Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 5.9.2016

obrazek
12.9.2016 01:54
Týdenní svodka. Ukrajina a USA se dohodly na vzájemné vojenské spolupráci. Obrízek: "ruský člověk za štěstím nepospíchá, ,,,,jemu stačí, aby druzí byli šťastní."

http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/spolupraca-ukrajiny-usa-specatena-krajiny-mali-vojensky-spolupracovat.html

 

Pondělí, 5.9.2016:

1; Při pohledu na Uzbekistán upevňují Čína a Rusko své spojenectví, píše National Interest. Smrt Islama Karimova vytvořila v Uzbekistánu mocenské vakuum.

2; Porošenkova rusofobie začala u plastelíny. Při oslavě dne vlajky na Ukrajině prohlásil, že v SSSR zakazovali společné použití žluté a modré barvy. I u plastelíny prodávané převážně dětem byla prý mezi těmito dvěma barvami ještě zelená.

3; Nové sankce ze strany USA je politický atavismus (pozůstatek z nižších vývojových stádií člověka), říká Puškov. Už předtím americký ministr financí zavedl sankce vůči dvaceti ruským společnostem a sedmnácti fyzickým osobám kvůli konfliktu na Ukrajině.

4; Žena příslušníka jednotky zvláštního nasazení, který vyvolal řežbu v cikánské osadě, řekla, co se stalo. Vše prý začalo tím, že manžel na oslavě někoho poslal do ... oněch míst. Dotyčný si pak na něho pozval hordu kamarádů.

5; Rusko odkoupí od Jižní Koreje své tanky. Velké množství požité obrněné techniky může být dodáno po opravě na Kypr nebo na Blízký Východ. Tato obchodní transakce pomůže Rusku splatit dluh ze sovětské éry.

6; Jaké má Merkelová šance udržet se v kancléřském křesle? Polovina Němců si nepřeje vidět Angelu Merkel ve funkci kancléřky Německa. Vyplývá to z výsledků průzkumu zveřejněného agenturou Reuters.

7; Lidé byli evakuováni ze zatopeného Primorského kraje vrtulníkem Ministerstva pro mimořádné situace. Vrtulník Chabarovského leteckého záchranného centra ruského ministerstva pro mimořádné situace evakuoval lidi z Ternějského okresu Primorského kraje do Chabarovska.

8; Nové samohybný dělo pro Arabskou poušť. Uralvagonzavod vyvinul „Flox“ ráže 120 mm.

9; Předtucha války. Naši dobu lidé často nazývají předválečnou a srovnávají ji s rokem 1939. Bude mít Rusko tentokrát na vybranou?

10; „Rozděl a panuj“ tentokrát nefunguje. USA přicházejí o spojence. Stupeň moudrosti a hloubka plánování amerických mudrců jsou výrazně přeceňovány.

11; Podezřelý z masakru v cikánské osadě v Jekatěrinburgu se dostavil na policii. Oznámila to zástupkyně vedoucího tiskové služby Správy Ministerstva vnitra pro Sverdlovskou oblasti Nina Pelevina.

12; Jaké ústupky od Ruska ohledně Sýrie žádá Washington? Nedávno USA prohlásily, že bez jakýchsi ústupků Moskva těžko bude moci dosáhnout míru v Sýrii. Experti okamžitě začali spekulovat o tom, o jakých ústupcích tu může být řeč.

13; USA uznaly převahu Ruska v Arktidě za kritickou. Zatímco Spojené státy stále více zaostávají v závodu o arktické bohatství, flotila ledoborců Ruska sestávající z více než čtyřiceti plavidel prý militarizuje Arktidu.

14; Zabraňte hašení a nikoho odtamtud nepouštějte! Byla reakce Ukrajinců na podpálení Interu. Inter vysílal záběry se Sergejem Nigojanem, kterého prý zavraždil Janukovičův režim, a zažehl tím Majdan. Nyní Majdan zapálil Inter. Kruh se uzavírá.

15; V Číně se na půdě summitu Dvacítky uskutečnilo setkání Putina a Obamy za přítomnosti ministrů zahraničí. Hlavním tématem byla situace v Sýrii.

16; Putin a Merkelová projednali situaci na Ukrajině. Prezident Ruska Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkel během setkání v Číně projednali plnění Minských dohod a situaci v Aleppu.

17; Ukrajinská armáda ostřelovala okolí Dokučajevska z těžkých zbraní. Ostřelovány ze strany ukrajinské armády byly též Jasinovataja a obec Spartak na severním předměstí Doněcka.

18; Ukrajina se může rozpadnout, říká Pušilin. Šéf delegace Doněcké republiky na Minských rozhovorech nevyloučil rozpad Ukrajiny kvůli vnitřním konfliktům a příchod členů nacionalistických uskupení k moci.

19; Arménie zakázala dovoz prasat z Ukrajiny. Zákaz se týká jak živých prasat, tak i jakýchkoli masných surovin z vepřového nebo hotové produkce.

20; Moskva a Ankara mohou dovést Turecký proud až na hranice Řecka. Oznámil to předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller.

21; Rusko se nechystá prodávat Gazprom. Prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že ruské úřady se nechystají prodávat Gazprom. Dále poznamenal, že společnost je podhodnocena.

22; Putin věnoval šéfce Jižní Koreje zvláštní dárek. Není to oficiální dárek. Je to můj osobní dárek pro Vás. Myslím, že pro Vás bude mít zvláštní význam, řekl Vladimir Putin prezidentce Republiky Jižní Korea. Jednalo se o poslední novoroční přání jejího otce napsané v roce 1979.

23; Putin řekl, jak si představuje budoucího prezidenta Ruska. V interview pro Bloomberg prezident odpověděl na otázku, zdali se chystá kandidovat v prezidentských volbách v roce 2018.

24; Ukrajina může dostat zbraně, pokud se prezidentkou stane Clintonová, říká bývalý velvyslanec USA McFaul. Diplomat poznamenal, že změna pozice USA v otázce dodávek smrtících zbraní je možní v kontextu celkové revize veškeré zahraniční politiky včetně otázek Ruska a Ukrajiny.

25; V Doněcké republice proběhla další etapa tankového „biatlonu“. Tankisté Doněcké republiky znovu předvedli své bojové návyky během soutěží, kterých se účastnily nejlepší posádky armádního sboru.

26; Aktivisté, které vyhnali z Oděsy, se přesunuli před budovu Porošenkovy administrativy. Připomeňme, že v Oděse policisté tvrdé rozehnali aktivisty, ale to nijak nezchladilo jejich entusiasmus a přání pokračovat v boji za „pravdu“.

27; V oděském přístavu vyvolala turecká posádka potyčku na nože přímo na lodi. V noci na plavidle Mehmet Unlu, které driftovalo u přístavu Oděsy, došlo ke rvačce na nože. Svědci sdělují, že vážně zraněn byl kapitán.

28; V Kyjevě zadrželi prokurátora při řízení vozidla pod vlivem návykových látek. Zadržený prokurátor Kyjevsko-Svjatošinské prokuratury byl už v minulosti vyšetřován kvůli držení narkotických látek.

29; Vladimir Putin řekl, čím se zabývají jeho dcery. Ruský prezident v interview pro Bloomberg odpověděl na otázku, zdali by chtěl, aby jeho dcery pracovaly v politice.

30; Epidemie alkoholismu v ukrajinské armádě. Alkoholici v ukrajinské armádě bývají nazýváni „Avatary“.

31; Kyjev neztrácí naději na získání peněz od MMF. Ukrajina nadále čeká novou tranši od MMF, protože peníze rychle docházejí. Ministr financí Ukrajiny Alexandr Daniljuk znovu prohlásil, že očekává kladné rozhodnutí, ale opět nezmínil kdy.

32; Složité manévry Su-25 v Zabajkalsku. Piloti ruských bitevníků Su-25 „Grač“ (Havran) uskutečnili tréningové lety v Zabajkalsku, během nichž nacvičili složité manévry.

33; Příměří po ukrajinsku: V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl v Doněcku poškozen obytný dům. V důsledku minometného ostřelování sídliště Trudovskije byly poškozeny tři byty v ulici Petrovského.

34; Ukrajinská měna překonala psychologickou hodnotu a prodává se už po třiceti za jedno euro. Za dolar už se platí téměř 27 hřiven.

35; Rakouský ministr vyzval ke zrušení protiruských sankcí. Evropská unie musí vytvořit podmínky pro zrušení protiruských sankcí po rozhodnutí Velké Británie opustit Unii, myslí si rakouský minstr zemědělství Andrä Rupprechter.

36; Útok na Inter: Aktivisté zablokovali kancelář televizní stanice a slibují, že budou znovu pálit pneumatiky. Policie Kyjeva už sdělila, že propustili devět aktivistů zadržených po včerejším žhářském útoku.

37; V důsledku cíleného ostřelování území Doněcké republiky byl těžce zraněn jeden voják Armády Doněcké republiky.

38; Ruská armáda dostane supermoderní pistoli místo Makarova. Pistole SR-1 Vektor (nazývaná též Gjurza – levantská zmije) je jednou z nejvýkonnějších pistolí na světě ráže 9 mm.

39; V Donbasu explodovala sanitka s okupanty. V důsledku události byli zraněni čtyři vojáci a jeden pohraničník.

40; Před kanceláří televizní stanice Inter staví stany a organizují nový Majdan. Podle slov koordinátora akce účastníci plánují zablokování kanceláří i dalších televizních kanálů, které se zabývají proruskou propagandou.

41; Nejvyšší představitel Luganské republiky udělil 2 gardové motostřelecké brigádě přízvisko „Vorošilova“ jako vyznamenání za hrdinství, odvahu, statečnost a vytrvalost.

42; Tymčukova noční můra: Rusko-mongolské vojenské cvičení. Ruští vojáci a vojáci Mongolské armády nacvičují plnění úkolů ohledně vyhledávání a zneškodňování nezákonných ozbrojených formací.

43; Ukrajina může zmizet z mapy světa, říká Timošenková. Buďto se posadíme za stůl a začneme mluvit o strategických záležitostech, nebo to skončí tím, že se Ukrajina začne vytrácet z mapy světa, zdůraznila Timošenková.

44; V Moskvě naplno varovali před rozčleněním Ukrajiny. Pokud ukrajinská moc místo plnění Minských dohod bude pokračovat v agresivní rétorice proti Rusku, provádět represe a diskriminaci ruského obyvatelstva,pak bude Ruská federace nucena přistoupit na rozdělení Ukrajiny.

45; Erdogan navrhl Obamovi a Putinovi vytvoření bezletové zóny v Sýrii. Už dříve byly informace, že turecký prezident zmínil nutnost vytvoření bezpečnostní zóny na severu Sýrie kvůli vyřešení migrační krize.

46; V Dněpropetrovsku se ve vysílání najednou objevila stanice Rossija-1 a ztratily se veškeré ukrajinské kanály. Dnes ráno mnoho diváků zaregistrovalo, že se místo vysílání ukrajinských kanálů objevila Rossija-1.

47; Sestru to zabilo, matka byla zraněna střepinou... Jak ukrajinští ozbrojenci likvidují Zajcevo. Severní část Gorlovky se jmenuje Zajcevo. O nějakém příměří tu nikdy ani neslyšeli. Čtvrť je každodenně ostřelována ukrajinskými vojáky.

48; Vladimir Putin uskutečnil tiskovou konferenci k výsledkům summitu G20.

49; Operace Turecka v Sýrii nebyla pro Rusko překvapením. Vstup tureckých vojsk do Sýrie nebyl pro Rusko neočekávaný, řekl prezident Ruské federace Vladimir Putin.

50; Porošenko vyhrožuje Motorolovi. Nejvyšší představitel ukrajinského státu je přesvědčen, že legendární velitel samostatného výzvědného batalionu Národní policie Doněcké republiky „Sparta“ Arsenij Pavlov zvaný Motorola se bude zodpovídat před trestním tribunálem.

51; Castro požádal Putina o dodávky ropy na Kubu v souvislosti s venezuelskou krizí. Kuba požádala o zahájení stabilních dodávek ropy a ropných produktů na Ostrov Svobody.

52; Čubčí synu, proklínám tě. Prezident Filipín varoval Obamu. Prezident Filipín Rodrigo Duterte označil svého amerického kolegu Baraka Obamu za „čubčího syna“, hlásí AFP.

53; Krvavý teroristický čin: Vrah byl oblečen do uniformy syrské armády. Zástupce syrského ministerstva vnitra sdělil, že jednu z bomb aktivoval sebevražedný terorista převlečený do uniformy důstojníka syrských ozbrojených sil.

54; SSSR byl připraven vrátit Japonsku dva ostrovy, ale návrh byl odmítnut, řekl Putin. Prezident Ruské federace Vladimir Putin připomněl, že Sovětský svaz byl na základě dohody z roku 1956 předat dva jihokurilské ostrovy Japonsku, ale japonská strana tehdy odmítla smlouvu dodržet.

55; Obama zveřejnil podmínky zrušení protiruských sankcí. USA nezruší sankce, dokud se nebudou plnit Minské dohody. Důležité pro obě strany je využít této možnosti v nejbližších týdnech, prohlásil Obama.

56; „Dobrovolník ATO je vystrašen lety ruských vojenských letadel nad Donbasem. Známý „dobrovolník ATO“ Semjon Kabakajev spatřil na nebi Donbasu ruské bojové letouny.

57; Nemá smysl s Obamou řešit protiruské sankce. Prezident Ruské federace Vladimir Putin sdělil, že během rozhovorů na G20 s americkým lídrem Barackem Obamou se sankčního tématu dotkli jen okrajově.

58; Svoboda slova po ukrajinsku: Bloggerům navrhují, aby se za peníze účastnili akce proti Interu. Řada PR agentur a bloggerů, kteří jsou spojováni s ministrem vnitra Ukrajiny Arsenem Avakovem, navrhuje aktivním uživatelům sociálních sítí účastnit se akce bojkotu televizní stanice Inter.

59; Kyjev Zakarpatsko vůbec nepotřebuje, říká gubernátor Gennadij Moskal. Ukrajinská moc zcela zapomněla na Zakarpatsko. To si myslí gubernátor oblasti Gennadij Moskal.

60; Pracovníci Ministerstva státní bezpečnosti Luganské republiky za osm měsíců zneškodnilo šedesát agentů zahraničních tajných služeb.

61; V Kyjevě vandalové zneuctili pomník Zoji Kosmoděmjanské. Neznámí pachatelé počmárali pomník Zoji Kosmoděmjanské a povalili jej na zem. Naštěstí není jinak poškozen. Opravíme ho a vrátíme městu, řekl šéf Ševčenkovské obvodní administrativy Oleg Garjaga.

62; V kyjevské nemocnici zastřelili muže. K incidentu došlo prý v hale nemocnici situované na Baggovutovské ulici.

63; Podle výsledku průzkumu serveru „rusvesna.su“ by v nadcházejících volbách zvítězila Komunistická strana Ruské federace (27%), před Jednotným Ruskem (20%), Žirinovského LDPR (10%) a Stranou „Rodina“ (Vlast) (9%).

64; „Centrum Levada“ bylo uznáno jako zahraniční agent. K závěru, že centrum má znaky neziskové organizace plnící funkci zahraničního agenta, došla mimořádná prověrka dokumentů.

65; Světovému ropnému trhu chybí za posledních dva a půl roku více než 0,5 bilionu dolarů investic, říká ministr energetiky Ruské federace. Příčinou jsou nekoordinované akce zemí těžících ropu.

66; Putin zmínil jedinou možnou variantu řešení problému Donbasu, a tím je Normandský formát. Prohlásil to během tiskové konference o výsledcích summitu G20 v Číně.

67; V Polsku vandalové zneuctili hroby sovětských vojáků. Vandalové poškodili hroby sovětských vojáků na pamětním hřbitově ležícím v Fort Winiary v polské Poznani.

