Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 5.6.2017

obrazek
11.6.2017 10:28
Týdenní svodka. Vladimír Putin unikl druhému pokusu o atentát. Putin poskytl interview Oliveru Stoneovi. USA v Sýrii zaútočili na ty, kteří bojovali proti teroristům (na syrskou armádu). Rakká bylo spojenci pokropeno bílým fosforem. Na obrázku památník Rudoarmějcům v bývalé Jugoslávii.

Atentát na Putina: http://theamericaninsider.org/2017/06/10/vladimir-putin-escapes-a-second-new-world-order-assassination-attempt/

o interview: http://www.rukojmi.cz/clanky/4010-rusky-prezident-vladimir-putin-poskytl-americkemu-filmari-oliveru-stoneovi-rozsahle-interview-ktere-bude-vysilat-americka-kabelova-televize-showtime-12-az-15-cervna-2017

USA v Sýrii: https://cz.sputniknews.com/svet/201706075429583-usa-syrie-boj-terorista-lavrov/ a https://twitter.com/RT_com/status/872164885857280000

Rakká a bílý  fosfor: http://theantimedia.org/raqqa-us-backed-forces-coalition-white-phosphorus/

Pondělí, 5.6.2017:

1; Život za jídlo. Na Ukrajině se zabíjí kvůli potravinám. V Nikolajevské oblasti byl zavražděn místní obyvatel kvůli mobilu a jídlu. Devětapadesátiletý muž přistihl lupiče ve svém domě. Ten jen ubil k smrti, odcizil mu mobilní telefon a nakradl v jeho domě jídlo.

2; Polsko navrhuje nepouštět muslimy do Evropy. Podle názoru polského ministerstva vnitra musí Evropská unie změnit svou migrační politiku.

3; Uragán se přesunul na Ural. Jsou mrtví i zranění. V důsledku uragánu zahynul jeden člověk a jedenáct bylo zraněno.

4; Šéfka německé strany Die Linke (Levice) Sahra Wagenknecht prohlásila, že politika USA byla katastrofální i před Trumpem, ale ani Německo nedělá vše správně.

5; Putin si vybral na Krymu nejlevnější víno. Během návštěvy krymského závodu Alma Valley ochutnal nejdostupnější víno.

6; Toto je Rusko: Hnědý medvěd se prošel po ulicích města. V létě jsou šelmy poměrně aktivní a mohou překonat tisíce kilometrů při hledání potravy.

7; Duchovní vůdce Íránu nazval Ameriku Satanem. Ajatolláh Chameneí prohlásil, že Spojeným státům nelze věřit.

8; Kdo tu mluví o porážce Ruska? Přídavná větev k Transsibiřské magistrále přes Kazachstán s odbočkou na Orenburg nebo na Volgograd – je to vítězství nebo porážka Ruska?

9; Nebezpečný Albion. Proč britské úřady neodvrátily nový útok? Za posledních 2,5 měsíce došlo ve Velké Británii ke třem teroristickým útokům.

10; Byla zahájena nová sezóna Porošenkových provokací. Informační kampaň začala. Sledujte další události.

11; Krvavý pastor kráčí ve Vůdcových stopách. Šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandr Turčinov slíbil ukrajinským vojákům, že válka bude ukončena dobytím Moskvy.

12; Jatka na jihu Sýrie: Al-Káida se vrhá do útoku, ale dostává se do smrtící palby ruského letectva a syrské armády. Zabito nebo zraněno bylo kolem stovky ozbrojenců. Syrská vojska a ruské letectvo odrazily mohutný útok teroristů.

13; Ukrajina už začíná popírat i přírodní zákony. Ukrajina je unikátní stát. Daří se jí popírat nejen zákony společenského vývoje, ale i geografické a přírodní zákony.

14; Doktor Komarovskij: Chcete zůstat naživu? Utíkejte z Ukrajiny! Nové téma pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

15; K čemu je Moskvě příměří v centrální Sýrii? Končí termín stanovení „bezpečnostních zón“ v centrálních oblastech Sýrie. I kdyby se nic nezměnilo, nic moc se neděje. Důležité je, že proces probíhá.

16; Záběry z bojů: Syrská armáda a ruské letectvo uskutečnily velký průlom směrem k Deyr az-Zauru z Palmýry. Za podpory ruského letectva Syrská armáda a Hizballáh o minulém víkendu postoupily značně k městu Deyr az-Zaur.

17; Byl zveřejněn rozhovor s ukrajinským „vojenským expertem“. Šlo o plukovníka generálního štábu ve výslužbě Olega Ždanova. Vyšlo z toho něco neuvěřitelného. Jeho cynická slova o oprávněnosti zabíjení civilistů v Donbasu až vyrážejí dech.

18; Byly zveřejněny záběry, jak příslušníci amerických jednotek zvláštního nasazení cvičí ozbrojence na nové základně v Sýrii. USA vytvořily novou základnu pro ozbrojence islamistické skupiny Mahavejr al-Taura na jihovýchodě Sýrie.

19; USA, jejich pohůnci a bílý fosfor. Od dob studené války si Američané vysloužili přízvisko „podněcovači válek“.

20; Rostislav Iščenko: Německo uvázlo v ukrajinské krizi a nemůže se zní vymanit.

21; Příčinou tlačenice v Turíně byla „hra na teroristy“. Dva mladíci podle záznamů z kamer zvedli ruce a vykřikli něco o teroristech. Lidé začali v panice utíkat různými směry, což vyvolalo tlačenici, ve které bylo zraněné na 1.400 lidí.

22; Putin: USA se vměšují do voleb po celém světě. Prezident poskytl interview televizní stanici NBC.

23; Dcera ukrajinského poslance ukázala snímky z “Vůdcova bunkru“. V centru Kyjeva vítá návštěvníky „Zábavná“ komnata „Wolfenstein: Vůdcův bunkr“ s velkým portrétem Hitlera v pozadí.

24; Jsou odpovědní za Islámský stát. Arabské státy přerušily diplomatické vztahy s Katarem. Bahrajn, Saúdská Arábie, Egypt a Spojené arabské emiráty přerušily diplomatické styky s Katarem.

25; Ceny ropy rostou kvůli geopolitickému chaosu na Blízkém Východě.

26; List „Novoje vremja“ (Nový čas) skončil. Rusofobní tisk se ukázal jako nežádaný. List „The New Times“ (někdejší Novoje vremja) ruší tištěnou verzi.

27; „Připadá vám, že máte právo nás poučovat?“, vzkazuje Putin Americe. Putin řekl v interview pro NBC, že Moskva je ochotna naslouchat komentářům, pokud budou konstruktivní.

28; Je Katar hlavním strůjcem? Vše nasvědčuje tomu, že bylo rozhodnuto tvrdě skoncovat s pseudostátními strukturami ozbrojenců v Sýrii a Iráku.

29; Stíhačky Su-35S budou dopracovány se zohledněním zkušeností získaných v Sýrii. Podle reakcí pilotů, kteří pracují v Sýrii, je to jedno z nejlepších letadel na světě, zdůraznil náměstek ministra obrany Ruské federace.

30; V Doněcku byla v důsledku ostřelování zabita žena a zraněno dítě. Matka se synem šli po ulici, když nepřítel zahájil minometnou palbu.

31; Krym – to je Rusko. Vždy to tak bylo, je a bude, říká Poklonskaja. Přeju ukrajinskému lidu, aby jejich země vzkvétala a k moci se na Ukrajině dostali slušní lidé.

32; U města Balakleja způsobil muž explozi, když rozebíral náboj. Muž přišel o nohu a prsty na ruce. Připomeňme, že v březnu 2017 hořely a vybuchovaly největší sklady dělostřelecké munice ve Východní Evropě.

33; A teď vám ukážu, jak umím střílet. Byly zveřejněny podrobnosti z hromadné vraždy u Tveru. Tragédii předcházela oslava, při které došlo mezi konzumenty alkoholu ke sporu o službě v armádě.

34; Rusko může Turecku poskytnout úvěr na nákup S-400. Rusko a Turecko nadále projednávají kontrakt na dodávku protivzdušných raketových systémů S-400. Ankara je koupí na úvěr.

35; Přerušení diplomatických vztahů s Katarem oznámily i Jemen a Libye. Kdo bude další?

36; Černá Hora se oficiálně stala členem NAT. Je symbolické, že oficiální ceremoniál přijetí Černé Hory do „klubu“ proběhne ve státním departmentu v USA.

37; Trumpovi navzdory: Americké státy a společnosti budou nadále plnit podmínky klimatické dohody. Guvernér státu New York vyhlásil plán na vyčlenění 1,5 miliard dolarů na investice do oblasti obnovitelných energetických zdrojů.

38; V důsledku zločinného ostřelování Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády bylo poškozeno sedm domů. Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin ostřelovala 18 obcí v Doněcké republice. Jedna civilní obyvatelka zemřela.

39; Policie zatkla drogového obchodníka přímo v okamžiku, kdy se chlubil na Facebooku. Muž ukazoval na kameru bankovky, ale v tu chvíli přímo v záběru se ozvala slova z policejního megafonu.

40; Moskevský soud uznal bývalou šéfku Knihovny ukrajinské literatury Natalii Šarinu vinnou z extremismu. Měšťanský soud v Moskvě vynesl rozsudek v případu extremismu a zpronevěry peněz.

41; Za uplynulý měsíc se situace v zóně odpovědnosti Luganské národní policie prudce vyostřila.

42; Lavrov komentoval diplomatický skandál kolem Kataru. Přerušení diplomatických styků s Katarem oznámilo už sedm zemí. Je to věc jejich dvoustranných vztahů. My jim do toho nezasahujeme, třebaže nás podezírají, že za jakoukoli událostí ve světě stojíme právě my. Ale ujišťuji vás, že tomu tak není.

43; Vládíkovi je devět let. Má velmi těžká zranění a před jeho očima zahynula jeho matka. Vojenský dopisovatel Michail Andronik vyprávěl na svých stránkách podrobnosti o novém cynickém zločinu ukrajinské armády.

44; Šéfka účetní komory: Důchodový věk bylo možno zvýšit už dávno, Přitom poznamenala, že do projednávání této otázky musí být zapojena veřejnost.

45; Na Ukrajině začal hořet vlak se 130 cestujícími. Požár vznikl v kabině mechanika.

46; Kurs na sever. Na čem se domluvili prezident Ruska a premiér Indie? Zahraniční politika Indie je nyní ve stavu značné neukotvenosti. Nejvhodnější doba vzpomenout si na staré přátele.

47; Za hlavní nepřátele označili občané Ruské federace USA a Ukrajinu. Respondenti dostali otázku: „Kterých pět zemí byste označili za nejvíce nepřátelsky naladěné vůči Rusku?“. První trojku doplňovalo Německo, následovaly Litva a Lotyšsko. Za naopak nejpřátelštější označili respondenti Bělorusko, Čínu a Kazachstán.

48; Tomuhle se říká zbabělost. Zacharova komentovala odmítnutí finského novináře jet do Čečny. Předtím oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí vyzvala finského dopisovatele, aby udělal reportáž o osudu gayů v Čečně.

49; Další obludný případ, který ukazuje skutečnou zvěrskou tvář ukrajinských nacistů, se odehrál během pravoslavného svátku – na Den Nejsvětější trojice. Za uplynulých 24 hodin ukrajinské ozbrojené síly 44-krát porušily režim příměří.

50; V Bellingcatu si vymysleli nové „důkazy“, že MH17 sestřelil ruský „Buk“. Skupina „expertů“ prohlásila, že dokázala najít několik fotografií hledaného protivzdušného systému Buk pořízených už v roce 2013.

51; Dobrovolník ATO označil nacionalismus za tmářství. Známý dobrovolník ATO Jurij Kasjanov prohlásil, že svými činy nacionalisté štěpí Ukrajinu.

52; Proč Černá Hora vstupuje do NATO? Obyvatelé země opakovaně pořádali masové protestní akce proti připojení země k Alianci. Navíc tento krok zhoršil vztahy s Moskvou.

53; USA mají v úmyslu opustit Radu OSN pro lidská práva. USA očekávají, že zmizí tzv. protiizraelská úchylka.

54; Obrovský požár u Kyjeva. Hoří sklady paliva. Plocha požáru činí několik set čtverečních metrů.

55; Čtyři vojáci dezertovali z brigády Ukrajinské armády jen za posledních 24 hodin. Národní policie opakovaně poznamenává, že morálně-psychický stav kyjevských vojáků se zhoršuje.

56; V USA ve městě Orlando došlo ke střelbě. Je mnoho zabitých. V okruhu střelby bylo uzavřeno několik ulic. Policie se shromáždila na zastávce nedaleko skladů ležících nedaleko místa incidentu.

57; Hackeři skupiny SPRUT získali dokumenty, které vrhají světlo na zločinné ostřelování obce Bezymennoje ze strany nacistů z pluku Azov.

58; Šéf Doněcké republiky přijel na Krym. Alexandr Zacharčenko přijel do Jalty v Republice Krym za účelem účasti na akcích věnovaných oslavám dne ruského jazyka.

