Generál Michal Hašek, budoucí vítěz minulé války?

8.11.2010 17:40
Jestli se mi nějaká stará pravda vždy ukázala jako validní tak je to ta o tom jak se všichni generálové připravují na tu minulou válku místo toho aby se připravili na tu budoucí. Pokud to některý z nich ale dokáže je to budoucí vítěz. Generál Hašek zjistil co umožnilo pravici vyhrát v součtu minulé parlamentní volby a tak jako bystrý hoch usoudil že je to nějaký univerzální recept a stačí papouškovat to samé o rozpočtové odpovědnosti, zahnout doprava a vítězství je jeho stejně jako bylo v minulých volbách vítězstvím pravice…
Média se tetelí blahem jak namísto slušného introverta Sobotky je šéfem ČSSD Hašek a oni z něj za krátkou dobu dokáží díky jeho povaze snadno vytvořit podobného bubáka jakého vytvořili z Jiřího Paroubka. Dokonce i vládní politici toto tuší a vysoce jej hodnotí stejně jako začali milovat Miloše Zemana když začal se Šloufem dělat pro ODS. Práce neoliberálních médií spočívající v tom vysvětlit většině obyvatelstva, pro které je vláda pravice pohromou, výhodnost pravice bude usnadněna tím, že se zase nebude mluvit o obsahu politiky, ale o osobních invektivách vůči předsedovi ČSSD. Hašek trpí neschopností oddělit své ambice od toho co je dobré pro stranu pokud toto vidí. Pokud to nevidí ukazujete to na jeho nekompetentnost. Budoucí válka totiž bude úplně jiná. Lidé bez práce, bez positivních vyhlídek už nenaletí na stará šetřící hesla TOP a ODS, budou hledat jinou alternativu a v tomto stavu přichází generál Hašek se svým „skvělým“ programem. Uspěje? ČSSD musí myslet o dva tři kroky vpřed. Tištění dolarů jak o závod a další makroekonomické ukazatele nezávislým pozorovatelům ukazují, že systém jaký známe nebude fungovat dlouho a společnost na něm totálně závislá v nových podmínkách nemůže obstát. Potřebujeme úplně nové pojetí a chápání Světa v kterém žijeme. Například potřebujeme lidi pro které práce prostě nebude začlenit do systému tak, aby nebyli doživotně živořícím zdrojem sociálních problémů. Umožněme jim např. ekologicky farmařit aby se mohli starat ve větší míře sami o sebe a být pro zbytek dokonce přínosem. Je možné, že se náš současný systém zhroutí úplně a jim budeme vděční za to že zbytek naučí jak bez globálních trhů, ropy a traktorů neumřít hlady. Hašek nikdy nebyl nezávislým myslitelem, ukazatelem nových směrů, spíš byl jen papouškem toho co se mu zdálo jako to co chtějí lidé slyšet. Svět se mění a bude měnit jako o závod, staré pravdy, principy a metody řešení platit nebudou. Potřebujeme jiné mozky než technology moci, kterým je i Michal Hašek.
miluna
Projel sem s batohem za pár let kus světa (za tu ekologickou stopu se stydím:-) )a zjistil, že honba za penězi a neoliberální zbožtění této honby na hybatele světa je největším omylem této civilizace. "Přijde čas, kdy pojídání zvířat bude odsuzováno stejně jako dnes kanibalismus... a zločin spáchaný na zvířeti bude trestán stejně, jako zločin spáchaný na člověku" Leonardo da Vinci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miluna
tak teď jste mě zmátl- jste robot, nastrčený provokatér nebo mluvící papoušek co ulítnul z nějakého stranického sekretariátu? Jedním sem si jistý, člověk nejste.
miluna
To my víme, že je pak všechno jinak, že se říká „my jen chceme s ODS plnit náš program“ a přitom jde jen o to kolik to hodí, ale to že je to jinak dělají lidi, které vzýváte vy, to není důsledek činnosti lidí co se pozdávají nám. Jen pro vaši informaci slovo nadhled, které jste použil neznamená mít neprůhlednou masku s malou dírkou po špendlíku, kterou nevidíte skoro nic.
albert
Alexandr Špáta. Jo, jo Duba to je rozený demokrat, bohužel jen virtuální.
alex
A to si pane Dube představte tu demokratičnost, kdybychom byli úplně stejní jako Vy a měli stejný charakter těch Vašich - plivanců. To je asi řekl bych takový charakteristický výraz pro Vaše - zřejmě podle Vás - diskusní příspěvky. Ony jsou všechno jiné, ale diskusní skutečně nejsou. Vždycky to bylo pod Vaši rozlišovací schopnost, takže jezdít tak nějak po jednosměrce a ani to nevíte. Na jednosměrce totiž v protisměru nepotkáte. A zatím se Vám holt nedaří někoho potkat. Jedno vím, že tímhle způsobem nepotkáte nikdy nikoho. Proto s Vámi nelze vést žádnou diskusi. Lze se s Vámi jen pošťuchovat. A ani to nejste schpen mentálně unést.
