Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 6.3.2017

obrazek
12.3.2017 15:16
Týdenní svodka.

Donbas se odtrhává od umírající Ukrajiny

http://www.zvedavec.org/komentare_7207.htm
http://www.zvedavec.org/nazory-7232.htm

Pondělí, 6.3.2017:

1; Nasirov nic neriskuje. Jak skončí případ hlavního daňového úředníka Ukrajiny? Téměř nikdo na Ukrajině nevěří, že halasný skandál bude vyšetřován objektivně.

2; Bloomberg obnovil rating světových miliardářů. Podle údajů z 5. března první místo v žebříčku miliardářů zaujímá zakladatel Microsoft Bill Gates.

3; Ochlobystin: O Trumpovi prostými slovy. Abychom porozuměli novému prezidentovi USA, je třeba především pochopit, že má tvůrčí povahu a že se skládá z možná až osmi různých osobností.

4; Vysoký důstojník turecké flotily s pokusil zničit ponorku. Turecké námořnictvo vyšetřuje případ sabotáže na ponorce.

5; Ukrajinští ministři: Blbý a blbější. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

6; Trump se pokouší pochopit, co dělat s KLDR. Americká administrativa vypracovává plán vojenského řešení severokorejského problému. To však neznamená, že takový plán bude realizován.

7; Mohutný úder „Tygrů“ a ruského letectva na Islámský stát. Bylo dobyto pět obcí a klíčová hora na západ od Aleppa. Syrská armáda a ruské letectvo uštědřily mohutný úder pozicím teroristů a baště Islámského státu – městu Deyr Hafer na východě provincii Aleppo.

8; Uctíváte vrahy! Byla zveřejněna reportáž o automobilovém závodě „Cesty paměti“ v Polsku. V podstatě lidé v polském Rzeszówě chápou, že sovětští vojáci umírali během Druhé světové války při osvobozování Polska.

9; Zisky a ztráty z Ukrajiny: Co má Rusko dělat? Existuje názor, že z Ukrajiny Rusku nic nekyne. Samozřejmě tomu tak není. Užitek není jen v klasickém vnímání tohoto slova.

10; Havárie syrského MiGu předznamenává pád Manbidže do Asadových rukou. Po havárii MiGu je Ankara připravena k ústupkům Bašáru Asadovi. Znamená to zastavení krvavých bojů?

11; KLDR vystřelila čtyři balistické rakety do Japonského moře. Vojáci Jižní Koreje potvrdili odpálení čtyř balistických raket nad Japonským mořem.

12; V Německu jsou rozhořčeni Erdoganovým srovnáním německé politiky s nacistickou. Poslanci německého parlamentu označili výrok tureckého prezidenta za nepřijatelný.

13; Schránka s ostatky svatých byly darovány Izákovi. Schránka s ostatky tří apoštolů a svatých patronů Mikuláše Divotvůrce a Spiridona Trimifuntského byla předána jako dar chrámu.

14; Kybernetická válka: Nejtišší vojska. Informační technologie se v průběhu řady let aktivně integrují do systémů řízení vojsk.

15; Čína snížila svůj cíl ohledně růstu HDP na 6,5%. Premiér Státní rady Číny Li Keqiang prohlásil, že předpověď růstu čínské ekonomiky pro rok 2017 je nyní 6,5%.

16; Ukrajina: Strana války, strana zdi a strana gumy. Poté, co Doněck odpověděl na kyjevskou blokádu odvetnou blokádou, Minské dohody jsou ve skutečnosti už neplatné.

17; Pentagon studuje informace o zveřejnění fotografie obnažených příslušnic námořní pěchoty. Fotografie byly zveřejněny na stránkách United Marines na sociální síti.

18; Řídi dron bude dovoleno až od 16 let. Ruské ministerstvo dopravy připravilo požadavky kladené na vnější piloty dronů.

19; Časopis New Yorker vyšel s ilustrací Putina na obálce. V pondělí vyšlo další číslo amerického týdeníku New Yorker.

20; V důsledku ostřelování byl zabit voják Národní policie Luganské republiky. Palba byla vedena z minometů ráže 120 a 82 mm, ze zbraní bojových vozidel pěchoty, protivzdušných komplexů, granátometů a střelných zbraní.

21; Marine Le Pen promluvila o nebezpečnosti studené války s Ruskem. Předsedkyně Národní fronty upřesnila, že není nekritickou fanynkou Ruska a jeho prezidenta.

22; Soudní komedie v Kyjevě. Hlavní daňový úředník byl propuštěn, ale bojí se vylézt z budovy soudu. Známý svolávač Majdanů Mustafa Najem vyzval své stoupence, aby nadále hlídkovali před budovou soudu.

23; Americký Federální rezervní systém (Fed) se připravuje k úderu na rubl. Prohlášení šéfa Fedu Janet Yellen o zvýšení sazby ještě tento měsíc může vyvolat vlnu oslabení rublu.

24; Krev poteče proudem. Proč Islámský stát vyhrožuje Číně? Nelze vyloučit, že demarše islamistů poslouží k mezinárodnímu odzbrojení, protože poskytne důvod ke sblížení mezi Pekingem a Washingtonem.

25; V Turecku byla zatčena Ruska spojená s vrahem velvyslance Karlova, říká zdroj. Novináři tvrdí, že Ruska se podílela i na organizaci intimních služeb v pětihvězdičkových hotelích v Ankaře.

26; Ukrajina poskytne důkazy zločinů Ruska u Mezinárodního soudu v Haagu, říká Porošenko. Ukrajinský prezident označil 6. březen za historické datum.

27; Ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo poškozeno osm domů, narušeny dodávky plynu. 5. března večer nepřítel ostřeloval Jasinovatou a Krutou Balku. Celkem shořely dva domy a dalších šest bylo poškozeno.

28; Soudní Majdan. Demonstranti nadále blokují všechny výjezdy z budovy Solomenského soudu, ale ve srovnání s nedělí nadšenců ubylo.

29; Jaceňukovi se vysmáli v BBC. Ke konci pořadu byl na Jaceňuka hrozný pohled. Byl úplně rudý a nervózní, píše Vladimir Kornilov.

30; To je vzpoura? Kramatorsk demonstruje proti blokádě Donbasu. V případě, že naše požadavky nebudou uspokojeny, vyhrazujeme si právo odblokovat hranici vlastními silami.

31; „Odzbrojené“ síly Německa. Bundeswehru došla munice. Nábojů do některých druhů zbraní stačí možná jen na pár dní.

32; Ukrajinské vojenské čluny ostřelovaly pozice Armády Doněcké republiky. Pozice Národní policie Doněcké republiky byly napadeny jednotkami námořní pěchoty ukrjainské námořní flotily dislokovanými v Mariupolu.

33; Puškov se vysmál Hollandovi, který se lekl možného vítězství Marine Le Penové. Předtím prezident Francie přiznal, že hrozba vítězství Le Penové existuje.

34; Neznámí pachatelé zazdili Navalného Štáb v Nižním Novgorodě. Všechny dveře a zámky byly zality montážní pěnou.

35; Bude rasová válka. Úřady Jihoafrické republiky chtějí zabavovat půdu bílým farmářům. Prezident JAR vystoupil s návrhem na zabavení pozemkového vlastnictví všech bílých zemědělců v zemi. K čemu to asi povede?

36; Média znovu straší americké liberály ruskými hackery. Americká média neopouštějí téma „ruských hackerů“.

37; Rusko se vzdá nosných raket s ukrajinským systémem řízení, Odmítnutí nosných raket s ukrajinskými systémy řízení je podmíněno technologickou zastaralostí.

38; Odpůrci Euromajdanu a státní zaměstnanci z Avdějevky budou prolamovat blokádu Donbasu. Novinky o protestech proti blokádě obchodních vztahů s Donbasem přicházejí nejen z Kramatorska, ale také z Avdějevky.

39; Prezident Republiky Srbské: Otázka příslušnosti Krymu je vyřešena. Nejvyšší představitel Republiky je přesvědčen, že je třeba ctít vůli vyjádřenou obyvateli Krymu v referendu.

40; Ostřelování Doněcké filtrační stanice a Jasinovaté, Nepřítel nadále soustřeďuje své síly a prostředky u linie dotyku.

41; Do Oděsy dopravili letadlem 24 zraněných „osvoboditelů Donbasu“. Jde převážně o zranění v důsledku exploze miny a střelná poranění.

42; Saakašviliho chráněnkyni Maruševskou podezírají ze způsobení ztráty ve výši 7 milionů hřiven. Tento důvod je uváděn v rozhodnutí soudu o provedení domovní prohlídky u bývalé šéfky Oděské celnice.

43; Sýrie chce nastudovat zkušenost Čečny z bojů proti terorismu. Podle pokynu prezidenta Sýrie Bašára Asada vyslovil syrský minstr Čečně slova díků za pomoc a podporu.

44; Byl jsem svědkem ronění myrhy z ikony Mikuláše II, říká biskup Trojický. Nejvyšší představitel synodální Komise pro kanonizaci svatých odsoudil posměšky nad slovy Natalie Poklonské o ronění myrhy z busty Mikuláše II.

45; Ukrajinský diverzant zahynul v důsledku výbuchu vlastní miny. Další dvě osoby byli zraněny. Zločinný režim prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka nadále počítá se silovým obsazením teritoria Republiky.

46; Plotnickij: Rozhodnutí Moskvy o uznání pasů Luganské republiky je pro nás politické. Podle slov šéfa Luganské republiky uznání jejích dokumentů ze strany Ruska umožní řešit mnoho problémů místních občanů.

47; Program na spojení lidu Donbasu vyvolal velký zájem u obyvatel Ukrajiny. Nejčastějšími jsou otázky o výplatě sociálních dávek veteránům Velké vlastenecké války a podmínkách poskytování zdravotnických služeb a přijímání na vysoké školy.

48; Vněšekonombank: Ministerstvo financí uchránilo rubl před přílišným posílením. Měnové intervence Ministerstva financi umožnily uchránit ruskou měnu před posílením na 53 až 55 rublů za dolar.

49; V Avdějevské koksovně došlo k výbuchu. Porušení zásad bezpečnosti vedlo k výbuchu plynového zařízení v Avdějevské koksovně.

50; Pět obcí na jihu Doněcké republiky je bez proudu v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Informace o zraněných nebyly zveřejněny.

51; Donbas přerušil dodávky uhlí na Ukrajinu a zahájil dodávky do Ruska. Republiky prohlásily, že už nedodávají uhlí na ukrajinská území.

52; Saakašvili se chce stát „otcem-zakladatelem“ nové Ukrajiny. Michail Saakašvili doufá, že se stane jedním z otců-zakladatelů nové Ukrajiny.

53; V Kremlu si začínají uvědomovat hrozbu vycházející z Číny, píše Atlantico. Ačkoli mezi Ruskem a Čínou dnes panují přátelské vztahy, Moskvu nemůže nestrašit politika Pekingu.

54; Ljaško obvinil USA z vměšování do záležitostí Ukrajiny. Když ukrajinská vláda přistupuje na takové vměšování, ponižuje tím Ukrajince, napsal politik.

55; Íránské vojenské čluny přinutily plavidlo americké námořní flotily změnit kurs. Plavidlo americké námořní flotily v Hormuzském průlivu změnilo kurs kvůli přiblížení s čluny íránského Sboru pro ochranu Islámské revoluce.

56; V Doněcké republice zahájil podnik „Silur“ přípravu na spuštění výroby. Jediný podnik v Doněcké republice zabývající se výrobou ocelových lan v Charcyzsku zahájil přípravu na spuštění výroby.

57; Ne blokádě! Kramatorsk se postavil za Donbas. V Kramatorsku okupovaném ukrajinskou armádou se dnes konalo shromáždění proti obchodní blokádě Donbasu. Došlo na něm i k potyčkám.

58; V Nižním Novgorodu pohřbili vojáka, který zahynul u Palmýry. Po vojákovi zůstala manželka a malá dcerka.

59; Ukrajinská armáda ostřelovala dnes ráno obec Doněckij v Luganské republice v době vypravování dětí do školy.

60; Ruský voják zahynul hrdinnou smrtí při odrážení pokusu Islámského státu o průlom u Palmýry. Ministerstvo obrany Ruské federace potvrdilo smrt řadového smluvního vojáka Arťoma Gorbunova 2. března.

61; Ozbrojenci publikují záběry z úderu balistickými raketami na Damašek a vyzývají k odmítnutí příměří. Prosaúdská skupina Džejš al-Islám právě zveřejnila záběry z odpálení balistických raket středního doletu.

62; U hlavního daňového úředníka odhalili dvojí zahraniční občanství. Pracovníci Specializované protikorupční prokuratury Ukrajiny odhalili u Nasirova občanství Maďarska a Velké Británie.

63; Americký prezident Donald Trump podepsal nový imigrační dekret. Podle dokumentu úřady znovu zavádějí na devadesát dní zákaz vstupu pro občany Súdánu, Sýrie, Íránu, Libye, Somálska a Jemenu. Ze seznamu vypadl Irák.

64; V Německu místní úřady zrušily vystoupení tureckého ministra zahraničí. Vystoupení tureckého ministra zahraničí Mevlüta Çavuşoğlu bylo zrušeno rozhodnutím místních úřadů.

