Fotka a několik podružností k 21.8.

obrazek
20.8.2018 20:07
Fotka je jedním z průkazů, že lid Československa ani za Pražského jara vůbec nepomýšlel na přechod ke kapitalismu. Dřív by to bylo jasné, dnes lze již pochybovat, Pamětníků ubývá. Televize se může přetrhnout, aby nás bombardovala komentováním výročí již měsíc, přituhlo již před týdnem a nyní něží pořady k 21.8. v podstatě nonostop Uvidíme zas, co nám nadělí k výročí Mnichova. Měli bychom si všimnout, že za dvacet let SSSR v našich zemích nic nezprivatizovala, ani telekomunikace, ani banky, ani plnovod, navíc ropu a plyn nám dodával za symbolické ceny, A ještě nám nechali svoje trhy. Pak ovšem přišli demokrati odborníci. Začali privatizovat, připravili nás o všechen státní majetek, i stromy v lesích a potraviny na polích a na svoje trhy nás nepustili. Dali nám otrockou práci ve firmách, které postavili na našich polích. Když dva okupují, není to totéž./// Jen ten Dubček je nepohodlný nyní stejně jako tehdy a stejně jako v devadesátkách!

Myslím, že je nutné se podívat  hlouběji do historie - ejprve byla smlouva o spolupráci tajných služeb anglofonního světa - tzv. UKUSA. Pak bylo NATO, a pak teprve Varšavská smlouva, na rozdíl od útočícího NATO šlo o pakt obranný. . A v roce 62 se již odehrávalo několikáté hrůzné divadlo v přoadí například ve Vietnamské m My Lai (16. březen), také  v My Khe a v deltě Mekongu. Kromě toho se tam používal agent Orange, směs dvou herbicidů, z nichž se uvolňuje nesmírně jedovatý dioxin. A  21. ledna - Nedaleko americké vojenské základny v Thule (Grónsko) se zřítil americký bombardér B-52 s nákladem 4 vodíkových bomb. Bomby byly zajištěny až v září.  5. červen - V Los Angeles byl spáchán atentát na Roberta Francise Kennedyho  Plány amerických jestřábů z 50. let počítaly i  s vyhlazením Československa (https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/praha-jako-terc-cislo-61-americky-plan-pocital-s-vyhlazenim-ceska/http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2212-mel-by-spachat-koudelka-sebevrazdu-za-totalni-diskreditaci-bis-ze-i-deti-si-hraji-na-cuckare-koudelku?fbclid=IwAR2wGIdMwtkfP_2lj01y8mSBEt0eXXvh5TDB9Gc-OvnD7PQDQ9sUcQLSCo4) A v Řecku v roce 1967  začalo uzmravňování s popravami: 

Vladimír Frejlich: "Byl to takový " Srpen 1968 " na americký způsob..Šlo o to odstranit populárního G.Popandreouse..Došlo k vojenskému puči zorganizovanému CIA a nastopila junta známá jako ČERNÍ PLUKOVNÍCI (Black colonels)( J.Papadopulos, S. Pattakos a N. Makarezos ) Během 1.měsíce teroru bylo popraveno 8 000 lidí..Řekové se však nedali zastrašit a na fotkách vidíte demonstrace i v následujících letech. Vláda těchto zločinců skončila v roce 1974. Taková normaizace na americký způsob.Tyto události jsou pro naše média naprosté tabu, zatímco Srpnu 1968 věnovala ČT v roce 2016 14 !! pořadů...

Tady názorně vidíte ten slavný "HUMANISMUS a LIDSKÁ PRÁVA " co nám vtloukají média denně do hlavy....Chtěl bych připomenout, že jen od 2.světové války US tajné služby zorganizovaly více než 50 "barevných revolucí", státních převratů a vojenských pučů. US armáda provedla více než 20 vojenských intervencí..Fašismus "dobře" posloužil globalistům (podobně jako ve Španělsku, Chile, Indonesii dnes na Ukrajině atd.atd.) a ruce jejich hlavní síly US ARMY zustaly "čisté"." 

Svět byl hluboce rozdělen a socialiístický blok   nabyl již dávno přesvědčení, že jeho boj  je bojem mezinárodním, protože jinak je nutné se vzdát veškeré naděje, že by socialismus přežil. A měl nebo neměl pravdu?  Pokusím se více zjistit o Venezuele, protože tamní zprávy znějí, že není všechno manažerské neschopnost a přáírodní  nepřízeň, ale že mnohé jsou sabotáže.  (Bohužel nejsem španělštinářka.) 

