Natalja Višněvskaja) s věnečkem na hlavě a ve vyšívance rozdává papíry s textem a teprve potom začíná zpívat.

52; Seržant ukrajinské armády umrzl v důsledku nedbalosti velitelů. Voják ukrajinské armády zemřel na podchlazení kvůli tomu, že jej velitelé zapomněli vystřídat na pozici.

53; Opožděná reakce a la Ukrajina. Na Ukrajině se pokusili zprávu o smrti ruských zdravotnic v Sýrii vydávat za dezinformaci. Upřímně řečeno zneužít smrt zdravotnic pro protiruskou propagandu je už hodně přes čáru. Vlastně nic jiného než ubohost.

54; Nejvyšší rada žádá uznání hladomoru za genocidu Ukrajinců. Nejvyšší rada se obrátila na demokratické státy se žádostí o uznání „hladomoru“ z let 1932 až 1933 na Ukrajině za zločin genocidy Ukrajinců.

55; Merkelová nemá šanci se stát počtvrté kancléřkou Německa, varuje Fursov. Mekelové se nepodaří znovu stanout v čele německé vlády, prohlásil kandidát historických věd, sociolog Andrej Fursov.

56; V Německu byl zadržen místopředseda tureckého parlamentu. Prezident Turecka Erdogan kritizoval německé úřady a pohrozil odvetnými opatřeními.

57; Kyjev už posedmé zmařil rozhovory minské ekonomické podskupiny, říká Talakina. Zástupci Ukrajiny v ekonomické podskupině už po sedmé zmařili vyjednávací proces v běloruském hlavním městě.

58; Co bude s cenami ropy v nejbližších třech letech? Pád cen ropy bude v nejbližší době pokračovat, myslí si šéf Sberbanky German Gref.

59; Trump: Nevěřím tomu, že se Rusko vměšovalo do amerických voleb. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že nevěří tomu, že by se Rusko mohlo vměšovat do průběhu souboje o prezidentské křeslo.

60; „Tygři“ dobývají zbytek Aleppa. Dobyto bylo dalších šest čtvrtí, ozbrojenci zoufale žadoní o příměří. Syrská armáda a spojenci útočí na teroristy v oblasti Al-Šejch Saíd v jižní části města Aleppo.

61; Irský soud rozmrazil 100 milionů euro na účtech Chodorkovského. Ruská strana je nadmíru udivena dnešním rozhodnutím irského soudu.

62; V Melitopolu v Den ukrajinské armády opilý pracovník vojenského komisařství vyvolal skandál. Sami vojáci pracovníka zadrželi.

63; Systém je naskrz prohnilý. BBC informovala o korupci v ukrajinském vojensko-průmyslovém komplexu. Nová obvinění z korupce mohou zasadit další ránu reputaci vedení země a osobně prezidenta Porošenka.

64; Silné boje a ostřelování Doněcka, Gorlovky a Děbalceva. Další pokusy ukrajinských diverzních skupin proniknout za linii fronty už se nekonaly. Týden se vyznačoval širokým využitím raketometů Grad ze strany ukrajinské armády.

65; Západ má v úmyslu zavést sankce proti Asadovým stoupencům. Nejvyšší představitelé USA, Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a Kanady oznámili možnost zavedení sankcí proti spojencům Bašára Asada.

66; Kyjev ignoroval všechny návrhy normandské čtyřky na urovnání situace v Donbasu, říká ministerstvo zahraničí Doněcké republiky.

67; V Doněcké republice se konal nácvik uvedení armádních jednotek do bojové pohotovosti. Velení Doněcké republiky uskutečnilo další etapu plánovaných cvičení vojenských jednotek Republiky.

68; „Hrdina ATO“ se chlubí uříznutou rukou člena domobrany. Známý dněpropetrovský advokát Edmond Saakjan pózuje před automobilem, na němž je připevněna useknutá ruka opolčence. Pro tento typ „lidí“ asi něco jako zaječí pacička pro štěstí. Tak je to nejspíš učili američtí instruktoři.

69; Všichni si rvali vlasy. Představitelé ukrajinské moci promluvili o prvních pocitech po Trumpově vítězství. Ukrajinská moc má skutečně všechny důvody k obavám v souvislosti s vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

70; Obyvatelé Alčevska se připojili k písňovému flashmobu a zazpívali na centrálním náměstí sovětskou píseň „Ja ljublju těbja, žizň“ (Miluji tě, živote).

71; Konstantin Dolgov: Novináři televizní stanice Dožď plnili v Doněcku zadání SBU. Jak vyplývá ze zveřejněných dokumentů, činnost Jerženkova a Polonského byla řízena bezprostředně tiskovou mluvčí SBU Jelenou Gitljanskou.

72; Rusko ještě nikdy nebylo tak sjednoceno kolem svého lídra jako dnes, říká expremiér Francie. Bývalý premiér Francie Dominique de Villepin říká, že sankce posilují vazby mezi lidem a politickým vedením země.

73; Ostřelování ze strany ukrajinské armády vedlo ke vzniku požáru v Avdějevské koksovně. Ukrajinští vojáci z pozic 92. samostatné mechanizované brigády zahájili palbu na pozice sil Republiky.

74; Mírová mise na Donbas bude vyslána během dvou let, říká Georgij Tuka.

75; Porošenko oznámil kompromis ohledně bezvízového režimu. V Evropské unii nalezli kompromis ohledně mechanismu pozastavení bezvízového režimu.

76; Rusko se nikdy nesnažilo vnutit Sýrii svá rozhodnutí, říká Asad. Žádná rozhodnutí ale nepřijímáme, dokud se nekonají konzultace mezi oběma zeměmi, poznamenal syrský prezident.

77; Italský premiér odstoupil z funkce. Toto rozhodnutí učinil poté, co Italové hlasovali proti ústavní reformě navržené jeho vládou.

78; Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov a státní tajemník USA John Kerry vedou rozhovory v Hamburku.

79; Vítězství v Aleppu změní průběh bojových operací po celé Sýrii, říká Asad.

80; Agentura Fitch: Banky rozvojových zemí čeká další krušný rok. Úvěrové ratingy bank z rozvojových zemí se budou v příštím roce nacházet pod tlakem navzdory urychlení růstu jejich ekonomik.

81; Pouze Evropská unie zásobuje Sýrii humanitární pomocí, říká Mogheriniová. Podle jejích slov je Evropská unie jediná strana, která dodává humanitární pomoc do Sýrie.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 8. prosince 2016:

1; Ukrajinská armáda ostřelovala večer a v noci Doněcké letiště, rozpoutaly se boje. 7. prosince večer ukrajinská armáda ostřelovala severní okraje Doněcka.

2; Turečtí fanoušci zničili kyjevský stadion. Ulámali plastikové sedačky, odpadkové koše, zábradlí a zničili také tribunu pro média.

3; Růst vojenských výdajů v Evropě na 2% HDP povede ke studené válce, říká Gruško. Podle jeho slov zvýšení rozpočtů evropských zemí k tomuto stropu vyjde v součtu na více než sto miliard euro.

4; Americké vojenské letectvo zaútočilo na nemocnici v Mosulu. Informovala o tom tisková služba Ústředního velení amerických ozbrojených sil. Ústřední velení tvrdí, že z budovy nemocnice ozbrojenci ostřelovali irácké vojáky a teprve potom americké ozbrojené síly rozbombardovaly nemocnici.

5; Saakašvili informoval o svých plánech v případě vítězství ve volbách. Bývalý gubernátor Oděské oblasti se chystá snižovat daně a množství úředníků.

6; FBI zahájí vyšetřování vůči Porošenkovi, píše americký expert. FBI prověří informaci, dopustil-li se nějakých porušení amerického zákona, například praní špinavých peněz.

7; Šéf Twitteru označil Trumpovo využívání jeho twitterového účtu za bezprecedentní. Nikdy předtím jsem nic podobného neviděl, prohlásil generální ředitel a zakladatel společnosti Twitter Jack Dorsey.

8; Podle Yandexu Rusové na internetu v roce 2016 hledali luxusní dámské boty na podpatku nebo informace o velkých sportovních událostech častěji než například politická témata.

