Fendrychovy a Šafrovy pšouky občas i pobaví

udání
21.4.2020 08:11
Tak se nám chlapci probrali z vyděšení koronavirem, zřejmě a začali pálit od boku, spíše víc od zadu. Ta jejich nezdolná přímo péče o naši demokracii, kdyby nebyla tak legračně planá až směšně hloupá, prázdná, by dokázala vystrašit snad jenom poutníka, co se doma neukázal pár desítek let. Anebo taky, možná navenek, pár týdnů v přírodě bloumajícého, v současnosti bez práce, ale zaměstnaného a stědře honorovaného bůhví kým, už jenom párchvilkového žoldáka, prý za demokracii, Mináře.

To je taky taková postavička, ostatně stejně jako ti dva shora jmenovaní, co se snaží seč může plnit zadané úkoly s vervou mladického nadšení a nepochybně do výše svého žoldu, ale výsledkem je jenom to občasné upšouknutí. Pravda, někdy, párkrát, vlastně dvakrát jenom, bylo třeba pořádného úklidu na Letné, ale o vyvětrání se postarala moudrá matka příroda. Tam těch pšoukanců, a nejenom od stylově náckovsky oděného tribuna, bylo poněkud více, nicméně profuk a průvan byl v pořádku. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Minar-z-Letne-se-zjevil-u-Josefa-Klimy-Vykladal-jak-vymyslel-mapu-a-jak-poveze-staremu-panovi-respirator-621212

Protože není nic tak nicotnějšího a k nevěřícně kroucení hlavou hodného, jako pšoukáním bojovat za voňavost ovzduší, nedemokraticky popírat výsledky voleb a vydávat ten boj za demokracii. Ale hesla mají úderné, což o to. Že jsou národu, naprosté většině občanů, voličů, už jenom pro smích a shovívavé pohrdání, je evidentně netrápí. Projekt je zatím financován známě neznámými donátory, tak houby zle. A ať se mládí vydovádí, nakonec.

Poněkud už ale přestárlí šiřitelé té nejsprávnější pravdy a lásky z novinářské sekce presstitutů, v titulku zmínění, si zapšoukli rovněž ve svých postech. Co na tom, že k událostem, které opravdu, ale opravdu nejsou nejenom nejdůležitější, ale vůbec né důležité a hýbající jakkoliv děním v naší krásné zemi v těchto časech nelehkých. Jsou to tak směšné až bizarní záležitosti, že každý soudný člověk už nejenom kroutí hlavou, ale musí si ťukat na čelo.

Kdysik tak prostopášný až nezvedený Fendrych naznal, že demokracie se u nás zabíjela v kruhu rodinném v Osvětimanech a ti vrazi v počtu pěti lidí patří před všelidový soud a následně snad i do Haagu. V každém případě te škandál musí být ztrestán, nejlépe trestem hrdelním. To už ale dnes nejde, tak na ty zločince pustil alespoň svůj duševní metan. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-Mynar-a-Nejedly-to-je-zabijacka-demokracie-A-Fendrych-nasel-spoustu-dalsich-stavnatych-slov-621235

To Šafr je ještě větší kabrňák, ten, zřejmě ještě v koronavirové horečce, pšouká dopředu, ale i dozadu, jak jinak, že? Vidí železnou oponu a koncentrák, vidí ho vzadu i vepředu, možná jsou to jenom jeho bílé myšky v kleci, ubožátka. V každém případku zasmraďuje svým nestřízlivým viděním a fantasmagoriemi o minulosti, ale i budoucnosti, pouští svoje nevábno páchnoucí směrem k Hradu. Jo, protože to když na něm svítilo neonové srdíčko jako symbol vykřičeného domu a dělali se tam skupinové alotrie včetně koloběžkových derby, to byly časy, to byly osoby a obsazení, to se bouralo všechno, nejenom železná opona. Pokud tam on přímo nepožíval, tak to mu určitě Fendrych s Rumlem mladším museli vyprávět. Podrobnosti, samozřejmě, protože obecně to ve známosti bylo, možná se i ti hasiči, co tam museli občas zasahovat, prořekli, o personálu ani nemluvě. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Safr-odhalil-proc-chce-Zeman-stavet-zeleznou-oponu-Nejde-tu-o-zdravi-ale-o-zvracene-poteseni-621243

Ale zabíjačku tam nikdy výkvět a elita pravdy a lásky nedělala, to určitě ne. To se taky musí umět, mít k tomu fištrón a pořádnou sílu, zkušenost. A i kdyby, žádní udavači švagři bývalí by neudávali.

Inu, každá doba má své udavače, u nás se jakoby s nimi roztrhl pořádný pytel za poslední roky. Myslel-li si někdo, že v této době, nouzové a nelehké koronavirové, se budeme všichni k sobě chovat lépe, ohleduplněji a přívětivěji, musí poopravit své nadějné myšlenky, protože i teď se našli, probudili se kazisvěti a zlořádi. Je to ale jejich boj s normální lidskou slušností. A je jich moc málo, ty jejich pšouky se dají lehce vyvětrat v prostoru. Své smradlavé duše a svědomí ať si užijí, je to taky bacil a jednou je sežere zevnitř. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.