65; Byl zatčen bývalý zástupce šéfa Vnitřních vojsk Ministerstva vnitra Ruské federace. Moskevský posádkový vojenský soud zatkl bývalého zástupce hlavního velitele Vnitřních vojsk ministerstva vnitra Vjačeslava Varčuka.

66; Expert: Nastal čas začít být opatrnější ohledně státního dluhu. Rusko začalo prudce zvyšovat státní dluh a kompenzovat tak vysychající přísun cizí měny do země v důsledku sankcí a pádu cen.

67; Do Rovenské oblasti opět vyslali ukrajinskou národní gardu. Síly Národní gardy Ukrajiny v Rovenské oblasti byly navráceny kvůli podpoře operativního štábu pro boj s nezákonnou těžbou jantaru.

68; Známý ukrajinský novinář Ruslan Kocaba na akci uspořádané poslanci Europarlamentu v Bruselu obvinil ukrajinské úřady ze střelby na Majdanu. Poslanci Europarlamentu se nyní nemohou tvářit, že nevědí, jak se z války na Ukrajině stal byznys. Současná ukrajinská moc měla prsty ve střelbě do Berkutu i demonstrantů, aby se pomocí jejich krve prodrala k moci.

69; Merkelová tvrdě zkritizovala Erdogana. Angela Merkel odpověděla na slova prezidenta Turecka ohledně zákazu vystoupení tureckých politiků v Německu.

70; V Kyjevě byla obsazena přijímací kancelář vlády. Demonstranti požadují odvolání prezidenta Porošenka. Rozhořčení lidé vtrhli do místnosti a přikovali se k zábradlí.

71; Ruští novináři byli zraněni na jihu Doněcké republiky při ostřelování ze strany ukrajinské armády. Novináři utrpěli lehká střepinová zranění, ale silně poškozen byl redakční automobil.

72; USA neuzavřou Číně přístup k ostrovům v Jihočínském moři, říká velvyslanec Ruska. Myšlenka státní tajemníka USA Rexe Tillersona zablokovat Číně přístup k ostrovům v Jihočínském moři se nedá uskutečnit.

73; Veteráni ATO zmlátili Taťjanu Čornovol. Její asistent Dzindzja se pokusil utéct, ale byl dopaden. Účastníci blokády Donbasu zbili skandálně známou poslankyni Taťjanu Čornovol a házeli na ni vejce. Čornovol přijela a uspořádala nefalšovanou provokaci: Označovala veterány ATO za Putinovy poskoky a impotenty, a spoléhala na to, že si ji muži netroufnou jako ženu praštit. Nepočítala však s tím, že se mezi nimi objeví jiná žena, která nebude mít problém dát paní poslankyni Čornovol řádně po tlamě. Schytala ještě pár vajec přímo na držku a s velkou ostudou odjela.

74; Kreml: Hysterie amerických médií škodí vztahům Ruska a USA. Tiskový tajemník ruského prezidenta také prohlásil, že obvinění Ruska z účasti na kybernetických útocích v USA jsou vědomou lží.

V Polsku vyznamenali proruského politika navrhujícího postavit zeď na hranici s Ukrajinou. Andrzej Zapałowski opakovaně kritizoval ukrajinský nacionalismus a Euromajdan.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 7.2.2017:

1; Dokáží se podniky Doněcké a Luganské republiky přeorientovat na ruský trh? Situace Doněcké a Luganské republiky postupně spěje k tomu, že jediným východiskem pro ekonomiku regionu je přeorientovat se na ruský trh.

2; Naše složenky za energie museli vymyslet v FSB, říká Tymčuk. Známý ukrajinský propagandista Dmitrij Tymčuk tvrdě zkritizoval cenovou politiku vlády.

3; Účastníci blokády Donbasu se připravují k útoku a opevňují svou „pevnost“. Účastníků blokády železničního spojení je čím dál více.

4; U Doněcka probíhaly rozsáhlé boje. Ukrajinská armáda použila Grad. V okolí Doněcka se v noci na dnešek rozhořely tvrdé boje. Ukrajinská vojska poprvé po dlouhé době opět použila raketomety.

5; Severní Korea nacvičila jaderný úder na základny Japonska a Spojených států. Starty raket byly uskutečněny ze severozápadního pobřeží KLDR v okolí Tončchan.

6; Rusku vystačí ropa na více než padesát let, říká Novak. A náklady na těžbu činí pouhých 10 až 15 dolarů za barel, prohlásil ministr energetiky Ruské federace Alexandr Novak.

7; V Evropském parlamentu oznámili datum projednání otázky bezvízového režimu pro Ukrajinu. Otázka bezvízového režimu byla zařazena na program jednání příslušného výboru ve čtvrtek 9. března.

8; Po zvýšení tarifů si Ukrajinci vyměňují rady, jak osvětlit byt vařenými bramborami. Od 1. března na Ukrajině znovu podražila elektřina. Tentokrát o další čtvrtinu.

9; Poučení z Palmýry. Vojenský korespondent Alexandr Koc analyzuje poslední události, které se odehrály v Sýrii.

10; V Kyjevském vojenské lyceu chtějí demontovat pomník Suvorova. V současné době je pomník zakrytý plachtou s vyobrazením Záporožského kozáckého hetmana Ivana Boguna.

11; Ostřelovač Doněcké republiky zlikvidoval příslušníka ukrajinské námořní pěchoty před očima novinářů. 6. března jeden ukrajinský voják zahynul, další dva byli zraněni.

12; Válka z oken mateřské školky aneb hrdinství žen a dětí Donbasu. Bylo zveřejněno interview s obyvatelkou Doněcka, vychovatelkou v mateřské škole,která neopustila město ani v době nejprudšího ostřelování.

13; Amatérské inovace vojenské techniky ukrajinské armádě příliš nepomohou. Jedním z nejviditelnějších následků euromajdanu na Ukrajině byl nárůst lidové tvořivosti ve vojenské oblasti.

14; Krach Islámského státu v Aleppu. „Tygři“ a ruské vojenské letectvo zahánějí ozbrojence na útěk. Syrská armáda a ruské letectvo podnikají mohutné nálety na pozice teroristů u bašty Islámského státu, města Deyr Hafer na východě provincie Aleppo.

15; Nezkreslený příběh o tom, jak se na Ukrajině bojuje s korupcí. Romanu Nasirovovi už vůbec nic nehrozí...

16; Kim Čong-un přikázal armádě, aby v případě války byla připravena k úderu proti nepříteli. Jak bylo už dříve sděleno, KLDR uskutečnila 6. března starty čtyř raket.

17; Ministryně venezuelské vlády označila prezidenta Peru za psa a zbabělce. Už předtím během své návštěvy USA sám Kuczynski (peruánský prezident) srovnal Latinskou Ameriku se „sympatickým psem, který nedělá Spojeným státům problémy“.

18; Pravda a ruský jazyk byly na Ukrajině postaveny mimo zákon. Téma nového vydání pořadu „Pravda“ s Grigorijem Kvasňukem.

19; Finští animátoři změní Putina na toreadora, říká finská rozhlasová a televizní stanice Yle. Podle slov autorů se myšlenka u nich objevila díky spolupráci s Katalánci.

20; Ukrajinská armáda desetkrát porušila příměří. Palba byla vedena z minometů ráže 120 mm a 82 mm, ze zbraní bojových vozidel pěchoty, protivzdušných komplexů, granátometů a střelných zbraní.

21; Ministerstvo práce Ruské federace napočítalo 15 milionů neplatičů daní. V Rusku 14,4 až 15 milionů práceschopných občanů neplatí daně a nepřispívá do Penzijního fondu.

22; Ukrajinská flotila rychlých člunů proti Doněcké republice. V případě definitivního zmaření Minských dohod se v Azovském moři střetnou obě tyto flotily.

23; Islámský stát ještě neřekl své poslední slovo. V Ženevě probíhají rozhovory mezi ozbrojenou opozicí a syrskou zákonnou vládou, zatímco v Sýrii pokračují boje.

24; USA vybudují na Slovensku vojenské objekty. Inženýrská vojska USA v Evropě hledají dva dodavatele pro výstavbu vojenských objektů na Slovensku.

25; Soud zavřel hlavního daňového úředníka Ukrajiny na 60 dní, Advokáti Nasirova s tímto výsledkem komediálního soudního maratonu nesouhlasí a budou podávat žalobu u Evropského soudu pro lidská práva.

26; Dvojitý úder ruského letectva zabil a zranil 170 teroristů An-Nusrá v Aleppu. Byly zveřejněny záběry mohutného dvojitého úderu ruského letectva, který zlikvidoval tábor a množství ozbrojenců Fronty an-Nusrá v Sýrii.

27; Banderovci chtějí žít na úkor otroků. TO je fašismus, říká Alexandr Pankratov-Čornyj. Národní umělec řekl, že v Kyjevě jsou všichni zastrašeni a obávají se s ruským hercem setkat.

28; Vyšetřovací výbor Ruské federace zveřejnil jméno velitele ukrajinské armády, který dal příkaz k použití Točky-U v Donbasu. Ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace zdůraznili, že akce ukrajinské armády porušují Ženevskou konvenci o ochraně civilního obyvatelstva během války.

29; Srbský dobrovolník Deki získal pas Doněcké republiky. Dejan Berić vysvětlil, že dokument byl v urychleném režimu vystaven na osobní přímluvu Alexandra Zacharčenka.

30; Ústavní soud v Ruské federaci potvrdil zákaz svastiky a podobných symbolů. Soudci stanovili, že v Rusku je vztah k svastice definován především obecným historickým a nikoli náboženským kontextem.

31; Ministerstvo energetiky: Rusko nebude vstupovat do OPEC. Rusko neplánuje vstup do Organizace zemí vyvážejících ropu, ale považuje za důležité s kartelem spolupracovat.

32; V OSN oznámili hlavní příčinu dětské úmrtnosti. Celosvětová zdravotnická organizace WHO zveřejnila zprávu o hlavních příčinách dětské úmrtnosti. Hlavním problémem je znečištění životního prostředí.

33; Stalinův přízrak nad Ruskem. Když se dnes dovolávají Stalina, chtěli by vrátit spíše rok 1937, nikoli 1945. V těchto dnech (5.3.) si v Moskvě připomínají výročí Stalinovy smrti.

34; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byla zraněna civilní obyvatelka, narušeno zásobování plynem a pobořen obytný dům. Celkem ukrajinská strana od večera do pozdního dopoledne vystřelila 436 reaktivních, dělostřeleckých a tankových nábojů a min.

35; V současné době se zapomíná na to, že ještě zhruba před patnácti lety neměla Ukrajina vlastní státní hymnu.

36; Jaderné ponorky Antej dostanou raketové komplexy Kalibr. Předtím ministr obrany Ruské federace prohlásil, že perspektivně se vysoce přesné prostředky stanou hlavním faktorem zadržování agresora.

37; Medveděv připomněl zemím Eurasijského ekonomického společenství slevy na plyn. Premiér Dmitrij Medveděv vyzval členské země, aby nevyvářely překážky pro další integraci.

38; Volby ve Francii: Fillon zůstává k radosti Le Penové v předvolební kampani. Republikáni nakonec podpořili kandidaturu bývalého premiéra pro účast v nadcházejících volbách prezidenta Francie, přestože má za sebou nepěkný skandál.

39; Žirinovskij navrhuje vysídlit prezidenta z Kremlu. Lídr LDPR slíbil, že se to stane jedním z bodů jeho předvolební kampaně ve volbách prezidenta v roce 2018.

40; USA se drze vměšují do vnitřní politiky Ukrajiny, říká Ljaško. Připomeňme, že předtím skandálnímu poslanci zrušili desetileté americké vízum.

41; Porošenko má starost o osud netopýrů a delfínů. Uprostřed vraždění civilního obyvatelstva v Donbasu se ukrajinský prezident zaobírá zákonem o ochraně divoké fauny a flóry.

42; Balbek navrhl Porošenkovi, aby hledal agresora v zrcadle. Poslanec Státní dumy Ruské federace za Krym Ruslan Balbek komentoval žalobu Kyjeva na Rusko u Mezinárodního soudu v Haagu.

43; Státní department USA označil Krym za region Ruska. V USA si myslí, že na Krymu a dalších „nehodných“ regionech Ruska unášejí cizince.

44; Britská společnost zahájila těžbu ropy ve Lvovské oblasti. Místo Ukrajiny zatím do Evropy přijímají jen ukrajinské suroviny a dřevo.

45; Žirinovskij: Podáme vůči Ukrajině soudní žalobu o 1 miliardu rublů. Podáváme odvetnou žalobu u stejného soudu se žádostí o náhradu morální újmy ve výši jedné miliardy rublů od Ukrajiny, sdělil lídr Liberálně-demokratické strany Ruska.

46; Lazarev: Rusko nesmí bojkotovat Eurovizi 2017. Ruský zpěvák, který získal v roce 2016 druhé místo, si myslí, že jinak zbude Rusku status hudebního vyděděnce.

47; Sberbanka zahájila obsluhu klientů s pasy Doněcké a Luganské republiky. Všechny procesy pro adaptaci přijetí nového druhu dokumentů budou ukončeny už v nejbližších dnech.

