Důchodová loupež

2.3.2011 13:50
Důchodová reforma, kterou vláda připravuje, je jako dlouhodobě připravovaná loupež. Vláda připomíná Alibabu a 40 loupežníků z Bezděkovy komise. Nelze vnucovat projekty tohoto typu veřejnosti, které navíc jsou výhodné jen pro úzkou skupinu lidí, kteří jsou momentálně u moci.

Důchodová reforma, je tak důležitá reforma, že ji nelze spíchnout s pár přáteli v hangáru s tenisovým dvorcem. Pro tuto reformu je nutné, aby se vedla široká diskuse napříč politickým spektrem a zejména s opozicí. Je to záležitost na 40, 50 let a proto nelze jen „něco“ vymyslet. Objevily se názory, že pro takovéto důležité reformy, by se mělo uskutečnit referendum, ve kterém by národ měl rozhodnout jestli pro tyto změny je nebo není. To by byla přijatelná varianta. Ale vláda, která již rozhodla kam penězovody nasměrovat, má zcela jiné představy. Tato vláda se národu velice rychle vzdaluje. Nějak zapomněla pro koho tady je a komu má sloužit. Politika je služba lidu, a ne kmotrům a zájmovým skupinám!

A co je nejdůležitější, garance musí nést stát. Pokud se lidí k něčemu přesvědčuje a nutí, pak solidní podnik, jakým stát nepochybně je, musí nést záruky, že peníze a úspory, které tam člověk vložil, musí tam také na stáří nalézt!

Soukromé fondy, které vláda pro tyto důchodové fondy navrhuje, neponesou žádné záruky. Jsou tudíž nepřijatelné. A v této fázi by vláda měla usilovat o to, aby občan měl záruku, že se ke svým úsporám na stáří jednou dostane. Těch fondů by mělo být, jak se proslýchá, 10 až 20! Vznikne zde jakási džungle, ve které se tyto peníze budou ztrácet jako v černé díře. A že to vláda uhlídat nebude moci, nás přesvědčuje denně, kdy například neumí vysvětlit fakturaci 750 milionů pro firmu ProMoPro.

Je to výzva zejména mladým lidem, kterých se to týká, protože s takovou politikou budou do fondu jen střádat, ale v konečném důsledku peníze na stáří nebudou mít!

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav
Pane Machu, to je pravda, proto těmto lidem je potřeba říct pravdu a otevřít jim oči.
jaroslav
Je to srovnatelné s kuponovkou. Ve hře budou cca 2 biliony...
oleg-gubin
Vstup do fondu prý bude dobrovolný, ale vycouvat už nepůjde. Co když účastník vážně onemocní, ztratí práci, anebo z jiných obdobných důvodů nebude moci nasmlouvaný příspěvek ukládat? Zatím s touto úvahou nikdo nevystoupil, ale fond by platbu zřejmě vymáhal exekučně. Je to ještě horší než při Klausově kupónové privatizaci. Tam DIK (držitel investičních kupónů - pro potenciální plátce) také vkládal do privatizačních fondů dobrovolně, a při vytunelování fondu přišel "jen" o hodnotu privatizovaného majetku. V popsaném případě může přijít i o nemovitost a skončit na ulici. Obávám se lidských tragédií, je třeba se bránit všemi způsoby!
petr-meduna
Nebo ještě lépe: "Vy spořte, já tady na Bahamách na vaše peníze dohlédnu":-D
jaroslav
... aneb vaše peníze,které nikdy neuvidíte ...
petr-meduna
A slogan? "Penzijní fondy Kožený, peníze dobře uložený"
zdobinsky
To bude šťastných zaměstnanců nových penzijních fondů. Nejen že se vytvoří tolik žádaná nová pracovní místa, ale i určitě velice napdprůměrně placená.

To bude nešťastných důchodců...