68; Rusko poprvé v historii vydělalo na zemědělství více než prodejem zbraní, píše Der Spiegel. V Rusku došlo k agrárnímu boomu, píše německý časopis Der Spiegel.

69; Putin mluvil o G20 a vztazích s USA, Japonskem, Tureckem a Británií. Prezident Ruska Vladimir Putin na tiskové konferenci o výsledcích setkání G20 v čínském Kantonu mluvil o práci „Dvacítky“ a odpověděl na otázky ohledně mezinárodní problematiky.

70; Zdvořile a nehlučně přichází smrt k ukrajinským karatelům. Nová zbraň specnazu Doněcké republiky. Známý veterán Domobrany Donbasu Anatolij Geljuch předvedl nehlučnou zbraň pro jednotky zvláštního nasazení Doněcké republiky.

71; U Hillary Clinton se objevilo podezření na závažnou chorobu. Předvolební štáb Hillary Clinton povolil novinářům létat spolu s ní, aby se přesvědčili, že je zcela zdráva. Efekt byl ale opačný – podezření jen zesílilo. Záchvaty kašle, periodické konvulzivní pohyby, výpadky orientace...

72; Krvavá žeň: Syrská armáda a ruské letectvo zlikvidovaly množství teroristů v Aleppu a Hamá. Během prudkých bojů o vojenská učiliště v Er-Ramusu syrská armáda opět zablokovala ozbrojence ve východním Aleppu a ovládla dělostřelecké učiliště.

73; Obama zareagoval na urážky prezidenta Filipín. Prezident USA Barack Obama prohlásil, že požádal své poradce, aby zjistili, zdali bude setkání s nejvyšším představitelem Filipín po urážlivých výrocích na jeho adresu vůbec produktivní.

74; Je možné, že Minské dohody bude realizovat už nová ukrajinská moc. Ředitel centra politické konjunktury Alexej Česnakov mluvil o tom, jakou roli při řešení situace v Donbasu sehrály dohody v rámci Minska-1 a jakou roli osud minského procesu jako celku.

75; Ropa po prohlášeních Ruska a Saúdské Arábie zdražuje. Na základě dohod Ruské federace o Saúdské Arábie o podpoře ropného trhu začala ropa zdražovat. Vyplývá to z informací světových trhů.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 6.9.2016:

1; Klid zbraní v Donbasu je třeba využít pro implementaci Minska-2, říká Hug. Relativní klid v Donbasu je třeba okamžitě využít ke skutečné realizaci ustanovení minských dohod, prohlásil zástupce šéfa zvláštní monitorovací mise na Ukrajině Alexander Hug.

2; Petrohrad získal „turistického Oskara“ jako nejatraktivnější turistická destinace v Evropě. Obstál v boji s Berlínem, Londýnem, Paříží, Amsterdamem, Barcelonou a třemi italskými města – Benátkami, Římem a Florencií.

3; Patriarcha Kirill poprvé navštíví Čukotku, kde založí nové chrámy. Patriarcha Moskevský a vší Rusi Kirill v úterý poprvé přiletěl na Čukotku na primaciální návštěvu, v jejímž rámci založí dva chrámy v nejsevernějším a nevýchodnějším městě Ruska – Peveku a Anadyru.

4; To je naše země! To je naše letiště! Na internetu již kolují záběry s Číňanem, který ponižuje Obamu. Velké oblibě se těší video s pracovníkem čínských tajných služeb, který tvrdě odpověděl zástupci Baracka Obamy na letišti v Kantonu a jednoznačně odmítl plnit požadavky Obamova doprovodu.

5; Ukrajina se pomalu peče na mírném ohni. Radikálové se pokusili zopakovat 2. květem (2014) v budově nepohodlné televizní stanice.

6; Televizní stanici Inter ukázali, jak je třeba milovat Vlast. Známý videoblogger Anatolij Šaríj komentoval útok na televizní stanici Inter v hlavním městě Ukrajiny.

7; G20: Na globální urychlení ekonomiky si ještě počkáme. Jak jen zvýšit tempa růstu světové ekonomiky?

8; Začarovaný kruh: Inter zažehl Majdan, Majdan spálil Inter. Oděsané se upálili sami, Doněčtí se sami ostřelují a Inter zapálil sám sebe. Majdanovská klasika na Ukrajině. Na všechno stejná odpověď: To my ne, to oni sami...

9; Kuba má co nabídnout Rusku výměnou za ropu. Kuba znovu stejně jako za sovětských dob žádá pomoc od Ruska.

10; Nejpopulárnější ukrajinskou televizní stanici pronásledují kvůli její „proruskosti“. Už třetí den kyjevská televizní stanice Inter přežívá v obklíčení tlupy ukrajinských nacionalistů, kteří se pokusili ji vypálit. Stanice je vystavena pronásledování kvůli své údajné „proruskosti“. Konkrétně se jí klade za vinu, že vysílali Iosifa Kobzona a Olega Gazmanova. Skutečné příčiny konfliktu jsou ale úplně jiné.

11; Američtí „Orli“ proti ruským MiGům a Su. Prvorozeného ze čtvrté generace F-15 nahradí v americkém letectvu nové F-35 a F-22.

12; My bez účasti na Hrách horší nebudeme, kdežto oni bez nás ano, říkají ruští paralympionici. Paralympijský výbor Ruské federace vydal video za účasti ruských paralympioniků vyloučených z Her v Riu de Janeiro, které se uskuteční od 7. do 18. září.

13; Clintonová má obavy z vměšování Ruska do amerických voleb. Clintonová v případě zvolení prezidentkou slíbila spolupracovat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem s výhradou, že nebude trpět vměšování tajných služeb do činnosti institucí USA pomocí hackerských útoků.

14; Kyjevští vojáci čtyřikrát porušili režim příměří, když použili minomety a bojová vozidla pěchoty, hlásí Národní policie Luganské republiky. Ostřelováno bylo okolí památníku knížete Igora a okolí obce Kalinovo.

15; Spolupráce Ruska a Saúdské Arábie zvedá ceny ropy. Neočekávané dohody mezi Ruskem a Saúdskou Arábií ohledně spolupráce na stabilizaci trhu s ropou nadále významně ovlivňují ceny.

16; Z výzdoby budovy Nejvyšší rady Ukrajiny zmizela „Vzkvétající sovětská Ukrajina“. Předseda Rady Parubij sdělil, že panel „Vzkvétající sovětská Ukrajina“ nacházející se na stropě haly parlamentní budovy, byl zakryt na jeho pokyn.

17; Kam až to doizolovali... O summitu G20. Senátor Konstantin Kosačov promluvil o tom, jak se summit v Kantonu stal dalším důkazem krachu politiky izolace Ruska.

18; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů Jasinovatou a Kominternovo. Vedle minometů byla při ostřelování obcí protivníkem použita vyzbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

19; Proč nad Doněckem a Luganskem už nikdy nezavlaje žlutomodrá vlajka? Jaké jsou perspektivy, že v Donbasu se objeví opět symboly ukrajinské moci? Je několik varant odpovědi na tyto dotazy, ale návrat k předchozímu stavu už možný není.

20; Život po Olympiádě. V co se mění stadióny, které hostily Olympiádu? Osudy olympijských objektů jsou různé. Jedny se po Olympiádě přestanou používat a začnou upadat, jiné už předem postavili z modulových konstrukcí, aby je mohli rozebrat a postavit z nich nové objekty.

21; Vladimir Putin přijel do Samarkandu, aby uctil památku Islama Karimova. Dnešní návštěva ruské prezidenta není státní, ale soukromá. Vladimir Putin prostě jen chtěl osobně uctít památku zemřelého prezidenta Uzbekistánu.

22; Za rok se Minské dohody vyčerpají, říká Alexandr Zacharčenko. Dokud existuje šance bez aktivních bojových akcí přinutit Ukrajinu plnit Minské dohody, jsme povinni tak činit, zdůraznil Zacharčenko.

23; Doněcká republika žádá Kyjev, aby zaplatil důchody obyvatelům republiky. Na dalším setkání podskupiny pro ekonomického otázky v Minsku zástupci Doněcké republiky nastolí otázku o zaplacení důchodů občanům, kteří žijí na území Donbasu.

24; Pluk Azov usilovně trénuje, aby se mohl zúčastnit „moskevského majdanu“. Známý politolog a člen Veřejné komory Sergej Markov rozvíjí svou tezi o možné přípravě nepokojů v ruském hlavním městě v noci po volbách.

25; U „lovce pokémonů“, který se ukázal být narkomanem a pedofilem, byla nalezena špiónská propiska. Připomeňme do nebe volající historku o „výrostkovi“, který prostě jen lovil pokémony v chrámu a za kterého se postavili liberální aktivisté.

26; Nezaměstnanost v Rusku se snižuje už čtvrtý měsíc za sebou. Podle údajů ruského ministerstva práce se počet oficiálně zaregistrovaných nezaměstnaných v Rusku za týden končící 31. srpnem snížil o 0,8 procentního bodu.

27; Znovunavrácení Donbasu bude nesnadné a bolestné, ale ukrajinská armáda je připravena ochránit Ukrajinu před „ruskou agresí“, blábolí Porošenko. Prezident Ukrajiny vystoupil s třetím každoročním projevem před parlamentem země a dopustil se několika prohlášení vyrážejících svým obsahem dech.

28; Poskytnutí bezvízového režimu Ukrajině má mnoho sporných momentů, říká zdroj v evropském parlamentu. Otázka poskytnutí bezvízového režimu Ukrajině má mnohem víc sporných momentů než například u Gruzie či Kosova, prohlašují v příslušném výboru Europarlamentu.

29; Egypt koupí ruské vrtulníky pro francouzské Mistraly. Moskva a Káhira jsou blízko k uzavření velkého kontraktu na dodávku ruských vrtulníků Ka-52K „Katran“ pro egyptské ozbrojené síly. Celková cena kontraktu na dodávku ruských vrtulníků pro Egypt může překročit jednu miliardu dolarů.

30; Opilá „nová“ policistka zahájila střelbu v kyjevské restauraci. Ukrajinská média píší, že vzpurná policistka se jmenuje Anželika a byla to ona, kdo v srpnu tohoto roku byla zadržena za řízení automobilu ve stavu opilosti.

31; Před Nejvyšší radou demonstrují horníci, lékaři a „černobylci“. Ukrajinci požadují od parlamentu a prezidenta země zachování výhod a alespoň minimální sociální podpory.

32; Delegace Parlamentního shromáždění Rady Evropy přijela do Moskvy, aby obnovila důvěru. Je to první natolik významná návštěva představitelů Parlamentního shromáždění Rady Evropy v Rusku od krize mezi Moskvou a Štrasburkem kvůli návratu Krymu pod správu Ruska, která začala v dubnu 2014.

33; Ukrajina přišla o 15 miliard dolarů kvůli uzavření ruského trhu, řekl Porošenko. Přitom takovéto změny prezident Ukrajiny považuje za strategicky výhodné, neboť v Rusku prý vládnou nikoli zákony ekonomie, ale politické vydírání a velmocenský tlak.

34; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů obec na jihu Doněcké republiky. Minometné ostřelování obce Sachanka začalo 6. září kolem 8:00 hodin ráno.

35; Eurointegrace v podobě náhradního mateřství. Na Ukrajině dochází k boomu náhradního mateřství. Dnes jsou ulice provinčních městeček Ukrajiny polepeny inzeráty: Klinika zve ženy do programu náhradního mateřství a dárcovství vajíček.

36; Rezervní fond a Fond národního blahobytu zaznamenaly v srpnu očekávaný úbytek. Vláda byla nucena pokrýt část rozpočtového deficitu na úkor fondů kvůli propadu rozpočtových příjmů.

37; Nejvyšší rada je parlament bojující země, nechal se slyšet Parubij. Předseda Nejvyšší rady vyzval poslance, aby se spojili tváří v tvář hrozbě ruské vojenské agrese a slavně zvítězili.

38; Generální prokuratura Ukrajiny předvolala k soudu velitele Černomořské flotily Ruské federace. Ukrajinská prokuratura obviňuje Alexandra Vitka z organizace „okupace území poloostrova Krym“ a z „poškození objektů s velkým obranným významem“.

39; V Poltavské oblasti uspořádali Cikáni se sekyrami hon na děti. Cikáni napadli sekyrami děti, zbili dospělé místní obyvatele, kteří se je pokoušeli chránit. Jsou zranění.

40; Televizní stanice Matč TV nebude přenášet Paralympiádu v Riu. Namísto toho stanice zpravodajsky pokryje turnaj pro ruské paralympioniky, který se bude konat ve sportovních objektech v okolí Moskvy.

41; Státní degradace. Alexandr Koc se vyjádřil k Porošenkovu vystoupení v Radě. On umí „nenápadně“ svést všechny neúspěchy na Moskvu a přesvědčivě vykládat o hlavních demokratických vymoženostech a nejmocnější armádě v Evropě.

42; USA zrušily část sankcí proti Rosoboronexportu. Jde o rozmrazení kontraktů na technickou obsluhu vrtulníků Mi-17 (exportní varianta Mi-8) v Afghánistánu.

43; Primárky v Doněcké republice byly stanoveny na 2. října. Místem konání bude Doněck.

44; Rusofobní radikálové vyhlásili ultimátum televizní stanici Inter. Od včerejška aktivisté blokovali kancelář televizní společnosti a nepouštěli pracovníky Interu na pracoviště.

45; Ve dnech 5. a 6. září byly ostřelovány z minometů obce Jasinovataja, Kominternovo, ale také Petrovský obvod Doněcka.

46; Ruská pravoslavná církev nebude kupčit se shovívavostí vůči bloggerovi a provokatéru Sokolovskému Připomeňme, že dvaadvacetiletý videoblogger, kterého liberální média označují za „výrostka“, umisťoval na internet videa urážející city věřících.

47; Export vojenské produkce z Ruské federace za osm měsíců od počátku roku přesáhl 7 miliard dolarů.

48; Ukrajinská armáda ostřelovala most u Stanice Luganské. Představitelé OBSE a Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří zaznamenali ostřelování i směr, ze kterého byla vystřelena mina ráže 82 mm.

49; Rusko a Írán zahájí výstavbu jaderné elektrárny Búšehr-2 už 10. září. Slavnostní ceremoniál uložení základního kamene na staveništi jaderné elektrárny se bude konat za účasti šéfa Rosatomu Sergeje Kirijenka.

50; Ozbrojenci z nacionalistického batalionu Donbass pořádají pro turisty placené střelby na obytné čtvrti Doněcka.

51; Lázně Spa na Krymu byly prohlášeny za nejlepší v Evropě. Držet v rukou hned dvě nejdůležitější ceny na planetě v oblasti turistiky a hotelnictví je nesmírně příjemné, raduje se generální manažer Mriya Resort & Spa.

52; Pět amerických výzvědných letadel přiletělo za jediný den k ruským vojenským základnám a hranicím země. Podle názoru expertů aktivita západního letectva je spojena s cvičeními Kavkaz 2016, která začala na jihu Ruska.

53; Na francouzské Korsice nepustili muslimky v hidžábech do mateřské školky. Aby byl odvrácen konflikt, musela zasáhnout policie.

54; V kostele „Kyjevského patriarchátu“ dovolili lovit pokémony. Bylo to schváleno samozřejmě na truc Ruské pravoslavné církvi v kontextu s případem „výrostka“, co si prostě jen hrál se smartphonem, který se nakonec ukázal jako dvaadvacetiletý narkoman a pedofil.

55; Během cvičení Kavkaz 2016 budou provedeny odpaly raket S-400 a S-300. Protivzdušné raketové systémy S-400 a S-300 a komplexy Pancir-S uskuteční praktické odpaly na polygonech v Astrachaňské oblasti, sděluje odbor informací a masové komunikace Ministerstva obrany Ruské federace.