48; Žádná budoucnost neexistuje. Dobrovolník ATO se zklamal v Ukrajině. Od okamžiku „revoluce důstojnosti“ se situace jen zhoršuje.

49; V Záporoží napadl lev návštěvníka lázní. Ten utrpěl tržné rány na pravé ruce a noze. Lev se snažil svou „oběť“ tlapami zatáhnout k sobě do klece.

50; Ruští a američtí vojáci našli společný jazyk v Sýrii, píší Times. Vojáci hlídkují ve vesnicích ležících poblíž turecké hranice a snaží se uklidňovat znepřátelené strany.

51; Energetici Doněcké republiky obnovili dodávky elektřiny do Doněcké filtrační stanice. Připomeňme, že 5. března večer ukrajinská armáda zahájila masivní minometnou palbu na areál Filtrační stanice.

52; Bylo zveřejněno video z konfliktu ukrajinské poslankyně Čornovol s veterány ATO blokujícími železniční spojení s Donbasem. Poslankyni zbili a házeli na ni vejce.

53; Šéf Luganské republiky Igor Plotnickij vyznamenal nejlepší novináře Republiky. O události informovala tisková služba Ministerstva komunikace a spojů Luganské republiky.

54; Trump má v úmyslu zpřísnit politiku vůči Rusku, píše The Wall Street Journal. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa se rozhodla zpřísnit politiku vůči Rusku.

55; Hedgeové fondy se připravují na propad na burzách USA. Hedgeové fondy se připravuje na masové výprodeje na akciových trzích USA.

56; Trump: Obama je slaboch, kterého dusilo Rusko. Prezident USA Donald Trump označil svého předchůdce Baracka Obamu za slabocha ve vztazích s Ruskem.

57; V Kyjevě prohlásili, že návrat Donbasu vojenskou cestou je málo pravděpodobný. Vrátit Donbas k Ukrajině vojenskou cestou vidí jako velmi málo pravděpodobnou variantu.

58; V Donbasu byl zlikvidován známý ozbrojenec Pravého sektoru s přezdívkou „Staryj“. O jeho smrti informují jeho soukmenovci.

59; V USA hrozí nedostatek materiálu pro jaderné zbraně. USA v nejbližší době nedokáží vyrobit dostatečné množství tritia.

60; Gryzlov obvinil Ukrajinu ze zmaření odpoutání sil v Luganské republice. Dohoda o odpoutání sil ve Stanici Luganské byla zmařena vinou Ukrajiny.

61; Bloomberg: Ekonomika Ruska vstoupila na trajektorii růstu. Analytici dotázaní agenturou Bloomberg prohlásili, že Rusko se dostalo z nejdelší recese za posledních dvacet let.

62; Účastníci blokády Donbasu vyrobili psí boudu pro Porošenka. Radikálové, kteří se účastní obchodní blokády Donbasu, vyrobili na jedné ze svých „pevností“ dřevěnou psí boudu pro prezidenta.

63; Doněcká republika je připravena vypnout ukrajinské mobilní spojení. Bude mít republikový operátor Fénix dost kapacit, aby obsloužil stávající abonenty a připojoval hromadně další?

64; V Doněcké a Luganské republice probíhají vážné boje za použití dělostřelectva. V Donbasu dnes večer vypukly vážné srážky. V činnosti je dělostřelectvo a obrněná technika.

65; Nacismus na Ukrajině. Byl vydán přehled ukazující, jací lidé dnes dělají na Ukrajině nejvyšší politiku: Bileckij, Semenčenko, Melničuk a další jsou osoby dříve trestané několikaletým odnětím svobody například za loupežná přepadení nebo podvody. Ukrajinskou politiku ovládají zločinci.

66; Na Ukrajině zablokovali silnici Kyjev – Oděsa. Řidiči nákladních automobilů zablokovali Oděskou dálnici v okolí Umaně v Čerkasské oblasti v obou směrech. Nejprve se snažili pouštět alespoň osobní vozidla, ale vzniklá zácpa zastavila nakonec i je.

67; Avakov vyhrožuje, že zakáže ruskou Sberbanku na Ukrajině. Avakov očekává od Národní banky reakci na rozhodnutí hlavní finanční instituce Ruska spojené s Doněckou a Luganskou republikou.

68; Ve Washingtonu bylo zahájeno setkání státního tajemníka USA Rexe Tillersona a ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina.

69; Semenčenkové a Parasjuci jsou nepřátelé Ukrajiny! V Mariupolu se odehrála potyčka mezi stoupenci a odpůrci blokády Donbasu. Na Divadelním náměstí v Mariupolu bylo v 17:00 hod. zahájeno shromáždění proti blokádě Donbasu.

70; Národní banka Ukrajiny je připravena zavést sankce proti ukrajinské dceřiné společnosti ruské Sberbanky. Ukrajinská národní banka je připravena iniciovat zavedení sankcí vůči Sberbance na Ukrajině.

71; Neonacista Strigunkov, který uprchl z Ruska, se ztratil beze stopy v Kyjevě. Sdělil to zdroj v ukrajinských policejních orgánech.

72; V OSN poděkovali Rusku za převod 77 milionů dolarů do rozpočtu organizace. O příchodu peněz informoval zástupce generálního tajemníka OSN Farhan Haq.

73; Proč má Evropská unie takovou hrůzu z příchodu Marine Le Pen? V prezidentských volbách ve Francii vede Marine Le Pen. Staví se za ni 27% Francouzů.

74; Pobaltí bude požadovat kompenzace za „sovětskou okupaci“. Nová vláda Estonska plánuje těsnou spolupráci s Lotyšskem a Litvou v otázce kompenzací za „sovětskou okupaci“.

75 ;U Porošenka řekli, jak dlouho ještě bude trvat válka v Donbasu. Poradce prezidenta Ukrajiny Jurij Birjukov vyjádřil názor, že válka v Donbasu potrvá ještě rok a půl až dva roky.

76; Šest set stran důkazů: Jak Rusko odpovědělo na žalobu Ukrajiny v Haagu. Zástupci Ruska vystoupili u Mezinárodního soudu OSN v Haagu a odpověděli na ukrajinskou žalobu.

77; Protiteroristické spojenectví. Šéfové generálních štábů Ruska, Turecka a Spojených států projednali Sýrii a Irák. Během setkání proběhla výměna názorů na otázky regionální bezpečnosti v Sýrii a Iráku.

78; Ukrajina chce revidovat Budapešťské memorandum. Ukrajina usiluje o revizi Budapešťského memoranda uzavřeného v roce 1994, které zakotvuje nejaderný status Ukrajiny.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 8.3.2017:

1; Grojsman promluvil o miliardových ztrátách v důsledku blokády Donbasu. Podle informací premiéra přichází Ukrajina o zhruba 4 miliardy dolarů každý měsíc.

2; Protiruské sankce zůstanou v platnosti, říká Státní department USA. Tillerson slíbil Kyjevu podporu ze strany Washingtonu a ponechání protiruských sankcí v platnosti.

3; Ukrajina opět žebrá o zbraně u USA. Americká dodávka zbraní Ukrajině by se stala mohutným signálem pro Rusko a pomohla by ochránit zemi před „ruskou armádou“.

4; Na Kremelskou zeď promítali blahopřání k Mezinárodnímu dni žen. V Moskvě na Kremelské zdi nalevo o Spasské věže bylo promítáno blahopřání k 8. březnu.

5; CIA ve tvém iPhonu. Tajné služby USA se masově nabourávají do aparátů Apple, Google a Samsung. Stránka WikiLeaks zahájila zveřejňování úniků ze CIA pod kódovým označením Vault 7.

6; Vtip dne: Na Ukrajinu se hrnou zahraniční investoři. Pro Ukrajinu by byla i výroba plastových kelímků gigantickou investicí do ekonomiky země.

7; Ukrajinská námořní pěchota vycvičená Spojenými státy odrazila útoky Ruska v Donbasu, hlásá Klimkin. Ministr zahraničí Ukrajiny se na slyšeních v senátu USA znovu rozhodl vyprávět pohádky svým zaoceánským pánům.

8; Nasirov je rituální obětí ukrajinských korupčníků. Komu se hodila demonstrativní akce v boji proti korupci?

9; Ukrajina se nachází na prahu výměny moci. Co by teď Rusko mělo udělat? Situace na Ukrajině se neustále zhoršuje a někteří v Rusku už začínají počítat dny, než se rozpadne kyjevský režim.

10; Příslušnice domobrany a manželka příslušníka domobrany: Dokud zůstaneme Rusy, není možné nad námi zvítězit. Gennadij Dubovoj: Když Vlasti hrozí nebezpečí, vstanou nejen profesionálové, ale všichni Rusové nezávisle na věku či pohlaví.

11; Sblížení Putina a Erdogana se stalo noční můrou pro Německo. Německo a Turecko prožívají nejvážnější krizi ve vztazích za poslední desítky let.

12; „Tygři“ a ruské letectvo prorážejí obranu Islámského státu a osvobozují 32 obcí. Dostávají se k řece Eufrat. Syrská armáda ve velké enklávě na východě provincie Aleppo doslova prosvištěla přes obranné formace Islámského státu.

13; NATO se připravuje k arktické válce na Putinově „zadním dvorku“, píše Daily Star. 700 příslušníků britské námořní pěchoty se zúčastní cvičení Severoatlantické aliance v Norsku, píše Daily Star.

14; V USA jsou přesvědčeni, že Pentagon také osvobozoval Palmýru. Jak se ukazuje, je ještě jedna strana, která se touží podělit o vavříny z osvobození starobylého města.

15; Veterán Berkutu, který „setřel“ příslušníky Pravého sektoru, odjel z Oděsy do Ruska a potřebuje pomoc. Plukovník Ooleg Jefimov, který se postavil na odpor pravicovým radikálům u generálního konzulátu Ruské federace v Oděse, byl kvůli pronásledování nucen opustit Oděsu.

16; Koncentrační tábor výměnou za bezvízový režim. Před měsícem na plenárním zasedání Evropského parlamentu poslanci hlasovali pro poskytnutí bezvízového režimu Gruzii a hned navrhli vybudování sběrného tábora pro migranty na jejím území.

17; Poslanci, jste při smyslech? V ukrajinské televizi se vysmáli návrhu zrušit oslavy 8. března. Na jedné z ukrajinských televizních stanic se v televizní show vysmáli návrhu řady ukrajinských úředníků na zrušení oslav Mezinárodního dne žen.

18; Prezident Ruska poblahopřál všem ženám nádhernými verši k jejich dnešnímu svátku.

19; WikiLeaks zveřejnil dokumenty CIA s programy pro pronikání do telefonů, smartphonů a počítačů. V úterý WikiLeaks zveřejnil více než 8,7 tisíce dokumentů, které jsou uloženy ve vnitřní síti CIA.

20; Ukrajinci jménem Nedoviz hrozí 20 let amerického vězení za nelegální vývoz vojenského zařízení. Nedoviz, který byl zatčen v New Yorku, má povolení k pobytu v USA.

21; Poslanec Semjon Semenčenko veřejně poblahopřál Porošenkovi k 8. březnu. Dále se obšírně rozhovořil o obchodní blokádě a krizi uhelného sektoru.

22; Ruským lékařkám a zdravotním sestrám nacházejícím se v Sýrii na dálku poblahopřáli k svátku žen.

23; Vyhlásíme válečný stav a vyšleme patrioty do zákopů místo sociálních sítí, říká Porošenkův poradce. Poradce prezidenta Ukrajiny Jurij Birjukov řekl, proč země nezavede válečný stav a co by se stalo v případě jeho vyhlášení.

24; Síly zvláštního významu. Jak ženy slouží v ruské armádě. Rusou armádu si dnes nelze představit bez zástupkyň něžného pohlaví.

25; Armáda Doněcké republiky blahopřeje ženám k jejich svátku. Lepší ženy, než jsou ty v Donbasu, určitě neexistují.

26; Obama je rozhořčen kvůli Trumpovým obviněním. Trump zpochybňuje otázku profesionální cti jak ve vztahu k předcházející administrativě, tak i ve vztahu k Obamovi osobně.

27; Média se dověděla o homosexuálních orgiích osobního komorníka princezny Diany na královské jachtě. Nejzajímavější je na tom to, že královna Alžběta II o tom údajně věděla, ale tret Paula Burrela nestihl.

28; Ti debilové si nedají pokoj. V Kyjevě došlo k útoku na pochod feministek. Pochod se koná s cílem další dekomunizace obyvatelstva Ukrajiny.

29; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty v důsledku přestřelky gruzínských ozbrojenců s příslušníky Pravého sektoru. Přestřelka mezi gruzínskými žoldáky sloužícími v ukrajinské armádě a příslušníky Pravého sektoru vedla ke smrti dvou vojáků.

30; Čína prohlásila, že vztahy Ruské federace a Čínské lidové republiky prožívají nejlepší okamžiky ve své historii. Letos přední představitelé Ruska a Číny uskuteční řadu osobních setkání, která pozvednou vzájemné vztahy na novou úroveň.