59; Německo stahuje vojska z Turecka. Na základně Incirlik je rozmístěno kolem 260 německých vojáků.

60; Ozbrojenci USA sestřelili stíhačku MiG-21 v Sýrii. Proameričtí islamisté z „Džejš Usud Al-Šarkija“ sestřelili MiG-21 v Sýrii v poušti východně od Damašku.

61; Ukrajinská armáda zahájila palbu u Jasinovaté. Byli zraněni civilní obyvatelé. Ukrajinští vojáci dnes přes den ostřelovali frontovou obec Krutaja Balka v okolí Jasinovaté.

62; V Oděse zbili a oloupili zástupce náčelníka institutu ukrajinských námořních sil. Jak sdělili příbuzní oběti, Alexandr Vertělnikov se nachází v nemocnici.

63; Sorosovo okolí varovalo Ukrajinu před možným zrušením bezvízového styku s EU. Brusel může pozastavit platnost dohody o bezvízovém styku s Ukrajinou.

64; V Rusku bylo založeno dobročinné hnutí „poslové dobré vůle Abcházie“. Mezi Posly patří známí abcházští a ruští činitelé v kultuře a sportu.

65; Gazprom zvýšil export plynu do Evropy o 13,3%. Podle předběžných čísel za první pololetí se objemy exportu Gazpromu do Evropy zvýšily o 13,3%.

66; Ruské ministerstvo zahraničí pohrozilo odpovědí na nepřátelské akce ze strany Černé Hor. Moskva vyjadřuje lítost nad pokračující protiruskou hysterií v Černé Hoře.

67; S Putinem ve světě počítají a ukrajinské považují za žebráky, říká Savčenková. Naděžda Savčenko nevylučuje svou účast na následujících prezidentských volbách na Ukrajině.

68; Vicegubernátor Kurské oblasti byl zadržen pro podezření z úplatku. Kromě toho je mezi zadrženými mnoho dalších osob, které se podle verze vyšetřovatelů podíleli jako účastníci a prostředníci.

69; Ukrajinská armáda byla uvedena do zvýšené bojové pohotovosti kvůli přesunům vojsk Ruska, Srbska a Běloruska. Pozorně sledujeme přesun ruských vojsk. Byla posílena kontrola vzdušného prostoru a kontrola na hranicích.

70; Ukrajinská diverzní skupina přišla o deset lidí (zabití či zranění) při pokusu o vniknutí do Luganské republiky. Ukrajinská armáda pokračuje v realizaci diverzních a špionážních činností podél celé linie dotyku.

71; Ukrajinský vojenský činitel postřelil dobrovolníka ATO. 3. června ve Vasilkovském okrese Kyjevské oblasti došlo k incidentu s účastí pracovníka armády a dobrovolníka ATO.

72; Bylo zveřejněno první video z místa dopadu stíhačky MiG-21 patřící syrským ozbrojeným silám, která byla sestřelena proamerickým islamisty. Letadlo bylo sestřeleno v poušti východně od Damašku.

73; Putin a Erdogan projednali telefonicky situaci kolem Kataru. Prezident Ruské federace Vladimir Putina a turecký prezident Erdogan během telefonického rozhovoru projednali situaci vzniklou kolem Kataru.

73; Devadesátá léta nelze odsuzovat, ale naopak prohlásit za svatá, říká vdova po Jelcinovi. Vdova po prvním ruském prezidentovi Naina Jelcina si myslí, že období 90. let je třeba považovat za svaté roky vzniku nové země.

74; Putin je světovým vůdcem, říká srbský prezident. Prezident Srbska Alexandr Vučić je přesvědčen, že ruský prezident Vladimir Putin hraje klíčovou roli ve světové politice.

75; Interview s redaktorkou NBC bylo pro Putina dětskou hračkou, píší americká média. Před rokem dělala Kelly interview s Donaldem Trumpem, který ji kritizoval za tvrdé a nepříjemné otázky.

76; Světová banka předpovídá růst ruské ekonomiky. V roce 2017 vzroste ruská ekonomika o 1,3% po dvou letech recese.

77; Prověrka generálního štábu ukrajinské armády v zóně ATO odhalila masové případy dezerce a krádeže majetku. Podle výsledků prověrky, konkrétně u 93. brigády, bylo odhaleno 180 případů svévolného opuštění jednotky vojáky ukrajinské armády.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 6.6.2017:

1; Ruská centrální banka: Objemy pochybných operací významně poklesly. Objemy pochybných operací vyvádějící za hranice peněžní prostředky činily podle výsledků prvního čtvrtletí 15,2 miliardy rublů.

2; USA věděly o tom, že Katar a Saúdská Arábie poskytovaly podporu Islámskému státu, říkají ve WikiLeaks. Spojené státy věděly o tom, že Katar a Saúdská Arábie poskytovaly finanční a materiálně-technickou pomoc teroristům Islámského státu.

3; Izrael plánoval jaderný útok na Egypt. Nové informace jsou založeny na interview brigádního generála izraelské armády Jicchaka Jaakova.

4; Na Krymu vzlétly stíhačky. Službu konající stíhačky Su-27 Jižního vojenského okruhu byly poslány do vzduchu na základě poplachu na Krymu za účelem prověrky bojové připravenosti.

5; Obyvatelé Kataru v panice skupují jídlo a obávají se nedostatku potravin po zpřetrhání diplomatických vztahů se sousedy. Tyto obavy se objevily v souvislosti se zprávami o uzavření hranice se Saúdskou Arábií, přes kterou je do země dodáváno mnoho zboží.

6; Saúdská Arábie uzavřela televizní stanici Al-Džazíra kvůli obvinění z podpory teroristů. Ministerstvo informací Saúdské Arábie obvinilo televizní stanici z podpory „teroristických skupin“ a povstalců v Jemenu.

7; O Donbasu, Rusku a o světě. Bylo zveřejněno video: Politolog Alexandr Kazakov, spisovatel Zachar Prilepin a redaktor Dmitrij Kulikov si povídají o problémech, které stojí před Donbasem, Ruskem a světem.

8; Pro ukrajinskou námořní pěchotu postavili „experimentální kasárna bez záchodů, vytápění a elektřiny. Dobrovolníci ATO ukázali děsivý stav experimentálních kasáren, které se staví pro oděský batalion námořní pěchoty.

9; Ukrajina by neměla spoléhat na to, že při prudkém snížení cen ropy se Rusko samo rozpadne, říká Geraščenko. Poradce ministra vnitra Ukrajiny a poslanec Anton Geraščenko zklamal „uvědomělé“ Ukrajince.

10; Nová hrozba: Jak se geopolitický skandál kolem Kataru odrazí na ceně ropy? Politické napětí na Blízkém Východě rozkolísalo trhy s nabídkami ropy.

11; Doněcká republika: Pokračují boje, ostřelování a došlo ke krvavé provokaci ukrajinské armády. Během uplynulého týdne došlo hned k několika tragickým událostem.

12; Americká média informovala o sovětském „zabijákovi tanků“. Podle názoru autora za poslední půlstoletí dosáhlo Rusko velkého pokroku v rozvoji kompaktních protitankových technologií.

13; Jak se USA změnily v surovinovou kolonii. Poslední akce USA v zahraničním trhu je pokusem bojovat o odbytiště zkapalněného plynu a dalších energetických surovin.

14; Ostuda západní propagandy. Rodina dítěte, které média označila za symbol utrpění Sýrie, podpořila Asada. Rodina tříletého Ormana, jehož fotografie obletěla svět a stala tak „tváří syrské války“, zůstala v osvobozeném Aleppu.

15; Fiasko: CNN byla přistižena při natáčení zrežírované demonstrace. Televizní stanice, kterou Trump označoval a označuje za „fake news“, byla skutečně přistižena při falšování zpráv.

16; Pence označil Rusko, Írán a terorismus za hlavní hrozby ve světě. Dále zdůraznil, že USA jsou plně připraveny řídit se principem, že napadení jednoho je útok na nás všechny.

17; Syrská armáda za podpory ruského letectva dobyla zpět 5 tisíc čtverečních kilometrů na cestě k hranici s Irákem. Ruské letectvo poskytlo velkou podporu ze vzduchu postupujícím syrským vojskům a způsobilo Islámskému státu vážné ztráty.

18; Katar uskutečnil odvetný úder. Objevil se kompromitující materiál na Spojené arabské emiráty. Poté, co se Katar dostal do stavu blokády, rozhodl se nezůstat nic dlužen.

19; Jak by se změnila mapa Evropy, kdyby po 2. světové válce SSSR nedaroval tisíce čtverečních kilometrů západním zemím?

20; Agentura pro národní bezpečnost USA obviňuje rozvědku Ruské federace z útoku. V tajné zprávě NBS se tvrdí, že ruská vojenská rozvědka údajně uskutečnila kybernetické útoky.

21; Česká republika oficiálně odmítla plnit kvóty Evropské unie ohledně běženců. Země nebude přijímat migranty v rámci programu rozdělení migrační zátěže.

22; Skandál kolem Kataru udeřil na dolar a ceny ropy. Reakce trhů na geopolitickou krizi Kataru se ukázala jako velmi silná.

23; Katar může přijít o pořadatelství mistrovství světa ve fotbale. Konání mistrovství světa v Kataru v roce 2022 je ohroženo v důsledku probíhajícího diplomatického skandálu.

24; V Austrálii cestující vyskakovali z letadla kvůli informaci o teroristickém činu. Cestující doslova vyskakovali z letadla na přistávací plochu, aniž čekali na přistavení schůdků.

25; V Čitě se děti otrávily bonbóny z Porošenkovy továrny. Pět dětí, které snědly bonbóny „Rozzuřená včelka“ vyráběné firmou Roshen,byly hospitalizovány. Jedno z nich je v ohrožení života.

26; Rusko v souvislosti s neúčastí ruské delegace na práci Parlamentního shromáždění Rady Evropy odmítlo zaplatit 11 milionů euro do Rady Evropy. Je to třetina příspěvku Ruské federace do rozpočtu organizace. Připomeňme, že Moskva je jedním z hlavních plátců do Rady Evropy.

27; Trump chtěl v březnu zrušit sankce vůči ropnému odvětví Ruska. Tehdy se Státnímu departmentu podařilo dokázat administraci prezidenta, že oslabení omezujících opatření poškodí energetický sektor USA.

28; Na šachtě v Krivém Rogu zůstal pod závalem horník. Ke zřícení podloží na šachtě v Dněpropetrovské oblasti došlo 6. června ráno.

29; Syrská armáda zachytila u Damašku velkou várku zbraní patřících teroristům. Teroristé Al-Káidy se pokusili přesunout munici z jihu Damašku kvůli nedostatku zbraní ve Východní Gutě.

30; V důsledku ostřelování ze strany Ukrajinské armády bylo dnes v Doněcké republice zraněno osm lidí a jedenáct domů bylo poškozeno. Obětí se stali obyvatelé západního okraje Doněcka a okolí Jasinovaté.

31; Ukrajina se řítí do dluhové pasti. Státní dluh vzrostl na 74,31 miliard dolarů. Celkový státní dluh Ukrajiny nadále aktivně roste. Pouze za duben se zvýšil o 2 miliardy dolarů.

32; Porošenkův blok požaduje revizi otázky o vlastizradě Julie Timošenkové. Šéfka Baťkivščiny nezůstala nic dlužna a prohlásila, že Porošenko vydělává na konfliktu v Donbasu.

33; Hodina smrti: K budově Nejvyšší rady přišly mrtvoly. Účastníci akce chtěli upoutat pozornost poslanců na to, že každou hodinu na Ukrajině umírá v důsledku různých nemocí 67 lidí.

34; Trump přikázal Tillersonovi, aby budoval vztahy s Ruskem. Státní tajemník USA o tom řekl novinářům během návštěvy Nového Zélandu.

35; Kurs na Rostov: Ukrajinská loď „Generál Vatutin“ směřuje do Ruské federace místo do Oděsy. 5. června ráno Generál Vatutin neočekávaně změnil kurs a místo do Oděsy přenocoval na Krymu a nyní směřuje do Rostova na Donu.

36; Horník zavalený v Krivém Rogu v Dněpropetrovské oblasti zemřel.

37; Su-27 eskortovaly americký bombardér nad Baltským mořem. Strategické bombardéry B-1 a B-52 se účastní cvičení NATO, která probíhají v Estonsku.

38; V Kremlu komentovali krácení příspěvku Ruské federace do Rady Evropy. Připomeňme, že Moskva odmítla letos zaplatit 11 milionů euro.

39; Starořečtí filosofové mluvili ukrajinsky, tvrdí Juščenkův bratr. Přitom Díogenés prý navrhoval používat ukrajinštinu jako státní jazyk.

40; Na Ukrajině je nutné zavést diktaturu, říká Tuka. Náměstek ministra pro otázky okupovaných území si myslí, že nynější politický systém nedokáže vyvést Ukrajinu z krize.

41; V Rusku a na Ukrajině komentovali příběh s útěkem „Generála Vatutina“ do Rostova. Trajekt náhle změnil trasu a místo do Oděsy míří do Rostova. Moskva nemá žádné informace o změně kursu plavidla. Situaci budeme sledovat a podrobnější odpověď poskytneme, až vyjasníme příčiny události, prohlásil Vladimir Omeljan, ukrajinský ministr infrastruktury.

