Donbas, Ukrajina, Rusko, svět - od 8.5.2017

obrazek
14.5.2017 07:24
Týdenní svodka. Ukrajina podepsala s EU dohodu o bezvízovém styku, ačkoliv se na Donbase stále střílí. Naďa Savčenko se kaje, tvrdí, že události na Donbase nejsou vinou ani Rusů a že Ukrajinci sami začali střílet do vlastního obyvatelstva, bravo. Na fotce je Petrohrad při západu slunce.

http://www.hlavnespravy.sk/pokanie-nadezdy-savcenkovej-tiez-mam-ruky-od-krvi-rusko-nie-je-agresor-v-skutocnosti-sme-sami-zacali-vojnu-proti-vlastnemu-narodu/1001248

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2117493-v-donbasu-vyrazne-pribylo-tezkych-zbrani-jejich-pocet-vzrostl-za-ctvrt-roku-vic-nez

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2078694-ukrajinci-budou-moct-od-leta-do-eu-bez-viz

Pondělí, 8.5.2017:

1; Gazprom zahájil výstavbu mořského úseku Tureckého proudu. Práce odstartovaly u ruského pobřeží, říká zpráva.

2; Jelcin Centrum se zlobí na Michalkova. V Jelcin Centru označili prohlášení režiséra za urážlivá a srovnali cenu „Evropské muzeum roku“ s oceněním Oscar. Sergej Michalkov řekl, že je to jako kdyby občan Sovětského svazu dostal Železný kříž od Wehrmachtu.

3; Macron slibuje, že bude bránit Evropu a civilizaci. Macron vystoupil s poselstvím k lidu po vyhlášení předběžných výsledků hlasování v prezidentských volbách.

4; Známá ukrajinská obhájkyně práv Taťjana Monťjan se vysmála vystoupení Porošenkovy manželky na zahájení Eurovize v „angličtině“.

5; Macronovo vítězství ve francouzských prezidentských volbách je porážkou sil vměšujících se do demokracie, řekla Hillary Clintonová.

6; Byl zveřejněn komentář o výsledcích prezidentských voleb ve Francii. Macronova pětiletka – co čeká tuto zemi?

7; Proč Trump může napadnout Írán? Trump je mnohými vnímán jako politik, který všechny problémy bude řešit pomocí hrubé síly a mohutného sebezviditelňování.

8; Tvrdá skutečnost za „fantastickým obrazem“ Kyjeva. Rakouská média ukázala odvrácenou stranu obrazu vytvořeného pro Eurovizi. U příležitosti Eurovize se ukrajinské úřady snaží předložit Evropě „fantastický“, ale nerealistický obraz Kyjeva.

9; Vylhaná minulost: Válka a Vítězství v nacionalistickém podání. Zajímavý fakt – bojů Druhé světové války se účastnilo šest milionů Ukrajinců a sto tisíc členů nacionalistických organizací. Každý ovšem na opačné straně. Na každého vnuka kolaborantů tedy připadá šedesát vnuků veteránů Velké vlastenecké války.

10; O průmyslu Donbasu a vnější správě. Od prvního dne ultimáta šéfů republik nás mnozí ujišťovali, že se nikdo ani nedotkne Achmetovových aktiv. A ukázalo se, že Donbas drží slovo.

11; Macronově vítězství se vztahy Ruska a Francie nezmění, říká Senátor. S vítězstvím Emmanuela Macrona v prezidentských volbách ve Francii nemají rusko-francouzské vztahy šanci na zlepšení.

12; Ruští a syrští vojáci uctili památku padlých hrdinů. Dne paměti padlých hrdinů se účastnili a vystupovali na nich náboženští činitelé, ale také důstojníci ruských a syrských ozbrojených sil.

13; O revoluci bastardů a triumfu idiotů. Vypadá to nepravděpodobně, ale je to tak. Jakýkoli ukrajinský patriot musí být nutně bastard nebo idiot.

14; Memorandum o deeskalaci v Sýrii rozsévá rozepře mezi ozbrojenci. Definitivně to vráží klín mezi „umírněnou opozici“ schopnou dialogu a radikální skupiny.

15; Sbor Michaila Tureckého zazpíval v němčině písně Vítězství (Smugljanka, Kaťuša a Den Vítězství) na ústředním náměstí v Berlíně Gendarmenmarkt.

16; Syrská armáda, irácké síly a Hizballáh se připravují na rozsáhlou operaci na uzavření hranice mezi Irákem a Sýrií. Spojenci si kladou za cíl získat plnou kontrolu nad oblastmi kolem města Deyr az-Zaur a Mosulu.

17; Rothschildové pomohou s restrukturalizací Privatbanky. Konsorcium společností ve složení Rothschild, Ernst and Young a Finpoint pomůže s restrukturalizací úvěrů PrivatBanky.

18; Ve Francii demonstranti zaútočili na policisty, začaly masové nepokoje. Směrem na policisty létaly láhve, policisté použili slzný plyn.

19; Kyjev sabotuje Minské dohody, říká Lavrov. Ruské ministerstvo zahraničí zdůraznilo, že alternativa k Minským dohodám prostě neexistuje.

20; Hromadná akce motoristů ke Dni vítězství. Byly zveřejněny působivé záběry z ptačí perspektivy. V Chabarovsku se konala hromadná akce automobilistů věnovaná 72. výročí Velkého vítězství. Automobily se zapnutými světly se seřadily do obrazce ve tvaru Řádu Vlastenecké války.

21; Došlo k pokusu o vraždu šéfa Doněcké republiky cestou k pamětnímu komplexu Saur Mohyla. Ke dvěma výbuchům došlo na cestě k památníku.

22; Jednou byl vožralej, tak byl prostě vožralej! Dokonce i ukrajinští patrioti se vysmáli poklonkování dvorního politologa. Lavinu posměchu a kritiky vyvolal neobratný pokus prorežimního politického analytika Pavla Nusse omluvit počínání Porošenkova syna.

23; Bratrství rozvědčíků. Putin navštívil svého někdejšího náčelníka, pod jehož vedením pracoval v NDR, a poblahopřál mu k jeho 90. narozeninám.

24; Gangsterské potyčky v Chicagu. Byl ostřelován smuteční průvod. Dva zabití, osm zraněných. Oběti útoku se sešli v neděli večer, aby uctili památku člověka zabitého tentýž den během banditských rozepří.

25; Jihokorejští vědci vyvinuli vodku, která nevyvolává kocovinu. Unikátní m vývojem se zabývala skupina vědců z Gyeongsanské národní univerzity.

26; Otec Le Penové promluvil o příčinách porážky své dcery ve volbách. Během předvolební kampaně měla věnovat více pozornosti problémům demografie a masové imigrace.

27; Za uplynulou noc bylo v důsledku ostřelování ze strany ukrjainskéarmády poškzeno osm obytných domů a elektrické vedení. Po ostřelování zhruba 120 obyvatel obce Kominternovo zůstalo bez elektřiny. Čety energetiků okamžitě vyjely na místo havárie, aby obnovily dodávky.

28; Pokus o atentát na Zacharčenka: Teroristé nastražili šest min. Dalšíchpět nástražných min bylo objeveno na trase vedoucí k pamětnímu komplexu Saur-Mohyla v v Šachťorském okrese Doněcké republiky.

29; Docela obyčejný fašismus. U příležitosti Dne vítězství v Oděse demontovali pomníček Žukova. Tento pomníček podle zákona o dekomunizaci byl odstraněn už v dubnu, ale pak jej obnovili.

30; Navalnyj dostal cestovní pas s neuvěřitelnou rychlostí. 2. května se Navalnyj obrátil na Administrativu prezidenta s žádostí o vydání cestovního pasu.

31; Ukrajinské babičky obhájily portrét Žukova a svatojiřské stužky před kyjevskými nacionalisty. Marija a Galina – dvě sestry, které prožily válku ve školním věku, držely čestnou stráž u pomníku Neznámého vojína v centru Kyjeva.

32; Na biatlonu proti tankům NATO postavila Ukrajina sovětská obrněná vozidla vyvinutá před padesáti lety. Ukroboronprom ovšem tvrdí, že pro účast na soutěži modernizoval T-64BV.

33; V Sýrii se objevil Vladimir Puitn. K nezvyklé události došlo v bojující Sýrii. Na předměstí Damašku dali rodiče novorozenému dítěti jméno „Vladimir Putin“.

34; O smyslu Vítězství a o znovuzrození „nacismu 21. století“. Známý publicista Semjon Uralov se zamýšlí nad hlubokým historickým významem zítřejšího svátku.

35; Porošenko neočekávaně pochválil Rudou armádu. V poslední době Porošenko občas pobývá ve stavu „hluboce pozměněného vědomí“.

36; V San Francisku žena volá svému muži, aby zavolal policii, protože chce Putin změnit Ameriku v prach. K této hysterické reakci přivedlo evidentně psychicky nemocnou ženu rozdávání svatojiřských stužek v ulicích města.

37; Ukrajinský pluk „Azov“ dostal rozkaz uskutečnit čistku stoupenců Doněcké republiky v Okolí Doněcka. Tento fakt svědčí o pokračování příprav k aktivizaci vojenských akcí ze strany Kyjeva.

38; Vítr dějin rozfoukal nánosy humusu naházené na jeho hrob. Jen 8% Rusů negativně hodnotí roli Stalina ve Velké vlastenecké válce. Drtivá většina Rusů kladně hodnotí činnost Josifa Stalina jako vůdce země během války.

39; „Smrt Rusku!“ Dmitrij Jaroš se obrátil na své soukmenovce. Poslanec Nejvyšší rady a bývalý velitel Pravého sektoru Dmitrij Jaroš vydal svým soukmenovcům výzvu u příležitosti 9. května.

40; V Dněpropetrovsku se konal pochod neonacistů. V Den památky a smíření se v Dněpropetrovsku konal pochod organizovaný „veřejnými aktivisty“ a účastníky ATO.

41; Proč Ukrajina přesunula volný den z 9. na 8. květen? Iniciativa je prý nutná pro výchovu mladého pokolení na Ukrajině.

42; Noční vlci míří k Berlínu, píše Bild. Při vstupu do země se je vzala na starost policie a doprovodila je do německého města Drážďany. Navštíví několik významných míst a budou pokračovat ve své cestě do Berlína.

43; Vandalové zneuctili hrob vojáků osvoboditelů v Melitopolu. Mladí lidé chlastali na hrobě alkoholické nápoje a projeli se autem po záhonu s květinami.

44; Jak Porošenko organizoval hon na Macrona. Petr Porošenko je předvídatelný. Jeho mravní a etické počínání končí pravidelně u využití lsti a lichotek.

45; V Oděse vandalové zničili alej bříz na památku obětí z 2. května 2014. V noci na 8. května neznámí pachatelé zničili 48 mladých břízek vysázených místními obyvateli na památku obětí z Domu odborů.

46; V Poltavě neznámí lidé zapálili improvizované památníky „hrdinům Nebeské setniny“ a „bojovníkům majdanu“.

47; Tisíce lidí přijely na Saur Mohylu, aby uctili památku osvoboditelů Donbasu. Desítky tisíc obyvatel Doněcké republiky a návštěvníků země navštívily dnes komplex památníku na Saur Mohyle.

48; Obyvatel Oděsy byl uvězněn za vlajku s řádem Velké vlastenecké války. Devětadvacetiletý Oděsan byl zadržen policií za to, že si na svůj automobil dal vlajku se sovětskou symbolikou.

49; V zóně ATO zahynul ukrajinský voják v důsledku výbuchu miny. Dnes, 8. května exploze nástražné miny usmrtila ukrajinského vojáka. Zemřel na následky mnohočetných poranění.

50; Jednotka zvláštního nasazení složená z muslimských bojovníků z bývalých sovětských republik nahání Islámskému státu strach u Palmýry. Uřezané hlavy teroristů „zdobí“ poušť. Jednotka zvaná „Specnaz ze SSSR“ byla převelena na východ provincie Homs, kde zahájila hon na Islámský stát u Palmýry.

51; První skandál prezidenta Macrona: Ruského novináře nepustili do štábu. Do Macronova štábu nepustili dopisovatele Sputnik France.

52; Kyjev zaplavily davy homosexuálů. Písňová soutěž Eurovize není jediným cílem jejich cestování.

