EET: volební trhák ANO

klavesnice stvan
22.1.2016 14:49
Další kolo souboje o elektronickou evidenci tržeb (EET) proběhlo. Kdo uspěl? Opozice vůči tomuto návrhu (ODS, TOP 09, Úsvit − Národní Koalice), které se podařilo schvalování návrhu zákona oddálit, nebo koaliční vláda (ANO, ČSSD, KDU-ČSL)? Vyhrála koalice, nebo přesněji, zvítězilo Babišovo ANO: Bude mít EET jako zaručený trhák pro příští parlamentní volby.

V politické perspektivě uvedená opozice prohrává. Souboj o EET se totiž stane hlavním vnitropolitickým trhákem Babišova hnutí ANO – jiné tak politicky silné téma k dispozici mít nebude. Babišovi se zcela určitě podaří přesvědčit podstatnou část voličů − a už se mu to podle sociologických průzkumů výrazně daří − že hájí zájmy poctivých občanů proti lumpům, darebákům a malverzantům a že oponující politické strany naopak takové darebáky chrání.

Toto jednoduché schéma je propagandisticky atraktivní, má všechny potřebné atributy politické přitažlivosti: Je jednoduché, tím též pochopitelné − i když významná část občanů podstatu EET nechápe; jednoduše a výrazně označuje viníky, pachatele kritizovaného stavu − v politice se přece vždy musí najít vhodný pachatel, na něhož je možné ukázat to je on, kdo nám brání v dobrém vládnutí a vám v lepším životě; uvedené propagandistické tvrzení přitom není verifikovatelné − vhodnost elektronické evidence tržeb je fakticky ověřitelná jen v praxi, i když je zřejmé, že na Balkáně takový systém nefunguje a jinde neexistuje a údaje, které uvádí Babišovo ministerstvo financí o hospodářské výhodnosti EET, jsou jen chiméry.

Většinový volič – já si ho představuji jako občana, jenž se nachází někde kolem vrcholu Gaussovy křivky – rád uvěří, že bude lépe jen tehdy, když ANO takový zákon prosadí. A Babišovo hnutí má o voličské hlasy v příštích volbách vystaráno.

Viz též:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/piggly-wiggly-dane

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/babis-triumfujici

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/eet-cili-proste-neumime

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/politicka-fangle-nad-letenskou

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Tak to prozatím máme EET, důchodcovské držhubné, prý vysoce ekologické kotlíkovné a můžeme se domýšlet, jaké další trumfy vynese předvolební slibotechna k obalamucení  většiny prostých českých, tak lehce manipulovatelných, poslušných voličských ovcí.  Kolovrátek vrčí. Po quasi demokratických volbách posléze u koryt usazení staronoví bačové - predátoři zkonstatují. Tak ovce již jste si dostatečně zebečely, tedy hybaj zpět do ohrádky. Jak dobře vymyšleno. Zejména z hlediska použitých správných zootechnických postupů.

petrocenasek

V civilizovaných zemích je placení daní naprosto samozřejmou věcí. Neplacení daní je tam trestný čin. Naši podvodníci a tuneláři právě proti řádnému placení daní brojí! Co dodat? Neplatíš řádně daně? Zabavit majetek!