56; Íránské ozbrojené síly donutily americkou loď změnit kurs v Perském zálivu. Loď Íránského vojenského námořnictva přinutila americké vojenské plavidlo změnit kurs, když se k němu přiblížila v Perském zálivu, sdělila agentura Reuters.

57; Důstojník vojenského komisariátu ukrajinské armády byl v Oděské oblasti odsouzen k pěti letům odnětí svobody za odmítnutí sloužit v zóně ATO, sdělila tisková služba vojenské prokuratury Jižního regionu.

58; Na Ministerstvu obrany Ruské federace odmítli informaci o narušení estonského vzdušného prostoru letadly ruského letectva. Na ministerstvu prohlásili, že vojenská letadla nenarušila v okolí ostrova Vaindloo vzdušný prostor Estonska.

59; USA využívají britskou základnu pro adresné vraždy v Jemenu, píše Intercept. Britská letecká základna Menvit-Hill je americkou rozvědkou využívána pro získávání a hromadění informací, s jejichž pomocí americké tajné služby provádějí adresné likvidace v řadě zemí Blízkého Východu, sděluje stránka Interept.

60; Lidé a parlament jsou prostě lůza, říká poslanec o Porošenkově vystoupení. Ukrajinští novináři zveřejnili korespondenci poslance Viktora Balogy s jedním z konzultantů během vystoupení prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka v Nejvyšší radě.

61; Ukrajina pokutovala více než 30 plavidel za to, že vplula do přístavů Krymu. Státní pohraniční služba Ukrajiny pokutovala 38 plavidel, která jsou podezřelá, že vplula do přístavů Krymu.

62; V Donbasu byl zlikvidován důstojník Centra zvláštních operací Generálního štábu Ukrajiny, kapitán třetího stupně Oleg Medinskij. Sdělila to tisková služba Vojenského námořnictva ukrajinské armády.

63; Proč Avakov napadl Inter. Pracovník ukrajinské televizní stanice Inter řekl, v čem je podstata útoku na média a podle jakého scénáře se budou odvíjet další události.

64; Díky Putinovi a jeho vojákům. Bez nich bychom už neexistovali, cituje zpráva z provincie Latakíja místní občany. 5. září se konal výjezd operativní a kontrolní skupiny pro příměří do obce El-Turba v provincii Latakíja kvůli podpisu dohody o připojení znesvářených stran k režimu zastavení bojových akcí.

65; Rusko a Bahrajn podepsali dohodu o vojenské spolupráci a ropném a plynovém partnerství. Podle výsledků rozhovorů prezidenta Ruské federace Vladimira Putina a krále Bahrajnu Hamada ben Ísá al-Chalífy se strany domluvily na vojenské spolupráci.

66; Konflikt z developerem ve Svjatošinském obvodě Kyjeva přerostl v hromadnou rvačku se střelbou a házením granátů.

67; Nejvyšší rada dovolila vězňům používat argotický jazyk a nechat se tetovat. Nejvyšší rada Ukrajiny v úterý schválila zákon, který vyjímá z trestního zákoníku zákaz tetování a používání jazyka zločinců, neslušných slov a zločineckých přezdívek.

68; Ukrajina chce zavést nezvratný a všeobjímající režim přerušení palby v Donbasu. Kyjev má v úmyslu na zasedání kontaktní skupiny v Minsku iniciovat projednání možnosti zavést „nezvratný a všeobjímající“ režim přerušení palby v Donbasu, píše se v úterý na stránkách prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka.

69; Zvěrstva ukrajinských tajných služeb: Bývalí vězni vyprávěli šokující podrobnosti o tajných věznicích SBU. Služba bezpečnosti Ukrajiny unáší lidi a drží je v tajných věznicích, odkud se mnozí nevrátí, řekli bývalí vězni ukrajinských tajných služeb a jejich příbuzní „Sputniku Francie“.

70; V Oděse ozbrojení lidé obsadili hotel. Přišla i informace o rukojmích. V hotelu Villa le Premier na 10. stanici Velké fontány došlo 6. září večer k přestřelce.

71; Dohody Moskvy a Rijádu ohledně ropy jsou odsouzeny k úspěchu, říká expert. Dohody otevírají perspektivy pro vytvoření účinného mechanismu na kontrolu poptávky a nabídky na mezinárodních ropných trzích, myslí si kuvajtský expert.

72; USA avizovaly rozšíření sankcí proti Rusku. Spojené státy rozšíří sankční seznam vůči ruským společnostem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 7.9.2016:

1; Putin se Clintonové směje, říká Trump. Kandidát na prezidenta republikán Donald Trum si myslí, že prezident Ruské federace Vladimir Putin kandidátku na post amerického prezidenta demokratku Hillary Clinton nebere vážně.

2; Ukrajina plánuje, že bude bojkotovat Mistrovství světa ve fotbale, které se bude konat v Rusku. Úřady země a Federace fotbalu Ukrajiny zvažují možnost dobrovolné neúčasti na světovém šampionátu, které se bude konat V Rusku v roce 2018.

3; V Oděse propustili rukojmí z obsazeného hotelu, budova byla odblokována. Na místě události pracují policejní vyšetřovatelé.

4; Pojem „evropský národ neexistuje, říká premiér Maďarska. Maďarský premiér Viktor Orbán si myslí, že odchod Velké Británie z EU je spjat s pokusem vnutit Britům „evropskou identitu, kterou obyvatelé odmítli, protože žádný evropský národ neexistuje.

5; Turecké tankové kolony se připravují na invazi do Sýrie. Turci soustřeďují na hranicích moderní tanky německé výroby Leopard 2, dodané Turecku spojenci z NATO.

6; Kerry a Lavrov na půdě G20 projednali Minsk-2, říká státní department. Ministři zahraničí USA a Ruska John Kerry a Sergej Lavrov na půdě G20 projednali situaci na Ukrajině a realizaci Minských dohod, sdělil v úterý oficiální představitel státního departmentu Mark Toner.

7; Berlín odevzdává Donbasu Američanům. Německé ministerstvo zahraničí: V rozhovorech o Ukrajině nebude bez USA žádný pokrok.

8; Porošenkovo vystoupení bylo směsí lží a demagogie. Dokonce i oficiální kyjevské stránky se při hodnocení prezidentova projevu před Nejvyšší radou nedokázaly vyhnout takovým komentářům jako „přetvářka, manipulace, žonglování s čísly“.

9; Ukrajina byla odstavena na vedlejší kolej. Mezinárodní izolace Kyjeva povede k obnově konfliktu v Donbasu.

10; V Kyjevě byl pořezán neonacista, který zaútočil 9. května na malou holčičku kvůli svatojiřské stužce. Neonacista utrpěl v centru města osm ran nožem.

11; Základnu Hmeimim chrání Iskandery. Legendární operativně-taktické raketové komplexy odrazují Turecko a Izrael od agrese.

12; Summit G20: Putin stiskl Obamovu slaboučkou ruku tak, že americký prezident zkřivil tvář. Na internetu kolují záběry ze setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a amerického prezidenta Baracka Obamy v čínském Kantonu.

13; Os Druhé světové až po hvězdné války. Rusko stanovilo priority globálních hrozeb.

14; Politicky korektní likvidace. Politolog píše o tom, proč bourání kostelů činí Francii bezbrannou proti islamizaci.

15; Výsledek prezidentských voleb v USA je stanoven dopředu. Pokud stále ještě věříte v americký sen, je takřka jisté, že spíte.

16; Dva Ukrajinci byli zadrženi pohraničníky během víkendu při pokusu o nezákonné překročení hranic Krymu, sdělila ve středu tisková služba Hraniční správy FSB Ruské federace pro republiku Krym.

17; Erdogan souhlasí s návrhem USA na osvobození města Rakká od Islámského státu. Ankara je připravena přijmout návrh Washingtonu na společnou operaci na osvobození syrského města Rakká od ozbrojenců teroristického uskupení Islámský stát, prohlásil prezident Turecka Erdogan.

18; Kupujte rubly. Americký investor promluvil o situaci na ropném trhu. Rusko a Saúdská Arábie se domluvili na společném postupu ohledně podpory stability světového trhu s ropou. Strany podepsaly příslušné prohlášení.

19; Obyvatel Donbasu vzkazuje ukrajinským okupantům: Odejděte odsud po dobrém. To vás zachrání. Bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny a invalida první skupiny, veřejný činitel a prostě nelhostejný člověk Alexej Žuravko přijel do Donbasu. A nyní vypráví,k co tam viděl.

20; Ukrajinská armáda ostřelovala z těžkých zbraní šachtu Zasjaďko v Doněcku. Vedle dělostřeleckých zbraní nepřítel použil i minomety, ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

21; Trumpa podporují bílí muži, Clintonovou opuštěné ženy. Do voleb 45. prezidenta USA zůstávají dva měsíce a ve většině průzkumů činí rozdíl mezi favority pouhých několik procentních bodů. Avšak pokud jsou oba tábory zhruba stejně velké, demografický rozdíl mezi nimi je propastný.

22; Posádka Mezinárodní kosmické stanice úspěšně přistála v Kazachstánu. Po dlouhém pobytu na Mezinárodní kosmické stanici se vrátili ruští kosmonauti Alexej Ovčinin a Oleg Skripočka a astronaut Jeffrey Williams.

23; Na ukrajinské televizi vysílali šokující film o zvěrstvech batalionu Ministerstva vnitra Tornado. Ukrajinská televize odvysílala film „Přežít Tornado“ o zločinech nechvalně známé jednotky ukrajinského ministerstva vnitra Tornado.

24; Skotsko uskuteční další pokus o osamostatnění od Velké Británie. Připomeňme, že v roce 2014 kolem 55% Skotů hlasovalo pro opuštění Velké Británie.

25; Dobře vám tak, hajzlové! V Charkově polévají kyselinou auta s ukrajinskou symbolikou. Ve městě sílí odpor vůči současné moci a jejím podporovatelům.

26; Ve Volnovaše u budovy státní administrativy vybuchl granát. O mimořádné události informují okupační úřady „Doněcké oblasti“.

27; Ruská centrální banka odebrala licence dalším dvěma bankám. Od 7. září 2016 přišly o licenci na provádění bankovních operací Vyborg-banka a moskevská Aziabanka. Vyplývá to z informací centrální banky.

28; Na čem se domluvili Vladimir Purtin a bahrajnský král? Východní monarcha, který navštívil Moskvu, zajímala ruská vojenská technika a fosilní paliva.

29; Timošenková zmínila Porošenkův sklon alkoholismu. Černé husté obočí a dlouhé prázdné projevy, takto komentovala včerejší vystoupení Petra Porošenka před poslanci Nejvyšší rady předsedkyně strany Baťkivščina, čímž jej srovnala s Brežněvem.

30; Paralympiáda v Riu proběhne bez Ruska, bez peněz a s prázdnými tribunami. V Riu se koná ceremoniál XV. Letních paralympijských her, které na sebe upozornily jen skandálním vyloučením ruské výpravy ze soutěží.

31; Francie možná uzná Doněckou republiku už v nejbližší době. Doufám, že v nejbližší době díky naší komunikaci Francie jako republika uzná Doněckou republiku a na té nejoficiálnější úrovni otevřeme ve Francii nikoli zastoupení, ale rovnou velvyslanectví, řekl Zacharčenko.

32; Parlamentní shromáždění Rady Evropy chce zrušit protiruské sankce, říká zdroj. Dvoudenní návštěva předsednického výboru Rady Evropy v Moskvě byla zaměřena na obnovu pracovních kontaktů s navazujícím pozváním Ruska k činnosti Parlamentního shromáždění, řekl člen francouzské delegace.

33; V Kyjevě dali Moskvě ultimátum. Ukrajina chce Rusům zakázat používání letadel Antonov v Rusku.

34; Z Krymu přicházejí pochvalná videa, fotografie a celé rozsáhlé blogy o velkém civilizačním pokroku od okamžiku spojení s Ruskem. Tvář Krymu je nyní nesrovnatelně přívětivější.

35; V Dagestánu byla zlikvidována teroristická skupina. Zlikvidovaní ozbrojenci se podíleli na útocích proti civilním obyvatelům a na vraždách pracovníků policie.

36; Bavorský premiér požaduje od Merkelové změnu politického kursu. Horst Seehofer prakticky dal své vlivné spojenkyni ultimátum a vyzval ji, aby řekla jasné slovo během jednoho měsíce. Prohlásil, že budoucnost koalice CDU/CSU je ohrožena.

37; Ve Státní dumě považují za nutné zamyslet se nad odvetnými kroky kvůli novým sankcím USA.

38; Rozsudek nad Porošenkem. Na internet se dostala nahrávka ze setkání Američanů s ukrajinskou opozicí. Ukrajinský prezident Petr Porošenko má všechny důvody mít strach. Američané, kteří jej přivedli k moci prostřednictvím tzv. Euromajdanu, tajně vyjednávají se zástupci ukrajinské opozice.

39; U vepřína poblíž Poltavy došlo k masovým nepokojům. Odpůrci vepřína už před několika dny zablokovali vjezd do podniku a nepouštějí do areálu auta přivážející krmivo pro prasata, přičemž obyvatelé rozhořčení zápachem si doslova lehají pod kola kamionů.

40; Putin s Porošenkem po nedávné diverzi na Krymu vůbec nekomunikuje, říká Peskov. Kromě toho v Kremlu upřesnili, že v současnosti vůbec nemůže být řeč o dvoustranných kontaktech, a dodal, že pro něco takového by bylo zapotřebí „splnit jistý domácí úkol“.

41; Dněpropetrovsk zpřetrhal partnerské vztahy s ruskými městy. Tímto „hrdinským činem“ se pochlubil dnes starosta Dněpropetrovska Boris Filatov.

42; Téma leteckého spojení s Egyptem se aktivně projednává, říká Peskov. V nejbližší době do Egypta poletí expertní ruská delegace za účelem posouzení tématu obnovy charterových letů.

43; Šeremetova vražda může být útokem ze strany imperiálního Ruska, říká Avakov. Ukrajinský ministr vnitra se znovu dopustil dalšího skandálního protiruského prohlášení, když označil ruského prezidenta za diktátora.

44; V Rusku byla vytvořena unikátní letecká bomba. Společnost Bazalt vyvinula pumu s plochou dráhou letu, která nemá ve světě obdobu a kterou není prakticky možné zaznamenat na radarech.

45; Ministerstvo obrany koupí v roce minimálně jednu letku Suchoj PAK FA T-50. Podle plánu sériová výroba začne v roce 2017.

46; Na Ukrajině nadále hrají hlavní role ve filmech ruští herci. Vnuk národního umělce SSSR Bogdana Stupky Dmitrij, který se vydal po stopách svého slavného děda, přiznává, že ukrajinská kinematografie je nadále orientována na Rusko a ruského diváka.

47; V Ivano-Frankovsku zapálili automobil OBSE. V centru Ivano-Frankovska nedaleko kanceláře OBSE 6. září večer neznámý muž zapálil automobil Nissan Patrol patřící monitorovací misi OBSE.

48; Trump se pokouší oslovit nerozhodnuté voliče. Miliardář změkčuje svoje postoje, aby získal hlasy Američanů, kteří se ještě nerozhodli, proč nechtějí hlasovat pro Clintonovou.

49; V důsledku požáru na lodi ukrajinského válečného loďstva Donbass zcela vyhořely tři paluby. Požár na lodi Donbas patřící správě vojenského námořnictva Ukrajiny způsobil velmi vážná poškození, takže obnova plavidla je s velkým otazníkem.