53; V důsledku palby na severním okraji Gorlovky byla zraněna civilní obyvatelka. Zraněná byla hospitalizována v městské nemocnici.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 9.5.2017:

1; Smrtící déšť pro ozbrojence. Bomby a další munice likvidují pozice teroristických band v Sýrii. Výbuchy se ozývají ze zákopů a opěrných bodů teroristů. Na prvních záběrech lze pozorovat požár zlikvidovaného objektu.

2; Vděk nizozemského farmáře ke dni vítězství. Hitlera zastavilo Rusko, ne Amerika. Farmář z Nizozemska originálně poblahopřál a vyjádřil vděk Rusům.

3; U Poltavy byla nalezena mumifikovaná těla lidí. U Poltavy u obce Šmigli našli v parku mumifikovaná těla lidí. Probíhá vyšetřování. Podle předběžných informací dva lidé zemřeli násilnou smrtí. Nedaleko jejich těl bylo nalezeno zimní oblečení.

4; Dvanáctiletá dívenka v Británii překonala výsledky IQ testu Einsteina. Dvanáctiletá dívka z hrabství Cheshire získala 162 bodů.

5; Při hranici Sýrie byly objeveny kolony obrněné techniky USA a Jordánska. Syrská armáda je uvedena do zvýšené bojové pohotovosti. Údaje rozvědky získané z dronů ukázaly velké množství vojenské techniky a Jordánska na Syrských hranicích.

6; Saur Mohyla a ukrajinské teroristické činy ke Dni Velkého vítězství. Tenkrát neprošli a dnes se mstí civilnímu obyvatelstvu jako zbabělé krysy.

7; Dnem Vítězství si připomínáme, v jakém stavu je naše duše. Den Vítězství má duchovní význam.

8; Energie – to je politika. Severní proud proti Ukrajinskému systému dopravy plynu. Od roku 2015 je jasné, že tranzitní trasy nosičů energie budou obcházet území Ukrajiny. A nezachrání je ani 15 miliard kubíků ročně od Gazpromu.

9; Islámský stát zveřejnil záběry z popravy údajného ruského rozvědčíka, který pronikl do uskupení. Islámský stát vydal propagandistické video ukazující uřezání hlavy údajného agenta FSB Ruska, který se infiltroval do uskupení.

10; Jak si Mazepa „podroboval“ Rusko. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

11; Generálové bývalého Wehrmachtu mluví s úctou o Rusech, kteří jdou až do konce. Mnozí němečtí veteráni si i po válce na Východní frontě zachovali úctu před ruským vojákem.

12; Sláva hrdinům! Ukrajinci natočili video ke Dni Vítězství. Autory jsou ti obyvatelé země, kteří si pamatují, že 1,650.000 vojáků z Ukrajinské SSR položilo život v letech Velké Vlastenecké války.

13; Syrská lekce z historie. Spojenci a nezávislost. Syřané pevně uchopili svou jedinou šanci na zachování státnosti a nepřejí si stát se opět kolonií Západu.

14; Organizátoři Eurovize zakázali Džamale projít se po červeném koberci. Vítězce Eurovize 2016 Džamale upřeli tradiční právo zahájit písňovou soutěž v následujícím roce.

15; Byly zveřejněny působivé záběry z Aleppa: Písně vítězství, ruské vlajky, svatojiřské stužky.

16; Rostislav Iščenko zveřejnil zdrcující úvahu o perspektivách ukrajinské eurointegrace: Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.

17; Neočekávaná agrese Kurdů proti Rusku. Aneb Kurdistán je ožehavá věc. Agresivní rétorika některých Kurdů na adresu Ruska se objevila hned po prohlášení o vytvoření zón deeskalace konfliktu v Sýrii.

18; Bill Clinton napíše román o příhodách amerického prezidenta. Bývalý americký prezident Bill Clinton napíše jako spoluautor známého spisovatele Jamese Pattersona svůj první román.

19; Lekce démonizace informační války. Informační válka je produktem nových tajných služeb. Nejlépe je to vidět na nesmyslných obviněních Ruska z ovlivňování amerických voleb.

20; O nové první dámě Francie. Nejmladší prezident v historii a zároveň nejstarší první dáma Páté republiky. To už je o čem mluvit...

21; Policie v New Yorku zpacifikovala Ukrajince-neonacistu při pokusu zmařit průvod Nesmrtelného pluku. Ukrajinec vykřikoval kletby a hesla UPA.

22; V Doněcku začala přehlídka Vítězství. Dnes, 9. května 2017 na Leninově náměstí v Doněcku probíhá mohutná Přehlídka Vítězství.

23; Přehlídka na počest 72. výročí Vítězství začala také v Lugansku. Přehlídky se účastní kolem 1.200 vojáků a pracovníků policejních orgánů a dalších ozbrojených struktur.

24; „Gratulace“ ke Dni Vítězství: Banderův pomník ve městě Chmelnickij byl polit barvou.

25; Přehlídka věnovaná 72. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce proběhla i na Rudém náměstí v Moskvě.

26; Je to cirkus, říká Trump o fámách kolem jeho styků s Ruskem. Trump se dost nelichotivě vyjádřil o slyšeních, která nyní probíhají v Senátu.

27; S portréty Giviho a Motoroly. Po Doněcku prošel mnohatisícový Nesmrtelný pluk. V čele kolony šel Alexandr Zacharčenko. Účastníci pochodu nesou fotografie svých příbuzných – účastníků Velké vlastenecké války a současných válek.

28; Situace v Kyjevě se vyostřuje. Před začátkem Průvodu Nesmrtelný pluk jsou neonacisté zablokováni ve své kanceláři. Kolona Nesmrtelného pluku vyrazila přes centrum ukrajinského hlavního města.

29; V Moskvě byla kvůli počasí zrušena letecká část Přehlídky. Letadla se vracejí na svá domovská letiště.

30; V Charkově a Záporoží začaly srážky mezi neonacisty a účastníky Nesmrtelného pluku. Neonacisté blokují občany, kteří se shromáždili za účelem průvodu, provokují je a vyvolávají potyčky.

31; Dýmovnice a vajíčka z oken. Neonacisté zamčení ve svých kancelářích házejí vajíčka na policii a účastníky pochodu. Pokusili se zablokovat Park Věčné slávy.

32; Porošenko označil Nesmrtelný pluk za pokus ovlivňovat city lidí. Vymysleli si to v Moskvě ne kvůli tomu, aby uctili památku obránců, ale kvůli ruské expanzi sousedních zemí.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 9.5.2017 – odpoledne a večer:

1; V hlavním městě Krymu se konala poprvé vojenská přehlídka. Po hlavním prospektu Simferopolu prošly přehlídkové útvary a technika – systémy protiraketové obrany S-300, Grady a další.

2; Nesmrtelný pluk v Moskvě. Odpoledne začal v centru Moskvy zcela jistě celonárodní akce sjednocující miliony lidí po celém světě.

3; Ne, nevím. Co říkají Američané o roli SSSR v Druhé světové válce. V ulicích Washingtonu bylo kolemjdoucím položeno několik otázek o Druhé světové válce a roli Sovětského svazu. Prakticky nikdo nic netuší o významné roli Sovětského svazu v porážce německého nacismu.

4; V Rusku komentovali „popravu ruského důstojníka“ teroristy Islámského státu. Ministerstvo obrany Ruské federace prověří hodnověrnost videa šířeného Islámským státem, na kterém je vidět poprava údajného ruského plukovníka Jevgenije Petrenka, řekl šéf výboru Rady Federace pro obranu a bezpečnost Viktor Ozerov.

5; Nikolajev je ruské město. Veteráni z Afghánistánu zbili provokatéry - příslušníky ATO. Veteránům ATO se nepodařilo narušit konání přehlídky na počest Dne Vítězství v Nikolajevě.

6; Ministerstvo obrany popřelo „popravu ruského rozvědčíka“ teroristy Islámského státu. Ruský tisk už dříve upozornil na evidentní rozpory v propagandistickém videu.

7; Dárky od ukrajinské armády. Na Den Vítězství ukrajinští vojáci ostřelovali Doněckou republiku z těžkých děl. Během svátečního shromáždění v obci na jihu Doněcké republiky byli v důsledku ostřelování zraněni tři civilní obyvatelé.

8; Přehlídka Vítězství se konala na ruské letecké základně v Sýrii. Přehlídky se spolu s ruskými vojáky účastnili i vojáci syrské vládní armády.

9; To je tedy zrada... Nejčastěji vyhledávaným tématem na Googlu byla dnes Přehlídka Vítězství v Moskvě. Dále Ukrajince zajímal kanál „Rossija 24“, „První kanál“ a „Nesmrtelný pluk“.

10; Byly vyvráceny lži o tom, že Svatojiřská stužka nemá žádný vztah k vítězství ve Velké vlastenecké válce. Liberální opozice se snaží o dehonestaci tohoto symbolu.

11; V Kyjevě policie zbila a zadržela přes dvacet ozbrojenců OUN. Mnoho extremistů bylo zraněno.

12; Medaile z Moskvy přiměla k pláči samým dojetím donbaského veterána Velké vlastenecké války. Už nevím, jakými cestami se domlouvali. Jen mi řekli, že tuto medaili posílá Vladimir Putin.

14; Navalnyj byl operována ve Španělsku. Navalnyj potvrdil, že se nachází v Barceloně, kde mu udělali operaci po popálení oční rohovky.

15; V Záporoží přinesli na akci „Nesmrtelný pluk“ portréty hrdinů z „Hry o trůny“. Hlavní motivací této provokace bylo smíchat akci „Nesmrtelný pluk“ s absurditou.

16; V Radě federace komentovali Porošenkova slova, kterými srovnal Rusko s hitlerovským Německem. Franc Klincevič označil srovnání za nacionalismus nedůstojný hlavy státu. Porošenko napsal na svém Twitteru, že Krym byl anektován Ruskem podobně jako se před 80 lety zmocňovala cizích území Třetí říše.

17; „Sláva Rusku a Sýrii!“ Důstojníci ruského letectva a akce „Svatojiřská stuha“ v Latakíji. Akce se konala ráno u vchodu do humanitní fakulty místní univerzity.

18; Ukrajinští migranti jedou do Běloruska kvůli své záchraně, říká Lukašenko. Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko řekl, proč Minsk nepovažuje migranty z Ukrajiny za problém.

19; Nejvyšší rada vyzvala Norsko, aby uznalo hladomor za genocidu Ukrajinců. Během setkání s předsedou Stortingu (Norský parlament) Olemikem Thommessenem vyzval Parubij Norsko, aby uznalo hladomor za genocidu Ukrajinců.

20; Trump prodloužil sankce proti Sýrii. Prezident USA Donald Trump o rok prodloužil platnost sankcí proti syrské vládě.

21; Žer banderovče! Kyjevští policisté nacpali nacistovi do huby jeho vlastní čepici. S ozbrojenci OUN zacházela policie v Kyjevě dost netolerantně...

22; V USA zažalovali Trumpovu administrativu kvůli úderu Tomahawky na Sýrii. Dosáhnout odpovědi prezidenta se pokouší organizace Protect Democracy vedená bývalými právníky Obamovy administrativy.

23; Velvyslanec USA byl nadšen „Nesmrtelným plukem“. Samozřejmě dokážeme totéž i dnes - podle jejich příkladu, komentoval velvyslanec USA někdejší společný boj národů USA a SSSR.

24; Jih Sýrie: Mise důstojníků z centra pro usmíření nepřátelských stran. Prostí Syřané si velmi váží pomoci ruských usmiřovatelů. V každé obci je velmi vřele vítají.

25; V největším skladu radioaktivních materiálů v USA se zřítil strop. Byl vyhlášen poplach a evakuace personálu, hlásí agentura AP.

26; Putin promluvil o osudu ruského lidu v případě prohry ve válce. Následky porážky ve Velké Vlastenecké válce by byly pro ruské lidi mnohem horší než pro obyvatele mnoha zemí Evropy.

27; Narazili na odpor. V Dněpropetrovsku policie zmlátila nacisty a veterány ATO. „Patrioti“ si stěžují, že při potyčkách vyprovokovaných neonacisty se policie postavila na stranu obyvatel, kteří vyšli do ulic.

28; Byly zveřejněny první záběry: Nejnovější technologie likvidace paralyzuje obranu a likviduje ozbrojence v Sýrii. Na snímku z dronu jsou zaznamenány absolutně přesné dělostřelecké údery.