Mnozí připomínají, že bychom si měli uvědomit, jak snadno jsme ztratili suverenitu v 38 a jak těžko jsme ji nabývali v 45 - a za jak  velkých ¨ztrát životů sovětů. Myslím, že Sověti si uvědomovali, že to bylo drahé. A nechtěli to vidět znovu prošustrované. 

Na rok 1967 velmi zasvěceně vzpomíná Lenka Procházková: http://www.novarepublika.cz/2018/08/odkaz-pro-budouci-kacire-aneb-ohlednuti.html?spref=fb Paní Lenka je na rozdíl ode mne pamětník, tehdy jí bylo 18, já jsem 21.8, před 50ti lety udělala svůj první krok! rodina prchla z města a žhavila celý den rádio, a náctiletá tetička se nudila, tož mne vzala na procházku na náves! A hele, já začla ten den chodit! 

Všech obětí na životech z událoístí 21.8.1968 je mi moc líto, Včetně toho Róma, kterého chrabří Čechoslováci   vynechali z piety: https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/srpen-1968-na-slovensku-serial_1808080830_jak

 Z celého vysílání ČT mi přišla nejšílenější historka s natáčením západního válečného filmu Most u Remagenu, pobléž Prahy a se západní válečn ou technikou, kterou některá média však byla schopna vydávat za fakt přítomnosti západních vojsk u nás. Myslím, že to mohlo mí grády jako druhý zvací dopis. Ohledně překročení hranicČSSR vojáky NATO se to ve skutečnosti mělo  takto: http://leva-net.webnode.cz/products/osobni-svedectvi-ohledne-vstupu-armad-nato-do-cssr-v-roce-68/

Jinak se CŤ vysílání o 21.8.68 podařilo takto: https://nazory.aktualne.cz/komentare/cesi-chytaji-obraz-ztraceneho-roku-1968-tvare-zla/r~064c4ed4a44c11e89f96ac1f6b220ee8/

Výročí německé okupace 15.3. v roce 2018 ve vsílání ČT chybělo: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/koncesionari-ct-reakce-ct-na-ohlas-absence-vyroci-okupace-ve-vysilani

Ela Frid Nakamura: " "Toto jsou velmi zajímavá fakta a jdou velmi dobře zjistit

Okupace Československa Rusy v roce 1968? Ani náhodou! O situaci v Československu v dubnu 1968 jednalo politbyro KS SSSR ve složení: 7 Ukrajinců (včetně L. I. Brežněva), 1 Bělorus, 1 Litevec, 1 Kirgyz, 1 Kazach a jen jeden Rus. Když po vášnivé diskuzi došlo k hlasování o intervenci do ČSSR, tak intervence zvítězila v poměru 10:2 (Litevec se zdržel a Rus byl proti!!). Do Československa byly dne 21. srpna poslány dvě sovětské armády, a to 1. ukrajinský sbor složený výhradně z Ukrajinců a 1. záložní uralský sbor, kde bylo téměř výhradní zastoupení zauralských národností. V první vlně do Československa přišlo celkově 63 Rusů!, z toho bylo 42 armádních žurnalistů!! Až v roce 1970 se začal záložní sbor stahovat zpět do SSSR a 1. ukrajinský front začal být nahrazován nově vzniklým 3. sborem, jemuž se přezdívalo zahraniční, a v něm pak už byla většina Rusů, kteří s rokem 1968 neměli nic společného. Ve své podstatě okupace Československa byla ukrajinskou záležitostí!!!  

Takže si to dej dohromady s tím, co se dneska odehrává na Ukrajině."

Martin Melichna: Tedy - pokud se vše rozhodlo již v dubnu v SSSR, mohla být červencová schůzka v Čierné nad Tisou (Brežněv - Dubček) pouze fraškou ... Nebo se snad měla prověřit funkčnost ruských vlaků přes ukrajinské území? Nikdy bychom však nečetli o "Brežněvovi v pyžamu", tak jak se to povedlo československým novinářům ..."

Karel Panuška: 

BLBOST AČ JE LIDSTVA METLA,
INTENZIVNĚ VŽDY JEN KVETLA.
DO DNES BLBOST STÁLE KVETE,
STAČÍ ZAPNOUT PROGRAM ČT.