50; Ukrajina dosáhla na summitu G20 svého hlavního cíle, říká Porošenkova administrativa. Téma Ukrajiny se neprobíralo, nerozhodovalo se tedy o soudu země bez Ukrajinců. Zástupci Ukrajiny nebyli na summit pozváni.

51; V Rusku byl vytvořen první útočný bezpilotník. Aparát se vyznačuje originálním aerodynamickým tvarem a obsahuje mnoho unikátních technických řešení.

52; Ruská turistka dostala jako odpověď na objednávku hotelového pokoje v Kyjevě sprostou a urážlivou reakci. Tady nebudeš nikomu přikazovat, co má dělat. To si dělej v tom vašem zasraném Rusku... Turistka pak samozřejmě zvolila jiný hotel, kde byli vstřícnější.

53; Poslední předseda DOSAAF SSSR se dožil 90 let. Generálplukovník Nikolaj Nikiforovič Kotlovcev se zasloužil o vybudování a rozvoj ruských Raketových strategických vojsk.

54; Byly zveřejněny záběry ze speciální operace v Dagestánu. V Machačkale a Izberbaši pracovníci tajných služeb a Ministerstva vnitra zlikvidovali teroristickou skupinu skládající se ze šesti ozbrojenců.

55; Všechny skupiny výsadkových vojsk budou v roce 2020 disponovat rotou bezpilotníků, sdělil zástupce velitele Výsadkových vojsk generálporučík Andrej Cholzakov.

56; Ankara vydala první povolení k Tureckému proudu. Gazprom získal od státních orgánů Turecké republiky první povolení k realizaci Tureckého proudu poté, co bylo letos schváleno rozhodnutí tento projekt obnovit.

57; K čemu potřebuje Čína vojensko-politický svazek s Ruskem a jak s tím souvisejí Kurily? Ve skutečnosti vojensko-politické spojenectví Ruska a Číny existuje už dávno a pro nikoho to není tajemství. Důvodem je společný nepřítel. Nejinak je tomu i v případě vstřícného postoje Japonska.

58; V Donbasu zahynul velitel ukrajinské námořní pěchoty. Dva podřízení Olega Medinského byli zraněni.

59; V Azovském moři zahynul ruský pohraničník. Další se pohřešuje. Pracovník oddílu pohraničníků zahynul a další zmizel beze stopy během plnění služebních povinností ve vodách Azovského moře. Okolnosti případu se prošetřují.

60; Mezinárodní rezervy Ruské federace vzrostly v srpnu o 1,3 miliardy dolarů. K 1. září dosáhly mezinárodní rezervy Ruské federace 395, 198 miliard dolarů. Dnes to oznámila centrální banka.

61; Patrioty v Záporoží šokují protiukrajinské graffiti ve městě Berďansk. V Berďansku v Záporožské oblasti jsou ukrajinští patrioti zaskočeni proruskými a protifašistickými graffiti v ulicích města.

62; Prostě vás zastřelí a nikdo nic neudělá, říká ukrajinský úředník o Interu. Příčina žhářského útoku na televizní stanici Inter je v její programové koncepci, prohlásil šéf Národní rady Ukrajiny pro otázky televizního a rozhlasového vysílání Jurij Arťomenko.

63; V Doněcku byl oznámen pokus Kyjeva o zablokování činnosti ekonomické podskupiny. Ukrajinská delegace se dnes v Minsku pokusila zablokovat zasedání ekonomické podskupiny Kontaktní skupiny.

64; Odvolací soud Kyjeva neuznal „agresi Ruska“. Odvolací soud v Kyjevě na rozhodujícím zasedání ve věci „ozbrojené agrese Ruské federace na Krymu a v Donbasu“ zamítl ochráncům lidských práv jejich žalobu ve všech osmi bodech.

65; Britské ministerstvo zahraničí vyzvalo světové společenství, aby se zbavilo syrského diktátora. Bašár Asad se nesmí sedět v budoucí vládě nové Sýrie, trvá na svém ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson v článku pro The Times.

66; Organizátora protestů proti americké policii v USA Darrena Sealse našli ve Fergusonu zastřeleného ve shořelém autě, sdělil ve středu místní list St. Louis American.

67; Letadlo ruského letectva eskortovalo výzvědné letadlo USA nad Černým mořem. V Pentagonu tvrdí, že ruské letadlo provedlo nebezpečný manévr poblíž amerického letounu nad Černým mořem, hlásí agentura Reuters.

68; Ukrajinská rozvědka si udělala velkou ostudu, když zveřejnila jména a osobní data údajných smluvních vojáků ruské armády, kteří odmítli jet na Donbas. Jména jako „Čingischán Čapajevič Pacagov“ vyvolávají na internetu bouřlivé veselí.

69; Zástupce OBSE po rozhovorech v Minsku: „Naše rozhovory ještě žijí“. Od dalšího setkání Kontaktní skupiny pro urovnání situace na východě Ukrajiny dnes nikdo neočekával žádné senzace.

70; Ukrajina chce zakázat Rusku mezinárodní lety letadel Antonov. Naše společnost jako autor má právo položit otázku o zákazu letů letadel Antonov, které se využívají v Rusku, řekl Kocjuba.

71; Stoupenec ukrajinských nacistů pořádně zbili kvůli symbolice Azova v Sevastopolu. V Sevastopolu místní obyvatel drsně zmlátil stoupence pluku Azov za symboliku této trestní jednotky nalepenou na jízdním kole.

72; Stíhačky Su-27 vzlétly na Krymu poté, co se přiblížila výzvědná letadla USA, hlásí Ministerstvo obrany. Ministerstvo obrany Ruské federace komentovalo prohlášení řady zahraničních informačních agentur o údajně nebezpečném a neprofesionálním eskortování amerického výzvědného letadla ruskou stíhačkou nad vodami Černého moře.

73; Proč Sergej Leščenko lže? Komentátor Ukraina.ru komentuje výmluvy poslance Sergeje Leščenka, který za podezřelých okolností koupil luxusní byt v centru Kyjeva.

74; Polsko se vyslovilo pro spolupráci s Ruskem bez jakýchkoli předchozích podmínek. Polsko se zasazuje za spolupráci s Ruskem a rozvíjení hospodářské spolupráce na společných principech, prohlásil na Ekonomickém fóru v polských lázních Krynica šéf politického výboru polského ministerstva zahraničí Jan Parys.

75; Svaz dobrovolníků Donbasu se zastal člověka, který hájil svůj dům před bandity v Jekatěrinburgu. 3. září večer v cikánské osadě v Jekatěrinburgu v ulici Děputatskaja došlo ke střelbě. V důsledku střelby bylo devět lidí zraněno a byli převezeni do různých nemocnic ve městě.

76; Státní převrat v roce 2014 připravil Ukrajinu o mnoho výhod z členství ve Společenství nezávislých států, říká předseda Státní dumy Ruské federace Sergej Naryškin.

77; Dialog mezi Moskvou a Varšavou vystřídala hysterie, řekl bývalý premiér Polska. Dialog mezi oběma zeměmi byl v posledních letech přerušen a místo něho nastoupila hysterie a nedůvěra, myslí si bývalý premiér Polska Leszek Miller.

78; Státní pohraniční služba Ukrajiny obvinila ruské ozbrojené síly z agresivních akcí na moři. Ruské válečné lodě a bombardér Su-24 ruských ozbrojených sil údajně bránil činnosti plavidla ukrajinské námořní ochrany.

79; Rusko se snaží podkopat světový řád, říkají v Pentagonu. Ministr obrany USA Ashton Carter prohlásil, že Rusko si přeje zničit existující světový řád.

80; Hlas pro Clintonovou je hlasem pro válku s Ruskem a Čínou, píší americká média. Clintonová slepě věří ve výlučnost Ameriky, schvaluje války a naprosto může vyvolat ozbrojený konflikt s Čínou a Ruskem, píše komentátor Huffington Post Bruce Fein.

Zdroj: rusvesna.s

 

Čtvrtek, 8.9.2016:

1; Obama se přece jen setkal s prezidentem Filipín, který jej urazil. Prezident USA Barack Obama se ve středu setkal se svým kolegou z Filipín Rodrigem Dutertem, který jej předtím urazil, hlásí agentura Reuters.

2; Rusko na sebe může převzít neatraktivní břemeno v Sýrii, říká Státní department USA. Akce Moskvy v Sýrii mohou vést k tomu, že Rusko na sebe vezme příliš neatraktivní břemeno, prohlásil ve středu první zástupce státního tajemníka USA Tony Blinken.

3; Ruské ministerstvo zahraničí o žhářském útoku na Inter. Novináři by neměli být obětmi banditismu. Novináři na Ukrajině a v dalších zemích by se neměli stávat obětí banditských akcí podobných incidentu s televizní stanicí Inter, prohlásil náměstek ministra zahraničí Ruska Alexej Meškov během setkání s generálním tajemníkem Rad Evropy Thorbjørnem Jaglandem.

4; SBU informovala o zadržení svého pracovníka v Doněcku. V Doněcku byl před třemi dny zadržen pracovník ukrajinské silové struktury.

5; Těla pěti ruských vojáků, kteří zahynuli v Sýrii, byla vyměněna za 169 vězňů. Advokát syrských vězňů informoval o propuštění a výměně 169 vězňů za těla ruských vojáků, kteří zahynuli při havárii vrtulníku na západě země, hlásí AFP.

6; V ukrajinské společnosti se utvrzuje totalitní vědomí. Západním novinářům začíná postupně docházet, že s Ukrajinou není něco v pořádku.

7; Patnácté výročí největších teroristických aktů v USA. Jak to bylo doopravdy, ptá se Andrej Fursov. Po této době je stále více otázek než věrohodných odpovědí. Proč nebyly nalezeny fragmenty letadla a ostatky pasažérů? Proč díra v budově po nárazu letadla byla menší než rozpětí jeho křídel? Proč šéf CIA o všem dopředu věděl a ničemu se nepodařilo zabránit?

8; Běloruští sportovci nesli ruskou vlajku na zahájení Paralympiády 2016. Na přehlídce národních výprav během zahajovacího ceremoniálu Paralympijských her v brazilském Riu de Janeiro nesla běloruská delegace ruskou trikoloru na znamení solidarity s ruskými paralympioniky vyloučenými z Her.

9; Kordony nelidskosti. Situace na Ukrajině v plné nahotě předvedla antihumánnost formálně prvního přístupu, jeho přezíravost a pohrdání člověkem, totální rozpor s imperativy křesťanské civilizace.

10; V kostýmu nahého císaře. Porošenkovo vystoupení před Nejvyšší radou. Osel zůstane oslem, kdyby ho pozlatili. Kde je nutné zapojit rozum, osel jen stříhá ušima.

11; Ukrajinská armáda a standardy NATO. Ministr obrany Ukrajiny Stěpan Poltorak znovu upadl do stavu těžké psychické poruchy doprovázeného halucinacemi a své okolí obtěžuje svými nesmysly. Konkrétně vyprávěl velvyslankyni USA Mary Jovanović o tom, že ukrajinské ozbrojené síly dosáhnou plné kompatibility se standardy NATO už v roce 2020, tedy za tři a půl roku.

12; Rusko bude navždy říší. Veškeré pokusy degradovat Rusko na obyčejný stát jsou pokusy zahnat je do role kolonie, nižšího článku potravního řetězce světového imperialismu.

13; Kyjev chce zastavit přísun kyslíku ruskému letectvu. Ukrajina slibuje, že dosáhne zákazu mezinárodních letů Ruslanů.

14; Boje u Doněcka, odražený útok ukrajinské armády. Generální štáb stahuje nacionalistické bataliony z Donbasu. V předvečer příměří pokračovalo ostřelování prakticky nonstop. Armáda Doněcké republiky na to byla připravena a nutila ukrajinské ozbrojené síly k příměří.

15; Mezikontinentální balistická raketa „Sarmat“: Osm tun letících nadzvukovou rychlostí. V roce 2018 bude zahájena sériová výroba suborbitální jaderné rakety.

16; USA učinily Rusku „poslední nabídku“ ohledně Sýrie, píší média. Dříve se říkalo, že prezidenti Ruska a USA po setkání na půdě summitu G20 v Číně uložili ministrům zahraničí, aby se setkali kvůli pokračování spolupráce na dohodě o Sýrii.

17; Ukrajina je teritorium virtuální schizofrenie na internetu. Při studiu tendencí v ukrajinském segmentu internetu je možné učinit závěr o rozvoji „ukrajinství“ a „uvědomělosti“ jako psychopatologických sociálních procesech.

18; Budeme mít velmi dobré vztahy s Putinem, říká Trump. Kandidát na prezidenta USA republikán Donald Trump prohlásil, že v případě svého vítězství má v úmyslu obnovit velmi dobré vztahy s Ruskem.

19; Barack Obama prodal zbraně Saúdské Arábii za rekordní sumu. Za vlády administrativy Baracka Obamy prodaly USA Saúdské Arábii zbraně za více než 115 miliard dolarů. Je to maximální suma takových kontraktů za posledních 71 let od konce Druhé světové války.

20; Tajné služby USA, Saúdské Arábie a Izraele zaplatily teroristům 40 milionů dolarů za útok na jihu Sýrie, píší Fars News. Íránská zpravodajská agentura Fars informuje, že jordánské koordinační centrum Al-Muk zaplatil až 40 milionů dolarů nezákonné ozbrojené formaci Džebhat Fath aš-Šám za aktivizaci operací na jihu Sýrie.

21; Mezinárodní paralympijský výbor identifikoval Bělorusa, který nesl ruskou vlajku při zahájení Paralympiády. Připomeňme, že dříve v Mezinárodním paralympijském výboru varovali běloruskou delegaci, že pronesení ruské vlajky bude považováno za politickou akci a bude mít za následek příslušná opatření.

22; „Vojenský Schengen“ je schopen vyléčit paranoiu Pobaltí. V NATO se opět začalo mluvit o tzv. „vojenském Schengenu“, který by umožnil mimořádně přesouvat bojovou techniku z jedné země NATO do druhé. Nyní tomu brání formální překážky a v NATO závidí Rusku, že se naučili přesouvat vojska s neuvěřitelnou rychlostí.

23; Šuchevič: Babij Jar mají na svědomí Komunisti! Přitom syn velitele UPA ani slovem nezmínil, že vražd kyjevských židů se účastnili ukrajinští kolaboranti. Připomeňme, že v Babím Jaru v září 1941 bylo zastřeleno až 200 tisíc obyvatel Kyjeva.

24; V noci zahájily ukrajinské ozbrojené síly minometnou palbu na obce Doněcké republiky. Nepřítel ostřeloval okraje Doněcka, Jasinovaté a obec Sachanka na jihu republiky.

25; Obchod mezi Ruskem a Čínou vzrostl o 11%. Podle výsledků ze srpna obrat zboží mezi Ruskem a Čínou oproti stejnému období loňského roku vzrostl o 11%. Vyplývá to z informací Hlavní celní správy Čínské lidové republiky.

26; Dáreček prezidentovi. V Kyjevě „zaminovali“ všechny obchody a kanceláře Porošenkovy firmy Roshen. Neznámý „aktivista“ sdělil, že ve všech prodejnách společnosti Roshen a také v hlavní kanceláři společnosti dojde k mohutnému výbuchu.

27; Dnes odstartoval Východoasijský summit v hlavním městě Laosu Vientiane. Rusko na něm zastupuje premiér Medveděv.

28; Nejnovější ruský komplex oblafne nepřátelské bezpilotníky. „Šipovnik-AERO“ ruší signály řízení dronu a získává klíče pro převzetí řízení.

29; V hlavním městě Burjatska odpověděli na rozhodnutí Dněpropetrovska zpřetrhat vztahy s ruskými partnerskými městy. Uživatelé sociálních sítí už žertují ve smyslu, že na oplátku Burjati na koních se projedou po ulicích Dněpropetrovska a Kyjeva.