31; Byly zveřejněny odpovědi z průzkumu v ulicích Kyjeva, kde se ptali kolemjdoucích, zdali souhlasí s tvrzením Porošenkova poradce, že 8. březen je svátek čekistických prostitutek. Natáčelo se na jeden záběr, aby bylo zřejmé, že šokující odpovědi nebyly sestříhány.

32; Jarní zpestření: Moskevské feministky útočily na zdi Kremlu. Na Rusém náměstí v Moskvě bylo zadrženo několik lidí během akce feministek.

33; Bývalý šéf SBU se chystá za pomoci Západu osvobodit Rusko od asijského vlivu. Globální úloha Západu a Ukrajiny je osvobodit Rusko od asijských manýr a začlenit je do rodiny civilizovaných států.

34; Na Ukrajině našli způsob jak zachránit zemi. Je třeba změnit několik slov v hymně. Porošenko byl požádán o změnu čtyř písmen v hymně Ukrajiny.

35; Liberální šílenci opět odepsal Novorusko. Konstantin Borovoj, známý v úzkých kruzích jako „opoziční politik“, oznámil další krach Novoruska.

36; Semjon Semenčenko nechtěně udělal reklamu portálu Russkaja vesna v sociálních sítích. Připomeňme, že Avakovův poradce Geraščenko a ministr informací plánují uzavření této stránky na Ukrajině.

37; Divoký Kyjev: Účastníci pochodu feministek byl napaden pomocí kefíru a zelené tinktury.

38; V Německu byly náhle aktivizovány turecké tajné služby. V poslední době turecké tajné služby v Německu začaly pracovat aktivněji než dříve.

39; Ruské ministerstvo zahraničí na konferenci OSN informovalo o bezprecedentních štvanicích na křesťany na Blízkém Východě. Pozornost byla věnována také diskriminaci a pronásledování Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu na Ukrajině.

40; Gontareva by se měla smažit v pekle! V Oděse neznámí pachatelé polili ruskou banku červenou barvou symbolizující krev.

41; V Privatbance prohlásili, že Krym není Ukrajina. Krym ve skutečnosti není součástí Ukrajiny, prohlásili v bance.

42; Ukrajina předá Mezinárodnímu soudu OSN veškerou diplomatickou korespondenci s Ruskem. Ministerstvo zahraničí Ukrajiny předá Mezinárodnímu soudu OSN veškeré diplomatické nóty zaslané Rusku.

43; Ukrajinu čeká velmi špatný a bolestný scénář spojený s kroky administrativy prezidenta USA, říká známý izraelský politický expert Solomon Mann.

44; Ukrajinský ministr zahraničí vyvolal halasný skandál s ruskými novináři. Šéf ukrajinského ministerstva zahraničí se odmítl bavit s ruskými novináři a poté, co požádal USA o peníze, poštval policii na korespondenta VGTRK (Ruská státní televizní a rozhlasová společnost).

45; Jděte na Krym a vybojujte jej zpět. Obyvatelé Konotopu vyhnali účastníky blokády z města. Obyvatelé Konotopu, kde se nachází velký železniční uzel, vystoupili proti organizátorům blokády železničního spojení s Ruskem.

46; Doněcká filtrační stanice obnovila činnost po třech dnech prostojů v důsledku ukrajinského ostřelování.

47; Trumpova Podpora dosáhla už 50%. Jeho politiku naopak neschvaluje 46% dotázaných.

48; Gruzínci budou moci navštěvovat Evropskou unii bez víz od 28. března. Gruzínské ministerstvo zahraničí poblahopřálo všem občanům země k takto důležitému rozhodnutí.

49; Oni nejsou našimi nepřáteli. Piloti NATO vyprávěli o setkáních s letadly ruského vojenského letectva. Francouzští piloti vzdušných sil Aliance vyprávěli o svých zkušenostech se setkáními s ruskými letadly na nebi nad Evropou. Často se vzájemně fotografovali, usmívali se a mávali si.

50; Jejich místo je v kuchyni. Neonacisté zmařili ženské shromáždění v Užgorodu. Aktivisté pořádali akci na podporu Istanbulské konvence o prevenci násilí na ženách.

51; Kvůli nízkým příjmům se Ukrajina dostala na seznam padesáti nejlevnějších zemí světa.

52; Modernizace „jaderné triády“ USA není zaměřena proti Rusku, říká americký generál. Generál dodal, že USA nepotřebuje nové jaderné hlavice.

53; Pentagon obvinil Rusko z rozmisťování pozemních raket s plochou dráhou letu. Generál USA Paul Selva prohlásil, že Rusko porušuje ducha a cíle dohody RSMD, když rozmisťuje zakázané rakety.

54; NATO varovalo Kosovo před vytvořením vlastní armády. Jens Stoltenberg vyjádřil vážné znepokojení nad plány republiky vytvořit vlastní armádu.

55; Havárie na šachtě v okupovaném Dzeržinsku. Jsou oběti i na životech. V Dzeržinsku na šachtě „Centralnaja“ patřící společnosti Torecugol došlo výronu plynu a uhlí. Jeden člověk zahynul.

56; Obrana Islámského státu se zhroutila pod údery ruského letectva a „Tygrů“. Bylo osvobozeno rozlehlé území u řeky Eufrat. Dnes večer byla dobyta Al-Dúrá a vojáci se dostali do blízkosti základny Džiráh, kde právě nyní probíhají boje s teroristy.

57; Ostřelovač postřelil známého dobrovolníka ATO u Gorlovky. Dnes poblíž sídliště Zajcevo na okraji Gorlovky neznámý ostřelovač zranil dobrovolnici Julii Tolmačovovou ATO a jejího řidiče.

58; Obchodní blokáda Donbasu se stala pro Kyjev bolehlavem. V důsledku už šestý týden trvající blokády obchodu s republikami Donbasu ukrajinská moc narazila na dilema, protože akce silně poškozuje ukrajinskou ekonomiku i civilní obyvatelstvo. V důsledku akce hrozí ještě větší sblížení regionů s Ruskem.

59; Protivzdušná obrana Ruska bude pro americké bombardéry nepřekonatelná už za deset let. Základem vzdušných strategických sil USA jsou bombardéry B-52 vyvinuté v 50. a 60. letech.

60; Sedmadvacetiletou Ukrajinku Irinu Nogaj zatkli ve Spojených arabských emirátech za mimomanželský sex. Občan Jihoafrické republiky a jeho ukrajinská nevěsta byli zadrženi v SAE za nezákonné sexuální vztahy. Hrozí jim dlouholetý trest odnětí svobody.

61; V centru Kyjeva se střílelo na automobil. Řidič zemřel na místě. V důsledku ostřelování automobilu bylo zraněno i dítě, které muselo být hospitalizováno. Útočník šestkrát vystřelil z pistole Makarov.

62; Velitel sil Doněcké republiky byl znovu „zabit“ ukrajinskými novináři. V Luganské republice byl zabit polní velitel domobrany s přezdívkou Plastun. Ten si ze zpráv o jeho smrti dělá legraci a dál hájí jižní hranici Doněcké republiky nedaleko Mariupolu.

63; Přiblblá čarodějnice. Propagandistce majdanu se vysmáli za její slova o 8. březnu. Alana Balaba se zesměšnila svými výroky o oslavách 8. března na sociálních sítích.

64; V Istanbulu napadl dav skupinu studentek oslavujících 8. březen. Prokuratura zahájila v souvislosti s napadením trestní stíhání. Skupina neznámých pachatelů pronikla do kampusu univerzity a zaútočila na studentky během akce věnované Mezinárodnímu dni žen.

65; U Doněcka se rozpoutal intenzivní boj, v činnosti je obrněná technika a dělostřelectvo. Na předměstí Doněcka a jižně od města probíhají boje.

66; Vítězství Le Penové ve volbách se stane koncem Evropy, říká eurokomisař Pierre Moscovici. Eurokomise nemá plán B pro případ vítězství šéfky Národní fronty Marina Le Penové.

67; V Německu se polekali ruských Iskanderů. V Německu s obavami sledují, co se děje v Kaliningradské oblasti.

68; Le Penová shromáždila nutný počet podpisů politiků pro svou účast ve volbách. Šéfku strany Národní fronta Marine Le Penovou podpořilo 500 „ručitelů“.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 9.3.2017:

1; Přání a skutečnost: Odvrací se Trump od Ruska? Administrativa nového prezidenta USA Donalda Trumpa se neočekávaně rozhodla zpřísnit politiku vůči Rusku.

2; Příslušníci americké námořní pěchoty byly přesunuti do Sýrie kvůli útoku na město Rakká. Jak se očekává, námořní pěchota zaujme pozici nedaleko města, odkud budou moci poskytovat dělostřeleckou podporu v průběhu operace.

3; USA nebudou trpět provokace íránského vojenského loďstva, říká Trump. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Washington nehodlá trpět provokační akce íránského námořnictva.

4; Mlha v Kyjevě. Lidé se zalykají jedovatým dýmem. Obyvatelé Kyjeva si stěžují, že mlha, která zahalila Kyjeva, není vyvolána jen přírodními podmínkami.

5; Blbečci v čele s Parasjukem a Semenčenkem maří všechny naše snahy, říká poslankyně Čornovol o blokádě Donbasu. V případě pokračování blokády Donbasu Ukrajina přijde o 3% HDP, prohlásila skandální poslankyně Taťjana Čornovol. Veškerá hrůza této blokády spočívá v tom, že ukrajinský stát vlastně už neexistuje.

6; Dokáže Ukrajina proměnit Mezinárodní soud v cirkus? V Kyjevě jen s obtížemi odlišují Mezinárodní soud OSN hájící zákonnost od kyjevské televizní stanice „1+1“.

7; Tvrdé boje v Aleppu. Turci a Kurdové se vzájemně zabíjejí. Z obou stran jsou desítky zabitých a zraněných v okolí města Manbidž v syrské provincii Aleppo.

8; Nová role USA v Sýrii odráží maximum amerických možností. USA posílají do Sýrie omezený vojenský kontingent. Ale nikoli pro útok nebo obranu, ale pro psychologický efekt.

9; USA odevzdávají Afghánistán Číně. Čínští vojáci nahrazují americké vojáky v Afghánistánu.

10; Bílý dům nabídl funkci velvyslance USA v Rusku Jonu Huntsmanovi, píše Politico. Věc se nachází ve stádiu podpisu dokumentů.

11; Proud nelegálních migrantů z Mexika se za dobu prezidentství Donalda Trumpa snížil o 40%. Předtím se psalo, že vláda USA má v úmyslu oddělovat ženy a děti, které nezákonně překročí hranici s Mexikem.

12; Rusové zklamaní Evropou se vracejí domů. Loni se z Evropské unie do Ruska vrátilo téměř 150 tisíc krajanů, tj. každý pátý.

13; Americké Abramsy v Evropě se spěšně chystají na válku. Odstartovala modernizace na úroveň TUSK (Tank Urban Survival Kit).

14; Určitě to není holubice míru, říká Puškov o budoucím velvyslanci USA v Moskvě. Ruský senátor si myslí, že se prezident USA Donald Trump obklopuje lidmi, kteří si nepřejí zlepšení vztahů s Ruskem.

15; Erupce vulkánu Bezymjannyj na Kamčatce: Byl vyhlášen nejvyšší stupeň nebezpečí. Erupce popela ze sopky Bezymjannyj se ukázaly jako nebezpečné dokonce i pro letadla ve výšce 13 km.

16; Pracovníci Facebooku předali novináře BBC na policii po žalobě na šíření dětské pornografie. K údivu pracovníků BBC nebylo ze stovky zaslaných materiálů - včetně zobrazení násilí na dětech - 82 vůbec odstraněno.

17; Export tolerance: Proč USA proplácejí boj proti zákonu o homosexualitě v Ruské federaci? Americké fondy vyčlenily téměř dvě miliardy dolarů na boj se zákonem o zákazu propagace LGBT v Rusku.

18; V Pákistánu je 70% až 90% žen vystaveno sexuálnímu násilí. V jedné z provincií je rozšířené skupinové znásilnění žen jako trest za přečiny jejich mužů.

19; Ukrajinská armáda ostřelovala Gorlovku a její okraje. Byly pobořeny tři domy. V důsledku ostřelování bylo poškozeno i dálkové elektrické vedení.

20; Rubl oslabil v důsledku pádu cen ropy. Po pádu cen ropy vykázal rubl výrazný pokles hned v prvních minutách čtvrtečního obchodování.

21; Štáb blokády Donbasu odmítl odevzdat zbraně policii. Omezení práv občanů zavedená náčelníkem národní policie v Doněcké oblasti jsou nezákonné a štáb je nebude plnit.

22; Bělorusko se zaradovalo, že se Lotyšsko ohrazuje plotem. V Minsku jen vítají, že to usnadní práci běloruských pohraničníků.

23; Ukazatele kojenecké úmrtnosti jsou v Ruské federaci nižší než v Evropě. Informuje o tom zdravotnická tisková služba Ruska.

24; Západ odpojil Severní Koreu od mezinárodního mezibankovního systému SWIFT. Podle slov ministra zahraničí Belgie je příčinou takového rozhodnutí aktivizující se provokace Pchjongjangu.

