Důchody: s pravdou ven, sněmovno a vládo!

obrazek
6.4.2015 18:10
Takže podle poplašného volání pana Pavla Vanury na Facebooku, (jež se 8.4.2015 ukázalo jako opodstatněné, viz link na článek) je jasné, že opět někdo (Babiš) otevřel otázku možnosti snižování důchodů. No, pokud důchodci nebudou mít peníze na žití, a to už díky uvolnění cen nájmů často nemají, půjdou pod most a pochcípají a ubyde hodně velká část národa, kupců zboží, a také - kdo se bude starat o vnoučata a pravnoučata, udření rodiče většinou nemají dost času! Takto se otázka rozfofrovávání rozpočtu neřeší. Navštivte můj blog o Babišovi a všimněte si jeho čarování s mimorozpočtovou položkou ve výši více než šest set miliard, kterou má na tři roky na vyplacení Kalouskovch dluhopisů. A ptejte se, jestli náhodou tato vláda, kromě dluhů staré vlády nerozfrcává náhodou víc než je slušné, aniž by byly vráceny na maximální míru utažené hodnoty sociálních plateb z dob minulé vlády na původní úroveň vlády předpředminulé. Mně z podnětu snižovat důchody vyplývá totiž že ano, že tato vláda rozhazuje penze ještě více, než ta minulá. Akorát, že proradná média o tom nepíší. S takovouto morálkou nás nezachrání od pohromy ani monetární suverenita či základní nepodmíněný příjem. Přeji vám, sněmovno a vládo, i vám, milí důchodci, veselé Velikonoce. Jak blaze by nám bylo, kdyby to, co mělo sloužit na důchody, nebylo pětadvacet let systematicky rozfofrováváno!!!! Už minulá vláda dávala najevo, že by ráda nějak přehrabovala kopy peněz, aniž by k tomu potřebovala obyvatelstvo, já tvrdím, že co se týká této filozofie - peníze z ropočtu bez účasti - živých - obyvatel - si s ní ani tato vláda nezadá. V roce 2014 byla valorizace důchodů v průměru 45 Kč - rozhodnuto Nečasem a Kalouskem. V roce 2015 okolo 205 Kč.

Pavel Vanura: RUCE PRYČ OD DŮCHODCŮ !

NA SVÉ STÁŘÍ SI POCTIVĚ VYDĚLALI.

Stát prý musí sehnat 33 miliard na vyplacení důchodů. Ještě před dvěma lety bylo v sociálním fondu na důchody 70 miliard. Kam se ty peníze poděly? Dnešní důchodci si na svůj důchod vydělali poctivou prací a neexistovalo, aby se někdo vyhnul placení, protože všichni pracovali,a tudíž všichni si na důchod platili.

Tón médií směrem k tomu problému je šokující. Doslova se roztrhl pytel s názory, že dnešní důchodci si vlastně mohou za svízelnou situaci sami. Že sklízejí plody svého přitakávání minulému režimu. A že by důchody měly být vlastně sníženy na polovinu. Že nikdo vlastně za minulého režimu pořádně nepracoval, a že si tedy důchod nezaslouží.

To jsou naprosto nehorázné názory. Důchodový systém byl ve chvíli převratu 1989-1990 naprosto přebytkový, a to natolik, že až do minulého roku na něm bylo dle zdroje z Rady seniorů ČR-časopis doba seniorů 70 miliard Kč. Podle téhož zdroje si v minulém roce Topolánkova vláda z tohoto fondu půjčila 23 miliard a slíbila, že je do konce roku vrátí.

Nevrátila nic. Pokud ano, nikde o tom nebyla ani zmínka. Současná úřednická vláda by měla v rámci své detektivní práce při odhalování černých děr, kudy mizí peníze ze státní kasy,zaměřit svůj zrak i na to, kam zmizely peníze ze sociálního fondu na důchody. Kdyby se totiž peníze, právem náležející důchodcům současným i budoucím, nerozkradly a nepoužily na různá porcování medvědů, mohlo být v systému při stávajícím stavu důchodců, i každoročním nárůstu, peněz dost až do roku 2040 i při pravidelném valorizování.