42; V Rusku se uskutečnily zkoušky nejnovější ostřelovací pušky „Točnosť“ (Přesnost). Puška byla vylepšena na žádost tajných služeb a je určena pro uskutečnění antiteroristických akcí.

43; Kyjev brání opravě Doněcké filtrační stanice. Oznámila to tisková služba Ministerstva uhlí a energetiky Doněcké republiky.

44; Putin navrhl zavedení přísahy občana Ruska. Cizinci, kteří přijímají občanství Ruska, budou možná skládat přísahu.

45; Nad USA se objeví gigantická ozonová díra. Američany před tím varuje skupina amerických vědců.

46; Timošenková zveřejnila video, kde se Ljaško modlí k Bohu za její prezidentství. Došlo k tomu poté, co Ljaško tvrdě zkritizoval Timošenkovou a její smlouvy s Gazpromem podepsané v roce 2009.

47; FSB rozšířila seznam teroristických organizací. Federální služba bezpečnosti Ruska rozšířila seznam organizací, které jsou na území státu považovány za teroristické.

48; Rusko poslalo do vzduchu stíhačku kvůli letadlu norských ozbrojených sil. Norské letadlo plnilo služební let podél ruské hranice s vypnutým transpondérem.

49; V Doněcké republice chtějí otevřít pobočky zahraničních bank. Úřady Republiky a představitelé spřátelených států zahájili rozhovory o otevření poboček zahraničních bank v Doněcké republice.

50; Lavrov: Rusko bude nadále reagovat na rozšiřování NATO kolem svých hranic. Rusko bude proces sledovat a včas reagovat na jakékoli kroky ohrožující jeho zájmy.

51; Rusko je připraveno zavést s Ukrajinou vízový režim, říká ruské ministerstvo zahraničí. Rusko klidně zavede vízový režim s Ukrajinou jako odpověď na analogické kroky Kyjeva.

52; Radují se předčasně: Gazprom popřel informace Naftogazu o zrušení principu „take or pay“ (odebírej nebo plať). Toto pravidlo je v obchodní praxi rozšířené a minimalizuje rizika dodavatele zboží či služby.

53; Hypotéka je v Rusku rekordně levná. Průměrný úrok z hypotéčního úvěru poskytovaného v rublech pokračoval v poklesu.

54; V Doněcké republice obnovili dodávky elektřiny do Doněcké filtrační stanice. Oznámila to tisková služba Ministerstva uhlí a energetiky Doněcké republiky.

55; Avakov označil Semenčenka a další organizátory blokády za schizofreniky a dobrodruhy. Nikdo na území země nemá právo na silové akce kromě státu, připomněl ministr vnitra Ukrajiny.

56; USA očekávají od Ruska realizaci Minských dohod, říká americký velvyslanec. USA podporují normandský proces a očekávají, že Rusko se bude vyvine úsilí směrem k realizaci minských dohod.

57; V Sýrii bude otevřeno Centrum Ruského světa. Centrum bude otevřeno v hlavním městě Damašku, oznámil velvyslanec Sýrie v Rusku Rijád Haddád.

58; Povolení dostali. Trajekt pluje do Ruska. Parník Generál Vatutin požádal o povolení k proplutí Kerčskou úžinou a pravděpodobně mu bude vyhověno.

59; Vzdělávací instituce Doněcké republiky přešly zcela na ruštinu jako vyučovací jazyk. Ruština je v Doněcké republice státním jazykem. Úřady republiky věnují zvýšenou pozornost rozvoji ruské kultury.

60; Evropská unie prodlouží sankce proti Krymu. Stálí představitelé členských zemí EU odsouhlasili prodloužení sankcí proti Krymu o další rok.

61; Planý poplach: Parník Generál Vatutin patří vlastníkovi z Ruska. Generál Vatutin kotví v okolí přístavu Kavkaz v Kerčské úžině, kde jej kontrolují pohraničníci.

62; Vojska USA zahájila útok na město Rakká. Rakká se nachází pod kontrolou Islámského státu od roku 2013. Město je považováno za neoficiální hlavní město teroristů.

63; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo prohlášení propagandistů z Bellingcat ohledně katastrofy Boeingu 777 nad Donbasem. Ruský ministr zahraničí zpochybnil výsledky vyšetřování skupiny Bellingcat.

64; Krutí barbaři. Viceprezident USA obvinil Islámský stát z genocidy křesťanů. Pence připomněl nedávné teroristické činy proti křesťanským koptům v Egyptě, zničení starobylých kostelů a vraždy křesťanských duchovních (kněží) v Iráku.

65; Zástupci norské armády komentovali eskortování svého letadla ruskou stíhačkou. Norští vojáci označili eskortování svého letadla nad Barentsovým mořem ruskými silami protivzdušné obrany za „standardní jev“.

66; Expert: Rublu se letos daří. V poslední době se však stále častěji setkáváme o materiály o blížícím se pádu kuru rublu.

67; Protiúder Islámského státu u Palmýry: Syrská armáda a ruské letectvo útočící ozbrojence zlikvidovaly. Byla zlikvidována skupina teroristů, dvě děla ráže 32 mm, byly ukořistěny zbraně, munice a pick-up.

68; Je to naše přesvědčivé vítězství. Porošenko komentoval vývoj sporu Naftogazu a Gazpromu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko označil přechodné rozhodnutí Stockholmské arbitráže za přesvědčivé vítězství.

69; Nový teroristický čin v Evropě: V Paříži ozbrojenec zaútočil na policisty. K dalšímu teroristickému útoku došlo v Paříži, kde čtyřicetiletý Alžířan zaútočil na policisty kladivem.

70; USA uskutečnily úder na syrské vojáky. Koalice vedená Spojenými státy opět zaútočila na syrské vojáky a jejich spojence v okolí At-Tanf nedaleko iráckých a jordánských hranic.

71; Rusko plánovalo provedení státního převratu v Černé Hoře, říká státní department USA. Předtím černohorský ministr zahraničí prohlásil, že Ruská federace se silně vměšovala do vnitřních záležitostí republiky kvůli úmyslu vlády vstoupit do NATO.

72; Je to začátek otevřeného vojenského konfliktu, říká senátor o náletu USA na syrské vojáky. Rusko požaduje mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN po úderu koalice USA na provládní síly v Sýrii.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Středa, 7.6.2017:

1; „Uprchlý“ parník „Generál Vatutin“ zakotví v přístavu v Rostově na Donu. Předtím se psalo, že Generál Vatutin kotví na přístavišti v Kerčském průlivu a kontrolují jej pohraničníci.

2; Letecký úder USA na vojenskou kolonu v Sýrii. Byly zveřejněny podrobnosti. Vojenský zdroj ze Sýrie prozradil předběžné informace o silách, které byly předmětem útoku. V koloně byli především iráčtí šíitští domobranci a bojovníci libanonského Hizballáhu. Letadlo vystřelilo čtyři rakety. Zasažen byl tank T-72, protivzdušný komplex Zu 23-2 a dvě auta s dělostřeleckým vybavením.

3; Ukrajinští fotbalisté ostudně prohráli s Maltou v přátelském utkání 0:1. Do té doby Malťané nepoznali výhru od roku 2015.

4; Byly zveřejněny ztráty syrské armády při leteckém útoku USA. Nedávno přišla zpráva, že koalice v čele s USA znovu zaútočila na syrská vládní vojska v At-Tanfu.

5; Ukrajina bude spolupracovat se Senegalem ve vojenské sféře a s Rwandou ve sféře vzdělávání. Prezident Petr Porošenko přijal pověřovací listiny od velvyslanců Rwandy, Senegalu, Srí Lanky a Etiopie.

6; Syrská armáda po leteckém útoku vytlačila proamerické ozbrojence z řady území. Vládní vojska obsadila území v okolí Damajru v provincii Damašek včetně důležité vyvýšeniny Tal Al-Abd.

7; Putin naznačil, kdo zvítězí ve válce mezi USA a Ruskem. Naděje existuje vždy. Dokud nás neponesou nohama napřed na hřbitov.

8; Jordánsko uzavřelo kancelář katarské televizní stanice Al-Džazíra. V textu prohlášení se poznamenává, že jordánská vláda ruší licence kanceláře Al-Džazíry v Ammánu.

9; V Evropě vyzývají, aby se obyvatelstvo připravilo na ukrajinskou katastrofu. Bývalý velvyslanec České republiky v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta varuje před faktickým rozpadem Ukrajiny ve všech smyslech toho slova.

10; Neuplyne noc, aby nedošlo k ostřelování, říkají obyvatelé osady v Doněcké republiky. Po civilní osadě v Republice se střílí z minometů ráže 120 mm a děl ráže 122 mm.

11; Památku důstojníka „Alfy“, který zachránil děti v Beslanu a „Nord-Ostu“, si připomněli v Domě dětí v okolí Moskvy. Akce na památku legendárního plukovníka FSB Jurije Nikolajeviče Toršina zanechaly na dětských tvářích úsměvy.

12; Turecko bude nadále rozvíjet vztahy s Katarem, říká Erdogan. Turecko vynaloží veškerá úsilí, aby se situace kolem Kataru vyřešila co nejrychleji cestou dialogu.

13; Ozbrojenci Islámského státu zahájili mohutný útok v oblasti ropných polí u Palmýry. Islámský stát pokračuje v útocích na vládní síly Sýrie v okolí ropných polí u Palmýry.

14; Fašismus jako diktatura bankéřů. Byl zveřejněn nesmírně poučný a pravdivý analytický text. Nenasytnost, nenávist a hloupost jsou tři stránky jednoho a jevu, jedné a téže kvality, které člověk projevuje vůči jiným lidem. Fašismus je otevřená forma diktatury finančního kapitálu.

15; Ruští vědci vyvinuli „plášť neviditelnosti“ pro vojáky. Nová metoda byla vypracována pracovníky Saratovské státní univerzity.

16; O neznámých spravedlivých naší doby. Známá doněcká bloggerka Jevgenija Marti vyprávěla příběh obyvatele Doněcké republiky a jeho příbuzných na Ukrajině.

17; Bylo zveřejněno prohlášení velení Syrské armády v souvislosti s novou agresí USA: Tato agrese znovu potvrzuje důslednou podporu terorismu ze strany těchto sil, které útočí na Syrskou armádu a její spojence bojující každodenně úspěšně proti teroristické organizaci Islámský stát (DAEŠ).

18; Domovní prohlídky u scientologů po Svědcích Jehovových. Co lze očekávat dále? Tentokrát přišli operativci do kanceláří Scientologické církve v Petrohradě.

19; Za „katarský skandál“ mohou „ruští hackeři“. Předtím přicházely zprávy, že FBI pomáhá Kataru při vyšetřování hackerského útoku.

20; Bez přátel a bez spojení. Nová sociální síť pro Ukrajince. Ukrajinský novinář a videoblogger Anatolij Šaríj komentuje spuštění nové sociální sítě pro Ukrajince.

21; Putin: Americký systém protiraketové obrany nechrání celé území USA. Vladimir Putin to oznámil v interview pro Olivera Stonea.

22; Americký Kongres připravuje impeachment Donalda Trumpa. Demokraté se pokoušejí přehlasovat republikánskou většinu v Kongresu a dotáhnout věc do konce.

23; Státní department: Pracujeme na tom, jak čelit Rusku. Rozporuplná rétorika zahraničně-politického úřadu USA už nikoho nepřekvapuje.

24; Do posledního Syřana. Sankce Západu zastavily dodávky léků onkologicky nemocným dětem v Sýrii. Čeho všeho jsou schopny Evropská unie a USA pro svržení nepohodlného Bašára Asada?

25; Máme velké plány. Čína o vojenské spolupráci s Ruskem. Čína a Rusko plánuji v roce 2017 uskutečnění rozsáhlých společných akcí ve vojenské oblasti.

26; Katar je velkým trumfem Ruska v plynové válce s Polskem a Ukrajinou. Polsko si už dávno přeje vyhnat Gazprom z Evropy a přeprodávat svým sousedům plyn z Kataru.

27; Krymské úřady: Sankce Západu se brzy zadrhnou. Vicepremiér krymské vlády Georgij Mudarov prohlásil, že sankce proti Krymu se utopí ve vlastní neperspektivnosti.

28; Střelba v íránském parlamentu. Jsou oběti na životech a zranění. Útočníci nejspíš vzali i rukojmí. Podle předběžných informací byl zabit člen ochranky.

29; V Mauzoleu imáma Chomejního v Íránu se odpálil sebevražedný atentátník. Z Teheránu nadále přicházejí alarmující zvěsti.

30; Noční ostřelování ze strany ukrajinské armády. Byly poškozeny obytné domy a plynovod. V Alexandrovce se střílelo na obytné domy explodujícími kulkami.

31; Peskov informoval o nadcházejícím setkání Putina a Trumpa. Do této chvíle se prezidenti Ruské federace a USA ještě nesetkali. Třikrát si však telefonovali.