25; USA a EU zachovají sankce proti Rusku. Evropská unie plánuje prodloužení personálních sankcí proti občanům Ruska, Doněcké a Luganské republiky o další půlrok.

26; Uhlí nebude. Horníci Lvovské oblasti zahajují stávku. Horníci z Červonogradu ve Lvovské oblasti od 9. března přerušují vykládku uhlí zákazníkům.

27; Ukrajina dostane námořní šrot z USA. Ve vedení ukrajinských vojenských námořních sil ujišťují, že staré námořní čluny ani zdaleka nejsou second hand.

28; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byly poškozeny obytné domy a narušeno zásobování plynem. Celkem ukrajinská armáda od večera vystřelila na města a vesnice Doněcké republiky 288 dělostřeleckých nábojů a min.

29; Porošenko pozval „patrioty“ k památníkům Tarase Ševčenka. Uvědomělí Ukrajinci se scházeli u Ševčenkových pomníků. Promoskevští nádeníci a agenti u Leninových pomníků.

30; Lukašenko: Pokud budeme platit za plyn jako Evropané, Mededěv také bude muset za leccos zaplatit. A cena bude nepoměrně vyšší než cena za zemní plyn., dodal mnohoznačně prezident Běloruska.

31; Jsem připraven vykoupit od Kyjeva pomník Suvorova, říká poslanec Státní dumy. Poslanec za Krym Andrej Kozenko sdělil, že je připraven odkoupit pomník, který se chystají v Kyjevě demontovat.

32; Na Ukrajině vydali „karty smrti“ s portréty politiků a aktivistů Doněcké a Luganské republiky. Patrioti Ukrajiny nadále šokují svět svými divokými středověkými projekty.

33; V Dněpropetrovsku muži po pijatice zabili a upálili svého kumpána. Během sporu, který vznikl mezi obětí a dvěma už trestanými muži, začali útočníci svého kumpána bít.

34; Merkelová vypovídala v případu Volkswagen. Vyšetřování Bundestagu má objasnit, nakolik vláda Spolkové republiky byla obeznámena s machinacemi automobilového koncernu ohledně emisí.

35; Putin propustil deset generálů ze silových resortů. Jde o vedoucí pracovníky ve strukturách ministerstva vnitra, Vyšetřovacího výboru a Federální vězeňské služby.

36; V Evropském parlamentu potvrdili bezvízový režim pro Ukrajinu. Jak známo, 2. března Výbor stálých představitelů členských zemí EU schválil rozhodnutí o vízové liberalizaci pro Ukrajinu.

37; Režisér Bortko navrhl Makrevičovi, aby se konečně už vyblil. Předtím Makarevič prohlásil, že se mu ze slova „patriotismus“ zvedá žaludek.

38; V Kremlu odpověděli na obvinění z dodávek zbraní na Donbas. Tiskový tajemník Vladimira Putina navrhl položit otázku o zbraních v Donbasu Kyjevu. Rusko není účastníkem vnitroukrajinské krize. Kyjev ví moc dobře, odkud má domobrana zbraně a kde byly skladovány před vypuknutím občanské války.

39; Dva tisíce rodin v Doněcké republice dostaly zdarma stavební materiál na obnovu svých domů po ostřelování. Oznámila to tisková služba Ministerstva výstavby a bytového hospodářství.

40; Nový velvyslanec USA v Rusku? Mormon, diplomat a realista. Jak se ve své nové funkci projeví otec sedmi děti, milovník rokenrolu a politik přísného přesvědčení Jon Huntsman, se musí teprve ukázat.

41; Ceny ropy se propadly pod 52 dolarů. Cena ropy značky Brent se poprvé od 1. prosince 2016 snížila pod hranici 52 dolarů za barel.

42; Hromadná rvačka u hrobu Tarase Ševčenka. Patrioti proti „Ukrajinskému výběru“ Představitelé politických stran se prali o místo pro položení květin.

43; Ruské letectvo dostalo nové letadlo DRLO A-50U. Letadlo A-50U je určeno pro odhalování, doprovázení a určování příslušnosti vzdušných a velkých pozemních či námořních cílů.

44; Prověrka generálního štábu odhalila v brigádě ukrajinské armády manko 100 tun paliv a maziv. V souvislosti s tím byli tři důstojníci brigády zbaveni hodností.

45; Italským komunistům ukradli Leninovu bustu. Zloději si odnesli nejen kovovou bustu, ale i prapor se srpem a kladivem a také mince.

46; Rusko předalo Mezinárodnímu soudu OSN podklady ohledně ukrajinské žaloby. Celkem jde o zhruba 800 stran materiálů.

47; V Oděské oblasti zkrachovala soutěž na nejlepší návrh pomníku „hrdinům ATO“. Lhůta pro odevzdání návrhů se několikrát prodlužovala, ale nebyl podán ani jeden návrh.

48; Turecká vojska ostřelovala z těžkého dělostřelectva syrské pohraničníky. Turecká armáda a síly operace Štít Eufratu ostřelovaly syrské pohraničníky s využitím prostředků těžkého dělostřelectva.

49; Voják ukrajinské armády vyhrožoval, že odpálí granát na vesnické diskotéce. Policie obdržela telefonát o události od samotného starosty 8. března večer.

50; Džigurda dostal pas Doněcké republiky. Skandální ruský herec Nikita Džigurda dostal pas Doněcké republiky a chystá se vystoupit na jevišti Donbass Opery v Doněcku. Nebudu proti tomu, abych vystoupil na scéně Donbass Opery, prohlásil.

51; Rozmístění protiraketové obrany USA v Jižní Koreji může vyprovokovat závody ve zbrojení a zkomplikovat vyřešení jaderného problému, říká ruské ministerstvo zahraničí.

52; V Doněcké republice v létě vyrobí první autobus vlastní produkce. První autobus republikové produkce bude smontován v létě 2017 v doněckém závodě Doněckgormaš.

53; Jihovýchod Ukrajiny se stává skládkou lvovského odpadu. Osm nákladních vozů s odpadem ze Lvova vyložili v noci z 8. na 9. března na skládce u obce Mologa v Belgorod-Dněsterském okrese.

54; Ukrajinští rybáři zablokovali Dunaj. Muži požadují povolení k lovu sleďů.

55; Jaroš slíbil nikolajevským „separatistům“, že jim uřeže hlavy. Oznámil to na tiskové konferenci šéfa Nikolajevské oblastní administrativy.

56; Kde žijí miliardáři? List Business Insider připravil videoinformaci o tom, kde žijí světoví miliardáři. Rusko se spolu s Velkou Británii, Indií, Hongkongem a Itálií ocitlo mezi zeměmi, ve kterých žije 40 až 100 miliardářů. Drtivá většina miliardářů žije ale v USA, Číně, Německu a Švýcarsku. Česká republika ani Slovensko na seznamu nefiguruje.

57; V Doněcké republice byl vytvořen fond pro podporu krajanů na území Donbasu pod kontrolou Ukrajiny. V Doněcké republice zahájil svou činnost Fond „Jednotný Donbas“.

58; Putinovi navrhli zrušení povolenek na práci pro obyvatele Donbasu. Návrh vznikl v souvislosti s výzvou pracovního kolektivu Alčevského metalurgického kombinátu v Luganské oblasti.

59; Lukašenko promluvil o „majdanovcích“ v Bělorusku. Běloruský prezident přikázal, aby byl udělán ideální pořádek, a zdůraznil, že Majdan v Minsku prostě nebude.

60; Kurdové předali ruskému specnazu řadu obcí v provincii Aleppo. Konvoj syrských vojáků vstoupil na území ovládané Kurdy, kde je už čekal specnaz a vojenská policie Ruské federace.

61; V Radě federace oznámili hlavní cíl Ruska v Libyi. Rusko neplánuje rozmístění svých vojenských základen v Libyi.

62; Evropě dochází trpělivost ohledně Ukrajiny, říká Miller. V EU roste netrpělivost kvůli neplnění reforem slíbených ukrajinskou vládou.

63; Byly zveřejněny nové záběry z bojové činnosti Sil speciálních operací Ministerstva obrany Ruské federace během protiteroristické operace v Sýrii.

64; Ruská protivzdušná obrana může ovlivnit „svobodu manévrů“ USA, obává se Pentagon. Ministerstvo obrany USA se obává, že ruské systémy protivzdušné obrany v Sýrii mohou mít negativní vliv na „svobodu manévrů“ amerického letectva.

65; Rusko vyzvalo Ukrajinu, aby přerušila blokádu Donbasu. Moskva považuje blokádu Donbasu za nepřijatelnou a Kyjev je povinen učinit vše, aby byla ukončena.

66; Vedení Ukrajiny si nakoupí alkohol za 1,5 milionu hřiven. Pro úředníky v tomto roce plánují nákup 14,5 tisíce láhví lihových nápojů.

67; CO se nyní děje na frontových pozicích obrany Doněcké republiky v obci Spartak? Obránci Republiky vyprávěli, jak si počíná nepřítel a jak probíhá služba v jednotce.

68; Protiruská hysterie mění USA v policejní stát, píše Observer. Hysterie kolem ruských „diplomatů-špiónů“ má nevysvětlitelný charakter.

69; U Palmýry byl těžce zraněn veterán 45. pluku specnazu výsadkových vojsk a účastník bojových akcí na Kavkazu, zpěvák Vjačeslav Kornějev.

70; U Doněcka probíhají boje. Ukrajinská armáda používá dělostřelectvo. Dnes večer u Doněcka propukly boje. Ukrajinská armáda opět ostřeluje pozice doněckých ozbrojených sil.

71; Na čem se domlouvali Putin a Netanjahu? Do Ruska přijel izraelský premiér a jeho návštěva se může stát bodem obratu v rusko-izraelských vztazích.

72; Ukrajina používá soud OSN pro zpolitizovaná obvinění, říká ruské ministerstvo zahraničí. Ukrajinské ministerstvo zahraničí má v úmyslu předložit u soudu všechny diplomatické nóty předané Rusku od počátku konfliktu v Donbasu.

73; V Kongresu USA schválili návrh zákona o poskytnutí smrtících zbraní Ukrajině, říká poslanec. Sněmovna reprezentantů Kongresu USA počítá s vyčleněním 150 milionů dolarů na vojenskou podporu Ukrajině.

74; USA jsou připraveny k rozhovorům se Severní Koreou, pokud k tomu bude připraven i Pchjongjang, říká Státní department.

75; Ukrajinská armáda ostřelovala Zajcevo. Byl poškozen obytný dům. Ukrajinská armáda 9. března večer zahájila palbu na předměstí Gorlovky – Zajcevo.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 10.3.2017:

1; Írán odložil start nosné rakety kvůli hrozbám ze strany USA. Připravovali jsme ke startu raketu civilního určení pro vypuštění na oběžnou dráhu, ale z obav na základě hrozeb ze strany USA jsme ji zase umístili do hangáru.

2; Na Ukrajině oznámili, kdy Rusko uzná nezávislost Donbasu. Podle názoru ukrajinského politologa Vadima Karasjova Rusko brzy uzná nezávislost Republik Donbasu.

3; Střelba ve švýcarské kavárně. Několik lidí bylo zabito. V kavárně ve švýcarské Bazileji došlo ke střelbě. Není vyloučen teroristický útok. Dva lidé byli zabiti, jedna osoba je ve vážném stavu.

4; V novém americkém filmu „Geostorm“ katastrofa zničí Moskvu. Premiéra filmuje plánována na podzim roku 2017.

5; Washington prospal posílení Ruska na Blízkém Východě, píše Foreign Policy. Konfigurace sil na Blízkém Východě se změnila k nepoznání. USA přišly o svou někdejší váhu, zatímco Rusko své pozice upevňuje.

6; Ruský specnaz v syrské poušti. Vojenský korespondent Alexandr Koc prožil den s jednotkou Sil speciálních operací u Palmýry.

7; Perspektivy Vojenské námořní flotily Ukrajiny: Čemu bude velet třináct ukrajinských admirálů? První zástupce velitele ukrajinské námořní flotily Andrej Tarasov promluvil o tom, o jaká plavidla se flotila rozroste v nejbližší době. O nějaké bojové efektivnosti vysloužilých plavidel NATO se vůbec nedá mluvit.

8; Demonstranti v Kyjevě prohlašovali, že Rusko utlačuje Burjaty v Donbasu. Rusko vysílá Čečence a Burjaty na Donbas, aby snížila jejich populaci.

9; Uživatele sociálních sítí vyděsil ďábelský smích premiérky Velké Británie při slyšeních v Dolní sněmovně. Na internetu se objevily nápadité montáže.

10; Před koncem světa se nelze schovat ani před ním utéci. Bohatí lidé utrácejí enormní sumy peněz na budování bunkrů pro přežití hrozící apokalypsy.

11; Ruské letectvo v roce 2017 dostane 16 nových bombardérů Su-34. Celkový objem zakázky je 92 těchto letadel.

12; Za posledních 24 hodin ukrajinská armáda osmkrát ostřelovala Luganskou republiku. Palba byla vedena z minometů ráží 120 mm a 82 mm, ze zbraní bojových vozidel pěchoty, granátometů a střelných zbraní.

13; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhuje poskytovat daňovou slevu těm, kdo si spoří na důchod, v závislosti na objemu příspěvků od každého pracujícího občana.

14; Na Ukrajině roste inflace, hlásí ukrajinská statistická služba. V meziročním vyjádření se růst cen zrychlil z lednových 12,6% na únorových 14,2%.

15; V Rusku bude zpřísněn trest za nabádání dětí k sebevraždě. V poslední době se na sociálních sítích šíří virtuální hra, která vede děti k sebevraždám.

16; Lukašenko přikázal úředníkům, aby zaměstnali své nepracující příbuzné. Nestačí zaplatit „daň z příživnictví“. Je třeba, aby pracovali.

17; Rodina hlavního protikorupčního úředníka Ukrajiny žije v přepychu. Přitom podle elektronického prohlášení náměstek šéfa SBU žije v ubytovně.

18; Ukrajina ve své nynější podobě připomíná vlak bez strojvůdce, řítící se zvesela k propasti.

19; Rusko nežádá Západ, aby zrušil sankce, říká Lavrov. Ruský ministr zahraničí učinil toto prohlášení na tiskové konferenci k výsledkům setkání s ministrem zahraničí Německa.

20; Ceny ropy padají už třetí den za sebou. Ceny ropy ani v pátek nijak nepospíchají s korekcí po podstatném snížení z předcházejícího obchodování.

21; USA pokrytecky přesvědčují celý svět o existenci „ruského ďábla“, píše americký novinář. Obviňováním „krvavého Putinova režimu“ politici USA zakrývají četná nepohodlná fakta z vlastní nedávné historie.

22; Zdroj informoval o příčinách ztráty dvou stíhaček „Admirála Kuzněcova“ u břehů Sýrie. Připomeňme, že na konci roku 2016 palubní stíhačky Mig-29K a Su-33 sjely z paluby a spadly do moře.

23; Tři putinovské údery v Sýrii? Jak Rusové učí Syřany bojovat. Syrská armáda se dostala až k Eufratu. Léta porážek a ustupování vystřídala zpočátku skromná, později i velká vítězství.

24; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byly pobořeny domy, narušeno zásobování plynem a elektřinou. Celkem ukrajinská armáda od včerejšího večera vystřelila 199 tankových a dělostřeleckých nábojů a také min.

25; Liberální aktivista Dadin byl zadržen na shromáždění u budovy Vězeňské služby. Dříve byl muž odsouzen za opakované porušení pravidel pořádání shromáždění. Rozsudek byl později zrušen.

26; Vstřícný kurs. O čem hovořili Putin a Erdoğan? Setkání prezidentů Ruska a Turecka se konalo dnes v Moskvě.

27; Evropská unie se vydala cestou rozpadu, říká Kaczyński. Polský politik obvinil Německo ze zhoubného tlaku na jiné země Evropské unie.

28; Moderátor CNN Reza Aslan ochutnal v přímém přenosu lidský mozek. K incidentu došlo při natáčení u hinduistické sekty praktikující kanibalismus. Později prohlásil, že v tom nevidí nic hrozného.

29; V Turecku havaroval vrtulník s Rusy na palubě. V podmínkách husté mlhy stroj narazil do nefunkční televizní věže.

30; V Luganské republice byly zadrženy osoby podílející se na vraždě náčelníka správy Národní policie Anaščenka. Všichni jsou vojáky sil zvláštního určení Ukrajinské armády, kteří se dostali do Luganska v rámci diverzní skupiny.

31; Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky označili organizátory a vykonavatele Giviho vraždy. Tito lidé nesou odpovědnost i za jiné zločiny spáchané v Luganské, Doněcké republice a na Krymu, upřesnili na ministerstvu.

32; Jak budou Sberbanku zbavovat ukrajinského podnikání? Sberbanka může přijít o svůj byznys v souvislosti s rozhodnutím začít obsluhovat klienty mající pasy občanů Doněcké a Luganské republiky.

33; „Majdan“ v Jižní Koreji. Desítky tisíc protestujících. Jsou oběti na životech. Demonstranti se pokoušeli probít přes policejní kordón k budově Ústavního soudu, kterou se chystali napadnout.

34; Poslanec Nejvyšší rady: Ukrajina do dvou měsíců zkolabuje. Ekonomika Ukrajiny se za dva měsíce zhroutí a následky pocítí na sobě každý Ukrajinec.

35; V centru Kyjeva zadrželi vojáka ukrajinské armády s granáty. Situace v Kyjevě už připomíná zpravodajský souhrn z 90. let.

36; Na Ukrajině bude transgenderům a psychicky nemocným lidem povoleno adoptovat děti. Starý seznam chorob, při kterých byla adopce zakázána, je diskriminační, tvrdí na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví.

37; K čemu Doněcká republika potřebuje Džigurdu? Známý ruský novinář Andrej Babickij komentoval vydání pasu Doněcké republiky skandálnímu herci Nikitovi Džigurdovi.

38; Saúdská Arábie se chystá k nové ropné válce se Spojenými státy. Zesílení aktivity břidličných výrobců v USA nutí Saúdskou Arábii připravovat se na další kolo cenové války na ropném trhu.

39; Ve Lvovské oblasti uřízli na památníku Ivana Franka ruku. Takto utrpěl nejen samotný pomník, ale i celá sedmikilometrový umělecko-vzpomínkový komplex „Cesta Ivana Franka“.

40; Vojenská situace v Doněcké republice: V týdnu od 4. do 10. března byly ostřelování ze strany ukrajinské armády vystaveny prakticky všechny obce Republiky.

41; Pentagon se bojí posílení vlivu Ruska v Severní Africe. Dříve šéf afrického velení USA vyjádřil obavy z kontaktů libyjských politiků a ruských vojáků.

42; Ukrajinská moc rozvinula plnohodnotný program zaměřený na vyhlazení obyvatelstva Republik Donbasu, říká Plotnickij. Je k dispozici prohlášení šéfa Luganské republiky o projevech terorismu vůči obyvatelům Donbasu ze strany Ukrajiny.

43; Ukrajinští radikálové vyhrožují zablokováním dovozu ruského uhlí. Radikálové také otevřeli pozorovací pevnost u Konotopu nedaleko hranice s Ruskou federací a chystají se něco podobného otevřít i Ve městě Sumy, v Kupjansku či v obci Kazačja.

44; Luganská republika vyzvala garanty Minska-2, aby zareagovali na prohlášení Kyjeva ohledně voleb. Předtím v politické podskupině kontaktní skupiny Donbasu oznámili stažení otázky konání voleb v Donbasu z programu.

45; Ukrajina očekává další tranši úvěru od MMF po 20. březnu. V podepsaném memorandu MMF a Ukrajiny jsou obsaženy požadavky fondu na provedení penzijní, pozemkové a bankovní reformy.

46; Turecko má zájem o dodávky letadel MS-21 z Ruska, říká Erdoğan. Erdoğan vyzval ke zvýšení počtu letů mezi Ruskou federací a Tureckem.

47; Putin a Erdoğan projednali vojenskou spolupráci Ruska a Turecka. Tato otázka byla projednána v pátek na zasedání rady pro spolupráci na nejvyšší úrovni mezi Ruskou federací a Tureckem.

48; Byly zveřejněny záběry z tureckého ostřelování obce v provincii Aleppo během příjezdu kolony ministerstva obrany Ruské federace tureckou armádou.

49; V USA poprvé za 30 let objevili velké naleziště ropy. Španělská ropná společnost Repsol a její partner Armstrong Energy objevili na Aljašce naleziště, které je největší za posledních 30 let.

50; Rusko pozastavilo dodávky dieselového paliva na Ukrajinu. Je to spojeno s tím, že Federální služba pro technickou a exportní kontrolu nevyřizuje potřebné dokumenty.

51; Jedinými milými sousedy Evropy jsou lední medvědi, říká německý minstr zahraničí. Předtím ministr mluvil o obavách Evropy ze závodů ve zbrojení.

52; V Charkovské oblasti hoří cisterny s mazutem a kapalným plynem. K hašení požáru přijelo 16 kusů požární techniky, 60 hasičů a požární vlak.

53; Děsnej člověk... Medveděv zabanoval Navalného. Opozičník Alexej Navalnyj oznámil na svém Twitteru, že premiér Ruska Dmitrij Medveděv mu zablokoval přístup k účtu na Instagramu. Navalnyj zneužil Medveděvovy fotografie z Instagramu pro své útočné video proti premiérovi.

54; Jsem Putinův agent, prohlásil ironicky český prezident. Prezident České republiky Miloš Zeman se žertem označil za agenta Ruska, Trumpa, Izraele a Číny. Poté vše uvedl na pravou míru, když prohlásil, že je agentem výhradně jen české republiky.

55; Trump a Merkelová projednají míru účasti USA při řešení konfliktu v Donbasu.

56; Rusko musí sehrát svou roli při zastavení války v Sýrii, říká ministerstvo zahraničí Velké Británie. Rusko se musí podílet na zastavení války a na politickém urovnání situace v Sýrii.

57; Civilní obyvatelé byli zraněni v důsledku ostřelování Jasinovaté ze strany ukrajinské armády. Dva civilní obyvatelé byli zranění v důsledku ostřelování ze stany ukrajinské armády na sídlišti Doněck-Severnyj na jižním okraji Jasinovaté.

58; Rusko neuvažuje o návratu k projektu Jižní proud, říká šéf ministerstva energetiky Ruské federace Alexandr Novak.

59; Veterán ATO zbil generála ukrajinské armády. K incidentu došlo v důsledku sporu o „svatojiřské stuhy a zásluhy dědů“.

60; Ukrajinští radikálové vyhrožují, že připraví Donbas o vodu a elektřinu Oznámil to druhý velitel trestního batalionu Donbass Anatolij Vinogrodskij.

61; V Německu evakuovali pět jaderných elektráren. Na všech jaderných elektrárnách byl vyhlášen režim mimořádné situace, personál byl evakuován. Vše v souvislosti s dvaadvacetiminutovou ztrátou spojení s civilním letadlem letícím z Maďarska do Velké Británie přes německý vzdušný prostor, informuje internetová verze týdeníku Spiegel.

62; Putin uskutečnil operativní setkání se členy Bezpečnostní rady Ruské federace. Projednávaly se aktuální otázky vnitroruské sociálně-ekonomické situace, ale také došlo k výměně názorů na téma syrského urovnání a rozhovorů s tureckou stranou.

63; Setkání Putina a Erdoğana: Návrat k mnohovrstevnaté součinnosti. V pátek proběhla jednání prezidenta Ruska Vladimira Putina s prezidentem Turecka Erdoğanem.

64; Ukrajina odmítá Minské dohody, říká Gryzlov. Kontaktní skupina projednávala změnu textu minských dohod, prohlásil stálý zástupce Ruské federace Boris Gryzlov.

65; Představitel Bílého domu Spicer přišel na tiskovou konferenci s odznakem s vlajkou USA obráceným vzhůru nohama.

66; Ruské letectvo zastavilo jatka v Deráa. Drtivé údery na Islámský stát zachraňují hlavy opozice. 9. března 2017 ruská letadla uskutečnila řadu drtivých náletů na pozice teroristů Islámského státu v provincii Deráa.

67; V Pentagonu informovali o součinnosti s Ruskem v Sýrii. Vojáci USA a Ruska stále více využívají informační kanály pro varování o pozemních operacích v Sýrii.

68; V USA nebudou zveřejňovat příčiny Čurkinovy smrti. Soudní lékařský expert New Yorku nebude zveřejňovat příčiny smrti stálého zástupce Ruska při OSN Vitalije Čurkina.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 11.3.2017:

1; Veterán ATO zabil svou manželku a dceru, poté spáchal sebevraždu. Podle předběžných informací se vraždy dopustil sedmadvacetiletý otec rodiny, účastník ATO a ozbrojenec z neonacistického „Azova“.

2; U Doněcka a v jižní části Republiky probíhaly v noci na dnešek boje, hořely obytné domy.

3; Proti Ukrajině mohou být zavedeny sankce kvůli blokádě Donbasu. Ukrajina nemá právo zastavovat dodávky energií svým občanům.

4; Trumpa pronásleduje hluboký stát neloajálních úředníků, říká Bílý dům. Bílý dům je přesvědčen, že prezidenta Trumpa pronásleduje „hluboký stát“.

5; Nový Su-34 dokáže schovat před radary nepřítele celou letku. Tento stroj se výtečně osvědčil v akci, ale jeho potenciál ještě ani zdaleka není zcela odhalen.

6; Vše v jednom: Proč Írán tvrdí, že jeho nový systém protivzdušné obrany je lepší než ruský? Není to poprvé, co Írán dělá podobná prohlášení. Experti předpokládají, že íránští konstruktéři vytvořili slušnou zbraň, ale její charakteristiky určitě nebudou unikátní.

7; Ukrajinští soudci si masově stěžují na tlak. Celkem přišlo na „Nejvyšší soudcovskou radu“ 66 oznámení soudců různých instancí ohledně vměšování do jejich činnosti.

8; Rusko zatahuje Trumpa do „ukrajinských povinností“. Rusko zve Spojené státy jako nového účastníka jednání, aby se účastnily řešení ukrajinské krize.