Od sametového převratu slibovaly všechny vlády, že oddělí sociální fond od státního rozpočtu. Dodnes tak žádná z nich neučinila. Nebylo by totiž dostatek peněz na různé „kamarádičky“, zlaté padáky a další nekonečný odtok peněz z hromady, na kterou si dnešní a částečně i budoucí důchodci poctivě vydělali.

Je třeba, aby někdo řekl pravdu a přestal mladé lidi štvát proti důchodcům. Ti si totiž na svůj důchod vydělali. Ono to ani jinak nešlo. Protože pracovat bylo povinností, takže pracovat musel každý, a tudíž dostával mzdu, ze které musel odvádět na důchodové zabezpečení určitou částku podle výše svých příjmů. Takže dnešní přemoudřelí a přemoudřelí mladí diskutéři, včetně těch nejuvědomělejších šplhající se na Top – ruce pryč od důchodců! Za současný stav na důchodovém účtu rozhodně nemohou oni.

Na počátku kuponové privatizace byl majetek na občana odhadován na 2 miliony korun. V té době stál průměrný rodinný dům půl milionu korun.
Dnes dvacet let po převratu dluží každý občan tomuto státu bezmála třistatisíc korun. Takže jsme všichni každý z nás utratili (nepočítám zničení hodnoty koruny) 2 300 000Kč což je 115 000 ročně a asi 9 800Kč měsíčně.

Ano vážení !!! Kdyby koruna zůstala na své výši, a my bychom nic nedělali po celých dvacet let, kdyby státní majetek prodával někdo za jeho pravou hodnotu, tak by každý z nás, včetně mimin, důchodců, školáků… atd. dostal měsíčně 9 800 což by v případě čtyřčlenné rodiny bylo skoro 40 tis Kč/měsíc.
A to nemáte!!!

Vzhledem k tomu, že jsme si zvolili zloděje, kriminálníky, podvodníky a hajzly, nemáme nic. Makali jsme a jsme dlužni!!!!

KOMU JSME DLUŽNI ????? JIM ????
SOBĚ ???? JAK MŮŽEME SAMI SOBĚ
DLUŽIT ???
HROZÍ NÁM KRACHEM !!!

Ale ptám se jak může stát zkrachovat ??? Jen tak, že se rozhodne - pokud vlastní národní banku !!!!! Ta tiskne peníze a vždy každých asi 5 let se jí všechny výdaje vrátí formou daní.

ALE POKUD NÁROD NEVLASNÍ NÁRODNÍ BANKU PAK V PŘÍPADĚ KRACHU ZÍSKÁVÁ MAJITEL BANKY NÁROD JAKO ZÁSTAVU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NENÍ ZDE ODPOVĚĎ NA ZÁMĚRNÉ ZADLUŽOVÁNÍ STÁTU, NA ŘÍZENÝ KRACH FIREM, A CELÉHO HOSPODÁŘSTVÍ PO ROCE 89????
JE NEJVYŠŠÍ ČAS NA TO ABY STÁT PATŘIL LIDEM, VLÁDA ABY NEVLÁDLA ALE SLOUŽILA, PODVOD BYL POTRESTÁN, A LIDÉ SE PROBRALI!!!! 

 

Jak zatím vypadá jednání: Rovný důchod ve výši třiceti procent průměrné mzdy, to si přeje Babiš a shoduje se na tom i koalice: 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/babis-chce-rovny-duchod-opozice-penze-klesnou-o-ctvrtinu_338999.html#.VSdvNFA4fbh 

 

a zde proč za Klausovy vlády nevznikal dluh nebo minimální: http://www.na-septande.cz/vsechny-clanky/politika/klaus-pripravil-duchodce-o-333-miliard

 

článek se zmínkou o Babišově hospodaření: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/aby-bylo-jako-v-americe-aneb-vlk-v-rouse-berancim 

 

 

A připomínka - aneb důchodci chtějí dožít důstojně! 

