Drábek nečestně slibuje zajíce v pytli

obrazek
6.11.2011 19:13
Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) označil za ojedinělé a okrajové hlasy v Evropě, které tvrdí, že důchodový systém vystačí pouze s jedním pilířem. Zárukou dlouhodobé stability systému penzí jsou podle něj tři pilíře. Možná jen díky tomu, že nemám potřebu kamarádíčkům XYZ přihrát tučné sousto na úkor jistot budoucích důchodců si myslím, že toto asociální monstrum v čele ministerstva, které by měl vést člověk s nulovou dávkou třídní nenávisti vůči řadovým zaměstnancům a lidem, kteří k důstojnému přežití potřebují obyčejnou lidskou solidaritu, prach obyčejně lže.

Kdyby investice do privátních důchodových pilířů byly naprosto bezpečné a budoucím důchodcům přinesly zaručené zhodnocení jejich vkladů, tak by lidé, kteří o těchto pilířích přemýšlí, nebyly Drábkem ubezpečováni, že jim jistotu garantuje stát. Chování Drábka bych přirovnal k výrobci nehořlavých domů, včetně jejich zařízení, který do návodu užívání dá odkaz na tísňovou linku hasičského záchranného sboru. Jeho argumenty, že fondy  budou svázány přísnými kontrolními pravidly, považuji v kontextu aktuálního dění za slizké mlžení. Důkazem, že Drábkův hlas může mít pro toho kdo mu naletí destrukční vlastnost zpěvu bájných Sirén, je chování ministra obrany Vondry. Ačkoliv by ho měla kauza ProMoPro dostatečně vytahat za uši, tak si opět bez potíží střihnul přidělení mnohamiliónové veřejné zakázky bez výběrového řízení a svoji hroší kůži hájí tvrzením, že ho k tomu opravňovala naléhavost její realizace.Opět tím dokázal, že když chce tato vláda okrást daňové poplatníky, tak si zákonné vysvětlení vždy najde. A když žádné není, tak se jako ministr Kocourek urazí a ukřivděně vzkáže národu, že nikomu není nic do toho, kde jeho matka přišla k dluhopisům, které jí údajně vynesly 16 miliónů korun.A stejně tak  to po vládní legislativní péči důchodového systému může za čtyřicet roků dopadnout s lidmi, kteří si do pilířů začnou spořit. Ministru Drábkovi a spol je to samozřejmě jedno, neboť v té době budou s největší pravděpodobností,  lidově řečeno, prdět do hlíny. Jim jde pouze o jediné. Než se k této činnosti dostanou, tak si chtějí žít na úkor řadových občanů jako prasata v žitě. Ničeho se nemusí bát. Pokud by  se na jejich účtech objevil podezřelý desátek, tak jim stačí říct co je vám do toho.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Dobrý večer, jste k té "figuře" velice milosrdní. Další z kolosálních zlodějských akcí, které odstartovalo trojhvězdí BaKaNe (kéž bychom zažili, že bude hodně "BACANE".......) a prezentují naprosto otrlí jedinci, vzorový příklad je právě Vámi jmenovaný a ten kocour není o nic lepší.  Jen jsem asi nechápavý, že se tak usilovně hlásí k tomuto "zločineckému projektu" od prvopočátku bývalý min. za ČSSD Rusnok. To jsou lidé, kteří zaťali sekyru do zad soc. dem.  A že už jich bylo. A naprostá slabina - možnost srovnat krok s 5. nebo už 8. velmocí??? - "svobodnými sdělovacími prostředky" je v NEDOHLEDNU. Bezpáteřní chameleóni a bezskrupulozní lumpové a lze jich vyjmenovat pěknou řádku. Kradou a chtějí ukrást z rozpočtových příjmů  další astronomické finanční prostředky a to nejen z položky důchody..... Pospíchají, protože vědí, že to skončí. Bohužel, pochybuji, že by se postavila věznice pro doživotně odsouzené, kde by všichni, kteří nám všem okopávali nejprve kotníky, pak zezadu achilovky, kolena a nyní už míří rovnou do rozkroku... na státní náklady (dobrovolně přispěji na tuto akci...) byli "kabrioletovým" antonem do tohoto zařízení dopravení. Po "odevzdání" veškerého majetku do rukou dnes ještě "neschopného státu".... Snad se vedení ČSSD zmátoří a po obstrukční anabázi se začne proměňovat na výraznou, s ideou přímočarou a jednoznačnou, na tvrdou opozici.... Že se nám bratrstvo kočičí pracky vysmívá naplno a bez jakýchkoliv obav bylo možné se opět přesvědčit téměř celý uplynulý týden. Ale bylo nás asi víc než málo co se chtěli přesvědčit.....

Nedivme se, že se poskokové zatím nebojí a lžou, klamou a opět udělají vše pro své chlebodárce, aby hodně lidí naletělo. Levice nemá sílu.... Je mi líto, ale díky antipatii a rezignaci valné části deptaných k čemukoliv co souvisí s politickými záležitostmi se těžko dočkáme něčeho lepšího. Spíš Drábů, Drápů, náhradou za jeté Drápky, Hegery, "Minifógly", Prčasy a podobná individua.

catumbelan1

Jo to všivárna. Pokud bude ministerstvo řízeno dobře, odborníky, není třeba drahých auditů. Pokud budou sedět na nejvyšších místech poze straničtí trotli, nebude to jiné. Ale to jsme viděli už od 90. roku mnohokrát. Manager by byl postižitelný, politik se vybaví imunitou, rozuměj pojistkou proti blbosti a zákonu, a je vychechtaný!