9; „Tygři vyčistili už více než 85% „Aleppského kotle“. Speciální jednotky a tanky prolamují obranu teroristických band. Prudké boje mezi syrskou armádou a teroristy pokračují po celé délce fronty.

10; V Supermarketu ve Lvově prodávají čokoládové bonbóny s živými červy. Jedné ze zákaznic se poštěstilo odnést si čokoládové bonbóny s živým překvapením.

11; Rusko navezlo na Krym šest jaderných bojových hlavic, říká Džemilev. „Informační služby medžlisu“ ale neupřesnily, šlo-li o bojové hlavice bez raket nebo s raketami.

12; Úroveň proruských nálad na Ukrajině je ohromující, říká národní umělec Ukrajiny. Populární herec kroutí hlavou a tvrdí, že kdyby se v Kyjevě konal koncert zakázaných ruských interpretů, byl by to trhák.

13; Noční ostřelování měst Doněcké republiky: Bylo vystřeleno 410 nábojů a min, poškozeno bylo 13 obytných domů. Kromě toho je k dispozici informace o zranění jednoho civilního obyvatele.

14; Poslanec Parasjuk zapomněl, se kterými zeměmi vlastně spolupracuje. Estonsko, Arabské Emiráty... A pak asi ještě další dvě země... Kdybyste mě zabili, nevzpomenu si na ty další, podívejte se na stránky Nejvyšší rady...

15; Oděsa: Ozbrojenci ze strany Svoboda zabránili veteránům z Afghánistánu zazpívat své písně. Nacionalistům přišlo protizákonné, aby v tzv. Den ukrajinské armády veteráni z Afghánistánu veřejně zpívali vojenské písně.

16; Saakašvili se chystá žít na letišti. Uprchlý prezident Gruzie a bývalý gubernátor Oděské oblasti vyprávěl o svých perspektivách novinářům Deutsche Welle.

17; Děripaska požaduje stovky milionů euro od Černé Hory. Šéf „En+ Group“ Oleg Děripaska zažaloval Černou Horu. Požaduje náhradu za ztráty, které utrpěl nezákonným odebráním svých investic.

18; Vyšetřovací výbor Ruské federace sdělil obvinění únoscům ruských vojáků na Krymu. Připomeňme, že pracovníci SBU nezákonně zadrželi a odvezli z Krymu na Ukrajinu dva ruské vojáky.

19; Na Ukrajině budou občanům dlužícím za energie zabavovat řidičáky. V Grojsmanově vládě si vymysleli další způsob, jak vymlátit z Ukrajinců dluhy za „služby spojené s bydlením“.

20; Japonsko by mělo uznat výsledky války. V nacionalistickém opojení Japonci podle všeho zapomněli, že prohráli krvavou válku, kterou rozpoutala jejich militaristická vláda.

21; Ministerstvo obrany Ruské federace odmítlo verzi médií o vině pilota Su-33. Jde o vyšetřování příčin havárie stíhačky patřící křižníku Admirál Kuzněcov.

22; Arabští migranti skopli mladou Němku ze schodů. Bezpečnostní kamery berlínského metra natočily krutý a nesmyslný útok skupiny migrantů na mladou Němku.

23; Komunální Majdan. Kyjevané zablokovali dopravu v centru města. Byla zablokována ulice Gruševského a více než tisíc lidí se sešlo na Majdanu nezávislosti.

24; Následky masivního ostřelování Doněcka. Večer 7. prosince ukrajinská armáda zahájila dobře mířenou palbu na okraje Doněcka, Jasinovatou, Dokučajevsk a Gorlovku.

25; Na Ukrajině chtějí prohlásil katolické Vánoce za státní svátek. V ukrajinském parlamentě byl zaregistrován návrh zákona o dvou datech vánočních svátků narození Krista – 25. prosince a 7. ledna.

26; Voják 14. brigády ukrajinské armády si prostřelil nohu, aby se nemusel účastnit bojových akcí ATO.

27; Trumpův poradce přijel do Moskvy. Poradce nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa Carter Page přijel do Moskvy, kde má naplánovaná jednání.

28; „Oběť ukrajinizace“. Moje jméno na Ukrajině zkomolili. Žádný Micheil, ale Michail, ne Nikolozovič, ale Nikolajevič.

29; Vítězství Ruska v Sýrii. Známý politolog Serej Markov píše o přechodu Aleppa pod kontrolu syrské vlády.

30; Krym vrátil Ukrajině více než tisíc tun potravin. Všechny výrobky porušovaly platné normy.

31; Ruská generální prokuratura: Generální prokurátor Ruska Jurij Čajka odhadl celkovou sumu škody v důsledku korupční činnosti za rok 2016 na 43,8 miliard rublů, což činí 10% celkové škody způsobené zločinem v celé zemi. Část této částky se daří vymoci zpět.

32; USA nezvládly roli světového vůdce, říkají obyvatelé Evropy. Průzkum byl proveden nejstarší francouzskou společností, která se zabývá výzkumem veřejného mínění.

33; V centru Lvova byla kavárna, která nabízí i sexuální služby. Výtečně to dokresluje obraz Ukrajiny jako země sexuální turistiky.

34; Zemřel ukrajinský generál Boleslav Mečislavovič Dembovskij, který plánoval akce ATO. Na své stránce o tom informoval náčelník generálního štábu Viktor Muženko.

35; V Nejvyšší radě občanka Ruska polila Olega Ljaška rajčatovou šťávou. Politik dokončil interview s novináři se skvrnou na košili.

36; Západ chápe, že bez Ruska není možné zvítězit nad terorismem, říká ruské ministerstvo zahraničí. Mezinárodní protiteroristická koalice musí být vytvořena na pevných právních základech bez politizace a dvojích norem.

37; V Kyjevě našli Azarovův poklad. Místnost byla nacpána velkými taškami s cennostmi a uměleckými díly.

38; V Rusku Trumpovi zástupci testují terén a na Ukrajině pomalu mění politické vedení. Do Moskvy přijel asistent nového amerického prezidenta Carter Page, který podle názoru řady expertů bude zkoumat terén ohledně připravenosti Ruska navázat vstřícné kontakty.

39; Požádali jsme země EU, aby zrušily sankce proti Rusku, řek lídr Ligy severu Matteo Salvini. Bylo zveřejněno interview s italským opozičním vůdcem o referendu, protiruských sankcích a perspektivách evropské integrace.

40; V Chersonské oblasti stříleli vojáci ukrajinské armáda jeden na druhého. Trest za tento přestupek činí od tří do deseti let odnětí svobody.

41; Ukrajinská armáda ostřelovala přes den z těžkých minometů obec Sachanka na Jihu Doněcké republiky.

42; V Kremlu komentovali hrozby Západu zavést sankce proti Asadovým stoupencům. Tiskový tajemník vyjádřil naději, že nakonec zvítězí zdravý rozum a prohlášení o sankcích zůstanou jen planými řečmi.

43; Ukrajinská krize štěpí Evropu, říkají na španělském ministerstvu zahraničí. Krize na Ukrajině musí být urovnána co nejdříve, protože ve složité době ohrožuje jednotu Evropy.

44; Německé investice v Rusku překonávají všechny rekordy bez ohledu na sankce, píše Wall Street Journal. V neposlední řadě láká investory nízký kurs rublu. Cena práce v Rusku je dnes díky tomu nižší než například v Číně.

45; Británie se bojí vítězství Ruska nad Islámským státem, říká expert. Ve čtvrtek Alex Younger ve svém prvním velkém projevu ve funkci šéfa MI-6 tvrdě zkritizoval akce Ruska v Sýrii.

46; Řečtí antifašisté dodali na Motorolův hrob schránku s hlínou ze Sparty.

47; Koalice USA má velké ztráty při útoku na Mosul a ničí civilní objekty. Počet obětí v iráckém Mosulu kvůli operaci na osvobození města od teroristů Islámského stát nadále roste.

48; Kadyrov komentoval informaci o čečenském specnazu v Sýrii. Podle jeho slov je třeba teroristy zlikvidovat v jejich hnízdě, než jejich chapadla ohrozí naši zemi.