32; Ukrajinská armáda zahájila útok. Rozpoutávání bojových akcí vypovídá o definitivním zmaření minských dohod ukrajinskou stranou.

33; Deset podmínek: Saúdská Arábie vyhlásila Kataru ultimátum. Mezi požadavky, na jejichž splnění má Katar 24 hodin, je přerušení diplomatických styků s Íránem.

34; Já bych z gayem do sprchy nešel. Prezident Ruska v interview pro amerického režiséra Olivera Stonea odpověděl na velmi provokativní otázku.

35; Ostřelování ze strany Ukrajinské armády vedlo k vážným škodám, hlásí Národní policie Luganské republiky. Ostřelování bylo vedeno na centrum Kirovska a byly zaregistrovány velké škody.

36; Paroloď Generál Vatutin bude obsluhovat trasy v rámci Ruska. Plavidlo se nachází ve výtečném stavu, nebudou žádné problémy s jeho využitím, prohlásil generální ředitel plavební společnosti.

37; Rusko bude totálně pokryto protiraketovou kupolí, říká Rogozin. Předtím Vladimir Putin prohlásil, že americký systém protiraketové obrany nechrání celé území USA.

38; Ve Lvovské oblasti začal hořet vojenský UAZ převážející ukrajinské vojáky. Několik vojáků mířících na Rovenský polygon utrpělo popáleniny a další zranění.

39; Útok teroristů na Teherán. Při útoku na íránský parlament zahynulo sedm lidí a jeden člověk zahynul v mauzoleu imáma Chomejního.

40; Poslanec za Porošenkův blok byl vyhozen moderátorem z přímého vysílání na ukrajinské televizi. Mám velkou prosbu: Nehlasujte pro poslance, kteří se neumějí chovat, obrátil se na diváky moderátor.

41; Kudrin navrhl propuštění třetiny úředníků. Cena státní správy se má snížit z nynějších 2844 rublů ročně na obyvatele na 1990 rublů.

42; Ministr pro hospodářský rozvoj oznámil novou fázi růstu ruského hospodářství. Růst ruské ekonomiky v dubnu dosáhl 1,4% a samotná ekonomika tím zahájila novou fázi růstu.

43; Boje v okolí Luganska: Ukrajinská armáda má velké ztráty, byl sestřelen bezpilotník. O prudce se vyostřující situaci na frontové linii informovala Národní policie Luganské republiky.

44; V důsledku ostřelování ze strany Ukrajinské armády bylo v Luganské republice poškozeno více než dvacet domů. Probíhá evakuace. Lidé se nacházejí ve sklepích, protože pokračuje intenzivní ostřelování.

45; USA připravují vůči Rusku nové sankce. Senát USA tento týden bude hlasovat o nových sankcích proti Rusku kvůli údajnému vměšování země do amerických voleb.

46; V Kyjevě u soudu, kde se projednává Kocabův případ, došlo k potyčkám. Připomeňme, že Kocaba vyzval Ukrajince, aby nechodili do ATO, za což byl odsouzen a poté zproštěn obžaloby. Nyní byl zprošťující rozsudek zrušen.

47; Kreml komentoval slova Kyjeva o zavedení vízového režimu s Ruskou federací. Podobné kroky plodí reakci založenou na principu vzájemnosti, prohlásili v Kremlu.

48; Teroristé, kteří zaútočili na íránský parlament, byli zlikvidováni. Operace na osvobození rukojmích bylo dokončena.

49; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o nahrazení hymny Ruské federace písní „Bože chraň cara!“. Autoři návrhu zákona si myslí, že současná hymna se nestala symbolem spojujícím většinu populace v Ruské federaci.

50; Štáb spojenců Sýrie pohrozil Spojeným státům odvetným úderem. Operativní štáb spojenců Sýrie je připraven zaútočit na pozice amerických vojáků,pokud to bude nutné.

51; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Doněcké republiky Doněck, Gorlovka a obec Kominternovo na jihu Doněcké republiky byly dnes dopoledne ostřelovány ze strany ukrajinských vojáků.

52; Spojené státy by se měly bát samy sebe a nikoli Ruska, protože se čím dál více podobají svému někdejšímu nepříteli – Sovětskému svazu, a to v těch nejhorších aspektech, píše The Nation.

53; Do města Marjinka dorazily ostřelovačky z Gruzie. Rozvědka Doněcké republiky nadále odhaluje svévolného opouštění pozic vojáky ukrajinské armády.

54; Doněcká filtrační stanice obnovuje svou činnost, Oznámila to tisková služba ministerstva výstavby a bydlení Doněcké republiky.

55; Je to začátek otevřeného vojenského konfliktu, říká senátor o úderu proti syrským vojákům. Rusko požaduje mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli úderu koalice USA na vládní vojska v Sýrii.

56; V Kyjevě byla koncertní síň národní hudební akademie pojmenován na počest teroristy z Pravého sektoru. Připomeňme, že ukrajinská propaganda udělala „hrdinu“ ze zpěváka Slipaka zlikvidovaného v Donbasu.

57; Byly zveřejněny nové podrobnosti z teroristického činu v Íránu. Jeden z teroristů, teří spáchali útok v Teheránu, byl zadržen.

58; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněckou filtrační stanici. Personál byl evakuován. Během odpoledne ostřelování pokračovalo, Nepřítel používá minomety ráže 120 mm, granátomety a střelné zbraně.

59; Soud uvalil vazbu na místopředsedu Kurské oblasti. „Basmannyj“ soud v Moskvě uvalil do 4. srpna vazbu na zástupce šéfa oblasti Vasilije Zubkova.

60; Německo stáhne vojenský kontingent z turecké letecké základny Incirlik. Toto opatření je odpovědí na rozhodnutí Turecka nepustit poslance Spolkového sněmu na leteckou základnu.

61; Katarská měna vykazuje rekordní pád. Národní měna Kataru se propadla na rekordně nízkou úroveň za posledních jedenáct let v souvislosti s geopolitickým skandálem v Perském zálivu.

62; Ukrajinská armáda utrpěla během útoku na Luganskou republiku vážné ztráty. Ukrajinská armáda nedokázala v okolí obce Želobok prolomit obranu Národní policie Luganské republiky.

63; Savčenková vyzvala k likvidaci vlády a Nejvyšší rady. Savčenková také prohlásila, že úřady by měly přestat nabádat lidi, aby chodily na „majdany“, a místo toho zahájit proces sebelikvidace v zájmu ukrajinského lidu.

64; To máte za Sýrii! Objevily se záběry z útoku teroristy s kladivem na policisty u Chrámu Matky Boží v Paříži (katedrály Notre-Damme de Paris). Pouliční bezpečnostní kamera natočila moment, kdy terorista se vrhá na policisty u katedrály.

65; Kyjev vytváří pro Donbas čím dál více bodů, ze kterých není návratu, říká Gryzlov. Kyjevské úřady vědomě vytvářejí stále více takových bodů, které jsou nepřekonatelnou překážkou pro návrat Donbasu k Ukrajině.

66; V Polsku při automobilové honičce chytili Ukrajince a Gruzínce, kteří ukradli podnikateli ruksak se 187 tisíci dolarů.

67; Vojáci Luganské republiky informovali o ztrátách v bojích s ukrajinskou armádou. Zraněni byli tři vojáci Národní policie.

68; Peskov usadil novinářku CNN, která jej přerušila. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov zažertoval na účet novinářky CNN, která mu skočila do řeči: Dámo, to je moje tisková konference, ne vaše.

69; V NATO komentovali eskortování bombardéru B-52 stíhačkou ruského letectva nad Baltským mořem. Velitel Šesté flotily amerického námořnictva a úderných sil NATO zdůraznil, že manévr byl očekávatelný a byl proveden velmi profesionálně.

70; Ukrajinská armáda zaútočila na Jihodonbaský vodovod. Vznikly škody. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla poškozena primární čerpací stanice Jihodonbaského vodovodu v okolí Jasinovaté.

71; Cíle Pentagonu a Islámského státu se shodují: Voják informoval o příčinách úderů USA na syrské vojáky. Vojenský zdroj ze Sýrie komentoval události a promluvil o skrytých cílech amerických ozbrojených sil.

72; V Petrohradě bylo zahájeno zatýkání scientologů. Scientologové jsou obviňováni z nezákonného podnikání, z extremismu a podněcování nenávisti.

73; Ruský voják baví internet svým rapováním z Aleppa. Dvaadvacetiletý smluvní ženista Dmitrij Profuta pochází z Noveho Urengoje a sní o kariéře důstojníka.

74; Mimořádné prohlášení šéfa Luganské republiky v souvislosti s útokem ukrajinské armády. Dnes byly obce Luganské republiky napadeny intenzivním ostřelováním ze strany ukrajinské armády.

75; Poklonskaja komentovala informaci o nepřiznaném bytě v Doněcku. Organizace Transparency International „zjistila“, že Poklonskaja nepřiznala ve své majetkové deklaraci byt v Doněcku. Poklonskaja tento fakt rezolutně popírá: „Žádný nepřiznaný byt v Doněcku nemám a ani nemůžu mít“.

76; Syrská armáda za podpory ruského letectva vytlačila ozbrojence USA z klíčových pozic navzdory leteckému úderu koalice. Tento útok byl podniknut dvě hodiny po náletu koalice USA na syrské vojáky a domobranu u trojúhelníka Zaza.

77; Avakov podepsal neexistující „dohodu o bezvízovém režimu“ se Švýcarskem. Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov oznámil podpis dohody o bezvízovém styku se Švýcarskem.

78; Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila trestní řízení proti veliteli brigády ukrajinské armády odpovědného za ostřelování Doněcka. V důsledku minometného ostřelování zahynula žena a její osmiletý syn byl těžce zraněn a musel být hospitalizován.

79; Ukrajinská armáda znovu ostřelovala Stachanov. Zraněn je jeden muž a vznikly velké škody.

80; Zabijáci tanků Islámského státu. Alligatory Ka-52 pokračují v likvidaci techniky ozbrojenců u Palmýry. Byly zveřejněny nové záběry z leteckých úderů řízenými raketami z bojových vrtulníků Ka-52 ruského letectva.

81; Hromadná rvačka v Oděse. Veteráni ATO zaútočili na policii. Na obou stranách konfliktu jsou zranění.

82; Koalice USA prohlásila, že předem upozorňovala Rusko na úder na syrské vojáky. Koalice nechce poskytovat k tomuto faktu podrobnosti, ale potvrzuje, že mezi provládními silami byly ztráty.

83; Parlament Turecka schválil vyslání armády do Kataru, informuje Reuters. Pro zákon hlasovalo 240 poslanců. Dohoda o možnosti vytvoření turecké vojenské základny v Kataru byla podepsána v rámci dvoustranné spolupráce mezi oběma zeměmi už v roce 2014.

84; USA srazily ceny ropy. Ceny ropy se propadly o 4,,2% na hodnotu 48 dolarů za barel kvůli prudkému nárůstu zásob ropy v USA.

85; Rusko představuje hrozbu pro protiraketovou obranu USA, říká Pentagon. Asistent ministra obrany USA Todd Harvey prohlásil, že Rusko je nebezpečím pro protiraketovou obranu USA v jiných zemích.

86; Severokorejské rakety mohou doletět do USA, říká viceadmirál James Syring. Zdůraznil, že USA mají dost možností pro obranu před takovým útokem.

87; Boje v Luganské republice: Bojovníci na frontě informují o situaci. Bojovníci Luganské republiky nacházející se na čelních pozicích informovali o aktuální situaci na linii fronty v Republice.

88; Ukrajina nechala Donbas bez mobilního spojení. Poruchy v činnosti mobilního operátora MTS Ukrajina začaly dnes večer v Doněcké republice v důsledku diverze na objektech spojové infrastruktury.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 8.6.2017:

1; Ke skandálu v Kataru vedl kybernetický útok, vyplývá z vyšetřování. Prohlášení jménem katarského emíra na stránkách místní zpravodajské agentury umístili hackeři.

2; Americký režisér Oliver Stone řekl, proč natočil film o Putinovi. Od pondělka v USA vychází na kabelové televizi Showtime dokumentární film Olivera Stonea „Interview s Putinem“, které režisér připravoval dva roky.

3; V cele jsem viděl charakteristické stopy po krvi a mozkové tkáni. Šokující svědectví o mučení v zóně ATO. Policisté zveřejnili šokující svědectví o mučení v zóně ATO.

4; „Národní antimyšlenka“. Publicista Ivan Ochlobystin zveřejnil své úvahy na téma národní myšlenky. Národní myšlenka by neměla sklouzávat k touze dominovat v regionu nebo v celém světě.

5; V soupeření nadzvukových zbraní ruský Cirkon získal velký náskok. Washington Times informovaly o ruských zkouškách nejnovější hypersonické rakety Cirkon.

6; O nezávislosti Ukrajiny: Dej hlupákovi svobodu a připraví o ni tebe. Téma nového vydání pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

7; Syrská armáda za podpory ruského letectva vede útok na západě provincie Aleppo a likviduje síly Islámského státu v provincii Hamá. Kromě toho se bojovníkům Národních sil obrany podařilo sestřelit bezpilotník patřící ozbrojencům Islámského státu.

