Dvě zprávy - naděje pro některé exekuované

obrazek
9.3.2019 11:30
V minulém týdnu se objevil dvě nadějně znějící zprávy o exekucícíh, ale bohužel nejsou schopny pomoci všem postiženým. Přesto je třeba informace o nich roztroubit, protože pokud se n nich lidé nedozví, nepomohou ani těm, kerými by mohly pomoci. Prosím vás proto o spolupráci. Třetí novinka, MPSV chce vyvijet aktivity pro stopnutí protiprávních exekucí na důchody.

První zpráva je o aplikaci odhalující, zda je exekuce vedena protiprávně. Jedná se ale jen o případy, kd šlo o půjčku s neplatnou rozhodčí doložkou, kdy věřitel nevybral rozhodce transparentně. Odkaz na doložkomat je v textu zde: https://domaci.ihned.cz/c1-66508370-aplikace-od-cloveka-v-tisni-pozna-jestli-je-exekuce-protipravni-muze-pomoci-az-ve-stovce-tisic-pripadu?fbclid=IwAR1Cv5Pq_YaNN5zEVB3cs5MJgO4BuFw5iC1nBwso02Rlwo7-itzpHVrQkjM zde je na stránce více nezákonných exekucí, ale je jich nezákonných jetě mnohem více (třeba z důvodu promlčení!) ! http://www.jakprezitdluhy.cz/nezakonne-exekuce?

Druhá zpráva hovoří o judikátu Ústavního soudu o tom, že věřitel musí prověřit, zda je dlužník schopen splácet. Bohužel se nehovoří asi o situaci, kd je dlužník již v exekuci a onemocněl, přišel o práci, bohužel jen o situaci, kdy si teprve půjčku bere.  Článek je bohužel přístupný jen pro předplatitele,  pokud bude mít judikát Ústavní soud na svých stránkách, dodám sem link, ale až po neděli. https://denikn.cz/84187/nadeje-pro-desitky-tisic-lidi-v-exekuci-veritel-musi-proverit-schopnost-splacet-zastal-se-dluzniku-ustavni-soud/?ref=tit&fbclid=IwAR0pyl2bBU8-NXmReXHjqmXIPQ3mpDwsd8HOMjAJZP4xRt2sK7Jwg9wtUvE Zpráva patrně znamená, že okud poskytovatel úvěru pro vás nezkontroloval vaši bonitu, můžete se úspěšně bránit. 

Stále zůstává mizerný insolvenční  řád, kd nevíte, zda vás nakonec  soud oddluiží, ale zaplatíte nemalé peníze navíc insolvenčnímu správci. Stále zůstáváají lichva u půjčování a lichevní exekuce, kd nejrůznějšími pokutami, penáli a nepřiměřenými odměnami exekutorovi je dluh neúměrně navšován, stále zůstává zabavování nemovitostíu bagatelního dluhu nad 50 tisíc (což třeba znamenádluh 22 tisíc a odměna exekutorovi 35000, jak se stalo mešitě Arfidaus), stále zůstává obstavování účtů bez možnosrti vybírart nazabavitgelnou  částku opakovaně  a obstavování účtů živnosrtíkům, stále zůstává nechutný exekuční řád, jenž měl vážné p protiprávní vad již v době svého vzniku 2008, kd o námitkách proti exekutorovi a exekuci rozhoduje exekutor. A stále máme soukromé  exekutor bez teritoriality. A zoalou nezabavitelnou částku. Myslím, že tké zůstává neřešené onemocnění nebo nástup nvalidity v insolvenci. A průměrný dlužník v insolvenci vdělává 15 000 měsíčně: http://www.ceska-justice.cz/2019/03/prumerny-dluznik-insolvenci-vydelava-15-tisic-mesicne-zjistila-analyza/? Dětské dluhy řeší ČSSD a podle mne idiotsky, protože díky právní kontinuitě s režimem před rokem 1989 právnjí zodpovědnost za děti z rodičů nikdo nesňal ani nezrušil, čili tyto exekuce jsou neplatné. Jde ani ne tak o judikát, jako o postihování exekutorů, za jejich pachatelství. 

Proč je tolik exekucí? Vlivové skupiny zprivatizovaly spravedlnost: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/exekuce-cnb-nebankovni-pujcky-uvery-daniel-hule_1806031325_dp?f

Ilustrace k řečenému:  Pozor, rok 2008 - a za deset let se nic nezměnilo, musíme udělat precedens u mezinárodního soudu:  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/zmena-zakona-o-exekutorech-odporuje-evropskemu-pravu/r~i:article:522933/?fbclid=IwAR39rUbJlElm5jYjbQu0xq7kJiiOsB0_BbSrWRZkA7vqblkur6VDiyNYBfk

Rozcestník článků o exekucích:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/noticka-o-exekucich

*****

Jeden exekuční případ za všechny: 

"…Přes statisíce či dnes již spíše miliony provedených exekucí je však dodnes na exekutory často pohlíženo 'skrz prsty'."

 https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2014/41-2014/543b94da4509a?

zde zmiňopvaný soudce Ústavního soudu a bývalý prezident Soudcovské unie ČR

v editorialu časopisu Exekutorské komory ČR "Komorní listy", číslo2/2014

**** 

Za poslední rok "jen"půlmilionu exekucí: https://tn.nova.cz/clanek/nejnizsi-pocet-exekuci-v-historii-duvodem-je-nizka-nezamestnanost.html?