30; Ve Španělsku rozhodčí-žena přerušila zápas po výkřiku „Jdi raději mýt nádobí!“ K této zábavné události došlo během jednoho ze zápasů druhé divize Katalánské ligy. Zápas mohl pokračovat, až když autor sexistického výroku byl vyveden mimo stadion.

31; Média zveřejnila jméno Bělorusa, který nesl ruskou vlajku na zahájení Paralympiády v Riu. Předseda Paralympijského výboru Běloruska vysvětlil, proč přes zákaz ze strany organizátorů běloruská výprava nesla vlajku Ruské federace na stadion v Riu de Janeiro.

32; Jalta a Simferopol se tanou partnerskými městy italských měst Verona a Padova. Je příznačné, že informace o rychlém navázání partnerských vztahů mezi krymskými a italskými městy přišla ve stejný okamžik jako zpráva z Dněpropetrovska, že ruší partnerství s ruskými městy.

33; Rusko a Indii čeká grandiózní vojenská spolupráce, píší indická média. Moskva a Nové Dillí nejen že obnovily rozhovory o grandiózních obranných projektech, ale uskuteční v nejbližší budoucnosti řadu společných vojenských cvičení.

34; Životní minimu na obyvatele v Rusku bylo od druhého čtvrtletí 2016 stanoveno na úrovni 9.956 rublů. Pokyn podepsal premiér Dmitrij Medveděv.

35; Demonstrace možností bojové techniky na fóru Armija 2016. Na polygonu v Kubince u Moskvy proběhla demonstrace transportních a palebních možností vojenské techniky.

36; Bělorusové narušili zahájení Paralympiády ruskou vlajkou,píše The Guardian. Britský list tvrdí, že objevení ruské vlajky na stadionu Marakana během zahajovacího ceremoniálu Paralympijských her v Riu zkazilo divákům náladu.

37; Izraelské letectvo zaútočilo na minometné pozice syrské armády na Golanských výšinách v části patřící Sýrii.

38; Soud uložil Kyjevu platit expremiérovi Azarovovi důchod. Toto rozhodnutí přijal Podolský obvodní soud Kyjeva, který zavázal Penzijní fond k tomu, aby obnovil výplatu penze bývalému premiérovi.

39; Lukašenko podpořil rozhodnutí běloruských paralympioniků nést ruskou vlajku na zahájení Paralympijských her. Je to státní postoj a postoj prezidenta země i prezidenta Paralympijského výboru země. Jsme solidární s ruskými paralympioniky, prohlásila tisková tajemnice běloruského prezidenta.

40; Je to neuvěřitelný blábol, říká hacker, který se naboural do serverů Demokratické strany Hillary Clintonové, o svém údajném napojení na Rusko. Připomeňme, že 19 tisíc dopisů štábu demokratické strany bylo zveřejněno v červenci tohoto roku. Zakladatel stránek WikiLeaks Julian Assange tehdy prohlásil, že jde teprve o první dávku kompromitujícího materiálu.

41; Příslušník ukrajinských ozbrojených sil okradl amerického lékaře, říká dobrovolník ATO. V jednom z hostelů Dněpropetrovska ukradl voják, kterému umožnili bezplatně pobývat v hostelu, americkému lékaři tablet.

42; V Uzbekistánu byl jmenován dočasný úřadující prezident. Připomeňme, že prezident Uzbekistánu Islam Karimov zemřel minulý týden ve věku 79 let po cévní mozkové příhodě.

43; Oliver Stone natočil film o Vladimiru Putinovi. Natáčení je skončeno. Film bude zajímavý pro diváky zejména v USA. Nyní probíhá stříhání. Termín premiéry se zatím tají.

44; Rusko chce rozdělit Bělorusko, říká ukrajinský diplomat Roman Bessmertnyj. Za „západní“ část Běloruska označil Brest a Grodno, za východní pak jen Minsk a Vitebsk. Jaký má být osud ostatních oblastí bývalý poslanec neupřesnil.

45; V Číně ocenili Putinovo prohlášení o Jihočínském moři. Toto prohlášení demonstruje objektivní a spravedlivou pozici, které se Rusko drží, prohlásila oficiální představitelka čínského ministerstva zahraničí.

46; Saakašvili předvedl své temné stránky, píše vlivný americký list. Sám gubernátor Oděské oblasti už prohlásil, že Foreign Policy překroutil jeho slova.

47; Pokus o průlom ukrajinské armády u Doněcka a přesun samohybných houfnic Akacija k linii fronty. V důsledku pokusu 46. samostatného batalionu Donbass-Ukrajina o obsazení pozic armády Doněcké republiky na okraji Doněcka přišel o život jeden voják Doněcké republiky.

48; Luganská republika otevře své zastoupení v Rakousku. Zastoupení se bude zabývat osvětovou a humanitární činností, upřesnil poslanec Národní Rady Republiky Nikolaj Zaporožcev.

49; Na internetu zveřejnili jméno „ukrajinského patriota“, kterého v Sevastopolu zmlátili za nacistickou symboliku. Vyhrožoval, že každému bude vyprávět, že Krym je ukrajinský. A těm, kdo bude něco namítat, zapíchne nůž do krku.

50; Máme nového hrdinu, říká Marija Zacharova o Bělorusovi, který nesl ruskou vlajku na Paralympiádě. Uživatelé sociálních sítí od srdce děkují Andreji Fomočkinovi za jeho gesto solidarity s ruskými Paralympioniky nespravedlivě vyloučenými z Her v Riu.

51; Pentagon poslal k břehům Krymu za jediný den už čtvrté výzvědné letadlo. Podle jejich informací strategické výzvědné letadlo amerického letectva RC-135, které startovalo z řecké základny Souda Bay plní úkol nad vodami Černého moře na západ od Krymu.

52; Zacharova požaduje od Polska, aby potrestalo vandaly, kteří zhanobili hroby sovětských vojáků v Poznani. Dne 5. září vandalové zničili hroby sovětských vojáků na památném hřbitově v Fort Winiary v polském městě Poznaň.

53; K uskutečnění místních voleb v Donbasu je zapotřebí politické vůle, říká představitel OBSE. Ve čtvrtek se v Moskvě konalo setkání Sajdika s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

54; Bělorus Andrej Fomočkin, který nesl ruskou vlajku na zahájení Paralympiády, byl vyřazen z běloruské výpravy. Mezinárodní paralympijský výbor odebral akreditaci členu delegace běloruské výpravy Andreji Fomočkinovi, který během zahajovacího ceremoniálu Paralympiády v Riu de Janeiro nesl ruskou vlajku.

55; Obamova rozlučková návštěva Číny skončila pro amerického prezidenta krachem, píše Die Welt. Nedávná návštěva Baracka Obamy začala přímo ukázkově symbolickým ponížením.

56; Obviňováním Ruska USA vlastně přiznávají, že jednopolární svět je minulostí, říká Dmitrij Sablin. Z humanitárních pohnutek chceme americkým politikům poradit, aby to nepřeháněli s hledáním ruské stopy v každé události.

57; Ukrajinská vojska se pokusila dobýt pozice Domobrany v Donbasu. Jeden člověk zahynul. Tento týden to není první případ ostřelování z pozic batalionu Donbass.

58; V Rusku bylo zahájeno trestní řízení proti vojenskému vedení Ukrajiny. Mezi obviněnými jsou minstr obrany Ukrajiny Stěpan Poltorak a šéf generálního štábu Viktor Muženko.

59; Jekatěrinburského lovce pokémonů poslali do domácího vězení. Předtím Sokolovskij vystavil na facebooku video, na kterém si hraje s pokémony během bohoslužby v Chrámu „Na Krvi“ v Jekatěrinburgu.

60; Donbas jako poslední naděje Ukrajiny. Donbas může být výchozím bodem pro budování nové Ukrajiny osvobozené od nacismu a totální moci loupeživého oligarchického kapitálu.

61; CIA: Ukrajina zaujala druhé místo ve světě podle úmrtnosti obyvatelstva. Podle údajů CIA jsou na Ukrajině i problémy s porodností.

62; V Charkovské oblasti ostřelovali dům z granátometu. Neznámí pachatelé ostřelovali obytný dům v Charkovské oblasti nejspíš z ručního protitankového granátometu, hlásí tisková služba Národní policie Charkovské oblasti.

63; Kyjev připravuje krvavou provokaci na ukrajinských jaderných elektrárnách s předvedením mrtvol členů „ruské diverzní skupiny“. Kyjev plánuje únos až deseti občanů Ruska a jejich likvidaci. Mrtvoly unesených pak budou předvedeny světovém společenství jako členové zlikvidovaných „ruských diverzních skupin“.

64; Bývalý velitel armády USA generál ve výslužbě John Abizaid se stal poradcem ukrajinského ministra obrany v otázkách obrany země.

65; Ruské banky vydělaly od počátku roku 537 miliard rublů. Přitom za celý loňský rok banky Ruské federace vydělaly pouhých 192 miliard rublů, sdělil místopředseda Centrální banky Michail Suchov.

66; Ukrajina prodává strategické státní podniky. Vláda Ukrajiny zveřejnila rozšířený seznam státních podniků pro privatizaci v letech 2016 až 2017.

67; Kvůli příměří na frontách „minských dohod“ se hlavní bojové akce přesunuly na internet, kde znepřátelené skupiny hackerů na sebe vzájemně dolují kompromitující materiály.

68; Na Ukrajině se od 1.1.2017 ceny elektřiny zvýší přinejmenším dvojnásobně.

69; Oděští radikálové zaútočili na advokáta a snažili se zmařit soud v případu „antimajdanovců“. Aktivisté ukrajinské extremistické organizace Pravý sektor a „Sebeobrany Majdanu“ se dnes pokusili zmařit zasedání soudu v případu tragických událostí 2. května 2014 v Oděse tím, že vyvolali potyčku s účastníky procesu.

70; V texaské škole došlo ke střelbě. Jeden člověk byl zraněn. Ve škole ve městě Alpine ve státě Texas neznámí pachatelé zahájili palbu. Informuje o tom CNN.

71; OSN oznámila deeskalaci konfliktu v Donbasu. Podle informací OSN po obnovení režimu přerušení palby od 1. září se navzdory přicházejícím zprávám o jednotlivých incidentech situace uklidňuje.

72; „Co je to Aleppo?“, ptá se kandidát na prezidenta USA. Kandidát Libertariánské strany si udělal ostudu během interview. Novinář musel politikovi vysvětlit důležitost tohoto syrského města.

73; Ruská centrální banka zlikvidovala za poslední tři roky 170 „kamikadze“ bank. Tímto termínem jsou označovány banky uskutečňující pochybné operace v celkové sumě více než 4,5 bilionu rublů.

74; Porošenko byl požádán o opakované prohlášení Bandery za Hrdinu Ukrajiny. Rovenská oblastní rada se obrátila na prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka s prosbou, aby přiznal vůdci UPA Stěpanu Banderovi titul Hrdiny Ukrajiny, který mu byl odebrán soudem.

75; Cílem amerických výzvědných letadel byly ruské ponorky. Hlavním předmětem zájmu Američanů se staly nejnovější ponorky Černomořské flotily.

76; V Kyjevě ozbrojenci Azova útočí na stavbu. Místní obyvatelé se rozhodli uzavřít přístupovou cestu k pozemkům přiléhajícím ke staveništi.

77; Nacionalisté z dobrovolnického ukrajinského sboru „Pravý sektor“ se snaží o zmaření režimu přerušení palby, hlásí Národní policie Luganské republiky.

78; V Doněcké a Luganské republice se dokončuje budování státu, říká politolog. Protahování plnění minských odhod ze strany Ukrajiny vede jen k tomu, že Doněcká a Luganská republika stále více získává rysy plnohodnotných států.

79; Ruská vlajka na zahájení Paralympiády zkazila náladu západním médiím. Zahraniční média kritizovala paralympijskou výpravu Běloruska poté, co člen běloruské výpravy prošel s vlajkou Federace na zahajovacím ceremoniálu Paralympiády v Riu.

80; Rozvědka: Teroristé plánují masové vraždy za pomoci chemických zbraní v Aleppu a ve městě Hamá. Podle dostupných informací je cílem ozbrojenců uskutečnění jednorázového chemického útoku na východní čtvrti Aleppa a severní čtvrti města Hamá, a to v nejbližších dnech.

81; Stíhačky Su-27 zlikvidovaly „diverzanty“ během cvičení na Krymu. Cvičení se účastnilo deset posádek Su-27 z Jižního vojenského okruhu, poznamenává ministerstvo.

82; Ukrajinské úřady nedokáží zajistit bezpečí zástupců OBSE, kteří pracují na území země, říká Národní policie Luganské republiky.

83; Útočný bezpilotní létající talíř byl odzkoušen příslušníky domobrany v Donbasu, píší ukrajinská média. Ukrajinští novináři se znovu rozhodli strašit své čtenáře „novinkami“ z Novoruska.

84; Americká jednotka zvláštního nasazení zpackala operaci na osvobození rukojmích. Americký specnaz provedl neúspěšnou operaci v Afghánistánu na osvobození dvou učitelů – Američana a Australana, kteří byli uneseni v srpnu při teroristickém činu v Americké univerzitě, sdělila televizní stanice Fox News.

85; Bitka v Kyjevě: Konflikt kolem stavby nabírá na obrátkách. Jsou hlášeni zranění. V Kyjevě došlo k potyčkám mezi zástupci občanského sboru „Azov“ a policejními jednotkami na místě konfliktní stavby ve Svjatošinu.

86; Syrská armáda a ruské letectvo osvobozují strategické oblasti v Aleppu a u Damašku. Tento nový velký úspěch vládních vojsk zcela likviduje hrozbu pro hlavní trasu vládních dodávek do hlavního města provincie Aleppo.

87; Americká média vyjmenovala tři hlavní neúspěchy Obamovy politiky vůči Rusku. Po uzavřeném setkání s prezidentem Ruska Vladimirem Puitnem v Kantonu Obama nesouhlasil s uskutečněním společné vojenské operace proti Islámskému státu v Sýrii a vysvětlil to tím, že k ruskému prezidentovi nemá důvěru.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 9.9.2016:

1; V USA uvěznili matku, která vstoupila do manželství se svou vlastní dcerou. Není to první případ, kdy Patricia uzavřela manželství se svým potomkem.

2; Clintonová je šokována Trumpovými slovy o Putinovi a Obamovi. Slova republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa o ruském a americkém prezidentovi Vladimiru Putinovi a Baracku Obamovi jsou šokující a nebezpečná.

3; Britský novinář řekl, jak je na Západě šířena lež o válce v Sýrii. Na Západě úmyslně šíří lživé zprávy o konfliktu v Sýrii, aby vytvořili u lidí lživé představy o situaci v zemi, píše britský novinář Neil Clark.

4; Prasečí majdan. Hromadná rvačka kvůli prasatům v Poltavské oblasti. 6. září u vepřína „Selské tradice“ v obci Beliki v Poltavské oblasti na Ukrajině došlo k hromadné rvačce.

5; Clintonová zatáhne USA do nové války na Blízkém Východě, říká americký senátor. Připomněl, že kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu Donald Trump od samého začátku zpochybňoval oprávněnost války v Iráku v roce 2003.

6; Ukrajinská armáda ostřelovala oblast dislokace Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří v Donbasu na jihu Doněcké republiky. Palba byla vedena z minometu ráže 82 mm.

7; Děti budou sedět v nevytápěných třídách. Ukrajina pokračuje v cestě do Evropy. Ukrajina pokračuje v přechodu na evropskou cestu. Obyvatelstvo země už na sobě pocítilo veškeré „výhody“ evropských cen energií, nyní jsou na řadě nemocnice, školy a předškolní zařízení.