49; Americké úřady se chystají zablokovat privatizaci Rosněfti. Americké úřady budou studovat dohodu o privatizaci Rosněfti ohledně případného porušení sankcí. Oznámil to zvláštní vyslanec USA.

50; Ukrajinská moc: 75% uprchlíků se na Donbas nevrátí. Ani společnost, ani veřejné organizace nebyly na takový masový jev připraveny.

51; V Porošenkově organismu byl objeven nebezpečný hybrid. Experti objevili v těle ukrajinského prezidenta „dosud nevídaný hybrid“. Doněcký novinář Konstantin Dolgov objasnil, co ve skutečnosti znamená slovní spojení „hybridní válka“, které tak často a rád používá ukrajinský prezident.

52; V Petrohradě požadují demontáž Kolčakovy pamětní desky. V současné době byl Kolčakovi vybudován pomník v Irkutsku, jeho jméno bylo vráceno ostrovu v Karském moři.

53; Ruský ministr zahraničí pronesl závažné prohlášení ohledně výsledků plenárního zasedání Rady ministrů zahraničí OBSE v Hamburku.

54; Ukrajinská armáda obsadila soukromé domy v Avdějevce, říká Basurin. Ukrajinská armáda zaujala pozice v obytném sektoru Avdějevky za účelem krytí palby, sdělili v operativním velení Republiky.

55; Ukrajinská policie odmítla referovat o masakru u Kyjeva za přítomnosti novinářů. Vadim Trojan nechtěl mluvit ve výboru Nejvyšší rady o vyšetřování tragédie v obci Kňažiči za přítomnosti novinářů.

56; Syrská armáda a ruské letectvo pokračují v dobývání Aleppa. Už je osvobozeno 95% města. V čele s jednotkami Tiger Force a Sokolů pouště armáda z několika směrů napadla opevněná stanoviště Džejš al-Fath.

57; Rubl nadále posiluje vůči euru. Rubl ve čtvrtek na Moskevské burze významně posílil vůči euru, ale poněkud ztrácí vůči dolaru.

58; Indie se stala Hlavním partnerem USA. Ministři obrany USA a Indie se domluvili na posílení vzájemné součinnosti v boji proti terorismu a dalších otázkách bezpečnosti.

59; Lavrov: Normandská čtyřka nemůže najít společnou řeč ohledně „cestovní mapy“ v Donbasu. V Normandské čtyřce se zatím nerýsuje společný přístup ohledně „cestovní mapy“ v Donbasu, prohlásil ruský ministr zahraničí.

60; V oděské kavárně došlo ke krvavému masakru. Obětí třiapadesátiletého útočníka se stali dva návštěvníci, kteří museli být s hlubokými bodnořeznými ranami v břiše převezeni do nemocnice. Všichni aktéři události byli pod vlivem alkoholu. Útočníka však dopadli až po dvou dnech.

61; Senát USA schválil obranný rozpočet. Jeho výše činí 618,7 miliard dolarů.

62; V Azarovově tajném bytě našli „zajímavé dokumenty“, říká Avakov. Ukrajinský ministr vnitra prohlásil, že v bytě bývalého premiéra Ukrajiny Nikolaje Azarova našli zajímavé dokumenty.

63; Islámský stát útočí na Palmýru. Vzlétly „Alligatory“ a „Noční lovci“. U Palmýry začíná nový boj mezi syrskou armádou a ruským letectvem na jedné straně a teroristickými bandami Islámského státu na straně druhé. Večer byl zahájen protiútok syrské armády.

64; Oděští ultras zmlátili britské fanoušky. Policii se podařilo doprovodit fanoušky dovnitř stadionu, přesto několik lidí utrpělo zranění.

65; Turecko vyslalo do Sýrie 300 příslušníků speciálních jednotek za účelem posílení operace Štít Eufratu“ na severu Sýrie.

66; Ukrajina už letos nejspíš nedostane finance od MMF.

67; Senát USA schválil „Globální Magnitského zákon“. Dokument pod názvem „Globální Magnitského zákon“ byl schválen v balíku dalších zákonů spojených s obranným rozpočtem země.

68; Obyvatelé Děbalceva se zúčastnili písňového flashmobu. Město Děbalcevo v Doněcké republice nezůstalo stranou písňového flashmobu, který nabírá na obrátkách.

69; Bojové bratrstvo přivezlo na Donbas představení „Mladá garda“ a léky pro nemocnice. V rámci dobročinného projektu „Pochod Vítězství – Mladá garda kráčí po světě“ se „Bojové bratrstvo“ nyní nachází v Donbasu.

70; Lžipatriarcha Filaret je připraven provést Eurovizi spolu s Conchitou Wurst v Sofijském chrámu. Prankeři Lexus a Vovan si vystřelili ze samozvaného šéfa „Ukrajinské pravoslavné církve Kyjevského patriarchátu“.

71; Obama zrušil omezení na dodávky zbraní spojencům USA v Sýrii Příslušné memorandum adresované státnímu tajemníkovi a ministru obrany USA zveřejnila tisková služba Bílého domu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 9.12.2016:

1; Ukrajina vyžebrala na USA dalších 350 milionů dolarů na zbraně. Senát USA schválil poskytnutí finanční pomoci Ukrajině ve výši 350 milionů dolarů.

2; Rozloučení se zdravotníky Židovské autonomní oblast RF, kteří zahynuli v Aleppu v při ostřelování mobilní nemocnice, se konalo v Birobidžanu.

3; Světélkující postava Huga Cháveze se prošla po ulicích Caracasu. Ve čtvrtek se objevila v ulicích hlavního města Venezuely podívaná v podobě zářivé figury bývalého prezidenta.

4; Den Hrdinů vlasti. Svátek má za úkol vyslovit obrovský dík všem občanům, kteří projevili hrdinství, a to nejen ve vojenské oblasti.

5; Su-35 byly redislokovány z Kirgize do Tádžikistánu za účelem účasti na společných rusko-tádžických protiteroristických cvičeních.

6; Oděsa po Majdanu očima jejích obyvatel. Život na celé Ukrajině se po euromajdanu, tj. státnímu převratu a občanské válce významně změnil. Byl publikován článek shrnující podstatu a dopady těchto změn.

7; Německo slibuje Ukrajině vojenské konzultanty. Píší o tom nadšeně ukrajinská média.

8; Poslední britská letadlová loď se vypravila na svou poslední plavbu. Poslední fungující letadlová loď Illustrious vyplula z Plymouthu na svou závěrečnou plavbu.

9; Trump se rozhodl ohledně kandidatury na funkci státního tajemníka USA, píší média. Zvolený prezident USA postupně buduje tým ze svých spojenců.

10; Noční ostřelování měst Doněcké republiky, Bylo vystřeleno 106 nábojů a min. Byly narušeny dodávky elektrické energie. Dodávky elektřiny do Kujbyševského obvodu Doněcka byly už v plném rozsahu obnoveny.

11; Na Ukrajině se ceny průmyslového zboží od ledna zvýšily o necelou třetinu (31,5%). Neutěšená čísla uvádí Ukrajinský statistický úřad.

12; Plukovník ministerstva vnitra v Petrohradě byl zadržen pro přijetí úplatku ve výší 100 tisíc rublů. Náčelníka odboru vnitřní bezpečnosti Ministerstva vnitra zadrželi při přebírání poloviny této částky.

13; Rostelekom odrazil DDoS útoky na pět největších ruských bank. Rozsah útoku představoval 3,2 milionu paketů za sekundu.

14; Nizozemsko hrozí, že potopí integraci Ukrajiny a EU. Dohoda mezi EU a Ukrajinou v obchodních vztazích a bezpečnosti nemusí být schválena kvůli tvrdé pozici Nizozemska.

15; Ukrajina plánovala vojenskou intervenci v Donbasu už v roce 2005, řekl bývalý ministr obrany. Demontovali jsme obranné systémy u Oděsy a převáželi je do Doněcké oblasti. Přesunuli jsme raketomenty do města Sumy.

16; Stihne Obama ještě zničit Sýrii? Kdo dostane tuny amerických zbraní? Připomeňme, že odcházející prezident USA zrušil omezení na dodávky zbraní spojencům Washingtonu v Sýrii.

