Dovolím si položit kontrolní otázky.

stvan
5.11.2017 08:48
Mnozí politici a občané se ve vztahu k A. Babišovi domáhají presumpce neviny, kterou je prý nutné ctít. To je pořádku. Zásadovost padni komu padni je pozitivní lidská vlastnost. Bohužel se nám ji z pater mocných dostává v množství menším než malém, ale možná se blýská na lepší časy. Proto se v "kauze" předsedy hnutí ANO dnes takto uvažujících politiků, kteří budou o důvěře vládě hlasovat, ptám.

Svěřili by jste své malé dítě do rukou pedagoga, kterého by PČR obvinila z pedofilie, i když  by se stejně jako A.Babiš bránil údajnou účelovostí ze strany svých kolegů  a přesto by ho  chtěla PČR vyšetřovat? Ano, pedofilie je  jiný trestný čin než je hospodářská kriminalita, ale neboť mi jde o kontrolu lpění údajně zásadových politiků a občanů  na presumpci neviny, tak jsem záměrně  použil tento trestný čin. Tak co? Svěřili by jste své dítě na škole v přírodě do rukou podezřelého z pedofilie, když jste ochotní svěřit premiérskou funkci podezřelému z hospodářské trestné činnosti? Pana prezidenta, voličů ANO, ale i jiných parlamentních stran se ptám také. Očekávám jednotný metr. Očekávám ho správně?

 

Presumpce neviny je právní domněnka, podle které je na účastníka trestního řízení v jeho různých fázích (podezřeléhoobviněného i obžalovaného) nahlíženo jako na nevinného, pokud není pravomocným rozsudkem soudu rozhodnuto o opaku. Je jedním z principů právního státu a výkonu soudnictví.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Kasz

Pedofiie není trestný čin. Zkuste si o ní trochu víc nastudovat, třeba na Wikipedii nebo na www.pedofilie-info.cz