8; Porošenko byl označen za fantastu. Kyjevský soud navzdory slovům ukrajinského prezidenta nezjistil žádné znaky „ruské agrese“.

9; Je to jen kus masa. Nacista, který napadl 9. května holčičku kvůli svatojiřské tužce, se stal invalidou. Ozbrojenec ukrajinské neonacistické organizace „Belyj Molot“ (Bílá palice) Vitalij Regor, kterému v Kyjevě způsobili osm bodných ran, se nachází v nemocnici ve vážném stavu.

10; Syrská armáda a ruské letectvo osvobozují strategické oblasti v Aleppu a u Damašku. Tento nový velký úspěch vládních vojsk prakticky kompletně odstraňuje hrozbu pro hlavní trasu vládního zásobování hlavního města provincie Aleppo.

11; Asie se obrací k Obamovi zády. Čína postupně vytlačuje USA z Jihovýchodní Asie.

12; Návrat zbloudilého Porošenka. Kreml je opět připraven „uvítat“ Porošenka v Normandské čtyřce.

13; Severní Korea oznámila jadernou zkoušku. Centrální televize KLDR oznámila úspěšný jaderný test, sděluje agentura Yonhap. Ve zvláštním vydání byl znovu potvrzen kurs země na další rozvoj jaderného programu.

14; Ministerstvo financí navrhuje snížení vojenských výdajů o 6%. Ruské ministerstvo financí chce na příští tři roky snížit vojenské výdaje o 6%, což umožní úsporu stovek miliard rublů. Ministerstvo obrany už připravilo plán optimalizace výdajů pro případ takovýchto změn.

15; Ruští vojáci přivezli do Aleppa tři tuny potravin pro běžence. Minulý týden ruští vojáci dopravili šest tun humanitárního nákladu pro sirotky z blokovaného města.

16; Prezident, který si rád přihne. Nakolik je při smyslech ukrajinský prezident, který rád sáhne po láhvi?

17; Byl zastaven dovoz plynu z Polska na Ukrajinu. Příčinou úplného přerušení dodávek plynu byla havárie na páteřním plynovodu ve Lvovské oblasti.

18; Ruské letectvo rozbombardovalo tajné setkání vůdců Džebhat an-Nusrá v Aleppu. Jeden ze zakladatelů nezákonné vojenské formace a velitel Džebhat an-Nusrá a další dva vysoce postavení velitelé teroristických band byli zabiti leteckým úderem na tajné setkání vůdců teroristů na severozápadě Sýrie, sdělují oficiální média ozbrojenců.

19; Astachov byl zbaven funkce dětského ombudsmana. Vladimir Putin uvolnil Astachova z funkce zplnomocněnce prezidenta pro práva dětí především kvůli jeho necitlivému výroku po nedávné tragédii v Karelii, při které zahynulo 14 dětí.

20; Soud na základě žaloby Ruska proti Ukrajině se bude konat v lednu 2017. Náměstek ministra financí Ruské federace Sergej Storčak prohlásil, že Londýnský soud určil projednávání případu ukrajinského dluhu ve výši 3 miliard dolarů na 17. až 20. ledna příštího roku.

21; Organizátoři násilím odebrali našim olympionikům-vozíčkářům vlajky, říká tiskový tajemník Lukašenka o bezpráví v Riu. Samotný akt nesení ruské vlajky naší delegací měla původně vypadat úplně jinak, zdůrazňuje Natalja Ejsmont. Po zákazu jsme ale museli improvizovat.

22; Na Ukrajině probíhá krvavá válka proti novinářům, píší americká média. Vlivný list Foreign Policy věnoval velký článek tristnímu postavení médií na Ukrajině, kde se na novinářům vede promyšlený hon.

23; Bylo zveřejněno jméno nové dětské ombudsmanky. Nová zplnomocněnkyně pro práva dětí je známa svou činností ve funkci šéfky dobročinného fondu na podporu rodiny, mateřství a dětství „Pokrov“ (Pomoc, Ochrana).

24; Je příjemné se podívat. Byla zveřejněna reportáž z vojenského fóra Armija 2016 v okolí Moskvy. Výstava Armija 2016 je událost, která už druhý rok za sebou přilákalo obrovské množství výrobců zboží vojensko-průmyslového komplexu z Ruska a blízkého zahraničí a jejich zákazníků z celého světa.

25; Na Obamovu počest pojmenovali nového ploštěnce – červa, parazitujícího ve vnitřních orgánech svých hostitelů. Jeho jménem byly v minulosti nazvány i nové druhy pavouků, ryb a fosilní ještěrky.

26; Řádění „Azova“: rvačky u „Kijevgosstroje“, vybuchují dýmovnice, hoří odpad. Agresivní mladíci z trestních batalionů úspěšně mění Ukrajinu na Somálsko.

27; Rozvědka: Teroristé plánují masové vraždy za pomoci chemických zbraní v Aleppu a městě Hamá. Podle dostupných informací je cílem ozbrojenců uskutečnit chemický útok na východní čtvrti Aleppa a severní čtvrti Hamá už v nejbližších dnech.

28; Šojgu dorazil na Krym. Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu přijel na Krym, kde v pátek probíhá jedna z klíčových etap strategických velitelsko-štábních cvičení „Kavkaz 2016“.

29; Mediální expert Anatolij Šaríj nazývá ukrajinská média „siňaki“, což volně přeloženo znamená opilce nekontrolujícího své vyjadřování a chování.

30; Ke Krymu se přiblížila dvě americká výzvědná letadla. Tento týden americká letadla uskutečňují bezprecedentní množství výzvědných letů v těsné blízkosti ruských hranic na Černém moři.

31; Vyšetřovatelé uzavřeli trestní případ proti muži, který zabil čtyři útočníky. Připomeňme, že případ Alexandra Grigorjeva, který o silvestrovské noci čelil opilé partě, která se vloupala do jeho domu, měl velký ohlas v médiích.

32; Ruští lékaři dlouho bojovali o život Karimova, říká ministryně zdravotnictví Ruské federace. Udělali toho opravdu hodně. Několik dní bojovali o jeho život,řekla Veronika Skvorcova.

33; V Mukačevu soukmenovci banditů z Pravého sektoru vyvolali rvačku u soudu. Připomeňme, že v Zakarpatsku dosud probíhá soud s ozbrojenci, kteří stříleli v Mukačevu v červnu 2015.

34; Kam bude směřovat Uzbekistán po Karimovově smrti? K Rusku, k Číně, k Islámskému státu nebo k USA? Nebo si zvolí vlastní cestu?

35; Kyjev dostal po třech měsících tahanic právo organizovat Eurovizi 2017.

36; „Ještě jednou něco podobnýho řekneš a já tě vocaď poženu do prdele!“, zazněla něžná slova ukrajinského premiéra Vladimira Grojsmana na adresu vicepremiéra Gennadije Zubka.

37; Čtyřka ze zeměpisu. Nejznámější trapasy amerických politiků. Novináři shromáždili příklady geografického kreténismu amerických politiků a médií. Impulsem k tomu bylo interview jednoho z kandidátů na prezidenta USA, který absolutně netušil, co je to Aleppo.

38; Západ chápe, že Krym nemůže být Ukrajině vrácen, řekl prezident České republiky. Vyjádřil tak to, co se bojí říkat jiní západní politici.

39; Kyjev si bude stěžovat na návštěvu Sergeje Šojgu na Krymu. Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí zašle do Moskvy protestní nótu v souvislosti s návštěvou ministra obrany Ruské federace na Krymu.

40; Dmitrij Stěšin k ukrajinskému pořadatelství Eurovize 2017: Není pochyb, že se na nás Ukrajina vrhne se vší silou a nejspíš v posledních hodinách před začátkem vyloučí ruské umělce ze soutěže.

41; Šéf Sberbanky German Gref: Umělá inteligence připraví miliony lidí o práci. Za pět let 80% operací v bance bude prováděno pomocí umělé inteligence bez zásahu lidí.

42; Buď my nebo on. Černohorská opozice vede kampaň proti NATO a premiérovi. V Černé Hoře odstartovala předvolební kampaň.

43; Má šest dětí a vynikající lidské kvality. Kreml představil novou zplnomocněnkyni pro práva dětí. Dmitrij Peskov dodal, že neví, bude-li odvolaný Pavel Astachov jmenován do nějaké jiné státní funkce.

44; V Doněcké republice byl zahájen proces nominace kandidátů na primárky, které se budou konat 2. října 2016. Procedura končí 13. září v 18:00 hod.

45; V Kyjevě požadují ozbrojenci z „Azova“ propouštění svých soukmenovců. Připomeňme, žde 9. září ráno policie zadržela tři účastníky potyčky u budovy „Kijevgosstroje“.

46; V Kyjevě v ulici Revuckého nedaleko jezera Vyrlica linkový autobus č. 45 naboural do kavárny.

47; Ukrajinští pohraničníci zahájili palbu na narušitele na hranicích s Moldávií. Při zatýkání kladli neznámí narušitelé v automobilu Toyota Land Cruiser odpor a pohraničníci byli nuceni po nich začít střílet. Poté je zadrželi.

48; „A tohle je další blbec...“ Filipínský prezident se obořil na generálního tajemníka OSN kvůli jeho slovům o porušování lidských práv na Filipínách.

49; Za posledních 24 hodin jeden zahynul a dva byli zraněni. Ve štábu ATO oznámili ztráty v Donbasu. Připomeňme, že v Republikách Donbasu zdůrazňovali, že ukrajinská armáda se pokouší vyprovokovat armády Doněcké a Luganské republiky k odvetným akcím zločinným ostřelováním obcí Donbasu.

50; Z vraždy v kyjevské nemocnici je podezřelý voják ukrajinské armády. Voják byl těsně předtím propuštěn z vězení na základě „Zákona Savčenkové“.

51; Ljaško vzdal Porošenkův plán na obelhání Putina. Hlasování o decentralizaci mělo být uskutečněno jen formálně, aby měl Putin dojem, že se plní Minské dohody.

52; V Čerkassech zablokovali budovu oblastního energetického úřadu nákladními auty a pneumatikami. Nikoho nepouštějí ven z budovy. Policie je na místě, ale nijak nereaguje. Jen říká, že situace je „naprosto normální“.

53; Obyvatel Krymu nalezl na severovýchodě poloostrova skrýš s výbušninami a zbraněmi. Obyvatel Kerče našel úkryt s výbušninami a municí na břehu Kazantipského zálivu Azovského moře na severovýchodě Krymu, sdělila pohraniční správa FSB Ruské federace.

54; V Podněstří začali přizpůsobovat legislativu ruskému zákonodárství. V Tiraspolu neupřesnili, o jaké kroky se jedná, ale poznamenali, že v nejbližší době práce na realizaci pokynu budou pokračovat.

55; Ukazatel obecné úmrtnosti v Ruské federace se za rok snížil téměř o čtyři procenta. Zároveň se zvýšil průměrná délka života z 71,39 roku v roce 2015 na 72,06 v letošním roce.

56; Ministerstvo obrany avizovalo zkoušky bojového robota „Uran-9“. Státní zkoušky bojového multifunkčního robota „Uran-9“ budou zahájeny v nejbližší době, sdělil náčelních Hlavního vědeckovýzkumného zkušebního centra robototechniky Ministerstva obrany Ruské federace plukovník Sergej Popov.

57; Ukrajina má HDP jako Honduras. Proto se na G20 obešli bez loutkového Porošenka, říká Politolog. HDP Ukrajiny je dnes na úrovni nejchudších zemí Afriky, proto se s ukrajinskou delegací nikde ve světě nepočítá, což ukázal i summit G20, poznamenal politolog Pavel Karnazyckij.

58; Americký zápasník Jeff Monson přijel do Luganska, kde chce získat pas Luganské republiky. Americký zápasník, který již dostal ruské občanství, přijel do Luganska na třídenní návštěvu.

59; Ukrajina se chystá na Eurovizi utratit 1,2 miliardy hřiven, což odpovídá zhruba 45 milionům dolarů.

60; Generální tajemník OBSE prohlásil, že v Donbasu nejsou ruští vojáci. Ruští příslušníci jakýchkoli silových struktur v zóně vojenských operací v Donbasu nejsou, prohlásil generální tajemník OBSE Lamberto Zannier před novináři v Kyjevě.

61; Za týden se do ukrajinského zajetí dostali tři obyvatelé Doněcké republiky, hlásí aparát ombudsmana. Aparát zplnomocněnce pro lidská práva v Doněcké republice za uplynulý týden zaregistroval tři zprávy o nezákonném zadržení obyvatele Republiky silovými strukturami Ukrajiny.

62; Rusko přerušilo dodávky dieselového paliva na Ukrajinu. Toto rozhodnutí bylo přijato Federální službou pro technickou a exportní kontrolu Ruské federace.Úřad takto zrušil většinu povolení dříve vydaných exportérům.

63; Nedaleko Moskvy byl spáchán útok na oficiální státní kurýry. Byly uloupeny zbraně a dokumenty. K incidentu došlo v Domodědovském okrese. Po pachatelích se pátrá.

64; Z výcvikových polygonů ukrajinské armády každodenně dezertuje více než deset rezervistů, protože se bojí nuceného poslání na frontu v Donbasu.

65; Putin požaduje přípravu projektu nového státního programu pro zbraně. Do 1. července 2017 vláda musí vypracovat návrh nového Státního zbrojního programu a přitom zajistit návaznost na ten stávající.

66; KLDR uskutečnila nejsilnější jaderný výbuch ve své historii. Svět je jadernými testy znepokojen .

67; Dva důstojníci aeromobilních vojsk ukrajinské armády, kteří bojovali v ATO, zahynuli během cvičení u Nikolajeva. Velení tento fakt popírá. U Nikolajeva během nácviku skoků s padákem zahynuli dva důstojníci 79. samostatné aeromobilní brigády ukrajinské armády.

68; SBU prohledala dům zřizovatele Ruského kulturního centra v Sumské oblasti. Během prohlídky bylo objeveno a zabaveno 20 exemplářů novin a dva agitační materiály „separatistického obsahu“, dále balík s více než 700 svatojiřskými stužkami a ruská vlajka.

69; OSN poskytuje pomoc syrským ozbrojencům, hlásí syrská rozvědka. Byly nalezeny další důkazy, že v rámci Celosvětového potravinového programu Organizace Spojených národů je humanitární pomoc poskytována nikoli obyvatelstvu, ale představitelům nezákonných ozbrojených formací.

70; Mezikontinentální balistická raketa Topol byla úspěšně odpálena z kosmodromu Pleseck. Zkušební start mezikontinentální balistické rakety Topol z kosmodromu Pleseck byl proveden úspěšně, sdělil v pátek odbor informací a masové komunikace Ministerstva obrany Ruské federace.

71; Největší norské noviny obvinily Facebook z cenzury. Skandál začal kvůli rozhodnutí Facebooku odstranit materiál norského spisovatele Toma Egelanda o „sedmi fotografiích, které změnily historii válek“.

72; Poslanec za stranu Svoboda a neonacista Mirošničenko bil svou dceru za ruská slova, říká jeho bývalá žena.

73; Dokumenty o podílu Ukrajiny na sestřelení Boeingu se prodávají na internetové aukci. Objevil se příkaz o přesunu ukrajinského „Buku“ na Donbas. Jestli je dokument pravý nebo ne, není zatím prokázáno.

74; Syrská armáda za podpory ruského letectva útočí u Damašku a v horách Latakíje. Byly osvobozeny obce a výšiny. Zlikvidováno bylo množství ozbrojenců a obrněné techniky.

75; USA chtějí udržet Saúdy na uzdě, když schválily žaloby proti Rijádu kvůli teroristickému činu z 11. září, říká poslanec. Leonid Kalašnikov zdůraznil, že Saúdská Arábie v současné době začala nacházet společný jazyk s Tureckem a pokouší se umožnit Sýrii vyřešit situaci jinými cestami odlišnými od těch, které prosazuje Amerika.

