Exkluzivní materiály ke kauze ProMoPro: Vondro, víme, co bylo předražené!

24.3.2011 16:54
Před časem se našemu portálu podařílo získat exkluzivní materiály ke kauze ProMoPro. Některé z nich jsme zveřejnili, mnoho dalších však zůstalo jak se říká "v šuplíku". Poté, co ministr obrany Alexandr Vondra v Poslanecké sněmovně při jednání o mimořádné schůzi, kterou svolala ČSSD právě kvůli kauze ProMoPro, vyzval, aby se "z roviny abstraktních řečí přešlo do roviny faktů, co konkrétně bylo předraženo, o kolik nebo aspoň, jak k tomu předražení vlastně došlo" jsme se rozhodli zveřejnit všechny materiály, které se nám podařilo získat.

"Možností, jak by se k údajnému předražení mohlo dojít, není totiž mnoho. První možnost je, že ceny v rámcové smlouvě byly přemrštěné. Tady mám jediný komentář. Ta smlouva je veřejně dostupná i s ceníkem, a myslíte, že kdyby to byla pravda, že by to někdo už dávno nevytáhl? Co z fakturovaných prací dodavatel nedodal? Které ceny byly oprávněné vyšší oproti smlouvě? Které ceny ve smlouvě byly moc vysoké? Nebo které práce a služby vůbec nebyly potřeba?" řekl na čtvrtečním plénu poslanecké sněmovny Vondra.

Portál Vaše věc tak dává svým čtenářům exkluzivní možnost přesvědčit se, zda je kauza ProMoPro pouhá bublina, jak o ní hovoří ministr Vondra, či je podezření z mrhání finančních prostředků státu opodstatněné a ministr Vondra by tak měl nést za celou věc zodpovědnost.

Přílohy (dokumenty ve formátu PDF - stažení může trvat několik minut):
Část 1
Část 2
Část 3

Související články:

Vondrův účelový audit?

Znáte audit, kterým se Vondra hájí v kauze ProMoPro? Svědčí však zásadně v jeho neprospěch!

„Pokud nebudete platit, sejdeme se s Vondrou!“ hrozilo ProMoPro úředníkům z vlády. Ti pak zaplatili...

Vondra dnes kritizuje ministerstvo financí kvůli kontrole ProMoPro. Sami jeho podřízení však podobnou kontrolou firmě už hrozili


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.