Elen Brabcová: Otevřený dopis prezidentovi

obrazek
15.2.2017 20:21
"Pokud Vám přijde poplatek 100 Kč za den v nemocnici, pokud jste opravdu nemocní, moc, zde je odkaz, kam můžete psát, já už to udělala: info@zemanmilos.cz. Domnívám se, že totiž nikdo z politiků netuší, jak se žije za běžný plat a co jsou reálné životní náklady (kupř. že za odvoz odpadků můžete být v exekuci).

Vážený pane prezidente,

domnívám se, že nemáte kvalitní a relevantní informace:https://www.novinky.cz/domaci/429429-stovka-za-den-v-nemocnici-nikoho-nezabije-nebudete-o-zebracke-holi-vzkazal-zeman-duchodcum.html
Nicméně, pokud překvapivě tyto zmíněné informace Vaši poradci nemají k dispozici, jsem ochotná se na reálném vytváření těchto podílet a dodat je.

Téměř žádný z důchodců si nemůže dovolit ten luxus, aby jeho konzumní spotřeba byla za stokoronu denně, tedy pokud zaplatí své vlastní pravidelné náklady. Naši důchodci žijí obvykle jako naprosto nepotřebný plebs, a to i pokud odhlédnu od toho, jak žijí jejich děti, které mají děti a kterým ti důchodci v rámci přežití RODU chtějí až za hranice svých možností vypomoci (i když už nejsme mmt. v socialismu, kde toto kvetlo). Pokud důchodci příbuzné nemají, jde ještě o větší průšvih, protože jim samotným nemá kdo pomoci.

Zkuste prosím pověřit Váš tým, aby se delší dobu zabýval zkoumáním inzercí nabízených prací, kde sice firmy něco dají do inzerátu, ale realita je téměř vždy naprosto odlišná. Kupř.: práce za 8 tis. na čtyři hodiny, ve výsledku práce z domova 12 hodin v kuse za 6 tis. Kč.

Teď budu mluvit mjt. o práci OZP a tudíž míchám dva problémy (pracující podporované a nepodporované státem):

K současnosti:

Práce pro tzv. zdravého zaměstnaného za 11 tis. čistého je v Praze běžná (pokud Vaši poradci nebudou chtít prozkoumat podrobnosti, těžko se k tomu ochotně asi relevantně někdo z nich vyjádří, možná byste mohl kouknout na internet nebo mne oslovit, ať to udělám sama a přepošlu).

Práce pro OZP za 60 Kč čistého na hodinu je též běžná (i v Praze), pochybuji, že někdo z oněch nemocných by byl schopen dávat jen tak stovku bokem, pokud se ocitne v nemocnici, zvlášť, pokud ho čekají další náklady v rekovalescenci a jen malá část původního platu (méně jak cca 60%) i když je zaměstnán (pokud v nemoci takového člověka rovnou nepropustí).

A TO DůLEŽITÉ JE: udělal Vám někdo rozpočet životních nákladů jednotlivce, samoživitele, tříčlenné rodiny....? Já tento rozpočet před 6 lety posílala mmj. i panu Sobotkovi, než byl zvolen, panu Kalouskovi jako MV, ale byl to marný hrách na zdi.

Jak to vypadá dle Vašeho vyjádření, žijete ve statistickém světě.... a opravdu mne to netěší, to není svět, který funguje, to je svět, který by možná fungovat měl. Sama mám zkoušku ze statistiky u docenta Ségra na VŠE, ale i on mi tenkrát říkal, že realita není statistika.

Většina lidí totiž žije na dluh (mnohdy ne peněžní),často fyzický, finanční, bohužel i morální.

Řešení? : Asi bych to tak viděla na nějakou uzákoněnou eutanazii po 63 roce věku zdarma, totéž pohřeb zdarma. Opravdu nejsem melodramatická, takto to v reálném životě v tomto státu funguje.