Clive Moravec:  Exekuce je drsný zásah do osobní svobody jednotlivce. Má to být krajní řešení. Spravedlivý zákon by zajistil, že exekuce se nařizuje jen po té, co všechny jiné možnosti selhaly. Spravedlivý zákon by zredukoval počet nových exekucí o 90 procent, na plus minus 50 tisíc. Nikde na světě se exekuce nepoužívá jako neběžnější způsob vymáhaní. Jen u nás. Pro to je důvod. Exekuce je nejdražší, nejškodlivější, zkrátka zdaleka nejhorší možnost. Prospěje jen velmi úzké skupině soukromých exekutorů a hanebných právníků.

 

POZOR!!! Společnost PROFI CREDIT Czech nechává nařídit exekuce, které už byly jednou zastaveny. Jsme připraveni vám opětovně pomoci a exekuci zastavit! Neváhejte a kontaktujte nás. Exekuce od Profi Creditu se dají zastavit! SDÍLEJTE, ať se to dozví co nejvíce lidí a exekutor je nepřipraví protiprávně o střechu nad hlavou!!! Pomáhejte si sdílením! Děkujeme. 

10.5.2019 Ministryni Maláčové došlo, že její úředníci mohou iniciovat podnět k prošetření protipávnosdti exekucí u 90 tisíc exekuzcí na důchody. 

Dawind Tomas Franek:"Vážení přátelé , exekutoři již začínají ve velkém normálně zastrašovat a vyhrožovat účetním ve firmách a to takovým způsobem , že některé slečny nebo paní slabší povahy se pod vlivem neskutečného tlaku už zhroutily nebo odešly pracovat jinam !! Takových příkladů mám už opravdu velmi mnoho a totálně mě zaráží s jakou arogancí a nadřazeností páni "exekutoři" jednají !!! Vždy se jim zdá že je účetní šidí a že dostali málo !!! Neměli by jsme být už vůči takovým exekut. zrůdám více agresivnější a taky i sprostí tak jak oni jednají nejen s povinnými , ale i úplně cizími lidmi ?? Připadá mi , že už to co předvádějí je daleko za hranicí zákona a pořád ty bestie mají málo ! Jsem zdrcen jejich sprostou arogancí a lidským hyenismem , kdy např. v jednom výhružném dopise nařídili jedné paní účetní jakou částku jim musí odvést ( byla totálně nesmyslná , dlužníkovi by zbylo ze mzdy 2 tisíce kč !!! ) a taky chtěli informace osobního charakteru jako kde se dlužník zdržuje , kde chodí , bydlí , zda má nějaký bankov. účet , co přesně v práci dělá , kde jel na dovolenou a dokonce zda má nějakou přítelkyni a popř. kde ta přítelkyně bydlí !!! Toto všechno opravdu chtěl jeden "známý" exekutor pod pohrůžkou že jim to musí sdělit , jinak se vystavuje trestnímu stíhání atd .!!! Kde to curwa už žijeme ??"

 

Exekuce na důchody a MPSV: https://globe24.cz/domov/67784-sto-tisic-duchodcu-ma-obrovsky-problem-skonci-na-ulici?fbclid=IwAR3f_8ovR38NFfGmYeErsab18kmfOdYKhTPIa5Vfkaa34pxrbwjfFXvUL8s Benešová nabídla součinnost. 19.10.2019  Denisa Rohanová: Dobrý večer všem, podávám hlášení o činnosti...s poslancem Petrem Sadovským z ANO dokončujeme právní úpravu povinnosti zapisovat exekuce na vozidla do jejich registru, aby již nikdo nekoupil auto od exekuovaného a nepřišel o něj!S generálem Frydrychem ředitelem Národní protidrogové centrály jsme se shodli na nutnosti navýšení nezabavitelné částky nejen vzhledem k tomu, že se z této almužny nedá žít, ale i z hlediska prevence kriminality! Nekonečný boj s politickou elitou o možnosti zastavování nevymahatelných exekucí bez souhlasu oprávněného, a možností věřitele si pohledávku odečíst z daní. A má oblíbená teritorialita, která nám zabráním trestné činnosti jako v případě exe Makaria. Vím, že to vypadá jako nic, ale já už se jen potkávám ...uffffff

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: exekuce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Lichvářsko -  bankovní, soudcovsko -  advokátsko  - vymahačská a ohlupovačská mafie již za pouhopouhých necelých třicet let vládnutí si naprosto nehorázným způsobem porobila již několik milionů našich spoluovčanů. Zadluženým  a rozhádaným ovčanům se přece nejlépe vládne.  Vězení pro dlužníky by zajisté již dávno prohlasovali, ale to by se vystavovali i oni, kteří nás zadlužili a desetitísíce let dopředu,  možnosti, že i oni  jako dočasní mocní, by se jednou mohli ocitnout na druhé straně katru v neútulné kobce. Tragickou komedii s tak zvaným oddužením lze nejspíše vnímat jako lest, aby se tato donebevolající hnusnost dala jaksi polidštit.