Engel nesmí být obětí

21.2.2011 10:02
Martin Engel předseda Lékařského odborového klubu nesmí být personální obětí Vinohradské nemocnice, neboť by se i přes dílčí úspěch protestní akce fakticky jednalo o zdrcující porážku. Pokud by totiž v budoucnu jakákoliv profesní skupina chtěla prosazovat v rámci civilizovaných demokratických možností své požadavky, pak by po "odstřelení" Engela zřejmě marně hledala vůdce bez kterého se žádná protestní akce neobejde.

Tím chci říci, že v tuhle chvíli nejde jen o Martina Engela, ale o smysluplnost odborů jako takových. Jejich hlavní zbraní byla , je a bude  jednota. Jinými slovy mušketýrské "jeden za všechny a všichni za jednoho". Proto je morální povinností lékařů , ale i všech odborových centrál, aby za návrat Martina Engela na pracoviště tvrdě bojovali. A to i přesto, že on sám by je k tomu nevyzýval. Je to evidentně hrdý muž, který se o nic nikoho nebude prosit.

To samé se týká politiků z ČSSD, jejichž cílem by mělo být udržet ve společnosti pocit sounáležitosti a mezilidské solidarity. Pasivním přihlížením k nepravostem  tohoto stavu nelze dosáhnout, byť selektivní přístup k solidaritě může někdo z nich považovat za modernizaci politického programu ČSSD. Přitom osud Martina Engela může být doslova polopatickou ukázkou, jak modernizace (selektivní zavírání očí) ideálů lidské společnosti škodí. Vystrašení lidé jsou cílem diktatury. Odstřelením Martina Engela by jsme k ní měli o krok blíž.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lexx01
Jestli ale náhodou nejde spíše o prostředky, které odbory pro své vyjednávání použijí. Jsou zde standardní zákonné nástroje včetně stávek nejrůznějšího druhu.

Akce lákařů použila nestandardní nástroj zákonné výpovědi, který je samozřejmě mnohem definitivnější, ale přináší i daleko větší riziko.

"Odstřelení" pane Engela proto není žádný projev diktatury, spíše to připomíná vlastní "sebevraždu".