Dotaz na J. Paroubka stran vyslovení nedůvěry současné vládě

obrazek
5.11.2011 21:26
Svého času, za éry Topolánkovy vlády se také několikrát vyslovovala nedůvěra, ale tehdy k tomu kroku v patové situaci bylo potřeba tak 2-3 poslanců z vládního tábora. Nyní by se jednalo o min. 10 poslanců, aby další pokus mohl být již úspěšný. Kde je vzít, v ODS? či v TOP09? či ve VV? A většina poslanců má půjčky či jiné finanční závazky pro které by potřebovali být poslanci tak 2 vol. období. Nějaká kauza jako ty páně Vondrovy, nejsou pro motivací. Ale možná, že pan Paroubek ví kudy na to. Řada mých známých i z vysoké politiky to neví. A celonárodní protesty se nechystají, zatím.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Na to, aby se o důvěře hlasovalo, sílu opozice má.

cernik

No, současná řežie zasedání PS asi nebude dál používána jako standard.
Odkryla karty pravice víc než pouhé hlasování o nedůvěře,
jednak onen pravicí vynucený styl nepřetržitého zasedání,
a za druhé návrh obstrukce zakázat.
To znamená křečovitost v pravici, což dokládám i některými poměrně afektovanými vystoupeními
z pravice (Nečas, Doktor atd.)

Ke svým názorům jsem požádal jak J. Paroubka, tak P. Dimuna o vyjádření,
zatím se k tomu nedostali.

rku

Nevím přesně jak to je, ale myslím,  že ke svolání schůze k vyslovení nedůvěry vládě jsou potřebné hlasy které opozice nemá.

stvan

Vláďo, a co kdyby se k vyslovení nedůvěry přistupovalo jako k třešničce na dortu obstrukcí? Hlavní nevýhoda obstrukcí je, že je média využijí k tomu, aby lidem mohla nalejt do hlavy, jak jsou ti levičáci nezodpovědní a místo práce pro blaho země jen zdržují a žvaní nesmysly. Nebo si se kromě Práva dočetl a nebo doslechl, že by nějaká mediální redaktorská hvězda řekla, že mají "socani" pravdu? I z veřejnoprávní TV se linou redaktorské komentáře tipu, konečně se bude smysluplně pracovat atd. Samozřejmě připouštím, že můžeš mít pravdu, ale......

cernik

Pane Nižbore,

myslím, že otázka vyslovení nedůvěry vládě by měla být pokládána tehdy,  pokud existuje jistý trend k reálnému shození vlády.
Příklad Berlusconiho vlády je otázkou nastavení tamního jednacího řádu tamního parlamentu ve srovnání s jednacím řádem českého parlamentu. Obstrukční taktika zvolená u nás asi dovoluje větší prezentaci názorů opozice než procedura vyslovování nedůvěry vládě.

karel-nizbor

Pane Černíku, nemyslím, že si Jiří Paroubek myslí, že by byla opozice v současné době schopna shodit vládu. Pokud by ale byla schůze k důvěře vládě svolána, nemuseli by teď opoziční poslanci potupně stát u sněmovního pultíku a žadonit o každou vteřinu, po kterou mohou hovořit... Vám snad připadá současné sněmovní dění pro opozici důstojné?

V Itálii bylo k důvěře Berlusconiho kabinetu svoláno přes 30 schůzí... Je to regulérní nástroj opozice.