17; FSB uskutečnila prohlídku v centrální kanceláři Ruské pošty. Zdroj upřesnil, že akce byla spojena s výplatou odměny ve výši 95 milionů rublů generálnímu řediteli „Pošty Ruska“.

18; Tisíce případů ostřelování a pokusy o průlom ze strany ukrajinské armády. Minulý týden byli na území pod kontrolou ukrajinské armády aktivizovány jednotky zahraničních žoldnéřů a instruktorů.

19; „Noc uplyne a nastane jasné jitro“. Kyjev znovu zpívá sovětskou píseň. Tentokrát „Paprsek zlatého slunce“ z filmu „Brémští muzikanti“.

20; Janukovičův advokát pozval Lucenka do Rostova. Janukovičův advokát Vitalij Serďuk vrátil generálnímu prokurátorovi Ukrajiny zprávu o podezření, která byla Lucenkem teatrálně přednesena v přímém přenosu.

21; Jak mrzce vypadá Janukovič ve srovnání s Asadem. Aleppo je symbol. Asad neuprchl a neopustil svou zemi. Situace v Sýrii byla děsivá – Asad věděl, že jeho samého, jeho ženu i děti mohou zabít.

22; Státní duma schválila zákon o federálním rozpočtu na léta 2017 až 2019.

23; Rusko otestovalo gigantické jaderné torpédo, říká zdroj v Pentagonu. Podle informací rozvědky USA se test konal 27. listopadu.

24; Více než tisíc ruských sportovců je zataženo do dopingových machinací, lze vyčíst z druhé zprávy WADA. Vzorky šesti ruských paralympijských vítězů v Soči bylo podvržených, tvrdí šéf WADA Richard McLaren.

25; Zaměřit se na Ukrajinu jako oběť. Zákaz svatojiřských stuh – byla zveřejněna instrukce ohledně oslav Dne osvobození od fašistů Dokument je adresován šéfům okresních státních administrativ a šéfům vojensko-občanských administrativ.

26; Ukrajina neodpojí elektřinu Luganské republice, protože to není pro ni výhodné, říká Dějněgo. Už předtím Dějněgo prohlásil, že hrozby Kyjeva, že odpojí Republice elektřinu hned po odpojení vody, jsou pouhé manipulace.

27; Putin na slavnostní recepci na počest Hrdinů Vlasti v Kremlu jmenoval nejdůležitější přednost národní povahy ruského lidu. Odvaha a schopnost hrdinského činu byly a zůstávají největší předností ruského lidu.

28; Osoby zadržené v případu „přátelského masakru“ u Kyjeva se ukázali jako ozbrojenci z řad dobrovolnických batalionů. Navíc byli objeveni na seznamu facebookových přátel šéfa Národní policie Ukrajiny Vadima Trojana.

29; Ukrajina se topí v odpadcích, říká ministr životního prostředí. K dnešnímu dni se žádná z oblastí náležitě nevypořádala s otázkou likvidace odpadu, konstatoval ministr.

30; Ozbrojenec ATO, který se chlubil rukou opolčence, komentoval šokující snímek. V tuto chvíli fotografie na Saakjanových stránkách na sociální síti už není možné nalézt. Ozbrojenec také skryl seznam svých přátel.

31; V Oděse se opilí členové ochranky poprali a vzájemně se podřezali. Jeden z nich zemřel v nemocnici, druhý už na místě činu.

32; Americké a evropské společnosti se chtějí vrátit do Ruska, říká Trumpův poradce. Poradce volebního štábu Donalda Trumpa Carter Page přijel do Moskvy, aby uskutečnil několik setkání s podnikateli.

33; WADA se maniakálně snaží dokázat vinu Ruska, říká Mamiašvili. Druhá část zprávy komise Richarda McLarena byla prezentována v pátek v Londýně.

34; Trumpův poradce označil úroveň dezinformací na Západě ohledně Krymu za katastrofální. Page označil vývoj událostí posledních let na Ukrajině a na Krymu za jeden z nejkřiklavějších případů „vylhaných zpráv“.

35; Novinář pracující pro Times, Newsweek a BBC obvinil Porošenka ze zastrašování. Podle slov Maxima Tuckera dostal dopis od advokátů prezidenta Ukrajiny.

36; Ministerstvo obrany: 93% rozlohy Aleppa je pod kontrolou syrské armády. Oznámil to náčelník hlavního operativního řízení Generálního štábu ruských ozbrojených sil generálporučík Sergej Rudskoj.

37; Nepozorujeme žádný pokrok v situaci v Donbasu, říká finský premiér. Premiér Finska Juha Sipilä sdělil, že nevidí pokrok v urovnání situace v Donbasu.

38; Ukrajinská úřednice drsně nadávala odpůrcům nových cel. Ellina Šnurko-Tabakova kritizovala odpůrce myšlenky snížit cenu mezinárodních zásilek, na které se nevztahuje clo.

39; Částka z prodeje Rosněfti je vyšší, než se původně předpokládalo, říká Medveděv. Je to úspěšná práce vedení Rosněfti a vlády, prohlásil premiér Dmitrij Medveděv.

40; Skandál v ukrajinské armádě. Plukovník urazil důstojníka a poradil mu, aby se zastřelil.. Šlo o to, že vojáci zase něco nezvládli a že pokulhává disciplina.

41; Západní společnosti hledají opět cestu do Ruska. Americké a evropské společnosti mají zájem na svém návratu do Ruska, prohlásil poradce prezidenta USA Donalda Trumpa Carter Page.

42; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Ukrajinu, aby splnila doporučení OSN ohledně lidských práv. Ministerstvo zahraničí Ruské federace odsoudil absenci práva na spravedlivý soudní proces na Ukrajině.

43; Bylo zveřejněno rozhodnutí soudu, ze kterého Putinovi podle jeho vlastních slov vstávaly vlasy na hlavě. Putin citoval úryvek rozhodnutí, v němž se mluvilo o zločinu jakéhosi občana, spočívajícím v tom, že se se svým podnětem obrátil na prokuraturu Lipecké oblasti.

44; Odtok kapitálu z Ruska se snížil o více než 70%. Čistý únik kapitálu z Ruska se od počátku roku snížil ve srovnání se stejným obdobím loňského roku na 16,1 miliardy dolarů, hlásí Ruská centrální banka.

45; Atmosféra protiruského karnevalu se brzy změní, říká Puškov. Je ještě brzy hodnotit velikost tohoto posunu a odpovídat na otázku, jak hluboké tyto změny budou.

46; „Investuj do Pravého sektoru“P, láká Ukrajina cizince. Jak známo, s vítězstvím „revoluce důstojnosti“ došlo k prudkému „oteplení investičního klimatu“: zabavování kombajnů, kácení vinic, výpalnictví, milionové žaloby na ukrajinský stát.

47; Na polygonu ukrajinské armády začalo hořet stanové městečko. Vojenská prokuratura zahájila trestní řízení v případu požáru na vojenském polygonu v obci Tětěrevka v Žitomirské oblasti.

48; V Kremlu komentovali slova Trumpova poradce o Krymu. Moskva do konce ledna zhodnotí prohlášení amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho administrativy. Carter Page prohlásil, že neuznání Krymu za ruský bylo chybným rozhodnutím.

49; V Kyjevě prostřelili v tramvaji cestujícímu nohy. Muž původem z Chmelnické oblasti utrpěl v v Kyjevě v tramvaji střelné poranění nohou.

50; Ukrajina není jen zdroj levného nezpracovaného dřeva, říká Grojsman. Na Ukrajině musí vznikat kvalitní a konkurenceschopný produkt, který bude muset bojovat na mezinárodních trzích.

51; Trumpovi poradili, co je potřeba udělat s protiraketovou obranou v Evropě. Problém amerického systému protiraketové obrany v Evropě zaujímá zvláštní postavení, píše americký list „Bulletin of the Atomic Scientists“.

52; Polští poslanci jsou pětkrát chudší než ukrajinští, přestože mají vyšší platy. A jezdí v nesrovnatelně levnějších typech automobilů.