 Postřeh Mirka Honcoviče: "Přemýšlím, co je motivací člověka vzít si na výročí invaze 1968 do ulic vlajku EU ? Co ta s tím má co společného ? Země západu všeobecně v té samé době podporovaly americký masakr ve Vietnamu. Není to pokrytectví zároveň mluvit o obětech invaze v Československu ?
A vůbec - Kde se tahle liberální uřvaná antikomunistická lůza s vlajkami EU vlastně líhne ? Marně přemýšlím, co ty lidi skutečně motivuje. Kde se berou ? A co svojí činností sledují ? Přiznám se, že tomuhle nerozumím..."
 
Postřeh Jana Černého: "Dnes jsem si v Academii na Václaváku koupil knihu Martina Wessela Pražské jaro. V Academii rezervovali pro knihy zabývající se rokem 1968 celý regál s několika policemi, označený velkými písmeny "1968" - což je jistě fajn, ale dost mě vyděsilo, že z obálek všech těch knih na mě mířil sovětský tank (obálka Wesselovy knihy tvoří čestnou výjimku). Tanky, tanky, tanky, o to šlo v roce 1968 v Československu, a o nic jiného. V Mlynářově knize Mráz přichází z Kremlu je tank pro jistotu namalován na každé straně hned vedle čísla té strany (za což jistě Mlynář nemůže a vůbec nechci snižovat jeho výbornou knihu). Knihy mají emfatické názvy jako "Okupace" nebo "Operace Dunaj" a celé to tak trochu působí, že člověk zabloudil do oddělení militarií. Jakou podivnou politiku paměti vykonáváme - připomínáme si jen tanky, a jen velmi málo to, co jim předcházelo, a co muselo být tak silné, že přijely tanky... Dobrovolná politika zapomnění?"
 
4.9.2018  ČT  v Událostech mÿstifikovala vnucováním tendencí ke sjednocení Evropy v roce 1968: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100904/video/641533
Celní unie se tehd týžkala pouze Beneluxu!  
****
V roce 2018 věnovala ČT Mnichovské zradě několik pořadů jednoho dne. 
7.11.2018 David Kříž: "V TV samé krváky, ale že měl Dubček výročí umrtí o tom ani zmínka a to platí i pro Slovenskou TV"
 
David Kříž: "Pravdou je, že 68 nebyl nic oproti 69.Samotný rok 1969 začal tragicky. Na protest proti srpnové okupaci v roce 1968 a kolaborantské politice vlády spojené s pokračujícími ústupky okupantům se 16. ledna 1969 upálil student Jan Palach. Jeho pohřeb se pak stal národní manifestací odporu proti okupantům a Husákově nastupující normalizaci. V únoru téhož roku ho následoval středoškolský student Jan Zajíc. Na jaře 1969 se pak začaly objevovat letáky, které vyzývaly občany ke stávkám a demonstracím. Na srpen se ale připravoval i vládnoucí režim – vláda vyčlenila speciální jednotky armády a Lidových milicí, které dostaly náležitou výzbroj - obušky, štíty, vrhače slzných granátů. Sám Husák na poradě hlavního štábu Lidových milicí v červenci avizoval, že komunisté jsou připraveni k tvrdému zákroku: „Stanovisko vedení je takové, že to, co se odváží aktivního odporu někde na ulici nebo něco podobného, rozbijeme nemilosrdně, ať by to stálo, co stálo.“ Sám muj strejda říkal, že utíkali s jeho dívkou na Petrov a LM začali po nich střílet, jeho slečnu bohužel zabili a jemu se podařilo uprchnout."
 
 
Ota Nik vyhrabal: ""V rozhovoru se sovětským velvyslancem v Československu roku 1968 Červoněnkem řekl Červoněnko Sniegoňovi, že Rusové byli z Pražského jara na jaře roku 1968 tak konsternováni, že krátce uvažovali o tom, že by se vzdali českých zemí, rozčlenili by Československo na Česko a Slovensko a vojenskou hráz proti Západu by vybudovali až na česko-slovenské hranici, považovali Slovensko za hodně konzervativnější než české země.

Ostatní přítomní historici v panelu proti této informaci protestovali, že prý nic takového není v žádné historické dokumentaci. Sniegoň argumentoval: "Mně to Červoněnko řekl, já to mám nahrané." Připravuje anglickou publikaci svých rozhovorů s četnými vysokými činiteli bývalého sovětského bloku.""

