Europoslanci z Bruselu, kteří by byli hanbou i doma

Lubomír Man
19.11.2015 21:16
Projev prezidenta Zemana na Albertově jsem sledoval od začátku do konce a zaznamenal jsem i jeho hlavní smysl. Byla jím prezidentem vyslovená starost o naši demokracii, v současné době stále citelněji ohrožovanou úpornou snahou jistých našich kruhů, aby byl u nás pěstován, povolován a médií šířen jediný názor, což je (i když to prezident nevyslovil, ale všichni to pochopili), názor pražské lumpen kavárny, a všechny názory ostatní aby byly tvrdě a nekompromisně zadupávány do země, respektive, aby jim byla vzata příležitost kdekoli zaznít, či kdekoli se objevit.

Pěstování jediného názoru ve společnosti a potlačování všech názorů ostatních, patří ovšem do základní výbavy ideologie fašistické, takže lze po právu konstatovat, že prezidentův projev byl ve všem všudy odvážným projevem protifašistickým, za který mu byli hluboce vděčni nejen nadšeně aplaudující posluchači přímo na Albertově, ale též všichni demokracii oddáni naši občané, sledující prezidentův projev na TV obrazovkách, či z rozhlasu. Protože prakticky poprvé tak byla naším vysokým politickým a státním činitelem vyslovena obava z narůstajících tendencí fašistických, kterou sdílí i pociťuje značná část naší veřejnosti – jen jaksi – kromě soukromých debat či článků na několika málo internetových serverech – vládlo kolem tohoto závažného problému až dosud oficiální ticho po pěšině. Prezident to ticho porušil a potrefené husy – jak jinak - se pochopitelně okamžitě ozvaly.

Pět našich europoslanců - Šojdrová, Pavel Svoboda, Niedermayer, Polčák a nejcharakterističtější člen této skupiny i jejího ideového zaměření Štětina – adresovali prezidentu dopis, zaslaný samozřejmě i do všech médií a obviňující jej z toho, že svou činností (myšlen byl ale zřejmě hlavně jeho projev), prý vytváří podhoubí pro fašizmus české společnosti.

Takže si to shrňme: Prezident vytváří podhoubí pro fašizmus české společnosti tím, že českou společnost před hrozbou fašizmu co nejdůrazněji varuje.

Že se vám to nezdá? Jen počkejte. Až budete tak fanatickým fandou fašistického pluku Azov na Ukrajině, jakým je (nevím, ale možná) i inspirátor tohoto pomateného dopisu Štětina, pak budete psát podobné hlouposti i vy. A pokud budete někým jiným, třeba ministrem bez ministerstva a též členem ČSSD Dienstbierem, který se do této strany vetřel zcela zjevně proto, aby jí odejmul voličskou přízeň, tak se k hlasu těch pěti potrhlíků jednoduše připojíte. A máte to!

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Nedá se říci, že bych Miloše Zemana volil s nadšením. Spíš se skřípěním chrupu a vlastně jen protože byl jeho protikandidátem naprosto nepřijatelný antidemokratický feudál (viz jeho účast na Majdanu v Kyjevě). S mnoha body Milošova programu nesouhlasím. Ale vcelku mi vyšlo, že bude ze všech kreatur sápajících se po prezidentském úřadu ještě to menší zlo.

Musím uznat, v mnoha mých očekáváních prezident mé obavy naplnil. Nevyvěsil sice na Hradě trenýrky, jako jistí magoři, ale vítěznou vlajku EU. Nepochleboval jen Číně, ale především Izraeli a USA (ovšem jak se zdá, jedině v Číně Čechám něčím prospěl). Nemluví kolem dokola o Tibetu, ale neztrácí kvůli tomu kontakty.

Ovšem v případě dnešního Stěhování národů jen na plné pecky vyslovil před televizními kamerami, které jinak podobné projevy cenzurují o 106, názor většiny lidí v Čechách. Samozřejmě za to schytal kapky ode všech cizineckých slouhů, kterých máme, bohužel, víc než plno. A jestli zaprodanci Šojdrová, Půlčák a Štětináč prskají vzteky, to jen dokazuje, že se strefil do černého. A kdo se k nim přidává, sám sebe demaskuje.

Ne že bych proto Zemanovi odpustil jeho dosavadní přehmaty. Ale dříve než jásat nad tím, že příští volby zcela jistě prohraje, bych se zamyslel, kdo proti němu bude stát. Doufám, že profláklý a demaskovaný Khárl už kandidovat nebude, ale i ostatní kandidáti jsou jeden za 18, druhý za (20 - 2). A když se to vezme poctivě, největším Čechem ze všech dosavadních "demokratických" kandidátů byl Okamura (je Čechem aspoň napůl), - proto ho pomocí Hanychovy pokřivené matematiky včas odstavili.

A jestli ho odstaví i příště?

Pak by mi nezbylo než opět - se skřípěním zubů - volit Zemana.

schlimbach

Kdysi jsem si vás paní Kateřino vážil. Kdysi -(

paysan

Dodal bych, že nejen jmenovaní europoslanci, ale bohužel i český premiér se v kritice vystoupení prezidenta postavil na druhou stranu a definitivně pohřbil jakékoliv naděje na slušný volební výsledek ČSSD. Sobotka a s ním i řada ministrů a  dalších politiků označují vystoupení M.Zemana na Albertově ve společnosti s lidmi, jako Konvička a spol, za něco, co bylo za hranou. Rád bych od nich vyslechl vysvětlení proč se v tom případě letos na třetím zasedání OSN spolu s celou EU zdržela naše země hlasování o boji s neonacismem, extrémismem, projevy xenofobie atd?! Svým postojem tyto země, tolik se ohánějící demokracií, vlastně takový boj bojkotovaly!!! Jakým právem tedy nyní tyto projevy u nás kritizují? Dámy a pánové, toto je tisíckrát více za hranou! A proč se nad tím nikdo nerozčiluje, proč o tom média nepíší, akademici neprotestují? No proto, že je to před veřejností schováno!!!

gustav-svoboda

A jaký je váš projev vyjevený ve dvou řádcích? Plný neopravených překlepů.  /rpkev, plmý, rečník, ypotézy  Jinak madam dobré? 

klokan

,, Když to není ve snáři

ať mi řeknou hvězdáři

zdali sním nebo zdali bdím

když na ruby  svět vidím "

 

,, Je to divný svět divné věci"

J.J.

 

OPÉT ! ? !

amiourful

/rpkev  byl tupý,   mdlý, manipulativní, a plmý lží, ale naštěstí  jen krátký,  protože  delší by už rečník nezvládl. Doufejme, že s tím padají i ypotézy o druhé kandidatuře.   https://www.youtube.com/watch?v=zq59HcA2zvQ