29; O zmrdech a lidech. Jak neonacisté mařili „Nesmrtelný pluk“ v Kyjevě. Normálnímu průběhu akce se snažili zabránit současní obdivovatelé Hitlera.

30; Navzdory počasí: Nesmrtelný pluk v Moskvě překonal loňský rekord. V Moskvě skončila celoruská akce „Nesmrtelný pluk“.

31; Kyjevská policie útočí na kancelář neonacistů. Policie Kyjeva za použití slzného plynu dobyla útokem kancelář „Organizace Ukrajinských Nacionalistů“ (OUN).

32; Téměř 8 milionů lidí se v Rusku zúčastnilo akce „Nesmrtelný pluk“. Akce se konala v mnoha městech Ruska.

33; Leonid Agutin tvrdě odpověděl politickým prostitutkám,které házejí špínu na svátek Velkého Vítězství. Zapamatujte si: Se mnou nehnete!

34; „Držkou na zem, banderovci!“ Policie v Dněpropetrovsku drsně zatýká neonacisty. Byly zveřejněny záběry, ze kterých se lze pokochat dalším fiaskem majdanovských provokatérů.

Zdroj: rusvesna.su

 

Středa, 10.3.2017:

1; Syrská armáda blahopřeje Rusku. Důstojníci syrské armády si připnuli Svatojiřské stužky. 9. Května 2017 syrští vojáci, důstojníci i civilní zaměstnanci připnuli pořádali akci Svatojiřská stužka.

2; V Kyjevě začalo první semifinále Eurovize. Prodat všechny lístky se nepodařilo. Tento fakt oznámili sami organizátoři.

3; Všem nepřátelům navzdory: Julija Samojlova vystoupila v Sevastopolu. Na závěr zazpívala na náměstí Nachimova spolu s účastníky slavnostního koncertu a diváky píseň „Den Vítězství“.

4; Problémy teroristů: Ozbrojencům stále častěji platí mzdy falešnými dolary. V souvislosti s finančními problém na straně ozbrojenců začala růst nespokojenost, která postupně přechází v otevřené odmítání účasti v bojích.

5; Už dokecal. Trump neočekávaně odvolal šéfa FBI, který označil Rusko za největší hrozbu pro americkou demokracii. Pravomoci panu Comey odebrány na základě doporučení generálního prokurátora Jeffa Sessionse.

6; Zbabělí Francouzi svou volbou jen odložili den Strašlivého soudu. Po prvním kole byla země rozdělena. Dnes jsou všechny Macronovy plakáty strhány a lidé křičí, že volili Le Penovou a ne Macrona.

7; Nesmrtelný pluk v Donbasu. V Doněcku se konala přehlídka na počest výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

8; USA jsou připraveny na plán B. Vojska připravená k invazi byla přesunuta k hranicím a čekají na pokyn. Posun koalice z jihu na sever fakticky rozdělí zemi na dvě části a znemožní Syrské armádě odblokování Deyr az-Zauru.

9; V podmínkách okupace. Bylo zveřejněno zajímavé povídání o oslavách Dne Vítězství v Oděse. Autorka komentáře ze strachu před úřady žádá nezveřejňovat své jméno.

10; Armáda začišťuje provincii Hamá. Likvidace vůdců Al-Káidy a past na teroristickou bandu Islámského státu. Syrská armáda likviduje síly Al-Káidy na severu provincie a teroristy z Islámského státu na východě.

11; Rižský starosta označil 9. květen za jeden z nejdůležitějších dnů v kalendáři. Starosta Rigy Nil Ušakov poblahopřál občanům ke Dni Vítězství.

12; Ředitel FBI považoval zprávu o svém odvolání za žert. Prezident USA Donald Trump na doporučení generálního prokurátora odvolal ředitele FBI Jamese Comeyho.

13; Nový prezident Jižní Koreje začal plnit své povinnosti. Pak Kun-hje byla odvolána z nejvyšší funkce na základě impeachmentu.

14; Američtí diplomaté v Tallinu vzdali čest vojákům SS. Američtí diplomaté pracující v Estonsku se 8. května účastnili vzpomínkového ceremoniálu na památku padlých v Druhé světové válce.

15; Z kosmu: Posádka Mezinárodní kosmické stanice blahopřeje ke Dni Vítězství. Ruská posádka – kosmonauti Roskosmosu Fjodor Jurčichin a Oleg Novickij nahráli pozdravné video ke Dni Vítězství.

16; V Dněpropetrovsku ukončují financování veteránů a vytvářejí německý Freikorps. Starosta Dněpropetrovska Boris Filatov propadl hysterii po zbití neonacistů policií.

17; Otázka je otevřená. Porošenko hledá nástupce za Gontarevovou. Otázka odstoupení šéfky Národní banky Ukrajiny Valerie Gontarevové je zatím ještě otevřená.

18; Fašismus zvítězil. Veteráni Velké vlastenecké války na západě Ukrajiny dožívají své poslední dny s pocitem, že prohráli. Byl zveřejněn na polské poměry nezvykle pravdivý materiál o ukrajinském nacionálfašismu.

19; Amnesty International označila ukrajinskou dekomunizaci za porušování lidských práv. Organizace Amnesty International na Ukrajině odsoudila zadržení demonstrantů za použití sovětské symboliky.

20; Navzdory zákazům. V Izjumu se konal mnohatisícový Nesmrtelný pluk. V květnu 1942 v okolí Izjumu na Izjumsko-Barvenkovské výspě probíhaly těžké boje známé jako Charkovská operace.

21; Hrdý prezident hrdého národa. Nový prezident Jižní Koreje slíbil, že vyžene americkou protiraketovou obranu. Už ve svém inauguračním projevu Mun Če-in prohlásil, že přehodnotí otázku rozmístění systému protiraketového obrany USA THAAD.

22; V centru Moskvy našli „šachový“ poklad z dob Ivana Hrozného. V šachové figurce z 16. století byly ukryty stříbrné mince.

23; Givi a Motorola byli přítomni na „Nesmrtelném pluku“ v Londýně. Nesmrtelný pluk prošel po centrálních ulicích Londýna 9. května.

24; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla v Doněcku zraněna osmiletá dívenka. V důsledku palby nepřítele bylo v hlavním městě Republiky poškozeno několik domů, jeden je zbořen úplně.

25; Odvoláme je a zavřeme. Úřady vyhrožují policistům Dněpropetrovska po tvrdém rozehnání banderovců. Vedení policie města a oblasti bylo už odvoláno, generální prokurátor Lucenko hrozí policistům trestním stíháním.

26; V Rusku mohou zavést daň z bezdětnosti. Návrh koncepce příslušného federálního zákona už míří k prezidentovi Ruska Vladimiru Putinovi. Bezdětné páry a páry s jediným dítětem budou platit speciální daň.

27; Gontareva oznámila, kdo ji nahradí v Národní bance. Všem jsem oznámila, že budu pracovat do 10. května, připomněla odcházející šéfka. Svou prozatímní nástupkyní jmenovala svého prvního náměstka Jakova Smolije.

28; Ministr pro hospodářský rozvoj Ruské federace označil rozhodnutí o přerušení financování ruských projektů EBRD vůči Rusku za diskriminaci a za porušení norem dohody o jejím zřízení.

29; Jak Evropská unie a Obama zvolily Francouzům Macrona. Jeho volba se stala satisfakcí za Brexit.

30; V USA byl vyhlášen poplach v jaderném objektu. Výrobní komplex v Hanfordu je využíván pro výrobu plutonia včetně zajišťování jaderného potenciálu USA.

31; Vstup Moldávie do NATO je kategoricky nepřijatelný, říká Dodon. Moldavský prezidenta dále zdůraznil, že jeho země nutně potřebuje strategické partnerství s přáteli z Ruska.

32; V Záporožské jaderné elektrárně byl opět odpojen energoblok. Připomeňme, že v posledních měsících bloky Záporožské jaderné elektrárny jsou neustále odstavovány – jednou z havarijních důvodů, jindy plánovaně.

33; Moskva vytváří pás nestability, říká stálý představitel Ukrajiny při OSN. Rusko úspěšně vytváří „kontrolovanou nestabilitu“ v oblastech podél svých hranic, aby je udrželo pod vlivem Moskvy.

34; Do Irska se „vrátila“ pláž ztracená před třiceti lety. Místní restauratéři doufají, že nové místo pro odpočinek bude napomáhat přílivu turistů na ostrov.

35; Ukrajinský ministr chce Rusku sebrat Kubaň. „Obnovíme letecké spojení s Ruskem až po vrácení Krymu, východu Ukrajiny, a doufám i Kubaně“, zněla slov ukrajinského ministra infrastruktury Vladimira Omeljana.

36; Lekli se... Dmitrij Jaroš vyhrožuje Dněpropetrovsku „střelnými zbraněmi a pouliční válkou“. „Lidi, nedopusťte rusácko-komunistický revanš! Vaše město je a bude ukrajinské!“, vytrubuje Jaroš na sociálních sítích.

37; V centru Kyjeva zdevastovali zeleň na podstavci Leninova pomníku. Organizátoři květinové instalace si stěžují, že neznámí pachatelé vyrvali rozmarýn a mátu, které byly upevněny v kapsičkách kolem soklu.

38; Mám z toho zimnici. Znova se objevil „Nesmrtelný pluk“! Šok ukrajinského majdanovského novináře. V roce 2017 vstal z hrobu Nesmrtelný pluk!

39; Moskvanům bude zakázáno chovat v bytech medvědy. Zákon na ochranu volně žijících zvířat bude schválen do konce roku.

40; The Wall Street Journal: Sankce Západu naftařům Ruska vůbec neuškodily. Západní sankce proti Rusku nezpůsobily žádnou citelnou újmu ruskému ropnému průmyslu.

41; Ve Lvově hodili do kanceláře strany Svoboda Molotovův koktejl. Strana z incidentu podezřívá „protiukrajinské síly“, které pracují na destabilizaci situace.

42; Ukrajina proti Amnesty International. Vicepremiér kritizoval prohlášení ochránců lidských práv. Organizace Amnesty International požaduje propuštění demonstrantů a vyšetření faktů násilí během demonstrací 9. května.

43; Putin vyznamenal důstojníky Sil pro zvláštní operace, kteří zadrželi útok ozbrojenců z An-Nusrá. Prezident trval na tom, že řády předá osobně.

44; Pomsta za 9. květen: V Nikolajevě neonacisté a příslušníci ATO zaútočili na veterány z Afghánistánu. Vedoucímu oblastní organizace veteránů z Afghánistánu Juriji Solovejovi rozbili hlavu.

45; V Kyjevě byl rozdupán květinový záhon kolem emblému Eurovize. Ozdobný záhon se symbolem hudební soutěže se nedočkal ani jejího závěru.

46; Ministerstvo financí Ruské federace podpořilo myšlenku potravinových lístků jako formu pomoci pro nízkopříjmové vrstvy obyvatel.

47; Lavrov přijel do Washingtonu, kde jej přijme i prezident Donald Trump. Zatím proběhlo setkání Lavrova a Tillersona.

48; Plukovníka SBU vyhodila do povětří diverzantka, říká zdroj. Vyšetřování zjistilo, že plukovníkův automobil byl odpálen radiově řízenou magnetickou minou.

49; Ještě mi poděkují, řekl Trump o odvolání šéfa FBI. Donald Trump si myslí, že odvolaný šéf FBI James Comey ztratil důvěru představitelů obou politických stran.

50; Turecko pomůže Ukrajině s výrobou bezpilotníků pro ukrajinskou armádu. Těchto dohod bylo dosaženo v rámci 13. Mezinárodní výstavy vojenské techniky IDEF-2017 v Istanbulu.

51; „Odkud má Doněcká republika vojenské technologie? Od mimozemšťanů!“, říká Zacharčenko. Nejvyšší představitel Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko komentoval informaci řady ukrajinských médií o používání tajné zbraně armádou Doněcké republiky.

52; V Lotyšsku vykradli šéfa kontrarozvědky. Státní policie Lotyšska v souvislosti s incidentem provádí vyšetřování.

53; V Kremlu vysvětlili nepřítomnost zahraničních hlav států na oslavách Dne Vítězství. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že se nejedná o kulaté výročí.