 

11.1.2019 ČT manipuluje s fakty : https://www.narodninoviny.cz/ceska-televize-manipulovala-fakty-v-prispevku-o-janu-palachovi/?fbclid=IwAR1MEz1RP3dchk3tcpRvjDt_JIQNdnaYbqvsEh_oc4fmStHE76PDFX7AN-E

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

</>

„Sedm krásných let, schválně říkám sedm, protože to nezačalo v roce 1968, ale v roce 1963 kafkovskou konferencí v Liblicích. Jistě, byli jsme mladí a tak dál, ale tehdy se skutečně odehrávalo něco výjimečného. A byla největší chyba, kterou jste udělali, kterou udělali disidenti, že to chtěli vymazat. To je důvod, proč všechno potom šlo tak blbě. Nechali jste si namluvit, že komunismus trval padesát let, a dopustili jste, aby šedesátá léta takto amputovali z dějin a zničili. Jenom se podívej, jak jste se tehdy chovali k emigrantům.“ Tvrdila, že z pohledu disidentů to asi bylo logické, protože pokud by uznali, že komunismus nebyl skrz naskrz zlo, tak by to umenšilo jejich pověst hrdinů a bojovníků, ale zemi to dle Kunderové poškodilo. „Vy jste řekli, že všechno, co bylo před rokem 1989, bylo svinstvo a zapomeneme na to. To nebyla pravda a vy jste tím přišli o možnost navázat na všechno, co bylo dřív dobré. Vy jste začali znovu, ale tím jste přerušili tu důležitou kontinuitu,“ mínila.
Věra KUNDEROVÁ.https://www.novinky.cz/kultura/clanek/vera-kunderova-emigrace-je-blbost-navrat-nebyl-mozny-kvuli-disidentum-40304810?fbclid=IwAR2tzLP1uYY1lOWlnLqxHbs20eP8sHR2egj9TrfkC8QQM3l94hrDkVydnTE

Zdeněk Klímek sehnal na FB:

Rut Kostro
....za tenhle článek mě Sládek vyřadil ze skupiny ( dobře, stejně bych tam nebyl).......Něco pro všechny, kteří si pořád naivně myslí, že by nás po 68 nechali svobodně budovat Dubčekův socialismus s lidskou tváří. Leda tak velké kulové. Byli by tu dřív, než bys řekl švec. Od Gryzzli Láník
Podle údajů Vladimíra Bělouse, profesora Akademie vojenských věd, generálmajora ve výslužbě, USA v letech 1960-1970 shromáždily v Evropě silnou skupinu taktických jaderných zbraní, které měly asi 7000 bojových hlavic. Jenom armáda Německa (Bundeswehr) čítala okolo 500 tisíc lidí. Od samého počátku byl Bundeswehr plně integrován do vojenské struktury NATO a byl podřízen společnému velení aliance. V SSSR byl Bundeswehr nazýván „armádou pomsty“, protože se na jeho vytvoření aktivně podíleli bývalí Hitlerovi generálové. Například v roce 1957 v něm sloužilo více než 10 tisíc důstojníků, 44 generálů a admirálů, kteří bojovali v nacistických jednotkách.
Již v červenci 1968 byly evropské síly NATO uvedeny do stavu částečné bojové pohotovosti. Zvláštní obrněné jednotky americké armády se přesunuly na hranice Československa v Bavorsku. Na výcvikovém polygonu Grafenwöhr v NSR stály tanky NATO v kolonách připravené k okamžitému zásahu. Stovky ocelových hřbetů bylo vidět z československé strany pouhým okem.
V noci z 20. na 21. srpna dal generál Parker z velitelství NATO příkaz k zavěšení atomových bomb do letadel. Velitelé leteckých jednotek obdrželi příkazy v zapečetěných obálkách, které měly být otevřeny na speciální signál. Označovaly cíle pro bombardování v socialistických státech.
Příprava povstání
Generálporučík sovětské armády ve výslužbě Alfred Gaponěnko, v těch letech velitel pluku, vzpomíná: „Byl jsem pověřen udeřit svým plukem z boku na vojska NATO, která se pod rouškou cvičení „Černý lev“ soustředila na německém území a byla připravena k invazi do Československa. Byly stanoveny hranice rozvinutí pluku, který měl operovat v sestavě 120. motostřelecké divize jako rezervní pojistka vrchního velitele Sovětského svazu. Do oblasti možných bojových operací měly být jednotky přesunuty přes území Polska.“
V hlavním štábu NATO byla zřízena speciální skupina, která zahrnovala operační komanda. Jejich úkolem byl „československý problém“. Od července 1968 začal v Regensburgu (Řeznu) působit „štáb úderné skupiny“, do něhož bylo přiděleno více než 300 důstojníků výzvědných služeb NATO a politických poradců. Hlavní ústředí NATO dostávalo třikrát denně zprávy o situaci v Československu shromážděné „štábem úderné skupiny“. Jak bylo později upřesněno, pohybovalo se tou dobou v Československu více než 200 specialistů z armády NATO a více než 300 lidí ze špionážních center. CIA a Pentagon věřily, že tolik „specialistů“ bude schopno zabezpečit řízenou činnost pro 75 000 „povstalců“.
Podle amerického ministerstva zahraničí čítal v létě 1968 počet amerických občanů v Československu asi 1500 lidí. Ke dni 21. srpna 1968 se jejich počet zvýšil na 3000. Podle amerického tisku šlo většinou o agenty CIA.
Převrat s lidskou tváří
Pouze v první polovině roku 1968 překročilo československé hranice více než 368 tisíc turistů z Německa. Tak masivní příliv „milovníků cestování“ ze sousední země neměl obdoby.
V západním Německu a Rakousku byly zřízeny střediska pro přípravu výbušnin, pro činnost ilegálních rozhlasových stanic, cvičili se tam špióni a sabotéři, shromažďovaly zbraně a střelivo. V Československu se budovaly skryté muniční sklady. Země byla zaplavena zbraněmi. Od konce srpna spojenecké síly vyvážely nákladními automobily z Československa výbušniny, samopaly, pušky, pistole, kulomety, patrony k nim, granátomety a dokonce i lehká děla.
A již 22. srpna velitel 2. západoněmeckého armádního sboru generálporučík Tilo nařídil vytvoření zvláštního velitelství pro koordinaci „psychologické války“ proti Československu podle pokynů generálního inspektora Bundeswehru. Jeho oficiálním úkolem bylo „udržovat technickou komunikaci“ s Československem. Ve skutečnosti šlo o centrum „informační války“. Činnost velitelství vedl plukovník I. Trench, přední západoněmecký odborník na „psychologickou" diverzi. Zkušenosti s ideologickými akcemi získal během kontrarevolučního povstání v Maďarsku. Téměř všem členům štábu se pod krytím „novinářů“ podařilo navštívit Československo, aby si ověřili nadcházející „psychologické operace“. Tehdy těsně po srpnu 1968 se v ČSSR šířily dezinformace a pomluvy desítkami podzemních rozhlasových stanic, tiskovými médii i televizí.