53; Lavrov: Obviňování Ruska ze strany Německa jsou totální nesmysl. Podle jeho slov se německá média svými protiruskými náladami drží v čele celé planety.

54; V OSN schválili rezoluci o přerušení bojů v Sýrii. Valné shromáždění OSN na mimořádném zasedání vyzvala k přerušení bojových akcí v Sýrii a boje v Aleppu.

55; Porošenkův spolustraník vyzval z tribuny Nejvyšší rady, aby se přešlo ke smluvním vztahům s regiony. Podle poslancova názoru uzavření smluv s vládou sníží sociální napětí v regionech.

56; Útok Islámského státu na Palmýru. Ruské letectvo mohutně letecky útočí, syrská armáda přisouvá posily. Teroristé Islámského státu v pátek pokračovali v útoku na pozice syrské armády nedaleko starobylého města Palmýra a letecké základny T-4.

57; Obrovská skupina migrantů pronikla z Maroka do Španělska. Čtyři sta běženců z Maroka proniklo do španělské enklávy Ceuta, která leží na severním pobřeží afrického kontinentu.

58; Eurokomise se pustila do Indie a Číny. Evropská komise spouští tři antidumpingová vyšetřování vůči ocelářské a železářské produkci pocházející z Číny.

59; Ukrajina je připravena nakoupit od Gazpromu až 4 miliardy kubických metrů plynu. Šéf Gazpromu Novak zdůraznil, že nákup plynu Ukrajinou umožní zabezpečit zásobování ukrajinských odběratelů a tranzit do Evropy.

60; Kniha Adolfa Hitlera se ukázala jako nejoblíbenější u italských školáků. Průzkum ohledně literárních preferencí mezi středoškoláky uskutečnilo italské ministerstvo školství. Oficiálně zveřejněné výsledky ale tuto informaci neobsahují, protože se zpráva nakonec raději zaměřila pouze na díla italských autorů.

61; USA nemají v úmyslu dodávat raketomety syrské opozici, tvrdí Státní department. Naše pozice se v tomto ohledu nezměnila, prohlásil, představitel Státního departmentu Mark Toner.

62; Rusko může Turecku zajistit větší vliv v Evropě. Vlády USA a evropských zemí budou nadále bránit další energetické integraci mezi Tureckem a Ruskem.

63; Na západě se už v roce 2017 přestane operovat s otázkou Krymu, říká Puškov. Otázka statusu Krymu v roce 2017 už nebude rozhodujícím tématem velké části vlád západních zemí.

64; Ukrajina pokutovala Lenovo za nákup firmy Motorola. Důvodem sankce je porušení ukrajinského zákonodárství o ochraně hospodářské soutěže.

65; Agónie ozbrojenců v Aleppu. Pod údery „Tygrů“ a T-90 ustupují teroristické bandy na jih. V čele s brigádou „Tiger Force“ pokračuje syrská armáda v útoku v Aleppském kotli a atakuje pozice teroristických band hned z několika směrů.

66; Škirjak označil demonstrující veterány ministerstva vnitra za zrádce a budižkničemu. Avakovův poradce přerušoval demonstranty, zvyšoval hlas, říkal, že nemá čas, a používal nepublikovatelné výrazy.

67; Ať vás tam všechny povraždí! Charkovští studenti poslali „pozdrav“ ozbrojencům ATO. Podle slov mluvčího SBU v Charkovské oblasti Vladislava Abduly bylo v případu tohoto incidentu zahájeno vyšetřování.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 10.12.2016:

1; Evropská unie má v úmyslu prodloužit protiruské sankce o půl roku. Formální procedura ohledně prodloužení omezení by měla skončit někdy kolem 20. prosince.

2; Z Ruska udělali obětního beránka, říkají Britové o zprávě WADA. Richard McLaren v Londýně představil druhou část zprávy o dopingu v ruském sportu.

3; Izraelský milionář se může stát gubernátorem Oděsy. Excentrický podnikatel Garik Korogorodskij už poslal své dokumenty prezidentské administrativě.

4; Úspěch Damašku a Moskvy v Aleppu nedá spát Washingtonu. Tisíce civilních obyvatel opustily oblasti Aleppa nacházející se pod kontrolou ozbrojenců.

5; V Petrohradě byla zlikvidována líheň lobbistů. Rusobrnadzor pozastavil platnost licence Evropské univerzity v Petrohradě.

6; Útok Islámského státu na Palmýru. Ruské letectvo trvale útočí a syrská armáda přisouvá posily. Teroristé Islámského státu v pátek pokračovali v útoku na pozice syrské armády nedaleko starobylého města Palmýra a letecké základny T-4.

7; Pentagon vysílá výsadkovou brigádu zvláštního nasazení na jatka do Mosulu. Americká armáda se připravuje na rozhodující bitvu o irácké hlavní město Islámského státu. V současné době se doplňují elitní jednotky.

8; Události na Bolotném náměstí v Moskvě smířily vládu a společnost. Uplynulo už pět let od počátku opozičních shromáždění na Bolotném náměstí a spuštění hnutí „bílých stužek“.

9; Znárodnění v Doněcké republice. Lidé jdou cestou nejmenšího odporu a ze všech těžkostí viní Zacharčenka, kterého nazývají pravou rukou Achmetova.

10; Presumpce viny a zastřelení. Nejkrutější opatření proti v boji proti korupci. Čína obsadila první místo v nárůstu počtu poprav na světě. Od roku 2012 čínská moc potrestala milion úředníků. V případě nezákonného příjmu přes 100 tisíc jüanů (zhruba milion rublů) úředníkům hrozí minimálně deset let odnětí svobody a při přitěžujících okolnostech i trest smrti.

11; Oliver Stone: Během natáčení filmu o Snowdenovi jsem prost volal Putinovi s prosbou o pomoc.

12; Prvotřídní kousek poslance ohledně vyvedení milionů z banky, která byla před bankrotem. Aby byl člověk jedním z nejbohatších poslanců, musí umět nejen peníze vydělat, ale dostat je i z bankrotující banky...

13; Image je pro Ukrajinu vším. Eurovize se bude konat v Kyjevě, zní rozhodnutí Valného shromáždění Evropského svazu pro vysílání. Jak se ale konání Eurovize odrazí na ekonomice Ukrajiny, je velkou otázkou.

14; CIA obvinila Rusko z vměšování do voleb v USA. V tajné zprávě úřadu se říká, že Moskva pomohla Donaldu Trumpovi k vítězství.

15; V Birobidžánu proběhl pohřeb zdravotních sester, které zahynuly v Sýrii. Příbuzným obětí byly předány řády za chrabrost.

16; Není to trvalý pobyt a není to pracovní povolení. Poslanec evropského parlamentu zchladil očekávání Ukrajinců snících o bezvízovém režimu. Poslanec Europarlamentu varoval Ukrajince před přemrštěnými očekáváními ohledně kýženého bezvízového režimu.

17; Propuštění pracovníci ukrajinských Euronews se pokusili získat práci v ruské redakci. Jakákoli zásadovost ukrajinských novinářů šla okamžitě stranou, když hrozila možnost ztráty místečka v teplé evropské kanceláři.

18; V Užhorodu opilý voják ukrajinské armády srazil dva lidi. K opilým vojákům a policistům za volanty automobilů na Ukrajině se přidali ještě opilí kontrarozvědčíci.

19; V Bulharsku došlo k havárii vlaku s kapalným plynem. Jsou oběti na životech. Při vykolejení nákladního vlaku došlo k mohutné explozi, která silně poškodila mnoho obytných domů v okolí. Nejméně čtyři lidé zemřeli a dvacet bylo zraněno. Dvanáct lidí muselo být vyproštěno zpod trosek.

20; Další „omyl“: Americké letectvo zabilo devadesát iráckých vojáků v Mosulu. Dalších zhruba sto lidí bylo zraněno.

21; Ostřelování po celé délce fronty v Doněcké republice: Byl poškozen obytný dům a narušena dodávka elektřiny. Ukrajinská armáda od večera ostřelovala z dělostřeleckých zbraní ráže 122 mm okraje Jasinovaté, Dokučajevska a obec Sachanka.