54; Večer se konala tisková konference Sergeje Lavrova po setkání s Tillersonem.

55; Lavrov zažertoval na téma odvolání šéfa FBI. Lavrov vyjádřil údiv ohledně otázky odvolání šéfa FBI Jamese Comeyho a jeho možného vlivu na rozhovory se státním tajemníkem USA Tillersonem.

56; OBSE vyzvala k zahájení procesu odminování v Donbasu. Strany konfliktu v Donbasu musí zahájit proces odminování území a poskytnout mapy minových polí.

57; Podle údajů rozvědky se v Sýrii konalo tajné setkání tureckého velení a vůdců ozbrojenců. Turecko vede tajné rozhovory s ozbrojenci z různých uskupení bojujících proti současné syrské vládě.

58; Mezi Ruskem a USA bylo zahájeno obnovení vztahů, říká senátor Konstantin Kosačov.

59; Tillerson při setkání s Lavrovem oznámil zachování sankcí. Otázka zrušení sankcí proti Rusku je na Západě tradičně spojována s plněním Minských dohod.

60; USA rozšíří svou vojenskou přítomnost v Pobaltí. Armáda USA rozšíří svou přítomnost v baltském regionu za účelem pozorování bělorusko-ruských cvičení „Západ 2017“.

61; Šestnáct příslušníků sil zvláštního nasazení z Ruské federace proti třem stům ozbrojenců Islámského státu. Byly zveřejněny podrobnosti tvrdého boje v syrské poušti. V důsledku bojů byl zlikvidován šáhid-mobil, tank a dvě bojová vozidla pěchoty.

62; V Kyjevě došlo k požáru tržiště. Na místě zasahuje dvacet hasičských vozidel.

63; Na Ukrajině zadrželi Rusy mířící na Eurovizi. Na kyjevském letišti Borispol byli zadrženi čtyři Rusové, kteří mířili na hudební soutěž Eurovize.

64; Savčenková utekla před Eurovizí vyvolávající zvracení do Indie. Poslankyně Naděžda Savčenko prohlásila, že se vypravila do Indie, co nejdál od Eurovize, ze které je jí na zvracení.

65; Ceny ropy opět překonaly hodnotu 50 dolarů a dále stoupají. V USA konečně začalo snižování zásob, což se stalo výtečným důvodem pro vytahování „medvědů“ z trhu.

66; Trump vyzval Rusko, aby zadrželo Asadův režim, Írán a jeho vazaly. Donald Trump na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem zdůraznil nutnost společného postupu ohledně Sýrie.

67; Neonacisté vyprovokovali rvačku s těžaři jantaru ve městě Rovno. Policisté aktéry rvačky zadrželi.

68; Během jediného setkání všechny problémy nevyřešíme. O čem Lavrov hovořil s Tillersonem? Výsledky obou setkání shrnul Lavrov během tiskové konference, která se konala na velvyslanectví Ruska ve Washingtonu.

69; U Doněcka a Gorlovky se rozhořely prudké boje. V činnosti jsou minomety a obrněná technika.

70; Trump odvolal ředitele FBI pro ztrátu důvěry, vysvětluje Bílý dům. Zástupkyně oficiálního představitele sdělila, že Trump přemýšlel o odvolání Comeyho od okamžiku jeho nástupu do funkce.

71; V Kongu ostřelovali ruský vrtulník. Zdroj upřesnil, že piloti vrtulníku – občané Ruské federace jsou pracovníci letecké společnosti.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 11.5.2017:

1; Výsledky setkání Lavrova ve Washingtonu jsou nadějné, říká politolog. Lavrovova cesta do Washingtonu je odpovědí na Tillersonovu návštěvu v Moskvě a probíhala podle stejného schématu.

2; Zahraniční obchod Ruska se obrátil na Východ. Podíl asijských zemí ve struktuře zahraničního obchodu vzrostl o pět procentních bodů.

3; Krasnodarský gubernátor poradil ukrajinskému ministrovi, aby nedráždil kozáky. Šéf regionu je připraven vyslat k ukrajinskému ministrovi sadu učebnic historie a zeměpisu kvůli doplnění chybějících znalostí.

4; Může vojenská podpora Kurdů rozhádat USA a Turecko: V předvečer setkání prezidentů USA a Turecka ve Washingtonu vznikl mezi oběma státy konflikt.

5; Je nutné obnovit vztahy mezi EU a Ruskem, říká šéf eurokomise. Jean-Claude Juncker promluvil o nutnosti obnovy vztahů mezi E a Ruskou federací.

6; Smrdutý vítr vane ze silových ministerstev USA na Rusko. V americké rozvědce jsou rozrušeni tím, že Kašperského laboratoř má přístup k vládním systémům v USA.

7; Účastník ATO prožívá paniku po 9. květnu. Kyjevský režim se brzy zhroutí a Ukrajina bude předána Rusku.

8; Jaké zbraně si mohou Rusko a Turecko vzájemně nabídnout? V úterý byla v Istanbulu otevřena mezinárodní výstava zbraní IDEF-2017.

9; Putinovi patří díky za to, že vůbec je. Kyjevané šokovali patrioty Ukrajiny. V komentářích stoupenci kyjevského režimu psali, jak je bolestné se na něco takového koukat.

10; Návrat k normalitě. Novinář Andrej Babickij píše o tom, jak po šílených 90. letech jsme se opět naučili být pyšní na svá vítězství.

11; Nové čínské letadlové lodi vymysleli prapodivné jméno. Nová letadlová loď se má jmenovat „Pipixia“.

12; MMF: Reformy až do posledního Ukrajince. V podstatě se projednávají jen dvě z nich: důchodová reforma a rozprodej půdy.

13; Cílem je Islámský stát. Ruské letectvo a „Tygři“ zahájili rozsáhlou operaci a odrazili teroristy na východě provincie Aleppo. Tiger Force útočí ze země a osvobozuje města, ruské letectvo masivně letecky útočí na pozice Islámského státu.

14; Den Vítězství zdravých a nemocných zemí. Uplynulo 72 let a vášně kolem 9. května narůstají. Byla zveřejněna úvaha o budoucnosti Ukrajiny. V některých státech ideologie nacismu zase získává na síle.

15; Osmá várka ozbrojenců opustila poslední baštu band v Homsu. Dnes se konal odsun 202 ozbrojenců spolu s 367 členy jejich rodin z okolí Al-Vaer.

16; V USA se může opakovat scénář z Černobylu a Fukušimy. Jaderné technologie musí sloužit a ne ohrožovat lidstvo.

17; Pence označil Minské dohody za nejlepší způsob dosažen míru na Ukrajině. Dále potvrdil bezpodmínečnou podporu suverenity a územní celistvosti Ukrajiny.

18; Malta přednesla třem Ukrajincům obvinění. Maltské úřady zadržely v maltských vodách tři Ukrajince a sdělily jim obvinění spojená s nezákonnou přepravou lidí.

19; Trump přijal Klimkina. Donald Trump přijal v Bílém domě ukrajinského ministra zahraničí Pavla Klimkina.

20; Padej odtud! Žena neohroženě brání poslední Leninův pomník v Kyjevě před zbouráním. Poslední Leninův pomník stojí v Golosejevském obvodě Kyjeva.

21; Doněcké republice jsou tři roky. Už tři roky Republika dokazuje své právo na existenci, když se zbraní v ruce hájí svou nezávislosti.

22; V USA nechtějí publikovat ruské fotografie ze setkání Lavrova a Trumpa. Americká média se hádají, zdali je přípustné zveřejňovat ruské fotografie ze setkání prezidenta USA Donalda Trumpa a ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova.

23; Legendární rockoví „dědouškové“ v Doněcku byli vyznamenáni Medailemi cti. Osmdesátiletí rockeři po celou válku hráli v různých obvodech města a zvedali morálku dokonce i ve dnech neprudšího ostřelování.

24; Ono se to rozplizne samo, říká stálý představitel Ruska při EU o sankcích. Čižov očekává nenápadné zrušení sankcí proti Rusku ze strany EU.

25; Lovce pokémonů Sokolovského uznali za vinného. Blogger urazil city jak křesťanů, tak i muslimů a vzbuzoval nenávist vůči ruské pravoslavné církvi.

26; V důsledku nočního ostřelování byly v Doněcku poškozeny čtyři domy a sloupy elektrického vedení. Informace o počtu zraněných se upřesňuje.

27; Dražší ropa podpořila rubl. Dlouhodobé snižování ceny ropy skončilo poté, co zásoby v USA začaly prudce klesat.

28; Premiérka Británie slíbila, že bude bránit práva čečenských homosexuálů. Londýn studuje možnosti poskytování pomoci LGBT komunitě v Čečně.

29; Před vraždou novináře Šeremeta byl u jeho domu spatřen příslušník SBU, píší ukrajinská média. Připomeňme, že partner šéfredaktorky Ukrajinské Pravdy Aleny Prituly Pavel Šeremet zahynul v důsledku výbuchu auta 20. června 2016.

30; Klimkin „zastínil“ Lavrovovu návštěvu u Trumpa, raduje se vicepremiérka Ukrajiny Irina Geraščenko. Na svých stránkách na sociální síti nadšeně oslavuje práci „vojáků diplomatické fronty“ Ukrajiny.

31; Krymské úřady komentovaly slova Džamaly o přání zazpívat na poloostrově. Nedávno si ukrajinská vítězka Eurovize 2016 postěžovala, že tam prostě nemůže ani jet.

32; Soud vynesl rozsudek nad bloggerem lovícím pokémony v kostele. Státní žalobce navrhl dát Sokolovskému tři a půl roku vězení.

33; Porošenko: Rada Evropské unie potvrdila bezvízový styk pro Ukrajinu. Je zajímavé, že nadšení prezidenta Ukrajiny se snaží krotit už i v samotné EU.

34; Je to intelektuální agónie. Zacharova komentuje skandál kolem fotografií Lavrova a Trumpa. Americká média se rozčilují, že je nepozvali na setkání a nechtějí publikovat fotografie ruské strany.

35; Velká Británie může zrušit sankce proti Rusku po Brexitu. Oznámil to stálý zástupce Ruska při Evropské unii.

36; V Nikolajevě došlo v noci k výbuchu v bance. Tlaková vlna vysklila okna bytů ve vedlejším domě.

37; V Kyjevě byl ozbrojenec OUN, který 9. května zaútočil na policisty, poslán do domácího vězení. Soud trval devět hodin.

38; O čem hovořili Lavrov a Trump? Co se týče Ukrajiny, soudě dle všeho, mezi oběma stranami dosud panují velké názorové rozdíly.

39; Lvov, Charkov a dál už všude. Odpadkový polygon hoří u města Rovno. Vypadá to, že letní sezóna 2017 bude na Ukrajině ve znamení požárů velkých skládek.

40; Cynické ostřelování ze strany ukrajinské armády v Doněcké republice 9. května. Když civilní obyvatelstvo Donbasu vzpomínalo na hrdinské činy svých dědů, kteří zvítězili ve Velké vlastenecké válce, ozbrojenci ukrajinské armády spáchali nový zločin.

41; Donbas je naše země. Bylo zveřejněno poutavé video o obyvatelích Doněcka. V Doněcku bylo u příležitosti třetího výročí existence Republiky natočeno zajímavé video o městě a jeho obyvatelích.

42; Francouzský filozof hájící bombardování Bělehradu a ukrajinský Majdan, dostal dortem do ksichtu. O vřelé přijetí se postarala komunistická mládež Srbska.

43; Ostřelování za zvuků nacistických pochodů. V důsledku ostřelování zahynul jeden voják doněckých ozbrojených sil.

44; Jak Ukrajina vyšetřuje „znásilnění“ pozorovatele OBSE v Doněcké republice. Ukrajinská média změnila nevýznamný incident s pozorovatelkou OBSE v halasný sexuální skandál.

45; Mrkvička na provázku. Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo ukrajinský bezvízový režim.

46; Neonacisté u budovy ukrajinského ministerstva vnitra požadují odvolání Avakova. Demonstranti skandují hesla tvrdě kritizující Arsena Avakova.

47; Na Krymu byla zakázána výstavba podle ukrajinských plánů. Nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov zcela zakázal výstavbu v některých městech podle ukrajinských projektů.

48; Nejde o emoce. Lukašenko se zastal běloruských potravin. Podle jeho slov pokud běloruské produkce není na ruském trhu třeba, pak republika přeorientuje exportní politiku.