8; Přetahování o kněžnu: Byla Anna Ruská královnou Ukrajiny? V epoše internetu už neplatí, že čím obludnější lež, tím snáze jí lidé uvěří.

9; Od 5:00 hodin ráno byly slyšet mohutné výbuchy, ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka.

10; Bitva o Deyr az-Zaur se dostává do kritické fáze. Islámský stát vrhá velké síly do útoku, ale ruské letectvo a syrská armáda útoky odrážejí. Minulou noc ozbrojenci podnikli nový pokus o útok, když poslali sebevražedného atentátníka v automobilu nacpaném výbušninou směrem k pozicím syrské armády.

11; Víza s Ruskem. Proč ukrajinští politici straší své spoluobčany? Otázka zavedení vízového režimu mezi Ukrajinou a Ruskem je opět na pořadu dne.

12; Ruský ženista, který pobavil internet rapováním v Aleppu, vyprávěl o službě v Sýrii. Naše práce není šoubyznys, zpívá například.

13; V Idlíbu došlo k útoku na vůdce syrské Al-Káidy. Teroristé se mstí ozbrojencům. Saúdský šariatský soudce Abdulláh Al-Muchajsíní byl zraněn v důsledku atentátu.

14; Proti Trumpovi se chystá žaloba. Myslíme to vážně, říkají v Kongresu.

15; Podívejte se, jak se mnou zacházeli, říká bývalý trenér „Šachťora“ o svém propuštění z klubu Zenit. Klub koncem května oznámil propuštění Luceska z klubu.

16; KLDR odpálila několik protilodních raket. Severní Korea uskutečnila hned několik startů protilodních raket s plochou dráhou letu z východního pobřeží.

17; Zázrak zachránil jeptišky v Sýrii. Ozbrojencům se nepodařilo podpálit klášter v předvečer Velikonoc. Pravoslavný klášter Svaté Marie v syrském městě Sednája je jedním z center pravoslaví v Sýrii.

18; Kyjevská škola se změnila v ženské vězení USA. Architektura a dvůr školy se ukázaly jako neuvěřitelně podobné americkému vězení.

19; Boje v Luganské republice: Batalion Prizrak neodevzdal ani metr své země. Veteráni domobrany komentují výsledky útoku ze strany ukrajinské armády. 8. června ráno známí veteráni Ozbrojených sil Republik Donbasu zveřejnili informace o bojích v Luganské republice.

20; Masakr v provincii Aleppo. Turečtí ozbrojenci zaútočili na Kurdy. Stovky zabitých na obou stranách. Na severu provincie se rozpoutala opravdová jatka. Turečtí vojáci a proturečtí ozbrojenci zaútočili na kurdské enklávy.

21; Rusko a Čína zvýšily vzájemný obchod mezi ročně o 20%.

22; Krvavý omyl ukrajinské armády. Proč ukrajinský útok neslavně skončil v obci Želobok? Ukrajinská armáda pokračuje v lokálních provokacích vůči Luganské a Doněcké republice.

23; V areálu velvyslanectví USA v Kyjevě došlo k výbuchu. Neznámý pachatel hodil do areálu velvyslanectví výbušné zařízení.

24; V Íránu obvinili Saúdskou Arábii z podílu na teroristických aktech v Teheránu. Vůdce Strážního sboru islámské revoluce prohlásil, že Írán se za včerejší útoky pomstí.

25; Kvůli ostřelování ze strany ukrajinské armády byla zastavena činnost jihodonbaského vodovou. Lidé odmítají pracovat v podmínkách neustálého ostřelování. Bez vody zůstane Mariupol, Volnovacha a další okupovaná města.

26; Poslanec Gončarenko. Výbuch u amerického velvyslanectví je opět „ruka Moskvy“. Je podivná shoda, že k němu došlo před hlasováním o NATO. Na takové náhody já nevěřím, uvažuje skandální poslanec.

27; Žádné stopy výbušniny na havarovaném Tu-154 prezidenta Kaczyńského nebyly nalezeny, vyplývá ze závěrů mezistátní komise. Závěry vrhají světlo i na tajemný příběh o zmizení tří vteřin záznamů černých skříněk. K žádné ztrátě dat nedošlo.

28; Proton úspěšně odstartoval z Bajkonuru. Raketa nosič vynese na oběžnou dráhu kosmický aparát „EkoStar-21“, americkou spojovou družici.

29; Vstup do NATO byl vyhlášen za cíl ukrajinské zahraniční politiky. Pro příslušný návrh zákona hlasovali poslanci Nejvyšší rady.

30; Na Donbas dorazili ostřelovači z Pobaltí. O tom, kde jsou ubytování zahraniční žoldáci, informovali na ministerstvu vnitra Luganské republiky.

31; V Lucku byl zapálen automobil poslance, který sloužil v Ajdaru. Sám Lapin, který skákal na Majdanu a bojoval v ATO, spojil podpálení svého auta s blížícími se volbami starosty v Lucku.

32; Ukrajinská armáda zahájila palbu na město, kam evakuovali děti z Luganské republiky. Silné dělostřelecké ostřelování bylo zaznamenáno ve městě Kirovsk, cílem byly ale také Stachanov, Almaznaja, Doněckij a Kalinovo.

33; Šéf zahraniční rozvědky Sergej Naryškin prohlásil, že USA připravují zesílení sankčního tlaku na Rusko.

34; Zacharova prozradila, kolik cigaret denně vykouří Lavrov. Ruský ministr zahraničí byl dlouhá léta znám jako silný kuřák. Nyní již kouří jen pár cigaret denně.

35; V USA komentovali útok na velvyslanectví v Kyjevě. Událost zatím nebyla prohlášena za teroristický akt. Ukrajinská média rovněž sdělují podrobnosti z noční události.

36; Zdravotnická reforma na Ukrajině jako genocida místního obyvatelstva. Utrpení místních lidí absolutně nezajímá tu část veřejnosti, která jen bude mít radost z jejich co nejdřívějšího vymření.

37; Ukrajinská armáda připravuje krvavé provokace vůči civilnímu obyvatelstvu okupovaných území. Eduard Basurin promluvil o připravované krvavé provokaci ukrajinské armády spojené s útokem na místní obyvatelstvo.

38; Loď „Generál Vatutin“ dorazila do přístavu v Rostově na Donu. Tisková služba Rostovského přístavu upřesnila, že po provedení celních procedur bude plavidlo posláno do opravy.

39; Makedonie je ochotna změnit název země kvůli NATO. Země se může stát členem Aliance už v roce 2018. Kvůli tomu by se měla přejmenovat na „Bývalou jugoslávskou republiku Makedonii“.

40; V Okolí Marjinky probíhají boje, hlásí okupační administrativa „Doněcké oblasti“. Podle stavu z 10:00 hod. ráno na linii Kamenka – Krutaja Balka dochází k vyostření situace, informoval šéf okupační administrativy Žebrivskij.

41; Za uplynulých24 hodin zahynul při obraně území Doněcké republiky jeden voják a další byl zraněn.

42; V Německu migrant ubodal psychologa během sezení. Zavražděný psychoterapeut poskytoval psychologickou pomoc uprchlíkům trpícím posttraumatickým syndromem.

43; Doněcká republika požaduje od Kyjeva stanovení přesného data výměny zajatců. Podle výsledků posledního minského setkání se představitelům Doněcké republiky podařilo prosadit pokračování ověřování seznamů.

44; Tranzit plynu přes Ukrajinu vzrostl na rekordní hodnotu. Co bude s potrubím? Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu dosáhl během prvních pěti měsíců roku 2017 maximální hodnoty za posledních pět let.

45; Ukrajinská armáda zveřejnila oficiálně ztráty Kyjeva během provokace u obce Želobok. Samozřejmě jsou opět silně podhodnoceny.

46; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o zákazu obcházení blokování stránek. Cílem návrhu je zvýšit efektivitu omezení přístupu k informačním zdrojům zakázaným zákonem.

47; Ve městě Rovno vznikl požár u vojenské jednotky. Na místě zasahovalo kolem třiceti záchranářů.

48; Historici v budoucnu řeknou, že Ukrajinci byli pohromou pro tuto zemi. Prodali a vykáceli lesy. Obrovskou plochu proměnili v měsíční krajinu kvůli jantaru, a pak se nechali pohltit hernami.

49; Kreml: Američtí hackeři útočí na stránky prezidenta Ruska. Včera na ministerstvu zahraničí řekli, že americké tajné služby vyhrožovaly Rusu masivními útoky v kyberprostoru.

50; Ukrajinská armáda zahájila palbu na předměstí Doněcka. Ukrajinská armáda přes den ostřelovala osadu Trudovskije v Petrovském obvodě na západní ´m okraji Doněcka.

61; Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila trestní řízení proti čtyřem velitelům ukrajinské armády – proti veliteli 79. útočené výsadkové brigády a velitelům 30., 54. a 55. brigády.

62; Rusko činí opatření v reakci na rozšíření NATO, říká Peskov. V Moskvě vnímají proces rozšiřování NATO u ruských hranic velmi vážně, protože to přináší hrozbu pro bezpečnost země.

63; Příslušník Erdoganovy ochranky si zahrál ruskou ruletu. Turecká policie vyšetřuje okolnosti smrti čtyřiadvacetiletého pracovníka prezidentské ochranky Ramzana Özçelika.

64; Ukrajinský voják prodal ministerstvu vnitra Luganské republiky seznamy účastníků ATO v Luganské oblasti. V současné době se získaná data utřiďují a připravují k předání ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky a na Generální prokuraturu Republiky.

65; Ruská námořní flotila se rozroste o ledoborec „Ilja Muromec“. Ledoborec „Ilja Muromec“ po všech etapách zkoušek bude zařazen do výzbroje vojenské námořní flotily Ruska dokonce roku 2017.

66; Do parlamentu Velké Británie poprvé kandiduje transgender. Cook kandiduje do parlamentu za Labouristickou stranu ve volebním okruhu East Worthing and Shoreham.

67; V Státní dumě navrhli vynášet rozsudky smrti s odkladem jejich provedení. Předseda výboru Státní dumy pro bezpečnost Vasilij Piskarjov navrhl změnit režim aplikace moratoria na výkon poprav.

68; V Petrohradě byli zatčeni vůdci sekty scientologů. Byli zadrženi v případu nezákonné podnikatelské činnosti a podněcování nenávisti.

69; USA znovu zaútočily na syrské vojáky. Koalice pod vedením USA znovu letecky zaútočila na syrské vojáky.

70; Rusko má právo vymoci na Litvě 72 miliard dolarů, říká velvyslanec. Ruský velvyslanec ve Vilniusu Alexandr Udalcov označil rozhovory pobaltských politiků o kompenzacích za „okupaci“ za absurdní a poukázal na možnost vznesení odvetných požadavků.

71; USA zachovají sankce proti Rusku do vyřešení ukrajinské krize, zní z Bílého domu. Sankční režim je nejlepší nástroj jak přinutit Rusko plnit své závazky, řekli v Bílém domě.

72; Syrský dron zaútočil na koalici USA, tvrdí Pentagon. Na ministerstvu obrany USA prohlásili, že bezpilotník vládních sil Sýrie zaútočil na pozice americké koalice.

73; Federální rezervní systém. Domácnosti v USA rekordně zbohatly. Čistá aktiva amerických domácnosti v prvním čtvrtletí 2017 vzrostla na rekordních 94,84 bilionů dolarů.

74; Jsme v obležení. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že se nachází v obklíčení, ale přesto zvítězí nad svými politickými oponenty.

75; Anastasija Prichoďko napsala odsuzující verše na Savčenkovou. Ukrajinská hvězda popu, která podporovala Majdan i ATO, zveřejnila na sociální síti báseň věnovanou Savčenkové.

76; V USA se mění prezidenti, ale nemění se politika, říká Putin. Nedávno Oliver Stone vyjádřil své přání prostřednictvím filmu o Putinovi pozitivně ovlivnit vztahy Ruska a USA.

77; Koalice USA nemá v úmyslu bojovat proti syrské armádě. Koalice v čele s USA je znepokojena projevy nepřátelství provládních sil v Sýrii a bude podnikat kroky na svou ochranu.

78; Putin řekl, čím je mu McCain sympatický. Podle jeho slov čelí USA i Rusko společným hrozbám spojeným s mezinárodním terorismem.

79; Úředník knokautoval propagandistu. Šéf ukrajinského centra pro boj s korupcí Vitalij Šabunin udeřil Vsevoloda Filimoněnka do tváře.

80; Ukrajina porušila Ženevské konvence, říká Pušilin. Ukrajinská armáda ostřelováním Jihodonbaského vodovodu porušila základní normy humanitárního práva.

81; Bylo to skutečné peklo. Ranění ukrajinští vojáci vypovídali o nezdařeném útoku na Luganskou republiku. Otevřu oči a už jsem na kolenou na dně zákopu, který se začíná plnit krví, vypráví dramaticky ukrajinský ozbrojenec.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 9.6.2017:

1; Ukrajina vstoupí do NATO rychleji než kdokoli jiný, říká Klimkin. Ukrajinský ministr zahraničí si myslí, že dnes Ukrajina už je ve skutečnosti východním křídlem NATO.

