Falešná póza presidenta Klause

28.2.2011 15:10
President Klaus, jenom proto, že se ho kauza "Bátora osobně dotýká, svým názorem: "Co je či není politicky korektní, navíc definuje – zcela samozvaně – jedna skupina lidí, která si vydobyla zcela neuvěřitelnou pozici v médiích a která nám suverénně a autoritativně říká, co smíme a co nesmíme.
Je to fenomén celosvětový, evropský i český. Kdo se mu odvažuje vzdorovat, stihne ho lavina ataků, které vedou k jeho společenskému znemožnění, často i ztrátě zaměstnání, i k osobní ostrakizaci", objevil Ameriku.
 
Kdyby tomu tak nebylo, tak by tento stav podrobil kritice okamžitě kdy nastal. Lavina nikdy nedoložených ataků, jejíž cílem bylo společenské znemožnění, zasáhla například J.Paroubka. Kauza "Kubice" od svého vzniku neměla jiný cíl. Do stejné kategorie patří dlouhodobé mediální klišé, které na principu kolektivní viny dělá z pacientů, ale i z nezaměstnaných podvodníky, kteří zneužívají náš zdravotní a sociální systém a v podstatě jsou stavěni do role viníků našeho státního dluhu. Děje se tak proto, neboť viník, byť politicky a mediálně smyšlený, se trestá snadněji než oběť. Tato politická a následná mediální nekorektnost panu presidentovi nevadí. Naopak vládu za trestání obětí chválí.
Proto presidentovu reakci na kauzu "Bátora" vnímám jako neupřímnou a sobeckou. Rozhodně si nemyslím, že by se pan president ztotožňoval s pořekadlem:"Co nemáš sám rád, nedělej druhým". Spíše to vidím na jeho ekvivalent:"Co nemám sám rád, dělám druhým".
stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Ano, máte pravdu, Klaus, "president všech občanů", se bije jen za názory jemu milé.
stvan
V mém článku o Bátoru vůbec nejde.....