Fischerovou jistě milovali havlisti, ale většinová populace z ní trpěla

vyvadil jiří nový
30.12.2019 08:12
26. prosince jsem napsal drobnou a stručnou poznámku následujícího znění: Táňa Fischerová zemřela? Bylo to klasicky nenávistná havlistka, která příspívala k rozdělení společnosti. Co si nalhávat... Nikdy nemohu litovat odchodu toho, kdo roznášel jen zlo a navíc se tvářil jako láska a pravda.

Onoho dne jsem už neviděl důvod se na fb podívat. Až druhý den ráno zřejmě trochu netrpělivě mi napsal Jan Wróbel, zda pročítám komenty ke svému statusu.

Jan Wróbel je manager sociální sítí Pirátské strany a jistě jsem jeden z těch, koho musí nenávidět. Nevím, kdo to zorganizoval, ale aby na timeline osoby, o kterou nikdy nepožádali o přátelství najednou naskočilo v minutových intervalech cca 1500 cizích osob se zpravidla jednovětovými sděleními typu : Jsi hovado jako Zeman, je mi z Tebe hnusně zmrde, oba dva jste idioti a tak to šlo pořád dokola není prostě normální. Je to zorganizované.

Objevily se i sms zprávy a tefonáty. No Piráti se prostě snažili…

Jedna postava se dokonce vydávala za příbuzného. Nejdřív slušně a později už přirozeně sprostě s oslovením ty bolševická špíno sdělila, že zná mou adresu do bytu i do kanceláře a že si mě najde... A že v pondělí dostanu obálku se zeleným pruhem. Jo asi se budu muset obrátit na policii.

Žijeme v zemi, kde slavný a dříve všeobecně oblíbený režisér (i mnou) veřejně prohlašuje, že přestal věřit v Boha, protože prezident republiky náhle vypadá dobře. Ale to nikomu z havlistů nevadí.

Já jsem určitě Táně Fischerové nikdy nepřál smrt, zejména když jsem jí v posledních dvou letech zcela vypustil z předmětu mého zájmu.

Že ovšem ona podobně jako herci, zpěváci vystupujících protizemanovských a protibabišovských estrádách vyvolávají doslova nechutné výlevy, je v pořádku.

I ona trvale nenávistně štvala proti prezidentovi a premiérovi. Prezidenta označovala za nemocného a zákeřného a tuším, označovala ho za loutku a agenta Ruska a hovořila o úpadku společnosti, pokud by prezidenta znovu Češi zvolili.

Samozřejmě, že takové názory může vyslovovat, ale odpovídají přesně těm názorům, které dnes neustále šíří havlisté, chvilkaři a pravicová opozice, pro které, je v podstatě většina společnosti nenávidí a pro které nikdy v nejbližší době nemohou v této zemi vládnout.

Co je na tom divného?

Kdyby se zítra něco stalo Minářovi, tak přirozeně pro onu menší havlistickou část obyvatelstva to bude tragédie a ve stejném duchu budou znít i mainstreamoví novináři, ale většina společnosti si logicky oddechne a bude se radovat. To psychické utrpení a hlavně díky masáži ČT s tím spojené musí většina společnosti bezmocně přijímat a Minář kouká z každého rohu.

Vždy záleží na míře. Mé hodnocení paní Fischerové bylo stručné věcné a klidné. Ani jedno vulgární slovo. Důstojnost.

Když si člověk vzpomene na nechutné a sprosté komentáře Rejžků, Justů ale i nevkusné srovnání předsedy Ústavního soudu velikosti Vlasty Chramostové s údajnou malostí jinak jednoho z největších Čechů posledních 60 let, tedy Gotta, tak se musím divit, kde vůbec berou havlisti tu drzost vytýkat nám obyčejným lidem, že si tu a tam také něco řekneme, co si myslíme.

A snad na závěr, jaké jsou mé osobní důvody zásadního odmítání havlismu, jako jednostranné a zhoubné a netolerantní ideologie…

Ve Wikipedii je havlismus definován následovně:

Havlismus je specifická ideologie, která je nejblíže levicovému vizionářství, jehož hlavním představitelem je Václav Havel. Snaží se ve jménu dobra pro všechny potlačit demokratické principy. Není schopen vytvářet politicky programovou pestrost či jakoukoliv alternativu. Standardní demokratické mechanismy nejsou důležité, politické strany nejsou nezbytné a vše může mít v rukou aktivismus občanské společnosti v zájmu vize budoucího světa pro všechny.

Jedná se spíše o ideologii nepracujících sociálních skupin , které cítí právo žít na úkor ostatních. Ztotožňují se s myšlenkou, že jejich posláním je převychovat ostatní a ukazovat jim cestu ke správnému životu, kde se lidé dělí a pracují i pro ty, kteří mají méně prostředků než ostatní.

Výraz samotný je neutrální, ale spíše se používá pro negativní vyjádření Havlovy ideologie. Vychází z toho, že Václav Havel zneužíval ideály, kterými se celý život zaštiťoval a to hlavně za užití laciných manipulací.

Slyšeli jste slovo boží… Dokonalé…

Tato obecná charakteristika přesně dopadá právě na Táňu Fischerovou.

A nezlobte se, ale já havlismus pokládám za nebezpečný…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

bohužel jsem s Táňou Fisherovou také udělala zkušenostf osobní a ne moc dobrou.  Během šíření ekonomické školy, kterou zastupuji, jsem nalzela skupinu e.trust, připadala mi ale co do aktivit poněkud  líná, jeden dva výstupy za rok a jinak nic. I zkusila jsem jí nabídnot něco z mé kuchyně a začala jsem upozorněním na to, že Maďarsko se ekonomicky zvedá, znám příčinua  že bychom si také měli oatřit totéž (monetární suverenitu). Jaké bylo mé překvapení, když jsem, se do své mailové schránky podívala o den později,  ukázalo se, že to byla právě Taňa Fischerová, která okamžitě spustila lynč mé osoby takový, že na článek se už nikdo nepodíval. Za prvé vadilo, že bloguji na Vaše Věc (což jsou ty nenávidělné Parlamentní listy) a za druhé, kdo jsem za hovado a jaké jsou mé zájmy, že si dovoluji pstá o tom zvířeti Orbánovi,. Snahy z mé strany apelovat na rozum zúčastněných se nesešel s žádným pochopením, jen se zesílil lynč mé osoby, a Táňa přitápěla. 

Od té doby jsem už nenalzela žádnou skupinu ekonomů, kterou bych mohla oslovit, kromě pana Zeleného. 

Tolik zpráva o Táně Fischerové. Howgh, domluvila jsem.

Jiří Volný st.

Můžeme se zamyslet nad otázkou: Proč si vzal Bůh Táňu Fischerovou tak brzy k sobě nahoru? Buď ji tak neskonale miloval nebo se na její pozemské konání už nemohl dívat.