Píši sice nepříjemný dopis, ale jste MŮJ PREZIDENT a k jako takovému si Vás dovolím žádat o pomoc pro všechny!!! v rámci konečně RELEVANTNĚ platných informací, které je třeba široce medializovat. Píšu proto, že to bohužel vypadá, že o svých občanech toho nevíte tolik, jak by pro Vaši funkci bylo potřebné.
"
Elen Brabcová"

 *****

Babiš a spol se obuli do nového ministra Ludvíka a už se hovoří nejen o  rušení neziskových nemocnic, ale i o nadstandardech, no a Miloš Zeman je Babišův velký kamarád a nyní, po vybrání enormního  přísunu eurodotací se ukáže, že to  přeci jen s rozpočtem tak neumí,  proto je třeba něco udělat. A víme co to  má být.  Celá historie  narůstá s koncem článku: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/velka-zdravotni-loupez-reforma

Jan Cverčko:"Všimli jste si toho jak vedení ČSSD a další politici z této strany brání pana prezidenta a vyvolávají, že jiného prezidenta nechtějí? No a co pan prezident? Brání a chválí Andreje Babiše a jde veřejně proti všem členům ČSSD, proti vládě, kde sedí ČSSD. Tak nevím, ale takhle by to být nemělo ne?"

Ministr Ludvík se proti stovce ohrtadil: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2037884-stovka-za-den-v-nemocnici-byla-asocialni-reaguje-ministr-na-zemana-ten-poplatek 

Alarm:"Pokud Zeman stále čerpá svou politickou moudrost a znalosti o náladách frustrovaného lidu z čtení diskuzí na Novinky.cz, měl by si přečíst tu pod textem o příplatcích za nemocenské lůžko. Potřebný feedback mu poskytne třeba Milan Kudela z Olomouce, který píše:

„Zeman by měl dostat průměrný důchod (který stejně většina nemá). Zabavil bych mu ostatní peníze, nechal bych jej platit nájem bytu a poslal na měsíc do nemocnice. A chtěl bych vidět, jak s tím vyjde… Možná tak jeden měsíc, pokud bude mít zásoby jídla z předchozího období. Ti politici jsou úplně mimo mísu. Mají vůbec představu, jak se žije obyčejným lidem, a ne VIP osobám?“http://a2larm.cz/2017/02/selhani-laskaveho-otrokare/

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Velmi zajímavou knihu s názvem Český krtek v CIA, autora Vladimíra Ševely, která byla vydána v roce 2015 nakladatestvím Prostor, s.r. o., Praha 4, mohu doporučit k přečtení.

antoninsebek

Cituji: Tomáš Toman, nezávislý poradce bezpečnostní a zahraniční politiky: "Drazí a milí přátelé, Doporučuji vám všem, shlédnout v ČT, nový český dokument s názvem: "RINO"," JENŽ JE MOŽNÉ PŘEHRÁT DO 22.2.2017 - ale vyšla i kniha, viz níže. " 

NEMOHLA BYSTE UVÉST NÁZEV A AUTORA TÉ KNIHY ?

A NAPSAT MI TO na:  antonin.sebek@seznam.cz  ?

DÍKY.    

amiourful

Bingo,  ti trpěliví chudáci na Ostrav sku, divím se jim, že už dávnop nevzali hole. 

klokan

    V rámci předvolebních kampaní se pochopitelně objevuje taktéž populismus svého druhu ve stylu, mi z Vás vyždímáme i poslední stokorunu, ale budete se mít jako ti čuníci v žitě. Takový výraz dajné lidovosti toliko potvrzuje odtrženost čím dále bohatších vládnoucích vrstev od nuzné reality většiny běžných občanů, kteří jsou ždímáni a střiháni až do poslední kapky a posledního chloupku. Takový vládci žijí ve svém vlastním světě, řeší prkotiny, ale řešení závažných civilizačních problémů odsouvají stranou, popřípadě předstírají, že se jimi zabývají. Takové tvrzení lze ilustrovat například stvořením zbytečného zákona, který mimo jiné naprosto zakazuje inhalovat kouř z cigaret v pohostinských zařízeních, který vešel ve známost jako protikuřácký. Skutečností však zůstává, že již po dobu jednoho měsíce miliony občanů ČR dýchají vzduch otrávený, polétavými prachy a četnými jedy, přičemž naše vládnoucí vrstvy nás o tom toliko informují, jakoby to občané na svých zanesených průduškách nepociťovali. Občané tedy zjišťují, že hlavní smysl schváleného protikuřáckého zákoná spočívá v tom, že kouřovými zplodinami neznečištěného vzduchu se jim dostane právě při návštěvě hospody. Jak dlouho vlastně ještě budou tito zákonodární břídilové, zneužívat naší trpělivosti ?