Génius Hamáček uprotřed milionů chvilek za miliony peněz

hamacek ct
8.6.2019 10:57
Probíhá pokus spodiny republiky o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie. Prý demokracie lepší a skutečnější, než je ta, co máme. Čili do čehosi takového, co dnes vládne z Kyjeva a zdobí se to fascinujícími pochodňovými průvody někdejších příslušníků formací SS.

Nač volby všeho lidu, když lze sílu elity lidu prokázat na náměstích či ulicích, a nefunkční a nevýkonný zbytek tohoto lidu může zůstat klidně sedět doma, kam patří. Jen to, co má sílu a dravost, má právo určovat jaká bude budoucnost národa, protože jen tahle část lidu bude v té budoucnosti žít a bude určovat její podobu. 

Takže pryč z volebních místností a nechť si volební   urny shnijí. Aneb pryč ze zpráchnivělých kulis staré doby a nechť shnijí staré kosti, jak kdysi s totožnou myšlenkou a ve stejném duchu zpívala i v ulicích českých a moravských měst Hitlerjugend, když ji britské a americké bombardéry vyhnaly z jejich heimatu v Řiši. A „budeme mašírovat dál, až všechno do sutin padne“, mohlo v té písni v úterý večer spolu s někdejšími mladými Němci pokračovat celé Václavské náměstí, protože právě ona nihislistická, anarchistická a nesmyslná touha zničit naše poslední národní, demokratické a svobodné, jež nám po řádění novofašistů našich i zahraničních po sametu zbylo, a neohlížet se na to, co pak zůstane na dvorku ležet, je motorem současného tažení za majdan i u nás.

Většina národa je v tuto chvíli jasná a nezpochybnitelná. Definovaly ji volby a tato většina určila i podobu naší vlády. Tzn., že jde o vládu zákonnou a legitimní, a všechny pokusy ji svrhnout (pokud nebude jí či jejímu předsedovi prokázán zločin), jsou nezákonné. A tak je též třeba se k těmto pokusům a k lidem, kteří za nimi stojí, stavět. A to nejen proto, že nikdo nezná onoho pána zrzavých vlasů, který údajně ony protivládní srazy organizuje, a nikdo též neví, kdo mu to do kapes strká miliony na jejich chod, ozvučení, stavbu tribun atd., ale i proto, aby všem těmto záškodníkům, těm na čele i v pozadí, a těm od nás i těm ze zahraničí bylo jasné, že s nimi nikdo odpovědný z vlády jednat nebude, a že život národní půjde dál svým neměnným krokem, i kdyby se miliony chvilek protáhly na triliony a začaly se tahat na ještě větší plochy než je Václavák či Letná. A že vláda musí v tomto stát pevně a nesmí se v ní najít jediný rozkolník, který z hradby vytáhne první cihlu, po níž se hradba začne drolit, až padne.

Včera večer jsem se z vysílání České televize dověděl, že předseda sociální demokracie a ministr vnitra Hamáček požádal premiéra Babiše, aby se s představiteli posledních manifestací sešel a začal s nimi jednat.

To je ta cihla, o níž je řeč. Muž, který prokázal svou genialitu při faktické likvidaci strany, v jejímž čele stojí, se zřejmě rozhodl uplatnit ji i při likvidaci vlády, jejíž je členem. Anebo i při likvidaci aspoň částečně ještě suverénního státu a jeho přeměně na satelita se vším všudy? A to i s chlupy?

Jistě, i tak se dá vejít do historie. Herostrates, o němž se píše i ve Švejkovi, je příklad.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

"Milióny chvilek" - to zní jako jméno domu s červenou lucernou.

klokan

   Miliónové, nyní již plně zdaňované nejrůznější loterie, milióny chvilek, když nás půjdou milióny. V miliónovém takovémto opojení samozřejmě nelze zapomenout na naše člověčí také miliónové, vlastně početně miliardové průvodce životem, mor, cholera, svrab, neštovice, roztoči, švábi, štěnice, blechy, vši, mušky všelijaké, bakterie, viry a jiné četné mikroorganismy. Bez zvětšovacích prostředků na některé z nich sice moc našimi zraky nevidíme, ale každodenně nás vlastně přesvědčují nejen o své škodlivosti, ale i užitečnosti. Matematika velkých čísel plus i mínusových, absolutních i relativních, imaginárních i reálných jaksi vyplývá ze samotné nekonečnosti námi poznávaného vesmíru. Mnozí se samozřejmě vyjádří nač vlastně řešit takové hlouposti nějakého nás se přímo v naší omezené konečnosti podivnosti jakéhosi nekonečna.