2; Rubl posiluje navzdory pádu cen ropy. Rubl včera vůči dolaru i euru zpevnil bez ohledu na nejistou dynamiku ropného trhu kolem hodnoty 48 dolarů za barel značky Brent.

3; Porošenko slibuje návrat dolů v Donbasu k Ukrajině. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vyjádřil přesvědčení, že ukrajinské úřady získají opět kontrolu nad černouhelnými doly v Donbasu.

4; Izraelský ministr vyzval Rusko, aby bylo rychlejší než USA s přesunem velvyslanectví do Jeruzaléma. Vyzval Moskvu, aby už letos otevřelo své velvyslanectví v Jeruzalémě.

5; Vyšetřování katastrofy Tu-154 u Smolenska. Vznikají nové spory a skandály. Polští novináři odhalili rozpory mezi zprávou komise pro vyšetřování havárie a expertízou.

6; Ozbrojenci utíkají z islamistických skupina a přidávají se na stranu syrské armády. Podle slov mediálních zdrojů opozice ve středu 50 členů teroristických band přešlo na stranu Syrské armády.

7; Bývalý šéf FBI nepředložil důkazy o vlivu Ruska na volby v USA, říká expert. Comey ve čtvrtek vystoupil na slyšení v senátním výboru pro rozvědku.

8; Janukovič slíbil, že věnuje Donbasu „imaginární miliardy“. Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovič je připraven věnovat „mýtické miliony a miliardy dolarů“ na pomoc obyvatelům Donbasu, pokud budou v zahraničí objeveny bankovní účty na jeho jméno.

9; Neobyvatelná Ukrajina zítřka. Ukrajina je kouzelná země oplývající medem a mlékem. Řada západních vědců si myslí, že v roce 2030 bude mít Ukrajina pouhých 25 až 28 milionů obyvatel a k roku 2050 už jen 15 milionů.

10; V Chersonské oblasti potrestali osm provozoven za obsluhu v ruštině. Osm provozoven stravovacího provozu a oblasti trhů bylo na Ukrajině potrestáno za ruštinu.

11; Svět už nebude jako dříve. Indie a Pákistán vstupují do Šanghajské organizace pro spolupráci. V Astaně začal dvoudenní summit hlav členských států ŠOS.

12; Ukrajinský nacismus – historie jedné degradace. Z čeho vyvozujete svou teorii o ukrajinských nadlidech, vy plazící se namachrovaní ubožáci?

13; Drsné záběry z bojů. Armáda Sýrie a ruské letectvo prolamují obranu Islámského státu cestou k Deyr az-Zauru. Syrská armáda za podpory ruského letectva pokračuje v útoku v okolí Palmýry a probojovává se k městu Deyr az-Zaur.

14; Bod, z něhož není návratu: K čemu může vést konflikt Washingtonu s Teheránem? Ministr zahraničí Íránu Džavád Zaríf označil reakci prezidenta Trumpa na nedávné teroristické činy v Íránu za odpornou.

15; Syrská armáda vytlačuje ozbrojence USA z klíčové vyvýšeniny a likviduje síly nepřítele. Syrská armáda pokračuje v útoku na ozbrojence podporované Spojenými státy navzdory třem útokům ze strany letectva koalice.

16; Ukrajinský pochod na Moskvu: Sny a realita. Kdy skončí válka? Až dobudeme Moskvu,řekl Turčinov.

17; Google a Facebook hledají specialistu pro práci s ruskými úřady. Budoucí spolupracovník bude působit ve Varšavě.

18; Kdo tedy vyhrál ve Stockholmu a proč Gazprom mlčí? Bouřlivé emoce ohledně rozhodnutí Stockholmské arbitráže v plynovém sporu mezi Nafftogazem a Gazpromem utichly.

19; Katarský emír se odmítl setkat s Trumpem a vyslal ministra zahraničí do Ruska. Předtím Trump navrhl Kataru a zemím,které s ním přerušily vztahy, že jim pomůže urovnat konflikt.

20; Rusko hrozí zabavením amerického státního majetku v Moskvě. Může to být odpověď na odmítnutí odblokovat „diplomatické rekreační objekty“ v USA.

21; Cílem zdravotnické reformy je snížit počet obyvatel na Ukrajině, říká Šaríj. Ukrajinský novinář a videoblogger Anatolij Šaríj komentoval hrozící reformu zdravotnictví na Ukrajině.

22; Švýcarsko poslalo humanitární konvoj na Donbas. Kromě toho švýcarský ministr zahraničí vyzval Kyjev k dialogu s republikami Donbasu.

23; USA předaly informace z lékařské expertízy ohledně Čurkinovy smrti jeho rodině. Výsledky lékařské expertízy ohledně smrti stálého zástupce Ruské federace při OSN Vitalije Čurkina byly americkou stranou předány jeho rodině.

24; Chruščovova vnučka zahynula pod koly elektrické vlakové soupravy v Moskvě. Vnučka Nikity Chruščova zahynula ve čtvrtek, když spadla pod elektrickou soupravu příměstského vlaku na stanici Mičuriněc v Nové Moskvě.

25; Konečným cílem NATO je válka s Ruskem. Ukrajinský parlament schválil návrh zákona, podle kterého vstup země do NTO je zahraničně-politickou prioritou.

26; Konzervativci přišli o většinu v parlamentu Velké Británie. Libra padá. Podle předběžných výsledků hlasování ve Velké Británii může Theresa May přijít o premiérské křeslo.

27; Skotská církev povolila oddávání homosexuálů. Od nynějška mohou věřící homosexuálové z jakékoli anglikánské církve uskutečnit svatební obřad ve skotském episkopálním kostele.

28; Fotbalisté Saúdské Arábie odmítli uctít památku obětí teroristického činu v Londýně. Jestli budou ze strany FIFA uvaleny sankce na saúdský tým, není známo, ale sportovní trest si mužstvo už odpykalo, když prohrálo s Austrálií 2:3.

29; Teroristé Islámského státu zavraždili čínská rukojmí. Ozbrojenci drželi občany Číny jako rukojmí od konce května.

30; Proč na Ukrajině nechtějí mluvit „státním jazykem“? V Kyjevě vznikl znovu skandál. V kyjevském ústředním obchodním domě zvolila pokladní v komunikaci s ukrajinskou novinářkou ruštinu.

31; V Doněcké a Luganské republice informovali o nočním ostřelování ze strany ukrajinské armády. V Republikách Donbasu není klid ani v těchto hodinách. V pátek ráno ukrajinská armáda zahájila palbu na obec Sachanka ležící na jihu Doněcké republiky.

32; Ruští pohraničníci zadrželi Estonce, kteří pronikli na území Ruské federace kvůli chybě v navigaci. Dělníci, kteří se zabývali čištěním krajiny od keřů a stromů byli pokutováni a posláni domů.

33; Na Ukrajině zcela zrušili cenovou regulaci u potravin. Nyní Ukrajinu čekají měsíce, ně-li roky „divokého kapitalismu“ za potlesku MMF.

34; Ruské ministerstvo financí: Rozpočet Ruské federace dosáhl maximální odolnosti vůči výkyvům cen ropy. Ruský ministr financí Anton Siluanov prohlásil, že rozpočet země nyní dosáhl maximální odolnosti za posledních devět let.

35; Neznámý pachatel s nožem vzal v Anglii rukojmí. V budově centra pro zaměstnanost se může nacházet několik lidí.

36; Kličko se ohradil proti obvinění, že neuvedl v majetkovém přiznání nějaké nemovitosti. Koho zajímají nějaké domy? Už jsem říkal, že patří společnosti mého bratra.

37; V Oděse se poprali neonacisté s policií během koncertu „separatistky“ Bilyk. Později si bývalý vůdce místního Pravého sektoru Stěrněnko postěžoval na sociální síti, že ho „tvrdě zbili“.

38; Proč se USA bojí Číny? Jednou za rok Pentagon předkládá Kongresu USA svou zprávu o stavu ozbrojených sil Čínské lidové republiky. Tato tradice existuje už mnoho let.

39; Írán se angažuje v syrském konfliktu. Zdá se, že USA mohou rukama Izraele likvidovat íránské příslušníky domobrany. Pro koho je výhodná účast Íránu a libanonského Hizballáhu ve válce na území Sýrie?

40; Grojsman: Ukrajina nepřipustí realizaci „Severního proudu 2“. Premiér Ukrajiny tvrdí, že Kyjev učiní opatření, aby zabránil výstavbě plynovodu.

41; Obyvatelé Lvova staví barikády z odpadků. Obyvatelé města se zoufale pokoušejí dosáhnout odvozu zahnívajících odpadků a přistupují ke krajním způsobům protestu.

42; Katalánská lidová republika: Barcelona stanovila termín referenda o nezávislosti. Obyvatelé budou dotázáni, zdali chtějí, aby se Katalánsko stalo nezávislým státem s republikánskou formou vlády.

43; Zacharova označila chybu na plakátu za „skvost“. Tiskaři omylem přidali do slova „Rossija“ jedno „i“ navíc. Zacharova komentovala případ slovy, že Rusku málokdy někdo něco přidá.

44; Navalnyj: Splním Minské dohody a stáhnu vojska z Donbasu. Skandální opozičník a blogger ze zasnil, jak odevzdá Donbas Kyjevu, pokud by se stal prezidentem.

45; Šéfka Ruské národní banky odmítla fámy o denominaci rublu. Šéfka národní banky Elvira Nabiullina prohlásila, že žádná nula se u rublu škrtat nebude.

46; V ozbrojených silách Doněcké republiky za týden od 3. do 9, června zahynuli tři vojáci a jeden byl zraněn.

47; Ukrajinci se masově otrávili sádlem z rekordně velkého trojzubce. Sádlo pro vytvoření rekordu začali nakupovat už týden před festivalem. Kde se pak válelo, se lze pouze dohadovat.

48; EU požaduje od Porošenka, aby vydal obyvatelům Donbasu a Krymu biometrické pasy. Šéf zastoupení EU na Ukrajině Hugh Mingarelli prohlásil, že EU nepodporuje iniciativu prezidenta Petra Porošenka, aby obyvatelům Krymu a Donbasu byly vydávány pasy starého typu.

49; Bruselský soud odvolal obstavení majetku ruských společností v případu JUKOS v Belgii.

50; Občanská válka v Sýrii byla zastavena, říká generální štáb. Obyvatelstvo se vrací do osvobozených měst a aktivně se obnovují rodinná hospodářství.

51; Ruské ministerstvo zahraničí komentuje plány Ukrajiny vstoupit do NATO. Nejen v Kyjevě, ale i v evropských hlavních městech se mají nad čím zamýšlet.

52; Kam odplul Vatutin“ V ulicích Kyjeva byl proveden průzkum k otázce parníku Generál Vatutin o tom, jak prostí obyvatelé Kyjeva smýšlejí o parníku a jeho posádce.

53; USA přesunuly do Velké Británie strategické bombardéry. V Pentagonu sdělili, že bombardéry B-2 byli rozmístěny ve Velké Británii na základně královských vzdušných sil v Fairfordu.

54; Valcmanova hrůza. Proč Porošenko zavedl sankce proti zemřelým lídrům Doněcké a Luganské republiky: Jak si vysvětlit zahrnutí již nežijícího Bolotova a Makoviče (první šéfové Luganské a Doněcké republiky) do sankčních seznamů?

55; Erdogan schválil rozmístění tureckých vojsk v Kataru. Dále byla podepsána dohoda o vojenské spolupráci obou stran.

56; Velení ATO tají skutečné ztráty ukrajinské armády při útoku u obce Želobok. Ukrajinská armáda během 7. června opakovaně podnikala pokusy o průlom obrany Národní policie.

57; Koalice USA se domluvila s Islámským státem, říká velitel ruských vojsk v Sýrii. Islámský stát bez boje odevzdává koalici obce v Sýrii, které předtím dobyl, a přesouvá se do provincií, kde aktivně působí syrská armáda.

58; V systémech Sberbanky došlo k poruchám. Technické potíže nastaly u Sberbanky: Nebylo možné vyzvednout hotovost pomocí karet a uskutečnit online převody peněz.

59; Ruské letectvo eskortovalo letadlo amerického letectva nad Baltským mořem. Oznámil to oficiální zástupce Pentagonu.

60; Pentagon se zmínil o užitečné roli Ruska v Sýrii. Ministerstvo obrany USA pozitivně hodnotí roli Ruska v Sýrii.

61; Pentagon přiznal, že nemá pravomoci bránit syrským vojskům v činnosti. Zástupce Pentagonu ale připomněl, že USA si vyhrazují právo útočit na síly, které pro ně představují hrozbu.

62; USA mají v úmyslu omezit rozpočet OSN na mírové mise. USA mají v úmyslu zkrátit od 1. července o jednu miliardu společný rozpočet na mírové mise na jeden rok.

63; Letadla ruského letectva pořádají hony na ozbrojence Islámského státu na východě provincie Hamá. Dnes ruské letectvo uskutečnilo velké množství leteckých úderů na východě provincie Hamá a zlikvidovalo značné množství vojenské techniky a ozbrojenců Islámského státu.