 https://www.youtube.com/watch?v=tYeafwAnnQo 

Karel kovanda: Jánošíku, moji rodiče a dědové a babičky pamatovali první republiku a ne jako chudáci a nikdy jsem neslyšel, že by na ni vzpomínali v dobrém. Já se narodil po válce a prožil jsem většinu života za té "totality " a když se ohlednu zpět a to jsem i dnes dobře situovaný, když porovnám porovnatelné musím uznat, že ač bylo mnoho věcí v minulým režimu na dopracování, byl proti tomuto molochu ještě systém se vším všudy a pro lidi a mám na co vzpomínat. Dnes se tu rok od roku lidem ubírá manévrovací prostor, utahuje se jim finanční smyčka , neustále se zvyšují daně , dnes je tu zpoplatněno téměř všechno , žádné světlo na konci tunelu už vidět není, jak tomu bylo za socialismu a ještě v první polovině devadesátých roků. Dnes je tu všechno cizí, peníze tečou koncem roku ven a to co zbude , tak tu almužnu si rozdělí politici a rozkrade nenasystný státní moloch. Aby bylo na coci jako fungování státu vlády od vlády se zadlužujeme 12000 miliardami ač nám ti Babišové, Sobotkové a jak se všichni ti zlodějí jmenují stále melou dokola jak šetří. Výsledek je jen ten , že zahraniční zadlužení přesáhlo 2,8 bilionu a už i správa dluhu je mimo kontrolu státu. Nic ubožejšího, než to co tu vzniklo po kotrmelci vzniklo, je jen pro zloděje , podvodníky ale pro většinu lidí a to všude ve světě , tento kapitalismus není. A přesto, že se lživá média finaocovaná a cenzurovaná z USA snaží namluvit, jakou má podporu, lidem celého světa se už přejedl. Pokud se podívám za těch 25 roků kdo se nám to neustále potuluje v politice a co tu lidé žiji, divím se jen, že tu už dávno neproběhla defenestrace. Oni totiž ti co tam jsou tolik roků už jiní ani být nemohou. ...Referendum je bič na politiky a to co jim škodí, si svévolně a sami nikdy neodhlasují. Kolik volebních období nám ČSSD o referendu lže a dnes to došlo tak daleko, že to co Sobotka anál nasliboval je kompletně fuč a i ta zlodějna cirkve jde do ztracena. Inu jak je známo slibem nezarmoutíš.

 Kdo že je ten parazit?

Michael North Poplar: Ke špatnému výběru daní jednu veselou:

Andrej Babiš: Samozřejmě vzhledem k tomu, že jsem první ministr, který se snaží daně vybírat a musí dát do pořádku i finanční správu a celní správu a všechno možné, takže to trvá trošku. Ale hlavně že jdeme správným směrem a víme konkrétně, co máme udělat.

Miroslav Kalousek: Pan ministr nám řekl, že je první ministr financí, který se snaží vybírat daně. Ti předtím se zřejmě vůbec nesnažili. Já nemám důvod mu nevěřit, ale pak je to hrozně nefér, protože my všichni, když se podíváme na efektivitu výběru daní v jednotlivých letech, tak my všichni, co jsme se nesnažili, tak nám to docela šlo. On se sice strašně snaží, ale vůbec mu to nejde. (Výbuch smíchu v sále a potlesk v pravé části sálu.) Tak snad, pane ministře, jestli se nechcete snažit trochu míň, aby to bylo trochu lepší pro ty veřejné rozpočty. 

P.S. Babiš stejně jako Kalousek  je proti zvýšení minimálních daním velkých bohatých subjektů.  

 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/andrej-babis-zaklada-vlastni-duchodovou-komisi_340398.html#.VTePkVA4fbi 

O důchodové  reformě se Zelenými, Piráty a Svobodnýmiv Politickém spektru: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/ 

