Důvěřuj politikům, ale prověřuj si je, to dnes platí dvojnásob

obrazek
1.8.2013 13:58
Pan prezident Zeman přes kancléře Mynáře poslal z vlastních peněz jedné povodní postižené rodině z Kouřimi na Kolínsku, jak řekla jeho mluvčí Burianová, výraznější sumu. To je, chtěl jsem napsat, Bohu-libá činnost, ale raději napíši šlechetná, neboť povodně jsou podle mnohých věřících Božím trestem. A pokud tomu tak je, pak si Bůh nepochybně přeje, aby si jeho trest potrestaní řádně "užili". Jestli se nepletu, samotná církev Zemana k tomuto projevu šlechetnosti, zřejmě z loajality k projevům Boží vůle, neinspirovala.

Z dostupných informací není jasné, o jak velkou částku se jedná, ale pokud byla předána "keš" (hotovostně), pak se nepochybně nejedná o sumu, která by obdarovaným musela z dikce zákona přistát na jejich učtu převodem z privátního účtu pana prezidenta. Zkrátka a dobře, že se nejednalo o nezákonný finanční převod prostřednictvím igelitky, jak se to stalo ministru Fischerovi při akci "chci být ministr financí, rychle mne zbavte mého dluhu."

Předpokládám tedy, že Mynář rodině předal šek, neboť se mi nechce věřit, že by prezident Zeman výrazné sumy nosil běžně v peněžence anebo, že by při svých pohybových potížích vážil k vůli hotovostnímu výběru cestu na přepážku své banky či k bankomatu. Každopádně by v zájmu pořekadla "pořádek dělá přátele" bylo mimořádně vhodné tuto mezeru v informaci o projevu prezidentovy šlechetnosti doplnit, aby bylo naprosto jasné, že Zemanova šlechetnost není potvrzením jiného pořekadla "z cizího krev neteče."

Po více jak dvaceti letech zkušeností s dovednostmi našich politiků, včetně Zemanových opozičně smluvních a právě i aktuálních ministra Rusnokovy vlády Fischera, se mému požadavku každý, kdo není fanatický příznivec pana prezidenta, nepochybně nediví. Důvěřuj politikům, ale prověřuj si je, by právě dnes mělo platit  více jak jindy.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pane Kulíku, stále musím trvat na tom, aby jste se věnoval mému textu.Kdyby jste to dělal, pak by jste mi nekladl otázky s námořnickým podtextem, byť  jak píšete, zrozených v hlavě paní XYZ. Snažíte se mne postavit do pozice člověka, který měří dvěma metry. Mohu vás ujistit, že určité poklesky bych neodpustil nikomu. Mám však obavu, že mi neuvěříte.Přesněji řečeno, že mi nebudete chtít věřit, neboť by jste si vůči sobě otázkou, měřím i já Zemanovi a druhým stejným metrem, nastavil kritické zrcadlo.

rku

Pane Štváne, jste velmi nedůvěřivý. Zřejmě jste poučen z vaši buňky ČSSD. A já se pouze ptám, zdali jste stejně nedůvěřivý k Paroubkovi, jako k ostetním politikům. Nebo je pro Vás Paroubek maják, který nám ukazuje cestu k zářným zítřkům, jak kdysi napsala jedna paní. Zemana jsem sice v druhém kole volil, ale žádný velký jeho příznivec nejsem.

stvan

Pane Kulíku, prosím věnujte se textu a ne tomu co v něm není. Já nezpochybňuji, že M.Zeman může darovat poměrně vysokou částku. Chci mít jen jistotu, že si skutečně "odtrhuje od úst" a že se nejedná o perfektně připravené vrtění psem(oblbování národa jeho samaritánstvím) za peníze lidí stojících  v pozadí.
Pokud by nakladatel pana Paroubka porušil zákon a zálohu na honorář, která by si dle zákona zasluhovala bankovní převod, mu předal v igelitce pak by mi to bylo samozřejmě odporné a dal bych to najevo.
 Pane Kulíku, já mám takový pocit, že váš vztah vůči panu Zemanovi stojí na principu -  ať udělá co udělá a i kdyby to bylo vyložené neetické či protizákonné, tak vystartujete s nějakým precedentem z minulosti na jeho obranu a vůbec vám nedochází, že ho tím urážíte, neboť každou vaší připomínkou na minulost druhých říkáte, že dělá jen to co dělal někdo před ním a pokud to nevadilo tehdy, tak by to nemělo vadit ani dnes. Zkrátka a dobře, že není ničím výjimečný, pouze jste se do něj slepě "zamiloval". Ono   to vaše -" my sice zavírali antikomunisty, ale vy černochy" mé  spekulaci o vašich citech vůči M.Zemanovi, nahrává. Tím samozřejmě neříkám, že mne váš názor nezajímá.To ani náhodou.Naopak!

rku

Pane Štváne,

kdyby něco podobného udělal Paroubek, také byste žádal prověření? Mohl byste se třeba ptát, proč mu nakladatel zaplatil předem za jeho spisek nebývale vysokou cenu a teď ho prodává v levných knihách.