49; V okně byl pozorován člověk s granátometem. Avakov vysvětlil útok na kancelář OUN. Pracovníci policie zaútočili 9. května na kancelář OUN v Kyjevě, protože viděli v jeho okně člověka s granátometem.

50; Krymské úřady pozvaly ukrajinskou zpěvačku Džamilu na návštěvu republiky. Úřady poznamenaly, že výdaje za ubytování a cestu jsou ochotni vzít na sebe.

51; Gruzie zařadí Lužkova na černou listinu. Lužkov předtím několikrát navštívil Abcházii a Jižní Osetii, které Gruzie považuje za okupovaná území.

52; Google zaplatil milionovou pokutu Rusku. Smírčí smlouva byla potvrzena soudem 17. dubna.

53; v Jižní Osetii bude otevřeno velvyslanectví Doněcké republiky. Předtím Jižní Osetie a Doněcká republika podepsaly první mezistátní dohodu o přátelství a spolupráci.

54; Mnohatisícový průvod v Doněcku ke Dni Republiky. Akce se účastní kolem padesáti tisíc lidí.

55; V Dagestánu explodoval nedaleko kavárny granát. Jsou zranění. Do pátrání po pachateli se zapojily všechny policejní síly.

56; Příbuzní obětí Oděské tragédie požadují impeachment prezidenta Porošenka. Ve svém dopise příbuzní obětí poznamenávají, že skuteční viníci nebyli potrestáni za své zločiny.

57; V USA by začali po příslušníku OUN s granátometem na ostro pálit, řekl politolog. Policie se rozhodla pro útok na kancelář OUN poté, co v okně se ukázal muž s granátometem.

58; Lužkov komentoval rozhodnutí Gruzie zapsat jej na černou listinu. Bývalý starosta Moskvy považuje záměr Gruzii zapsat jej na černou listinu za nerozumné a nepochopitelné rozhodnutí.

59; Jste jen dobytek, který obětuje své životy za oligarchy, říká Savčenková patriotům a účastníkům ATO. Poslankyně Naděžda Savčenko učinila šokující prohlášení směrem k účastníkům ATO a ukrajinským patriotům.

60; Superbohaté investory čekají obtížné časy. Superbohatí investoři mohou narazit na snížení svých příjmů, říká se ve výzkumu americké společnosti KKR (Kohlberg, Kravis, Roberts).

61; Šéf americké rozvědky označil Rusko za hlavní hrozbu. Rusko je hlavní hrozba pro americkou vládu.

62; Doněck dnes oslavuje třetí výročí referenda o nezávislosti.

63; Ukrajinci budou brzy zklamáni bezvízovým režimem s EU, říká politolog. Ukrajinci, kteří narazí na problémy při vstupu do EU po zavedení bezvízového režimu, budou velmi rychle zklamáni.

64; Dmitrij Kiseljov (ultrakonzervativní novinář) vysvětlil, proč má rozbitou tvář. Pošramocenou tvář označil za dočasnou změnu image.

65; Německá televize: Přehlídka Vítězství připomněla, že Rusko je velká vojenská mocnost. Přehlídka Vítězství na Rudém náměstí předvedla vojenskou moc Ruska a znovu připomněla, že bez Moskvy není možné řešit světové krize.

66; Rusko a Čína vyvíjejí protidružicové zbraně, hlásí rozvědka USA. Obě země pokračují ve vývoji celého spektra protidružicových zbraní jako prostředku snižování efektivity ozbrojených sil USA.

67; Odvolání šéfa FBI může být spojeno s Ruskem, říká americký senátor. Odvolání šéfa FBI může být spjato s jeho vyšetřováním ve vztahu k možným vazbám Trumpa na Rusko.

68; CIA: Rusko bude pokračovat ve vměšování do voleb. Ředitel CIA Mike Pompeo je přesvědčen, že vměšování Ruské federace do voleb v USA v roce 2016 nebylo jednorázovou akcí.

69; Je to naprostý nesmysl. Fotograf, který nafotil setkání Lavrova a Trumpa, komentoval obvinění ze strany amerických médií. Fotoreportér označil humbuk v souvislosti se zveřejněním fotografií této akce vyvolaný americkými médii za absurdní.

70; Teroristé se připravují na použití smrtícího plynu v Sýrii kvůli svržení Bašára Asada. Cíl je jediný – diskreditovat stávající moc v zemi a obvinit ji z genocidy vlastního lidu.

71; Ukrajinský poslanec Irpenské městské rady Igor Overko přiznal téměř 600 bytů. Jsem jeden z mála poslanců, kteří své příjmy přiznali poctivě.

72; Veterány tajných služeb USA vylekala přítomnost ruského fotografa v Trumpově pracovně. Bývalí vysoce postavení pracovníci amerických tajných služeb také označili událost za potenciální hrozbu bezpečnosti.

73; Ruský Rambo střílející povstalce v Kolumbii nelovil žáby. Byly vyjasněny podrobnosti záhadného příběhu s únosem a následným útěkem Rusa A. Voskaňana ze zajetí.

74; Timošenková: Bezvízový styk s EU bude moci využít pouhých 10 až 15% Ukrajinců.

75; Ukrajina zcela přerušila dodávky vody do Luganské republiky- Ukrajinská strana od 5. května zcela přerušila dodávky vody do Republiky.

76; Asad srovnal válku s teroristy v Sýrii s bojem SSSR proti nacismu. Válka syrského lidu proti teroristům je podobná boji sovětského lidu proti nacismu v letech Velké vlastenecké války.

77; V Kyjevě vítr zničil výstavu věnovanou „hrdinům“ ATO. Městské úřady s obnovou výstavky nespěchají.

78; Bílý dům vysvětlil, proč nepozval média na setkání Lavrova a Trumpa. Podle protokolu někdy setkání hlavy státu probíhají bez účasti tisku, řekla na tiskové konferenci zástupkyně oficiálního představitele Bílého domu Sarah Sanders. V americkém tisku se rozhořela diskuse kolem situace s nepřipuštěním tisku na setkání Turmpa s Lavrovem.

Zdroj: rusvesna.su

 

Pátek, 12.5.2017:

1; Státní department USA schválil prodej raket za 2 miliardy dolarů Arabským emirátům. Státní department schválil dohodu o prodeji protivzdušných raket komplexu Patriot Spojený arabským emirátům.

2; Je to neuvěřitelná ostuda, kritizovala Zacharova americká média. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí znovu kritizovala televizní stanici CNN, že jeho pracovníci si vymýšlejí zprávy.

3; Od ukrajinské novinářky v Kyjevě požadovali demonstranti, aby mluvila rusky. Redaktorku požadavek naprosto vyvedl z konceptu.

4; Krvavé srážky teroristů. Islámský stát útočí na Al-Káidu kvůli dohodě se syrskou armádou. Syrská armáda dosáhla velkého vítězství, když dosáhli toho, aby ozbrojenci Al-Káidy souhlasili s tím, že odevzdají své pozice v jižní části provincie Damašek.

5; Trump odmítl návštěvu FBI, když zjistil, že ho tem neuvidí rádi. Donald Trump opustil myšlenku návštěvy sídla FBI, když zjistil, že ho tam čeká chladné přijetí.

6; Američané jsou přesvědčeni, že šéf FBI byl odvolán kvůli vyšetřování ohledně Ruska. Kromě toho 54% respondentů zastává názor, že obvinění Trumpova volebního týmu ze styků s Ruskem je vážný problém.

7; Trump: Rusko se směje, když vidí, jak USA samy sebe trhají na kousky. Prezident USA Donald Trump si myslí, že vnitřní rozpory v zemi nahrávají jednomu z hlavních geopolitických konkurentů.

8; Trump neočekávaně komentoval setkání se ministry zahraničí Ruska a Ukrajiny. Prezident USA zveřejnil ve čtvrtek fotografie ze svých setkání se Sergejem Lavrovem a Pavlem Klimkinem.

9; Restrikce v USA. Spojené státy navrhují likvidaci Federálního rezervního systému. Je nutné provést audit Federálního rezervního systému a potom ukončit jeho existenci, říká se v dokumentu.

10; Národ „ajťáků“. Zhroucení jednoho ukrajinského snu. Na Ukrajině místo národního projektu práce v zahraničí lidé upřednostňují zůstat ve vlasti a pracovat „z domova“. Ukrajina prohospodařila veškerý potenciál získaný v dobách SSSR a uvažuje, jak dál. Nechce se stát zemí sexuální turistiky jako Thajsko, nechce se stát zemí dárců orgánů jako Moldávie ani se stát „zemědělskou supervelmocí“. Doufají, že se stanou IT-národem.

11; Donbas se posunul od „přežít do úsvitu“ do „vzít si, co mí patří“. Byla zveřejněna úvaha o tom, jak se změnil život za tři roky od referenda o autonomii Doněcké a Luganské republiky.

12; Každý Ukrajinec si buduje své vlastní ghetto. Je až zábavné pozorovat, jak alespoň trochu myslící ukrajinští občané hledají, čím by nahradili kontraproduktivní nacionalistickou ideologii.

13; Stovky životů kvůli míru. USA pokračují v zachraňování planety tím, že mění města v ruiny. Od dob,kdy prezident USA Donald Trump slíbil likvidaci Islámského státu, násobně vzrostla úmrtnost mezi civilním obyvatelstvem v Iráku.

14; Proč USA prohrávají s terorismem? Prezident UKSA Donald Trump prohlásil, že hlavním cílem USA je vítězství nad terorismem v Sýrii.

15; Děsivá prognóza: 500 rublů za dolar. Experti zastrašují Rusko krachem ekonomiky. Liberální média se rozhodla zastrašit Rusko děsivou prognózou: Za rok ruskou ekonomiku údajně čeká krach.

16; Banderovci začínají přiznávat, že jsou odsouzeni k prohře. Do prvního majdanu nacionalisté zůstávali jakýmisi zábavnými zvířátky, která baví svými kejklířskými kousky obyvatelstvo Ukrajiny. Potom pochopili, že bez politického teroru jsou odsouzeni zůstat věčně na okraji společnosti... Většina voličů na Ukrajině by nikdy nehlasovala za násilnou ukrajinizaci, útlak ruského jazyka a kultury a zpřetrhání ekonomických a politických vazeb s Ruskem.

17; Stíhačka ruského letectva prolétla sedm metrů od letadla amerických vzdušných sil nad Černým mořem. Američtí vojáci tvrdí, že ruská stíhačka Su-27 se přiblížila k P-8A Poseidon.

18; Kdo dostane první Armaty? Tanky nové generace začnou přicházet do výzbroje po roce 2020.

19; Formát rozvoje vztahů s Ruskem byl předložen k posouzení Trumpovi, řekl Lavrov. Trump na setkání s Lavrovem ve středu potvrdil svou touhu normalizovat vztahy s Ruskem.

20; Porošenko: Ukrajina završila rozvod s Ruskem. Rozhodnutí Rady Evropy o poskytnutí bezvízového režimu vrací Ukrajinu domů, myslí si prezident země.

21; Zastav separatistu. V ukrajinských školách se chystá hon na čarodějnice. Na ministerstvu školství Ukrajiny chtějí vyhledávat nespolehlivé učitele a mezi úředníky už dávno sledují, jak nadšeně kdo zpívá ukrajinskou hymnu.

22; Rusko se naučilo bojovat s minimem ztrát, hlásí americká rozvědka. Americká rozvědka se vyjádřila k otázce způsobu provádění operací v Sýrii.

23; Trumpovo letadlo mohlo explodovat ve vzduchu, tvrdí CNN. To, že prezidentský speciál mohl začít hořet nebo explodovat, vyplynulo ze zprávy federálních úřadů.

24; Na Krymu začala výstavba dálnice „Tavrida“. Na Krymu byla zahájena výstavba čtyřproudé federální dálnice, která má spojit Kerč se Simferopolem a Sevastopolem.

25; Ukrajinský fotbalista je podezřelý, že se opil a shodil dívku z devátého patra. Záložník týmu Volyně čelí halasnému skandálu. Zraněná dívka se nachází v kritickém stavu.

26; Ministerstvo obrany Ruské federace komentovalo incident s americkým letadlem nad Černým mořem. Předtím americká média oznámila, že ruská stíhačka proletěla ve vzdálenosti několika málo metrů od výzvědného letadla amerického námořnictva.