   Takže i lidé v nekonečnosti vesmíru také takoví malí pišišvoři se zákonitě také scházejí a rozcházejí, nestačí, že se jich srotí za nějakým účelem deset či sto, nestačí pak sto tisíc, musí jích být statisíce až ty milióny. Zřejmě platí i ono základní přírodovědní pravidlo, že stejně jako vesmír jest nekonečná i snad nezměrná lidská hloupost až po ty panem Manem v článku avizované trilióny, když se ke sroceným kavárníkům připočítají i miliardy mikroorganismů, která na svých tělech hostí. V těchto počtech s autorem článku plně souhlasím.

   Ovšem dílčí výhrady lze mít k tomu jak autor článku jasnozřivě operuje s nějakou zákonností či nezákonností srocení lidí. Vždyť tyto okolnosti jsou nenejvýše relativní. 

 Následuje kultůrně vzdělávací odbočka k dílu našeho vynikajícího autora Jiřího Brdečky a jeho nadčasového díla Limonádového Joe. ,. Já se vrátím Daggu Badmane a se mnou příjde zákon." Jak později v díle naznačeno ,, ,,... co je dobré pro Cola Locu, je dobré pro zákon". I když podbarveno humoristicky, jedná se myslím o dokonalou definici práva a zákonnosti.

     Naše nynější popřevratová zákonnost vlastně vzešla z úplné negace do listopadu 1989 platné a účinné zákonnosti socialistické, takže popřevratoví kavárníci mají samozřejmě pocit, že jednají zákoně. Neuvědomují si však, že  negují již jednou jimi negované.  Takže dále budeme všichni řešit všelijaké podružnosti a kvůli nim se rozčilovat, mávat transparenty, ťukat do klávesnic PC, snad až do nadcházejícího konce lidské civilizace, který se právě této lidsky chamtivé hlouposti blíži slyšitelnými již mílovými kroky. Jako první nepůjde samozřejmě elektřina. Takžee počítačoví maniaci půjdou první ke kopru.

pavlovsky

V posledních cca 30 letech jsem až do letošního května volil ve všech volbách soc. dem. V letošním květnu už ne, i když tyto volby nejsou pro ČR rozhodující, bral jsem je jako referendum o této straně. Tak jak já zřejmě uvažovali i jiní byvší voliči. To prohlášení, že by se měl p. Babiš setkat s p. Minářem musel vyslovit politický diletant. Nevyslovil, byl to předseda soc. demokracie. Takže pokud neodejdou takoví lidé, pan Paroubek mluví o hoších, které zmiňuje p. Fiala (Poche, Petříček, Netolický, Bernard.....) v dnešním článku na vasevec.cz, bylo referendum, či ve sportovní mluvě žlutá karta, neučinné. Takže budu volit tu stranu, která rezonuje s mým svědomím, tedy se svědomím téměř osmdsátiletího důchodce.

paysan

Také mne ona mediální zpráva takříkajíc rozpálila do běla. Jan Hamáček se svou výzvou doslova a do písmene diskvalifikoval nejen pro funkci předsedy ČSSD, ale politika vůbec! Má-li sociální demokracie mít alespoň minimální šanci utéct hrobníkovi z lopaty, potom je třeba Hamáčka a s ním Pocheho, Petříčka, Bernarda, Veselého, Netolického, Onderku, Chvojku, Dolínka a jim podobné vyhnat nejen z jejich funkcí. Pokud tyto "žáby na prameni" v ČSSD nadále zůstanou, potom je nutné zcela vážně uvažovat o vytvoření nového levicového hnutí, postaveného na historicky prověřených hodnotách té opravdové sociální demokracie a jejich přirozenému voličskému elektorátu!

Hlava mi nebere, jak může vůbec někoho napadnout, aby se premiér, který se do své funkce dostal na základě zcela demokratických voleb, setkával jako rovný s rovným v besedách s lidmi, kteří se vynořili odnikud, kteří nic nedokázali, veřejnosti jsou neznámí, disponujícími zjevně prostředky, které nemohou a zcela určitě nepocházejí z jejich kapes, ba ani kapes jejich příznivců a kteří jen něco požadují a neříkají, co by chtěli dělat dál.

Však věřím, že tento hloupý pokus o "majdanizaci společnosti" nemá v našich zemí šanci. Přes všechnu snahu mainstreamových médií zde žije pořád ještě spousta moudrých lidí s nevymytými mozky!