Facebook: Založení Skupiny nebo Stránky

obrazek
5.3.2015 20:25
Skupiny na rozdíl od Stránek pro fanoušky slouží pro vzájemnou komunikaci mezi členy než pro vyjádření sympatií. Stránky pro fanoušky zase reprezentují určitou osobu, produkt, firmu nebo službu.

Skupiny:Vytvářejí se snadno, ale mají omezené možnosti. Obsahují samozřejmě zeď a mohou zahrnovat i diskuzní skupiny.

Skupiny umožňují odesílat „hromadná pozvání.“ K připojení do Skupiny můžete snadno pozvat všechny své přátele. Hromadná oznámení může svým přátelům poslat také libovolný člen Skupiny.

Nevýhody Skupiny spočívají v maximálním limitu 5 000 fanoušků, kdy po jeho překročení nelze posílat všem fanouškům skupiny Zprávu (do Inboxu). Jelikož nemají url, tak znemožňují vyhledávání stránky i pro neregistrované uživatele. Chybí možnost přidávat aplikace, zobrazení statistik návštěvnosti, zveřejňovat pozvánky nebo propagovat přes sociální reklamu.

Stránky pro fanoušky: Poskytují bohatou sadu funkcí, které v současnosti nejsou u Skupin na Facebooku k dispozici. Poskytují interakce stejného typu jako Skupiny, ale nabízejí mnoho dalších možností přizpůsobení.

Rovněž obsahují zeď a mohou zahrnovat i diskuzní skupiny, ale lze do nich vložit i mnoho dlaších prvků, jako např. aplikace Facebooku, objekty Flash a kód HTML. Vzhledem k pružnosti kódu HTML je možné Stránky pro fanoušky upravit tak, aby vypadaly jako web.

Stránky pro fanoušky jsou obvykle věnovány oblíbeným hudebníkům, sportovním hvězdám, hercům či herečkám nebo politikům. Jsou vhodné dále pro časopisy, spisovatele, marketingové pracovníky a realitní agenty.

Podobně jako profily je lze doplnit o aplikace, které dané entitě pomáhají komunikovat s fanoušky (odesílat zprávy do Update), bavit je, získávat nové zájemce díky tomu, že fanoušci stránku doporučují svým přátelům. Je také možné nastavit omezení Stránky na pohlaví, region či zemi.

Stránky pro fanoušky jsou viditelné pro neregistrované osoby a indexují je vyhledávače. Dávají možnost vytvářet přehled událostí a poskytují přístup ke statistikám uživatelů (návštěvníků).

Událost: Může být založena uživatelem, Stránkou pro fanoušky i Skupinou. Obvykle je využíváná jako pozvánka na akci. Je ideálním prostředkem například pro organizaci festivalu.

Závěr: Stránky pro fanoušky přinášejí více marketingových výhod na rozdíl od Skupiny, která slouží neoficiálním skupinám lidí se společnými zájmy. Pokud potřebujete oslovit anonymní skupinu fanoušku pro Váš produkt, tak je vhodné využívat Stránku pro fanoušky. Pokud potřebujete sdružovat lidi se společnými zájmy a cíly, tak použijte Skupinu. 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.