Držme palce Pirátům. Rozvrátí Fialovu vládu na to tata

vyvadil jiří nový
6.11.2021 15:10
Možná se mýlím. Ale je dobré si v představě o budoucí Fialové vládě dát před sebe fotografii fanatického undergroundového bojovníka Antify Ivana Bartoše, vyhodnotit si všechny možné výroky pirátských představitelů v posledních čtyřech měsících. A přidat k tomu doslova třídní boj téhož Bartoše proti těm, kteří byli mnohem úspěšnější ve volbách, ač podle Pirátů to měli být právě oni.

Piráti mají zcela mylnou představu, že za jejich neúspěch může tu Babiš tu STAN, jehož stoupenci kandidáty Pirátů vykroužkovali.

Omyl. 60% voličů nevolilo nově nastupující koalici, ale jen 40 %. Ale pomohl dokonalý fígl Rychetského, který ovšem navrhl europoslanec za STAN Stanislav Polčák a strany celé budoucí vládní koalice nenechali propadnout ani jeden hlas. Jiná situace ovšem byla u předvolebních koalic. Piráti se v průběhu volební kampaně stali doslova nejnenáviděnější politickou skupinou, a to nejen u těch, kteří koalici SPOLU a Pirstan nevolili, ale i mezi těmi, kteří dnešní vládní koalici volili. Co názor, to politický kretenismus. Transgender… miluji Vás, jste krásní… Pojďme souložit… Vláda členské země EU může být většinově přehlasována v EU atd…

Dnes se Piráti přeměnili doslova v lítou smečku, která trhá kolem sebe jak může a zdá se, že jim dochází zásoby trávy. Mindráky a z toho narůstající agrese, která se bude stupňovat postupem času, bude zbývajícím členům vládní koalice, ubírat ne trpělivosti…

A protože bude zle po všech stránkách, po ekonomické, zdravotní, zahraniční, bude stačit malý impuls, například emotivní demise Bartoše a spol. a tato vládní koalice, která v této fázi má luxusních 108 mandátů, čili vtipně přesně tolik jako kdysi Nečasova se může rozpadnout jako domeček z karet.

Takže soudruzi Piráti, drahá ANTIFO. Do boje! Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Já se na toto kočkování STAN - Piráti podívám z jiné strany, a to z posice vyššího principu mravního a tady musím stát jednoznačně za Piráty. Ten, kdo podrazil, byl STAN, využil pirátské naivity a důvěřivosti a ještě k tomu dnes Rakušan prohlašuje, že do koalice s Piráty již nepůjde, jako by STAN měl být tím uraženým. Rakušan tím chce říci, "zaplatili jsme vám přece tento podraz nějakým tím místem u žlabu, tak co ještě chcete?" Tak toto je uvažování hodné největšího pokrytce, jaký tu kdy byl, a to byl Havel. Piráti svou mentalitou k této partě podrazáků opravdu nepatří. Ať mají názor, jaký chtějí, tak jsou přece jen o něco málo čistější, než ten spolek SPOLU + STAN. Kdybych mohl Pirátům poradit, tak jim řeknu, ať zůstanou nezávislou oposicí v parlamentu a nenechají si zacpat hubu nějakým ministerským křeslem. Já chodím na veřejné zastupitelstvo na Prahu 6 těm zastupitelům nějakým tím rozvinutým plakátem připomínat, jak nízké bylo jejich hlasování za odstranění Koněva, a musím říci, že tady na Praze 6 hrají Piráti opravdu ostrou oposici, Kolářovi nedarují nic zdarma, několikrát navrhli jeho odvolání atd. Dokonce musel jeden Kolářům kamarád díky obezřetnosti Pirátů vracet peníze na MÚ Praha 6 za nějakou poradenskou činnost, kdy Piráti dosledovali, že jeho poradenství bylo založeno na okopírování nějakých rozumů z webu. Za to, že se museli Piráti vykoupat v tomto bahně, tak za to mohou poděkovat Rychetskému, tam ten podraz má svůj začátek. Já tuto „litou smečku“ i celkem chápu, když s naprostou jistotou počítáte, že si jako pirátský člen parlamentu posedíte na tomto královském postu ještě další 4 roky a najednou jste postaven před situaci, že si máte jít od příštího měsíce hledat místo, tak to na nervy zabrnká a k tomu ještě naprosto jasně víte, kdo se o to svým podrazem přičinil. Milí Piráti, já jsem v tomto sporu se STAN na Vaší straně, a to z důvodů zmíněného vyššího principu mravního, teď už alespoň víte, s kým máte tu čest, každé poznání něco stojí. Já si vás ještě otestuji i jinak, a to, zdali to myslíte vážně s tím bojem proti korupci, nad Přísahou už jsem zlomil hůl, tam jsem se již přesvědčil, že to s bojem proti korupci nikdy vážně ani nemysleli, prostě předvolební trik, ale nad vámi jsem ještě hůl nezlomil, byl jsem sám svědkem na Praze 6, jak jste Kolářovi pěkně klepli přes prsty a sami jste tam dobře viděli, že těm ostatním stranám, co jsou tam s Kolářem v koalici, že to vůbec nevadí, že se tam například prodávají lukrativní pozemky na Praze 6 Pentě apod. Pokud chcete být součástí této vládní koalice, tak to budete muset hodně rychle zavřít obě oči nad tím, jak se tu roztočí korupční ruleta. Můj závěr k Pirátům: zůstaňte v oposice a chovejte se k této budoucí vládní koalici jako se chováte k té Kolářově koalici na Praze 6, to bude vaše pomsta za tento podraz.