22; Skandální ukrajinské internetové stránky Mirotvorec zveřejnily seznam pilotů z Admirála Kuzněcova. Dobrovolníci skandálního portálu se chlubí, že údajně dokázali zjistit 70% členů lodního leteckého pluku.

23; Ministr energetiky Ruska potvrdil připravenost Moskvy omezit těžbu ropy. Své závazky jsme vyhlásili a budeme se držet čísel, která jsme už dříve uvedli, prohlásil Alexandr Novak.

24; Na internetu budí pozornost ukrajinský funkcionář se „smrkancem na čele“ (ukrajinský tradiční účes) a ve vyšívance. Náčelník správy zdravotnictví Chmelnické oblasti Boris Tkač vyvolal pozdvižení na internetu svým podivným vzhledem.

25; Odchod civilního obyvatelstva z Aleppa. Kolem 18 tisíc obyvatel Aleppa včetně 7,5 tisíce dětí už opustilo město.

26; Jen ukrajinština. V ukrajinské televizi se připravuje totální zákaz ruštiny. Návrh zákona o změnách jazykových kvót v televizi má zdvojnásobit televizní vysílání v ukrajinštině.

27; Chybí toaletní papír a možnost se umýt. Tak vypadá všední den „nejsilnější armády Evropy“. Kyjev nezásobuje ukrajinskou armádu tím nejdůležitějším. Není kde prát a vykoupat se, stěžuje si dobrovolník vydělávající na válce.

28; Vízový režim mezi Ruskem a Japonskem může být uvolněn. Vlády Japonska a Ruska chtěj vyhlásit vzájemné uvolnění vízového režimu.

29; Kouzelná mast činí ruské vojáky neviditelnými, píší média v Rakousku. Do výzbroje ruských jednotek zvláštního nasazení se dostala nová čarovná maskovací pasta pod názvem Tuman-R, která tlumí infračervené vyzařování pokožky.

30; Anatolij Šaríj: Návody z Kanady nebo Evropy jak milovat Ukrajinu. Proč Ukrajinci, kteří uprchli ze země do Západní Evropy, tak rádi poučují ty, kteří zůstali na Ukrajině?

31; Finský premiér vyjmenoval podmínky pro zrušení sankcí proti Ruské federaci. Ve Finsku byla zopakována podmínka, že musí být plněny Minské dohody. Jak má ale Rusko dosáhnout toho, aby Ukrajina plnila své závazky, se neuvádí.

32; Ukrajinským psychiatrickým pacientům dovolili nesplácení úvěrů. Ukrajinské banky teď budou požadovat lékařskou zprávu o psychickém zdraví žadatele o úvěr.

33; Gazprom má právo potrestat Kyjev za krádež plynu, říká zdroj. Gazprom má plné právo zcela zastavit tranzit plynu přes Ukrajinu.

34; Polští pohraničníci začali pokutovat Ukrajince za národní znak a „banderovskou vlajku“. Polský pohraničník se obořil na ukrajinské gastarbeitery za trojzubec na jejich autě a pokutoval „patrioty“ ve výši 100 zlotých.

35; Ostřelovač Doněcké republiky „uklidnil“ kulometčíka ukrajinské armády jediným výstřelem. Velení Národní policie Doněcké a Luganské republiky sdělilo, že ukrajinská armáda používá při ostřelování kulomety, granátomety, minomety a ozbrojená bojová vozidla pěchoty.

36; Nastal čas prověřit úmysly Západu, říká ruské ministerstvo obrany o humanitární pomoci pro Aleppo. Evropské země vyjádřily připravenost vyslat do Aleppa humanitární pomoc.

37; Ozbrojenci Pravého sektoru ostřelovali z minometů námořní pěchotu ukrajinské armády u Mariupolu. Celkem bylo vystřeleno více než 80 min ráže 120 mm.

38; Ruský plukovník, který zahynul v Sýrii, byl pohřben s vojenskými poctami – za zvuků ruské hymny a v doprovodu salvy z pušek.

39; Ukrajinští vojáci při oslavách „Dne ukrajinské armády vypálili několik domů v Krasnogorovce a požáry se snaží připsat na vrub ostřelování ze strany Doněcké republiky.

40; Ankara odvolává prozápadní důstojníky působící na významných postech v NATO a nahrazuje je prorusky naladěnými.

41; Do soukromého domu v Poltavě hodili granát. Neznámí pachatelé pověsili na vrata nástražný systém s granátem a další granát vhodili do dvora soukromého domu.

42; Syrské ministerstvo zahraničí: USA podporují terorismus, když ruší své rozhodnutí o zákazu dodávek zbraní ozbrojencům. Syrští diplomaté označili rozhodnutí za záměrné prodlužování krize, vražd Syřanů a ničení infrastruktury.

43; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin 1.275-krát pálila po území Doněcké republiky. Ukrajinští vojáci po celý den ostřelovali aglomeraci Doněcka, Gorlovku a jižní obce Doněcké republiky.

44; Jen trochu nasmradíte a uklidníte se. A Avakov zůstane ministrem, říká Škirjak. Poradce ministra vnitra Ukrajiny Zorjan Škirjak se vyjádřil ke snahám o odvolání svého šéfa Arsena Avakova.

45; Válečné námořnictvo vysvětlilo příčiny poruch nejnovějších amerických plavidel. Kvůli neustálým technickým problémům bylo americké námořnictvo nuceno poslat veškerá plavidla typu LCS na technickou prohlídku.

46; Semenčenko: Bude se smažit v pekle! Skandální poslanec Semenčenko vyšel před budovu Nejvyšší rady k protestujícím podnikatelům, kteří byli poškozeni zbouráním obchodních pavilonů.

47; V Charkově tvrdě zmlátili policistu. V noci na 10. prosince v Němyšljanském obvodě Charkova zbili hlídkového policistu.

48; Západ přestal na Ukrajinu pohlížet přes růžové brýle, píše Die Welt. Sponzoři Ukrajiny začínají ztrácet trpělivost a už jsou schopni dívat se přes prsty na korupci v zemi, píše německý list Die Welt.

49; Ukrajinská armáda ostřelovala z dělostřeleckých zbraní a minometů obec v Luganské republice. Ukrajinská armáda kolem půl hodiny ostřelovala obec Žoltoje v Luganské republice, sdělila Národní policie Luganské republiky.

50; Vojenské letadlo havarovalo u Palmýry. Islámský stát prohlašuje, že bylo sestřeleno. Mediální křídlo Islámského státu prohlásilo, že se jim podařilo sestřelit stíhačku MiG-23 na východě provincie Homs.

51; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo letecký úder amerického letectva na Mosul. Ministerstvo očekává reakci německých médií na informaci o obětech „chybného“ úderu amerického letectva v iráckém Mosulu.

52; Proč Moskva zazpívala píseň v ukrajinštině? Idea našeho flashmobu na Kyjevském nádraží v Moskvě spočívá ve sjednocení národa, v naší kulturní a historické jednotě.

53; Ve Švédsku byly uděleny Nobelovy ceny za rok 2016. Ceremoniál udílení cen se konal v sobotu v Koncertní síni Stockholmu.

54; U Oděsy probíhá rozsáhlá speciální operace ministerstva vnitra a SBU zaměřená na zastavení nezákonné činnosti skupiny místních úředníků a příslušníků policie.

55; Životní úroveň v Luganské republice je vyšší než na Ukrajině, říká předseda Národní rady Luganské republiky Vladimir Děgťarenko.

56; Palmýra se ocitla na hraně opětovného dobytí ze strany teroristů z Islámského státu. Tygři odrážejí útoky. V současné době se ozbrojencům podařilo získat pod kontrolu všechny severní přístupy k Palmýře – návrší Džabal at-Tár, Džabal-Antar...

57; Už je jasné, koho Trump nominuje na post státního tajemníka. Donald Trump se rozhodl pro šéfa americké ropné společnosti ExxonMobil Rexe Tillersona.

58; Velké výsadkové plavidlo Ruské vojenské námořní flotily Koroljov směřující do Sýrie, vplulo do Středozemního moře. Loď, která vyplula z Novorossijska, směřuje do syrského přístavu Tartus.