64; Ztráty ukrajinské armády rostou v důsledku sebevražd a neodborné manipulace se zbraněmi. Nebojové ztráty kyjevských vojáků v zóně ATO nadále rostou hlavně kvůli sebevraždám.

65; USA vyzvaly země Perského zálivu, aby netlačily na Katar. Státní tajemník USA Rex Tillerson vyzval Saúdskou Arábii a další země Perského zálivu, aby zmírnily blokádu Kataru.

66; Německému politikovi zakázali vstup na Ukrajinu kvůli návštěvě Krymu. Bývalý poslanec bundestagu navštívil Krym koncem března tohoto roku v rámci delegace německých podnikatelů a politiků.

67; Od roku 1917 se USA pokoušejí ze všeho obviňovat Rusko, říká Oliver Stone. Tento názor vyjádřil americký režisér, který uskutečnil řadu rozhovorů s prezidentem Ruska Vladimirem Vladimirovičem Putinem během natáčení filmu.

68; Katar byl sponzorem terorismu. Je na čase to zastavit, říká Trump. Musíme zastavit financování terorismu, dodal americký prezident.

69; Ukrajina nakupuje v Rusku součásti pro vojenskou techniku. Ukrajinský vojensko-průmyslový komplex dokáže zajistit potřeby ukrajinské armády pouze ze 40%.

70; Západ potřebuje dialog s Ruskem, říká prezident Rumunska. Dodal, že je přitom ale nutné “energické zadržování“.

71; Ozbrojenci prohlašují, že koalice USA rozbombardovala velký syrsko-íránský vojenský konvoj. Dnes média ozbrojenců „opozice“ prohlásila, že koalice USA údajně rozbombardovala velký konvoj provládních sil.

72; Bývalý šéf FBI potvrdil, že žádné „spiknutí s Ruskem“ neexistovalo, říká Trump, Prohlásil, že svědectví bývalého šéfa FBI potvrdila, že neexistovalo žádné spiknutí s Ruskem ani bránění spravedlnosti.

73; Byly zveřejněny první záběry, jak Su-27 eskortují dva strategické bombardéry amerických ozbrojených sil. Mnohocílová stíhačka Su-27 patřící ruskému letectvu eskortovala dva americké nadzvukové strategické bombardéry.

74; CNN propustila moderátora, který označil Trumpa za ostudu pro USA. Zástupkyně CNN oznámila, že televizní stanice se rozhodla nepokračovat ve spolupráci s Aslanem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 10.6.2017:

1; Putin promluvil o svých vnoučatech. Prezident Ruska Vladimir Putin mluvil v interview pro amerického režiséra Olivera Stonea, že už má vnoučata, ale že bohužel nemá příliš mnoho času si s nimi hrát.

2; Příjmy vedení Ruské centrální banky vzrostly v roce 2016 o 28% a činily celkem 405,3 milionu rublů.

3; Trump plánuje setkání s Putinem v červenci. Trump plánuje setkání s Putinem během své červencové cesty, které bude zahrnovat i zastávku ve Varšavě.

4; Jih Sýrie jako kámen úrazu. USA pokračují v útocích na provládní síly. Pokud by vojenská přítomnost Ruské federace v jižních provinciích Sýrie byla významnější, americká vojska by si nemohla dovolit bombardovat pozice syrské armády.

5; Čubajs slibuje, že ruské nanotechnologie budou stát 4,4 bilionu rublů. Ekonomika budoucnosti musí být založena na sofistikovaných technologiích.

6; Šéf okupační administrativy věnuje milion hřiven na vyvracení mýtů o Donbasu. Chci vyvrátit mýty, které vznikaly v této zemi během desetiletí a možní i staletí, řekl Žebrivskij.

7; V hlavním městě Ruska se konalo fórum „Co nás spojuje?“, na němž se hovořilo o Navalném, o majdanu v Rusku, o národní myšlence a o pravoslaví.

8; Komu uškodí vízový režim s Ukrajinou? Kyjev opět prohlásil, že je připraven na zavedení víz pro občany Ruska.

9; Memorandum o zónách deeskalace dává naději na ukončení války v Sýrii. Zavedení režimu přerušení bojových akcí poskytuje naději na brzký návrat všech, kteří opustili rodnou zemi.

10; Kvůli genderové rovnosti změnili program Olympijských her pro rok 2020 v patnácti sportovních disciplínách. V Lausanne se konalo mimořádné zasedání výkonného výboru Mezinárodního olympijského výboru.

11; Objevila se první píseň o elitě armádního specnazu – Silách pro zvláštní operace Ministerstva obrany Ruské federace.

12; Námořní arzenál: Jaká plavidla dostane vojenské námořnictvo Ruska v nejbližších letech? Arzenál minolovek v rámci sil ruského vojenského námořnictva čeká významná obnova.

13; V Maďarsku předpovídají rozpad Ukrajiny. Kyjevská moc pronásleduje a omezuje práva neukrajinského obyvatelstva, a to nejen ruskojazyčného.

14; Ukrajina je líheň neonacismu. Nárůst nacionalistických nálad v Evropě je považován za odpověď společnosti na výzvy globalizace.

15; Rusko a USA uskutečnily tajné rozhovory o zónách deeskalace v Sýrii. Podle informací zdrojů listu Wall Street Journal k setkání došlo v Jordánsku.

16; Oddíl plavidel Baltské flotily Ruské federace vyplul do Severního moře. Plavidla opustila Vojenský přístav v Baltijsku kvůli plnění bojových úkolů.

17; Haličský nacismus je třeba podněcovat správným způsobem... Haličskému nacismu vadí myšlenka, že by příslušníci velkého národa na východě měli míst stejná práva jako ukrajinsky hovořící obyvatelstvo. Haličany pak dráždí i Poláci, Maďaři, Bulhaři, židé a další menšiny. Ale lidé už začínají potichu protestovat proti přejmenovávání ulic na počest Bandery či Šucheviče, kteří otevřeně sloužili německému fašismu.

18; Spravedlnost po ukrajinsku: Příslušník Jarošovy ochranky, který postřelil taxikáře, byl propuštěn do domácího vězení.

19; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Doněcku zraněn civilní obyvatel. Ostřelování západních okrajů Doněcka bylo vedeno z minometů ráže 120 mm.

20; Porošenkův hlavní nepřítel: Hrozí Timošenkové další věznění za „vlastizradu“? Od dob oranžové revoluce nemá Porošenko důslednějšího a vážnějšího nepřítele, než je šéfka Baťkivščiny.

21; Na Kamčatce se probudily sopky. Sopka Šiveluč a Ključevská sopka vyvrhly mnohakilometrové sloupy popela.

22; V Rusku je vytvářen systém imitující masivní raketový úder. Speciální systém radioelektronického boje dokáže zobrazovat v letu skupinu letadel, raket s plochou dráhou letu a imitovat falešný nálet.

23; Byly zveřejněny nové záběry z eskortování amerických strategických bombardérů nad Baltským mořem. Fotografie z manévrů na nebi nad Baltským mořem zveřejnil Pentagon. Připomeňme, že za účelem eskortování bombardérů amerických ozbrojených sil vzlétl Su-27.

24; V Kyjevské oblasti pětačtyřicetiletý muž, když mu došly argumenty, hodil po své rodné sestře granát. Žena byla hospitalizována, muž je ve vazbě a hrozí mu vězení za pokus o vraždu.

25; Porošenko oslavuje bezvízový režim. Na cílové pásce snah o bezvízový styk s Evropou se Ukrajina zmítá v hysterickém sebeuspokojení. Porošenko prohlásil, že hrdá a svobodná Ukrajina se vrací do rodiny evropských národů.

26; Pozdrav od soudruha Kima. Severní Korea avizovala zkoušku mezikontinentální balistické rakety. Bude to důkaz neúspěchu nepřátelské politiky USA vůči Severní Koreji, praví se v prohlášení.

27; Zákaz sociálních sítí na Ukrajině – souhlasíte nebo ne? Ukrajinský novinář Alexandr Medinskij se rozhodl zjistit, schvalují-li obyvatelé Kyjeva další šílený krok postmajdanovské moci.

28; Putin poslal na Donbas vojska Jakutů a Španělů, tvrdí ukrajinští propagandisté na základě fotografie z obce Želobok. Jeden ze symbolů na vztyčených vlajkách – bílý kruh na modrém pozadí – patří subjektu Ruské federace republice Sacha Jakutija.

29; Velká šanghajská osmička: Jak se Šanghajská organizace pro spolupráci rozrostla o dvě jaderné mocnosti. K Šanghajské organizaci pro spolupráci se připojila Indie a Pákistán. Nyní jsou v klubu čtyři jaderné mocnosti a dvě velmi silné ekonomiky.

30; V Charkově byla ostřelována budova z granátometu. Informace o explozích přišla na policejní služebnu v noci na dnešek.

31; Americká hrozící bouře nad Jihočínským mořem. Situace kolem sporných ostrovů v Jihočínském moři se tak vyostřila, že experti začínají vážně hovořit o riziku válečných incidentů.

32; Dárek od Litevské prezidentky Grybauskaitė (periskop) ochrání Porošenka v zákopu i na zemi. Předání dárku se odehrálo během společné tiskové konference lídrů obou „velikých světových mocností“.

33; Za splnění snů přece skákali, zabíjeli – prostě si to zasloužili. Nechť již zítra se ukrajinský pas stane evropským – spolu se mzdami a důchody...

34; Ruské letectvo dostane univerzální radiolokační komplex „Něbo“. Ruské letectvo plánuje modernizaci radiolokačního komplexu, který nemá ve světě obdobu.

35; Za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda sedmdesátkrát porušila režim přerušení palby v Doněcké republice.

36; Ve Lvovské oblasti v okresní nemocnici vyhodili do vzduchu bankomat. Pachatelé pronikli do vstupní haly nemocnice kolem 3:00 v noci, odpálili bankomat jedné z místních bank a odnesli si 187 tisíc hřiven.

37; V Moskvě byl zadržen top manažer Rosnano. Výkonný ředitel pro investiční činnost společnosti Rosnano byl zadržen v Moskvě pro podezření ze zneužití pravomocí.

38; Deset vojáků dezertovalo z batalionu ukrajinské armády za poslední týden. Velení ukrajinské armády zahájilo pátrání po dezertérech ze 17. samostatné tankové brigády ozbrojených sil Ukrajiny.

39; Německé ministerstvo obrany chce vytvořit vojenský spolek s Francií. Německé ministryně obrany Ursula von der Leyen se vyslovila pro těsnější spolupráci s Francií ve sféře obrany.

40; Národní policie Luganské republiky předala Ukrajině tělo ukrajinského vojáka, zabitého u obce Želobok, které je pod kontrolou ukrajinské armády. Předání se konalo v okolí mostu přes řeku Severskij Doněc u města Sčasťje.

41; Čtyři vojáci USA byli zabiti nebo zraněni afghánským vojákem. Podrobnosti incidentu nebyly zveřejněny.

42; Vojáci Luganské republiky sdělili podrobnosti z útoku na Želobok. 7. června ráno uskutečnily jednotky ukrajinské armády útok v okolí obce Želobok v v Slavjanoserbském okrese Luganské republiky.

43; Katar poděkoval Rusku za pomoc při překonávání krize. Velice si cením takové spolupráce mezi oběma našimi zeměmi, řekl katarský ministr zahraničí na setkání s ruským kolegou Lavrovem.

44; Střelba v okolí Moskvy. Zločinec zastřelil dva kolemjdoucí a dva další zranil. Muž v obci na okraji Moskvy střílel po kolemjdoucích z lovecké pušky z pozemku u svého domu. Byla zveřejněna pravděpodobná příčina střelby u Moskvy: Na jeho psychiku působily psychotropní látky.

45; Putin se vyjádřil ke svému údajnému přání stát se carem: Hlavní je poradit si s těmi pravomocemi, které člověk už má.

46; SBU připravuje operaci, při které má být do Luganské republiky dopravena velká dodávka kokainu. Jde o statisíce jednorázových dávek nebezpečné drogy, kterými SBU plánuje zahltit republiku.

47; Žena zraněná při střelbě u Moskvy zemřela v nemocnici. O život jejího muže bojují lékaři.

48; Ohavné záběry: USA spaluje fosforem město Rakká i Mosul a mluví přitom o „kouřových clonách“. Použití fosforové munice jako zbraně je zakázáno mezinárodními konvencemi o zbraních.

49; Zločinec, který střílel u Moskvy a zabil čtyři lidi, se nejprve zabarikádoval v domě a házel po policistech granáty. Začala hořet střecha. Poté utekl do lesa. Policisté pročesávají les a snaží se střelce zadržet.

50; Velký úspěch syrské armády a ruského letectva. Navzdory útokům USA vojska postoupila k hranicím Iráku a Jordánska. Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali, že syrská armáda získala kontrolu nad 100 km pohraničního území.

51; Ukrajina přesouvá národní gardu k rumunské hranici. Do města Izmail v Oděské oblasti bude přesunuta další jednotka národní gardy Ukrajiny sestávající ze zhruba 400 vojáků.