miluna
Nedávno sem viděl dokument www.dhammabrothers.com kde vystupoval člověk, který byl před lety odsouzen k smrti a čekal na popravu. Umožnili mu intenzivní kurz pracující s podvědomím při kterém zjistil spoustu věcí o podstatě své mysli a dalších věcech. Pak mu oznámili, že jeho dceru zavraždili a on seděl a říkal něco o tom že ví že je strašné co se stalo a že svou dceru miloval, ale že úplně stejně musí milovat i toho vraha …člověk co nezažil transpersonální stav z kterého ten jeho postoj vyplýval asi nepochopí, ale je to tak… Když on dokázal tohle tak snad já dokážu mít rád alespoň pana Dubu:-) .... i když je asi jen kombinací nul a jedniček made in Japan zakoupený Íčkem pro potřeby českého internetu:-)
alex
Pane Čechu musíte tyhle postpubertální mladíky, cítící se mistry světa brát holt trochu s rezervou. No verše tenhle software neumí, ale unese PRAVDU o vizionáři, jenž jen opsal jiného vizionáře - Kalouska. Tenhle pubescent škrtům porozumí, ostatní je pro něj ještě naprosto nesrozumitelné. Jeho vyjadřovací schopnosti spočívají jen v těch jednoduchých větách, sám už teď ví, že splodit blog s nějakými argumenty - to je holt nad jeho síly. Už to ví, ale potřebuje čas, aby to jeho první signální soustava pustila dál a přežvejkala. Pak možná trochu začne měnit styl.
miluna
aha, ono to tu neumí odstavce a texty čí básně tedy nejdou...škoda ...ale alespoň si to můžete dát celé. Jako milovníka USA Vás to jistě potěší... http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Amerika-lyrics-Rammstein/56EDE236A716A1F048256EFA000BC395
miluna
Petře díky, Mr. Duba- Were all living in Amerika\r\nCoca-Cola, sometimes war\r\nWere all living in Amerika\r\nAmerika\r\nAmerika \r\nTímto bych onu z vaší strany tak věcnou diskusi zakončil. Moc hezky ode mě pozdravujte ty co Vás platí a vyřiďte jim, že to stejně nemá cenu, že co jsme zaseli vždycky nakonec i sklidíme.. :-)\r\nGod Bless America...
albert
Milan Čech. Také jsem přemýšlel o panu Dubovi a dospěl jsem ke stejnému závěru, pan Duba je jen virtuální a vznikl za účelem rozbíjení diskuzí. K Vašim poznatkům o něm bych ještě dodal, často se tváří, že nepochopil myšlenku celého textu a rozebírá jedinou větu, která s myšlenkou celého textu nesouvisí. Vznik pana Duby má hlubší kořeny, nejedná se o nějakého zamindrákovaného jedince. Vaše texty jsou čtivé, a prokazují, že jste kus světa poznal, odkaz na http://www.blisty.cz/art/55387.html mě zaujal.
miluna
v klubu rád budu, mě v žádném nikdy nechtěli, ale pán nejsem, pán je něco seriózního a i když se snažím, tím sloužit nemohu:-) Pan Duba pán je, i když asi jen virtuální.
alex
Pane Čech to už jste třetí, který dal najevo jaksi veřejně víceméně totéž. Vítejte v klubu. usmívající se smajlík.
miluna
pan Duba neodpoví, pan Duba totiž možná ani neexistuje, hledal sem jestli tu někdy něco napsal, nějaké souvislé postoje a argumenty ale asi nic, tedy krom neustálých tvrzení o absenci argumentů u jiných lidí... na netu se pohybuje i dost velká skupina lidí snažících se usměrnit povědomí o věcech které jsou v jejich zájmu a znevěrohodnit oponenty... těžko říct ... osobně mě sociální demokrat před americkou vlajkou přijde jako dost divoká záležitost, kterou při svých omezených mentálních kapacitách nejsem sto pobrat... možná PR soudruzi udělali někde chybu
alex
Mám tomu pane Dubo rozumět tak, že na ten blog s argumenty pro Vaše tvrzení stran sociální politiky dle B.Sobotky rezignujete? Přiznáváte tedy, že pro ono tvrzení nemáte žádné argumenty?\r\nCo se týká tohoto blogu, k němu jsem svůj souhlas připojil a nemám na tom co měnit.
miluna
Vidím, že složitá souvětí vám nesvědčí a nenalézáte v nich žádná sdělení. Možná je dobré si uvědomit že chyba může být jak ve vysílači, který tak rád kritizujete, tak v přijímači. Tak tedy holou větou. Potřebujeme vizionáře schopného naslouchat a nezávisle se rozhodovat. V měnícím se světě není jiná možnost. Nepotřebujeme technologa moci, který např. i vzývá spojení ODS-ČSSD v Praze jen proto že krátkodobě je finančně přínosné pro skupiny napojené na pražskou ČSSD. Nepotřebujeme člověka, který nemá IQ na to pochopit, že získání toho pražského korýtka znamená likvidaci celé ČSSD neboť volič následně neuvidí mezi ní a mafiánskou a lobbyistickou ODS žádný rozdíl. ČSSD ztratí nepřítele a tento handicap bude znamenat její konec. Nepřítel vyhrává volby. Mediálně vytvořený nepřítel Paroubek vyhrál minulé volby pro pravici.
alex
Jen dodám, pane Dubo, že nám všem jistě i vysvětlíte, proč vlastně volit Haškovu ČSSD, když jde jde jen o plagiát té druhé strany. Nebo, že nám vysvětlíte, čím se tak podstatně Haškovo pojetí liší od té druhé strany. Pokud tn blok nenapíšete, budu mít za to, že přiznáváte, že pravdu nemáte neb si ji neumíte obhájit argumenty.
alex
Vážený pane Dubo. Prosím, nezůstaňte u pouhých tvrzení a napište blog, kde srozumitelnými argumenty podpoříte tvrzení, proč je možné podle Vás, že Sobotkova sociální politika povede ke jejímu zhroucení. Nepochybně tak uděláte mnohem více pro členy ČSSD, pro její příznivce či sympatizanty, pro samotnou ČSSD, ale i pro nás dva s panem Čechem. Teprve pak nastane možnost, že mne či pan Čecha argumentačně přesvědčíte. Zatím věřím, že takový blog jste schopen napsat. Všichni Vám budeme vděčni - už jen pro možnost té názorové konfontace a možnosti poučit se, či získat informace, které nám možná chybí.
alex
Souhlas