27; Bát bychom se neměli my, ale ukrajinské úřady, říká francouzský velvyslanec o bezvízovém styku. Pokud Ukrajina přijde o nejschopnější část pracovních sil, bude to problém pro ni, nikoli pro Evropu.

28; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poničeny domy v Doněcku a Gorlovce. Pod palbou ukrajinských vojáků bylo 21 obcí Doněcké republiky.

29; V centru Říma došlo k výbuchu. Na místě události zasahovali policisté a hasiči.

30; Uvízl na mělčině. Francouzský výsadkový člun zmařil mezinárodní cvičení. Je zajímavé, že těchto cvičení se měla účastnit i francouzská dopravně-výsadková loď Mistral.

31; Heroičtí ježci. O tom ,jak geniální vynález zastavil nepřítele u Moskvy. Zastavit německá vojska u Moskvy pomohly sirky, modelína a tanky na hraní, které vedly k vynálezu 
protitankových zátarasů.

32; Představitel D´Artagnana se dostal na černou listinu Mirotvorce. Ve skandální databázi „separatistů a nepřátel Ukrajiny“ se nyní ocitl i národní umělec Michail Bojarskij.

33; Řada zemí přestala uznávat diplomy z ukrajinských lékařských fakult. Tato rozhodnutí se vysvětlují nízkými požadavky na přijímané studenty a absencí přístupu k interním aspiranturám.

34; Naším cílem je integrace do Ruska, říká Zacharčenko. Bohužel se nám to nepodařilo stejně jako Krymu. Ale za ty tři roky se nám toho podařilo hodně.

35; Ruští hackeři napadají energetické sítě Pobaltí, hlásí Reuters. Kromě toho se hackeři (podle tvrzení zdroje) pokoušeli proniknout do řízení baltského potrubního systému.

36; Za setkání Trumpa a Klimkina Kyjev zaplatil 400 tisíc dolarů, říká poslanec Rady. Obě setkání v Bílém domě s ukrajinskou delegací trvala až šest minut. Tolik času bylo potřeba na pořízení protokolárních fotografií.

37; V kyjevském supermarketu přelepili ukrajinskou symboliku. Na otázku proč pokladní pokrčila rameny a řekla: „Sundali i vlajku“.

38; Ukrajinští nacisté používají zakázanou expanzivní munici, například ráži 8,6 mm Lapua magnum. Tento typ munice je zakázán Úmluvou z Haagu z roku 1899. Je považován za nehumánní na základě působení uvnitř lidského těla.

39; Bloomberg: Ruské úřady nebudou bránit posílení rublu. Ve vládě v současné chvíli neprobíhají žádná jednáno ohledně intervencím proti rublu.

40; Nic jsem Trumpovi neplatil, říká Klimkin. Kromě toho ministr zahraničí tvrdí, že setkání Trumpa a Porošenko se blíží.

41; Macron se po inauguraci jede hlásit u Merkelové. O plánech devětatřicetiletého zvoleného prezidenta Francie informoval oficiální zástupce německé vlády.

42; Fantazie duševně nemocného Turčinova: Rusko brzy napadne Litvu a Polsko. Šéf Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny „odhalil“ skutečný cíl společných cvičení Ruska a Běloruska „Západ 2017“.

43; V Kyjevě zabavili hostům Eurovize prostitutky. Ukrajinská policie se pochlubila, že zadržela „organizovanou zločineckou skupinu, která se zabývala kuplířstvím v Kyjevě a okolí. Ukrajinská média upřesňují, že zahraničním hostům se poskytuje kompletní spektrum mužských i ženských služeb sexuálního charakteru.

44; Seržant ukrajinské armády se vzdal do zajetí v Luganské republice kvůli alkoholismu jeho spolubojovníků. Když se chlastalo, pohádal jsem se s kolegy a odešel jsem ke kozákům, řekl ukrajinský voják.

45; Velká Sedmička zakázala Evropské bance pro obnovu a rozvoj vracet se do Ruska. EBRD byla připravena obnovit svou činnost v Rusku, ale představitelé G7 jí to zakázali.

46; Okresy Doněcké a Luganské republiky se staly partnery krymských měst. Slavnostní podpis partnerských dohod se konal v rámci druhého zasedání Integrační komise Rusko – Donbas.

47; Italské úřady zveřejnily předběžné verze mimořádné události v Římě a poznamenaly, že bombu nekonstruoval žádný amatér.

48; Vydírali mě a donutili mluvit rusky. Skripka s hrůzou vzpomíná na telefonát s prankery. Skripka také prohlásil, že využili toho, že byl v šoku.

49; Ukrajina navrhuje Evropské unii nový formát asociace. Ukrajinské ministerstvo zahraničí si myslí, že po získání bezvízového styku Ukrajina přijde o stimuly v rámci formátu Východního partnerství.

50; Na Ukrajině běžná věc: Členovi státní ochranky ukradli pistole. Pracovníkovi ukrajinské státní ochranky Alexandru Volkovovi ukradli dvě bojové pistole.

51; Ukrajinská armáda s ostudou prohrála tankový biatlon v Evropě se ziskem pouhých 750 bodů. Podle výsledků soutěže vyhrál tým USA, který získal 1533 bodů. Na druhém místě Rakousko (1347) a třetí Francie (1156).

52; Připravuji se na příchod nových pánů. Americká televizní moderátorka Fox News Julie Roginsky promluvila rusky. Toto gesto vysvětlila přáním ukázat potenciálním pánům, že hovoří jejich jazykem. Reagovala tak na hysterii kolem kontaktů Trumpa s Ruskem.

53; Amnesty International na Ukrajině požaduje zrušení zákona o dekomunizaci. Současná verze zákona nemá právo na existenci.

54; Porošenko zapomněl, že Ukrajina nemá historické místo v rámci Evropy, říká Puškov. Petr Porošenko prohlásil, že se získáním bezvízového režimu s Evropskou unií Ukrajina definitivně dala sbohem Rusku.

55; Ukrajinští politici demonstrují naprostou debilitu. Ukrajinští politici svými prohlášeními předvádějí naprostou debilitu hraničící s dalšími psychickými poruchami, říká politolog Alexandr Procenko.

56; Rusko je připraveno k odvetným opatřením, pokud USA nevrátí zabavený diplomatický majetek, říká Ušakov. Asistent prezidenta Ruska varoval, že Moskva může podniknout odvetná opatření vůči Washingtonu.

57; Na Ukrajině se počet milionářů snížil o čtvrtinu. Navzdory snížení podílu milionářů celkové sumy jejich příjmů ve srovnání s loňskem vzrostly o 13%.

58; Trumpovi advokáti prohlásili, že prezidentovy daňové deklarace neodrážejí žádné příjmy jakéhokoli typu z ruských zdrojů.

59; Na Ukrajině kvůli Eurovizi obnovili činnost tepelné elektrárny. Tripolská tepelná elektrárna ve městě Ukrajinka v Kyjevské oblasti obnovila svou činnost.

60; Ukrajina vytváří ohnisko napětí, které se může převalit na EU, říká senátorka za Krym Olga Kovitidi. Ukrajina a její pomocníci podněcují válku v centru Evropy.

61; Ozbrojenci chystají útok v syrské provincii Hamá. V provincii teroristé využívají režim přerušení bojových akcí k přeskupení sil a posílení obranných pozic.

62; Nic dramatického v dodávkách ruských zbraní do Sýrie není, říká ministerstvo zahraničí. Zbrojní dodávky do Sýrie souvisejí s aktivním politickým úsilím s cílem urovnání situace.

63; Nad Černým mořem byl zaregistrován těžký americký dron. Ve vzdušném prostoru nad Černým mořem byl odhalen těžký výzvědný bezpilotník RQ-4 Global Hawk.

64; Island je připraven zrušit víza pro Ukrajince. Island není členem Evropské unie, ale přitom je členem Schengenské dohody.

65; Ve městě Rovno se konalo shromáždění požadující vytvoření lidové republiky. Lidé přišli na shromáždění s heslem „Jantar je bohatstvím Rovenské lidové republiky“.

66; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj oznámilo dosažení inflace ve výši 4% už na květen. Ministr Maxim Oreškin prohlásil, že inflačního cíle ve výši 4% bude dosaženo už v květnu tohoto roku.

67; V Británii hackeři narušili činnost kolem čtyřiceti nemocnic. Správa Národního systému zdravotnictví (NHS) pro Anglii oznámila, že vnímá situaci jako vážný incident.

68; A to Lavrov ani nemusel do Fergusonu, komentuje Zacharova ruštinu moderátorky Fox News.

69; Trump bude destruktivnímu chování Ruska v Sýrii a na Ukrajině čelit, slibuje Bílý dům.

70; Krvavé fotografování. „Armáda Islámu“ ukázala mrtvoly svých ozbrojenců kvůli sponzorům. Mediální křídlo teroristů z „Džejš al-Islám“ uveřejnilo sérii fotografií, na kterých jsou těla pěti podivně oblečených Zabitých bojovníků.

71; Kerčský most spojí Krym a Kubaň do konce podzimu. Oblouky mostu přes Kerčskou úžinu definitivně spojí břehy Krymu a Kubaně.

72; Ukrajinský premiér slibuje odchod z funkce v případě krachu penzijní reformy. Premiér Ukrajiny Vladimir Grojsman je připraven opustit svou funkci, pokud nedokáže uskutečnit v zemi důchodovou reformu.

73; Bílý dům komentoval informaci o dohodě Trumpa s Ruskem. Bílý dům v pátek prohlásil, že historky o dohodě Donalda Trumpa s Ruskem jsou podvrhy.

74; Ruské ministerstvo zahraničí bylo terčem hackerského útoku. Ministerstvo zaregistrovalo virový útok na osobní počítače úřady.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 13.5.2017:

1; V Kyjevě byl demontován poslední Leninův pomník. Busta vůdce proletariátu se nacházel v Golosejevském obvodě Kyjeva na Kozácké ulici.

2; V Doněcké republice probíhají boje, ukrajinská armáda používá dělostřelectvo a obrněnou techniku. 12. května večer se u Doněcka, Gorlovky, Dokučajevska a na jihu Doněcké republiky rozhořely prudké boje.

3; V kyjevském gay klubu zmlátili norského turistu, který přijel na Eurovizi.

4; V USA konečně přiznali skutečné cíle invaze do Iráku v roce 2003. Neočekávané přiznání učinila bývalá státní tajemnice USA Condoleezza Rice,která prohlásila, že nešlo o nastolení demokracie v Iráku, ale o svržení Saddáma Husajna.

5; Kvůli opatřením v boji proti korupci Číňané přestali kupovat luxusní předměty. Opatření čínské vlády v boji proti korupci se stala příčinou prudkého propadu prodejů předmětů luxusní povahy po celém světě.

6; Boje o Silnici života: Islámský stát se snaží přerušit zásobování „Tygrů“ útočících na město Rakká. Syrská armáda odrazila útok teroristů Islámského státu na Silnici života mezi obcemi Salamia a Itria, po které se uskutečňuje zásobování Aleppa.

7; Co pohledávalo výzvědné letadlo amerického námořnictva u ruských hranic? Moderní americké letadlo nacpané výzvědnou elektronikou se nikoli náhodou objevilo u ruských hranic zrovna 9. května.

8; USA V domě pro seniory byl zastřelen šerif a další dva lidi. Místní policie přijala oznámení o ozbrojeném člověku na ulici a strážci pořádku vyjeli na zásah.

9; Sberbanka zaregistrovala pokusy o hackerské útoky. Předtím v pátek ministerstvo vnitra Ruské federace oznámilo, že osobní počítače úřady byly terčem virového útoku.

10; „Tygři“ a ruské letectvo osvobodili od Islámského státu strategickou leteckou základnu na východě provincie Aleppo. V noci z pátku na sobotu Syrská armáda získala plnou kontrolu nad vojenským letištěm Džirah.

11; Nevhodné setkání. Návrat Trumpa do Ruska. Proč se americký prezident vrhl do ruského objetí před očima naštvané liberální elity?

12; Hrozivý létající radar ruského letectva zajistí kontrolu nad syrským nebem, píší americká média. O přesunu létajícího radaru A-50 do Sýrie už předtím informovala média,která zveřejnila družicové snímky z letecké základny v Latakíji.