 Petr Michalů: https://ceskoaktualne.cz/2019/12/blog/od-ctenare-otevreny-dopis-premieru-babisovi-a-ministru-petrickovi-ohledne-jejich-vyjadreni-k-prijeti-zakona-o-dni-pamatky-obeti-invaze-a-nasledne-okupaci-vojsky-varsavske-smlouvy/?fbclid=IwAR1hjUTD20_zsSd1KST3PogeYeP7iVr25W7JWFkoNuEqvsLmBFEJ7uAtrMw

přeložte si, prosím, trtanslatorem google: O operaci Dunaj, aneb, jak šli ruští vojáci do  války: https://topwar.ru/32806-oni-shli-na-voynu.html? poznámka Antonína Vopršálka: "Ten Bělous bude asi tento www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=10877" a "A ten Gaponěnko se narodil asi v roce 1936 a nejspíš ještě žije a sloužil v afghánské válce a dělá vojenského poradce v Laoské lidově demokratické republice"

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   I příští měsíc nám budou účtovány poplatky za užívání údajně veřejnoprávních ČT a ČRo. Po smršti ohlupovací propagandy, kterou se tato masová media prezentovala k 50. výročí a které se vzhledem k častým upoutávkám nebylo lze vyhnout, přestože včera na ČT mi kvůli předvídanému hurikánu tupé propagandy, nezbylo než oželet i jediný solidní pořad t.j. Večerníček, se zamýšlím zda-li již skutečně TV příjmač neodhlásit a nevyhodit jí jako eko uvědomělý občan do sběrného dvora. Nedávno se mi vyskytla kochat se pohledem na zatím ještě překrásnou krajinu Jeseníků z místa zvaného jako ,, Koňská vyhlídka ", kde mohli odpočívat pivovarští valaši a jejich kočí, když tahli v káře pivní sudy z hanušovického pivovaru do turistické chaty Sv. Jiřího pod vrcholem hory Šerák. Vzhledem k úzkosti stezky museli mít valaši nasazeny na očích klapky. Tyto pohled zužující klapky se zřejmě nenachází v muzeu, ale zřejmě byly zapůjčeny vedoucím pracovníků ČT a Čro.