76; Ukrajina vyjádřila protest proti otevření zastoupení Luganské republiky v Rakousku. Velvyslanec Ukrajiny v Rakousku Alexandr Ščerba předal nótu na ministerstvo zahraničí Rakouska v souvislosti s informací o možném otevření zastoupení Luganské republiky ve Vídni.

77; Americké úřady zastrašovaly lidi teroristickými útoky, říká ochránce lidských práv. Podle Bergera by vláda USA nemusela bezpečnostní opatření posilovat, pokud by byla efektivní.

78; Peklo u Damašku. Starobylá Daraa po osvobození od teroristů. Předměstí Damašku ležící na strategické trase bylo v důsledku bojů proměněno v ruiny. Název města znamená v arabštině „mnoho domů“ a v letopisech se připomíná už od 8. století.

79; V Litvě vymysleli, jak vypočítat škodu v důsledku „sovětské okupace“. Litva se chystá požadovat od Ruska kompenzace za okupační škody způsobené v zemi Sovětským svazem tím, že chtějí dokázat, že Litva nebyla v rámci SSSR dotována, ale naopak dotovala centrální rozpočet.

80; Bělorus, který nesl ruskou vlajku na Paralympiádě, komentoval svůj „zločin“. V odpovědích na otázky Fomočkin prohlásil, že ani trochu nelituje svého činu.

81; Rozhovory Lavrova a Kerryho pokračují už 12 hodin. Setkání s americkým diplomatem začalo kolem 9:30 místního času. Od té doby nebylo přerušeno.

82; FBI je takřka přesvědčena o tom, že servery Demokratické strany byly napadeny z Ruska. V FBI jsou také pevně přesvědčeni, že servery v Illinois a Arizoně je také práce ruských hackerů, upřesnila televizní stanice CNN.

83; Ukrajinské školní učebnice budou přepsány z ukrajinocentrické pozice. Největší změny byly provedeny u školních osnov dějin Ukrajiny a zeměpisu.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 10.9.2016:

1; V OSN odpověděli prezidentovi Filipín, který označil Pan Ki-muna za blbce. V OSN považují slova Prezidenta Filipín Rodrigo Duterta, který generálního tajemníka organizace nazval blbcem, za nevhodná.

2; Lavrov a Kerry dosáhli nového rekordu v délce setkání ohledně Sýrie. Za tu dobu ministr a státní tajemník několikrát udělali přestávku a uskutečnili dvoustranná setkání se zvláštními zástupci generálního tajemníka OSN pro Sýrii Staffanem de Misturou.

3; EU požaduje od Ukrajiny, aby pustila na Eurovizi všechny ruské interprety. Ukrajinský ministr kultury Jevgenij Niščuk slíbil, že Ukrajina nepustí na Eurovizi ruské umělce z černé listiny, a označil je za nežádoucí.

4; Většina Ukrajinců požaduje obnovu obchodně-ekonomických vztahů s Ruskem.

5; V Donbasu zabila mina ukrajinského ozbrojence z průzkumně-diverzní roty. V Donbasu v důsledku výbuchu miny zahynul ozbrojenec trestního batalionu Donbas-Ukrajina Vadim Matrosov s přezdívkou Bocman.

6; Rusko a USA se domluvily na přerušení akcí syrské armády, říká Kerry. USA a Rusko se domluvily, že ozbrojené síly Sýrie musí zastavit své akce, protože kvůli nim trpí civilní obyvatelstvo, prohlásil státní tajemník USA John Kerry.

7; Rusko a USA odsouhlasili balíček smluv sestávající z pěti dokumentů. Rusko a USA odsouhlasili v pátek v Ženevě balík pěti dokumentů ohledně stabilizace situace v Sýrii, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

8; Pokyn o připojení Podněstří k Rusku nelze brát vážně. Moldávie ostře zareagovala na informaci vydanou Podněstřím o jeho plánech připojit neuznanou republiku k Rusku.

9; Jak funguje ukrajinská spravedlnost. Celé léto se na Ukrajině rozvíjel vleklý konflikt spojený s obviněním OSN na adresu SBU ohledně vytvoření tajných věznic a používání mučení.

10; Zasahování Turecka do syrského konfliktu přináší hned několik hrozeb. Vojenská operace Turecka v Sýrii, jejímž cílem bylo údajně úplné zničení Islámského státu, se v konečném důsledku ukázala jako zaměřená nejen na radikální islamisty, ale daleko spíše na Kurdy.

11; Podněstří připravuje krymský scénář. Prezident Podněsterské moldavské republiky podepsal výnos o plánu vstupu do Ruské federace.

12; „Technospecnaz-2016“ na Krymu. Náměstek ministra školství a vědy navštíví školu obranného průmyslového komplexu Ruské federace Veniamin Kaganov 10. září 2016 ve 12:30 hod navštívil školu inženýrsko-řídících kádrových rezerv obranného průmyslového komplexu Ruska „Technospecnaz 2016“.

13; Pro Ukrajinu nastala hodina pravdy. Londýn určil datum projednání žaloby Ruska o tři miliardy dolarů.

14; Ruská superbomba: Bije cizáky a vlastních se nedotkne. Skutečně je PBK-500U „Drel“ tak unikátní? Jasno bude až po letošních státních testech.

15; Klidně si skákejte, ale tehdy, když je to potřeba. V Kyjevě je vše připraveno k Třetímu Majdanu. Podle informací nedávného sociologického průzkumu, které uveřejnila polovina ukrajinských médií, 56% dotázaných považuje za pravděpodobný vznik nového Majdanu.

16; Ukrajina opět vyhrožuje Krymu. Tentokrát v souvislosti s volbami do Státní dumy. Rusko však uskuteční volby na Krymu bez jakéhokoli ohledu na postoj parlamentů jiných zemí.

17; Rusko zbavuje Ukrajinu paliva pro tanky a traktory. Vstoupil v platnost zákaz dodávek ruské nafty na Ukrajinu. Přesně takto tomu bylo i před rokem.

18; Polští pohraničníci požadovali od „veterána ATO“, aby hodil vlajku UPA do popelnice. Na polské-ukrajinském hraničním přechodu polští pohraničníci požádali, aby řidič sundal rudo-černou vlajku z auta a hodil ji do koše.

19; Oděský masakr svět strpěl a bude čekat na podpálení ukrajinského Reichstagu. Co nebo kdo zastaví včas ukrajinské nacistické pyromany?

20; Clintonová si může dovolit zastřelit člověka a nic jí za to nehrozí, říká Trump. Kandidát na prezidenta USA za republikány je šokován beztrestností své soupeřky.

21; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Doněcka z těžkého dělostřelectva. V obci Spartak byly zaznamenány zásahy obytných čtvrtí.

22; Antonov zastavil výrobu letadel kvůli přerušení styků s Ruskem. Zmařená spolupráce s Ruskem vedla k tomu, že v roce 2016 ukrajinská společnost nevyrobí ani jedno letadlo, protože potřebné díly došly už v roce 2015.

23; V USA informátorka WikiLeaks vyhlásila hladovku kvůli tomu, že vedení vězení jí brání změnit pohlaví. Američanka Chelsea Manning, která byla dříve vojákem Bradley Manningem), odsouzená k 35 letům vězení, tvrdí, že jí úřady brání v léčení poruchy pohlavní identity.

24; Ve Francii byly zadrženy stoupenkyně Islámského státu, které připravovaly teroristický čin. Tři mladé stoupenkyně idejí Islámského státu se dostaly do hledáčku francouzských policistů a byly zadrženy ještě předtím, než stihly uskutečnit své plány na teroristický čin v hlavním městě Francie.

25; Ukrajinská armáda zahájila palbu na obec Miněralnoje v okolí Jasinovaté. Za pouhé dvě hodiny bylo vystřeleno téměř sto min.

26; Zvláštní monitorovací mise OBSE odhalila 14 kusů nestažené vojenské techniky a minometů ukrajinské armády, hlásí Národní policie Luganské republiky. Ukrajinská armáda takto pokračuje v porušování Minských dohod o stažení těžkých zbraní od linie dotyku.

27; Čínští turisté zahájili návštěvu Krymu. V souvislosti s podpisem dohody mezi Čínou a Ruskem o bezvízovém styku, přiletěli na Krym první čínští turisté po navrácení Krymu k Rusku.

28; Sedm vojáků ukrajinské armády bylo zraněno výbuchem miny na polygonu u města Rovno. Čtyři odvezli do vojenské nemocnice, další tři do Kyjeva.

29; Ljaško poblahopřál Dněpropetrovsku ke Dni města fotografií Moskvy. Uživatelé sociálních sítí se v komentářích politikovi vysmáli.

30; Ukrajinská armáda odzkoušela nové drony a připravuje je pro diverze na území Luganské republiky, hlásí Národní policie.

31; Vojenský tribunál Doněcké republiky odsoudil vojáka Alexandra Abramova k osmnácti letům odnětí svobody za špionáž ve prospěch Kyjeva.

32; Porošenko zakázal konání voleb do Státní dumy na území Ukrajiny včetně Krymu. Klimkin měl za úkol informovat o tom Moskvu.

33; U Doněcka zahynuli tři vojáci ukrajinské armády. Na předměstí Doněcka v Marjince okupované ukrajinskými vojsky v důsledku výbuchu miny zahynuli tři ukrajinští vojáci a jeden další byl zraněn.

34; Neopatrné zacházení se zbraní stálo životy pět kyjevských vojáků, hlásí národní policie Luganské republiky. Velení ukrajinské armády nadále zamlčuje nebojové ztráty v řadách vojáků v zóně tzv. ATO.

35; Ruské ministerstvo zahraničí očekává vysvětlení Kyjeva po Porošenkově prohlášení o volbách do Státní dumy. Porošenko přikázal ministrovi zahraničních věcí Pavlu Klimkinovi, aby informoval Rusko o nemožnosti konání voleb do Státní dumy na ukrajinském území.

36; Izraelské letectvo zaútočilo na syrské dělostřelce. Je to už třetí podobný incident za poslední týden.

37; Doněcká republika se rozloučila s Hrdinou Doněcké republiky generálmajorem Alexandrem Němogajem. Smuteční ceremoniál se konal v sále Doněckého státního akademického divadla opery a baletu.

38; Bezdomovci proti Národní gardě. V Oděse příslušníci silových struktur prohráli bitvu o sběrnu druhotných surovin. 9. září večer se hlídka Národní gardy pokusila zastavit práci sběrny druhotných surovin na ulici Malaja Arnautskaja, ale stálí klienti jim v tom zabránili.

39; Bez ústupků a záruk. Rusko a USA odsouhlasily nový plán o Sýrii. Ministři zahraničí Ruska a USA uzavřeli práce na plánu syrského urovnání.

40; V Tallinu se konal pochod proti USA a NATO. Pochod i shromáždění proti rozmístění vojenské techniky USA v zemích Východní Evropy se konal v sobotu v centru Tallinu.

41; Putin je jako prezident silnější než Obama, myslí si Američané. Oznámil to list The Washington Post. Nehledě na to, že dokonce i spolustraníci Donalda Trumpa nejsou spokojeni s prohlášeními o Vladimiru Putinovi jako silném lídrovi, průzkumy ukazují, že řadoví Američané s tímto hodnocením souhlasí.

42; Velení Doněcké republiky za posledních 24 hodin zaregistrovalo 136 případů ostřelování území Republiky ze strany ukrajinské armády.

43; Syrská armáda útočí v Aleppu, ozbrojenci začali bojovat vzájemně proti sobě. Syrská armáda pokračuje v útoku v provincii Aleppo. V okolí Ramusu se bojovníci syrské armády za den posouvají o 250 až 800 metrů. Včera vyčistili 22 budov a opevnili se v nich. Ozbrojenci mají velké ztráty.

44; V Kyjevě vysvětlili zákaz konání ruských voleb na Ukrajině. Oficiální představitel ukrajinského ministerstva zahraničí Marjana Beca sdělila, že ukrajinská strana informovala Rusko o nemožnosti konat volby do Státní dumy na území Krymu.

45; Ministerstvo obrany objedná osm jaderných torpédoborců „Leader“. Severní projektová a konstrukční kancelář má dokončit vytvoření technického projektu torpédoborce ve čtvrtém kvartále roku 2017.

46; Ukrajinská média oznámila „vítězství“ ukrajinské námořní flotily nad ruskou lodí. Bylo zveřejněno video z operace na vytlačení ruského bojového plavidla „Smetlivyj“ z ukrajinské námořní výlučné ekonomické zóny. Banální manévr byl médii prezentován jako „vynikající vítězství“.

47; Venezuela má zájem o nákup ruských střelných a podvodních zbraní. Venezuelské úřady projevují zájem o v Rusku vyráběné střelné a podvodní zbraně, sdělil generální ředitel společnosti CNII TočMaš Dmitrij Semozorov.

48; Sýrie schválila dohodu Lavrova a Kerryho o přerušení palby, hlásí agentura SANA.

49; Protestní nóty a další hysterie. Všechno to vypadá jako groteska. Krym bude konat vojenská cvičení bez ohledu na postoj Ukrajiny. Krymské úřady budou pořádat cvičení bez jakéhokoli ohledu na protestní nóty z Kyjeva, prohlásil vicepremiér krymské vlády Ruslan Balbek.

50; Ruská strana Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří provede šetření ohledně ostřelování okolí Jasinovaté. Představitel velení dodal, že pro získání úplného obrazu události hlídka Centra provede prohlídku škod a kráterů. Po podrobné analýze budou výsledky předány pozorovatelům mise OBSE.

51; Rusko čeká v nejbližších dnech podpis zbylých povolení na výstavbu Tureckého proudu, říká zdroj. Je nutné získat povolení k výstavbě, sdělil zdroj na ministerstvu energetiky Ruské federace.

52; Při cvičení Kavkaz 2016 byl odzkoušen systém řízení taktické složky „Sozvezdije“ (Souhvězdí). Použití komplexu umožní zkrátit dobu potřebnou pro rozhodnutí, předání signálu a organizaci všech druhů bojových akcí.

53; Ostřelováním ze strany ukrajinské armády v okolí Jasinovaté bylo poškozeno sedm domů.

54; Humanitární operace ruských ozbrojených sil v Homsu. Sukkara je jednou z 55 obcí v provincii Homs, která podepsala mír s vládou a jejichž domobrana je připravena bojovat proti Islámskému státu.

55; Zápasník Jeff Monson obdržel pas Luganské republiky. Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij slavnostně předal pas Republiky americkému zápasníkovi Jeffu Monsonovi na mnohatisícovém koncertě v Lugansku, který byl věnován 221. výročí založení města.

56; Je to mezinárodní skandál, říká senátor za Krym o akcích Ukrajiny. Mezinárodní společenství musí zareagovat na porušení práv občanů Ruské federace na Ukrajině, kterým úřady země chtějí bránit v účasti na hlasování ve volbách do Státní dumy, prohlásila senátorka za Krym Olga Kovitidi.

57; Vojenskými cvičeními dalo Rusko na srozuměnou, že Krym odevzdat nehodlá, píší západní média. Jedna z etap strategických cvičení Kavkaz 2016, která probíhala na Krymu, upoutala bedlivou pozornost západních médií.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 11.9.2016:

1; Řecko navrhlo Rusku společnou těžbu surovin. Vicepremiér Ruské federace Arkadij Dvorkovič prohlásil, že Řecko navrhuje Rusku vytvoření společného podniku na těžbu surovin. Skupina Gazprom již vede příslušná jednání.

2; USA hrozí syrské opozici extrémně těžkými následky kvůli spolupráci s Džabhat an-Nusrá. Podle rusko-americké dohody spolupráce povstalců s teroristickou skupinou Džabhat an-Nusrá hrozí za spolupráci s teroristy těžké následky, řekl zvláštní představitel USA pro Sýrii Michael Ratney.