13; Nový stát na mapě světa: Co čeká Irák po Islámském státu? Kurdové jsou přesvědčeni, že Bagdád je vystavuje neustálé diskriminaci a vidí východisko pouze v získání nezávislosti.

14; Na organizátory Eurovize bude podána žaloba kvůli Karlssonovi v semifinále. Vlastníci autorských práv švédské spisovatelky Astrid Lindgren se chystají zažalovat u soudu organizátory Eurovize v Kyjevě kvůli využití pohádkové postavičky v semifinále soutěže.

15; Nakolik Amerika potřebuje dobré vztahy s Ruskem? A má cenu, aby Moskva pomáhala Washingtonu řešit „ruský problém“?

16; Trumpův mluvčí byl předmětem posměchu na sociálních sítích kvůli botám různé barvy – pravá černá, levá světle hnědá.

17; Žádný bezvízový režim neexistuje. Je to jen pozlátko, tvrdí politologové. Politologové tvrdí, že je to Pyrrhovo vítězství ukrajinské moci.

18; Čečenští bojovníci předávají zkušenosti z války protiruské armádě jednotkám zvláštního nasazení Al-Káidy v Idlíbu. S využitím zkušeností získaných v 90. letech v bojích proti ruské armádě, čečenští polní velitelé trénovali ozbrojence An-Nusrá v bojových operacích.

19; Fašistický režim je blízko smrti. Poslali pro Filareta, aby zazpíval pohřební píseň. Téma nového vydání pořadu Pravda s Grigorijem Kvasňukem.

20; Na Krymu byla zahájena výstavba federální dálnice Tavrida. V Belogorském okrese Republiky Krym byl položen základní kámen nové dálnice federálního významu s názvem „Tavrida“.

21; Severní Korea je připravena k dialogu s USA. Diplomaté z KLDR se už setkali s americkými experty, tvrdí jihokorejská rozvědka.

22; Na Ukrajině vyznamenali posádku člunu, který ostudně ujel před ruskými pohraničníky. Zachovali jste si čest svoji i čest celé Ukrajiny, prohlásil ukrajinský ministr infrastruktury.

23; Na nejrozsáhlejším útoku v historii se podílela NSA (Národní bezpečnostní agentura USA), říká Snowden. Navzdory varování NSA vypracovala nástroje pro útok na programové vybavení. Dnes vidíme, co z toho vzniklo.

24; V Litvě chtějí odstranit z centra pomníky sovětských vojáků. Plán rekonstrukce centrálního náměstí města Šiauliai už je potvrzen, ale co dělat s obeliskem a pohřebištěm, se zatím nerozhodlo.

25; Letecký úder západní koalice zabil civilní obyvatele v Sýrii, píší média. Letadla západní koalice provedla nálety na předpokládané pozice ozbrojenců v městečku El-Kuríja nedaleko Deyr az-Zauru.

26; Kvůli poruše kabelu skafandr museli američtí astronauti dělit systémy zajištění života. Pomoc Jacku Fischerovi a Peggy Whitsonové v přípravě na vystoupení poskytli i ruští členové posádky Mezinárodní kosmické stanice.

27; Ať je to cokoli, ale rozhodně to nejsou rozhovory, říká ukrajinský diplomat o Klimkinovi v Bílém domě. Klimkinovi dovolili vyměnit si pár frází s Trumpem, ale nedovolili mu ani si sednout. Zato Trump si připsal nádherný tweet.

28; Ostřelování měst Doněcké republiky. Byly poškozeny domy, zraněni dva civilní obyvatelé. Zraněna byla žena narození v roce 1960 a muž narození v roce 1984.

29; Zabředli jsme do bahna „anglizace“. Skandální poslankyně se postavila proti angličtině. Rusofobní nacionalistka se naštvala kvůli reformám „ministra školství Sergeje Kvita“.

30; Ve Státní dumě poradili Ukrajině, aby z ústavy odstranila článek o Krymu. S ohledem na současné reálie a ruského statusu Krymu je ústava přesně o tři roky pozadu za skutečností, prohlásil Ruslan Balbek.

31; Lukašenko požaduje od běloruských hokejistů, aby se také stali „šváby“. Prezident Běloruska kritizoval národní mužstvo za jejich dosavadní výsledky na Mistrovství světa v ledním hokeji. Líbí se mu norské mužstvo, které přirovnal ke švábům.

32; Byl zadržen předák „proruských zrádců“. V Dněpropetrovsku pokračují represe po událostech z oslav Dne Vítězství. Příbuzní zatčených se slzami v očích říkají, že jejich blízcí za nic nemohou.

33; Varování nebo výhrůžka? Proč Trump promluvil o odposlouchávání v Bílém domě? Američtí politici už hovoří o tom, že prohlášení Donalda Trumpa o možném nahrávání rozhovorů s bývalým šéfem FBI Comeym je zločin.

34; Jedna z nejlepších na světě: Raketa X-35. Konstruktér zbraní Nikolaj Vasiljev komentuje současnou techniku, která mění povahu flotily.

35; V New Yorku bude otevřena ruská škola. Přitom třídy budou tvořeny jak z dětí z ruskojazyčných rodin, tak i z anglojazyčných Američanů.

36; Ruská semena dobyla Evropu, píše německý list. Export slunečnicových semen z Ruska do Evropy dosáhl v roce 2016 rekordní hodnoty za posledních deset let.

37; Krym oslavuje den vzniku Černomořské flotily. 13. května 1783 vplula do Achtiarského zálivu eskadra pěti fregat a osmi lodí Azovské flotily.

38; V Doněcké republice byly na trase, kudy jezdí vozidla OBSE objeveny bomby. Pokračují práce ženijních jednotek.

39; Šest plavidel NATO dorazilo do Tallinu. Plavidla Severoatlantické aliance patří do dvou stálých vojenských námořních skupin.

40; Účastník Eurovize slíbil v případě svého vítězství, že cenu rozbije. Účastník Eurovize za Bulharsko Kristian Kostov slibuje, že v případě svého vítězství v soutěži rozbije své ocenění před kamerou.

41; Známá ruská zpěvačka Julija Čičerina získala pas Luganské republiky.

42; Timošenková označila případ o Janukovičově vlastizradě za zpolitizovaný. Podle jejích slov to, jak si dnes počíná ukrajinská moc, buduje cestu k Janukovičově rehabilitaci.

43; Radikálové zapálili kanceláře Opozičního bloku u Dněpropetrovska. Je to pomsta za 9. květen, tvrdí ve straně.

44; Věřím v Rusko, říká římský papež. Římský papež František ve svém interview pro agenturu TASS vyjádřil svou hlubokou důvěru vůči Rusku a k jejímu lidu.

45; Tři čtvrtiny zlatých zásob Ukrajiny patří Mezinárodnímu měnovému fondu. 75% ukrajinského zlata se nachází pod kontrolou MMF jako záruka na splacení dluhů z poskytnutých úvěrů.

46; Velitel vojsk USA navrhl Rusku, aby pozvalo novináře na cvičení „Západ“. Zástupce ozbrojených sil USA přeje Rusku, aby vojenská cvičení učinilo tak transparentními jako jsou cvičení západní.

47; Vítězství v kotli u Damašku. Syrská armáda osvobodila město Kabun. Rozsáhlá vojenská operace Syrské armády na osvobození okolí Damašku vedla k novému vítězství.

48; Ukrajinská armáda zahájila palbu v okolí Mariupolu. Byl zraněn civilní obyvatel. Stav zraněného se v tuto chvíli upřesňuje.

49; Ukrajina v tankovém biatlonu NATO zaujala předposlední pozici před posledním Polskem. Soutěž se skládala ze dvou základních etap.

50; Američtí generálové se budou zpovídat z úspěchů v boji proti barbarství, říká Trump. Prezident USA Donald Trump sdělil, že příští týden budou američtí generálové podávat zprávu o svých úspěších v boji proti „barbarství“.

51; Ruské ministerstvo obrany odpovědělo na návrh velitele NATO poslat novináře na vojenské cvičení Západ. Ministerstvo prý nepotřebuje rady ohledně zpravodajského pokrytí vojenských cvičení v zemi.

52; Obsluha ukrajinského dluhu v letech 2017 až 2020 bude činit více než 20 miliard dolarů. Částka odpovídá zhruba 21% HDP z roku 2017.

53; Teroristé vyvěsili ruskou vlajku na syrsko-turecké hranici, píše agentura Anadolu. Místní zdroje agentuře sdělily, že cílem vyvěšování ruských vlajek je přání předejít tureckým útokům v oblasti.

54; Vlajková loď ukrajinské námořní flotily „Getman Sagajdačnyj“ byl poslán opravu. Největší plavidlo Ukrajiny bylo posláno na technickou prohlídku do plovoucího doku Černomořských loděnic.

55; OBSE ve svých zprávách ignorují snahy Donbasu plnit Minské dohody. OBSE vůbec nezmiňuje snahy Národní policie ohledně plnění Minských dohod.

56; Kabun byl dobyt. Specnaz a tanky Syrské armády začišťovaly kotel u Damašku. Velké ztráty a rychlý postup útočných oddílů Syrské armády donutilo džihádisty kapitulovat.

57; V Luganské republice zveřejnili korespondenci pachatelů výbuchu automobilu OBSE. Národní policie oznámila, že úřad získal přístup ke korespondenci pracovníků SBU, kteří se podíleli na výbuchu automobilu OBSE.

58; Ukrajinců je třeba si vážit a ne je považovat za druhořadé lidi, říká Grojsman. Ukrajinský premiér takto komentoval poskytnutí bezvízového režimu Ukrajině ze strany EU.

59; V Kyjevském obchodě byly odhaleny „separatistické“ stvrzenky s hesly oslavujícími Donbas. Bývalý šéf drogové policie Ukrajina Ilja Kiva a známý neonacista Dmitrij Korčinskij vyvolali skandál v jednom z kyjevských obchodů.

60; Ukrajinská armáda uskutečnila provokaci tím, že ostřelovala Avdějevku. Ostřelování Avdějevky, kterou má Kyjev pod kontrolou, byla ukrajinská provokace s cílem obvinit z toho Doněckou republiku a zmařit Minské dohody.

61; Porošenko zrušil své vystoupení před finále Eurovize kvůli ostřelování Avdějevky, v jehož důsledku byli ukrajinskými vojsky zabiti čtyři lidé.

62; Římský papež je připraven otevřeně pohovořit s Trumpem. Trump uskuteční svou první návštěvu Vatikánu 24. května.

63; Církev je v nebezpečí. Záporožský metropolita se obrátil na pravoslavné věřící kvůli přípravě mezikonfesijní války na Ukrajině. Metropolita Luka (Lukáš) vydal výzvu v souvislosti s pokusem schválit proticírkevní zákony na zasedání Nejvyšší rady Ukrajiny 18. května 2017.

64; Osud nacistky. Z „hrdinky“ ATO servírkou. Skandálně známá neonacistka Viktorija Zaverucha obviňovaná z vraždy policistů se rozhodla změnit povolání. Chce ovšem plat ve výši 12 tisíc hřiven, což je na Ukrajině vysoce nadprůměrný příjem. Podle oficiálních čísel je ukrajinský průměr kolem 6.750 hřiven.

65; Puškov řekl, kam mohli zavést Ukrajinu Bandera a Šuchevič. Ukrajina se dostala do Organizace spojených národů díky tomu, že byla součástí SSSR, který zvítězil v Druhé světové válce, nikoli jako vlast činitelů OUN-UPA.

Zdroj: rusvesna.su

 

Neděle, 15.5.2017:

1; Putin se v Pekingu setkal s prezidenty Číny, České republiky a Řecka. Putin se 14. a 15. května v Číně účastní fóra „Jeden pás – jedna cesta“.

2; Severní Korea vystřelila raketu. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na vojenské zdroje Jižní Koreje.

3; Divák Eurovize si před vystupující ukrajinskou zpěvačkou sundal spodky. Na krku měl uvázanou australskou vlajku.

4; Byl vyhlášen vítěz Eurovize. Je jím zpěvák z Portugalska Salvador Sobral. Podle výsledků hlasování poroty a diváků získal 758 hlasů.

5; Ruská stíhačka se přiblížila k letadlu amerického námořnictva nad Černým mořem. Ruská stíhačka Su-27 proletěla poblíž výzvědného letadla USA na Černým mořem.