9; Černý pátek ukrajinské armády. Okupanti utrpěli velké ztráty. Tiskové centrum štábu tzv. ATO oznámilo významné ztráty v řadách ukrajinských okupantů v Donbasu.

10; Anatolij Šaríj komentoval konflikt „veterána ATO“ s generálem ukrajinské armády. Triumfovala buranská omezenost.

11; Ukrajina bude muset v Minsku projednat všechny politické otázky urovnání v Donbasu, říká ministerstvo zahraničí Doněcké republiky. Změny v klíčovém dokumentu mírového urovnání v Donbasu, tzv. Komplexu opatření, nebyly provedeny, prohlásila Nikanorova.

12; Syrská armáda zmařila výsadkovou operaci Islámského státu v Deyr az Zauru- potopila sedm říčních plavidel a zabila 50 ozbrojenců. V tutéž dobu ruské letectvo zaútočilo na pozice islámského státu na hoře Al-Tardá v okolí Al-Bagília a v městech Al-Hussejníja a Ajaš.

13; Proti zájmům Gazpromu je Polsko připraveno zmrazit celou Evropu. Gazprom přišel o možnost využívat Severní proud v plné kapacitě.

14; Goebbels-NATO proti Rusku: Novinka o vytvoření informačních vojsk Ruské federace vyvolala na Západě hysterii. V západním tisku vyvolal hysterii už jen fakt, že Rusko má tu odvahu bránit se vodopádům lží, který se na ně valí.

15; Lvovský odpad jako symbol komunálního kolapsu celé Ukrajiny. Problém odpadu v hlavním městě Haliče nejen že není řešen, ale ještě se rozšířil na celou Ukrajinu.

16; V syrské válce došlo ke zlomu. Teroristé mají velké ztráty a ustupují. Ruské letectvo za týden uskutečnilo 452 náletů na cíle Islámského státu na východě provincie Aleppo a zlikvidovalo více než 600 ozbrojenců, 16 bojových vozidel pěchoty a další techniky.

17; Využije Minsk novou šanci vyřešit ropný a plynový spor s Moskvou? Co může zabránit Minsku v tom, aby změnil trasu dodávek surovin do Západní Evropy?

18; V UEFA vyčlenili milion euro na rozvoj fotbalu na Krymu. Představitelé Svazu evropských fotbalových asociací jsou připraveni spolupracovat s Krymským fotbalovým svazem na různých projektech.

19; Na radnici New Yorku přece jen zveřejnili příčinu smrti Vitalije Čurkina. Předtím experti z oboru soudního lékařství prohlásili, že z diplomatických důvodů nebudou zveřejňovat příčiny smrti stálého zástupce Ruské federace při OSN.

20; Brexit může být spuštěn už 14. března. Na co nejrychlejším začátku procedury vystoupení země z EU trvá vláda Velké Británie.

21; Ruské letectvo zastavilo jatka v Deráa. Drtivé údery na cíle Islámského státu zachraňují hlavy opozice. 9. března 2017 ruská letadla podnikla řadu drtivých náletů na pozice teroristů Islámského státu v provincii Deráa.

22; Svět prožívá největší humanitární krizi od roku 1945, říká OSN. Bez kolektivních a koordinovaných snah může až dvacet milionů lidí zemřít hladem.

23; Porošenko: Doufám, že EU prodlouží sankce proti Rusku. Hlavní starostí prezidenta Ukrajiny je, aby severnímu sousedovi bylo co nejhůř. Pak mu ale nezbývají síly na vyřešení problémů ve vlastní zemi.

24; Ukrajina je na první místě v Evropě v úrovni úmrtnosti rodiček a novorozenců. V některých pochybných disciplinách Ukrajina v Evropě bezpečně vede.

25; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl u Gorlovky zraněn civilní obyvatel. Kromě toho bylo poškozeno pět obytných domů.

26; Ukrajina zastavila dodávky vody do Luganské republiky. Ve tři hodiny ráno bez předložení jakýchkoli oficiálních dokumentů byla zastavena dodávka vody ze Západní filtrační stanice.

27; Turecko přerušilo paroplavební spojení s Krymem. Důvody svého rozhodnutí Ankara neupřesňuje.

28; Auta jsou jen pro nuzáky? Generál ukrajinské armády létá vrtulníkem. Ukrajinské ozbrojené síly tvrdí, že to není využívání luxusního taxi, ale účast generála na zkušebních letech vojenského vrtulníku.

29; Za co si máme vážit dědka-veterána? Porošenkův poradce vyjádřil radost ze zbití generála ukrajinské armády. Všichni tihle komunističtí „veteráni“... Čeho jsou vlastně veteráni, když se narodili v roce 1949? Jsou to veteráni služby v řadách Armády Sovětského svazu. Brrr.

30; Už třetí rok nás zabíjejí. Obyvatelé frontové obce Doněcké republiky vyprávějí o ostřelování z Gradů. Oni potřebujou území a ne nás. Nás je třeba zlikvidovat,stěžují si místní obyvatelky.

31; Miloševiče záměrně otrávili v Haagu. Senzační vyšetřování srbského profesora. Miloševič rozcupoval Haagský tribunál, všechna obvinění byla zcela vyvrácena, což nakonec byl důvod pro jeho likvidaci.

32; Více než polovina letectva americké námořní pěchoty není bojeschopná, píše Washington Examiner. V tuto chvíli je méně než polovina letadel Sboru námořní pěchoty USA připraveno okamžitě vzlétnout.

33; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin vystřelila na území Doněcké republiky 550 nábojů a min. U fronty bylo pozorováno ukrajinské dělostřelectvo. Podle informací při ostřelování Republiky bylo poškozeno sedm obytných domů.

34; Jak mlčení indických aerolinií uvedlo Evropu do bojové pohotovosti. Za méně než jeden měsíc ve vzdušném prostoru Evropy dvě letadla indických aerolinek ztratila spojení s dispečery.

35; Ve Vinnické oblasti byl zbourán poslední Leninův pomník. Ve Vinnické oblasti přejmenovali nejvíce názvů v celé Ukrajině.

36; K čemu povede polská demarše. Odmítnutí Varšavy podepsat závěrečný dokument ze summitu EU může mít vážné následky.

37; OSN varuje před rizikem chemické katastrofy na Ukrajině. Expert OSN vyzval strany konfliktu, aby respektovaly občanský charakter infrastrukturních objektů a vodovodních systémů.

38; Za posledních 24 hodin během ostřelování ze strany ukrajinské armády zahynul jeden voják Doněcké republiky. Poznamenejme, že celkem za uplynulých 24 hodin ukrajinská armáda vystřelila na území Doněcké republiky 550 nábojů a min.

39; Prezident Turecka označil nizozemskou vládu za pozůstatky nacistů. Takto Erdogan reagoval na zákaz vstupu tureckého ministra zahraničí Mevlüta Çavuşoğlu do země.

40; Kanadští policisté zastřelili Rusa při rutinní dopravní kontrole. Savinovi bylo 55 let, z nichž posledních osm pracoval jako vrtař v konstrukční kanceláři Great Canadian.

41; V syrském Tartusu byla zahájena modernizace ruské základny vojenské námořní flotily. Komplex prací ve všech směrech bude zahájen ke konci roku. Práce potrvají zhruba pět let.

42; Ukrajinský diverzant oznámil jméno vraha Motoroly. Voják ukrajinské armády Ivan Dějev podezřelý z diverzí označil jméno vraha velitele batalionu Sparta.

43; Není každému souzeno být Kapicou nebo Rostropovičem. Známý ruský herec a režisér Ivan Ochlobystin komentoval vydání pasu Doněcké republiky Nikitovi Džigurdovi.

44; Ukrajinská armáda ostřelovala osadu poblíž Jasinovaté. Byly poškozeny sloupy elektrického vedení zásobující Avdějevku a Doněckou filtrační stanici. Minometnému ostřelování za strany ukrajinské armády byla vystavena obec Krutaja Balka.

45; V Charkově se dvacet lidí otrávilo v aquaparku výpary chlóru. V tuto chvíli je v oblastní dětské nemocnici č. 1 ještě šest dětí s příznaky otravy výpary chlóru.

46; SBU připravovala atentát na jednoho z lídrů domobrany Igora Bezlera s přezdívkou „Běs“.

47; Velvyslanec EU vyjmenoval podmínky pro konání voleb v Donbasu. Místní volby v Donbasu jsou možné za účasti ukrajinských stran a ukrajinských médií, které mají tyto volby zpravodajsky pokrývat.

48; Rusko se v roce 2017 stalo největším zahraničním dodavatelem uhlí na Ukrajinu. Svědčí o tom údaje ze Státní fiskální služby.

49; Ukrajinští vojáci ostřelovali automobily s personálem Doněcké filtrační stanice během jeho evakuace. Ukrajinská armáda zahájila palbu na automobily, které odvážely personál z Doněcké filtrační stanice.

50; Vlivem Ruska na volby v USA se začalo zabývat supertajné oddělení FBI. Vyšetřováním se zabývá patnáct až dvacet lidí.

51; Premiér Nizozemská označil Erdoganovo prohlášení přirovnávající nizozemské úřady k fašistům za šílené. Erdogan označil kroky Nizozemska za nacismus a pohrozil odvetnými opatřeními.

52; V Doněcké republice se hlídka OBSE dostala do minometné palby. Hlídka Zvláštní monitorovací mise OBSE se dostala na jihu Doněcké republiky do minometné palby.

53; Bitka s policií v Itálii. V italské Neapoli probíhají protesty proti návštěvě lídra strany Liga Severu Mattea Salviniho.

54; Tank ukrajinské armády střílel po obytné mnohopodlažní budově v Avdějevce. Podle slov místních obyvatel se na místě události nacházejí novináři ukrajinské televizní stanice TSN.

55; Následky nočního ostřelování Doněcka ze strany ukrajinských vojsk. Vojenská dopisovatelka Anna Dolgarjova zveřejnila fotografie následků nočního ostřelování.

56; Na Ukrajině informovali o hrozbě pádu hřivny. Národní banka Ukrajiny může podpořit kursy hřivny bez pomoci MMF, ale střednědobé a dlouhodobé perspektivy jsou velmi mlhavé.

57; Ukrajina obnovila dodávky vody do města Stachanov a Pervomajsk v Luganské republice.

58; Ukrajina provádí v Donbasu „AGO“ – antigenetickou operaci. Dříve se styděli o tom otevřeně hovořit, ale dnes zástupci ukrajinské okupační moci už zcela otevřeně hovoří o tom, že obyvatelé Donbasu mají „vadnou genetiku“.

59; Diplomatický skandál: Policie Nizozemska uzavřela příjezdovou trasu ke konzulátu pro tureckého ministra. Policie Nizozemska uzavřela silnici před tureckým konzulátem v Rotterdamu jako odpověď na prohlášení turecké ministryně pro rodinné otázky Fatmy Betül Sayan Kaya, že má v úmyslu vyjet na návštěvu do Nizozemska pozemní cestou.

60; Britští ministři dostali zákaz vyjíždět do zahraničí. Konzervativní strana Velké Británie zakázala členům vlády vyjíždět na cesty do zahraničí. Zákaz platí do okamžiku spuštění procesu Brexitu.

61; Ukrajina zůstala dlužna dvouměsíční mzdu pracovníků tří podniků převedených pod jurisdikci Doněcké republiky. Otázka zaplacení za práci se má řešit cestou rozhovorů s ukrajinským vedením těchto společností.

62; Evropská unie se nachází ve stavu zmatku a chystá se na transformaci, říká expert. V Arménii, kde velmi brzy proběhnou parlamentní volby, probíhá výjezdní zasedání klubu Valdaj.

63; Trump nedokáže změnit zahraniční politiku USA, říká expert. Prezidentovi USA Donaldu Trumpovi se nepodaří změnit zahraniční politiku své země.

64; V USA se prokurátor vzbouřil proti ministerstvu spravedlnosti. Federální prokurátor Manhattanu Preet Bharara odmítl splnit požadavek ministerstva spravedlnosti USA, aby odstoupil. O den dříve americké ministerstvo spravedlnosti vyzvalo k odstoupení 46 prokurátorů, kteří byli jmenováni bývalým prezidentem USA Barackem Obamou. Mezi nimi i Bharara.

65; V Nizozemsku zadrželi tureckou ministryni. V Nizozemsku byla zadržen automobil turecké ministryně pro záležitosti rodiny a sociální politiky Fatmy Betul Sayan Kaya.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 12.3.2017:

1; Turecko požádalo nizozemského velvyslance, aby se nevracel z dovolené zpět do země. Na tureckém ministerstvu zahraničí prohlásili, že návrat velvyslance Nizozemska do Turecka po jeho dovolené je nežádoucí.

2; Turecké úřady zablokovaly diplomatická zastoupení Nizozemska. Turecká policie zablokovala přístupové cesty k diplomatickým zastoupením Nizozemska v Ankaře a Istanbulu z důvodů bezpečnosti.

3; Teroristé v Bruselu chtěli tenkrát zaútočit na občany Ruska, USA a Izraele. Připomeňme, že k výbuchům došlo na mezinárodním letišti v Bruselu 22. března 2016.