*****

2017 - Důchody vzrostly v prlměru (nikoliv mediánu) o 300 Kč, ale nestíhají růst cen potravin ani ničeho jiného (1 kg paprik stojí v Bille 120 Kč, 1l mléka v Žabce 27 Kč! Vladimír Pavlík: "Dňa 4. 3. 2017 v nočných hodinách bol na ČT2 odvysielaný dokument z roku 2008 pod názvom - ODVRÁTENÁ STRANA STAROBY. Bolo to mimoriadne smutné a drastické, ako dopadli práve tí ľudia, ktorí budovali Česko a Slovensko, ktorí po sebe zanechali trvalé hodnoty, ktoré stačili arcizločinecké, arcizlodejské a psychopaticko - sadistické zberby s génmi fašistických a nacistických zločincov a vrahov rozkradnúť, rozpredať, HOCI ONI SAMOTNÍ TU NIČ NEVYBUDOVALI. Dívať sa do očí tých dôchodcov, počúvať zafarbenie a intonáciu ich hlasu, tú beznádej, doplnenú o odborné vysvetlenia ľudí, ktorí tomu rozumejú, bolo mimoriadne drastické, smutné.... A tak som si znovu pripomenul, že keď vo vojnovom období prišiel do koncentračného tábora nový transport, tak z neho ako prvé oddelili starých a nevládnych, chorých, ako aj tých neprodukujúcich - a ihneď išli do plynových komôr, aby už, obrazne povedané, nezavadzali. Vo fašistickom a nacistickom Česku a Slovensku, na rozdiel od tohto vojnového obdobia, psychopaticko-sadistické zberby riadiace tento štát, NECHAJÚ TO UTRPENIE TAKÝMTO ĽUĎOM NÁLEŽITE VYCHUTNAŤ, čo môže trvať niekoľko mesiacov, ale aj rok, dva, tri, kým to ich utrpenie skončí a oni zomrú v ukrutných bolestiach, s hlbokými preležaninami či otvorenými hnisajúcimi ranami. Paradoxne, Vy špinaví hajzli, Vy špinavé kreatúry, ktoré ste omylom prírody dostali ľudskú podobu, z ponovembrových vlád, parlamentov, oligarchov, finančných skupín, konkurzných mafií, ako aj Vám podobných pijavíc, VÁŠ BLAHOBYT JE PRÁVE Z TOHO, ČO PRÁVE TÍTO STARÍ, A DNES UŽ VIACERÍ NEVLÁDNI A NESCHOPNÍ PRODUKOVAŤ, TU VYBUDOVALI. Dnes práve Vy, fašistické, nacistické a gestapácke ponovembrové slovenské a české kreatúry, ktoré ste riadili a riadite Česko a Slovensko, BERIETE STARNUTIE OBYVATEĽSTVA AKO HROZBU PRE VAŠE ZISKY A KRVAVÉ PENIAZE, PRIČOM BY STE TO MALI BRAŤ AKO VÝZVU, AKO AJ TAKÝMTO ĽUĎOM ZAISTIŤ DOSTOJNÚ STAROBU."

24.11.2017 Jan Scheinost: "Výsledek čtyř let makání nejlepšího českého ministra financí všech dob. Řada spoluobčanů důchodového věku, aby projevila panu ministrovi svůj vděk, odevzdala jeho autokratickému hnutí svůj hlas v říjnových volbách. A jeho reformní politiku nepodpořili zdaleka jen penzisté. Bylo to od nich moudré a prozíravé rozhodnutí. Časy jsou totiž zlé a bude ještě hůř. Jak nám již před časem oznámil nástupce a regent fiskálního velikána pan Pilný, na důchody nebude brzy už vůbec a příští generace tak budou muset pracovat až skonání. A to doslova." podíl výdajů na penze na HDP klesl, v iných zemích je trend opačný:  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/podil-vydaju-na-penze-na-hdp-klesl-v-jinych-zemich-je-trend-opacny/1554197

Duel o důchodech v prosinci 2017 mezi Martinem Potůčkem a Jaromírem Drábkem: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/budeme-brat-duchod-12-tisic-nebo-dvakrat-vic-40306?seq-no=7&dop-ab-variant=&source=clanky-home

10/2017 Tomáš Fiala z VŠE o demokgrafickém vývoji a důchodové reformě: https://www.youtube.com/watch?v=9rasezuvDMQ

5.1.2018 - poučte se, na co máte nárok a kdy důchod nedostanete:https://finance.idnes.cz/starobni-duchod-vznik-naroku-chybejici-doba-pojisteni-pp7-/penze.aspx?c=A180104_102804_penze_sov 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.