6; Oplata bude strašlivá. Čečenci slibují potrestání redakce Charlie Hebdo za zveřejnění karikatury na téma „Čečna a homosexuálové“: Tyhle lidi nelze vnímat jako šašky nebo zvrhlíky, ale jako šakaly, myslí si Čečenec. My se nebudeme nikdy chovat jako vahábité z Islámského státu, ale trest bude neodvratný.

7; Radikálové zahájili teror, říká Opoziční blok. Radikálové zahájili teror proti Opozičnímu bloku, prohlásili v parlamentní straně.

8; Obvinění ze sexuálního obtěžování vůči pracovnici OBSE – jde o nedostatek mužské pozornosti nebo o politickou objednávku? Uplynul už týden a v médiích se neobjevilo ani jméno „oběti“, ani to, co jí bylo řečeno tím obviněným vojákem.

9; Nesmrtelný pluk: Apoteóza státu. Ruský spisovatel a publicista Eduard Limonov píše o akci Nesmrtelný pluk a 9. květnu v Rusku.

10; Exploze automobilu OBSE – závoj byl stržen. Skandinávští novináři se vždy chlubili svou profesionalitou při komentování událostí probíhajících ve světě. Největší finské noviny ovšem vše popřely, když tragický incident z 23. dubna,který se odehrál v okolí Luganska, komentoval větou: „Jde o humanitární tragédii a připomínku cynické hry, kterou hraje Rusko na východě Ukrajiny. Hlavní odpovědnost leží na Rusku“. Nač tedy vlastně vyšetřovat, když je viník předem znám?

11; V USA navrhují jmenování prokurátora pro Rusko nezávislého na prezidentovi. V Kongresu USA navrhují zřídit funkci zvláštního státního prokurátora pro otázky Ruska.

12; Televizní stanice CBC zjistila, jak vysoce přesné bomby kanadských ozbrojených sil dopadaly mimo objekty Islámského státu a zabíjely civilní obyvatele. Oficiální představitelka ozbrojených sil Kanady omlouvala situaci slovy, že ani jeden typ zbraní nedisponuje stoprocentní přesností.

13; Bomba s odloženým účinkem. Blair pohrozil Britům oddělením Severního Irska. Bývalý premiér Velké Británie už zahájil aktivní část kampaně proti Brexitu.

14; Ukrajinští radikálové se dostávají mimo kontrolu státní moci. Systém vzájemných vztahů nacionalistů a radikálů se státní mocí na Ukrajině se vymkl kontrole.

15; Bezvízový styk na pozadí totální bezzákonnosti na Ukrajině. Růst zločinnosti jako brzda eurointegrace.

16; Vzájemné vyvražďování. Syrští ozbrojenci se masově vraždí navzájem. Byly zveřejněny fotografie, na kterých jsou zabití vůdcové „Fajlak ar-Rahmán“ a „Džejš al-Islám“, a také sklad zraní uskupení Džebhat an-Nusrá, dobytý „Islámskou armádou“.

17; Blogger a „protikorupční aktivista“ Navalnyj znovu v akci. Čirou náhodou rok před prezidentskými volbami obviňuje známé lidi z páchání zločinů, žene děti a školáky na nepovolené demonstrace. On sám na prezidenta kandidovat nemůže, protože byl odsouzen pro těžký přečin. Kdo tedy stojí za jeho aktivizací?

18; Putin: Je třeba se zříci militantní rétoriky. Je třeba svěží myšlenky oproštěné od stereotypů ideologie, prohlásil.

19; Fórum v Řecku: Evropa musí slavit Den vítězství společně s Ruskem. Konference se účastnili profesoři MGIMO (Moskevský státní institut mezinárodních vztahů), Athénské univerzity, vojenské akademie Pozemních sil Řecka, vědci a diplomaté.

20; Už to konečně začalo? Přes ukrajinskou hranici mezi obcemi Lemešovka a Muravejňa se údajně dostali dva Rusové na kočáře bez dokladů. Zadržení občané nedokázali vysvětlit cíl své cesty na Ukrajinu.

21; Putin zahrál na klavír,když čekal na Si Ťin-pchinga. Prezident Ruska zahrál melodii písně „Moskevská okna“ a „Města nad svobodnou Něvou“.

22; Lavrov komentoval humbuk kolem ruského fotografa v Bílém domě. V americkém tisku se rozvinula diskuse o připuštění tisku na setkání Trumpa a Lavrova, která se konala včera ve Washingtonu.

23; Ukrajinská moc nedokázala zničit národní svátek v Doněcku, vyplývá z dojmů zahraničních hostí z návštěvy Doněcké republiky. Válka na hranicích Doněcké republiky neustala ani ve sváteční dny.

24; Starší žena (ročník 1939) byla zraněna v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády u Jasinovaté. Během ostřelování se žena nacházela doma. Kulka vletěla do okna a zasáhla ji v oblasti beder.

25; Putin a Zeman zavtipkovali o „likvidaci novinářů“. Prezident Ruska Vladimir Putin se nachází na návštěvě v Číně, kde se účastní fóra „Jeden pás, jedna cesta“.

26; Civilní obyvatel (ročník 1991) zraněný v důsledku ostřelování ukrajinskou armádou v okolí Kominternovo v nemocnici zemřel.

27; Kdo ve skutečnosti střílí v Avdějevce. Bývalý voják ozbrojených sil Doněcké republiky ukazuje na analogie s únorovým ostřelováním Avdějevky.

28; Ruské ministerstvo obrany komentovalo start rakety KLDR, která dopadla 100 km od Vladivostoku. Ruské prostředky systému varování o raketovém útoku odhalily start balistické rakety z území KLDR.

29; Austrálie se omluvila za Ukrajince Vitalije Seďuka zahaleného australskou vlajkou, který si sundal před ukrajinskou zpěvačkou kalhoty a ukázal holou zadnici. S Austrálií neměl tento člověk nic společného.

30; Zeman a Lavrov zavtipkovali o svém kuřáckém zlozvyku. Zeman se obrátil na Lavrova: Dobrý den, pane ministře, vy jste stejný kuřák jako já, ale prezident kouření zakazuje...“

31; Ruský medvěd před vedl arktický tesák, píše švýcarský tisk. Boj o zdroje v Arktidě začal.

32; Ukrajinská armáda provádí průzkum na linii dotyku zakázanými prostředky. Obyvatelé okupovaných oblastí Luganské republiky si stěžují na rabující ukrajinské vojáky.

33; Hollande opustil Elysejský palác a Macron se oficiálně stal prezidentem Francie. V neděli ráno v Elysejském paláci proběhl ceremoniál předání moci a inaugurace nové hlavy státu.

34; Ukrajina se odřízla od Sovětského a Ruského impéria, říká Porošenko. Nedávno tento týden mluvil o rozvodu Ukrajiny s Ruskem.

35; V Doněcké republice bude vytvořen podnik na zpracování pneumatik. V Doněcké republice plánují vytvoření podniku na zpracování odpadů z gumy včetně pneumatik.

36; Systémy protivzdušné obrany byly uvedeny po startu rakety KLDR do plné bojové pohotovosti. Rusko se musí chránit před možnými incidenty spojenými s odpalováním raket z KLDR.

37; Eduard Basurin vydal mimořádné prohlášení ohledně ostřelování obytného domu v Avdějevce.

38; Porošenko je připraven. U Porošenka promluvili o rozhovorech s Putinem. „Ale jen kvůli Ukrajincům“, oznamuje Porošenkovu motivaci jeho administrativa.

39; Pozor, ukrajinské zbraně. Přeprava ukrajinských tanků do Bavorska a jejich účast v soutěži NATO se neobešlo bez ideologické omáčky v médiích.

40; Shrnutí z Doněcké republiky: Těžká situace na jižní frontě a u silnice „Bachmutka“. Situace s ostřelováním se zhoršila.

41; Interbrigáda Pjatnaška na taktických cvičeních. Batalionové taktické cvičení armády Doněcké republiky se konalo na jednom z vojenských polygonů Republiky.

42; Ukrajinský nekrokult: Na Majdanu bylo instalováno počitadlo zabitých vojáků. Cifry na svérázném kalendáři se obnovují každý den.

43; Můžeš jít do války nebo si jít někam vydělat... Porošenko vykládal o „bezprecedentní úrovni svobody“ na Ukrajině. Porošenko řekl, že taková úroveň svobody jako dnes, nebyla za celou dobu nezávislosti.

44; Lipecký Roshen se nezavírá, ale konzervuje. Do ruského rozpočtu poslal miliardu. 21. dubna se konala valná hromada akcionářů významné lipecké cukrářské továrny Roshen.

45; Kličko zatancoval pro Kyjevany na tóny písně Britney Spears. Tanečky kyjevského starosty byly oceněny nadšenými výkřiky.

46; Bastardi! Přeju vám, aby vaše děti umíraly stejně jako umírají naši vnukové, rozkřikla se obyvatelka Donbasu a vyjádřila tím vše, co si myslí o OBSE.

47; Porošenko na tiskové konferenci: Jen blázen může považovat Ukrajinu za součást ruského světa.

48; Lukašenko přijel do Pekingu se synem Nikolajem. Lukašenko přijel do pekingského „Domu národních shromáždění“ v doprovodu svého syna.

49; V USA protestující vytvořili ze svých těl výzvu „Odporujte!“ Kolem 200 demonstrantů nespokojených s činností současného prezidenta uspořádalo protestní akci v golfovém klubu prezidenta USA Donalda Trumpa v Kalifornii.

50; Porošenko odsuzuje svého syna za triko s nápisem ROSSIJA. Prezident Ukrajiny prohlásil, že měl se synem vážný rozhovor.

51; Hrůza v očích kyjevského propagandisty: „Prohráli jsme Majdan, čeká nás odplata!“ Majdan nebyl nikdy tak blízko ke své porážce, děsí se nechvalně známý kyjevský novinář.

52; Tak se to povedlo: Ukrajinští pohraničníci konečně chytli Mongolo-Burjaty. V sobotu večer ukrajinští pohraničníci zadrželi u polské hranice skupinu nelegálních migrantů.

53; Rusofobní spisovatelka zavolala policii kvůli tomu, že ji odmítli obsloužit v ukrajinštině. Spisovatelka známá spíš svou protiruskou hysterií než svou tvorbou, se zviditelnila dalším skandálem.

54; Jak ukrajinská armáda zabíjela děti v Donbasu. Byl zveřejněn působivý klip od „Doněckého partyzána“. Můžeš uprostřed hlavního města skandovat „Rusáky na šibenici“, „Smrt Rusákům“ a nic ti za to nehrozí.

55; Trumpova administrativa uskutečnila mimořádnou schůzi kvůli rozsáhlému kybernetickému útoku. Masový kybernetický útok se dotkl 200 tisíc uživatelů ze 150 zemí.

56; V britské soukromé škole dovolí chlapcům nosit sukně. Loni zhruba 80 britských škol včetně 40 základních už zavedlo genderově neutrální školní uniformu.

57; Bezpilotník USA uskutečnil výzvědný let v Donbasu. Aparát se přiblížil zhruba 70 až 80 kilometrů k ruským hranicím.

58; Jsem zraněná země. V Doněcké republice prezentovali poetickou antologii o válce v Donbasu. Tvůrcem antologie je známý spisovatel a voják armády Doněcké republiky Zachar Prilepin.

59; Americký historik připomněl svým spoluobčanům,kdo zvítězil nad Třetí říší. Historik si myslí, že americký národ ztratil pojem o tom, kdo ve skutečnosti porazil Hitlera.

60; V Bosně bude postaven pomník Melanii Trumpové. Instalace monumentu je plánována proti obuvnické továrně Bema.

61; Jarošův tělesný strážce postřelil taxikáře za odmítnutí zakřičet „Sláva Ukrajině!“ Řidiči prostřelil obě nohy.

62; National Interest: Pět hlavních neúspěchů amerických sil zvláštního nasazení. V USA považují specnaz za hrdiny a pyšní se jejich úspěchy, ale vůbec nevnímají do nebe volající neúspěchy. Atol Makin 1942, Kóta 205 v Severní Koreji 1950, Útěk z Teheránu 1979, Grenada 1983, Mogadišu 1993.

Zdroj: rusvesna.su

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Donbas, EU, NATO, Rusko, Sýrie, Turecko, Ukrajina, USA

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.