59; Země OPEC a další exportéři se ve Vídni domluvili na omezení těžby ropy.

60; V Istanbulu došlo ke dvěma mohutným výbuchům. V Istanbulu nedaleko náměstí Taksim se ozvaly dva mohutné výbuchy. Cílem útoku byl policejní autobus. Informace o obětech na životech zatím nejsou k dispozici.

61; Peklo u Palmýry. Ruské letectva masivně bombarduje Islámský stát. Ozbrojenci prchají. Více než 20 útočných vrtulníků a šest bojových letadel v tuto chvíli (zhruba půlnoc 10./11. prosince) srovnávají se zemí pozice Islámského státu u Palmýry.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Neděle, 11.12.2016:

1; Ruský specnaz pomohl včera ubránit Palmýru. Dnes opět ve starobylém městě bojuje s teroristy Islámského státu.

2; Na Ukrajině lze mluvit pravdu jen ve vězeňské cele, říká Ruslan Kocaba. Bývalý politický vězeň Ruslan Kocaba vypráví o svobodě slova na Ukrajině a metodách práce SBU vůči odpůrcům současného režimu.

3; Myš řve na slona: Šéf litevského ministerstva zahraničí označil Rusko za superproblém. Politik také poznamenal, že Litva se skutečně obává ruské invaze.

4; Američané už tradičně zapojují mechanismus „chybných úderů“. Irácká armáda oficiálně popírá fakt této tragédie a Washington k tomu dosud mlčí.

5; Já vám řeknu, kdo vytvořil plán „Šatun“. Plán „Šatun“ je nejnovější prvek hybridní války. Je to mnohovrstevnatý plán nové generace na likvidaci vlastního státu. Byl zveřejněn nesmírně zajímavý shrnující text o likvidačních dopadech politiky současného ukrajinského vedení na současnou Ukrajinu.

6; Očekávali jsme od „Ukrajinských drah“ evropský přístup a dočkali jsme se sovětského finančního plánu, říká Omeljan. Finanční plán společnosti Ukrzaliznicja na rok 2017 má sovětské parametry, myslí si ministr infrastruktury Vladimir Omeljan.

7; Co bude, až se Trump usídlí v Bílém domě? Německý list Die Welt vyjadřuje zděšení nad tím, jak aktivně si počíná nově zvolený prezident ještě před svou inaugurací a děsí se představy, jaká smršť bude následovat po jeho skutečném nástupu do funkce.

8; Desítky mrtvých v důsledku teroristických aktů v Istanbulu. Ke dvěma výbuchům následujícím 45 sekund po sobě došlo u stadionu, kde probíhal fotbalový zápas.

9; Písňový flashmob pokračuje v Melitopolu a Petrohradě. V Melitopolu zazpívali „Ljubimyj gorod“ a „Kaťušu“, v ruském severním hlavním městě píseň „Nič jaka misjačna, zorjana, jasnaja“ a píseň „Kupalinka“.

10; Bitva o Palmýru: Po úderech ruského letectva a vojenského námořnictva zahájila syrská armáda dnes ráno protiútok a obsadila vyvýšeniny kolem města. Více než dvacet útočných vrtulníků a šest bojových letadel likvidovaly pozice Islámského státu u Palmýry. Na město však útočí až čtyři tisíce ozbrojenců...

11; V Podněstří odstartovaly prezidentské volby. Volební místnosti se v Republice otevřely v 8:00 hod, ráno.

12; Nikita Michalkov napsal Naině Jelcinové otevřený dopis, v němž ruský filmový režisér definoval svou pozici ohledně tzv. Jelcin-centra otevřeného v Jekatěrinburgu na podzim 2015.

13; Trump připomene Kyjevu podporu Clintonové, píší americká média. Ukrajina bude využita jako platidlo ve vztazích mezi USA a Ruskem, myslí si jeden z expertů.

14; Skutečnou osobností roku 2016 neměl být Trump, ale „diktátor“ Putin, píše Guardian. Časopis The Time přiřkl titul „Osobnost roku“ Donaldu Trumpovi, ale dopustil se tím chyby, myslí si komentátor Jonathan Friedland. V této anketě nejde o nějaké sympatie, ale o sílu, moc a vliv na světové dění. Jinak by v roce 1939 nemohl časopis tento titul udělit Adolfu Hitlerovi...

15; USA se pokoušely zabránit setkání Putina a Abeho, píší japonská média. Japonská vláda ponechala varovná prohlášení ze strany USA bez povšimnutí.

16; Jarmolnik a Fomenko pohovořili v lotyšském rádiu o „ruském póvlu“. Přijeli do Lotyšska, aby tam vyprávěli o tom, jaké v Rusku žije tupé a nemyslící stádo.

17; Rusko vyvedlo kolem osmi tisíc civilních obyvatel z Aleppa přes humanitární koridory. Ruské centru, smíření uskutečňuje nonstop monitoring odchodu civilních obyvatel z blokovaných čtvrtí města.

18; Kyjevští policisté nabourali do stánku s pečivem a zničili další služební auto značky Prius. Na Ukrajině došlo k další dopravní nehodě za účasti policejního auta.

19; Proč ruští migranti ostentativně pohrdají Ruskem? Publicista a politolog Andrej Vadžra komentuje přezíravost a sarkasmus novopečených občanů USA vůči Rusku.

20; Bývalý velvyslanec USA v Rusku McFaul si myslí, že novináři RT a Sputnik mohou být zahraničními agenty, a navrhl, aby byli zařazeni na tento seznam. Z Ruska se ozývá logická reakce, že podobně by se mohlo postupovat v Rusku s americkými novináři.

21; Západ Doněcka bez elektřiny.Bylo zničeno sedm obytných domů. Jihozápad hlavního města Doněcké republiky byl v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády odříznut od dodávek elektřiny.

22; Kolomojskij navrhl připojit k Novorusku (Doněcké a Luganské republice) další čtyři ukrajinské oblasti. Vyplývá to z interview Olega Carjova. Igor Kolomojskij zjistil, že udělal chybu,když si dovolil urážky na adresu ruského vedení.

23; V Dagestánu došlo k nezvyklému trestnému činu. Dvě mladé ženy ve věku 25 a 29 let znásilnily a tvrdě zbily patnáctiletého výrostka, který jim posílal oplzlé esemesky. Jdou na osm let do vězení za způsobení těžké újmy na zdraví.

24; Šéfredaktorka RT a Sputniku odpověděla McFaulovi. Bývalý velvyslanec obvinil tato média z toho, že údajně podporovala ve volbách republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Margarita Simonjan vmetla bývalému velvyslanci, že místo aby ve své funkci usiloval o zlepšení vztahů obou zemí, podporoval protiruskou hysterii.

25; Ruské ministerstvo obrany dnes kolem poledne oznámilo, že ruské letectvo a syrská armáda zlikvidovaly u Palmýry 300 ozbrojenců Islámského státu, jedenáct tanků a bojových vozidel pěchoty a odrazily všechny útoky teroristů na Palmýru.

26; Probuď se, Antone, tohle je jen film! Ukrajinské ministerstvo vnitra plánuje speciální operace podle sovětských filmů. Mediální expert Anatolij Šaríj ztrhal vystoupení skandálně známého poradce ukrajinského ministra vnitra Antona Geraščenka na show Savika Šustera.

27; Hummery a Bojová vozidla přijíždějí k linii fronty, hlásí Národní policie Luganské republiky. Není vyloučeno, že dorazila i další skupina zahraničních žoldáků, informují zástupci policie.

28; Islámský stát znovu zaútočil na Palmýru, ruské letectvo uskutečňuje letecké údery na ozbrojence. V neděli dopoledne zahájili ozbrojenci mohutný útok na pozice vládních vojsk uvnitř starobylého města Palmýra.

29; Opilý Ukrajinec usnul v hlasovací kabince. Na Ukrajině pokračují neustálé a nic neovlivňující volby.

30; Výbuch v koptském kostele v Káhiře. 26 mrtvých, až 60 zraněných. Mohutný výbuch se ozval v neděli 11. prosince během bohoslužby v koptském katedrálním kostele v Káhiře.