4; Na Rovenské jaderné elektrárně byl odstaven třetí energoblok. Podle stavu z 11. března 8:00 hod. jsou na Rovenské jaderné elektrárně v provozu tři energobloky s celkovým výkonem 1.525 MW.

5; V turecké vládě obvinili Nizozemsko z porušení mezinárodní legislativy. Ministryně pro rodinu a sociální záležitosti Fatma Betül Sayan Kaya označila postup Nizozemska za porušení mezinárodních zákonů.

6; Nenávist bude hledat svůj ventil. Co se stalo příčinou série útoků v Německu? Policie vyšetřuje incidenty po celé zemi, aniž informuje o detailech. Občany Německa drží v napětí.

7; Účastníci blokády Donbasu odevzdali svého kolegu policii. Muž, kterého zadržela policejní hlídka, je hledanou osobou.

8; Proč Ukrajina přerušila dodávky vody do Luganské republiky? V Luganské republice doporučili obyvatelům, aby si udělali nutné zásoby vody.

9; Ukrajina: Jedna krize končí, druhá začíná. Navzdory neustálým proroctvím o nutnosti krachu současné Ukrajiny se země silou vůle ještě drží.

10; Blesková válka „Tygrů“ a ruského letectva. Bylo osvobozeno více než 150 obcí na východě provincie Aleppo. Byly zabity stovky ozbrojenců Islámského státu.

11; Hra na sebezničení. Jak boj s ruskými bankami podkopává finanční systém Ukrajiny. Aktivisté blokády Donbasu dali ukrajinským úřadům dva týdny na to, aby uzavřely ukrajinskou dceřinou společnost ruské Sberbanky.

12; Ne všechny Rusy na Ukrajině nenávidí. Liberály, „demokraty“ a „zapadniky“ na Ukrajině milují.

13; Ukrajina se připravuje na boj v horách. V těchto dnech ukončili vojáci 128. samostatné brigády ukrajinské armády bojová cvičení v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem.

14; Polsko se bojí vydírání. Proč se Varšava pustila do soupeření s EU? Varšava je nespokojena se znovuzvolením Donalda Tuska do funkce šéfa Evropské rady.

15; Průvodce po Trumpových poradcích: Od vylidnění Sibiře až po plynovou blokádu Ruska. Adminstrativa prezidenta Trumpa se údajně rozhodla ustoupit od vyjednávání s Ruskem ohledně společného postupu proti Islámskému státu.

16; Ve Fukušimě došlo k zemětřesení. Zemětřesení o magnitudě 5,3 proběhlo v neděli ráno v prefektuře Fukušima na severovýchodě Japonska.

17; V Arktidě došlo k cvičnému souboji jaderných ponorek. Strategická raketami vyzbrojená ponorka Jurij Dolgorukij a mnohocílová ponorka Obninsk uskutečnily torpédový souboj pod vodou.

18; Bez migrantů: Saúdská Arábie deportuje 5 milionů lidí. Jen žádnou migrační krizi. Nejbohatší arabská země nechce následovat příklad Evropské unie.

19; Anaščenkovy vrazi získali informace o jeho poloze od ukrajinských mobilních operátorů. V průběhu výslechu na Ministerstvu státní bezpečnosti o tom promluvil voják 8. pluku Sil zvláštního určení ukrajinské armády.

20; Tohoto divadýlka se účastnit nebudeme. Demokraté dávají ruce pryč od vyšetřování Trumpových „ruských styků“. Teprve před týdnem se američtí politici domluvili na vyšetřování „vměšování Ruska do průběhu amerických prezidentských voleb“.

21; Masové nepokoje v gruzínské Batumi. Zakládání požárů a útok na policejní oddělení. V důsledku nepokojů bylo v Batumi zadrženo 40 lidí.

22; Za roky bylo úřady Doněcké republiky nalezeno 120 nezvěstných osob. Informoval o tom aparát ombudsmanky Doněcké republiky Darji Morozovové.

23; Obytný dům v Zajcevu úplně shořel v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Dva domy byly pobořeny u Jasinovaté.

24; Američtí diplomaté vyzvali, aby už v USA nechali Kisljaka na pokoji. Bývalí velvyslanci USA v Rusku a další představitelé americké diplomatické služby vyzvali k ukončení „honu na čarodějnice“.

25; Turecký premiér slíbil Nizozemcům tvrdou odpověď. Zatím jen EU tvrdě odpovídá Turecku tím, že zablokovala platby částek vyčleněných na eurointegraci Turecka.

26; Přítomnost opilých Rusů mezi fanoušky prý zabránila ukrajinskému biatlonistovi vyhrát závod.

27; „Solidarita“ v rámci NATO znemožnila Lotyšsku navštívit vojenské objekty v Rusku. Lotyšsko nevyslalo své zástupce do vojenských objektů v Pskovské oblasti.

28; V USA se rozhořel skandál kvůli „aukci otroků“. V rámci studia historie koloniální éry v USA měli žáci namalovat plakáty zobrazující nějakou kolonii nebo jakoukoli událost z koloniální éry. Rodiče dětí podali na školu žaloby. Pravda holt někdy bolí...

29; Ruský novinář byl údajně zadržen v Oděse pro podezření ze špionáže. SBU údajně zadržela novináře televizní stanice Rossija 1.

30; Noví majitelé Ukrajiny potřebují pouze 25-30% stávajícího obyvatelstva. Ostatní jsou zbyteční. Miliony Ukrajinců překáží v úmyslu změnit Ukrajinu ve velkou GMO mocnost.

31; Rusko bylo vyzváno, aby uznalo zásluhy informátorů WADA – manželů Stěpanovových. Přeběhlíci Julija a Vitalij Stěpoanovovi podle názoru Institutu antidopingových organizací mají velké zásluhy o Rusko, když odhalili státní systém podpory dopingu. Putin reaguje kategorickým tvrzením, že v zemi nikdy nebyl, není a doufejme nikdy nebude žádný státní systém podpory dopingu.

32; Kirgizie zahajuje represe proti ruským novinářům. Bojovníci s extremismem dostali povel „Trhej!“. Úřad pro boj s extremismem zadržel a vyhostil ze země Grigorije Michajlova.

33; Nepříliš vzdálená budoucnost jedné evropské země: Lavina odpadu v Etiopii zavalila desítky lidí. Tak trochu memento pro západoukrajinské město Lvov...

34; Skandál nabývá na obrátkách: V Istanbulu strhli vlajku z Nizozemského konzulátu. Demonstranti ji nahradili vlajkou tureckou.

35; SBU připravovala teroristický čin proti Zacharčenkovi, prozradil diverzant zadržený v Luganské republice. Major specnazu ukrajinské armády Sergej Ivančuk vyprávěl o přípravě teroristického činu proti Alexandru Zacharčenkovi.

36; Armády Ruska a Sýrie v akci. Byl zveřejněn videodokument o hrdinské práci prakticky všech druhů vojsk Ruské federace pomáhajících syrské armádě při potírání Islámského státu.

37; Pravý sektor ostřeloval ukrajinskou armádu. Štáb ATO přiznal dva mrtvé. O obětech „přátelské palby“ ze strany Pravého sektoru informovala Národní policie Luganské republiky.

38; Rusko reagovalo na zprávu o zadržení novináře televizní stanice Rossija-1 v Oděse. Předtím byla vydána zpráva, že zadržený byl obviněn ze špionáže ve prospěch Ruska. VGTRK popřela zprávy médií o zadržení novináře kanálu Rossija-1 v Oděse. Žádní korespondenti televizních stanic Rossija-1 ani Rossija-24 se v Oděse nenacházeli, sdělila tisková služba Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti.

39; „Nizozemsko zaplatí za zničení vztahů. Já je naučím diplomacii“, soptí Erdoğan. Skandál v turecko-nizozemských vztazích nabírá na obrátkách.

40; Síly Doněcké republiky odrazily útok z Azovského moře. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Ukrajinská armáda se pokoušela zaútočit na pozice Doněcké republiky ze dvou bojových člunů.

41; Byly obnoveny dodávky vody do Luganské republiky. Informovala o tom tisková služba státního podniku Luganskvoda.

42; USA jsou nuceny rušit a zmírňovat sankce kvůli vrtulníkům. Americe začaly docházet náhradní díly k vrtulníkům.

43; Při odchodu z EU si Velká Británie s sebou vezme 11 miliard dolarů vkladu do Evropské investiční banky. Přitom Londýn nemá vůči Bruselu žádné finanční závazky.

44; Smrt Polákům. Ukrajinští neonacisté zhanobili pomník polských vědců. EU se kousek za svými hranicemi může dennodenně přesvědčovat o tom, že „na Ukrajině přece žádní fašisté nejsou“...

45; Důkazy o vině Ruska na hackerských útocích nemáme, ale nepochybujeme o ní, říká Boris Johnson. Londýn nedisponuje žádnými důkazy o podílu Ruska na hackerských útocích vůči západním zemím.

46; Kdo rozstřílel obytný dům v Avdějevce? Probíhá vyšetřování. 11. března byl ostřelován obytný dům v Avdějevce.

47; Expedice ministerstva obrany poprvé na světě došla na ostrov Kotělnyj po ledu. Expedice ministerstva obrany zkoumající nové typy zbraní a techniky v arktických podmínkách, dorazila na ostrov Kotělnyj po ledu.

48; Asad označil americké vojáky v Sýrii za okupanty, hlásí CNN. Bašár Asad prohlásil, že americká vojska nacházející se v Sýrii bez oficiálního povolení Damašku jsou považována za okupanty.

49; Důstojník ukrajinské armády zastřelil svého kolegu ze samopalu. Konflikt vznikl během popíjení alkoholu. Důstojník zabil svého kolegu jeho vlastní zbraní ranou do zad. Označil to za nehodu.

50; Stydím se za počínání Evropy, komentuje německý politik situaci s tureckou ministryní. Zakladatel strany Aliance německých demokratů Remzi Aru si myslí, že Evropa předvádí negativní vztah ke svobodě slova.

51; Ukrajinská armáda ostřelovala obec Kominternovo. Bylo poškozeno plynové vedení. Obyvatelé obce Kominternovo zůstali bez dodávek plynu v důsledku denního ostřelování ze strany ukrajinských vojáků.

52; Starosta Rigy se soudně brání pokutě za používání ruštiny. V únoru soud pokutoval Ušakova částkou 140 euro.

53; Do Luganské republiky přijeli příbuzní ukrajinských válečných zajatců. Příbuzní válečných zajatců kteří se nacházejí v Luganské republice a nebyli zařazeni na seznam pro výměnu zajatců, dorazili do Luganska.

54; Peskov zveřejnil pravděpodobné datum setkání Putina a Trumpa. Setkání prezidentů Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa se může konat při summitu G-20 v Hamburku.

55; Erdoğan označil Nizozemsko za banánovou republiku. Erdoğan se obořil na nizozemskou vládu s tvrdou kritikou a označil je za fašisty a jejich kroky za nacistické.

56; Proč se Kličko natírá banderovskými barvami? Starosta Kyjeva Vitalij Kličko se kdysi proslavil jako úspěšný sportovec. A poté se podle vlastních slov „natřel barvami, kterými se natřel“.

57; Ve věku 54 let zemřel Vladimir Makovič, legenda „Ruského jara“ a někdejší předseda Nejvyšší rady Doněcké republiky, který se na jaře 2014 zapsal do historie přečtením Deklarace o nezávislosti.

58; Blokáda Donbasu dorazila do Charkovské oblasti. Účastníci obchodní blokády Donbasu dorazili do Charkovské oblasti. Postavili vojenský stan v obci Kupjansk-Uzolvoj, ale zatím nic nepodnikají. Mezi příchozími jsou příslušníci batalionu Donbass, příslušníci OUN a účastníci ATO.

59; Ve Státní dumě navrhli nové zásady udělování ruského občanství. V Rusku může být zaveden princip získání občanství na základě „práva půdy“. Dosud se udělovalo pouze na základě „práva krve nebo narození“. Základním kritériem bude znalost ruského jazyka a spojení s teritoriem Sovětského svazu nebo Ruské říše.

60; Do USA nepustili italskou hudební skupinu se „sovětským“ názvem. Italská skupina „Soviet Soviet“ dostala zákaz vstupu do USA, kde mělo proběhnout koncertní turné.

61; Ukrajinský parlament se vzdaluje realitě, říká místopředsedkyně Nejvyšší rady. Zástupkyně předsedy Nejvyšší rady označila práci ukrajinského parlamentu za „tristní“ a vystoupení poslanců za „prázdná“.

62; Trumpův syn oznámil, že po předání podnikání s otcem nijak nekomunikuje. Trump předtím předal svůj byznys do speciálního trustu, který řídí jeden z jeho synů a manažer Trump Organization.

63; Internet se baví vizáží jedné ukrajinské soudkyně. Křiklavé líčení připomíná člena skupiny Kiss, extrémní účes zase postavu čarodějnice z animovaného filmu Rusalka. Výsledek musí nahánět strach všem účastníkům soudních přelíčení.

64; Ukrajině se už směje celý svět. Když Ukrajinci vyjíždějí na Západ, často pociťují stud za svou zemi, které se už otevřeně vysmívají snad všechna světová média.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, Írán, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.