Frontální útok na Rusko - Petříček si nevidí do úst, Duka pomateně káže, Gabal volá: všichni je musíme nenávidět

emanuel moravec
13.5.2020 08:28
Kdyby to nebylo už až skoro směšné, bylo by to velmi znepokojivé až nebezpečné, ty hrátky, které se u nás rozehrávají s cílem podsunout lidem bezbřehou nenávist vůči Rusku a všemu, co pochází a pocházelo z této velmoci na východě, která nás a Evropu z největší části osvobodila od zrůdného Německého nacizmu a fašizmu.

Sice se novodobí přepisovači dějin, historie, falešní a uplacerní historici, snaží seč mohou, aby podsunuli hlavně mladé generaci opačný, převrácený výklad dějepisu (a nejenom oni, žel i někteří politici a společensky známé osobnosti), fakta a paměť ještě žijících svědků toho strašného, zrůdného, co Němci a jejich zvrácený nacizmus a fašizmus napáchali za druhé světové války, se vymazat tak úplně nedají.

Až hysterická nenávist ke všemu ruskému, popřípadě sovětskému, která se tady v poslední době rozsévá, doslova vnucuje společnosti, rodí sporadicky, ale o to více viditělněji, své odpudivě nahnilé plody.

Směšné až nechutné karikatury politiků, ať už těch vládních některých (vlastně jednoho, ministra zahraničí), anebo těch pár komunálních, těch třech starostů především, dokonce za své odpornosti plná, nenávistná, podlá a lživá tvrzení a činy proti Rusku, má i policejní ochranu. Ono vyhrožovat veřejně ministru zahraničí Ruska smrtí, vyhlašovat jim tragikomicky válku z multikáry, následně instalovat památník SSmanům, anebo podle, zbaběle kácet sochu jech maršála, hrdinu bojů s německým nacizmem, natož prohlašovat do médií lež o mizivém nebo žádném podílu Rudé armády na osvobození naší země, to jsou prostě věci, na které je Rusko dodnes neskutečně a právem citlivé. Už jenom proto, že v té válce, kterou rozpoutalo nacistické Německo a zvěrsky ničilo přitom Evropu a jejich, sovětskou zemi nejvíc, jich zahynulo přes dvacet milionů a snad není v tom bývalém Sovětském svazu rodiny, ve které by nebyl nějaký padlý. Dnes jsou za to uráženi a jejich nezměrné hrdinství je právě těmi darebáky zpochybňováno.

Samozřejmě se nic těm nedovzdělaným výtečníkům, mizerům, co si hrají na politiky, neděje, jediné čeho se jim dostává měrou vrchovatou, je pohrdání a verbálné odsouzení, i těmi uráženými Rusy. Vyprávěnky o nějakých pokusech je otrávit agentem z Ruska, jsou směšné a určitě museli dát dost práce jejich stvořitelům vymyslet je. I když je výsledek víc jak marný a hloupý.

Náš tragicky neschopný ťululum ministr zahraničí, v běhu následných událostí (ale jenom u nás doma, a ještě napůl smyšlených), kdy byl diplomat z Ruska obtěžován našimi bájkaři presstituty a Ruská diplomacie se právem ozvala, opět předvedl své, s prominutím, pověstné hňupství. Protože přes média, teda naši/jejich ČT, vzkázal velvyslanci Ruska tvrdě nediplomaticky, že je tady hostem a nemá si co hrát na mediálního komentátora. Tak to jeden nevymyslí, střízlivý už vůbec ne. Ale náš ministr zahraničí ano. Přes média vzkáže nediplomaticky hostovi, velvyslanci (ke kterému se má chovat slušně a diplomaticky), jak se má chovat, jak nemá nic přes média komentovat. Docela chucpe, takový nacistický způsob jednání. Budeš se chovat tak, já já ti dovolím. Inu, jak káží jeho loutkovodiči, našeptávači.

Církevní prelát Duka zveřejnil své kázání ke konci druhé světové války. Pomateně, jednostranně a hodně zavádějícím způsobem. Dokonce si dovolil dehonestujícím způsobem zpochybnit hrdinství našeho bývalého pana prezidenta, generála Ludvíka Svobodu. Ani slovem se nezmínil o zrůdnostech Německých nacistů a desítkách milionů padlých hrdinů, kteří nás osvobodili. Ta role osvoboditele nebyla rozporuplná, Duko, ani z ní nevzešlo bahnisko, ale byla obětavá a plná právě padlých hrdinů. Také jste zapoměl, jak jinak, na aktivní účast církve římskokatolické ve válce, kdy její také preláti žehnali zbraním Německých nacistů. Že i církevní pelát v dnešní době seje mezi lidi nenávist a zpochybňování role Ruska při osvobození naší země od Německého nacizmu, je tristní, ovšem nic nového pod sluncem. Církev byla vždy pokrytecká, farizejská a zasévala svár, nenávist ve společnpsti.

Takovou třešničkou na dortu nenávisti a zášti k Rusku je zcela zvrácený názor sociologa Ivana Gabala, který má za to, že né naši tři, dnes připodělaní starostové, hrající si na politiky větší než malé, jakými ve skutečnosti jsou, ale to zlé Rusko provokuje a vměšuje se do našich záležitostí. Ve své bublině na sociální síti uspořádal anketu. „Bránit se ruskému vlivu,“ zvítězilo u stovky lidí na Twitteru a Gabal má jasno. Lidé prý mají „zájem na obraně před ruským vměšováním“ a opozice by měla jednat". A hned nabízí řešení - "Mazat, omezovat, nedávat prostor, vyhodnotil výsledky". A co potom, po vyhodnocení těch "výsledků", pane Gabale? Stíhat, zavírat, do koncentráků autory nevhodných názorů? Tady je předvedena perfektní novodobá diktatura, pravda, liberální. Ti mazači, omezovači, prostor chrániči a vyhodnocovači se liberálně = svobodně rozhodnou, kdo, co a kde smí napsat, říct, prohlásit? To už ale, pane sociologu, zavání sociopatií.

Děkujeme, nechceme.

Závěrem cituji Tomia Okamuru a s jeho slovy plně souhlasím: "Nejsme proruští, proameričtí, probruselští, pročínští. Jsme vlastenci." A jenom dodávám - vážíme si každého, kdo položil svůj život za naši svobodu, kdo za ní bojoval. 

 

 

Foto: Emanuel Moravec, symbol  kolaborace

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.