31; Letectvo a námořnictvo NATO provokují Admirála Kuzněcova. Ruská plavidla jako magnet přitahují plavidla NATO do svého okolí.

32; Ruské křižníky budou vybaveny nadzvukovými zbraněmi. Nadzvukové rakety s plochou dráhou letu „Cirkon“ jako první dostane těžký jaderný křižník Severní flotily Admirál Nachimov.

33; Prezidentské volby v Podněstří byly prohlášeny za platné. Práh volební účasti byl ve volbách prezidenta neuznané Podněsterské Moldavské republiky překročen.

34; Bojový poplach na Admirálu Kuzněcovovi. „Petr Veliký odháněl plavidla NATO od letadlové lodě. Taková plavidla jako Admirál Kuzněcov neplují nikdy sama.

35; Auto ukrajinského „dobrovolníka“ rozmlátili a vyloupili v Kyjevě. Následky destrukce státnosti a systému vnitřní bezpečnosti začínají dopadat i na „dobrovolníky“ a „aktivisty“.

36; Ruské letectvo nemůže uskutečňovat letecké údery na Islámský stát uvnitř Palmýry, říká ministerstvo obrany. Ruské letectvo neútočí na obytné čtvrti syrské Palmýry, na kterou útočí ozbrojenci Islámského státu.

37; Palmýra prakticky padla pod útoky Islámského státu. Syrská armáda ustupuje.

38; Ukrajinská armáda znásilňuje ženy, SBU unáší lidi. Zpráva OSN o Ukrajině. Tento týden úřad Nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva předložila další, už šestnáctou zprávu o situaci na Ukrajině.

39; Ve volební místnosti na Ukrajině spadl strop. Volby do jedné z obcí v Dněpropetrovské oblasti probíhají v místnosti bez topení a s dírou ve stropě.

40; Smrt Ukrajincům! V polském městě Přemyšl (Przemyśl) u hranic s Ukrajinou se konal pochod polských „orlat“. Účastníci „Pochodu orlat přemyšelských a lvovských“ v polské Přemyšli křičeli „Śmierć Ukraińcom!“ (Smrt Ukrajncům!).

41; Ostatky demobilizovaného ozbrojence ATO přines pes. V Charkovské oblasti se na policii obrátil muž a vyprávěl, že jeho pes přinesl domů lidské ostatky.

42; Rusko požaduje důkazy k obvinění o kybernetických útocích, což je spravedlivé, říká CNN. Rusko požaduje od USA konkrétní důkazy ohledně obvinění z ovlivňování výsledků amerických voleb pomocí hackerských útoků.

43; Palmýra: Obyvatelé byli evakuováni, syrská armáda opustila město a bojuje na okrajích města. Válečný zpravodaj syrské armády Saíd Rida informuje, že gubernátor provincie Homs potvrdil odchod syrské armády z města.

44; Děti z Luganské republiky se připojily k písňovému flashomobu a vyzývaly k míru. Děti z města Petrovskoje v Luganské republice se připojily k písňovému flashomobu a slovy písně „Aist na kryše“ (Čáp na střeše) vyzývaly k míru.

45; Trump: Zprávy o vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb jsou nesmysl. Trump prohlásil, že považuje podobné zprávy jen za další pokus Demokratické strany nějak vysvětlit svou porážku ve volbách.

46; K Rusku nelze přistupovat jako k partnerovi, říká britský ministr obrany. Michael Fallon prohlásil, že k Rusku nelze přistupovat jako k rovnocennému partnerovi.

47; Koalice dala šanci Islámskému státu odejít z Mosulu, říká politolog. Rozvědka zjistila přesun až pěti tisíc ozbrojenců Islámského státu z Mosulu do oblasti Rakká a Deyr az-Zaur.

48; Společnost Kalašnikov vyvine zbraň pro strike-ball, která bude věrnou kopií originálního samopalu AK-74 M.

49; Pochodňový průvod neonacistů v Charkově. V Charkově na Náměstí Ústavy (Ploščaď Konstitucii) večer proběhl pochodňový pochod neonacistů z Azova pod názvem „Ukrajinský řád“.

50; Velitelé rozhodli o opuštění Palmýry, říká Gubernátor Homsu. Do té doby přicházely protichůdné informace o situaci u Palmýry. Ministerstvo obrany hlásilo, že na město útočí více než čtyři tisíce teroristů.

51; Na Ukrajinu se pašeráci pokusili v moldavském autobusu vyvézt součástky (optoelektronické lampy, žárovky) k raketovým zbraním.

52; Nejez ten párek, dcerko. Pošleme ho bojovníkům ATO! Doněcký novinář Konstantin Dolgov vypráví o tom, jak dospělí zblblí nacistickou propagandou formují vědomí svých dětí.

53; Trump hájil Moskvu před CIA. Pro prezidenta USA je to neslýchané, píší ABC News. Americké tajné služby jsou schopny uskutečnit speciální vyšetřování a odpovědět na otázku, zdali Moskva skutečně měla vliv na vítězství Donalda Trumpa.

54; Syrská armáda osvobozuje nové čtvrti v Aleppu. Byl zadržen ozbrojenec, který uřízl hlavu nedospělému chlapci. Syrská armáda pokračovala v neděli v útoku na pozice teroristických band v Aleppu a osvobodila nové čtvrti.

55; Proti Trumpovi se vede informační válka, říká Puškov. Obvinění na adresu Ruska z vměšování do amerických prezidentských voleb je součástí informační války.

56; Rusko a USA se dosud nedohodly na odchodu ozbrojenců z Aleppa, hlásí ruské ministerstvo zahraničí.

57; Ve volbách v Podněstří vede předseda parlamentu. V prezidentských volbách v Podněstří vede s 69,8% hlasů předseda parlamentu Podněsterské Moldavské republiky Vadim Krasnoselskij.

58; Donald a Vladimir učiní společné rozhodnutí ohledně Ukrajiny. V Kyjevě uznali, že společné řešení ohledně Ukrajiny budou činit Trump a Putin.

59; Obsazení Palmýry Islámským státem ohrožuje kulturní dědictví, říká archeolog. Pokusy Islámského státu dobýt Palmýru vytvářejí vážná rizika pro zachování unikátních památek kulturního dědictví.

60; Bankovní systém Ruska očekává růst. Je ale důležité pochopit, zdali se bude jednat o růst kvalitativní nebo kvantitativní.

61; Kobzon věnoval píseň Motorolovi. Vystoupení se konalo u příležitosti dvaceti let trvání Krajanského svazu Donbasu (Zemljačestva donbassovcev).

62; Trump zesměšnil práci americké rozvědky. Donald Trump si postěžoval na to, že zprávy předkládané hlavě státu neustále opakují tytéž informace.

63; Oteplení uprostřed zimy. Německý list píše o úspěších ruské ekonomiky. V ruské ekonomice nastalo oteplení navzdory sankcím největší mezinárodní společnosti zvyšují svou přítomnost.

64; National Interest jmenoval deset smrtících zbraní Ruska a NATO. Americký časopis vyjmenoval pět typů nejnebezpečnějších zbraní NATO a pět smrtících ruských zbraní.

65; Lídr skupiny „Okean Elzy“ Svjatoslav Vakarčuk protestuje proti černým listinám kulturních činitelů.

66; Nikita Michalkov je kategoricky proti otevření filiálky Jelcin-centra v Moskvě. Režisér Nikita Michalkov považuje za nesmyslné otevírat v Moskvě pobočku Jelcin-centra v rezidenčním areálu Dolgorukých-Bobrinských.

67; Aleppo bude dobyto během 48 hodin.“Tygři“ osvobozují několik dalších čtvrtí. Syrská armáda pokračuje v úspěšné útočné operaci v posledních čtvrtích Aleppa, které jsou ještě pod kontrolou teroristických band.

68; Odstoupení Avakova, eskadrony smrti plukovníka Čerjomuchina a jejich role ve vraždě Olese Buziny a Jevgenije Žilina. Známý ukrajinský politik Oleg Carjov poskytl senzační informaci o organizátorech „eskadron smrti“.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, MMF, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.