52; Sbohem, nečisté Rusko! Porošenko v extázi citoval Lermontova. Porošenko prohlašuje, že bezvízový režim s EU znamená definitivní rozchod Ukrajiny s autoritativním ruským světem.

53; V Amsterdamu najel automobil do davu. Na místě incidentu zasahují policisté a pracovníci zvláštních služeb.

54; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zraněn civilní obyvatel. Obec Trudovskije na západě Doněcka je ostřelována ukrajinskou armádou. Jsou zranění.

55; Střelec od Moskvy je obklíčen příslušníky ozbrojených složek. Místo, kde se nachází střelec, bylo objeveno a v současné době je pachatel obklíčen. V okolí je slyšet střelbu.

56; Kaddáfího syn byl propuštěn na svobodu. Propuštění Kaddáfího syna proběhlo v souladu s všeobecnou amnestií vyhlášenou libyjským parlamentem.

57; Při přestřelce s pachatelem střelby u Moskvy byl zraněn bojovník OMON. Střelba v obci Kratovo na okraji Moskvy pokračuje. Zločinec zahájil palbu, byl zraněno příslušník zasahující jednotky.

58; Ukrajinská armáda zahájila masivní palbu u Doněcka. Ostřelování bylo vedeno současně ze dvou směrů – z obce Stěpnoje a ze strany Avdějevské koksovny.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

 

 

Neděle, 11.6.2017:

1; Střelec z obce Kratovo u Moskvy byl zlikvidován poté, co zranil čtyři příslušníky oddílu zvláštního nasazení. Sdělil velitel Centrálního okruhu Ruské gardy Pavel Daškov.

2; Co čeká Ukrajince po získání bezvízového styku? Pro běžné Ukrajince to neznamená absolutně žádnou změnu. Nemohou si cestování na Západ finančně dovolit. Natož zde například strávit dovolenou.

3; Lavrov a Tillerson projednali údery USA na syrské vojáky. Lavrov vyjádřil Tillersonovi kategorický nesouhlas s údery USA na vládní vojska v Sýrii.

4; Konečným cílem je válka s Ruskem. Nové vydání pořadu „Pravda bude probírat Porošenkovy plány po „vízovém vítězství“.

5; Byl zveřejněn velmi zajímavý příběh s názvem „Jak jsem se stal ruským člověkem“. Popisuje postupný přerod z liberála v patriota a získání vnitřní harmonie.

6; Zemřel známý luganský válečný dopisovatel Nikolaj Sidorov. Vynikající luganský fotograf a vojenský korespondent Nikolaj Sidorov zemřel v nedožitých padesáti letech.

7; „Ohněm proti požáru“: Ukrajinští nacisté proti NATO. Radikální nacisté odmítají „NATOizaci“ Ukrajiny a hájí zbytečky své feudální suverenity.

8; Zákaz anonymizérů. Aby se Rusko nezměnilo v Ukrajinu. Nepochopitelná snaha ruských liberálů změnit Rusko v Ukrajinu.

9; Vízový režim mezi Ruskem a Ukrajinou je očekávatelná realita. Kyjev je připraven zavést vízový režim s Ruskem.

10; Proč Krymské jaro tak znepokojuje CIA a jaké peníze utrácejí USA za informační válku? Nepřátelé Ruska se nedokáží smířit s neúspěchem pečlivě připraveného plánu na „sametovou“ okupaci Krymu.

11; Britský politolog,který zveřejnil naprosto falešnou prognózu, snědl svou knihu. Matthew Goodwyn v květnu slíbil, že sní svou knihu o Brexitu, pokud labouristé získají alespoň 38% hlasů. Získali 40% a jeho slib mu připomněli.

12; O symbolech. Nelze znevažovat to, za co zemřeli miliony spoluobčanů. Z iniciativy LDPR (Žirinovskij) bylo do veřejné diskuse nastoleno téma státních symbolů Ruska – hymny, znaku a vlajky.

13; Hlavní vítězství Majdanu. Mezi všemi majdanovskými vítězstvími je jedno epochální, kterým se raději nechlubí. Dnes se již otevřeně mluví o rozpadlé zemi, zničené ekonomice, zchudlém obyvatelstvu a dalších „přínosech“. Za nejvýznamnější „vítězství“ se ale považuje, že ukrajinští hurápatrioti zdiskreditovali samotné obyvatelstvo Ukrajiny.

14; Američtí vojáci byli zabiti v Afghánistánu. Pentagon zahájil vyšetřování. Pentagon potvrdil v sobotu smrt tří amerických vojáků v Afghánistánu.

15; Sláva Ukrajině a Evropě! Porošenko „spustil“ bezvízový režim. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko slavnostně vyhlásil začátek platnosti bezvízového režimu s Evropskou unií.

16; Dvě tuny nedoručených dopisů byly nalezeny u sestry pošťáka v ruském městě Čita.

17; V USA se konala shromáždění proti šíření šariátu. Spolu s tím v Seattlu proběhla akce těch, kteří považují islamofobii za neopodstatněnou.

18; Štáb ATO informoval o značných ztrátách ukrajinské armády v Donbasu. Nevratné a sanitární ztráty činily 11 osob.

19; První den bezvízového režimu: Generální konzulové na hranicích a přímé přenosy. Ukrajina slaví svůj hlavní úspěch za poslední tři roky.

20; Funguje to! Klimkin odcestoval v bezvízovém režimu. Ministr zahraničí Ukrajiny se rozhodl prověřit, jak funguje ten oslavovaný bezvízový režim.

21; Je tam i další sloka. Putin ukázal, jak správně číst Lermontova. Ruský prezident zareagoval na Porošenkovu citaci („Sbohem nečisté Rusko“) vytrženou z kontextu.

22; Redakce západních médií nepouštějí své novináře na Krym, říká Zacharova. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova prohlásila, že západní země nadále hledí na Krym se zavřenýma očima.

23; Ruští vojáci se dostali do palby u Jasinovaté, Společné centrum pro koordinaci a kontrolu příměří a vedení komunálního podniku Voda Donbasu se ocitli v zóně ostřelování ze strany ukrajinské armády.

24; Puškov se vysmál Porošenkovu loučení s Ruskem: Hlavně že necitoval Bandru. Porošenko se „loučil“ s Ruskem citací ruských básníků Puškina a Lermontova.

25; Putin udeří na Kyjev raketami. Savčenková řekla, jak se Rusko pomstí Ukrajině za vstup do NATO. Poslankyně Naděžda Savčenko si myslí, že po vstupu Ukrajiny do NATO Moskva zcela jistě udeří na Kyjev raketami.

26; Třiadvacetiletý ukrajinský důstojník byl cestou na Donbas v Kremenčugu v Poltavské oblasti zasažen elektrickým proudem při kontrole pečetí vagónů. Zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Podle informací policie mířil ešelon s vojáky ze Západní Ukrajiny na rotaci přes Kremenčug.

27; Porošenko „otevřel dveře do EU“. Na druhé straně „dveří“ jej čekal slovenský prezident Kiska.

28; Za uplynulých 24 hodin ozbrojené síly Ukrajiny v Doněcké republice 61-krát porušily režim přerušení palby.

29; Zacharčenko vyznamenal Julii Čičerinovou. Dnes Čičerina představí v Doněcku svůj koncertní program „Moje Sparta“. Koncert se konal v 18:00 hod. v Parku Ščerbakova.

30; Dva miliony obyvatel Donbasu zůstaly bez vody. Kvůli nočnímu ostřelování byl poškozen transformátor a čerpací stanice zůstala bez elektřiny.

31; Něco se zvrtlo. Jak Parfjonov zkazil přímé vysílání ukrajinskému propagandistovi. Anatoli Šaríj komentoval přímý přenos ukrajinského propagandisty Dmitrije Gordona.

32; Maova stezka: Číňanům se bude nabízet sedm „rudých“ tras po Rusku. Komunistická turistika bude nový styčný bod rusko-čínských vztahů.

33; Velení Doněcké republiky vyvrátilo informaci Kyjeva o obsazení Spartaku ukrajinskými silami. Eduard Basurin popřel dezinformaci ukrajinských médií o obsazení obce Spartak ukrajinskou armádou.

34; Obvinění ze styků s Rusy odvádějí pozornost Američanů od reálných problémů a brání Trumpovi v práci. Demokraté v Senátu i Kongresu absolutně neopodstatněně a bezdůvodně obviňují Donalda Trumpa ze styků s Moskvou.

35; Vízový režim Ukrajině nestačí. Ministerstvo zahraničí Ukrajiny je pro biometrické pasy pro Rusy. Kyjev zvažuje myšlenku vpouštět občany Ruska na území země pouze na biometrické pasy.

36; Ani jeden americký prezident ještě nikdy nepracoval jako Putin, říká Oliver Stone. Americký režisér Oliver Stone je ohromen tím, jak prezident Ruska Vladimir Putin hájí zájmy své země.

37; Americké ministerstvo financí nevěří v bankrot USA. Možnost bankrotu USA kvůli svému dluhu odmítl americký ministr financí Steven Mnuchin.

38; Národní garda Ukrajiny zajistí pořádek na oslavách Dne Ruska. Ochrana bude posílena od pondělka do středy.

39; Rusko tu prostě někde je a bude potřeba je brát v potaz, říká americký historik. Pro bezpečnost a světovou stabilitu Spojené státy potřebují Rusko, které bude zapojeno do světového řádu.

40; Mikrostát ozbrojenců u Damašku. Krvavé potyčky mezi teroristickými bandami, lidé v klecích na střechách a obchodování s humanitární pomocí od OSN. Jednou z nejznámějších oblastí konfliktu v Sýrii je oáza Východní Guta ležící východně od Damašku.

41; Ozbrojenec ATO přiznal, že lidé nemají rádi ukrajinskou armádu. Dokud národ neuvidí svou armádu v pozitivním světle, žádné vítězství nebude.

42; Pane Porošenko, necitujte Lermontova nadarmo, vyzývá Rada federace. V Radě federace poznamenali, že loučení prezidenta Ukrajiny s Ruskem pomocí veršů Lermontova a Puškina je zcela mimo mísu.

43; Bezvízový režim pro všechny. Na Ukrajině zadrželi dva Syřany, kteří plánovali nezákonně proniknout do Polska. Skupina rychlé reakce, která přijela na místo, zadržela dva občany bez dokumentů.

44; Na internetu se objevily záběry z řízení celého roje čínských bojových dronů. Vide předvádí možnosti systému řízení celého roje superlevných bojových dronů.

45; Čeho se Američané bojí? Ruska nebo změny klimatu? Televizní stanice Fox News vyjmenovala problémy, které mimořádně znepokojují Američany.

46; Ruské letectvo a syrská armáda likvidují ozbrojence na cestě k Deyr az-Zauru. Od ozbrojenců Islámského státu byla osvobozena velká území. Vojenský zdroj informoval o posledních syrsko-ruských úspěších v této části fronty.

47; Ukrajinská armáda ostřeluje okraje Doněcka z těžkého dělostřelectva. Ukrajinské ozbrojené formace vedou masivní ostřelování okrajů Doněcka.

48; Na internetu se objevil nový klip Julie Čičerinové o Doonbasu. Známá ruská zpěvačka Julija Čičerina natočila nový klip o Donbasu na píseň „Obejmi mě, než mě roztrháš“.

49; Představitelka Bílého domu zveřejnila záhadnou zprávu na Twitteru. Většinu zprávy tvoří nejrůznější emotikony, mezi kterými se nejčastěji opakuje semafor.

50; Jatka v „ráji“ syrských islamistů: Al-Káida zaútočila na základnu ozbrojenců USA v IDlíbu. Teroristé pokračují ve vzájemné likvidaci uvnitř své rezervace – v provincii Idlíb.

51; Byly zveřejněny záběry ze společného letu „Nočních lovců“ a Su-30SM. Letecká skupina vysoké pilotáže „Berkuty“ oslavila pětadvacáté výročí svého vzniku grandiózní show v Tverské oblasti.

52; V Oděské oblasti byl demontován pomník Kotovského. Pomník revolucionáře Grigorije Kotovského byl demontován v Oděské oblasti. Kotovsk byl přejmenován na Podolsk.

53; Prokleté sankce. Rusové přecházejí na krysí maso. V západním tisku je zveřejňováno velké množství podvržených materiálů o ruském Krymu.

54; Charlie Hebdo zveřejnil karikaturu na volby ve Francii, u nichž bude pravděpodobně historicky nejnižší volební účast.

55; Evropské ceny nejsou pro Ukrajince dostupné. Ukrajinci rozhodně nezačnou po zrušení víz kupovat nemovitosti v EU.

56; Jak Rusko a Čína zničí americké letadlové lodě? Letadlové lodě Spojených států nepřežijí srážku s Ruskem a Čínou, myslí si komentátor listu National Interest.

57; V Nejvyšší radě mají informace o kádrové čistce ve vedení Doněcké republiky. Uprchlý předseda Nejvyššího soudu Doněcké republiky komentoval „senzaci“ o čistce ve vedení Republiky.

Zdroj: rusvesna.su 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.