Gigantický podvod Mladé fronty Dnes

obrazek
19.2.2012 15:06
MF Dnes by měla - místo neopodstatněného osočování lidí, jako je J. Paroubek - předložit VĚROHODNOU statistiku počtu denně opravdu vytištěných výtisků a také statistiku skutečně prodaných výtisků. Měla by také přesně doložit, kolik výtisků dodá zdarma do nejrůznějších firem nebo například na české střední školy. Počet výtisků, které zdarma MF Dnes rozesílá...ouhá, ono to vůbec zdarma není, protože poštovné něco stojí. A kolik to stojí? A nejen to.

Proč to MF Dnes vlastně dělá? Z altruismu? Kdepak. Prostě proto, aby udržela cenu reklamy pěkně vysoko. O kolik tímto vlastně reklamu předražuje (procento "zdarma" rozdané remitendy je de facto procentem předražení)? Bude to 30 nebo 40 procent anebo je to dokonce 50 procent? Myslím, že by to inzerenti měli vědět. Je to obchod s iluzemi. Bylo by to nejen čestné, aby to inzerenti věděli, ale vedlo by to k podstatnému snížení ceny reklamy v MF
Dnes. MF Dnes vlastně v této věci jedná podvodně.

Zajímavé by také bylo vědět, kolik inzerce zadává MF Dnes a iDnes vláda (ministerstva, centrální a další vládní instituce)? Kolik to bylo v předchozích letech a kolik to bylo peněz například v době evropského předsednictví? Proč o tom MF Dnes vůbec neinformuje? Proč tyto údaje transparentně nezveřejňuje?

Nejde přeci jen o slušnost, ale o to, ukázat, zda existuje a v jaké míře sepětí MF Dnes s politikou vlády.

Předpokládám, že vydavatel serveru Vaše věc nesplní drzé požadavky MF Dnes, aby odkryl své účetnictví. Pokud to ale udělá MF Dnes, měl by to udělat také. A k tomu se, jak jsem to pochopil, zavázal.

martin-stanek
Zajímám se o politické dění a jsem jím zklamán. A rád jezdím na kole. Je mi mezi 40 a 50 - podle toho, jak se zrovna cítím.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Na privatizaci MF se její redaktoři, včetně Hvížďaly, pěkně napakovali. Pokud ale jde o inzeráty, myslíte že jejich zadavatelé jsou prosťáčci a nezjistí si skutečnosti o prodeji?

martinmarek

Co si matně vzpomínám, tak tyhle noviny mají nejasný původ. Rovnou by mohli ozřejmit, jak to vlastně bylo při jejich vzniku v devadesátých letech.

Jinak jsem si vzpoměl na text, který se sem hodí a opíšu jej:

Karel Hvížďala - První zprava ( poznámka autora ):

" ... Jako občan tedy touto knihou říkám: Jsem pro radikální transformaci naší ekonomiky na tržní systém bez jakýchkoli ale a hlásím se ke konzervativnímu pojetí světa. Za třetí jako bývalý předseda správní rady akciové společnosti MaF, která vydávala největší český deník, a předseda nové česko - francouzské společnosti MaFra, a.s. , která ho bude vydávat, od 1.června 1992 jasně vymezuji své místo na nově se konstituující politické mapě Čech, Moravy a Slezska, které však nesouvisí s profilem listu. MF Dnes je a bude listem zpravodajským, který nestraní politickým stranám, ale straní přesně definovaným hodnotám: politické pluralitě, tržnímu hospodářství, svobodné výměně informací, stolci nezávislého soudce atd. "

 

Jak já vidím MF, tak spíše platí to první - " tržní systém bez jakýchkoli ale " .

Někteří lidé bez ideologie neumějí žít, tak jednu ideologii vyměnili za jinou.