3; Řecko je připraveno podílet se na výstavbě plynovodu z Ruska. Řecko považuje projekt výstavby plynovodu přes své území pro dodávky ruského plynu do Evropy za výhodný.

4; Na Západě promluvili o tajných věznicích SBU. Máme co do činění nikoli s jednotlivými excesy, jak se nás pokoušejí přesvědčit Amnesty International a Human Rights Watch, ale se zcela vědomou praxí protiprávního pronásledování a preventivního násilí.

5; Na co potřebuje to NATO? Porošenko znovu táhne Ukrajinu do Severoatlantické aliance. Ve svém každoročním vystoupení před Nejvyšší radou ukrajinský prezident Petr Porošenko znovu potvrdil neměnnost kursu Ukrajiny na vstup do NATO a nazval členství v alianci otázkou života a smrti pro celou zemi.

6; Moskevské chrámy budou poskytovat právní pomoc sociálně slabým občanům. Projekt se uskutečňuje převážně z darů nelhostejných občanů.

7; Saúdové koupí S-400 přes Bahrajn.

8; Labutí píseň chromé kachny. Před koncem volebního období se Obama pokouší ještě Rusku a celému světu pořádně zasolit.

9; Ukrajina využila příměří v Donbasu k nebezpečné provokaci. Týden po vyhlášení dalšího příměří v Donbasu mise OBSE konstatovala značnou deeskalaci bojových akcí.OSN prostřednictvím svých zástupců rovněž potvrdila dodržování režimu přerušení palby. Ukrajinská armáda se ale pokusila o obsazení neutrálního pásma a o infiltraci svých vojáků do hloubi teritoria Doněcké republiky.

10; Proč se nedaří moderní ukrajinské literatuře? Prostě proto, že Ukrajina byla, je a evidentně i zůstane součástí ruské kultury. Fakta, která by umožňovala jiný výklad, prostě nejsou k dispozici.

11; KLDR se s jadernou bombou nebojí Obamy, říká Anatolij Vasserman. Ani Obamovy hrozby, ani rezoluce OSN nedonutí Severní Koreu vzdát se zvyšování svého jaderného potenciálu, myslí si politolog a novinář Anatolij Vasserman.

12; V Bělorusku na koňských dostizích zahynul ruský sportovec. Jednadvacetiletý Nikita Sotskov zahynul v důsledku nešťastné náhody během účasti na mezinárodním trojboji v Minsku.

13; Všechno si fotografuj a zapamatovávej! Ukrajinské úřady vyzývají formou reklamy ukrajinské turisty, aby slídili na Krymu. Turisty jedoucí na Krym žádá, aby pracovali jako špióni.

14; Minometné ostřelování území Luganské republiky. Ukrajinská armáda pokračuje v porušování dohody o příměří. O nové provokaci ze strany ukrajinských vojáků informuje Národní policie Luganské republiky.

15; Trump zmínil největší chybu Clintonové ve volební kampani. Připomeňme, že neopatrný výrok Clintonové ze dne 9. září na adresu Trumpových voličů vyvolal vlnu rozhořčení. O milionech Američanů preferujících Trumpa prohlásila, že jsou to politováníhodní lidé, hnaní rasistickými, sexistickými, homofobními, xenofobními a islamofobními náladami.

16; V Dagestánu policista pod namířenou hlavní pistole odmítl vyzvat své kolegy, aby odešli ze služby. Policejní důstojník Magomed Nurbagandov, který zahynul rukama banditů, už je v republice nazýván hrdinou a jedná se o možnosti posmrtného vyznamenání.

17; Tisíce džihádistů jedou do Evropy, hlásí německé tajné služby. Dříve se zhruba šest tisíc občanů Evropy vypravilo do zóny bojových konfliktů a nyní se třetina z nich může vrátit do zemí Starého kontinentu, varují německé tajné služby.

18; Teroristické činy z 11. září v USA: Nové otázky po patnácti letech. Ve dnech patnáctého výročí teroristického činu, který změnil život a politiku USA a celého světa, je kolem této události stále více otázek než odpovědí. Tisíce lidí stále doufají, že budou moci pohřbít své blízké pohřbené pod Dvojčaty.

19; Bývalý nejvyšší představitel Kalmycké republiky Iljumžinov požádal Obamu, aby mu udělil americké občanství. Sám Iljumžinov to oznámil během svého vystoupení před členy Mezinárodní šachové federace v Baku.

20; Jižní Korea je připravena uskutečnit masivní úder na KLDR, říká zdroj. Jihokorejští vojáci vypracovali plán varovného úderu na Pchjongjang, který má zničit severokorejské hlavní město, pokud KLDR začne připravovat jaderný útok.

21; Banderův a Šuchevičův nacionalismus se nehodí pro eurointegraci, říká ukrajinský expert. Nacionalismus, který hlásali Bandera a Šuchevič, byl protizápadní, antievropský, antisemitský a antipolský. To bude vytvářet problémy s partnery Ukrajiny na Západě, konkrétně s Polskem a Německem. Je to pro Ukrajinu velmi špatné.

22; Ukrajinská armáda zahájila palbu na okraje Doněcka a Jasinovaté. Vedle minometů použil nepřítel zbraně bojových vozidel pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

23; Julija Čičerina natočila klip o obráncích Donbasu. Spolu s bojovníky oddílu zvláštního určení „Legion“ pracovala zpěvačka na skladbě o obráncích rodné země.

24; Savčenková měla dopravní nehodu. K havárii s účastí poslankyně za Baťkivščinu došlo 11. září v Kyjevě.

25; Velká Británie zlenivěla a ztloustla, zní diagnóza od ministra obchodu. Top manažeři společností mají větší zájem o golf než o export zboží, zdůraznil ministr mezinárodního obchodu Velké Británie Liam Fox.

26; Němečtí aktivisté připomněli Saúdům obvinění z financování terorismu. Ve výročí útoků na dvojčata aktivisté promítli na budovu velvyslanectví Saúdské Arábie v Berlíně několik obviňujících nápisů.

27; Severní Korea požaduje, aby ji USA uznaly za jadernou mocnost. V Pchjongjangu prohlásili, že Washington se pokouší o zatmění slunce tím, že si zakrývá oči dlaní.

28; Rusko a Bělorusko se prakticky dohodly na ceně plynu, říká Lukašenko. Jsme prakticky domluvení. Našli jsme styčné body a přijatelná řešení. Vytvořili jsme jakýsi dokument a za noc jsme jej dali dohromady, poznamenal prezident Běloruska.

29; V Poltavě bylo rozbito pět pamětních desek na počest účastníků ATO. O události svědčící o skutečných náladách mnoha Ukrajinců informovala tisková služba Správy národní policie pro Poltavskou oblast.

30; Svým požadavkem na zrušení voleb na Krymu Kyjev sám sebe zažene do diplomatické pasti. Zákazem voleb 18. září na ruském poloostrově budou kyjevské úřady nuceny hned druhý den oznámit, že považují Složení celé Státní dumy Ruské federace za nelegitimní.

31; Ruské tanky o hlavu převyšují ty americké, píše americký list. Achillovou patou amerických tanků M1 Abrams je systém aktivní ochrany.

32; Konal se ceremoniál zakončení vojensko-technického fóra Armija 2016 v Kubince nedaleko Moskvy.

33; Starosta Dněpropetrovska pomocí neslušných výrazů odpověděl na (rovněž neslušně formulovaný) dotaz o tom, proč děti nedostávají ve škole učebnice zdarma. Na co prý platí daně...

34; Velení Doněcké republiky oznámilo skoro 230 případů ostřelování ze strany ukrajinské armády jen za posledních 24 hodin. Kyjevští vojáci při ostřelování použili miny ráže 120 a 82 mm a kromě toho byla palba vedena ze zbraní bojových vozidel pěchoty, granátometů a střelných zbraní.

35; Egypt zakázal dovoz ukrajinského obilí kvůli nebezpečné houbě. Při použití obilí pro výrobu potravin vyvolává ergotonin přítomný v podobě spórů křeče a lze pozorovat i psychické problémy. Velké dávky tohoto alkaloidu mohou vést i k smrti.

36; Rozvědka Doněcké republiky informovala o příjezdu samohybných dělostřeleckých souprav ukrajinské armády s nápisem USA na Donbas. Techniku doprovázel vagón s vojáky.

37; USA si zaslouží lepšího prezidenta než je Trump nebo Clintonová, říká Snowden. Kritici uprchlého rozvědčíka budou mít problém jej obvinit, že se zaprodal Kremlu, když Snowden je známý svými nejednoznačnými výroky na sociálních sítích, a to včetně kritiky na adresu Ruska.

38; Bylo zveřejněno obsáhlé interview s Olegem Carjovem, člověkem, který dokázal předpovědět Majdan, o současné situaci na Ukrajině.

39; Ukrajinská národní policie vyzvala obyvatele v zóně ATO, aby požadovali odchod ukrajinské armády z měst a vesnic. Ukrajinská armáda pokračuje v přesunu zbraní a vojenské techniky k linii dotyku a využívají objekty občanské infrastruktury pro dislokaci svých jednotek.

40; Mezinárodním olympijským výborem je potřeba zatřást, aby se probudil, říká Alexandr Lukašenko. Ve svém komentáři k nesení ruské vlajky při zahájení Paralympiády představitelem běloruské delegace Anderejem Fomočkinem běloruský prezident prohlásil, že podpora ruských paralympioniků je postojem celého státu.

41; V Kyjevě se konal pochod zombie. Mladí lidé v kostýmech zombie, upírů a hororových postav ve zkrvaveném oblečení děsili kolemjdoucí.

42; USA jsou po patnácti letech od teroristického činu z 11. září hůř chráněné, říká americký politik. Bývalý poradce republikánských senátorů Jim Jatras si myslí, že Američané jsou po patnácti letech od teroristického aktu méně svobodní a méně chránění.

43; „Důstojná“ odpověď Ukrajiny na akce Ruska na Krymu v rámci cvičení „Kavkaz 2016“: V Chersonské oblasti probíhá cvičení, kde se záložáci učí zacházet se střelnými zbraněmi.

44; V Čečně se bojovníci zvláštních jednotek naučí skokům ve speciálních okřídlených oblecích. V čečenském Gudermesu instruktoři mezinárodního výcvikového centra sil zvláštního nasazení vyvíjejí perspektivní programy přípravy výsadkářů včetně výuky používání speciálních okřídlených obleků Wingsuit.

45; Třicet lidí s meči vtrhlo do sikhského chrámu ve Velké Británii. Podle sdělení britské zpravodajské agentury Sky News byl chrám ležící v lázeňském městě Royal Leamington Spa terčem útoku skupiny třiceti lidí ozbrojených meči.

46; Den tankistů. U příležitosti svátku byly zveřejněny nejzajímavější záběry z nejnovější historie tankových vojsk.

47; Rusko posílilo svůj vliv na Blízkém Východě, píší The Sunday Times. Nová dohoda o zavedení režimu přerušení palby v Sýrii uzavřená ministry zahraničí USA a Ruska ještě více posílilo vliv Moskvy na Blízkém Východě a ještě víc ji přiblížilo k uskutečnění jejího cíle.

48; Zítra po celé Sýrii vstupuje v platnost režim přerušení palby. Ruské ozbrojené síly připravují humanitární kolony pro vyslání do Aleppa. V noci z 10. na 11. září bylo na letiště Hmeimim dopraveno 30 tun humanitárních nákladů pro obyvatele provincie Aleppo, která nejvíce utrpěla v důsledku bojových akcí, sdělil vojenský zdroj ze syrské armády.

49; Britský stínový ministr nezná jméno francouzského ministra zahraničí. Tzv. Stínový kabinet má v britském parlamentním systému oficiální status jako oficiální opozice.

50; Výsledky fóra „Armija-2016“: Nové zbraně a kontrakty za 130 miliard rublů. Druhé mezinárodní vojensko-technické fórum Armija 2016 navštívilo více než půl milionu návštěvníků. Bylo na něm uzavřeno za 130 miliard kontraktů a světu předvedeny nové ruské zbraně.

51; Clintonová ztratila vědomí během smutečního ceremoniálu v New Yorku, píší média. Hillary Clintonové se udělalo špatně během vystoupení na smutečním ceremoniálu na památku obětí teroristických činů z 11. září 2001, který se dnes konal v New Yorku.

52; Americká letadla přestala provádět špionáž Ruska v Černém moři. Velení amerického letectva pozastavilo lety výzvědných letadel poblíž ruských hranic na Černém moři.

53; Rusko a Čína uskuteční rozsáhlá vojenská cvičení. Rusko-čínské vojenské manévry „Námořní součinnost 2016“ ve vodách Jihočínského moře odstartují 12. září a budou trvat osm dní.

54; Hillary Clintonová se vyslovila proti pozemní operaci USA v Sýrii. Kandidátka na prezidenta USA demokratka Hillary Clinton je pro posílení vzdušné vojenské operace USA v Sýrii proti ozbrojencům teroristické skupiny Islámský stát, ale je proti uskutečnění pozemní operace v této zemi.

55; Ukrajinský komik Zelenskij se krutě vysmál své zemi a Porošenkovi osobně. Ukrajinci zuří. Ukrajinci dříve měli rádi „humor“ Zelenského, který podporoval ATO, se nyní cítí ponížení a uražení a hned si své rozhořčení pospíšili dát najevo v sociálních sítích.

56; Krvavý neúspěch: Útok Islámského státu u Palmýry skončilo velkými ztrátami. Pokračují pokusy band Islámského státu vytlačit vládní vojska od plynových polí v okolí Palmýry.

57; Rusko je pro USA „hrozivý protivník“, říká šéf CIA. USA musí být velmi ostražité vůči ruským úřadům ohledně shromažďování informací v kybernetickém prostoru.

58; Rusko ose vměšuje do amerických voleb, říká Clintonová. Kandidátka na amerického prezidenta za Demokratickou stranu Hillary Clinton prohlásila, že ruská strana se podle ní pokoušela zasahovat do předvolební kampaně v USA.

59; Ljaško si udělal ostudu, když blahopřál ukrajinským tankistům. Šéf Radikální strany a skandální poslanec Oleg Ljaško si udělal ostudu, když v blahopřání ukrajinským tankistům k jejich profesnímu svátku zveřejnil fotografii pohraničníků a nikoli tankistů.

60; Jak ukrajinský hlídkový člun utíkal před Su-24 a fregatou „Smetlivyj“ ruského vojenského námořnictva. Ruské plavidlo pronásledovalo Ukrajince, Su-24 klesl na 50 metrů a nalétával na člun. Na palubě ozbrojení lidé zaujímali bojové pozice, tvrdí vyděšení pohraničníci.

61; V Damašku se 300 ozbrojenců vzdalo vojákům. Bývalí členové teroristických band využili nabídnuté amnestie v souladu s výnosem prezidenta ze dne 28. července.

62; V centru Oděsy se střílelo v tramvaji. Jedna žena byla zraněna. Kvůli incidentu byl přerušen tramvajový provoz.

63; Clintonové nevolnost bude mít negativní dopad na její prezidentskou kampaň, píší americká média.

64; Porošenkův poradce Jurij Birjukov se nelichotivě vyjádřil o komicích z pořadu „Kvartal 95“, v němž z úst Zelenského zazněly zesměšňující vtipy na adresu Ukrajiny a osobně Porošenka.

65; Ruské letectvo se přesune na základnu do Íránu za účelem úderů na Islámský stát v Sýrii. Moskva a Teherán v tuto chvíli dojednávají podmínky využití letiště pro pokračování bombardování objektů infrastruktury Islámského státu ruskými letadly ve východních oblastech Sýrie.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Krym, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.